Help - Search - Members - Calendar
Full Version: World Cup 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Magnus92
Αντε πηραν μπρος και οι Ορανιε . . . Για να δουμε . . .

ΠΑΜΕ ΡΕ ΚΑΜΕΡΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑ !!!
HLR CENATION
Δηλ τη να πεις για το ματς αυτο???επρεπε να μπαινε μεσα ο κοσμος με αυτα τα πρεριεργα που εχουν κ κανουν το θορυβο να τους επαιρναν στο κυνηγη.Απλα κακοποιηση του ποδοσφαιρου....

ΠΑντως ο Αλεκος θεοφιλοπουλος ειναι σταθερη αξια.Ηταν ο μονος σημερα που μπορει να εδεινε χρωμα στο σημερινο ματς...

SG3ptshooter
QUOTE(laclipers @ Jun 14 2010, 17:14 ) *
Δηλ τη να πεις για το ματς αυτο???επρεπε να μπαινε μεσα ο κοσμος με αυτα τα πρεριεργα που εχουν κ κανουν το θορυβο να τους επαιρναν στο κυνηγη.Απλα κακοποιηση του ποδοσφαιρου....

ΠΑντως ο Αλεκος θεοφιλοπουλος ειναι σταθερη αξια.Ηταν ο μονος σημερα που μπορει να εδεινε χρωμα στο σημερινο ματς...

Eγώ πάντως και την αμυντική τετράδα που ζήτησα είδα και κενά στην άμυνα δεν είδα, έστω κι αν ήταν χάλι η Δανία επιθετικά. Καλύτερα έτσι παρά τεσσάρες στην πρώτη φάση και στα δύσκολα Οόιερ να κυνηγάει τον Αγκουέρο που έχει φύγει στην πλάτη του. icon_drunk.gif
HLR CENATION
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 14 2010, 17:23 ) *
Eγώ πάντως και την αμυντική τετράδα που ζήτησα είδα και κενά στην άμυνα δεν είδα, έστω κι αν ήταν χάλι η Δανία επιθετικά. Καλύτερα έτσι παρά τεσσάρες στην πρώτη φάση και στα δύσκολα Οόιερ να κυνηγάει τον Αγκουέρο που έχει φύγει στην πλάτη του. icon_drunk.gif


ΝΑ σε παρουν τεχνικο συμβουλο...
H οποια αμυντικη σου τετραδα καλα κρατησε.Με εξεραιση τον Φανμπροvκχορστ που εφαγε 3 μπουκες απο τον Ρομενταλ...

Τωρα εμενα με χαλαι το γατακι ο φαν Ντε Φαρτ.Προτιμω βασικο τον Αφελαι που εκανε κ πολυ καλο πρωταθλημα.MVp σου ο Ντε γιονγκ(τον εχω κ στο φαντασυ βασικο).Ο Φαν Περσι απογοητευσε...

Η Δανια καλη ομαδα οσο ειναι να περιμενει αλλα οταν ειναι να κανει παιχνιδι κ να δημιουργησει τοτε τα ζωα μου αργα...

Αντε να βγουν κ οι παγκοσμιοι πρωταθλητες το βραδυ..
HLR CENATION
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 14 2010, 11:29 ) *
μόλις χάσανε και το συνήθη ύποπτο Λέντλι Κινγκ, που για άλλη μια φορά προδίδεται από τραυματισμό.. Και πλέον πάνε για το επικίνδυνο δίδυμο Τέρι Κάραχερ, εγώ θα βαζα Ντόσον. Για μένα είναι μεγάλο λάθος που δεν πήρε το Ζαγκιέλκα, ας έχασε τη μισή χρονιά, είναι πολύ καλός στόπερ.


ΘΑ συμφωνησω μαζι σου.Ο Ντοουσον προερχεται απο καταπληκτικη χρονια...Εγω ειμαι της αποψης οτι θα επρεπε να ξεκιναγε με τον κινγκ βασικο που ειναι κ ετοιμο δεμενο διδυμο

Με τα τωρινα δεδομενα προτιμω το Ντοουσον-τερι απο το τερι-καραχερ επειδη οι ΚΑραχερ-τερρι ειναι κ οι δυο βαρια κορμια κ δεν θα προλαβαινει να καλυχει ο ενας τον αλλο.Ανιθετα ο Ντοουσον ειναι ποιο γρηγορος κ θα καλυπτε τον Τερι.Μειονεκτημα του οτι δεν εχει τις σωστες απομακρυνσεις.Πολλες φορες η μπαλα παει πανω σε αντιπαλο.Αλλο ενα μειονεκτημα του Καραχερ οτι προερχεται απο κακιστη χρονια.

ΥΓ Ο Λεγκουεν πληρωνεται για να βαζει τον Ετο δεξι εξτρεμ?
Das Kapital
Αλλο ενα φτωχο παιχνιδι,το θεαμα ειναι αγνωστη λεξη για το παγκοσμιο κυπελλο του 2010,παιζει ο πιο θεαματικος αγωνας που εχω δει να ειναι το Σλοβακια-Νεα Ζηλανδια
Hannibal Lecter
Έχει καταντήσει η παρακολούθηση των αγώνων αυτού του Μουντιάλ σκέτη αγγαρεία.
Μετά από κάνα δεκάλεπτο αρχίζω να σκέφτομαι ότι αργεί ακόμη το Μουντομπάσκετ.
morrison
QUOTE(laclipers @ Jun 14 2010, 19:48 ) *
ΥΓ Ο Λεγκουεν πληρωνεται για να βαζει τον Ετο δεξι εξτρεμ?

Ναι ρε φιλε...
Το σκεφτομουν...
Επειδη τον βαζει ο Μουρινιο στην Ιντερ να κανει τον χαμαλη το αντιγραφει και ο Λεγκεν...
Ο Μουρινιο καλα κανει και τον βαζει εκει αλλα εισαι Καμερουν και ο Ετο ειναι ο καλυτερος παιχτης σου και ο σταρ σου...
Τι μου τον βαζεις πανω στη γραμμη;;;;
Kαι εσυ ρε Ετο δεν λες και καμια κουβεντα;;;;Τι καθεσαι και κανεις τον πασερ στον Ιντρισου και τον Τσουπο-Μοτινγκ;;;
HLR CENATION
QUOTE(john morisson @ Jun 15 2010, 19:50 ) *
Ναι ρε φιλε...
Το σκεφτομουν...
Επειδη τον βαζει ο Μουρινιο στην Ιντερ να κανει τον χαμαλη το αντιγραφει και ο Λεγκεν...
Ο Μουρινιο καλα κανει και τον βαζει εκει αλλα εισαι Καμερουν και ο Ετο ειναι ο καλυτερος παιχτης σου και ο σταρ σου...
Τι μου τον βαζεις πανω στη γραμμη;;;;
Kαι εσυ ρε Ετο δεν λες και καμια κουβεντα;;;;Τι καθεσαι και κανεις τον πασερ στον Ιντρισου και τον Τσουπο-Μοτινγκ;;;



Οπως το ειπες για την Ιντερ..Εκει για λογους τακτικης σε καποια ματς, επειδη ο Μιλιτο ειναι killer στην κορυφη τον βαζει σε καποιες ειδικες περιπτωσεις τον Ετο εκει που λες.Αλλα οχι να εισαι καμερουν κ να τον εχεις στον ασβεστη να κυνηγαει τον ιαπωνα μπακ.Θα εβλεπαν τον τσουπο πως τον λενε,ε κει οι Γιαπωνεζοι κ θα ελεγαν τοτον εδω θα τον γλεντησουμε...
Manu7
Μόλις τελείωσε το ημίχρονο Βραζιλία - Β.Κορέα 0-0

Και αναρωτιέμαι...:

Σ'αυτό το μουντιάλ μέχρι στιγμής επικρατεί γενικά μια δυσκοιλιότητα στο γκολ...Τι είναι αυτο το πράγμα...
Και μιλάω για τις μεγάλες δυνάμεις....
Εδώ κοτζάμ Brazil δεν έχει βγάλει φάση μέχρι στιγμής...
Κάτι Γαλλίες,κάτι Πορτογαλίες,κάτι Ιταλίες,κάτι Ολλανδίες,κάτι Αργεντινές βγάζουν γκολ και φάση με το σταγονόμετρο και έχουν και τα μπαζούκας...
Εμείς με τις σφεντόνες τι να περιμένουμε δηλαδή? smiley.gif

Εντάξει αυτή είναι πολύ τραγική σκέψη αλλά είναι πραγματικά να απορείς για αυτό που συμβαίνει...
Βέβαια θα φταίει το άγχος του πρώτου παιχνιδιού.Και γι'αυτο περιμένω στη συνέχεια καλύτερα ματς.
traveller
Προβλέπω ότι από τον τερματοφύλακα της Β.Κορέας θα κάνουμε καιρό να ακούσουμε νέα.

Με το που θα γυρίσουν , θα τον βάλουν σε κανένα πυρηνικό αντιδραστήρα και θα τον σιγοψήνουν μέχρι να ροδίσει icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
gallistis
QUOTE(traveller @ Jun 16 2010, 00:25 ) *
Προβλέπω ότι από τον τερματοφύλακα της Β.Κορέας θα κάνουμε καιρό να ακούσουμε νέα.

Με το που θα γυρίσουν , θα τον βάλουν σε κανένα πυρηνικό αντιδραστήρα και θα τον σιγοψήνουν μέχρι να ροδίσει icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif



smiley.gif smiley.gif

ολα τα λεφτα ηταν το μοδατο(?) πουλοβερ(?)του ντουνγκα
Manu7
Δεν ξέρω αν βλέπει κανείς Heroes...Αλλά ο τερματάς ο Κορεάτης είναι
ίδιος ο Ando... smiley.gif
alexanderthegreat
περιμένουμε ακόμα να δούμε την Ισπανία για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα για τα φαβορί, από κει και πέρα εμένα μου άρεσε η Γερμανία διότι έπαιζε στρωτό ποδόσφαιρο και με πολλές κάθετες και επίσης η Αργεντινή στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα αν και με τέτοια άμυνα δεν την θεωρώ φαβορί
Magnus92
QUOTE(alexanderthegreat @ Jun 16 2010, 10:47 ) *
περιμένουμε ακόμα να δούμε την Ισπανία για να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα για τα φαβορί, από κει και πέρα εμένα μου άρεσε η Γερμανία διότι έπαιζε στρωτό ποδόσφαιρο και με πολλές κάθετες και επίσης η Αργεντινή στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα αν και με τέτοια άμυνα δεν την θεωρώ φαβορί


Ειδαμε και ενα ημιχρονο της φερομενης και ως "υπερομαδας" , "οδοστροτηρας" , "μπιπ και δερνω " και τις λοιπες υπρβολες των γραφικων μεσων ενημερωσης . . . Καταλαβατε εσεις τιποτα σποδαιο ;;; Εγω παντως οχι . . .


Εξαιρετικη η Χιλη παντως, απο το λιγο που ειδα . . . Πολυ στρωμενη ομαδα . . .
kolokotronis
Την πάτησε και το ''μεγάλο φαβορί'' Ισπανία, που μας έλεγαν και οι ειδικοί του ποδοσφαίρου.
Ότι ακούς στην ελληνική τηλεόραση, πρέπει να περιμένεις το αντίθετο.
Την περισσότερη κριτική πριν το μουντιάλ την δέχτηκαν, οι άμπαλοι Γερμανοί και ο άσχετος Μαραντόνα...
Οι πρώτοι έριξαν τα περισσότερα γκολ, ενώ η Αργεντινή έπαιξε το πιο επιθετικό ποδόσφαιρο, έχοντας σκοράρει από το πρώτο 10λεπτο.
Νωρίς είναι ακόμα αλλά κρατάτε και μια πισινή.
Ειδικά για την Γερμανία οι ''ειδικοί'' μας δημοσιογράφοι δεν την έβλεπαν πιο πέρα από τους 8!!!
Μιλάμε για τρομερή πρόβλεψη...
Αν πάει στους 4 θα έχουν πέσει 1 γύρο έξω.
Μην τυχόν και πάει κανένα τελικό..
traveller
Πόσα παίρνουν ο Κατσαρός και ο Μαυρογιανίδης από τους μ***κες (=εμάς) για να μας πληροφορήσουν ότι οι Ισπανοί δεν τραγουδούν τον εθνικό ύμνο τους επειδή έχουν εθνικιστικές διαφορές?

τι να τραγουδήσουν ρε πανίβλακες αφού ο ισπανικός εθνικός ύμνος (μαζί με άλλους 10 σε όλο τον κόσμο) δεν έχει λόγια????

ουστ
Manu7
QUOTE(traveller @ Jun 17 2010, 01:45 ) *
Πόσα παίρνουν ο Κατσαρός και ο Μαυρογιανίδης από τους μ***κες (=εμάς) για να μας πληροφορήσουν ότι οι Ισπανοί δεν τραγουδούν τον εθνικό ύμνο τους επειδή έχουν εθνικιστικές διαφορές?

τι να τραγουδήσουν ρε πανίβλακες αφού ο ισπανικός εθνικός ύμνος (μαζί με άλλους 10 σε όλο τον κόσμο) δεν έχει λόγια????

ουστ

Όχι ρε Τραβ...Νομίζω κάνεις λάθος...

Από την εθνική στο μπάσκετ θυμάμαι να την τραγουδάνε...

YΓ:Μπα έχεις δίκιο...Σόρρυ...Νομίζω μόνο τραγουδάνε λαλαλαλαλα και έτσι σύμφωνα με τον ρυθμό του ύμνου.
Air Kef
Καλά ρε, κατέβαινε η κόρη του Μπάνε στα καλλιστεια και σεις βλέπατε Ισπανία;



Τι μπασκετικοί είστε εσείς; 68.gif


tongue.gif
Das Kapital
Χιλη μαγκες,πολυ τη συμπαθησα αυτη την ομαδα σημερα,δηλωνω υποστηρικτης τους αφου η δικη μας εθνικη δεν θα μεινει για πολυ στην Αφρικη,πηγε να το χαρει ο Τζορβας,μπραβο του.
kolokotronis
Ο κατσαρός σήμερα έδωσε την απάντηση στο μεγάλο ερώτημα.

Τι έφταιγε και΄χάσαμε από την κορέα?

Καθήστε καλύτερα.

Η ΜΠΑΛΑ!!!

Ναι, ναι.
Η μπάλα.
Κατεβαίνει γρήγορα η άτιμη!!

Παίρνοντας σαν παράδειγμα το γκολ του φορλάν, έβγαλε το συμπέρασμα ότι στο πρώτο γκολ που δεχτήκαμε, η μπάλα κατέβηκε γρήγορα και μας μπέρδεψε, προς όφελος των κορεατών...

Δεν μπορούσε να κατέβαινε λίγο πιο γρήγορα να μην πέρναγε από τα μπακ μας και να την έδιωχναν?
Κρίμα, κρίμα.
Γι'αυτό ο καραγκούνης ρίχνει χαμηλά τα κόρνερ.

Τώρα τα μάθαμε τα κόλπα.

Δεν καταλαβαίνω γιατί διαμαρτύρεται ο φίλος πιο πάνω για τους δημοσιογράφους που τους πληρώνουμε.
Μας μαθαίνουν μπαλίτσα κάθε βράδυ.
Μην είμαστε αχάριστοι.
kotzito
Παμε για την δευτερη ηττα σημερα.Απεναντι στους Νιγηριανους που θα τρεχουν απο την Νοτιο Αφρικη μεχρι την χωρα τους δεν νομιζω οτι εχουμε πολλες ελπιδες.Ειδικα με κεντρο τους Κατσουρανη,Πατσατζογλου οι Αφρικανοι θα κανουν παρτυ.Μακαρι να μην ξεκινησει και ο Χαριστεας για να παιξουμε μια φορα με 11 παικτες απο την αρχη.



Πιστευω σε αυτη την 2η αγωνιστικη να δουμε επιτελους λιγη μπαλιτσα.Χορτασαμε σουπα εδω και μια βδομαδα.Χτες παντως οι Ουρουγουανοι επαιξαν καλη μπαλα και εριξαν και 3 γκολ στους Νοτιοαφρικανους.
captain charisma
http://gr.vc/vuvuzela/

laugh.gif laugh.gif

δεν τη παλευουν αυτοι που το φτιαξαν
Das Kapital
Ευτυχως δεν παιζει ο Χαριστεας μετα,νομιζω πως δεν ειναι στην 11αδα ο Σαμαρας,ελεος δηλαδη,ο καλυτερος παιχτης του πρωτου αγωνα ηταν,ποτε θα δουμε Νινη γαμω το κερατο μου;

Μεχρι αυτο το παγκοσμιο κυπελλο,ο Ρεχαγκελ ειχε το απυροβλητο για μενα αλλα μου φαινεται πως μετα τη διοργανωση πρεπει να φυγει απο την ομαδα,ειναι καιρος πια.
bballbill
Τα νέα για την 11άδα είναι σχετικά καλά. Πλησιάζει σε λογική την παλιά, γνωστή συνταγή. Ελπίζω να υπάχει πίστη ακόμα στην ομάδα για μία σοβαρή εμφάνιση(έχουν ακουστεί διάφορα για τ' αποδυτήρια). Παλέψτε το λίγο ρε παίδες.
Manu7
E δεν τρώγονται ρε αδερφάκι μου...Έσκασα στα γέλια όταν μπήκε το γκολ...
Βλέπεις και μετά τον Τζόρβα να βγάζει την μπάλα κόρνερ μόνος του...
Πολύ γέλιο... smiley.gif
rchos
ο τζορβας πρεπει να ειναι ο χειροτερος τερματοφυλακας του μουντιαλ.
kseplenhs
άτυχος ο τζορβας.διάλεξε γωνία αλλά δεν του έκατσε.

στην τελική είναι ρώσικη ρουλέτα αυτά τα φάουλ απο τα 30φευγα μέτρα

υ.γ:φωτογράφε τράβα μια φωτογραφία...
Manu7
Kαι ναι πιάνουν και στον υπόλοιπο κόσμο τα θεατρινίστικα του Τορο!!
69.gif
rchos
οσκαρ ο τοροσιδης.


βαλε ρε ρεχαγκελ τον νινη μεσα το κερατο της!
SG3ptshooter
Tοροσίδης την κεφαλιάαα ΟΧΙ ΟΧΙ λίγο ήθελε (ενώ η μπάλα καταλήγει άουτ πιο έξω από το τέλος της μικρής περιοχής 2 τέρματα πάνω) rolleyes.gif
We love Pouroupoupou I want a duet with Dimitris Chatzigeorgiou. smiley.gif

Πω πω μέχρι να βάλουμε γκολ και να ολοκληρώσει το κρεσέντο θα μας πάρει τα αυτιά... angry_red.gif
tsouras o.a.c
Δεν μπορω να βλεπω αλλο αυτο το αθλημα!Δωστε μπασκετ στον λαο

Υ.Γ-Εκει στην ΕΡΤ σε ολους τους δημοσιογραφους πριν απο ολες τις διοργανωσεις ,σε ολα τα αθληματα, μαλλον τους κανουν μια ενεση που γινονται προπονητες,φυσιοθεραπευτες,ντεσιμπελομετρ
α,θερμομετρα κτλ,κτλ!
kseplenhs
οσκαρ α΄ ανδρικού ρόλου ο τοροσίδης και όσκαρ βλακείας στον νιγηριανό.ήταν αποβολή αλλά είναι τόσο περίεργα όντα οι διαιτητές που μόνο με θέατρο θα το σκεφτουν να την βγάλουν

αν δεν σκοράρουμε και σήμερα ας γυρίσουμε πίσω απο αυριο
Manu7
Κωλοφαρδία is back!! banana.gif
Das Kapital
Μπηκε γαμω την τυχη μου μπηκε,παμε να το παρουμε τωρα!
Manu7
Πουρουπουπου, Δάρας και Καρούλιας δίνουν ρεσιτάλ μ******ς!!!
kill.gif ugly1.gif

Αν δεν νικήσουμε και σήμερα,δεν θα νικήσουμε ποτέ...
Δεν ξέρουν να αμύνονται 10 μαύροι...Με λίγη πίεση τα έχασαν...

Αnd the oscar goes to.....Torosidis!!!
j-kidd13
Δεν μπορω να τους ακουω αλλο αυτους εκει στην ερτ....Χιλιες φορες τον Χελακη.
Μια σωστη κινηση εκανε ο Τζιολης και μας τα ζαλισανε...
Κατα τ αλλα η εθνικη μια απ τα ιδια,αν δεν εμενε με 10 η Νιγηρια γκολ δεν βαζαμε ουτε με αιτηση.Νινης ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ στην εντεκαδα και πλεον εχουμε αρκετες ελπιδες
Manu7
Toν φάγαμε και τον Taiwo...
kseplenhs
Manu7
24.gif 24.gif 24.gif
lamar
Ο κυνηγοσκυλος γιατι δεν βγαινει μονος του αλλαγη? Φιλοτιμο δεν εχει?
Manu7
O μαυρούλης έβγαλε το άβγαλτο και αυτό το έπνιξε...
Ότι να'ναι....
kseplenhs
δεν υπάρχουν αυτά που γίνονται...

ο καρουλιας είπε "ναι γκολ" ενα λεπτό μετά τους πανιγυρισμούς.

πόσο θεουληδες!!
Manu7
Γιατί ο Δάρας που έλεγε ότι δεν το μέτρησε?
Τι σκατά είδε....

Τον φάγαμε και τον 3ο μαυρούλη....
3 αναγκαστικές αλλαγές...

Και βουντού λοιπόν...
kseplenhs
"γυρίστε πίσω,ελάτε μπροστά λέει ο ρεχάγκελ"...
Manu7
QUOTE(kseplenhs @ Jun 17 2010, 19:38 ) *
"γυρίστε πίσω,ελάτε μπροστά λέει ο ρεχάγκελ"...

Ρε πραγματικά δεν μπόρεσα λίγο να χαρώ το παιχνίδι εξαιτίας αυτών των clown...
Νοσταλγώ Βερνίκο.
j-kidd13
QUOTE(Manu7 @ Jun 17 2010, 19:41 ) *
Ρε πραγματικά δεν μπόρεσα λίγο να χαρώ το παιχνίδι εξαιτίας αυτών των clown...
Νοσταλγώ Βερνίκο.


Με ανησυχεις...... smiley.gif
Manu7
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 17 2010, 19:42 ) *
Με ανησυχεις...... smiley.gif

Που καταντήσαμε....
Das Kapital
Καρδιοπαθησαμε αλλα το καναμε επιτελους και πιο πολυ χαιρομαι για το ποδοσφαιρο που παιξαμε
traveller
εάν πάρει ένα "χ" η Κορέα μένουμε έξω εμείς έστω κι αν δε χασουμε ? ποιο παιχνίδι είναι πρώτο??

Τι καραγκιόζης αυτός ο πουρουπουπου...έλεος ρε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.