Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
thlgs
QUOTE(paparazzi @ Feb 26 2010, 16:02 ) *
ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΡΠΑΖΟΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

δε χρειάζεται να γίνεσαι εριστικός,καθώς επίσης είναι άσχημο και άδικο να εκμηδενιζεις τη δουλειά που κάνει η κάθε ομάδα(την όποια δουλειά τέλος πάντων,που δε ξέρω κιολας ποια είναι τα κριτήρια τα δικά σου).Τα παιδιά είναι 3οι με το σπαθί τους,και 3 ανεβαίνουνε.
Κατα τα άλλα,όπως καταλαβαίνω παραδέχεσαι μπασκετικά μόνο το Φάρο και τη Μάνδρα,που εξ'αρχής ξέραμε ότι είναι ομάδες Α κατηγορίας(στην οποία θα στεκόντουσαν άνετα και από φέτος) οπότε δεν ανακάλυψες τον ηλεκτρισμό.Απο κει κ πέρα όλοι ξέραμε οτι απο τη στιγμη που πέρισυ ανέβηκαν 5 ομάδες απο τη Γ(χωρίς να ξέρουμε την κατάσταση της Νίκαιας και του Προφήτη) το πρωτάθλημα θα είχε λίγο χαμηλότερο επίπεδο από τα άλλα χρονια.
Από την άλλη το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα και μπορεί να επιφύλλάσει και άλλες εκπλήξεις.Η 3η θέση δεν έχει κριθεί και πόσο δε μάλλον η 4η(δε ξέρουμε τι συγχωνεύσεις μπορει να υπάρξουν πάλι),και είναι ΑΛΛΗ χρονια η φετινή και ΑΛΛΗ η επόμενη.
Σε ότι αφορά τη δικιά μου ομάδα(ΑΟΤ),οι πόντοι που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι(οι οποίοι έπαιζαν χωρίς τον Γκονουλού απο το 1ο δεκάλεπτο) μαρτυρούν τα αίτια της ήττας.Επίσης δεν καθαρίσαμε τα αμυντικά ριμπαουντ και δεν τρέξαμε το γήπεδο.
ΥΓ το οποίο αφορά την ομάδα μου
ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ,ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΚΑΚΗ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΑΜΑ ΕΣΥ ΠΑΙΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΑΠΛΑ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΧΑΝΕΙΣ ΑΜΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΣΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΑΣ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ
Glyfada Enosi Somation
Λίγα λόγια για το ματς Ταταύλα - Γλυφάδα

Οι πόντοι είναι το μόνο πράγμα που φαίνεται και όσοι ασχολούμαστε με το άθλημα, ξέρουμε οτι στο σύγχρονο μπάσκετ,
δεν μετράνε μόνο οι πόντοι. Άλλοι παράγοντες σου δίνουν την νίκη, πέρα από το να έχεις ένα παίκτη να σκοράρει συνέχεια.

Στυλοβάτες της νίκης της Γλυφάδας ήταν λοιπόν κατά την άποψη μου, ο ψηλός μας Γουλανδρής που κατέβασε ΟΛΑ τα σκουπίδια.
Το 2αρι μας Πιστας που πίεσε, έκλεψε μπάλες, άλλαξε το ρυθμό μας, και ότι διείσδυση πήρε την τελείωσε.
Ο άσσος μας Βασιλάκος που αντεπεξήρθε άριστα στα καθήκοντα του, αν κ έπαιζε με στομαχόπονο και immodium...Και μάλιστα ως μόνος άσσος.
Ο μικρός μας, Ο Κοκκόνας, με τρομερή άμυνα και ψυχή.
Και βέβαια η ψυχη όλων των παικτων, με πρώτο τον Κώστα Ρέππα, που παρά την σημαντική απώλεια που βίωσε, κατεβηκε στο γήπεδο να βοηθήσει με όποιον τρόπο μπορούσε...

Όσον αφορά προηγούμενο ποστ που αναφέρεται ότι πήγαν να κόψουν το μπασκετ στον Τσιούμα, αν δεν είναι δίκην αστεισμού, πρέπει να διαψευστεί, γιατί έγινε ένα πολύ μπασκετικό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες. Υπήρξαν βέβαια εντάσεις, αλλά, μπάσκετ είναι που παίζεται από άντρες...

ZeLL
QUOTE(paparazzi @ Feb 26 2010, 16:02 ) *
ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΡΠΑΖΟΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΣ


Προφανώς και το έγραψε για τη Δραπετσώνα . Αφού μιλάμε ο άνθρωπος εκφράζει ΜΙΣΟΣ από την αρχή της χρονιάς . Όχι ότι είναι μυρωδιάς από μπάσκετ και το επιβεβαιώνει σε ΚΑΘΕ του ποστ αλλά τέλος πάντων .

Ήσουν στο Ελληνικό ρε παπαραΤσι τη Πέμπτη ? Για πες μας ... Το ματς κρίθηκε στην λεπτομέρια της λεπτομέριας αλλά είμαι σίγουρος ότι αν κερδίζαμε δε θα έγραφες τίποτα για τη Δραπετσώνα ...

Και μη γίνεσαι προκλητικός ... Από τον καναπέ όμως και την εξέδρα όλοι καλοί είναι στο κράξιμο ... Μία φόρα με σοβαρά επιχειρήματα δεν έχεις μιλήσει ...
SakisKallipolitis
QUOTE(paparazzi @ Feb 26 2010, 16:02 ) *
ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΡΠΑΖΟΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

φιλε η γνωμη σου δεκτη
σου υποσχομαι οτι χρονο με το χρονο να εχω βελτιωση και
ο λογος που σου γραφω ειναι για να καταλαβουν ολοι οτι στο forum λενε ολοι
την αποψη τους , δεν μπορει να ειναι παντα οπως μας αρεσει.

συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στον κόουτς του ελληνικου και καλή συνέχεια


facebook / DRAPETSONA BASKET
sakiskal
Γεμισε απο Δραπετσωνιτες το φορουμ.....
Οντως πολυ ωραιο παιχνιδι στο Ελληνικο προχτες....
Παπαρατσι κοψε λιγο να λες για την προπονηση μας γιατι οχι τιποτα αλλο τα ακουει ο coach και εμεις την πληρονουμε με spreed & kamikazi...
Γραφε για μενα οτι ειμαι αμπαλος το προτιμω....

Το μικρο παιδι Στ.Παναγοπουλος
αφιερωμενο wub.gif wub.gif wub.gif

Τελος να πω οτι ποτε δεν θεσαμε σαν στοχο της ομαδας την ανοδο αλλα προεκυψε μεσα στην χρονια...
Βεβαια απο τις κινησεις μας βλεπετε πως δεν την θελουμε. Κανουμε δηλαδη το παν για να ανεβει η ΑΟΝΑ ο Ικαρος τα Ταταυλα η ΝΕΜ η οποιος αλλος ενδιαφερεται αλλα απο την μερια τους και οι αντιπαλες ομαδες κανουν οτι μπορουν για να ανεβουμε εμεις ...... Πολυ γελιο!!!!

Φιλαρακι με μετρο το σκοραρισμα ε???? Να παραμεινω πρωτος σκορερ

Paparazzi μπες βρε αγορι μου στο facebook στον λογαριασμο της Δραπετσωνας και δωσε ενα προγραμμα προπονησης. Ο καλλιπολιτης το χειριζεται....
paparazzi
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΣΑΣ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ . ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΣΤ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ . ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΑΣ ΚΑΙ Η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΑ. ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΣΤΕΡΕΙΤΑΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ . ΟΜΩΣ ΕΙΣΤΕ ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ . ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΜΑΛΙΣΤΑ.
ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΙΣΧΥΣΗ. ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΟΙΑ .

ΖΗΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.
sakiskal
Παντως τα συμφωνηθεντα τα περνουμε τουλαχιστον.... Μπορει να μην περισσευουν αλλα αυτοι που τα βαζουν ειναι κυριοι στις οικονομικες τους συναλλαγες....
Τωρα για του χρονου μην βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα...το καλοκαιρι ειναι κοντα κατσε να δουμε ποιοι θα κατεβασουν αξιολογα ροστερ και να δουμε και το ροστερ της Δραπετσωνας για να συγκρινουμε...
Του χρονου λογικα θα μπορω να μιλησω και σαν τριτο προσωπο wink.gif οποτε πιο αντικειμενικα....
shot.gif icon_wave.gif
paparazzi
QUOTE(sakiskal @ Mar 2 2010, 11:30 ) *
Του χρονου λογικα θα μπορω να μιλησω και σαν τριτο προσωπο wink.gif οποτε πιο αντικειμενικα....
shot.gif icon_wave.gif

ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙΣ ΦΑΡΟ? ΑΠ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΤΟΝ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ. ΘΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΛΛΑΓΗ?
sakiskal
Δεν ξερω που θα παιζω του χρονου... Μαλλον εκει μου ανηκω ΝΒΑ δλδ.... Περιμενω τα σαμερ λιγκ του καλοκαιριου denv1-sm.gif afro.gif wacko.gif
Για τον Λευτερη το εχω ακουσει παντως κι εγω σε βλεπω ενημερωμενο στα μεταγραφικα...
paparazzi
QUOTE(sakiskal @ Mar 2 2010, 14:48 ) *
Δεν ξερω που θα παιζω του χρονου... Μαλλον εκει μου ανηκω ΝΒΑ δλδ.... Περιμενω τα σαμερ λιγκ του καλοκαιριου denv1-sm.gif afro.gif wacko.gif
Για τον Λευτερη το εχω ακουσει παντως κι εγω σε βλεπω ενημερωμενο στα μεταγραφικα...

ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΛΑΟΥΖΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ. ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΙΠΛΑΔΙΠΛΑ Ο THEMIS7.
themis7
QUOTE(paparazzi @ Mar 2 2010, 15:28 ) *
ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΛΑΟΥΖΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ. ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΙΠΛΑΔΙΠΛΑ Ο THEMIS7.

Παιδια ενας ενας .....ΔΕΝ υπαρχει καμια μεταγραφη και καμια συμφωνια... Μην τρελαινεστε....
Η ομαδα εχει παιχτες που κανουν και πολυ καλα την δουλεια τους....
katestramenos
QUOTE(paparazzi @ Mar 2 2010, 13:28 ) *
ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΛΑΟΥΖΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ. ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΙΠΛΑΔΙΠΛΑ Ο THEMIS7.

Προχτες παντως το εβλεπαν οικογενειακως...Πειτε του μικρου αδερφου να ξυριστει.Εκει στη κορινθο δεν βγαζετε αναφορα τους αξυριστους???
leonkalf
Το σημερινό πρόγραμμα:

Κλ. Μάνδρας 21.00 Μανδραϊκός - ΝΕ Μεγαρίδος
Κλ. Δραπετσώνας 21.00 Δραπετσώνα - Ίκαρος/Ακαδημία
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Γλυφάδα - Ελληνικό
2ο ΔΑΚΑΝ 21.30 Παννεαπολικός – Ταταύλα
Κλ. Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας – Φάρος
Κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 Εν. Αρμενίων - Ευρυάλη
Κλ. Νέο Αργυρούπολης 20.00 ΑΟΝΑ - ΕΑ Νικαίας

2 ενδιαφέροντα ματς βλέπω σήμερα, σε Δραπετσώνα και Γλυφάδα.
Καλά παιχνίδια σε όλους. Το βράδυ περιμένουμε ενημέρωση και περιγραφή αγώνων.
sakiskal
Εσυ ποιο ματς θα παρακολουθησεις leonkalf????
Στην Δραπε παντως εισαι καλεσμενος...

Να δωσω και για πρωτη φορα προγνωστικα:
Κλ. Μάνδρας 21.00 Μανδραϊκός - ΝΕ Μεγαρίδος 1 Μεχρι τελευταια αγωνιστικη η Μανδρα θα παει αηττητη και θα παιξει την πρωτη θεσα με τον Φαρο
Κλ. Δραπετσώνας 21.00 Δραπετσώνα - Ίκαρος/Ακαδημία Χ Σε πολυ κακη κατασταση και οι δυο ομαδες. Εμεις ειμαστε κακοι κ χωρις προπονητικο προγραμμα αφου ο παπαρατσι δεν μας εστειλε τιποτα στο fb... Πλακα κανω Θελω να πιστευω οτι θα επιστρεψουμε στις νικες μετα απο 3 σερι αποτυχημενα αποτελεσματα
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Γλυφάδα - Ελληνικό 1 Μεγαλο ντερμπι για την σωτηρια σε περιπτωση που πεσουν 5 ομαδες.... Αν παιξει ο τσιουμας βλεπω 1 αν οχι πιστευω στην εκπληξη του Ελληνικου που εχει και ανεβασμενο ηθικο. Ταιριαζουν παντως σαν ομαδες πιστυευω.
2ο ΔΑΚΑΝ 21.30 Παννεαπολικός – Ταταύλα 2 Τα ταταυλα μετα απο θυμα εκπληξης πιστευω οτι επανερχονται στο κυνηγι για ην τεταρτη θεση
Κλ. Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας – Φάρος no comment.... Ουτε ο themis7 δεν θα το δει αφου ειναι και τιμωρημενος!!!!!!
Κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 Εν. Αρμενίων - Ευρυάλη 2 Η ευρυαλη εχει αλλαξει νοοτροπια με τον προπονητικο διδυμο και πιστευω οτι θα καθαρισει την σωτηρια. Καλυτερο υλικο επισης πιο ομαδα μπασκετ...
Κλ. Νέο Αργυρούπολης 20.00 ΑΟΝΑ - ΕΑ Νικαίας 1 Ευκολο πολυ απογευμα για την ΑΟΝΑ
themis7
QUOTE(sakiskal @ Mar 4 2010, 14:39 ) *
Κλ. Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας – Φάρος no comment.... Ουτε ο themis7 δεν θα το δει αφου ειναι και τιμωρημενος!!!!!!

Παντα ειμαι παρων....
leonkalf
QUOTE (sakiskal @ Mar 4 2010, 13:39 ) *
Εσυ ποιο ματς θα παρακολουθησεις leonkalf????
Στην Δραπε παντως εισαι καλεσμενος...

Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση, να 'σαι καλά.
Δεν θα μπορέσω να είμαι ούτε στο δικό σας γήπεδο, ούτε σε κάποιο άλλο της κατηγορίας. Θα πάω ΣΕΦ να δω Ολυμπιακό-Κάχα.
Κάποια άλλη Πέμπτη.. wink.gif
agg8
Γλυφάδα - Ελληνικό: 2 (57-66)
και με Τσιούμα αν και όχι στην καλύτερή του κατάσταση.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ελληνικού που αν και με τραυματισμούς και απουσίες τα παιδιά κατάφεραν να πάρουν μία απο τις πιο σημαντικές νίκες!
sakiskal
Επιστροφη στις νικες για την Δραπετσωνα με εναν εκπληκτικο Μαματα
Αν και το παιχνιδι το κερδισε η μαεστρικη καθοδηγηση του coach Καλλιπολιτη. Τρομερο coachaρισμα απο το coach που δεν μασησε που απεναντι του ειχε εναν προπονητη που εχει βρεθει σε παγκους και β'εθνικης...
Πολλα μπραβο!!!!!
ειμαι speechless.... evilmonkey.gif
themis7
ΠΡΟΦΗΤΗΣ - ΦΑΡΟΣ 2 ...
Ο ΦΑΡΟΣ εφτασε το σερι στο 20 - 0 κι εξασφαλισαμε και μαθηματικα την δευτερη θεση ...
Σε φιλικο κλιμα το ματς χωρις ιδιαιτερο σασπενς...

Θελω να ευχαριστησω την διοικηση του Προφητη για την ευγενικη χειρονομια να μας κανει δωρο μια ανθοδεσμη για να μας συγχαρει για την ανοδο..... Ευχομαστε με την σειρα μας οτι καλυτερο για το σωματειο του Προφητη Ηλια....
ENTY
QUOTE(sakiskal @ Mar 5 2010, 00:31 ) *
Επιστροφη στις νικες για την Δραπετσωνα με εναν εκπληκτικο Μαματα
Αν και το παιχνιδι το κερδισε η μαεστρικη καθοδηγηση του coach Καλλιπολιτη. Τρομερο coachaρισμα απο το coach που δεν μασησε που απεναντι του ειχε εναν προπονητη που εχει βρεθει σε παγκους και β'εθνικης...
Πολλα μπραβο!!!!!
ειμαι speechless.... evilmonkey.gif

αν θεωρειs κοουτσαρισμα τη ζωη για 40 λεπτα τοτε εισαστε για να παιζετε στο ΝΒΑ...ειναι πραγματικα αδικο δυο ομαδεs που παιζουν 40 λεπτα ζωνη (ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ) μαλλον ανεβαινουν κατηγορια.... αυτο ειναι καταντια για το μπασκετ...δυστυχωs δεν σαs τιμωρησε η καλιτερη περιφερεια του πρωταθληματοσ(αποψη μου)...ο ΙΚΑΡΟΣ φετοs εχει προβλημα...πρεπει τα αιτια να αναζητηθουν μεσω μεντιουμ...δεν ειναι δυνατον παιχτεs με ποιοτητα και εμπειρια να μη μπορουν να παιξουν μπασκετ....τιs πταιει????????
wizard
QUOTE(sakiskal @ Mar 5 2010, 00:31 ) *
Επιστροφη στις νικες για την Δραπετσωνα με εναν εκπληκτικο Μαματα
Αν και το παιχνιδι το κερδισε η μαεστρικη καθοδηγηση του coach Καλλιπολιτη. Τρομερο coachaρισμα απο το coach που δεν μασησε που απεναντι του ειχε εναν προπονητη που εχει βρεθει σε παγκους και β'εθνικης...
Πολλα μπραβο!!!!!
ειμαι speechless.... evilmonkey.gif

Άν ο ΜΑΜΑΤΑΣ είναι ο Νο 11 θα συμφωνήσω μαζί σου (αν και έκανε 4-5 μεταφορές που δε του σφυρίχθηκαν) και θα πρόσθετα και το Νο 8.
Θα διαφωνήσω για την κρίση σου σχετικά με το τρομερό κοουτσάρισμα που αναφέρεις και μόνο αν είσαι ο coach δικαιολογείται αυτή σου η μεροληψία.
Τι σημαίνει δε μάσησε? πως μασάνε οι προπονητές?
Δε νομίζω πως ο coach έκανε κάτι ιδιαίτερο, εκτός και αν εννοείς την επιλογή της 3-2 ζώνης.
Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο 3λεπτο όπου ο ΙΚΑΡΟΣ έκανε λάθος επιλογές στην επίθεση.
Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ δε δικαιολόγησε με τίποτα τη θέση της και μάλλον στάθηκε τυχερή που πήρε τη νίκη που μάλλον δεν της άξιζε. Βέβαια σημασία έχει η νίκη, οπότε μπράβο της.
Ο ΙΚΑΡΟΣ ενώ φάνηκε να ελέγχει το ρυθμό και το ματς για 37 λεπτά (παρά τα λάθη και την αστοχία), κατάφερε να χαρίσει το παιχνίδι στο τελευταίο 3λεπτο με κακές επιλογές στην επίθεση και κακή προσωπική άμυνα.
Οι διαιτητές χρειάζονται και οι δύο σεμινάρια. Πλήρης άγνοια κανονισμών και κακή συνεργασία μεταξύ των.
Αλλοιώς σφύριζε ο ένας αλλοιώς η άλλη.

Εύχομαι καλή τύχη στη συνέχεια και για τις δύο ομάδες.

ΥΓ. Ο ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ γιατί παίζει τόσο λίγο, είναι τραυματίας?
wizard
QUOTE(ENTY @ Mar 5 2010, 01:35 ) *
αν θεωρειs κοουτσαρισμα τη ζωη για 40 λεπτα τοτε εισαστε για να παιζετε στο ΝΒΑ...ειναι πραγματικα αδικο δυο ομαδεs που παιζουν 40 λεπτα ζωνη (ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ) μαλλον ανεβαινουν κατηγορια.... αυτο ειναι καταντια για το μπασκετ...δυστυχωs δεν σαs τιμωρησε η καλιτερη περιφερεια του πρωταθληματοσ(αποψη μου)...ο ΙΚΑΡΟΣ φετοs εχει προβλημα...πρεπει τα αιτια να αναζητηθουν μεσω μεντιουμ...δεν ειναι δυνατον παιχτεs με ποιοτητα και εμπειρια να μη μπορουν να παιξουν μπασκετ....τιs πταιει????????

Πράγματι είναι κατάντια η ζώνη αλλά αυτό βολεύει στην κατηγορία αυτή όπου δε γυμνάζονται σωστά οι ομάδες (λιγότερες προπονήσεις-επαγγελματικές υποχρεώσεις κλπ) και κυρίως βολεύει τους προπονητές καθώς οι αμυντικές συνεργασίες man to man θέλουν πολύ δουλειά και γνώσεις. Δύσκολα πράγματα...
Είδες σήμερα η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ στήθηκε από το 5ο λεπτό σε 3-2 ζώνη και περίμενε. Στο man to man δεν θα είχε καμία τύχη έτσι όπως αμυνόταν, οπότε άραξε και περίμενε να αστοχήσει ο ΙΚΑΡΟΣ και να τρέξει στον αιφνιδιασμό. Άν ο ΙΚΑΡΟΣ είχε καλύτερη κυκλοφορία και καλύτερες επιλογές θα κέρδιζε με διαφορά, αντ΄αυτού έχασε κιόλας!

Όσο για το πρόβλημα του ΙΚΑΡΟΥ βρίσκεται στις θέσεις 1 και 5 (μάλλον το ξέρετε αυτό) και μπάσκετ χωρίς 1 και 5 δύσκολα παίζεις. Χρειάζεται περισσότερη προσπάθεια απ' όλους, μεγαλύτερη συγκέντωση και πειθαρχία-πράγματα που δε βλέπω. Δεν ξέρω τις συνθήκες προπόνησης (γήπεδα-ώρες-παρουσίες κλπ) αλλά ενώ έχετε καλό προπονητή-coach, δε βλέπω να τον ακούτε και πολύ πράγμα που δείχνει πως δεν υπάρχει τόσο πολύ ποιότητα όσο νομίζετε. Όσο για εμπειρία νομίζω ότι δεν υπάρχει και τόσο (πλην ΓΚΡΙΤΖΕΛΗ), εκτός αν εννοείς εμπειρία τύπου ΡΕΝΕΣΗ. Δε θέλω να μειώσω την αξία των παιδιών αλλά νομίζω εκεί στον ΙΚΑΡΟ υπερβάλλετε λίγο και ίσως ζητάτε περισσότερα απ' ότι μπορούν να δώσουν.
Δεν χρειάζεται μέντιουμ, χημεία δεν υπάρχει και φυσικά φταίνε όλοι Διοίκηση-Προπονητές-Παίκτες όπως πάντα σε όλες τις ομάδες.




Air 23
Καλημερα κυριοι. ΜΑΝΔΡΑ - ΝΕΜ σημειωσατε 1

Δεν θα κανω καμια αναλυση του παιχνιδιου καθως αυτο δεν κριθηκε με μπασκετικα κριτηρια. Η ΕΣΚΑΝΑ εχει προκαθορισει την εκβαση του πρωταθληματος και την βολευει πολυ η τελευταια αγωνιστικη μεταξυ ΜΑΝΔΡΑΣ - ΦΑΡΟΥ (ετσι ωστε να εχουμε εναν τελικο για τη ληξη του πρωταθληματος) οποτε μεχρι τις 29 Απριλιου δεν πρεπει να μπει κανεις στο δρομο της ΜΑΝΔΡΑΣ για να μην χαλασουν τα σχεδια της διοργανωτριας αρχης.

Εν κατακλειδει, οσο καλυτερες ομαδες και αν ειστε οι επομενοι αντιπαλοι της ΜΑΝΔΡΑΣ, μη χολοσκατε, δειτε το απλα σαν εκδρομη το μεταξυ σας παιχνιδι γιατι δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση να σας αφησουν να κερδισετε.

Και παλι καλημερα σας...
d.basket
Καλημέρα και απο εμένα.
Πολύ αγχωτικό παιγνίδι έγινε χθές στη Δραπετσώνα και αυτό φάνηκε απο τα πρώτα δευτερόλεπτα. Αν κάποια ομάδα στάθηκε τυχερή αυτή είναι ο Ικαρος που δεν έχασε με 20 πόντους. Στοιχειωδώς να έμπαιναν τα σούτ των παιδιών και να είχαν πάρει το προβάδισμα (δίποντα και τρίποντα) που έμπαιναν και έβγαιναν!!!!! ακόμα τα λει-απ, τις βολές και τα κοντινά, τότε ούτε η ζώνη (ισως) χρειαζόταν ούτε τώρα θα γράφαμε αυτά.
Αυτό φάνηκε όταν η Δραπετσώνα πήρε το προβάδισμα στο σκόρ στην αρχή του 4ου!!! δεκαλέπτου. Απο εκεί και μετά το παιχνίδι δεν χανόταν.
Συγχαρητήρια στο Γιώργο το Μαματά. Φοβερό παιχνίδι συνέχεια του προηγούμενου στο Ελληνικό. Ακόμα πολλά συγχαρητήρια στον Παναγιώτη τον Κωσταντίνου. Έβαλε ενα (!) τρίποντο αλλά πολύ καθοριστικό!!!!
Ακόμα πολλά συγχαρητήρια σε ΟΛΑ τα παιδιά, και φυσικά στον κόουτς που είδε σωστά το παιχνίδι, έπαιξε σωστά και τελικά το πήρε!!! Μπράβο κόυτς, μπράβο παιδιά.

Υ.Γ. Το παινχίδι δεν το χάρισε ο Ικαρος. Το ΚΕΡΔΙΣΕ η Δραπετσώνα.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ικαρου και εύχομε καλή συνέχεια
alpapamarin
Μανδραϊκός - ΝΕ Μεγαρίδος 61-49
ΔΑΣ Δραπετσώνα - Ίκαρος/Ακαδημία 53-48
Γλυφάδα - Ελληνικό 57-66
Παννεαπολικός - Ταταύλα 49-59
Προφ. Ηλίας - Φάρος 70-89
Εν. Αρμενίων – Ευρυάλη 67-57
ΑΟΝΑ - ΕΑ Νικαίας 77-40

*Ο ΑΓΟΓ Ευρυάλη και η Γλυφάδα Ε.Σ. εκφράζουν τα συλλυπητήριά τους στον αθλητή Τσιούμα για την απώλειά του πατέρα του .

Η 21η αγωνιστικη(11/3) : ΝΕ Μεγαρίδος - ΔΑΣ Δραπετσώνα , Ίκαρος/Ακαδημία - Γλυφάδα , Ελληνικό - Παννεαπολικός , Φάρος - Ταταύλα , Ευρυάλη –Μανδραϊκός , ΕΑ Νικαίας -Εν. Αρμενίων, Προφ. Ηλίας - ΑΟΝΑ

Βαθμολογία (σε 20 αγ.)
Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 40 20 20 0 1592 1161
2. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ 39 20 19 1 1383 1087
3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 34 20 14 6 1437 1265
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο.Ν.Α. 33 20 13 7 1326 1252
5. ΤΑΤΑΥΛΑ 32 20 12 8 1293 1272
6. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 31 20 11 9 1298 1226
7. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 30 20 10 10 1348 1223
8. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 30 20 10 10 1338 1297
9 ΕΥΡΥΑΛΗ 29 20 9 11 1268 1292
10 ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 28 20 8 12 1157 1259
11. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ 27 20 7 13 1185 1360
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 24 20 4 16 1133 1298
13. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 23 20 3 17 1149 1409
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 20 20 0 20 1056 1506


*ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ - ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 61-49(31-18)
Διαιτητές : Μπίκας ,Βίλιας
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Καραγιάννης , Πέτρου 3(1), Αβραμίδης 6, Μπουρβάνης 16 , Κριεκούκης 18(3) , Πατέλης 4 , Παπαδόπουλος 6(1), Πρασσάς , Καμπερίδης 4 , Καρράς 4(1)
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης- Μαργέτης): Υφαντής 3(1), Τηγάνης , Κουκάς , Βρυττιάς , Μετζελιώτης 13 ,Παλτάογλου , Τσολιάκος 7, Μαζιώτης 6, Κουλουριώτης 11(2), Θεοδόσης 9(1) , Κορώσης

*ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ – ΕΥΡΥΑΛΗ 67-57 (31-26)
Διαιτητές : Μαραβέλιας ,Δημητρόπουλος
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Αναγνωστόπουλος): Γετιμιάν 6(1), Κουρής 10(2), Σεργουνιώτης , Τσιούμας , Κουλαξίζογλου 7 , Ασημακόπουλος 16 ,Κουτήρης , Παπαζιάν , Αποστολίδης , Αμπατζής 12, Τσιαδήμος , Σκορδίλης 6, Γιαμπάνης 10, Ρουμελιώτης
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Λούντζης): Δημητρίου 4(1), Βασιλόπουλος 10, Κυριακίδης 4, Καμπούρης 20(3), Μακρυγιάννης 12(2), Αναστόπουλος 2, Μωραίτης , Βατιμπέλας 2 Τάγκαλος 3(1)

*ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΤΑΤΑΥΛΑ 49-59(25-28)
Διαιτητές : Στεργίου , Βουράκης
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Γκόγκογλου) : Μαρίνος , Αντωνάκος 2, Χριστόπουλος 8, Γιαννακής 7, Αντωνουσάκης 18 , Μαυροειδάκος 3(1) , Θεοδωρικάκος 8, Γεωργακίου , Ματθαίος 3 , Μουργκής
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός – Μεϊμάρογλου): Προσελέντης 10(2), Νικολαίδης , Μαραγκόπουλος 25(1), Καλεμτζάκης 7, Γκααφάρ 2, Νότης 9, Χατζόγλου , Φαλιάγκας , Καραπιπέρης 6

*ΓΛΥΦΑΔΑ – ΕΛΛΗΝΙΚΟ 57-66(28-33)
Διαιτητές : Μέλης , Βρέντας
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 24(1), Κλάδης 2, Τσιούμας 8, Γκονουλού 6(1), Γουλανδρής Θεοφ. 7, Ρέππας 2 , Γουλανδρής Α. 5, Βασιλάκος 1, Κοκόνας 2, Γρυπάρης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Νικολαίδης): Παπαμαρινόπουλος 5, Ψαρουδάκης 5(1) , Αρναούτης Μ. 7(1), Δερμιτζάκης 12(2) , Νικολάκης 17(1) , Λιοφάγος 3(1), Τσιλιγγίρης 2, Αγγελάκης , Μπούτας 15(1), Λιθόπουλος

*ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 53-48(21-23)
Διαιτητές : Προτούλης , Τζαμάκου
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Αγγελόπουλος Σ. 3, Μαματάς 15 , Κωνσταντίνου 5(1) ,Τζοβάρας Η. , Μαρίνος 9, Ιωαννίδης 1, Παναγιωτόπουλος 3(1), Παναγόπουλος 2 , Μαγγιώρος 2, Καρελλάς 13 , Διαθεσόπουλος , Τσελέκος
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος): Αθανασόπουλος , Ντεροχονεσιάν 11(2), Δοροβίτσας Γ. 3(1), Ρένεσης 7, Γκριτζέλης 9(3), Μαστρογιάννης 9 , Μπαλαούρας 3(1), Αντωνομανωλάκης 1, Σπανογιάννης 3(1), Χαρίτος , Θεοδώρου 2, Μητσόπουλος

*ΑΟΝΑ - ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 77-40(40-29)
Διαιτητές : Βαρούχα , Δανιήλ
ΑΟΝΑ (Γιαννικάκης) : Παρασκευόπουλος 10, Παγώνης 9(1), Λουλουδάκης 13 , Κουγιούφας 11(1), Παπαδόπουλος 2 ,Λαγιόπουλος 14, Δελής 9, Τσιώκος 6, Χατζηρόδος , Χριστοδουλόπουτλος 3(1), Κουνενής
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κηπουρός ) : Κανελλάκης 4 , Λόντος 9 , Τσιτσεκίδης 2, Μυστακίδης 2 ,Μπουρβάνης 2 , Τσιριγώτης , Μαυρίδης 4(1), Καραμάνης 9, Χατζηβασιλείου 2, Βιρβιρόπουλος 2, Χατζηνικολάου 4, Παλαιόπουλος

*ΠΡΟΦ . ΗΛΙΑΣ -ΦΑΡΟΣ 70-89(19-56)
Διαιτητές : Σιώκας , Ουσταμπασίδης
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης): Συριανός 2 , Καρασούλος 4(1) , Λαζαράκος 9(2) , Τσιστράκης 12 , Κόλιας 1, Καψοκόλης 27(2), Στεφανής 4, Αλεξανδρίδης , Παπούλιας 7 , Κάτσικας 1, Παυλίδης 3(1), Μουσουράκης
ΦΑΡΟΣ ( Κωνσταντινίδης ): Φωστέρης 11(3), Γρηγοράκης 20(2) , Παζαράς 8(1), Καλύβης 6(2),Τζαγκαράκης 11 , Πουλέρης 9(3),Κόχειλας 6, Τσελεμπής 6, Δαλμυράς 8(2), Τριανταφύλλου 4(1), Αξιώτης


www.eskana.gr
sakiskal
QUOTE(wizard @ Mar 5 2010, 07:15 ) *
ΥΓ. Ο ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ γιατί παίζει τόσο λίγο, είναι τραυματίας?


Τραυματιας ειναι ο o coach... στο μυαλο!!!!!
fair play
καλημερα και απο εμενα...δε θα ασχοληθω με κανενα αποτελεσμα χθεσινο αλλα θα σταθω στη χολη που βγαζουν καποιοι εδω μεσα για λογαριασμο της μανδρας...
εχθες ειδα αυτο το παιχνιδι στη μανδρα... φιλε air23 μεχρι τις 29 απριλιου να παιζατε δε θα κερδιζατε ποτε....το μονο που ειχατε ηταν τον ηρωικα μαχομενο μετζελιωτη κατα τα αλλα "γεια σου παιδια" εσυ μονος σουταρες και τα εσπασες τι να πεις μπορει να ηθελες να αποδειξεις κατι στον πρωην προπονητη σου αλλα......
οσο για τον αν η ομαδα ειναι αγυμναστη, εδω γελανε, εχει την καλυτερη αμυνα εως τωρα και ειναι πρωτη στα κλεψιματα στη σεντρα με το press που παιζει......και αν γνωριζετε για να παιξεις ετσι πρεπει να εχεις και ποδαρακια οποτε.....
επισης το αν η ομαδα κρυβει την "αγυμνασια" στη ζωνη τι να πω καλα κρασια... θα παιξει ζωνη οταν θα εχει προβλημα στα φαουλ η σε περιπτωση τραυματισμου....
οσο για το αν παιρνει σφυριγματα καλο θα ηταν οι φιλοι απο τα μεγαρα να μην μιλανε γιατι ολοι ξερουν τι γινεται εκει και μεσα στις γραμμες και στην κερκιδα....
εν κατακλειδι ειναι ασχημο για μια ομαδα που εχει υγεια και κανει μια προσπαθεια αξιολογη να βγαινει ο καθενας για δικους του λογους και να τη λασπωνει (ιδιως αν ειναι πελατης οχι μονο τα μεγαρα αλλα και απο αλλους συλλογους...)
καλη τυχη και στα μεγαρα,να ανεβουν και αυτα που ξερεις, θα ειναι καλο εφωσον και ο φιλος απο εκει θα ξερει την κατηγορια α καλυτερα....
αρκετα με αυτα συγχαρητηρια στο φιλο themis και στην ομαδα του για την ανοδο, ραντεβου στη μανδρα στα αρνια.....
Air 23
QUOTE (fair play @ Mar 5 2010, 10:44 ) *
οσο για τον αν η ομαδα ειναι αγυμναστη, εδω γελανε, εχει την καλυτερη αμυνα εως τωρα και ειναι πρωτη στα κλεψιματα στη σεντρα με το press που παιζει......και αν γνωριζετε για να παιξεις ετσι πρεπει να εχεις και ποδαρακια οποτε.....
επισης το αν η ομαδα κρυβει την "αγυμνασια" στη ζωνη τι να πω καλα κρασια... θα παιξει ζωνη οταν θα εχει προβλημα στα φαουλ η σε περιπτωση τραυματισμου....


Δεν ειπα ποτε για ελλειψη φυσικης καταστασης της ΜΑΝΔΡΑΣ. Δεν αναφερθηκα ποτε σε αγωνιστικα ζητηματα αν και θεωρω οτι υπαρχουν σαν συνολο, καλυτερες ομαδες απο εσας (αποψη μου). Το οτι τα εσπασα εχθες, δεκτο, αν και δεν εχω να αποδειξω τιποτα στον εν λογω τυπο (γιατι προπονητη δεν τον θεωρω). Αλλωστε τα προηγουμενα χρονια και η φετινη χρονια (με εξαιρεση το περσινο ρεπο) δειχνουν αν εχω προσφερει σε αυτες τις κατηγοριες 'η οχι οποτε καταλαβαινεις οτι δεν τιθεται θεμα αποδειξης.



QUOTE (fair play @ Mar 5 2010, 10:44 ) *
οσο για το αν παιρνει σφυριγματα καλο θα ηταν οι φιλοι απο τα μεγαρα να μην μιλανε γιατι ολοι ξερουν τι γινεται εκει και μεσα στις γραμμες και στην κερκιδα...



Στο θεμα διαιτησιας δεν ανεφερα ποτε οτι ειχε αναμειξη η ομαδα σου αλλα θετω υπαιτια την διοργανωτρια αρχη (διαβασε προσεκτικα το post μου). Δικαιωμα μου να πιστευω οτι θελει να κλεισει τη χρονια με ενα ντερμπυ και φιεστα των πρωτοπορων στο ιδιο γηπεδο, πραγμα που νομιζω πως δεν εχει ξαναγινει στο παρελθον. Οσο για τις διαιτησιες στα Μεγαρα, ασ' το φιλε, εχουμε καει απο πολλους διοτι ερχονται, βλεπουν το γηπεδο γεματο (οπου σημειωτεων τα παιδακια μονο τραγουδουν και φωναζουν), τα κανουν πανω τους και σφυριζουν οτι τους κατεβει για να μην τους πουν οτι μας εδωσαν το παιχνιδι.

Τελος δεν εχω κανενα προβλημα με την ομαδα σου καθως πλην του τυπου που καθεται στην ακρη του παγκου ορθιος, διατηρω τις καλυτερες σχεσεις με ολους τους αθλητες της ΜΑΝΔΡΑΣ και το αποδεικνυουν οι θερμοι εναγκαλισμοι που ειχα με ολους εχθες. blove.gif
paparazzi
QUOTE (sakiskal @ Mar 5 2010, 10:24 ) *
Τραυματιας ειναι ο o coach... στο μυαλο!!!!!

ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΕΓΡΑΦΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΜΝΑΖΕΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΕΒΓΑΙΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΕΓΕΣ ΠΑΠΑΡΑ . ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΑΠΑΡΑΣ. ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΙΕΓΙΝΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕΣ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΟΥΝ ΤΙΜΩΡΗΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.
ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ. ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ .ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ. Ο ΙΚΑΡΟΣ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΦΕΤΟΣ .10 ΗΤΤΕΣ ΣΕ 20 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΑΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΝΗ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ.
ΦΙΛΕ air23 ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ.
Air 23
QUOTE(paparazzi @ Mar 5 2010, 11:50 ) *
ΦΙΛΕ air23 ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ.



Φυσικα και οχι. Αυτο μου ελειπε στα 31 μου να τρεχω οπως ετρεχα στα 20. Εσυ φιλε μου απο ποια ατακα μου, βγαζεις αυτο το συμπερασμα?
themis7
Φιλε air23 νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος... Οταν εγινε η κληρωση του πρωταθληματος που να ξερει η ΕΣΚΑΝΑ οτι η Μνδρα και ο Φαρος θα τα πανε τοσο καλα κι οτι θα παιχτει η πρωτη θεση στο τελευταιο παιχνιδι?????? Εγω πρωσοπικα αν με ρωτας δεν πιστευα οτι και οι 2 ομαδες θα κανουν αυτην την πορεια... Πιστευα οτι και οι 2 ομαδες καπου θα στραβωσουν... Οπως επισης πιστευα οτι ο Ικαρος που ειχε ξεκινησει με 4χ4 ηταν υποψηφιος για την πρωτη θεση ... Εκατσε να παιχτει μαλλον την τελευταια αγωνιστηκη η πρωτη θεση... Λεω μαλλον γιατι κανεις δεν μας εγγυαται οτι θα παμε αηηττητοι μεχρι την Μανδρα... Παιζουμε αυτην την αγωνιστικη με τα Ταταυλα που ειναι μια πολυ καλη κι αξιομαχη ομαδα κι εχει κινητρο το κυνηγι της τριτης η τεταρτης θεσης... Παιζουμε μετα στο Ελληνικο με μια ομαδα που θελει το παιχνιδι για βαθμολογικους λογους ... Παιζουμαι με την Αρμενικη στην Ν.Σμυρνη που καιγεται για βαθμους για να παιξει την σωτηρια της ... Παιζουμε με τον Α.Ο.Ν.Α. στην Αργυρουπολη που λογικα θα παιζει το τελευταιο του χαρτι γιατην τριτη θεση ... Παιζουμε τελος με τον Ικαρο που ποτε κανεις δεν μπορει να θεωρει οτι τον εχει κερδισει... Αρα λοιπον εχουμε 5 ματς πολυ ιδιαιτερα και δυσκολα μεχρι τις 29 Απριλιου... Εμεις λοιπον εχοντας και μαθηματικα εξασφαλισει την δευτερη θεση παιζουμε με κινητρο τον εγωισμο μας ο οποιος βεβαια ειναι πολλες φορες ισχυροτερο κινητρο απο τους βαθμους....
Διαφωνω κι εγω γι αυτο που γραφτηκε για την ζωνη της Δραπετσωνας και της Μανδρας... Καθε προπονητης μπορει μεσα σε αθλητικα πλαισια να παιζει οπως νομιζει αυτος καλυτερα για να κερδισει...
Διαφωνω επισης με τον Paparazzi στο θεμα του προπονητη της Δραπετσωνας... Νομιζω οτι υπαρχει εμπαθεια στο προσωπο του σακη.... Ποιος πιστευε το καλοκαιρι οτι η Δραπετσωνα θα πηγαινε για ανοδο??????? Πολυ λιγοι και αυτο δικαιωθηκαν... Αρα λοιπον αφ υψηλου κριτικη ειναι λαθος... Και τα παιδια της Δραπετσωνας αλλα και ο προπονητης της αξιζουν ενα καλο λογο για την πορεια τους.... Φιλε Στεφανε οταν εισαι πολυ εκνευρισμενος μην βγανεις και γραφεις γιατι παντα υπαρχουν καλοθελητες ... 6 αγωνες μεινανε βαλτε τον εγωισμο κατω απο την ομαδα και παρτε απο την χρονια αυτο που δικαιουστε... Ειναι κριμα να χυσετε τωρα την καρδαρα με το γαλα....
sakiskal
QUOTE(themis7 @ Mar 5 2010, 14:45 ) *
Φιλε Στεφανε οταν εισαι πολυ εκνευρισμενος μην βγανεις και γραφεις γιατι παντα υπαρχουν καλοθελητες ... 6 αγωνες μεινανε βαλτε τον εγωισμο κατω απο την ομαδα και παρτε απο την χρονια αυτο που δικαιουστε... Ειναι κριμα να χυσετε τωρα την καρδαρα με το γαλα....


Φιλε Βαγγελη εγω δεν ειμαι καθολου εκνευρισμενος και εχτες οπως και με το Ελληνικο εκανα το καλυτερο για να κερδισει η ομαδα. Αν ενας ειναι αυτος που εχει βαλει τον εγωισμο του κατω απο το ονομα της ομαδας αυτος ειμαι εγω.... Αλλα μαλλον εγω θελω περισσοτερο να ανεβει η ομαδα απο την ''διοικηση''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ηρεμοτατος εχτες αγωνιστηκα μολις 10 λεπτα....χωρις να ειναι επιλογη μου. Τραυματιας δεν ημουν και το ξεκαθαρισα στο φορουμ για να το ξερει ολη η εσκανα. Ηταν καθαρα επιλογη προπονητη... Δεν διαμαρτυρηθηκα για την συμμετοχη μου οση κι αν ηταν αυτη...
Καλοθελητες παντα θα υπαρχουν οχι μονο σε αυτον τον χωρο αλλα σε οποιοδηποτε....
Σ'ευχαριστω παντως για την υποστηριξη σου και την συμπαθεια σου στην ομαδα της Δραπετσωνας καθ'ολη την διαρκεια του ετους....

tarlac
QUOTE(paparazzi @ Mar 5 2010, 11:50 ) *
ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΕΓΡΑΦΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΜΝΑΖΕΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΕΒΓΑΙΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΕΓΕΣ ΠΑΠΑΡΑ . ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΑΠΑΡΑΣ. ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΙΕΓΙΝΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕΣ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΟΥΝ ΤΙΜΩΡΗΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.
ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ. ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ .ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ. Ο ΙΚΑΡΟΣ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΦΕΤΟΣ .10 ΗΤΤΕΣ ΣΕ 20 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΑΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΝΗ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ.
ΦΙΛΕ air23 ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ.


Συμφωνώ ότι ο ΙΚΑΡΟΣ δεν πρέπει να γκρινιάζει φέτος αφού όπως είπες έχει 10 ήττες σε 20 παιχνίδια . Εκτός από το ΦΑΡΟ και τη ΜΑΝΔΡΑ που δίκαια είναι στις δύο πρώτες θέσεις και μερικές φορές δε χρειάζονται την προστασία της διαιτησίας οι υπόλοιποι είναι " στους στραβούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος".
Τώρα όσον αφορά τις ζώνες εάν παίζεις σε όλα τα παιχνίδια από το 1 μέχρι το 40 αυτό ποτέ δε θα μπορέσει να σε κάνει ομάδα αλλά κρύβει και τις προπονητικές αδυναμίες (αν τα βάλουν τα έβαλαν).
paparazzi
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΙΚΑΡΟΣ BC ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ
Air 23
QUOTE(themis7 @ Mar 5 2010, 12:15 ) *
Φιλε air23 νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικος... Οταν εγινε η κληρωση του πρωταθληματος που να ξερει η ΕΣΚΑΝΑ οτι η Μνδρα και ο Φαρος θα τα πανε τοσο καλα κι οτι θα παιχτει η πρωτη θεση στο τελευταιο παιχνιδι?????? Εγω πρωσοπικα αν με ρωτας δεν πιστευα οτι και οι 2 ομαδες θα κανουν αυτην την πορεια... Πιστευα οτι και οι 2 ομαδες καπου θα στραβωσουν... Οπως επισης πιστευα οτι ο Ικαρος που ειχε ξεκινησει με 4χ4 ηταν υποψηφιος για την πρωτη θεση ... Εκατσε να παιχτει μαλλον την τελευταια αγωνιστηκη η πρωτη θεση... Λεω μαλλον γιατι κανεις δεν μας εγγυαται οτι θα παμε αηηττητοι μεχρι την Μανδρα... Παιζουμε αυτην την αγωνιστικη με τα Ταταυλα που ειναι μια πολυ καλη κι αξιομαχη ομαδα κι εχει κινητρο το κυνηγι της τριτης η τεταρτης θεσης... Παιζουμε μετα στο Ελληνικο με μια ομαδα που θελει το παιχνιδι για βαθμολογικους λογους ... Παιζουμαι με την Αρμενικη στην Ν.Σμυρνη που καιγεται για βαθμους για να παιξει την σωτηρια της ... Παιζουμε με τον Α.Ο.Ν.Α. στην Αργυρουπολη που λογικα θα παιζει το τελευταιο του χαρτι γιατην τριτη θεση ... Παιζουμε τελος με τον Ικαρο που ποτε κανεις δεν μπορει να θεωρει οτι τον εχει κερδισει... Αρα λοιπον εχουμε 5 ματς πολυ ιδιαιτερα και δυσκολα μεχρι τις 29 Απριλιου... Εμεις λοιπον εχοντας και μαθηματικα εξασφαλισει την δευτερη θεση παιζουμε με κινητρο τον εγωισμο μας ο οποιος βεβαια ειναι πολλες φορες ισχυροτερο κινητρο απο τους βαθμους....



Σιγουρα φιλε themi η ΕΣΚΑΝΑ δεν γνωριζε την εκβαση που θα εχει το πρωταθλημα (αν και ολοι λιγο-πολυ γνωριζαμε την πορεια που θα εχει η ομαδα σου λογω του ποιοτηκοτατου ροστερ που διαθετει), απλα τα μεχρι τωρα αποτελεσματα και η τυχαια (και το εννοω τυχαια) συνευρεση των δυο ομαδων την τελευταια αγωνιστικη ¨σπρωχνουν¨ το πραγμα προς τα εκει που εχω παραθεσει και νωριτερα (αποψη μου παντα). Για να μη χαρακτηριστω εμπαθης απεναντι στη ΜΑΝΔΡΑ, να σου πω πως το ιδιο θα πιστευα για οποιαδηποτε ομαδα της κατηγοριας ηταν δευτερη και κρινοταν ο τιτλος του πρωταθλητη την τελευταια αγωνιστικη.

Οσο για τη δυσκολη συνεχεια που εχετε μεχρι τις 29/04 απλα να σου πω πως εχετε τετοια ποιοτητα σε ροστερ και προπονητικο team που δεν σας φοβαμαι. Το κινητρο σας σιγουρα θα πρεπει να ειναι το αηττητο μεχρι τελους το οποιο και σας ευχομαι να επιτυχετε καθως αυτο αποτελει και ρεκορ για την κατηγορια αν δεν κανω λαθος.

Τελος, αλλαζοντας θεμα, οι επιλογες των προπονητων σε καθε παιχνιδι ειναι προσωπικες. Ο καθενας εχει τη δικη του φιλοσοφια και μεχρι να απαγορευτει η ζωνη μπορει να χρησιμοποιειται για 40 λεπτα αν αυτη ειναι η αμυνα που φερνει τις νικες. Δουλεια μας ειναι να προσπαθουμε να τη διασπασουμε καθως μιλαμε για μπασκετικη και οχι αντιαθλητικη αμυνα.
ZEKO
QUOTE (sakiskal @ Mar 4 2010, 14:39 ) *
Κλ. Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας – Φάρος no comment.... Ουτε ο themis7 δεν θα το δει αφου ειναι και τιμωρημενος!!!!!!

'Ωπα ρε Lebron James, εντάξει το ότι έπεσε η ομάδα δεν σημαίνει ότι είμαστε και παράλυτοι, και αν θέλεις να μάθεις αν άξιζε να δεί κανείς το παιχνίδι ρώτα τα παιδιά του Φάρου(Συγχαρητήρια και πάλι για την άνοδο), ειδικά για το δεύτερο ημίχρονο..
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(Air 23 @ Feb 12 2010, 22:43 ) *
Ειναι πολυ ωραιο φιλε μου να χαιρεσαι με τις νικες των αλλων επειδη εσυ δεν μπορεις να γευτεις αυτη τη χαρα (να ξερεις οτι αυτο δεν απευθεινεται στη συμπαθη προς εμε ομαδα σου αλλα αποκλειστικα σε εσενα φιλε μου). Τουλαχιστον, οταν σε 1 με δυο χρονια σταματησω και εγω το αθλημα λογω ηλικιας, θα εχεις να διηγεισαι οτι μου εβαλες 2 τριποντα στα μουτρα και εφαγες στον επαναληπτικο 23 απο εμενα.

Δεν πεφτω αλλο στο επιπεδο σου, χαιρομαι ομως που στα 30φευγα μου απασχολω ακομα καποιους... 69.gif

Φιλοι τηs εσκανα δεν υπαρχει λογοs να ψαχνουμε τον ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ γιατι δεν ειναι ουτε ο ΜΕΛΑΣ αλλα ουτε ο ΤΣΑΠΑΣ!!!!Με μεγαλη διαφορα ειναι.......................... ο φιλοs μαs ο AIR 23 !!!!!!!! Και ειναι ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ γιατι α)ξερει οτι η εσκανα κανονισε να παιξουν την τελευταια αγωνιστικη,οι δυο πρωτοι τηs βαθμολογιαs!!!!β)ξερει οτι η διαιτησια βοηθαει την ΜΑΝΔΡΑ,απο την οποια υπαρχουν καλυτερεs ομαδεs γ)ξερει οτι ειναι η ομαδα τηs μανδραs ειναι αγυμναστη (μεχρι και την κυριακη κανουν προπονηση τα παιδια)μηπωs εισαι πιο καλοs απο τον καραγιαννη που ειναι και αυτοs 31? και δ)θα εχει να λεει οπωs ο ιδιοs εγραψε οτι στην μεγαλη του καριερα εβαλε 23 στα μικρα τηs ΝΙΚΑΙΑΣ!!!!!Μπραβο και συγχαρητηρια και αναρωτιεμαι ποτε θα γινει αγωναs για να σου δωσουμε το στεμα του ΒΑΣΙΛΙΑ!!!!!!!!!Υ.Σ. 1 Ο τυποs που καθεται ορθιοs στην ακρη του παγκου λεγεται Κ. ΓΡΙΒΑΣ ,και τον ξερειs σιγουρα γιατι αυτον παρακαλουσεs να σε παρει στην ομαδα πριν 1-2 χρονια αλλα αυτοs δεν σε ηθελε και καταφερεs να παs παρακαλωνταs και με μεσον(αλλοι βαζουν μεσον για διοριστουν και εσυ για να παιξειs σε μια ομαδα) για αυτο δικαιωματικα εισαι ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ!!!!!!!Υ.Σ.2 Θα μου πειs το μεσον που εχειs για να βρω και εγω ομαδα του χρονου γιατι ειμαι και εγω 30φευγα!!!!!!!!!
22ιος
Καλησπέρα κύριοι...

Διακρίνω αρκετή ένταση και δεν καταλαβαίνω το λόγο...Ο καθένας έχει τις απόψεις του και είναι σεβαστές οπότε μην πιανόμαστε από τις λέξεις...

Μείνανε λίγες αγωνιστικές και πλέον νομίζω πως ξεκαθάρισανε τα πράγματα. Φάρος, Μάνδρα και κατά 95% η Δραπετσώνα εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Α Εσκανα και νομίζω δίκαια αφού οι δύο πρωτές έχουν το ποιο ποιοτικό ρόστερ και η Δραπετσώνα παρουσίάζει μεγαλύτερη σταθερότητα από τους υπόλοιπους. Εμείς (ΑΟΝΑ) νομίζω πως έχουμε καλύτερο υλικό από τη Δραπετσώνα αλλά με τέτοια πορεία δίκαια κάποιος φίλος μας εντάσσει στην κατηγορία των μονόφθαλμων. Βέβαια όλη τη χρονιά είχαμε και έχουμε αρκετα προβλήματα αλλά αυτά έχω την εντύπωση πως μόνο ως άλλοθι μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

Τέλοσπάντων δεν ήθελα να κουράσω...Καλή συνέχεια σε όλους και ηρεμία..

Υ.Γ. Συλληπητήρια στον Γιάννη Τσιούμα. Του εύχομαι υγεία και κουράγιο.
giorgos10
ΜΕΤΑ ΤΗΝ 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΗΣ
1.ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 379
2.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ) 362
3.ΠΑΓΩΝΗΣ (ΑΟΝΑ) 350
4.ΜΕΤΖΕΛΙΩΤΗΣ (ΜΕΓΑΡΑ) 300
5.ΜΑΖΙΩΤΗΣ (ΝΕΜ) 283
6.ΓΚΡΙΤΖΕΛΗΣ (ΙΚΑΡΟΣ) 276
7.ΚΑΛΕΜΤΖΑΚΗΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 262
8.ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ (ΦΑΡΟΣ) 260
9.ΤΣΙΟΥΜΑΣ (ΓΛΥΦΑΔΑ) 252
10.ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 251
11.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ (ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ) 241
/.ΠΑΠΑΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΕΛΛΗΝΙΚΟ) 241
12.ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ (ΕΥΡΥΑΛΗ) 240
/. ΝΤΕΡΟΧΟΝΕΣΙΑΝ (ΙΚΑΡΟΣ) 240
13.ΚΡΙΕΚΟΥΚΗΣ (ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ) 234
Glyfada Enosi Somation
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ, ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΑΣ,
ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΙΟΥΜΑΣ
bartsa
QUOTE(Glyfada Enosi Somation @ Mar 6 2010, 00:18 ) *
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ, ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΑΣ,
ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΙΟΥΜΑΣ

Γιαννη εισαι μεγαλο λεβεντοπαιδο. Θερμα συλληπητηρια απο τα παιδια και τον προπονητη του Αρη Γλυφαδας
d.basket
QUOTE(Glyfada Enosi Somation @ Mar 6 2010, 00:18 ) *
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ, ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΑΣ,
ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΙΟΥΜΑΣ



Ειλικρινά συλληπητήρια και απο εμένα. Η υγεία είναι πάνω απο όλα και απο όλους
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(Glyfada Enosi Somation @ Mar 6 2010, 00:18 ) *
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ, ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΑΣ,
ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΙΟΥΜΑΣ


Πέρα από εξαιρετικός παίκτης είσαι και μεγάλη καρδιά !!!!!

Τα ειλικρινή μου συλληπητήρια.
sakiskal
Συλληπητηρια φιλε....
Air 23
Φιλε Γιαννη τα θερμα μου συλληπητηρια σε εσενα και στην οικογενεια σου για την απωλεια σας...
Air 23
QUOTE(ΜΠΑΝΕ @ Mar 5 2010, 21:29 ) *
Φιλοι τηs εσκανα δεν υπαρχει λογοs να ψαχνουμε τον ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ γιατι δεν ειναι ουτε ο ΜΕΛΑΣ αλλα ουτε ο ΤΣΑΠΑΣ!!!!Με μεγαλη διαφορα ειναι.......................... ο φιλοs μαs ο AIR 23 !!!!!!!! Και ειναι ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ γιατι α)ξερει οτι η εσκανα κανονισε να παιξουν την τελευταια αγωνιστικη,οι δυο πρωτοι τηs βαθμολογιαs!!!!β)ξερει οτι η διαιτησια βοηθαει την ΜΑΝΔΡΑ,απο την οποια υπαρχουν καλυτερεs ομαδεs γ)ξερει οτι ειναι η ομαδα τηs μανδραs ειναι αγυμναστη (μεχρι και την κυριακη κανουν προπονηση τα παιδια)μηπωs εισαι πιο καλοs απο τον καραγιαννη που ειναι και αυτοs 31? και δ)θα εχει να λεει οπωs ο ιδιοs εγραψε οτι στην μεγαλη του καριερα εβαλε 23 στα μικρα τηs ΝΙΚΑΙΑΣ!!!!!Μπραβο και συγχαρητηρια και αναρωτιεμαι ποτε θα γινει αγωναs για να σου δωσουμε το στεμα του ΒΑΣΙΛΙΑ!!!!!!!!!Υ.Σ. 1 Ο τυποs που καθεται ορθιοs στην ακρη του παγκου λεγεται Κ. ΓΡΙΒΑΣ ,και τον ξερειs σιγουρα γιατι αυτον παρακαλουσεs να σε παρει στην ομαδα πριν 1-2 χρονια αλλα αυτοs δεν σε ηθελε και καταφερεs να παs παρακαλωνταs και με μεσον(αλλοι βαζουν μεσον για διοριστουν και εσυ για να παιξειs σε μια ομαδα) για αυτο δικαιωματικα εισαι ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ!!!!!!!Υ.Σ.2 Θα μου πειs το μεσον που εχειs για να βρω και εγω ομαδα του χρονου γιατι ειμαι και εγω 30φευγα!!!!!!!!!



Απ'οτι βλεπω εχεις ξεκινησει εναν πολεμο απεναντι μου λογω της εμφανους εμπαθειας που τρεφεις προς το προσωπο μου και δεν μπορω να καταλαβω το λογο. Ουτε εχω ασχοληθει μαζι σου ποτε και αυτο γιατι φιλε μου δεν σε ξερω απο το παρελθον καθως πρωτη φορα στη ζωη μου σε συναντησα φετος (και δεν πιστευω να αποτελει εγκλημα αυτο) και να σου θυμησω οτι στο μεταξυ μας παιχνιδι με εβριζες και με ειρωνευοσουν καθ' ολη τη διαρκεια αυτου ανευ λογου και αιτιας αλλα παρ'ολα αυτα, στο τελος σου εδωσα το χερι μου και σου ευχηθηκα καλη συνεχεια.

Δεν θα μπω στη διαδικασια να απαντησω σε ολα αυτα που αναφερεις διοτι εχω ηδη απαντησει σε αλλους φιλους αλλα μαλλον εσυ δεν διαβαζεις αυτα που παραθετω καθως απ'οτι φαινεται, σ'ενδιαφερει μονο να με κραξεις και να με συκοφαντησεις με το που δεις καποιο κειμενο μου. Οσο για το θεμα της περσινης μεταγραφης μου, επειδη μαλλον τα ξερεις μονοπλευρα, οποιος ενδιαφερεται πραγματικα να μαθει τι συνεβη περυσι, ας μου στειλει ΠΜ καθως δεν αποτελει θεμα συζητησης για τα υπολοιπα μελη του forum.

Το forum ειναι ενα μερος οπου λεμε ολοι τις αποψεις μας δημοκρατικα. Οι αποψεις μου ειναι αυτες που εχω παραθεσει σε προηγουμενα posts. Αν εχει καποιος προβλημα, ας μου απαντησει σε λογικα πλαισια και να κανουμε διαλογο ή στην τελικη ας με επιπληξει η ΕΣΚΑΝΑ για τις αποψεις μου αυτες. Εσυ φιλε μου εισαι ο δικηγορος τους? Δεν το νομιζω, απλα δεν με γουσταρεις...

Κοιταξε την επομενη φορα που θα ασχοληθεις μαζι μου (που θα τονισω και παλι οτι λογω της ΕΜΠΑΘΕΙΑΣ σου θα ειναι πολλες οι φορες) να εισαι καλυτερα ενημερωμενος, να διαβασεις προσεκτικοτερα τα γραφομενα μου και μετα να γραψεις κατι γιατι οταν μου προσαπτεις πραγματα που δεν τα εχω πει το μονο πραγμα που κατορθωνεις ειναι να εκτιθεσαι...

Φιλικα
Μαζιωτης Κων/νος
baller29
QUOTE(alpapamarin @ Mar 5 2010, 08:07 ) *
Μανδραϊκός - ΝΕ Μεγαρίδος 61-49
ΔΑΣ Δραπετσώνα - Ίκαρος/Ακαδημία 53-48
Γλυφάδα - Ελληνικό 57-66
Παννεαπολικός - Ταταύλα 49-59
Προφ. Ηλίας - Φάρος 70-89
Εν. Αρμενίων – Ευρυάλη 67-57
ΑΟΝΑ - ΕΑ Νικαίας 77-40

*Ο ΑΓΟΓ Ευρυάλη και η Γλυφάδα Ε.Σ. εκφράζουν τα συλλυπητήριά τους στον αθλητή Τσιούμα για την απώλειά του πατέρα του .

Η 21η αγωνιστικη(11/3) : ΝΕ Μεγαρίδος - ΔΑΣ Δραπετσώνα , Ίκαρος/Ακαδημία - Γλυφάδα , Ελληνικό - Παννεαπολικός , Φάρος - Ταταύλα , Ευρυάλη –Μανδραϊκός , ΕΑ Νικαίας -Εν. Αρμενίων, Προφ. Ηλίας - ΑΟΝΑ

Βαθμολογία (σε 20 αγ.)
Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 40 20 20 0 1592 1161
2. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ 39 20 19 1 1383 1087
3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 34 20 14 6 1437 1265
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο.Ν.Α. 33 20 13 7 1326 1252
5. ΤΑΤΑΥΛΑ 32 20 12 8 1293 1272
6. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 31 20 11 9 1298 1226
7. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 30 20 10 10 1348 1223
8. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 30 20 10 10 1338 1297
9 ΕΥΡΥΑΛΗ 29 20 9 11 1268 1292
10 ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 28 20 8 12 1157 1259
11. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ 27 20 7 13 1185 1360
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 24 20 4 16 1133 1298
13. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 23 20 3 17 1149 1409
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 20 20 0 20 1056 1506


*ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ - ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 61-49(31-18)
Διαιτητές : Μπίκας ,Βίλιας
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Καραγιάννης , Πέτρου 3(1), Αβραμίδης 6, Μπουρβάνης 16 , Κριεκούκης 18(3) , Πατέλης 4 , Παπαδόπουλος 6(1), Πρασσάς , Καμπερίδης 4 , Καρράς 4(1)
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης- Μαργέτης): Υφαντής 3(1), Τηγάνης , Κουκάς , Βρυττιάς , Μετζελιώτης 13 ,Παλτάογλου , Τσολιάκος 7, Μαζιώτης 6, Κουλουριώτης 11(2), Θεοδόσης 9(1) , Κορώσης

*ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ – ΕΥΡΥΑΛΗ 67-57 (31-26)
Διαιτητές : Μαραβέλιας ,Δημητρόπουλος
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Αναγνωστόπουλος): Γετιμιάν 6(1), Κουρής 10(2), Σεργουνιώτης , Τσιούμας , Κουλαξίζογλου 7 , Ασημακόπουλος 16 ,Κουτήρης , Παπαζιάν , Αποστολίδης , Αμπατζής 12, Τσιαδήμος , Σκορδίλης 6, Γιαμπάνης 10, Ρουμελιώτης
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Λούντζης): Δημητρίου 4(1), Βασιλόπουλος 10, Κυριακίδης 4, Καμπούρης 20(3), Μακρυγιάννης 12(2), Αναστόπουλος 2, Μωραίτης , Βατιμπέλας 2 Τάγκαλος 3(1)

*ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΤΑΤΑΥΛΑ 49-59(25-28)
Διαιτητές : Στεργίου , Βουράκης
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Γκόγκογλου) : Μαρίνος , Αντωνάκος 2, Χριστόπουλος 8, Γιαννακής 7, Αντωνουσάκης 18 , Μαυροειδάκος 3(1) , Θεοδωρικάκος 8, Γεωργακίου , Ματθαίος 3 , Μουργκής
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός – Μεϊμάρογλου): Προσελέντης 10(2), Νικολαίδης , Μαραγκόπουλος 25(1), Καλεμτζάκης 7, Γκααφάρ 2, Νότης 9, Χατζόγλου , Φαλιάγκας , Καραπιπέρης 6

*ΓΛΥΦΑΔΑ – ΕΛΛΗΝΙΚΟ 57-66(28-33)
Διαιτητές : Μέλης , Βρέντας
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 24(1), Κλάδης 2, Τσιούμας 8, Γκονουλού 6(1), Γουλανδρής Θεοφ. 7, Ρέππας 2 , Γουλανδρής Α. 5, Βασιλάκος 1, Κοκόνας 2, Γρυπάρης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Νικολαίδης): Παπαμαρινόπουλος 5, Ψαρουδάκης 5(1) , Αρναούτης Μ. 7(1), Δερμιτζάκης 12(2) , Νικολάκης 17(1) , Λιοφάγος 3(1), Τσιλιγγίρης 2, Αγγελάκης , Μπούτας 15(1), Λιθόπουλος

*ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 53-48(21-23)
Διαιτητές : Προτούλης , Τζαμάκου
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Αγγελόπουλος Σ. 3, Μαματάς 15 , Κωνσταντίνου 5(1) ,Τζοβάρας Η. , Μαρίνος 9, Ιωαννίδης 1, Παναγιωτόπουλος 3(1), Παναγόπουλος 2 , Μαγγιώρος 2, Καρελλάς 13 , Διαθεσόπουλος , Τσελέκος
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος): Αθανασόπουλος , Ντεροχονεσιάν 11(2), Δοροβίτσας Γ. 3(1), Ρένεσης 7, Γκριτζέλης 9(3), Μαστρογιάννης 9 , Μπαλαούρας 3(1), Αντωνομανωλάκης 1, Σπανογιάννης 3(1), Χαρίτος , Θεοδώρου 2, Μητσόπουλος

*ΑΟΝΑ - ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 77-40(40-29)
Διαιτητές : Βαρούχα , Δανιήλ
ΑΟΝΑ (Γιαννικάκης) : Παρασκευόπουλος 10, Παγώνης 9(1), Λουλουδάκης 13 , Κουγιούφας 11(1), Παπαδόπουλος 2 ,Λαγιόπουλος 14, Δελής 9, Τσιώκος 6, Χατζηρόδος , Χριστοδουλόπουτλος 3(1), Κουνενής
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κηπουρός ) : Κανελλάκης 4 , Λόντος 9 , Τσιτσεκίδης 2, Μυστακίδης 2 ,Μπουρβάνης 2 , Τσιριγώτης , Μαυρίδης 4(1), Καραμάνης 9, Χατζηβασιλείου 2, Βιρβιρόπουλος 2, Χατζηνικολάου 4, Παλαιόπουλος

*ΠΡΟΦ . ΗΛΙΑΣ -ΦΑΡΟΣ 70-89(19-56)
Διαιτητές : Σιώκας , Ουσταμπασίδης
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης): Συριανός 2 , Καρασούλος 4(1) , Λαζαράκος 9(2) , Τσιστράκης 12 , Κόλιας 1, Καψοκόλης 27(2), Στεφανής 4, Αλεξανδρίδης , Παπούλιας 7 , Κάτσικας 1, Παυλίδης 3(1), Μουσουράκης
ΦΑΡΟΣ ( Κωνσταντινίδης ): Φωστέρης 11(3), Γρηγοράκης 20(2) , Παζαράς 8(1), Καλύβης 6(2),Τζαγκαράκης 11 , Πουλέρης 9(3),Κόχειλας 6, Τσελεμπής 6, Δαλμυράς 8(2), Τριανταφύλλου 4(1), Αξιώτης


www.eskana.gr



Αν και λίγο καθυστερημένα ένα σχόλιο για το παιχνίδι της Ευρυάλης με την Αρμενική. Για άλλη μια φορά απογοητευτική η Ευρυάλη (εκτός απο ελάχιστες στιγμές) η οποία έδειχνε οτι είχε αρχίσει να ανακάμτει. Είναι κρίμα γιατί ενώ είχε κάποια θετικά αποτελέσματα και έδειχνε να δένει σαν ομάδα, τώρα μπορεί πάλι να μπεί σε δύσκολες καταστάσεις (ειδικά αν πέσουν 5 ομάδες). Δεν μου αρέσει καθόλου να μπαίνω σε τέτοια θέματα αλλά απορώ με την επιμονή του προπονητικού διδύμου της σε κάποιους παίκτες που , τραβήξουν δεν τραβήξουν, πρέπει να παίξουν ντε και καλά 30 λεπτά. Μήπως πρέπει να αρχίσουν να κρατάνε στατιστική? Δεν ξέρω αν έχει ξεμείνει απο λύσεις ή αν έχει τραυματισμούς η ομάδα αλλά λίγη πολυφωνία (και λιγότερα νεύρα απο τον πάγκο, μην πάθουμε και κανα εγκεφαλικό) παραπάνω δεν θα έβλαπτε. Και επιτέλους πρέπει οι πλει-μεικερ να βοηθήσουν στο σκοράρισμα και στην οργάνωση περισσότερο. Λίγες αγωνιστικές έμειναν, μην μπλέξουν τώρα τα πράγματα.

ΥΓ: Τα θερμά μου συλλυπητήρια στον Τσιούμα για την απώλεια του.
Nowitzki41
ΝΕ Μεγαρίδος - ΔΑΣ Δραπετσώνα 1
Ίκαρος/Ακαδημία - Γλυφάδα 1
Ελληνικό - Παννεαπολικός 1
Φάρος - Ταταύλα 1
Ευρυάλη –Μανδραϊκός 2
ΕΑ Νικαίας -Εν. Αρμενίων 2
Προφ. Ηλίας - ΑΟΝΑ 2
wizard
QUOTE(Nowitzki41 @ Mar 9 2010, 02:12 ) *
ΝΕ Μεγαρίδος - ΔΑΣ Δραπετσώνα 1
Ίκαρος/Ακαδημία - Γλυφάδα 1
Ελληνικό - Παννεαπολικός 1
Φάρος - Ταταύλα 1
Ευρυάλη –Μανδραϊκός 2
ΕΑ Νικαίας -Εν. Αρμενίων 2
Προφ. Ηλίας - ΑΟΝΑ 2

Ίκαρος/Ακαδημία - Γλυφάδα 2Χ1
Μεγάλο ντέρμπι, δύσκολα θα βγει ο νικητής.
Η Γλυφάδα με νίκη αποκτά πλεονέκτημα για την 9η θέση(μάλλον εκεί πάει σωτηρία με πιθανότητες να πάει στην 8η) και βάζει σε περιπέτειες τον Ίκαρο.
Ο Ίκαρος έχει το προβάδισμε λόγω έδρας αλλά παρουσιάζεται εξαιρετικά ασταθής οπότε η Γλυφάδα μπορεί να ελπίζει.
ΝΕ Μεγαρίδος - ΔΑΣ Δραπετσώνα 1 (σε κακή κατάσταση η Δραπετσώνα) και η 3η θέση βρίσκει δυνατό διεκδικητή τον ΑΟΝΑ.
ENTY
QUOTE(wizard @ Mar 10 2010, 22:04 ) *
Ίκαρος/Ακαδημία - Γλυφάδα 2Χ1
Μεγάλο ντέρμπι, δύσκολα θα βγει ο νικητής.
Η Γλυφάδα με νίκη αποκτά πλεονέκτημα για την 9η θέση(μάλλον εκεί πάει σωτηρία με πιθανότητες να πάει στην 8η) και βάζει σε περιπέτειες τον Ίκαρο.
Ο Ίκαρος έχει το προβάδισμε λόγω έδρας αλλά παρουσιάζεται εξαιρετικά ασταθής οπότε η Γλυφάδα μπορεί να ελπίζει.
ΝΕ Μεγαρίδος - ΔΑΣ Δραπετσώνα 1 (σε κακή κατάσταση η Δραπετσώνα) και η 3η θέση βρίσκει δυνατό διεκδικητή τον ΑΟΝΑ.

αλαξε πλευρο ρε μεγαλε...βλεπειs πολλα ονειρα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.