Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
doctor_j
στο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ η τοπική ομάδα έκανε πλάκα στους φιλοξενούμενους, προσφέροντας συνάμα σπουδαίο θέαμα, παίζοντας διαρκώς στο νταμπλ σκορ και ανεβάζοντας την διαφορά σε τρομακτικά επίπεδα.

όλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο αφού στο δεύτερο ο ΓΣΠ είχε να αντιμετωπίσει τους chicago bulls του phil jackson...
jhantzop
QUOTE(doctor_j @ Dec 3 2014, 11:12 ) *
στο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ η τοπική ομάδα έκανε πλάκα στους φιλοξενούμενους, προσφέροντας συνάμα σπουδαίο θέαμα, παίζοντας διαρκώς στο νταμπλ σκορ και ανεβάζοντας την διαφορά σε τρομακτικά επίπεδα.

όλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο αφού στο δεύτερο ο ΓΣΠ είχε να αντιμετωπίσει τους chicago bulls του phil jackson...


Τι εννοείς;
Zourinho
Καλησπερα δεν εχω μπει φετος καθολου να δω να πω και να γραψω κατι για την α κατηγορια για πολλους και διαφορους λογους...........................
ΕΤΥΧΕ εχθες να δω τον ΠΑΟ με ΑΕΝΚ και ενα μονο εχω να πω !
(1)ΔΕΟΣ!
φανταστικο ροστερ ο παο εκπληκτικο.... με την λαλακια με τους 97 και 98 που ειναι τωρα την χρονια φετος
εχει το καλυτερο ροστερ που θα μπορουσε ΠΟΤΕ εφηβικη ομαδα να εχει στην Αθηνα με το δεδομενο οτι το εφηβικο εινια μονο δυο χρονιες! προσοχη!! ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΨΕΙ τους παντες!
(2)ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ
Τον ειχα δει και το καλοκαιρι και στις εθνικες, αλλα δεν ειχα την τυχη να τον δω απο κοντα!
ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΚΥΡΙΟΙ!
ΛΑΤΡΕΙΑ!
ΚΟΝΙΑΡΗΣ....................

Αυτα καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες και σε ολα τα παιδια χωρις τραυματισμους

ΥΓ. ΚΟΝΙΑΡΗΣ!
dontshoottheref
Αφού ερωτεύτηκες .... να ζήσετε cool.gif
Gkos
QUOTE (dontshoottheref @ Dec 4 2014, 04:19 ) *
Αφού ερωτεύτηκες .... να ζήσετε cool.gif



Και γω Κονιαρικός είμαι! smiley.gif

QUOTE (jhantzop @ Dec 3 2014, 10:21 ) *
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 48-56



Οι Έφηβοι "δραπέτευσαν" με το διπλό κόντρα στη γηπεδούχο ΚΑΠ με σκορ 48-56 παραμένοντας 1 πόντο πίσω στη βαθμολογία από τον πρωτοπόρο και αήττητο Παναθηναϊκό, ενώ οι Παίδες συνέτριψαν τους αντιπάλους τους με το ευρύ 53-82 ολοκληρώνοντας αήττητοι τους αγώνες τους για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος (11 στα 11)...

Ο αγώνας των Εφήβων ήταν νευρικός με τις δύο ομάδες να έχουν από δύο καλά 10λεπτα...

Ο ΑΣΕΔ μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση παίζοντας εξαιρεική άμυνα που υποχρέωσε τους γηπεδούχους να μείνουν στους 6 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (σκορ 1ου 10λέπτου 16-6).

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 23-29 στο 20' και 32-35 στο 30' διεκδικώντας κάτι περισσότερο από μια τιμητική ήττα με όπλο τη βελτιωμένη αμυντική τους λειτουργία...

Παρόλα αυτά, οι "μπλε" ήταν αγωνιστικά ανώτεροι και το έδειξαν στην τελευταία περίοδο του αγώνα όπου με ένα επί μέρους σκορ 16-21 πανηγύρισαν τη 10η φετινή τους νίκη σε 11 αναμετρήσεις. Τελικό σκορ 48-56.

Χαϊκάλης (17π. με 1 τρίπ.), Αγραβάνης (12π. με 2 τρίπ.) και Καρράς (12π.) πρόσθεσαν ακόμη μια θετική εμφάνιση στο ενεργητικό τους σημειώνοντας τους 41 από τους 56 πόντους της ομάδας...


http://www.ased.gr/Articles/1329


Μετά από μία γενικά καλή απόδοση, η αστοχία απέναντι στην άμυνα του ισχυρού ΔΟΥΚΑ, στέρησε από τους Έφηβους την διεκδίκηση μιας πολύ σημαντικής νίκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 06-16, 17-13, 09-06, 16-21

ΠΟΝΤΟΙ Κ.Α.Π. (ΘΕΟΛΟΓΙΤΗΣ): ΧΡΥΣΟΣ 16 (4), ΚΟΜΙΑΝΟΣ 10, ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ 8, ΨΑΡΡΑΣ 5 (1), ΜΑΡΓΕΛΗΣ 4, ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ 3 (1), ΜΠΑΡΤΖΗΣ 2, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΒΑΤΑΚΗΣ

http://www.kap-bc.gr/kap-ekpaid-doukas


QUOTE (jhantzop @ Dec 3 2014, 10:21 ) *
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 102-42



Τα δεκάλεπτα :33-13,60-28,81-38,102-42

Παναθηναϊκός ( Παπαδόπουλος ): Κόνιαρης 10(2), Παπαδόπουλος 3(1), Κακαργιάς 5(1), Μαγιντόμπε 5(1), Σταύρος 3, Μακρυγιάννης 12(1), Ιορδάνου 14(2), Γκάτζο 12(2), Κασιούμης 6, Μπέλη 13, Σιράγας 4, Χαραλαμπόπουλος 15(3)
Mpampis_s
Καλημέρα παιδια.Ειμαι νεο μελοs αλλα ενημερωνω με εδω και δυο χρονια περιπου απο το forum.Βλεπω παιχιδακια εφηβων και παιδων της εσκα και εδω ειμαστε για να λεμε.
Καλημερα σε ολους.
gspara
QUOTE (Mpampis_s @ Dec 5 2014, 09:11 ) *
Καλημέρα παιδια.Ειμαι νεο μελοs αλλα ενημερωνω με εδω και δυο χρονια περιπου απο το forum.Βλεπω παιχιδακια εφηβων και παιδων της εσκα και εδω ειμαστε για να λεμε.
Καλημερα σε ολους.

Καλως ηρθες στο φορουμ Mpampis_s και καλα ποσταρισματα!!
Mpampis_s
Στον αγωνα του περιστεριου με τα μελισσια τα μελισσια ξεκινησαν καλυτερα και προηγηθηκαν με 9-13 στο 8'.Το περιστερι στα επομενα 5 λεπτα ετρεξε ενα σερι 19-0 περνώντας μπροστα με 28-13.Η ομαδα των μελισσιων αρχισε να ροκανιζει σιγα σιγα την διαφορα και το ημιχρονο εκλεισε 35-25 μπροστα το περιστερι.Στο δευτερο ημιχρονο τα μελισσια επαιξαν κυριος ζωνη το περιστερι ηταν αστοχο στα τριποντα τα περιμενε ολα απο τον παιχτη με το Νο 7 και εκει τελειωσαν ολα περνωντας μια νικη τα μελισσια πολυ σημαντικη.Ειναι χαρακτηριστικο οτι στο πρωτο ημιχρονο το περιστερι ειχε 6 στα 8 τριποντα και εκλεισε τον αγωνα με 8 στα 23.Οι διαιτητες καταφεραν να εχουν παραπονα και οι δυο ομαδες.
doctor_j
να προσθέσω στα στατιστικά στοιχεία που μας έδωσε ο φίλος μπάμπης, πως οι βολές του δευτέρου ημιχρόνου ήταν με έναν πρόχειρο υπολογισμό μου 1-22, ενώ το δικαίωμα βολών για την ομάδα που κυνηγούσε στο σκορ στην επανάληψη - δηλαδή οι φιλοξενούμενοι - το απέκτησε στο 3ο (23ο δλδ) λεπτό. ΟΛΑ τα σφυρίγματα ανήκαν σε έναν ΚΑΙ ΜΟΝΟ διαιτητή, αφού μέχρι και ο δεύτερος απόρησε με την συμπεριφορά του και έκανε στην άκρη εμφανώς φοβισμένος κι αυτός ο φουκαράς. φαντάζομαι πως όλοι κατάλαβαν πως τα παράπονα των μελισσίων από την διαιτησία είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ δικαιολογημένα. βέβαια τώρα ότι και να συζητάμε...
Gkos
Αν κανεις ενδιαφερεται να παει να δει το Δουκας-Πετραλωνα για την πρωτη αγωνιστικη του δευτερου γυρου,γινεται σημερα στις 19:30 στο κλειστο Σπυρου Λουη.

Δεν ξερω γιατι,τυχαια το ειδα κοιταζοντας προγραμμα Δουκα( http://www.ased.gr/WebPage/DailySchedule )

Πατε να δειτε ΠΑΟ-Πανιωνιο στις 18:30 (με 1 ευρω εισητηριο λογω της ημερας του φιλαθλου) και πεταγεστε να δειτε το β ημιχρονο,ή και ολο αν βαρεθειτε στο ΟΑΚΑsmile.gif
Gkos
QUOTE (Gkos @ Dec 6 2014, 15:10 ) *
Αν κανεις ενδιαφερεται να παει να δει το Δουκας-Πετραλωνα για την πρωτη αγωνιστικη του δευτερου γυρου,γινεται σημερα στις 19:30 στο κλειστο Σπυρου Λουη.

Δεν ξερω γιατι,τυχαια το ειδα κοιταζοντας προγραμμα Δουκα( http://www.ased.gr/WebPage/DailySchedule )

Πατε να δειτε ΠΑΟ-Πανιωνιο στις 18:30 (με 1 ευρω εισητηριο λογω της ημερας του φιλαθλου) και πεταγεστε να δειτε το β ημιχρονο,ή και ολο αν βαρεθειτε στο ΟΑΚΑsmile.gif



89-44 , double score....
wike side
1η και για τους μεγάλους-μικρούς¨:

ΚΑΠ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1
Τελείως διαφορετικό παιχνίδι από αυτό του πρώτου γύρου με την έκπληξη του διπλού να καραδοκεί, αν η ΚΑΠ δεν παρουσιαστή σοβαρή και πλήρης,σε διαφορετική περίπτωση μεγάλη διαφορά ποιότητας και ταλέντου με σίγουρο άσσο.
ΠΑΟ-ΑΙΓΑΛΕΩ 1
"Πάω"ταμείο.........
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΑΕΝΚ 1
Ν τ ε ρ μ π ά ρ α.......με την ΑΕΝΚ να είναι καλύτερη από τον πρώτο γύρο και τον ΓΣΠ να θέλει σίγουρα το παιχνίδι.
ΓΣ ΚΗΦΗΣΙΑΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
Κλασικό διπλό χωρίς σχολιασμό.
ΜΑΡΟΥΣΙ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1
Δεν την παίρνει την Μαρουσάρα για άλλες ήττες-προπονητής ποιος;-αλλά θα παλέψει πολύ το Γαλάτσι.
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΊΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.
Gkos


ΚΑΠ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1

Ασσο λεω.
ΦΟΑ δεν εχω δει παντως.
Ισως παω σημερα.

ΠΑΟ-ΑΙΓΑΛΕΩ 1

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΑΕΝΚ 1

Χωρις τον "σταρ" του το εφηβικο του Περιστεριου σημερα,αλλα επειδη το ματς ειναι κρισιμο,εχω feeling οτι θα τον αντικαταστησει με τον ετερο σταρ της ομαδας.
Ο νοων νοειτω.



ΓΣ ΚΗΦΗΣΙΑΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2


ΜΑΡΟΥΣΙ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1


Ετσι που (δεν) παιζει το Μαρουσι,ολα ειναι πιθανα ειναι,αλλα θα πω ασσο.
(Ποιος θα ειναι παγκο δεν ξερω ειλικρινα.
Ειχε παραιτηθει απο εφηβικο ο Μελετης την προηγουμενη Δευτερα,δεν εγινε δεκτη,ειχα ακουσει οτι θα γινει την επομενη Δευτερα(Δευτερες γινονται τα συμβουλια),μετα ηρθε και το χαστουκι απο τα Πετραλωνα,δεν εχω ιδεα τι εχει γινει...)

Ολα ιδια με wike side και δωsmile.gif
Gkos
QUOTE (Gkos @ Dec 6 2014, 22:01 ) *
89-44 , double score....



Την 11η φετινή της νίκη στις 12 αναμετρήσεις της σημείωσε η Εφηβική ομάδα Μπάσκετ του Συλλόγου μας η οποία το Σάββατο 6/12 συνέτριψε με 91-46 την Αναγέννηση Πετραλώνων στο κλειστό γυμναστήριο "Σπ. Λούης" (λόγω μη διαθεσιμότητας του Δαΐς).



Ο (τυπικά) γηπεδούχος ΑΣΕΔ προηγήθηκε με 34-4 (!!!) στη λήξη της πρώτης περιόδου μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία το υπόλοιπο της αναμέτρησης με τους "μικρούς" Βερτζάγια, Καψή και Βοντετσιάνο (του χρόνου θα είναι βασικοί στους παίδες!!!) να παίρνουν χρόνο συμμετοχής και να σημειώνουν τους πρωτους τους πόντους στο εφηβικό πρωτάθλημα...

Η διαφορά των 45 πόντων (παρά 1 πόντο double score) φανερώνει τη διαφορά ποιότητας μεταξύ των δύο ομάδων και δεν αφήνει περιθώρια για περαιτέρω αναλύσεις..

http://www.ased.gr/Articles/1333


Aυτός που μου είπε το σκορ ξέχασε να προσθέσει ένα δίποντο σε κάθε ομάδα ....
Λόγω έκτασης του σκορ δεν θα ήταν σημαντικό ,αλλά ήταν ,μιας και αντί για 1 πόντο double score , είχαμε παρά 1 πόντο double score )

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο "Μπακό' ,εκμεταλλευόμενος οτι το ματς ηταν Σαββατο, έκανε ροτέισον, και χρησιμοποιήσε (για 17 λεπτά κιόλας) τον παίδα Κατσούλη...
Mpampis_s
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙ 1(+3)
Gkos
QUOTE (Mpampis_s @ Dec 9 2014, 23:39 ) *
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙ 1(+3)



Σε ενα πολυ ωραιο ματς οπως εμαθα,ποντο ποντο πηγαινε!

78-75 με το Γαλατσι να χανει επιθεση στο 77-75!


Ο Παναθηναικος στον Ταφο δεν ειχε προβλημα απεναντι στο Αιγαλεω (81-40),ενω στο Κοντοπευκο υποθετω κερδισε η ΚΑΠ.

Υποθετω ,γιατι δεν αντεξα ουτε ως το ημιχρονο.

20-6 η πρωτη περιοδος,31-8 οταν εφυγα.

Καληνυχτα.
jhantzop
12η αγωνιστική
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 69-30
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ 81-40
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 69-42
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 42-78
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 78-75
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 91-46

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 24 (12-0)
ΔΟΥΚΑΣ 23 (11-1)
ΜΑΡΟΥΣΙ 20 (8-4)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 20 (8-4)

ΓΑΛΑΤΣΙ 19 (7-5)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19 (7-5)
ΑΙΓΑΛΕΩ 18 (6-6)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 17 (5-7)
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 15 (3-9)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 15 (3-9)
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 14 (2-10)
ΚΗΦΙΣΙΑ 12 (0-12)


Επόμενη αγωνιστική (13η)
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
Mpampis_s
QUOTE(Gkos @ Dec 10 2014, 01:19 ) *
Σε ενα πολυ ωραιο ματς οπως εμαθα,ποντο ποντο πηγαινε!

78-75 με το Γαλατσι να χανει επιθεση στο 77-75!


Ο Παναθηναικος στον Ταφο δεν ειχε προβλημα απεναντι στο Αιγαλεω (81-40),ενω στο Κοντοπευκο υποθετω κερδισε η ΚΑΠ.

Υποθετω ,γιατι δεν αντεξα ουτε ως το ημιχρονο.

20-6 η πρωτη περιοδος,31-8 οταν εφυγα.

Καληνυχτα.

Καλημερα Gkos ξερουμε τι εγινε τελικα με προπονητη στο εφηβικο του αμαρουσιου?
Gkos
QUOTE (Mpampis_s @ Dec 10 2014, 09:09 ) *
Καλημερα Gkos ξερουμε τι εγινε τελικα με προπονητη στο εφηβικο του αμαρουσιου?




Ψηνεσαι να αναλαβεις; smile.gif


Παραιτηθηκε χτες (ξανα) μετα το ματς,αλλα το ανακοινωσε και στους παικτες οποτε...τι να σου πω,οσοι ενδιαφερεστε στειλτε βιογραφικαtongue.gif


Καλημερα!



QUOTE (jhantzop @ Dec 10 2014, 09:08 ) *
12η αγωνιστική
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 69-30
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ 81-40
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 69-42
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 42-78
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 78-75
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 91-46

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 24 (12-0)
ΔΟΥΚΑΣ 23 (11-1)
ΜΑΡΟΥΣΙ 20 (8-4)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 20 (8-4)

ΓΑΛΑΤΣΙ 19 (7-5)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19 (7-5)
ΑΙΓΑΛΕΩ 18 (6-6)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 17 (5-7)
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 15 (3-9)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 15 (3-9)
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 14 (2-10)
ΚΗΦΙΣΙΑ 12 (0-12)


Επόμενη αγωνιστική (13η)
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ


Πολλα διπλα (προβλεπω) την επομενη αγωνιστικη φιλε jhantzop! smile.gif

Αντε να κερδισει η ΑΕΝΚ απο γηπεδουχουςsmile.gif


Περιμενουμε gspara να μας πει αν πηγε χτες στα λημερια του ,και αν(και πως) επαιξε ο Σκουλιδας!
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Dec 10 2014, 09:38 ) *
Παραιτηθηκε χτες (ξανα) μετα το ματς,αλλα το ανακοινωσε και στους παικτες οποτε...τι να σου πω,οσοι ενδιαφερεστε στειλτε βιογραφικαtongue.gif


Ψήσου! :-P
Gkos
Ξεκινησα ταχυρυθμα της μιας βδομαδας,αλλα ετσι και αλλιως αρκει η αυρα μου στον παγκο,δεν χρειαζεται κατι αλλοsmile.gif

Νταξει,και το επομενο ματς ,βλεπω ειναι ευκολακι διπλο.

Χωρις καν προπονητη δηλαδη,το παιρνει το Μαρουσι!
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Dec 10 2014, 10:07 ) *
Ξεκινησα ταχυρυθμα της μιας βδομαδας,αλλα ετσι και αλλιως αρκει η αυρα μου στον παγκο,δεν χρειαζεται κατι αλλοsmile.gif

Νταξει,και το επομενο ματς ,βλεπω ειναι ευκολακι διπλο.

Χωρις καν προπονητη δηλαδη,το παιρνει το Μαρουσι!


Αν σεβαστεί τον αντίπαλό του, έχει πολλές ελπίδες να το πάρει!

blove.gif
Gkos
QUOTE (Gkos @ Dec 10 2014, 09:38 ) *
Περιμενουμε gspara να μας πει αν πηγε χτες στα λημερια του ,και αν(και πως) επαιξε ο Σκουλιδας!



http://www.gsperisteri.gr/index.php/news/b...ra-tis-kifisias

ΣΤΑΪΚΟΣ, ΚΟΛΟΚΟΥΡΗΣ 3 (1), ΨΑΡΙΑΝΟΣ 12 (3), ΣΚΟΥΛΙΔΑΣ 12,
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 11 (1), ΚΙΤΣΑΚΗΣ 12 (2), ΚΟΝΤΙΝΟΣ 3 (1),
ΣΟΛΔΑΤΟΣ 5 (1), ΞΥΠΝΗΤΟΣ, ΓΙΑΝΝΙΟΥΔΗΣ, ΣΑΒΒΑΤΗΣ 10, ΚΟΥΝΑΒΗΣ

Eπαιξε τελικά ....
wike side
2η και οι έφηβοι και τελευταία για φέτος.

ΑΙΓΑΛΕΩ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Απλά ντέρμπι των όμορων δήμων που μπορεί να μην έχει την αίγλη του παρελθόντος αλλά είναι συναρπαστικό και αμφίρροπο
Δεν ξέρω εάν θα παίξει ο-φορμαρισμένος Σκουλίδας-και τυχόν άλλες απούσίες των δύο ομάδων(περιμένω την βοήθεια των κατασκόπων γιατί εγώ ξέρω μόνο για μικροπρόβλημα Σκουλίδα).

ΑΕΝΚ-ΓΣ ΚΗΦΗΣΙΑΣ 1
Άσσος από τα αποδυτήρια για ένα δεύτερο τοπικό ντέρμπι.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΜΑΡΟΥΣΙ
Καλό παιχνίδι και ευκαιρία για το Μαρούσι να ανακάμψει,αλλά και για τα Μελίσσια να κάνουν την υπέρβαση που οδηγεί στα
play off.

ΓΑΛΑΤΣΙ-ΔΟΥΚΑΣ 2
Ξεκάθαρα πράγματα.

ΑΝ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ-ΚΑΠ 2
Βάση λογικής και ταλέντου 2,με προβληματίζει λίγο η έδρα.(Έχω δει πολλά εκεί).

ΦΟΑ-ΠΑΟ 2
Και το άφησα τελευταίο γιατι δεν υπάρχει πιο σίγουρο.
Gkos
QUOTE (wike side @ Dec 15 2014, 11:40 ) *
ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΜΑΡΟΥΣΙ
Καλό παιχνίδι και ευκαιρία για το Μαρούσι να ανακάμψει,αλλά και για τα Μελίσσια να κάνουν την υπέρβαση που οδηγεί στα
play off.


Μεταξύ μας (μην το δει ο jhantzop) ,ασσο τεραστιο βλέπω ...
Gkos


Πάμε και δω για προγνωστικά!!!


ΑΙΓΑΛΕΩ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2

Δεν νομίζω να πάιξει ο Σκούλι( έκανε ένα guestάκι την προηγούμενη βδομάδα ,μιας και ο Ζερβόπουλος ήταν 5ήμερη)....
Το ματς είναι ντέρμπι και (συγ)κλίνει στον άσσο αλλά θα πάρω το διπλό.
Επειδή μπορώ.
Και αν μπορέσω (και με αφήσουν κίολας) ,θα πεταχτώ μετά την Πετρούπολη.

ΑΕΝΚ-ΓΣ ΚΗΦΗΣΙΑΣ 1


ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1

Θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν κερδίσει το Μαρούσι ,μην πω αν χάσει με μονοψήφια.

Τα Μελίσσια (που εικόνα δεν έχω, ομολογώ) ,είναι σε καλό φεγγάρι ,κόντραραν και και ΠΑΟ,το Μαρούσι έχει θέματα ,σήμερα θα λείπει 5δατος λόγω πενταήμερης( δεν λέω ονόματα επίτηδες-μην τα διαβάζει ο Καβασιλας ;p ) ,και ρολίστας λόγω τραυματισμού,στα της τεχνικής ηγεσίας ,θα κάτσει και πάλι πάγκο ο Μελέτης(!!!) και μετά έχει ο θεός!

Χτες ήταν κανονισμένο να πάνε γονείς στο διοικητικό συμβούλιο της ομάδας να συζητήσουν την επόμενη μέρα .Δεν ξέρω τι έγινε ,αλλά και να ήξερα ,δεν τα γράφω όλα δημόσια,είναι καταννοητό πιστευω.

Ασσος πάντως.


ΓΑΛΑΤΣΙ-ΔΟΥΚΑΣ 2


ΑΝ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ-ΚΑΠ 2


ΦΟΑ-ΠΑΟ 2

Πάλι τα ίδια με wike side smile.gif

Δώστε και κανείς αλλος να υπάρχει σασπένς! smiley.gif
Mpampis_s
QUOTE(Gkos @ Dec 16 2014, 15:15 ) *


Πάμε και δω για προγνωστικά!!!


ΑΙΓΑΛΕΩ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2

Δεν νομίζω να πάιξει ο Σκούλι( έκανε ένα guestάκι την προηγούμενη βδομάδα ,μιας και ο Ζερβόπουλος ήταν 5ήμερη)....
Το ματς είναι ντέρμπι και (συγ)κλίνει στον άσσο αλλά θα πάρω το διπλό.
Επειδή μπορώ.
Και αν μπορέσω (και με αφήσουν κίολας) ,θα πεταχτώ μετά την Πετρούπολη.

ΑΕΝΚ-ΓΣ ΚΗΦΗΣΙΑΣ 1


ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1

Θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν κερδίσει το Μαρούσι ,μην πω αν χάσει με μονοψήφια.

Τα Μελίσσια (που εικόνα δεν έχω, ομολογώ) ,είναι σε καλό φεγγάρι ,κόντραραν και και ΠΑΟ,το Μαρούσι έχει θέματα ,σήμερα θα λείπει 5δατος λόγω πενταήμερης( δεν λέω ονόματα επίτηδες-μην τα διαβάζει ο Καβασιλας ;p ) ,και ρολίστας λόγω τραυματισμού,στα της τεχνικής ηγεσίας ,θα κάτσει και πάλι πάγκο ο Μελέτης(!!!) και μετά έχει ο θεός!

Χτες ήταν κανονισμένο να πάνε γονείς στο διοικητικό συμβούλιο της ομάδας να συζητήσουν την επόμενη μέρα .Δεν ξέρω τι έγινε ,αλλά και να ήξερα ,δεν τα γράφω όλα δημόσια,είναι καταννοητό πιστευω.

Ασσος πάντως.


ΓΑΛΑΤΣΙ-ΔΟΥΚΑΣ 2


ΑΝ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ-ΚΑΠ 2


ΦΟΑ-ΠΑΟ 2

Πάλι τα ίδια με wike side smile.gif

Δώστε και κανείς αλλος να υπάρχει σασπένς! smiley.gif

Αυτό πού ξερω Gkos ειναι οτι τα Μελισσια προφυλαξαν τους δυο καλους τους,τους ψηλους και δεν τους αφησαν να παιξουν εχθες με το ανδρικο τους.
Παντος για τις ελλειψεις του αμαρουσιου και τους τραυματισμους οι πληροφοριες μου λενε οτι ξερουν και ονοματα,θα δουμε.
Παντος πιστευω οτι θα ειναι ωραιο ματσακι και ισως παω να το δω.

Για τα προγνωστικα συμφωνω σε ολα πιστευω ετσι θα ερθουν τα ματσακια
Gkos
QUOTE (Mpampis_s @ Dec 16 2014, 18:36 ) *
Αυτό πού ξερω Gkos ειναι οτι τα Μελισσια προφυλαξαν τους δυο καλους τους,τους ψηλους και δεν τους αφησαν να παιξουν εχθες με το ανδρικο τους.
Παντος για τις ελλειψεις του αμαρουσιου και τους τραυματισμους οι πληροφοριες μου λενε οτι ξερουν και ονοματα,θα δουμε.
Παντος πιστευω οτι θα ειναι ωραιο ματσακι και ισως παω να το δω.

Για τα προγνωστικα συμφωνω σε ολα πιστευω ετσι θα ερθουν τα ματσακια




Δεν νομιζω να τα ξερει ο Χαντζοπουλος αδερφε,καθοτι ο τραυματιας σημερα το πρωι αποφασισε να μην ..(παντως στο ΑΣΙΣ επαιξε μια χαρα την Κυριακη)
Και δεν εννοω τον χρονιο αποντα,τον Στεφανο Διγενη!

Καλα να περασεις αμα παςsmile.gif

(Προφανως θα ερθουν ετσι αφου εγω δεν χανω ποτεtongue.gif )
vmar
ΑΝ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ-ΚΑΠ 2, +20 περίπου
geogian13
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 68-61
Mpampis_s
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΜΑΡΟΥΣΙ 73-69
Αυριο παιδια η αναληση του παιχνιδιου που ειχε αρκετο ενδιαφερον.
Καλο βραδυ.
Gkos
QUOTE (geogian13 @ Dec 17 2014, 00:08 ) *
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 68-61



Δικαιη νικη για το Αιγαλεω.

Το Περιστερι αντι για ΓΣΠ ,ηταν ΓΤΠ (οσοι δεν καταλαβατε ρωτηστε καναν γιο/ανιψιο) !

Και με Σκουλιδα παροντα.
Σωματικα.
Πνευματικα ηταν σε αλλο γηπεδο!

Οπως και η υπολοιπη ομαδα!
Gkos
QUOTE (Mpampis_s @ Dec 17 2014, 00:23 ) *
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΜΑΡΟΥΣΙ 73-69
Αυριο παιδια η αναληση του παιχνιδιου που ειχε αρκετο ενδιαφερον.
Καλο βραδυ.




4 πόντους δεν είχε έρθει και το πρώτο ματς;;;

Αν θυμαμαι καλα, 64-60!

Αρα την ισοβαθμια,την εχει το Μαρούσι λόγω καλυτερης εκτός εδρας επιθέσης;;;;!!! smile.gif
jhantzop
13η αγωνιστική
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 33-97
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 68-61
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 62-54
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 73-69
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 58-75
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 2

Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 26 (13-0)
ΔΟΥΚΑΣ 25 (12-1)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 22 (9-4)
ΜΑΡΟΥΣΙ 21 (8-5)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21 (8-5)
ΓΑΛΑΤΣΙ 20 (7-6)
ΑΙΓΑΛΕΩ 20 (7-6)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 18 (5-8)
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 17 (4-9)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 16 (3-10)
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 15 (2-11)
ΚΗΦΙΣΙΑ 13 (0-13)


Επόμενη αγωνιστική (14η - 13/01/2015)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
Gkos
Κυριε Χαντζοπουλε αναμενουμε σχολιο σας για το χτεσινο ματς!
Gkos
Αιγαλεω-Περιστερι 68-61


Δικαιη νικη για το Αιγαλεω απεναντι σε ενα πολυ κακο Περιστερι(ειδικα στην τελευταια περιοδο).
Γενικως το ματς δεν διεκδικει δαφνες ποιοτητας,ειχε ενταση και αρκετα φαουλ και λαθη!
Το Περιστερι ενισχυμενο( ; )και με Σκουλιδα οδηγησε το ματς ως το 34' καπου,αλλα δεν αντεξε παραπανω,καθως εγκλωβιστηκε στην ζωνη του Αιγαλεω.

Εγω λογω του οτι βρισκομουνα στην Πετρουπολη,εφτασα με καθυστερηση,και (αποτι μου ειπανε) αρχικα το Περιστερι πηγαινε καλα ,κρατωντας και τον Μι/ιτς (συντομογραφιαtongue.gif ) σχεδον αποντο.

Στα τελευταια 4 λεπτα του α ημιχρονου ειχα την τιμη να δω 12 λαθη(6 εκαστη ομαδα-το Περιστερι τα εκανε σε 2,5 λεπτα μεσα!) και το Περιστερι με τριποντο λιγο πριν την κορνα πηγε με 4 μπροστα στην αναπαυλα.

Ξεκινησε και με δυο ευστοχα σουτ στην γ περιοδο και πηγε στο 33-44 (αν θυμαμαι καλα) και μετα ηταν αντιο ζωη...

Αντεξε μπροστα ως το τελος της γ περιοδου και λιγο στην τεταρτη,αλλα το ποταμι δεν γυριζε πισω ,το Αιγαλεω επαιξε πιο μυαλωμενα και σωστα και χτυπωντας πολυ και στον αιφνιδιασμο και με καποια σουτ του Μιλ/ιτς κερδισε σχετικα ευκολα!

Τραγικη τελευταια περιοδος για τους πριγκηπες της δυτικης οχθης μολις 7 ποντους ενεργητικο,και απλα το τριποντο με ταμπλο στην εκπνοη που διαμορφωσε το τελικο σκορ,αμβλυνε λιγο τις εντυπωσεις και διατηρησε την διαφορα του πρωτου ματς(Που δεν θα την χρειαστει πουθενα,αφου ουτε 4αδα θα μπει,ουτε θα ισοβαθμησει με Αιγαλεω λογικα)!


Μιλ/ιτς,κοντος κοντος αλλα θαυματουργος,Σκούλι πολυ πολυ κακος-αδιαφορος(καλυτερα να μη επαιζε),αμα κανεις ξερει ας μας πει πως λεγεται ο ψηλος του Αιγαλεω(14 αν ενθυμουμαι καλως)

Αυτα.

Και πολλα εγραψα γι αυτο το ματς.

Α ,να μην ξεχασω να δωσω τα θερμα μου συγχαρητηρια στους αγνους "φιλαθλους" του Αιγαλεω Σιτι ,που βριζανε σε ολο το ματς τα παιδια του Περιστεριου(τα κλασσικα δηλαδη).
Παντα τετοια.
Ισως γι αυτο οποιος ακουει για Αιγαλεω,αλλαζει δρομο...
Να τους χαιροσαστεsmile.gif
tekton
QUOTE(Gkos @ Dec 17 2014, 10:02 ) *
Αιγαλεω-Περιστερι 68-61


Δικαιη νικη για το Αιγαλεω απεναντι σε ενα πολυ κακο Περιστερι(ειδικα στην τελευταια περιοδο).
Γενικως το ματς δεν διεκδικει δαφνες ποιοτητας,ειχε ενταση και αρκετα φαουλ και λαθη!
Το Περιστερι ενισχυμενο( ; )και με Σκουλιδα οδηγησε το ματς ως το 34' καπου,αλλα δεν αντεξε παραπανω,καθως εγκλωβιστηκε στην ζωνη του Αιγαλεω.

Εγω λογω του οτι βρισκομουνα στην Πετρουπολη,εφτασα με καθυστερηση,και (αποτι μου ειπανε) αρχικα το Περιστερι πηγαινε καλα ,κρατωντας και τον Μι/ιτς (συντομογραφιαtongue.gif ) σχεδον αποντο.

Στα τελευταια 4 λεπτα του α ημιχρονου ειχα την τιμη να δω 12 λαθη(6 εκαστη ομαδα-το Περιστερι τα εκανε σε 2,5 λεπτα μεσα!) και το Περιστερι με τριποντο λιγο πριν την κορνα πηγε με 4 μπροστα στην αναπαυλα.

Ξεκινησε και με δυο ευστοχα σουτ στην γ περιοδο και πηγε στο 33-44 (αν θυμαμαι καλα) και μετα ηταν αντιο ζωη...

Αντεξε μπροστα ως το τελος της γ περιοδου και λιγο στην τεταρτη,αλλα το ποταμι δεν γυριζε πισω ,το Αιγαλεω επαιξε πιο μυαλωμενα και σωστα και χτυπωντας πολυ και στον αιφνιδιασμο και με καποια σουτ του Μιλ/ιτς κερδισε σχετικα ευκολα!

Τραγικη τελευταια περιοδος για τους πριγκηπες της δυτικης οχθης μολις 7 ποντους ενεργητικο,και απλα το τριποντο με ταμπλο στην εκπνοη που διαμορφωσε το τελικο σκορ,αμβλυνε λιγο τις εντυπωσεις και διατηρησε την διαφορα του πρωτου ματς(Που δεν θα την χρειαστει πουθενα,αφου ουτε 4αδα θα μπει,ουτε θα ισοβαθμησει με Αιγαλεω λογικα)!


Μιλ/ιτς,κοντος κοντος αλλα θαυματουργος,Σκούλι πολυ πολυ κακος-αδιαφορος(καλυτερα να μη επαιζε),αμα κανεις ξερει ας μας πει πως λεγεται ο ψηλος του Αιγαλεω(14 αν ενθυμουμαι καλως)

Αυτα.

Και πολλα εγραψα γι αυτο το ματς.

Α ,να μην ξεχασω να δωσω τα θερμα μου συγχαρητηρια στους αγνους "φιλαθλους" του Αιγαλεω Σιτι ,που βριζανε σε ολο το ματς τα παιδια του Περιστεριου(τα κλασσικα δηλαδη).
Παντα τετοια.
Ισως γι αυτο οποιος ακουει για Αιγαλεω,αλλαζει δρομο...
Να τους χαιροσαστεsmile.gif

Καλημέρα
1. Ο ψηλός του Αιγάλεω είναι ο Ρήγος, φετινή μεταγραφή από την ΑΕΚ Περιστερίου. Έχει εξαιρετικά προσόντα αλλά θέλει πολύ δουλειά ακόμα για να τα αξιοποιήσει επαρκώς.
2. Συμφωνώ για την ηχητική ρύπανση που αναφέρεις, αλλά δυστυχώς αυτό δεν είναι προνόμιο του Αιγάλεω μόνο (ας λάβουμε υπόψη μας και την αντιπαλότητα με τον όμορο δήμο του Περιστερίου). Καλό είναι να εκλείψουν γενικώς τα φαινόμενα λεκτικής και μη βίας.
3. Το Αιγάλεω ακόμα δεν παίζει το μπάσκετ που μπορεί, αν λάβουμε υπόψη το ρόστερ που διαθέτει. Ας ελπίσουμε ο νέος προπονητής (τρίτος κατά σειρά φέτος να το καταφέρει, αξιοποιώντας και την ανάπαυλα των Χριστουγέννων)
4. Ευχάριστο επίσης ότι ο μικρός μετά τη δικαίωση από το ΑΣΕΑΔ έδωσε ένα μικρό δείγμα των δυνατοτήτων του. Κακά τα ψέμματα μετά από μακρά αποχή από αγώνες, χρειάζεται χρόνος για να βρεθεί ο ρυθμός.
Gkos
QUOTE (tekton @ Dec 17 2014, 11:04 ) *
Καλημέρα

2. Συμφωνώ για την ηχητική ρύπανση που αναφέρεις, αλλά δυστυχώς αυτό δεν είναι προνόμιο του Αιγάλεω μόνο (ας λάβουμε υπόψη μας και την αντιπαλότητα με τον όμορο δήμο του Περιστερίου). Καλό είναι να εκλείψουν γενικώς τα φαινόμενα λεκτικής και μη βίας.



Κάτσε!

Σε ποιο γηπεδο σε αγωνες ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ,οι οπαδοι βριζουν αντιπαλους παικτες;;

Δεν μιλαω για διαιτητες που βριζουν ολοι!
Παικτες λεω! Ντροπη!


Η μιση ντροπη αυτωνων που βριζανε,οι αλλη μιση
των υπολοιπων "σοβαρων" που αφηνουνε 4-5 ατομα να δημιουργουν αυτες τις εντυπωσεις για την ομαδα λοιπον!
tekton
QUOTE(Gkos @ Dec 17 2014, 11:17 ) *
Κάτσε!

Σε ποιο γηπεδο σε αγωνες ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ,οι οπαδοι βριζουν αντιπαλους παικτες;;

Δεν μιλαω για διαιτητες που βριζουν ολοι!
Παικτες λεω! Ντροπη!

Εντάξει τώρα. Πρώτη φορά στο Αιγάλεω άκουσες να βρίζουν παίκτες; Για όσους παρακολουθούν τέτοιους αγώνες δεν είναι άγνωστο φαινόμενο.
Τέλος πάντων, σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτο και πρέπει να σταματήσει.
Gkos
Σε αγωνα εφηβικου,ΝΑΙ!!

Ουτε καν περυσι στου Ζωγραφου στον τελικο,που ειχε παει ολη η Θυρα 13 Ζωγραφου,δεν ακουσα κανεναν να βριζει τον Σκανδαλο ας πουμε!


Και μια χαρα παρακολουθω!
doctor_j
τι είχες γιάννη τι είχα πάντα για το περιστέρι, που για τέταρτη φορά φέτος πέτυχε να προηγηθεί στο ημίχρονο, να φτάσει την διαφορά μέχρι και 10+ και στο τέλος να ηττηθεί πανηγυρικά και μάλιστα και με σημαντική διαφορά. δεν είναι τυχαίο που και τις τέσσερις φορές ποτέ αυτό δεν συνέβη όσο η άμυνα των αντιπάλων του γσπ ήταν μαν του μαν, αλλά μόλις γύρισε στην ζώνη, που όπως φαίνεται προκαλεί πρωτόγνωρο πανικό στους παίκτες του.

μαν οφ δε ματς ασυζητητί ο ρήγος, που έδειξε τρομακτική βελτίωση από πέρσι που στην άεκ δεν μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση και με την θέληση του κάτω από τα καλάθια άλλαξε την ροή του αγώνα.

αν θυμάμαι καλά και στον πρώτο γύρο, στο πνιγμένο πια παπανδρέου, γειτονικό ήταν το ντέρμπι, μα κανείς βαρύμαγκας δεν στάθηκε πίσω από την μπασκέτα να κατεβάζει καντήλια στην μάνα των αντιπάλων. τι να πεις? προ καιρού σε αντίστοιχο φαινόμενο με άλλη ομάδα, ο προπονητής της (Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΟΧΙ ΟΙ ΔΙΠΛΑΝΟΙ ΤΟΥ) τον πέταξε έξω από το γήπεδο τον σαχλαμάρα.
Mpampis_s
QUOTE(Gkos @ Dec 17 2014, 01:22 ) *
4 πόντους δεν είχε έρθει και το πρώτο ματς;;;

Αν θυμαμαι καλα, 64-60!

Αρα την ισοβαθμια,την εχει το Μαρούσι λόγω καλυτερης εκτός εδρας επιθέσης;;;;!!! smile.gif

οσο αφορα την ισοβαθμια η προκυρηξη τησ εσκα λεει οτι :

AΡΘΡΟ 13ο: ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ
Σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων σε οποιαδήποτε σημαντική θέση και σε οποιαδήποτε φάση του Πρωταθλήματος θα λαμβάνονται υπ’όψη κατά σειρά προτεραιότητας:
1) Αν οι ομάδες που ισοβαθμούν είναι δύο (2),τότε λαμβάνονται υπ’όψη οι βαθμοί από τους μεταξύ τους αγώνες (νίκες-ήττες-μηδενισμοί).
Αν οι ομάδες έχουν το ίδιο σύνολο βαθμών, τότε λαμβάνονται υπ’όψη η διαφορά πόντων στους μεταξύ τους αγώνες.
Αν συνεχίζεται η ισοβαθμία τότε θα διεξάγεται ένας αγώνας κατάταξης σε ουδέτερο γήπεδο.

αυτα για να ξερουμε τι να περιμενουμε απο τις ισοβαθμιες.

οσο αφορα το παιχνιδι των μελισσιων με το μαρουσι και οι δυο ομαδες παραταχθηκαν με ελλειψης,(ισως το μαρουσι με περισσοτερες) πολυ δυνατο ματς με πολλα νευρα και απο τους δυο.το πρωτο ημιχρονο ανηκει στο μαρουσι με μεγαλη ευστοχια στα τριποντα εφτασε την διαφορα στο +14 33-47 για να κλειση το ημιχρονο με 35-47.στο δευτερο ημιχρονο τα μελισσια γυρισαν σε ζωνη δεν μπηκαν τα τριποντα του αμαρουσιου καποιοι παιχτες χρεωθηκαν με 4 φαουλ και τα μελισσια με μπροσταριδες το Νο 10 και το Νο 15 (μου ειπαν στην εξεδρα οτι ειναι τα αδερφια μαλελη που επαιζαν λεει πριν δυο χρονια στο μαρουσι και τους διωξανε)πηραν το ματσακι.αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η φοβερη ευσοχια στα
τριποντα απο το μαρουσι του Νο 5 και 6 (αδερφια και αυτοι... στασινος) στο δευτερο ημιχρονο η ικανοτητα στο
σκοραρισμα του 10 των μελισσιων η φοβερη αμυνα του 15 επισης στο δευτερο ημιχ.απο τα μελισσια βοηθησαν αρκετα το Ν0 6 (εαν δεν ηταν τοσο ατομιστης και μοιραζε μπαλα θα φαινοταν πιο πολυ) και το Νο 9 ενω απο το μαρουσι συμπαθητικοι ηταν το Νο 10 και το Νο 13. κατα την γνωμη μου οι προπονητες και των δυο ομαδων δεν βοηθησαν και τοσο τισ ομαδες τους κοιταγαν πως να εκνευρισουν τα παιδια παρα να τα ηρεμησουν.οι διαιτητες καταφεραν να εχουν μικροπαραπονα και οι δυο ομαδες.
Gkos
Αναλυτικοτατος!!

Με τα νουμερα λιγο μας πεθανες ομως,ουτε του Μαρουσιου δεν ξερω καν!:) (Βοηθεια απο κο Χαντζοπουλο παρακαλω)


Και γω αυτα εμαθα,το Μαρουσι ξεκινησε πολυ καλα και εφτασε και να κερδιζει με 12π αλλα στο τελος δεν αντεξε απο τα φαουλ και την κουραση λογω των πολλων απουσιωνsad.gif

Παντως φιλε Γιαννη,σου ειχα πει για τους Στασινους,το Σαββατο στο Ψυχικο και τα ειδεςsmile.gif
Ο Ορφεας (που παιζει και αντρικο) ειχε καπου 25 π(ο ετερος ειναι ο Ιασωνας φιλε Μπαμπη)!

Υ.γ

Αυτο που συμβαινει με την ζωνη εχει καταντησει αστειο παντως.

Βαρεθηκα να βλεπω ματς (ή να διαβαζω για ματς),οπου μια ομαδα κερδιζει ,η αντιπαλος γυριζει σε ζωνη ,και η ομαδα μπλοκαρει και χανει το ματς...

Ασε παμπαιδικα και παιδικα,αλλα εφηβικα και αντρικα κιολας...;

Ελεος.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Dec 17 2014, 14:50 ) *
Αυτο που συμβαινει με την ζωνη εχει καταντησει αστειο παντως.

Βαρεθηκα να βλεπω ματς (ή να διαβαζω για ματς),οπου μια ομαδα κερδιζει ,η αντιπαλος γυριζει σε ζωνη ,και η ομαδα μπλοκαρει και χανει το ματς...

Ασε παμπαιδικα και παιδικα,αλλα εφηβικα και αντρικα κιολας...;

Ελεος.


Θα γράψω αργότερα διότι δεν προλαβαίνω να ξυστώ... να πω μόνο πως ζώνη έπαιζαν τα Μελίσσια και στο πρώτο ημίχρονο... αλλά να πω πως η ζώνη που έπαιζαν ήταν με φοβερή κίνηση (κυρίως στο β' ημίχρνονο) και με πολύ πίεση η οποία απέφερε καρπούς με το σκορ να πηγαίνει από 38-52 (μέγιστη διαφορά), σε 50-52 μέσα σε 3-4 λεπτά. Δεν ήταν απλά ζώνη "να ταμπουρωθούμε πίσω και αν τα χάσουν μπορεί να φτάσουμε κοντά"...

Τα υπόλοιπα αργότερα.
doctor_j
QUOTE (Gkos @ Dec 17 2014, 14:50 ) *
Βαρεθηκα να βλεπω ματς (ή να διαβαζω για ματς),οπου μια ομαδα κερδιζει ,η αντιπαλος γυριζει σε ζωνη ,και η ομαδα μπλοκαρει και χανει το ματς...


επειδή η ζώνη είναι η μία ντροπή του μπάσκετ - η δεύτερη είναι η μη εφαρμογή του πλεονεκτήματος, που δίνει την δυνατότητα σε μειονεκτούντες αμυνόμενους να κάνουν τα λεγόμενα "έξυπνα" φάουλ, κόβοντας τον αιφνιδιασμό, συνεπώς και το θέαμα - δύσκολα δεν θα δεις την έκφραση "άλλαξε την άμυνα σε ζώνη", μιας και οι κόουτς ντρέπονται και οι ίδιοι να την εφαρμόσουν σε διάρκεια, διότι μικρή σχέση έχει ως αθλητική αισθητική με το σπορ που υπηρετούν. υπάρχουν και εξαιρέσεις στον όμιλο που μιλάμε βέβαια, μιας και υπάρχουν ομάδες που την πράττουν για 40 λεπτά, στοχεύοντας απλά και μόνο στην νίκη (ή την αλλαγή του ρου του ματς) που στην προκειμένη κατηγορία, ελάχιστα θα έπρεπε να ενδιαφέρει. εφόσον εφαρμόζοντας την ΔΕΝ εξελίσσονται μπασκετικά παίκτες που θα μπουν εντός ολίγου σε ομάδες ανδρών και δεν θα γνωρίζουν καν τι σημαίνει αλλαγή παίκτη και χεντς άουτ...

το αν δεν καταφέρνουν κάποιοι να την αντιμετωπίσουν είναι άλλο ζήτημα βέβαια.
Gkos
Το βράδυ της Τρίτης οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού αντιμετώπιζαν εκτός έδρας τον Φιλαθλητικό, με την ομάδα του Ζωγράφου να έχει όρεξη για... σόου πριν το τζάμπολ. Οι γηπεδούχοι κατέθεσαν ένσταση για τη συμμετοχή του Βασίλη Χαραλαμπόπουλου, υποστηρίζοντας πως ο νεαρός φόργουορντ δεν είχε δικαίωμα ν' αγωνιστεί καθώς συμμετείχε στον αγώνα με τον Άρη για την Basket League και έπρεπε να περάσουν 24 ώρες για να συμμετέχει σε άλλη διοργάνωση.

Βεβαίως η ένσταση δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει αποδεκτή, όμως η εφηβική ομάδα του Παναθηναϊκού δεν θέλησε να δώσει συνέχεια στο θέμα και γι' αυτό αποφάσισε να μην χρησιμοποιήσει τον Χαραλαμπόπουλο.

Όλα αυτά τα... παιχνιδάκια έδωσαν ένα ακόμη κίνητρο στους παίκτες του Κώστα Παπαδόπουλου και έδωσαν τις απαντήσεις τους στο παρκέ επικρατώντας με 97-33.

Τα δεκάλεπτα :13-33, 20-61, 25-78, 33-97

Παναθηναϊκός (Παπαδόπουλος): Κόνιαρης 5(1), Λούντζης 23, Κακαργιάς 5(1), Μπέλη 6, Σταύρος 4, Παπαδόπουλος 7(1), Ιορδάνου 5(1), Κασιούμης 12, Σιράγας, Καμαριανός 14, Παπαγιάννης 16

http://prasinanea.gr/basket/bacademies/article3202338.ece


Σχολιο δικο μου:
Ασχετα που η κινηση του ΦΟΑ ειναι σκετο κομπλεξ ,καθοτι και το παμπαιδικο να κατεβαζε ο ΠΑΟ τους κερδιζει φετος,γιατι η ενσταση "δεν υπηρχε περιπτωση να γινει αποδεκτη";

Δεν ισχυει ο κανονας πλεον;

Γιατι ο Χαραλαμπο ειχε παιξει( ; )με Αρη πριν δυο ωρες!
dontshoottheref
Η προκύρηξη της ΕΣΚΑ για το Π/Ε λέει:

<<Στους ΠΑΙΔΕΣ δικαιούνται να λάβουν μέρος αθλητές που γεννήθηκαν από 1-1-1999 και νεώτεροι, απαγορευόμενης όμως της συμμετοχής τους και στην ομάδα Εφήβων την ίδια ημερολογιακή ημέρα.
Αθλητής ΠΑΙΔΑΣ ή ΕΦΗΒΟΣ δικαιούται να λάβει μέρος και στην ανδρική ομάδα του σωματείου του.>>

αν δεν υπάρχει κάποια άλλη αναφορά (πχ στην ΕΟΚ) μια χαρά δικαίωμα συμμετοχής είχε...
jhantzop
QUOTE(Mpampis_s @ Dec 17 2014, 14:38 ) *
...
με μπροσταριδες το Νο 10 και το Νο 15 (μου ειπαν στην εξεδρα οτι ειναι τα αδερφια μαλελη που επαιζαν λεει πριν δυο χρονια στο μαρουσι και τους διωξανε)πηραν το ματσακι.αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η φοβερη ευσοχια στα
τριποντα απο το μαρουσι του Νο 5 και 6 (αδερφια και αυτοι... στασινος) στο δευτερο ημιχρονο η ικανοτητα στο σκοραρισμα του 10 των μελισσιων η φοβερη αμυνα του 15 επισης στο δευτερο ημιχ.απο τα μελισσια βοηθησαν αρκετα το Νo 6 (εαν δεν ηταν τοσο ατομιστης και μοιραζε μπαλα θα φαινοταν πιο πολυ) και το Νο 9 ενω απο το μαρουσι συμπαθητικοι ηταν το Νο 10 και το Νο 13
...


ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΜΑΡΟΥΣΙ 73-69 (ημ. 35-47)

Διοργάνωση: Α' Κατηγορία Εφήβων 2014-15
Β' Γύρος - 13η αγωνιστική
Ημερομηνία: 16/12/2014 και ώρα 21:45
Γήπεδο: Κλειστό Μελισσίων
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 15-23, 20-24, 20-10, 18-12

Μελίσσια (Καβάσιλας): Σωτηρέλλος, Κυπαρίσης 15, Μπακής, Χρηστοφής 4, Γαλακτερός 13, Μαλέλης Φ 25, Παπακωνσταντίνου 5, Μαλέλης Ε 11

Μαρούσι (Μελέτης):Μπίτσος, Στασινός Ο 21 (5), Στασινός Ι 18 (2), Νιώτης 3 (1), Διγενής 2, Τσουπάκης 12 (2), Βαβελίδης 2, Παλπανίδης 11 (1), Καλκάνης, Τσακαλάκης

Αντοιστοιχία αριθμών με παίκτες που αναφέρθηκαν:

Μελίσσια
Νο 6. Κυπαρίσης
Νο 9. Γαλακτερός
Νο 10. Μαλέλης Φ
Νο 15. Μαλέλης Ε

Μαρούσι
Νο 5. Στασινός Ο
Νο 6. Στασινός Ι
Νο 10. Τσουπάκης
Νο 13. Παλπανίδης

Φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα
Gkos
Σας ευχαριστουμε κυριε Γιαννη smile.gif

Βλεπω οτι επαιξε ο Διγενης!!!!!
Λογικα θα επαιξε λιγο ,αν κρινω απο τους δυο ποντους,αλλα πολυ σημαντικη ειδηση οτι επεστρεψε μετα τον τραυματισμο του o Στεφανος!

Υ.γ
Παντως στο ντερμπι Μαλεληδες-Στασινοι ,σημειωσατε διπλοtongue.gif
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Dec 18 2014, 10:17 ) *
...
Παντως στο ντερμπι Μαλεληδες-Στασινοι ,σημειωσατε διπλοtongue.gif


Μείνε με αυτήν τη χαρά tongue.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.