Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Duke78
QUOTE(vagelis73 @ Mar 23 2008, 01:34 ) *
file senegal gia thn filoksenia twn trikalwn rwta opoion filathlo allhs omadas pou hrthe sto kleisto mas na sou pei.mallon den exeis erthei pote kai den ksereis....se olous tous agwnes stin edra mas exoume xeirokrothsei oles tis omades,den exei akoustei kanena synthima pou na prosvalei oikogeneies paixtwn,kai sto parke den exei pesei tpt allo ektos apo xiliades xartakia.Oso afora thn eynoia pou anafereis mallon den parakoloutheis thn A2 apo konta.na sou thymhsw ti egine sth xalkida?sth lamia?akoma kai sto paixnidi me to sporting (to opoio htan proponhsh kai gia tis dyo omades)oi diaithtes sfyriksan 24!!!! faoul sthn omada mas enanti 16 tou sporting.H omada paizei kataplhktiko mpasket,pathiasmena,einai oloi mia oikogeneia,einai oloi plhrwmenoi mexri cent,exei enan aksio proponhth,kai fysika se kathe paixnidi mesa-eksw exei kataplhktiko kosmo.Oso gia tous filous ths dafnhs pou vlepoun fantasmata me tranzistor,radiofwna,tv,mp3 kai den kserw egw ti allo as proseksoun se ayta pou lene giati kai oi lamiotes prin to paixnidi me ta trikala pisteyan oti h omada tous tha kanei peripato kai parolo pou den mas afhsan na mpoume sto ghpedo tous kleisame to spiti.Kai gia na ekshgoumaste den lew pws giname yperomada alla sto fetino prwtathlima (to pio dyskolo kai antagwnistiko kata pollous)exoume thn kalyterh omada kai aksizoume thn anodo 100%.


xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa.....
Τελικά εσείς οι Τρικαλινοί είστε πάρα πολύ αστείοι....Φίλε μήπως βλέπεις άλλη ομάδα εκεί στα Τρίκαλα? Γιατί μάλλον έτσι θα πρέπει να είναι για να μιλάς για τέλειο κλίμα στο γήπεδο.
ΡΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ??
Όσο για την εύνοια, το παιχνίδι στη Χαλκίδα μήπως ξέρεις πώς το κερδίσατε ? Με αντιαθλητικά φάουλ και τεχνικές ποινές....
ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ...

Λοιπόν ξεκίνα να παρακολουθείς Α2 γιατί μάλλον μιλάς για κανένα τοπικό πρωτάθλήμα εκεί στα Τρίκαλα εσύ.
Πάντως το post σου είχε πολύ πλάκα. Μ αρέσει που προκαλείς να ρωτήσουμε και φιλάθλους άλλων ομάδων για τη φιλοξενία... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ΔΑΦΝΗ ΕΛΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1 ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΗΗ ΔΑΦΝΗ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ !!!!!!
vagelis73
QUOTE(Duke78 @ Mar 23 2008, 11:41 ) *
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa.....
Τελικά εσείς οι Τρικαλινοί είστε πάρα πολύ αστείοι....Φίλε μήπως βλέπεις άλλη ομάδα εκεί στα Τρίκαλα? Γιατί μάλλον έτσι θα πρέπει να είναι για να μιλάς για τέλειο κλίμα στο γήπεδο.
ΡΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ??
Όσο για την εύνοια, το παιχνίδι στη Χαλκίδα μήπως ξέρεις πώς το κερδίσατε ? Με αντιαθλητικά φάουλ και τεχνικές ποινές....
ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ...

Λοιπόν ξεκίνα να παρακολουθείς Α2 γιατί μάλλον μιλάς για κανένα τοπικό πρωτάθλήμα εκεί στα Τρίκαλα εσύ.
Πάντως το post σου είχε πολύ πλάκα. Μ αρέσει που προκαλείς να ρωτήσουμε και φιλάθλους άλλων ομάδων για τη φιλοξενία... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ΔΑΦΝΗ ΕΛΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1 ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΗΗ ΔΑΦΝΗ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ !!!!!!

na dw posa xa tha valeis sto gelio sou otan tha fate thn piperia kai tha einai toso kayterh pou den tha sas drosizei olos o marathwnas smile.gif
Duke78
QUOTE(vagelis73 @ Mar 23 2008, 15:05 ) *
na dw posa xa tha valeis sto gelio sou otan tha fate thn piperia kai tha einai toso kayterh pou den tha sas drosizei olos o marathwnas smile.gif


Και παλι θα μπορουσα να γελασω αλλα δεν θα το κανω... Φροντιστε να βαλετε τους γνωστους σας διαιτητες μπας και γλιτωσετε γιατι αλλιως ειστε για 20αρα... Ξερετε εσεις εκει στα Τρικαλα... Οσο για τους ανθρωπους του παγκου σας, που το παιζουν μαγκες μονο μεσα στα Τρικαλα, ξερουν αυτοι ποιοι ειναι, θα καλοπερασουν....
vagelis73
QUOTE(Duke78 @ Mar 23 2008, 19:24 ) *
Και παλι θα μπορουσα να γελασω αλλα δεν θα το κανω... Φροντιστε να βαλετε τους γνωστους σας διαιτητες μπας και γλιτωσετε γιατι αλλιως ειστε για 20αρα... Ξερετε εσεις εκει στα Τρικαλα... Οσο για τους ανθρωπους του παγκου σας, που το παιζουν μαγκες μονο μεσα στα Τρικαλα, ξερουν αυτοι ποιοι ειναι, θα καλοπερασουν....

gela twra oso mporeis file giati apo 5/4 tha klais (ennoeitai pws tha xasete KAI apo iwniko lamias).Kante oti mporeite me tous trampoukous sas apo thn eksedra giati h omadoula sas sto parke tha ta dei ola.
Senegal
QUOTE(vagelis73 @ Mar 23 2008, 01:34 ) *
file senegal gia thn filoksenia twn trikalwn rwta opoion filathlo allhs omadas pou hrthe sto kleisto mas na sou pei.mallon den exeis erthei pote kai den ksereis....se olous tous agwnes stin edra mas exoume xeirokrothsei oles tis omades,den exei akoustei kanena synthima pou na prosvalei oikogeneies paixtwn,kai sto parke den exei pesei tpt allo ektos apo xiliades xartakia.Oso afora thn eynoia pou anafereis mallon den parakoloutheis thn A2 apo konta.na sou thymhsw ti egine sth xalkida?sth lamia?akoma kai sto paixnidi me to sporting (to opoio htan proponhsh kai gia tis dyo omades)oi diaithtes sfyriksan 24!!!! faoul sthn omada mas enanti 16 tou sporting.H omada paizei kataplhktiko mpasket,pathiasmena,einai oloi mia oikogeneia,einai oloi plhrwmenoi mexri cent,exei enan aksio proponhth,kai fysika se kathe paixnidi mesa-eksw exei kataplhktiko kosmo.Oso gia tous filous ths dafnhs pou vlepoun fantasmata me tranzistor,radiofwna,tv,mp3 kai den kserw egw ti allo as proseksoun se ayta pou lene giati kai oi lamiotes prin to paixnidi me ta trikala pisteyan oti h omada tous tha kanei peripato kai parolo pou den mas afhsan na mpoume sto ghpedo tous kleisame to spiti.Kai gia na ekshgoumaste den lew pws giname yperomada alla sto fetino prwtathlima (to pio dyskolo kai antagwnistiko kata pollous)exoume thn kalyterh omada kai aksizoume thn anodo 100%.


Φίλε μα τον θεό απορώ με αυτά που μου γράφεις.. εχω ρωτήσει παίχτη φίλο μου από την Χαλκίδα, φανατικό οπαδό του Περιστερίου, παιχτες οπαδούς ανθρώπους κλπ απο την ομάδα μου την Δαφνη και μου χουν πει πράγματα που δεν τιμάνε μια ομάδα... μου χουν πει για συνθήκες ζούγκλας, για την χειρότερη έδρα της Α2 από όλες τις ομάδες απο πλευρά αλητείας...

αληθεια οσα γραφεις τα πιστευεις?
γιατί θα αρχίσω να γελάω ακόμα για τα όσα λες στο ματσ με την Χαλκίδα μ αυτα που μου χουν πει αν και με κάλυψε ο φίλος Duke..

Εμείς σαν Δαφνιώτες δεν βλέπουμε κανένα φάντασμα... ο Νικητάκης απλά μετά από ένα 3ποντο που πήγε να κλείσει αλλονών το σπίτι είδε ενα τρανζίστορ στο κεφάλι του...



Το πρωτάθλημα έχει μέλλον ακόμα και μέχρι το τελος δίπλα στην ομάδα...
Senegal
QUOTE(vagelis73 @ Mar 23 2008, 20:05 ) *
gela twra oso mporeis file giati apo 5/4 tha klais (ennoeitai pws tha xasete KAI apo iwniko lamias).Kante oti mporeite me tous trampoukous sas apo thn eksedra giati h omadoula sas sto parke tha ta dei ola.


w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif

''Kante oti mporeite me tous trampoukous sas apo thn eksedra giati h omadoula sas sto parke tha ta dei ola.''

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ποιοι μιλανε... κοιταξτε απλά...

Αλλά σας ξαναλέμε εμεις στο επίπεδο σας δεν θα πέσουμε.. στήριξη στην ομάδα χωρις προκλήσεις τύπου Τρικάλων...

ΔΑΦΝΗ ΕΛΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1 ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΤΥ Η ΔΑΦΝΗ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ!!!!
vagelis73
QUOTE(Senegal @ Mar 23 2008, 23:40 ) *
w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif

''Kante oti mporeite me tous trampoukous sas apo thn eksedra giati h omadoula sas sto parke tha ta dei ola.''

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ποιοι μιλανε... κοιταξτε απλά...

Αλλά σας ξαναλέμε εμεις στο επίπεδο σας δεν θα πέσουμε.. στήριξη στην ομάδα χωρις προκλήσεις τύπου Τρικάλων...

ΔΑΦΝΗ ΕΛΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1 ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΤΥ Η ΔΑΦΝΗ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ!!!!

oso zori kai an travate eiste kai tha eiste apo katw mexri to telos tou prwtathlimatos.TELOS
sarounas
QUOTE(Duke78 @ Mar 23 2008, 19:24 ) *
Και παλι θα μπορουσα να γελασω αλλα δεν θα το κανω... Φροντιστε να βαλετε τους γνωστους σας διαιτητες μπας και γλιτωσετε γιατι αλλιως ειστε για 20αρα... Ξερετε εσεις εκει στα Τρικαλα... Οσο για τους ανθρωπους του παγκου σας, που το παιζουν μαγκες μονο μεσα στα Τρικαλα, ξερουν αυτοι ποιοι ειναι, θα καλοπερασουν....



QUOTE(Senegal @ Mar 23 2008, 23:36 ) *
Φίλε μα τον θεό απορώ με αυτά που μου γράφεις.. εχω ρωτήσει παίχτη φίλο μου από την Χαλκίδα, φανατικό οπαδό του Περιστερίου, παιχτες οπαδούς ανθρώπους κλπ απο την ομάδα μου την Δαφνη και μου χουν πει πράγματα που δεν τιμάνε μια ομάδα... μου χουν πει για συνθήκες ζούγκλας, για την χειρότερη έδρα της Α2 από όλες τις ομάδες απο πλευρά αλητείας...

αληθεια οσα γραφεις τα πιστευεις?
γιατί θα αρχίσω να γελάω ακόμα για τα όσα λες στο ματσ με την Χαλκίδα μ αυτα που μου χουν πει αν και με κάλυψε ο φίλος Duke..

Εμείς σαν Δαφνιώτες δεν βλέπουμε κανένα φάντασμα... ο Νικητάκης απλά μετά από ένα 3ποντο που πήγε να κλείσει αλλονών το σπίτι είδε ενα τρανζίστορ στο κεφάλι του...
Το πρωτάθλημα έχει μέλλον ακόμα και μέχρι το τελος δίπλα στην ομάδα...


εδώ είναι που ταιριάζει απόλυτα το «όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια» icon_drunk.gif

πέφτω από τα σύννεφα
από το ύφος σας μοιάζετε σαν να είστε τίποτα παράγοντες της Δάφνης ή ακόμη χειρότερα φανατισμένα παιδάκια που πιστεύουν ότι η ομάδα τους πηγαίνει με το σταυρό στο χέρι και την κυνηγάνε όλοι οι άλλοι. blink.gif

όσο για τα Τρίκαλα
όχι από φέτος αλλά από τις αρχές του δεύτερου γύρου τις περσινής σεζόν σε γενικές γραμμές είναι η πιο σταθερή ομάδα στην Α2 και πράγματι παίζουν πολύ καλό μπάσκετ και αξίζουν να ανέβουν,
εξάλλου εκτός αυτού βγάλανε και διπλά μέσα σε Πανόραμα και Λαμία

όσο για τις συνθήκες στα Τρίκαλα σας έχουν ταράξει στο ψέμα
καλά είναι να τα λένε σε 'σας αλλά διάβολε εγώ πηγαίνω στο γήπεδο και βλέπω τί γίνεται wink.gif
τα φαινόμενα με τις κακές συμπεριφορές των φιλάθλων δεν λείπουν ούτε έλειψαν ποτέ σχεδόν από καμιά έδρα της Α2 αλλά αυτά που σας είπαν είναι ανέκδοτα γιατί έχω πάει σχεδόν στα περισσότερα εντός έδρας ματς φέτος και σε αυτόν το τομέα θα έλεγα ότι οι φίλαθλοι είναι σε γενικές γραμμές κόσμιοι αφού αν εξαιρέσουμε τον αγώνα με την Λαμία στον πρώτο γύρο, όλα τα άλλα παιχνίδια κύλησαν ομαλά

ακόμη με την διαιτησία και μόνο καμιά ομάδα δεν βγαίνει πρωταθλήτρια, πρέπει να παίξει και λίγο μπάσκετ wink.gif

αν ήταν τόσο χάλια η κατάσταση όπως την περιγράφεις ειδικά εσύ Duke πρώτος εγώ θα έβγαινα και θα τους διαολόστελνα 68.gif
δεν έχουν γίνει σημεία και τέρατα όπως υποστηρίζεται

όσο για το αν θα το παραδεχόμασταν υπάρχουν παραδείγματα,
να σας πω μόνο ότι όταν είχε ανέβει η ομάδα ποδοσφαίρου στην Α’ εθνική γελούσε όλη η τοπική κοινωνία επειδή ο πρόεδρος εκείνης της ομάδας -αν και ήταν καλούτσικη- είχε την αβάντα του Κόκκαλη

κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει τώρα, ο ΑΣΤ πανάξια αλλάζει κατηγορία 41.gif
Live strong
QUOTE(vagelis73 @ Mar 24 2008, 02:02 ) *
oso zori kai an travate eiste kai tha eiste apo katw mexri to telos tou prwtathlimatos.TELOS


Καλή σου μέρα και καλώς μας ήρθες στο φόρουμ.
Θα ήθελα να σε παρακαλέσω λόγω κανονισμού να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Ευχαριστώ πολύ smile.gif
pivot
Γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο...

Το Περιστέρι δυσκολεύτηκε στη μισή διάρκεια του αγώνα, αλλά στην 3η και στην 4η περίοδο έβγαλε μπόλικη ενέργεια στο παρκέ του γηπέδου της Ν. Σμύρνης και κέρδισε 79-64 το Παλαιό Φάληρο.
Στην τέταρτη σερί νίκη της ομάδας μας καθοριστική ήταν η συμβολή του Νεμάνια Τσουκ στην τελευταία περίοδο του αγώνα, όπως και η σταθερά καλή παρουσία των Μπούτσι (21 πόντοι και 14 ριμπάουντ) και Μαργαρίτη (20 πόντοι και 12 ριμπάουντ με 7 επιθετικα).

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 36-31, 52-54, 64-79

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γεωργικόπουλος): Τσιριγωτάκης 7 (1), Παβίσεβιτς 8, Πολιτσίδης, Παγώνης 5, Μέντζος 5, Ζούκας 9, Κορωνίδης 4, Σαρακασίδης, Ροδοστόγλου 8, Χαλκιαδάκης 9, Αποσκίτης 9 (1).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Τζιάλλας): Μαντζάνας 3, Μοσχοβίτης 12 (1), Αμάτο 7, Μάντζαρης Α., Κόκκαλης, Μάντζαρης Β., Τσούκ 12, Μαργαρίτης 20, Δεληγιάννης 4, Τριμπάνσκι, Μπούτσι 21 (3), Κοτίνης.

.
Senegal
QUOTE(vagelis73 @ Mar 24 2008, 00:02 ) *
oso zori kai an travate eiste kai tha eiste apo katw mexri to telos tou prwtathlimatos.TELOS


Κανείς δεν είπε ότι θα χάσετε την 1η θέση.. όπως και κανείς δεν είπε ότι δεν έχουν τα Τρίκαλα μιά από τις καλύτερες -αν όχι την καλύτερηπ ομάδα φέτος... Το μονο που είπα ήταν να μην απαντήσουμε στις προκλήσεις και ότι η ομάδα μας δεν ξεχνά αποδεδειγμένα και δεν πουλάει το τομάρι της..
Senegal
QUOTE(sarounas @ Mar 24 2008, 00:48 ) *
εδώ είναι που ταιριάζει απόλυτα το «όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια» icon_drunk.gif

πέφτω από τα σύννεφα
από το ύφος σας μοιάζετε σαν να είστε τίποτα παράγοντες της Δάφνης ή ακόμη χειρότερα φανατισμένα παιδάκια που πιστεύουν ότι η ομάδα τους πηγαίνει με το σταυρό στο χέρι και την κυνηγάνε όλοι οι άλλοι. blink.gif

όσο για τα Τρίκαλα
όχι από φέτος αλλά από τις αρχές του δεύτερου γύρου τις περσινής σεζόν σε γενικές γραμμές είναι η πιο σταθερή ομάδα στην Α2 και πράγματι παίζουν πολύ καλό μπάσκετ και αξίζουν να ανέβουν,
εξάλλου εκτός αυτού βγάλανε και διπλά μέσα σε Πανόραμα και Λαμία

όσο για τις συνθήκες στα Τρίκαλα σας έχουν ταράξει στο ψέμα
καλά είναι να τα λένε σε 'σας αλλά διάβολε εγώ πηγαίνω στο γήπεδο και βλέπω τί γίνεται wink.gif
τα φαινόμενα με τις κακές συμπεριφορές των φιλάθλων δεν λείπουν ούτε έλειψαν ποτέ σχεδόν από καμιά έδρα της Α2 αλλά αυτά που σας είπαν είναι ανέκδοτα γιατί έχω πάει σχεδόν στα περισσότερα εντός έδρας ματς φέτος και σε αυτόν το τομέα θα έλεγα ότι οι φίλαθλοι είναι σε γενικές γραμμές κόσμιοι αφού αν εξαιρέσουμε τον αγώνα με την Λαμία στον πρώτο γύρο, όλα τα άλλα παιχνίδια κύλησαν ομαλά

ακόμη με την διαιτησία και μόνο καμιά ομάδα δεν βγαίνει πρωταθλήτρια, πρέπει να παίξει και λίγο μπάσκετ wink.gif

αν ήταν τόσο χάλια η κατάσταση όπως την περιγράφεις ειδικά εσύ Duke πρώτος εγώ θα έβγαινα και θα τους διαολόστελνα 68.gif
δεν έχουν γίνει σημεία και τέρατα όπως υποστηρίζεται

όσο για το αν θα το παραδεχόμασταν υπάρχουν παραδείγματα,
να σας πω μόνο ότι όταν είχε ανέβει η ομάδα ποδοσφαίρου στην Α’ εθνική γελούσε όλη η τοπική κοινωνία επειδή ο πρόεδρος εκείνης της ομάδας -αν και ήταν καλούτσικη- είχε την αβάντα του Κόκκαλη

κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει τώρα, ο ΑΣΤ πανάξια αλλάζει κατηγορία 41.gif


Επειδή ίσως δεν ρίχνεις πολλές ματιές από το φόρουμ για να μην σε προσβάλω που δεν αρμόζει θα σε παρακαλούσα να ρίξεις μια ματιά λίγες σελίδες πιο πίσω εκει που τονίζω οτι βοήθησαν την Δάφνη οι διαιτητές εμφανός μέσα στο Περιστέρι... Ποιός σου είπε οτι κηνυγάνε την ομαδα μου? που ειδες εσυ οτι όλα συνομοτούν εναντίον μας? ίσως η έλειψη επιχειρημάτων έχει ως αποτέλεσμα την εαρολογία..

Ουδέ ποτέ αμφισβήτησα την σταθερότητα της ομάδας... αλλά το να λες για τον κόσμο και για άξιους οπαδούς σε μια έδρα επαναλαμβάνω ζούγκλα είναι όχι μονο αστείο, αλλά κάτι παραπάνω.. Πρέπει να δεις μια τέλεια τοποθέτηση ενός δημοσιογράφου στο basketblog.gr που είχε τονίσει οτι καλή η λύση να λέει παντα ο προπονητής (οπως των Τρικάλων) ότι ευχαριστουμε τον κόσμο μας, αλλα ίσως ξεχνάει αυτά που έχουν γίνει..

Δεν ξέρω κατα πόσο έγκυρος είσαι και πόσο αντικειμενικότητα κατέχεις για να μην ξεφύγω απο τους κανόνες λειτουργίας του Φόρουμ αλλα ανθρώπους που ρώτησα πως ήταν γύρισαν στα Τρίκαλα γύρισαν και μου δειξαν το καρούμπαλο από τον τρανζίστορ..

Όσο για τις παροιμίες δεν νομίζω να έχουν νόημα.. είχε βγαλει μια ανακοίνωση το Περιστέρι και σας είχε -δικαίως για εμένα- προσβάλει, αλλα δεν χρειάζονται...
sarounas
QUOTE(Senegal @ Mar 24 2008, 16:58 ) *
Επειδή ίσως δεν ρίχνεις πολλές ματιές από το φόρουμ για να μην σε προσβάλω που δεν αρμόζει θα σε παρακαλούσα να ρίξεις μια ματιά λίγες σελίδες πιο πίσω εκει που τονίζω οτι βοήθησαν την Δάφνη οι διαιτητές εμφανός μέσα στο Περιστέρι... Ποιός σου είπε οτι κηνυγάνε την ομαδα μου? που ειδες εσυ οτι όλα συνομοτούν εναντίον μας? ίσως η έλειψη επιχειρημάτων έχει ως αποτέλεσμα την εαρολογία..

Ουδέ ποτέ αμφισβήτησα την σταθερότητα της ομάδας... αλλά το να λες για τον κόσμο και για άξιους οπαδούς σε μια έδρα επαναλαμβάνω ζούγκλα είναι όχι μονο αστείο, αλλά κάτι παραπάνω.. Πρέπει να δεις μια τέλεια τοποθέτηση ενός δημοσιογράφου στο basketblog.gr που είχε τονίσει οτι καλή η λύση να λέει παντα ο προπονητής (οπως των Τρικάλων) ότι ευχαριστουμε τον κόσμο μας, αλλα ίσως ξεχνάει αυτά που έχουν γίνει..

Δεν ξέρω κατα πόσο έγκυρος είσαι και πόσο αντικειμενικότητα κατέχεις για να μην ξεφύγω απο τους κανόνες λειτουργίας του Φόρουμ αλλα ανθρώπους που ρώτησα πως ήταν γύρισαν στα Τρίκαλα γύρισαν και μου δειξαν το καρούμπαλο από τον τρανζίστορ..

Όσο για τις παροιμίες δεν νομίζω να έχουν νόημα.. είχε βγαλει μια ανακοίνωση το Περιστέρι και σας είχε -δικαίως για εμένα- προσβάλει, αλλα δεν χρειάζονται...

με συγχωρείς αν σε πρόσβαλα, peace.gif εννοείτε ότι δεν είχα καμιά τέτοια πρόθεση προφανώς η παρομοίωσή μου ήταν υπερβολική (για παλιότερα posts όντως δεν θυμάμαι τί έγραφες και λογικό είναι αυτό, έγραψα με βάση αυτά που είδα στα τελευταία post από εσένα και τον Duke εναντίον του Vangelis73)

για την αντικειμενικότητα και την εγκυρότητά μου,
δεν με νοιάζει και τόσο αν θα ανέβουν ή όχι τα Τρίκαλα, απλά μου αρέσει το μπάσκετ και από όσες ομάδες έχω δει φέτος εδώ η Λαμία μου άρεσε περισσότερο
όσο για τον κόσμο για προηγούμενες σεζόν αλλά και παλιότερα που έπαιζαν σε ένα άλλο κλειστό που υπάρχει στα Τρίκαλα θα είχες δίκιο
αλλά πίστεψε το,
η κατάσταση φέτος δεν είναι κακή, αν ήταν, σίγουρα θα το έλεγα δεν με νοιάζει πως αλλιώς να σου το πω, εκτός αν έγιναν τρομερά πράγματα σε κάποιο από τα ματς που δεν πήγα αλλά και πάλι όλο και κάποιος θα μου το έλεγε,

τώρα για την Δάφνη αν αξίζει φυσικά και να ανέβει δεν τίθεται θέμα
πάντως θα προτιμούσα επαρχιακές ομάδες οικονομικά ανεξάρτητες να ανεβαίνουν έτσι ώστε να υπάρχει ένα πιο ενδιαφέρον και απλωμένο πρωτάθλημα στην Α1 wink.gif
και τα Τρίκαλα από την στιγμή που έχουν 5/5 με Δάφνη Πανόραμα και Λαμία που είναι οι άλλοι σοβαροί διεκδικητές νομίζω λογικά και αγωνιστικά το αξίζουν...
sarounas
θυμήθηκα και ένα σχόλιο που είχα γράψει για τον κόσμο στον αγώνα με τον Κορωνιό του Σπόρτιγκ,
αλήθειες λέω smile.gif
σιγά μην κάτσω να κάνω και προπαγάνδα για τα Τρίκαλα icon_drunk.gif icon_drunk.gif

QUOTE(sarounas @ Mar 19 2007, 00:21 ) *
ο ΑΣ Τρίκαλα έπαιξε φανταστικό μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο, ότι έκαναν οι παίκτες του, τους έβγαινε! (σουτ, συνεργασίες κτλ) και κατάφερε να το κλείσει προηγούμενος 50-39, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο παίχτηκε ένα πάρα πολύ σκληρό παιχνίδι με πολλά φάουλ, χωρίς όμως να χάσει ποτέ το προβάδισμα στο σκορ

πάντως στον δεύτερο γύρο, μετά και την αλλαγή στον πάγκο της ομάδας (Τζήμας αντί Σκαραφίγκα) η ομάδα έχει αλλάξει πρόσωπο, αφού σε γενικές γραμμές ακόμη και στις ήττες παίζει πολύ καλά ενώ στην αρχή σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια που είχα παρακολουθήσει η εικόνα ήταν πολύ κακή ακόμη και στις νίκες, το μόνο μειονέκτημα είναι ότι οι ψηλοί πλην Χαρισμίδη δεν φαίνεται να μπορούν να ακολουθήσουν τους πραγματικά πολύ γρήγορους περιφερειακούς στην επίθεση με αποτέλεσμα συνήθως να βρίσκονται ένα βήμα πίσω (στα πικ εν ρολ κυρίως). Αμυντικά στο συγκεκριμένο παιχνίδι ενώ μέσα στην ρακέτα πήγαν πολύ καλά, βγήκαν πολλά αμαρκάριστα περιφερειακά σουτ, αλλά μου φάνηκε σαν επιλογή αυτό.. (ευτυχώς όμως στην πλειοψηφία τους ήταν άστοχα)

για τον Σπόρτιγκ αυτό που έχω να πω είναι ότι πρόκειται για πραγματικά πολύ δουλεμένη ομάδα (πολύ τρέξιμο, κίνηση, ξεκαθαρισμένοι ρόλοι). μάλλον ο Κορωνιός είναι πολύ σκληρός προπονητής και λάτρης της πειθαρχίας…
αυτό όμως που πραγματικά με λύπησε πολύ (όσο και αν είναι συνηθισμένο στα ελληνικά γήπεδα) ήταν το ασταμάτητο και συνεχές βρίσιμο από πολλά γαιδούρια (ένα εκ των οποίων ήταν πάνω από το κεφάλι μου) στον Κορωνιό (κυρίως) και τον Σιούτη, που είναι δύο παιδιά έχουν κάνει την δική τους πολύ αξιόλογη διαδρομή στο ελληνικό μπάσκετ και αν μη τι άλλο θα έπρεπε να χειροκροτούνται σε όποιο γήπεδο εμφανίζονται, πόσο μάλλον σε ένα γήπεδο όπως των Τρικάλων που για πρώτη φορά εμφανίζεται ομάδα στην Α2 (αλλά τι κάθομαι και γράφω τώρα) 68.gif
vagelis73
Παιδιά ένα συγνώμη και απο εμένα αν προσέβαλα κάποιον απο αυτά που έχω γράψει μέχρι τώρα.Δεν δέχομαι όμως με τίποτα αυτά που λέγονται ότι στα Τρίκαλα επικρατεί "ζούγκλα".Είναι μια έδρα πολύ δυνατή,καυτή,αήττητη και είναι προάγγελος για την επόμενη χρονιά στην Α1 ότι καμιά ομάδα δεν θα έρθει για εκδρομή στα Τρίκαλα.Δεν κατεβήκαμε απο τον Αρη για να μην γνωρίζουμε πως πρέπει να συμπεριφερθούμε σε ένα μπασκετικό αγώνα.Μπορεί να μην είχαμε ποτε ομάδες στις μεγάλες κατηγορίες αλλα τα Τρίκαλα πάντα αγαπούσαν το μπάσκετ .Την επόμενη χρονιά (αν με το καλό γίνει η διαμόρφωση του κλειστού μας) 3000 Τρικαλινοί θα βρίσκονται στο γήπεδο και κάθε Σάββατο θα έχουμε γιορτή.Μπείτε στο youtube βαλτε στη μηχανη αναζήτησης astrikala και δείτε την ατμόσφαιρα του γηπέδου μας.Τελικά έχει ακούσει κανείς τι θα γίνει με το Πανόραμα?
sarounas
QUOTE(Senegal @ Mar 24 2008, 16:58 ) *
Πρέπει να δεις μια τέλεια τοποθέτηση ενός δημοσιογράφου στο basketblog.gr που είχε τονίσει οτι καλή η λύση να λέει παντα ο προπονητής (οπως των Τρικάλων) ότι ευχαριστουμε τον κόσμο μας, αλλα ίσως ξεχνάει αυτά που έχουν γίνει..

α και σχετικά με το άρθρο του δημοσιογράφου έχω να πω ότι σαφώς και δεν ισχύουν ή απλά έχει μία διαφορετική αντίληψη περί ατμόσφαιρας γηπέδου ο άνθρωπος

εξάλλου
τους περισσότερους δημοσιογράφους σε πολλές περιπτώσεις δεν χρειάζεται να τους παίρνεις στα σοβαρά
δύσκολο είναι να τον πιάσει οποιοσδήποτε γνωστός του από μία ομάδα και να του πει; «ε ψιτ μεγάλε, γράψε αυτό και αυτό»
λίγες φορές έχουν γίνει αυτά; πόσο μάλιστα για πράγματα σε ματς που δεν μεταδίδονται τηλεοπτικά wink.gif

έχω ένα παράδειγμα με παρόμοια περίπτωση από το ποδόσφαιρο πριν χρόνια που αν το γράψω θα ξεκαρδιζόσασταν στα γέλια
αλλά για να μην ξεφύγουμε δεν το γράφω..
Senegal
QUOTE(sarounas @ Mar 24 2008, 21:25 ) *
με συγχωρείς αν σε πρόσβαλα, peace.gif εννοείτε ότι δεν είχα καμιά τέτοια πρόθεση προφανώς η παρομοίωσή μου ήταν υπερβολική (για παλιότερα posts όντως δεν θυμάμαι τί έγραφες και λογικό είναι αυτό, έγραψα με βάση αυτά που είδα στα τελευταία post από εσένα και τον Duke εναντίον του Vangelis73)

για την αντικειμενικότητα και την εγκυρότητά μου,
δεν με νοιάζει και τόσο αν θα ανέβουν ή όχι τα Τρίκαλα, απλά μου αρέσει το μπάσκετ και από όσες ομάδες έχω δει φέτος εδώ η Λαμία μου άρεσε περισσότερο
όσο για τον κόσμο για προηγούμενες σεζόν αλλά και παλιότερα που έπαιζαν σε ένα άλλο κλειστό που υπάρχει στα Τρίκαλα θα είχες δίκιο
αλλά πίστεψε το,
η κατάσταση φέτος δεν είναι κακή, αν ήταν, σίγουρα θα το έλεγα δεν με νοιάζει πως αλλιώς να σου το πω, εκτός αν έγιναν τρομερά πράγματα σε κάποιο από τα ματς που δεν πήγα αλλά και πάλι όλο και κάποιος θα μου το έλεγε,

τώρα για την Δάφνη αν αξίζει φυσικά και να ανέβει δεν τίθεται θέμα
πάντως θα προτιμούσα επαρχιακές ομάδες οικονομικά ανεξάρτητες να ανεβαίνουν έτσι ώστε να υπάρχει ένα πιο ενδιαφέρον και απλωμένο πρωτάθλημα στην Α1 wink.gif
και τα Τρίκαλα από την στιγμή που έχουν 5/5 με Δάφνη Πανόραμα και Λαμία που είναι οι άλλοι σοβαροί διεκδικητές νομίζω λογικά και αγωνιστικά το αξίζουν...


Όχι φίλε μου να σαι καλα δεν υπάρχει πρόβλημα.. και στο μπασκετικο κομμάτι τώρα όμως.. εγώ συμφωνώ ότι τα Τρίκαλα είναι η καλύτερη ομάδα -αν και τονίζω φέτος δεν τα έχω δει, συμπερένω μόνο από δημοσιογράφους και συζητήσεις με παίχτες- αλλά έπειτα θεωρώ μακράν την Δάφνη.. λόγο των 2 καλύτερων ίσως ψηλών της Α2 Πετροδημόπουλο, Κακιούζη, μιας καλής περιφέρειας με 3ποντάκιδες'' και της με διαφορά καλύτερης άμυνας της Α2 ότι αυτές οι ομάδες πρέπει να ανέβουν..
Εγώ την Λαμία δεν την είχα δει σε καλή μέρα στο κλειστό μου δυστυχώς για να κρίνω.. σ' όλο το παιχνίδι η διαφορά ήταν στους 10-15 πόντους, άλλο αν στο τέλος έπεσε..
Κι εγώ γουστάρω τις επαρχιακές ομάδες, απλά ιστορικές΄ομάδες όπως η Δάφνη αξίζουν άλλη μια ευκαιρία στην Α1..
κι όσο για τους δημοσιογράφους επειδή ο συγκεκριμένος γράφει κι άλλες φορες γιοα μπάσκετ δεν ειναι απο τους ασχετους smile.gif
να σαι καλα φιλε
Masterpiece_G4
Με 2 νίκες ακόμα σιγουρα Α1. Νομίζω οτι δεν θα κινδυνέψουμε
kotzito
QUOTE(vagelis73 @ Mar 23 2008, 01:34 ) *
file senegal gia thn filoksenia twn trikalwn rwta opoion filathlo allhs omadas pou hrthe sto kleisto mas na sou pei.mallon den exeis erthei pote kai den ksereis....se olous tous agwnes stin edra mas exoume xeirokrothsei oles tis omades,den exei akoustei kanena synthima pou na prosvalei oikogeneies paixtwn,kai sto parke den exei pesei tpt allo ektos apo xiliades xartakia.Oso afora thn eynoia pou anafereis mallon den parakoloutheis thn A2 apo konta.na sou thymhsw ti egine sth xalkida?sth lamia?akoma kai sto paixnidi me to sporting (to opoio htan proponhsh kai gia tis dyo omades)oi diaithtes sfyriksan 24!!!! faoul sthn omada mas enanti 16 tou sporting.H omada paizei kataplhktiko mpasket,pathiasmena,einai oloi mia oikogeneia,einai oloi plhrwmenoi mexri cent,exei enan aksio proponhth,kai fysika se kathe paixnidi mesa-eksw exei kataplhktiko kosmo.Oso gia tous filous ths dafnhs pou vlepoun fantasmata me tranzistor,radiofwna,tv,mp3 kai den kserw egw ti allo as proseksoun se ayta pou lene giati kai oi lamiotes prin to paixnidi me ta trikala pisteyan oti h omada tous tha kanei peripato kai parolo pou den mas afhsan na mpoume sto ghpedo tous kleisame to spiti.Kai gia na ekshgoumaste den lew pws giname yperomada alla sto fetino prwtathlima (to pio dyskolo kai antagwnistiko kata pollous)exoume thn kalyterh omada kai aksizoume thn anodo 100%.

Ρε φιλε,μπορει να εχετε καλυτερη ομαδα,αλλα η σωστη ομαδα δεν φαινεται μονο στο γηπεδο,αλλα σε ολους τους τομεις.Τωρα οσον αφορα τους φιλαθλους,οι περισσοτεροι ειναι φανατισμενοι αλλα χωρις να ξεπερνουν τα ορια.Και τελος,μην ξεχνας οτι τα Τρικαλα εχουν ψιλοευνοηθει απο διαιτησια φετος και ετσι κι αλλιως δεν μετραει ποιος βγαινει πρωτος αλλα ποιοι ανεβαινουν αφου ετσι κι αλλιως νικητες ειναι.
viva_10
Πως βλέπετε τη μεταγραφή Βαλάφα στη Δάφνη?
Το έχει το παληκάρι ακόμα?
asthessaloniki
Λοιπόν επειδη πολλά από αυτά που διαβασα για τα Τρίκαλα τυχαία σε αυτό το φόρουμ απλά χαζεύοντας στο διαδίκτυο τα θεωρώ ανεδαφικά και λιγάκι ατεκμηρίωτα,έτσι θα ήθελα να προσθέσω μερικά πράγματα.Αρχικά κανεις δεν πρέπει να κρίνει μια ομάδα και μια κερκίδα από πράγματα που άκουσε ή που του μετέφεραν χωρίς να τα έχει δεί με τα ίδια του τα μάτια.Εγώ όσες φορές έχω παει στο γήπεδο είδα μια ζεστή ατμόσφαιρα με τις γνωστές υπερβολές των ελληνικών γηπέδων και όχι κάτι παραπάνω.Όσα posts διάβασα να λένε το αντίθετο αναφέρονται σε ένα γεγονός που δεν ξέρω αν έγινε καθώς δεν ήμουν στο γήπεδο,αλλά ακόμα και αν έγινε δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να κρίνει μια ολόκληρη κερκίδα από ένα γεγονός και ένα άτομο.Πως να το κάνουμε είναι και λιγάκι άδικο και παράλογο.Όσον αφορά το μπινελίκι που πέφτει πιστεύω ότι είναι μέσα στα όρια των ελληνικών γηπέδων και δεν πρέπει να το αντιμετωπίζουμε σαν να έχουμε την απαίτηση από μια ομάδα να αλλάξει το καθεστώς στα γήπεδα.Δηλαδή πού δεν πέφτει μπινελίκι;Αφήστε που γήπεδο χωρίς να βρίσεις σε φυσιολογικά πλαίσια είναι και λίγο άνοστο.Φυσικά χωρίς να προσβάλονται οικογένειες και άλλες αξίες του καθενός.Ας χαλαρώσουμε λοιπόν λίγο και ας υποστηρίξουμε απλά τις ομάδες μας.Τώρα εάν στα Τρίκαλα έγινε και κάποια υπερβολή σκεφτείτε ότι μιλάμε για μια πόλη που δεν έχει δει και πολλές αθλητικές χαρές τα τελευταία χρόνια,ειδικά στο μπάσκετ ποτέ, και δώστε αυτό το ελαφρηντικό.Αν και επεναλαμβάνω ότι στα δικά μου μάτια και στα παιχνίδια που έχω πάει δεν έχει γίνει κάτι άξιο λόγου. peace.gif
penetration
QUOTE(viva_10 @ Mar 26 2008, 09:30 ) *
Πως βλέπετε τη μεταγραφή Βαλάφα στη Δάφνη?
Το έχει το παληκάρι ακόμα?

Ο Τάσος πάντα το είχε.
Η απάντηση όμως είναι ότι για να πάς Α1 χρειάζονται και κάποια άλλα πράγαμτα φίλε μου εκτός από πολύ καλούς παίχτες και πολύ καλό προπονητή που τα έχει και τα δύο η ομάδα. Ας πούμε κάποια άλλα πράγματα που χρειάζονται είναι και τα ΣΩΣΤΑ ΓΟΥΡΙΑ!!!
Masterpiece_G4
QUOTE(asthessaloniki @ Mar 28 2008, 11:29 ) *
Λοιπόν επειδη πολλά από αυτά που διαβασα για τα Τρίκαλα τυχαία σε αυτό το φόρουμ απλά χαζεύοντας στο διαδίκτυο τα θεωρώ ανεδαφικά και λιγάκι ατεκμηρίωτα,έτσι θα ήθελα να προσθέσω μερικά πράγματα.Αρχικά κανεις δεν πρέπει να κρίνει μια ομάδα και μια κερκίδα από πράγματα που άκουσε ή που του μετέφεραν χωρίς να τα έχει δεί με τα ίδια του τα μάτια.Εγώ όσες φορές έχω παει στο γήπεδο είδα μια ζεστή ατμόσφαιρα με τις γνωστές υπερβολές των ελληνικών γηπέδων και όχι κάτι παραπάνω.Όσα posts διάβασα να λένε το αντίθετο αναφέρονται σε ένα γεγονός που δεν ξέρω αν έγινε καθώς δεν ήμουν στο γήπεδο,αλλά ακόμα και αν έγινε δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να κρίνει μια ολόκληρη κερκίδα από ένα γεγονός και ένα άτομο.Πως να το κάνουμε είναι και λιγάκι άδικο και παράλογο.Όσον αφορά το μπινελίκι που πέφτει πιστεύω ότι είναι μέσα στα όρια των ελληνικών γηπέδων και δεν πρέπει να το αντιμετωπίζουμε σαν να έχουμε την απαίτηση από μια ομάδα να αλλάξει το καθεστώς στα γήπεδα.Δηλαδή πού δεν πέφτει μπινελίκι;Αφήστε που γήπεδο χωρίς να βρίσεις σε φυσιολογικά πλαίσια είναι και λίγο άνοστο.Φυσικά χωρίς να προσβάλονται οικογένειες και άλλες αξίες του καθενός.Ας χαλαρώσουμε λοιπόν λίγο και ας υποστηρίξουμε απλά τις ομάδες μας.Τώρα εάν στα Τρίκαλα έγινε και κάποια υπερβολή σκεφτείτε ότι μιλάμε για μια πόλη που δεν έχει δει και πολλές αθλητικές χαρές τα τελευταία χρόνια,ειδικά στο μπάσκετ ποτέ, και δώστε αυτό το ελαφρηντικό.Αν και επεναλαμβάνω ότι στα δικά μου μάτια και στα παιχνίδια που έχω πάει δεν έχει γίνει κάτι άξιο λόγου. peace.gif


Σωστο σε βρισκω. Δεν υπαρχει Ελληνας που να μην εχει βρισει στο γηπεδο
lebronjames
Ρε παιδια γιατι αυριο δεν εχει παιχνιδια??
Masterpiece_G4
Το αλλο Σαββατο εχει ωραια παιχνιδια:

Τρικαλα-Ηρακλης
Ιωνικος Λ.-Δαφνη


Ωραια παιχνιδια και χερομαι που στο ενα θα ειμαι μεσα smiley.gif
Duke78
QUOTE(Masterpiece_G4 @ Mar 29 2008, 08:27 ) *
Το αλλο Σαββατο εχει ωραια παιχνιδια:

Τρικαλα-Ηρακλης
Ιωνικος Λ.-Δαφνη


Ωραια παιχνιδια και χερομαι που στο ενα θα ειμαι μεσα smiley.gif


Αντε καλές ρίψεις αντικειμένων εύχομαι στα Τρίκαλα και με μια καλή κλήρωση διαιτητών !!!
vagelis73
QUOTE(Duke78 @ Mar 29 2008, 10:35 ) *
Αντε καλές ρίψεις αντικειμένων εύχομαι στα Τρίκαλα και με μια καλή κλήρωση διαιτητών !!!

Εισαι και πολυ μεγαλο νουμερο τελικα ρε Duke78'
kotzito
QUOTE(lebronjames @ Mar 28 2008, 23:12 ) *
Ρε παιδια γιατι αυριο δεν εχει παιχνιδια??

Επειδη ηταν να γινει ο τελικος του κυπελλου το σαββατοκυριακο αυτο αλλα αλλαξε η ημερομηνια του και ετσι εμεινε κενη αυτη η εβδομαδα απο την ΕΟΚ.
asthessaloniki
QUOTE(Duke78 @ Mar 29 2008, 10:35 ) *
Αντε καλές ρίψεις αντικειμένων εύχομαι στα Τρίκαλα και με μια καλή κλήρωση διαιτητών !!!

Πικρία πικρία και πάλι πικρία... sad-smiley-009.gif
Masterpiece_G4
QUOTE(asthessaloniki @ Mar 29 2008, 17:43 ) *
Πικρία πικρία και πάλι πικρία... sad-smiley-009.gif
68.gif


Νομιζω οτι δεν αξιζει να ασχοληθουμε
Duke78
QUOTE(vagelis73 @ Mar 29 2008, 10:52 ) *
Εισαι και πολυ μεγαλο νουμερο τελικα ρε Duke78'


Εισαι απλα γελοιος .... για να μη σε χαρακτηρισω με τιποτα χειροτερα...
Masterpiece_G4
QUOTE(Duke78 @ Mar 29 2008, 19:10 ) *
Εισαι απλα γελοιος .... για να μη σε χαρακτηρισω με τιποτα χειροτερα...




Φιλε με αυτα που λες απλα γινεσαι ρεζιλι. Λες πραγματα για μια ομαδα που δεν την εχεις δει ποτε να πεζει μονο και μονο επειδη ο προπονητης σας για να δικαιολογισει μια πεντακαθαρη ηττα ειπε οτι του πεταξαν τρνζιστορ. 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
asthessaloniki
Λοιπόν όλα αυτά για τα Τρίκαλα είναι αηδίες.Μου θυμίζετε μικρά παιδάκια που τους πήραν το παιχνίδι τους...Κάποια στιγμή πρέπει να δεχτείτε και ότι και κάποιος άλλος εκτός από εσάς μπορεί να κάνει μια επιτυχία στηριζόμενος στίς δυνάμεις του και μόνο.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζετε τέτοια χολή για την ομάδα και την προσπάθεια των Τρικάλων και μόνο αυτών.Σίγουρα όταν μια ομάδα 8 ετών είναι πάνω από τη δική σας θα αισθάνεστε άβολα.Αλλά από εκεί μέχρι να αναφέρεστε σε πράγματα που γνωρίζετε από μαρτυρίες άλλων και μάλιστα αντιπάλων που μπορεί να ψάχνουν και άλοθι και μέχρι να αναφέρεστε σε διαιτητές και διαιτητικές ευνοιες που δεν μπορείτε να δείτε ούτε απο την τηλεόραση απλά και μόνο επειδη κάποιοι το είπαν είναι εύκολο και λιγάκι απαράδεχτο.Για να καταλάβετε τι εννοώ δείτε αυτό:basketblog και συγκεκριμένα το έβδομο μήνυμα που αναφέρετε στη Δάφνη και πείτε μου αν μπορώ τη γνώμη κάποιου(κάτι που δεν είναι διαφορετικό από το κάποιος που ξέρω μου είπε ότι... κ.τ.λ.)να τη χρησιμοποιήσω σαν επιχείρημα για να αποδείξω ότι μια ομάδα ευνοήθηκε.Συγνώμη αλλά αυτό αντιβαίνει τόσο στη λογική όσο και στον ορθό τρόπο κατάθεσης επιχειρημάτων που εγώ τουλάχιστον γνωρίζω.Αυτά σαν απάντηση σε όσους μιλάνε για διαιτησίες και ζούγκλες χωρίς να τις έχουν δει με τα μάτια τους.Όσες φορές εγώ έχω πάει στο γήπεδο είδα μια ομάδα να κερδίζει δίκαια και μία ατμόσφαιρα που θα ζήλευαν πολλές ομάδες της Α1.Αν το γήπεδο ήταν ζούγκλα δε θα υπήρχε και αστυνομία αλλά και τιμωρίες από την αρμόδια αρχή;Εκτός πια και εάν η νεόκοπη ομάδα των Τρικάλων κινεί τα πάντα παρασκηνιακά(άρα φταίει και για τη μη λύση του σκοπιανού!!!).Για όλα αυτά που διαβάζω από τους φιλάθλους της Δάφνης κυρίως ταιριάζει μια φράση που λέγαμε μικροί όταν παίζαμε μπάσκετ στην αυλή του σχολείου και το φιλαράκι μας που έχανε ζητούσε ένα φάουλ που δεν ήταν με τίποτα.Ρε μη ζορίζεσαι!!!
vagelis73
QUOTE(Duke78 @ Mar 29 2008, 19:10 ) *
Εισαι απλα γελοιος .... για να μη σε χαρακτηρισω με τιποτα χειροτερα...

Ηδη εχει αποδειχθει ποιος ειναι ο γελοιος απο τους δυο μας οποτε μην μπαινεις στον κοπο φιλαρακι.Του χρονου θα σε περιμενω στο κλειστο μας να δουμε απο κοντα τον αγωνα,για να δεις απο κοντα πως γιορταζουν τα μπασκετικα Τρικαλα τις επιτυχιες της ομαδας τους,και οχι να αναμασας τα ζορια αλλων φιλαθλων,παικτων η δε ξερω και εγω ποιανου που προφανως ηρθε στα Τρικαλα για περιπατο και εφυγε με την ουρα στα σκελια.Αλλα να σου πω και το αλλο,καλα κανετε και κρατατε στο προσκηνιο το θεμα του πρωτου παιχνιδιου,και ειμαι σιγουρος πως την εβδομαδα πριν τον αγωνα Δαφνης-ΑΣΤ ολοι στη Δαφνη θα θυμηθειτε ολες τις οικιακες συσκευες του σπιτιου σας.Απορω πως δεν ειδατε στον πρωτο αγωνα το πλυντηριο πιατων που πεταξε ενας πιτσιρικας.Προσευχηθητε στον Μεγαλοδυναμο να σας "κατσει" κληρωση διαιτητων που να ταιριαζει στα θελω σας γιατι αλλιως η Α1 για εσας μπορει να περιμενει ακομη 1 χρονο. wav.gif
Masterpiece_G4
QUOTE(vagelis73 @ Mar 29 2008, 20:14 ) *
Ηδη εχει αποδειχθει ποιος ειναι ο γελοιος απο τους δυο μας οποτε μην μπαινεις στον κοπο φιλαρακι.Του χρονου θα σε περιμενω στο κλειστο μας να δουμε απο κοντα τον αγωνα,για να δεις απο κοντα πως γιορταζουν τα μπασκετικα Τρικαλα τις επιτυχιες της ομαδας τους,και οχι να αναμασας τα ζορια αλλων φιλαθλων,παικτων η δε ξερω και εγω ποιανου που προφανως ηρθε στα Τρικαλα για περιπατο και εφυγε με την ουρα στα σκελια.Αλλα να σου πω και το αλλο,καλα κανετε και κρατατε στο προσκηνιο το θεμα του πρωτου παιχνιδιου,και ειμαι σιγουρος πως την εβδομαδα πριν τον αγωνα Δαφνης-ΑΣΤ ολοι στη Δαφνη θα θυμηθειτε ολες τις οικιακες συσκευες του σπιτιου σας.Απορω πως δεν ειδατε στον πρωτο αγωνα το πλυντηριο πιατων που πεταξε ενας πιτσιρικας.Προσευχηθητε στον Μεγαλοδυναμο να σας "κατσει" κληρωση διαιτητων που να ταιριαζει στα θελω σας γιατι αλλιως η Α1 για εσας μπορει να περιμενει ακομη 1 χρονο. wav.gif


Καλα τα λες φιλε. Καποιοι επειδη μενουν στην Αθηνα νομιζουν οτι ολες οι περιοχες εκτος Αττικης ειναι 100 χρονια πισω
kotzito
QUOTE(Masterpiece_G4 @ Mar 29 2008, 21:27 ) *


Καλα τα λες φιλε. Καποιοι επειδη μενουν στην Αθηνα νομιζουν οτι ολες οι περιοχες εκτος Αττικης ειναι 100 χρονια πισω

Ρε φιλε δεν ειπαμε κατι τετοιο.Κανεις δεν λεει οτι η ομαδα σου ειναι αμπαλη.Απλα το να νομιζεις οτι ειναι οι Celtics ειναι λιγακι υπερβολικο.Καταρχας δεν μπορεις να πεις οτι η ομαδα σου εχει διαφορα αιωνων απο τις αλλες.
nikefalin
Παρακαλώ όλους να σταματήσουν οι διαπληκτισμοί και οι εκατέρωθεν χαρακτηρισμοί ειδάλλως θα υπάρξουν συνέπειες που θα αφορούν τη συνέχεια της παρουσίας σας στο φόρουμ. Μπαίνει μια γραμμή εδώ για όλους που δεν πρέπει να ξεπεράσετε. όσοι χρησιμοποιήσαν χαρακτηρισμούς και ειρωνικά σχόλια παρατηρούνται ήδη με φάουλ. Εν ανάγκη ξαναδιαβάστε τον κανονισμό λειτουργίας του φόρουμ, ελπίζω να μην επανέλθουμε για τέτοιο θέμα.
vagelis73
QUOTE(nikefalin @ Mar 30 2008, 13:30 ) *
Παρακαλώ όλους να σταματήσουν οι διαπληκτισμοί και οι εκατέρωθεν χαρακτηρισμοί ειδάλλως θα υπάρξουν συνέπειες που θα αφορούν τη συνέχεια της παρουσίας σας στο φόρουμ. Μπαίνει μια γραμμή εδώ για όλους που δεν πρέπει να ξεπεράσετε. όσοι χρησιμοποιήσαν χαρακτηρισμούς και ειρωνικά σχόλια παρατηρούνται ήδη με φάουλ. Εν ανάγκη ξαναδιαβάστε τον κανονισμό λειτουργίας του φόρουμ, ελπίζω να μην επανέλθουμε για τέτοιο θέμα.

Ναι το βλεπω το φαουλ....το θεμα ομως ειναι οτι το βλεπω μονο στο ονομα μου smile.gif
vagelis73
QUOTE(vagelis73 @ Mar 30 2008, 14:06 ) *
Ναι το βλεπω το φαουλ....το θεμα ομως ειναι οτι το βλεπω μονο στο ονομα μου smile.gif

QUOTE(vagelis73 @ Mar 29 2008, 10:52 ) *

Εισαι και πολυ μεγαλο νουμερο τελικα ρε Duke78'


Εισαι απλα γελοιος .... για να μη σε χαρακτηρισω με τιποτα χειροτερα...

Τον χαρακτηρισμο γελοιο , ας πουμε , πρεπει να το θεωρησω κοπλιμεντο ε?
Masterpiece_G4
Τελος παντων. Καθενας απλα θελει να υπερασπιστει την ομαδα του και ξεφυγαμε λιγο peace.gif
asthessaloniki
QUOTE(Duke78 @ Mar 29 2008, 11:35 ) *
Αντε καλές ρίψεις αντικειμένων εύχομαι στα Τρίκαλα και με μια καλή κλήρωση διαιτητών !!!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένιωσες την ανάγκη να προκαλέσεις.Ειλικρινά...
Και έχω και μια ερώτηση:Αν δεν μπορείς να κρατηθείς από το να προκαλέσεις σε ένα φόρουμ τότε τι θα κάνεις σε μια εξέδρα;Έλεος πια...Αν κρίνω από εσένα τότε βγάζω το συμπέρασμα ότι όλα αυτά που λέτε για την ''ζούγκλα των Τρικάλων'' είναι απλες μπαρούφες. sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Duke78
QUOTE(asthessaloniki @ Mar 30 2008, 17:39 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένιωσες την ανάγκη να προκαλέσεις.Ειλικρινά...
Και έχω και μια ερώτηση:Αν δεν μπορείς να κρατηθείς από το να προκαλέσεις σε ένα φόρουμ τότε τι θα κάνεις σε μια εξέδρα;Έλεος πια...Αν κρίνω από εσένα τότε βγάζω το συμπέρασμα ότι όλα αυτά που λέτε για την ''ζούγκλα των Τρικάλων'' είναι απλες μπαρούφες. sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif


Κατ αρχήν να ζητήσω συγγνώμη για χαρακτηρισμό γελοίος, αλλά προκλήθηκα. Κατά δεύτερο δεν προκαλέιται κανένας όταν κάποιος αποτυπώνει την πραγματικότητα. Και δεν είναι τυχαίο οτι παραπάνω από τις μισές ομάδες, αν όχι όλες, τις Α2 μετά την επίσκεψή τους στα Τρίκαλα έχουν αναφερθεί στην φιλοξενία και στους διαιτητές...
Δε ξέρω, για ψάξε το λίγο περισσότερο.....

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
10.02.08
"Έγκλημα" στη Χαλκίδα
Επειδή κάποιοι λαμβάνουν τη σιωπή ως αδυναμία, πρέπει να επανέλθουμε ώστε να προφυλάξουμε την αξιοπρέπειά μας.
Δυστυχώς γι’ ακόμα μία φορά γίναμε μάντεις «κακών μαντάτων».

Από την πρώτη στιγμή που έγινε γνωστό το δίδυμο των διαιτητών στην αναμέτρηση της ομάδας με τα Τρίκαλα, είχαμε επισημάνει τους προβληματισμούς μας για τους κ.κ. Πολυχρονίδη, Γεωργιάδη. Και …ω του θαύματος, επαληθευθήκαμε το Σάββατο, μέσα στο γήπεδο. Εκεί δηλαδή που εμείς θέλουμε να δίνουμε κάθε εβδομάδα τις καθαρές μάχες μας.
Γιατί κύριοι διαιτητές δεν μας αφήνετε να παλέψουμε και μας στερείται αυτό που όλοι έβλεπαν το Σάββατο; Δηλαδή τη νίκη της Χαλκίδας. Γιατί νίκη της ομάδας μας θα ήταν αν τα τελευταία δυόμισι λεπτά εσείς με τις τεχνικές ποινές και τα αντιαθλητικά φάουλ που ανακαλύψατε δεν αναστρέφατε το αποτέλεσμα. Τόσο πολύ μάλιστα που ούτε οι ίδιοι οι παίκτες των Τρικάλων δε φάνηκαν να συνειδητοποιούν πως φεύγουν με τη νίκη από τη Χαλκίδα.
Βέβαια μέσα στην εβδομάδα έχουμε σκοπό να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα. Να δούμε και εμείς αν αυτά που έγιναν είναι θέμα ικανοτήτων ή κάποιου …υψηλού δέλεαρ. Η πρώτη μας κίνηση είναι να παραδώσουμε το DVD του αγώνα στις αρμόδιες αρχές. Κι εκείνες με τη σειρά τους αφού ξεπεράσουν τα γέλια που θα τους προκαλέσει (πλέον μιλάμε για κωμωδία και όχι για αγώνα μπάσκετ) είμαστε βέβαιοι πως θα πράξουν τα δέοντα ώστε να προασπίσουν το πρωτάθλημα.
Εν κατακλείδι, ας δοθεί επιτέλους ένα τέλος σε αυτό το πρόβλημα που φέτος μοιάζει άλυτο. Εκτός αν θέλετε να μετατρέψετε τη διαιτησία σε ψηφοφορία για τη Eurovision, όπου ο καθένας θα διαλέγει τον «εκλεκτό» του κάθε εβδομάδα, ώστε να είστε όλοι ευχαριστημένοι.

Εκ του Δ.Σ.

Και αυτά μήπως είναι μπαρούφες ?

Την ήττα γνώρισε από τα Τρίκαλα η ομάδα μας μέσα στο κλειστό του Πανοράματος.Χωρίς να αποτελεί την μοναδική αιτία , η διαιτησία έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.Συγκεκριμένα 2 από τα πολλά "φαλτσοσφυρίγματα¨ δόθηκαν στο τελευταίο δίλεπτο(τεχνική ποινή για θέατρο στον αμυντικό παίχτη μας(!!!!) και αντιαθλητικό φάουλ σε παίχτη που μόλις πήρε αμυντικό rebound). Μάλλον δεν άρεσε σε κάποιους το ξεκίνημα της ομάδας μας.Δεν εξηγείτε αλλιώς η κάκιστη διαιτησία από τους διαιτητές κ.Πηλοϊδη και κ.Τσούνσουρα.Με σωρεία λάθος σφυριγμάτων καθόρισαν τον νικητή του αγώνα.

Και αυτά μήπως είναι μπαρούφες ?
vagelis73
QUOTE(Duke78 @ Mar 30 2008, 18:12 ) *
Κατ αρχήν να ζητήσω συγγνώμη για χαρακτηρισμό γελοίος, αλλά προκλήθηκα. Κατά δεύτερο δεν προκαλέιται κανένας όταν κάποιος αποτυπώνει την πραγματικότητα. Και δεν είναι τυχαίο οτι παραπάνω από τις μισές ομάδες, αν όχι όλες, τις Α2 μετά την επίσκεψή τους στα Τρίκαλα έχουν αναφερθεί στην φιλοξενία και στους διαιτητές...
Δε ξέρω, για ψάξε το λίγο περισσότερο.....

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
10.02.08
"Έγκλημα" στη Χαλκίδα
Επειδή κάποιοι λαμβάνουν τη σιωπή ως αδυναμία, πρέπει να επανέλθουμε ώστε να προφυλάξουμε την αξιοπρέπειά μας.
Δυστυχώς γι’ ακόμα μία φορά γίναμε μάντεις «κακών μαντάτων».

Από την πρώτη στιγμή που έγινε γνωστό το δίδυμο των διαιτητών στην αναμέτρηση της ομάδας με τα Τρίκαλα, είχαμε επισημάνει τους προβληματισμούς μας για τους κ.κ. Πολυχρονίδη, Γεωργιάδη. Και …ω του θαύματος, επαληθευθήκαμε το Σάββατο, μέσα στο γήπεδο. Εκεί δηλαδή που εμείς θέλουμε να δίνουμε κάθε εβδομάδα τις καθαρές μάχες μας.
Γιατί κύριοι διαιτητές δεν μας αφήνετε να παλέψουμε και μας στερείται αυτό που όλοι έβλεπαν το Σάββατο; Δηλαδή τη νίκη της Χαλκίδας. Γιατί νίκη της ομάδας μας θα ήταν αν τα τελευταία δυόμισι λεπτά εσείς με τις τεχνικές ποινές και τα αντιαθλητικά φάουλ που ανακαλύψατε δεν αναστρέφατε το αποτέλεσμα. Τόσο πολύ μάλιστα που ούτε οι ίδιοι οι παίκτες των Τρικάλων δε φάνηκαν να συνειδητοποιούν πως φεύγουν με τη νίκη από τη Χαλκίδα.
Βέβαια μέσα στην εβδομάδα έχουμε σκοπό να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα. Να δούμε και εμείς αν αυτά που έγιναν είναι θέμα ικανοτήτων ή κάποιου …υψηλού δέλεαρ. Η πρώτη μας κίνηση είναι να παραδώσουμε το DVD του αγώνα στις αρμόδιες αρχές. Κι εκείνες με τη σειρά τους αφού ξεπεράσουν τα γέλια που θα τους προκαλέσει (πλέον μιλάμε για κωμωδία και όχι για αγώνα μπάσκετ) είμαστε βέβαιοι πως θα πράξουν τα δέοντα ώστε να προασπίσουν το πρωτάθλημα.
Εν κατακλείδι, ας δοθεί επιτέλους ένα τέλος σε αυτό το πρόβλημα που φέτος μοιάζει άλυτο. Εκτός αν θέλετε να μετατρέψετε τη διαιτησία σε ψηφοφορία για τη Eurovision, όπου ο καθένας θα διαλέγει τον «εκλεκτό» του κάθε εβδομάδα, ώστε να είστε όλοι ευχαριστημένοι.

Εκ του Δ.Σ.

Και αυτά μήπως είναι μπαρούφες ?

Την ήττα γνώρισε από τα Τρίκαλα η ομάδα μας μέσα στο κλειστό του Πανοράματος.Χωρίς να αποτελεί την μοναδική αιτία , η διαιτησία έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.Συγκεκριμένα 2 από τα πολλά "φαλτσοσφυρίγματα¨ δόθηκαν στο τελευταίο δίλεπτο(τεχνική ποινή για θέατρο στον αμυντικό παίχτη μας(!!!!) και αντιαθλητικό φάουλ σε παίχτη που μόλις πήρε αμυντικό rebound). Μάλλον δεν άρεσε σε κάποιους το ξεκίνημα της ομάδας μας.Δεν εξηγείτε αλλιώς η κάκιστη διαιτησία από τους διαιτητές κ.Πηλοϊδη και κ.Τσούνσουρα.Με σωρεία λάθος σφυριγμάτων καθόρισαν τον νικητή του αγώνα.

Και αυτά μήπως είναι μπαρούφες ?

Δηλαδη για να καταλαβω,αυτες οι δυο ανακοινωσεις αφορουν την συμπεριφορα μας στο γηπεδο των Τρικαλων?Μιλανε και οι δυο για ηττες που γνωρισαν οι ομαδες στο γηπεδο τους.Αν παλι θελεις να αναφερθουμε σε διαιτησιες κοιτα λιγο και τους αγωνες της ομαδας σου.
asthessaloniki
QUOTE(Duke78 @ Mar 30 2008, 18:12 ) *
Κατ αρχήν να ζητήσω συγγνώμη για χαρακτηρισμό γελοίος, αλλά προκλήθηκα. Κατά δεύτερο δεν προκαλέιται κανένας όταν κάποιος αποτυπώνει την πραγματικότητα. Και δεν είναι τυχαίο οτι παραπάνω από τις μισές ομάδες, αν όχι όλες, τις Α2 μετά την επίσκεψή τους στα Τρίκαλα έχουν αναφερθεί στην φιλοξενία και στους διαιτητές...
Δε ξέρω, για ψάξε το λίγο περισσότερο.....

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
10.02.08
"Έγκλημα" στη Χαλκίδα
Επειδή κάποιοι λαμβάνουν τη σιωπή ως αδυναμία, πρέπει να επανέλθουμε ώστε να προφυλάξουμε την αξιοπρέπειά μας.
Δυστυχώς γι’ ακόμα μία φορά γίναμε μάντεις «κακών μαντάτων».

Από την πρώτη στιγμή που έγινε γνωστό το δίδυμο των διαιτητών στην αναμέτρηση της ομάδας με τα Τρίκαλα, είχαμε επισημάνει τους προβληματισμούς μας για τους κ.κ. Πολυχρονίδη, Γεωργιάδη. Και …ω του θαύματος, επαληθευθήκαμε το Σάββατο, μέσα στο γήπεδο. Εκεί δηλαδή που εμείς θέλουμε να δίνουμε κάθε εβδομάδα τις καθαρές μάχες μας.
Γιατί κύριοι διαιτητές δεν μας αφήνετε να παλέψουμε και μας στερείται αυτό που όλοι έβλεπαν το Σάββατο; Δηλαδή τη νίκη της Χαλκίδας. Γιατί νίκη της ομάδας μας θα ήταν αν τα τελευταία δυόμισι λεπτά εσείς με τις τεχνικές ποινές και τα αντιαθλητικά φάουλ που ανακαλύψατε δεν αναστρέφατε το αποτέλεσμα. Τόσο πολύ μάλιστα που ούτε οι ίδιοι οι παίκτες των Τρικάλων δε φάνηκαν να συνειδητοποιούν πως φεύγουν με τη νίκη από τη Χαλκίδα.
Βέβαια μέσα στην εβδομάδα έχουμε σκοπό να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα. Να δούμε και εμείς αν αυτά που έγιναν είναι θέμα ικανοτήτων ή κάποιου …υψηλού δέλεαρ. Η πρώτη μας κίνηση είναι να παραδώσουμε το DVD του αγώνα στις αρμόδιες αρχές. Κι εκείνες με τη σειρά τους αφού ξεπεράσουν τα γέλια που θα τους προκαλέσει (πλέον μιλάμε για κωμωδία και όχι για αγώνα μπάσκετ) είμαστε βέβαιοι πως θα πράξουν τα δέοντα ώστε να προασπίσουν το πρωτάθλημα.
Εν κατακλείδι, ας δοθεί επιτέλους ένα τέλος σε αυτό το πρόβλημα που φέτος μοιάζει άλυτο. Εκτός αν θέλετε να μετατρέψετε τη διαιτησία σε ψηφοφορία για τη Eurovision, όπου ο καθένας θα διαλέγει τον «εκλεκτό» του κάθε εβδομάδα, ώστε να είστε όλοι ευχαριστημένοι.

Εκ του Δ.Σ.

Και αυτά μήπως είναι μπαρούφες ?

Την ήττα γνώρισε από τα Τρίκαλα η ομάδα μας μέσα στο κλειστό του Πανοράματος.Χωρίς να αποτελεί την μοναδική αιτία , η διαιτησία έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.Συγκεκριμένα 2 από τα πολλά "φαλτσοσφυρίγματα¨ δόθηκαν στο τελευταίο δίλεπτο(τεχνική ποινή για θέατρο στον αμυντικό παίχτη μας(!!!!) και αντιαθλητικό φάουλ σε παίχτη που μόλις πήρε αμυντικό rebound). Μάλλον δεν άρεσε σε κάποιους το ξεκίνημα της ομάδας μας.Δεν εξηγείτε αλλιώς η κάκιστη διαιτησία από τους διαιτητές κ.Πηλοϊδη και κ.Τσούνσουρα.Με σωρεία λάθος σφυριγμάτων καθόρισαν τον νικητή του αγώνα.

Και αυτά μήπως είναι μπαρούφες ?


Όλα αυτά που αναφέρεις είναι ανακοινώσεις ομάδων που έχασαν.Σε όλα τα αθλήματα και σε όλα τα επίπεδα οι ομάδες που χάνουν σχεδόν πάντα αφήνουν υπονοο΄ύμενα και αιχμές κατά της διαιτησίας.Στην Ελλάδα πάντα μιλάμε.Με ποιά λογική θα τους δώσουμε βάση και αξία.Επιπλέον δεν μπορώ να καταλάβω από πότε τα Τρίκαλα έγιναν τόσο δυνατα παρασκηνιακά.Οι ανακοινώσεις δε μου λένε τίποτα.Εδώ στο ποδόσφαιρο η Ξάνθη βγάζει σχεδόν σε κάθε αγωνιστική!!!Δεν έχουν καμία μα καμία αξία.Ειδικά όταν οι ομάδες που τις βγάζουν έχουν τους ίδιους στόχους με το νικητή.Οι ανακοινώσεις ομάδας κατά της διαιτησίας θα αποκτήσουν αξία μόνο όταν βγάλει και μία όταν ευνοηθεί.Για μένα όλα αυτά που αναφέρεις δεν είναι επιχειρήματα.Προφανως έχουμε διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων.Δεν είναι κακό.Άν έχεις προσωπική άποψη για όλες αυτές τις φάσεις τότε μόνο μπορείς να κρίνεις.Τότε και μόνο τότε.Σκέψου ότι αν πας μάρτυρας σε ένα δικαστήριο μια κατάθεσή σου που θα λέει ότι''μου είπαν ότι φταίει ο Α και όχι ο Β'' δεν μπορεί να έχει την ίδια αξία με το ''ήμουν μπροστά και είδα ότι φταίει ο Α και όχι ο Β''.Αυτή είναι η λογική μου και γι αυτο μπορεί να μη θεωρώ τα λεγόμενά σου μπαρούφες(αφου δε σε ξέρω καν) αλλά δεν μπορώ να τα δεχτώ.
asthessaloniki
QUOTE(Duke78 @ Mar 30 2008, 18:12 ) *
Κατ αρχήν να ζητήσω συγγνώμη για χαρακτηρισμό γελοίος, αλλά προκλήθηκα. Κατά δεύτερο δεν προκαλέιται κανένας όταν κάποιος αποτυπώνει την πραγματικότητα. Και δεν είναι τυχαίο οτι παραπάνω από τις μισές ομάδες, αν όχι όλες, τις Α2 μετά την επίσκεψή τους στα Τρίκαλα έχουν αναφερθεί στην φιλοξενία και στους διαιτητές...
Δε ξέρω, για ψάξε το λίγο περισσότερο.....

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
10.02.08
"Έγκλημα" στη Χαλκίδα
Επειδή κάποιοι λαμβάνουν τη σιωπή ως αδυναμία, πρέπει να επανέλθουμε ώστε να προφυλάξουμε την αξιοπρέπειά μας.
Δυστυχώς γι’ ακόμα μία φορά γίναμε μάντεις «κακών μαντάτων».

Από την πρώτη στιγμή που έγινε γνωστό το δίδυμο των διαιτητών στην αναμέτρηση της ομάδας με τα Τρίκαλα, είχαμε επισημάνει τους προβληματισμούς μας για τους κ.κ. Πολυχρονίδη, Γεωργιάδη. Και …ω του θαύματος, επαληθευθήκαμε το Σάββατο, μέσα στο γήπεδο. Εκεί δηλαδή που εμείς θέλουμε να δίνουμε κάθε εβδομάδα τις καθαρές μάχες μας.
Γιατί κύριοι διαιτητές δεν μας αφήνετε να παλέψουμε και μας στερείται αυτό που όλοι έβλεπαν το Σάββατο; Δηλαδή τη νίκη της Χαλκίδας. Γιατί νίκη της ομάδας μας θα ήταν αν τα τελευταία δυόμισι λεπτά εσείς με τις τεχνικές ποινές και τα αντιαθλητικά φάουλ που ανακαλύψατε δεν αναστρέφατε το αποτέλεσμα. Τόσο πολύ μάλιστα που ούτε οι ίδιοι οι παίκτες των Τρικάλων δε φάνηκαν να συνειδητοποιούν πως φεύγουν με τη νίκη από τη Χαλκίδα.
Βέβαια μέσα στην εβδομάδα έχουμε σκοπό να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα. Να δούμε και εμείς αν αυτά που έγιναν είναι θέμα ικανοτήτων ή κάποιου …υψηλού δέλεαρ. Η πρώτη μας κίνηση είναι να παραδώσουμε το DVD του αγώνα στις αρμόδιες αρχές. Κι εκείνες με τη σειρά τους αφού ξεπεράσουν τα γέλια που θα τους προκαλέσει (πλέον μιλάμε για κωμωδία και όχι για αγώνα μπάσκετ) είμαστε βέβαιοι πως θα πράξουν τα δέοντα ώστε να προασπίσουν το πρωτάθλημα.
Εν κατακλείδι, ας δοθεί επιτέλους ένα τέλος σε αυτό το πρόβλημα που φέτος μοιάζει άλυτο. Εκτός αν θέλετε να μετατρέψετε τη διαιτησία σε ψηφοφορία για τη Eurovision, όπου ο καθένας θα διαλέγει τον «εκλεκτό» του κάθε εβδομάδα, ώστε να είστε όλοι ευχαριστημένοι.

Εκ του Δ.Σ.

Και αυτά μήπως είναι μπαρούφες ?

Την ήττα γνώρισε από τα Τρίκαλα η ομάδα μας μέσα στο κλειστό του Πανοράματος.Χωρίς να αποτελεί την μοναδική αιτία , η διαιτησία έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.Συγκεκριμένα 2 από τα πολλά "φαλτσοσφυρίγματα¨ δόθηκαν στο τελευταίο δίλεπτο(τεχνική ποινή για θέατρο στον αμυντικό παίχτη μας(!!!!) και αντιαθλητικό φάουλ σε παίχτη που μόλις πήρε αμυντικό rebound). Μάλλον δεν άρεσε σε κάποιους το ξεκίνημα της ομάδας μας.Δεν εξηγείτε αλλιώς η κάκιστη διαιτησία από τους διαιτητές κ.Πηλοϊδη και κ.Τσούνσουρα.Με σωρεία λάθος σφυριγμάτων καθόρισαν τον νικητή του αγώνα.

Και αυτά μήπως είναι μπαρούφες ?

Και όσον αφορά τη φιλοξενία υπάρχουν και ανακοινωσεις ομάδων που τους άρεσε. π.χ Πανόραμα.Αλλά εγώ μπορώ να κρίνω μόνο από αυτά που είδα.Και αυτά που είδα είναι ότι στα Τρίκαλα επικρατεί η ατμόσφαιρα που υπάρχει σε όλα τα γεμάτα(όσα εχουν μείνει) ελληνικά γήπεδα.Τίποτα χειρότερο.Και φυσικά τίποτα που να χρίζει ανακοίνωσης.Τουλάχιστον σε αυτά που πήγα.Για τα άλλα απλά δεν ξέρω.Πάρτε το όλοι χαμπάρι ότι η διαμαρτυρία και η ανακοίνωση είναι ο εύκολος τρόπος να διώξει η εκάστοτε διοίκηση τις ευθυνες από πάνω της για μια ήττα και για την ενδεχόμενη απώλεια ενός στόχου.Επιπλέον αποτελεί μέσο πίεσης ώστε ενδεχομένως να ευνοηθεί στον επόμενο αγώνα.Το βλέπουμε παντού τα τελευταία χρόνια και συνήθως οι ομάδες που το κάνουν συχνα ποτέ δε βελτιώνονται σε βάθος χρόνου.Μένουν στη μίζερη λογική τους.Επίσης συγνώμη για τη λέξη μπαρούφες παραπάνω.
Masterpiece_G4
Παιδια ισως να ηταν καλο να αφησουμε το παρελθον και να κοιταξουμε τα δυσκολα για ολες τις ομαδες παιχνιδια που ακολουθουν γαιτι μαθηματικα δεν εχει τελειωσει τιποτα ουτε για την ανοδο ουτε για τον υποβιβασμο peace.gif peace.gif peace.gif
dirk10
ayrio tha ginoyn plhrwmes sto falhro akousa isxuei???? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Hakeem
Σημερα θα γίνουν... biggrin.gif γιορτάζει η διοίκηση, γι'αυτό...
Masterpiece_G4
Ποιος πιστευετε οτι θα κερδισει στο ντερμπι ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-Α.Ο.ΔΑΦΝΗΣ;

Εμενα αν και με βολευει να νικησει ο Ιωνικος, πιστευω οτι η Δαφνη εστω και δυσκολα θα κανει το 2πλο
Senegal
QUOTE(Masterpiece_G4 @ Apr 2 2008, 13:53 ) *
Ποιος πιστευετε οτι θα κερδισει στο ντερμπι ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-Α.Ο.ΔΑΦΝΗΣ;

Εμενα αν και με βολευει να νικησει ο Ιωνικος, πιστευω οτι η Δαφνη εστω και δυσκολα θα κανει το 2πλο


Φίλε πιστεύω η Δάφνη.. όχι μονο γιατί είναι η ομάδα μου, αλλά να στο πω απλά όλοι στην περιοχή είμαστε πολύ ''πορωμένοι'' για αυτό το ματσ... ζούμε κι αναπνέουμε..
Οι φίλοι της Δάφνης θα ναι κοντά στο πλευρό της ομάδας.. κρίμα που δεν θα μπορέσω μάλλον να ταξιδέψω να δω αυτή την ματσαρα.. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.