Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
margiou3
QUOTE(gate14 @ Nov 2 2010, 00:02 ) *
Ο Ιωνικος μετα την νικη του απεναντι μας την περασμενη βδομαδα πηρε φορα κανοντας μεγαλο διπλο μεσα στον Φαρο !!!!!
ο Αρης Νικαιας κερδισε τον Μανδραικο με 14 ποντους !!!!!
Πολυ δυνατο πρωταθλημα με διαιτησιες ΓΙΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ




O Ιωνικος φαίνεται να ξυπναει με δυο σερι μεγαλες νικες.


Νικησε με 5 (?) ποντους διαφορα μεσα στο Κερατσινι.

gate14
Βουλα - Προοδευτικη 1 (καπου 20 ποντους )
Ρεντη - Αλιμος 2 (στην παραταση )
Περα- Φοινικας ...το περιμενουμε
Πολις - Δραπετσωνα 1 (+12)

Εθνικος Βουλα και Πολις ειναι με 4 νικες και 1 ηττα στην κορυφη ( ισως να μας κανει παρεα και ο Αλιμος αν περασει απο την Νικαια απεναντι στον ανεβασμενο Ιωνικο )
Φαρος Μανδρα και Αρης Νικαιας ακολουθουν με 3-2 (και ισως και ο Ιωνικος αν κερδισει τον Αλιμο )
Προοδευτικη , Ελευθερια Μ στο 2-3
Δραπετσωνα, Ρεντη στο 1-4
ο Φοινικας ειναι στο 1-3 και περιμενουμε το αποτελεσμα με το Περα που να χασει το Περα μαλλον αποχαιρετα νωρις νωρις την Α' ΕΣΚΑΝΑ
xontros7
QUOTE(gate14 @ Nov 1 2010, 23:20 ) *
Βουλα - Προοδευτικη 1 (καπου 20 ποντους )
Ρεντη - Αλιμος 2 (στην παραταση )
Περα- Φοινικας ...το περιμενουμε
Πολις - Δραπετσωνα 1 (+12)

Εθνικος Βουλα και Πολις ειναι με 4 νικες και 1 ηττα στην κορυφη ( ισως να μας κανει παρεα και ο Αλιμος αν περασει απο την Νικαια απεναντι στον ανεβασμενο Ιωνικο )
Φαρος Μανδρα και Αρης Νικαιας ακολουθουν με 3-2 (και ισως και ο Ιωνικος αν κερδισει τον Αλιμο )
Προοδευτικη , Ελευθερια Μ στο 2-3
Δραπετσωνα, Ρεντη στο 1-4
ο Φοινικας ειναι στο 1-3 και περιμενουμε το αποτελεσμα με το Περα που να χασει το Περα μαλλον αποχαιρετα νωρις νωρις την Α' ΕΣΚΑΝΑ



Περα - Φοινικας 1 (+2)
Πρωτη νικη για το περα
gate14
Aρα το Περα παραμενει ζωντανο και ο Φοινικας μπαινει σε περιπετειες ......
PetranG3
Πολυ μεγαλη νικη σημερα, απεναντι στο πρωτοπορο και εκ των φαβορι για την ανοδο Φαρο Κερατσινιου, με 76-71, μεσα στο Κερατσινι...

Με διαιτησια για κλαματα που εκανε οτι μπορουσε για να σπρωξει τον Φαρο, δειχνοντας εκνευριστικη ανοχη στον κοουτς Πολεμη του Φαρου, που σαν αλλος Μαραντονα, εκανε υποδειξεις στους διαιτητες, φωναζε, επεφτε στο παρκε, χτυπιοταν στο παρκε, εμπαινε εντος αγωνιστικου χωρου (για να μην σχολιασω την εισοδο του προεδρου του Φαρου, Τσαπα, μεσα στο γηπεδο πριν ληξει το παιχνιδι, λεγοντας ακατονομαστες εκφρασεις σε μελη του Δ.Σ. του ΙΩΝΙΚΟΥ που ηταν στην κερκιδα)...
+ 4 φαουλ στα πρωτα 2 λεπτα του αγωνα που μας εδωσε...Ανυπαρκτο αντιαθλητικο στο Λιθοπουλο, στο 71-67, 1.30 πριν τελειωσει το ματς...κλπ...

Ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια του ΙΩΝΙΚΟΥ και σε οσους βρεθηκαμε για να εμψυχωσουμε αυτην την προσπαθεια...

ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ...και μετα παραπονιομαστε γιατι δεν ερχεται ο κοσμος στα γηπεδα....Τ' ακουτε εσεις εκει στην ΕΣΚΑΝΑ...???
magic32
Πολλες εκπληξεις το φετινο πρωταθλημα και πραγματικα δεν βλεπω μεγαλες διαφορες...Ο αρης που ειδα την προηγουμενη αγωνιστικη και ηταν για κλαμματα σημερα κερδισε ευκολα την μανδρα...Τι να πει κανεις...

Μεγαλο φαουλ για τον φοινικα η ηττα του σημερα που τον βαζει πολυ ασχημα στα χαμηλα..

Εγω σημερα ειδαι εθνικος-ελευθερια..ενα απο τα πολλα ντερμπυ που εχουν δωσει στη συντομη ιστορια των αναμετρησεων τους οι 2 ομαδες...Τελικα ο εθνικος μαλλον λογω εμπειριας και σχετικα περισσοτερων λυσεων απο την αποδεκατισμενη ελευθερια και με μορφη ον παπαδημητριου που ειχε ξεχαστει για ακετη ωρα απο τον προπονητη του πηρε το ματς στην παραταση...

Η διατησια ηταν οντως ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΗ αλλα θεωρω με λαθη και για τις 2 πλευρες...Νομιζω οτι οι παικτες και οι ρποπονητες του Εθνικου ακομα και σε φασεις που εχον δικιο για διατητικες αποφασεις εστιαζουν αρκετα παραπανω και χαλανε και το δικο τους παιχνιδι..σημερα εκνευριστηκανε απο την αρχη με συνεπεια πολλες λαθος αποφασεις καποια ευκολα χαμενα λευ απ και τα σχετικα..

Συμπερασμα,δικαιη νικη του Εθνικου και καλη προσπαθεια απο την ελευθερια που δειχνει να χει ακομα στοιχεια απο τα προηγουμενα χρονια,περισσοτερη εμπειρια οντας 3η χρονια στην κατηγορια κι οτι θα παλεψει μεχρι τελους ολα τα ματς
junior08
Τα αποτελέσματα και οι σκόρερς

attikabasket.gr
Ethnikaras
Το ζήσαμε και αυτό.....
Ήταν ντέρμπυ το παιχνίδι, όχι αστεία.
Δυνατή ομάδα η Ελευθερία Μοσχάτου, πάλεψε το παιχνίδι, μας προβλημάτισε αρκετά.
Εμείς στα δυο πρώτα δεκάλεπτα είμασταν πίσω στο σκορ, άστοχοι, νευρικοί, άτονοι.
Η Ελευθερία δεν μπορώ να πω ότι είχε υψηλά ποσοστά, έκανε όμως επιθέσεις με πολύ καλές προϋποθέσεις, και έβγαζε άμυνες (ζώνη) σχετικά εύκολα.
Κάναμε αρκετά κλεψίματα όταν πιέζαμε, χάσαμε όμως πολύ εύκολα καλάθια, δείγμα της νευρικότητας που υπήρχε.
Κάπως ξυπνήσαμε και βρήκαμε λύσεις στην συνέχεια, στο τρίτο δεκάλεπτο, ισορρόπησε το παιχνίδι που έγερνε προς Μοσχάτο μεριά, και στο τέταρτο δεκάλεπτο πήγαμε να το καθαρίσουμε.
Και θα τα καταφέρναμε αν παίζαμε με φάουλ στην τελευταία άμυνα 7'' πριν το τέλος, όταν ο παίκτης της Ελευθερίας βρήκε χώρο και εκτέλεσε με τρίποντο, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.
Στην παράταση μπήκαν κάποια κρίσιμα σουτ (Παπαδημητρίου κυρίως) όταν η μπάλα έκαιγε, είχαμε παραπάνω ψυχή και εμπειρία, και κερδίσαμε.
Κρίμα για τον Μακρή που χτύπησε, θα μάθουμε τις επόμενες μέρες εάν είναι σοβαρό....
Κρίμα και για πολλά διαιτητικά λάθη, που όμως δεν θεωρώ ότι πήραν ή έδωσαν κάτι σε κάποια ομάδα, εκνεύρισαν όμως τον κόσμο και μας γέμισαν προβληματισμό.
Σαφώς και δεν υπάρχει πρόθεση, ήταν απλά μια κακή βραδιά για τους διαιτητές θέλω να πιστεύω.....
Ας ελπίσουμε σε καλύτερη συνέχεια.
Συγχαρητήρια στην Ελευθερία Μοσχάτου, που ήρθε να παίξει μπάσκετ, αγωνίστηκε με πάθος, πολύ γερή ομάδα, και εάν τελικά κέρδιζε κανείς δεν θα έλεγε ότι πήρε το ροζ φύλλο άδικα.
Έχασε όμως στις λεπτομέρειες, κερδίσαμε εμείς, δίκαια, παίρνοντας αυτόν τον πολύ σημαντικό αγώνα.
Ο κόσμος περισσότερος από τον αγώνα με την Προοδευτική, λίγος όμως για Εθνικό, ωραία μπασκετική ατμόσφαιρα γενικά, με πηγαδάκια φιλάθλων, καλαμπούρι, και κάποιους .... φωνακλάδες δικούς μας που το έζησαν λιγάκι παραπάνω το παιχνίδι, χωρίς όμως να παρεκτραπούν.
Ήταν ένας αγώνας που χωρίς να διεκδικεί δάφνες ποιότητας, μας κράτησε για 45 λεπτά με υψηλή πίεση και ταχυκαρδία.
Έχοντας φτάσει τα 40, ήταν ένα τσεκ απ, αφού η καρδιά λειτουργεί καλά μετά από αυτό, και υπάρχει εγκεφαλική λειτουργία που να επιτρέπει να γράψω κείμενο, τον γλυτώσαμε τον γιατρό για φέτος.
Ζούμε και σε δύσκολους καιρούς.... rolleyes.gif
themis7
QUOTE(PetranG3 @ Nov 1 2010, 23:46 ) *
Πολυ μεγαλη νικη σημερα, απεναντι στο πρωτοπορο και εκ των φαβορι για την ανοδο Φαρο Κερατσινιου, με 76-71, μεσα στο Κερατσινι...

Με διαιτησια για κλαματα που εκανε οτι μπορουσε για να σπρωξει τον Φαρο, δειχνοντας εκνευριστικη ανοχη στον κοουτς Πολεμη του Φαρου, που σαν αλλος Μαραντονα, εκανε υποδειξεις στους διαιτητες, φωναζε, επεφτε στο παρκε, χτυπιοταν στο παρκε, εμπαινε εντος αγωνιστικου χωρου (για να μην σχολιασω την εισοδο του προεδρου του Φαρου, Τσαπα, μεσα στο γηπεδο πριν ληξει το παιχνιδι, λεγοντας ακατονομαστες εκφρασεις σε μελη του Δ.Σ. του ΙΩΝΙΚΟΥ που ηταν στην κερκιδα)...
+ 4 φαουλ στα πρωτα 2 λεπτα του αγωνα που μας εδωσε...Ανυπαρκτο αντιαθλητικο στο Λιθοπουλο, στο 71-67, 1.30 πριν τελειωσει το ματς...κλπ...

Ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια του ΙΩΝΙΚΟΥ και σε οσους βρεθηκαμε για να εμψυχωσουμε αυτην την προσπαθεια...

ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ...και μετα παραπονιομαστε γιατι δεν ερχεται ο κοσμος στα γηπεδα....Τ' ακουτε εσεις εκει στην ΕΣΚΑΝΑ...???

Φιλε εισαι πολυ φαουλ.... Κανεις λαθος και εκτιθεσαι ......
Πριν ομως σου απαντησω θελω να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια του Ιωνικου και στο προπονητικο team για την νικη τους......
Εγω φιλε κομπλεξ δεν κουβαλαω .... Δεν ανεχομαι ομως τις ανακριβιες για εντυπωσεις.....
Εχω μπροστα μου το βιντεο και εχω να σου πω τα εξεις .....
Πρωτον και χωρις βιντεο μπορω να σου πω οτι εγω δεν εβρισα κανεναν .... Ουτε ξερω ποιο ειναι το Δ.Σ. του Ιωνικου ουτε με ενδιαφερει να το γνωρισω ... Εναν ανθρωπο γνωρισα περυσι τον οποιο τον εκτιμω και τον σεβομαι τον οποιο βεβαια ειδα την ωρα που διαμαρτυρηθηκα στο τελευταιο time out στους διαιτητες να με βριζει απο μακρια... Προβλημα του... Δεν καταλαβαινω τον λογο αλλα δεν κραταω και κακιες.... Απαγορευεται δηλαδη να διαμαρτυρηθω στους διατητες .....
Εχω την γνωμη μου και θα την λεω .... Οπως εχω την γνωμη να δω εξω απο το γηπεδο τον Ντακουλια και να του δωσω συγχαρητηρια .... Δεν καταλαβα γιατι να μην πω την γνωμη μου.... Εγω δεν εβρισα κανενα .... Αλλοι βρισανε εμενα... Δεν πτοουμαι βεβαια απο αυτα δεν ειναι η πρωτη φορα που καποιος με βριζει....

Οσο για τις φασεις του αγωνα θα προσπαθησω αυριο να ανεβασω ενα βιντεακι με τις φασεις για να καταλαβεις οτι κανεις λαθος... Λοιπον το αντιαθλητικο ειναι καθαρο χτυπημα εκτος φασης ... Το παιχνιδι παει 69 -71 και 1.20 πριν την ληξη γινεται πεντακαθαρο φαουλ πανω στον Αθανασουλα που δεν σφυριζεται.... Στην επομενη φαση η μπαλα βγαινει εξω καθαρα απο τα χερια του Λιθοπουλου καιο διατητης δειχνει Ιωνικο .... Και στο 71 -74 15 δευτερα πριν το τελος γινεται πεντακαθαρο φαουλ στον Δασκαλουδη που δεν σφυριζεται....

Η διατησια φιλε μου δεν σπρωχνει τον Φαρο και μην το πεις παραεξω γιατι θα γελανε.....
Στη ΕΣΚΑΝΑ που εχετε ερθει οτι τους καβλωνει καθε Δευτερα θα σφυρανε ... Καποια στιγμη θα τρελαθειτε κι εσεις με αυτα που θα δειτε......Υπομονη......

Ο Φαρος δεν εχει ουτε την ιστορια ουτε το ειδικο βαρος του Ιωνικου.... ο καθενας δινει την μαχη του απο το δικο του μετεριζι....
Ειναι κριμα για την ομαδα σου να εχεις κανει τετοια προσπαθεια σημερα και να αφιερωνεις μια γραμμη για την ομαδα σου και 10 για να κραξεις ......

Μην παρασυρεστε απο λογια παιδια......

ΕΚΤΙΘΕΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sev7en
συγνωμη αλλα μπορω να πω οτι οι διαιτητες στο παιχνιδι με τον φαρο δεν ηταν υπερ του.....οταν πέρνατε ανυπαρκτα σφιρηγματα δεν μιλαγατε.οταν ο φαρος εχει απο 4 φαουλ ο καθε παικτης τι να κανει????μπορω να σου πω αρκετες φασεις του αγωνα που θα σου φανουν σωστες.ο πολεμης φιλε μου ειχε βελαξει γιατι απλα δεν υπηρχε ενα σωστο σφυριγμα στον αγωνα.οταν ο δασκαλουδης δεχετε το ξυλο της αρκουδας και περνει το 1 δεκατο των φαουλ που πρεπει να παρει δεν μιλατε.οταν ο μικρος κανει ταπα καθαρη στο ταμπλο και λες οτι ηταν φαουλ δεν μιλατε....οταν ο αθανασουλας δεχετε σποξιμο κανονικο και δινει οτι πατησε την γραμμη δεν σας ακουσα να μιλατε.(και ολα αυτα σε κρισιμο σημειο)..θελει 19 δευτερα γινετε (προσπαθεια) για φαουλ απο την αρχη και το δινει στα 7 δευτερα δεν μιλησατε..λοιπον υπαρχει και το σχετικο βιντεο του αγωνα.....απλως μην κατακρινεις.δεν κερδισατε δικαια οπως και να το κανουμε...υπηρχαν πολλα διαιτητικα λαθη αλλα δεν πιστευω οτι ευνοησαν τον φαρο.κακη διαιτησια ΝΑΙ.αλλα προς θεου οχι υπερ του φαρου...μην τα ισοπεδονουμε ολα!!!!
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Nov 2 2010, 01:56 ) *
Φιλε εισαι πολυ φαουλ.... Κανεις λαθος και εκτιθεσαι ......

Εναν ανθρωπο γνωρισα περυσι τον οποιο τον εκτιμω και τον σεβομαι τον οποιο βεβαια ειδα την ωρα που διαμαρτυρηθηκα στο τελευταιο time out στους διαιτητες να με βριζει απο μακρια...

Εγω δεν εβρισα κανενα .... Αλλοι βρισανε εμενα...

Οσο για τις φασεις του αγωνα θα προσπαθησω αυριο να ανεβασω ενα βιντεακι με τις φασεις για να καταλαβεις οτι κανεις λαθος... Λοιπον το αντιαθλητικο ειναι καθαρο χτυπημα εκτος φασης ...

Στην επομενη φαση η μπαλα βγαινει εξω καθαρα απο τα χερια του Λιθοπουλου καιο διατητης δειχνει Ιωνικο...

Η διατησια φιλε μου δεν σπρωχνει τον Φαρο και μην το πεις παραεξω γιατι θα γελανε.....
Στη ΕΣΚΑΝΑ που εχετε ερθει οτι τους καβλωνει καθε Δευτερα θα σφυρανε ... Καποια στιγμη θα τρελαθειτε κι εσεις με αυτα που θα δειτε......Υπομονη......

Ο Φαρος δεν εχει ουτε την ιστορια ουτε το ειδικο βαρος του Ιωνικου.... ο καθενας δινει την μαχη του απο το δικο του μετεριζι....



QUOTE(sev7en @ Nov 2 2010, 01:57 ) *

θελει 19 δευτερα γινετε (προσπαθεια) για φαουλ απο την αρχη και το δινει στα 7 δευτερα δεν μιλησατε..λοιπον υπαρχει και το σχετικο βιντεο του αγωνα.....απλως μην κατακρινεις.δεν κερδισατε δικαια οπως και να το κανουμε...υπηρχαν πολλα διαιτητικα λαθη αλλα δεν πιστευω οτι ευνοησαν τον φαρο.κακη διαιτησια ΝΑΙ.αλλα προς θεου οχι υπερ του φαρου...μην τα ισοπεδονουμε ολα!!!!




Ωραια λοιπον...Κακη διαιτησια...πολυ κακη διαιτησια...(ας πεταξουμε την μπαλα στην ''κερκιδα''). Εστω λοιπον και το δεχομαι οτι δεν ειχε δολο ο διαιτητης να ευνοησει το Φαρο. Το ανασκευαζω αυτο ή μαλλον κακως το διατυπωσα ετσι...

Απο κει και περα...
Αδερφε Θεμη, μπραβο σου για την προσπαθεια που κανεις και κανετε, για το κεφαλαιο που δαπανας γιατι ολοι ξερουμε οτι σ' αυτες τις δυσκολες μερες, τετοια φαινομενα εκλειπουν...που καιρος για μερακι...Απο κει και περα,
το βρισιμο ηταν ως προς το τι κανει ο προεδρος - παραγοντας μιας ομαδας μεσα στο γηπεδο, ενω το παιχνιδι δεν εχει τελειωσει, κι ας υπαρχει time out, κανοντας παραπονα στους διαιτητες...?
Ειλικρινα δεν το χω ξαναδει αυτο...Προεδρος να πηγαινει στη σεντρα και να μιλαει εν μεσω του αγωνα με τους διαιτητες...Οσον αφορα το υφος σου, με προτεταμενο τον δεικτη του χεριου σου στην κερκιδα, δεν μπορεις να πεισεις οτι δεν ειπες κι εσυ τα γαλλικα σου...Αλλα δεν πειραζει...Εστω οτι ειναι μεσα στην ενταση του αγωνα..

Πιστεψε με παντως, κανεις δεν ασχοληθηκε με βωμολοχιες μαζι σου...

Ενδιαφερουσα η ''πατεντα'' με την αναρτηση του βιντεο...Μακαρι να ειναι ομως και τα 40 λεπτα του αγωνα...Απο το ξεκινημα (μα ειναι δυνατον 4 ομαδικα σε 2 λεπτα?) μεχρι το τελος...

Οτι δηλαδη η καμερα εκανε ζουμ και ειδε οτι βγαινει απο τα χερια του Λιθοπουλου...Μηπως την επιμελεια του αγωνα την ειχει και ο Μπιρσιμ...Μην τρελαθουμε...


Το ειδαμε, στο Ρεντη...και θα το ξαναδουμε...ισως...Εχουμε τρελαθει τοσα χρονια...



Τελος, στον φιλο seven, που εγραψε τελευταιος, και απ οτι βλεπω, το παιχνιδι τον κινησε να κανει το πρωτο του ποστ στο basketforum, ελπιζω μονο να μην ειναι και το τελευταιο, διοτι εδω περα εχουμε δει πολλους αλεξιπτωτιστες (καλοπροαιρετα το λεω),
σε παραπεμπω στο γκρουπ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ BC στο facebook...Εχει ανεβει σχετικο βιντεακι απο τα τελευταια δευτερολεπτα....
Δες λοιπον την τελευταια φαση και θα καταλαβεις...ή κατι δεν διατυπωνεις σωστα ή αλλον αγωνα ειδες...19'' η μπαλα δικη σου, χανεις το σουτ και μεχρι το 7'' δεν υπαρχει αλλο φαουλ...


Για τη συμπεριφορα του προπονητη σας ουτε λογος ετσι...Ηταν ενδεικτικη...Δεν το ξερω τον ανθρωπο, μπορει να ειναι πολυ καλος ανθρωπος και στη δουλεια του, αλλα τετοια ''ανοχη'' με τοση μουρμουρα δεν εχω ξαναδει...

Εν πασει περιπτωσει, αδικη λεει ο φιλος απο πανω η νικη μας...Δεν πειραζει...

Και τωρα λοιπον που ''εκτεθηκα'', καλη συνεχεια στο Φαρο...
Blue1965White
Νίκη τεράστιας βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας για την ομάδα μου. Συγχαρητήρια στους παίκτες και στους προπονητές. Για το θέμα διαιτησίας δεν έχω άποψη γιατί δεν ήμουν στο γήπεδο. Κατά τα άλλα και σύμφωνα με αυτά που διαβάζω εδώ πιστεύω ότι κανένας δεν έβρισε κανέναν. Τον πρόεδρο του Φάρου δεν τον γνωρίζω προσωπικά όμως από τα γραφόμενα του εδώ και από το γεγονός ότι όλοι έχουν να πουν μια καλή κουβέντα για αυτόν συμπερένω ότι δεν είναι του χαρακτήρα του να βρίζει τους παράγοντες της αντίπαλης ομάδας στην εξέδρα. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι κανένας από τους ανθρώπους του Ιωνικού δεν τον έβρισε. Ίσως το πρώτο ποστ του Petran χρονικά ήταν πολύ κοντά στη λήξη του παιχνιδιού και αποτύπωσε την ένταση και την αγωνία από το παιχνίδι.
Ίσως το όνομα του Ιωνικού δίνει ένα πολύ μικρό επιπλέον κίνητρο στους αντιπάλους μας να παίξουν με πάθος διεκδικώντας τη νίκη. Απόλυτα θεμιτό και κατανοητό. Αν εξαιρέσουμε Εθνικό, Προοδευτική, Άλιμο, Άρη και Φοίνικα έχω την εντύπωση ότι οι υπόλοιπες ομάδες για πρώτη φορά στην ιστορία τους αντιμετωπίζουν τον Ιωνικό. Αυτό είναι ένα γεγονός στο οποίο η ομάδα μου πρέπει να προσαρμοστεί και να παίζει με αντίστοιχο πάθος.
Τέλος θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου στην ομάδα του Φάρου για την καλή δουλειά που γίνεται φέτος εκεί και για το γεγονός ότι έχουν επενδύσει αποκλειστικά και μόνο στην αγωνιστική παρουσία της ομάδας τους και δεν "ψάχνονται" με άλλους τρόπους.
Το πρωτάθλημα προβλέπεται συναρπαστικό αφού φαίνεται ότι οι διαφορές των ομάδων είναι πολύ μικρές.
dirk10
QUOTE(sev7en @ Nov 2 2010, 02:57 ) *
συγνωμη αλλα μπορω να πω οτι οι διαιτητες στο παιχνιδι με τον φαρο δεν ηταν υπερ του.....οταν πέρνατε ανυπαρκτα σφιρηγματα δεν μιλαγατε.οταν ο φαρος εχει απο 4 φαουλ ο καθε παικτης τι να κανει????μπορω να σου πω αρκετες φασεις του αγωνα που θα σου φανουν σωστες.ο πολεμης φιλε μου ειχε βελαξει γιατι απλα δεν υπηρχε ενα σωστο σφυριγμα στον αγωνα.οταν ο δασκαλουδης δεχετε το ξυλο της αρκουδας και περνει το 1 δεκατο των φαουλ που πρεπει να παρει δεν μιλατε.οταν ο μικρος κανει ταπα καθαρη στο ταμπλο και λες οτι ηταν φαουλ δεν μιλατε....οταν ο αθανασουλας δεχετε σποξιμο κανονικο και δινει οτι πατησε την γραμμη δεν σας ακουσα να μιλατε.(και ολα αυτα σε κρισιμο σημειο)..θελει 19 δευτερα γινετε (προσπαθεια) για φαουλ απο την αρχη και το δινει στα 7 δευτερα δεν μιλησατε..λοιπον υπαρχει και το σχετικο βιντεο του αγωνα.....απλως μην κατακρινεις.δεν κερδισατε δικαια οπως και να το κανουμε...υπηρχαν πολλα διαιτητικα λαθη αλλα δεν πιστευω οτι ευνοησαν τον φαρο.κακη διαιτησια ΝΑΙ.αλλα προς θεου οχι υπερ του φαρου...μην τα ισοπεδονουμε ολα!!!!

ΜΗΠΩς καθοσουν απ την δεξια πλευρα της εξεδρας και δεν εβλεπες καλα το παιχνιδι??
απο ποτε το να κουτουλας πανω σε 3 ειναι φαουλ??
2 τεχνικες ποινες οπου η μια βρισκει ολο τον παγκο του ιωνικο κανονικα γυρο απ τον προπονητη του κανονικα στις θεσεις του και τον αλλον ορθιο πανω απ την γραμματεια! γιατι εφαγε τεχνικη ποινη η νικαια ειναι αγνωστο ακομα..........
ειναι κουραστικο και βλακωδες θα ελεγα να μιλαμε για τους γκρι.ειδικα για τον ΙΩΝΙΚΟ!!
απλα το επιπεδο ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ και πρεπει να δωσει μεγαλυτερο βαρος η εσκανα
σε καμια περιπτωση δεν ευνοησε τον φαρο.................ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν ευνοησε τον ιωνικο
απλα να πω για τον COACH πολεμη ειναι το στιλ του ετσι το ζει το παιχνιδι τρομερα για οσους δεν τον ξερουν οποτε petran καλο ειναι να τον δικαιολογισεις.επισης ειναι και μερος της τακτικης η φωνη απ τον παγκο μην το ξεχνατε και την γνωριζει πολυ καλα......ειναι ενα απ τα πολυ καλα του στοιχεια!!!
καλημερα σας!!!! και καλη χρονια......αν και δεν μας μπηκε καλα kill.gif ...........(πρωτο μου ποστ νομιζω...)
basketikos
Μεγάλη νίκη για τον Ιωνικο - απεναντι σε μια Ομαδα που αξίζει σεβασμό γιατι εέχει κάνει πολλά βήματα μπροστά, κάτι που το οφείλει και στον themis7.

Αξίζουν μπράβο σε όλους - αν δεί κάποιος τα δεκάλεπτα θα καταλάβει, +4 Φαρος +9 Ιωνικος +7 Φαρος +5 Ιωνικός.
Σταθερότητα και Σοβαρότητα είναι προϋποθέσεις για να παει μπροστά.

Καποια πράγματα είναι εντασεις της στιγμης, αλλά οι διευκρίνησεις είναι χρήσιμες:
- Η εκτίμηση που τρεφουμε στην Νίκαια για ανθρώπους που προσφέρουν στο άθλημα είναι δεδομένη. Ενα το κρατούμενο.
- Στο τελεύταιο time-out με την διαφορά οριακη (+3 Ιωνικός - 7'') δεν μπορει να συνομιλεί στο κεντρο του γηπέδου ενας παραγοντας μιας ομαδας με τους διαιτητες. Σε αυτο συμφωνουμε πιστεύω.
- Εκει υπήρξε διαμαρτυρία απέναντι στους Διαιτητες γιατι δεν δινουν Τεχνική Ποινη και δεν βγαζουν τον παραγοντα εκτος αγωνιστικου χώρου- και οχι απέναντι στον συγκεκριμενο παραγοντα - ανthemis7 καταλαβε κατι άλλο, δεν ισχυει
Διευκρινήσεις δοθέντες ελπίζω το θέμα να θεωρηται ληξαν. peace.gif

Για την διαιτησια: τραγέλαφος.
Μπορω να λέω και εγω ΟΛΗ μερα - και ειναι νωρις το πρωι - και χωρις να αναφερθω οτι συκεκριμένες ποινες (αντιαθλητικά και τεχνικές ποινες) υπηρχαν (αδικαιολογητα για μια ομαδα μονο).

Αλλά ολοι - μα ολοι - που ποστάρουν, τα ιδια λένε. - ολοι θα εχουμε παραπονα, που θα βαζουμε στην ακρη καθε φορα που κερδίζουμε και θα βάζουμε μπροστα όταν χάνουμε (πχ ολοι λενε οτι χασαμε στου Ρεντη λόγω διαιτησιας - αλλά οχι, χασαμε γιατι δεν καταφεραμε να διατηρησουμε το πλεονεκτημα που είχαμε - ετσι και χθες, οταν ο Φαρος ηταν σουπερ, εβαλε +16 σε ενα δεκαλεπτο, οταν εχασε τον ελεγζο ειχε -13 / -12 σε 2 δεκαλεπτα)

Συμπέρασμα: Δεν βγαζει πουθενα - και γραφοντας για διαιτησια, απλως καταγραφουμε τον πονο μας και τον εκνευρισμό μας..

Καλως ήλθαμε στην ΕΣΚΑΝΑ, αλλά μηπως για τον Ιωνικο, ήρθε η ωρα να πηγαίνουμε;;;; Ευχομαι εχθές να βάλαμε απλώς το 2ο απο τα 24 ροζ στην βαλιτσα μας.

YΓ. Νομιζα οτι είχα postarei χθες το βράδυ (ολα εκτος τις διευκρινήσεις) αλλά απλως είχα αποθηκεύσει το post. Στα αγωνιστικά να πάμε, τα άλλα είναι ασημαντα.
Player#7
QUOTE(dirk10 @ Nov 2 2010, 11:22 ) *
ΜΗΠΩς καθοσουν απ την δεξια πλευρα της εξεδρας και δεν εβλεπες καλα το παιχνιδι??
απο ποτε το να κουτουλας πανω σε 3 ειναι φαουλ??
2 τεχνικες ποινες οπου η μια βρισκει ολο τον παγκο του ιωνικο κανονικα γυρο απ τον προπονητη του κανονικα στις θεσεις του και τον αλλον ορθιο πανω απ την γραμματεια! γιατι εφαγε τεχνικη ποινη η νικαια ειναι αγνωστο ακομα..........
ειναι κουραστικο και βλακωδες θα ελεγα να μιλαμε για τους γκρι.ειδικα για τον ΙΩΝΙΚΟ!!
απλα το επιπεδο ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ και πρεπει να δωσει μεγαλυτερο βαρος η εσκανα
σε καμια περιπτωση δεν ευνοησε τον φαρο.................ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν ευνοησε τον ιωνικο
απλα να πω για τον COACH πολεμη ειναι το στιλ του ετσι το ζει το παιχνιδι τρομερα για οσους δεν τον ξερουν οποτε petran καλο ειναι να τον δικαιολογισεις.επισης ειναι και μερος της τακτικης η φωνη απ τον παγκο μην το ξεχνατε και την γνωριζει πολυ καλα......ειναι ενα απ τα πολυ καλα του στοιχεια!!!
καλημερα σας!!!! και καλη χρονια......αν και δεν μας μπηκε καλα kill.gif ...........(πρωτο μου ποστ νομιζω...)


Φίλε Dirk,καταρχήν σου εύχομαι περαστικά και γρήγορη επάνοδο στα γήπεδα!!
Όσον αφορά το πρώτο σου σχόλιο,το να κουτουλάς πάνω σε 3 σαφώς και δεν είναι φάουλ όταν όμως η ομάδα σου σε τουλάχιστον 5 ίδιες (κουτουλιές) φάσεις έχει πάει στη γραμμή των βολών,τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά.
Άλλο παράδοξο: Όταν στο γ δεκάλεπτο και ενώ είσαι πίσω στο σκορ(μετά την ανατροπή)και πιέζεις να μειώσεις, σκοράρεις μόνο με βολές ενώ εσύ είσαι που κυνηγάς (10 πόντοι στο δακάλεπτο οι 8 με βολές)πάλι κάτι δεν πάει καλά.

Μπορούμε να μιλάμε για τους γκρί για μέρες με αυτά που γίνονται φέτος,αλλά το θέμα δυστυχώς είναι ότι οι κύριοι της ΕΣΚΑΝΑ κωφεύουν με αποτέλεσμα να τρωγόμαστε μεταξύ μας και κάθε Δευτέρα να γίνονται όργια.ΕΛΕΟΣ πια!!!!!

Επειδή άκουσα κάποια (λίγα) σχόλια κακόβουλα για τον πρόεδρο και τον προπονητή του Φάρου,για τον μεν Κύριο Τσάπα ο αγώνας του και τα έργα του τόσα χρόνια στο χώρο μιλάνε από μόνα τους και δεν έχει ανάγκη να δικαιολογηθεί σε κανέναν.Θέλω να πω πως αν υπήρχαν και άλλοι <τρελλοί> σαν και αυτόν να παλεύουν ουσιαστικά μόνοι τους για να βοηθήσουν αυτό το άμοιρο το άθλημα που τόσα περνάει καθημερινά τότε ίσως βλέπαμε καλύτερες μέρες.Βέβαια με αυτά που βλέπει κάποια στιγμή θα αποχωρήσει και αυτός όπως τόσοι άλλοι που προσπάθησαν να βοηθήσουν.
Όσον αφορά τον Κύριο Πολέμη ούτε αυτός έχει να αποδείξει τίποτα.Ως προπονητής και ως άνθρωπος απότελεί πολυτέλεια για την κατηγορία,μπορεί η ομάδα του να μην έχει ξεκινήσει καλά αλλά θα την βρει την άκρη γιατί είναι μαχητής και πεισματάρης και δεν τα παρατάει ποτέ.
dirk10
QUOTE(Player#7 @ Nov 2 2010, 12:14 ) *
Φίλε Dirk,καταρχήν σου εύχομαι περαστικά και γρήγορη επάνοδο στα γήπεδα!!
Όσον αφορά το πρώτο σου σχόλιο,το να κουτουλάς πάνω σε 3 σαφώς και δεν είναι φάουλ όταν όμως η ομάδα σου σε τουλάχιστον 5 ίδιες (κουτουλιές) φάσεις έχει πάει στη γραμμή των βολών,τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά.
Άλλο παράδοξο: Όταν στο γ δεκάλεπτο και ενώ είσαι πίσω στο σκορ(μετά την ανατροπή)και πιέζεις να μειώσεις, σκοράρεις μόνο με βολές ενώ εσύ είσαι που κυνηγάς (10 πόντοι στο δακάλεπτο οι 8 με βολές)πάλι κάτι δεν πάει καλά.

Μπορούμε να μιλάμε για τους γκρί για μέρες με αυτά που γίνονται φέτος,αλλά το θέμα δυστυχώς είναι ότι οι κύριοι της ΕΣΚΑΝΑ κωφεύουν με αποτέλεσμα να τρωγόμαστε μεταξύ μας και κάθε Δευτέρα να γίνονται όργια.ΕΛΕΟΣ πια!!!!!

Επειδή άκουσα κάποια (λίγα) σχόλια κακόβουλα για τον πρόεδρο και τον προπονητή του Φάρου,για τον μεν Κύριο Τσάπα ο αγώνας του και τα έργα του τόσα χρόνια στο χώρο μιλάνε από μόνα τους και δεν έχει ανάγκη να δικαιολογηθεί σε κανέναν.Θέλω να πω πως αν υπήρχαν και άλλοι <τρελλοί> σαν και αυτόν να παλεύουν ουσιαστικά μόνοι τους για να βοηθήσουν αυτό το άμοιρο το άθλημα που τόσα περνάει καθημερινά τότε ίσως βλέπαμε καλύτερες μέρες.Βέβαια με αυτά που βλέπει κάποια στιγμή θα αποχωρήσει και αυτός όπως τόσοι άλλοι που προσπάθησαν να βοηθήσουν.
Όσον αφορά τον Κύριο Πολέμη ούτε αυτός έχει να αποδείξει τίποτα.Ως προπονητής και ως άνθρωπος απότελεί πολυτέλεια για την κατηγορία,μπορεί η ομάδα του να μην έχει ξεκινήσει καλά αλλά θα την βρει την άκρη γιατί είναι μαχητής και πεισματάρης και δεν τα παρατάει ποτέ.

ΣΥμφωνω σε ολα μαζι σου εκτως απ το πρωτο σκελος στο 3ο δεκαλ.νομιζω εφυγες 10 ποντους σωστα??..δεν νομιζω οτι πιεσε ποτε ο ΙΩΝΙΚΟΣ.απλα ο φαρος κολλησε σε μια ζωνη προσαρμογης...βαλε και το αγχος...τωρα για τους γκρι ακριβως οπως τα λες....
για τον προεδρο εγω προσωπικα δεν εγραψα δεν τον γνωριζω κι ολας.επειδη ξερω τον πολεμη εγραψα το πιστευω μου και νομιζω συμφωνεις μαζι μου ζει τρομερα το παιχνιδι και ειναι ωραιο ασχετα αν σε μερικους μπορει να μην αρεσει η να φαινετε καπως υπερβολικο απ εξω.κακως ακουστικαν αυτα τα(λιγα) σχολια αν και νομιζω αφορουσαν παλι τους γκρι και οχι τα προσωπα.
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ 77.gif 77.gif
gate14
Λιγα πραγματακια για τις ομαδες μιας και ακολουθει η διακοπη και βρισκομαστε ηδη στην 5η αγωνιστικη

Εθνικος - Ειχαμε βαλει ενα στοχο , να ξανααποκτησουμε την αξιοπιστια των περασμενων χρονων ( και να σβησουμε ΟΡΙΣΤΙΚΑ τα περσινα ) και το καταφερνουμε.Η ομαδα ειναι νεα , μονο 4 εμειναν απο την περασμενη περιοδο αποκτηθηκαν πολλοι , επεστρεψε ο Κυριος Κλιγκοπουλος σαν προπονητης και θεωρω πως παμε πολυ καλα .Η χρονια για φετος ειναι αναγνωριστικη και μπαινουν οι βασεις ωστε συντομα να ξαναπαιξουμε σε Εθνικες κατηγοριες.
Πολις - Πολλα τα λεφτα εκει , εχουν εναν ΠΑΙΚΤΑΡΑ και υποδειγμα ΑΘΛΗΤΗ τον ΘΕΜΗ ΤΟΝ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟ 69.gif αλλα και πολλα κακα με σημαντικοτερο....την μουρμουρα απο παικτες/προεδρο ....Ειναι για μενα το μεγαλο φαβορι για την ανοδο και με εναν ακομα παραγοντα ΥΠΕΡ ΤΟΥ .....ΑΚΡΕΣ !!!!!
Πρωτεας - Ομαδα , με καλη διοικηση ....ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ στην διοικηση του
Αρης Νικαιας - Ο κλασσικος Αρης, ΣΤΑΘΕΡΟΣ , αξιοποιει την εδρα του , θα κανει πολλα πολλα μπαμ ....Γαλιτης ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΞΙΑ
Αλιμος - Τον ειχα για κατω.....αλλα φαινεται πως δυο πρωην παιδια του Εθνικου οι Βαρβατακος και ο Αντωναρος ο Μακρυγιαννης τον πανε τρενο......σε 2 βδομαδες αντιπαλοι ......
Μανδραικος - Πολυ χρημα, νεα ομαδα αλλα με λιγο << περιεργους >> χαρακτηρες και ο προπονητης τους θα πρεπει να βρει τα κουμπια τους.Θελει δουλεια και υπομονη στην Μανδρα
ΦΑΡΟΣ - Ενας παραγοντας που του βγαζεις το καπελο , πολλες και καλες μεταγραφες ακομα δεν εχουν δεσει σαν ομαδα αλλα μεχρι τελους θα ειναι στο κολπο για πανω.
Ελευθερια Μ. - ΟΜΑΔΑ , ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΔΕΣ εχουν αποκτησει εμπειριες 3 χρονια στην Α κατηγορια για μενα κατι σαν τον Αρη Νικαιας, ομαδα που μπορει να κανει πολλες...κηδειες (εμεις την γλιτωσαμε χθες).
Ιωνικος Ν. - Για μενα θα ηταν το ΑΠΟΛΥΤΟ φαβορι αν ειχε απο την αρχη τον Πρινεα ....αν επιστρεψει ο Πρινεας δυνατος (που του το ευχομαι ) ο Ιωνικος θα ειναι η ομαδα που θα χτυπησει τον Πολις .
Δεν του λειπει κατι , εχει εμπειρους παικτες (Ντακουλιας, Ανθης,Θαλασσινος, Λιθοπουλος κλπ ) ονομα , ιστορια και το βασικοτερο ΚΟΣΜΟ .....Δυο ηττες που ισως με την παρουσια του Πρινεας να ηταν νικες......
Προοδευτικη - Γιαννικακης στον παγκο , καποιοι παικτες με εμπειρια αλλα ο τραυματισμος του Παργιαννοπουλου θα την βαλει σε περιπετειες.....απο το ματς με τον Εθνικο και μετα νομιζω πως φαινεται οτι δεν εχει βαθος ...δυσκολα τα πραγματα αν πεσουν 2 ομαδες απο την Γ Εθνικη, θα το παλεψει μεχρι το τελος
Φοινικας - Και για εκεινον ισχιει οτι και με την Προο .....πηραν και το δελτιο του Συρογλου και θα μεινουν 3-4 παικτες μετρημενοι στα δαχτυλα για καποιους αγωνες να το παλεψουν ....
ΑΕ ΡΕΝΤΗ - Παλευει τα ματς στην εδρα του , αλλα κατι του λειπει ......η μαλλον ΠΟΛΛΑ του λειπουν , δυσκολα και για αυτον
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - Μια πενταδα σχετικα καλη και απο εκει και περα.....απειρια ..........δυσκολα τα πραγματα
ΠΕΡΑ - Η νικη του απεναντι στον Φοινικα του εδωσε καποιες ανασες, απωλεια ο Χολεβας που ειναι φανταρος.....νομιζω πως ειναι το πρωτο φαβορι για κατω

ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ αρνητικος πρωταγωνιστης εως τωρα ειναι οι διαιτητες, και εδω θα συμφωνησουν ολοι rolleyes.gif
Parchrys
[font="Courier New"][/font][color="#000000"][/color]
QUOTE(Ethnikaras @ Nov 2 2010, 01:17 ) *
Το ζήσαμε και αυτό.....
Ήταν ντέρμπυ το παιχνίδι, όχι αστεία.
Δυνατή ομάδα η Ελευθερία Μοσχάτου, πάλεψε το παιχνίδι, μας προβλημάτισε αρκετά.
Εμείς στα δυο πρώτα δεκάλεπτα είμασταν πίσω στο σκορ, άστοχοι, νευρικοί, άτονοι.
Η Ελευθερία δεν μπορώ να πω ότι είχε υψηλά ποσοστά, έκανε όμως επιθέσεις με πολύ καλές προϋποθέσεις, και έβγαζε άμυνες (ζώνη) σχετικά εύκολα.
Κάναμε αρκετά κλεψίματα όταν πιέζαμε, χάσαμε όμως πολύ εύκολα καλάθια, δείγμα της νευρικότητας που υπήρχε.
Κάπως ξυπνήσαμε και βρήκαμε λύσεις στην συνέχεια, στο τρίτο δεκάλεπτο, ισορρόπησε το παιχνίδι που έγερνε προς Μοσχάτο μεριά, και στο τέταρτο δεκάλεπτο πήγαμε να το καθαρίσουμε.
Και θα τα καταφέρναμε αν παίζαμε με φάουλ στην τελευταία άμυνα 7'' πριν το τέλος, όταν ο παίκτης της Ελευθερίας βρήκε χώρο και εκτέλεσε με τρίποντο, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.
Στην παράταση μπήκαν κάποια κρίσιμα σουτ (Παπαδημητρίου κυρίως) όταν η μπάλα έκαιγε, είχαμε παραπάνω ψυχή και εμπειρία, και κερδίσαμε.
Κρίμα για τον Μακρή που χτύπησε, θα μάθουμε τις επόμενες μέρες εάν είναι σοβαρό....
Κρίμα και για πολλά διαιτητικά λάθη, που όμως δεν θεωρώ ότι πήραν ή έδωσαν κάτι σε κάποια ομάδα, εκνεύρισαν όμως τον κόσμο και μας γέμισαν προβληματισμό.
Σαφώς και δεν υπάρχει πρόθεση, ήταν απλά μια κακή βραδιά για τους διαιτητές θέλω να πιστεύω.....
Ας ελπίσουμε σε καλύτερη συνέχεια.
Συγχαρητήρια στην Ελευθερία Μοσχάτου, που ήρθε να παίξει μπάσκετ, αγωνίστηκε με πάθος, πολύ γερή ομάδα, και εάν τελικά κέρδιζε κανείς δεν θα έλεγε ότι πήρε το ροζ φύλλο άδικα.
Έχασε όμως στις λεπτομέρειες, κερδίσαμε εμείς, δίκαια, παίρνοντας αυτόν τον πολύ σημαντικό αγώνα.
Ο κόσμος περισσότερος από τον αγώνα με την Προοδευτική, λίγος όμως για Εθνικό, ωραία μπασκετική ατμόσφαιρα γενικά, με πηγαδάκια φιλάθλων, καλαμπούρι, και κάποιους .... φωνακλάδες δικούς μας που το έζησαν λιγάκι παραπάνω το παιχνίδι, χωρίς όμως να παρεκτραπούν.
Ήταν ένας αγώνας που χωρίς να διεκδικεί δάφνες ποιότητας, μας κράτησε για 45 λεπτά με υψηλή πίεση και ταχυκαρδία.
Έχοντας φτάσει τα 40, ήταν ένα τσεκ απ, αφού η καρδιά λειτουργεί καλά μετά από αυτό, και υπάρχει εγκεφαλική λειτουργία που να επιτρέπει να γράψω κείμενο, τον γλυτώσαμε τον γιατρό για φέτος.
Ζούμε και σε δύσκολους καιρούς.... rolleyes.gif


Καλημέρα κι από μένα...
Πρώτα απ'όλα τα συγχαρητήριά μου στην ομάδα του Εθνικού για τη δίκαιη νίκη της και πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα της Ελευθερίας που παρόλες τις ελλείψεις (παίχτες με τραυματισμούς), τα έδωσε όλα, είχε ψυχή και έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι. 'Οντως το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες όπως έγραψε και ο φίλος πρωτύτερα. Ο εθνικός με περισσότερες λύσεις στον πάγκο, και πιο συγκεντρωμένος από την Ελευθερία, έκανε τη διαφορά στην παράταση του αγώνα.

Τα πολλά διαιτητικά λάθη είναι πλέον συνήθεια σε όλους τους αγώνες, υπέρ ή κατά και των δύο ομάδων, δεν πρέπει να στεκόμαστε εκεί. Όπως επίσης πιστεύω ακράδαντα ότι οι διαιτητές είναι αυτοί που με τα τραγικά λάθη τους (ηθελημένα ή μη δεν το εξετάζω) εκνευρίζουν τις ομάδες και τον κόσμο και τους αποσυντονίζουν..Αυτά είναι πράγματα που πρέπει να τα λύσουν άλλοι!!

Εγώ θέλω όμως να σταθώ σε κάτι άλλο, το οποίο εκνεύρισε όλους τους φιλάθλους της Ελευθερίας (όχι για το χρηματικό ποσό αλλά για την αντιμετώπιση)και να ρωτήσω...
Γιατί το εισιτήριο στο γήπεδό σας ανέρχεται στα 5 € / άτομο ενώ σε όλες τις υπόλοιπες ομάδες η είσοδος είναι συνήθως ΔΩΡΕΑΝ ή υπάρχει ένα συμβολικό ποσό των 3 € όπως πέρσυ???Απ' ότι ξέρω (και σας παρακαλώ ειλικρινά διορθώστε με αν κάνω λάθος), είσοδος πλέον δεν υπάρχει. Όταν ρωτήσαμε το γιατί, κάποια κυρία μας απάντησε ότι είναι για την ενίσχυση του σωματείου του Εθνικού, και της φάνηκε και περίεργη η ερώτησή μας και κάποιος άλλος κύριος μας είπε εκνευρισμένος ότι "άμα δε μας αρέσει να μην μπούμε στο γήπεδο"!!Και κάτι ακόμα....από τη στιγμή που είναι για την ενίσχυση του σωματείου του Εθνικού (και συμφωνώ εως ένα σημείο), γιατί πάρα πολλοί φίλαθλοι του Εθνικού έμπαιναν χωρίς να ενισχύσουν (και σας παρακαλώ μην το διαψεύσει κανείς αυτό γιατί μπροστά μου μόνο μπήκαν τουλάχιστον 10 άτομα χωρίς να ενισχύσουν την ομάδα τους)??Μήπως πρέπει μόνο οι φίλαθλοι της εκάστοτε φιλοξενούμενης ομάδας να ενισχύουν το σωματείο του Εθνικού??Πρώτον θεωρώ απαράδεκτη την απάντηση του κυρίου. Ερασιτεχνικά παιχνίδια είναι αυτά , παίζουν τα παιδιά μας, και κανείς δε θα απαγορεύσει ποτέ τις οικογένειες του κάθε παίχτη να παρακολουθήσουν το παιχνίδι. Αυτό πρώτη φορά το είδα σε γήπεδο και εύχομαι να μην το ξαναδώ.
Υπάρχει κάποιος που τα ορίζει αυτά τα πράγματα ή κάθε ομάδα μπορεί ανεξέλεγκτα να κάνει ότι θέλει?
Εάν υπάρχει κάποιος κύριος να μου απαντήσει στα ερωτήματά μου, θα το εκτιμούσα!

Καλή επιτυχία στον Εθνικό για τη συνέχεια και εύχομαι ο τραυματισμός του Μακρή να μην είναι σοβαρός!!

traxonas
QUOTE(gate14 @ Nov 2 2010, 11:40 ) *
Αλιμος - Τον ειχα για κατω.....αλλα φαινεται πως δυο πρωην παιδια του Εθνικου οι Βαρβατακος και ο Αντωναρος ο Μακρυγιαννης τον πανε τρενο......σε 2 βδομαδες αντιπαλοι ......

Σωστος, αλλα ξεχασες τον μακραν καλυτερο και πιο ουσιαστικο μικρο της κατηγοριας, τον Μελισαρατο, που ειναι και 93αρης!
gate14
QUOTE(Parchrys @ Nov 2 2010, 11:42 ) *
[font="Courier New"][/font][color="#000000"][/color]

!Και κάτι ακόμα....από τη στιγμή που είναι για την ενίσχυση του σωματείου του Εθνικού (και συμφωνώ εως ένα σημείο), γιατί πάρα πολλοί φίλαθλοι του Εθνικού έμπαιναν χωρίς να ενισχύσουν (και σας παρακαλώ μην το διαψεύσει κανείς αυτό γιατί μπροστά μου μόνο μπήκαν τουλάχιστον 10 άτομα χωρίς να ενισχύσουν την ομάδα τους)??Μήπως πρέπει μόνο οι φίλαθλοι της εκάστοτε φιλοξενούμενης ομάδας να ενισχύουν το σωματείο του Εθνικού??


Aυτοι οι 10 που ειδες να μπαινουν και να μην πληρωνουν (και ειναι πολλοι παραπανω )......εχουν πληρωσει και βοηθησει με το παραπανω τον Εθνικο , πληρωνοντας ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ , δεν ξερω αν στην Ελευθερια εχει βγει διαρκειας στον Εθνικο εχει βγει .

Eπιπλεον στον κυριο με το μουσι που ξεκινησε την φασαρια απλα ο κυριος που του απαντησε απο τον Εθνικο τον προετρεψε να παει να δει την αγαπημενη του ομαδα τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ αν δεν του αρεσει μιας και δηλωσε υποστηριχτης του.
Ποτε ο Εθνικος δεν εκβιασε κανεναν φιλοξενουμενο να μην μπει στο γηπεδο αν δεν εχει να πληρωσει εισητηριο με το αστρονομικο ποσο των........... 5 €
ο Εθνικος σε ΟΛΑ τα αθληματα (ΠΟΛΟ - ΜΠΑΣΚΕΤ- ΒΟΛΛΕΥ ) εχει θεωρημενα απο την εφορια εισητηρια των 5 € !!!!!!
Η τιμη αφορα την καλυψη διαιτητων , γραμματειας κλπ κλπ κλπ
Το αν σε αλλα γηπεδα η τιμη ειναι 0 - 3 - 5 - 10 η 50 € αυτο αφορα τα σωματεια αποκλειστικα και μονο με βαση την προκυρηξη της ΕΣΚΑΝΑ
Parchrys
QUOTE(gate14 @ Nov 2 2010, 11:48 ) *
Aυτοι οι 10 που ειδες να μπαινουν και να μην πληρωνουν (και ειναι πολλοι παραπανω )......εχουν πληρωσει και βοηθησει με το παραπανω τον Εθνικο , πληρωνοντας ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ , δεν ξερω αν στην Ελευθερια εχει βγει διαρκειας στον Εθνικο εχει βγει .

Eπιπλεον στον κυριο με το μουσι που ξεκινησε την φασαρια απλα ο κυριος που του απαντησε απο τον Εθνικο τον προετρεψε να παει να δει την αγαπημενη του ομαδα τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ αν δεν του αρεσει μιας και δηλωσε υποστηριχτης του.
Ποτε ο Εθνικος δεν εκβιασε κανεναν φιλοξενουμενο να μην μπει στο γηπεδο αν δεν εχει να πληρωσει εισητηριο με το αστρονομικο ποσο των........... 5 €
ο Εθνικος σε ΟΛΑ τα αθληματα (ΠΟΛΟ - ΜΠΑΣΚΕΤ- ΒΟΛΛΕΥ ) εχει θεωρημενα απο την εφορια εισητηρια των 5 € !!!!!!
Η τιμη αφορα την καλυψη διαιτητων , γραμματειας κλπ κλπ κλπ
Το αν σε αλλα γηπεδα η τιμη ειναι 0 - 3 - 5 - 10 η 50 € αυτο αφορα τα σωματεια αποκλειστικα και μονο με βαση την προκυρηξη της ΕΣΚΑΝΑ


Ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Δεν υπήρχε λόγος όμως να έχει ειρωνικό ύφος σε κάποια σημεία η απάντησή σου.
Ερωτήσεις έκανα και ήθελα κάποιον να μου απαντήσει υπεύθυνα σε πράγματα που δε γνώριζα και μου φάνηκαν περίεργα.
Όσο για τον κύριο δεν απάντησε μόνο στον κύριο με το μούσι. Anyway..
Όχι η Ελευθερία δεν έχει βγάλει διαρκείας. Είναι ένα συνοικιακό σωματείο και όποιος θέλει το ενισχύει με τον τρόπο του και την τσέπη του.

Καλή συνέχεια να έχετε.
gate14
QUOTE(Parchrys @ Nov 2 2010, 12:18 ) *
Ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Δεν υπήρχε λόγος όμως να έχει ειρωνικό ύφος σε κάποια σημεία η απάντησή σου.
Ερωτήσεις έκανα και ήθελα κάποιον να μου απαντήσει υπεύθυνα σε πράγματα που δε γνώριζα και μου φάνηκαν περίεργα.
Όσο για τον κύριο δεν απάντησε μόνο στον κύριο με το μούσι. Anyway..
Όχι η Ελευθερία δεν έχει βγάλει διαρκείας. Είναι ένα συνοικιακό σωματείο και όποιος θέλει το ενισχύει με τον τρόπο του και την τσέπη του.

Καλή συνέχεια να έχετε.


Σε καμμια περιπτωση δεν ηταν ειρωνικο το σχολιο μου.
Δεν ειναι ειρωνεια το να πληρωσεις 5 € αντε 8 € αν σε αλλα γηπεδα το εισητηριο ειναι 3 € (ελευθερη εισοδος στα εντος της Ελευθεριας μας ειπατε χτες ) για να δεις 4 αγωνες μπασκετ σε ενα μηνα.
Και το επιπεδο πλεον δεν ειναι και τοσο ερασιτεχνικο γιατι πχ παικτης της ομαδας σας (Φραγκουλης ) σιγουρα δεν παιζει για 0 € ( οπως και ολων των ομαδων οι παικτες ...στα λογια ειναι ερασιτεχνες σε ...οδοιπορικα...πληρωμες...μισθους η οπως αλλιως λεγονται ειναι πανω η ΠΟΛΥ ΠΑΝΩ απο τον βασικο μισθο...θα δεις απο 100 μεχρι και 1500 € τον μηνα και καποιοι ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ να ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΣΑΜΠΑ .... )
Ειρων ηταν ο κυριος που ελεγε ειρωνικα οτι θα πηγαινε να δει Παναθηναικο και να πληρωσει 10 ΕUR (ξεχνοντας οτι εκει υπαρχουν οχι μικρες αλλα ΜΕΓΑΛΕΣ - ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ χορηγιες τηλεοπτικα κλπ κλπ κλπ ), και απο την στιγμη που υπηρχε εκει και ο εφορος της Ελευθεριας θα μπορουσατε να μαθετε απο δικος σας ανθρωπο για πραγματα που δεν γνωριζατε και σας φαινονταν περιεργα.

Καλη συνεχεια παντως και στην αξιολογη ομαδα της Ελευθεριας
Ethnikaras
Γενικά πάντως, καλό θα ήταν, να γίνεται μια ενημέρωση στην είσοδο για το τι πληρώνει ο κάθε ένας μας.
Είναι ενίσχυση ;;
Είναι υποχρεωτικό εισιτήριο ;;
Τι είναι ;;
Αυτό που λέμε "οι καλοί λογαριασμοί.....".
Επειδή τόσα χρόνια έχουμε γυρίσει και αν έχουμε γυρίσει κλειστά και συνοικίες, δήμους και επαρχίες, πάντα πληρώνουμε στην είσοδο αυτό που μας ζητάνε.
Όχι επειδή είμαστε κορόιδα ή μας περισσεύουν...
Ενισχύουμε έτσι το ίδιο το άθλημα.
Ερασιτεχνικό είναι, σύμφωνοι, αλλά με τις εισφορές των χορηγών, των μελών της διοίκησης, τις επιχορηγήσεις (λέμε τώρα), ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ (η ποσά ενίσχυσης σωματείου στην είσοδο) επιβιώνουν οι ομάδες ερασιτεχνικά.
Εγώ έχω κάρτα διαρκείας (η ενίσχυσης, μικρή σημασία έχει ο όρος), κάποιες φορές κόβω ΚΑΙ εισιτήριο.
Όπως και με πολύ καλή διάθεση πληρώνω στην Μάνδρα, στα Μέγαρα, στο Μοσχάτο, στο Κερατσίνι, κ.τ.λ. ότι μου ζητήσουν.
Για να υπάρχει ερασιτεχνικός αθλητισμός πρέπει όλοι μας να συνεισφέρουμε.
Εκτός αν μιλάμε για αισχροκέρδεια, ποσά που σου ζητάνε σε επαγγελματικό επίπεδο να τα ζητάνε σε ερασιτεχνικό.....
Δεν νομίζω πως 5 ΕΥΡΩ είσοδος είναι κάτι τέτοιο.
Αν για κάποιον είναι υπερβολικό το ποσό, αν κάποιος δεν το έχει, δεν νομίζω ότι θα μείνει και απ΄έξω και δεν θα δει το μάτς.
Θα βρεθεί λύση κόσμια και πολιτισμένα.
Parchrys
QUOTE(Ethnikaras @ Nov 2 2010, 12:58 ) *
Γενικά πάντως, καλό θα ήταν, να γίνεται μια ενημέρωση στην είσοδο για το τι πληρώνει ο κάθε ένας μας.
Είναι ενίσχυση ;;
Είναι υποχρεωτικό εισιτήριο ;;
Τι είναι ;;
Αυτό που λέμε "οι καλοί λογαριασμοί.....".
Επειδή τόσα χρόνια έχουμε γυρίσει και αν έχουμε γυρίσει κλειστά και συνοικίες, δήμους και επαρχίες, πάντα πληρώνουμε στην είσοδο αυτό που μας ζητάνε.
Όχι επειδή είμαστε κορόιδα ή μας περισσεύουν...
Ενισχύουμε έτσι το ίδιο το άθλημα.
Ερασιτεχνικό είναι, σύμφωνοι, αλλά με τις εισφορές των χορηγών, των μελών της διοίκησης, τις επιχορηγήσεις (λέμε τώρα), ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ (η ποσά ενίσχυσης σωματείου στην είσοδο) επιβιώνουν οι ομάδες ερασιτεχνικά.
Εγώ έχω κάρτα διαρκείας (η ενίσχυσης, μικρή σημασία έχει ο όρος), κάποιες φορές κόβω ΚΑΙ εισιτήριο.
Όπως και με πολύ καλή διάθεση πληρώνω στην Μάνδρα, στα Μέγαρα, στο Μοσχάτο, στο Κερατσίνι, κ.τ.λ. ότι μου ζητήσουν.
Για να υπάρχει ερασιτεχνικός αθλητισμός πρέπει όλοι μας να συνεισφέρουμε.
Εκτός αν μιλάμε για αισχροκέρδεια, ποσά που σου ζητάνε σε επαγγελματικό επίπεδο να τα ζητάνε σε ερασιτεχνικό.....
Δεν νομίζω πως 5 ΕΥΡΩ είσοδος είναι κάτι τέτοιο.
Αν για κάποιον είναι υπερβολικό το ποσό, αν κάποιος δεν το έχει, δεν νομίζω ότι θα μείνει και απ΄έξω και δεν θα δει το μάτς.
Θα βρεθεί λύση κόσμια και πολιτισμένα.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε...
Να ενισχύουμε όλες τις ομάδες, όσο μπορεί ο καθένας μας!!Άλλα όπως ακριβώς το είπες, στην είσοδο να ενημερωνόμαστε για το τι ακριβώς πληρώνουμε και όχι όταν ρωτάμε να παίρνουμε τέτοιες απαντήσεις.
Κι αν παρατηρήσεις το post μου παραπάνω, διευκρινίζω ότι δεν αναφέρομαι στο καθ'αυτό ποσό αλλά στις απαντήσεις που δόθηκαν.
Λοιπόν, τέλος με το θέμα, χτες παρακολουθήσαμε έναν πολύ όμορφο αγώνα, συγχαρητήρια και στους νικητές και στους χαμένους!

Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά μας με όσο το δυνατόν λιγότερους τραυματισμούς.

magic32
Ενταξει το βλεπουμε οτι τα 5 ευρω ειναι λιγα,που ειναι για 1 ατομο,αλλα αν καποιος ερθει να δει το παιδι του με τη γυναικα του και τα παιδια του μπορει αν φτασει στα 20-25 ευρω η ταριφα...

Εμενα η ερωτηση μου ειναι αλλη..Πηρε χτες φιλος μου διαρκειας του εθνικου και το πληρωσε 40 ευρω..Κοινως 40/5 κανει 8 παιχνιδια...Οποτε προφανως στο διαρκειας το παιχνιδι χρεωνεται λιγοτερο..Και μαλιστε αρκετα λιγοτερο..5 ολοκληρα ματς..Γιατι γινεται αυτο?
gate14
QUOTE(magic32 @ Nov 2 2010, 14:55 ) *
Ενταξει το βλεπουμε οτι τα 5 ευρω ειναι λιγα,που ειναι για 1 ατομο,αλλα αν καποιος ερθει να δει το παιδι του με τη γυναικα του και τα παιδια του μπορει αν φτασει στα 20-25 ευρω η ταριφα...

Εμενα η ερωτηση μου ειναι αλλη..Πηρε χτες φιλος μου διαρκειας του εθνικου και το πληρωσε 40 ευρω..Κοινως 40/5 κανει 8 παιχνιδια...Οποτε προφανως στο διαρκειας το παιχνιδι χρεωνεται λιγοτερο..Και μαλιστε αρκετα λιγοτερο..5 ολοκληρα ματς..Γιατι γινεται αυτο?


Αυτος που αγοραζει διαρκειας δεν σημαινει πως θα ερθει και σε ολα τα παιχνιδια, ουτε πχ ο φιλος σου θα ερθει σε ολα τα παιχνιδια .
Αυτος που αγοραζει το διαρκειας θελει να ενισχυσει τον συλλογο , το διαρκειας επισης βγαινει σε μια τιμη εκλυστικη ωστε οι φιλοι και οπαδοι του συλλογου να το αγορασουν ζεστο ζεστο ....αν πχ το διαρκειας εκανε 5 x 13 = 65 συν 2με3 3 αγωνες κυπελλου ε τοτε η τιμη θα πηγαινε στα 80 €.Θα συνεφερε ?Οχι
leonkalf
QUOTE (gate14 @ Nov 2 2010, 11:48 ) *
Το αν σε αλλα γηπεδα η τιμη ειναι 0 - 3 - 5 - 10 η 50 € αυτο αφορα τα σωματεια αποκλειστικα και μονο με βαση την προκυρηξη της ΕΣΚΑΝΑ

H φετινή προκύρηξη ΔΕΝ αναφέρει πουθενά για εισιτήριο, εν αντιθέσει με τις περασμένες χρονιές που ανέφερε ότι η τιμή εισιτηρίου ορίζεται στα 3€.

Αυτό συμβαίνει φέτος αφού κάθε ομάδα θα πληρώσει -σε 3 δόσεις- το ποσό των 962€ για την πληρωμή διαιτητών, κριτών και κομισάριων της χρονιάς.

Οπότε κανείς φίλαθλος δεν υποχρεούται να πληρώσει εισιτήριο, σε κανένα γήπεδο. Αν κάποια ομάδα το κάνει, είναι μόνο για την δική της ενίσχυση. Τα χρήματα από τα τυχόν "εισιτήρια" δεν πάνε για την πληρωμή διαιτητών, κριτών, κομισάριων όπως αναφέρθηκε.

Την προκύρηξη μπορείτε να την διαβάσετε κάνοντας κλικ εδώ
xontros7
ΠΕΡΑ - Η νικη του απεναντι στον Φοινικα του εδωσε καποιες ανασες, απωλεια ο Χολεβας που ειναι φανταρος.....νομιζω πως ειναι το πρωτο φαβορι για κατω

Ο Χολεβας ανηκει πλεον στον Παπάδος Γέρας εκει αγωνιζεται εφυγε απο το περα αλλα κ στην αθηνα να εμενε παλι δεν νομιζω οτι θα επαιζε στο περα φετος...οντως ειναι το πρωτο φαβορι για κατω δεν βλεπω πως μπορουν να σωσουν την παρτιδα..
margiou3
QUOTE (leonkalf @ Nov 2 2010, 18:56 ) *
H φετινή προκύρηξη ΔΕΝ αναφέρει πουθενά για εισιτήριο, εν αντιθέση με τις περασμένες χρονιές που ανέφερε ότι η τιμή εισιτηρίου ορίζεται στα 3€.

Αυτό συμβαίνει φέτος αφού κάθε ομάδα θα πληρώσει -σε 3 δόσεις- το ποσό των 962€ για την πληρωμή διαιτητών, κριτών και κομισάριων της χρονιάς.

Οπότε κανείς φίλαθλος δεν υποχρεούτε να πληρώσει εισητήριο, σε κανένα γήπεδο. Αν κάποια ομάδα το κάνει, είναι μόνο για την δική της ενίσχυση. Τα χρήματα από τα τυχόν "εισιτήρια" δεν πάνε για την πληρωμή διαιτητών, κριτών, κομισάριων όπως αναφέρθηκε.

Την προκύρηξη μπορείτε να την διαβάσετε κάνοντας κλικ εδώ



κατατοπιστικότατος... και το εψαχνα...! wink.gif

Να σαι καλα...!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(margiou3 @ Nov 2 2010, 20:04 ) *
κατατοπιστικότατος... και το εψαχνα...! wink.gif

Να σαι καλα...!

Επειδη δε το γνωριζεται καλα απο εσκανα μας ειπανε οτι δινουμε αυτο το ποσο σε αυτους ετσι ωστε στα εισιτηρια να καθονται δκοι μας παραγοντες προς εξοικονομηση χρηματων που ξοδευοτουσαν για τους ταμειες της εσκανα λεγοντας μας στην κληρωση του πρωταθληματος οτι μπορειτε να κοβεται κανονικα εισιτηρια για να σας επιστραφει το χρηματικο ποσο των 962 ευρω.σε ερωτηση μου μαλιστα αν στο εισιτηριο που θα εκδιδουμε θα γραφει προς οικονομικη ενισχυση η εισιτηριο προς αγωνα της α εσκανα μας ειπαν κανονικα να αναγραφεται το δευτερο.επειτα τουτου τους ζητησα να το ανακοινωσουν στον φιλαθλο κοσμο για να γνωριζει πραγμα που ποτε δεν εγινε.βεβαια πως γινεται να κοβουμε εισιτηρια χωρις να ναι θεωρημενα απο εφορια ουτε αυτο μας το ανελυσαν.
magic32
η ερωτηση ου πρεπει να γινει ειναι απλη..εφοσον το εισητηριο ειναι προαιρετικο και στην δικαιοδοσια της καθε ομαδας δεν θα πρεπε να ναι προαιρετικο και για τον φιλαθλο?
leonkalf
QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Nov 3 2010, 01:20 ) *
Επειδη δε το γνωριζεται καλα απο εσκανα μας ειπανε οτι δινουμε αυτο το ποσο σε αυτους ετσι ωστε στα εισιτηρια να καθονται δκοι μας παραγοντες προς εξοικονομηση χρηματων που ξοδευοτουσαν για τους ταμειες της εσκανα λεγοντας μας στην κληρωση του πρωταθληματος οτι μπορειτε να κοβεται κανονικα εισιτηρια για να σας επιστραφει το χρηματικο ποσο των 962 ευρω.σε ερωτηση μου μαλιστα αν στο εισιτηριο που θα εκδιδουμε θα γραφει προς οικονομικη ενισχυση η εισιτηριο προς αγωνα της α εσκανα μας ειπαν κανονικα να αναγραφεται το δευτερο.επειτα τουτου τους ζητησα να το ανακοινωσουν στον φιλαθλο κοσμο για να γνωριζει πραγμα που ποτε δεν εγινε.βεβαια πως γινεται να κοβουμε εισιτηρια χωρις να ναι θεωρημενα απο εφορια ουτε αυτο μας το ανελυσαν.

ΔΕΝ είναι σοβαρά πράγματα αυτά...

Έχει ενδιαφέρον η υπόθεση, αν είναι έτσι τα πράγματα.. Δηλ., για να καταλάβουμε, το θέμα με τα 962€ έγινε για να κόψουν τα έξοδα από τους ταμείες??????? Και οι ομάδες στο τέλος θα τα πάρουν πίσω, αν βγάλουν αυτά τα χρήματα από εισιτήρια???
Και χωρίς να είναι θεωρημένα από την εφορία??? Και χωρίς επίσημη ανακοίνωση???? Στα κρυφά δηλ. και να κάνει ο καθένας (ομάδα) ότι θέλει.
Ωραία πράγματα.... Εύγε!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(leonkalf @ Nov 3 2010, 10:16 ) *
ΔΕΝ είναι σοβαρά πράγματα αυτά...

Έχει ενδιαφέρον η υπόθεση, αν είναι έτσι τα πράγματα.. Δηλ., για να καταλάβουμε, το θέμα με τα 962€ έγινε για να κόψουν τα έξοδα από τους ταμείες??????? Και οι ομάδες στο τέλος θα τα πάρουν πίσω, αν βγάλουν αυτά τα χρήματα από εισιτήρια???
Και χωρίς να είναι θεωρημένα από την εφορία??? Και χωρίς επίσημη ανακοίνωση???? Στα κρυφά δηλ. και να κάνει ο καθένας (ομάδα) ότι θέλει.
Ωραία πράγματα.... Εύγε!!


Ετσι ακριβως φιλε μου δυστηχως και ητανε πολλοι παραγοντες αλλων ομαδων οταν εγινε αυτη η συζητηση και ας ερθει ενας απο αυτους τις εσκανα να μου το αμφισβητησει.εκει το ριξανε στους ταμειες της εσκανα.μαλιστα τους τονισα οτι θα δημιουργηθει προβλημα οπως και βλεπω οτι γινεται
Parchrys
QUOTE(leonkalf @ Nov 3 2010, 10:16 ) *
ΔΕΝ είναι σοβαρά πράγματα αυτά...

Έχει ενδιαφέρον η υπόθεση, αν είναι έτσι τα πράγματα.. Δηλ., για να καταλάβουμε, το θέμα με τα 962€ έγινε για να κόψουν τα έξοδα από τους ταμείες??????? Και οι ομάδες στο τέλος θα τα πάρουν πίσω, αν βγάλουν αυτά τα χρήματα από εισιτήρια???
Και χωρίς να είναι θεωρημένα από την εφορία??? Και χωρίς επίσημη ανακοίνωση???? Στα κρυφά δηλ. και να κάνει ο καθένας (ομάδα) ότι θέλει.
Ωραία πράγματα.... Εύγε!!


Καλημέρα σε όλους..
Απ' ότι βλέπω το θέμα έχει πάρει αρκετή διάσταση!!
Τελικά όμως τι ισχύει από όλα αυτά???????
Ο καθένας (η κάθε ομάδα) κάνει ότι θέλει???
Ο φίλαθλος είναι υποχρεωμένος να πληρώνει αυτό το "εισιτήριο¨ή αλλιώς ενίσχυση του εκάστοτε σωματείου???
Και αν δεν το πληρώνει, το σωματείο έχει το δικαίωμα να του απαντά "άμα δε σ'αρέσει, μην μπεις"???
Περίεργα πράγματα!!
sakiskal
Παρελθον ο Παπαδατος απο την τεχνικη ηγεσια του Ρεντη με τα απο παραιτηση του....

Φαβορι για να αναλαβει ο Κα...........
magic32
QUOTE(sakiskal @ Nov 3 2010, 13:17 ) *
Παρελθον ο Παπαδατος απο την τεχνικη ηγεσια του Ρεντη με τα απο παραιτηση του....

Φαβορι για να αναλαβει ο Κα...........

θ αφησει τον προφητη ηλια ο κα.... που υποπτευομαι οτι εννοεις?
leonkalf
Απ' ότι μαθεύτηκε στο Ρέντη έκλεισε ο Ηλίας Μανδραγός.

Δεν ισχύει το υπονοούμενο για Κάσση που εννοεί ο magic32 και ο sakiskal.
magic32
Θα μου κανε εντυπωση να ισχυε γτ δουλευει μια χαρα στον προφητη και δεν ειχε και επιτυχημενο παρελθον στο ρεντη..οποτε επιστρεφει ο μανδραγος..μαλιστα
themis7
s
dserel
Καλησπέρα,

Ξέρει κανείς αν το αυριανό ματς Ιωνικός- Άλιμος θα έχει κόσμο ή είναι κεκλεισμένων?

Ευχαριστώ
bball.gif
nikitas111
QUOTE(dserel @ Nov 7 2010, 20:44 ) *
Καλησπέρα,

Ξέρει κανείς αν το αυριανό ματς Ιωνικός- Άλιμος θα έχει κόσμο ή είναι κεκλεισμένων?

Ευχαριστώ
bball.gif




Κεκλεισμενων ειναι φιλε ........συμπληρωνουμε 2/2 της περσινης ποινης .....

Απο Δευτερα 15/11 θα ειμαστε Ο.Κ. bball.gif
margiou3
Ο Ιωνικος κερδισε τον Αλιμο για περιπου 20 ποντους...!

Η ομαδα εχει παρει φορα.
PetranG3
Νικη με 78-59 για τον ΙΩΝΙΚΟ επι του Αλιμου, πολυ πιο ευκολα απ οτι δειχνει το τελικο σκορ...Ηδη 15' πριν το τελος ο Μαης Κωνσταντινιδης εκανε πειραματα στην 5αδα, εδωσε χρονο συμμετοχης σε ολους τους παικτες που διεθετε, ενω για 3-4 λεπτα επαιζε με 3 εφηβους...

Η διαφορα εφθασε και +29...


Καλη συνεχεια στον Αλιμο...
Πολυ καλη εμφανιση για την ομαδα μας...
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ, την επομενη Δευτερα, 21.00 απεναντι στον Πρωτεα Βουλας, ΜΕ ΚΟΣΜΟ...! Το σερι ξεκινησε...
jhantzop
5η αγωνιστική - Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2010
Α1-05 20:00 ΡΕΝΤΗ ΝΕΟ ΚΛ ΡΕΝΤΗ ΑΕ - ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ 72-79
Α1-05 20:00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΚΛ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ 84-72
Α1-05 20:30 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ 69-64
Α1-05 21:00 ΔΓ ΝΙΚ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ 63-54
Α1-05 21:00 ΒΟΥΛΑΣ ΚΛ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ 88-67
Α1-05 21:00 ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΛ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 71-76
Α1-05 21:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΑ ΑΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 52-48

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 9 (4-1)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 9 (4-1)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 9 (4-1)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 8 (3-2)
ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ 8 (3-2)
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 8 (3-2)
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 8 (3-2)
ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ 8 (3-2)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ 7 (2-3)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ 7 (2-3)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 6 (1-4)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ 6 (1-4)
ΡΕΝΤΗ ΑΕ 6 (1-4)
ΠΕΡΑ ΑΣ 6 (1-4)


6η αγωνιστική - Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2010
Α1-06 20:00 ΡΕΝΤΗ ΝΕΟ ΚΛ ΡΕΝΤΗ ΑΕ - ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ
Α1-06 20:30 ΜΑΝΔΡΑΣ ΚΛ ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ - ΠΕΡΑ ΑΣ
Α1-06 20:30 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ
Α1-06 21:00 ΔΓ ΝΙΚ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
Α1-06 21:00 ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΛ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Α1-06 21:30 ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΔΑΚ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
Α1-06 21:30 ΑΛΙΜΟΥ ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
pinezes14
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ!!!!
margiou3
ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ....! ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....!
kek
ΔΙΠΛΟ Ο ΠΟΛΙΣ ΣΤΟ ΡΕΝΤΗ...ΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΦΙΛΙΚΟ ΚΛΙΜΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ...
PetranG3
72-63 o ΙΩΝΙΚΟΣ τον Πρωτεα...χωρις να δουμε θεαματικο μπασκετ...
Παταμε γερα πλεον...

Ο κοσμος του ΙΩΝΙΚΟΥ ειναι πολυτελεια για ηταν κατηγορια...οπως ηταν και στη Γ' περσυ...Καθοριστικη συμβολη για να παρει η ομαδα το ματς...

chili
FOINIKAS P - DRAPETSWNA 51- 54
ELEYTHERIA M - FAROS 42 - 72

FOINIKAS K ELEYTHERIA ME TA EFHVIKA TOYS !!!
gate14
ΑΛΙΜΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 82-97 .........ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ (52-52 ) ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ .ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ? ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΠΑΙΞΑΝ
ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟ ( ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)
ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΦΑΡΟΣ -ΜΑΝΔΡΑ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.