Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
gate14
Ολα οκ Themis
dakota
QUOTE (gate14 @ Mar 29 2011, 01:17 ) *
Ολα οκ Themis

αυτο που μου αρεσε ειδικα στο τελικο ηταν οι σφαλιαρες προς το κ.νανουρη.....κανενας δε το ανεφερε
gate14
QUOTE(dakota @ Mar 29 2011, 13:14 ) *
αυτο που μου αρεσε ειδικα στο τελικο ηταν οι σφαλιαρες προς το κ.νανουρη.....κανενας δε το ανεφερε


Σου αρεσαν οι σφαλιαρες στον Κυριο Νανουρη ?ΤΡΑΓΙΚΟ
dakota
QUOTE (gate14 @ Mar 29 2011, 13:18 ) *
Σου αρεσαν οι σφαλιαρες στον Κυριο Νανουρη ?ΤΡΑΓΙΚΟ
οντως σε παραδεχομε.....τζουλια
gate14
Προπονητης και την νεα περιοδο στον Εθνικο ο Κυριος Κλιγκοπουλος
ΥΓ- Καλωσορισες Dakota icon_drunk.gif
dakota
QUOTE (gate14 @ Mar 29 2011, 13:33 ) *
Προπονητης και την νεα περιοδο στον Εθνικο ο Κυριος Κλιγκοπουλος

με κλιγκοπουλο και 2 μεταγραφες σιγουρα στη γ εθνικη.......
Swko10
Επιασαν τοπο οι θυσιες και το τρεξιμο του Αχιλλεα.

Ομοδα με συνεπεια και ανταγωνιστικοτητα ο Πολισ ολα τα χρονια της στις τοπικες κατηγοριες.Αν συνεχισει το παθος και το πεισμα να κατεχει τον προεδρο και τους χορηγους της ομαδας,πολυ συντομα θα την δουμε σε μεγαλυτερα σαλονια.

Πολλα μπραβο πρωτα στον Αχιλλεα που εχει την ομαδα του μοντελο,οι παντες πληρωμενοι ακομα και στο ευρω,οι ακαδημιες καθε χρονο και πιο δυνατες,το αντρικο αψογο,πραγματικα παρα πολυ καλη οργανωση,και μετα σε ολα τα μελη της ομαδας που παλεψαν και ανεβασαν την ομαδα αλλη μια κατηγορια.

Καλη πορεια στην Γ εθνικη να χετε να χαιρομαστε που καποτε παιζαμε αντιπαλοι
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(themis7 @ Mar 28 2011, 23:15 ) *
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΦΑΡΟΣ 72 - 67.........

Ηττα για εμας και τελος στα σεναρια για πρωταθλημα....




Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΓΡΑΨΕ....................


Πρωταθλητης Α ΕΣΚΑΝΑ 2010 - 2011 Ο ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ........

Κυπελουχος ΕΣΚΑΝΑ 2010 - 2011 Ο ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ.........

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ.....

Επαναλαμβανω οτι οι μαγκες φαινονται στις 4 γραμμες..........

Εμεις ειχαμε ελπιδα οσο ειμασταν ενωμενοι σαν γροθια.... Οταν καπιοι εβαλαν τον εαυτο τους πανω απο την ομαδα στην πιο κρισιμη καμπη του πρωταθληματος αφησαμε τις ελπιδες μας στα αποδυτηρια του γηπεδου μας κι οχι στο Σαλπεας σημερα ...
Δεν πειραζει ομως εχουμε 4 ματς ακομα για να κλεισουμε μια ακομα επιτυχημενη χρονια..... Στοχος πλεον η 2η θεση ....

Καλη συνεχεια στον Εθνικο ... Επαιξε για την φανελα του και αυτο ειναι σεβαστο....

Σεβαστες δεν ηταν καποιες ειρωνιες αλλα δεν πειραζει οπως εγραψα και πιο πανω η ιστορια εγραψε....


Γνωμη μου ειναι οτι ο Πολις ειναι δικαιος πρωταθλητης...

<<<<ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΤΟΜΑΤΑ >>>> Λοιπον και ας μιλησουν αυτοι που σημερα πανηγυριζουν............. Το δικαιουνται......



Υ.Γ. Για την διατησια των κων Ουσταμπασιδη και Βιλια τι να πει κανεις ???????? Ο Μπογδα να σφυριζε θα μας εδινε και κανα σφυριγμα!!!!!!!



Εισαι αδερφος να το ξερεις και το λεω εδω μεσα να το μαθει ολος ο κοσμος .....καναμε την τρελα μας,χρεωθηκαμε και στερηθηκαμε πραγματα απο την προσωπικη μας ζωη,αλλα ειμαι ευτιχισμενος που οι δυο κουπες κατεληξαν σε 2 φιλαρακια καθαρα και λεβεντικα...να μαστε καλα ρε βαγγελακο και να αντεχουμε τις οποιες κριτικες εχουμε δεκτει κατα καιρους.εσυ με εμαθες μεσα απο αυτες να γινομαι πιο δυνατος και να συνεχιζω.να σαι καλα
coach g.simos
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πόλις,στους παικταράδες που διαθέται,στο τεχνικό ιμ και επειδή γνωρίζω ποσο πολύ το ήθελαν τα δυο παιδια που δημιούργησαν αυτη την ομάδα πολλα συγχαρητήρια στον Κώστα τον Τσουμάνη και στον Αχιλλέα τον Μπογδανίδη που το όνειρο τους έγινε πραγματικότητα,ενα τους έχει μείνειακόμα,να φτιάξουν πολυ καλές ακαδημίες και είμαι σίγουρος οτι θα τα καταφέρουν,μπραβο παιδια αντε και στην Β ΕΘΝΙΚΗ!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(highaim205 @ Mar 29 2011, 00:00 ) *
Ιβιτσα Οσιμ: Η ΜΠΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΡΝΗ.

Συγχαρητηρια στην ομαδα του Πολις για τη νικη και συγχαρητηρια στην ομαδα μου για την τεραστια προσπαθεια που κατεβαλε για αλλη μια Δευτερα εντος των τεσσαρων γραμμων.
Δεν ξερω, αν καποιος συμφορουμιτης παρακολουθησε το αποψινο ματς αλλα νομιζω οτι δεν μπορει να γινει ουτε στο παραμικρο κουβεντα για δικαια ηττημενο ή παναξιο νικητη. Η φραση με την οποια ξεκινησα περιγραφει ολα οσα εγιναν πριν περιπου μια ωρα και αν δεν υπηρχαν και τετοιου ειδους ηττες ή νικες (οπως θελετε πειτε το) τοτε το μπασκετακι που ολοι λατρευουμε θα ηταν εντελως ανουσιο.
Δεν ξερω πως νιωθω αυτη τη στιγμη παντως αν προσπαθησω να κανω μια βαθυτατη αναλυση των συναισθηματων μου σιγουρα θα βγει στην επιφανεια ο θυμος χωρις ομως να γνωριζω τον αποδεκτη κι αυτο ειναι που τον γιγαντωνει επι 10.
Μεγαλυτερη πορνη δεν εχω γνωρισει στη ζωη μου απο αυτην με το βαρος των 7-9 λιβρων και με την υφη και το αρωμα του δερματος και το μονο σιγουρο ειναι οτι ουτε και θα γνωρισω ποτε.
Το μονο που με κανει να αισιοδοξω για το μελλον (της ενωσης, κυριως) μετα το σημερινο παιχνιδι, ειναι οτι οι θειοι κοιμηθηκαν νωρις και τελικα η διαιτησια ηταν η λιγοτερο αξιοπροσεκτη. Οφειλω να δωσω συγχαρητηρια για την προσπαθεια και των δυο διαιτητων(Μπικας - Στρεμπας) που σε ενα τοσο δυσκολο ,απο την αποψη των σωματικων και δυνατων επαφων, αλλα και απο την αποψη της βαρυτητας του και του διακυβευματος του, παιχνιδι, στις περισσοτερες των φασεων ηταν αλαθητοι και αντικειμενικοι.
Θεωρω τον Πολις αξιο πρωταθλητη γιατι το πρωταθλημα ειναι μαραθωνιος και οχι αγωνας της μιας ανασας και σε τουτο το σημειο εδειξε με πολυ δυνατο τροπο οτι ηταν το πιο σταθερο συνολο και ειχε την καλυτερη τεχνικη στις ανασες και στο ρυθμο( πραγμα μειζονος σημασιας στους μαραθωνοδρομους). Ευχομαι η νεα χρονια να ειναι το ιδιο πετυχημενη και να μη γινει ασανσερ οπως οι περισσοτερες ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ (κακα τα ψεμματα). Το δυσκολοτερο δεν ειναι να φτασεις στην κορυφη αλλα να διατηρηθεις σε αυτην. Συγχαρητηρια λοιπον και καλη συνεχεια.
Για εμας, πλεον δεν υπαρχουν περισσοτερα λογια, ουτε πολλα περιθωρια για πισωγυρισματα και μεμψιμοιριες.
Οφειλουμε και το αξιζουμε να μεινουμε ΑΠΟΛΥΤΑ συγκεντρωμενοι σε αυτο που εχουμε θεσει ως στοχο απο την αρχη (η δευτερη θεση) και να παλεψουμε με ολη τη δυναμη της ψυχης μας (οπως αποψε) για το καλυτερο και το υψηλοτερο.
Εξακολουθει να ειναι το παιχνιδι στα χερια μας μετα και την ηττα δωρο του Φαρου και το μονο βεβαιο ειναι οτι με τα ματς που απομενουν, πλεον και η μαχη της δευτερης θεσης εχει "τζογο". Οσο κι αν οι φιλοι μας οι μπασκετοπατερες οι Αμερικανοι λενε οτι "first is everything ,second is nothing " εγω ειμαι του δογματος οτι πρεπει να διεκδικω μεχρι τελους αυτο που μπορω και μου αξιζει. Αλλωστε καλλιο δευτερος παρα τριτος. bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif



Hθελε και ο θεος να κερδισουμε...δεν εχω ξανα δει μπαλλα να στεκετε 1 δευτερολεπτο στο στεφανι και τελικα να καταληγει βασανιστικα εξω...για αυτο λεω ενα πρωταθλημα ειναι αποτελεσμα πολλων παραγοντων και σιγουρα ενας απο αυτους ειναι και η τυχη που εχθες μην κρυβομαστε μας χαμογελασε.παντως θα ηθελα απο την καρδια μου να ευχαριστησω και την ομαδα της μανδρας για την φιλοξενια και ειδικα του φιλου και προπονητη της γιαννη γριβα.σας ευχομαι ολοκαρδα καλη συνεχεια

QUOTE(Swko10 @ Mar 29 2011, 13:57 ) *
Επιασαν τοπο οι θυσιες και το τρεξιμο του Αχιλλεα.

Ομοδα με συνεπεια και ανταγωνιστικοτητα ο Πολισ ολα τα χρονια της στις τοπικες κατηγοριες.Αν συνεχισει το παθος και το πεισμα να κατεχει τον προεδρο και τους χορηγους της ομαδας,πολυ συντομα θα την δουμε σε μεγαλυτερα σαλονια.

Πολλα μπραβο πρωτα στον Αχιλλεα που εχει την ομαδα του μοντελο,οι παντες πληρωμενοι ακομα και στο ευρω,οι ακαδημιες καθε χρονο και πιο δυνατες,το αντρικο αψογο,πραγματικα παρα πολυ καλη οργανωση,και μετα σε ολα τα μελη της ομαδας που παλεψαν και ανεβασαν την ομαδα αλλη μια κατηγορια.

Καλη πορεια στην Γ εθνικη να χετε να χαιρομαστε που καποτε παιζαμε αντιπαλοι



Nα σαι καλα αν θες και σου κανω ανοικτη προταση να παιξουμε ξανα συμπαιχτες στο υπηρεσιακο με την ομαδα της ΥΔΕΖΙ του χρονου.περιμενω απαντηση σου
Swko10
Θα τα πουμε την Τεταρτη φιλε.
Και παλι συγχαρητηρια
dakota
το πολις εδειξε οτι εχει δυναμη και ψυχη......με ελαχιστες προσθηκες πασ καλα και στη γ εθνικη....μπραβο...
basketikos
Συγχαρητήρια στην ομαδα του Πολις Καλλιθέας για την επιτυχία της.

Απεφυγε τις εκπλήξεις, έκανε και τις μεγάλες νίκες που χρειαζόταν και το Πρωτάθλημα της ανήκει. Βέβαια τα επιμέρους είναι που κάνουν την διαφορά, αλλά τώρα είναι η ώρα να κρίνουμε το αποτέσμα. Ευχόμαστε να τα καταφέρει και στα ψηλότερα.


ΝΕΣΤΩΡ
Ο κόσμος του ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ εύχεται στην Ομάδα του ΠΟΛΙΣ εξ ίσου καλή πορεία και στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

Πολλά "Μπράβο" και του χρόνου ψηλότερα.

ΝΕΣΤΩΡ


POLIS KALLITHEAS
QUOTE(Swko10 @ Mar 30 2011, 03:01 ) *
Θα τα πουμε την Τεταρτη φιλε.
Και παλι συγχαρητηρια


Τεταρτη που βρε τρελε?
Swko10
Εχουμε φιλικο σε εσας την τεταρτη
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(Swko10 @ Mar 30 2011, 18:17 ) *
Εχουμε φιλικο σε εσας την τεταρτη


Την αλλη γιατι σημερα δεν ειχαμε κατι?τοτε τα λεμε εκει φιλε μου φιλια
AIR1
ισχυει οτι παικτες της ελευθεριας μοσχατου απο το φετινο ροστερ του ανδρικου τμηματος κανουν προπονησεις στο φοινικα πειραια λογο ......................καλης σχεσης με τον Ποτοσογλου (υποθεση κανουμε!@#$*)
magic32
QUOTE(AIR1 @ Mar 31 2011, 12:17 ) *
ισχυει οτι παικτες της ελευθεριας μοσχατου απο το φετινο ροστερ του ανδρικου τμηματος κανουν προπονησεις στο φοινικα πειραια λογο ......................καλης σχεσης με τον Ποτοσογλου (υποθεση κανουμε!@#$*)

2 εφηβοι που τιμωρηθηκαν απο τη διοικηση της ομαδας και δεν μπορουν να προπονουνται με την ομαδα ως τ οτελος της σεζον(ο λογος παραιτησης και του καρβουνη αν διαβασες)
PetranG3
Φοινικας - Ιωνικος 66-61...Πολυ σημαντικη και καθοριστικη νικη για τον Φοινικα, στην προσπαθεια που κανει για τη σωτηρια του...
Κακοποιηση του μπασκετ το σημερινο ειδικα το 1ο ημιχρονο (21-23)...
Ο Φοινικας εφυγε με +10, 52-42, ο Ιωνικος που προηγουνταν μεχρι τα μεσα της 3ης περιοδου, μειωσε στους 2,60-58 με 2 3ποντα του Ντακουλια και καλαθι του Θαλασσινου, αλλα εχασε την ευκαιρια να ισοφαρισει στις βολες. Εφαγε καλαθι μετα και τελειωσαν ολα...

Κακοποιηση ομως και απο τους διαιτητες εκατερωθεν...Στο α' ημιχρονο ο Φοινικας εχε καθε λογο να φωναζει, ενω στα τελευταια λεπτα, εκανε 2-3 σημαντικα λαθη που ηταν καλαθια ή βολες...Ειδικα η Γαρινη...Μανταμ, μεινε στα εφηβικα και στα παιδικα που σφυριζεις...Δεν γινεται αυτο το πραγμα...Διπλα ησουνα και ο Στρεμπας επαιρνε το σφυριγμα...


Καλη συνεχεια στο Φοινικα...

Υπομονη για εμας...Αλλα 3 αγωνες...
gate14
Πρωτεας - Εθνικος νικη για τον Εθνικο και η ομαδα της Βουλας μπλεκει σε περιπετειες .
ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ .
saxa
QUOTE(gate14 @ Apr 4 2011, 22:20 ) *
Πρωτεας - Εθνικος νικη για τον Εθνικο και η ομαδα της Βουλας μπλεκει σε περιπετειες .
ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ .

etsi prepei...na xtipish ola ta paixnidia..k h 6h thesi kali einai icon_drunk.gif icon_drunk.gif
PetranG3
QUOTE(saxa @ Apr 4 2011, 23:35 ) *
etsi prepei...na xtipish ola ta paixnidia..k h 6h thesi kali einai icon_drunk.gif icon_drunk.gif



Οταν μια ομαδα ειναι εκτος στοχων, αμα χανει απο αλλες ομαδες και δή υποδεεστερες την κατηγορουμε οτι το στησε για του χρονου ή με χρηματικο ανταλλαγμα...
Όταν κερδιζει λεμε, οτι δρα για λογαριασμο αλλων...
Οταν αποδεδειγμενα δεν συμβαινει αυτο, την ειρωνευομαστε...


Ασφαλως και φιλε σαχα, στις 2 προηγουμενες περιπτωσεις, δεν συγκαταλεγω εσενα...Αλλα πραγματικα, αυτα μονο στην Ελλαδα γινονται...Καλα εκανε σημερα ο Εθνικος και ο Χ Εθνικος...Και δεν υπερισπαζομαι τον Εθνικο, αυριο αντιστοιχα μπορει να ειναι η ομαδα μου στη θεση αυτη...
Ας ηρεμησουμε λοιπον λιγο...Και τι εγινε...Βγηκε 6ος...Δηλαδη να ανοιξει τα ποδια να χασει απ' ολους επειδη δεν ανεβαινει...?


Αντιστοιχως σ εμας...Μπορουσαμε να βγουμε 2οι ή 3οι κι ας ξεραμε οτι δεν ανεβαινεις...Υπαρχει και μια ιστορια απο πισω...Και η ιστορικη καταγραφη της καθε σεζον που περναει ειναι αμειλικτη....Ετσι θα επρεπε να χτιζονται οι ομαδες..
highaim205
Μετα απο ενα κακο παιχνιδι απο μεριας μας καταφεραμε και καμψαμε την σθεναρη αντισταση της Προοδευτικης και το τελικο 71-66 ειναι ο καθρεπτης των οσων εγιναν αποψε στο κλειστο της Μανδρας.
Τα παιδια της Προοδευτικης μπηκαν πολυ δυνατα στο παιχνιδι με πολλη ορεξη για μπασκετ (αν και βρισκονται σε τοσο ασχημη θεση) και εχοντας πετυχει 34 ποντους στο ημιχρονο καταφεραν να διατηρουνται συνεχως κοντα μας. Εμεις με μια εικονα που σε τιποτα δε θυμιζε το παιχνιδι της προηγουμενης Δευτερας δωσαμε καθ'ολη τη διαρκεια του αγωνος το δικαιωμα να αμφισβητηθουμε εν πολλοις και νομιζω οτι αποψε αδικησαμε πολυ τους εαυτους μας.
Σιγουρα η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο στη λειτουργια του συνολου και αποψε ,βασει τουτου, φανηκε το ποσο μας πειραξε η ηττα απο το Πολις.
Τελος καλο ,ολα καλα (;;) παντως, και η νικη για εμας ειναι γεγονος. Συνεχιζουμε να εχουμε τον πρωτο λογο στην υποθεση "δευτεραθλητης" και το επομενο παιχνιδι στη Νικαια με τον ιστορικο Ιωνικο ,ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα μετα το τεραστιο διπλο του Φαρου, ειναι το βουνο που πρεπει να περασουμε αν θελουμε να διατηρησουμε τα κεκτημενα.
Ευχομαι να παιχτει καλο μπασκετ, ανταξιο του υλικου των δυο ομαδων και... να νικησουμε εμεις. smiley.gif
themis7
ΠΟΛΙΣ - ΦΑΡΟΣ 71 -73......
Μεγαλη νικη για μας σε ενα μεγαλο ντερμπι.... Απο την αρχη ελεγχαμε το ματς... Ειχαμε περασει και με 10π αλλα ο Πολις παντα εβρισκε τον τροπο να το γυρναει.... Στα 3,5 δευτερολεπτα ο Κοροπουλης παιδι 19 ετων βαζει καλαθι που θελει πολυ ψυχη κι ετσι φυγαμε με διπλο απο την Καλλιθεα.....

Το συναισθημα ομως που επικρατει ειναι η στεναχωρια...... Οταν εχεις κερδισει 2 φορες τον πρωτοπορο και επαναλαμβανω για να μην παρεξηγηθω δικαιο πρωταθλητη και σκεφτεσαι που εχεις αυτοκτονησει εσυ τοτε στεναχωριεσαι....Ετσι ειναι ομως αυτα <<<Στερνη μου γνωση να σ ειχα πρωτα.......>>>
Ο Πολις ειναι δικαιος πρωταθλητης γιατι ηταν πιο συγκεντρωμενος απο εμας και την Μανδρα στα θεωρητικα πιο ευκολα ματς......
Aυτες οι 3 ομαδες κατα την γνωμη μου ειναι ισοδυναμες ....Αντιπροσωπευουν και οι 3 διαφορετικη φιλοσοφια μπασκετ και ειναι θεμα μερας πια ομαδα θα επικρατησει.... Και τα ματς μεταξυ αυτων των ομαδων ειναι διαφημιση για την ΕΣΚΑΝΑ....
Γιαυτο τον λογο επρεπε να υπαρχουν play off... Για να γινουν κι αλλα καλα και σκληρα παιχνιδια μεταξυ των 4 πρωτον ομαδων.....Και για να μην υπαρχουν αδιαφορες ομαδες.....Αλλα αυτα τωρα ειναι ψηλα γραμματα για τους φωστηρες της ΕΣΚΑΝΑ....

Επειδη εχω μαθει να γραφω εδω στο forum τα πραγματα με τ ονομα τους και να μην κρυβομαι ειμαι στεναχωρημενος και για οτι εγινε μετα το ματς....Κι εξηγουμε.....
Με τον Πολις παιζουμε αντιπαλοι απο την πρωτη χρονια που ιδρυθηκε.... Εγω στον Θεμιστοκλη τοτε περιοδος 2002- 2003 .... Μεσα σε 8 χρονια ο Αχιλλεας και ο Τζουμανης κατωρθοσαν με πολυ κοπο πολλες θυσιες και με πρωσοπικες στερησεις να φτασουν αυτο το σωματειο που δινουν και την ψυχη τους στην Γ Εθνικη.....Δεν ειναι μικρο το κατωρθομα και δεν νομιζω να εχει επαναληφθει κατι παρομοιο στην ΕΣΚΑΝΑ.... Σημερα λοιπον που ειχε γεμισει το γηπεδο και απο φιλους του Πολις αλλα και με πολυ μπασκετικο κοσμο γι αυτους τους 2 ανθρωπους και για κανα2-3 παιδια που δεν θυμαμαι τα ονοματα τους(Σορρυ...) Να ειναι μερα γιορτης ...Υπερηφανιας και απολαυσης.... Ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα του σημερινου αγωνα....Ομως δυστηχως εγιναν αυτα που εγιναν μετα και αυτα τα παιδια δεν μπορεσαν να χαρουν με την ψυχη τους αυτο που εχουν πετυχει...Εχει 3 παιχνιδια ακομα και ελπιζω οτι θα ηρεμησουν θα βρουν την ακρη τους και θα καταλαβουν οτι τωρα ειναι ωρα για πανυγηρισμους.....Αυτο που καταφερατε δεν ειναι ευκολο ουτε γινεται καθε μερα οποτε χαρειτε το... Να ειστε καλα.....

Παμε παρακατω λοιπον με ψηλα το κεφαλι συνεχιζουμε με στοχο τις 3 νικες στα υπολοιπα 3 ματς....Κι οτι βγει ... Να τελειωσουμε αλλη μια επιτυχημενη χρονια οπως της αξιζει.....Οι μεγαλες ομαδες δειχνουν χαρακτηρα μετα απο ηττες κι εμεις σημερα δειξαμε χαρακτηρα... Δοξα το θεο εχουμε μια νεανικη ομαδα που θα μπορουσε να μεινει ακριβως ιδια και του χρονου και να ξαναπρωταγωνιστησει.... Τα δικα μας ομως θα τα πουμε στο τελος...

Ειμαι και χαρουμενος ομως γιατι στην ζωη θα πεσεις πολλες φορες αλλα πρεπει να βρισκεις τον τροπο να σηκωνεσαι ... Κι εμεις σηκωθηκαμε σημερα ....
PetranG3
Θεμης7, δεν σε καταλαβαινω ειλικρινα...Μπορει να λεω και μπαρουφες αλλα, θελει αλλα 3 παιχνιδια. Αν ο Φαρος παρει και τα 3 παιχνιδια, ο Πολις τοτε θα χρειαζεται 2 νικες (!!) καθοτι τον εχετε σε ισοβαθμιες. Ο Πολις παιζει με προοδευτικη, ΠΡΩΤΕΑ και ιωνικο...

Αμα δεν το πιστευεις εσυ, τοτε πως να το πιστεψουν οι υπολοιποι εντος κι εκτος της ομαδας σου...Εκτος κι αν ξερεις κατι που δεν ξερουμε...

Στη ζωη μου εχω μαθει οτι αν δεν κλειδωσεις κατι μαθηματικα, ή οπως λενε οι ποδοσφαιροφιλοι, αμα δεν σφυριξει ο διαιτητης, δεν...
allen10
QUOTE(PetranG3 @ Apr 5 2011, 02:33 ) *
Θεμης7, δεν σε καταλαβαινω ειλικρινα...Μπορει να λεω και μπαρουφες αλλα, θελει αλλα 3 παιχνιδια. Αν ο Φαρος παρει και τα 3 παιχνιδια, ο Πολις τοτε θα χρειαζεται 2 νικες (!!) καθοτι τον εχετε σε ισοβαθμιες. Ο Πολις παιζει με προοδευτικη, ΠΡΩΤΕΑ και ιωνικο...

Αμα δεν το πιστευεις εσυ, τοτε πως να το πιστεψουν οι υπολοιποι εντος κι εκτος της ομαδας σου...Εκτος κι αν ξερεις κατι που δεν ξερουμε...

Στη ζωη μου εχω μαθει οτι αν δεν κλειδωσεις κατι μαθηματικα, ή οπως λενε οι ποδοσφαιροφιλοι, αμα δεν σφυριξει ο διαιτητης, δεν...

πρεπει να χασει και η μανδρα φιλε μου,ο φαρος υστερει σε ισοβαθμια αν τα λεω σωστα.............
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Apr 4 2011, 23:11 ) *
Φοινικας - Ιωνικος 66-61...Πολυ σημαντικη και καθοριστικη νικη για τον Φοινικα, στην προσπαθεια που κανει για τη σωτηρια του...
Κακοποιηση του μπασκετ το σημερινο ειδικα το 1ο ημιχρονο (21-23)...
Ο Φοινικας εφυγε με +10, 52-42, ο Ιωνικος που προηγουνταν μεχρι τα μεσα της 3ης περιοδου, μειωσε στους 2,60-58 με 2 3ποντα του Ντακουλια και καλαθι του Θαλασσινου, αλλα εχασε την ευκαιρια να ισοφαρισει στις βολες. Εφαγε καλαθι μετα και τελειωσαν ολα...

Κακοποιηση ομως και απο τους διαιτητες εκατερωθεν...Στο α' ημιχρονο ο Φοινικας εχε καθε λογο να φωναζει, ενω στα τελευταια λεπτα, εκανε 2-3 σημαντικα λαθη που ηταν καλαθια ή βολες...Ειδικα η Γαρινη...Μανταμ, μεινε στα εφηβικα και στα παιδικα που σφυριζεις...Δεν γινεται αυτο το πραγμα...Διπλα ησουνα και ο Στρεμπας επαιρνε το σφυριγμα...


Καλη συνεχεια στο Φοινικα...

Υπομονη για εμας...Αλλα 3 αγωνες...

Νικη σωτηριας ισως η σημερινη με καταθεση ψυχης ολων των παιδιων και μπραβο τους..Αν πεσουν 4 νομιζω οτι θελουμε μια ακομα νικη για να αμστε σιγουροι,αν πεσουν 5 χρειαζομαστε λογικα το ματς με τον αλιμο μονο και τελειωσαμε...

Η γαρινη φιλε πεταν το πιστευεις δεν το πιστευεις σφυριζει γ εθνικη...ΝΑΙ ΝΑΙ..Και σημερα εκανε αυτο που λες 2 φορες..Μια υπερ μας μια υπερ σας..Δηλαδη πρωτα σ εναν αιφνιδιασμο του λιθοπουλου στο 1μισι λεπτο γινεται φαουλ μπροστα της που το δινει ο στρεμπας απο τη σεντρα και μετα στα 30 δευτερα που κυνηγατε να συμπληρωσετε τα ομαδικα γινεται φαουλ στον ασσο μας που σφυριζει παλι ο στρεμπας απο την αλλη ακρη..

συμφωνουμε οτι δεν κανει και το μονο που καταφερνει ειναι να εκνευριζει τον κοσμο
themis7
QUOTE(PetranG3 @ Apr 5 2011, 00:33 ) *
Θεμης7, δεν σε καταλαβαινω ειλικρινα...Μπορει να λεω και μπαρουφες αλλα, θελει αλλα 3 παιχνιδια. Αν ο Φαρος παρει και τα 3 παιχνιδια, ο Πολις τοτε θα χρειαζεται 2 νικες (!!) καθοτι τον εχετε σε ισοβαθμιες. Ο Πολις παιζει με προοδευτικη, ΠΡΩΤΕΑ και ιωνικο...

Αμα δεν το πιστευεις εσυ, τοτε πως να το πιστεψουν οι υπολοιποι εντος κι εκτος της ομαδας σου...Εκτος κι αν ξερεις κατι που δεν ξερουμε...

Στη ζωη μου εχω μαθει οτι αν δεν κλειδωσεις κατι μαθηματικα, ή οπως λενε οι ποδοσφαιροφιλοι, αμα δεν σφυριξει ο διαιτητης, δεν...

Φιλε μου μαθηματικα εχεις δικιο....Ομως εγω για το μονο που μπορω να μιλησω ειναι για τις 3 νικες της ομδας μου....Δεν μπορω να βγαινω και να γραφω οτι θελω να χασει ο Πολις η η Μανδρα......Δεν ειναι στον χαρακτηρα μου φιλε....Και μεταξυ μας δεν πιστευω οτι ο Πολις θα κανει 2ηττες.....Αν δεν ειχαμε με ψυχολογικα προβληματα να παιξουμε στον Εθνικο τωρα θα ειχε ενα νοημα η κουβεντα.... Αυτην την στιγμη ειμαστε 3οι .Θελουμε 1 νικη για να κλειδωσουμε την τριτη θεση.... Και 3 για να ειμαστε επιλαχοντες σε κατι καλυτερο.... Αυτο που ωφειλουμε εμεις στον εαυτο μας ειναι το 3χ3 .....
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Apr 5 2011, 09:30 ) *
Φιλε μου μαθηματικα εχεις δικιο....Ομως εγω για το μονο που μπορω να μιλησω ειναι για τις 3 νικες της ομδας μου....Δεν μπορω να βγαινω και να γραφω οτι θελω να χασει ο Πολις η η Μανδρα......Δεν ειναι στον χαρακτηρα μου φιλε....Και μεταξυ μας δεν πιστευω οτι ο Πολις θα κανει 2ηττες.....Αν δεν ειχαμε με ψυχολογικα προβληματα να παιξουμε στον Εθνικο τωρα θα ειχε ενα νοημα η κουβεντα.... Αυτην την στιγμη ειμαστε 3οι .Θελουμε 1 νικη για να κλειδωσουμε την τριτη θεση.... Και 3 για να ειμαστε επιλαχοντες σε κατι καλυτερο.... Αυτο που ωφειλουμε εμεις στον εαυτο μας ειναι το 3χ3 .....



Μα δεν ειπα να γραφεις, να χασει ο ενας, να χασει ο αλλος...Και ειτε το γραψεις ειτε οχι, στο μπασκετ ολα τα αποτελεσματα ειναι ανοικτα...
Ισως να ειμαι παρορμητικος, φταιει και το οτι δεν εχω ξανασχοληθει με την ΕΣΚΑΝΑ και δεν ξερω πολλα πραγματα...

Εγω προσωπικα, θελω να δωσω συγχαρητηρια σε ολες τις ομαδες, σ' αυτην την φαση που δεν τα παρατανε..και που οι 3 πεσμενοι, Περα, Προοδευτικη και Ρεντη πεφτουνε με ψηλα το κεφαλι και χασανε με 5-6π. διαφορα, παιζοντας για την ιστορια τους...
Περα απο αυτους που καιγονται για βαθμους, στον Εθνικο που παιζει για την ιστορια του και οπου μπορει να κερδιζει, το κανει...
Στο Φαρο (ειδικα - μεγαλο διπλο) και στη Μανδρα που παρα τη μεταπτωση της προηγουμενης εβδομαδας, ξανασηκωσαν κεφαλι και συνεχισαν.


Το πρωταθλημα του χρονου, εκτιμω οτι θα ειναι ακομα περισσοτερο ανταγωνιστικο, ομως και το φετινο, με τις οποιες διενεξεις, ενιοτε, ηταν καλο και δικαια θ' ανεβει αυτος που θ' ανεβει...
DYTIKOS
ΜΑΝΔΡΑ- ΠΡΟΟ 71-66

Μετά την ήττα από τον Πολις, ετσι οπως ηρθε, ηταν φυσιολογικο οι παικτες μας να χασουν λιγο την αυτοσυγκεντρωση τους.Πολυ κακη αμυνα, κακες επιλογες απο τα βασικα μας στελεχη και απεναντι μια ομαδα μαχητικη με πολλα νεα παιδια στο ροστερ που παλεψε μεχρι το τελος. Συγχαρητηρια, στην ΠΡΟΟ για την εμφανιση και ευχομαι το ιστορικο σωματειο να επιστρεψει γρηγορα στην Α΄ΕΣΚΑΝΑ.
Εμεις ,συνεχιζουμε τον αγωνα για την καταληψη της δευτερης θεσης και παμε για το 3 στα 3 μετα και το καλο διπλο του ΦΑΡΟΥ στον ΠΟΛΙΣ.
ΥΓ: Αληθευει , πως μετα το ματς στην Καλλιθεα, ο Αχιλλεας πλακωσε στις γρηγορες τον κοουτς Θανο? Φαντασου , να χανανε και απο εμας την προηγουμενη Δευτερα..................Ηρεμηστε γιατι η Γ ΕΘΝΙΚΗ θελει συμπνοια και οχι μπουκετα φιλοι μου!!!!!
basketikos
Φοινικάς-Ιωνικος 1

Η σιωπή είναι χρυσος, αλλά δεν μπορώ να μην το πω: Ειναι τρομερό να σε πιστεύουν και τιμούν οι εκτος αγωνιστικού χώρου περισσότερο απ' όσο εσυ, που είσαι αθλητής και αγωνιζεσαι, πιστεύεις και τιμάς τον εαυτό σου.

Κρίμα, γιατι αρχισαμε με συλλογικά όνειρα, και δεν αντεξαμε εμείς οι ίδιοι να τιμήσουμε την αξιοσημείωτη προσπάθεια που κάναμε ως τον Φλεβάρη. Φευ, 'τα στερνά τιμούν τα πρώτα'.


Player#7
Πεταλάς ή Αθηναίος??? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
d.basket
QUOTE(Player#7 @ Apr 6 2011, 15:12 ) *
Πεταλάς ή Αθηναίος??? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif


εννοεις?
Swko10
Πεταλας
kat
Νέος Προπονητής στην ομάδα του Πόλις ο Βαγγέλλης Πεταλάς. Εγώ αυτό που θέλω να πώ ότι αυτά που συμβαίνουν σε αυτή την ομάδα είναι μάλλον τραγελαφικά...Το λιγότερο.... Εντελώς ανέκδοτο αυτό που έχει γίνει αυτή τη χρόνια.... Και είναι κρίμα. 68.gif
leonkalf
Ρεπορτάζ από το superbasket.gr σχετικά με την αλλαγή προπονητή στον Πόλις.

http://www.superbasket.gr/permalink/138021.html
gate14
Εθνικος - Αρης Ν. 82-73
PetranG3
Ιωνικος - Μανδρα 53-51

Χωρις Ανθη ο Ιωνικος και χωρις Μαλαφεκα (1 εκ των 2 βασικων μικρων) και με 4 εφηβους στην 12αδα...

Οχι και το καλυτερο παιχνιδι, επιθετικα, αλλα με πολυ δυνατες αμυνες...Ο Ιωνικος κερδισε δικαια και θα κερδιζε και πιο ευκολα αν δεν εχανε 13 βολες (ελεος!). Ξαναθυμισε σημερα η ομαδα, καλες μερες, επαιξε ψυχωμενα. Αποκορυφωμα στο τελος, το σκορ ειναι 52-51, γινεται λαθος πασα, φευγει στον αιφνιδιασμο το 12 της Μανδρας και τον κοβει εκπληκτικα, ο Κασιουμης ο οποιος σημερα ισως εκανε και το καλυτερο του παιχνιδι, στον Ιωνικο...

Καλη συνεχεια στη Μανδρα. Με τον Αγγελοπουλο, θα ηταν σιγουρα καλυτερη...


Κακη η διαιτησια με λαθη, μπορω να πω εκατερωθεν, αλλα νομιζω περισσοτερο εις βαρος μας...Δεν μιζεριαζω ομως...Απλα δεν το περιμενα απο τον Παπαφωτιου γιατι ομολογουμενως ειναι απο τους καλυτερους μακραν διαιτητες στην ΕΣΚΑΝΑ...Του φυγανε καποιες φασεις, σημαντικες. Αλλα τελος καλο ολα καλα...

Την επομενη εβδομαδα, προ-τελευταιο παιχνιδι με την Προο, εκτος...

Ο Πολις, θελει 1/2 νικες για να παρει και μαθηματικα τον τιτλο...
Ο Φαρος εμεινε 2ος
Εμεις περασαμε 4οι...

Μεγαλο διπλο παραμονης απο τον Φοινικα.
Μεγαλη νικη του Αλιμου επι της Δραπετσωνας που μπλεκει για τα καλα...
themis7
ΦΑΡΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ 1 (29Π)

Πολυ ανετη νικη για την ομαδα μας ..... Ολα τα παιδια με πολυ διαθεση παιξαμε χωρις αγχος ενα απο τα καλυτερα μας παιχνιδια!!!!!!!!
Καλη συνεχεια στην ομαδα της Βουλας η οποια εχει παρα πολυ καλο υλικο και απορω πως ειναι τοσο χαμηλα στην βαθμολογια........

Παμε να παιξουμε τωρα ενα πολυ δυσκολο ματς μεσα στον Αρη Νικαιας οπυ με νικη καπαρωνουμε την 2η θεση .....
Χωρις να ξθερω κατι (Για να μην παρεξηγηθω.....) Εχω την αισθηση οτι η 2η Θεση τελικα θα οδηγησει στην Γ Εθνικη......
Ετσι οπως θα ειναι το Καλοκαιρι φετος νομιζω οτι τελικα θα ανεβουν οπως προπερσι 2 ομαδες απο την ΕΣΚΑΝΑ....
ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΜΩς ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΧΩΡΙς ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.....

υ.γ. Μια φιλικη παρατηρηση χωρις διαθεση υποδειξης ... Παιδια εκει στο Αttika Basket που ξερετε πολυ καλα ποσο εκτιμω την προσπαθεια σας αλλα οταν γινεται ενα ντερμπι καλο ειναι να αναφερετε τον νικητη κι οχι τον ηττημενο... Δηλαδη σημερα γραφετε ηττα για την Μανδρα και την προηγουμενη εβδομαδα ηττα για τον Πολις ... Ενω το δικαιο ειναι Νικη του Ιωνικου .... Και νικη Του Φαρου...... Γνωμη μου ειναι αυτη .....Με ολο τον σεβασμο..........!!!!!!!!!!
magic32
Ελευθερια-φοινικας 72-75..Ενα ακομα σημαντικο βημα για την σωτηρια μας...9 νικες σε 13 ματς απο την μερα αλλαγης κοουτς..Πορεια πρωταθλητισμου στον δευτερο γυρο αφου πραγματικα το ροστερ της ομαδας δεν ηταν για τοσο χαμηλα..Τωρα θελουμε μια ακομα νικη για να χουμε το κεφαλι μας ησυχο απο καθε αποψη...

Στα του ματς χαρηκα πολυ που γυρισα στο μοσχατο και ειδα πραγματικους φιλους(τζαφερη-κολια-παρασιδη),φιλους που επι 5 χρονια ημασταν μια παρεα και χυναμε πολυ ιδρωτα μεσα στο γηπεδο καθημερινα...Δυστυχως τους πικραναμε αλλα νομιζω οτι σε γενικες γραμμες ημασταν καλυτεροι και δικαια επικρατησαμε..

Επισης χαιρομαι πυο διαψευστηκαν καποιες φημες που ακουγοντουσαν εδω και καιρο στη πιατσα οτι περιμενα τον ποτοσογλου "καποιοι"με αγριες διαθεσεις...

Παντως σε αυτους τους "καποιους"που ειχανε βρισει μετα την μεγαλειωδη περσινη νικη με το ΠΕΡΑ χωρις παρασιδη και πεττα τον κοουτς ,επειδη "κακομεταχειροζοταν" και φωναζε στα παιδια τους,ελπιζω να καταλαβουν με την πορεια του φοινικα στο δευτεορ γυρο και τη σημερινη νικη τι ειχανε και τι χασανε....

basketikos
bball.gif Μπράβο στην Ομάδα μας. Εκανε χθες μια πολύ καλή προσπαθεια και πήρε το ροζ φύλλο. Νίκη αξιοπρέπειας, και νίκη ουσίας.

Πολλά μπραβο, γιατι εδώ και καιρό "είχαμε χασει την πλοκή" και αυτό έχει κοστισει πολλές στεναχώριες στους ανθρωπους που είναι κοντά στην Ομάδα μας.

Έχουμε 2 παιχνίδια ακομα, εκτός απο την νικη με την προ που ειναι εκ των ουκ ανευ, μας μένει μια ακόμα νίκη γοητρου με τον Πόλις, ωστε να κλεισει η χρονιά με θετικές εντυπώσεις.

bball.gif Παιδία, αν σας βάζουν να σφυριζετε και βαριεστε, καλό είναι να μην σφυρίζετε. Η χθεσινη διαιτησία ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΚΗ - απλά την βαλαμε νικητές και ηττημενοι στην ακρη.. Πολυ κρίμα πάντως γιατι θα μπορουσαν να βοηθησουν το παιχνίδι.

bball.gif Εγω το έλεγα και χθές το βράδυ στο ημίχρονο στους ανθρώπους της Μάνδρας: Μα αν κερδίσετε και κυνηγησετε μπορει να βγειτε ως 2οι. Εκεινοι δεν το πιστευουν, αλλά να που το πιστευει κάποιος αλλος.

QUOTE(themis7 @ Apr 12 2011, 00:51 ) *
ΦΑΡΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ 1 (29Π)
...

Παμε να παιξουμε τωρα ενα πολυ δυσκολο ματς μεσα στον Αρη Νικαιας οπυ με νικη καπαρωνουμε την 2η θεση .....
Χωρις να ξθερω κατι (Για να μην παρεξηγηθω.....) Εχω την αισθηση οτι η 2η Θεση τελικα θα οδηγησει στην Γ Εθνικη......
Ετσι οπως θα ειναι το Καλοκαιρι φετος νομιζω οτι τελικα θα ανεβουν οπως προπερσι 2 ομαδες απο την ΕΣΚΑΝΑ....


Το ελεγα εγω οτι ο themis7 παει να βγει και ρίχνει στάχτη στα μάτιαicon_drunk.gif icon_drunk.gif

Στα Σοβαρά όμως: Συμφώνω με το παραπάνω, επιβεβαιώνεται για αλλη μια φορα οτι στον αθλητισμο δεν πρεπει να τα παρατάς: Ο Ιωνικός ειναι το παραδειγμα. Το έκανε αυτο μετά την ηττα με τον Φαρο - προσπαθησαν πολλοί να κινητοποιησουν την Ομάδα να κερδίσει τα ματσακια που τις αναλογούσαν αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ 'ΔΕΝ" - Επρεπε να ερθεί η ωρα του εγωισμου για να κερδισουμε χθες το βραδυ ενα πολυ δυσκολο ματς. Κρίμα, γιατι το πληρωνουμε ολοι ακριβά: θα μπορούσαμε εστω και 2οι...

QUOTE(themis7 @ Apr 12 2011, 00:51 ) *
υ.γ. Μια φιλικη παρατηρηση χωρις διαθεση υποδειξης ... Παιδια εκει στο Αttika Basket που ξερετε πολυ καλα ποσο εκτιμω την προσπαθεια σας αλλα οταν γινεται ενα ντερμπι καλο ειναι να αναφερετε τον νικητη κι οχι τον ηττημενο... Δηλαδη σημερα γραφετε ηττα για την Μανδρα και την προηγουμενη εβδομαδα ηττα για τον Πολις ... Ενω το δικαιο ειναι Νικη του Ιωνικου .... Και νικη Του Φαρου...... Γνωμη μου ειναι αυτη .....Με ολο τον σεβασμο..........!!!!!!!!!!


ΣΩΣΤΟ !!!! Δοξα το νικητή
(2 υπερ του themis7 - όλοι θα λένε οτι θελω δωρεαν διαρκειας στον Ικαρο icon_drunk.gif )

bball.gif ΥΓ. Το ευτράπελο της χθεσινής βραδυάς: Στο basketforum πηγαδάκι, leonkalf κλπ.. καποιος ρωτησε τα nicknames. Tόλμησα να κάνω πλάκα σε κάποιον που μας άκουσε και ρώτησε ποιος είναι ο basketikos: "ελπίζω να μην γραφεις με greeklish". 69.gif 69.gif O συγκεκριμένος θεωρησε σκοπιμο να με βρει και να μου δωσει διευκρινήσεις μετα: "Δεν είμαι ο ametanoitos, εγω υπογραφω ως ταδε " κλπ... 69.gif 69.gif Εντυπωσιάσθηκα !!! Μιλάμε φοβος και τρόμος εγινε ο τελευταίος.. - Χαλαρώστε ρε παιδια, δεν φτανει που δεν ανεβηκαμε, ας το γέλασουμε και λιγο..


themis7
QUOTE(basketikos @ Apr 12 2011, 07:20 ) *
: bball.gif ΥΓ. Το ευτράπελο της χθεσινής βραδυάς: Στο basketforum πηγαδάκι, leonkalf κλπ.. καποιος ρωτησε τα nicknames. Tόλμησα να κάνω πλάκα σε κάποιον που μας άκουσε και ρώτησε ποιος είναι ο basketikos: "ελπίζω να μην γραφεις με greeklish". 69.gif 69.gif O συγκεκριμένος θεωρησε σκοπιμο να με βρει και να μου δωσει διευκρινήσεις μετα: "Δεν είμαι ο ametanoitos, εγω υπογραφω ως ταδε " κλπ... 69.gif 69.gif Εντυπωσιάσθηκα !!! Μιλάμε φοβος και τρόμος εγινε ο τελευταίος.. - Χαλαρώστε ρε παιδια, δεν φτανει που δεν ανεβηκαμε, ας το γέλασουμε και λιγο..

Φιλε αυτος που μιλησες χθες ειναι η ιερη αγελαδα της ΕΣΚΑΝΑ....... Πραγματικος Παντογνωστης.... afro.gif 24.gif jedi.gif
themis7
Επιμενω βεβαια στην αποψη μου οτι δεν θα φτασουμε να γινει πρωταθλημα Γ Εθνικης........ Απλα για το πρεστιζ .... χαχαχα
Οταν θα ειμαστε χρεωκοπημενοι και θα μοιραζουμε το κουλουρι στα 4 θα λεμε και ιστοριες απο το μπασκετ για να περναει η ωρα......
Εδω κλεινουν τα νοσοκομεια και τα Τ.Ε.Ι. ..... Θα δινει το κρατος λεφτα για να παιξει ο Φαρος στην Πατρα και στην Κρητη???????
Ελα λογικοι να ειμαστε.......
CHE
QUOTE(basketikos @ Apr 12 2011, 08:20 ) *
bball.gif Μπράβο στην Ομάδα μας. Εκανε χθες μια πολύ καλή προσπαθεια και πήρε το ροζ φύλλο. Νίκη αξιοπρέπειας, και νίκη ουσίας.

Πολλά μπραβο, γιατι εδώ και καιρό "είχαμε χασει την πλοκή" και αυτό έχει κοστισει πολλές στεναχώριες στους ανθρωπους που είναι κοντά στην Ομάδα μας.

Έχουμε 2 παιχνίδια ακομα, εκτός απο την νικη με την προ που ειναι εκ των ουκ ανευ, μας μένει μια ακόμα νίκη γοητρου με τον Πόλις, ωστε να κλεισει η χρονιά με θετικές εντυπώσεις.

bball.gif Παιδία, αν σας βάζουν να σφυριζετε και βαριεστε, καλό είναι να μην σφυρίζετε. Η χθεσινη διαιτησία ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΚΗ - απλά την βαλαμε νικητές και ηττημενοι στην ακρη.. Πολυ κρίμα πάντως γιατι θα μπορουσαν να βοηθησουν το παιχνίδι.

bball.gif Εγω το έλεγα και χθές το βράδυ στο ημίχρονο στους ανθρώπους της Μάνδρας: Μα αν κερδίσετε και κυνηγησετε μπορει να βγειτε ως 2οι. Εκεινοι δεν το πιστευουν, αλλά να που το πιστευει κάποιος αλλος.



Το ελεγα εγω οτι ο themis7 παει να βγει και ρίχνει στάχτη στα μάτιαicon_drunk.gif icon_drunk.gif

Στα Σοβαρά όμως: Συμφώνω με το παραπάνω, επιβεβαιώνεται για αλλη μια φορα οτι στον αθλητισμο δεν πρεπει να τα παρατάς: Ο Ιωνικός ειναι το παραδειγμα. Το έκανε αυτο μετά την ηττα με τον Φαρο - προσπαθησαν πολλοί να κινητοποιησουν την Ομάδα να κερδίσει τα ματσακια που τις αναλογούσαν αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ 'ΔΕΝ" - Επρεπε να ερθεί η ωρα του εγωισμου για να κερδισουμε χθες το βραδυ ενα πολυ δυσκολο ματς. Κρίμα, γιατι το πληρωνουμε ολοι ακριβά: θα μπορούσαμε εστω και 2οι...



ΣΩΣΤΟ !!!! Δοξα το νικητή
(2 υπερ του themis7 - όλοι θα λένε οτι θελω δωρεαν διαρκειας στον Ικαρο icon_drunk.gif )

bball.gif ΥΓ. Το ευτράπελο της χθεσινής βραδυάς: Στο basketforum πηγαδάκι, leonkalf κλπ.. καποιος ρωτησε τα nicknames. Tόλμησα να κάνω πλάκα σε κάποιον που μας άκουσε και ρώτησε ποιος είναι ο basketikos: "ελπίζω να μην γραφεις με greeklish". 69.gif 69.gif O συγκεκριμένος θεωρησε σκοπιμο να με βρει και να μου δωσει διευκρινήσεις μετα: "Δεν είμαι ο ametanoitos, εγω υπογραφω ως ταδε " κλπ... 69.gif 69.gif Εντυπωσιάσθηκα !!! Μιλάμε φοβος και τρόμος εγινε ο τελευταίος.. - Χαλαρώστε ρε παιδια, δεν φτανει που δεν ανεβηκαμε, ας το γέλασουμε και λιγο..

basketike, έμαθα ότι αναπόλησες το παλιό μας topic, και είπα να σου πω μια καλησπέρα! icon_wave.gif blove.gif
basketikos
bball.gif Kαλά, 2 κουβέντες σ' ενα πηγαδάκι, και ολοι ξερετε με ποιον μιλησα, γιατί μίλησα.. 69.gif 69.gif
(καλά που ειμαι απλά 'ανόητος και όχι 'αμετονόητος' 69.gif 69.gif )

bball.gif
QUOTE(themis7 @ Apr 12 2011, 09:37 ) *
Φιλε αυτος που μιλησες χθες ειναι η ιερη αγελαδα της ΕΣΚΑΝΑ....... Πραγματικος Παντογνωστης.... afro.gif 24.gif jedi.gif


Με τιμά να σου πω οτι δεν ήξερα ποιος ήταν 'κατα κόσμο'; Εμαθα μόλις αυτήν την αγωνιστική, και αφού με είδε καποιος να μιλάω μαζί του (σοβαρά το λέω). Περισσότερα δεν ξέρω για τον άνθρωπο - Για να λες κατι θα έχεις στο μυαλό σου. Εικονα καμμία που λένε. (εμεις λείπαμε στα σαλονια τόσα χρόνια).

bball.gif
QUOTE(CHE @ Apr 12 2011, 15:45 ) *
basketike, έμαθα ότι αναπόλησες το παλιό μας topic, και είπα να σου πω μια καλησπέρα! icon_wave.gif blove.gif


Ναι CHE, το σκεφτόμουν καιρό τωρα- σου έδωσε κάποιος την ευκαιρία και με πρόλαβες: ΘΕΡΜΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ και απο μένα. Δεν γραφω περισσότερα. Ξέρεις.

bball.gif Και με την ευκαιρία του CHE: Να το προσέχουμε το μπασκετακι παιδια. Βρισκεις ανθρώπους που πορευεσαι παράλληλα (ο CHE βεβαια εχει προσφερει πολλα στον τοπο του και μάλιστα χωρίς να μιλά) στην ιδια κατηγορία, 'καυγαδίζεις' εντος φορουμ και εκτος απο το πάθος για την Ομαδα (εδω εχω τα πρωτεία, θα έλεγαν πολλοι, απο Μάνδρα, ως Φάρο και απο Ιεραπετρα, ως..), αλλά υπαρχουν γνωριμίες ανθρωπων που μένουν. Αξίζει τον κόπο.
AIR1
ενδιαφεροντα ματσακια σημερα οσο αφορα και την κορυφη (2-3 θεση) αλλα περισσοτερο την ουρα .
η δραπετσωνα περιμενει το αδιαφορο κατα πολλους ρεντη που παλευει ολα τα παιχνιδια μεχρι τελους το εχουν αποδειξει αλωστε (βεβαια δεν ξερω τι σχεσεις εχουν τα σωματεια μεταξυ τους) και λιγο πιο περα στον πειραια ο φοινιξ υποδεχεται το περα που με νικη του (ο γηπεδουχος) τελειωνει μια και εξω τη σωτηρια ,οσο για το περα θα περιμενει μεχρι την τελευταια αγωνιστικη για να δει τοτι θα κανει η δραπετσωνα αλλα και αυτο.
(χωρις να εχω κατι χειροπιαστο, στα περιξ του πειραια ακουγονται "υποπτα" πραγματακια για τα δυο ματσακια αυτα περι χαλαροτητας των γηπεδουχων και στα δυο παιχνιδια .δε ξερω για τη δραπετσωνα αλλα ο Μακαρος (ποτοσογλου) πιστευω οτι θα κανει οτι περναει απο το χερι του για να τελειωνει απο σημερα εξαλλου εχει και μια ιστορια στο αθλημα πως να το κανουμε.)
ειδωμεν κατα τις 11-30 θα δουμε αν διαψευτικαμε.....
magic32
QUOTE(AIR1 @ Apr 18 2011, 16:36 ) *
ενδιαφεροντα ματσακια σημερα οσο αφορα και την κορυφη (2-3 θεση) αλλα περισσοτερο την ουρα .
η δραπετσωνα περιμενει το αδιαφορο κατα πολλους ρεντη που παλευει ολα τα παιχνιδια μεχρι τελους το εχουν αποδειξει αλωστε (βεβαια δεν ξερω τι σχεσεις εχουν τα σωματεια μεταξυ τους) και λιγο πιο περα στον πειραια ο φοινιξ υποδεχεται το περα που με νικη του (ο γηπεδουχος) τελειωνει μια και εξω τη σωτηρια ,οσο για το περα θα περιμενει μεχρι την τελευταια αγωνιστικη για να δει τοτι θα κανει η δραπετσωνα αλλα και αυτο.
(χωρις να εχω κατι χειροπιαστο, στα περιξ του πειραια ακουγονται "υποπτα" πραγματακια για τα δυο ματσακια αυτα περι χαλαροτητας των γηπεδουχων και στα δυο παιχνιδια .δε ξερω για τη δραπετσωνα αλλα ο Μακαρος (ποτοσογλου) πιστευω οτι θα κανει οτι περναει απο το χερι του για να τελειωνει απο σημερα εξαλλου εχει και μια ιστορια στο αθλημα πως να το κανουμε.)
ειδωμεν κατα τις 11-30 θα δουμε αν διαψευτικαμε.....

πλακα κανουμε?απο που κι ως που να ειναι υποπτο το φοινικας-αλιμος?εχει σωθει ο φοινικας?ειναι σιγουρο οτι δεν θα πεσουν ακομα και 6 ομαδες σε ακραιο σεναριο?ενοειται οτι παμε για τη νικη και στα 2 ματς για να τελειωσουμε οσο ψηλοτερα γινεται...
toro_loco
Φοίνικας-Άλιμος 81-58
Περίμενα να δω ντέρμπι σήμερα στο Σαλπέας, αλλά διαψεύστηκα, καθώς μόνο το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο. Ο Φοίνικας δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Άλιμο, οι παίκτες του οποίου έπαιζαν πιεστική άμυνα... με τα μάτια!! Πολύ καλό μπάσκετ από τον Φοίνικα, που είχε κορυφαίο των Καλλή, και πολύ καλούς τους Συρόγλου, Ρέππα. Από τον ΑΛΦΑ πάλευε μόνος του ο Μελισσαράτος. Ο Φοίνικας τέλειωσε το ματς με τέσσερις έφηβους και εκεί φαίνεται η πολύ καλή δουλειά που κάνει ο κόουτς Ποτόσογλου. Νομίζω ότι άξια μένει στην κατηγορία ο Φοίνικας, ο Άλιμος θα πρέπει να περιμένει ακόμα...
magic32
QUOTE(toro_loco @ Apr 18 2011, 23:21 ) *
Φοίνικας-Άλιμος 81-58
Περίμενα να δω ντέρμπι σήμερα στο Σαλπέας, αλλά διαψεύστηκα, καθώς μόνο το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο. Ο Φοίνικας δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Άλιμο, οι παίκτες του οποίου έπαιζαν πιεστική άμυνα... με τα μάτια!! Πολύ καλό μπάσκετ από τον Φοίνικα, που είχε κορυφαίο των Καλλή, και πολύ καλούς τους Συρόγλου, Ρέππα. Από τον ΑΛΦΑ πάλευε μόνος του ο Μελισσαράτος. Ο Φοίνικας τέλειωσε το ματς με τέσσερις έφηβους και εκεί φαίνεται η πολύ καλή δουλειά που κάνει ο κόουτς Ποτόσογλου. Νομίζω ότι άξια μένει στην κατηγορία ο Φοίνικας, ο Άλιμος θα πρέπει να περιμένει ακόμα...

οντως μετατρεψαμε το ματς απο ενα σημειο και μετα σε παρασταση για ενα ρολο κι ηρθε σχετικα ευκολα και η δευτερη νικη επι του αλιμου που νομιζω οτι μας διωχνει μια και καλη απο ολα τα σεναρια υποβιβασμου και μας οδηγι και σε μια ςθεση σχετικα ψηλα αν αναλογιστει κανεις που βρισκοταν η ομαδα οταν ανελαβε ο ποτοσογλου
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.