Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
magic32
λεο νομιζω οτι εχεις κι εσυ δικια αλλα εχουν και τα παιδια..αν ισχυει οτι πηγανε να δουνε ηρεμα και ειρηνικα ενα ματς τοπικης κατηγοριας και δεν τους αφησανε να μπουνε στο γηπεδο ειναι κατι που νομιζω οτι πρεπει ν αναφερθει
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Jan 18 2011, 15:13 ) *
λεο νομιζω οτι εχεις κι εσυ δικια αλλα εχουν και τα παιδια..αν ισχυει οτι πηγανε να δουνε ηρεμα και ειρηνικα ενα ματς τοπικης κατηγοριας και δεν τους αφησανε να μπουνε στο γηπεδο ειναι κατι που νομιζω οτι πρεπει ν αναφερθει



Δεν μπηκαμε καν στη διαδικασια να το διαπραγματευτουμε...Περασαμε απ εξω...8 ''αθλητικοι'' τυποι με αθλητικες φορμες, οι 2-3 απο αυτους με λοσταρια καθοντουσαν μπροστα στην πορτα... Πιο διπλα, σατ σχολεια, 15-20 ατομα ηταν με κουκουλες, φτυαρια και λοιπα...

Απο τις 19.15 ανθρωποι της διοικησης που ηταν εκει, τους ειχαν δει και μας ειχαν ειδοποιησει...

Το πιο ευκολο πραγμα ειναι να μαζεφτεις και να πας για φασαριες...Θ ανοιξουν φαυλοι κυκλοι και μετα θα μιλαμε για αλλα κολπα...

Το οξυμωρο ειναι οτι απο την αστυνομια που ηταν εκει, σε στιχομυθια με ανθρωπο της διοικησης ειπωθηκε οτι ''Καλυτερα να μην ερθουν. Αν ερθουν δεν μπορουμε να το ελεγξουμε και να εγγυηθουμε τη σωματικη ακεραιοτητα των φιλων του Ιωνικου''...
Και μεσα ομως στο γηπεδο μας περιμενε ''εκλεκτη'' παρεα...Και στην εναρξη του αγωνα κανανε κι αυτοι το κομματι τους...Κροτιδες, δυναμιτακια και τα ρεστα..

Εγω καταφερα και μπηκα στη ζουλα στο 2ο ημιχρονο...


Τα ειπα και πιο πανω...
Οι φιλοι του ΙΩΝΙΚΟΥ ολη τη σεζον, μα ολη ομως, στο μπασκετ, δεν εχουν προκαλεσει το παραμικρο...ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ...

1η Αγωνιστικη Μοσχατο : 20 κρανοφοροι οπαδοι της Προοδευτικης και του Ολυμπιακου επιτιθενται στους λιγοστους φιλους του Ιωνικου (οχι οπαδους, φιλους). Δεν τραυματιζεται κανεις

2η αγωνιστικη : Σε αγωνα κεκλεισμενων των θυρων παλι οι ιδιοι πανε να την πεσουν στον Πλατωνα...Αποθουνται...Ο Ιωνικος παρ' ολα αυτα δεχεται συσταση...

Μανδρα : 3.50' πριν το τελος του παιχνιδιου, ''φιλοι'' της Μανδρας με σπαστη προφορα και οχι μονο, επιτιθενται αναιτια σε 30-40 φιλους του Ιωνικου...Τρωνε ψιλες και οι αστυνομικοι.. Το περιστατικο περναει στα ψηλα...Να βγαλουμε το καπελο στους παραγοντες της Μανδρας που ηρεμησαν την κατασταση...

Λιγες αγωνιστικες πριν, ο Ιωνικος ως φιλοξενουμενος στον Πλατωνα, για νερα που επεσαν στο διαιτητη απο καποιον απο την κερκιδα χωρις διακριτικα εφαγε συσταση...

Καλλιθεα : 25-30 χουλιγκανοειδη περιμενουν προφανως του φιλους του Ιωνικου στην εισοδο ακριβως του κλειστου της Καλλιθεας...με την αστυνομια απλα να κραταει τα προσχηματα...

Αυτα μεσα σ' ενα γυρο...Ως ποτε θα χαμογελαει η τυχη και δεν θα εχουμε αλλα...Εχουμε ακομα αλλες 13 αγωνιστικες ετσι...


Μετα απ ολα αυτα λοιπον, συγγνωμη Λεωνιδα, αλλα οφειλεις να εκτιμησεις καλυτερα την κατασταση...Αν ειναι καθε Δευτερα να βιωνεις τετοια πραγματα, νομιζω δεν υπαρχει αλλη συμπεριφορα απο αυτη του Μαργιου...Μακαρι να μιλουσαμε μονο για μπασκετ...
Ολοι οσοι γραφουμε εδω, τοσον καιρο αυτο εχουμε δειξει πανω κατω...αλλα...

Δηλαδη, βραδυ Δευτερας δεν ειχαμε 10-15 ατομα κατι καλυτερο να κανουμε και ειπαμε δεν παμε μια βολτα στην Καλλιθεα εξω απο το κλειστο και να ξαναγυρισουμε...Ειναι φθηνη και η βενζινη...Δεν ειναι ετσι...Ειναι μεγαλη χαλαστρα και ξενερωμα..Τουλαχιστον για μενα...Αυτα...
leonkalf
Παιδιά, δεν θέλω να παρεξηγηθώ με κανέναν!! Αμφισβήτησα εγώ τον Ιωνικό?? Προς θεού!!

Το ίδιο post θα έκανα από όποια ομάδα και αν ήταν τα κείμενα. Αφορμή ήταν αυτά. Τον τελευταίο καιρό μόνο κάτι τέτοια απασχολούν το topic!! Έχω άδικο ρε παιδιά?

Εγώ, οι παλιοί το ξέρετε πολύ καλά εδώ μέσα, αν πέσει κάτι αρνητικό στην αντίληψή μου ΠΡΩΤΟΣ θα το κάνω θέμα όπου έχω το βήμα να το κάνω. Σαφώς και θέλω -και αγωνίζομαι γι' αυτό- να αλλάξουν τα κακώς κείμενα. Άλλο αυτό, άλλο να μας έχει πάρει η μπάλα και να αναλωνόμαστε ΜΟΝΟ σε αυτά!!! Δεν γίνομαι κατανοητός?


margiou3, μην υποβαθμίζεις τόσο την κατηγορία. Το ξέρω ότι ο Ιωνικός έχει μεγάλη ιστορία και θα έπρεπε να βρίσκεται παραπάνω, όπως και θέλετε. Αλλά ΤΩΡΑ είναι στην Α εσκανα τι να κάνουμε! Και στην Α εσκανα παίζετε κι εκεί μπάσκετ, όπως παίζετε από την Α1 μέχρι την Δ΄ κατηγορία τοπικού. Αν θέλεις να παρακολουθείς την ομάδα σου και στο τοπικό καλό θα είναι να ασχολείσε και με το παιχνίδι, πέρα από όλα τα άλλα. ΚΑι στο τοπικό παίζουν παιδιά μπάσκετ που ξέρουν πολύ καλό μπάσκετ και έχουν επίπεδο. Γιατί να μην ασχοληθούμε με αυτά τα παιδιά και τους προπονητές τους? Δεν συμφωνώ ότι οι συζητήσεις μας είναι ο καθρέφτης της κατηγορίας.. Αν πραγματικά είναι, δεν έχει λόγο ύπαρξης αυτό το κομμάτι του BASKETforum. Να κρατήσουμε ΜΟΝΟ τα του NBA, Euroleague, A1 άντα και Α2.

ΔΕΝ θέλω να εθελετυφλεί κανείς! Θέλω να αποτυπώνονται όλες οι απόψεις για όλα τα γεγονότα, αλλά το να επισκιάζει κάθε τι μπασκετικό αυτή η αρρωστημένη κατάσταση με τα οπαδικά Ε ΟΧΙ!!! Πιο πολύ μαθαίνουμε τι γίνεται έξω από το γήπεδο παρά μέσα σε αυτό! Στο κάτω κάτω λύστε το μεταξύ σας το θέμα. Οι διοικήσεις των ομάδων!! Δεν είστε δα Ολυμπιακός-Παο με την έχθρα τους που πάει να διαλύσει κάθε έννοια αθλητισμού στη χώρα!!

Αν έγινε αυτό που λες, και κάποιοι δε σας άφησαν να μπείτε μέσα στο γήπεδο... απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Μαζί σας, δεν διαφωνώ καθόλου. Δεν έχω γνώμη, αφού δεν ήμουν εκεί ώστε να πάρω το μέρος του ενός ή του άλλου.
Επίσης, το τι γίνεται έξω από κάθε γήπεδο μπορεί να μην είναι καν εν γνώση της κάθε ομάδας. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να καταδικάσω καμία ομάδα αν δεν γνωρίζω. Για συμβάντα έξω από το γήπεδο επίσης δε μπορεί να τιμωρηθεί μια ομάδα, ενώ μέσα (παράδειγμα τα νερά που ανάφερες) μπορεί.


Όσο για την μπηχτή που μου ρίχνεις στο τέλος.. δεν σε είπα απαίδευτο!! Ούτε εσένα ούτε τους άλλους. Δεν γνωριζόμαστε καν, αλλά ξέρω ότι πολλοί που γνωρίζουν το αντικείμενο (προπονητές, παίκτες) δεν συμμετέχουν στον εδώ διάλογο λόγω της κατάστασης που επικρατεί. Δεν έχουν την όρεξη και τη διάθεση να τσακώνονται και να ασχολούνται με πράγματα έξω από τη φύση αυτού του χώρου, που είναι το μπάσκετ. Αυτό είναι μια πραγματικότητα, αφού την ζω.


Μπορεί κάποια πράγματα να παρερμηνεύονται και να μην αποτυπώνονται στο γραπτό λόγο όπως θα τα καταλάβαινε κάποιος μιλώντας με τον άλλον. Προσπαθώ να αναλύω τη σκέψη μου όσο γίνεται περισσότερο. Ελπίζω κι εσύ, και οι υπόλοιποι να με καταλάβατε.



magic δεν καταλαβαίνω γιατί το λες σε μένα αυτό το πράγμα!! Είπα εγώ κάτι που δείχνει μη σεβασμό? Συμφωνώ μαζί σου, σεβασμός πρέπει να υπάρχει σε όλες τις ομάδες είτε αυτή λέγεται Ιωνικός είτε λέγεται ότι άλλο..



EDIT:

PetranG3, δεν αμφισβητώ τα γραφόμενά σου. Είναι πολύ σοβαρά όσα αναφέρεις και μπορώ να καταλάβω τον θυμό σου/σας. Ότι είδους "επεισόδια" κι αν γίνονται είναι καταδικαστέα για μένα! Από όπου κι αν προέρχονται! Είναι αδιανόητο για μένα να πηγαίνει κάποιος ένα βραδάκι να δει αυτό που του αρέσει, και να μπλέκει σε φασαρίες...
Να τα πείτε, εγώ ποτέ δεν εξέφρασα αντίρρηση για αυτό!, αλλά 1ον ας μεταφερθούμε σε κάποιο άλλο topic να τα λέμε αυτά (άνοιγμα topic Ιωνικού ή στο υπάρχον "Καφενείο της Εσκανα") και να αφήσουμε αυτό το topic για τα αγωνιστικά, 2ον πάντα με σεβασμό στο "συνομιλητή" και σε όσους αναφερόμαστε και 3ον το αγωνιστικό κομμάτι να μην απαξιώνετε γιατί αν απαξιώνετε ας σταματήσουμε τα πρωταθλήματα να λύσουμε πρώτα τα άλλα προβλήματα και μετά να το ξαναδούμε..
nikitas111
Ιστοριες για αγριους Λεωνιδα .....
Δικο σου το φορουμ δικη σου και η αποφαση ...
Οτι θελεις κανε.Κλειστο αφησε το ανοιχτο ....
Ενα να ξερεις.Στις γειτονιες που γεννηθηκαμε και μεγαλωσαμε εχουμε
μαθει να ζουμε χωρις μπαμπουλα....
Και αν θες να μαθεις και την αληθεια ωστε να μην εθελοτυφλεις στη εσκανα δεν γραφουν
γιατι απλα δεν τους ενδιαφερει να γραψουν ....
Αυτο το τοπικ αν υπαρχει,υπαρχει λογο της συμμετοχης τη φετινη χρονια στην Α'εσκανα
δυο σωματειων μυθων οσον αφορα την ιστορια του αθλητισμου στον Πειραια και φυσικα εννοω τους φιλους του
ΙΩΝΙΚΟΥ και του ΕΘΝΙΚΟΥ για να μην παρερμηνευτω το γραφω.
dirk10
QUOTE(pinezes14 @ Jan 18 2011, 02:03 ) *
ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ


ΕΓΙΝΑΝ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΠΑΛΙ ΣΤΗ ΚΑΛΛΙΘΕΑ?

ΕΜΑΘΑΠΑΝΤΩΣ Ο ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΣ ΕΔΩΣΕ ΡΕΣΙΤΑΛ ΠΑΛΙ.
ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΡΕΣΙΤΑΛ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΜΑΤΟΣ.

ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ πορο πορο πομ περο περο ποροπορο πομ πομ.
ας ειναι καλα ο θεμης............
για να ειμαστε δικαιοι μεσα στο γηπεδο δεν εγινε τιποτα εκτως απο 2 κροτιδες.ειχε πλακα παντως που ξαφνικα εσκασαν φανατικοι φιλοι του πολις!!!το αστειο ηταν οτι δεν ειχαν κανενα συγχρονισμό.το τι εγινε απ εξω ειναι αλλο θεμα και δεν μας απασχολει.ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ πολις ολη την βδομαδα προσπαθουσαν να μαθουν πως και πως αν θα ερθει ο κοσμος του ιωνικου και προετοιμαστικαν για παν ενδεχομενο!!!!!!!!!!και στον πλατωνα τελευταια αγωνιστικη τιποτα δεν θα γινει μην λετε τετοια.μονο με προοδευτικη γινονται αυτα να μαζευονται απ το πουθενα 600 ατομα!!γιατι αν ερχοντουσαν αυτα τα 600 ατομα τιποτα δεν θα γινοταν απ εξω.
το θεμα ειναι οτι ηταν να ερθουν 15 πιτσιρικια και πολυ απλα δεν μπηκαν.παιδια τα οποια ειναι τα μονα που ειναι καθε δευτερα διπλα στην ομαδα.μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΔΕΝ εχει <<καλα παιδια>>οπως αυτα που ηταν εξω αλλα στην περιπτωση αυτη κανεις τους δεν ηταν τετοιος τυπος!!!οποιος ηρθε στο γηπεδο παντως εβλεπε τι γινοταν απ εξω!!!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΛΙΟ!!!!!!!!
leonkalf
QUOTE (nikitas111 @ Jan 18 2011, 16:12 ) *
Ιστοριες για αγριους Λεωνιδα .....
Δικο σου το φορουμ δικη σου και η αποφαση ...
Οτι θελεις κανε.Κλειστο αφησε το ανοιχτο ....
Ενα να ξερεις.Στις γειτονιες που γεννηθηκαμε και μεγαλωσαμε εχουμε
μαθει να ζουμε χωρις μπαμπουλα....
Και αν θες να μαθεις και την αληθεια ωστε να μην εθελοτυφλεις στη εσκανα δεν γραφουν
γιατι απλα δεν τους ενδιαφερει να γραψουν ....
Αυτο το τοπικ αν υπαρχει,υπαρχει λογο της συμμετοχης τη φετινη χρονια στην Α'εσκανα
δυο σωματειων μυθων οσον αφορα την ιστορια του αθλητισμου στον Πειραια και φυσικα εννοω τους φιλους του
ΙΩΝΙΚΟΥ και του ΕΘΝΙΚΟΥ για να μην παρερμηνευτω το γραφω.

1ον, το basketforum.gr δεν είναι δικό μου. Άλλος είναι ο ιδιοκτήτης, γράφει ως rchos στο forum. Εγώ απλά βοηθάω, είμαι στο moderating team και συμμετέχω σε όλο το forum, και στα των τοπικών κατηγοριών είμαι επικεφαλής (αφού εγώ το ξεκίνησα και μετά ακολούθησαν και οι υπόλοιποι mods των τοπικών).
Το να κλείσει ή όχι είναι συλλογική απόφαση και δεν θα την έπαιρνα εγώ. Πιο πάνω έγραψα, να κάνω πρόταση..

2ον, κι εγώ στις ίδιες γειτονιές έχω μεγαλώσει.. Ίδια βιώματα έχω κι εγώ. Πολύ άστοχος ο χαρακτηρισμός του μπαμπούλα στο πρόσωπό μου.. 68.gif

3ον το forum υπάρχει εδώ και αρκετά χρόνια. Το υποφόρουμ της εσκανα της τελευταίες 6 σεζόν. Δεν έγινε ξαφνικά φέτος.. Και δεν είναι μόνο η Α'... υπάρχουν πολλές κατηγορίες και πολλά topics. Ο Ιωνικός και ο Εθνικός (και όσοι γράφουν στο forum) υπήρχαν και στα topics της Γ΄ εθνικής και μια χαρά περνούσαμε (τις περισσότερες φορές). Υπήρχε και ένα καλύτερο κλίμα με τα άλλα παιδιά του forum. Όχι πάντα, αλλά ειδικά τις αναλύσεις των παιδιών από Ιωνικό και πιο ειδικά τους διαλόγους με τα παιδιά από Ιεράπετρα τα έχω ακόμη στο νου μου και τα αναπολώ.


Ας μείνουν να γράφουν όσους τους ενδιαφέρει πραγματικά... Όσοι δεν εδιαφέρονται (όπως υποστηρίζεις) στο καλό, δεν πειράζει. Δεν είναι υποχρεωτική η παρουσία στο forum. Καλύτερα λίγοι και καλοί. Εμένα, γενικά, η ποιότητα με νοιάζει. Δεν έχω εγώ θέμα ούτε ψώνιο να αυξήσω την δημοτικότητα του forum (αν νομίζεις αυτό). Στα @@@@@ μου! Ούτε λεφτά βγάζω από εδώ ούτε τίποτα.
PetranG3
Προτεινω να το σταματησουμε εδω γιατι παρεξηγουμαστε...Λεωνιδα, οταν ελεγε μπαμπουλα ο Νικητας, δεν εννοουσε υποθετω εσενα...αλλα τον βραχνα, τι θα γινει, ποιοι θα μας περιμενουν εξω απο το γηπεδο σ' αυτην την αγωνιστικη κλπ...

Η ενσταση φαταζομαι δεν παει για το φορουμ που αφορα την ΕΣΚΑΝΑ, αλλα για την ιδια την ΕΣΚΑΝΑ και το πως δομουνται τα πρωταθληματα της και το κατα ποσον ενδιαφερεται εκεινη γι αυτα...


Τελος παντων..τι να πω...καποιοι καταφερανε και μας κανανε να μη μιλαμε παλι για μπασκετ αλλα για ολα τ αλλα...

Παντως για καποια πραγματα που εγραψες πιο πανω...Αν ρωτησεις τις διοικησεις, ''παιδια, ειναι αυτοι δικοι σας, τους ξερετε, μπορειτε να τους απομονωσετε ?'', θα γελασουν και θα σου πουν ''εμεις...? ουτε κατα διανοια...δεν τους εχουμε ξαναδει''...Και μπορει και να ναι αληθεια...τον καθε ακυρο δεν μπορει να τον ξερει ο ιθυνων της Χ ομαδας...Εκτος κι αν τον φωναξε ο ιδιος στη λογικη του, ο σκοπος αγιαζει τα μεσα...

Η μπασκετικη Μανδρα π.χ. δεν εχει σχεση με τον Μανδραικο...Κι ομως αυτοι που μας την πεσανε ηταν ποδοσφαιρικοι κατα βαση...Που να τους ηξεραν οι ανθρωποι...


Λοιπον ας τελειωνουμε...ξεκιναει ο Β' γυρος...Οι περιεργοι να πανε σε καμια αλανα να παιξουν καλυτερα ή να πανε να ξεδωσουν σε κανενα μπουρδελακι...Οσοι θελουμε να δουμε μπασκετακι, 1 φορα τη βδομαδα, ημερα Δευτερα, δικαιουμαστε νομιζω να εχουμε ενα 2ωρο χωρις πολλες εννοιες...


Dirk...για φαντασου ομως να ηταν νερα, οπως αυτα σ' εναν αγωνα καποτε Ακρατητος - Ιωνικος....Απο το 3ο λεπτο, ολοι ταβλα και νυστα...
Καποιος ξεκινησε τρεξιμο...ΠΡΟΣΕΧΩΣ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ...Ή ΜΑΛΛΟΝ, ΤΟ ΕΦΕΤΙΝΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ... 69.gif 69.gif 69.gif
Ξερει ποιος... rolleyes.gif
dirk10
στο δευτερο δεκαλεπτο μας επιασε μια νυστα ..........ο γνωστος παραγοντας αντι για isostar μαλλον εριξε υπνοστεντον smiley.gif (σε παραγοντα του ιωνικου αναφερομαι μην παρεξηγηθω απο αλλες ομαδες ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ)παντως ηταν ενα πολυ δυνατο ματς.!!!!!!!!!!!μεγαλη προσπαθεια κι απ τις 2 ομαδες.φτασαμε πολυ κοντα δεν πειραζει συνεχιζουμε εχει εναν γυρο ακομα!!
Μιας και τελειωσε ο γυρος εγω μια ομαδα ξεχωρισα κι αυτη ηταν ο αρης νικαιας.σοβαρη σκληρη αμυνα οργανωμενη επιθεση.νομιζω ο πιο δυσκολος αντιπαλος!!εχει καποια σκαμπανεβασματα και μια ασταθεια και θα μπορουσε να ηταν πιο ψηλα!!!
Υ.Γ. Α ΡΕ ΡΕΝΤΗ ΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
leonkalf
ΟΚ PetranG3, μπορεί να μην το έπιασα σωστά το σχόλιο του nikitas111. Αν γνωρίζεστε, έχετε μιλήσει και είναι έτσι δικό μου λάθος. Ας διευκρινήσει ο nikitas111 εδώ ή με pm.

Συμφωνώ μαζί σου για ποδοσφαιρικούς που χαλάνε τα ματς. Είτε το θέλουμε είτε όχι ισχύει! Ας προσπαθήσουν οι ομάδες να κρατήσουν κοντά το μπασκετικό κοινό και να προσπαθήσουν να προσελκύσουν/εκπαιδεύσουν τα νέα παιδιά να γίνουν μπασκετικοί φίλαθλοι!! Είναι άσχημο -και συμφωνώ με τις σπόντες του dirk10- να μην έρχονται σχεδόν ποτέ οι ποδοσφαιρικοί και ξαφνικά στα derby και στα ματς με αντιπαλότητες τσουπ να τοι στο γήπεδο!! Αυτό το λέω και για Θύρα7-ΣΕΦ κλπ. Ας φτιάξουμε το δικό μας κοινό, κι ας είναι μικρότερο σε αριθμό!!! Όπως είπα και πριν, πιστεύω στην ποιότητα και όχι στην ποσότητα..


Καλή επάνοδο στον dirk10. Μακάρι να είναι γρήγορα και δυνατός ξανά πίσω στο παρκέ να παίζει.. wink.gif
magic32
σιγα την απωλεια τον ντιρκ 10..προσεχε σε ποιο αμτς θα γυρισεις παλτο...μη εχεις ασχημο comeback..ξερεις εσυ... smiley.gif
PetranG3
QUOTE(dirk10 @ Jan 18 2011, 17:25 ) *
στο δευτερο δεκαλεπτο μας επιασε μια νυστα ..........ο γνωστος παραγοντας αντι για isostar μαλλον εριξε υπνοστεντον smiley.gif (σε παραγοντα του ιωνικου αναφερομαι μην παρεξηγηθω απο αλλες ομαδες ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ)



Μιλαμε για τον ιδιο παραγοντα, με τις γνωσεις του στη φωτογραφια...Που κερναγε αλλων γλυκα για δικα του καποτε στη Δραπετσωνα...??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Μπα...Ο Ρεντης μας ξυπνησε...Η Ελευθερια Μοσχατου για μενα μας στοιχιζει...Α ρε Ριτσαααα...τι μας εκανες...χεχε...Ελπιζω να κερδισουμε αυτη τη φορα...


+1 Λεωνιδα...Δεν μιλησαμε γι αυτο ακριβως, αλλα επειδη τον ξερω, φανταζομαι αυτο εννοουσε...Ολα καλα... peace.gif
magic32
μπορειτε να ελπιζετε οτι σε 2 ματς θ ανταποδωσει κοντρα στον πολις η ελευθερια...
dirk10
QUOTE(magic32 @ Jan 18 2011, 18:30 ) *
σιγα την απωλεια τον ντιρκ 10..προσεχε σε ποιο αμτς θα γυρισεις παλτο...μη εχεις ασχημο comeback..ξερεις εσυ... smiley.gif

απο 20ρα σε 20ρα παει ο παππους...........................για να χαλαρωσει λιγο 77.gif
σε καμια περιπτωση δεν αναφεροταν στο φορουμ και σε σενα leonkalf
ΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΥΤΟΣ!!!!!!ο μεγαλος φωτογραφος!!!!
οχι σε καμια περιπτωση δεν ειναι της ελευθεριας!!ειναι αρκετα καλη ομαδα καμια σχεση με ρεντη.αυτο το ματς πονεσε πολυ!!!!
magic32
βασικα πηγε απο 30αρα σε 20αρα..αρα εχει βασιμες ελπιδες να κερδισει εμ 10 την αλλη βδομαδα... 69.gif 69.gif 69.gif smiley.gif
PetranG3
QUOTE(dirk10 @ Jan 18 2011, 17:34 ) *
οχι σε καμια περιπτωση δεν ειναι της ελευθεριας!!ειναι αρκετα καλη ομαδα καμια σχεση με ρεντη.αυτο το ματς πονεσε πολυ!!!!



Σιγουρα πονεσε....αλλα εκτιμω παραλληλα οτι μας ξυπνησε κιολας και οτι λειτουργησε ευεργετικα...λογω του σερι...Αν μας στοιχισει.... 68.gif blink.gif

Και για να τα λεμε ολα, μπορει να εχουμε χασει στην παραταση με ρεντη, στην παραταση με μανδρα και στο τσακ απο τον Πολις και ολα αυτα να ειναι μαχαιριες...(στη λογικη αν ειναι να χασω οχι στο 90 φευγα ρε γαμωτο...στο ποδοσφαιρο)...
ΑΛΛΑ, κερδισαμε τον Αρη Νικαιας ενω θα μπορουσαμε στο τελος να ειχαμε χασει, αν το 3ποντο απο το κεντρο εμπαινε...


Τρελανε μας ΜΑΤΖΙΚ... smiley.gif ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ DIRK... icon_wave.gif
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Jan 18 2011, 17:50 ) *
Σιγουρα πονεσε....αλλα εκτιμω παραλληλα οτι μας ξυπνησε κιολας και οτι λειτουργησε ευεργετικα...λογω του σερι...Αν μας στοιχισει.... 68.gif blink.gif

Και για να τα λεμε ολα, μπορει να εχουμε χασει στην παραταση με ρεντη, στην παραταση με μανδρα και στο τσακ απο τον Πολις και ολα αυτα να ειναι μαχαιριες...(στη λογικη αν ειναι να χασω οχι στο 90 φευγα ρε γαμωτο...στο ποδοσφαιρο)...
ΑΛΛΑ, κερδισαμε τον Αρη Νικαιας ενω θα μπορουσαμε στο τελος να ειχαμε χασει, αν το 3ποντο απο το κεντρο εμπαινε...


Τρελανε μας ΜΑΤΖΙΚ... smiley.gif ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ DIRK... icon_wave.gif

χαβαλε κανω μαν...την εκτιμηση που χω στον ντιρκ δεν την εχει κανενας στο ιωνικο.. smiley.gif

κριμα για τη ζημια που χει παθει...
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Jan 18 2011, 17:52 ) *
χαβαλε κανω μαν...την εκτιμηση που χω στον ντιρκ δεν την εχει κανενας στο ιωνικο.. smiley.gif

κριμα για τη ζημια που χει παθει...



ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΓΡΑΨΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ...
Απαλυνουμε την βαρια σημερινη και χθεσινη ατμοσφαιρα...
magic32
QUOTE(PetranG3 @ Jan 18 2011, 17:54 ) *
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΓΡΑΨΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ...
Απαλυνουμε την βαρια σημερινη και χθεσινη ατμοσφαιρα...

και για να μην ξεχνιομαστε..σιγα το παλτο...
PetranG3
smiley.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
themis7
Παρακολουθω τα ελευταια post και δεν μπορω να μην μπω στον πειρασμο να γραψω.....

Καταρχην πρεπει να ξεκαθαρισω γι αλλη μια φορα οτι ωφειλουμε να σεβομαστε την μπασκετικη ιστορια Του ΙΩΝΙΚΟΥ και του ΕΘΝΙΚΟΥ....... Οπως βεβαια ωφειλουμε να σεβομαστε και την προσπαθεια καποιον να γραψουν αυτην την εποχη την δικη τους εστω και μικροτερου βεληνεκες ιστορια........

Εχω την αισθηση οτι τρωγομαστε μεταξυ μας για ενα επαθλο που δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε να ανταπεξελθουμε μετα.......
προσεξε τι ευχεσαι.. γιατι μπορεί να σου συμβει....... Λενε καπιοι ποιο σοφοι απο μενα.......

Ειναι κριμα για την προσπαθεια που εχουν κανει ολες οι ομαδες που πρωταγωνιστουν να γινονται ολες αυτες οι ιστοριες σχεδον καθε φορα που εχει ντερμπι.... Μου φαινετε αδιανοητο για την προσπαθεια που εχω κανει ολα αυτα τα χρονια να θελει καποιος φιλος μου η δικος μου να θελει να ερθει να δει ενα ντερμπι και να φοβαμαι να τον καλεσω για να μην γινει κατι.... Κι ομως εχουμε φτασει εδω και κανεις δεν αναρωτιεται τι φταιει και πως θα το σταματησουμε....

Δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα παιδια μεταξυ μας ... Αν νομιζετε οτι ειναι η ανοδος κανετε ΜΕΓΑ λαθος.... Με τους περισσοτερους παιχτες παραγοντες βρισκομαστε εξω συνεχεια και υπαρχει σχεση σεβασμου γιατι εκει καταλαβαινεις οτι περισσοτερα μας ενωνουν και πολυ λιγα μας χωριζουν... Ειναι αστειο για εναν αγωνα ερασιτεχνικου πρωταθληματος να γινονται καθε φορα και κατι αλλο ....
Οι παραγοντες εχουν τους ιδιους προβληματισμους .... Οι προπονητες το ιδιο .... Και οι παιχτες το ιδιο.... Επειδη ξερω καλα τους ανθρωπους τους προπονητες και τους παιχτες των περισσοτερων ομαδων εχω να πω οτι το επιπεδο τους ειναι πολυ υψηλοτερο απο αυτο που παρουσιαζεται στο forum.... Πλην ελαχιστων εξερεσαιων που ειναι Μεγα Ναπολεων και νομιζουν οτι ειναι ξεχωριστοι αλλα κι αυτοι ερχεται η ωρα που τρωνε τα μουτρα τους....
Εγω ξαναγραψει και παλιοτερα οτι πειτε μου τα τελευταια χρονια μια ομαδα που ανεβηκε απο την ΕΣΚΑΝΑ και δεν επεστρεψε πισω....Καμια..... Και οποια να ανεβει και φετος αργα η γρηγορα θα εχει την ιδια καταληξη .... Ειναι απλα τα πραγματα... Η ενωση δεν βοηθαει να γινονται ανταγωνιστικα πρωταθληματα και τοσα χρονια αρεσκομαστε στο οτι στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος....Οταν ομως φευγεις απο το χωριο και πας πιο εξω γινεσαι καρπαζοεισπρακτορας και γυρνας πισω με την ουρα στα σκελια.... Ετσι γινεται τα τελευταια χρονια κι ετσι θα συνεχισει να γινεται αν δεν γινει σε ποιο στερες βασεις το πρωταθλημα ....Επισης θα ξαναπω οτι ειναι τερατιο καθος το μετρο με τους μικρους στην 5αδα.... Ο Πορφυρας που ανεβηκε περυσι ειχε 4 πολυ καλους πιτσιρικαδες και δεν εμεινε κανεις.... Γιατι στην Γ εθνικη με τα λεφτα που θελει ο πιτσιρικας περνεις ετοιμο παιχτη ....... Μ αυτο το μετρο κανατε τα πιτσιρικα απο τα 19 τους μισθοφορους.....Και μην μου πει κανεις οτι να μην τους τα δινεις γιατι δεν ειμαι αφελης.... Οταν παιζεις ενα παιχνιδι θελεις αναγκαζεσαι να παιζεις με τους κανονες που σου βαζουνε....
Προχτες ομαδα Γ εθνικης δεν κατεβηκε να παιξει στο κυπελο και περασε στα ψιλα.... Τι πιο απαξιωτικο για την ΕΣΚΑΝΑ???????/ Αυτοι συνεχιζουν να κοιμουνται και να βραβευονται μεταξυ τους.....Προχτες στην πιτα βραβευσαν ολους τους ασχετους απο το μπασκετ της ΕΣΚΑΝΑ (εκτος απο τους ΚΑΠΕΡΝΑΡΟ και ΙΩΣΗΦ που εχουν προσφερει στην ΕΣΚΑΝΑ) κι οταν ηρθε η ωρα να βραβευτουν τα παιδια και οι προπονητες πιυ ειναι οι πραγματικοι πρωταγωνιστες ειχαν φυγει ολοι....Απιστευτα πραγματα το 2011 που ολα πια τα νεοπΛόυτιστικα και τα δηθεν ξεβρακωθηκαν ο χωρος του μπασκετ να εχει αναγκη απο γυρολογους σε πιτες βουλευτες και δημοτικους συμβουλους...... ΕΛΕΟΣ.....
Ο Ανθρωπος που βραβευσε εμας δεν ηξερε που ειναι η εδρα μας... Και δικαιως ο ανθρωπος γιατι δεν ειναι απο τον χωρο του μπασκετ....
Αναρωτιεμαι ηλιθιος εγω αν ο Θεμις ο Φωτοπουλος με 4 συνεχομενες ανοδους με 4 διαφορετικες ομαδες αξιζε να παρει μια ξεχωριστη βραβευση η οχι??? Δεν ειναι παραδειγμα ο θεμις για τα νεα παιδακια που παιζουν μπασκετ σε ομαδες της ΕΣΚΑΝΑ......Και ειναι οι διαιτητες που εγιναν πλουσιοι στην πλατη του μισους Ολυμπιακου - ΠΑΟ ??????
Ψιλα πραγματα θα πειτε αλλα μ ενοχλουν οταν γινονται....Και το εχω ξαναπει οτι θα εχω την αποψη μου και θα την γραφω .... Δεν με νοαιζεια αν δεν ανεβω γιατι οσοι εχουν λοξα με το μπασκετ την βρισκουν την ακρη τους....
Τα ειπα στην Γ.Σ. ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ξαι μετα απο 2 ωρες ηρθανε 2 κομπλεξικοι πρωην μπασκετμπολιστες που κανουν και τους διαιτητες και μας στερησαν την νικη ... Τυχαιο δεν νομιζω???? Διαιτητες που ειναι φιλοι με παιχτες στο facebook και κανουν chat με παιχτες και τους γραφουν γιατι σφυριζουν ετσι και γιατι αλιως.....Τι να κανω τωρα εγω να σταματησω να γραφω αυτα που λεμε μεταξυ μας ??? Γιατι για να ανεβω κατηγορια???? Προτιμω στην Δ ΕΣΚΑΝΑ και με ψηλα το κεφαλι....
Πως περιμενετε απο αυτην την καταντια να βγουν ανταγωνιστικες ομαδες που θα παιξουν και θα σταθουν παραπανω.....

Δεν εχουν νοημα λοιπον ολοι αυτοι οι τσακωμοι στα γηπεδα για ενα επαθλο που αργα η γρηγορα μπορει να εξελιχθει εφιαλτης.........
Player#7
QUOTE(Player#7 @ Jan 5 2011, 16:32 ) *
Χρονια πολλα καλη χρονια!

Περιμενω μια αναλυση των ομαδων απο οσα εχουμε δει μεχρι τωρα,προβλεψεις,εκπληξεις απογοητευσεις κτλ


Τωρα που τελειωσε ο πρωτος γυρος θα επιχειρησω να κανω μια αναλυση των ομαδων παντα με βαση αυτα που εγω πιστευω
Ας ξεκινησουμε με βαση τη βαθμολογiα:

Πολις:Πρωταθλητης χειμωνα,εβγαλε ενα πολυ δυσκολο προγραμμα τις τελευταιες αγωνιστικες με τις λιγοτερες δυνατες απωλειες(1 ηττα απο Φαρο).Γεματη ομαδα με παικτες σε ολες τις θεσεις,καθοδηγουμενη απο εναν εκπληκτικο Θεμη Φωτοπουλο που ισως κανει και την πιο καλη χρονια της καριερας του.Φαβορι για ανοδο με 2 ενστασεις:
Στην απευκταια περιπτωση που που λειψει ο Θεμης(ειδαμε τι συνεβη οταν "ελειψε" ο Διαμαντιδης απο τον ΠΑΟ) και επειδη η ομαδα εχει στηθει πανω του δε γνωριζω πως θα αντιδρασει
Στην τελικη σουμα ισως κοστισει η ηττα απο τον Αλιμο
Φαρος:Επισης γεματη ομαδα με πολλους παιχτες που δυναμωνει ακομα περισσοτερο με επιστροφη Τσαγκαρακη και Τσελεμπη.Ειχε βρει εναν πολυ καλο ρυθμο μεχρι τις γιορτες αλλα εκανε μια ηττα εκτος προγραμματος απο Αρη Νικαιας στην εδρα της.Εχει πολυ δυσκολο δευτερο γυρο(ολα τα ντερμπι εκτος)αλλα εχει την εμπειρια να ανταπεξερθει.
Ιωνικος Νικαιας:Αποτις πιο ατυχες ομαδες καθως εχασε απο την προετοιμασια τον Πρινεα εναν απο τους καλυτερους παιχτες της κατηγοριας(Εμαθα οτι ξεκινησε σιγα σιγα στο γηπεδο...Σιδερενιος Βαγγελη!!!)Πολλα προβληματα τραυματισμων,με 2 ηττες εκτος προγραμματος,ιδιατερα η ηττα απο το Ρεντη μπορει να αποδειχθει καταστροφικη.....Πανισχυρη εδρα,φοβερος κοσμος,ονομα με ιστορια,εμπειροι παιχτες, θα παλεψει μεχρι τελους για πανω
Εθνικος:Ιστορικο σωματειο, με φοβερο κοσμο,καλους παιχτες αλλα χωρις μεγαλο βαθος,με πολυ ευνοϊκο προγραμμα στο δευτερο γυρο αλλα με μεγαλυτερο προβλημα το γεγονος οτι δεν εχει δικο του γηπεδο και αναγκαζεται να κανει προπονησεις απο εδω και απο εκει.Και ο Εθνικος θα παλεψει για την ανοδο
Μανδρα:Μεγαλο βαθος ,πολλοι παιχτες,εμπειροι,εχει τον καλυτερο μικρο της κατηγοριας<Αγγελοπουλοσ>,ισχυρη εδρα.Τη Δευτερα υπεστη ηττα σοκ απο Αλιμο στην εδρα της και μενει να δουμε αν θα την ξεπερασει ομαλα,μπορει να κοστισει στο τελος στο κυνηγι της ανοδου.
Αρης Νικαιας:Απο τις πιο νοικοκοιρεμενες ομαδες της κατηγοριας,με ομοιογενες ροστερ,αθορυβη δουλεια,πολυ σκληρη ομαδα με δυνατη εδρα,μετα τη νικη μες το Φαρο αυτοματα γινεται διεκδηκητης και γενικα δε χαριζει τιποτα και σε κανεναν,μενει να δουμε αν θα αντεξει μεχρι τελους,ματς κλειδι τη Δευτερα στην Καλλιθεα
Ελευθερια Μοσχατου.Φυσει επιθετικη ομαδα,γρηγορο μπασκετ με πολλους καλους σουτερ,που αν της βγει το παιχνιδι μπορει να νικησει οποιονδηποτε ειδικα στην εδρα της.Της στοιχησε πολυ τραυματισμος του Παρασιδη που κανει φοβεη χρονια, αλλιως θα ηταν ψηλοτερα
Βουλα:Αλλαγη φιλοσοφιας φετος,στροφη στις υποδομες της,κατι που τις εχει στοιχησει σε ορισμενα παιχνιδια οσον αφορα την εμπειρια και ειναι χαμηλοτερα στη βαθμολογια απο οσο την περιμενα.Παντως φτιαχνεται κατι καλο και σιγουρα του χρονου θα ειναι πρωταγωνιστης
Αλιμος:με πολλα προβληματα στην αρχη,αργησε να προσαρμοστει στα νεα δεδομενα(υποβιβασμος),μικρο ροστερ,ισως η πιο αλλοπροσαλλη ομαδα της κατηγοριας με την εννοια οτι εχει χασει πολλα παιχνιδια αλλα εχει και 2 νικες(Πολις,Μανδρα) που εκαναν αισθηση,αν μπορεσει να επενδυσει στη τελευταια της νικη μες τη Μανδρα εχει ελπιδες να δωσει καλυτερα στοιχεια στο μελλον
Δραπετσωνα:Σκληρη ομαδα παλευει ολα τα παιχνιδια της,χωρις πολλες λυσεις ομως κατι που μπορει να κοστισει στο τελος
Φοινικας:Το μεγαλο στοιχημα...Ενω ολοι τον ειχαν ξεγραμμενο(ειναι και πολυ ατυχος εξαιτιας των αλεπαλληλων σοβαρων τραυματισμων),η αλλαγη προπονητη(Ποτοσογλου)εφερε τα πανω κατω και αν στο τελος δεν τα καταφερει ειναι σιγουρο οτι θα κανει ζημιες...
Προοδευτικη:Η μεγαλη απογοητευση με την εννοια οτι ενα ιστορικο σωματειο εχει αφεθει στο ελεος του γκρεμου και οσοι συνεχιζουν να ασχολουνται ειναι ηρωες,ο πιθανος υποβιβασμος δεν ειναι το χειροτερο δυστυχως...τα χειροτερα ερχονται...
Περα:Αλλη μια ομααδ που αλλαξε φιλοσοφια,μικρο μπατζετ νεα παιδια,κατι που ομως δεν ειναι ικανο να την κρατησει στην κατηγορια
Ρεντης:Μια ομαδα με πολυ καλο υλικο για τα δεομενα της κατηγοριας περσυ,αποψιλωθηκε το καλοκαιρι και δυστυχως βρισκεται σε τραγικη κατασταση μη αναστρεψιμη.
Αυτα τα ολιγα οπως εγω τα βλεπω ετσι για να ξεφυγουμε λιγο απο το κλιμα των ημερων στο φορουμ και να μιλησουμε λιγο και για μπασκετ smiley.gif blove.gif bball.gif
basketikos
QUOTE(themis7 @ Jan 24 2011, 00:14 ) *


bball.gif Και ομως ο Σκουντής έχει κάνει ένα λάθος: Το ματς αρχισε 16.30 και όχι 18.00

bball.gif 30 χρόνια.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

bball.gif Σημερα το μνημονεύαμε. Πότε; βλέπε παρακάτω:

"Γεύμα παρέθεσε η επιτροπη μπάσκετ του συλλόγου στους παίκτες και στο προπονητικό team, σε ταβέρνα στο Μικρολίμανο..." (απο αρθρο που θα ανεβάσει ο Petran (ή έχουμε Υπεύθυνο Τύπου ή οχι)

bball.gif ΥΓ. Μια καλή λεπτομέρεια (ξερεις εσυ rolleyes.gif ): "Ο Παναγιώτης έβαλε 34 στο πρώτο ημίχρονο, 31 στο δεύτερο και 8 στην παράταση, ενώ στον αντίποδα ο Γκάλης είχε 37+32+2" - Σκέψου οτι ο Δάσκαλος εκανε 5ο φαουλ στην παραταση (τον χειροκροτουσαμε, επι 5' πριν ξαναρχισει το ματς), ενώ ο αντιπαλος του συνέχιζε να παιζει και να βαζει 2 ολοκληρους πόντους σε μια παραταση (..φυσικα, αφού η μπάλλα εκαιγε..)


bball.gif Σήμερα, 30 χρόνια λοιπόν απο εκεινο το μαγικό Σάββατο ξεκινάμε: 13 αγώνες - 1 προορισμος...
PetranG3
Γεύμα παρέθεσε η επιτροπη μπάσκετ του συλλόγου στους παίκτες και στο προπονητικό team, σε ταβέρνα στο Μικρολίμανο. Το γεύμα έγινε υπό πολύ καλό κλίμα μεταξύ των παρευρισκομένων και ενόψει της έναρξης του δεύτερου γύρου της ΕΣΚΑΝΑ. Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ρίχνεται αύριο στη μάχη, απέναντι στην Ελευθερία Μοσχάτου στο Καραμπίνη στις 21.30.
Οι παίκτες πιο χαλαροί σε σχέση με τις προπονήσεις δηλώνουν έτοιμοι για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Κάνουν μάλιστα έκκληση στον κόσμο να βοηθήσε όσο το δυνατόν περισσότερο στο δεύτερο γύρο και να κάνει τη διαφορά, αρχής γενομένης από το επόμενο παιχνίδι.

Στα αγωνιστικά, επέστρεψε στο παρκέ ο Βαγγέλης Πρινέας, ξεκινώντας τρέξιμο και σουτ και ελπίζοντας να ενσωματωθεί όσο το δυνατόν συντομότερα.

Τέλος, χρέη βοηθού προπονητή για τη δύσκολη συνέχεια που αναμένεται, ανέλαβε ο Σταμάτης Κουτσοδόντης, πρώην αθλητής του συλλόγου μας, πρωταθλητής με την ομάδα εφήβων το 1987.


QUOTE(basketikos @ Jan 24 2011, 01:24 ) *
bball.gif Και ομως ο Σκουντής έχει κάνει ένα λάθος: Το ματς αρχισε 16.30 και όχι 18.00

bball.gif 30 χρόνια.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

bball.gif Σημερα το μνημονεύαμε. Πότε; βλέπε παρακάτω:

"Γεύμα παρέθεσε η επιτροπη μπάσκετ του συλλόγου στους παίκτες και στο προπονητικό team, σε ταβέρνα στο Μικρολίμανο..." (απο αρθρο που θα ανεβάσει ο Petran (ή έχουμε Υπεύθυνο Τύπου ή οχι)

bball.gif ΥΓ. Μια καλή λεπτομέρεια (ξερεις εσυ rolleyes.gif ): "Ο Παναγιώτης έβαλε 34 στο πρώτο ημίχρονο, 31 στο δεύτερο και 8 στην παράταση, ενώ στον αντίποδα ο Γκάλης είχε 37+32+2" - Σκέψου οτι ο Δάσκαλος εκανε 5ο φαουλ στην παραταση (τον χειροκροτουσαμε, επι 5' πριν ξαναρχισει το ματς), ενώ ο αντιπαλος του συνέχιζε να παιζει και να βαζει 2 ολοκληρους πόντους σε μια παραταση (..φυσικα, αφού η μπάλλα εκαιγε..)


bball.gif Σήμερα, 30 χρόνια λοιπόν απο εκεινο το μαγικό Σάββατο ξεκινάμε: 13 αγώνες - 1 προορισμος...



Ξεκινάω αντιστροφα...ΔΕΥΤΕΡΑ, 21.30, ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ...ΞΕΚΙΝΑΜΕ...


Ειναι αργα, αλλα με τουτα και μ εκεινα...Ο Dirk θα απαντησει περι του σχολιου ''η μπαλα εκαιγε''...χεχε...

Οσοι το εζησαν...δεν περιγραφεται...Για εμας τους μικροτερους...αρκει η διηγηση και η προσμονη οτι καποτε θα ζησουμε, αν γινεται κατι αντιστοιχο...

Περηφανος που ακομα κι αν εχουν περασει τοσα χρονια, ο συντοπιτης και εμφατικη μορφη της ομαδας μου, Παναγιωτης Γιαννακης, δεν καταλαβαινει απο χρονοντουλαπα της ιστοριας...Ι Ω Ν Ι Κ Ο Σ...





magic32
εεεεε...οχι κι οτι φοβοταν ο μεγαλος νικ να παρει την μπαλα οταν εκαιγε...αλλα δεν αφηνε και σε πολλα ματς την μπαλα να καιει στο τελος... smiley.gif
dirk10
QUOTE(magic32 @ Jan 24 2011, 04:00 ) *
εεεεε...οχι κι οτι φοβοταν ο μεγαλος νικ να παρει την μπαλα οταν εκαιγε...αλλα δεν αφηνε και σε πολλα ματς την μπαλα να καιει στο τελος... smiley.gif

οπως ολοι οι θεοι ετσι κι αυτος εδινε στους θνητους μια μικρη βοηθεια να φτασουν στον στοχο τους.απο κει και περα ηταν θεμα δικο τους πιο θα ειναι το αποτελεσμα tongue.gif
περα απ την πλακα και τα πειραγματα προς τον μπασκετικο.μεγαλος ΑΘΛΗΤΗΣ ο παναγιωτης γιαννακης(ατυχος ισως γιατι ηταν παντα ενα κλικ πισω απ τον γκαλι).ο ενας συμπλήρωνε τον αλλον.για μενα το κορυφαιο διδυμο γκαρντ στο ευρωπαικο μπασκετ!
ΑΛΛΑ Ο ΚΟΝΤΟΣ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. KILLER
http://www.youtube.com/watch?v=uFefBG6eFcs

και μιας και μιλαμε για killers.o ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ
ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ
http://www.youtube.com/watch?v=FmmrcY4NxCM
leonkalf
Υπάρχει και σχετικό topic στο forum για αυτό το ματς! Δείτε το εδώ

Βάλτε εκεί σε αυτό το topic όσα ξέρετε για αυτό το ματς, ότι θέλετε να γράψετε και να μείνει.


Υ.Γ Στους πόντους Γιαννάκη-Γκάλη έχει γίνει λάθος. Βγαίνουν περισσότεροι οι πόντοι του Γκάλη από τους 62 που έβαλε.
PetranG3
QUOTE(dirk10 @ Jan 24 2011, 12:39 ) *
οπως ολοι οι θεοι ετσι κι αυτος εδινε στους θνητους μια μικρη βοηθεια να φτασουν στον στοχο τους.απο κει και περα ηταν θεμα δικο τους πιο θα ειναι το αποτελεσμα tongue.gif
περα απ την πλακα και τα πειραγματα προς τον μπασκετικο.μεγαλος ΑΘΛΗΤΗΣ ο παναγιωτης γιαννακης(ατυχος ισως γιατι ηταν παντα ενα κλικ πισω απ τον γκαλι).ο ενας συμπλήρωνε τον αλλον.για μενα το κορυφαιο διδυμο γκαρντ στο ευρωπαικο μπασκετ!
ΑΛΛΑ Ο ΚΟΝΤΟΣ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. KILLER
http://www.youtube.com/watch?v=uFefBG6eFcs




Παικταρας ο Γκαλης, αλλα οταν πηγε ο Γιαννακης στον Αρη, τοτε εγινε η υπερβαση...Ο Γκαλης επαιζε και πιο πριν εκει...

http://www.youtube.com/watch?v=j7FFFvAHieg...feature=related

Το γεγονος οτι μονον αυτος κατεκτησε το ευρωπαϊκο ως αρχηγος της Εθνικης το 87 και ως προπονητης της το 2005 λεει πολλα...Κι επισης, ειχε απ οτι φαινεται και καλυτερο timing απο τον Νικ...ως προς το ευρωπαϊκο συλλογων (1996 Παρισι), εναντιθεσει με τις χαμενες ευκαιριες με τον Αρη...

Δεν λεω καν την ''αφοριστικη'' ατακα χθες του basketikou, οτι οι μεγαλοι παικτες δεν τερματιζουν την καριερα τους σ' ενα ημιχρονο, μεσα στ' αποδυτηρια... 69.gif 69.gif smiley.gif


Υγ: Αναβαθμιστηκε το τοπικ της Α' ΕΣΚΑΝΑ ή ειναι ιδεα μου...? tongue.gif
Επιτελους κουβεντα και για λιγο μπασκετ...και τι μπασκετ...
Να σαι καλα Θεμη για το αρχικο σου ποσταρισμα... Ξυπνησες βαθια μπασκετικα ενστικτα.... biggrin.gif
dirk10
για τον αρη ειπα ο ενας συμπληρωνε τον αλλον
το οτι ο γκαλης δεν πηρε ευρωπαικο ειναι η μεγαλυτερη αδικια ολων των εποχων!!!
για το τελος του.........ο εγωισμος του δεν αντεχε κατι τετοιο κανενας δεν θα μπορουσε να του κοψει το μπασκετ ουτε καν ο χρονος,απλα το εκανε μονος του.το πε και το κανε τελος
για το βιντεακι..........οι θεοι εχουν μαντικές ικανότητες και σηκωνουν την μπουνια τους πριν δουν την κατάληξη του σουτ 77.gif
http://www.youtube.com/watch?v=dj9j-rYK_6I
3:09-3:33
ειναι λιγο αδικο αυτο που κανουμε γιατι το πρωταθλημα περναει σε δευτερη μοιρα...........
magic32
ο γιαννακης συμπληρωσε τελεια τον γκαλη..το οτι πηρε πρωταθλημα ο γκαλης οταν πηγε ο γιαννακης δεν κανει τον γιαννακη νο1...Απλα μονος του και ο νικ δεν μπορουσε να κανει τπτ..Παραδειγματα παρομοια πολλα...Ο κομπε δεν θα παιρνε τπτ αν δεν του βαζανε απο διπλα τν γκασολ πχ..

Αυτα που εκανε ο νικ δεν μπορουσε να τα κανει στο ιδιο επιπεδο ο γιαννακης..ο γιαννακης θα εβαζε 2 30αρες τοη μηνα ο νικ μπορουσε να βαζει 7 40αρες τον μηνα...Επισης ο νικ δεν ασχοληθηκε ποτε με την προπονητικη για να ξερουμε αν θα μπορουσε να παρει κατι και ως κοουτς..

Εγω παντως σαν αριανος βλεποντας πλεον στο παρελθον ειμαι πεπεισμενος οτι οταν τεθηκε το διλλημα γκαλης η γιαννακης αν η αποφαση ηταν γκαλης ο ΑΡΗΣ δεν θα χε διαλυθει μολις 2 χρονια μετα...

οσο για το οτι σταματησε με τν τροπο που σταματησε..Ντροπη σε αυτον που τον εξωθησε σε τετοια κατασταση..και ντροπη και στον ΑΡΗ και τον ΠΑΟ πο υδενε χουν διοργανωσει ενα φιλικο για τον κορυφαιο ελληνα μπασκεμπολιστα

εγω παντως ειμαι περηφανος που τους ειχα και τους 2 στην ομαδα μου και με ωθησανε αν κ αθηναιος να υποστηριζω τον ΑΡΗ κι οχι τους πρασινοκοκκινους...Αν κι απο τον γιαννακη εχω ενα παραπονο αυτη τη στιγμη..Με τοσα λεφτα που πηρε απο τους κοκκινους μπορουσε να κανει ενα σκοντο και να ερχοταν πανω να βοηθησει στην αναγεννηση του ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ...
leonkalf
Παίδες, συνεχίστε την κουβέντα στο topic που προανέφερα!
Δεν είναι κακό να βγαίνουμε έξω από το υποφόρουμ της εσκανα... cool.gif
PetranG3
QUOTE(magic32 @ Jan 24 2011, 14:35 ) *
Αν κι απο τον γιαννακη εχω ενα παραπονο αυτη τη στιγμη..Με τοσα λεφτα που πηρε απο τους κοκκινους μπορουσε να κανει ενα σκοντο και να ερχοταν πανω να βοηθησει στην αναγεννηση του ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ...



Προεχει ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ...Η ομαδα της καρδιας του... smiley.gif
Εχει δικιο ο Λεωνιδας...
magic32
Η αντεπιθεση για τη σωτηρια του φοινικα συνεχιζεται..Σ ενα πολυ ομορφο ματς με φοβερη διακυμανση,ΤΕΡΑΣΤΙΑ νικη επι του Εθνικου με 76-71...

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ!!!
leonkalf
Για πες μας περισσότερα για το παιχνίδι.. Περιγραφή, εξέλιξη, σκόρερς, κινήσεις προπονητών κ.α




Επίσης
bball.gif Πόλις-Άρης Ν. 71-61
bball.gif Μάνδρα-Ρέντη 81-49
bball.gif Πέρα-Πρωτέας Β. 65-71
magic32
Ντερμπυ μεγαλο λεο..Στο ημιχρονο ο εθνικος μπροστα με 7.Καταπληκτικο δευτερο ημιχρονο με πολυ παθος και πιστη απο τον φοινικα..Απο το φοινικα δεν μπορω να ξεχωρισω κανεναν αφου ηταν ολοι αψογοι..Ισως λιγο ο συρογλου που βαλε τεραστια σουτ στο κρισιΜΟ ΤΕΛΕΥΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ..Απο τον εθνικο μακραν του δευτερου ο μακρης και πολυτιμους ποντους ο ανδρεαδακης..

Ο εθνικος εχει παραπονα απο τη διατησια(δεν νομιζω οτι εκρινε αποτελεσμα κι ο φοινικας εχει καποια)και απο οτι ακουσα γτ δεν ημουνα μπροστα ειχαμε και καποις αντιπαραθεσεις εμ τους διατητες εκτος γηπεδου.

ο φαρος κερδισε με 2 ποντους μεσα στη δραπετσωνα.οποτε περιμενουμε τα ματς σε κορυδαλλο και νικαια
PetranG3
Στη Νικαια, πολυ ευκολα ο Ιωνικος το Μοσχατο 70-53...

Το Μοσχατο μονο στην πρωτη περιοδο εκανε οτι εκανε (19-22). Μετα ο Ιωνικος του τραβηξε ενα σερι 11-0 κι αφου εδραιωσε μια διαφορα 10π. εφτασε να προηγειται στην 3η περιοδο και με +22π. Λιγο κατεβασε τη διαφορα στο -12 προς το τελος του 3ου δεκαλεπτου αλλα γενικοτερα η διαφορα δεν επεσε κατω απο τους 15π.

Ολοι οι παικτες του Ινωικου πηραν συμμετοχη...

Καναμε καλη αρχη στο Β' Γυρο...Εχουμε αλλα 12 παιχνιδια τωρα...
Gate 14
Ήττα για την Ομάδα μας πριν από λίγο στο κλειστό ΣΑΛΠΕΑΣ...

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. - ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ 76 - 71.


Από άποψη θεάματος πολύ όμορφο παιχνίδι, με διαδοχικές εναλλαγές στο σκορ...
->Στα αγωνιστικά, για ακόμη μία φορά η Ομάδα μας είχε κακές επιλογές στην επίθεση...Ατομικές προσπάθειες πολλές..<<αδούλευτη>>...
Kι αυτό είναι ευθύνη του προπονητή καθαρά.
Ανδρεαδάκης και Μακρής προσπαθούσαν να σώσουν την παρτίδα..που ήταν πολύ καλοί και ιδιαίτερα τον πρώτο που έβαλε κρίσιμα καλάθια.Όμως στο τέλος η Ομάδα μας ΔΕΝ χαμογέλασε...Πλέον κάθε ελπίδα μας για άνοδο καταρίφθηκε...Στην κερκίδα όλα ήσυχα με αρκετούς θεατές έκαναν το ματσάκι πιο ΖΕΣΤΟ.
Θα πρέπει να ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ όμως, γιατί είμαστε ΕΘΝΙΚΟΣ..!!!


ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ GATE 14
leonkalf
Το τελευταίο αποτέλεσμα που έλειπε Προοδευτική-Άλιμος 71-69. Μεγάλη νίκη για την Προο, μένει ζωντανή! Έχει πλέον τον Άλιμο και 2-0 νίκες.. ίσως μετρήσει.
dirk10
QUOTE(magic32 @ Jan 25 2011, 00:15 ) *
Ντερμπυ μεγαλο λεο..Στο ημιχρονο ο εθνικος μπροστα με 7.Καταπληκτικο δευτερο ημιχρονο με πολυ παθος και πιστη απο τον φοινικα..Απο το φοινικα δεν μπορω να ξεχωρισω κανεναν αφου ηταν ολοι αψογοι..Ισως λιγο ο συρογλου που βαλε τεραστια σουτ στο κρισιΜΟ ΤΕΛΕΥΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ..Απο τον εθνικο μακραν του δευτερου ο μακρης και πολυτιμους ποντους ο ανδρεαδακης..

Ο εθνικος εχει παραπονα απο τη διατησια(δεν νομιζω οτι εκρινε αποτελεσμα κι ο φοινικας εχει καποια)και απο οτι ακουσα γτ δεν ημουνα μπροστα ειχαμε και καποις αντιπαραθεσεις εμ τους διατητες εκτος γηπεδου.

ο φαρος κερδισε με 2 ποντους μεσα στη δραπετσωνα.οποτε περιμενουμε τα ματς σε κορυδαλλο και νικαια

η παρουσια του δασκαλου εχει αλλαξει πολυ την εικονα τησ ομαδος.ισως αν ειχε γινει κατι πιο νωρις δεν θα ειχε φτασει στο σημειο να τρεχει να σωθει. τρομαζει το διδυμο κατω απ τα καλαθια
ο ιωνικος ουσιαστικα επαιξε 1 μονο δεκαλεπτο.δεν επιασε καλη αποδοση ασχετα με την διαφορα των 15.το αποτελεσμα ομως ειναι αυτο που μετραει
d.basket
Καλησπέρα,
Μεγάλη νίκη για τη Δραπετσώνα μέσα στον Πρωτέα με +18....
Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους κόουτς...
Με τέτοιες εμφανίσεις η παραμονή είναι κοντά...
PetranG3
Νικη απ οτι εμαθα (λογω υποχρεωσεων δεν ειμαι Αθηνα) για τον Ιωνικο με +3π. εκτός στον Άλιμο...Ο Ιωνικος προηγηθηκε και με περιπου 20π. απ οτι εμαθα...αλλα εφαγε ενα καλο σερι και στο ημιχρονο ηταν μπροστα με 7π. Το πιστεψε ο Αλιμος, αλλα τελος καλο ολα καλα για την ομαδα μας...Ακομα μια νικη και συνεχιζουμε...
Επομενη αγωνιστικη, με Ρεντη εντος...

Πολυ ενδιαφερουσα η νικη της Δραπετσωνας μεσα στη Βουλα...Αναμενουμε και τα υπολοιπα αποτελεσματα της αγωνιστικης...
PetranG3
Σημεια και τερατα αυτην την αγωνιστικη ως προς την ουρα...

Ρεντη - Προο 85-75. Αν τελικα το Ρεντη πεσει, ισως παρει την Προο μαζι του...Το θεμα ειναι οτι θα τα παιξει ολα για ολα στου Καραμπινη...Ας ελπισουμε να μην πεσουμε παλι θυμα εκπληξης οπως στον Α' Γυρο

Μοσχατο - Πολις 2. +7π. ο Πολις που παρ οτι ειχε παρει μεγαλη διαφορα, η Ελευθερια πλησιασε αλλα στο τελος με μεγαλα καλαθια πρε το ματς...

Εθνικος - Μανδρα 54-64. Καλο διπλο η Μανδρα...Κριμα για τον Εθνικο...Φαινεται δυστυχως οτι υπαρχει απογοητευση στις ταξεις της πειραιωτικης ομαδας για τη φετινη εκβαση του πρωταθληματος...Μακαρι τουλαχιστον να καταφερει κατι καλυτερο στο κυπελλο...


Αναμενουμε για Φαρο - Φοινικα (ανανεωμενος με Ποτοσογλου) και Αρη - Περα...
magic32
Ο φοινικας εχασε στο φαρο με 14 ποντους.73-59.Θεωρω μπορουσε να κοντραρει λιγο περισσοτερο το ματς αλλα μπηκε κοιμισμενος εντελως στο πρωτο δεκαλεπτο και βρεθηκε πισω με 28-11..Η ποιοτητα και η εμπειρια του φαρου δυσκολα θα επετρεπαν ανατροπη αν και τα παιδια προσπαθησαν..

Θελω να πω παντως οτι το επιπεοδ ης διατησιας ηταν τουλαχιστονα στειο κανοντας και τις 2 ομαδες να εχουν πολλα παραπονα..λαθος στο λαθος για αν διορθωσουν το λαθος...

Τωρα το επομενο ματς εντος με τον πρωτεα πο χρειαζεται παση θυσια η νικη η οποια αν ερθει βαζει για τα καλα και τον πρωτεα(μετα η σημερινη του ασχημη ηττα)στο λακο των καταραμενων...
basketikos
Σημαντική νίκη σε μια δυσκολη εδρα, Αλιμος-Ιωνικός 76-79.

Μπηκαμε πολύ δυνατα, φτασαμε 12-35 μπροστα. Εσβησαν (κακως) οι μηχανές, αρχισαν να πλησιαζουν 30-39 ημιχρονο. Τα χρειαστήκαμε στο τέλος, αφου φευγαμε 7-8, τους αφηναμε να φτανουν στους 4 και πάλι απο την αρχή. Τελικά, η μικρότερη διαφορα ηταν αυτή του τέλους. Αν είχαμε την σοβαρότητα των 12 αρχικών λεπτών, θα είχαμε κάνει περιπατο.

Ο Πολις δυσκολεύτηκε στην Ελευθερια, κερδισε στο τελευταίο λεπτο. Η Μανδρα κερδισε στον Εθνικο, και ο Φάρος ειχε εντός εδρας τον Φοινικα.

Γνώμη μου: οι 4 θα διεκδικήσουμε ως το τέλος, με μοιρασμένες ελπίδες. Αν εμείς ειμαστε σοβαροί ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ, τοτε θα είμαστε Εμείς που θα πανηγυρισουμε στο τέλος. Αλλά πρεπει να είμαστε σοβαροι για 40 λεπτά & καθε Δευτερα.

ΥΓ. Πετράν, μας έλειψες......
Gate 14
2η Συνεχόμενη Ήττα για την Ομάδα μας και πλέον πρέπει να ληφθούν μέτρα...


Η Ομάδα μας δεν τα κατάφερε ούτε με τον Μανδραικό,μένοντας πίσω και από τις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας...

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: EΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ - ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ 54-64

->Το ματσάκι ήταν ντέρμπυ από την αρχή, χωρίς να ξεφεύγει το σκορ...Και οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί, καλάθι-καλάθι...
Η αποχώρηση του Ν.Μακρή κόστισε στην ομάδα,που μετά τον τραυματισμό του αποδιοργανώθηκε...Κι έτσι ο Μανδραικός, έκανε ένα σερί και πήρε κεφάλι...Στη συνέχεια, πάρα πολύ κακά όλα τα σουτ από τον ΕΘΝΙΚΟ,λάθος διαχείρηση του ρόστερ,με τον Ανδρεαδάκη να παίζει σχεδόν 30λεπτά και να είναι σκασμένος(και ο Μπίκουλης στον πάγκο 0λεπτά συμμετοχής, που με την εμπειρία του θα μπορούσε να βοηθήσει στη ρακέτα,που χάναμε όλα τα ριμπάουντ...)
Χωρίς οργάνωση, χωρίς σύστημα
...και ο προπονητής να κοιτάει το ΧΑΟΣ....

Η εικόνα αυτή της ομάδας μας, όχι μόνο μας έβγαλε εκτός πρωταθλήματος-ανόνου, αλλά θα είμαστε κι εκτός 5αδας...

->Πλέον μοναδικός στόχος το Κύπελλο...όπως είπε και ο φίλος Νικαιώτης...Αλλά με αυτήν την εικόνα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και θα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ 5ος......



ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ GATE 14
leonkalf
Άρης Νικαίας - Πέρα 63-52,
Πρωτέας Βούλας - Δραπετσώνα 64-82 ,
Φάρος - Φοίνικας Πειραιά 73-59 ,
Εθνικός - ΓΑΣ Μάνδρας 54-64,
ΑΕ Ρέντη- Προοδευτική 85-75,
ΑΛΦΑ -Ιωνικός Νικ. 76-79 ,
Ελευθερία Μοσχ. –Πόλις 73-79




Βαθμολογία
Βαθμ. Αγ. Ν Η + -
1 Πόλις Καλλιθέας 28 15 13 2 1137 997
------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Φάρος Κερατσινίου 27 15 12 3 1098 963
3 Γας Μάνδρας 26 15 11 4 1042 906
4 Ιωνικός Νικαίας 26 15 11 4 1102 989
5 Αρης Νικαίας 25 15 10 5 1006 957
6 Εθνικός 24 15 9 6 1070 992
7 Ελευθερία Μοσχ 23 15 8 7 980 958
8 Πρωτέας Βούλας 22 15 7 8 1022 1011
9 ΑΛΦ Αλίμου 21 15 6 9 1027 1126
10 Δραπετσώνα 20 15 5 10 963 993
11 Φοίνικας Πειραιά 20 15 5 10 912 945
-------------------------------------------------------------------------------------------------
12 Προοδευτική 19 15 4 11 970 1068
13 Πέρα 17 15 2 13 896 1097
14 ΑΕ Ρέντη 17 15 2 13 869 1092


*ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 76-79(30-39)
Διαιτητές: Σιώκας, Γαρίνη
ΑΛΙΜΟΣ (Τσολάκης, Τσαλαπατάνης): Ροΐδης 20, Βαρβατάκος 10, Μακρυγιάννης 24, Χρονόπουλος 1, Μελισσαράτος 14, Βερτούδος 3, Ζευγώλης 2, Μιχελάκος 2.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κωνσταντινίδης): Μπουρτσουκλής 3, Λιθόπουλος 20, Άνθης 18(3), Ντόκος 6, Μανεσιώτης, Ντακούλιας 24(1), Οικονόμου 3, Θαλασσινός 1, Κασιούμης 4, Μαλαφέκας.

*ΑΕ ΡΕΝΤΗ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 85-75(34-36)
Διαιτητές: Μπίκας , Λάτσης
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Μανδραγός) : Διαμάντης 10 , Αμπντάλα , Μπίχτας , Παναγόπουλος 17(1) , Μάκος 24(5), Πρίντεζης , Αντιπάτης 10(1) , Ράδης 8(1), Δαουτάκος , Λευκόπουλος 3(1) , Τζοβάρας 13
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ(Γιαννικάκης, Λορέντζος): Βαμβακάρης 24, Κραβαρίτης 4, Κυριακόπουλος 4, Φούντης 14(3), Παπαστυλιανός 18(1), Δαλμυράς 8(1), Σπανάκης , Κλιγκόπουλος , Λιθόπουλος , Τσούνιας 3(1) , Σαραντίδης

*ΦΑΡΟΣ -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 73-59(49-37)
Διαιτητές : Στρέμπας . Τσολάτος
ΦΑΡΟΣ (Πολέμης, Παύλος): Καραλής 5(1), Κουντουράς 9, Αθανασούλας 10(1), Πουλέρης ,Τσαγγαράκης 8, Τσελεμπής 5, Φωστέρης 13, Χαραλαμπίδης -, Λουγιάκης 19 , Δασκαλούδης 2, Κοροπούλης 5, Σοκόλοφ , Κοροπούλης 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Ποτόσογλου ): Συρόγλου 2, Καρατζής 4, Γεωργακόπουλος 8(2) , Δεβετζόγλου , Ρέππας 16, Κουκουλάς , Νούτσης , Σοφιανόπουλος , Μόμτσος 6(2), Καλής 23(1), Λεφακίτης

ΠΡΩΤΕΑΣ Β.- ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 64-82(32-38)
Διαιτητές: Μέλης , Ουσταμπασίδης
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης , Κολοτούρος): Θωμάς 9(1), Δρακόπουλος 4(1),, Τζούνας 16 , Χάλαρης 17(2), Θεοχάρης 3 , Ζεγκίνογλου 9, Πράττης 2 , Μιλάνοβιτς 4
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης, Κεφαλίδης): Μαμματάς 4,Αρμανίδης 7(1), Σίνος 15(2) , Πατέλης 19(3), Μαρίνος 16(2), Μπαμπούνης , Πεταλάς , Δέλλιος 12(2), Καρελάς , Πατμανίδης 1, Ρούσσης 8

*ΕΘΝΙΚΟΣ - ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ 54-64(34-36)
Διαιτητές: Ζασκεστίδης , Νανούρης
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κλιγκόπουλος): Μπαλτσαβιάς , Παπαδημητρίου 20(3) , Φούκος , Μακρής 11(1), Ανδρεδάκης 12 ,Τσατσάνης , Καρυπίδης 9, Βαρθακοκοίλης , Στασινόπουλος 2
ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ (Γρίβας, Μέτος): Πέτρου , Κατσαρέλιας , Πέττας 13(1), Αβραμίδης 2, Μπουρβάνης 9, Κριεκούκης 3(1), Στεφάνου , Χερκελετζής 10, Φιλίππου 18(1), Αγγελόπουλος 7 , Καμπερίδης 2

*ΑΡΗΣ ΝΙΚ.- ΠΕΡΑ 73-62(34-29)
Διαιτητές: Φασόλης , Δελαγραμμάτικας
ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Μωυσιάδης): Βαρλάς 14(3), Κουφόγιαννης 4 , Ευστρατίου 4 , Τσακαλοφίδης 15(4), Γαλίτης 9, Ανυφαντής 2, Θάνος 8 , Σμυρλής 17(1), Μούγιος
ΠΕΡΑ (Αποστολίδης): Μητρόπουλος Ι. , Κουτσούκος 6(2), Καραντανάς 12 , Αποστολίδης 9(1),Κατής 12, Λουκάκης 12 , Κοντομίχης , Αλεξανδρόπουλος , Μητρόπουλος Χ. 11(3)

*ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.- ΠΟΛΙΣ 73-79(25-43)
Διαιτητές: Μαγγωνάκης , Βίλιας
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Καρβούνης): Παπατρέχας 4(1),Παρασίσης 21(4) Παυλιάς 3 , Κουτσουμπάκος 18(1), Τσιρόπουλος 4 , Τζαφέρης , Κόλιας 3 , Φραγκούλης 6, Ανδρουλάκης 2, Χατζηκίδης 12(4)
ΠΟΛΙΣ (Θάνος , Γερογιάννης ): Σιγλέτος 13(3), Τζιώτης 8(2), Μαρκόπουλος 2, Φωτόπουλος 30(6), Ραλλάτος 6, Κανέλλης 4, Κωνσταντίνο , Οικονόμου 3(1), Παπαδόπουλος 13(2)


Η επόμενη αγωνιστική (7/2/11) :
Δραπετσώνα - Άρης Νικαίας
Φοίνικας Πειρ. - Πρωτέας Βούλας
ΓΑΣ Μάνδρας – Φάρος
Προοδευτική - Εθνικός
Ιωνικός Νικ. - ΑΕ Ρέντη
Ελευθερία Μοσχ. - ΑΛΦΑ
Πέρα – Πόλις


Το μεγάλο ματς την επόμενη Δευτέρα στην Μάνδρα! Θα κρίνει πολλά.. Η Μάνδρα αν χάσει μένει πολύ πίσω, θα είναι πολύ δύσκολο να φτάσει τον Πόλις. Ο Φάρος με νίκη μένει στο κυνήγι του Πόλις (που λογικά θα κερδίσει), με ήττα υποχωρεί βαθμολογικά στο -2 (λογικά πάντα). Ενδιαφέρον ματς ανάμεσα σε 2 ομάδες που πέρσυ εκεί έπαιξαν τον τίτλο του πρωταθλητή της Β' κατηγορίας και φέτος είναι στο ψηλά πατώματα της Α΄..
ametanoitos
Akoustike gia poines keklismenon ton thiron gia mandra ioniko ethniko kai polis . Isxiei?
PetranG3
QUOTE(ametanoitos @ Feb 1 2011, 16:39 ) *
Akoustike gia poines keklismenon ton thiron gia mandra ioniko ethniko kai polis . Isxiei?



Ντροπη και αισχος στους ξεφτυλισμενους του πρωταθληματος...ΑΙΣΧΟΣ ομως...ΑΙΣΧΟΣ...
200 της Μανδρας, 40 ηταν δεν ηταν του Ιωνικου...Δεχθηκαν επιθεση του Ιωνικου και την πληρωνουμε και οι 2...? Μα ειμαστε στα καλα μας...??
Θα πει καποιος, ελα νταξει με το Ρεντη παιζεις...Ε ΚΑΙ...? Δεν εχει ξαναγινει αυτο...Λιγο σεβασμος ρε...Λιγο σεβασμος...
dirk10
QUOTE(PetranG3 @ Feb 1 2011, 21:13 ) *
Ντροπη και αισχος στους ξεφτυλισμενους του πρωταθληματος...ΑΙΣΧΟΣ ομως...ΑΙΣΧΟΣ...
200 της Μανδρας, 40 ηταν δεν ηταν του Ιωνικου...Δεχθηκαν επιθεση του Ιωνικου και την πληρωνουμε και οι 2...? Μα ειμαστε στα καλα μας...??
Θα πει καποιος, ελα νταξει με το Ρεντη παιζεις...Ε ΚΑΙ...? Δεν εχει ξαναγινει αυτο...Λιγο σεβασμος ρε...Λιγο σεβασμος...

υπερβαλεις 40 με τιποτα!!!!20 ηταν οπου την επεσαν στους 300.ΜΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ. και να πω οτι ηταν οι 20 μεγαλυτεροι εγκληματιες που ψαχνει το FBI οκ να το καταλαβω.ο ενας ειναι καθηγητης ο αλλος πουλαει παπουτσια ο αλλος αιώνιος φοιτητής ο αλλος νομιζει οτι ειναι φωτογραφος και ολοι αυτοι με αλους 5μαθητες μπουκαραν στο γηπεδο δικαιη η τιμωρια
PetranG3
Αμετανοητε και λοιποι φιλοι, υπαρχει ενα ΘΕΜΑ...Στο σαιτ της ΕΣΚΑΝΑ, βγαζει τιμωριες μονο ΣΕ ΜΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΙΩΝΙΚΟ...ΑΛΛΑ ΟΧΙ 1...2..!!!
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΡΕΝΤΗ ΚΑΙ ΙΩΝΙΚΟΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ
ΜΑΝΔΡΑ - ΦΑΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΝΔΡΑ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ...

ΟΥΤΕ ΠΟΛΙΣ, ΟΥΤΕ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...


ΛΟΙΠΟΝ...ΟΙ ''ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ'', ΤΟΥΣ ΞΕΡΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ...ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΓΚΑ...ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΙ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ...ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ, ΚΥΡΙΩΣ ΕΝΤΟΣ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ....ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΥΝΗΓΗΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ...ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑ. ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ...

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ, ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ...
ΤΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ, ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΙΝΗ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ...

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΔΡΑ ΕΓΙΝΕ ΔΕΚΕΜΒΡΗ, Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΕΠΑΙΞΕ 2 ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΤΩΡΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ 2 ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ...ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΡΟ...ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Σ' ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.