Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
MISTA81
Τώρα η πεύκη ξαναμπαίνει στο κόλπο. βέβαια έχει 8 ήττες αλλα εχει παιχνίδια ακόμα.
Giwrgos_foa
QUOTE(Peritri @ Mar 25 2007, 06:21 PM) *
Ού ρε εγκάθετε Αναστό 68.gif biggrin.gif

Xaxaxaxaxaxa ontws periklako ton adikw!!! tongue.gif tongue.gif
ADMIRAL14
QUOTE(Thunder @ Mar 25 2007, 08:20 PM) *
Πευκη-Αθηναικος 82-72

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ! ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΑΝΕΤΑ ΝΑ 'ΧΕΤΕ 2 ΗΤΤΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ. ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ, ΜΕ 8 ΗΤΤΕΣ ΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΄ΚΟΛΠΟ΄. ΠΑΝΤΩΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ 'ΡΘΕΙ Η ΑΜΙΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΥΚΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΥΣΚΟΛΟ..
Principle
QUOTE(Giwrgos_foa @ Mar 25 2007, 12:41 AM) *
gabriel me rementela de pas pouthena!! tongue.gif

Πω-πω κράξιμο!Ποιος είναι αυτός ο Ρεμεντέλας; Θα πρέπει να τον χωνεύετε πολύ εσύ και ο Perikri, Giorgo Fwa ε;
ADMIRAL14
QUOTE(MISTA81 @ Mar 25 2007, 08:55 PM) *
Τώρα η πεύκη ξαναμπαίνει στο κόλπο. βέβαια έχει 8 ήττες αλλα εχει παιχνίδια ακόμα.

ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΦΑΝΕΛΑ! wos_sport3.gif 77.gif ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, ΕΧΑΣΕΣ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ! icon_drunk.gif ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΚΟ-ΚΟ... kill.gif
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΕΙΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ..
Principle
Kαλημέρα ADMIRAL με το θανατηφόρο 3ποντο.
ADMIRAL14
QUOTE(Principle @ Mar 26 2007, 08:13 AM) *
Kαλημέρα ADMIRAL με το θανατηφόρο 3ποντο.

ΚΑΠΟΤΕ ΝΑΙ, ΠΛΕΟΝ.. 68.gif ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ BODYLINE, ΚΑΛΥΤΕΡΑ B-BALL!
Principle
Το σουτ δε χάνεται ποτέ.Όπως και οι αξίες. wink.gifΕύχομαι άνοδο.
v-span
Καλημέρα παιδιά. Πιστεύω ότι το Ψυχικό ανεβαίνει τόσο εύκολα και ξεκάθαρα όχι γιατί οι δύο όμιλοι έχουν διαφορετική δυναμικότητα αλλά γιατί πραγματικά παρουσιάζει ένα πλήρες σύνολο με ταλαντούχους και ταυτόχρονα έμπειρους παίχτες που διαθέτουν την προσωπικότητα να καθαρίσουν παιχνίδια μόνοι τους όταν κάτι δεν πάει καλά. Δε θέλω να μειώσω καμία ομάδα του πρώτου ομίλου με αυτά που λέω, ούτως ή άλλως υπάρχει και το παιχνίδι για τον υπερπρωταθλητή...
Principle
QUOTE(v-span @ Mar 26 2007, 08:41 AM) *
Καλημέρα παιδιά. Πιστεύω ότι το Ψυχικό ανεβαίνει τόσο εύκολα και ξεκάθαρα όχι γιατί οι δύο όμιλοι έχουν διαφορετική δυναμικότητα αλλά γιατί πραγματικά παρουσιάζει ένα πλήρες σύνολο με ταλαντούχους και ταυτόχρονα έμπειρους παίχτες που διαθέτουν την προσωπικότητα να καθαρίσουν παιχνίδια μόνοι τους όταν κάτι δεν πάει καλά. Δε θέλω να μειώσω καμία ομάδα του πρώτου ομίλου με αυτά που λέω, ούτως ή άλλως υπάρχει και το παιχνίδι για τον υπερπρωταθλητή...

O arteminhio ανήκει στους έμπειρους η στους ταλαντούχους; icon_drunk.gif
v-span
O Arteminio μπορεί να μην είναι εντυπωσιακός αλλά είναι από τους παίκτες που θέλει κάθε προπονητής και κάθε παίκτης-βεντέτα στην ομάδα του. Δε νομίζω ότι είναι λίγο να έχεις κάποιων να πηδάει σεόλα τα ριμπάουντ να παίζει άμυνα με όλες του τις δυνάμεις να κάνει σκριν και να είναι ανιδιοτελής στην επίθεση...
Διαφωνείς φίλε Principle?
Principle
QUOTE(v-span @ Mar 26 2007, 09:09 AM) *
O Arteminio μπορεί να μην είναι εντυπωσιακός αλλά είναι από τους παίκτες που θέλει κάθε προπονητής και κάθε παίκτης-βεντέτα στην ομάδα του. Δε νομίζω ότι είναι λίγο να έχεις κάποιων να πηδάει σεόλα τα ριμπάουντ να παίζει άμυνα με όλες του τις δυνάμεις να κάνει σκριν και να είναι ανιδιοτελής στην επίθεση...
Διαφωνείς φίλε Principle?
Kαθόλου.Επειδή τον ξέρω, είναι υπερχρήσιμος και εργαλείο σε αυτές τις κατηγορίες. Στην Ακαδημία 89 έκανε όργια.Και φέτος αν και ενσωματώθηκε αργά στην ομάδα του λόγω στράτευσης απο ότι ξέρω βοηθάει πάρα πολύ.Απλά το προηγούμενο σχόλιό μου ήταν ένα... πείραγμα, γιατί ξέρω ότι ειναι λίγο χαβαλές και θα κουρδιστεί με αυτό με αποτέλεσμα να ανοίξουμε μια ωραία συζήτηση wink.gif
v-span
Kαλά όσο για αυτό ούτε λόγος. Μη σου πω ότι το πιο χρήσιμο από όλα που κάνει σε μια ομάδα είναι ο χαβαλές και να φτιάχνει το κλίμα. Τότε είχατε καλή ομάδα πάντως πώς και διέλυσε έτσι?
Principle
QUOTE(v-span @ Mar 26 2007, 09:21 AM) *
Kαλά όσο για αυτό ούτε λόγος. Μη σου πω ότι το πιο χρήσιμο από όλα που κάνει σε μια ομάδα είναι ο χαβαλές και να φτιάχνει το κλίμα. Τότε είχατε καλή ομάδα πάντως πώς και διέλυσε έτσι?
Δεν έχω σχέση με ΑΚΑΗ 89.Απλά τον έχω δει να παίζει εκεί, τυχαία.Και διάβαζα στις εφημερίδες ότι έβαζε και 12-15 πόντους συχνά.Παρεπιπτόντως πως και χάσατε από Κουκουβάουνες; Eίχατε ανοδική πορεία τελευταία κερδίζοντας μάλιστα δύσκολα παιχνίδια με τους πρωτοπόρους.Υ.Γ. Ξέρω ότι παίζεις στην Παλλήνη.
v-span
Κοίταξε ήταν ντέρμπι αλλά γενικά φέτος αυτή η ομάδα έχει χτυπηθεί απίστευτα από τραυματισμούς και πάσης φύσεως ατυχίες. Αρκεί να σου πω ότι οι δύο που παίζουμε play maker παίζαμε ο ένας (εγώ) με υγρό στο γόνατο και τενοντίτιδα και ο άλλος (Χολέβας) με πελματιαία απονεύρωση ΄το 3άρι και το 4άρι μας με πρόβλημα στον αχίλλειο... 68.gif 68.gif
Παρόλα αυτά στις λεπτομέρειες χάθκε. Φαντάσου ότι χάσαμε πάνω από 20 βολές χωρίς υπερβολή
Principle
QUOTE(v-span @ Mar 26 2007, 09:43 AM) *
Κοίταξε ήταν ντέρμπι αλλά γενικά φέτος αυτή η ομάδα έχει χτυπηθεί απίστευτα από τραυματισμούς και πάσης φύσεως ατυχίες. Αρκεί να σου πω ότι οι δύο που παίζουμε play maker παίζαμε ο ένας (εγώ) με υγρό στο γόνατο και τενοντίτιδα και ο άλλος (Χολέβας) με πελματιαία απονεύρωση ΄το 3άρι και το 4άρι μας με πρόβλημα στον αχίλλειο... 68.gif 68.gif
Παρόλα αυτά στις λεπτομέρειες χάθκε. Φαντάσου ότι χάσαμε πάνω από 20 βολές χωρίς υπερβολή
Δεν πειράζει.Έχει δρόμο ακόμα.Υπομονή και...ψήσε τον arteminho για το μεταξύ σας παιχνίδι! Ίσως να είναι αδιάφοροι.
gabriel1981
QUOTE(Principle @ Mar 26 2007, 12:17 PM) *
Kαθόλου.Επειδή τον ξέρω, είναι υπερχρήσιμος και εργαλείο σε αυτές τις κατηγορίες. Στην Ακαδημία 89 έκανε όργια.Και φέτος αν και ενσωματώθηκε αργά στην ομάδα του λόγω στράτευσης απο ότι ξέρω βοηθάει πάρα πολύ.Απλά το προηγούμενο σχόλιό μου ήταν ένα... πείραγμα, γιατί ξέρω ότι ειναι λίγο χαβαλές και θα κουρδιστεί με αυτό με αποτέλεσμα να ανοίξουμε μια ωραία συζήτηση wink.gif



Μη κουρδιζετε αλλο τον Νικόλα μην παρει φορα καμια μερα και πηδηξει πανω απο την μπασκετα rolleyes.gif (αλλα μελλισανιδης...)

Αρτεμινιο να ανεβασω μια φωτογραφια που σε τραβηξα στα αποδυτηρια????? shot.gif
Principle
QUOTE(gabriel1981 @ Mar 26 2007, 10:33 AM) *
Μη κουρδιζετε αλλο τον Νικόλα μην παρει φορα καμια μερα και πηδηξει πανω απο την μπασκετα rolleyes.gif (αλλα μελλισανιδης...)

Αρτεμινιο να ανεβασω μια φωτογραφια που σε τραβηξα στα αποδυτηρια????? shot.gif
Καλημέρα gabriel 1981!
Thunder
QUOTE(ADMIRAL14 @ Mar 26 2007, 10:10 AM) *
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ! ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΑΝΕΤΑ ΝΑ 'ΧΕΤΕ 2 ΗΤΤΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ. ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ, ΜΕ 8 ΗΤΤΕΣ ΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΄ΚΟΛΠΟ΄. ΠΑΝΤΩΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ 'ΡΘΕΙ Η ΑΜΙΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΥΚΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΥΣΚΟΛΟ..


Να'σαι καλα φιλε Νικο.Ηταν πολυ καλη η χθεσινη νικη ομολογουμενως,αλλα η κατασταση δεν αλλαζει ευκολα.Η ανοδος ειναι πολυ δυσκολη.
Αν κερδισετε τον Πρωτεα την Πεμπτη παντως δυσκολα θα σας νοιαξει η τελευταια αγωνιστικη biggrin.gif
ADMIRAL14
QUOTE(Principle @ Mar 26 2007, 08:35 AM) *
Το σουτ δε χάνεται ποτέ.Όπως και οι αξίες. wink.gifΕύχομαι άνοδο.

Σ 'ευχαριστώ Principle, η αλήθεια είναι οτι έχω γίνει μεγάλος παίχτης... ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ!
Η κατάρα της ανόδου με χτυπάει και φέτος, παίζω Β' ανεβαίνω Α' αλλά επειδή δεν μπορώ να παίξω λόγω υποχρεώσεων ξαναψάχνω γιά ομάδα...
Πάντως θα παλεύω γιά άνοδο μέχρι θανάτου!
Είσαι κι εσύ της παλιάς σχολής? Παίζουμε αντίπαλοι φέτος?
ADMIRAL14
QUOTE(Thunder @ Mar 26 2007, 11:39 AM) *
Να'σαι καλα φιλε Νικο.Ηταν πολυ καλη η χθεσινη νικη ομολογουμενως,αλλα η κατασταση δεν αλλαζει ευκολα.Η ανοδος ειναι πολυ δυσκολη.
Αν κερδισετε τον Πρωτεα την Πεμπτη παντως δυσκολα θα σας νοιαξει η τελευταια αγωνιστικη biggrin.gif

Ελπίζω τελευταία αγωνιστική να παίξουμε 'φιλικό', να πιούμε σαμπάνια icon_drunk.gif και να καπνίσουμε πούρο ανόδου μαζί με τους αρκετούς στην Πεύκη φίλους(συμπαίκτες και αντιπάλους icon_wave.gif ) γιά χρονια.
Κι έχω και μιά πρόταση γιά του χρόνου: να ρθω κι εγώ στην Πεύκη ώστε να ανεβάσω το μέσο όρο ηλικίας στα 38! biggrin.gif
Thunder
Αυτο θα ταν το καλυτερο! icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Υ.Γ. Να χαιρεσαι το παιδι σου,που λογικα ειναι στο avatar σου!
ADMIRAL14
QUOTE(Thunder @ Mar 26 2007, 12:57 PM) *
Αυτο θα ταν το καλυτερο! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Υ.Γ. Να χαιρεσαι το παιδι σου,που λογικα ειναι στο avatar σου!

Η ΚΟΡΑΚΛΑ μου, όλα τα λεφτά! Της μαθαίνω να σουτάρει τρίποντα wos_sport4.gif από τωρα(η μαμά φωνάζει!), μπάσιμο σε λίγο γιατί ακόμα δεν περπατάμε!
Αναμένεται super derbi στην Κερατέα την Πέμπτη, προσοχή σε Εγκέφαλο-Κριτούλη, τρίποντο-Τσιρίδη & νιάτα-Στραταριδάκη, με τη νίκη και μετά να πάτε να φάτε σ' ένα καλό σουβλατζίδικο που πάνε & τα παιδιά της Κερατέας.
MISTA81
QUOTE(ADMIRAL14 @ Mar 26 2007, 08:00 AM) *
ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΦΑΝΕΛΑ! wos_sport3.gif 77.gif ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, ΕΧΑΣΕΣ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ! icon_drunk.gif ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΚΟ-ΚΟ... kill.gif
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΕΙΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ..



οχι βέβαια ζούμε για αυτά τα παιχνίδια μην το ξεχνάς. μπορεί οχι 7 όπως προχτές αλλα κατι πιστεύω να μπεί. και εσυ οχι τις γνωστές ψυχοπαθητικές τάσεις σου μεσα στο παιχνίδι. ηρεμία ετσί Νίκο μου 41.gif . το σύστημα όλο. και την κίνηση μας στο κόψιμο ξέρεις εσυ. wink.gif
Principle
QUOTE(ADMIRAL14 @ Mar 26 2007, 12:27 PM) *
Σ 'ευχαριστώ Principle, η αλήθεια είναι οτι έχω γίνει μεγάλος παίχτης... ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ!
Η κατάρα της ανόδου με χτυπάει και φέτος, παίζω Β' ανεβαίνω Α' αλλά επειδή δεν μπορώ να παίξω λόγω υποχρεώσεων ξαναψάχνω γιά ομάδα...
Πάντως θα παλεύω γιά άνοδο μέχρι θανάτου!
Είσαι κι εσύ της παλιάς σχολής? Παίζουμε αντίπαλοι φέτος?
Εγώ είμαι της πιο...παλιάς σχολής, και λάτρης του μπάσκετ.Ιδιαίτερα των μικρών κατηγοριών.Και ναι, έχουμε παίξει αντίπαλοι.
Thunder
Καλημερα σε ολους.9η αγωνιστικη του 2ου γυρου σημερα στη Β' ΕΣΚΑ.Ακολουθουν τα παιχνιδια κ προβλεψεις.

1ος ομιλος

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 2
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ Ν.ΚΟΣΜΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

Ρεπο:ΚΑΟ Γερακα

2ος ομιλος

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΑΕ ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
sugar
Καλημερα σε ολους

Πρωτη φορα στο site και ομολογω οτι εχει μεγαλο ενδιαφερον....

Ειμαι παιχτης σε ομαδα Β' ΕΣΚΑ.Εχω παιξει παλιοτερα και Α' για 5 χρονια (ξεκινωντας βεβαια απο Δ' το 1994). Ειμαι λιγο "γέρος" θα ελεγα.

Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους αποψε...

Υ.Γ.1 Φιλε THUNDER γιατι δεν κανεις προγνωστικα για την ομαδα σου?

Υ.Γ.2 Η μαστιγα των κατηγοριων αυτων ειναι οι διαιτητες που ειναι ασχετοι απο Basket
Thunder
Kαλωσορισες sugar!Δεν κανω προγνωστικα για την ομαδα μου οχι γιατι δεν την πιστευω η κατι τετοιο,αλλα επειδη πολλες φορες υπαρχουν παρεξηγησεις κ μπορουν να δημιουργηθουν προβληματα.Γι'αυτο προτιμω να δινω προγνωστικα για τις αλλες ομαδες.Βεβαια κ εκει μπορει να συμβει αυτο που φοβαμαι αλλα περι ορεξεως... smile.gif

Ξεχασα κ εγω να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες σημερα!
lalas
Καλημερα σε ολους.9η αγωνιστικη του 2ου γυρου σημερα στη Β' ΕΣΚΑ.Ακολουθουν τα παιχνιδια κ προβλεψεις.

1ος ομιλος

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 2
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ Ν.ΚΟΣΜΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

Ρεπο:ΚΑΟ Γερακα

2ος ομιλος

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΑΕ ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
aopkv
1ος ομιλος

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 2
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ Ν.ΚΟΣΜΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

Ρεπο:ΚΑΟ Γερακα

2ος ομιλος

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΑΕ ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
sch
Αθηναϊκός - Πόρτο Ράφτη 94-86 στην παράταση.
KG #15
Κηφισια-Ιριδα 48-97...
sch
QUOTE(sugar @ Mar 29 2007, 11:29 AM) *
Καλημερα σε ολους

Πρωτη φορα στο site και ομολογω οτι εχει μεγαλο ενδιαφερον....

Ειμαι παιχτης σε ομαδα Β' ΕΣΚΑ.Εχω παιξει παλιοτερα και Α' για 5 χρονια (ξεκινωντας βεβαια απο Δ' το 1994). Ειμαι λιγο "γέρος" θα ελεγα.

Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους αποψε...

Υ.Γ.1 Φιλε THUNDER γιατι δεν κανεις προγνωστικα για την ομαδα σου?

Υ.Γ.2 Η μαστιγα των κατηγοριων αυτων ειναι οι διαιτητες που ειναι ασχετοι απο Basket

Καλησπέρα, sugar! Σε ποιά ομάδα έπαιζες? Γιατί και γω είμαι εκείνης της γενιάς.
Thunder
Kερατεα - Πευκη 77-76...
athne
ΠΙΚΡΑ!
ADMIRAL14
ΤΟ 'ΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ 'ΝΑΙ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΕΡΑΤΕΑ-ΠΕΥΚΗ, ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΤΡΟ(ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ). ΠΡΩΤΕΑΣ-ΑΜΙΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ COACH ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ(ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ) ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑΝ ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 20:00 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΩΡΩΠΟΣ-ΚΕΡΑΤΕΑ, ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ.
#13
Καλημέρα σε όλους,

Κι εγώ καινούριος στο forum.

Ξεκινάω με μια παράκληση: Φίλε sch, η φωτο που έχεις πρέπει να είναι (αν και δε φαίνεται καθαρά) από ένα ματς Γκυζιακού με Αναγέννηση Πετραλώνων (???) πριν 10 χρόνια Β'ΕΣΚΑ ή κάνω λάθος; Το νο 7 πρέπει να είναι ο Κοσσιώρης (σταρ του Γκυζιακού τότε) σ 'ένα φοβερό πρωτάθλημα που και οι δυο ομάδες πανηγύρισαν την άνοδο.

Είμαι σωστός;
v-span
Καλημέρα εδώ είναι τα αποτελέσματα της χθεσινής αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β'ΕΣΚΑ
24η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 87-69
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 64-46
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 89-75
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 81-71
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 65-62
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 85-93
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 0-0
ΑΕ ΔΟΞΑ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 69-73
wspn28
QUOTE(ADMIRAL14 @ Mar 30 2007, 06:47 AM) *
ΤΟ 'ΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ 'ΝΑΙ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΕΡΑΤΕΑ-ΠΕΥΚΗ, ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΤΡΟ(ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ). ΠΡΩΤΕΑΣ-ΑΜΙΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ COACH ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ(ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ) ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑΝ ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 20:00 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΩΡΩΠΟΣ-ΚΕΡΑΤΕΑ, ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ.


καλημέρα σε όλους. χθές το βράδυ πήγα στο κερατέα-πεύκη. δυνατό παιχνίδι και οι δύο ήταν καλοί. η πεύκη είναι μια όμαδα που παλέυει όλα τα παιχνίδια μέχρι τέλους και με λίγο προσοχή θα ήταν λίγο παραπάνω και θα διεκδικούσε άνοδο. ήταν το δεύτερο παιχνίδι που τους είδα αυτή τη βδομάδα. τους είδα και την κυριακή απέναντι στον τραγικό (στο συγκεκριμένο παιχνίδι) αθηναϊκό, όπου έδειξε ότι είναι πραγματικά πολύ καλή ομάδα με καλούς παίκτες ιδιαίτερα στους ψηλούς.στο συγκεκριμένο παιχνίδι από τον αθηναϊκό διασώθηκε μόνο το πεντάρι. οι υπόλοιποι ήταν σε μέτρια επίπεδα και ο προπονήτης τους έκανε ότι περνάγε από το χέρι του για να χάσει. άφησε την ομάδα σε όλο τον αγώνα με ένα ψηλό και με τέσσερις κοντούς τη στιγμή πόυ έπαιζε αντίπαλος με 3 από τους καλύτερους ψηλούς του πρωταθλήματος. ο κεράτσας πρέπει να έβαλε 30 πόντους για πλάκα.εγκλήματα.ξέρει κανείς με τον γεωργαράκο τι γίνετε στο παιχνίδι με πεύκη δεν έπαιξε, αλλά και με παλατιανή μου φαίνεται δεν έπαιζε, η απουσία του ήταν εμφανής.έχει τραυματισμό?
επιστρέφω στα χθεσινά η κερατέα αν είναι λίγο προσεκτική είναι πολύ κοντά στην άνοδο χωρίς να είναι τίποτα όμως σίγουρο. Μεγάλο ενδιαφέρον έχει το παιχνίδι της Κυριακής. όποιος χάσει χάνετε. νομίζω ο ωρωπός είναι σε ποιό δύσκολη θέση.χθές δεν έιχε πρόβλημα.
ο πρωτέας έχει να δώσει δύο ντέρμπυ και ρεπό είναι όμως κοντά στο θαύμα αφού τους έχει στο μετς.
η άμιλλα όπως είναι τα πράγματα με λίγο προσοχή θα ανέβει αν και αυτή έχει ντέρμπυ.
σε δύσκολη θέση ο αθηναϊκος που αν και έχει εύκολο πρόγραμμα, τα λάθη θα του κοστίσουν. ματσάκια όπως η πεύκη και η ίρις πρέπει να τα καθαρίσεις αν θέλεις να ανέβεις,ιδιαίτερα με το υλικό που έχει.
Πετρούπολη,πεύκη μάλλον χάνουν τις τελευταίες ελπίδες που είχαν.
Μεγάλο ρόλο θα παίξουν τα ρεπό και οι αναβολές που έχουν κάνει μπάχαλο το πρωτάθλημα.
πολλά συγχαρητήρια στην κερατέα και στην πεύκη για το χθεσινό παιχνίδι.

περισσότερα για το χθεσινό παιχνίδι θα γράψω αργότερα.
v-span
gabriel άλλη μια νίκη έμεινε έτσι? κι άλλες δύο για την πρωτιά... Έμαθα χθες σούπερ Γόντικας-Βασιλάκης και ηρωικός Αχής που έπαιζε με ένα πόδι. Τα λέω σωστά?
Thunder
QUOTE(ADMIRAL14 @ Mar 30 2007, 09:47 AM) *
ΤΟ 'ΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ 'ΝΑΙ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΕΡΑΤΕΑ-ΠΕΥΚΗ,



Hταν οντως πολυ ντερμπι το χθεσινο ματς.Ξεκινησαμε αρκετα δυνατα στο παιχνιδι κ προηγηθηκαμε στο 1ο δεκαλεπτο με 11-20.Εν συνεχεια στο 2ο αρχισε να ανεβαινει η Κερατεα,αλλα κ εμεις ημασταν σχετικα σταθεροι κ εληξε το ημιχρονο 30-36.Στο 3ο δεκαλεπτο ενω ξεκιναμε ψιλοκαλα,παθαινουμε μπλακ αουτ,αρχισαν να πεφτουν βροχη τα τριποντα απο την Κερατεα,με αποτελεσμα να χανουμε με 8 ποντους 2 λεπτα πριν ληξη του δεκαλεπτου.Εν τελει εληξε 58-56 το 3ο.Στο 4ο εγινε σφαγη.Ποντο ποντο συνεχεια το παιχνιδι.Δεν ξεφευγε καμια ομαδα.Ωσπου φτανουμε στα 1'10'' πριν τη ληξη ειμαστε μπροστα 4 ποντους εχουμε τη μπαλα κ μας δινει επιθετικο φαουλ.Στην επομενη φαση κανει η Κερατεα τριποντο το χανει,αλλα παιρνει επιθετικο κ ξανασουταρει τριποντο κ το βαζει.Η διαφορα στον ενα ποντο γυρω στα 20'' για τη ληξη.Κανουμε επαναφορα,κ παιζουν παγιδα σε παικτη μας κ δινουν βηματα η διαιτητες.Γινεται η επαναφορα,κ δωσανε στην Κερατεα φαουλ 3'' πριν τη ληξη...2/2 απο Στραταριδακη κ τελος...Οπως καταλαβαινετε αυτοκτονησαμε...Αλλα τι να κανουμε ολα μεσα στο μπασκετ ειναι.
Thunder
Τα αποτελεσματα του 1ου ομιλου.


ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 48-97
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 59-83
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 77-76
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 54-70
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ Ν.ΚΟΣΜΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 0-0
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 81-62
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 94-86

Ρεπο:ΚΑΟ Γερακα
athne
QUOTE(wspn28 @ Mar 30 2007, 09:44 AM) *
καλημέρα σε όλους. χθές το βράδυ πήγα στο κερατέα-πεύκη. δυνατό παιχνίδι και οι δύο ήταν καλοί. η πεύκη είναι μια όμαδα που παλέυει όλα τα παιχνίδια μέχρι τέλους και με λίγο προσοχή θα ήταν λίγο παραπάνω και θα διεκδικούσε άνοδο. ήταν το δεύτερο παιχνίδι που τους είδα αυτή τη βδομάδα. τους είδα και την κυριακή απέναντι στον τραγικό (στο συγκεκριμένο παιχνίδι) αθηναϊκό, όπου έδειξε ότι είναι πραγματικά πολύ καλή ομάδα με καλούς παίκτες ιδιαίτερα στους ψηλούς.στο συγκεκριμένο παιχνίδι από τον αθηναϊκό διασώθηκε μόνο το πεντάρι. οι υπόλοιποι ήταν σε μέτρια επίπεδα και ο προπονήτης τους έκανε ότι περνάγε από το χέρι του για να χάσει. άφησε την ομάδα σε όλο τον αγώνα με ένα ψηλό και με τέσσερις κοντούς τη στιγμή πόυ έπαιζε αντίπαλος με 3 από τους καλύτερους ψηλούς του πρωταθλήματος. ο κεράτσας πρέπει να έβαλε 30 πόντους για πλάκα.εγκλήματα.ξέρει κανείς με τον γεωργαράκο τι γίνετε στο παιχνίδι με πεύκη δεν έπαιξε, αλλά και με παλατιανή μου φαίνεται δεν έπαιζε, η απουσία του ήταν εμφανής.έχει τραυματισμό?
επιστρέφω στα χθεσινά η κερατέα αν είναι λίγο προσεκτική είναι πολύ κοντά στην άνοδο χωρίς να είναι τίποτα όμως σίγουρο. Μεγάλο ενδιαφέρον έχει το παιχνίδι της Κυριακής. όποιος χάσει χάνετε. νομίζω ο ωρωπός είναι σε ποιό δύσκολη θέση.χθές δεν έιχε πρόβλημα.
ο πρωτέας έχει να δώσει δύο ντέρμπυ και ρεπό είναι όμως κοντά στο θαύμα αφού τους έχει στο μετς.
η άμιλλα όπως είναι τα πράγματα με λίγο προσοχή θα ανέβει αν και αυτή έχει ντέρμπυ.
σε δύσκολη θέση ο αθηναϊκος που αν και έχει εύκολο πρόγραμμα, τα λάθη θα του κοστίσουν. ματσάκια όπως η πεύκη και η ίρις πρέπει να τα καθαρίσεις αν θέλεις να ανέβεις,ιδιαίτερα με το υλικό που έχει.
Πετρούπολη,πεύκη μάλλον χάνουν τις τελευταίες ελπίδες που είχαν.
Μεγάλο ρόλο θα παίξουν τα ρεπό και οι αναβολές που έχουν κάνει μπάχαλο το πρωτάθλημα.
πολλά συγχαρητήρια στην κερατέα και στην πεύκη για το χθεσινό παιχνίδι.

περισσότερα για το χθεσινό παιχνίδι θα γράψω αργότερα.

Για πες μας φίλε κι εσύ τη γνώμη σου για το ΚΕΡΑΤΕΑ-ΠΕΥΚΗ γιατί ο thunder είναι μάλλον λακωνικός
S30
QUOTE(ADMIRAL14 @ Mar 22 2007, 09:13 PM) *
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
ΑΜΙΛΛΑ-ΚΟΥΚΑΚΙ 1 (ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ 7/7 ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗ!-ΜΑΧΗΤΙΚΟ ΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ)
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2 (ΕΥΚΟΛΑ-ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΜΕΝΗ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ)
ΩΡΩΠΟΣ-ΚΕΡΑΤΕΑ (ΑΝΑΒΟΛΗ ΛΟΓΩ ΒΡΟΧΗΣ)
ΙΡΙΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ 2 (ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΑ ΑΣΤΟΧΗ ΣΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ Η ΙΡΙΔΑ-ΣΟΒΑΡΟΣ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ)
ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΑΜΙΛΛΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ, ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΟΡΜΙΑ!


Αποκαλύπτω ότι ο Σταμουλάκης είχε 7/8... Έχασε το πρώτο.
sch
QUOTE(#13 @ Mar 30 2007, 07:15 AM) *
Καλημέρα σε όλους,

Κι εγώ καινούριος στο forum.

Ξεκινάω με μια παράκληση: Φίλε sch, η φωτο που έχεις πρέπει να είναι (αν και δε φαίνεται καθαρά) από ένα ματς Γκυζιακού με Αναγέννηση Πετραλώνων (???) πριν 10 χρόνια Β'ΕΣΚΑ ή κάνω λάθος; Το νο 7 πρέπει να είναι ο Κοσσιώρης (σταρ του Γκυζιακού τότε) σ 'ένα φοβερό πρωτάθλημα που και οι δυο ομάδες πανηγύρισαν την άνοδο.

Είμαι σωστός;

Καλημέρα και καλώς ήρθες! Πόλυ σωστός σε όλα 41.gif Εγώ είμαι αυτός που κάνει το lay-up. Όντως τότε υπήρχε πολύ υψηλό επίπεδο στην Β'. Έπαιζες και συ εκείνη την περίοδο?
wspn28
QUOTE(sch @ Mar 30 2007, 11:18 AM) *
Καλημέρα και καλώς ήρθες! Πόλυ σωστός σε όλα 41.gif Εγώ είμαι αυτός που κάνει το lay-up. Όντως τότε υπήρχε πολύ υψηλό επίπεδο στην Β'. Έπαιζες και συ εκείνη την περίοδο?


η αναγέννηση με βλασταρίδη,συριανό,περρούλη,λιακόπουλο?
sch
QUOTE(wspn28 @ Mar 30 2007, 11:25 AM) *
η αναγέννηση με βλασταρίδη,συριανό,περρούλη,λιακόπουλο?

Ναί, γι'αυτή την ομαδάρα αναφέρομαι!!!
wspn28
QUOTE(sch @ Mar 30 2007, 11:29 AM) *
Ναί, γι'αυτή την ομαδάρα αναφέρομαι!!!

οχι μόνο ομαδάρα, μεγάλος προπονητής και πολύ καλά παιδιά.
jump_ball
Ανακοίνωση ΕΟΚ...
Αναβάλλονται όλες οι αγωνιστικές δραστηριότητες της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης, μετά την σχετική απόφαση της κυβέρνησης. Οι ακριβείς ημερομηνίες επανέναρξης των αγωνιστικών δραστηριοτήτων θα ανακοινωθούν τις προσεχείς ημέρες.
sch
QUOTE(wspn28 @ Mar 30 2007, 11:53 AM) *
οχι μόνο ομαδάρα, μεγάλος προπονητής και πολύ καλά παιδιά.

Όντως, το προπονητικό δίδυμο ήταν πάρα, πάρα πολύ καλό όπως και οι παίκτες ήταν όλοι μιά γροθιά γι'αυτό και πήγαμε ψηλά άσχετα με το τι έγινε μετά. Γι'αυτό την ανέφερα ως ομαδάρα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.