Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΕΚ επικαιρότητα 2014/2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(colonel gomelsky @ May 21 2015, 13:59 ) *
Στις κρίσεις σας για προπονητές, ούτε ένας δεν ανέφερε ότι ο Κατσικάρης είναι παιδί της ΑΕΚ πέρα από ικανός προπονητής. Αυτό το στοιχείο θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικό για μια ανερχόμενη (ελπίζω) δύναμη. Βοηθάει στο να μπορεί ο προπονητής να συσπειρώσει και να έχει και παραπάνω χρόνο καθώς και υπομονή από τον κόσμο. Φαντάζομαι ότι ο φίλος kitrinos το σκέφτεται και από αυτή τη σκοπιά.

Προσωπικά θεωρώ τον Μπαρτζώκα καλό προπονητή, κυρίως από τη θητεία του στο Μαρούσι. Η θητεία του στον ΟΣΦΠ κατά τη γνώμη μου έχει συνολικά αρνητικό πρόσημο.


Συνταγματαρχη ειναι πανακριβος ο κατσικαρης. Κι εγω θα τον ηθελα αλλα το κασε του ειναι τριπλασιο απο αυτο του Μπαρτζωκα.
Air Kef
QUOTE(kitrinos @ May 21 2015, 13:15 ) *
Αγαπητε φιλε δεν ζητησα ουτε με ενδιαφερει το ΑΕΚομετρο. Ολοι ΑΕΚ ειμαστε (οσοι ειναι φαινονται απο τα θελω τους anyway), σορυ αν καταλαβες λαθος. Απλα σου ανεφερα "τα τελευταια 4-5 χρονια". Αλλα τελος παντων εχεις δικο, ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε. Στο κατω κατω Αγγελοπουλος δεν ειμαστε (μαλλον, ε? rolleyes.gif )


ΠΕΣΤΑ - ΠΕΣΤΑ
Καθεσαι 5-6 θεσεις μπροστα μου στο ΟΑΚΑ (ειμαι πισω και δεξια σου στα vip για να καταλαβεις). Το vip δεν το λεω απο κομπασμο. Απλα τυγχανει να ειμαι 20 χρονια φιλος με τους Αγγελοπουλους (τους δικους μας, οχι τα Ολυμπιακα)



Για να μην το κουράσουμε, πριν κάνεις έστω και ενα παραπάνω ποστ, κοίταξε αυτά τα λινκς σε παρακαλώ:

Κανονισμοί Φόρουμ
Οδηγίες για ενα καλό ποστ
Runt
Μια χαρα προπονητης ειναι ο Μπαρτζωκας απλα, ειτε ειναι πιο "γαυρος" κι απο τον Τσουκαλα . Ειτε δεν μπορει να διαχειριστει την πιεση και...το χανει. Αυτη ειναι και η μεγαλη διαφορα φετος στην ομαδα του ΟΣΦΠ. Υπαρχει ηρεμια και στα αποδυτηρια και στο παρκε, κατα τ'αλλα δεν τον θεωρω καλυτερο τον Σφαιροπουλο, εχει ισως μεγαλυτερη ικανοτητα στο να πειθει τους παικτες του να παιζουν σκληρη αμυνα.

Το θεμα στην ΑΕΚ ειναι να ξεκαθαριστουν τα πραγματα απο το καλοκαιρι. Ποιος θα ειναι ο προπονητης, ποιο το μπατζετ. Ποιοι τελος παντων θα ειναι οι στοχοι της ομαδας.

Παντως απο την διοικηση δεν φαινεται να υπαρχει θεμα Σακοτα. θα προτιμουσα τον Μπαρτζωκα (ποσο μαλλον τον Φωτη αλλα δυσκολο) ποιο νεος, πιο μεσα στο... μοντερνο μπασκετ .
Vas
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=130068062

Σωστός ο Μπραουδάκης...
xxx-4711
http://www.sdna.gr/gr/basket/basket-league...-galatsi-i-aek/

εδω γραφει οτι παμε γαλατσι. ισχυει; χωρις λυομενες εξεδρες δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη. επισης η χωρητικοτητα ιεναι προβλημα φετος μαζευαμε μονιμα 5000+ κοσμο. τουλαχιστον θα στεγαστουν τα τμηματα της ερασιτεχνικης

σχετικα με τον τελευταιο αγωνα εχει ανεβει στο youtube. οσα εγραφαν οι φιλοι του αρη ειναι το λιγοτερο υπερβολικα τουλαχιστον για το πρωτο δεκαλεπτο που εκατσα και ειδα τελος παντων.
xavier


ας δειτε το παιχνιδι πρωτα, γιατι απο αυτα που διαβαζω μαλλον αρκετοι εκφερετε αποψη, χωρις να το εχετε κανει
tuareg
QUOTE (Vas @ May 21 2015, 16:23 ) *
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=130068062

Σωστός ο Μπραουδάκης...


διαβασε και τα σχολια απο κατω ομως....
btw
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...5&start=165
ashton
QUOTE (air_23 @ May 21 2015, 12:04 ) *
Ο ΑΡΗΣ εχει τετοια αντιμετωπισω οποτε παει στην πυλασια και τωρα τελευταια κανει διαρκως νικες...Οσο για το σκηνικο που λες ηταν ΠΟΛΥ πιο κοντα στο τελος του αγωνα και το 18-0 που δεχτηκε δεν προλαβαινε μετα να το αντιστρεψει...Αλλωστε η αεκ δεν δεχτηκε κανενα 18-0 μετα τη διακοπη...απο 19-24 το ημιχρονο τελειωσε 38-36 δλδ το επιμερους σκορ ηταν 19-12....εκτος αν ηταν λαθος και η καθιερωμενη διακοπη του ημιχρονου

υγ.Ασε που οι παικτες και οι παραγοντες της ΑΕΚ δεν πειραχτηκαν ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ




Δεν ειστε μονο εδω οπαδοι της ΑΕΚ..εδω θα λεγα ειστε και οι πιο σοβαροι..αμα διαβαζες σε σαιτ την γενικτοερη ατμοσφαια ειδικα μετα το +38 θα καταλαβαινες


1/ Yπάρχουμε και εμείς οι οπαδοί της ΑΕΚ πάντως..
2/ Α δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι μια διακοπή μπορεί να σε επηρεάσει μόνο αν φας 18-0, ή αν λέγεσαι Άρης-Παο-Οσφπ ..


QUOTE (xxx-4711 @ May 21 2015, 18:26 ) *
http://www.sdna.gr/gr/basket/basket-league...-galatsi-i-aek/

εδω γραφει οτι παμε γαλατσι. ισχυει; χωρις λυομενες εξεδρες δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη. επισης η χωρητικοτητα ιεναι προβλημα φετος μαζευαμε μονιμα 5000+ κοσμο. τουλαχιστον θα στεγαστουν τα τμηματα της ερασιτεχνικης

σχετικα με τον τελευταιο αγωνα εχει ανεβει στο youtube. οσα εγραφαν οι φιλοι του αρη ειναι το λιγοτερο υπερβολικα τουλαχιστον για το πρωτο δεκαλεπτο που εκατσα και ειδα τελος παντων.


Το Γαλάτσι είναι σε τραγική κατάσταση..
Έχουν ξηλωθεί τα πάντα, δεν ξέρω πόσο χρόνο (και πόσα φράγκα) θέλει για να γίνει λειτουργικό ..
Runt
Μαλλον για εκει το παει ο Αγγελοπουλος λογικα θα το κανει οπως εχει το Καραισκακης ο Ολυμπιακος. Μπορει να μην εχει την κυριοτητα, αλλα ουσιαστικα για 50 χρονια θα του ανηκει, με την προυποθεση να το συντηρει (αφου βεβαια το ανοικοδομησει με δικα του εξοδα.) και να το διαθετει για τις αναγκες εθνικων αγωνων διαφορων αθληματων.
Το προβλημα στην χωρητικοτητα (7 το πολυ 8 χιλιαδες; ) παντως μοιαζει αλυτο.

http://www.aek1924.gr/basket/item/44386-%C...%B1%CE%B5%CE%BA
air_23
QUOTE (ashton @ May 21 2015, 21:28 ) *
1/ Yπάρχουμε και εμείς οι οπαδοί της ΑΕΚ πάντως..
2/ Α δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι μια διακοπή μπορεί να σε επηρεάσει μόνο αν φας 18-0, ή αν λέγεσαι Άρης-Παο-Οσφπ ..




Το Γαλάτσι είναι σε τραγική κατάσταση..
Έχουν ξηλωθεί τα πάντα, δεν ξέρω πόσο χρόνο (και πόσα φράγκα) θέλει για να γίνει λειτουργικό ..

κουκλε μου το να λες οτι εχασες εξαιτιας μια διακοπης που εγινε στο 10ολεπτο στο οποιο κερδιζες με 5 ποντους οταν το ημιχρονο τελειωνει χ κι εχεις αλλη μια διακοπη να ξεκουραστεις να ηρεμησεις και ολα τα σχετικα και τελικα στο δευτερο ημιχρονο παραλιγο να φας τριαντα στο κεφαλι ειναι τουλαχιστον ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ....η μαλλον ΑΣΤΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ για να εχουμε να λεμε
Runt
QUOTE(air_23 @ May 21 2015, 22:55 ) *
κουκλε μου το να λες οτι εχασες εξαιτιας μια διακοπης που εγινε στο 10ολεπτο στο οποιο κερδιζες με 5 ποντους οταν το ημιχρονο τελειωνει χ κι εχεις αλλη μια διακοπη να ξεκουραστεις να ηρεμησεις και ολα τα σχετικα και τελικα στο δευτερο ημιχρονο παραλιγο να φας τριαντα στο κεφαλι ειναι τουλαχιστον ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ....η μαλλον ΑΣΤΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ για να εχουμε να λεμε


φιλε ξεκολλα μικραινεις την ομαδα σου με το να συνεχιζεις την κοντρα. Εδω στο τοπικ της ΑΕΚ επικρατει η αποψη οτι η διακοπη επηρεασε θετικα τον Αρη σε ενα παιχνιδι που με τη διατησια (μακρια απο μενα) η χωρις, το πιθανοτερο θα ηταν οτι θα κερδιζαμε. Αυτο δεν μπορεις να το αλλαξεις.

Εσυ πιστευεις οτι κερδισες εντελως δικαια και με κοντρα διαιτησια (βασικα μιλας για σφαγη που δεν προκυπτει απο πουθενα). Ωραια ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ κατανοητο, ασχολησου τωρα με το μπροστα!

mods το "κουκλε μου" φανταζομαι το εννοει ο φιλος, που τον εχει δει απο κοντα και ξερει.
Zoys
QUOTE(air_23 @ May 21 2015, 23:37 ) *
σιγα ρε που ειναι ειρωνικο το κουκλε μου....Την ομαδα μου δεν την μικραινω..ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ....και το απεδειξε με μια απο τις πιο @@@@τες προκρισεις της ιστοριας της..

Άφησε τα "ρε" και τα "κούκλε μου". Είναι η πρώτη προειδοποίηση, δεν θα υπάρξει δεύτερη.
Runt
QUOTE (air_23 @ May 21 2015, 23:37 ) *
σιγα ρε που ειναι ειρωνικο το κουκλε μου....Την ομαδα μου δεν την μικραινω..ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ....και το απεδειξε με μια απο τις πιο @@@@τες προκρισεις της ιστοριας της..

Ε οχι μωρε...ποια σφαγη..με διπλασιες βολες..εμ 3 τεχνικες ποινες?με 2 αντιαθλητικα?με φαουλ σε οποιον παικτη του ΑΡΗ επαιζε καλα..?

Σε τι επηρεαση η διακοπη την αεκ?το μονο που αλλαξε η διακοπη ηταν το παθος των παικτων μας μετα..γτ κτλβαν με τι στημενο παιχνιδι εξελισοταν και το πηραν με τον τσαμπουκα τους και τα guts τους...αυτα που δεν ειχανε οι ακριβοπληρωμενοι παικτες της αεκ


Φιλε ασε τα ρε και τα κουκλε εδω μεσα. Πιστευεις αυτα που πιστευεις. Πιστευω αυτα που πιστευω. Τα οπαδικα παραληρηματα ουτε καν τα βλεπω δε μου λενε τιποτα. Τα εχω αφησει πισω μου.
Τ
ο οτι ο Αρης ειναι τεραστιος δεν θα μου το πεις εσυ. Γνωριζω πολυ καλα τι σημαινει Αρης και τον τιμω. Μαθε κι εσυ τι σημαινει ΑΕΚ ομως και ξανασυζηταμε.

QUOTE (Zoys @ May 21 2015, 23:39 ) *
Άφησε τα "ρε" και τα "κούκλε μου". Είναι η πρώτη προειδοποίηση, δεν θα υπάρξει δεύτερη.

πιασε κοκκινο Zoys rolleyes.gif
xxx-4711
βασικα αν υπαρχει φαουλ στην τελευταια φαση του α δεκαλεπτου δεν εγινε στην προσπαθεια για σουτ
το 2ο φαουλ του βεζενκοφ αυστηρο μπορει και ανυπαρκτο. για τη φαση του εσκεμενου δεν καταλαβαινω γιατι σουταρε βολες ο σακοτα αλλα ενταξει εχασε τη μια
tuareg
QUOTE (ashton @ May 22 2015, 00:26 ) *
και το να λέτε 25 χρόνια πως χάσατε από τη Μακάμπι εξαιτίας μιας διακοπής που έγινε στο 28' όταν κερδίζατε με 6 πόντους όταν είχε ακόμα 12' αγώνα και όλα τα σχετικά (ενώ και μετά τη διακοπή αμέσως, η διαφορά έγινε 8) ενώ τελικά παραλίγο να φάτε 20 πόντους στο κεφάλι, είναι ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ.. η μαλλον ΑΣΤΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ για να εχουμε να λέμε ..


στο ξαναειπα δε θες να το καταλαβεις..
μιλας για ματς που εγινε συρραξη παικτων εντος αγωνιστικου χωρου.
Εδω μιλαμε για ενα ματς που εγινε διακοπη λογω νερων,καφεδων κλπ που πεταχτηκαν στους διαιτητες (χωρις κανενα να πειραξει την ομαδα σου οπως ψευδως αναφερει η ανακοινωση της διοικησης σου γιατι το φυλλο αγωνα γραφει τα παντα εκτος απο αυτο που υπαινισεστε) στο τελος του α δεκαλεπτου κι ενω ησουν 5 μπροστα.
Απο το 11 εως το 40 δε πεταχτηκε μεσα τιποτα,η μονη παραφωνια ηταν τα υβριστικα και στο ημιχρονο ησουν ενα καλαθι πισω.
Θες να πεις οτι για 29 λεπτα ειχαν οι δικοι σου φοβηθει και δε μπορουσαν να παξουν επειδη στο 10 επεσαν καφεδες στου διαιτητες και ενω στο ημιχρονο ηταν η διαφορα 2 ποντους τελικα εφτασες να χανεις με 22 στο 35 και αν δεν εκανα φερπλευ θα πηγαινε στους 30 (κατι που δε θεωρησε καλο να κανει ο πολυταρχου πορωνοντας τους δικους μας αφου πανηγυρισε το τριποντο λες και ηταν μπαζερ μπιτερ σε τελικο διαπλανητικου).
Λοιπον η αληθεια ειναι οτι ανεβηκες 4 φορες στο παλε και τις 4 εχασες.
Η αληθεια ειναι αυτη εδω που λεει ο δικος σου δημοσιογραφος
Στο μπάσκετ η ΑΕΚ έχασε δίκαια από τον Άρη στην Θεσσαλονίκη. Η ανακοίνωση της ΚΑΕ ΑΕΚ μου είναι παντελώς αδιάφορη και έγινε για τα μάτια του κόσμου. Αν ήθελε θα έπρεπε να ξεκαθαρίσει ότι η ομάδα δεν θα βγεθι στο γήπεδο αν δεν εκκενωθεί αυτό, τώρα κατόπιν εορτής ανακοινώσεις δεν με αγγίζουν! Μπράβο στη διοίκηση για φέτος, μπράβο σε όλους αφού πηγαίναμε για σωτηρία και φτάσαμε να διεκδικούμε είσοδο στα ημιτελικά του πρωταθλήματος και μακάρι να 'χουν τον ίδιο ζήλο για του χρόνου, θα πετύχουν σπουδαία πράγματα!

http://www.gazzetta.gr/football/article/74...ellas-kai-ayrio

καθως και αυτη εδω

Τι όμως να πει στον κόσμο της που δεν τρώει...κουτόχορτο η ΑΕΚ . Ότι πληρώνει τον Μενσά που κοστίζει όσο ολόκληρος ο ΑΡΗΣ και αυτός μαλώνει με τον Ίνγκλις που μανουριάζει με όλους τους αντιπάλους υπό την ανοχή των διαιτητών; Να πει, μας έδωσαν 26 βολές και τις μισές τις χάσαμε; Να πει ότι σπάσαμε τα καλάθια με τα τρίποντα.

ΟΤΙ Ο ΠΡΙΦΤΗΣ ΤΥΛΙΞΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΛΛΑ ΧΑΡΤΙ ΤΟΝ ΣΑΚΟΤΑ που για να πάρει ταιμ άουτ η διαφορά πήγε από τους 2 στους 13; Ότι το ματς κρίθηκε ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ με τον Πρίφτη να επιλέγει ψηλό σχήμα με 3αρι τον Βεζένκοφ και να βραχυκυκλώνει τον αντίπαλο;

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ. Δεν τρώει κουτόχορτο ο λαός της ΑΕΚ. Το ματς το έχασε για 4 υβριστικά συνθήματα (ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ) και 6 μπουκαλάκια νερό που έπεσαν προς τους διαιτητές ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ.

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...3/gkrizoi-lykoi








QUOTE (jasonick @ May 22 2015, 00:35 ) *
Είδα την πρώτη περίοδο όπου ήταν η αφορμή για να ξεφύγουν τα πράγματα.

4:34 Το φάουλ του Βεζένκοφ στο Σάκοτα είναι καθαρό τον βρίσκει στο χέρι.
3:54 Δεν βλέπω φάουλ του Σίμτσακ.
3:42 Ο Τόμας ίσως κάνει φάουλ στον Wilbekin. Κρατάω τις επιφυλάξεις μου λόγω της ποιότητας του βίντεο.
3:07 Δίνεται εύκολα το φάουλ στον Βεζένκοφ.
2:22 Άνετα έδινε ο διαιτητής αν ήθελε φάουλ υπέρ του Pops.
1:47 Φάουλ του Σίμτσακ, αυτό που κάνει κάτι δεν έχει σχέση με boxout.
0:42 Καθαρό επιθετικό του Τσιάρα, σπρώχνει τον Σάκοτα με το χέρι.
0:27 Καθαρό φάουλ του Νέιμικ και στη συνέχεια βλακεία του Pops. Η τεχνική στον Pops, ίσως σήκωνε και αποβολή. Ο Πάσαλιτς στη συνέχεια πάει ύπουλα και του τραβάει μια σπρωξιά. Το αντιαθλητικό που σφυρίχτηκε δεν ξέρω που κολάει, έπρεπε να πάρει και αυτός τεχνική.
0:02 Σφυρίζεται εύκολα το φάουλ του Μιλόσεβιτς πάνω στον Πάσαλιτς.


Κατά τα άλλα πολλά σουτ από την περιφέρεια ο Άρης, ελάχιστα drives για αυτό και είχαμε μόλις 2 ομαδικά 8 δεύτερα πριν τη λήξη του δεκαλέπτου.
Δεν θέλω να γίνω ειρωνικός αλλά αν αυτό θεωρείται σφαγή θα πρέπει να είστε πολύ χαρούμενοι για τις διαιτησίες που είχατε τότε σε άλλα ματς.



QUOTE (xxx-4711 @ May 22 2015, 00:37 ) *
βασικα αν υπαρχει φαουλ στην τελευταια φαση του α δεκαλεπτου δεν εγινε στην προσπαθεια για σουτ
το 2ο φαουλ του βεζενκοφ αυστηρο μπορει και ανυπαρκτο. για τη φαση του εσκεμενου δεν καταλαβαινω γιατι σουταρε βολες ο σακοτα αλλα ενταξει εχασε τη μια



δειτε τις φασεις στο 18.50 και στο 1.25.15 και εξηγηστε μου τη διαφορα γιατι η μια σφυριχτηκε ετσι κι η αλλη αλλιως
kitrinos
QUOTE (RipCity @ May 21 2015, 13:43 ) *
ντάξει φίλε kitrine θα βρεις πολύ καλύτερους του Μπαρτζώκα που θα δεχθούν να έρθουν. εσύ νομίζεις ότι είσαι μαγαζί γωνία και μαγκιά σου, αλλά πολλοί ξένοι φέτος έμαθαν ότι συνεχίζει και υπάρχει ΑΕΚ και δε διαλύθηκε. με τέτοιες νοοτροπίες πιο πιθανό να έρθει πιο γρήγορα η οριστική διάλυση από την επάνοδο στις επιτυχίες.

Μπαρτζώκας who εν τω μεταξύ και περιμένω με αγωνία να δω την τροπαιοθήκη του Κατσικάρη, γιατί από τον Ζοτς ως τον Φώτη πρέπει να υπάρχουν περίπου 100 σκαλοπάτια διαφορά.


Αγαπητε φιλε, ο Κατσικαρης γαι εμας τους ΑΕΚτζηδες θα ειναι παντα 10 σκαλοπατια παραπανω απο ολους, μιας και ειναι δηλωμενος ΑΕΚτζης (το αναφερει και ο Gomelsy πιο κατω, ετσι ειναι)

Επισης σε εμας τρους ΑΕΚτζηδες μην λετε ποτε "περιμένω με αγωνία να δω την τροπαιοθήκη του Κατσικάρη, γιατί από τον Ζοτς ως τον Φώτη πρέπει να υπάρχουν περίπου 100 σκαλοπάτια διαφορά"!
Εμεις δεν σκεπτομαστε με τροπαια, πρωταθληματα, κυπελλα κ.λ.π
Αν σκεπτομασταν ετσι, θα ειμασταν η' Ολυμπιακοι η' Παναθηναικοι

ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΦΑΝΕΛΛΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΟΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΗΜΑ
Εκτος αν θεωρεις τα κεφαλια κουρων η' τα ζαρζαβατικα συμβολα !! smiley.gif Τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα




QUOTE (Air Kef @ May 21 2015, 14:18 ) *
Για να μην το κουράσουμε, πριν κάνεις έστω και ενα παραπάνω ποστ, κοίταξε αυτά τα λινκς σε παρακαλώ:

Κανονισμοί Φόρουμ
Οδηγίες για ενα καλό ποστ


Μα τα εχω δει εδω και καιρο που ποσταρω, απλα δεν καταλαβα που δεν υπηρξα συμβατος με τους κανονισμους !

Τελος παντων, αν ειδατε κατι που δεν παρατηρω εγω, σορυ
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Runt @ May 21 2015, 22:52 ) *
Μαλλον για εκει το παει ο Αγγελοπουλος λογικα θα το κανει οπως εχει το Καραισκακης ο Ολυμπιακος. Μπορει να μην εχει την κυριοτητα, αλλα ουσιαστικα για 50 χρονια θα του ανηκει, με την προυποθεση να το συντηρει (αφου βεβαια το ανοικοδομησει με δικα του εξοδα.) και να το διαθετει για τις αναγκες εθνικων αγωνων διαφορων αθληματων.
Το προβλημα στην χωρητικοτητα (7 το πολυ 8 χιλιαδες; ) παντως μοιαζει αλυτο.

http://www.aek1924.gr/basket/item/44386-%C...%B1%CE%B5%CE%BA

Αν γινει ετσι τοτε μια χαρα. Θα εχουν στεγη ολα τα τμηματα και οι ακαδημιες φανταζομαι. Οσον αφορα αυτο που λες για την χωρητικοτητα λογικα θα μπορουν να μπουν και πτυσσομενες. Αλλα ουτως η αλλος για μενα 8000 θεσεις ειναι μια χαρα. Μη ξεχναμε οτι οι Αγγελοπουλοι ηθελαν το Ελληνικο που εχει την ιδια χωρητικοτητα.
Air Kef
Σβήστηκαν ποστ, κάποια μέλη δεν θα ποστάρουν για 1-2-3 μέρες, παρακαλώ να τελειώσει το θέμα Αρης - ΑΕΚ απο αυτό το τόπικ και αν καποιοι θελουν ανάλυση φάσεων κτλ. υπάρχει το αντίστοιχο τόπικ.
ashton
Στα περί τροπαιοθήκης να θυμήσω, πως ο Jack Haley πήρε πρωτάθλημα στο ΝΒΑ ενώ ο Karl Malone οχι, ή ότι ο Βαγγέλης Βουρτζούμης σήκωσε τρία ευρωπαϊκά κύπελλα, ενώ ο Νίκος Γκάλης δεν έπαιξε ούτε τελικό ..

και στους προπονητές, ο Subodic μπορεί να πήρε πρωτάθλημα με τον ΠΑΟ μετά από 14 χρόνια, αλλά δεν βρίσκει δουλειά ούτε σε Α3 ..
kitrinos
QUOTE (ashton @ May 22 2015, 13:11 ) *
Στα περί τροπαιοθήκης να θυμήσω, πως ο Jack Haley πήρε πρωτάθλημα στο ΝΒΑ ενώ ο Karl Malone οχι, ή ότι ο Βαγγέλης Βουρτζούμης σήκωσε τρία ευρωπαϊκά κύπελλα, ενώ ο Νίκος Γκάλης δεν έπαιξε ούτε τελικό ..

και στους προπονητές, ο Subodic μπορεί να πήρε πρωτάθλημα με τον ΠΑΟ μετά από 14 χρόνια, αλλά δεν βρίσκει δουλειά ούτε σε Α3 ..


Ποσο αποστομωτικη η παραθεση Βουρτζουμη-Γκαλη ?????????????

Ειναι σαν την ποδοσφαιρικη, ιδιου στυλ παραθεση, Ανατολακη-Ντεμη !! rolleyes.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...o-mensa-mponsoy

Ετσι ισως να εξηγειται και η ασθενεια του τις προαλλες. Οποτε αδειασε ηδη μια θεση για το ροστερ της νεας σεζον. Κριμα γιατι τον συμπαθουσα πολυ τον Μενσα.
kitrinos
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ May 22 2015, 14:21 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...o-mensa-mponsoy

Ετσι ισως να εξηγειται και η ασθενεια του τις προαλλες. Οποτε αδειασε ηδη μια θεση για το ροστερ της νεας σεζον. Κριμα γιατι τον συμπαθουσα πολυ τον Μενσα.


Ας μην βιαζομαστε. Η ομαδα δηλωσε οτι ο Μενσα εδω και 10 χρονια παιρνει ενα φαρμακο που μαλλον περιεχει αυτην την ουσια και ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΟ παντου. Να πω την αληθεια και εγω σκεφτηκα οτι εγραψες + μαριχουανες κ.λ.π, αλλα μπορει να εχουμε ολοι αδικο

Θα δειξει
ashton
Πάντως δένει και η αφυδάτωση με τις αμφεταμίνες, και το σούρσιμο τον τελευταίο καιρό ..
Να δούμε..
Το θέμα δεν είναι αν αδειάζει η θέση του, γιατί αν αδειάσει η δική του αδειάζει λογικά και του Hairston. Οι γυναίκες τους είναι κολλητές και από εκεί ψήθηκε να έρθει ο Malik .
Ilias7
QUOTE(ashton @ May 22 2015, 19:31 ) *
Πάντως δένει και η αφυδάτωση με τις αμφεταμίνες, και το σούρσιμο τον τελευταίο καιρό ..
Να δούμε..
Το θέμα δεν είναι αν αδειάζει η θέση του, γιατί αν αδειάσει η δική του αδειάζει λογικά και του Hairston. Οι γυναίκες τους είναι κολλητές και από εκεί ψήθηκε να έρθει ο Malik .



Τώρα αποτελεί ειδική περίπτωση..Θα προκύψει τιμωρία..Εξάλλου η ΑΕΚ είναι σε ανοδική πορεία..Δε νομίζω να επηρεάσει αυτό το Χέρστον
ashton
QUOTE
Ανακοίνωση για Μενσά
Παρασκευή 22 Μαΐου 2015 19:50

Η διοίκηση της ΑΕΚ ανακοινώνει:

Όπως μας ενημέρωσε σήμερα (22/05) το ΕΣΚΑΝ, ο αθλητής Ποπς Μενσά Μπονσού κατά την πρώτη εξέταση του δείγματος, που έδωσε στον έλεγχο που υποβλήθηκε μετά τον αγώνα με τα Τρίκαλα, στις 18 Απριλίου 2015, στο ΟΑΚΑ, ανιχνεύθηκε η ουσία αμφεταμίνη.

Ο παίκτης κλήθηκε και έδωσε εξηγήσεις ενώπιον της διοίκησης. Η ΚΑΕ ΑΕΚ ζήτησε ήδη από το ΕΣΚΑΝ λεπτομέρειες για την ανάλυση του δείγματος και επιφυλάσσεται για τις επόμενες κινήσεις της.


http://www.aekbc.gr/articles-198/anakoinwsh-gia-mensa.htm
ashton
Απολογισμός/έλεγχος χρονιάς
http://vasilissa.blogspot.gr/2015/05/201415.html (προπονητές - ξένοι που έφυγαν)
http://vasilissa.blogspot.gr/2015/05/201415_26.html (παίκτες με μονοψήφιο νούμερο φανέλας)
http://vasilissa.blogspot.gr/2015/05/201415_27.html (παίκτες με διψήφιο νούμερο φανέλας)
Dwyane ''the flash'' Wade
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...o-mensa-mponsoy
Air Kef
Μην κάνετε ξερά λινκ για ποστ, γράφετε μια κουβέντα πλιζ τι άρθρο είναι αυτό που βρήκατε ενδιαφέρον. smile.gif
ashton
Νομίζω πως για μεταγραφικά, ευρώπες κλπ, μάλλον πρέπει να ανοίξουμε νέο τόπικ, αφού το 2014/15 τέλειωσε .
Zoys
QUOTE(ashton @ May 31 2015, 11:25 ) *
Νομίζω πως για μεταγραφικά, ευρώπες κλπ, μάλλον πρέπει να ανοίξουμε νέο τόπικ, αφού το 2014/15 τέλειωσε .

Τα post περί μεταγραφών κτλ. μεταφέρθηκαν στο νέο topic "ΑΕΚ, ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ 2015/16".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.