Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Ethnikaras
Φοίνικας και Πορφύρας ήταν γηπεδούχοι, και εμείς φιλοξενούμενοι.
Εάν δεν πηγαίναμε εμείς, θα ήταν γεμάτο το κλειστό ;
Δεν νομίζω σαν σωματείο, αλλά και σαν φίλαθλοι, να στερήσαμε από κανέναν την δυνατότητα να δει την ομάδα του όλα αυτά τα χρόνια....
Μιλάω με βάση την λογική, σαν απλός φίλαθλος, και όχι σαν επίσημος φορέας.
Δεν επιβάλω απαγόρευση, δεν έχω τέτοια αρμοδιότητα ούτε τέτοια δυνατότητα.
Σε ένα μικρό κλειστό, των 150 θέσεων, εάν έρθουν 300 δικοί μας και 200 φιλοξενούμενοι, το πιο λογικό είναι να γίνει χαμός, και να μείνει κόσμος απ' έξω, και ....πολλά άλλα.
Στην Δραπετσώνα και δεν θα υπήρχε πρόβλημα, και θα το χαιρόμαστε όλοι μας.
Δεν μιλάμε για ομάδες που θα έρθουν 20-30 άτομα, αυτοί θα βολευτούν κάπου, και θα γίνουμε όλοι μας σαρδέλες, δεν πειράζει....
Εάν μάλιστα έχουν συνεννοηθεί με το σωματείο, τότε μπορεί να κρατηθεί ένας αριθμός θέσεων, να γίνει μια λίστα, κάτι, και να είναι καλύτερα για όλους.
Σε περιπτώσεις ομάδων που έχουν κόσμο όμως, πως θα γίνει αυτό ;;
Τέλος πάντων, εγώ την γνώμη μου είπα, όποιος θέλει μπορεί να καταθέσει την δική του, δημοκρατία έχουμε, αλίμονο...
Αν μάλιστα στην γνώμη του συμπεριλαμβάνεται και λύση στο πρόβλημα, ακόμα καλύτερα.
Γιατί και εμείς σαν φίλαθλοι λύση ψάχνουμε....
Αν το αφήσουμε έτσι, χωρίς την παραμικρή έστω ενημέρωση και κουβέντα, τότε θα βρεθούμε σε δυσάρεστες καταστάσεις.....
magic32
επειδη εχω δει πολλες φορες ματς του πορφυρα κυριως πιστευω οτι το γηπεδο θα γεμιζε και χωρις εσας..δεν κακιζω την δικια σας παρουσια προφανως..αλλα μου φαινεται περιεργο να λες οτι δεν θα υπαρχουν φιλοξενουμενοι οπαδοι...
Ethnikaras
Το σίγουρο είναι ότι θα είναι πάρα πολύ δύσκολο.
Θέλει προετοιμασία, οργάνωση, και συνεννόηση, ακόμα και για μικρό αριθμό φιλοξενούμενων.
Αυτό γράφω.
Και φυσικά για παιχνίδια που σε άλλες συνθήκες θα παρακολουθούσαν 1.000 άτομα συνολικά, ούτε λόγος στο Σαλπέας....
Είχαμε καλομάθει στην Δραπετσώνα που είναι σχετικά μεγάλο κλειστό....
Τέλος πάντων, ας το αφήσουμε, δεν έχει νόημα.
Αυτά είναι καλό να λυθούν ανάμεσα στις διοικήσεις των σωματείων.
Εμείς εδώ κουβέντα κάνουμε....


Blue1965White
QUOTE
Υγ2: Φιλε Γαλανολευκε..αυτο που προτεινεις για αμοιβαια οπαδικη προστασια πολυ φοβαμαι οτι ειναι αδιανοητο για τα ελληνικα δεδομενα... Τουλαχιστον εγω δεν θα μπορουσα να δεσμευτω για κατι τετοιο...Αλλα οπως ειπα και πιο πανω, δεν πρεπει επιτελους να κανει κατι και η Αστυνομια...?


Petran δε μιλάω για αμοιβαιότητα. Οι Ιωνικοί δε χρειαζόμαστε προστασία από κανέναν. Μιλάω για προστασία των λιγοστών φίλων της προοδευτικής που (μάλλον απίθανο) θελήσουν να έρθουν στον Πλάτωνα. Οι Ιωνικοί θα πάμε μαζικά στον Κορυδαλλό. Η αστυνομία είναι καλύτερα να μην ανακατευτεί καθόλου. Αμοιβαίος αποκλεισμός των φιλοξενούμενων φιλάθλων θα πλήξει μόνο τον Ιωνικό. Με ή χωρίς αποκλεισμό προοδευτικάνοι δε θα έρθουν στον Πλάτωνα.
pinezes14
QUOTE(magic32 @ Oct 15 2010, 00:07 ) *
φιλε πως λες οτι θα ναι δυσκολονα ρθουν οπαδοι αλλων ομαδων οταν ο κοσμος σας πηγαινε μια χαρα οταν παιζατε φιλοξενουμενοι εκει?



ναι μονο που ειναι αλλο να παιζουμε με ιωνικο η προοδευτικη που υπαρχει μιαμεταφερομενη κοντρα απο το ποδοσφαιρο και αλλο να παιζεις με πορφυρα,φοινικα κλπ...
και οποιος δε το καταλαβαινει...

και ρε συ ματζικ μη βγαζεις τοση εμπαθεια για τον εθνικο....

μακαρι τη δευτερα να δουμε ενα ωραιο παιχνιδι χωρις εξωαγωνιστικα(αν και θα πρεπει να φροντισουν οι αρμοδιοι για αυτο)...
γι αυτο φωναζουμε και για την αναγκαιοτητα υπαρξης κλειστων οπως το παρατημενο παπαστρατειο...

PetranG3
QUOTE(pinezes14 @ Oct 15 2010, 14:06 ) *
μακαρι τη δευτερα να δουμε ενα ωραιο παιχνιδι χωρις εξωαγωνιστικα(αν και θα πρεπει να φροντισουν οι αρμοδιοι για αυτο)...
γι αυτο φωναζουμε και για την αναγκαιοτητα υπαρξης κλειστων οπως το παρατημενο παπαστρατειο...



+1

Ντροπη και μονο που το Παπαστρατειο παραμενει κλειστο...Ενας τοσο μεγαλος δημος κι εχει 2 γηπεδα...Ημαρτον...Αλλα δεν ειναι της παρουσης...
Απο τη Δραπετσωνα πως σας ηρθε και φυγατε...?
gate14
Για να τελειωνουμε
Το Σαλπεας χωρα με το ζορι 200 ατομα.
Δεν εχουν προτεραιοτητα αυτοι που εδωσαν 40 € για να ενισχυσουν το τμημα μπασκετ του Εθνικου με διαρκειας?
Ναι , αυτοι ειναι ΠΟΛΛΟΙ (ΑΝΩ ΤΩΝ 100) και ΠΡΕΠΕΙ να βλεπουν την ομαδα στο Σαλπεας.
Επισης αγαπητε Ματζικ μπορω να σου πω οτι οι ΜΟΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ που μπορουν να μαζεψουν απο 50- ως 100 ατομα εκτος εδρας ειναι ΛΙΓΕΣ !!!!!!Μια εξ αυτων ο Εθνικος.Σε σχετικα μεγαλα γηπεδα η ακομα και μικρα οπου οι εξεδρες ειναι αδειες οι Εθνικοι χωρουν (και οχι μονο οι Εθνικοι φυσικα).
Για τα εντος εδρας?Παραπανω απο 100?
Εθνικος -Ιωνικος-Προο-Μανδραικος και ο Πρωτεας Βουλας μονο αυτες οι ομαδες μπορουν και οι 4 πρωτες ανετα και πανω απο 400 ατομα εντος εδρας.
Δεν θελω να υποτιμησω αλλες ομαδες αλλα πχ Φοινικας,Περα,Πολις,Φαρος,Αλιμος ,Ρεντη,Αρης και Δραπετσωνα,Ελευθερια σε μεταξυ τους παιχνιδια αλλα και σε οσα παιχνιδια τους εχω δει σαν αντιπαλους εδω και χρονια ξεχωριζω συγγενεις παικτων και καποιες ομορφες παρουσιες.Μπασκετικος καθαρα κοσμος
Απαντωντας στον φιλο Πετρο ( ελπιζω να εχουμε και καλο ματς στο Ελληνικο την Κυριακη και να την σωσουμε την χρονια και οι 2 μας φετος γιατι εχουμε ΜΠΛΕΞΕΙ διοικητικα ) γιατι πηγαμε στον Σαλπεας?
Γιατι ο Εθνικος στο ποδοσφαιρο εχει εδω και χρονια εξοριστει απο τον Πειραια, εξοριστηκε και στο μπασκετ, καιρος να επιστρεψει τουλαχιστον στο μπασκετ smile.gif

ΥΓ- Θα αναφερω επισης οτι στο ματς της Δευτερας ο Εθνικος δεν ειχε την παρουσια φιλων του.Ο λογος?Λιγες ωρες νωριτερα ο Εθνικος επαιζε ποδοσφαιρο στην Καλλιθεα.Ενημερωνω απλα πως σε ενα καταμεστο γηπεδο σαν της Μανδρας οι φιλοι της Μανδρας ρωτουσαν γιατι οι φιλοι του Εθνικου δεν ηρθαν .Ελεγαν οτι εμειναν με ανοιχτο το στομκα απο την παρουσια των φιλων του Εθνικου προπερσι και τις εκδηλωσεις τους.
Ειναι λοιπον δυνατον , τους φιλους του Μανδραικου να μην τους φιλοξενησουμε στον δευτερο γυρο?Θα στριμωχτουμε λιγο παραπανω και τι εγινε smile.gif ?
PetranG3
QUOTE(gate14 @ Oct 15 2010, 14:25 ) *
Απαντωντας στον φιλο Πετρο ( ελπιζω να εχουμε και καλο ματς στο Ελληνικο την Κυριακη και να την σωσουμε την χρονια και οι 2 μας φετος γιατι εχουμε ΜΠΛΕΞΕΙ διοικητικα ) γιατι πηγαμε στον Σαλπεας?
Γιατι ο Εθνικος στο ποδοσφαιρο εχει εδω και χρονια εξοριστει απο τον Πειραια, εξοριστηκε και στο μπασκετ, καιρος να επιστρεψει τουλαχιστον στο μπασκετ smile.gif



Ελπιζω να διατηρησουμε την παραδοση μ' εσας στα εκτος εδρας... smiley.gif
Περα απο αυτο ομως, μακαρι να δουμε ενα ωραιο παιχνιδι την Κυριακη...(το τελευταιο σας στο Ελληνικο αν δεν απατωμαι...Μετά Αιγάλεω)...

Ειναι κριμα που μιλαμε για σωτηρια της χρονιας...2 τοσο ιστορικες ομαδες...Κριμα που δεν κανατε την υπερβαση περσυ...Δεν πειραζει ομως...Ο Εθνικος εχει περασει απο χιλια κυματα κι εχει μαθει να ζει με τις δυσκολιες...Οπως κι εμεις...

Για τον εξορυσμο δεν θα διαφωνησω, απλα για την οικονομια του γηπεδου δεν ξερω αν ειναι καλυτερα...Αλλα εσεις ξερετε...Ας μην υπηρχε ο ερυθρολευκος μπαμπουλας - νταβατζης του Πειραια απο πανω και απο το δικο σας κεφαλι και ολα θα ηταν καλυτερα...

Τελος παντων...Ας ελπισουμε να εχουμε καλο θεαμα, καθολου εξωαγωνιστικα και γενικοτερα να μιλαμε για τετοια θεματα : Για το αν θα χωρεσει στο Χ γηπεδο ο κοσμος, για να παρακολουθησει αγωνα Α' ΕΣΚΑΝΑ...Ειτε ειναι 200 θεσεων, ειτε 500 κ.ο.κ....
gate14
QUOTE(PetranG3 @ Oct 15 2010, 14:50 ) *
Ελπιζω να διατηρησουμε την παραδοση μ' εσας στα εκτος εδρας... smiley.gif
Περα απο αυτο ομως, μακαρι να δουμε ενα ωραιο παιχνιδι την Κυριακη...(το τελευταιο σας στο Ελληνικο αν δεν απατωμαι...Μετά Αιγάλεω)...

Ειναι κριμα που μιλαμε για σωτηρια της χρονιας...2 τοσο ιστορικες ομαδες...Κριμα που δεν κανατε την υπερβαση περσυ...Δεν πειραζει ομως...Ο Εθνικος εχει περασει απο χιλια κυματα κι εχει μαθει να ζει με τις δυσκολιες...Οπως κι εμεις...

Για τον εξορυσμο δεν θα διαφωνησω, απλα για την οικονομια του γηπεδου δεν ξερω αν ειναι καλυτερα...Αλλα εσεις ξερετε...Ας μην υπηρχε ο ερυθρολευκος μπαμπουλας - νταβατζης του Πειραια απο πανω και απο το δικο σας κεφαλι και ολα θα ηταν καλυτερα...

Τελος παντων...Ας ελπισουμε να εχουμε καλο θεαμα, καθολου εξωαγωνιστικα και γενικοτερα να μιλαμε για τετοια θεματα : Για το αν θα χωρεσει στο Χ γηπεδο ο κοσμος, για να παρακολουθησει αγωνα Α' ΕΣΚΑΝΑ...Ειτε ειναι 200 θεσεων, ειτε 500 κ.ο.κ....


Mπορει να κανετε εσεις το διπλο και μετα εμεις το διπλο στην Νικαια ....ετσι παει με Πηρουνιες-Κανελλακηδες smiley.gif
Καλη συνεχεια φιλαρακι σε μπασκετ - ποδοσφαιρο
PetranG3
QUOTE(gate14 @ Oct 15 2010, 14:53 ) *
Mπορει να κανετε εσεις το διπλο και μετα εμεις το διπλο στην Νικαια ....ετσι παει με Πηρουνιες-Κανελλακηδες smiley.gif
Καλη συνεχεια φιλαρακι σε μπασκετ - ποδοσφαιρο



Με στεναχωρεις...Μην πιστευεις τις αηδιες που γραφουν οι φυλλαδες...Χαραλαμπιδης και αλλοι 9 πλεον...Εχει υπαρξη συναντηση και των οργανωμενων και του Ερασιτεχνη με τον Χαραλαμπιδη...Αυτοι που συντηρουν το φαντασμα του Κανελλακη στον ΙΩΝΙΚΟ, το κανουν για τους δικους τους λογους....
(Οκ, το κοβω εδω για τη μπαλα... blove.gif Μονο μπασκετ... :-D )

Καλη συνεχεια και σε σας...
magic32
Απο που κι ως πο ειδατε εμπαθεια στον εθνικο?ειδατε να εχω ξαναγραψει κατι κακο?σας παρακαλω πολυ..διαπιστωση εκανε...ο πορφυρας ξερω πολυ καλα οτι ακομα και με συγγενεις και φιλους το γεμιζει το γηπεδακι του..το ιδιο και ο πρωτεας.και στα 2 ο κοσμος σας παει κανονικα..μαλιστα στο σαλπεα εχουν γινεια και φασαριες για αν μπειτε και καλα κανατε..ετσι δεν ειναι?

επειδη λοιπον ετυχε να ειμαι στο πρωτο ματς με τον φοινικα και πραγματικα δεν ειδα καμια εξεδρα τοσο εμγαλη και φανατικη οπως περιγραφεται δεν νομιζω οτι θα ναι τοσο δυσκολο αν φιλοξενθουν οπαδοι και αλλων ομαδων..εκτος αν σκπευετε να τα κανετε λαμπογιαλο,οποτε τοτε καλυτερα ν αποφευχθει
gate14
Εθνικος - Προο 70-51
Ανετη επικρατηση του Εθνικου , σε κανενα σημειο του παιχνιδιου δεν απειληθηκαμε .Η δαφορα εφτασεκαι τους 28 ποντους !!!!
Μεγαλο διπλο της Μανδρας μεσα στον Φαρο (+14)
Ethnikaras
Εθνικός - Προοδευτική άσσος, +20 περίπου.
Ήρθε λοιπόν η σημερινή μέρα, και επιβεβαιώθηκε ο Magic32 σε κάποια σημεία του.
Οφείλω λοιπόν να είμαι σωστός απέναντι του και να παραδεχτώ ότι είχε δίκιο, τουλάχιστον για το σημερινό παιχνίδι.
Ο λόγος ;;
Η απογοητευτική προσέλευση των φίλων της δικής μου ομάδας.....
Τραγικά νούμερα για Εθνικό αυτά, μόλις και με τα βίας 80 άνθρωποι (και ίσως λέω και πολλούς).
Προφανώς αυτοί που αγόρασαν το διαρκείας τους προτίμησαν να μην βγούνε στην βροχή (που είχε κόψει) να δούνε έναν ωραίο αγώνα μπάσκετ.
Ήσυχο το παιχνίδι, κακή και άστοχη ο Προοδευτική στα 2 πρώτα δεκάλεπτα, καλύτεροι εμείς, παίξαμε διαστήματα αρκετά καλού μπάσκετ.
Φτάσαμε στο +30....
Στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβηκε η Προοδευτική, πίεσε σε όλο το γήπεδο, κατέβασε την διαφορά, έδειξε κάποιες αρετές σαν ομάδα, απέναντι σε έναν πολύ μέτριο Εθνικό σε αυτό το δεκάλεπτο.
Η διαφορά μπορεί να έφτασε και στους 10-12 πόντους....
Στο τέταρτο δεκάλεπτο, έμειναν από δυνάμεις οι Κορυδαλλιώτες, δεν απείλησαν να φτάσουν το σκορ, φτάσαμε εμείς στο +20 και τελείωσε το παιχνίδι.
3 Χ 3 και συνεχίζουμε.....
Αξιόμαχη ο Προοδευτική, ήταν όμως τραγικά άστοχη σήμερα....
Τέλος, δεν τα κάναμε λαμπόγιαλο.....
Οι 10-15 φίλοι της Προοδευτικής που παραβρέθηκαν, κύριοι ήρθαν, κύριοι έφυγαν.
Κανείς δεν κοίταξε στραβά κανέναν και όλα κύλησαν ομαλά.
Δεν ξέρω βέβαια τι θα γινόταν εάν υπήρχε μεγάλος όγκος οπαδών και των δυο ομάδων.
Από το να διαλύονται κλειστά (λες και στον Πειραιά έχουμε πολλά), να γίνονται ασχήμιες, καλύτερα μπασκετικοί φίλαθλοι να απολαμβάνουν το παιχνίδι.
Τέλος καλό, όλα καλά.
PetranG3
Ρεντη - ΙΩΝΙΚΟΣ 87-83 (2 παρατασεις)

Οτι και να πω ειναι λιγο...
Πικρα και των γονεων...Δεν εχω λογια...
gate14
Διπλο και του Πολις στο Περα (ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ )
stathismag
Μεγαλο διπλο της ΜΑΝΔΡΑΣ μεσα στο φαρο +14;;ποντους..ενω η διαφορα ηταν ακομη και στους 24π.Μεγαλη νικη οπου ανατρεπει και το οποιο τυχον αρνητικο κλιμα μετα την εντος εδρας ηττα την προηγουμενη αγωνιστικη απο τον ΕΘΝΙΚΟ.
gate14
O Aλιμος κερδισε ενα ποντο την Ελευθερια
Η Δραπετσωνα εχασε 20 ποντους.......
Και ο Πρωτεας κερδισε τον Φοινικα
Αυτα για σημερα
spartacos
Απο το site της ΕΣΚΑΝΑ....

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ [59 - 39]

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ [65 - 55]

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ [59 - 73]

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ [70 - 51]

ΡΕΝΤΗ ΑΕ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ [87 - 83]

ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ [76 - 74]

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ - ΠΕΡΑ ΑΣ [78 - 55]

junior08
Tα αποτελέσματα και οι σκορερς για την 3η αγωνιστική της Α' ανδρών

http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...4&Itemid=34
nba23
Παρακολούθησα εχτές το ματσάκι Πόλις-Πέρα και μετανιωσα την ωρα και την στιγμή που πήγα να το δω...
ο Πόλις φυσικα πολυ ανώτερος αλλα δεν μου άρεσε καθόλου σαν ομάδα,μπορεί να κάνω λάθος αλλα πολύ γκρίνια εβλεπα και στην διάρκεια του παιχνιδιού αλλα και στον πάγκο,καθότανε ενα φιλαράκι μου δίπλα και μου είπε οτι η γκρίνια και η μουρμούρα ειναι σήμα κατεθέν του Πόλις χρόνια τώρα,εδω ανεβήκανε περίπατο και η γκρίνια επεφτε σύνεφο,τελος πάντων κρίμα για την ομάδα γιατι είναι αητητη και ειναι ετσι,σε πιθανη ηττα πως θα κάνουν???Το Περα μακράν η πιο αδύναμη ομάδα που εχω δει ακόμα και στην Β δύσκολα θα κρατιότανε στην κατηγορία,πολλοι νέοι παίκτες ταλαντούχοι ίσως αλλα δεν είναι για το επίπεδο της Α...Μου άρεσε πολυ ο Φωτόπουλος και ο Κασπαριάν απο Πόλις και ο Συγκλέτος επίσης πολύ θετικός,από το Πέρα ο Μουρίκης ηταν ο καλύτερος γαι μένα μαζί με τον Αποστολίδη.Μεγάλη νίκη απο Μάνδρα και μπράβο στον φίλο μου τον Αγγελόπουλο που έμαθα οτι ήταν εξαιρετικός.
AIR1
ΕΓΩ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ΝΑ ΔΩ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΤΟΥ ΑΡΗ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ.
ΤΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.
ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ Ο ΑΡΗΣ ΜΕ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΤΡΟΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΤΑ ΨΗΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ POST ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΠΑΓΚΟ ΚΛΠ.ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΟΠΩΣ ΜΕΤΟΝ ΠΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.
Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΔΕΝ ΠΑΤΗΣΑΝ ΤΗ ΡΑΚΕΤΑ ΠΟΤΕ.ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΤΕ, ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΨΗΛΟΥ ΚΟΝΤΟΥ ,ΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΤΟΥ ΑΡΗ ΕΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΙ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝ ΜΠΛΟΚ ΕΙΤΕ ΕΙΧΑΝ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΟ. ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΡΑΒΩΣΑΝ ΤΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΣΑ ΑΣΤΟΧΑ ΣΟΥΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ Η ΜΠΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΤΕΛΗ-ΜΑΡΙΝΟ. ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΞΙΟΠΙΟΣΤΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΝΑ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ .ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΟΥ ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΨΗΛΟ ΠΑΙΔΙ (ΡΟΥΣΣΗ ΝΟΜΙΖΩ) ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΒΑΡΑΤΕ ΒΙΟΛΙΤΖΗΔΕΣ.
ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ Α'ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΕ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΡΑ ΣΤΗ ΡΑΚΕΤΑ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ-ΠΑΤΕΛΗΣ-ΜΑΡΙΝΟΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΓΥΡΩ-ΓΥΡΩ.
ΑΣ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ ΦΤΩΧΟΓΕΙΤΟΝΙΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ.
ΚΑΙ ΔΗ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΠΩΣ Ο ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΙΠΟΛΙΤΗΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ -ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΙΩΝΙΚΟ.
leonkalf
Νοκ-άουτ ο Παριανόπουλος στην Προοδευτική.

Ρήξη πρόσθιου χιαστού και μηνίσκου τελικά. Πλήγμα....

http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...4&Itemid=34
alpapamarin
QUOTE (leonkalf @ Oct 21 2010, 14:03 ) *
Νοκ-άουτ ο Παριανόπουλος στην Προοδευτική.

Ρήξη πρόσθιου χιαστού και μηνίσκου τελικά. Πλήγμα....

http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...4&Itemid=34


Περαστικά στο παληκάρι. Σιδερένιος και καλή επάνοδο στα γήπεδα.
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(alpapamarin @ Oct 21 2010, 14:26 ) *
Περαστικά στο παληκάρι. Σιδερένιος και καλή επάνοδο στα γήπεδα.



Με ιδιαιτερη χαρα σας ενημερωνουμε την επιστροφη στους αγωνιστικους χωρους των κανελλη,παρισου και παπαδοπουλου .τους ευχομαστε υγεια και καλη αγωνιστικη χρονια
NIKAIA NEWS
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΦΑΡΟΣ 2 περίπου +9.
leonkalf
Ελευθερια-Ρεντη 63-55 , με μεγαλο σερι των γηπεδουχων απο 37-39 --> 53-39
Κουτσουμπακος καλος, 17π. χωρις να παρει ανασα. Παρασιδης βγηκε με προβλημα προσαγωγων.
Ρεντη λιγα πραγματα, πολλα λαθη,πολυ νευρικος ο Παπαδατος με διαιτητες.

Φοινικας-Αρης 1 ευκολα.
basketikos
Iωνικος-Εθνικος 1 (+20)
gate14
ΑΠΟΛΥΤΑ δικαιη νικη του Ιωνικου (τρομερη η ευστοχια της στο δευτερο μερος ...παρα πολλα τριποντα )επι του Εθνικου με 86-66 (ημιχρονο 36-32).
Παρολα αυτα και θα συμφωνησουν και καποιοι φιλοι της Νικαιας καποιοι κυριοι και ΚΥΡΙΕΣ ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ για το αθλημα και πρεπει να αλλαξουν χομπυ .
Ο Εθνικος συνεχιζει με την Ελευθερια Μ. εντος εδρας.
Καλη συνεχεια στην ιστορικη ομαδα της Νικαιας
PetranG3
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 86-66

ΙΩΝΙΚΟΣ απο αλλη κατηγορια ο σημερινος...
ΟΛΟΙ τους ηταν υπεροχοι...
Η διαφορα εφθασε και +28...2 τεχνικες εφαγε ο Εθνικος...

Κριμα που ηταν κεκλεισμενων των θυρων...Οσοι ερχοντουσαν θα ευχαριστιοντουσαν παιχνιδι...
ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ και στον Εθνικαρα...που δεν σταματησε να φωναζει... smiley.gif


Αντε λιγο...!


Υγ: Αδερφε απο τον Εθνικο...στον κοσμο της ΕΣΚΑΝΑ ειμαστε ολοι ξενοι...παραφραζοντας ενα αντιεξουσιαστικο μηνυμα...και ο νοων νοειτο...Μην το ψαχνεις...Αγνωστες οι βουλες...
magic32
καταπληκτικη εμφανιση του φοινικα κοντρα στον αρη νικαιας παροτι επαιζε χωρις τον χιωτακη και τον βασικο(μικρο)πλευ μεικερ του...η διαφορα εφτασε και τους 25 ποντους με τον αρη κυριολεκτικα να χτιζει και δευτερο γηπεδο διπλα στο σαλπεας...
dirk10
QUOTE(gate14 @ Oct 26 2010, 00:13 ) *
ΑΠΟΛΥΤΑ δικαιη νικη του Ιωνικου (τρομερη η ευστοχια της στο δευτερο μερος ...παρα πολλα τριποντα )επι του Εθνικου με 86-66 (ημιχρονο 36-32).
Παρολα αυτα και θα συμφωνησουν και καποιοι φιλοι της Νικαιας καποιοι κυριοι και ΚΥΡΙΕΣ ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ για το αθλημα και πρεπει να αλλαξουν χομπυ .
Ο Εθνικος συνεχιζει με την Ελευθερια Μ. εντος εδρας.
Καλη συνεχεια στην ιστορικη ομαδα της Νικαιας

συμφωνουμε ολοι πιστευω και για την δικαιη νικη του ιωνικου αλλα και για το επιπεδο της διαιτησιας.............
gate14 αστο μην το ψαχνεις!!!!!
Gate 14
ΑΛΗΤΕΙΑ.. Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ....
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ....
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ........"ΠΑΝΑΞΙΑ ΝΙΚΗ"....


ΥΓ: ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ.......




ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ GATE 14
gate14
Φιλε GATE 14 η νικη του Ιωνικου ηταν ΑΞΙΑ
Επαιξαν ψυχωμενα και κερδισαν τα παιδια .
ΚΑΜΜΙΑ σχεση δεν εχει ο Ιωνικος με το διδυμο των γκρι .ΚΑΜΜΙΑ , τα φαλτσοσφυριγματα τους ηταν ΠΟΛΛΑ αλλα σε κανενο σημειο δεν μπορουν να μειωσουν την νικη της Νικαιωτικης ομαδας/
Ναι εκνευρισαν τους αθλητες μας , ναι εκνευρισαν τον παγκο μας αλλα μεχρι εκει .
Απλα σημερα το πηραμε το μηνυμα στον Πειραια , και η ΕΣΚΑΝΑ θα πρεπει να ψαξει πολυ καποια πραγματα
KAKALOS
QUOTE(dirk10 @ Oct 26 2010, 00:21 ) *
συμφωνουμε ολοι πιστευω και για την δικαιη νικη του ιωνικου αλλα και για το επιπεδο της διαιτησιας.............
gate14 αστο μην το ψαχνεις!!!!!

ειμαστε περα για περα σιγουροι ....πως ο ιωνικος δεν εχει ουτε λεφτα ουτε κοε στην εσκανα για να φτιαξει παιχνιδια....καποιος αλλος την εκανε την δουλεια και το ξερουμε ολοι!!!ειναι σιγουρο πως ο ιωνικος με τετοια διαιτησια περυσι δε θα ειχε πεσει ποτε απο 3η εθνικη και δε νομιζω να ειδατε περυσι τετοια διαιτησια!οπως λοιπον καποιοι εχουν κονε και δυνατοτητα να φτιαχνουν παιχνιδακια ο εθνικος οπως και ο ιωνικος εχουν ενα πραγμα να προστατευθουν...το κοσμο τους!!!δε θελω σε καμια περιπτωση να υποτιμησω την νικη σας!εσεις τον σταυρο σας κανατε που σας σφυρουσε ετσι και καλα κανατε!απλα πιστευω οτι εκτος απο μαγγωνακη-μπικα .....κατι φασολιες και κατι μαρ-μεληδες ειναι για φτυσιμο και λιγα λεω!!!!να χαιρεστε κομπλεξαρες την εσκανα σας!εκει θα μεινετε μια ζωη!σορρυ για το υφος μου παιδια απλα ξενερωσα
xontros7
Αλιμος - Πολις 1
2 ποντους

Δραπετσωνα - Περα 1
καμια 20αρια..

Γνωριζει κανεις Μανδρα - Πρωτεας?
gate14
Κερδισε η Μανδρα
Black_man
QUOTE(xontros7 @ Oct 26 2010, 00:59 ) *
Αλιμος - Πολις 1
2 ποντους

Δραπετσωνα - Περα 1
καμια 20αρια..

Γνωριζει κανεις Μανδρα - Πρωτεας?

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,ΕΧΑΣΕ ΠΡΩΤΕΑΣ 8 ΠΟΝΤΟΥΣ.
xontros7
QUOTE(Black_man @ Oct 26 2010, 01:06 ) *
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,ΕΧΑΣΕ ΠΡΩΤΕΑΣ 8 ΠΟΝΤΟΥΣ.




Ναι 68-60 τωρα βγηκαν τα αποτελεσματα στο σαιτ της εσκανα...ευχαριστω..
d.basket
Καλημέρα και απο εμένα.....
Δραπετσώνα - Πέρα 78-61
Πολύ καλή εμφάνιση απο τη Δραπετσώνα που έπαιξε με ψυχή, πάθος, δύναμη.
Όταν συνεχίσει έτσι πιστεύω οτι έχει τύχη.
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ο Κωνσταντίνου. Το έχει μέσα του το σούτ το παιδί. Απίστευτη ψυχή ο Ιωαννίδης, συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους κόουτς...
COACHBASKETBALL

TA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Α ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ!!!!

http://www.localbasket.gr/index.php?option...&Itemid=237

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ ΕΔΩ http://www.localbasket.gr/
ΕΣΤΕ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΕΣ
Don
QUOTE(COACHBASKETBALL @ Oct 26 2010, 13:50 ) *
TA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Α ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ!!!!

http://www.localbasket.gr/index.php?option...&Itemid=237

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ ΕΔΩ http://www.localbasket.gr/
ΕΣΤΕ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΕΣ

Καλημερα φιλε μου στον Φοινικα προπονητης ειναι ο Αντωνης Κουρμουλης με βοηθο τον Νικητα Αυγουλη.
Σε ευχαριστω που θα το διωρθωσεις.
COACHBASKETBALL
QUOTE(Don @ Oct 26 2010, 14:28 ) *
Καλημερα φιλε μου στον Φοινικα προπονητης ειναι ο Αντωνης Κουρμουλης με βοηθο τον Νικητα Αυγουλη.
Σε ευχαριστω που θα το διωρθωσεις.


OXI OXI , DEN MPORO EGO NA TO DIORTHOSO, STEILE E-MAIL STO SAIT LOCALBASKET.GR
EGO MPORO NA PERNO MONO TA APOTELESMATA.TIPOTA ALLO
leonkalf
Τέλος ο Λούντζης από τον Πόλις, μετά την πρώτη ήττα της ομάδας!!

Ρεπορτάζ από το attikabasket.gr
Παρελθόν με... sms
Η ήττα από τον Άλιμο για την 4η αγωνιστική της Α΄ ΕΣΚΑΝΑ με 67-65 αποτέλεσε προάγγελο αλλαγών στο Πόλις Καλλιθέας.

Με άλλα λόγια, ο Παναγιώτης Λούτζης αποτελεί παρελθόν από τον πάγκο της ομάδας, με φαβορί να τον διαδεχθεί τον Μιχάλη Θάνο!

Βέβαια, ο τρόπος που έγινε αυτό δεν ήταν και ο καλύτερος, εφόσον ο πρώην, πλέον, προπονητής του Πόλις, απομακρύνθηκε με… sms που δέχτηκε το πρωΐ της Τρίτης (26/10)!

Σύμφωνα με δηλώσεις του Παναγιώτη Λούντζη στο attikabasket.gr "Από καιρό υπήρχε πρόβλημα με κάποιους παίκτες της ομάδας και συγκεκριμένα τους Μπογδανίδη, Ραλλάτο και Μαρκόπουλο! Με τα υπόλοιπα παιδιά της ομάδας η συνεργασία ήταν άψογη. Παρ΄όλα αυτά δεν κρατάω κακία σε κανένα και εύχομαι στην ομάδα τα καλύτερα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος".



ametanoitos
QUOTE (leonkalf @ Oct 27 2010, 09:38 ) *
Τέλος ο Λούντζης από τον Πόλις, μετά την πρώτη ήττα της ομάδας!!

Ρεπορτάζ από το attikabasket.gr
Παρελθόν με... sms
Η ήττα από τον Άλιμο για την 4η αγωνιστική της Α΄ ΕΣΚΑΝΑ με 67-65 αποτέλεσε προάγγελο αλλαγών στο Πόλις Καλλιθέας.

Με άλλα λόγια, ο Παναγιώτης Λούτζης αποτελεί παρελθόν από τον πάγκο της ομάδας, με φαβορί να τον διαδεχθεί τον Μιχάλη Θάνο!

Βέβαια, ο τρόπος που έγινε αυτό δεν ήταν και ο καλύτερος, εφόσον ο πρώην, πλέον, προπονητής του Πόλις, απομακρύνθηκε με… sms που δέχτηκε το πρωΐ της Τρίτης (26/10)!

Σύμφωνα με δηλώσεις του Παναγιώτη Λούντζη στο attikabasket.gr "Από καιρό υπήρχε πρόβλημα με κάποιους παίκτες της ομάδας και συγκεκριμένα τους Μπογδανίδη, Ραλλάτο και Μαρκόπουλο! Με τα υπόλοιπα παιδιά της ομάδας η συνεργασία ήταν άψογη. Παρ΄όλα αυτά δεν κρατάω κακία σε κανένα και εύχομαι στην ομάδα τα καλύτερα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος".


anamenomeni kinisi. apo to kalokairi eixa pei oti o lountzis einai ligos gi autin tin omada . tote o polis elege oti o lountzis einai o protos skorer tis eskana . smiley.gif
de itan sosti i kinisi me to sms. ta idia tha ginoun kai me to thano . oso vazei na paizei to proedro ola tha pane kala otan den ton vazei tha exoyn grinia. o thanos einai kollitos me rallato. kano provlepsi oti stamatane oi 30ares toy fotopoyloy kai i mpala tha pigainei se rallato markopoulo pio poli .paixte zonoula ton polis gia na parete roz xartaki

o ethnikos apogoiteuse proxtes eno i mandra an kerdisei ton ari xepernaei ena poli diskolo programma me poli kali sigomidi.

gia to pera ta exo ksanapei den paei pouthena m ayton ton proponiti
leonkalf
O Mιχάλης Θάνος επέστρεψε στον Πόλις!

Ρεπορτάζ attikabasket

Νέος προπονητής, μετά την απομάκρυνση του Παναγιώτη Λούτζη, στην ομάδα του Πόλις είναι ο Μιχάλης Θάνος.

Ο coach Θάνος είναι γνώριμος στην ομάδα της Καλλιθέας, αφού την περασμένη περίοδο είχε κάτσει στον πάγκο της για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα, αναλαμβάνοντας την ομάδα μετά την απομάκρυνση του Γιώργου Σίμου περίπου στα μέσα της χρονιάς
Μετά την ολοκλήρωση της περυσινής περιόδου που βρήκε τον Πόλις να έχει τερματίσει στην 3η θέση της Α' κατηγορίας, στην πρώτη του χρονιά στην κατηγορία, ο coach Θάνος δεν ανανέωσε τη συνεργασία του με την ομάδα και επόμενος σταθμός του ήταν (και είναι ακόμα) η Α2 και το Ρέθυμνο. Στο Ρέθυμνο έχει καθήκοντα scouter (με βάση την Αθήνα), οπότε από δω και στο εξής θα συνδυάζει και τα δύο.

Ο Μιχάλης Θάνος, μιλώντας μαζί μας, μας εξέθεσε τους λόγους για τους οποίους επέστρεψε και έθεσε ψηλά τον πήχη για την ομάδα: "Με τον Αχιλλέα Μπογδανίδη με συνδέουν χρόνια φιλίας και δεν είχα πολλά πράγματα να σκεφτώ από τη στιγμή που μου ζήτησε την βοήθειά μου με αποκλειστικό σκοπό την άνοδο στην Γ' εθνική."

Σε ερώτησή μας για το roster της ομάδας, δήλωσε: " Νομίζω ότι πρόκειται για ένα πολυ ποιοτικό ρόστερ, γεμάτο σε όλες τις θέσεις και με παίχτες που κάνουν πρωταθλητισμο. Σίγουρα είναι τιμή για κάθε προπονητή η συνεργασία με τέτοιου παιχτες."

Τέλος για το τι τον συνδέει με την ομάδα, τόνισε: " Το βασικό είναι ότι συμβαδιζουν οι στόχοι μου που είναι κοινοί και δεν είναι άλλοι από την πρώτη θεση στο πρωτάθλημα. Τα υπόλοιπα στο γήπεδο που μας περιμένει σκληρή δουλειά γιατί και οι υπόλοιπες ομάδες είναι ενισχυμένες."


Συνεργάτης του Μιχάλη Θάνου θα είναι και αυτή τη φορά ο Τόλης Γερογιάννης και μάλλον θα παραμείνει και ο Γιάννης Βαλμάς (μέχρι πρότινος βοηθός του Π. Λούντζη)
Prankster
QUOTE(leonkalf @ Oct 27 2010, 13:10 ) *
O Mιχάλης Θάνος επέστρεψε στον Πόλις!

Ρεπορτάζ attikabasket

Νέος προπονητής, μετά την απομάκρυνση του Παναγιώτη Λούτζη, στην ομάδα του Πόλις είναι ο Μιχάλης Θάνος.

Ο coach Θάνος είναι γνώριμος στην ομάδα της Καλλιθέας, αφού την περασμένη περίοδο είχε κάτσει στον πάγκο της για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα, αναλαμβάνοντας την ομάδα μετά την απομάκρυνση του Γιώργου Σίμου περίπου στα μέσα της χρονιάς
Μετά την ολοκλήρωση της περυσινής περιόδου που βρήκε τον Πόλις να έχει τερματίσει στην 3η θέση της Α' κατηγορίας, στην πρώτη του χρονιά στην κατηγορία, ο coach Θάνος δεν ανανέωσε τη συνεργασία του με την ομάδα και επόμενος σταθμός του ήταν (και είναι ακόμα) η Α2 και το Ρέθυμνο. Στο Ρέθυμνο έχει καθήκοντα scouter (με βάση την Αθήνα), οπότε από δω και στο εξής θα συνδυάζει και τα δύο.

Ο Μιχάλης Θάνος, μιλώντας μαζί μας, μας εξέθεσε τους λόγους για τους οποίους επέστρεψε και έθεσε ψηλά τον πήχη για την ομάδα: "Με τον Αχιλλέα Μπογδανίδη με συνδέουν χρόνια φιλίας και δεν είχα πολλά πράγματα να σκεφτώ από τη στιγμή που μου ζήτησε την βοήθειά μου με αποκλειστικό σκοπό την άνοδο στην Γ' εθνική."

Σε ερώτησή μας για το roster της ομάδας, δήλωσε: " Νομίζω ότι πρόκειται για ένα πολυ ποιοτικό ρόστερ, γεμάτο σε όλες τις θέσεις και με παίχτες που κάνουν πρωταθλητισμο. Σίγουρα είναι τιμή για κάθε προπονητή η συνεργασία με τέτοιου παιχτες."

Τέλος για το τι τον συνδέει με την ομάδα, τόνισε: " Το βασικό είναι ότι συμβαδιζουν οι στόχοι μου που είναι κοινοί και δεν είναι άλλοι από την πρώτη θεση στο πρωτάθλημα. Τα υπόλοιπα στο γήπεδο που μας περιμένει σκληρή δουλειά γιατί και οι υπόλοιπες ομάδες είναι ενισχυμένες."


Συνεργάτης του Μιχάλη Θάνου θα είναι και αυτή τη φορά ο Τόλης Γερογιάννης και μάλλον θα παραμείνει και ο Γιάννης Βαλμάς (μέχρι πρότινος βοηθός του Π. Λούντζη)


Σωστή κίνηση από τον Πρόεδρο! Μα να χάνεος από τον Άλιμο με τέτοιο Ρόστερ είναι τουλάχιστον ντροπή...
nba23
Νέος προπονητής, μετά την απομάκρυνση του Παναγιώτη Λούτζη, στην ομάδα του Πόλις είναι ο Μιχάλης Θάνος.

Ο Μιχάλης Θάνος, μιλώντας μαζί μας, μας εξέθεσε τους λόγους για τους οποίους επέστρεψε και έθεσε ψηλά τον πήχη για την ομάδα: "Με τον Αχιλλέα Μπογδανίδη με συνδέουν χρόνια φιλίας ...
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA..Πολύ γέλιο εως και γελοίο!!!!!!!Γιατί δεν ανανέωσε ο Θάνος το καλοκαίρι???ΕΕ????

Κρίμα για τον Πρόεδρο!!!!!
MBANDA
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Oct 24 2010, 01:34 ) *
Με ιδιαιτερη χαρα σας ενημερωνουμε την επιστροφη στους αγωνιστικους χωρους των κανελλη,παρισου και παπαδοπουλου .τους ευχομαστε υγεια και καλη αγωνιστικη χρονια

Μεγάλη βοήθεια ο Κανέλλης και αν ο Παπαδόπουλος είναι ο 90αρης της Προοδευτικής (είχε πολύ καλή χρονιά πέρυσι) ο ΠΟΛΙΣ γίνεται φαβορί. Ιδίως αν βοηθήσει και η αλλαγή προπονητού (γενικά το λέω και χωρίς να έχω κάτι ούτε με τον απερχόμενο ούτε με τον νέο/ περυσινό).
gate14
Niki tou Ethnikoy stin paratasi epi tis Eleytherias M. +5 pontous .
Sta arnitika tou agona i diaitisia kapoioy Maravelia ......kai o sovaros traymatismos tou Athliti tis omadas Makri
gate14
Ο Ιωνικος μετα την νικη του απεναντι μας την περασμενη βδομαδα πηρε φορα κανοντας μεγαλο διπλο μεσα στον Φαρο !!!!!
ο Αρης Νικαιας κερδισε τον Μανδραικο με 14 ποντους !!!!!
Πολυ δυνατο πρωταθλημα με διαιτησιες ΓΙΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.