Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
pivot
Ο Μαργαρίτης του Περιστερίου, στο All Star Game

Ο Βαγγέλης Μαργαρίτης θα εκπροσωπήσει το Περιστέρι και την Α2 κατηγορία στον διαγωνισμό καρφωμάτων του All Star Game το οποίο θα διεξαχθεί στην Αμαλιάδα την Κυριακή 13 Απριλίου.

Ο φόργουορντ του Περιστερίου ψηφίστηκε από τους προπονητές της Α2 και θα διαγωνιστεί τους Τζερεμάια Μάσεϊ (Άρης), Κουιντέλ Γουντς, Γιώργο Πρίντεζη (Ολυμπιακός), Κένεντι Ουίνστον (Παναθηναϊκός) και Αμαρά Σι (ΑΕΚ).
Ο Μαργαρίτης θα ταξιδέψει αυθημερόν το πρωί της Κυριακής στην Αμαλιάδα, αφού την προηγούμενη η ομάδα μας έχει παιχνίδι στην Ξάνθη.
asthessaloniki
QUOTE(Senegal @ Apr 8 2008, 14:12 ) *
Εννοείτε φίλε μου.. Και θέλω να τονίσω πως είναι απαράδεκτο να προβάλετε στα ΜΜΕ στο ποδόσφαιρο ακόμα και η Γ Εθνική και στην Α2 οι εφημερίδες να έχουν μιά τόσο μικρή παράγραφο... ενώ βρισκόμαστε σε εποχές που το ελληνικό μπάσκετ ανθίζει..

Για του λόγου το αληθές πήρα σήμερα μια αθλητική εφημερίδα και διαπίστωσα ότι η μοναδική αναφορά στην Α2 ήταν πέντε γραμμές με τις δηλώσεις του προέδρου αν δεν κάνω λάθος της Δάφνης.Δεν μπορεί ολόκληρη κατηγορία να μην έχει άλλες ειδήσεις άξιες λόγου.Συγχρόνως μία ή δύο σελίδες ήταν αφιερομένες στο περιφεριακό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου ένω φυσιολογικά και λογικά από μία σελιδα είχαν το βόλευ και το χάντμπολ.Τέλος πάντων...
pivot
QUOTE(asthessaloniki @ Apr 10 2008, 18:48 ) *
Για του λόγου το αληθές πήρα σήμερα μια αθλητική εφημερίδα και διαπίστωσα ότι η μοναδική αναφορά στην Α2 ήταν πέντε γραμμές με τις δηλώσεις του προέδρου αν δεν κάνω λάθος της Δάφνης.Δεν μπορεί ολόκληρη κατηγορία να μην έχει άλλες ειδήσεις άξιες λόγου.Συγχρόνως μία ή δύο σελίδες ήταν αφιερομένες στο περιφεριακό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου ένω φυσιολογικά και λογικά από μία σελιδα είχαν το βόλευ και το χάντμπολ.Τέλος πάντων...



Οι "αθλητικές" εφημερίδες είναι στην ουσία ποδοσφαιρικές εφημερίδες, υποχρεώνονται να βάζουν και μπάσκετ, Α1 βέβαια, λόγω των επιτυχιών αλλά και γιατί έχουν τμήματα μπάσκετ τα μεγάλα ποδοσφαιρικά σωματεία (Ολυμπιακός, ΠΑΟ, κ.λ.π.).

Γι αυτό πρέπει να ενισχύουμε, αγοράζοντάς τα, τα αμιγώς μπασκετικά έντυπα.
asthessaloniki
Πάντως αυτός που έκανε εκ μέρους της Δάφνης αυτές τις δηλώσεις περι συνοικεσίων στην κατηγορία(αλλού διαβάζω ότι τις έκανε ο πρόεδρος και αλλού ο προπονητής) πρέπει να είναι μεγάλο παλικάρι.Γλαφυρότατος!!! 77.gif
Masterpiece_G4
Τουλαχιστον υπαρχουν εφημεριδες και περιοδικα που ασχολουνται μονο με μπασκετ και διαβαζουμε λιγο γιατι δεν μπορουμε να ειμαστε ολη μερα στο internet και στις αλλες αθλητικες αντε να εχει μια σελιδα. Παντως το θεμα ειναι οτι το μπασκετ στην Ελλαδα ειναι πολυ υποτιμημενο σε σχεση με τη δυναμικοτητα των ομαδων αλλα κυριως της Εθνικης
pivot
QUOTE(penetration @ Apr 9 2008, 19:03 ) *
Μπράβο και αυτό είναι το ιδανικό το οποίο μόνο το κράτος με τήρηση και εφαρμογή της νομοθεσίας μπορεί να επιβάλει και εφαρμόσει.
Δεν μπαίνω σε διαδικασία να αναφέρω ποσά - άλλοι μπορούν να το κάνουν αυτό με λεπτομέρειες πάντως να ξέρεις ότι ο Τζάάμπερ είχε μικρότερο μηνιάτικο από κάποιους παίχτες του Περιστερίου και του Ιωνικού. Σκέψου τα μηνιάτικα των Ελλήνων και κοινοτικών του Αιγάλεω.



Με αφορμή αυτά που λέγατε πιο πάνω, περί Αιγάλεω-Τζααμπέρ-μπάτζετ κ.λ.π. θάθελα να πώ ότι η περίπτωση του Αιγάλεω για μένα έδειξε ότι δεν αρκεί να σου τύχει ένας παίκτης-λαχείο (Τζααμπέρ) για να φτιάξεις ομάδα.

Δεν πρέπει να αποτελεί παράδειγμα η φετεινή πορεία του Αιγάλεω γιατί ήταν ένα πυροτέχνημα, το οποίο έλαμψε και τώρα διαλύεται, ωραία κατάφερε και έμεινε φέτος στην Α1, μετά τί; ίσως του χρόνου να υπάρχει καν ομάδα Αιγάλεω.

Το ζητούμενο είναι να υπάρχει οργάνωση-υποδομή-προοπτική και όραμα!

ΥΓ. 1. Μην θεωρηθεί ότι τα λέω αυτά σαν Περιστεριώτης λόγω της γνωστής κόντρας, κάθε άλλο.

2. Ο Τζααμπέρ είχε συμβόλαιο από το Αιγάλεω σαράντα χιλιάδες.
asthessaloniki
QUOTE(pivot @ Apr 11 2008, 14:17 ) *
Με αφορμή αυτά που λέγατε πιο πάνω, περί Αιγάλεω-Τζααμπέρ-μπάτζετ κ.λ.π. θάθελα να πώ ότι η περίπτωση του Αιγάλεω για μένα έδειξε ότι δεν αρκεί να σου τύχει ένας παίκτης-λαχείο (Τζααμπέρ) για να φτιάξεις ομάδα.

Δεν πρέπει να αποτελεί παράδειγμα η φετεινή πορεία του Αιγάλεω γιατί ήταν ένα πυροτέχνημα, το οποίο έλαμψε και τώρα διαλύεται, ωραία κατάφερε και έμεινε φέτος στην Α1, μετά τί; ίσως του χρόνου να υπάρχει καν ομάδα Αιγάλεω.

Το ζητούμενο είναι να υπάρχει οργάνωση-υποδομή-προοπτική και όραμα!

ΥΓ. 1. Μην θεωρηθεί ότι τα λέω αυτά σαν Περιστεριώτης λόγω της γνωστής κόντρας, κάθε άλλο.

2. Ο Τζααμπέρ είχε συμβόλαιο από το Αιγάλεω σαράντα χιλιάδες.

Ακριβώς γι' αυτό ανέφερα το Αιγάλεω και όχι κάποια άλλη ομάδα.Έφυγε ο Τζάαμπερ νομίζω και ο άλλος ο Αμερικάνος και το Αιγάλεω αποδυναμώθηκε.Και του χρόνου εάν δεν τύχει πάλι κάποιο λαχείο τύπου Τζάαμπερ θα είναι πολύ χειρότερο από φέτος με αποτέλεσμα να χάσει από δίπλα του και τον όποιο κόσμο είχε μαζέψει λόγω της καλής του πορείας.Με έναν παίκτη μόνο μια πρόσχαιρη επιτυχία μπορείς να κάνεις.Δυστυχώς στην Ελλάδα με τις περισσότερες ομάδες αυτό ισχύει αφού εκτός εξαιρέσεων δεν έχουν μπασκετικό κόσμο.Τώρα που η ομάδα της ιδιαίτερης πατρίδας μου(όπως φαίνεται)ανεβαίνει στην Α1 ελπίζω και εύχομαι να μη συμβεί το ίδιο.Πάντως στην Α2 υπάρχουν ομάδες με προοπτική μεγαλύτερη από πολλές ομάδες της Α1.Και μάλιστα και από κάποιες που πάνε και καλά στο πρωτάθλημα.Αρκεί ο κόσμος που τις στηρίζει σε μικρότερες κατηγορίες όταν πάνε καλά να μην τους γυρίσει την πλάτη αν στην Α1 στραβώσουν τα πράγματα.Το μεγάλο πρόβλημα αυτό είναι. wink.gif
penetration
QUOTE(pivot @ Apr 11 2008, 14:17 ) *
Με αφορμή αυτά που λέγατε πιο πάνω, περί Αιγάλεω-Τζααμπέρ-μπάτζετ κ.λ.π. θάθελα να πώ ότι η περίπτωση του Αιγάλεω για μένα έδειξε ότι δεν αρκεί να σου τύχει ένας παίκτης-λαχείο (Τζααμπέρ) για να φτιάξεις ομάδα.

Δεν πρέπει να αποτελεί παράδειγμα η φετεινή πορεία του Αιγάλεω γιατί ήταν ένα πυροτέχνημα, το οποίο έλαμψε και τώρα διαλύεται, ωραία κατάφερε και έμεινε φέτος στην Α1, μετά τί; ίσως του χρόνου να υπάρχει καν ομάδα Αιγάλεω.

Το ζητούμενο είναι να υπάρχει οργάνωση-υποδομή-προοπτική και όραμα!

ΥΓ. 1. Μην θεωρηθεί ότι τα λέω αυτά σαν Περιστεριώτης λόγω της γνωστής κόντρας, κάθε άλλο.

2. Ο Τζααμπέρ είχε συμβόλαιο από το Αιγάλεω σαράντα χιλιάδες.

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφεις.
Εγώ παρακολουθώ και Περιστέρι και Αιγάλεω από πολύ κοντά μάλιστα.
Απλά η αναφορά μου έγινε και σαυτές τις ομάδες με σκοπό να δείξω ότι μόνο τα λεφτά δεν φτάνουν .
Το Αιγάλεω είχε συνολικά πολύ χαμηλότερο μπάτζετ από το Περιστέρι. Η ομάδα αυτή δεν ήταν μόνο ο Τζαμπερ (4000 το μήνα). Το έδειξε και σε παιχνίδια χωρίς αυτόν. Το πρόβλημα είναι η απαράδεκτη διοίκηση και ότι και αυτά τα λίγα λεφτά δεν τα δίνουν στους παίχτες. Ναι το Αιγάλεω δεν είχε ποτέ την υποδομή του Περιστερίου και μάλλον δεν θα την έχει ποτέ. Όμως ο σχεδιασμός του Ροστερ με πολύ χαμηλό προύπολογισμό δεν παύει να είναι πολύ επιτυχημένος με βάση τα αποτελέσματα και οφείλεται καθαρά στην τεχνική ηγεσία .
Στο Περιστέρι που μπράβο στον ερασιτέχνη για την υποδομή του εδώ και 3 δεκαετιες αν θυμάσαι καλά το 2004 η ΚΑΕ διαλύθηκε λόγω οικονομικών προβλημάτων και η ομάδα έπαιξε Β εθνική (μεγάλη ντροπή για αυτή την ομάδα). Ανέβηκε κατευθείαν από την Β στην Α2 στηριζόμενη καθαρά σε μεταγραφές παιχτών με πολύ υψηλά συμβόλαια για την κατηγορία (καθαρά επιλογές της τεχνικής ηγεσίας) και ακριβώς την ίδια συνταγή ακολούθησε και φέτος χωρίς επιτυχία. Μπράβο βέβαια στην πολύ επιτυχημένη διοίκηση του Περιστερίου(όλοι πληρωμ΄νοι και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα) και μπράβο για την επιλογή του Δ.Τζιάλα ενός δικού τους ικανώτατου προπονητή.
Και πάλι σου λέω ότι αυτά τα έγραψα για να δείξω ότι οι ομάδες δημιουρ΄γούνται με σοβαρό σχεδιασμό το καλοκαίρι και πως τα λεφτά είναι απαραίτητα αλλά μπορείς να πετύχεις και χωρίς υπερβολές.(εδώ κολάει η υποδομή που πρέπει να έχει η καθε ομάδα).
Senegal
Σ΄αγαπάμε, σε στηρίξαμε κι αύριο θα 'μαστε στο πλευρό σου με μια φανταστική ατμόσφαιρα...

ΔΑΦΝΑΡΑ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΖΗΤΑΜΕ..

ΥΓ. Καλό παιχνίδι να έχουμε παιδιά..
Masterpiece_G4
Δαφνη-Τρικαλα 55-47 sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif

Αντε τυχερακηδες την ανοδο θα την παρουμε με τον Πανερυθραικο. Ατυμουτσικα icon_joy.gif icon_joy.gif
Masterpiece_G4
Αλλα τωρα μαθαινω οτι οι διαιτητες μονο ΔΑΦΝΑΡΑ ΟΛΕ δεν φωναζαν. Οσοι ηταν στο γηπεδο,γιατι εγω δεν ηρθα, θελω να μαθω αν ειναι αληθεια.
sporting b.c.
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΠΟΡΤΙΓΚΙΤΗ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ AS APOLLON PATRO 68 - 62 AO PANGRATI

ΚΛΑΨΕ ΚΛΑΨΕ ΚΛΑΨΕ
Duke78
QUOTE(Masterpiece_G4 @ Apr 12 2008, 20:02 ) *
Αλλα τωρα μαθαινω οτι οι διαιτητες μονο ΔΑΦΝΑΡΑ ΟΛΕ δεν φωναζαν. Οσοι ηταν στο γηπεδο,γιατι εγω δεν ηρθα, θελω να μαθω αν ειναι αληθεια.



Πεντακάθαρη νίκη της ΔΑΦΝΑΡΑΣ και τα περί διαιτησίας είναι για τα πανηγύρια... Μ αρέσει που διαμαρτύρονται κιόλας τα Τρίκαλα... ΡΕ ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ !!!!!!

ΔΑΦΝΗ ΕΛΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ Α1 !!!!!!!!!!!

Όσο για τους Τρικαλινούς που βρέθηκαν στο γήπεδο, ελπίζω να πήραν μαθήματα φιλοξενίας... Έτσι συμπεριφέρονται στους φιλοξενούμενους οπαδούς... Να δούμε τι θα γινόταν στα Τρίκαλα εαν οπαδοί της Δάφνης σηκώνονταν να φωνάξουν...
Πάρτε λοιπόν μαθήματα .....

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΑΣ
Senegal
QUOTE(Masterpiece_G4 @ Apr 12 2008, 20:02 ) *
Αλλα τωρα μαθαινω οτι οι διαιτητες μονο ΔΑΦΝΑΡΑ ΟΛΕ δεν φωναζαν. Οσοι ηταν στο γηπεδο,γιατι εγω δεν ηρθα, θελω να μαθω αν ειναι αληθεια.


w00t.gif 19.gif 19.gif 19.gif w00t.gif

Η πιο αστεία δήλωση της εβδομάδας... θα κρατήσω το λίνκ όμως να την θυμάμαι!!!!

Η ΔΑΦΝΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ, ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

Όποιος διαβάσει τις δηλώσεις του ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ ΣΩΡΟΤΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ....

ΥΓ. Ελπίζω όσοι Τρικαλινοί βρέθηκαν στο κλειστό της ΔΑΦΝΗΣ να ένιωσαν, να πρόσεξαν και να κατάλαβαν τι εστί έδρα κι όχι ''ζουγκλοηδές συνοικία''... Η Δάφνη δεν ξεχνά και παραδίδει μαθήματα...

Αυτά προς στιγμήν συνεχίζουμε και με 2πλό στα Πατήσια που είναι ΟΛΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΑΛΟΝΙΑ...

ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ smiley.gif
asthessaloniki
QUOTE(Senegal @ Apr 12 2008, 20:36 ) *
w00t.gif 19.gif 19.gif 19.gif w00t.gif

Η πιο αστεία δήλωση της εβδομάδας... θα κρατήσω το λίνκ όμως να την θυμάμαι!!!!

Η ΔΑΦΝΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ, ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

Όποιος διαβάσει τις δηλώσεις του ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ ΣΩΡΟΤΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ....

ΥΓ. Ελπίζω όσοι Τρικαλινοί βρέθηκαν στο κλειστό της ΔΑΦΝΗΣ να ένιωσαν, να πρόσεξαν και να κατάλαβαν τι εστί έδρα κι όχι ''ζουγκλοηδές συνοικία''... Η Δάφνη δεν ξεχνά και παραδίδει μαθήματα...

Αυτά προς στιγμήν συνεχίζουμε και με 2πλό στα Πατήσια που είναι ΟΛΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΑΛΟΝΙΑ...

ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ smiley.gif

Όταν γράφεις για ζουγκλοειδείς συνοικίες τουλάχιστον μην κάνεις ορθογραφικά λάθη!!! smiley.gif.Πλάκα κάνω. Συγχαρητήρια στη Δάφνη και μακάρι να ανέβει αυτή και όχι το Πανόραμα για να μην έχουμε άλλες καταστάσεις.Αντε και η άνοδος μπορεί να περιμένει μια εβδομάδα ακόμη.Να τη γιορτάσουμε και μέσα.Να μπορώ να είμαι και εγώ εκεί να το χαρω περισσότερο!!!Και έλεος πια με αυτή τη ζούγκλα...Μη βγάζετε κόμπλεξ.Δε δείχνει όμορφο.
Masterpiece_G4
QUOTE(Senegal @ Apr 12 2008, 19:36 ) *
w00t.gif 19.gif 19.gif 19.gif w00t.gif

Η πιο αστεία δήλωση της εβδομάδας... θα κρατήσω το λίνκ όμως να την θυμάμαι!!!!

Η ΔΑΦΝΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ, ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

Όποιος διαβάσει τις δηλώσεις του ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ ΣΩΡΟΤΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ....

ΥΓ. Ελπίζω όσοι Τρικαλινοί βρέθηκαν στο κλειστό της ΔΑΦΝΗΣ να ένιωσαν, να πρόσεξαν και να κατάλαβαν τι εστί έδρα κι όχι ''ζουγκλοηδές συνοικία''... Η Δάφνη δεν ξεχνά και παραδίδει μαθήματα...

Αυτά προς στιγμήν συνεχίζουμε και με 2πλό στα Πατήσια που είναι ΟΛΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΑΛΟΝΙΑ...

ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ smiley.gif


Eγω εγραψα τι ακουσα και ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ
Και το επιπεδο σας φενεται απο αυτα που γραφεται
2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ
ΤΡΩΤΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ
ΟΙ 150 ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΡΑΝΖΙΣΤΟΡ Ή ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ; laugh.gif laugh.gif laugh.gif
ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Α1 ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΤΡΙΤΟΙ
ΕΛΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ''ΖΟΥΓΚΛΑ ''

Υ.Γ. ΤΟ "ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ" ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΣΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΑ; 69.gif
Senegal
QUOTE(Masterpiece_G4 @ Apr 12 2008, 20:49 ) *
Eγω εγραψα τι ακουσα και ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ
Και το επιπεδο σας φενεται απο αυτα που γραφεται
2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ
ΤΡΩΤΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ
ΟΙ 150 ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΡΑΝΖΙΣΤΟΡ Ή ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ; laugh.gif laugh.gif laugh.gif
ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Α1 ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΤΡΙΤΟΙ
ΕΛΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ''ΖΟΥΓΚΛΑ ''

Υ.Γ. ΤΟ "ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ" ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΣΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΑ; 69.gif


Κοιτάξτε να δείτε... Καλό θα ήταν η πίκρα σας να περιοριστεί... Νιώθω και συμπονώ το πλήγμα σας, μα όπως δηλώνετε είστε 1οι...

Το επίπεδο μας φάνηκε ξεκάθαρα... Όσοι ήρθαν Αθήνα κατάλαβαν τι σημαίνει φιλοξενεία... Για επίπεδο δεν θα συνεχίσω γιατί όπως ξανατονίζω μια δήλωση του Περιστερίου σας είχε πληγώσει..

Όσο για τους άλλους 150 Τρικαλινούς εδώ τελικά είναι η δήλωση της εβδομάδας... <-------- 19.gif 19.gif 19.gif
Καμιά 30αριά άτομα ήταν που μοναδικό σύνθημα που φώναξαν ήταν στην 3η περίοδος όταν περάσατε μια στιμή μπροστά το ''τρί-τρί-τρίκαλα'' κάνοντας ταυτόχρονα χειρονομίες..
Το αντίο το λέω για την καλή σας επιστροφή στον φυσικό σας χώρο... biggrin.gif
Senegal
QUOTE(asthessaloniki @ Apr 12 2008, 20:46 ) *
Όταν γράφεις για ζουγκλοειδείς συνοικίες τουλάχιστον μην κάνεις ορθογραφικά λάθη!!! smiley.gif.Πλάκα κάνω. Συγχαρητήρια στη Δάφνη και μακάρι να ανέβει αυτή και όχι το Πανόραμα για να μην έχουμε άλλες καταστάσεις.Αντε και η άνοδος μπορεί να περιμένει μια εβδομάδα ακόμη.Να τη γιορτάσουμε και μέσα.Να μπορώ να είμαι και εγώ εκεί να το χαρω περισσότερο!!!Και έλεος πια με αυτή τη ζούγκλα...Μη βγάζετε κόμπλεξ.Δε δείχνει όμορφο.


Καταρχάς για να ξεκαρίσουμε.. αν εννοείς ότι βγάζω κόμπλεξ εγώ εξηγησέ μου.. Έχω διάθεση για κουβέντα επειδή είσαι από τα καλοπροέρετα άτομα εδώ μεσα (σόρρυ για την ορθογραφία κιόλας έχεις δίκιο).

Την στιγμή όμως που βγάζεις αλλαζονία όπως οι Τρικαλινοί, την στιγμή που σε έχει βοηθήσει αφάνταστα η διαιτησία κι έχουν παράπονα για πράγματα που δεν έγιναν, την στιγμή που είχαν γυρίσει οι παίχτες μας με ράμματα στο εκτός έδρας μάτσ και σήμερα η ατμόσφαιρα ήταν ΑΨΟΓΗ σε τι θα προτιμούσες να αναφερθώ...

και το ύφος μου σε προηγούμενη παρατήρηση ήταν απάντηση σε κάποιες προηγούμενες ειρωνίες, αλλαζονικές τοποθετήσεις ''τύπου αν θέλουμε ίσως σας λυπυθούμε και θα χάσουμε''...

Να σαι καλά και σ' ευχαριστώ.. Θα ήταν ευκαιρία πάντως να έβλεπες την ομάδα της Δάφνης αν τύγχανε να βρίσκεσαι στην Αττική κάποια αγωνιστική.. smile.gif
Masterpiece_G4
QUOTE(Senegal @ Apr 12 2008, 20:29 ) *
Κοιτάξτε να δείτε... Καλό θα ήταν η πίκρα σας να περιοριστεί... Νιώθω και συμπονώ το πλήγμα σας, μα όπως δηλώνετε είστε 1οι...

Το επίπεδο μας φάνηκε ξεκάθαρα... Όσοι ήρθαν Αθήνα κατάλαβαν τι σημαίνει φιλοξενεία... Για επίπεδο δεν θα συνεχίσω γιατί όπως ξανατονίζω μια δήλωση του Περιστερίου σας είχε πληγώσει..

Όσο για τους άλλους 150 Τρικαλινούς εδώ τελικά είναι η δήλωση της εβδομάδας... <-------- 19.gif 19.gif 19.gif
Καμιά 30αριά άτομα ήταν που μοναδικό σύνθημα που φώναξαν ήταν στην 3η περίοδος όταν περάσατε μια στιμή μπροστά το ''τρί-τρί-τρίκαλα'' κάνοντας ταυτόχρονα χειρονομίες..
Το αντίο το λέω για την καλή σας επιστροφή στον φυσικό σας χώρο... biggrin.gif


ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ. Ο ΑΣΤ φετος εχει 5 στα 6 με τους "μεγαλους" ειναι πρωτος και δεν υπαρχει λογος να στεναχοριεμαι. Για αυτο το λογο καθομαι στο PC μου, τρωω το γυρο μου(δεν γραφω τοστια γιατι εκει στην Αθηνα ουτε τι ειναι δεν ξερετε)και χανω την ωρα μου απαντοντας σε καποιον Δαφνιωτη ο οποιος νομιζει οτι επειδη μας νικησαν εκαναν τη νικη του αιωνα(αυριο στο κεντρο των Τρικαλων θα σηκωσουμε σημαια για αυτη την τεραστια επιτυχια). 41.gif 41.gif 41.gif laugh.gif Κοιταξεται εκει να περασετε το Πανοραμα(Ηρακλη)και αφηστε τον ΑΣΤ να πανηγυρισει το Σαββατο με το Πανερυθραικο την ανοδο.
asthessaloniki
QUOTE(Senegal @ Apr 12 2008, 21:34 ) *
Καταρχάς για να ξεκαρίσουμε.. αν εννοείς ότι βγάζω κόμπλεξ εγώ εξηγησέ μου.. Έχω διάθεση για κουβέντα επειδή είσαι από τα καλοπροέρετα άτομα εδώ μεσα (σόρρυ για την ορθογραφία κιόλας έχεις δίκιο).

Την στιγμή όμως που βγάζεις αλλαζονία όπως οι Τρικαλινοί, την στιγμή που σε έχει βοηθήσει αφάνταστα η διαιτησία κι έχουν παράπονα για πράγματα που δεν έγιναν, την στιγμή που είχαν γυρίσει οι παίχτες μας με ράμματα στο εκτός έδρας μάτσ και σήμερα η ατμόσφαιρα ήταν ΑΨΟΓΗ σε τι θα προτιμούσες να αναφερθώ...

και το ύφος μου σε προηγούμενη παρατήρηση ήταν απάντηση σε κάποιες προηγούμενες ειρωνίες, αλλαζονικές τοποθετήσεις ''τύπου αν θέλουμε ίσως σας λυπυθούμε και θα χάσουμε''...

Να σαι καλά και σ' ευχαριστώ.. Θα ήταν ευκαιρία πάντως να έβλεπες την ομάδα της Δάφνης αν τύγχανε να βρίσκεσαι στην Αττική κάποια αγωνιστική.. smile.gif

504 χλμ βόρεια της Αθήνας είμαι οπότε δύσκολα αλλά αν μπορούσα θα το έκανα ευχαρίστως.Αν νομίζεις ότι βγάζω αλαζονία επειδή λέω ότι θέλω να γιορτάσω την άνοδο στα Τρίκαλα κάνεις λάθος.Το λέω γιατί όταν μια ομάδα γιορτάζει το κάνει καλύτερα στο γήπεδό της και όχι γιατί είχα κάποια πρόθεση να ειρωνευτώ τη Δάφνη ή τον κόσμο της.Ζητώ συγνώμη αν παρερμηνεύτηκα.Όσο για τις ζούγκλες στις οποίες αναφέρεστε συνεχώς έχω ξαναπεί ότι δεν τις έχω δεί ποτέ όσες φορές έχω πάει στο γήπεδο.Αν έγιναν έκτροπα σε κάποιο παιχνίδι δεν το ξέρω και πραγματικά λυπάμαι αν έγιναν.Απλά όταν αναφέρεστε όλοι σε ζούγκλες με ενοχλεί γιατί νιώθω ότι μπαίνω στο ίδιο τσουβάλι με 2,3 ή 5 μ@λ@κες πιτσιρικάδες που μπορεί κάτι να έκαναν.Γιατί σε διαβεβαιώνω αν υπάρχουν και αυτοί δεν είναι παραπάνω.Και αφού η ατμόσφαιρα σήμερα ήταν άψογη μπράβο σας και πάλι μπράβο σας.Όσο για το κόμπλεξ στο οποίο αναφέρθηκα πιάστηκα από το ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ.Πάντως ειλικρινά μακάρι να ανέβετε εσείς γιατί το ελληνικό μπάσκετ δεν αντέχει άλλα σκάνδαλα.Και τα σχόλια ίσως σας λυπηθούμε κ.τ.λ.,αν και δεν ήταν δικά μου και δεν ξέρω γιατί έγιναν, εντάξει δες το σαν ένα καλοπροαίρετο πείραγμα.Δε νομίζω ότι ήταν κάτι άλλο.Καλή συνέχεια λοιπόν στην ομάδα σου. smiley.gif
ΑΑΑ και σε ευχαριστώ που με θεωρείς καλοπροαίρετο.Πρώτη φορά συμμετέχω σε κάποιο αθλητικό φόρουμ και δεθέλω να παρεξηγηθώ!!! icon_wave.gif
Senegal
QUOTE(asthessaloniki @ Apr 12 2008, 22:29 ) *
504 χλμ βόρεια της Αθήνας είμαι οπότε δύσκολα αλλά αν μπορούσα θα το έκανα ευχαρίστως.Αν νομίζεις ότι βγάζω αλαζονία επειδή λέω ότι θέλω να γιορτάσω την άνοδο στα Τρίκαλα κάνεις λάθος.Το λέω γιατί όταν μια ομάδα γιορτάζει το κάνει καλύτερα στο γήπεδό της και όχι γιατί είχα κάποια πρόθεση να ειρωνευτώ τη Δάφνη ή τον κόσμο της.Ζητώ συγνώμη αν παρερμηνεύτηκα.Όσο για τις ζούγκλες στις οποίες αναφέρεστε συνεχώς έχω ξαναπεί ότι δεν τις έχω δεί ποτέ όσες φορές έχω πάει στο γήπεδο.Αν έγιναν έκτροπα σε κάποιο παιχνίδι δεν το ξέρω και πραγματικά λυπάμαι αν έγιναν.Απλά όταν αναφέρεστε όλοι σε ζούγκλες με ενοχλεί γιατί νιώθω ότι μπαίνω στο ίδιο τσουβάλι με 2,3 ή 5 μ@λ@κες πιτσιρικάδες που μπορεί κάτι να έκαναν.Γιατί σε διαβεβαιώνω αν υπάρχουν και αυτοί δεν είναι παραπάνω.Και αφού η ατμόσφαιρα σήμερα ήταν άψογη μπράβο σας και πάλι μπράβο σας.Όσο για το κόμπλεξ στο οποίο αναφέρθηκα πιάστηκα από το ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ.Πάντως ειλικρινά μακάρι να ανέβετε εσείς γιατί το ελληνικό μπάσκετ δεν αντέχει άλλα σκάνδαλα.Και τα σχόλια ίσως σας λυπηθούμε κ.τ.λ.,αν και δεν ήταν δικά μου και δεν ξέρω γιατί έγιναν, εντάξει δες το σαν ένα καλοπροαίρετο πείραγμα.Δε νομίζω ότι ήταν κάτι άλλο.Καλή συνέχεια λοιπόν στην ομάδα σου. smiley.gif
ΑΑΑ και σε ευχαριστώ που με θεωρείς καλοπροαίρετο.Πρώτη φορά συμμετέχω σε κάποιο αθλητικό φόρουμ και δεθέλω να παρεξηγηθώ!!! icon_wave.gif


Καταρχάς νιώθω την υποχρέωση να είμαι κάθετος απέναντι σου... Τον όρο αλαζονιά δεν τον απεύθυνα σε σένα, αλλά σε κάποιους άλλους που είχαν κάνει παρατηρήσεις τύπου ''αν σας λυπηθούμε''. Δεν έχω κάνει ουδέ ποτέ τσουβάλιασμα, μονάχα μια παρατήρηση ότι παίχτης μας είχε έρθει με ράμματα στην επιστροφή..
Όσο για το ''αντίο σας Τρικαλινοί'' επιθυμώ να το εκλάβεις σαν καλοπροαίρετο πείραγμα, όπως λές πως έπρεπε να κάνω το ίδιο(γι΄αυτό άλλωστε έβαλα το προσωπάκι)... Όσο για τα ευχαριστώ είπα ό,τι είπα για σένα επειδή παρακολουθώ καιρό παρατηρήσεις σου... Καλή συνέχεια στην ομάδα σου...
Senegal
QUOTE(Masterpiece_G4 @ Apr 12 2008, 22:08 ) *
ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ. Ο ΑΣΤ φετος εχει 5 στα 6 με τους "μεγαλους" ειναι πρωτος και δεν υπαρχει λογος να στεναχοριεμαι. Για αυτο το λογο καθομαι στο PC μου, τρωω το γυρο μου(δεν γραφω τοστια γιατι εκει στην Αθηνα ουτε τι ειναι δεν ξερετε)και χανω την ωρα μου απαντοντας σε καποιον Δαφνιωτη ο οποιος νομιζει οτι επειδη μας νικησαν εκαναν τη νικη του αιωνα(αυριο στο κεντρο των Τρικαλων θα σηκωσουμε σημαια για αυτη την τεραστια επιτυχια). 41.gif 41.gif 41.gif laugh.gif Κοιταξεται εκει να περασετε το Πανοραμα(Ηρακλη)και αφηστε τον ΑΣΤ να πανηγυρισει το Σαββατο με το Πανερυθραικο την ανοδο.


Ποιός σου είπε ότι κάναμε την νίκη του αιώνα? Εσύ είχες εμφανιστεί και έλεγες να είμαστε ήρεμοι για να μας λυπηθήτε και να μας δώσετε το ματσ.. ειρωνεύοντας ταυτόχρονα την Δάφνη. Σαν να βγώ να πώ οτι στην Ριζούπολη στο 3-0 δεν έγινε τίποτα ή σαν να πω για την τραμπούκικη επίθεση στον Κύπριο φοιτητή πέρσυ ότι ''νταξ μωρέ σιγά δεν έγινε τίποτα... Οι ειρωνίες όταν ο άλλος πάει να παίξει μπάσκετ και γυρνά με ράμματα και καρούμπαλα δεν χρειάζονται, όπως και οι φανερά αλλαζονικές τοποθετήσεις ότι τα χα θα μας λυπηθήτε επειδή είδα την λύπηση στον Α' γύρο που η διαιτησία σας πήρε απο χεράκι.

Άν νικήσουμε στον Σπόρτιγκ τ' άλλο Σάββατο πιθανότατα θα μαστε ξανά στα μεγάλα σαλόνια...

Όσο για τα τόστια δεν χρειάζεται να ξεφύγουμε από το αθλητικό κλίμα... Ούτε νομίζω να αισθάνεσαι υπεράνω επειδή ζεις σε μιά διαφορετική περιοχή από εμένα...

Την απάντηση μου την έδωσα σήμερα στο κλειστό... Καλή συνέχεια στους πρωταθλητές της Α2 και σ' όλο το πρωτάθλημα.
nikefalin
παλικάρια, να λείπουν οι κάθε είδους εκατέρωθεν χαρακτηρισμοί. για αυτό το λόγο οι senegal & Masterpiece_G4 πήραν φάουλ.
αν συνεχιστούν οι αντεγκλήσεις θα υπάρχουν περαιτέρω συνέπειες

Ημουν στο γήπεδο, ο κόσμος από τα Τρίκαλα δεν ήταν ούτε 150 ούτε 30, γύρω στους 80 -100 φάινονταν.
Επίσης , δε δίνεις μαθήματα πολιτισμού και φιλοξενίας όταν επιτρέπεις σε μια παρέα 30 πιτσιρίκων της Δάφνης κυρίως να βρίζουν ασύστολα και ομαδικά σε όλον τον αγώνα. Ο υπόλοιπος κόσμος ήταν πάντως εξαιρετικός

Το παιχνίδι το κέρδισε αυτός που το ζήτησε περισσότερο, μάθετε όλοι να το χαίρεστε, είτε κερδίζετε είτε χάνετε
Duke78
QUOTE(nikefalin @ Apr 13 2008, 01:23 ) *
Επίσης , δε δίνεις μαθήματα πολιτισμού και φιλοξενίας όταν επιτρέπεις σε μια παρέα 30 πιτσιρίκων της Δάφνης κυρίως να βρίζουν ασύστολα και ομαδικά σε όλον τον αγώνα. Ο υπόλοιπος κόσμος ήταν πάντως εξαιρετικός


Δε νομίζω οτι εβριζαν ασυστολα σε όλο τον αγωνα... Εξάλλου με αυτά που έκαναν οι αντίπαλοι στο παιχνίδι του 1ου γύρου τα υβρίστικά συνθήματα ήταν πταίσμα... Και τουλάχιστον δεν πετάχτηκε ούτε ένα αντικείμενο στο γήπεδο, όταν τα Τρίκαλα βρέθηκαν να προηγούνται, σε αντίθεση με τα όσα έγιναν στα Τρίκαλα όταν ηα Δάφνη πέρασε μπροστά...
Γι αυτό λοιπόν, ας αφήσουμε τα περί φιλοξενίας γιατί οι Τρικαλινοί δεν έχουν ιδέα από την έννοια αυτή... Να δούμε όμως τι θα κάνουν του χρόνου στην Α1 , όταν στην έδρα τους θα εμφανίζονται Ολυμπιακοί, Παναθηναικοί κτλ... Θα έχουν τα κότσια να ατους "απαγορεύουν" να φωνάζουν για την ομάδα τους ????? Όχι βέβαια...

Υ.Γ. Το γελοίο του πράγματος ήταν οτι διαμαρτύρονταν για τη διαιτησία οι Τρικαλινοί... ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝΕ !!!!!!!!!!

Δυστυχώς εχτές θέλετε δε θέλετε 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif τη ΔΑΦΝΑΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!
Senegal
QUOTE(nikefalin @ Apr 13 2008, 01:23 ) *
παλικάρια, να λείπουν οι κάθε είδους εκατέρωθεν χαρακτηρισμοί. για αυτό το λόγο οι senegal & Masterpiece_G4 πήραν φάουλ.
αν συνεχιστούν οι αντεγκλήσεις θα υπάρχουν περαιτέρω συνέπειες

Ημουν στο γήπεδο, ο κόσμος από τα Τρίκαλα δεν ήταν ούτε 150 ούτε 30, γύρω στους 80 -100 φάινονταν.
Επίσης , δε δίνεις μαθήματα πολιτισμού και φιλοξενίας όταν επιτρέπεις σε μια παρέα 30 πιτσιρίκων της Δάφνης κυρίως να βρίζουν ασύστολα και ομαδικά σε όλον τον αγώνα. Ο υπόλοιπος κόσμος ήταν πάντως εξαιρετικός

Το παιχνίδι το κέρδισε αυτός που το ζήτησε περισσότερο, μάθετε όλοι να το χαίρεστε, είτε κερδίζετε είτε χάνετε


Δεν σκοπεύω να συνεχίσω περαιτέρω...

Επίσης, θα προτιμούσα και να είχες προαναφέρει τις χειρονομίες από πλευράς των Τρικαλινών λίγοστων οπαδών. Ο κόσμος η μοναδική στιγμή που εξαγριώθηκε ήταν όταν έβρισε την εξέδρα παίχτης των Τρικάλων. Να σου θυμίσω πως είναι μάθημα πολιτισμού όταν στον έναν αγώνα έρχεσαι μ ανοιγμένο κεφάλι στον 2ο να μην πέφτει χαρτάκι..
Ευχαριστώ.

ΥΓ. Επειδή δεν είμαι τόσο καινούργιος στο φόρουμ ποιά είναι η τιμωρία μου γιατί δεν γνωρίζω.. smile.gif
vagelis73
QUOTE(Duke78 @ Apr 13 2008, 09:44 ) *
Δε νομίζω οτι εβριζαν ασυστολα σε όλο τον αγωνα... Εξάλλου με αυτά που έκαναν οι αντίπαλοι στο παιχνίδι του 1ου γύρου τα υβρίστικά συνθήματα ήταν πταίσμα... Και τουλάχιστον δεν πετάχτηκε ούτε ένα αντικείμενο στο γήπεδο, όταν τα Τρίκαλα βρέθηκαν να προηγούνται, σε αντίθεση με τα όσα έγιναν στα Τρίκαλα όταν ηα Δάφνη πέρασε μπροστά...
Γι αυτό λοιπόν, ας αφήσουμε τα περί φιλοξενίας γιατί οι Τρικαλινοί δεν έχουν ιδέα από την έννοια αυτή... Να δούμε όμως τι θα κάνουν του χρόνου στην Α1 , όταν στην έδρα τους θα εμφανίζονται Ολυμπιακοί, Παναθηναικοί κτλ... Θα έχουν τα κότσια να ατους "απαγορεύουν" να φωνάζουν για την ομάδα τους ????? Όχι βέβαια...

Υ.Γ. Το γελοίο του πράγματος ήταν οτι διαμαρτύρονταν για τη διαιτησία οι Τρικαλινοί... ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝΕ !!!!!!!!!!

Δυστυχώς εχτές θέλετε δε θέλετε 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif τη ΔΑΦΝΑΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!

Ησουνα στο πρωτο ματς εσυ φιλε?Ειδες με τα ματια σου τι εγινε?

Σαββατο 19/4 θα ανοιγουμε σαμπανιες οσο καποιοι αλλοι θα περιμενουν αν η Ξανθη θα μπορεσει να κοψει βαθμους απο το Πανοραμα. smiley.gif
sporting b.c.
Η Δάφνη έρχεται με κόσμο στα Πατήσια ;
Σε μας άλλαξαν παγκο Λαμία και Περιστέρι το νου σας wink.gif
Senegal
QUOTE(sporting b.c. @ Apr 13 2008, 17:09 ) *
Η Δάφνη έρχεται με κόσμο στα Πατήσια ;
Σε μας άλλαξαν παγκο Λαμία και Περιστέρι το νου σας wink.gif


Δεν γνωρίζω μέχρι στιγμής αν κάποιοι θα κατέβουν οργανωμένα...
Αλλά όταν λες το νου σας να το εκλάβω ως απειλή? smile.gif

Δεν νομίζω να αρμόζουν τέτοιες απόψεις και τέτοιες κινήσεις σε μια ομάδα με παίχτες που παρόλα τα προβλήματα τους τιμά την μεγάλη Ιστορία του συλλόγου..
sporting b.c.
QUOTE(Senegal @ Apr 13 2008, 14:22 ) *
Δεν γνωρίζω μέχρι στιγμής αν κάποιοι θα κατέβουν οργανωμένα...
Αλλά όταν λες το νου σας να το εκλάβω ως απειλή? smile.gif

Δεν νομίζω να αρμόζουν τέτοιες απόψεις και τέτοιες κινήσεις σε μια ομάδα με παίχτες που παρόλα τα προβλήματα τους τιμά την μεγάλη Ιστορία του συλλόγου..


οχι απειλη ρε ξεκολλα wink.gif
Περιστερι και Λαμια δεν πηγαιναν για ανοδο ;
Νικησαμε και τους 2 μεσα και αλλαξαν προπονητη μετα το παιχνιδι μας αυτο λεω !!!
Ενημερωσε με αν μπορεις για το Σαββατο wink.gif
Senegal
QUOTE(sporting b.c. @ Apr 13 2008, 17:28 ) *
οχι απειλη ρε ξεκολλα wink.gif
Περιστερι και Λαμια δεν πηγαιναν για ανοδο ;
Νικησαμε και τους 2 μεσα και αλλαξαν προπονητη μετα το παιχνιδι μας αυτο λεω !!!
Ενημερωσε με αν μπορεις για το Σαββατο wink.gif


Φίλε μου παρεξήγησα λάθος μου!!

Εάν θες πίστεψε με, εάν όχι... από την 22η αγωνιστική είχα δηλώση πως όλη η χρονιά είναι στα Πατήσια με Σπόρτιγκ.. με νίκη επιστρέφουμε στα μεγάλα σαλόνια... επικίνδυνο μάτσ που μπορεί να σκάσει η ''βόμβα της αγωνιστικής''.

Αν η ΔΑΦΝΗ πάρει το 2πλο... και το Πανόραμα κερδίσει μέσα την Ξάνθη η κόντρα πάει στην τελική ευθεία των 3 αγωνιστικών...

Αν η ΔΑΦΝΗ νικήσει στα Πατήσια προσωπικά δεν βλέπω να κάνει άλλη ήττα μέχρι το τέλος...

Από εκεί και πέρα το Πανόραμα δεν πιστεύεις πως έστω μια ήττα σε Περιστέρι και Παγκράτι δεν θα κάνει?

Μακάρι φίλε να μπορέσω να ρθω το Σάββατο.. εννοείτε πως θα σε ενημερώσω..
Και αν βρεθείς στο κλειστό να αισθάνεσαι πως αγωνίζονται 2 ομάδες που τιμάνε το άθλημα κόντρα σε πολλούς παράγοντες. smile.gif
Duke78
QUOTE(Senegal @ Apr 13 2008, 18:08 ) *
Φίλε μου παρεξήγησα λάθος μου!!

Εάν θες πίστεψε με, εάν όχι... από την 22η αγωνιστική είχα δηλώση πως όλη η χρονιά είναι στα Πατήσια με Σπόρτιγκ.. με νίκη επιστρέφουμε στα μεγάλα σαλόνια... επικίνδυνο μάτσ που μπορεί να σκάσει η ''βόμβα της αγωνιστικής''.

Αν η ΔΑΦΝΗ πάρει το 2πλο... και το Πανόραμα κερδίσει μέσα την Ξάνθη η κόντρα πάει στην τελική ευθεία των 3 αγωνιστικών...

Αν η ΔΑΦΝΗ νικήσει στα Πατήσια προσωπικά δεν βλέπω να κάνει άλλη ήττα μέχρι το τέλος...

Από εκεί και πέρα το Πανόραμα δεν πιστεύεις πως έστω μια ήττα σε Περιστέρι και Παγκράτι δεν θα κάνει?

Μακάρι φίλε να μπορέσω να ρθω το Σάββατο.. εννοείτε πως θα σε ενημερώσω..
Και αν βρεθείς στο κλειστό να αισθάνεσαι πως αγωνίζονται 2 ομάδες που τιμάνε το άθλημα κόντρα σε πολλούς παράγοντες. smile.gif




Κατ αρχήν το Πανόραμα παίζει στην έδρα του με την Ξάνθη, και καποια παιχνίδια (αν όχι όλα της Α2) θα αναβληθούν λόγω υποχρεώσεων παικτών με την Εθνική ενόπλων....
Senegal
QUOTE(Duke78 @ Apr 13 2008, 20:01 ) *
Κατ αρχήν το Πανόραμα παίζει στην έδρα του με την Ξάνθη, και καποια παιχνίδια (αν όχι όλα της Α2) θα αναβληθούν λόγω υποχρεώσεων παικτών με την Εθνική ενόπλων....


Ξέρω ότι παίζει μέσα το Πανόραμα με την Ξάνθη... για αυτό ειπα ''με την Ξάνθη'' κι όχι ''στην Ξάνθη'' αλλά μικρή σημασία έχουν.. αστειεύομαι tongue.gif

Κι εγώ κάτι άκουσα πως θα γίνουν μάτσ Μ.Τετάρτη αλλά αν κάποιος ξέρει περισσότερα ας μας βοηθήσει..
nikefalin
QUOTE(Senegal @ Apr 13 2008, 12:03 ) *
Επίσης, θα προτιμούσα και να είχες προαναφέρει τις χειρονομίες από πλευράς των Τρικαλινών λίγοστων οπαδών. Ο κόσμος η μοναδική στιγμή που εξαγριώθηκε ήταν όταν έβρισε την εξέδρα παίχτης των Τρικάλων. Να σου θυμίσω πως είναι μάθημα πολιτισμού όταν στον έναν αγώνα έρχεσαι μ ανοιγμένο κεφάλι στον 2ο να μην πέφτει χαρτάκι..
Ευχαριστώ.

ΥΓ. Επειδή δεν είμαι τόσο καινούργιος στο φόρουμ ποιά είναι η τιμωρία μου γιατί δεν γνωρίζω.. smile.gif

αν φίλε μου σου αρέσει το "οφθαλμός αντί οφθαλμού" με γειά σου και χαρά σου.
Δεν θα χρειαστει παραπάνω κουβέντα για όλα αυτά.
φροντίστε όμως σε αυτό το φόρουμ που σας φιλοξενεί και σας δίνει τη δυνατότητα να συζητάτε κυρίως για μπάσκετ να μην επιχειρείτε να βάζετε τέτοιου είδους συμπεριφορές όπως αυτή των 30 νεαρών φίλων της Δάφνης. Και για να μη νομίζεις ότι έχω κάτι με την ομάδα, τέτοιες συμπεριφορές χαρακτηρίζουν μόνον αυτούς που τις κάνουν και αυτούς που τις χειροκροτούν , σε οποιαδήποτε ομάδα και αν βρίσκονται.

υγ. Δεν μίλησα για τιμώρια, αλλά για συνέπειες όταν παραβιάζετε τον κανονισμό λειτουργίας. Αν έχεις απορίες για αυτό στείλε πμ
Senegal
QUOTE(nikefalin @ Apr 13 2008, 21:17 ) *
αν φίλε μου σου αρέσει το "οφθαλμός αντί οφθαλμού" με γειά σου και χαρά σου.
Δεν θα χρειαστει παραπάνω κουβέντα για όλα αυτά.
φροντίστε όμως σε αυτό το φόρουμ που σας φιλοξενεί και σας δίνει τη δυνατότητα να συζητάτε κυρίως για μπάσκετ να μην επιχειρείτε να βάζετε τέτοιου είδους συμπεριφορές όπως αυτή των 30 νεαρών φίλων της Δάφνης. Και για να μη νομίζεις ότι έχω κάτι με την ομάδα, τέτοιες συμπεριφορές χαρακτηρίζουν μόνον αυτούς που τις κάνουν και αυτούς που τις χειροκροτούν , σε οποιαδήποτε ομάδα και αν βρίσκονται.

υγ. Δεν μίλησα για τιμώρια, αλλά για συνέπειες όταν παραβιάζετε τον κανονισμό λειτουργίας. Αν έχεις απορίες για αυτό στείλε πμ


Εγώ να ζητήσω συγγνώμη για τον λόγο ότι παραβίασα τους κανόνες λειτουργίας ενός φόρουμ που ευτυχώς μου δίνει την δυνατότητα να συζητάω κάπου για Α2 μπάσκετ, αλλά θα προτιμούσα να μπείς στην θέση κάποιου που βλέπει τον φίλο να γυρνά από τα Τρίκαλα με τραυματισμένο κεφάλι...
Όσο για τους 30 νεαρούς όπως αποκαλείς δεν ξέρω αν λες για εκείνους που βρισκόντουσαν στο πέταλο που όχι μονο δεν ήταν λιγότεροι από καμια 80αριά, θα ήθελα να μου πείς εν συντομία τι άσχημο είχε η συμπεριφορά τους.. Δεν έβρισαν Άγια πράγματα όπως η οικογένεια κλπ (παραμονάχα σε χειρονομίες Τρικαλινών και όταν ένας παίχτης τους έβρισε την εξέδρα).. Επίσης μετά την λήξη του παιχνιδιού όλοι έκαναν λόγο για την ατμόσφαιρα κι ο προπονητής μιλόντας για τον κόσμο είπε ότι είμαστε κοντά στην ομάδα κι ότι είμαστε παράδιγμα προς μίμισης χωρίς να πέσει ένα χαρτάκι..
Φυσικά και δεν νομίζω να έχεις κάτι με την ομάδα (άλλωστε δεν θα ερχόσουνα στο κλειστό να την παρακολουθήσεις), αλλά όταν γυρνάνε οι φίλοι σου από μια ζούγκλα και ταυτόχρονα βλέπεις ειρωνίες σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι..
Παρόλα αυτά, θα ξαναχαμιλώσω τους τόνους μου να είμαι στα πλαίσια που αρμόζουν.. smile.gif
nikefalin
QUOTE(Senegal @ Apr 13 2008, 22:04 ) *
Εγώ να ζητήσω συγγνώμη για τον λόγο ότι παραβίασα τους κανόνες λειτουργίας ενός φόρουμ που ευτυχώς μου δίνει την δυνατότητα να συζητάω κάπου για Α2 μπάσκετ, αλλά θα προτιμούσα να μπείς στην θέση κάποιου που βλέπει τον φίλο να γυρνά από τα Τρίκαλα με τραυματισμένο κεφάλι...
Όσο για τους 30 νεαρούς όπως αποκαλείς δεν ξέρω αν λες για εκείνους που βρισκόντουσαν στο πέταλο που όχι μονο δεν ήταν λιγότεροι από καμια 80αριά, θα ήθελα να μου πείς εν συντομία τι άσχημο είχε η συμπεριφορά τους.. Δεν έβρισαν Άγια πράγματα όπως η οικογένεια κλπ (παραμονάχα σε χειρονομίες Τρικαλινών και όταν ένας παίχτης τους έβρισε την εξέδρα).. Επίσης μετά την λήξη του παιχνιδιού όλοι έκαναν λόγο για την ατμόσφαιρα κι ο προπονητής μιλόντας για τον κόσμο είπε ότι είμαστε κοντά στην ομάδα κι ότι είμαστε παράδιγμα προς μίμισης χωρίς να πέσει ένα χαρτάκι..
Φυσικά και δεν νομίζω να έχεις κάτι με την ομάδα (άλλωστε δεν θα ερχόσουνα στο κλειστό να την παρακολουθήσεις), αλλά όταν γυρνάνε οι φίλοι σου από μια ζούγκλα και ταυτόχρονα βλέπεις ειρωνίες σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι..
Παρόλα αυτά, θα ξαναχαμιλώσω τους τόνους μου να είμαι στα πλαίσια που αρμόζουν.. smile.gif

οκ, έχουμε μια διαφορετική άποψη στο πόσο προσβλητική είναι μια βρισιά , π.χ το "Π___ γ___ , κλπ κλπ " είναι ένα υπέροχο σύνθημα για σένα.
φυσικά και εννοούσα το πέταλο που δεν ήταν πάνω από 30 αυτοί που έβριζαν συνέχεια , δίχως αφορμή και πριν το παιχνίδι και κατά τη διάρκεια. Το πέταλο είχε και άλλο κόσμο που δεν έκανε τα ίδια, Και φυσικά η υπόλοιπη εξέδρα ήταν εξαιρετική , το έγραψα εξάλλου.
και φυσικά καταλαβαίνω το πως νιοώθει κάποιος σε παρόμοιες καταστάσεις όταν τις υπόκειται ο ίδιος, αλλά το ένα "εγκλημα" δεν αθωώνει το επόμενο.
δεν είδα να κάνετε ανάλυση για το παιχνίδι.
Η Δάφνη κέρδισε λόγω του φοβερού πάθους, του απίστευτου Κακιούζη που για την κατηγορία αυτή είναι πολυτέλεια και επίσης ο τρόπος που περιόρισε τον Κακλαμάνο. Μετά το 3ο δεκάλεπτο εξαιτίας και των φάουλ κατέβασε το σχήμα, πίεσε περισσότερο . Στο κρίσιμο σημείο (40-41) έκανε σερί 7 - 0 και εκεί το κλείδωσε.
Εντύπωση μου έκανε πως με 35'' για τη λήξη και τη διαφορά στους 6 τα Τρίκαλα εξαντλούν το χρόνο, δε διεκδικούν το παιχνίδι, πάνε να κρατήσουν τη διαφορά του 1ου γύρου και έρχεται το τρίποντο του Νικητάκη σαν τιμωρία
Senegal
QUOTE(nikefalin @ Apr 13 2008, 22:19 ) *
οκ, έχουμε μια διαφορετική άποψη στο πόσο προσβλητική είναι μια βρισιά , π.χ το "Π___ γ___ , κλπ κλπ " είναι ένα υπέροχο σύνθημα για σένα.
φυσικά και εννοούσα το πέταλο που δεν ήταν πάνω από 30 αυτοί που έβριζαν συνέχεια , δίχως αφορμή και πριν το παιχνίδι και κατά τη διάρκεια. Το πέταλο είχε και άλλο κόσμο που δεν έκανε τα ίδια, Και φυσικά η υπόλοιπη εξέδρα ήταν εξαιρετική , το έγραψα εξάλλου.
και φυσικά καταλαβαίνω το πως νιοώθει κάποιος σε παρόμοιες καταστάσεις όταν τις υπόκειται ο ίδιος, αλλά το ένα "εγκλημα" δεν αθωώνει το επόμενο.
δεν είδα να κάνετε ανάλυση για το παιχνίδι.
Η Δάφνη κέρδισε λόγω του φοβερού πάθους, του απίστευτου Κακιούζη που για την κατηγορία αυτή είναι πολυτέλεια και επίσης ο τρόπος που περιόρισε τον Κακλαμάνο. Μετά το 3ο δεκάλεπτο εξαιτίας και των φάουλ κατέβασε το σχήμα, πίεσε περισσότερο . Στο κρίσιμο σημείο (40-41) έκανε σερί 7 - 0 και εκεί το κλείδωσε.
Εντύπωση μου έκανε πως με 35'' για τη λήξη και τη διαφορά στους 6 τα Τρίκαλα εξαντλούν το χρόνο, δε διεκδικούν το παιχνίδι, πάνε να κρατήσουν τη διαφορά του 1ου γύρου και έρχεται το τρίποντο του Νικητάκη σαν τιμωρία


Καταρχάς το συγκεκριμένο σύνθημα (άν καταλαβαίνω ότι ειναι το ίδιο) είναι ένα πολύ χυδαίο σύνθημα, γιατί όπως και να το κάνουμε κι όπως έχω ξαναπεί δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν βρίζει στο γήπεδο, το θέμα είναι να μην γινόμαστε ανήθικοι προσβάλοντας και βρίζοντας οικογένειες. Όλα έχουν τα όρια τους..
Για το πέταλο εκείνοι που έβρισαν όταν έβρισαν (που δεν έχει σημασία ότι δεν βρισκόμουν σ' αυτούς, μα αισθάνομαι ότι πρέπει να τονίσω κάποια πράγματα) και πήγαν να ξεφύγουν ήταν όταν από απένταντι έκαναν χειρονομίες και εκεί που ένας Τρικαλινός παίχτης έβρισε την εξέδρα χυδαία(που δεν το ανέφερες καν). Κι έδωσα μια παρατήρηση κι ελπίζω να κλείσει εδώ γιατί δεν αναφερθήκαμε στο παιχνίδι. smile.gif

Γιά μένα φίλε το παιχνίδι το κέρδισε ο προπονηταράς Σορώτος. Είναι ένας άνθρωπος που του έχεις εμπιστοσύνη με τις κινήσεις του. Άλλαζε ψηλούς και περιφέρεια όταν έπρεπε. Ο Κακιούζης για μιά ακόμα φορά δικαιώνει όσους τον θεωρούν καλύτερο παίχτη. Έστριβε για σούτ και πετύχαινε καλάθια, 1-2 καλές άμυνες κι όλα τα παραλυπόμενα μαζί με τα ριμπάουντ.. Για τον Κακλαμάνο περίμενα πως λόγο των τραυματισμών που αντιμετώπιζε μέσα στην βδομάδα κι επειδή η Δάφνη λόγο της αμυντικής της ικανότητας όταν προμελετά να ''πιάσει για τα καλά'' έναν παίχτη δεν θα είχε πρόβλημα. Επίσης καθοριστικά ήταν τα 2 3ποντα του φοβερού σουτέρ Σιούτη και η φάση με την τάπα σε σίγουρο καλάθι και 3ποντο στην συνέχεια. Όσο για αυτό που λές στο τέλος είχα μείνει στην κυριολεξία άφωνος.. Ποτέ δεν καταλαβα τί νόημα είχε αυτή η εντολή που πήρε ο παίχτης από τον πάγκο. Χίλιες φορές να έκανε επίθεση να μείωνε στους 4 και να είχε ακόμα 30''. Παρόλα αυτά δεν νομίζω να έχουν κάποιο πρόβλημα τα Τρίκαλα... Για άνοδο αλήθεια πως τα βλέπεις? Άν σου κάνει κόπος κοίτα και παραπάνω μου σχόλια biggrin.gif
kotzito
Τεραστια η νικη της Δαφναρας.Τα Τρικαλα ετσι κι αλλιως ειχαν εξασφαλισει την ανοδο και δεν ηταν παρα πολυ συγκεντρωμενοι.Τωρα στις 4 αγωνιστικες που απομενουν θα πεσουν κορμια για την δευτερη θεση.Ολα θα κριθουν στο Σπορτιγκ-Δαφνη και Περιστερι-Πανοραμα.Οποιος και να ανεβει παντως θα εχει ανεβει δικαια. biggrin.gif
MPAMPIS_21
ο λεπενιωτης τραυματιας ητανε κ επαιξε πολυ λιγο???
viva_10
Λέει κάπου τους πόντους αναλυτικά?
Masterpiece_G4
QUOTE(Senegal @ Apr 13 2008, 21:04 ) *
Εγώ να ζητήσω συγγνώμη για τον λόγο ότι παραβίασα τους κανόνες λειτουργίας ενός φόρουμ που ευτυχώς μου δίνει την δυνατότητα να συζητάω κάπου για Α2 μπάσκετ, αλλά θα προτιμούσα να μπείς στην θέση κάποιου που βλέπει τον φίλο να γυρνά από τα Τρίκαλα με τραυματισμένο κεφάλι...
Όσο για τους 30 νεαρούς όπως αποκαλείς δεν ξέρω αν λες για εκείνους που βρισκόντουσαν στο πέταλο που όχι μονο δεν ήταν λιγότεροι από καμια 80αριά, θα ήθελα να μου πείς εν συντομία τι άσχημο είχε η συμπεριφορά τους.. Δεν έβρισαν Άγια πράγματα όπως η οικογένεια κλπ (παραμονάχα σε χειρονομίες Τρικαλινών και όταν ένας παίχτης τους έβρισε την εξέδρα).. Επίσης μετά την λήξη του παιχνιδιού όλοι έκαναν λόγο για την ατμόσφαιρα κι ο προπονητής μιλόντας για τον κόσμο είπε ότι είμαστε κοντά στην ομάδα κι ότι είμαστε παράδιγμα προς μίμισης χωρίς να πέσει ένα χαρτάκι..
Φυσικά και δεν νομίζω να έχεις κάτι με την ομάδα (άλλωστε δεν θα ερχόσουνα στο κλειστό να την παρακολουθήσεις), αλλά όταν γυρνάνε οι φίλοι σου από μια ζούγκλα και ταυτόχρονα βλέπεις ειρωνίες σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι..
Παρόλα αυτά, θα ξαναχαμιλώσω τους τόνους μου να είμαι στα πλαίσια που αρμόζουν.. smile.gif


Δεν υπαρχει λογος να συνεχισουμε. peace.gif Δεν νομιζω οτι ουτε ο senegal ουτε ο Duck78 εχουν κατι με εμενα προσωπικα οπως δεν εχω ουτε και εγω. Εκει που εγραψα για τη διαιτησια ρωτησα ΕΑΝ αληθευει γιατι δεν ημουν στο γηπεδο. Τωρα για τη "ζουγκλα" που γραφετε συνεχεια. Προσκαλω οποιον απο εσας μπορει να ερθει στα Τρικαλα για να παρακολουθισει ενα παιχνιδι για να διαπιστωσει ΑΚΡΙΒΩΣ το αντιθετο. Φυσικα δεν μπορει σε μια εξεδρα να μην ειναι 10-20 ανεγκεφαλοι αλλα δεν μπορουμε για αυτα τα ατομα να βγαζουμε μια εξεδρα που αποτελειτε απο 1600 ατομα "ζουγκλα" smiley.gif
ilias77
1. ΤΡΙΚΑΛΑ 46
2. ΠΑΝΟΡΑΜΑ 43
-----------------------
3. ΔΑΦΝΗ 43
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
asthessaloniki
Eγώ πάντως πραγματικά θα ήθελα να υπήρχε μια ομάδα που να προσδίδει κάτι καινούριο στο ελληνικό μπάσκετ και στο αθλητισμο γενικότερα.Θα ήθελα να μάθω από αυτούς που ήταν στο Δάφνη-Τρίκαλα αν όντως ήταν τόσο νευρικό ματς όσο δείχνει το τελικό σκόρ και εαν από πλευράς θεάματος άξιζε να το παρακολουθήσεις ή αν απλά είχε την αγωνία της κρισιμότητάς του γιατί τόσο μικρό σκόρ σε κάτι τέτοιο οδηγεί.Και κάτι άσχετο προχθές ήταν η θλιβερή επέτειος του ατυχήματος όπου σκοτώθηκαν τόσα παιδιά στα Τέμπη...Δείτε κάποια άρθρα της εποχής και βγάλτε τα συμπεράσματά σας...Και μετά μιλάμε γιατί δεν πάει οργανωτικά το μπάσκετ μπροστά...
http://www.enet.gr/online/online_hprint?q=...&a=&id=87464420
http://www.enet.gr/online/online_hprint?q=...&a=&id=83976648
Μα να μην πάει τίποτα μπροστά σε αυτόν τον τόπο... sad.gif
sporting b.c.
QUOTE(Duke78 @ Apr 13 2008, 17:01 ) *
Κατ αρχήν το Πανόραμα παίζει στην έδρα του με την Ξάνθη, και καποια παιχνίδια (αν όχι όλα της Α2) θα αναβληθούν λόγω υποχρεώσεων παικτών με την Εθνική ενόπλων....


Σπόρτιγκ - Δάφνη 30/4
πηγη http://sporting.freeforums.org wink.gif
Senegal
QUOTE(sporting b.c. @ Apr 16 2008, 05:36 ) *
Σπόρτιγκ - Δάφνη 30/4
πηγη http://sporting.freeforums.org wink.gif


Κάνε μια copy-paste το κείμενο...

Αυτό σημαίνει δλδ ότι το Σάββατο δεν έχουμε παιχνίδια και ραντεβού την 2η βδομάδα του Πάσχα? blink.gif
iliaszervos
ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΚΤΡΑΠΩ!

15/05/08 ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΣΕΑΔ 0-20 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

http://sporting.freeforums.org/
Senegal
Αγωνιστική περίδος ξανά αύριο με το ενδιαφέρον να επικεντρώνεται στο Πανόραμα...

ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ:

Χαλκίδα - Ηλυσιακός 2, η Χαλκίδα το χει ''παρατήσει'' πλέον με τα προβλήματα κι οι Ιλισιώτες θα το εκμεταλλευτούν ώστε να σιγουρέψουν την παραμονή.


Πανόραμα - Ξάνθη 1, δεν υπάρχουν περιθώρια για ήττα στο Πανόραμα αν αναλογιστεί κανείς το πρόγραμμα που απομένει με την Ξάνθη να έχει μεν δείξει μια δυνατή ομάδα, αλλά όχι τίποτα σπουδαίο που θα κάνει την ζημιά σ' ένα τέτοια μάτσ..

Παγκράτι - Περιστέρι ΝΟ ΒΕΤ που γέρνει στον ''άσσο'', μεγάλο τοπικό ντέρμπυ με τους φιλοξενούμενους να έχουν ένα μικρό κίνητρο (η 3η θέση πάντα είναι καλό να κατακτήται).

ICBS - Π. Φάληρο 1, αλλά αδιάφορο μάτσ..

Ιωνικός Λ - ΜΕΝΤ 1, ο Ιωνικός κηνυγάει το θαύμα και είναι σε φοβερή κατάσταση για να χάσει ένα τέτοιο παιχνίδι..

Τρίκαλα - Πανερυθραϊκός 1, αυτό θα δώσει το πρωτάθλημα στους γηπεδούχους και στα Τρίκαλα περιμένουν σαν τρελοί δικαίως το ματσ..

Απόλλων Π. - Ηρακλής 1, οι γηπεδούχοι δεν θέλουν να μπούνε σε περαιτέρο κινδύνους και να μπλέξουν ενώ ο γηραιός χωρίς να τον απασχολεί το παιχνίδι δεν νομίζω να καταφέρει να πάρει κάτι παραπάνω..

Κι όσο για ματσ Σπόρτιγκ-Δάφνη που αναβλήθηκε σίγουρα έχουμε μέρες να πούμε παραπάνω σχόλια και γνώμες.. αλλα περιμένω ένα δύσκολο ντέρμπυ που είναι κάτι παραπάνω από μισή χρονιά για την Δάφνη..

ΥΓ. Καλή αρχή στις γιορτές για όλα τα παιδια smile.gif
sporting b.c.
Χαλκίδα - Ηλυσιακός
Με τρεις επαγγελματίες παίκτες (μπορεί να είναι και τέσσερις) αναμένεται να παραταχθεί στο συγκεκριμένο παιχνίδι η Χαλκίδα που σιγά-σιγά διαλύεται. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι δεν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα τραυματισμού και θα κάνουν τα πάντα προκειμένου να πάρουν τη νίκη και να... σφραγίσουν την παραμονή τους στην κατηγορία.
Διαιτητές: Κουκουλίτσιος – Τζιμογιάννης.
Ώρα έναρξης: 17:30.

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...10752&Itemid=27
Masterpiece_G4
Αντε να ερθει ο αγωνας να πανιγυρισουμε. Εαν ειμαστε συγκεντρωμενοι θα παρουμε τη νικη που θα μας κανει να βγουμε στη κεντρικη πλατεια για δευτερη φορα φετος.

FORZA ΤΡΙΚΑΛΑΡΑ ΟΕΟΕΟΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ!!!
vagelis73
87-68 ο ΑΣ Τρικαλα τον Πανερυθραικο σε ενα παιχνιδι που δεν αντικατοπριζεται απο το ευρος του τελικου αποτελεσματος.Πολυ καλη η ομαδα του Πανερυθραικου απο τις καλυτερες που εχουν περασει απο τα Τρικαλα.
sporting b.c.
Χαλκίδα - Ηλυσιακός 71-87
Πανόραμα - Ξάνθη 84-63
Παγκράτι - Περιστέρι 77-81
Απόλλων Πατρών - Ηρακλής 72-69
ICBS - Παλαιό Φάληρο 79-76
ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΜΕΝΤ : 94 - 101 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.
ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΑ 87 - 87
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.