Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Gkos
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2015-16


1.ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
2.ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ
3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4.ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ
5.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
6.ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
7.ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
8.ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
9.ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
10.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
11.ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
12.ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.




Την Πέμπτη 25/6 εγινε η κλήρωση .

Πρώτο τζάμπολ 15/09 με την παρακάτω αγωνιστική




ΤΡ 15/09/2015 20:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.
ΤΡ 15/09/2015 20:00 ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ
ΤΡ 15/09/2015 20:30 ΙΛΙΣΣΙΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΤΡ 15/09/2015 20:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
ΤΡ 15/09/2015 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΤΡ 15/09/2015 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.



http://eska.gr/?page_id=12327
wike side
ΤΡ 15/09/2015 20:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 2

ΤΡ 15/09/2015 20:00 ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 1

ΤΡ 15/09/2015 20:30 ΙΛΙΣΣΙΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΤΡ 15/09/2015 20:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1

ΤΡ 15/09/2015 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 2

ΤΡ 15/09/2015 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 1

Aυτά για αρχή με τους παίδες...............

Αν και δεν νομίζω να έχουν εύκολο βράδυ ο Ηλυσιακός και η ΚΑΠ.
Gkos
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.

Διπλό πανεύκολο 20+...

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

Ασσος εύκολος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

Το ντέρμι της πρεμιέρας .
Διπλό.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
Άσσος,αν και με απουσίες ο Δουκας.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Διπλό ευκολα θαρρώ.

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.

Πολύ αδυναμη η ΚΑΠ,Πετραλωνα δεν έχω ιδέα.
Θα πάω με έδρα.



Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά και καλή σεζόν χωρίς τραυματισμούς.
Gkos
Παπάγος-Ακαδημία 35-78(23-31)
Αμύντας-ΠΑΟ 55-66
Gkos
ΚΑΠ-Αναγέννηση Πετραλώνων (47-21)  72-42

Εύκολο βράδυ για ΚΑΠ,μάλλον φάνηκε η πρώτη ομάδα που θα αποχαιρετήσει.
Gkos
Ο Δουκας νικησε πανευκολα τις Κουκουβαουνες με 30+
Gkos
Η ΑΕΝΚ επικράτησε του Ηλυσιακού με κάπου 15 πόντους.

Περιστέρι δεν ξέρω...
greekfreak
.......ναι ωραιο μπασκετ ειδαμε παλι ...στο 2ο ημιχρονο ζωνουρα και αγιος ο θεος απο την ΑΕΝΚ στο παιδικο αλλα ειπαμε ο σκοπος αγιαζει τα μεσα .......λες και η Κηφισια επαιζε με τον παο η δουκα η ακαδημια και δεν μπορουσε να κρατησει τα κορμια τα τεραστια........
markos70
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 35 - 78
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 56 - 58
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 40 - 52
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 83 - 33
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 55 - 66
KΑΠ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 72 - 42

Έκπληξη (μεγάλη?) η νίκη της Τριπλής Κορώνας στο Περιστέρι.
Gkos
QUOTE (markos70 @ Sep 16 2015, 11:30 ) *
Έκπληξη (μεγάλη?) η νίκη της Τριπλής Κορώνας στο Περιστέρι.


Ναι,πολύ.
Χάσαμε και το απόλυτο,χαχα.
Είναι τόσο κακό το Περιστέρι;
Ή από το 15νθήμερο που μεσολάβησε απόταν έπαιξε η Τριπλή με ΠΑΟ πήρε κανένα παιδί ;
Ήταν κανείς εκει να μας πει ;



QUOTE (greekfreak @ Sep 16 2015, 07:42 ) *
.......ναι ωραιο μπασκετ ειδαμε παλι ...στο 2ο ημιχρονο ζωνουρα και αγιος ο θεος απο την ΑΕΝΚ στο παιδικο αλλα ειπαμε ο σκοπος αγιαζει τα μεσα .......λες και η Κηφισια επαιζε με τον παο η δουκα η ακαδημια και δεν μπορουσε να κρατησει τα κορμια τα τεραστια........



Γιατί πας και βλέπεις τα παιδάκια και μιζεριάζεις;
Εχει Ευρωμπάσκετ η τηλεόραση!
greekfreak
QUOTE (Gkos @ Sep 16 2015, 12:28 ) *
Ναι,πολύ.
Χάσαμε και το απόλυτο,χαχα.
Είναι τόσο κακό το Περιστέρι;
Ή από το 15νθήμερο που μεσολάβησε απόταν έπαιξε η Τριπλή με ΠΑΟ πήρε κανένα παιδί ;
Ήταν κανείς εκει να μας πει ;






Γιατί πας και βλέπεις τα παιδάκια και μιζεριάζεις;
Εχει Ευρωμπάσκετ η τηλεόραση!

μεγαλε τα παιδια μου βλεπω .......δεν γνωριζω αν εχεις εσυ παιδια αλλα για να πηγαινεις σε τοσα γηπεδα ...αν εχεις πρεπει να εισαι πολυτεκνος...... smiley.gif
Gkos
Α τώρα κατάλαβα-θυμήθηκα ποιος είσαιsmile.gif
Ενα παιδί 99ρης ,ένα πιο μικρό στα μίνι.
Είδες τι καλά που τα λέω ;


Υ.γ.
Αν εγω είχα 15χρονο παιδί στην ηλικία που είμαι,θα ήμουνα στα βιβλία γκίνες smile.gif

Υ.γ.2.
Και επίσης πας σε πολλά γήπεδα χωρις να παίζουν τα παιδιά σου.
Θες να σου απαριθμήσω ;
greekfreak
QUOTE (Gkos @ Sep 16 2015, 15:16 ) *
Α τώρα κατάλαβα-θυμήθηκα ποιος είσαιsmile.gif
Ενα παιδί 99ρης ,ένα πιο μικρό στα μίνι.
Είδες τι καλά που τα λέω ;


Υ.γ.
Αν εγω είχα 15χρονο παιδί στην ηλικία που είμαι,θα ήμουνα στα βιβλία γκίνες smile.gif

Υ.γ.2.
Και επίσης πας σε πολλά γήπεδα χωρις να παίζουν τα παιδιά σου.
Θες να σου απαριθμήσω ;

εχουμε συνατηθει και δεν το ξερω η μηπως ρωτας μαθαινεις για ολα τα παιδια και τους γονεις τους δεν σε ξερω αλλα αφου με ξερεις την επομενη φορα που θα με συναντησεις θα ηθελα πολυ να μου συστηθεις να σε γνωρισω και γω......και θα εχουμε πολλα να πουμε σε φιλικη παντα συζητηση μη με παρεξηγεις αλλα αυτα που βλεπω και ακουω και διαβαζω με κανουν να σκεφτομαι και να προβληματιζομαι ταυτοχρονα μιας και οπως προανεφερα εχω 2 παιδια.....
Gkos
Καλησπερίζω.
Δεν είπαμε τίποτα για τα αποτελέσματα της πρεμιέρας ,οπότε πάμε να πούμε δυο λόγια.

Η Ακαδημία (αναμενόμενα) είχε εύκολο έργο και συνέτριψε τον Παπάγου.

Να ενημερώσω πως στην σελίδα της Ακαδημίας στο fb

https://www.facebook.com/TeleUnicom-BAC-572...8/timeline/  

μπορείτε να ενημερώνεστε λαιβ για ημίχρονο και τελικό αποτέλεσμα των αγώνων του παιδικού(στα ντέρμπι και 10λεπτα).

"Νίκη εκτός έδρας με 78-35 επί του Παπάγου για το Παιδικό!

Πρεμιέρα με το.. δεξί για το Παιδικό της TeleUnicom BAC, στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ. Η ομάδα της Ακαδημίας, μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο, ανέβασε την απόδοσή της στη συνέχεια του παιχνιδιού και έφθασε σε μια άνετη εκτός έδρας επικράτηση, όπως μαρτυρά και το τελικό 78-35, επί του γηπεδούχου Παπάγου. Επόμενη αναμέτρηση, για τη 2η αγωνιστική, στο κλειστό της Ελληνογερμανικής Αγωγής, την ερχόμενη Τρίτη με τον Ηλυσιακό (22/9, 20:00).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-12, 23-31, 28-55, 35-78

Παπάγος (Στεφανάκης): Φετοκάκης 5, Παπαντώνης 2, Βλάχος, Κώτσος 15(2), Ξηροφώτος 2, Αθανάσιου, Παπανικολάου, Καλλιέρης, Λεβειδιώτης 2, Βαλιώτης, Κατσίκας 1, Κουπλάκης 8(2)

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Δήμος Π. 1, Ηλιόπουλος Δ. 6, Νάσσου Ν. 1, Γιαννόπουλος Γ. 6, Μανδηλάρης Ι., Κόλτηρης Γ. 12(2), Προίσκος Α. 10, Αρσενόπουλος Ν. 22(2), Λουκαϊτης Η. 4, Παπαγεωργίου Ν. 10(2), Γκικαπέπας Β., Καραγιώργης Λ. 6.  "

Στο κλειστό της Πυρκάλ που παρευρέθηκα από το 29'  και μετά (λόγω του αγώνα της εθνικής) ,ο Παναθηναικός νίκησε σχετικά ανετα,τον ιδιαίτερα αξιόμαχο (και δυνατό στην έδρα του ) Αμυντα με 66-55.

Όταν έφτασα εγώ ήταν  41-52  το σκορ,και κάπου στο 35' είχε φτάσει 41-60  οπότε και μείωσε στο τέλος ο Αμύντας.
Να πω την αμαρτία μου δεν πολυπαρακολουθούσα ,γιατι τα αιρκοντίσιον ήταν στο φουλ,και χτυπούσαν στο  δόξα πατρί,και ένιωθα λες και είμαι στο πλοίο Αθήνα-Ηράκλειο και χωρίς φούτερ και χωρίς να μπορώ να μετακινηθώ(κατάμεστο γαρ το κλειστό) και απλά προσευχόμουν να λήξει.
Πάντως είδα όσα περίμενα,τον Παναθηναικό να τρέχει γήπεδο(όπως και ο Αμύντας-αυτό ειναι το παιγχνίδι του) και τα γκαρντ να κάνουν όλη την δουλειά(αμα δείτε πόντους ,οι ψηλοί του ΠΑΟ σκόραραν 2 +4  άμα συνυπολογίσω και του Πατιτάκη!) !

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 55-66 (ΠΑΙΔΙΚΟ 1η αγωνιστική Α ΕΣΚΑ)

Τα δεκάλεπτα: 18-16,30-36,41-54,55-66

Παναθηναϊκός (Γκούρας): Αλβέρτης 5, Κεφάλας, Πολιτόπουλος 15, Σωτηρίου, Ψαρράς 20, Μπαλαμώτης, Παπακώστας 4, Παττιτάκης 4, Τζίντι 2, Λιαράκος, Ζέρβας 8, Οικονόμου 8(2)

Στα υπόλοιπα ,στο ΔΑΙΣ πανεύκολη νίκη  Δούκα με πολυφωνια και ροτέισον,για Περιστέρι και Ιλίσσια δεν έχω εικόνα),ενώ στο Κοντόπευκο φάνηκε ότι τα Πετράλωνα,δύσκολο να κάνουν ακόμα και νίκη!





Πάμε στα σημερινά

20:00  ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ -ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 

Θα πάω με την ΑΕΝΚ.

20:00  ΡΟΥΦ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ    

Θα πάω με Αμύντα.

20:00  ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Θα πάω με το Περιστέρι.

20:00  ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Και δω άσσο θα πάρω,στα τυφλά είμαστε.

20:00  ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

Πολλά με (πολύ) λίγα.

20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

Αυτό που περιμέναμε και αυτό που θα είμαστε όλοι θαρρώ.
Δεν θα πάρω θέση,γιατί απλά δεν ξέρω.
Ο Δούκας θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Τσουργιαννη,που είναι ακόμα ανέτοιμος για αγωνα.



Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά !

QUOTE (greekfreak @ Sep 16 2015, 15:23 ) *
εχουμε συνατηθει και δεν το ξερω η μηπως ρωτας μαθαινεις για ολα τα παιδια και τους γονεις τους δεν σε ξερω αλλα αφου με ξερεις την επομενη φορα που θα με συναντησεις θα ηθελα πολυ να μου συστηθεις να σε γνωρισω και γω......και θα εχουμε πολλα να πουμε σε φιλικη παντα συζητηση μη με παρεξηγεις αλλα αυτα που βλεπω και ακουω και διαβαζω με κανουν να σκεφτομαι και να προβληματιζομαι ταυτοχρονα μιας και οπως προανεφερα εχω 2 παιδια.....


Όχι δεν έχουμε συστηθεί φίλε μου,απλά σε ξέρω.
Βασικά ξέρω τους πάντες εκτός του wike side που μου κρύβεται καλά τόσο καιρο ,αλλα που θα πάει τον ξετρυπώσω,χαχα !

Αυτό που ζητάς δεν είναι εφικτό όμως,καθότι είμαι αντικοινωνικόςsmile.gif

greekfreak
QUOTE (Gkos @ Sep 22 2015, 15:45 ) *
Καλησπερίζω.
Δεν είπαμε τίποτα για τα αποτελέσματα της πρεμιέρας ,οπότε πάμε να πούμε δυο λόγια.

Η Ακαδημία (αναμενόμενα) είχε εύκολο έργο και συνέτριψε τον Παπάγου.

Να ενημερώσω πως στην σελίδα της Ακαδημίας στο fb

https://www.facebook.com/TeleUnicom-BAC-572...8/timeline/  

μπορείτε να ενημερώνεστε λαιβ για ημίχρονο και τελικό αποτέλεσμα των αγώνων του παιδικού(στα ντέρμπι και 10λεπτα).

"Νίκη εκτός έδρας με 78-35 επί του Παπάγου για το Παιδικό!

Πρεμιέρα με το.. δεξί για το Παιδικό της TeleUnicom BAC, στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ. Η ομάδα της Ακαδημίας, μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο, ανέβασε την απόδοσή της στη συνέχεια του παιχνιδιού και έφθασε σε μια άνετη εκτός έδρας επικράτηση, όπως μαρτυρά και το τελικό 78-35, επί του γηπεδούχου Παπάγου. Επόμενη αναμέτρηση, για τη 2η αγωνιστική, στο κλειστό της Ελληνογερμανικής Αγωγής, την ερχόμενη Τρίτη με τον Ηλυσιακό (22/9, 20:00).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-12, 23-31, 28-55, 35-78

Παπάγος (Στεφανάκης): Φετοκάκης 5, Παπαντώνης 2, Βλάχος, Κώτσος 15(2), Ξηροφώτος 2, Αθανάσιου, Παπανικολάου, Καλλιέρης, Λεβειδιώτης 2, Βαλιώτης, Κατσίκας 1, Κουπλάκης 8(2)

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Δήμος Π. 1, Ηλιόπουλος Δ. 6, Νάσσου Ν. 1, Γιαννόπουλος Γ. 6, Μανδηλάρης Ι., Κόλτηρης Γ. 12(2), Προίσκος Α. 10, Αρσενόπουλος Ν. 22(2), Λουκαϊτης Η. 4, Παπαγεωργίου Ν. 10(2), Γκικαπέπας Β., Καραγιώργης Λ. 6.  "

Στο κλειστό της Πυρκάλ που παρευρέθηκα από το 29'  και μετά (λόγω του αγώνα της εθνικής) ,ο Παναθηναικός νίκησε σχετικά ανετα,τον ιδιαίτερα αξιόμαχο (και δυνατό στην έδρα του ) Αμυντα με 66-55.

Όταν έφτασα εγώ ήταν  41-52  το σκορ,και κάπου στο 35' είχε φτάσει 41-60  οπότε και μείωσε στο τέλος ο Αμύντας.
Να πω την αμαρτία μου δεν πολυπαρακολουθούσα ,γιατι τα αιρκοντίσιον ήταν στο φουλ,και χτυπούσαν στο  δόξα πατρί,και ένιωθα λες και είμαι στο πλοίο Αθήνα-Ηράκλειο και χωρίς φούτερ και χωρίς να μπορώ να μετακινηθώ(κατάμεστο γαρ το κλειστό) και απλά προσευχόμουν να λήξει.
Πάντως είδα όσα περίμενα,τον Παναθηναικό να τρέχει γήπεδο(όπως και ο Αμύντας-αυτό ειναι το παιγχνίδι του) και τα γκαρντ να κάνουν όλη την δουλειά(αμα δείτε πόντους ,οι ψηλοί του ΠΑΟ σκόραραν 2 +4  άμα συνυπολογίσω και του Πατιτάκη!) !

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 55-66 (ΠΑΙΔΙΚΟ 1η αγωνιστική Α ΕΣΚΑ)

Τα δεκάλεπτα: 18-16,30-36,41-54,55-66

Παναθηναϊκός (Γκούρας): Αλβέρτης 5, Κεφάλας, Πολιτόπουλος 15, Σωτηρίου, Ψαρράς 20, Μπαλαμώτης, Παπακώστας 4, Παττιτάκης 4, Τζίντι 2, Λιαράκος, Ζέρβας 8, Οικονόμου 8(2)

Στα υπόλοιπα ,στο ΔΑΙΣ πανεύκολη νίκη  Δούκα με πολυφωνια και ροτέισον,για Περιστέρι και Ιλίσσια δεν έχω εικόνα),ενώ στο Κοντόπευκο φάνηκε ότι τα Πετράλωνα,δύσκολο να κάνουν ακόμα και νίκη!





Πάμε στα σημερινά

20:00  ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ -ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 

Θα πάω με την ΑΕΝΚ.

20:00  ΡΟΥΦ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ    

Θα πάω με Αμύντα.

20:00  ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Θα πάω με το Περιστέρι.

20:00  ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Και δω άσσο θα πάρω,στα τυφλά είμαστε.

20:00  ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

Πολλά με (πολύ) λίγα.

20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

Αυτό που περιμέναμε και αυτό που θα είμαστε όλοι θαρρώ.
Δεν θα πάρω θέση,γιατί απλά δεν ξέρω.
Ο Δούκας θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Τσουργιαννη,που είναι ακόμα ανέτοιμος για αγωνα.



Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά !



Όχι δεν έχουμε συστηθεί φίλε μου,απλά σε ξέρω.
Βασικά ξέρω τους πάντες εκτός του wike side που μου κρύβεται καλά τόσο καιρο ,αλλα που θα πάει τον ξετρυπώσω,χαχα !

Αυτό που ζητάς δεν είναι εφικτό όμως,καθότι είμαι αντικοινωνικόςsmile.gif
μη φοβασαι και δεν δαγκωνω ειμαι καλος κατα βαθος θα ειμαι στο γηπεδο ελα να γνωριστουμε και μην εισαι αντικοινωνικος ξεπερασε το ετσι και αλιως στο φορουμ βλεπω εισαι κοινωνικοτατος.....
SotAndop
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΣΑ- ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΔΙΠΛΟ +11 Νομίζω η Αγία δείχνει πως θέλει κ προπάντων μπορει να σωθει σχετικα ευκολα smile.gif
SotAndop
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΙΠΛΟ (ΣΚΟΡ 46-100 μαλλον)
Gkos
Ακαδημία-Ηλυσιακός  91-23(54-11)

ΑΕΝΚ-ΚΑΠ  43-54   (Μπράβο στην ΚΑΠ )

Παναθηναικός-Δουκας 73-70 στην παράταση (63-63 κ.δ και 31-29 ημιχρονο.
BasketFather
QUOTE(Gkos @ Sep 23 2015, 02:12 ) *
Ακαδημία-Ηλυσιακός  91-23(54-11)

ΑΕΝΚ-ΚΑΠ  43-54   (Μπράβο στην ΚΑΠ )

Παναθηναικός-Δουκας 73-70 στην παράταση (63-63 κ.δ και 31-29 ημιχρονο.





ΓΑΟΚ-Περιστέρι 47-51 (πρώτο δεκάλεπτο 0-21!!!!)
Τα παιδάκια του ΓΑΟΚ μπήκαν πολύ μουδιασμένα στην αρχή (φοβισμένα ίσως από την 50αρα του ΔΟΥΚΑ ή πρώτο μάτς στην έδρα τους) αλλά μετά έκαναν ηρωική προσπάθεια να γυρίσουν το παιχνίδι.
markos70
QUOTE(Gkos @ Sep 23 2015, 02:12 ) *
Ακαδημία-Ηλυσιακός  91-23(54-11)

ΑΕΝΚ-ΚΑΠ  43-54   (Μπράβο στην ΚΑΠ )

Παναθηναικός-Δουκας 73-70 στην παράταση (63-63 κ.δ και 31-29 ημιχρονο.


Όποιος ήταν στο ντέρμπι της αγωνιστικής (ΠΑΟ-Δούκας) μπορεί να μας δώσει λίγα παραπάνω στοιχεία;
greekfreak
ντερμπυ μεχρι τελους με ατυχη στιγμη στο τριτο δεκαλεπτο τον τραυματισμο του καλητερου παιχτη του Δουκα και με πολλες προσπαθιες απο τους περιφεριακους με τους ψηλους και των δυο ομαδων σε βοηθιτικο ρολο ....αμυνα ριμπαουντ... μηδαμινη προσφορα στο σκοραρισμα.....πολλες ατομικες προσπαθειες απο τους περιφεριακους παιχτες και των 2 ομαδων ...ευστοχος στις βολες στο τελος ο παιχτης του ΠΑΟ....αυτα τα ολιγα....
Gkos
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 65 - 58


ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

47 - 51


ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

45 - 102


ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.

43 - 54



ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

91 - 23


ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

73 - 70

Μια απορία που είχα(με) μετά την πρεμιέρα ,λύθηκε.
Όχι ,δεν δυνάμωσε η Τριπλή.
Το Περιστέρι απλά,δεν...
Gkos
QUOTE (markos70 @ Sep 23 2015, 11:10 ) *
Όποιος ήταν στο ντέρμπι της αγωνιστικής (ΠΑΟ-Δούκας) μπορεί να μας δώσει λίγα παραπάνω στοιχεία;



Δυστυχώς (σε αντίθεση με το εφήβων)  το ματς δεν θα ανέβει στο youtube.
Θα ήθελα να το δω και γω γιατί έφτασα καθυστερημένος και με κακή διάθεση ,και μιλούσα και πολύ ,κοινώς δεν ξέρω τι έβλεπα.
Ο αγώνας ήταν ντέρμπι,ο Δούκας είχε καλύτερη εικόνα παρά την απουσία Τσουργιάννη,και παρά τον τραυματισμό-αποχώρηση του Σακ στις αρχές της επανάληψης (τραυματιστηκε δυο φορές,μία στο πρόσωπο,μια στο πόδι,με αυτήν στο πόδι να'ναι η μοιραία-καλά είναι ) ,ο Δουκας εμοιαζε έστω και οριακά ότι θα έπαιρνε την νίκη.
Όλα κρίθηκαν στο νήμα.
Σε μια βολή,σε ένα ριμπάουντ του Ρογκαβόπουλου (που θα εστελνε το ματς σε 2ρη παράταση και το κοινό για καφέ για να αντέξει το ξενύχτι)....

Επειδή εισαι φίλος της Ακαδημίας,να σου πω ότι οι (αρκετοί) παριστάμενοι της Ακαδημίας χτες στον Τάφο(στην αναπαυλα με Ηλυσιακό πρέπει να φύγανε όλοι ομαδικα!!!) δεν ανησύχησαν καθόλου με ότι είδαν στο παρκέ από τους ανταγωνιστές τους.


ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 73-70 (63-63 Κ.Δ.)

Τα δεκάλεπτα: 20-13,34-29,45-47,63-63, παρ. 73-70


Παναθηναϊκός (Γκούρας): Αλβέρτης 10(2), Παττιτάκης 9, Πολιτόπουλος 20, Σωτηρίου 8, Ψαρράς 5(1), Μπαλαμώτης 5, Παπακώστας 2, Κεφάλας, Τζίντι, Λιαράκος, Ζέρβας 8(1), Οικονόμου 6
Δούκας (Μπακογιώργος): Παππάς, Τσακίρης 1, Περίδης 15, Ορφανόπουλος, Ρογκαβόπουλος 15, Καριώτης, Βερτζαγιας 3(1), Τσικόπουλος, Μπότσι, Σακελλαρίου 24(3), Κιόρρι 5, Καψής 7


"TeleUnicom BAC - Ηλυσιακός 91-23 (Α' ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ)



Πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι για το Παιδικότης TeleUnicom BAC και δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς, στην αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική της Α' κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ, με 91-23 επί του Ηλυσιακού. Επόμενο ματς, για την ομάδα της Ακαδημίας, την 3η αγωνιστική, εκτός έδρας με την ΑΕΝ Κηφισιάς (29/9, 20:00, "Δημ. Βικέλας")

TeleUnicom BAC - Ηλυσιακός 91-23

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-9, 54-11, 74-22, 91-23

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Δήμος Π. 2, Ηλιόπουλος Δ. 2, Νάσσου Ν. 2, Γιαννόπουλος Γ. 4, Ηλιόπουλος Ν 10, Κόλτηρης Γ. 4, Προίσκος Α. 24, Αρσενόπουλος Ν. 13(2), Λουκαϊτης Η. 7, Παπαγεωργίου Ν. 11(2), Γκικαπέπας Β. 6, Καραγιώργης Λ. 6.

 
http://www.basketballacademy.gr/post/323/t...3-a-paidwn-eska "
markos70
Ένα ενδιαφέρον φιλικό έγινε απόψε στην Ελληνογερμανική. Ακαδημία - Ίκαρος Καλλιθέας 62-51 στο 40λεπτο και 70-54 μετά και το έξτρα πεντάλεπτο. Εξαιρετική κατά διαστήματα η Ακαδημία (κυρίως στα δύο πρώτα δεκάλεπτα όπου έφθασε τη διαφορά πάνω απο τους 20 πόντους) ενώ ο Ίκαρος αντέδρασε όταν τα βασικά ατού του αντιπάλου άρχισαν να κουράζονται.
Gkos
QUOTE (markos70 @ Sep 25 2015, 01:50 ) *
Ένα ενδιαφέρον φιλικό έγινε απόψε στην Ελληνογερμανική. Ακαδημία - Ίκαρος Καλλιθέας 62-51 στο 40λεπτο και 70-54 μετά και το έξτρα πεντάλεπτο.



Σωστά τα λες , πολύ ενδιαφέροντα φιλικά κανονίζει η Ακαδημία με τις δυο ομάδες να είναι αρκετά πιθανό να βρεθούνε και στο πανελλήνιο το καλοκαίρι.

Απότι έμαθα ( δεν με κάλεσαν sad.gif ) η Ακαδημία έπιασε πολύ καλή απόδοση και προηγήθηκε μέχρι και 27 πόντους,παρόλο που ο Ίκαρος ήταν καλός,ανώτερος του Πανιωνίου που είχε αγωνιστεί πριν 3 βδομάδες.
Gkos
Καλημέρα.
Πάμε να δούμε την 2ρη αγωνιστική.


Για το ντέρμπι στον Τάφο έχουμε γράψει,έγραψε και το σαιτ του ΑΣΕΔ

"Μπάσκετ Εφήβων - Παίδων: Διπλή ήττα για τους "μπλε" από τον Παναθηναϊκό στο "Απ. Νικολαϊδης" (81-60 οι Έφηβοι, 73-70 οι Παίδες στην παράταση)...



Δεν κατάφεραν να φύγουν με κάποιο ροζ φύλλο αγώνα οι ομάδες Μπάσκετ Εφήβων και Παίδων του Συλλόγου μας στη δύσκολη επίσκεψή τους το βράδυ της Τρίτης 22/9 στην έδρα του Παναθηναϊκού...

Οι "μικροί" λύγισαν στην παράταση με σκορ 73-70 ύστερα από ένα συγκλονιστικό ματς στο οποίο η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 59-63 μόλις 57 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη...

Παρόλα αυτά οι αθλητές του Τάκη Μπακογεώργου κατάφεραν να το οδηγήσουν στην παράταση (63-63) εκεί που ο Παναθηναϊκός στάθηκε πιο ψύχραιμος και τυχερός πανηγυρίζοντας τους 2 βαθμούς της νίκης...

Ακολουθούν τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και τα στατιστικά του αγώνα.

http://www.ased.gr/Articles/1592 "


Για την Ακαδημια με Ηλυσιακό γράψαμε ενώ


"Τriple Crown - Παπάγος (Παίδες) 65-58


2η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Παίδων Α' ΕΣΚΑ

Γήπεδο: St. Lawrence

Ην/νία: 22/09/2015

Διαιτητές: Πόντας, Αναστασίου

Τα Δεκάλεπτα: 12-16, 17-13, 12-10, 24-19

Triple Crown (Ρασουλόπουλος): Αναστασίου 26, Δήμου 14, Θεοχάρης, Κωνσταντας, Κοσμετάτος 14(2), Ταταράκης 4, Σιδεράκης 5, Λανές, Ματσούκης, Πλατης, Τσουκαλάς 2

Παπάγος (Στεφανάκης): Φετοκάκης 8(2), Παπαντώνης, Βλάχος 5, Κώτσος 34(3), Ξηροφώτος, Αθανασίου, Παπανικολάου, Καλλιέρης, Βαλιώτης 3(1), Κουπλάκης 8(2)

http://www.acpapagou.gr/index.php/61-cat-m...ppgu162015.html "


Ο Κώτσος παρέμεινε κάτοικος Σαλούν τελικά και πέτυχε 34 πόντους (!!!!),αλλα δεν αποδείχτηκαν αρκετοι !

Για τα υπόλοιπα τρια δεν έχω μαθει τίποτα(όχι ότι ρώτησα κιόλας ) ,σταματησε και η ΚΑΠ φέτος να γραφει στο σαιτ...


Πάμε και στα προγνωστικα μας (από σήμερα να ξεμπερδευουμε ) 

ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ

Διπλό .Στανταρ.

ΜΠΟΘΟΥ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Διπλό.Στάνταρ.

ΠΑΠΑΓΟΥ
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥΓ-ΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ

Ασσος.

ΥΜΗΤΤΟΥ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ

Ασσος.

Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ

Όσο θέλει ο Δούκας.

ΙΛΙΣΣΙΩΝ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

Θα πω άσσο γιατί αναμένεται να εχει μια δυνατή μεταγραφή η ομάδα των Ιλισσίων(1τη είδηση σήμερα)
mpek
QUOTE (Gkos @ Sep 25 2015, 02:09 ) *
Σωστά τα λες , πολύ ενδιαφέροντα φιλικά κανονίζει η Ακαδημία με τις δυο ομάδες να είναι αρκετά πιθανό να βρεθούνε και στο πανελλήνιο το καλοκαίρι.

Απότι έμαθα ( δεν με κάλεσαν sad.gif ) η Ακαδημία έπιασε πολύ καλή απόδοση και προηγήθηκε μέχρι και 27 πόντους,παρόλο που ο Ίκαρος ήταν καλός,ανώτερος του Πανιωνίου που είχε αγωνιστεί πριν 3 βδομάδες.

Συγχαρητηρια στα παιδακια της ακαδημιας. Προσοχη ομως γιατι κατι λενε για τις ομαδες που βρισκονται φορμαρισμενες πολυ νωρις.
loukos
QUOTE (markos70 @ Sep 25 2015, 01:50 ) *
Ένα ενδιαφέρον φιλικό έγινε απόψε στην Ελληνογερμανική. Ακαδημία - Ίκαρος Καλλιθέας 62-51 στο 40λεπτο και 70-54 μετά και το έξτρα πεντάλεπτο. Εξαιρετική κατά διαστήματα η Ακαδημία (κυρίως στα δύο πρώτα δεκάλεπτα όπου έφθασε τη διαφορά πάνω απο τους 20 πόντους) ενώ ο Ίκαρος αντέδρασε όταν τα βασικά ατού του αντιπάλου άρχισαν να κουράζονται.



Μια ομαδα(ακαδημια) δουλεμενη 2 χρονια,και μερικα παιδια μαζι 5 χρονια απεναντι σε μια ομαδα 2 μηνων....

QUOTE (mpek @ Sep 25 2015, 15:27 ) *
Συγχαρητηρια στα παιδακια της ακαδημιας. Προσοχη ομως γιατι κατι λενε για τις ομαδες που βρισκονται φορμαρισμενες πολυ νωρις.


Ειναι αραγε θεμα φορμαρισματος....αυτο που δεν μου αρεσε ειναι 15χρονα παιδακια να ειναι πολυ δουλεμενα στο σωμα τους...υπερβολικα....δυστυχως.!!!!!
AS1972
QUOTE (mpek @ Sep 25 2015, 15:27 ) *
Συγχαρητηρια στα παιδακια της ακαδημιας. Προσοχη ομως γιατι κατι λενε για τις ομαδες που βρισκονται φορμαρισμενες πολυ νωρις.


Τα "παιδάκια" είναι φορμαρισμενα απο περσι το Φεβρουαριο.... Πολυ μεγάλο διάστημα για να ειναι απλά φορμάρισμα.... Μήπως ειναι πιο απλό? Δηλαδή καλύτεροι και πιο προπονημενοι από τους υπόλοιπους??? Ενταξει, αν εισαι πικραμένος από την ακαδημία φιλε, ειναι δυσκολο να το παραδεχτεις.... Σε καταλαβαινω....
Οσο για τον αλλο που εκανε ενα ποστ, το πρώτο του, μονο και μονο για να βγάλει χολιτσα... Δεν πειράζει.... Φιλε, προπονημενοι ειναι... Οχι δουλεμενοι οπως το εννοείς... Εκτος αν εννοεις κατι αλλο,... Καταλαβαινεις... Ντροπή και μονο να το σκεφτεσαι, ποσο μαλλον να το λες.... Οσο για το άλλο σου σχόλιο.... Αυτο ειναι το νόημα σε αυτες τις ηλικιες..... Να ειναι 7-8 παιδιά μαζί απο μικρά και για αρκετά χρόνια, να είναι παρέα και να το ευχαριστιουνται.... Δηλαδη ειναι τιμη πιστεύεις για μια ομάδα με παραδοση στις μικρές ηλικίες οπως ο Ίκαρος να εχει "καινούργια" ομάδα οπως λες, στα 15χρονα-16χρονα;;;;δεν νομίζω...
mpek
QUOTE (AS1972 @ Sep 25 2015, 19:39 ) *
Τα "παιδάκια" είναι φορμαρισμενα απο περσι το Φεβρουαριο.... Πολυ μεγάλο διάστημα για να ειναι απλά φορμάρισμα.... Μήπως ειναι πιο απλό? Δηλαδή καλύτεροι και πιο προπονημενοι από τους υπόλοιπους??? Ενταξει, αν εισαι πικραμένος από την ακαδημία φιλε, ειναι δυσκολο να το παραδεχτεις.... Σε καταλαβαινω....

Φιλε μου το "παιδακια" δεν το γραφω υποτιμητικα, απλως ειναι μικρα ασχετα αν ειναι διμετροι. Πικραμενος δεν ειμαι, μακαρι να παρουν το πανελληνιο. Επιτρεψε μου ομως να πιστευω οτι ειναι προωρα φορμαρισμενοι. Ειπαμε ομως, ασχετα τι πιστευω εγω, ασε τα παιδια να κλεινουν στοματα στο γηπεδο.
AS1972
QUOTE (mpek @ Sep 25 2015, 20:04 ) *
Φιλε μου το "παιδακια" δεν το γραφω υποτιμητικα, απλως ειναι μικρα ασχετα αν ειναι διμετροι. Πικραμενος δεν ειμαι, μακαρι να παρουν το πανελληνιο. Επιτρεψε μου ομως να πιστευω οτι ειναι προωρα φορμαρισμενοι. Ειπαμε ομως, ασχετα τι πιστευω εγω, ασε τα παιδια να κλεινουν στοματα στο γηπεδο.


Για την ευχή σου χαίρομαι, για τη φόρμα σου απάντησα πριν και για το τελευταίο σκέλος, νομίζω ότι απο πέρσι το Φεβρουάριο αυτό κάνουν....
markos70
QUOTE(loukos @ Sep 25 2015, 18:35 ) *
Μια ομαδα(ακαδημια) δουλεμενη 2 χρονια,και μερικα παιδια μαζι 5 χρονια απεναντι σε μια ομαδα 2 μηνων....



Ειναι αραγε θεμα φορμαρισματος....αυτο που δεν μου αρεσε ειναι 15χρονα παιδακια να ειναι πολυ δουλεμενα στο σωμα τους...υπερβολικα....δυστυχως.!!!!!


Αυτό που δεν σου άρεσε αγαπητέ μου φίλε ήταν μια ομάδα δουλεμένη καλά στο γήπεδο, με σχέδιο και μπασκετική γνώση.
Αλλά τι να σου πω τώρα αφού εσύ προφανώς είσαι από εκείνους που μόλις βρεθεί απέναντι τους κάποιος καλύτερος αρχίζουν οι συνωμοσιολογίες, τα άθλια υπονοούμενα (όταν μάλιστα αναφέρεσαι σε 15 χρονα παιδιά που ούτε καν τα ξέρεις)και οι δικαιολογίες παντός είδους.
Και φυσικά είσαι σίγουρα από αυτούς που μόλις ένα παιχνίδι(έστω και φιλικό) στραβώσει λίγο για την ομαδάρα σου προσπαθείς να το κάνεις ροντέο μπάς και κερδίσεις τίποτα. Και ο νοών νοείτω (αν βέβαια καταλαβαίνεις τι σημαίνει)...
Δυστυχώς η αλητεία έχει διαχυθεί παντού.
Gkos
Λίγες ωρίτσες έλειψα να παω να δω κυπελλάκι και το κάνατε ροντέο shot.gif shot.gif

Παρασκευή βράδυ,χαλαρώνουμε.
markos70
QUOTE(Gkos @ Sep 25 2015, 22:39 ) *
Λίγες ωρίτσες έλειψα να παω να δω κυπελλάκι και το κάνατε ροντέο shot.gif shot.gif

Παρασκευή βράδυ,χαλαρώνουμε.


Αγαπητέ φίλε Gkos,
Χαλαροί είμαστε κάθε μέρα, αλλα με τους χαλαρούς. Οταν αρχίζουν οι αλητείες και τα άθλια υπονοούμενα για 15 χρονους (οι οποίοι είναι πρωτα απ' όλα εξαιρετικά παιδιά) σταματάει και η χαλαρότητα και οι ευγένειες.
Και ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.
gspara
To τοπικ κλειδωνει επ'αοριστον ελπιζοντας να ηρεμησετε.
sacarame
+ 1 foul και 20 μέρες μπαν στους χρήστες AS1972 και greekfreak..


Τα επίμαχα ποστ θα διαγραφούν διότι δεν έχουν καμία θέση στο φόρουμ..
gspara
Το τοπικ ειναι και παλι ανοιχτο και θα συνεχισει ετσι μονο αν κρατησετε το επιπεδο κοσμιο και σεβομενοι ο ενας τον αλλο.

Σχολια με υπονοιες και χωρις στοιχεια για οποιοδηποτε θεμα (πόσο μάλλον υπόνοιες για απαγορευμένες ουσίες όπως στην τελευταία περίπτωση), θα σβηνονται αμεσα και θα υπαρχουν ποινες.Είναι προφανές πως δεν υιοθετούμε τίποτα από αυτά.

Θα ηταν πολυ χρησιμο να ξαναδιαβασετε τους κανονισμους του φορουμ και να προσέχετε πως εκφράζεστε απέναντι σε άλλους χρήστες,οπως επισης να κανετε αμεσως report σε περιπτωσεις εμπρηστικων σχολιων ωστε να προλαβαινουμε τα χειροτερα.

Καλη μπασκετικη συνεχεια!!
Gkos
Επίσημη ενημέρωση δεν έχω ,αλλά μου είπαν ότι τα ματς στα Ιλίσσια σήμερα(είχε και εφηβικό για την Β κατηγορία), αναβλήθηκαν λόγω των (γνωστών) θεμάτων που έχει το γήπεδο ,όταν βρέχει.

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες και με ηρεμία και σύνεση στις τοποθετήσεις μας.

Υ.γ.
Με Τσουργιάννη μεν,χωρις Σακ δε ο Δούκας σήμερα.
Όχι ότι έχει σημασία δηλαδή απλά ενημερωτικά.
gspara
QUOTE (Gkos @ Sep 29 2015, 16:16 ) *
Επίσημη ενημέρωση δεν έχω ,αλλά μου είπαν ότι τα ματς στα Ιλίσσια σήμερα(είχε και εφηβικό για την Β κατηγορία), αναβλήθηκαν λόγω των (γνωστών) θεμάτων που έχει το γήπεδο ,όταν βρέχει.

Σωστος.Το ανακοινωσε και το Κορωπι στην σελιδα του στο fb.
SotAndop
ΑΜΥΝΤΑΣ - ΚΑΠ ΗΜΙΧΡΟΝΟ 31-25 1η περίοδος 15-23+8 η Αγια με 20 του Βοντετσιάνου
Gkos

Περιστέρι-Παναθηναικός 55-67 (17-25,30-43,39-55,55-67 )

ΑΕΝΚ-Ακαδημια 44-56 (15-22)
SotAndop
ΑΜΥΝΤΑΣ- ΚΑΠ ΑΣΣΟΣ +20κατι στο τελος
BasketFather
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΑΟΚ διπλό (30-67)
Gkos
Ο Δουκας νίκησε πολύ,ντάξει αυτονόητο.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Gkos @ Sep 30 2015, 01:04 ) *
Ο Δουκας νίκησε πολύ,ντάξει αυτονόητο.


Παντελώς αδιάφορο παιχνίδι. Απλά οι ομάδες περίμεναν να περάσουν τα 40 λεπτά και να πάνε σπίτια τους. Αν δεν κάνω λάθος τα Πετράλωνα στο 2ο δεκάλεπτο σκόραραν μετά από 6 λεπτά.
Gkos
Δυστυχώς τα Πετράλωνα δεν θα πετύχουν ουτε νίκη.
Δυστυχώς.
Φάνηκε από την πρεμιέρα.
Κρίμα για τα παιδιά.
BasketFather
QUOTE(Gkos @ Sep 30 2015, 12:25 ) *
Δυστυχώς τα Πετράλωνα δεν θα πετύχουν ουτε νίκη.
Δυστυχώς.
Φάνηκε από την πρεμιέρα.
Κρίμα για τα παιδιά.



sorry αλλά δε συμφωνώ φίλε μου με το "δυστυχώς"...
η κάθε ομάδα έχει διαφορετικό στόχο...θα μπορούσες να πεις δυστυχώς και για τις υπόλοιπες 9,5 ομάδες που δε θα πάρουν πρωτάθλημα (γιατί κακά τα ψέματα μόνο 2,5 ομάδες μπορούν να το πάρουν)...
άλλος πάει για πρωτάθλημα, άλλος για τετράδα και άλλος για να σωθεί (και γιατί όχι άλλος για τις εμπειρίες)...

τα παιδάκια από τα Πετράλωνα είναι στα 180 παιδιά της ΕΣΚΑ (12 ομάδες x 15 παίχτες πάνω κάτω) που θα έχουν απίστευτες εμπειρίες...νομίζω πολλές ομάδες (120 περίπου) και παιδιά (2000 περίπου) θα ήθελαν να παίξουν στην Α' και ας μην έκαναν ούτε νίκη...

επιπλέον, μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για παιδάκια 15 χρονών... η ψυχολογία τους αλλάζει πολύ εύκολα... και οι αποστάσεις μεταξύ των ομάδων από την θέση 5 έως και την 12 είναι σχετικά μικρές οπότε μπορούν να ανατραπούν πολλά... ένας παίχτης που τώρα δεν παίζει για διάφορους λόγους και θα παίξει μετά μπορεί να αλλάξει τα πάντα....

το καλό είναι ότι από τις δύο πρώτες αγωνιστικές φαίνεται ότι στις θέσεις αυτές θα είναι συναρπαστικό το πρωτάθλημα με πλούσιο ανταγωνισμό...και αυτό μόνο κέρδος θα είναι για όλα τα παιδιά...
wike side
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ


ΤΡ 06/10/2015 20:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
Θα το πάρουν οι Κουκου.

ΤΡ 06/10/2015 20:00 ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 2
Δύσκολο αλλά υπάρχει διαφορά ποιότητας.

ΤΡ 06/10/2015 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Καλύτερος ο Αμύντας,με κορμιά και βάθος.

ΤΡ 06/10/2015 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2
Εύκολα για τους Δουκαίους

ΤΡ 06/10/2015 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
Εύκολα.

ΤΡ 06/10/2015 21:15 ΡΟΥΦ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
Απλά.
Gkos
Καλησπερίζω.


Στην Νέα Κηφισιά,η Ακαδημία δεν βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα,δυσκολεύτηκε από την ζώνη της γηπεδούχου και νίκησε εύκολα μεν,όχι όσο εντυπωσιακά συνηθίζει δε.

Αντιγράφω

"Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ πέτυχε η TeleUnicom BAC, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕΝ Κηφισιάς με 56-44. Η ομάδα της Ακαδημίας, είχε σταθερό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα που κατάφερε να το κρατήσει ως το τέλος του ματς, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα. Επόμενο παιχνίδι και πάλι εκτός έδρας, στο St. Lawrence με αντίπαλο την Triple Crown (Τρίτη 6/10, 20:00) για την 4η αγωνιστική.

ΑΕΝΚ - TeleUnicom BAC 44-56

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-12, 15-22, 24-36, 44-56

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Δήμος Π., Ηλιόπουλος Δ., Νάσσου Ν., Γιαννόπουλος Γ. 16(2), Ηλιόπουλος Ν., Κόλτηρης Γ. 5(1), Προίσκος Α. 9, Αρσενόπουλος Ν. 8(2), Λουκαϊτης Η. 2, Παπαγεωργίου Ν. 15(2), Μανδηλάρης Ι., Καραγιώργης Λ. 1.

http://www.basketballacademy.gr/post/326/a...6-a-eska-paidwn "


Στον Μπόθο ο Παναθηναικος φάνηκε πως θα είχε ένα πολύ άνετο βράδυ ,όταν προηγήθηκε 4-20  στο 6',αλλά το Περιστέρι με αντεπίθεση μείωσε 17-25 στην λήξη του 10λεπτου(με ένα πολύ τυχερό 3ποντο),ενώ πλησίασε και στο 27-29  στο 14' ανατρέποντας το πλεονέκτημα των πρασίνων.
Κάτι παραπάνω δεν κατάφερε,κάπου εκεί σταμάτησε να σκοράρει,ο ΠΑΟ ξέφυγε 30-43  στην ανάπαυλα και δεν ξαναπειλήθηκε ποτέ.
Πάντως ήταν πολύ καλή η προσπάθεια του Ιωάννου και της παρέας του,τηρουμένων των αναλογιών.

Στην κερκίδα ήταν και ο περσινός προπονητής της ομάδας των παίδων του Περιστερίου.

*Οι πόντοι μισοί μισοί από την σελίδα των Ακαδημιών του ΠΑΟ στο φουμπού και το σάιτ του Περιστερίου.


Αποτέλεσμα Α ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ   55-67
Τα δεκάλεπτα:17-25,30-43,39-55,55-67

Ιωάννου 14 (1), Αντωνόπουλος, Πεδουλάκης 6, Βούρτσης 6, Κρασάκης 15, Δονάς, Χριστογιαννόπουλος, Λυμπέρης 5(1), Σιδέρης 7, Καραμπουρνιώτης, Χριστόπουλος 2, Στρογγύλης.

Παναθηναϊκός (Γκούρας): Αλβέρτης 2, Παττιτάκης 17, Πολιτόπουλος 11, Σωτηρίου, Ψαρράς 14(1), Μπαλαμώτης 2, Παπακώστας 2, Κεφάλας, Τζίντι 3, Λιαράκος 2, Ζέρβας 8, Οικονόμου 6


Στο Σαλούν ο Παπάγος συνετρίβη με 37 πόντους από τις Κουκουβάουνες.
Τελείως ανέλπιστο αυτό,και θα μπορούσε να είχε γίνει μόνο αν δεν έπαιζε ο Κώτσος.
Αυτή ήταν η πρώτη μου σκέψη.
Ε,δεν έπαιζε όπως φαίνεται...


"Παπάγος - Κουκουβάουνες (Παίδες) 30-67

Τα Δεκάλεπτα: 09-25, 11-16, 03-17, 07-09

Παπάγος (Στεφανάκης): Φετοκάκης, Παπαντώνης, Βλάχος 9(1), Ξηροφώτος 4, Αθανασίου 2, Παπανικολαου 3(1), Καλλιέρης 2, Λεβειδιώτης 1, Βαλλιώτης 3(1), Κατσίκας 1, Κουπλάκης 5(1)

Κουκουβάνες (Μπασιάνας): Παπαδόπουλος, Μπουζαλάκος 1, Μπαρμπαρής, Ευαγγέλιδης 12, Παναγιωτακόπουλος, Χαλαδέλλης, Σαπούντζογλου 9, Χρονόπουλος, Αθανασίου 23(3), Κώνστας 12(1), Κρίκης 10, Μουραφέτης

http://www.acpapagou.gr/index.php/61-cat-m...ku16092015.html "

Στα του ΔΑΙΣ πανεύκολη νίκη του Δούκα ο Δούκας συνέτριψε τα Πετράλωνα (εδώ οι πόντοι http://www.ased.gr/Articles/1600 ) ενώ για  την εύκολη νίκη του Αμύντα  δεν έμαθα κάτι νέο.



Πάμε στα προγνωστικά!


20:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ


Α μπε μπα μπλομ,θα πω άσσο(δεν ξέρω αν θα παίξει η μεταγραφή του Ηλυσιακού που λέγαμε).


20:00  ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ


Διπλόν.


20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ


Ντέρμπι,το μόνο της ημέρας τολμώ να πω,πάω με την καυτή έδρα της Πυρκάλ.


20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ


Διπλό άνετο.


20:30  ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ


Πόλλα με λίγα.


21:15 ΡΟΥΦ

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ


Διπλό εύκολο.

Gkos
Τριπλή Κορώνα-Ακαδημία 48-60 (28-25)


ΚΑΠ-Δούκας 49-77
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.