Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Player#7
QUOTE(margiou3 @ Dec 13 2010, 12:54 ) *
Τι ωρα το παιχνιδι? 21.00?


ναι 21.00 στο Κερατσινι
leonkalf
Το πρόγραμμα σήμερα:

Νέο Κλ.Ρέντη 20.00 Ρέντη-Άρης Νικαίας
Κλ.Π.Σαλπέας 20.30 Εθνικός-Πρωτέας Β.
Κλ.Κερατσινίου 21.00 Φάρος Κερατσινίου-Πόλις Καλλ.
Κλ.Αλίμου 21.30 ΑΛΦ Αλίμου-Πέρα
ΔΑΚ Νικαίας 21.00 Ιωνικός Νικαίας-Φοίνικας Πειρ.
ΔΑΚ Κορυδαλλού 21.30 Προοδευτική-ΓΑΣ Μάνδρας
ametanoitos
QUOTE(margiou3 @ Dec 13 2010, 11:54 ) *
Τι ωρα το παιχνιδι? 21.00?

9 . Diskoles oi provlepseis. O faros psaxnei tin eukairia na ta ferei ola sta is kai o polis psaxnei tin ektokseusi . Sigouros kerdismenos tis vradias o ionikos o opoios i tha sigatikisei ston korifi i tha meinei monos deyteros. Endiaferon tha exei h monomaxia daskaloudi fotopoulou . O kaliteros amintikos enantia ston kalitero epithetiko . O fotopoulos exei kerdisei polles tetoies monomaxies sto parelthon. Karalis enantion kasparian . Tziotis enantion fosteri. Rallatos enantion lougiaki kai kontra ton 2 apo tous kaliterous mikrous mazi me ton aggelopoulo. Kountouras enantion papadopoulou. Megalo rolo tha paiksoun o athanasoulas o pouleris o xaralampidis ki otselempis apo ton faro . Eno gia ton polis o markopoulos sigletos oikonomou kanellis kai fisika varometro pros tin mia i tin alli pleura tha paiksei o mpogdanidis. Megali mazi me tous diatites ma exoun poli douleia apenanti se 2 trelous gia tin niki proponites. Idiorithmoi kai oi 2 nikites kai oi 2 . An o faros eixe ton tsagkaraki tha otan favori. Xoris auton pane sinexeia se alximeies .
Player#7
QUOTE(leonkalf @ Dec 12 2010, 16:58 ) *
Για να μιλήσουμε λίγο για μπάσκετ..

Πως το βλέπετε το αυριανό μεγάλο ματς κορυφής Φάρος-Πόλις? Ας κάνουμε μια pre-game ανάλυση..

Ευελπιστώ ότι θα το δω αύριο το ματς, όπως ελπίζω να συμβεί με αρκετό κόσμο..


Κάνε την αρχή Leonkalf σαν ουδέτερος παρατηρητής,θα ήταν ενδιαφέρουσα μια ανάλυση smiley.gif
leonkalf
Δεν έχω δει τον Πόλις με τον Θάνο στο τιμόνι (φέτος) ούτε τον Φάρο. Οπότε προτιμώ αν δω το παιχνίδι να τα πω μετά. Ας γράψουν καλύτερα τώρα πριν το παιχνίδι όσοι έχουν δει τις ομάδες και έχουν μια καλύτερη -πρόσφατη- εικόνα.

Σίγουρα περιμένω μια μεγάλη μάχη, σε όλα τα επίπεδα. Και από τους παίκτες, ομαδικά και ατομικά στις προσωπικές μονομαχίες, και μάχη ανάμεσα στους πάγκους με τις σίγουρα σχεδιασμένες εκπλήξεις που θα υπάρχουν από τους 2 προπονητές.
Περιμένω να δω σε τι ρυθμό θα προτιμήσουν να πάνε οι 2 προπονητές το παιχνίδι.
Σίγουρα σε τέτοια ματς μετράει και η ψυχή, η καρδιά και η προσωπικότητα των παικτών. Υπάρχουν παίκτες και στις 2 ομάδες που είναι ηγέτες, και ξέρουμε όλοι ποιοι είναι αυτοί (και δεν είναι και λίγοι..). Ξέρω παιδιά και από τις 2 ομάδες, και ξέρω ότι τέτοια ματς τα περιμένουν πως και πως και σε τέτοια ματς που είναι κίνητρο για τον καθένα αποδίδουν πολύ καλά! Εύχομαι και περιμένω να βγει η ποιότητα των 2 ομάδων στο παρκέ, και να δούμε όμορφο ματς, ποιοτικό.

Εύχομαι να έχει και κόσμο, μακάρι να γεμίσει το γήπεδο. Θα παίξουν και οι ομάδες σίγουρα καλύτερα.

Το θέμα είναι να το ευχαριστηθούν όλοι το ματς και στο τέλος νικητές, ηττημένοι και ουδέτεροι φίλαθλοι να φύγουν με την αίσθηση της ευχαρίστησης από το γήπεδο. Και ότι κι αν γίνει, ούτε το πρωτάθλημα τελειώνει σήμερα ούτε η ζωή.

Εύχομαι σε όλα τα παιδιά των 2 ομάδων που διαβάζουν, να απολαύσουν το ματς.. Όσο μπορείτε, ζείτε το κάθε παιχνίδι!


Μετά το ματς, ελπίζω εδώ μέσα να δούμε ωραίες απόψεις και αναλύσεις για το παιχνίδι (όπως και για τα υπόλοιπα) και όχι για παρατράγουδα..





Όσοι παίζετε στο παιχνίδι Attikabet, μην ξεχάσετε να κάνετε τις προβλέψεις σας για τα σημερινά ματς. Click εδώ.
Ακόμα κι όσοι δεν έχετε παίξει, μπείτε στο παιχνίδι έχει ενδιαφέρον..
margiou3
Περιπατο η Ιωνικαρα...


Πειτε μου τι εγινε στο Κερατσινι... Γρηγορααααααα....!

Ακουσα οτι ηταν μπροστα για 10 ποντους ο Φαρος, στο τεταρτο δεκαλεπτο....!
Gate 14
QUOTE(margiou3 @ Dec 13 2010, 23:05 ) *
Περιπατο η Ιωνικαρα...


Πειτε μου τι εγινε στο Κερατσινι... Γρηγορααααααα....!

Ακουσα οτι ηταν μπροστα για 10 ποντους ο Φαρος, στο τεταρτο δεκαλεπτο....!


ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ. 70 - 65
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛ. 81 - 78
margiou3
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif



Νομιζω θα κλαψω...! smiley.gif
PetranG3
Πολυ θεαμα αποψε απο τον Ιωνικο για 2,5 10λεπτα, με τη διαφορα να φθανει τους 30 ποντους...Μετα, αρχισαν οι αλχημειες, τα rotation, ξεκουραστηκαν οι πρωτοκλασατοι...Τελικο σκορ 70-49....και....ΠΡΩΤΙΑ...!

Καλη συνεχεια στο Φοινικα...Μακαρι να τα καταφερει και να μεινει...


Και τωρα...ΦΟΥΛ για Μανδρα....Εγω προσωπικα εχω τρελαθει...Μακαρι να συσπειρωθει ο κοσμος και να ρθει....Νομιζω θα γινει παιχνιδι διαφημιση την αλλη βδομαδα...ελπιζω με πρωταγωνιστες μονον τους παικτες...


ΠΑΜΕ ΡΕ ΙΩΝΙΚΑΡΑ..!
basketikos
QUOTE(PetranG3 @ Dec 13 2010, 23:31 ) *
Πολυ θεαμα αποψε απο τον Ιωνικο για 2,5 10λεπτα, με τη διαφορα να φθανει τους 30 ποντους...Μετα, αρχισαν οι αλχημειες, τα rotation, ξεκουραστηκαν οι πρωτοκλασατοι...Τελικο σκορ 70-49....και....ΠΡΩΤΙΑ...!

Καλη συνεχεια στο Φοινικα...Μακαρι να τα καταφερει και να μεινει...


Και τωρα...ΦΟΥΛ για Μανδρα....Εγω προσωπικα εχω τρελαθει...Μακαρι να συσπειρωθει ο κοσμος και να ρθει....Νομιζω θα γινει παιχνιδι διαφημιση την αλλη βδομαδα...ελπιζω με πρωταγωνιστες μονον τους παικτες...


ΠΑΜΕ ΡΕ ΙΩΝΙΚΑΡΑ..!


Ξεπεράσαμε ενα ακόμα δυσκολο εμπόδιο - το ματς το κάναμε εμεις ευκολο, Δεν ηταν ετσι οταν ξεκινήσαμε.

Τωρα, κοιτάμε το επόμενο. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ. Μια πολυ καλή ομαδα, μια εκδρομή που μπορεί να μας κρατησει ψηλά. Τα κεφάλια μέσα απο σήμερα..
Gate 14
"Nίκη με τα κόπων και βασάνων..."

Με νίκη έκλεισε η 10η Αγωνιστική για την Ομάδα μας με αντίπαλλο τον Πρωτέα Βούλας.
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ. 70 - 65 . . . . . .

. . . . . .

ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ GATE 14
axkoula
Τρομερο παιχνιδι στο Κερατσινι...μπραβο κ στις δυο ομαδες!!!το παιχνιδι 2:00 πριν τελειωσει ηταν 10 ποντους υπερ του Φαρου!!!!Ο Πολις το γυρισε με καλες αμυνες κ τραγικα λαθη εκεινο το διαστημα απο την μερια του Φαρου...κ αν ειχε αντι για 3δεκατα 1δευτερο θα το ειχε παει παραταση αφου ενα τρελο τριποντο του Φωτοπουλου βρηκε στοχο...αλλα δυστυχως ηταν μετα την κορνα!!!!Γεματο το γηπεδο με ωραια ατμοσφαιρα χωρις να δημιουργηθει το παραμικρο για αλλη μια φορα στο Κερατσινι!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΦΑΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!
Gate 14
Nέο ενδιαφέρον αποκτά το πρωτάθλημα, μετά την ήττα του ΠΟΛΙΣ.Το πρωτάθλημα έχει πολλές στροφές ακόμα..
Πάμε μωρή ΕΘΝΙΚΑΡΑ!!!.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ GATE 14

" H ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ "
themis7
ΦΑΡΟΣ - ΠΟΛΙΣ 81-78......

Φοβερο ντερμπι με πολλες εναλαγες .... Στο πρωτο ημιχρονι ο πολις ηταν μπροστα 38-39 χαρις σ εναν σεληνιασμενο Φωτοπουλο π[ου εχει βαλει 21π με 3τρ κι εχει χασει μονο 1 σουτ..... Στο β ημιχρονο η εισοδος του Χαραλαμπιδη και του Κοροπουλη εγειραν την πλαστιγγα προς τα εμας και φτασαμε να προηγηθουμε 3 πριν την ληξη και με 13π.... Λαθη δικα μας στο τελος αλλα και η τρομερη προσπαθεια των παιδιων του Πολις με ηγετη σ αυτο το διαστημα τον Αχιλλεα εφεραμ το ματς στον ποντο....Τελος καλο ολα καλα για εμας που συνεχιζουμε τηνα αλλη δευτερα μ ενα πολυ δυσκολο ντερμπι μεσα στην Βουλα....
M.V.P. της βραδιας παρολη την τρομερη εμφανιση του Θεμη ηταν ο ΚΑΡΑΛΗΣ ... 28Π(6)........... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif


Για να λεμε και το σωστο η Διαιτησια των Μελη - Ζακεστιδη ηταν αψογη για τετοιο ντερμπι.......

Καλη συνεχεια στον ΠΟΛΙΣ!!!!!!!!!!!

Πολυ καλος και μπασκετικος κοσμος στο γηπεδο ..... Ξεχωριστη η παρουσια του leonkalf στο γηπεδο οπου αυριο περιμενουμε την αναλυση του για το ματς.......
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(ametanoitos @ Dec 13 2010, 12:31 ) *
9 . Diskoles oi provlepseis. O faros psaxnei tin eukairia na ta ferei ola sta is kai o polis psaxnei tin ektokseusi . Sigouros kerdismenos tis vradias o ionikos o opoios i tha sigatikisei ston korifi i tha meinei monos deyteros. Endiaferon tha exei h monomaxia daskaloudi fotopoulou . O kaliteros amintikos enantia ston kalitero epithetiko . O fotopoulos exei kerdisei polles tetoies monomaxies sto parelthon. Karalis enantion kasparian . Tziotis enantion fosteri. Rallatos enantion lougiaki kai kontra ton 2 apo tous kaliterous mikrous mazi me ton aggelopoulo. Kountouras enantion papadopoulou. Megalo rolo tha paiksoun o athanasoulas o pouleris o xaralampidis ki otselempis apo ton faro . Eno gia ton polis o markopoulos sigletos oikonomou kanellis kai fisika varometro pros tin mia i tin alli pleura tha paiksei o mpogdanidis. Megali mazi me tous diatites ma exoun poli douleia apenanti se 2 trelous gia tin niki proponites. Idiorithmoi kai oi 2 nikites kai oi 2 . An o faros eixe ton tsagkaraki tha otan favori. Xoris auton pane sinexeia se alximeies .

αμετανοητε προσπαθησα αλλα δε σε δικαιωσα.την αλλη φορα
Blue1965White
Συναρπαστικό το πρωτάθλημα στην κορυφή. Πέντε ισοδύναμες ομάδες παλεύουν για την πρώτη θέση ενώ Βούλα και Άρης ακολουθούν από πολύ κοντά. Την ερχόμενη βδομάδα υπάρχουν τρία πολύ ανοιχτά παιχνίδια μεταξύ των ομάδων της κορυφής. Προβλέπω δραματικά παιχνίδια σε Μάνδρα, Νίκαια και Βούλα.
Η ομάδα μου μετά τις 2 ήττες σοκ στην αρχή δείχνει ότι συνέρχεται αλλά στα 3 επόμενα παιχνίδια θα δείξει αν μπορεί το παραπάνω. Φυσικά τώρα υπάρχει μόνο το παιχνίδι στη Μάνδρα.
leonkalf
Πάρτε μια πολύ μικρή γεύση από το χθεσινό παιχνίδι Φάρος-Πόλις από 8 στιγμιότυπα που έχουν ανέβει στο site του Φάρου.

Click εδώ
toro_loco
Όμορφο παιχνίδι χθες στην Ιχθυόσκαλα με πολύ (μπασκετικό) κόσμο στο γήπεδο.
Ισορροπομένο το πρώτο ημίχρονο με Καραλή και Φωτόπουλο να είναι τρομεροί.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Φάρος έβγαλε αιφνιδιασμούς, βρήκε σκορ και από άλλους παίκτες (και κυρίως τον Χαραλαμπίδη) και πήρε διψήφια διαφορά.
Στο τέλος προσπάθησε να το γυρίσει ο Πόλις, απο 79-70 σε 79-78, είχε δύο ευκαιρίες για τρίποντο στο 81-78, με Τζιώτη και Φωτόπουλο αλλά τις έχασε και τις δύο.
Καλύτεροι του Φάρου οι Καραλής, Χαραλαμπίδης, Λουγιάκης και του Πόλις οι Φωτόπουλος, Σιγλέτος. Πολύ μέτριοι οι Ραλλάτος και Κασπαριάν που ήταν έκπληξη γιατί συνήθως στα μεγάλα ματς παίζει καλά.
Η διαιτησία πολύ καλή (ειδικά ο Μέλης με εξέπληξε ευχάριστα), με μόνο ίσως λάθος τα βήματα του Φωτόπουλου προς το τέλος, που μπορεί να ήταν, αλλά πριν μπει η μπάλα από την επαναφορά του είχαν γίνει πεντ-έξι φάουλ. Σωστά δεν μέτρησε το τρίποντο στο τέλος.
Μακάρι κάθε εβδομάδα να βλέπουμε τέτοια παιχνίδια.
jhantzop
9η αγωνιστική - Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2010
Α1-09 20.30 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ 66-58
Α1-09 21.00 ΔΓ ΝΙΚ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ 69-59
Α1-09 21.00 ΒΟΥΛΑΣ ΚΛ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΡΕΝΤΗ ΑΕ 72-54
Α1-09 21.00 ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΛ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 74-71
Α1-09 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΑ ΑΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ 51-67
Α1-09 21.00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 58-72
Α1-09 21.30 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΚΛ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ - ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ 72-71

10η αγωνιστική - Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010
Α1-10 20.30 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 70-65
Α1-10 21.00 ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΚΛ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 81-78
Α1-10 21.00 ΔΓ ΝΙΚ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 70-49
Α1-10 21.30 ΑΛΙΜΟΥ ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ - ΠΕΡΑ ΑΣ 84-75
Α1-10 21.30 ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΔΑΚ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ - ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ 64-73
Α1-10 21.00 ΡΕΝΤΗ ΝΕΟ ΚΛ ΡΕΝΤΗ ΑΕ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ (16/12/2010)
Α1-10 21.00 ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΛ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ (17/12/2010)

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 18 (8-2)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 18 (8-2)
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 18 (8-2)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 17 (7-3)
ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ 17 (7-3)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 16 (6-4)
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 14 (5-4) *
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ 15 (5-4) *
ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ 14 (5-6)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ 13 (3-7)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ 12 (3-6) *
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 12 (2-8)
ΠΕΡΑ ΑΣ 11 (1-9)
ΡΕΝΤΗ ΑΕ 10 (1-8) *


11η αγωνιστική - Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2010
Α1-11 20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΚΛ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ
Α1-11 20.30 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ
Α1-11 20.30 ΜΑΝΔΡΑΣ ΚΛ ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
Α1-11 21.00 ΔΓ ΝΙΚ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
Α1-11 21.00 ΒΟΥΛΑΣ ΚΛ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Α1-11 21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΑ ΑΣ - ΡΕΝΤΗ ΑΕ
Α1-11 21.00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ - ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ
mike-23
QUOTE (leonkalf @ Dec 14 2010, 09:48 ) *
Πάρτε μια πολύ μικρή γεύση από το χθεσινό παιχνίδι Φάρος-Πόλις από 8 στιγμιότυπα που έχουν ανέβει στο site του Φάρου.

Click εδώ

Να κάνω μια ερώτηση???στο δευτερο video με τους πανυγηρισμούς του φάρου προς το τέλος γυρν΄΄αει ο Θάνος και λεει Γ___ω το σπίτι σας μου______να???δεν είμαι σίγουρος και δεν θέλω να αδικήσω τον coach γιατί ο ηχος του PC στο γραφείο δεν είναι καλός,ασ με επιβεβαιώσει η οχι κάποιος.Αν έχει γίνει θα πρέπει ο κύριος Μπογδανίδης να απολύσει αμέσως τον κύριο.

QUOTE (mike-23 @ Dec 14 2010, 10:52 ) *
Να κάνω μια ερώτηση???στο δευτερο video με τους πανυγηρισμούς του φάρου προς το τέλος γυρν΄΄αει ο Θάνος και λεει Γ___ω το σπίτι σας μου______να???δεν είμαι σίγουρος και δεν θέλω να αδικήσω τον coach γιατί ο ηχος του PC στο γραφείο δεν είναι καλός,ασ με επιβεβαιώσει η οχι κάποιος.Αν έχει γίνει θα πρέπει ο κύριος Μπογδανίδης να απολύσει αμέσως τον κύριο.

Ημουν στο παιχνίδι και εγώ.μ'άρεσε πάρα πολυ η ατμόσφαιρα,οι 2 ομάδες παίξανε ομορφο μπάσκετ,ο Φάρος ελαφρως καλύτερος αλλα το Πόλις με εναν ξεχασμένο Μπογδανίδη κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι,ο Φωτόπουλος επιβεβαίωσε την λέξη παικταράς και μαζί και ο Καραλής ο οποίος ήταν φοβερός.Μπράβο και στις 2 ομάδες,αν έγινε τελικα αυτό με τον Θάνο τότε επιβεβαώνονται ολες οι φήμες για εναν καλό προπονητή αλλα πολυ μικρό σαν ανθρωπο και χυδαίο.
COACHBASKETBALL
Νίκες εντός 40 60%
Νίκες εκτός 27 40%
Πόντοι
Πόντοι σύνολο 8952 133.61 / αγώνα
Πόντοι εντός έδρας 4586 68.45 / αγώνα
Πόντοι εκτός έδρας 4366 65.16 / αγώνα

Επίθεση Top 5
Ομάδα Πόντοι Μ.Ο.
1. ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 755 75.50
2. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 735 73.50
3. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 710 71.00
4. ΑΟ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 699 69.90
5. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 696 69.60

Αμυνα Top 5
Ομάδα Πόντοι Μ.Ο.
1. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 564 62.67
2. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 582 64.67
3. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 595 66.11
4. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 605 60.50
5. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 609 67.67

Χειρότερες Επιθέσεις
Ομάδα Πόντοι Μ.Ο.
1. ΑΕ ΡΕΝΤΗ 530 58.89
2. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 554 61.56
3. ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΞ 571 57.10

Χειρότερες Άμυνες

Ομάδα
Πόντοι Μ.Ο.
1. ΑΣ ΠΕΡΑ 732 73.20
2. ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 688 76.44
3. ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 685 68.50

ΠΗΓΗ http://www.localbasket.gr/index.php?option...&Itemid=237

leonkalf
QUOTE (mike-23 @ Dec 14 2010, 10:56 ) *
Μπράβο και στις 2 ομάδες,αν έγινε τελικα αυτό με τον Θάνο τότε επιβεβαώνονται ολες οι φήμες για εναν καλό προπονητή αλλα πολυ μικρό σαν ανθρωπο και χυδαίο.

Δεν μπορείς να λες για κάποιον ΑΝ, αφού δεν είσαι σίγουρος για κάτι και να τον μειώνεις έτσι.. Δεν είναι σωστό, μα καθόλου σωστό.
Παρακαλώ να αναιρέσεις τους χαρακτηρισμούς! Αν θέλεις, πήγαινε στο επόμενο ματς του Πόλις να του το πεις κατ' ιδίαν ή να υπογράψεις το κείμενό σου. Τα έχουμε πει χίλιες φορές για τέτοια θέματα, μην λέμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια!!
leonkalf
QUOTE (themis7 @ Dec 14 2010, 02:28 ) *
ΦΑΡΟΣ - ΠΟΛΙΣ 81-78......
Πολυ καλος και μπασκετικος κοσμος στο γηπεδο ..... Ξεχωριστη η παρουσια του leonkalf στο γηπεδο οπου αυριο περιμενουμε την αναλυση του για το ματς.......

Βαγγέλη ευχαριστώ για την πάσα.. Σαν καλός playmaker που ήσουν κάποτε, ξέρεις να δίνεις τέτοιες.. 69.gif

Οι προλαλήσαντες έγραψαν πολύ σωστά για το ματς. Αν και δεν είδα όλο το παιχνίδι, από αυτά που είδα μπορώ να πω μερικά πράγματα ακόμα.


Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού που είδα, ο Φάρος στάθηκε καλύτερα στο γήπεδο. Είχε καλύτερο ρυθμό, σε αυτό συνέβαλε πάρα πολύ το πολύ μεστό παιχνίδι του Χαραλαμπίδη σαν playmaker αποκλειστικά, αλλά και η φοβερή βραδιά που είχε ο Καραλής. Αυτοί οι 2 κυρίως, με τον "μικρό" τον Κοροπούλη να ακολουθεί, έχτισαν τη διαφορά για τους γηπεδούχους.
Σε αυτό το σημείο του αγώνα ο Πόλις δεν έπαιζε άμυνα. Στο 1 εναντίον 1 έχασε όλες τις μάχες, έχασε rebounds και έμοιαζε πελαγωμένος. Στην επίθεση είχε και άσχημες επιλογές και έτσι ο Φάρος βρέθηκε με μια διαφορά γύρω από τους 11π., πράγμα που έμοιαζε απόλυτα δίκαιο και η ροή του αγώνα έδειχνε ότι μπορεί να αυξήσει περισσότερο τη διαφορά (με σύμμαχο και την ψυχολογία της έδρας). Εγώ προσωπικά περίμενα όμως αντίδραση από τον Πόλις, αφού έχει στις τάξεις του και έμπειρο προπονητή και εξαιρετικούς -για την κατηγορία- παίκτες. Στοδύσκολο διάστημα ο Συγλέτος έδωσε πολύτιμες ανάσες στην επίθεση, είναι πολύ βελτιωμένος και σε εξαιρετική κατάσταση. Ο Μαρκόπουλος επίσης έδωσε πολλές μάχες μπρος και πίσω. Και ο Θέμης είναι ο Θέμης.. γύρω από αυτόν κινείτε όλη η ομάδα.

Το παιχνίδι έφτασε στην 4η περίοδο κάποια στιγμή στο 77-66 με καθοριστικό τρίποντο του Χαραλαμπίδη αν δεν κάνω λάθος. Εκεί απέμεναν 3-4 λεπτά για τη λήξη. Πολλοί πίστεψαν ότι εκεί τελείωσε το παιχνίδι και άρχισαν τα πανηγύρια για τους γηπεδούχους. Από τον πρόεδρο μέχρι την εξέδρα.. Όμως στο μπάσκετ, ποτέ μη λες ποτέ. Και φαίνεται ότι το πάθημα του Φάρου στα ματς με Ιωνικό (κυρίως) και Εθνικό δεν τους έγιναν μάθημα.
Από κει και πέρα, 1ον με την κίνηση του Θάνου να χαμηλώσει εντελώς την 5αδα έχοντας μέσα Τζιώτη, Συγλέτο, Παπαδόπουλο, Φωτόπουλο, Μπογδανίδη πίεσε σε όλο το γήπεδο. Βέβαια, δεν άσκησε καμιά τρομερή πίεση.. απλά ανέβηκαν ψηλά, έκαναν 1 παγίδα στον Χαραλαμπίδη να ξεφορτωθεί τη μπάλα από τα χέρια του και μετά ο Φάρος έπεφτε συνεχώς!!! στην "παγίδα" να εκτελέσει γρήγορα και βιαστικά την επίθεσή του. Αυτό δηλαδή που ήθελε η άμυνα..η οποία ρισκάρει.. Αν η επίθεση εκτελέσει σωστά και εύστοχα μπορεί να σε σκοτώσει (αλλά χαμένος είσαι ούτωςε ή άλλως, αν βγει βγήκε) ή αν κάνει άστοχες επιθέσεις ή λάθη να πάρεις το rebound να τρέξεις κι ότι βγει.
Ο Φάρος έκανε συνεχώς το 2ο σενάριο.. συνεχόμενα λάθη (2 φορές πάτημα γραμμής baseline), 1 φορά βήματα, άστοχες βολές, άστοχα σουτ και ο Πόλις με 2 σουτ (το ένα τρίποντο) του Φωτόπουλου και άλλο ένα τρίποντο από Μπογδανίδη έκανε το 79-70, 79-78 με 1 λεπτό και κάτι να απομένουν.

Την επόμενη επίθεση την έχασε ο Φάρος και εκεί που ο Πόλις ήταν σχεδόν χαμένος, είχε την ευκαιρία του να περάσει μπροστά. Δεν τα κατάφερε όμως, 2 σουτ που επιχείρησε με Φωτόπουλο και Τζιώτη δεν βρήκαν στόχο.Ειδικά το 2ο του Τζιώτη που μετά από πάσα συμπαίκτη του κάνει προσποίηση στο τρίποντο, αδειάζει τον παίκτη που τρόεχοντας βγήκε να τον μαρκάρει, κάνει μια τρίπλα αριστερά πατάει και σηκώνεται να σουτάρει, είπα μέσα μου "το 'βαλε", αφού αυτήν την κίνηση ο Κώστας την κάνει και την έχει εύκολα.. όμως αυτή την φορά δεν βρήκε στόχο.

Στη συνέχεια, με 6'' να μένουν ο Πόλις δεν έκανε φάουλ, παρά μόνο παγίδες (άγνωστο γιατί) αλλά ο Φάρος έκανε ένα ακόμη λάθος με βήματα (από επιπολαιότητα) του Φωστέρη.
Σε εκείνο το σημείο είμαι σίγουρος ότι έγινε λάθος από πλευράς κριτών. Το μάτι μου πήγε με το άκουσμα του σφυρίγματος στο ταμπλό και είδα το 1 στο χρόνο. Δηλ. 1 δευτερόλεπτο και κάτι (αφού λογικά έχασε κάποιο χρόνο μέχρι να γυρίσω, αν και ήταν γρήγορο ώστε να δω πόσο έμενε). Όμως ο χρόνος τελικά έκατσε στο 0,3''.
Τώρα το τι ειπώθηκε στη γραμματεία, αν και οι διαιτητές δεν σταμάτησαν το ματς να πάνε να δούνε τι και πως, δεν ξέρω. Θα μου πει κάποιος μιλάμε για δέκατα του δευτερολέπτου.. το κατανοώ αλλά από αυτό το λάθος ίσως κρίθηκε το παιχνίδι, αφού στη συνέχεια αυτός ο παίκτης που ότι και να πεις είναι λίγο με αυτά που κάνει συνεχώς, ο Θέμης ο Φωτόπουλος πήρε την μπάλα από την επαναφορά και από τα 12-13 περίπου μέτρα την πέταξε και αυτή μπήκε μέσα!!! Και με παίκτη δίπλα του! Το καλάθι δε μέτρησε και λογικά οι διαιτητές κατά την άποψή μου δεν το μέτρησαν. Στα 0,3'' που είχαν μείνει δεν προλάβαινε, αφού την έπιασε κανονικά.
Όμως αν δεν είχε κυλήσει ο χρόνος (εδώ θα μου πείτε επίσης ότι λάθη με το χρόνο έχουν γίνει σε τελικούς Ευρωλίγκα!!!) το καλάθι μάλλον θα είχε μετρήσει.

Αυτό είναι το μπάσκετ και τέτοιες συγκινήσεις προσφέρει! Για αυτό το αγαπάμε όλοι μας και μας τρελαίνει. Για αυτό μετά το ματς τόσα άτομα συζητούσαμε για ότι έγινε! Και τράβηξε πολύ η κουβέντα, μπασκετοσυζήτηση με παίκτες, προπονητές, κόσμο και από τις 2 ομάδες και ακόμα και φαγητό μετά! Έτσι είναι το μπάσκετ, έτσι είναι ο αθλητισμός. Μας ενώνει όλους, ακόμα και ένταση να υπάρχει στο παιχνίδι όπως χθες στο τέλος, μετά όλοι είμαστε μια παρέα, και για αυτό το αγαπάμε. Γι' αυτό μάλλον πρέπει να το αγαπάμε και όλα αυτά που μας χωρίζουν πρέπει να τα πετάμε μακριά..
Player#7
QUOTE(leonkalf @ Dec 14 2010, 13:23 ) *
Βαγγέλη ευχαριστώ για την πάσα.. Σαν καλός playmaker που ήσουν κάποτε, ξέρεις να δίνεις τέτοιες.. 69.gif

Οι προλαλήσαντες έγραψαν πολύ σωστά για το ματς. Αν και δεν είδα όλο το παιχνίδι, από αυτά που είδα μπορώ να πω μερικά πράγματα ακόμα.


Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού που είδα, ο Φάρος στάθηκε καλύτερα στο γήπεδο. Είχε καλύτερο ρυθμό, σε αυτό συνέβαλε πάρα πολύ το πολύ μεστό παιχνίδι του Χαραλαμπίδη σαν playmaker αποκλειστικά, αλλά και η φοβερή βραδιά που είχε ο Καραλής. Αυτοί οι 2 κυρίως, με τον "μικρό" τον Κοροπούλη να ακολουθεί, έχτισαν τη διαφορά για τους γηπεδούχους.
Σε αυτό το σημείο του αγώνα ο Πόλις δεν έπαιζε άμυνα. Στο 1 εναντίον 1 έχασε όλες τις μάχες, έχασε rebounds και έμοιαζε πελαγωμένος. Στην επίθεση είχε και άσχημες επιλογές και έτσι ο Φάρος βρέθηκε με μια διαφορά γύρω από τους 11π., πράγμα που έμοιαζε απόλυτα δίκαιο και η ροή του αγώνα έδειχνε ότι μπορεί να αυξήσει περισσότερο τη διαφορά (με σύμμαχο και την ψυχολογία της έδρας). Εγώ προσωπικά περίμενα όμως αντίδραση από τον Πόλις, αφού έχει στις τάξεις του και έμπειρο προπονητή και εξαιρετικούς -για την κατηγορία- παίκτες. Στοδύσκολο διάστημα ο Συγλέτος έδωσε πολύτιμες ανάσες στην επίθεση, είναι πολύ βελτιωμένος και σε εξαιρετική κατάσταση. Ο Μαρκόπουλος επίσης έδωσε πολλές μάχες μπρος και πίσω. Και ο Θέμης είναι ο Θέμης.. γύρω από αυτόν κινείτε όλη η ομάδα.

Το παιχνίδι έφτασε στην 4η περίοδο κάποια στιγμή στο 77-66 με καθοριστικό τρίποντο του Χαραλαμπίδη αν δεν κάνω λάθος. Εκεί απέμεναν 3-4 λεπτά για τη λήξη. Πολλοί πίστεψαν ότι εκεί τελείωσε το παιχνίδι και άρχισαν τα πανηγύρια για τους γηπεδούχους. Από τον πρόεδρο μέχρι την εξέδρα.. Όμως στο μπάσκετ, ποτέ μη λες ποτέ. Και φαίνεται ότι το πάθημα του Φάρου στα ματς με Ιωνικό (κυρίως) και Εθνικό δεν τους έγιναν μάθημα.
Από κει και πέρα, 1ον με την κίνηση του Θάνου να χαμηλώσει εντελώς την 5αδα έχοντας μέσα Τζιώτη, Συγλέτο, Παπαδόπουλο, Φωτόπουλο, Μπογδανίδη πίεσε σε όλο το γήπεδο. Βέβαια, δεν άσκησε καμιά τρομερή πίεση.. απλά ανέβηκαν ψηλά, έκαναν 1 παγίδα στον Χαραλαμπίδη να ξεφορτωθεί τη μπάλα από τα χέρια του και μετά ο Φάρος έπεφτε συνεχώς!!! στην "παγίδα" να εκτελέσει γρήγορα και βιαστικά την επίθεσή του. Αυτό δηλαδή που ήθελε η άμυνα..η οποία ρισκάρει.. Αν η επίθεση εκτελέσει σωστά και εύστοχα μπορεί να σε σκοτώσει (αλλά χαμένος είσαι ούτωςε ή άλλως, αν βγει βγήκε) ή αν κάνει άστοχες επιθέσεις ή λάθη να πάρεις το rebound να τρέξεις κι ότι βγει.
Ο Φάρος έκανε συνεχώς το 2ο σενάριο.. συνεχόμενα λάθη (2 φορές πάτημα γραμμής baseline), 1 φορά βήματα, άστοχες βολές, άστοχα σουτ και ο Πόλις με 2 σουτ (το ένα τρίποντο) του Φωτόπουλου και άλλο ένα τρίποντο από Μπογδανίδη έκανε το 79-70, 79-78 με 1 λεπτό και κάτι να απομένουν.

Την επόμενη επίθεση την έχασε ο Φάρος και εκεί που ο Πόλις ήταν σχεδόν χαμένος, είχε την ευκαιρία του να περάσει μπροστά. Δεν τα κατάφερε όμως, 2 σουτ που επιχείρησε με Φωτόπουλο και Τζιώτη δεν βρήκαν στόχο.Ειδικά το 2ο του Τζιώτη που μετά από πάσα συμπαίκτη του κάνει προσποίηση στο τρίποντο, αδειάζει τον παίκτη που τρόεχοντας βγήκε να τον μαρκάρει, κάνει μια τρίπλα αριστερά πατάει και σηκώνεται να σουτάρει, είπα μέσα μου "το 'βαλε", αφού αυτήν την κίνηση ο Κώστας την κάνει και την έχει εύκολα.. όμως αυτή την φορά δεν βρήκε στόχο.

Στη συνέχεια, με 6'' να μένουν ο Πόλις δεν έκανε φάουλ, παρά μόνο παγίδες (άγνωστο γιατί) αλλά ο Φάρος έκανε ένα ακόμη λάθος με βήματα (από επιπολαιότητα) του Φωστέρη.
Σε εκείνο το σημείο είμαι σίγουρος ότι έγινε λάθος από πλευράς κριτών. Το μάτι μου πήγε με το άκουσμα του σφυρίγματος στο ταμπλό και είδα το 1 στο χρόνο. Δηλ. 1 δευτερόλεπτο και κάτι (αφού λογικά έχασε κάποιο χρόνο μέχρι να γυρίσω, αν και ήταν γρήγορο ώστε να δω πόσο έμενε). Όμως ο χρόνος τελικά έκατσε στο 0,3''.
Τώρα το τι ειπώθηκε στη γραμματεία, αν και οι διαιτητές δεν σταμάτησαν το ματς να πάνε να δούνε τι και πως, δεν ξέρω. Θα μου πει κάποιος μιλάμε για δέκατα του δευτερολέπτου.. το κατανοώ αλλά από αυτό το λάθος ίσως κρίθηκε το παιχνίδι, αφού στη συνέχεια αυτός ο παίκτης που ότι και να πεις είναι λίγο με αυτά που κάνει συνεχώς, ο Θέμης ο Φωτόπουλος πήρε την μπάλα από την επαναφορά και από τα 12-13 περίπου μέτρα την πέταξε και αυτή μπήκε μέσα!!! Και με παίκτη δίπλα του! Το καλάθι δε μέτρησε και λογικά οι διαιτητές κατά την άποψή μου δεν το μέτρησαν. Στα 0,3'' που είχαν μείνει δεν προλάβαινε, αφού την έπιασε κανονικά.
Όμως αν δεν είχε κυλήσει ο χρόνος (εδώ θα μου πείτε επίσης ότι λάθη με το χρόνο έχουν γίνει σε τελικούς Ευρωλίγκα!!!) το καλάθι μάλλον θα είχε μετρήσει.

Αυτό είναι το μπάσκετ και τέτοιες συγκινήσεις προσφέρει! Για αυτό το αγαπάμε όλοι μας και μας τρελαίνει. Για αυτό μετά το ματς τόσα άτομα συζητούσαμε για ότι έγινε! Και τράβηξε πολύ η κουβέντα, μπασκετοσυζήτηση με παίκτες, προπονητές, κόσμο και από τις 2 ομάδες και ακόμα και φαγητό μετά! Έτσι είναι το μπάσκετ, έτσι είναι ο αθλητισμός. Μας ενώνει όλους, ακόμα και ένταση να υπάρχει στο παιχνίδι όπως χθες στο τέλος, μετά όλοι είμαστε μια παρέα, και για αυτό το αγαπάμε. Γι' αυτό μάλλον πρέπει να το αγαπάμε και όλα αυτά που μας χωρίζουν πρέπει να το πετάμε μακριά..



77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
magic32
παντως ακουγωντας το βιντεο,αυτο ειπε ο κοουτς...
nikitas111
QUOTE(magic32 @ Dec 14 2010, 12:50 ) *
παντως ακουγωντας το βιντεο,αυτο ειπε ο κοουτς...





Τι να κανουμε ρε παιδια το ειπε .
Μας αρεσει δε μας αρεσει το ειπε .
Οι χαρακτηρισμοι για τον Θανο ειναι τουλαχιστον αστοχοι και οσοι γνωριζουν τον Θανο ξερουν οτι ειναι πανω στα νευρα του (οι παλμοι ειναι παραπανω απο τους κανονικους τη στιγμη που το λεει).

Απο εκει και περα ρε leon πρεπει να παμε μεχρι την Καλλιθεα για να το πουμε στο ιδιο ??? Δεν το καταλαβαινω αυτο .
Αστοχο και αυτο .
leonkalf
QUOTE (nikitas111 @ Dec 14 2010, 13:07 ) *
Τι να κανουμε ρε παιδια το ειπε .
Μας αρεσει δε μας αρεσει το ειπε .
Οι χαρακτηρισμοι για τον Θανο ειναι τουλαχιστον αστοχοι και οσοι γνωριζουν τον Θανο ξερουν οτι ειναι πανω στα νευρα του (οι παλμοι ειναι παραπανω απο τους κανονικους τη στιγμη που το λεει).

Απο εκει και περα ρε leon πρεπει να παμε μεχρι την Καλλιθεα για να το πουμε στο ιδιο ??? Δεν το καταλαβαινω αυτο .
Αστοχο και αυτο .

Από τη μια χαρακτηρίζεις άστοχους τους χαρακτηρισμούς και από την άλλη λες άστοχη την τοποθέτησή μου?? Δε σε καταλαβαίνω.

Φυσικά και ναι, να πάει να του το πει αυτό το συγκεκριμένο πράγμα από κοντά και όχι ανώνυμα από το forum. Ή ας το στείλει σε pm στον ίδιο, έχει γράψει στο forum ξέρετε ποιος είναι.


Ας μην μείνουμε όμως άλλο σε αυτό, ότι άλλο θέλετε σε pm. Εκφράστε την μπασκετική σας άποψη για τον αγώνα, αλλά και για τους υπόλοιπους.
themis7
Δεν υπαρχει λογος να δημιουργουμε θεμα εκει που δεν υπαρχει παιδια .... Το ματς ειχε πολυ ενταση και λογικο ειναι να ακουστει και καμια κουβεντα ....
Με ολο το επιτελειο του ΠΟΛΙΣ οι σχεσεις ειναι αριστες..... Και το παιχνιδι κυλησε σε τρομερο για την κρισιμοτητα του αγωνα κλιμα......

Και για να μην πει κανεις οτι εκανα γαργαρα την τελευταια φαση οπως ειπα και στα παιδια του ΠΟΛΙΣ .... Απλα δεν κοιταγα το χρονομετρο... Ειναι λιγικο να μην κοιταει καποιος το χρονομετρο εκεινη την ωρα γιατι αν δειτε το βιντεο ολοι πανυγηριζουμε και ξαφνικα σφυριζονται βηματα .... Αρα δεν εχω αποψη αν ηθελε παραπανω χρονο και στο βιντεο οπως ξερετε ειναι ερασιτεχνικο και δεν τραβαει παραλληλα και το χρονομετρο....
Εφοσον εμειναν 0,3 δευτερολεπτα σιγουρα δεν μετραει το καλαθι γιατι ο κανονισμος ειναι ξεκαθαρος.....
kek
Σε εκείνο το σημείο είμαι σίγουρος ότι έγινε λάθος από πλευράς κριτών. Το μάτι μου πήγε με το άκουσμα του σφυρίγματος στο ταμπλό και είδα το 1 στο χρόνο. Δηλ. 1 δευτερόλεπτο και κάτι (αφού λογικά έχασε κάποιο χρόνο μέχρι να γυρίσω, αν και ήταν γρήγορο ώστε να δω πόσο έμενε). Όμως ο χρόνος τελικά έκατσε στο 0,3''.


Καλησπέρα

Φίλε leonkalf ήμουν και εγώ εχτές στο γήπεδο και έχω διαφορετική άποψη από εσένα.....δεν υπάρχει κανένα λάθος από τη γραμματεία...όχι ότι οι άνθρωποι είναι αλάνθαστοι...αλλά όπως σίγουρα θα γνωρίζεις ο χρόνος σταματά μόνο με το σφύριγμα του διαιτητή...και μετά είναι και θέμα χρονομέτρου...ξέροντας και ποιός κριτής ήταν χρονομέτρης μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι μόλις ο διαιτητής σφύριξε το χρονόμετρο έκλεισε αστραπιαία......
leonkalf
Χθες πήρα μια γεύση πριν πάω στο Κερατσίνι από το ματς Εθνικός-Πρωτέας.
Κλειστό παιχνίδι, μάχη πόντο πόντο, καμία ομάδα δεν ξέφυγε. Μόνο στα τελευταία λεπτά ο Εθνικός που πήρε μια μικρή διαφορά μέχρι 7π. και κέρδισε το παιχνίδι.

Γενικά το παιχνίδι (όσο είδα, το β'ημίχρονο), κρατούσε σε ενδιαφέρον το θεατή για την εξέλιξή του και τις δυνατές μονομαχίες. Δεν παίχτηκε καλό μπάσκετ, λίγες ήταν οι καλές στιγμές. Και οι 2 ομάδες είχαν ένα προβλέψιμο τρόπο παιχνιδιού και οι 2 προπονητές είδα να μην έχουν λύσεις και να μην μπορούν να ανακατέψουν το παιχνίδι. Λϊγες οι κινήσεις από τους 2 πάγκους.
Ο μεν Εθνικός βασίστηκε στη δυνατή του άμυνα, προσπάθησε να τρέξει όποτε μπορεί στον αιφνιδιασμό, στο 5vs5 είχε πρώτη επιλογή τον Μακρή, μετά να περάσει τη μπάλα στον Ανδρεαδάκη ο οποίος αξιοποίησε πολύ καλά με assists απλά κοψίματα συμπαικτών του στη ρακέτα και από διεισδύσεις κυρίως από Μακρή να βρει πάσα έξω και σουτ κυρίως με Παπαδημητρίου που ήταν άστοχος στο β' ημ. αλλά έβαλε ένα πολύ κρίσιμο τρίποντο στο 1:50'' πριν τη λήξη που έκανε 7π. την διαφορά.
Ο Πρωτέας είναι κοντρολαρισμένη ομάδα, παίζει πολύ στo pick 'n' roll κυρίως με Τζούνα ο οποίος εκτελεί άριστα τον συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιού. Όχι τόσο σκοράροντας (χθες 3π.) αλλά αξιοποιώντας τους συμπαίκτες του εξαιρετικά. Πιστεύω ήξερε κάθε στιγμή το που βρίσκεται ο κάθε συμπαίκτης του και του έβγαζε πάσες πάρτο-βάλτο. Του χάλασαν κάποιες τέτοιες φάσεις τα υπόλοιπα guard αφού δεν έβαλαν αυτά τα ελεύθερα σουτ. Ο έταιρος πόλος του παιχνιδιού του Πρωτέα είναι ο ψηλός του ο Ζεγκίνογλου, τον οποίο τον ψάχνουν πολύ και τον απομωνόνουν να παίξει 1οn1 ή να παίξει αυτός το pick 'n' roll μαζί με Τζούνα ή Δρακόπουλο ο οποίος Δρακόπουλος είναι καλός και στο drive στο να δημιουργήσει και να τελειώσει φάσεις αλλά και να τελειώσει φάσεις με σουτ απ΄ έξω εκμεταλλευόμενος πάσες των συμπαικτών του. Χθες βρήκε αρκετά τέτοια σουτ.
Στις θέσεις των ψηλών δεν έχουν πολλές λύσεις στη Βούλα, με βάση ότι είδα χθες, αφού πέρα από Χάλαρη και Ζεγκίνογλου δεν υπήρχε βάθος. Και αυτό φάνηκε όταν βγήκε με 5 φάουλ ο Ζεγκίνογλου 4 λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι και από εκείνο το σημείο και μετά ο Εθνικός πήρε την διαφορά που κράτησε ως το τέλος.

Κάτι τελευταίο, ο Εθνικός έπαιξε αρκετά με χαμηλό σχήμα με τον μικρό του το #15 (δεν ξέρω όνομα) σε θέση 5 ενώ έπαιζε 3-4αρι το παιδί και μάρκαρε τα αντίπαλα 5αρια με επιτυχία αφού είναι δυνατός και ευέλικτος. Έχει καλή σωματοδομή και είναι αρκετά εκρηκτικός. Στην άμυνα έχασε όμως σε μερικές φάσεις τους αντιπάλους του (περιφερειακούς).
Επίσης, ο Εθνικός έπαιξε για αρκετά λεπτά με 2 "μικρούς" στο παρκέ, #14 & #15.





Υ.Γ Είχα προβλέψει στο attikabet τελικό σκορ του αγώνα 70-64 και ήρθε 70-65!! Έχασα για 1π. το 10αρι!! smile.gif








QUOTE (kek @ Dec 14 2010, 14:39 ) *
Καλησπέρα

Φίλε leonkalf ήμουν και εγώ εχτές στο γήπεδο και έχω διαφορετική άποψη από εσένα.....δεν υπάρχει κανένα λάθος από τη γραμματεία...όχι ότι οι άνθρωποι είναι αλάνθαστοι...αλλά όπως σίγουρα θα γνωρίζεις ο χρόνος σταματά μόνο με το σφύριγμα του διαιτητή...και μετά είναι και θέμα χρονομέτρου...ξέροντας και ποιός κριτής ήταν χρονομέτρης μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι μόλις ο διαιτητής σφύριξε το χρονόμετρο έκλεισε αστραπιαία......

Δεν διαφωνώ σε αυτά που μάρκαρα. Είναι όντως έτσι. Εμένα μου δώθηκε η εντύπωση ότι κύλησε χρόνος, μπορεί να κάνω και λάθος. Άλλωστε μιλάμε για δευτερόλεπτα, έτσι? Μπορεί να είναι και θέμα χρονομέτρου, δεν ξέρω. Εγώ έγραψα απλά την άποψή μου στο τι είδα, τώρα αν φταίει η συσκευή ή ο χρόνος απόκρισης του κριτή σίγουρα δεν το ξέρω.
Αλλά αν χάνει μια συσκευή τόσο πολύ ε δεν είναι σωστό... Αν ήταν έτσι, τότε δεν παίζετε 40 λεπτά παιχνίδι, αν χάνει με κάθε πάτημα μερικά δέκατα ή και λίγο πάνω από δευτερόλεπτο. Μιλάμε για τον κεντρικό πίνακα, με το start-stop για σταμάτημα-ξεκίνημα και όχι το 24άρι.
Δεν θέλω να κατηγορήσω τον χρονομέτρη, απλά ξαναλέω αποτύπωσα την αίσθησή μου.
leonkalf
Ο αγώνας ΑΕ Ρέντη –'Αρης Νικαίας αναβλήθηκε γιατί έσπασε το ταμπλό του ενός καλαθιού μετά από κάρφωνα του Μάκου στο ζέσταμα και θα διεξαχθεί την Πέμπτη 16/12 στις 21.00.
magic32
καιγω για 3 το εχασα λεο..70-62 το χα...
basketikos
Χαίρομαι που ολοι μιλάνε για ενα ενδιαφέρον παιχνίδι στο Κερατσίνι - ενα ντέρμπυ ανταξιο των προσδοκιών. Μπράβο σε όλους όσους συνέβαλαν. Ας πάει έτσι το πρωτάθλημα ως το τέλος. Το εύχομαι. (α, και να βγει πρωταθλητής ο Ιωνικός, επίσης το εύχομαι).

Επίσης, κατάλαβα οτι η ετοιμότητα των "νεων" είναι εξίσου σημαντική με αυτή των πρωτοκλασσάτων. Δεν έχω όμως γενικά πειστει για την προσέγγσιση του θέματος, μάλλον παρενέργειες και αντι-αναπτυξιακά λειτουργεί η υποχρεωτική συμμετοχή στην 5αδα.


bball.gif leonkalf, καλά έκανες και πήρες το όπλο σου και μας έφερες εμπεριστατωμενες κριτικές για το τι συμβαινει. Τhanx. - Aλλά το "παρα 1 έχασα το 10αρι" δεν μετραει - μας έχει τύχει και εμας αλλα δεν το κάναμε και βουκινο - icon_wave.gif icon_wave.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
leonkalf
QUOTE (basketikos @ Dec 15 2010, 01:08 ) *
bball.gif leonkalf, καλά έκανες και πήρες το όπλο σου και μας έφερες εμπεριστατωμενες κριτικές για το τι συμβαινει. Τhanx. - Aλλά το "παρα 1 έχασα το 10αρι" δεν μετραει - μας έχει τύχει και εμας αλλα δεν το κάναμε και βουκινο - icon_wave.gif icon_wave.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Θα γράψω και για εσάς, όταν καταφέρω και σας δω σε παιχνίδι... Ανέμενε.. wink.gif

Ε, τι να κάνω να μη το πω!! Είναι ενδιαφέρον παιχνίδι και μας κρατάει σε αγωνία! Γράφε κι εσύ, κάντο βούκινο όπως λες.. tongue.gif να έχουμε να λέμε.





Ο Άρης Ν. πέρασε χθες νικηφόρα από το Ρέντη, κέρδισε 47-57 (16-25 ημ.)

ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Μανδραγός , Πασπαλάς): Διαμάντης 9, Κόχειλας , Μπίχτας Παναγόπουλος 10(1) , Νούσης , Πασπαλάς , Αντιπάτης 6, Δουσερμετζής , Μάκος 6(1) , Δαουτάκος , Λευκόπουλος 9, Τζοβάρας 7(2)
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μωυσιάδης): Βαρλάς 8(1) Τσιμπεκίδης , Θύμιος 6, Σαρηγιαννίδης 12 Κουφόγιαννης , Ευστρατίου 7(1) , Τσακαλοφίδης 13(1) Γαλίτης 6, Θάνος , Σμυρλής 4
basketikos
QUOTE(leonkalf @ Dec 17 2010, 10:38 ) *
Θα γράψω και για εσάς, όταν καταφέρω και σας δω σε παιχνίδι... Ανέμενε.. wink.gif

Ε, τι να κάνω να μη το πω!! Είναι ενδιαφέρον παιχνίδι και μας κρατάει σε αγωνία! Γράφε κι εσύ, κάντο βούκινο όπως λες.. tongue.gif να έχουμε να λέμε.




Ο Άρης Ν. πέρασε χθες νικηφόρα από το Ρέντη, κέρδισε 47-57 (16-25 ημ.)


bball.gif Atticabasket :
"Τι νας μας πεις για bet τωρα Παίζω Πολις-Μαντρα 69-68, έρχεται 72-71, Παιζω Φαρο-Εθνικο 72-70, ερχεται 74-71.. Και ερχεται ο matsas πριν 2 Δευτερες και μου κάνει τον καμπόσο ... Και τον έχω, τι να μου πει εμένα ο matsas απο προγνωστικά blink.gif blink.gif έχω αρχίσει και τον πλησιάζω.. Ασε που έχω να καταγγείλω οτι παρά την ισοβαθμία μου με τον Divac και καποιο leonkalf στην 7η θέση το συστημα με δίνει μονο 9ο - Πολεμο μου κανουν σου λεω...Γιατι περαστικός είμαι - εγω εχω παιξει με την Χαποελ, και θα παω να παιξω ξανά στα σαλονια"

Δεν μπορεις να πεις, Αλεφαντο αρχισα να θυμιζω (αυτος έχει παιξει με τον Χαπελ) 69.gif 69.gif 69.gif
Αλλά να ΄ναι καλά το παιχνιδι, δίνει άλλη νότα στις εξέδρες της Δευτέρας. (καποιοι που στο ποδοσφαιρικο μου χωριο παιζουν bet για κερδος και να πληρωσουν τους παικτες blove.gif - εμεις παιζουμε απο ερωτα..)

bball.gif Το σημαντικότερο: ξέρω κάποιον που μια Δευτέρα δεν επαιξε, και έχασε ο Πρωτος (ΙΩΝΙΚΟΣ) απο τον τελευταίο (ΡΕΝΤΗ) - Ελπιζω ο συμφορουμίτης να παιζει Καθε Δευτερα πια.. rolleyes.gif

bball.gif Χαιρετώ, σε ταξιδι για δουλεια εγω - στο γηπεδο για δουλειά και η Ομάδα. Την Δευτερα που θα πάω εκδρομη μαζί της ελπίζω να το ευχαριστηθεί το χειλάκι μας.. ΠΑΜΕ ΡΕ ΙΩΝΙΚΑΡΑ...
leonkalf
QUOTE (basketikos @ Dec 17 2010, 11:10 ) *
bball.gif Atticabasket :
"Τι νας μας πεις για bet τωρα Παίζω Πολις-Μαντρα 69-68, έρχεται 72-71, Παιζω Φαρο-Εθνικο 72-70, ερχεται 74-71.. Και ερχεται ο matsas πριν 2 Δευτερες και μου κάνει τον καμπόσο ... Και τον έχω, τι να μου πει εμένα ο matsas απο προγνωστικά blink.gif blink.gif έχω αρχίσει και τον πλησιάζω.. Ασε που έχω να καταγγείλω οτι παρά την ισοβαθμία μου με τον Divac και καποιο leonkalf στην 7η θέση το συστημα με δίνει μονο 9ο - Πολεμο μου κανουν σου λεω...Γιατι περαστικός είμαι - εγω εχω παιξει με την Χαποελ, και θα παω να παιξω ξανά στα σαλονια"

smiley.gif Ωραίος!!
Ε, και ο akylla είναι ισόβαθμός μας, αλλά τον δίνει μόνο 6ο! Υπάρχει και το τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής σήμερα. Κάτσε να δούμε, μπορεί να έχουμε ανακατατάξεις..
Ο matsas μέχρι στιγμής δεν παίζεται... Τον καλώ να μας πει εδώ από που εμπνέεται, τι πληροφορίες και από που παίρνει πριν ποντάρει..


QUOTE (basketikos @ Dec 17 2010, 11:10 ) *
Αλλά να ΄ναι καλά το παιχνιδι, δίνει άλλη νότα στις εξέδρες της Δευτέρας. (καποιοι που στο ποδοσφαιρικο μου χωριο παιζουν bet για κερδος και να πληρωσουν τους παικτες blove.gif - εμεις παιζουμε απο ερωτα..)

77.gif
Αυτό είναι το νόημα!! Εύγε!






Μην ξεχάσετε, ΚΑΙ σήμερα έχει αγώνα για την κατηγορία.

Ελευθερία Μοσχάτου-Δραπετσώνα στις 21:00 στο κλειστό του Μοσχάτου.

Γεμίστε το γήπεδο! Ευκαιρία είναι για όσους δεν μπορούν όταν οι ομάδες παίζουν την ίδια μέρα, να δουν και άλλες ομάδες.
basketikos
QUOTE(leonkalf @ Dec 17 2010, 11:31 ) *
smiley.gif Ωραίος!!
Ε, και ο akylla είναι ισόβαθμός μας, αλλά τον δίνει μόνο 6ο! Υπάρχει και το τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής σήμερα. Κάτσε να δούμε, μπορεί να έχουμε ανακατατάξεις..
Ο matsas μέχρι στιγμής δεν παίζεται... Τον καλώ να μας πει εδώ από που εμπνέεται, τι πληροφορίες και από που παίρνει πριν ποντάρει..


Τρενο για κορυφη πάω - Ιωνικο άρχισα να θυμίζω

ΥΓ1. Ξέχασα να σου πω οτι παίζω 10η αγωνιστική ΕΘνικο-Πρωτεα 70-66 και ήρθε 70-65....

ΥΓ2. Επαναλαμβάνω: αυτος που δεν επαιξε την δευτερη αγωνιστική και 'αναγκασε τον Ιωνικο σε γκαντεμικη ηττα' να μην ξεχάσει να παιξει αυτή την Δευτέρα...

Παμε ρε Ιωνικάρα !!!!
leonkalf
Eλευθερία Μοσχ.-Δραπετσώνα 69-52


Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελ. δεκάλεπτο με επί μέρους σκορ 22-2 υπέρ των γηπεδούχων!! Από 47-50 του 3ου δεκαλέπτου στο τελικό 69-52.
leonkalf
Πολύ ενδιαφέρουσα η σημερινή αγωνιστική.. Κρίσιμα ματς σε κορυφή και ουρά

Πολύ δύσκολο να προβλέψεις νικητές, οι οποίοι νικητές θα νοιώσουν σίγουρα καλά απόψε το βράδυ και εν' όψη γιορτών και διακοπής..


Σε λίγη ώρα τα πρωτα αποτελέσματα..


20.00 ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΚΛ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟ
20.30 ΣΑΛΠΕΑΣ Π ΚΛ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ
20.30 ΜΑΝΔΡΑΣ ΚΛ ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
21.00 ΔΓ ΝΙΚ "Ο ΠΛΑΤΩΝ" ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
21.00 ΒΟΥΛΑΣ ΚΛ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
21.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΑ ΑΣ - ΡΕΝΤΗ ΑΕ
21.00 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ - ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ
leonkalf
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 89-64

Στο ημίχρονο ο Πόλις ήταν μπροστά με 10π.
Στο παιχνίδι έπαιξε (όχι όσο άλλες φορές) και ο Θέμης Φωτόπουλος παρότι αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού στο γόνατο τις τελευταίες μέρες.
leonkalf
Μάνδρα - Ιωνικός Ν. 55-53 5 λεπτά πριν τη λήξη.

Ο Ιωνικός ήταν μπροστά 16π. στο ημίχρονο και η Μάνδρα φαίνεται να το γυρίζει..
Προβλέπεται δραματικό φινάλε..
leonkalf
Φοίνικας Π. - Ελευθερία Μοσχάτου 45-59

Στο 4ο δεκάλεπτο η Ελευθερία πάτησε ξανά γκάζι και ξέφυγε στο σκορ!!




Πρωτέας Βούλας - Φάρος Κερατσ. 71-76

Πολύ καλό διπλό για τον Φάρο που παραμένει μαζί με Πόλις στην κορυφή!




Μάνδρα - Ιωνικός Ν. 70-67 στην παράταση (61-61 καν. διάρκεια)

Η Μάνδρα ολοκλήρωσε την ανατροπή..
Gate 14
Δυστυχώς...
TEΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ 70-69 ....

Και οι φιλοδοξίες για την ΟΜΑΔΑ μας ψαλιδίζονται...



ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ GATE 14
magic32
πρωτη φορα χανω τοσα σκορ στο τσακ...
PetranG3
Ηττα στην παραταση με 70-67...
Τα παιδια το παλεψαν...παρα πολυ...Ειχαμε σοβαρες ελλειψεις...Τον πρωτο σκορερ που ηταν τραυματιας (Ανθης) και το 5αρι μας (Οικονομου)...

Χρεωθηκαν απο το 1ο ημιχρονο οι 2/3 πλει μεικερ μας με 3 φ.

Στο ημιχρονο κερδιζαμε με +13π.

Αλλα στην 3η περιοδο, κανανε ολικη επαναφορα και κλεισαμε στο +1...


3.30' πριν το τελος κινηθηκαν απειλητικα οι ''οπαδοι'' της Μανδρας (σχετικο ειναι αυτο). Καμια 40αρια ηρωικοι εμεις...Πολλαπλασιοι οι αλλοι....Υπηρξε ενταση...Το παιχνιδι διακοπηκε για 30 λεπτα περιπου...+1 εμεις...61-61 κανονικη διαρκεια...Στην παραταση κριθηκε στις λεπτομερειες..Δικαια η Μανδρα κερδισε...Καλη η διαιτησια...


Για να μιλησουμε για μπασκετ, απο τη Μανδρα, ο Αγγελοπουλος πετυχε καθοριστηκα καλαθια (αν και τραυματιας) και ο σεντερ τους (νο8), ενω περιφερειακα αρκετα καλη ηταν το 5 και το 6...Πολυ βαθος στον παγκο η Μανδρα...

Μεγαλο πρωταθλημα, ισως να εχουμε κι αλλες τετοιες διακυμανσεις...


Εγω το χαρηκα κι ας χασαμε...Η ομαδα εχει τα εχεγγυα να ανεβει...Κι αν ξεπερασει τις ατυχιες και τις κακοδαιμονιες με τους τραυματισμους, το πραγμα θα στρωσει...Το παιδια που επαιξαν ματωσαν σημερα...μικροι-μεγαλοι κι αυτο ειναι πολυ σημαντικο...
Μετα τις 2 πρωτες αγωνιστικες ολοι μας ειχαν ξεγραμμενους...Εδω ειναι το ταξιδι που λεει και ο φιλτατος ο basketikos...
basketikos
QUOTE(PetranG3 @ Dec 21 2010, 00:16 ) *
Ηττα στην παραταση με 70-67...
Τα παιδια το παλεψαν...παρα πολυ...Ειχαμε σοβαρες ελλειψεις...Τον πρωτο σκορερ που ηταν τραυματιας (Ανθης) και το 5αρι μας (Οικονομου)...

Χρεωθηκαν απο το 1ο ημιχρονο οι 2/3 πλει μεικερ μας με 3 φ.

Στο ημιχρονο κερδιζαμε με +13π.

Αλλα στην 3η περιοδο, κανανε ολικη επαναφορα και κλεισαμε στο +1...


3.30' πριν το τελος κινηθηκαν απειλητικα οι ''οπαδοι'' της Μανδρας (σχετικο ειναι αυτο). Καμια 40αρια ηρωικοι εμεις...Πολλαπλασιοι οι αλλοι....Υπηρξε ενταση...Το παιχνιδι διακοπηκε για 30 λεπτα περιπου...+1 εμεις...61-61 κανονικη διαρκεια...Στην παραταση κριθηκε στις λεπτομερειες..Δικαια η Μανδρα κερδισε...Καλη η διαιτησια...


Για να μιλησουμε για μπασκετ, απο τη Μανδρα, ο Αγγελοπουλος πετυχε καθοριστηκα καλαθια (αν και τραυματιας) και ο σεντερ τους (νο8), ενω περιφερειακα αρκετα καλη ηταν το 5 και το 6...Πολυ βαθος στον παγκο η Μανδρα...

Μεγαλο πρωταθλημα, ισως να εχουμε κι αλλες τετοιες διακυμανσεις...


Εγω το χαρηκα κι ας χασαμε...Η ομαδα εχει τα εχεγγυα να ανεβει...Κι αν ξεπερασει τις ατυχιες και τις κακοδαιμονιες με τους τραυματισμους, το πραγμα θα στρωσει...Το παιδια που επαιξαν ματωσαν σημερα...μικροι-μεγαλοι κι αυτο ειναι πολυ σημαντικο...
Μετα τις 2 πρωτες αγωνιστικες ολοι μας ειχαν ξεγραμμενους...Εδω ειναι το ταξιδι που λεει και ο φιλτατος ο basketikos...


bball.gif Petran, ευχαριστώ για την παραπομπή ΝΑΙ - "ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ"

bball.gif Σημερα ήμασταν ΟΜΑΔΑ: 11 Mαγκες ντυμένοι + 2 Μαγκες τραυματιες στον παγκο - Προσπαθησαν ιδρωσαν - τους αξίζουν μπραβο. Οπως και στην τεχνική ηγεσία. Μια κατοχή μπάλλας ήταν και θα είχαμε κερδίσει. 68-67, Διεκδικηση μπάλλας, τσαμπολ, κατοχη Μάνδρας (γκρρ) 7'' υπολοιπο..

Κατα την γνώμη μου το επιθετικό φάουλ που δωθηκε αμυντικό στον Ντοκο (5ο) ήταν καθοριστικό, αφου με την απουσία του Ανθη μας αφησε χωρις κοντο (και ο Μπουρτζουκλης είχε ηδη 4). Αλλά ήταν "1000 χιλιομετρα" λάθος σφυριγμα (δεν υποννοω τιποτα άλλο, για να μην παρεξηγηθω)

Μπραβο και στους 40 NΙΚΑΙΩΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ - ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΞΕΒΡΑΧΝΙΑΣΟΥΝ.. ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΕΣ.

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ - Και Ναι μετα την ήττα θα το πω: ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ... ΠΑΜΕ......ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...


ΥΓ1. ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΟΝΤΕΣ (εστω και ψυχικα).

ΥΓ2. Μπραβο στην Μανδρα, που γυρισε το παιχνιδι με ψυχη - αν και θα μπορουσε να μην το είχε κανει....πως σας ηρθε ρε παιδια;;; (Μπραβο και στην διοικηση/προπονητες -αψογη συμπεριφορα..)
themis7
ΠΡΩΤΕΑΣ Β. - ΦΑΡΟΣ 71-76.... Πολυ μεγαλο διπλο σε μια πολυ δυσκολη εδρα και απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα οπως ειναι αυτη της Βουλας..... Γυρισαμε ματς που βρεθηκαμε να χανουμε και 16π ..... Στο ημιχρονο χαναμε 11π . Ομως στο δευτερο ημιχρονο μπηκε ο Φωστερης και εδωσε αλλον αερα στην ομαδα.....Γενικα ημασταν αλλη ομαδα στο β....
Πολυ σημαντικη νικη για μας .... Κανουμε καλα Χριστουγεννα συνεχιζουμε απο το νεο ετος κι οπου βγει.....

Καλη συνεχεια στην ομαδα της Βουλας που ειναι ενα πολυ σοβαρο σωματειο και για αλλη μια φορα οι ανθρωποι μας φιλοξενησαν αψογα....

Μοναδικη παραφωνια στο γηπεδο ο κος Ουσταμπασιδης .... Πολυ ασχημα σφυριγματα ..... Εχασε πολλες φασεις και δεν ειναι πρωτη φορα που μας το κανει... Καλο θα ηταν να χωρισουν οι δρομοι μας....

Καλα Χριστουγεννα και καλες γιορτες σε ολα τα παιδια και σε ολες τις ομαδες κι ευχομαι μια καλη συνεχεια χωρις κανεναν τραυματισμο.......
toro_loco
Δραπετσώνα-Άλιμος 65-66
Συγκλονιστικό το φινάλε, η Δραπετσώνα πέρασε μπροστά 65-64 με τρίποντο του Σίνου 1,8" πριν το τέλος, και ο ΑΛΦΑ κέρδισε με καλάθι του Βαρβατάκου στην εκπνοή μετά από τάιμ άουτ και επαναφορά.
axkoula
Ο Φαρος σημερα ειχε δυο προσωπα...το πρωτο δεν το αναφερω καθολου γιατι μαλλον νομιζαν οτι θα περασουν αερα απο την Βουλα...οταν στο δευτερο καταλαβαν οτι δεν τους περνει και με το ταμπλο να γραφει40-29 μπηκαν μεσα και καθαρισαν το παιχνιδι...αν θυμαμαι καλα το 3ο δεκαλεπτο ελειξε 10-23 δηλαδη 50-52...και για αυτο ευθυνεται ο κοντος με το 5...ΦΩΣΤΕΡΗΣ οπως γραφει και ο themis!!!Συγχαρητηρια στον Πρωτεα...δυσκολη εδρα για ολους!!!
PetranG3
QUOTE(themis7 @ Dec 21 2010, 01:45 ) *
Μοναδικη παραφωνια στο γηπεδο ο κος Ουσταμπασιδης .... Πολυ ασχημα σφυριγματα ..... Εχασε πολλες φασεις και δεν ειναι πρωτη φορα που μας το κανει... Καλο θα ηταν να χωρισουν οι δρομοι μας....




Μαλισταα...Θα ζητησετε δηλαδη εξαιρεση...?
Καποια προταση για να πεσει στο τραπεζι (για τον αντικαταστατη του Ουσταμπασιδη)...?


Οντως καλες γιορτες και καλα Χριστουγεννα σε ολους....Με υγεια πανω απ' ολα για ολους και τους παικτες χωρις κανενα προβλημα τραυματισμου...
Το 2011, να μιλαμε περισσοτερο για μπασκετ, κι αν γινεται σχεδον καθολου για διατησια (οσο αυτο ειναι δυνατον)...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.