Help - Search - Members - Calendar
Full Version: World Cup 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Razorblade Fish
Ελεος με αυτη την κωλοφαρδια του Σναιντερ ολη τη χρονια και των Ολλανδων γενικοτερα στο Μουντιαλ.Γκολ απο το Ροτερνταμ ο 36ρης αριστερος μπακ,ασχολιαστο γκολ-offside του Σναιντερ και κεφαλια(!!) του Ρομπεν τα γκολ αποψε...Μια μετριοτατη ομαδα εκμεταλλευομενη την ανυπαρξια των υπολοιπων και το χαμηλοτατο επιπεδο του Μουντιαλ παει τελικο...Ευχομαι οποιος περασει απο το αλλο ζευγαρι,ακομα και αν δεν ειναι η ομαδα μου η Ισπανια,να τη διαλυσει στον τελικο.
Air Kef
Όντως, απογοήτευση το ματς σήμερα, οι Ολλανδοί με 2 γκολ δοκάρι+μέσα και ενα κόντρα-οφσάιντ κέρδισαν μια ομάδα που κι αυτή δεν έδειξε κάτι τρομερό, της έλειπε ο Σουάρες βέβαια.
rchos
η ολλανδια οτι κακο και να της σουρουμε τουλαχιστον δειχνει προσαρμοστικοτητα.
οτι αντιπαλο εχει απεναντι της παιζει με τον αντιστοιχο τροπο.γενικα ο προπονητης της ειναι μεγαλη γατα τελικα.


στην περιπτωση που η ολλανδια κατακτησει την κουπα(μακαρι) θα αποδειχθει για ακομη μια φορα ποσο αδικο ειναι το
ποδοσφαιρο.

οι ομαδαρες της δεκαετιας του 70 και η μετεπειτα απο τα μεσα του 80 μεχρι και το 98 δεν καταφεραν να παρουν παρα μονο ενα ευρωπαικο το 88 και θα ερθει τωρα αυτη η ομαδα οντας πολυ χειροτερη απο της προηγουμενες να παρει το παγκοσμιο.θα ειναι πραγματικα πολυ αδικο για τους προηγουμενους!
Manu7
Αυτός ο Σνάιντερ ρε αδερφάκι μου τι κωλοφαρδία είναι αυτή?

3 σουτ έχει κάνει που πάνε στο κέντρο της εστίας,η μπάλα κάνει καμιά 50 κόντρες και έχει βάλει 3 γκολ!!
Έβαλε και μία εξ'επαφής κεφαλιά με την Βραζιλία.Του έκατσε καλά εκεί.Έβαλε και ένα γκολ με το Καμερούν.Αυτό δεν το θυμάμαι...

Τον θέλει με λίγα λόγια...Τι να τον κάνεις...tongue.gif

Κατά τα άλλα, όλοι έχουν μαγευτεί με τους Οράνιε icon_blahblah.gif . Eγώ ότι ματς είδα, με απογοήτευσαν παιχτικά.
Όλα τα γκολ τους είναι λόγω προσωπικοτήτων.Καμία σχέση με την Γερμανία δηλαδή.Ότι κάνουν τουρνουά προσαρμοσμένο στον αντίπαλο και είναι πολύ σοβαρή ομάδα φαίνεται.Όχι, όμως, ότι δείχνουν και κάτι όμορφο στον γήπεδο...

Κατά τα άλλα η απουσία του Μούλερ είναι καθοριστική για την Γερμανία.Πιστεύω ότι με την Ισπανία τέρμα τα ψέμματα.Εκεί έχουν να αντιμετωπίσουν και ένα φοβερό κέντρο που πιέζει παντού και δεν χάνει την μπάλα με τίποτα.
Φυσικά,αν τα καταφέρουν και τους κάνουν καμιά κηδεία γιατί και η Ισπανία δεν είναι όπως την περιμέναμε, θα είναι κάτι το φανταστικό!Μετά θα είναι τρελή ξενέρα να μην πάρουν τον κύπελλο επειδή ο Σνάιντερ θα βαράει απ'όπου βρει και η μπάλα θα αλλάζει 10 φορές πορεία για να μπει τελικά δοκάρι και μέσα.... icon_drunk.gif
Germany96
QUOTE(rchos @ Jul 7 2010, 11:19 ) *
...οι ομαδαρες της δεκαετιας του 70 και η μετεπειτα απο τα μεσα του 80 μεχρι και το 98 δεν καταφεραν να παρουν παρα μονο ενα ευρωπαικο το 88 και θα ερθει τωρα αυτη η ομαδα οντας πολυ χειροτερη απο της προηγουμενες να παρει το παγκοσμιο.θα ειναι πραγματικα πολυ αδικο για τους προηγουμενους!

Οντως η φετινη εκδοση της Ολλανδιας και πολυ λιγοτερο γοητευτικο ποδοσφαιρο παιζει αλλα και κατωτερους παικτες ατομικα σε συγκριση με το παρελθον διαθετει. Αν ομως κατακτησει το φετινο τουρνουα, μπορει καποιος να το δει και σαν μια μορφη δικαιωσης για μια ομαδα που τα τελευταια 36 χρονια, σχεδον μονιμως τερματιζει χαμηλοτερα των δυνατοτητων της.

Γενικοτερα η Ολλανδια ιστορικα πρεπει να ειναι απο τις πιο συμπαθεις ομαδες παγκοσμιως, με την εξαιρεση της Γερμανιας. Εκει κατι η χρηση της Γερμανικης φανελας σαν χαρτι τουαλετας απο τον Koeman το 1988, κατι οι ροχαλες του Rijkaard στον Völler το 1990, κατι ο παλινδρομικος εθνικιστικος παροξυσμος που ειχε καταλαβει ολοκληρη την Ολλανδια εκεινη την ευρυτερη χρονικη περιοδο, δεν εχουν αφησει της καλυτερες εντυπωσεις και ειναι μαλλον η μονη χωρα για την οποια οι Γερμανοι νιωθουν εντονη ποδοσφαιρικη αντιπαλοτητα (με Αγγλια και Αργεντινη παρ' οτι μοιραζονται πλουσια αγωνιστικη προιστορια δεν το αντιμετωπιζουν τοσο σοβαρα το ζητημα και σιγουρα πολυ λιγοτερο σοβαρα απ' οτι οι αντιπαλοι τους, ειδικα στην περιπτωση της Αγγλιας ειναι τελειως δικο τους δημιουργημα η οποια αισθηση rivalry).
MANOLIS24
Πανικος στην Γερμανια!Το διασημοτερο χταποδι στον κοσμο o Paul απογοητευσε τους Γερμανους φιλαθλους επιλεγωντας την Ισπανια σαν νικητρια του σημερινου Παιχνιδιου. Ο Paul εχει μαντεψει ολα τα μεχρι στιγμης αποτελεσματα των Παντσερ ακομα και την ηττα απο την Σερβια.
kolokotronis
Το δεύτερο γκολ της ολλανδίας ήταν οφ σάιντ.
Παρ'όλα αυτά ήταν καλύτερη.
Κρίμα για Ουρουγουάη.

Επειδή τυχαίνει να συναναστρέφομαι με πολλούς ολλανδούς, όλοι θέλουν τη γερμανία στον τελικό.
Τελικά όλοι η ευρώπη τη γερμανία θέλει να νικάει.

Απίστευτα πράγματα στην υποδοχή της Αργεντινής.
Τους αποθέωσαν και ζητούσαν από τον Μαραντόνα να μείνει!
Δεν νομίζω να λατρεύεται άλλος άνθρωπος τόσο πολύ σε μία χώρα στον κόσμο.
traveller
E ρε γμτ, με κείνα τα άμπαλα τα όρθια αγγούρια που έχει στο κέντρο της άμυνας sad.gif sad.gif
lamar
Πολλα συγχαρητηρια στην Ισπανια για την δικαιη προκριση της στον τελικο. Κυνηγησε πιο πολυ το γκολ και το πετυχε εστω και με στημενο.

Πολλα μπραβο στη Γερμανια που εδειξε οτι εχει πολυ μελλον και ειμαι σιγουρος οτι στο μελλον θα κατακτησει τιτλους.

Υ.Γ Μην ξεχασω να δωσω το βραβειο της ανοιχτης παλαμης στον ηλιθιο διαιτητη απο το Ουζμπεκισταν που εδειξε μια γελοια κιτρινη καρτα στον Μιλερ στο ματς με την Αργεντινη και στερησε απο την Γερμανια εναν πολυ σημαντικο παικτη απο τον ημιτελικο.

lightday
Τελικά κρατήθηκαν στο ύψος των περιστάσεων. Η γερμανία σχεδόν εξαφανίστηκε απο το ανελέητο πρεσιν και το τσουκου τσουκου .
Καπτεν είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ τελικά . rolleyes.gif
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 3 2010, 20:04 ) *
όχι να τους πληρώνουμε για να λένε ότι ο Μίλερ, ο Οζίλ, ο Μαρίν κι ο Κρόος είναι "κάτι πιτσιρικία" χωρίς να έχουν δει ούτε έναν αγώνα Μπουντεσλίγκα φέτος, και να ψιλοψαχνόνται στην αρχή μην πούνε λάθος που παίζει ο καθένας...

βρείτε το λάθος του Μεγαλέξανδρου και κερδίστε ένα ταξίδι με δικά σας έξοδα σε προορισμό της επιλογής σας..

Το ματς ήταν τελείως στα ίσια, η υπεροχή στην κατοχή της Ισπανίας αναμενόμενη ήταν. Απλά οι Ισπανοί με το κλασσικό λάθος στο κόρνερ πέρασαν μπροστά και αποδείχθηκε ότι οι Γερμανοί δεν μπορούσαν να το ανατρέψουν εύκολα. Πιάσαμε και το άντερ που δεν παίξαμε. rolleyes.gif
Razorblade Fish
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 8 2010, 00:21 ) *
βρείτε το λάθος του Μεγαλέξανδρου και κερδίστε ένα ταξίδι με δικά σας έξοδα σε προορισμό της επιλογής σας..

Το ματς ήταν τελείως στα ίσια, η υπεροχή στην κατοχή της Ισπανίας αναμενόμενη ήταν. Απλά οι Ισπανοί με το κλασσικό λάθος στο κόρνερ πέρασαν μπροστά και αποδείχθηκε ότι οι Γερμανοί δεν μπορούσαν να το ανατρέψουν εύκολα. Πιάσαμε και το άντερ που δεν παίξαμε. rolleyes.gif

Τι ηταν το ματς;;; ohmy.gif
kaukasios
παιδια το χταποδακι το πηρε το παιχνιδακι!!!! smiley.gif smiley.gif
Razorblade Fish
QUOTE(kaukasios @ Jul 8 2010, 00:52 ) *
παιδια το χταποδακι το πηρε το παιχνιδακι!!!! smiley.gif smiley.gif

Εγγυηση το χταποδι,6/6!
lightday
QUOTE(Razorblade Fish @ Jul 8 2010, 00:48 ) *
Τι ηταν το ματς;;; ohmy.gif

Στα ίσια , απλά υπήρχαν στιγμές που οι γερμανοί απουσιάζαν (κάπου 20 με 30 λεπτά)
SG3ptshooter
QUOTE(Razorblade Fish @ Jul 8 2010, 00:48 ) *
Τι ηταν το ματς;;; ohmy.gif

Διάλυσε με εσύ την Κυριακή όπως υποσχέθηκες και όπως δεν έγινε τη Γερμανία, την Παραγουάη, την Πορτογαλία, τη Χιλή, την Ονδούρα και την Ελβετία και θα λες ότι παίξατε και την καλύτερη μπάλα... icon_drunk.gif

H κατοχή ήταν στα ίσια, τα στημένα ήταν στα ίσια, ο καθαρός χρόνος παιχνιδιού ήταν στα ίσια, η διαφορά στα σουτ υπήρχε πριν την επίτευξη του γκολ σε μικρότερο βαθμό κι αυτό γιατί ο Αλόνσο κυρίως δοκίμαζε το πόδι του ενώ οι Γερμανοί έψαχναν πιο πολύ την κάθετη πάσα που δεν μπορούσαν να βγάλουν. Ο αριθμός των σουτ στο στόχο αποδεικνύει το ότι κατά βάση πήρατε χώρο αλλά απειλούσατε από μακριά. Κι αν το 1-0 γινόταν από το σουτ του Πέδρο π.χ., πάλι "απλά έπιασε το σουτ που άλλαξε το ματς ο Πέδρο". Μετά το 1-0 η ψαλίδα στα σουτ άνοιξε περισσότερο αφού οι Γερμανοί αναλώθηκαν σε ατυχείς σέντρες. Οι Ισπανοί είχαν μια ελαφριά κυριαρχία, ΟΚ, αλλά το παιχνίδι είχε ισορροπία, δεν τους πολιορκήσατε κιόλας. Ήταν σε κακή μέρα οι ακραίοι τους, ο Τροχόφσκι ειδικά έμοιαζε φοβισμένος.
Razorblade Fish
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 8 2010, 01:05 ) *
Διάλυσε με εσύ την Κυριακή όπως υποσχέθηκες και όπως δεν έγινε τη Γερμανία, την Παραγουάη, την Πορτογαλία, τη Χιλή, την Ονδούρα και την Ελβετία και θα λες ότι παίξατε και την καλύτερη μπάλα... icon_drunk.gif

H κατοχή ήταν στα ίσια, τα στημένα ήταν στα ίσια, ο καθαρός χρόνος παιχνιδιού ήταν στα ίσια, η διαφορά στα σουτ υπήρχε πριν την επίτευξη του γκολ σε μικρότερο βαθμό κι αυτό γιατί ο Αλόνσο κυρίως δοκίμαζε το πόδι του ενώ οι Γερμανοί έψαχναν πιο πολύ την κάθετη πάσα που δεν μπορούσαν να βγάλουν. Ο αριθμός των σουτ στο στόχο αποδεικνύει το ότι κατά βάση πήρατε χώρο αλλά απειλούσατε από μακριά. Κι αν το 1-0 γινόταν από το σουτ του Πέδρο π.χ., πάλι "απλά έπιασε το σουτ που άλλαξε το ματς ο Πέδρο". Μετά το 1-0 η ψαλίδα στα σουτ άνοιξε περισσότερο αφού οι Γερμανοί αναλώθηκαν σε ατυχείς σέντρες. Οι Ισπανοί είχαν μια ελαφριά κυριαρχία, ΟΚ, αλλά το παιχνίδι είχε ισορροπία, δεν τους πολιορκήσατε κιόλας. Ήταν σε κακή μέρα οι ακραίοι τους, ο Τροχόφσκι ειδικά έμοιαζε φοβισμένος.

Υποσχεθηκα;;;Ευχηθηκα εννοεις.Γιατι εγω δεν υποσχεθηκα τιποτα,πως θα μπορουσα αλλωστε;;;Τι ατοπο ηταν αυτο που ειπες;Επισης ποτε δεν ειπα οτι η Ισπανια εχει παιξει την καλυτερη μπαλα,ισα-ισα εχω επισημανει οτι η Ισπανια εχεις πολλους παικτες σε κακη κατασταση και οτι ηταν τυχερη που ειχε τον Βιγια και την πηρε απο το χερακι μεχρι τα ημιτελικα.Ο τελικος εννοειται πως θα ειναι αμφιρροπος.Τωρα για το σημερινο,διαφωνουμε αλλα θα το αντεξω.
SG3ptshooter
QUOTE(Razorblade Fish @ Jul 8 2010, 01:20 ) *
Υποσχεθηκα;;;Ευχηθηκα εννοεις.Γιατι εγω δεν υποσχεθηκα τιποτα,πως θα μπορουσα αλλωστε;;;Τι ατοπο ηταν αυτο που ειπες;Επισης ποτε δεν ειπα οτι η Ισπανια εχει παιξει την καλυτερη μπαλα,ισα-ισα εχω επισημανει οτι η Ισπανια εχεις πολλους παικτες σε κακη κατασταση και οτι ηταν τυχερη που ειχε τον Βιγια και την πηρε απο το χερακι μεχρι τα ημιτελικα.Ο τελικος εννοειται πως θα ειναι αμφιρροπος.Τωρα για το σημερινο,διαφωνουμε αλλα θα το αντεξω.

Καλά δεν είπα ότι υπέγραψες και συμβόλαιο ότι θα με διαλύσεις, απλά δεν έβαλα το πιο εύηχο των ρημάτων στην πρόταση, peace.gif .

Εδώ που φτάσαμε και οι 2 στον τελικό με τόσο κόσμο ντεφορμέ, κι εγώ θα το αντέξω να λένε ότι δεν έχουμε παίξει και καμιά μπαλάρα. icon_drunk.gif
HLR CENATION
Sτο β οι ισπανοι επαιξαν σπουδαια μπαλα.Ειχαν ποιασει απο το λαιμο τους γερμανους κ δεν τους αφηναν να παρουν ανασα.Τα τελευταια δυο χρονια η ισπανια ειναι η κορυφαια ευρωπαικη ομαδα.με τα κεντρικα χαφ που εχει ειναι πολυ δυσκολο να χασει ματς...Επισης τεραστιο αμυντηκο δυδυμο αλλα κ ενα απροσπελαστο σερχιο ραμμος.Την κυριακη ειναι απλα φαβορι αλλα κ η ολλανδια εχει μεγαλες προσωπηκωτητες.

Απο την Γερμανια φανηκε η απωλεια του Μιλλερ.Ο σβαισταγκερ ηταν καταπληκτικος ανασταλτηκα αλλα κ αυτος δεν μπορουσε να βγαλει τους γερμανους μπροστα.καλος αμυντηκα αλλα το αντιθετο επιθετηκα ο Κεντιρα.Καλος ο μερτζετακερ.
Ο οζιλ εξαφανισμενος οπως κ ο Ποντολσκι.Η γερμανια πλεον διαθετει σπουδαια χαφ αλλα πρεπει να βρει οπωσδηποτε ενα ποιο ποιοτικο σεντερ φορ.
frenchman7
Ματσάρα χθες. Μπορεί να μην είχε πολλά γκολ ή ευκαιρίες, αλλά ήταν παιχνίδι εντελώς οριακό και το καταευχαριστήθηκα (ίσως γιατί πέρασε η Ισπανία tongue.gif ). Η ψυχραιμία στο passing game παιχτών όπως xavi, iniesta κλπ... είναι αξιοθαύμαστη... Και όποτε η Γερμανία πήγαινε να βγει μπροστά τους καταπίνανε.. Αυτή η Ισπανία με αυτούς τους παίχτες, όταν παιζουν σοβαρά και χωρίς αλαζονία, δεν παίζονται..

Από εκεί και πέρα το πραγματικό γκολ το έβαλε ο πουρλουπουπου, που στο 28' έδωσε μια δροσιστική νότα στην χθεσινή μετάδοση(αν και υποτονικός) laugh.gif

ΥΓ: παρατηρούσα το άλμα και την κεφαλιά του μέγα Πουγιολ και δεν το πίστευα, σαν να τον σήκωσε ο αόρατος άνθρωπος από τα γόνατα! 77.gif
SG3ptshooter
http://sport24.gr/html/ent/951/ent.373951.asp 40.gif

angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Δευτέρα μεσημέρι χταπόδι ξυδάτο ή στιφάδο; 45.gif
traveller
Πώς τα πνίγει έτσι εκείνο το τέρμα της Ουρουγουάης!! ohmy.gif
traveller
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 9 2010, 15:27 ) *
http://sport24.gr/html/ent/951/ent.373951.asp 40.gif

angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Δευτέρα μεσημέρι χταπόδι ξυδάτο ή στιφάδο; 45.gif


στο κόλπο έχουν μπει κροκόδειλοι, καμήλες, παπαγάλοι, κάτι δράκοι του Κομόντο κοκ icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

την κάτσατε tongue.gif
traveller
Aλεκάν : "Για 115 λεπτά ο Ινιέστα δεν είχε φανεί..." icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif όοοοοοοοτι να'ναι
lamar
Ειναι φανερο πλεον οτι ο συγκεκριμενος διαιτητης εχει αντικαταστησει τον Χελμουτ Κρουγκ στη ΦΙΦΑ. Ειναι επικινδυνα ασχετος ο τυπος και ειναι ντροπη για το ποδοσφαιρο να σφυριζει ενας τετοιος βλακας τελικο Παγκοσμιου Κυπελλου.

Αν σημερα επαιζε η Γερμανια θα ειχα σπασει την τηλεοραση!!!!
Manu7
Eυτυχώς το πήρε η Ισπανία γιατί δεν θα το άντεχα να το έπαιρναν τα τσεκούρια με τα πορτοκαλί...
Έλεος δηλαδή...Νίκησε ο λιγότερο κακός σήμερα και αυτοί ήταν οι Ισπανοί!
Ο διαιτητής είναι επικίνδυνος....
Ο Θεοφιλόπουλος είναι ακόμη πιο επικίνδυνος!
Razorblade Fish
QUOTE(traveller @ Jul 12 2010, 00:42 ) *
Aλεκάν : "Για 115 λεπτά ο Ινιέστα δεν είχε φανεί..." icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif όοοοοοοοτι να'ναι

Κακιστος ηταν,μονο μια καλη πασα εκανε και αλλες 5-6 φορες καθυστερησε απιστευτα ενω εχασε και 2 μεγαλες ευκαιριες.Αλλα αφου βαζει το γκολ τι να πεις...Στην παραταση μια ομαδα υπηρξε στο γηπεδο και κυνηγησε το γκολ και δικαια κερδισε.Μοιραιος ο Ρομπεν,το γκολ που χανει ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αποκρουση του Κασιγιας,αλλα πρεπει να το βαλεις εκει ρε Ρομπεν.


Viva Espana,Viva Barca...
kolokotronis
Αλέκος ''passing game'' Θεοφιλόπουλος και τα μυαλά στα κάγκελα.
Το πήραν οι αντιπαθητικοί τελικά.
Α ρε Ολλανδία...
lamar
QUOTE(kolokotronis @ Jul 12 2010, 00:54 ) *
Αλέκος ''passing game'' Θεοφιλόπουλος και τα μυαλά στα κάγκελα.
Το πήραν οι αντιπαθητικοί τελικά.
Α ρε Ολλανδία...


Βασικα το πηραν αυτοι που ηθελε η FIFA να το παρουν. Για αυτο αλλωστε εβαλαν τον συγκεκριμενο $%$^%$& για διαιτητη της αναμετρησης.
SG3ptshooter
Kαλά μιλάμε χάσαμε το παγκόσμιο, ο διαιτητής μου έσπασε τα νεύρα (όχι μας αδίκησε αλλά ήταν νούμερο α λα Βασσάρας, σου λέει "θα ξαναπαίξω τελικό μουντιάλ; ας καγκουριάσω"), η πλειοψηφία των παικτών μου μου έσπασαν τα νεύρα, οι Ισπανοί μου έσπασαν τα νεύρα, ο Σπανούλης πήγε στον Ολυμπιακό, κάηκε η λάμπα του δωματίου και δε βρίσκω άλλη και είμαι στα σκοτάδια...

και πετυχαίνω Όζζυ να καρφώνει ουρλιαχτό πάνω που αρχίζει και το σόλο ο Γκας και δε με νοιάζει τίποτα πια... Πείτε μου και για την αδερφή μου, σαν τον Τάκη...

ΧΤΑΠΟΔΙ ΞΥΔΑΤΟ, ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ. angry_red.gif
Manu7
QUOTE(lamar @ Jul 12 2010, 01:02 ) *
Βασικα το πηραν αυτοι που ηθελε η FIFA να το παρουν. Για αυτο αλλωστε εβαλαν τον συγκεκριμενο $%$^%$& για διαιτητη της αναμετρησης.

Είναι λίγο άκυρο φίλε μου να μιλάς για διαιτησία εναντίον της Ολλανδίας όταν ο Αβραάμ Φαν Μπόμελ έπρεπε να έχει βγει πριν το ημίχρονο και ο Ρόμπεν στο τέλος.Ήταν εμφανές ότι δεν ήθελε ο διαιτητής να βγάλει κόκκινη.Ήταν γενικά κακός.
Δεν είχε δόλο για κάποια ομάδα νομίζω.
comrade
Ρε παιδια, αν καποια ομαδα ευνοηθηκε απ τη διαιτησια αυτη ηταν η ολλανδια, γιατι αφηνε τα σκληρα μαρκαρισματα και αυτο βολευε πιο πολυ τη ολλανδια. Κανα διπλα μαρκαρισματα οι ολλανδοι και δεν σφυριζε τπτ. Αφηστε τη κοκκινη που γλυτωσε ο ντε γιονγκ αλλα ισως και ο σναϊντερ που ειχε ενα εξισου σκληρο μαρκαρισμα.

Αν εξεραισουμε τις δυο αυτες φασεις ομως δεν νομιζω να μεροληπτησε υπερ καμμιας ομαδας. Απλα ετσι ηταν ο τροπος που σφυριζε. Αφηνε τα σκληρα μαρκαρισματα. Και στην ισπανια αφησε. Απλα οι ισπανοι εκαναν λιγοτερο.

Εχω την αιθηση οτι αν δεν αφηνε τοσο πολυ τα μαρκαρισματα, πιστευω οτι ισπανια θα το επαιρνε πιο ευκολα. Τελικα ομως το πηρε η ελαφρως καλυτερη ομαδα (και η ομαδα που υποστηριζα thumbsup.gif )

ΥΓ: αυτος ο φαμπρεγας τι παιχτουρα..

lamar
QUOTE(Manu7 @ Jul 12 2010, 01:13 ) *
Είναι λίγο άκυρο φίλε μου να μιλάς για διαιτησία εναντίον της Ολλανδίας όταν ο Αβραάμ Φαν Μπόμελ έπρεπε να έχει βγει πριν το ημίχρονο και ο Ρόμπεν στο τέλος.Ήταν εμφανές ότι δεν ήθελε ο διαιτητής να βγάλει κόκκινη.Ήταν γενικά κακός.
Δεν είχε δόλο για κάποια ομάδα νομίζω.


Καλα ενταξει. Δωσε το κορνερ στο 115 που ειναι καραμπινα υπερ της Ολλανδιας και μετετραπη σε επιθεση για την Ισπανια και τις καρτες κρατα τες στο τσεπακι σου. Εγω δεν μιλαω μονο για σημερα. Με την Παραγουαη ακυρωνουν καθαρο γκολ της Παραγουαης ανακαλυπτοντας ενα οφσαιντ αρκουδα. Με την Γερμανια που ειμαι και φανατικος της οπαδος εγραψα οτι κερδισαν δικαια, αν και στο 45 εχουμε πεναλτι στον Οζιλ και κοκκινη καρτα στον Πικε.

Σημερα αν επαιζε η Γερμανια θα ειχα σπασει το σπιτι. Ο ανθρωπος αυτος ειναι επικινδυνος. Τα ιδια εκανε στο ματς Ολυμπιακος - Μπορντω τοτε που ο Τοροσιδης ειχε δηλωσει οτι ο διαιτητης ειχε μπερδευτει και νομιζε οτι επαιζε ο ΟΣΦΠ με αγγλικη ομαδα. Ειναι ο αξιος διαδοχος του Χελμουτ Κρουγκ!!!
Razorblade Fish
QUOTE(comrade @ Jul 12 2010, 01:17 ) *
Ρε παιδια, αν καποια ομαδα ευνοηθηκε απ τη διαιτησια αυτη ηταν η ολλανδια, γιατι αφηνε τα σκληρα μαρκαρισματα και αυτο βολευε πιο πολυ τη ολλανδια. Κανα διπλα μαρκαρισματα οι ολλανδοι και δεν σφυριζε τπτ. Αφηστε τη κοκκινη που γλυτωσε ο ντε γιονγκ αλλα ισως και ο σναϊντερ που ειχε ενα εξισου σκληρο μαρκαρισμα.

Αν εξεραισουμε τις δυο αυτες φασεις ομως δεν νομιζω να μεροληπτησε υπερ καμμιας ομαδας. Απλα ετσι ηταν ο τροπος που σφυριζε. Αφηνε τα σκληρα μαρκαρισματα. Και στην ισπανια αφησε. Απλα οι ισπανοι εκαναν λιγοτερο.

Εχω την αιθηση οτι αν δεν αφηνε τοσο πολυ τα μαρκαρισματα, πιστευω οτι ισπανια θα το επαιρνε πιο ευκολα. Τελικα ομως το πηρε η ελαφρως καλυτερη ομαδα (και η ομαδα που υποστηριζα thumbsup.gif )

ΥΓ: αυτος ο φαμπρεγας τι παιχτουρα..

Συμφωνω φιλε μου.Ειδικα η φαση του Καρα(Ν)τε-Γιονκ ειναι ανατριχιαστικη και εννοειται κοκκινη.Ο Φαμπρεγας πραγματι πολυ καλος παικτης αλλα εγω πιστευω πως στην Μπαρτσελονα δεν χωραει.Τουλαχιστον οχι ακομα.Για μενα ειναι λιγο καλυτερος απο τον Ινιεστα αλλα και οι 2 ειναι χειροτεροι απο τον Τσαβι.Και δεν χωρανε και οι 3 μαζι για μενα,αφου ειναι ξεκαθαρα παικτες αξονα,κεντρικα χαφ και οχι εξτρεμ.Οποτε τον θεωρω πολυτελεια.Ας ερθει σε 2-3 χρονια που θα ετοιμαζεται σιγα-σιγα για συνταξη ο μεγιστος Τσαβι.
Boom Dizzle
Ευτυχως τελειωσε αυτο το Μουντιαλ.Δεν μου αρεσε καθολου.
Τεσπα....To πηραν οι αντιπαθουκλες Ισπανοι στο χειροτερο τελικο στν ιστορια των Μουντιαλ!
Δεν ειδα καθολου απονομη απο την απογοητευση μου...
Ασχετος ο διαιτητης,το πηρε η ομαδα του παρασκηνιου.
Το μονο π αξιζε απο αυτο τον τελικο ηταν ο Τζιμι Τζαμπ smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(BakariosG13 @ Jul 12 2010, 01:27 ) *
Ευτυχως τελειωσε αυτο το Μουντιαλ.Δεν μου αρεσε καθολου.

Πράγματι για να λέμε και τα σύκα σκάφη, μόνο οι Γερμανοί έπαιξαν μπάλα, κρίμα. Τρίτο σερί μουντιάλ που δε μου εκπλήρωσε τις προσδοκίες του 98 (που εδώ που τα λέμε ίσως να το χω μεγαλοποιήσει κι αυτό επειδή ήμουν πολύ μικρός. rolleyes.gif )
HLR CENATION
Η ισπανια απο το 2008 κ μετα ειναι η κορυφαια ομαδα στον κοσμο.Τα χαφ της ειναι καταπληκτηκα..τσαβι-Ινεστα δεν βγαινουν καθε μερα...Επισης ολοι οι αμυντικοι τους φοβεροι κ ατομικα αλλα κ ομαδηκα.

Απο την αλλη εγκλημα η αλλαγη του Ντε Γιονγ με τον Φαν Ντε φααρτ.εχασε κ σε τρεξιματα παντου.Βρηκαν χωρους οι ισπανοι.

Πολη καλη ομαδα κ η Ολλανδια αλλα τους λειπουν οι προσωπηκωτητες στην αμυνα.Εχει παντως 5 χαφαρες που ειναι να τους πιεις στο ποτηρι.εκτος τοπου κ χρονου σε ολο το τουρνουα ο φαν περσι αλλα ποιος Χουντελααρ...

QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 12 2010, 01:33 ) *
Πράγματι για να λέμε και τα σύκα σκάφη, μόνο οι Γερμανοί έπαιξαν μπάλα, κρίμα. Τρίτο σερί μουντιάλ που δε μου εκπλήρωσε τις προσδοκίες του 98 (που εδώ που τα λέμε ίσως να το χω μεγαλοποιήσει κι αυτό επειδή ήμουν πολύ μικρός. rolleyes.gif )

To πρωτο που εχω εικονες ηταν του 94 αλλα το 98 ηταν το πρωτο που μπορουσαν να το παρακολουθησω συνειδητα κ το εχω κ εγω σαν νο1 παγκοσμιο κυπελλο.Ειδικα τα ματς της Γαλλιας ηταν ολα με σασπενς ωραιωτατα.Η ακομα κ το Βραζιλια-ολλανδια,αγγλια-αργεντινη.Επισης θυμαμαι ευχαριστα κ το ΠΚ του ο6 λογο Ιταλιας κ του μεγαλου διπλου μεσα στην γερμανια..Το ποιο αδιαφορο παγκοσμιο ηταν του 02 με τον χειροτερο τελικο αλλα λογο διαιτησιας.
Manu7
QUOTE(lamar @ Jul 12 2010, 01:21 ) *
Καλα ενταξει. Δωσε το κορνερ στο 115 που ειναι καραμπινα υπερ της Ολλανδιας και μετετραπη σε επιθεση για την Ισπανια και τις καρτες κρατα τες στο τσεπακι σου. Εγω δεν μιλαω μονο για σημερα. Με την Παραγουαη ακυρωνουν καθαρο γκολ της Παραγουαης ανακαλυπτοντας ενα οφσαιντ αρκουδα. Με την Γερμανια που ειμαι και φανατικος της οπαδος εγραψα οτι κερδισαν δικαια, αν και στο 45 εχουμε πεναλτι στον Οζιλ και κοκκινη καρτα στον Πικε.

Σημερα αν επαιζε η Γερμανια θα ειχα σπασει το σπιτι. Ο ανθρωπος αυτος ειναι επικινδυνος. Τα ιδια εκανε στο ματς Ολυμπιακος - Μπορντω τοτε που ο Τοροσιδης ειχε δηλωσει οτι ο διαιτητης ειχε μπερδευτει και νομιζε οτι επαιζε ο ΟΣΦΠ με αγγλικη ομαδα. Ειναι ο αξιος διαδοχος του Χελμουτ Κρουγκ!!!

Α αυτό με το κόρνερ ξέχασα να στο πω...Δεν είναι δυνατόν ρε συ να ασχολούμαστε με μια φάση που έγινε 5 χρόνους πριν..
Το γκολ έχει μπει με βολέ,κεφαλιές,κόντρες και τελικά με πάσα πάει στον Ινιέστα.Είναι κάπως γελοίο να ασχολούμαστε με το κόρνερ...

Τώρα η διαιτησία στο μουντιάλ ήταν περίεργη.Και όντως φαινόταν ότι προωθούσαν κάποιους...Πιστεύω γιατί ήταν ο μόνος ο τρόπος για να συνεχίσουν οι Αφρικανοί να γεμίζουν τα γήπεδα.

ΥΓ:Είχα ξεχάσει ότι ο καράφλας ήταν αυτός στο ματς με την Μπορντό... angry_red.gif

ΥΓ2:Οι Ισπανοί είναι πρωταθλητές Ευρώπης και Κόσμου ταυτόχρονα και στο μπάσκετ και στο ποδόσφαιρο!! 77.gif 77.gif 77.gif Απλά υπόκλιση...
lamar
QUOTE(Manu7 @ Jul 12 2010, 01:48 ) *
Α αυτό με το κόρνερ ξέχασα να στο πω...Δεν είναι δυνατόν ρε συ να ασχολούμαστε με μια φάση που έγινε 5 χρόνους πριν..
Το γκολ έχει μπει με βολέ,κεφαλιές,κόντρες και τελικά με πάσα πάει στον Ινιέστα.Είναι κάπως γελοίο να ασχολούμαστε με το κόρνερ...

Τώρα η διαιτησία στο μουντιάλ ήταν περίεργη.Και όντως φαινόταν ότι προωθούσαν κάποιους...Πιστεύω γιατί ήταν ο μόνος ο τρόπος για να συνεχίσουν οι Αφρικανοί να γεμίζουν τα γήπεδα.

ΥΓ:Είχα ξεχάσει ότι ο καράφλας ήταν αυτός στο ματς με την Μπορντό... angry_red.gif

ΥΓ2:Οι Ισπανοί είναι πρωταθλητές Ευρώπης και Κόσμου ταυτόχρονα και στο μπάσκετ και στο ποδόσφαιρο!! 77.gif 77.gif 77.gif Απλά υπόκλιση...


Ηταν κορνερ? Τι μου λες τωρα οτι το γκολ μπηκε απο κοντρες, βολε, κεφαλιες, κτλ. Ξερεις, στα κορνερ υπαρχει και μια στο εκατομμυριο πιθανοτητες να μπει γκολ. Ποιος εισαι εσυ ρε καραφλοδαιμονα που θα στερησεις αυτη την ευκαιρια απο την οποιαδηποτε ομαδα?

Εγω αυτο λεω. Οταν ειναι κορνερ η μπαλα δωσε κορνερ. Οταν ειναι αουτ δωσε αουτ. Οταν ειναι κοκκινη δωσε κοκκινη.

Δεν με νοιαζει να μου πεις οτι "ενταξει δεν το ειδε" γιατι θα σου απαντησω, η δουλεια του ειναι να βλεπει και οχι να σφυραει κατα προσεγγιση. Αν ειναι ετσι ας πηγαινουμε εμεις να σφυραμε και τσαμπα, οχι αυτοι που πληρωνονται κιολας.
Manu7
QUOTE(lamar @ Jul 12 2010, 01:55 ) *
Ηταν κορνερ? Τι μου λες τωρα οτι το γκολ μπηκε απο κοντρες, βολε, κεφαλιες, κτλ. Ξερεις, στα κορνερ υπαρχει και μια στο εκατομμυριο πιθανοτητες να μπει γκολ. Ποιος εισαι εσυ ρε καραφλοδαιμονα που θα στερησεις αυτη την ευκαιρια απο την οποιαδηποτε ομαδα?

Εγω αυτο λεω. Οταν ειναι κορνερ η μπαλα δωσε κορνερ. Οταν ειναι αουτ δωσε αουτ. Οταν ειναι κοκκινη δωσε κοκκινη.

Δεν με νοιαζει να μου πεις οτι "ενταξει δεν το ειδε" γιατι θα σου απαντησω, η δουλεια του ειναι να βλεπει και οχι να σφυραει κατα προσεγγιση. Αν ειναι ετσι ας πηγαινουμε εμεις να σφυραμε και τσαμπα, οχι αυτοι που πληρωνονται κιολας.

Kαλά ότι έπρεπε να το δώσει είναι αυτονόητο.Και ούτε δικαιολογίες έχει εννοείται...
Εγώ λέω απλά ότι δεν συνδέονται οι φάσεις.Το να διαμαρτύρεσαι για το κόρνερ είναι λογικό.
Όχι για το ότι δέχτηκες γκολ εξαιτίας του κόρνερ που δεν έδωσε.
Igor
QUOTE(Manu7 @ Jul 12 2010, 01:48 ) *
Α αυτό με το κόρνερ ξέχασα να στο πω...Δεν είναι δυνατόν ρε συ να ασχολούμαστε με μια φάση που έγινε 5 χρόνους πριν..
Το γκολ έχει μπει με βολέ,κεφαλιές,κόντρες και τελικά με πάσα πάει στον Ινιέστα.Είναι κάπως γελοίο να ασχολούμαστε με το κόρνερ...

Τώρα η διαιτησία στο μουντιάλ ήταν περίεργη.Και όντως φαινόταν ότι προωθούσαν κάποιους...Πιστεύω γιατί ήταν ο μόνος ο τρόπος για να συνεχίσουν οι Αφρικανοί να γεμίζουν τα γήπεδα.

ΥΓ:Είχα ξεχάσει ότι ο καράφλας ήταν αυτός στο ματς με την Μπορντό... angry_red.gif

ΥΓ2:Οι Ισπανοί είναι πρωταθλητές Ευρώπης και Κόσμου ταυτόχρονα και στο μπάσκετ και στο ποδόσφαιρο!! 77.gif 77.gif 77.gif Απλά υπόκλιση...


Εχουνε παρει Eurovision ομως ταυτοχρονα ?? rolleyes.gif rolleyes.gif

Αρχιζω και πιστευω οτι ολα αυτα περι εθνικων διαφορων και κοντρα μεταξυ των παιχτων ηταν ραδιο-αρβυλα. Δεν μπορω να εξηγησω αυτη την τρομερη αλλαγη και τις επιτυχιες και στα 2 αθληματα !!
lamar
QUOTE(Manu7 @ Jul 12 2010, 02:02 ) *
Kαλά ότι έπρεπε να το δώσει είναι αυτονόητο.Και ούτε δικαιολογίες έχει εννοείται...
Εγώ λέω απλά ότι δεν συνδέονται οι φάσεις.Το να διαμαρτύρεσαι για το κόρνερ είναι λογικό.
Όχι για το ότι δέχτηκες γκολ εξαιτίας του κόρνερ που δεν έδωσε.


Επειδη μαλλον δεν καταλαβες καλα, μην γραφεις σε δευτερο ενικο, εγω ειμαι Γερμανια.

Ναι δεν εχει δικαιολογιες αλλα πρωτος πρωτος μου εγραψες την δικαιολογια οτι το γκολ μπηκε μετα απο κοντρες, πασες, κεφαλιες κτλ.

Αρα μαλλον δεν ειναι ακυρο να μιλαω για την διαιτησια τελικα!
SG3ptshooter
QUOTE(Igor @ Jul 12 2010, 02:04 ) *
Εχουνε παρει Eurovision ομως ταυτοχρονα ?? rolleyes.gif rolleyes.gif

Ας μην είχαν γίνει διαιτητικά όργια σε βάρος του Τσίκι - Τσίκι Περαία - Περαία, αυτού του άσματος, και θα τα είχαν καταφέρει και αυτό. icon_drunk.gif

Τελείως άσχετο που δεν ξέρω πως μου κατέβηκε, ποια ομάδα σας "έλειψε" που δεν ήταν σε αυτό το μουντιάλ; Θα έλεγα πως είμαι ανάμεσα στη νεανική Κροατία και τους Ρώσους, με μια συμπάθεια προς τους πρώτους.
comrade
Αν θυμαμαι καλα οι κροατες ειχαν κανει ωραιες εμφανισεις στο euro. Θα τους ηθελα και γω στο μουντιαλ.
captain charisma
οι ισπανοι μεσα σε μια 4ετια τα πηραν ολα σε μπαλα και μπασκετ...
μουντομπασκετ 2006 ευρωμπασκετ 2009 ευρωλιγκα 2010 ευρω 2008 μουντιαλ 2010 τσαμπιονς λιγκ 2006,2010...
και εβγαλαν για τα καλα τη ταμπελα των λουσερς απο πανω τους...αυτη η γενια των ισπανων αθλητων ειναι η πιο πετυχημενη..δυσκολα θα βρεθει αλλη τετοια γενια που να σηκωσει τα παντα..
Manu7
QUOTE(lamar @ Jul 12 2010, 02:08 ) *
Επειδη μαλλον δεν καταλαβες καλα, μην γραφεις σε δευτερο ενικο, εγω ειμαι Γερμανια.

Ναι δεν εχει δικαιολογιες αλλα πρωτος πρωτος μου εγραψες την δικαιολογια οτι το γκολ μπηκε μετα απο κοντρες, πασες, κεφαλιες κτλ.

Αρα μαλλον δεν ειναι ακυρο να μιλαω για την διαιτησια τελικα!

To ξέρω ότι υποστηρίζεις Γερμανία.Το 2ρο ενικό ήταν πιο γενικό.Λάθος σύνταξης επομένως.Δεν αναφερόμουν ειδικά σε σένα.

Ε ναι σου είπα ότι το γκολ μπήκε μετά από κόντρες,πάσες κλπ κλπ για να σου δείξω ότι δεν συνδέονται οι φάσεις μεταξύ τους και ότι ούτε η διαιτησία τις συνδέει!
comrade
QUOTE(Razorblade Fish @ Jul 12 2010, 01:22 ) *
Συμφωνω φιλε μου.Ειδικα η φαση του Καρα(Ν)τε-Γιονκ ειναι ανατριχιαστικη και εννοειται κοκκινη.Ο Φαμπρεγας πραγματι πολυ καλος παικτης αλλα εγω πιστευω πως στην Μπαρτσελονα δεν χωραει.Τουλαχιστον οχι ακομα.Για μενα ειναι λιγο καλυτερος απο τον Ινιεστα αλλα και οι 2 ειναι χειροτεροι απο τον Τσαβι.Και δεν χωρανε και οι 3 μαζι για μενα,αφου ειναι ξεκαθαρα παικτες αξονα,κεντρικα χαφ και οχι εξτρεμ.Οποτε τον θεωρω πολυτελεια.Ας ερθει σε 2-3 χρονια που θα ετοιμαζεται σιγα-σιγα για συνταξη ο μεγιστος Τσαβι.



Δηλαδη δεν θα μπορουσε να υπαρχει ενα κεντρο ινιεστα-φαμπρεγας-τσαβι και μπροστα πεδρο-βιγια-μεσσι;;
Αλλαγη ο μπουσκετς.

Καποιος φιλος ειπε οτι ο ινιεστα δεν ηταν καλος. Ρε παιδια το κεντρο της ισπανιας τοσες μαχες εδωσε. Μεσα σ αυτους κι ο ινιεστα. Οι ολλανδοι τους ψιλοεπαιζαν κατς. Και δεν θα μπορουσαν να τους παιζουν αλλιως βεβαια.
Οποτε, εχοντας αυτα υποψη, δεν μπορεις να πεις οτι ηταν λιγος ο ινιεστα, τη στιγμη μαλιστα που το ματς ηταν κυριως παιχνιδι κεντρου.
Manu7
QUOTE(comrade @ Jul 12 2010, 02:27 ) *
Δηλαδη δεν θα μπορουσε να υπαρχει ενα κεντρο ινιεστα-φαμπρεγας-τσαβι και μπροστα πεδρο-βιγια-μεσσι;;
Αλλαγη ο μπουσκετς.

Καποιος φιλος ειπε οτι ο ινιεστα δεν ηταν καλος. Ρε παιδια το κεντρο της ισπανιας τοσες μαχες εδωσε. Μεσα σ αυτους κι ο ινιεστα. Οι ολλανδοι τους ψιλοεπαιζαν κατς. Και δεν θα μπορουσαν να τους παιζουν αλλιως βεβαια.
Οποτε, εχοντας αυτα υποψη, δεν μπορεις να πεις οτι ηταν λιγος ο ινιεστα, τη στιγμη μαλιστα που το ματς ηταν κυριως παιχνιδι κεντρου.

Φυσικά και δεν χωράνε μαζί Ινιέστα-Φάμπρεγκας-Τσάβι γιατί είναι ίδιοι παίχτες!!
Είναι όπως και ο Λαμπάρντ με τον Τζέραρντ με αποτέλεσμα ο Καπέλο να βάλει τον ένα αριστερά.

http://www.gazzetta.gr/mundial2010/news-mu...%BB%CE%AC%CE%BD

Δίκαια για μένα!Προσκυνώ τον μεγάλο Φορλάν!
HLR CENATION
[quote name='comrade' date='Jul 12 2010, 02:27 ' post='419178']
Δηλαδη δεν θα μπορουσε να υπαρχει ενα κεντρο ινιεστα-φαμπρεγας-τσαβι και μπροστα πεδρο-βιγια-μεσσι;;
Αλλαγη ο μπουσκετς.

ΝΑ σου πω σε δυσκολα ματς δεν μπορεις να παιζεις ετσι.Αυτοι οι 3 κανουν την ιδια δουλεια.Δυσκολο να χωρεσουν μαζι.Ο Μπουσκετς πρεπει να ξεκινα οπωσδηποτε για να κρατει πισω αμυντηκα...
kolokotronis
Πάντως το πιο καλό παιδί του μουντιάλ και από τα καλύτερα στο χώρο του ποδοσφαίρου, είναι νομίζω ο φαν μπόμελ.
Είμαι σίγουρος ότι κάθε κυριακή πηγαίνει στην εκκλησία.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.