Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
gatsy
QUOTE(green13aa @ Mar 21 2010, 16:38 ) *
EXEIΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΟΝΑ-ΜΑΝΔΡΑ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΣΩΖΕΤΑΙ

ρε μανια ξαφνικα με την ευρυαλη .... οταν στον πρωτο γυρο εχανε 6 παιχνιδια στον ποντο που εισασταν ολοι εσεισ που την κατηγορειται τωρα για δηθεν ευνοικη συμπεριφορα των διατητων απεναντι τησ και συνομωσια τησ εσκανα για την σωτηρια τησ .... πρεπει να ντρεπεστε ! και οσο αφορα το παλικαρι που ανεφερε για ιδρωμενη φανελα να ειναι σιγουροσ οτι οι παιχτεσ τησ ευρυαλησ οχι μονο την ιδρωνουν αλλα την ματωνουν !
melo_11
καλησπερα και απο μενα οφειλω και γω να πω οτι ρε παιδια κακα τα ψεμματα ολοι μας ξερουμε καλα τα πραγματα που συμβαινουν στην εσκανα...ολοι μας εχουμε ιδρωσει τις φανελες μας...ολοι οι παικτες ολων των ομαδων..αυτο ομως που πρεπει να σημειωθει ειναι οτι ειναι κριμα και αδικο να σωζεται μια ομαδα που αποψη μου ειναι οτι ειναι καθαρα η 4η πιο αδυναμη στη κατηγορια...χωρις να θελω να προσβαλω τα παιδια της ευρυαλης, 3 φορες που εχει τυχει να την εχω δει φετος μ φανηκε καθαρα οτι ειναι χειροτερη και απο αρμενικη και απο γλυφαδα..δεν ειναι δυνατον μια ομαδα να κερδιζει 14 ποντους, με 65-51 την μανδρα..να βαζει η μανδρα 51 ποντους με την ευρυαλη..μου φαινεται πραγματικα απιστευτο..τετοια πραγματα δεν γινονται..δεν γινονται τετοιες εκπληξεις..επειτα να κερδιζει δραπετσωνα και αονα..δηλαδη εχει κερδισει την 2η καλυτερη ομαδα και 2 ομαδες που διεκδικον την ανοδο...δεν ειναι η ευρυαλη τετοια ομαδα να κανει τοσοοο μεγαλα μπαμ..ασ μην κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας, ολοι μας ξερουμε τι πραγματα γινονται σ αυτες τις κατηγοριες..ειναι πραγματικα αδικο να συμβαινει αυτο το πραγμα..και μην ακουσω τωρα τις φρασεις τυπου τι ειναι αυτα π λες, δεν υπαρχουν τετοια πραγματα στην εσκανα κλπ...ημαρτον..ας υπαρχει και λιγο ειλικρινεια μεταξυ μας..
gatsy
QUOTE(melo_11 @ Mar 22 2010, 01:17 ) *
καλησπερα και απο μενα οφειλω και γω να πω οτι ρε παιδια κακα τα ψεμματα ολοι μας ξερουμε καλα τα πραγματα που συμβαινουν στην εσκανα...ολοι μας εχουμε ιδρωσει τις φανελες μας...ολοι οι παικτες ολων των ομαδων..αυτο ομως που πρεπει να σημειωθει ειναι οτι ειναι κριμα και αδικο να σωζεται μια ομαδα που αποψη μου ειναι οτι ειναι καθαρα η 4η πιο αδυναμη στη κατηγορια...χωρις να θελω να προσβαλω τα παιδια της ευρυαλης, 3 φορες που εχει τυχει να την εχω δει φετος μ φανηκε καθαρα οτι ειναι χειροτερη και απο αρμενικη και απο γλυφαδα..δεν ειναι δυνατον μια ομαδα να κερδιζει 14 ποντους, με 65-51 την μανδρα..να βαζει η μανδρα 51 ποντους με την ευρυαλη..μου φαινεται πραγματικα απιστευτο..τετοια πραγματα δεν γινονται..δεν γινονται τετοιες εκπληξεις..επειτα να κερδιζει δραπετσωνα και αονα..δηλαδη εχει κερδισει την 2η καλυτερη ομαδα και 2 ομαδες που διεκδικον την ανοδο...δεν ειναι η ευρυαλη τετοια ομαδα να κανει τοσοοο μεγαλα μπαμ..ασ μην κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας, ολοι μας ξερουμε τι πραγματα γινονται σ αυτες τις κατηγοριες..ειναι πραγματικα αδικο να συμβαινει αυτο το πραγμα..και μην ακουσω τωρα τις φρασεις τυπου τι ειναι αυτα π λες, δεν υπαρχουν τετοια πραγματα στην εσκανα κλπ...ημαρτον..ας υπαρχει και λιγο ειλικρινεια μεταξυ μας..
δηλαδη οι ομαδες του προφητη ηλια του ελληνικου της νικαιας του ικαρου του αονα τησ μανδρας της δραπετσωνας κατσανε και χασανε για να σωθει η ευρυαλη ..... και να μην ξεχνατε οτι τα περισοτερα απο αυτα τα παιχνιδια τα κερδισε ευκολα και χωρις να διαμαρτυρηθει η αντιπαλη ομαδα για την διατησια .... εε ρε πλακα που εχετε εσεις που τα λετε αυτα η αυτοι που τουσ βαζετε να γραφουν ολες αυτες τις συκοφαντιες για μια ομαδα που το μονο που την ενδιαφερει ειναι τι θα κανει μεσα στο γηπεδο ...... και οσο για εσενα που λες και καλα οτι παρκολουθησες την ευρυαλη σε τρια παιχνιδια δεν λεει απολυτωσ τιποτα γιατι και εγω ειδα τον παναθηναικο σε δυο παιχνιδια της ευρολιγκα με παρτιζαν και μαρουσι και μου φανηκε η χειροτερη ομαδα αλλα επειδη εγω ξερω απο καλεσ και κακες μερες απο φορμαρισμα μιας ομαδας και ντεφορμαρισμα της λεω οτι δεν ειναι ...
realiser
Αυτά τα οποία έγραψα δεν τα γραφω για να γινει αντιπαραθεση με τα παιδια της ευρυάλης. Αυτό δεν εχει νόημα. Όμως ρε φίλε επειδή εχω παίξει με όλες τις ομάδες και με την ευρυάλη δυο φορές ε πραγματικα εκτός του ότι συνολικά για μενα ειναι χειρότερη ομάδα και από την γλυφάδα και την αρμενική(προσωπική μου άποψη μπορεί να είμαι λάθος) ε να κερδίζεις σερί αονα δραπετσώνα και μανδρα ε δεν γίνεται. Ασ το. Δεν σου λέω να μου πείς τι παίζει γιατί ούτε εσύ θα ξέρεις. ΑΣ μας πουν οι διοικήσεις καλύτερα. Πάντως αγωνιστικά και μόνο που μπορω να το εξετάσω οι νίκες αυτές δεν δικαιολογούνται με ΤΙΠΟΤΑ
gatsy
QUOTE(realiser @ Mar 22 2010, 13:25 ) *
Αυτά τα οποία έγραψα δεν τα γραφω για να γινει αντιπαραθεση με τα παιδια της ευρυάλης. Αυτό δεν εχει νόημα. Όμως ρε φίλε επειδή εχω παίξει με όλες τις ομάδες και με την ευρυάλη δυο φορές ε πραγματικα εκτός του ότι συνολικά για μενα ειναι χειρότερη ομάδα και από την γλυφάδα και την αρμενική(προσωπική μου άποψη μπορεί να είμαι λάθος) ε να κερδίζεις σερί αονα δραπετσώνα και μανδρα ε δεν γίνεται. Ασ το. Δεν σου λέω να μου πείς τι παίζει γιατί ούτε εσύ θα ξέρεις. ΑΣ μας πουν οι διοικήσεις καλύτερα. Πάντως αγωνιστικά και μόνο που μπορω να το εξετάσω οι νίκες αυτές δεν δικαιολογούνται με ΤΙΠΟΤΑ

αν εχει τοσο μεγαλη δυναμη η δοιηκηση της ευρυαλης γιατι δεν ανεβαζει την ομαδα ευκολα και περιμενει τις τελευταιες αγωνιστηκες να << επεμβει >> για να την σωσει ? .... αυτα ειναι πολυ απλα φαντασιωσεις και γελειοτητες και πρεπει να αποφευγονται απο πιτσιρικαδες που δεν μπορουν να δεχτουν τον υποβιβασμο .... γιατι δεν εξεταζετε το γεγονος οτι ολα αυτα τα << περιεργα >> αποτελεσματα που αναφερετε πραγματοποιουνται απο την μερα που εχει γινει η αλλαγη προπονητη και ειναι λογικο να υπαρχουν σκαμπανεβασματα μεχρι οι παιχτες να αφομοιωσουν τον τροπο παιχνιδιου του καινουργου προπονητη αλλα και της νοοτροποιας του ... αυτα τα αναφερω φυσικα για αυτους που ξερουν απο μπασκετακι και ολα αυτα τα αποτελεσματα και την αποδοση μιας ομαδας τα θεωρουν Φ Υ Σ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Κ Α !!!
realiser
QUOTE(gatsy @ Mar 22 2010, 14:27 ) *
αν εχει τοσο μεγαλη δυναμη η δοιηκηση της ευρυαλης γιατι δεν ανεβαζει την ομαδα ευκολα και περιμενει τις τελευταιες αγωνιστηκες να << επεμβει >> για να την σωσει ? .... αυτα ειναι πολυ απλα φαντασιωσεις και γελειοτητες και πρεπει να αποφευγονται απο πιτσιρικαδες που δεν μπορουν να δεχτουν τον υποβιβασμο .... γιατι δεν εξεταζετε το γεγονος οτι ολα αυτα τα << περιεργα >> αποτελεσματα που αναφερετε πραγματοποιουνται απο την μερα που εχει γινει η αλλαγη προπονητη και ειναι λογικο να υπαρχουν σκαμπανεβασματα μεχρι οι παιχτες να αφομοιωσουν τον τροπο παιχνιδιου του καινουργου προπονητη αλλα και της νοοτροποιας του ... αυτα τα αναφερω φυσικα για αυτους που ξερουν απο μπασκετακι και ολα αυτα τα αποτελεσματα και την αποδοση μιας ομαδας τα θεωρουν Φ Υ Σ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Κ Α !!!



δεν καταλαβα ποιος πιτσιρικας και ποιος δεν ξερει απο μπασκετ? ρε φιλε μην συνεχιζουμε την κουβέντα τωρα...η ομαδα σου είναι ομαδα Γ εσκανα και μου λες οτι κερδιζει μανδρα δραπετσωνα αονα σερι επειδη αλλαξε ο προπονητης???μαλλον εσυ δεν ξερεις απο μπασκετ. ξυπνα
greendevill13
QUOTE(realiser @ Mar 22 2010, 13:25 ) *
Αυτά τα οποία έγραψα δεν τα γραφω για να γινει αντιπαραθεση με τα παιδια της ευρυάλης. Αυτό δεν εχει νόημα. Όμως ρε φίλε επειδή εχω παίξει με όλες τις ομάδες και με την ευρυάλη δυο φορές ε πραγματικα εκτός του ότι συνολικά για μενα ειναι χειρότερη ομάδα και από την γλυφάδα και την αρμενική(προσωπική μου άποψη μπορεί να είμαι λάθος) ε να κερδίζεις σερί αονα δραπετσώνα και μανδρα ε δεν γίνεται. Ασ το. Δεν σου λέω να μου πείς τι παίζει γιατί ούτε εσύ θα ξέρεις. ΑΣ μας πουν οι διοικήσεις καλύτερα. Πάντως αγωνιστικά και μόνο που μπορω να το εξετάσω οι νίκες αυτές δεν δικαιολογούνται με ΤΙΠΟΤΑ

Για να λες φιλε μου οτι δεν δικαιολογούνται με τιποτε παει να πει οτι ξερεις την Ευρυαλη πολυ καλα,(τι προπονηση κανει .ποιοι ειναι οι παικτες της,ποιοι εχουν αποχωρησει,ποιοι εχουν ερθει)κ.τλ..επειδη δεν πιστευω οτι γνωριζεις καν τα ονοματα των παικτων καλο θα ηταν να μην βγαζεις συμπερασματα μονο απο 1-2 παιχνιδια γιατι ξεγελιεσαι ευκολα,,πραγματι η Ευρυαλη με την Νικαια εντος και εκτος (κερδισε και στα 2)με Αρμενικη και στα 2 (εχασε)εκανε τα χειροτερα παιχνιδια της,ομως και με τον Φάρο που ειναι η καλυτερη και ποιο ποιοτικη ομαδα οχι μονο της κατηγοριας μας και στα 2 παιχνιδια ηταν για 35 λεπτα μπροστα αλλα εχασε στο τελος..αυτο τι παει να πει..οτι ο Φάρος που εκανε πολυ κακα παιχνιδια πληρωνε τους διαιτητες (μου φαινετε πολυ αστείο παραγματικα) η πληρωνανε την Ευρυαλη αλλες ομάδες για να παιξει καλά?(ακομα πιο αστείο)..Η ομάδα εχει αλλαξει προπονητη απο το τελος του 1 γυρου και επειδη ειχε αλλαξει ηδη 2 φορες προπονητες και αυτη ηταν η 3 ειναι απολυτως φυσιολογικο αυτα τα σκαμπανεβάσματα και αν εχεις παιξει μπασκετ το ξερεις.Μια πολυ σοβαρη παραμετρος ειναι οτι και εμεις και η Γλυφάδα λογω του οτι το γηπεδο ειναι παρα πολλες ομαδες υπαρχουν πολλες βδομαδες που κανουμε και 1 προπονηση την βδομαδα και αν θες με πιστευεις ηταν πριν απο ολα αυτα τα παιχνιδια.Με τον coach Σιμο εχουμε αποκτήσει μια ταυτοτητα και εναν ρυθμο χωρις να αδικω τους προηγούμενους προπονητες..και σε παρακαλω αν θελεις ρωτα ολες τις ομαδες που εχουμε νικησει αν σε καποια απο αυτα μας εχει ευνοήσει η διατησια και εχουν χάσει αδικα και εμεις παιξαμε χειροτερα...δεν ειμαστε και η πιο ισσοροπημενη ομαδα αλλα προσπαθούμε πολυ και φαινετε αυτο μεσα στο γηπεδο...γι'αυτο παιδια των αλλων ομάδων που ολοι καταλαβαινουν απο που ειναι πριν γραψετε κατι να δουμε αν εχει δοση αληθειας και να το εξακριβώσουμε.Οπως φιλε μου κανεις δεν εγραφε τοσο καιρο πως χασαμε 6 παιχνιδια στον ποντο και μερικα απο αυτα με κακες διατησιες αλλα μεσα στο προγραμμα ειναι και αυτα.Πως χασαμε στην ΝΕΜ (δικαια) που ημασταν μπροστα με 6 ποντους 10 δευτερα πριν το τελος η πως χασαμε με τα Ταταυλα η με Προφητη η με ΑΟΝΑ???τοτε δεν ηταν στημενα τα παιχνίδια???δενυπήρχαν κακες διατησιες???δεν εστηνε τα παιχνιδι η ΕΣΚΑΝΑ??τωρα που πραγματικα για μενα παιζουμε πολυ ωραιο μπασκετ τους τελευταιους μηνες φυσικα οχι παντα γι'αυτο η ηττες με Αρμενικη τωρα σας πειραξε όλους???Παντος καλο θα ήταν να ρωτήσεις και τα παιδια που εχουμε νικησει αν εχουεμ νικησει ανετα..ακομα και στην Δραπεσώνα ρώτα τα παιδια αν νικησαμε αδικα η παιξαμε χειροτερα..και τα παιδια διαμαρτύρονται γιατι σφύριξε (που ηταν) φαουλ στο 0.01 πριν το τέλος και στο κατω κατω πηγαιναμε παραταση δεν χαναμε.Ρωτα τα παιδαι απο ΑΟΝΑ ΚΑΙ ΜΑΝΔΡΑ που μας υποτιμησανε γι'αυτο χάσανε .παιξαμε καλυτερα στοα συγκεκριμενα ματς και νικησαμε και ευκολα..γι'αυτο ειναι το ωραότερο αθλημα στο κοσμο το μπασκετακι,επει ολοι μπορουν να κερδισουν ολους.Καλη συνέχεια σε όλους και να διευκρινήσω οτι καμια ομαδα δεν εχει σωθει γιατι ετσι οπως πανε οι αμαδες μας στην Γ εθνικη βλεπω να πέφτει και 7 ομαδα.
themis7
Παιδια σορυ κι ολας αλλα εχω την αισθηση οτι εχει ανοιξει μια κουβεντα που δεν εχει νοημα και που προσβαλει ομαδες και παιδια που δινουν τον ιδρωτα τους στο γηπεδο...
Διαφωνω καθετα οτι μια ομαδα που εχασε απο τον τελευται δεν μπορει να κερδισει μετα τον πρωτο... Αυτη ειναι η ομορφια του μπασκετ... Καθε αγωνιστικη ειναι και διαφορετικη... Στον πρωτο γυρο εμας η Ευρυαλη παρολιγο να μας κερδισει στην εδρα μας και χωρις Τον Καμπουρη μαλιστα... Στο επομενο εχασε στην εδρα της απο τον Προφητη ... Και τι εγινε????? Αυτο ειναι το μπασκετ αν παιζεις καλα εχεις πιθανοτητες να κερδισεις και στην κακη σου μερα μπορεις να χασεις απο τον οποιοδηποτε....
Εμεις ειμασταν αηητητοι και κονευαμε να χασουμε απο την Νικαια που δεν ειχε νικη .... Ετσι ειναι αυτα οταν μπαινεις χαλαρος και με την μυτη ψηλα μπορει να ερθουν και φαπες....
Δεν νομιζω οτι στηνονται τα ματς..... Μην ψαχνουμε αλλοθι για κακες εμφανισεις .... Οι ομαδες περνανε φορμαρισματα και ντεφορμαρισματα μεσα στην σεζον ... Το θεμα ειναι να μπορει να διαχειριστει κανεις την δυσκολη περιοδο....
Αφηστε λοιπον τα φαντασματα και συγκεντρωθειτε στους στοχους σας.....
greendevill13
QUOTE(themis7 @ Mar 22 2010, 14:42 ) *
Παιδια σορυ κι ολας αλλα εχω την αισθηση οτι εχει ανοιξει μια κουβεντα που δεν εχει νοημα και που προσβαλει ομαδες και παιδια που δινουν τον ιδρωτα τους στο γηπεδο...
Διαφωνω καθετα οτι μια ομαδα που εχασε απο τον τελευται δεν μπορει να κερδισει μετα τον πρωτο... Αυτη ειναι η ομορφια του μπασκετ... Καθε αγωνιστικη ειναι και διαφορετικη... Στον πρωτο γυρο εμας η Ευρυαλη παρολιγο να μας κερδισει στην εδρα μας και χωρις Τον Καμπουρη μαλιστα... Στο επομενο εχασε στην εδρα της απο τον Προφητη ... Και τι εγινε????? Αυτο ειναι το μπασκετ αν παιζεις καλα εχεις πιθανοτητες να κερδισεις και στην κακη σου μερα μπορεις να χασεις απο τον οποιοδηποτε....
Εμεις ειμασταν αηητητοι και κονευαμε να χασουμε απο την Νικαια που δεν ειχε νικη .... Ετσι ειναι αυτα οταν μπαινεις χαλαρος και με την μυτη ψηλα μπορει να ερθουν και φαπες....
Δεν νομιζω οτι στηνονται τα ματς..... Μην ψαχνουμε αλλοθι για κακες εμφανισεις .... Οι ομαδες περνανε φορμαρισματα και ντεφορμαρισματα μεσα στην σεζον ... Το θεμα ειναι να μπορει να διαχειριστει κανεις την δυσκολη περιοδο....
Αφηστε λοιπον τα φαντασματα και συγκεντρωθειτε στους στοχους σας.....

Η πιο σωστη κουβέντα απο εναν ανθρωπο που δεν πολυσυμπαθώ κιολας αν και δεν εχουμε πει ουτε καλημερα ποτέ,επειδη στον 1 γύρο τον ειχαμε παρεξηγήσει ολοι μας.Συγχαρητήρια για την ανοδο προεδρε και αντε του χρόνου στην Γ εθνικη.
gatsy
QUOTE(realiser @ Mar 22 2010, 14:33 ) *
δεν καταλαβα ποιος πιτσιρικας και ποιος δεν ξερει απο μπασκετ? ρε φιλε μην συνεχιζουμε την κουβέντα τωρα...η ομαδα σου είναι ομαδα Γ εσκανα και μου λες οτι κερδιζει μανδρα δραπετσωνα αονα σερι επειδη αλλαξε ο προπονητης???μαλλον εσυ δεν ξερεις απο μπασκετ. ξυπνα

ποιος ξερει απο μπασκετ και ποιος ειναι μυρωδιας φαινεται απο αυτα που γραφεις .... καλη συνεχεια και καλη πορεια ..... στην Γ ΕΣΚΑΝΑ !
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(greendevill13 @ Mar 22 2010, 14:48 ) *
Η πιο σωστη κουβέντα απο εναν ανθρωπο που δεν πολυσυμπαθώ κιολας αν και δεν εχουμε πει ουτε καλημερα ποτέ,επειδη στον 1 γύρο τον ειχαμε παρεξηγήσει ολοι μας.Συγχαρητήρια για την ανοδο προεδρε και αντε του χρόνου στην Γ εθνικη.

Αν του πειs καλημερα ισωs να τον συμπαθησειs!!!!!!!Οσο για την ανοδο στην Γ εθνικη το ευχομαι ολοψυχα ,αλλα αυτο θα γινει μονο αν παρει στην ομαδα τον ΜΕΛΑ .Το ΝΙΚΟ ΜΕΛΑ οχι τον αλλον!!!!!!
green13aa
QUOTE(gatsy @ Mar 21 2010, 21:37 ) *
ρε μανια ξαφνικα με την ευρυαλη .... οταν στον πρωτο γυρο εχανε 6 παιχνιδια στον ποντο που εισασταν ολοι εσεισ που την κατηγορειται τωρα για δηθεν ευνοικη συμπεριφορα των διατητων απεναντι τησ και συνομωσια τησ εσκανα για την σωτηρια τησ .... πρεπει να ντρεπεστε ! και οσο αφορα το παλικαρι που ανεφερε για ιδρωμενη φανελα να ειναι σιγουροσ οτι οι παιχτεσ τησ ευρυαλησ οχι μονο την ιδρωνουν αλλα την ματωνουν !

ΦΙΛΕ GATSY ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.Ο ΡΕΑΛΙΣΕΡ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΔΕΝ ΕΠΙΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΥΑΛΗΣ.ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΤΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ Η ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΕΡΔΑΕΙ ΤΟΥΣ 4 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 5 ΠΡΩΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ 6 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΝΑ ΕΥΡΥΑΛΗ-ΠΡ.ΗΛΙΑΣ 71-72
paparazzi
ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΠΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ. ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΒΡΙΖΕΤΕ. ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΦΑΟΥΛ . ΟΜΩΣ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΕΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΕΚΕΙ. Ο ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΜΙΛΑΓΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ. ΕΙΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ. ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΣΑΚΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΠΕΙ ΠΟΤΕ Ο ΣΑΚΙΣΚΑΛ.ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ. ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ Α ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΤΕ ΚΑΡΠΑΖΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΜΑΖΕΥΕΤΕ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ. ΕΧΕΤΕ ΚΑΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΕΙ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ . ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ .ΣΤΟΝ Β ΓΥΡΟ ΕΧΕΤΕ ΡΕΚΟΡ 4 ΝΙΚΕΣ 5 ΗΤΤΕΣ . ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΕΙ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ.²
ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΑΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΜΑΤΣ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΦΥΡΑΕΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ Ν Α ΜΗΝ ΜΙΛΑΕΙ.
ΑΝ ΑΝΕΒΕΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΝΥΓΗΡΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΤΕ ΠΟΛΛΑ
green13aa
QUOTE(greendevill13 @ Mar 22 2010, 14:35 ) *
Για να λες φιλε μου οτι δεν δικαιολογούνται με τιποτε παει να πει οτι ξερεις την Ευρυαλη πολυ καλα,(τι προπονηση κανει .ποιοι ειναι οι παικτες της,ποιοι εχουν αποχωρησει,ποιοι εχουν ερθει)κ.τλ..επειδη δεν πιστευω οτι γνωριζεις καν τα ονοματα των παικτων καλο θα ηταν να μην βγαζεις συμπερασματα μονο απο 1-2 παιχνιδια γιατι ξεγελιεσαι ευκολα,,πραγματι η Ευρυαλη με την Νικαια εντος και εκτος (κερδισε και στα 2)με Αρμενικη και στα 2 (εχασε)εκανε τα χειροτερα παιχνιδια της,ομως και με τον Φάρο που ειναι η καλυτερη και ποιο ποιοτικη ομαδα οχι μονο της κατηγοριας μας και στα 2 παιχνιδια ηταν για 35 λεπτα μπροστα αλλα εχασε στο τελος..αυτο τι παει να πει..οτι ο Φάρος που εκανε πολυ κακα παιχνιδια πληρωνε τους διαιτητες (μου φαινετε πολυ αστείο παραγματικα) η πληρωνανε την Ευρυαλη αλλες ομάδες για να παιξει καλά?(ακομα πιο αστείο)..Η ομάδα εχει αλλαξει προπονητη απο το τελος του 1 γυρου και επειδη ειχε αλλαξει ηδη 2 φορες προπονητες και αυτη ηταν η 3 ειναι απολυτως φυσιολογικο αυτα τα σκαμπανεβάσματα και αν εχεις παιξει μπασκετ το ξερεις.Μια πολυ σοβαρη παραμετρος ειναι οτι και εμεις και η Γλυφάδα λογω του οτι το γηπεδο ειναι παρα πολλες ομαδες υπαρχουν πολλες βδομαδες που κανουμε και 1 προπονηση την βδομαδα και αν θες με πιστευεις ηταν πριν απο ολα αυτα τα παιχνιδια.Με τον coach Σιμο εχουμε αποκτήσει μια ταυτοτητα και εναν ρυθμο χωρις να αδικω τους προηγούμενους προπονητες..και σε παρακαλω αν θελεις ρωτα ολες τις ομαδες που εχουμε νικησει αν σε καποια απο αυτα μας εχει ευνοήσει η διατησια και εχουν χάσει αδικα και εμεις παιξαμε χειροτερα...δεν ειμαστε και η πιο ισσοροπημενη ομαδα αλλα προσπαθούμε πολυ και φαινετε αυτο μεσα στο γηπεδο...γι'αυτο παιδια των αλλων ομάδων που ολοι καταλαβαινουν απο που ειναι πριν γραψετε κατι να δουμε αν εχει δοση αληθειας και να το εξακριβώσουμε.Οπως φιλε μου κανεις δεν εγραφε τοσο καιρο πως χασαμε 6 παιχνιδια στον ποντο και μερικα απο αυτα με κακες διατησιες αλλα μεσα στο προγραμμα ειναι και αυτα.Πως χασαμε στην ΝΕΜ (δικαια) που ημασταν μπροστα με 6 ποντους 10 δευτερα πριν το τελος η πως χασαμε με τα Ταταυλα η με Προφητη η με ΑΟΝΑ???τοτε δεν ηταν στημενα τα παιχνίδια???δενυπήρχαν κακες διατησιες???δεν εστηνε τα παιχνιδι η ΕΣΚΑΝΑ??τωρα που πραγματικα για μενα παιζουμε πολυ ωραιο μπασκετ τους τελευταιους μηνες φυσικα οχι παντα γι'αυτο η ηττες με Αρμενικη τωρα σας πειραξε όλους???Παντος καλο θα ήταν να ρωτήσεις και τα παιδια που εχουμε νικησει αν εχουεμ νικησει ανετα..ακομα και στην Δραπεσώνα ρώτα τα παιδια αν νικησαμε αδικα η παιξαμε χειροτερα..και τα παιδια διαμαρτύρονται γιατι σφύριξε (που ηταν) φαουλ στο 0.01 πριν το τέλος και στο κατω κατω πηγαιναμε παραταση δεν χαναμε.Ρωτα τα παιδαι απο ΑΟΝΑ ΚΑΙ ΜΑΝΔΡΑ που μας υποτιμησανε γι'αυτο χάσανε .παιξαμε καλυτερα στοα συγκεκριμενα ματς και νικησαμε και ευκολα..γι'αυτο ειναι το ωραότερο αθλημα στο κοσμο το μπασκετακι,επει ολοι μπορουν να κερδισουν ολους.Καλη συνέχεια σε όλους και να διευκρινήσω οτι καμια ομαδα δεν εχει σωθει γιατι ετσι οπως πανε οι αμαδες μας στην Γ εθνικη βλεπω να πέφτει και 7 ομαδα.

φιλαρακο το ολοι μπορουν να κερδισουν ολους ειναι σχετικο.υποτιμας τον αντιπαλο μπαινεις στο γηπεδο με την μυτη ψηλα και βρισκεσε να χανεις ας πουμε 15 ποντους.αν ηδιαφορα δυναμικοτητας ομωσς ειναι μεγαλη σου αρκει ενα δεκαλεπτο να καλυψεισ την διαφορα και να κερδισεις.αυτη η διαφορα δυναμικοτητασ πιστευω υπαρχει αναμεσα στην μανδρα και την ευρυαλη.και να σου πω ενα παραδειγμα?αυτο το σκηνικο που σου περιεγραψα εγινε στο παιχγνιδι ΠΑΟ-ΚΑΒΑΛΑ.υπαρχει ποτε περιπτωση 100 φορες να παιξουν να κερδισει μια φορα η ΚΑΒΑΛΑ?
themis7
QUOTE(green13aa @ Mar 22 2010, 18:14 ) *
φιλαρακο το ολοι μπορουν να κερδισουν ολους ειναι σχετικο.υποτιμας τον αντιπαλο μπαινεις στο γηπεδο με την μυτη ψηλα και βρισκεσε να χανεις ας πουμε 15 ποντους.αν ηδιαφορα δυναμικοτητας ομωσς ειναι μεγαλη σου αρκει ενα δεκαλεπτο να καλυψεισ την διαφορα και να κερδισεις.αυτη η διαφορα δυναμικοτητασ πιστευω υπαρχει αναμεσα στην μανδρα και την ευρυαλη.και να σου πω ενα παραδειγμα?αυτο το σκηνικο που σου περιεγραψα εγινε στο παιχγνιδι ΠΑΟ-ΚΑΒΑΛΑ.υπαρχει ποτε περιπτωση 100 φορες να παιξουν να κερδισει μια φορα η ΚΑΒΑΛΑ?

Φιλε μου θα σου απαντησω εγω και θα σου πω οτι υπαρχουν πιθανοτητες ο Π.Α.Ο. να χασει απο την Καβαλα....
Θα σου θυμισω οτι το 2007 που ο Π.Α.Ο. κατεκτησε το triple crown εχασε απο την Ολυμπιαδα Πατρων που επεσε σουμπιτη κανοντας 3 νικες ολη την χρονια....
Επισης την χρονια που ο Ολυμπιακος εκανε το triple crown (1997) εχασε απο τον Β.Α.Ο. και τον ΠΑΠΑΓΟΥ που επεσαν εκεινη την χρονια και οι 2....
Ακομα και ο Π.Α.Ο.Κ. ΤΟΥ 1993 ... Η καλυτερη Ελληνικη ομαδα που πατησε το παρκε (ΚΟΡΦΑΣ -ΜΠΑΝΕ - ΛΕΒΙΝΓΣΤΟΝ - ΜΠΑΡΛΟΟΥ - ΠΡΟΔΟΤΗΣ) Μολις εχασε το final four της Αθηνας κατερευσε ......
Αυτο ειναι το μπασκετ φιλε μου.... Κι ο αθλητισμος γενικοτερα .... Αυτη ειναι η ομορφια του .... Ο αδυνατος να εχει μια ελπιδα απεναντι στον δυνατο... Ενοειται οτι ο δυνατος εχει τον πρωτο λογο παντα ....
Δεν νομιζω παντως οτι η Ευρυαλη εχει τοσο μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας απο την Μανδρα η απο τον Φαρο (για να μην νομιζεις οτι θεωρω εμας πιο πανω) οσο η Καβαλα με τον Π.Α.Ο. .....
Καθε ομαδα φιλε μου σε καθε παιχνιδι ωσειλει να καταθετει την ψυχη της στο γηπεδο για να δειχνει οτι ειναι η καλυτερη ....Ολα τα αλλα ειναι θεωρειες... Ολοι εχουν παραπανω κινητρο οταν παιζουν με τις ομαδες της κορυφης γιατι το γοητρο ειναι πολυ σημαντικο κινητρο....
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(themis7 @ Mar 22 2010, 19:20 ) *
Φιλε μου θα σου απαντησω εγω και θα σου πω οτι υπαρχουν πιθανοτητες ο Π.Α.Ο. να χασει απο την Καβαλα....
Θα σου θυμισω οτι το 2007 που ο Π.Α.Ο. κατεκτησε το triple crown εχασε απο την Ολυμπιαδα Πατρων που επεσε σουμπιτη κανοντας 3 νικες ολη την χρονια....
Επισης την χρονια που ο Ολυμπιακος εκανε το triple crown (1997) εχασε απο τον Β.Α.Ο. και τον ΠΑΠΑΓΟΥ που επεσαν εκεινη την χρονια και οι 2....
Ακομα και ο Π.Α.Ο.Κ. ΤΟΥ 1993 ... Η καλυτερη Ελληνικη ομαδα που πατησε το παρκε (ΚΟΡΦΑΣ -ΜΠΑΝΕ - ΛΕΒΙΝΓΣΤΟΝ - ΜΠΑΡΛΟΟΥ - ΠΡΟΔΟΤΗΣ) Μολις εχασε το final four της Αθηνας κατερευσε ......
Αυτο ειναι το μπασκετ φιλε μου.... Κι ο αθλητισμος γενικοτερα .... Αυτη ειναι η ομορφια του .... Ο αδυνατος να εχει μια ελπιδα απεναντι στον δυνατο... Ενοειται οτι ο δυνατος εχει τον πρωτο λογο παντα ....
Δεν νομιζω παντως οτι η Ευρυαλη εχει τοσο μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας απο την Μανδρα η απο τον Φαρο (για να μην νομιζεις οτι θεωρω εμας πιο πανω) οσο η Καβαλα με τον Π.Α.Ο. .....
Καθε ομαδα φιλε μου σε καθε παιχνιδι ωσειλει να καταθετει την ψυχη της στο γηπεδο για να δειχνει οτι ειναι η καλυτερη ....Ολα τα αλλα ειναι θεωρειες... Ολοι εχουν παραπανω κινητρο οταν παιζουν με τις ομαδες της κορυφης γιατι το γοητρο ειναι πολυ σημαντικο κινητρο....

Θα συμφωνησω κατα διαβολικη συμπτωση με τον φιλο μου τον themi 7,αλλα πιο πολλη με το οτι η καλυτερη Ελληνικη ομαδα που πατησε το παρκε ειναι ο ΠΑΟΚ του ΚΟΡΦΑ-ΜΠΑΝΕ ΛΕΒΙΝΓΣΤΟΝ-ΜΠΑΡΛΟΟΥ και του ΠΡΟΔΟΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!Για τον ΜΕΛΑ ομωs δεν μαs απαντησεs!Μηπωs τον εχειs κλεισει και το κραταs για εκπληξη!!!!!!
melo_11
ρε παιδια οι εκπληξεις γινονται μια φορα, το πολυ 2..απο κει και μετα δεν ειναι εκπληξη...ε μην ακουω τωρα σχολια του τυπου οτι η ευρυαλη ειναι τοσο καλη ομαδα που την μια χανει απ την αρμενικη μεσα εξω κ απο προφητη, νικαει την νικαια δυσκολα και ξαφνικα κερδιζει μανδρα,αονα κ δραπετσωνα...δεν ειναι α1 εδω...β εσκανα ειναι...δεν γινονται αυτα απ την μια μερα στην αλλη..οσο και να βρισκεσαι σε κακη η καλη μερα..
gatsy
QUOTE(melo_11 @ Mar 23 2010, 19:10 ) *
ρε παιδια οι εκπληξεις γινονται μια φορα, το πολυ 2..απο κει και μετα δεν ειναι εκπληξη...ε μην ακουω τωρα σχολια του τυπου οτι η ευρυαλη ειναι τοσο καλη ομαδα που την μια χανει απ την αρμενικη μεσα εξω κ απο προφητη, νικαει την νικαια δυσκολα και ξαφνικα κερδιζει μανδρα,αονα κ δραπετσωνα...δεν ειναι α1 εδω...β εσκανα ειναι...δεν γινονται αυτα απ την μια μερα στην αλλη..οσο και να βρισκεσαι σε κακη η καλη μερα..

μαλλον εσας της δραπετσωνας σας πονεσε τοσο πολυ η ηττα απο την ευρυαλη που κανετε καινουργιους κωδικους μονο και μονο για να πεταξετε χολη και συκοφαντια ...... ολοι αυτοι που γραφετε ξαφνικα εχετε ανοιξει κωδικους αμεσως μετα το παιχνιδι ..... τυχαιο ειναι ? ..... τοσο πολυ σας πονεσε ?
22ιος
Καλησπέρα κύριοι..

Επειδή πολλά ακούγονται για την Ευρυάλη και της "περίεργες" νίκες που έχει κάνει θα ήθελα να πω και τη δική μουυ γνώμη, κρίνοντας κυρίως από το μεταξύ μας παιχνίδι (Ευρυάλη-ΑΟΝΑ).

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι εμείς κατεβήκαμε άψυχα, χωρίς διάθεση και με τις γνωστές μας απουσίες και χάσαμε φυσιολογικότατα!!! Δε θεωρώ ότι η διαιτησία επηρέασε το ματς άσχετα αν χρεώθηκα με 4 φάουλ σε 10 λεπτά..χαχα!! Η Ευρυάλη πάλεψε το παιχνίδι, της μπήκαν τα σουτ και κέρδισε. Απλά........

Γενικά πιστεύω ότι δεν είναι τόσο κακή ομάδα όσο νομίζουν κάποιοι. Έχει τρεις παίχτες (Μακρυγιάννης, Καμπούρης και Βασιλόπουλος), που θα μπορούσαν να παίξουν σε οποιαδήποτε από τις ομάδες που είναι ανώτερα βαθμολογικά και μάλιστα να έχουν και πρωταγωνιστικό ρόλο. Το γεγονός ότι δεν πάνε καλά δε νομίζω ότι εξηγείται από το ρόστερ τους. Έχουν αλλάξει τρεις προπονητές οπότε φαντάζομαι ότι θα έχουν τα προβλήματα τους, τα οποία αντικατοπτρίζονται στην πορεία που έχουν μέχρι τώρα.

Γενικά κρίνοντας από το πρωτάθλημα και βγάζοντας Φάρο, Μάνδρα και Νίκαια εκτός, νομίζω πως οι υπόλοιπες ομάδες δεν έχουν τη χαώδη διαφορά για να θεωρούμε super εκπλήξεις κάποια αποτελέσματα. Κάποτε θα παίξεις καλά και θα κερδίσεις και κάποτε τραγικά και θα χάσεις με κατεβασμένα τα χέρια. Εμείς στον ΑΟΝΑ το διαπιστώσαμε πριν δυο αγωνιστικές στο παιχνίδι με τον Πρ.Ηλία όπου το σκορ ήταν πολύ κοντά σε όλο το παιχνίδι...Μήπως ο Προφήτης είχε βάλει το χεράκι του???Δε νομίζω, απλά εμείς ήμασταν κάκιστοι και ο Προφήτης πάλεψε το ματσακι...

Με αυτά που γράφω δε λέω ότι δεν υπάρχουν όντως περίεργα αποτελέσματα. Απλά το αποτέλεσμα το δικό μας με την Ευρυάλη κατά την άποψη μου ήταν καθαρό.

Αυτά και με συγχωρείτε αν κούρασα!

green13aa
QUOTE(22ιος @ Mar 23 2010, 20:18 ) *
Καλησπέρα κύριοι..

Επειδή πολλά ακούγονται για την Ευρυάλη και της "περίεργες" νίκες που έχει κάνει θα ήθελα να πω και τη δική μουυ γνώμη, κρίνοντας κυρίως από το μεταξύ μας παιχνίδι (Ευρυάλη-ΑΟΝΑ).

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι εμείς κατεβήκαμε άψυχα, χωρίς διάθεση και με τις γνωστές μας απουσίες και χάσαμε φυσιολογικότατα!!! Δε θεωρώ ότι η διαιτησία επηρέασε το ματς άσχετα αν χρεώθηκα με 4 φάουλ σε 10 λεπτά..χαχα!! Η Ευρυάλη πάλεψε το παιχνίδι, της μπήκαν τα σουτ και κέρδισε. Απλά........

Γενικά πιστεύω ότι δεν είναι τόσο κακή ομάδα όσο νομίζουν κάποιοι. Έχει τρεις παίχτες (Μακρυγιάννης, Καμπούρης και Βασιλόπουλος), που θα μπορούσαν να παίξουν σε οποιαδήποτε από τις ομάδες που είναι ανώτερα βαθμολογικά και μάλιστα να έχουν και πρωταγωνιστικό ρόλο. Το γεγονός ότι δεν πάνε καλά δε νομίζω ότι εξηγείται από το ρόστερ τους. Έχουν αλλάξει τρεις προπονητές οπότε φαντάζομαι ότι θα έχουν τα προβλήματα τους, τα οποία αντικατοπτρίζονται στην πορεία που έχουν μέχρι τώρα.

Γενικά κρίνοντας από το πρωτάθλημα και βγάζοντας Φάρο, Μάνδρα και Νίκαια εκτός, νομίζω πως οι υπόλοιπες ομάδες δεν έχουν τη χαώδη διαφορά για να θεωρούμε super εκπλήξεις κάποια αποτελέσματα. Κάποτε θα παίξεις καλά και θα κερδίσεις και κάποτε τραγικά και θα χάσεις με κατεβασμένα τα χέρια. Εμείς στον ΑΟΝΑ το διαπιστώσαμε πριν δυο αγωνιστικές στο παιχνίδι με τον Πρ.Ηλία όπου το σκορ ήταν πολύ κοντά σε όλο το παιχνίδι...Μήπως ο Προφήτης είχε βάλει το χεράκι του???Δε νομίζω, απλά εμείς ήμασταν κάκιστοι και ο Προφήτης πάλεψε το ματσακι...

Με αυτά που γράφω δε λέω ότι δεν υπάρχουν όντως περίεργα αποτελέσματα. Απλά το αποτέλεσμα το δικό μας με την Ευρυάλη κατά την άποψη μου ήταν καθαρό.

Αυτά και με συγχωρείτε αν κούρασα!

ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΟΣΟΥΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ. ΕΞΑΙΡΕΣΕΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΑΡΟ ΜΑΝΔΡΑ ΝΙΚΑΙΑ.ΜΑ ΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΡΟ ΕΚΤΟΣ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΜΕ ΦΑΡΟ ΓΙΑ ΤΟ +11 ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙ 65-51 ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ
baller29
Καλησπέρα σε όλους.
Μπήκα στο φόρουμ μετά απο αρκετό καιρό (η δουλειά δεν μου επέτρεψε να ασχοληθώ ούτε να πάω γήπεδο τελευταία) και εμβρόντητος είδα τα σχόλια για την Ευρυάλη. Απο την αρχή της χρονιάς επέμενα οτι η Ευρυάλη έχει πολύ μεγαλύτερες δυνατότητες απο αυτές που έχει δείξει και για να βγεί αυτό το συμπέρασμα έπρεπε να παρακολουθήσει κανείς αρκετά παιχνίδια της. Το ρόστερ ξαναλέω οτι δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο και αν ήταν λίγο πιο δυνατή στους μικρούς και οι πλέϊ-μεϊκερ της ήταν λίγο πιο συγκεντρωμενοι και τολμιροι, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά στην κορυφή της κατηγορίας. Πέρα απ'ολα αυτά όμως το βασικό πρόβλημα της Ευρυάλης φέτος, που την έβαλε σε μπελάδες ήταν προφανώς ο προπονητής. Γι'αυτό και άλλαξε 2 φορες μεσα στη χρονια! Πως περιμένετε να έχει σταθερή απόδοση μια ομάδα που περνάνε σε τόσο λίγο χρόνο 3 προπονητές απο το κεφάλι της. Ο πρώτος προπονητής ήταν μάλλον αυτός που έφταιγε για τα κενά στο ρόστερ και γέμισε την ομάδα ψηλούς αλλά την άφησε ξεκρέμαστη στους μικρούς και στον άσο και δεν μπόρεσε να πάρει 4-5 παιχνίδια με υποδεέστερες ομάδες (που όντως χάθηκαν στην λήξη). Ο δεύτερος απ'οτι έμαθα έφυγε (δεν ξέρω γιατί ούτε και τον είδα τον άνθρωπο σε πολλά παιχνίδια) και ο τρίτος είναι ο τωρινός που κι αυτός είχε τα πάνω και τα κάτω του. Και δεν λέω οτι και ο νέος προπονητής είναι ο Ομπράντοβιτς και τους έφερε σε επίπεδο Φάρου ξαφνικά. Κάθε άλλο. Αν ήταν τοσο καλός δεν θα ήταν στην Β' εσκανα (συγγνώμη και στους υπόλοιπους προπονητές αλλά έτσι είναι ρε παιδιά) και έχασε κι αυτός παιχνίδια στον πόντο απο κακες επιλογές (για τα νευρα που έχει και ακούγεται σε όλη τη Γλυφάδα σε κάθε αγώνα δε θα μιλήσω). Αλλά οι παίκτες έχουν ποιότητα και μπορούν με μια σχετική σταθερότητα (δηλαδή ίδια συστήματα για πάνω απο... ένα μήνα) να βγάλουν αυτό που πρέπει. Τώρα αρχίζουν να δένουν σιγά σιγά σαν ομάδα και να βρίσκονται στο γήπεδο. Και στο κάτω κάτω, το τέλος της σεζόν είναι η χαρά του τελευταίου. Δεν το ξέρετε αυτό? Εκει που οι πρώτοι έχουν σιγουρέψει την άνοδο και οι μεσαίοι έχουν σιγουρέψει την παραμονή και χαλαρώνουν, βρίσκουν και κάνουν οι τελευταίοι. Γιατί πρέπει ντε και καλα να είναι στημένα τα παιχνίδια. Και άντε να ήταν στημένο το ένα ματς που έληξε στον πόντο. Τα άλλα 2 που έληξαν με διαφορά? Στημένα κι αυτά? Απλά πιστεύω οτι χαλάρωσαν οι πρωτοπόροι και ταυτόχρονα κατάφεραν να δείξουν αυτό που μπορούν οι παίκτες της Ευρυάλης, λόγω σταθερότητας και μόνο.
Αυτά και ελπίζω να μην κούρασα.
ZEKO
Καλημέρα σε όλους..αφού δεν υπάρχει αγωνιστική δράση είπα να ασχοληθώ λίγο με το γηπεδικό θέμα που απασχολεί όλες τις ομάδες που δυστυχώς γι΄αυτές εδρεύουν στον Πειραιά..Αφορμή μου δόθηκε διαβάζοντας το blog του "ΠΡΟΦΗΤΗ" και όσον αφορά ενα φιλικό που έδωσαν οι πιτσιρικάδες του με τις Κουκουβάουνες, σας παραθέτω τι γράφει και θα καταλάβετε..

''Στο σωματείο της Μεταμόρφωσης υπάρχει πλούσια δραστηριότητα στις υποδομές, αφού όπως μας είπαν οι άνθρωποί του, αθλούνται περίπου 250 πιτσιρίκια. Βέβαια, έχουν ως όπλο το κλειστό γυμναστήριο "Κ. Αρβανίτης", του οποίου τη χρήση έχουν κατ' αποκλειστικότητα. Πράγματα που για τον Πειραιά του... ενάμιση κλειστού θεωρούνται αδιανόητα, και δείχνουν τη σημασία που έχει η ύπαρξη κατάλληλων χώρων άθλησης.''πηγή:www.aoprofitisilias.blogspot.com

Σε μια πόλη λοιπόν με εκατοντάδες πιτσιρίκια που θέλουν να ασχολήθουν με το μπάσκετ ,με πρώτο δημότη της έναν άνθρωπο του μπάσκετ(ήταν τουλάχιστον) και δεν υπάρχουν γήπεδα..Είναι ντροπή ή κρίμα;;

Καλό Πάσχα σε όλους..
themis7
FAROS - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 2!!!!!!!!!!!!49- 59!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΣΑΠΑΣ - ΜΕΛΑΣ - ΤΣΙΤΣΕΚΙΔΗΣ - ΧΑΙΔΕΜΕΝΟΣ - ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ - ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ - ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ - ΤΟΛΗΣ
ΕΚΑΝΑΝ ΠΛΑΚΑ ΣΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΦΑΡΟΥ.........................


ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥΣ ΑΗΤΗΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tatauliotis
Καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους τους αναγνώστες του φόρουμ.

Έχει σήμερα αγωνιστική?
leonkalf
Σήμερα κανονικά αγωνιστική.


Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΚΛ. Αλ. Σάλτας Μεγάρων 21.00 ΝΕ ΜΕγαρίδος – Παννεαπολικός
Κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 Ίκαρος/Ακαδημία – Ταταύλα
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Ευρυάλη - Γλυφάδα
1ο ΚΓΔ Νίκαίας 21.30 ΕΑ Νικαίας – Δραπετσώνα
Κλ. Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας – Μανδραϊκός
κλ. Νέο Αργυρούπολης 20.00 ΑΟΝΑ – Εν. Αρμενίων
tatauliotis
Κανένα αποτέλεσμα παιδιά?
melo_11
Καλησπερα σας,

ΑΟΝΑ 59 - 52 Αρμενικη

Αρκετα ενδιαφερον παιχνιδι στο οποιο και οι 2 ομαδες ηθελαν την νικη για διαφορετικο σκοπο η καθεμια...Παρ' ολα αυτα θα ελεγα οτι ειδικα στο τελευταιο δεκαλεπτο οι 2 ομαδες εκαναν οτι μπορουσαν για να μην κερδισουν τον αγωνα.. επι 5 λεπτα περιπου το σκορ στο τελευταιο δεκαλεπτο ηταν 52 -50 και οι επιθεσεις χανοντουσαν η μια μετα την αλλη.. Ετσι Φανηκε οτι θα κερδιζε ο πιο τυχερος και αυτος που θα νικαγε στις λεπτομερειες..και αυτος ηταν ο αονα... συγχαρητηρια και στις 2 ομαδες για την προσπαθεια τους..
alpapamarin
ΝΕ Μεγαρίδος - Παννεαπολικός 108-74
Ίκαρος/Ακαδημία - Ταταύλα 71-83 (παρ.)
Ευρυάλη – Γλυφάδα 62-53
ΕΑ Νικαίας – ΔΑΣ Δραπετσώνα 54-69
Προφ. Ηλίας – Μανδραϊκός 45-79
ΑΟΝΑ – Εν. Αρμενίων 59-52
Ελληνικό – Φάρος (13/4)

Η 24η αγωνιστικη(15/04) : Ταταύλα -ΝΕ Μεγαρίδος , Ελληνικό - Ίκαρος/Ακαδημία , Εν. Αρμενίων –Φάρος, Παννεαπολικός -Ευρυάλη , Γλυφάδα - ΕΑ Νικαίας, ΔΑΣ Δραπετσώνα - Προφ. Ηλίας , Μανδραϊκός- ΑΟΝΑ


Βαθμολογία (σε 23 αγ.)
Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ 44 23 21 2 1597 1228
2. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 43 22 21 1 1733 1294
3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 39 23 16 7 1662 1474
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο.Ν.Α. 39 23 16 7 1522 1430
5. ΤΑΤΑΥΛΑ 36 23 13 10 1490 1484
6. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 36 23 13 10 1538 1438
7. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 35 23 12 11 1564 1421
8 ΕΥΡΥΑΛΗ 35 23 12 11 1471 1471
9. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 34 22 12 10 1474 1397
10. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ 32 23 9 14 1382 1536
11 ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 31 23 8 15 1333 1447
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 27 23 4 19 1302 1526
13. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 26 23 3 20 1324 1668
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 23 23 0 23 1198 1723

*Ελληνικό και Φάρος έχουν αγώνα λιγότερο (Τρίτη 13/4 κλ. Ελληνικού 21.00)


* ΕΥΡΥΑΛΗ - ΓΛΥΦΑΔΑ 62-53(37-25)
Διαιτητές : Μπίκας , Ντζαμάρας
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Λούντζης): Δημητρίου 1, Ρόβης , Βασιλόπουλος 21(1), Βατιμπέλας 2, Κυριακίδης 2 , Καμπούρης 14(3), Μακρυγιάννης 16(1), Διακουμάκος 3(1), Αναστόπουλος 1, Τάγκαλος , Παριανός 2
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 5(1) , Κλάδης 5(1), Τσιούμας 14(4), Γκονουλού 5(1), Ρέππας 3, Γουλανδρής Α. 17 , Κοκόνας , Γρυπάρης 4

*ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 54-69(21-36)
Διαιτητές : Γεώργου, Γαβριήλ
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κηπουρός ) : Κανελλάκης , Λόντος 10, Τσιτσεκίδης 10(2), Ντώνη 6(1) ,Σαφλαγιούρας , Καραμάνης 13, Μυστακίδης , Βιρβιρόπουλος , Σπυριδονίδης 15
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Πεταλάς 6 , Μαματάς 13(1) , Ιωαννίδης 6, Αρμανίδης 10(1) , Αγγελόπουλος Ηρ. 6, Παναγιωτόπουλος 3(1), Μαγγιώρος 5, Διαθεσόπουλος 8(1), Τζοβάρας 6 , Πεζιρκιανίδης 6

*ΑΟΝΑ – ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ 59-52(33-26)
Διαιτητές : Προτούλης , Φασόλης
ΑΟΝΑ (Γιαννικάκης) : Παρασκευόπουλος 5(1) , Παγώνης 13, Λουλουδάκης , Κουγιούφας 14(3), Παπαδόπουλος 3, Λαγιόπουλος 10(1), Δελής 3, Τσιώκος 9, Χατζηρόδος 2, Κουνενής
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Αναγνωστόπουλος): Ρουμελιώτης 2, Γιετιμιάν , Σεργουνιώτης 2, Αποστολίδης, Κουλαξίζογλου 7(1), Ασημακόπουλος 6, Παπαζιάν , Αμπατζής 16, Κουρής 10(1), Σκορδίλης, Γιαμπάνης 9(1).

*ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 108-74 (58-36)
Διαιτητές : Τζαμάκου , Καρακωνσταντόπουλος
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης- Μαργέτης): Υφαντής 10(2), Φούκας 2, Τηγάνης 3(1), Βρυτιάς 2, Μετζελιώτης 23 , Παλτάογλου 4, Τσολιάκος 15(3) , Μαζιώτης 14(1), Κουλουριώτης 14(2) , Κορόσης 2 ,Θεοδόσης 17(2), Δρίτσας 2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Γκόγκογλου) : Αντωνάκος , Χριστόπουλος , Μαρίνος 24(3), Μουργκής , Μπαμπούνης , Βαλμάς , Γιαννακής 17(5) , Αντωνουσάκης 6 , Μαυροειδάκος 5(1), Θεοδωρικάκος 22(1), Ματθαίος , Κλοκάνας

*ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ - ΤΑΤΑΥΛΑ 71-83(61-61)(43-33)
Διαιτητές : Μαγγωνάκης , Φραγκιαδάκης
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος): Αθανασόπουλος 5(1), Ντεροχονεσιάν 15(1), Δοροβίτσας Γ. 2, Ρένεσης 2, Γκριτζέλης 8(1) , Μαστρογιάννης , Θεοδώρου 9, Χαρίτος , Μπαλαούρας 19(4), Αντωνομανωλάκης , Σπανογιάννης 6(2), Μητσόπουλος 5
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός – Μεϊμάρογλου): Προσελέντης 10(2) , Μπούρμπος , Μαραγκόπουλος 17, Καλεμτζάκης 26(3), Γκααφάρ 4, Νότης 11(1), Χατζόγλου 2 , Φαλιάγκας 7(1) , Καραπιπέρης 6

*ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 45-79(17-50)
Διαιτητές : Αρφαρά, Ηπιώτης
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης): Συριανός 5(1), Καρασούλος 9(1), Λαζαράκος 4, Τσιστράκης 2, Καψοκόλης 9, Στεφανής 2, Βουρνάς 7, Κάτσικας 7(1), Παυλίδης, Μουσουράκης
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Καραγιάννης 12, Πέτρου 11(3) ,Τσιλιώνης , Αβραμίδης 11(1), Μπουρβάνης 12(1), Κριεκούκης 10(2), Πατέλης 17(1) , Πρασσάς , Λάσκος , Καρράς 3(1), Μπουραντάς 3(1)

www.eskana.gr
gatsy
QUOTE(melo_11 @ Mar 23 2010, 19:10 ) *
ρε παιδια οι εκπληξεις γινονται μια φορα, το πολυ 2..απο κει και μετα δεν ειναι εκπληξη...ε μην ακουω τωρα σχολια του τυπου οτι η ευρυαλη ειναι τοσο καλη ομαδα που την μια χανει απ την αρμενικη μεσα εξω κ απο προφητη, νικαει την νικαια δυσκολα και ξαφνικα κερδιζει μανδρα,αονα κ δραπετσωνα...δεν ειναι α1 εδω...β εσκανα ειναι...δεν γινονται αυτα απ την μια μερα στην αλλη..οσο και να βρισκεσαι σε κακη η καλη μερα..

παλι η ευριαλη εστησε το παιχνιδι και κερδισε ?
navvaro81
ΛΟΓΩ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ-ΦΑΡΟΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΙΚΑΡΟΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ. ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΙΚΑΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ 10 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 6 ΛΕΠΤΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ 5 ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΡΥΘΜΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΥΚΟΛΑ. ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ Ο ΚΑΛΕΜΤΖΑΚΗΣ ΗΤΑΝ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ, Ο ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΒΑΛΕ ΚΡΙΣΙΜΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΚΑΡΟ ΞΕΧΩΡΙΣΑΝ ΟΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟΤΙΚΟΙ ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ ΚΑΙ ΓΚΡΙΤΖΕΛΗΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΖΩΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ. Ο ΙΚΑΡΟΣ ΠΙΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΕΣ ΝΙΚΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΣΟΥΝ 6 ΟΜΑΔΕΣ.
ventouzas1985
QUOTE(gatsy @ Apr 9 2010, 15:25 ) *
παλι η ευριαλη εστησε το παιχνιδι και κερδισε ?


smiley.gif ετυχε να παρακολουθησω και το χτεσινο ματς της ευρυαλης!!!
η ομαδα ειχε απειρες δυνατοτητες και την αδικει η θεση στη βαθμολογια...
αν δεν ηταν οι αρχικες ατυχιες θα ειχε ευκολα μια θεση για ανοδο!!!
διαθετει παιχταραδες οπως ο Καμπουρης , ο Βασιλοπουλος και ο Μακρυγιαννης που ειναι μεχρι και για β εθνικη κατηγορια....
δεν μπορω να βλεπω εδω μεσα οτι στηνει παιχνιδια αυτη η ομαδα οταν ο καθενας τους ειναι μια ομαδα(της κατηγοριας) μονος του!!!
ας ηρεμησουν λιγο αυτοι που τα γραφουν και ας ερθουν να ζησουν ενα παιχνιδι της ομαδας απο κοντα για να δουν οτι ολα κρινονται μεσα στο γηπεδο!!!(θα κερασω και καφε)
τα λεμε στην επομενη νικη της ομαδας!!!
Glyfada Enosi Somation
Σε περιπέτειες μπαίνει η Γλυφάδα μετά την ήττα από την Ευρυάλη.

Αν και ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, με καλές άμυνες, σωστό προσανατολισμό στην επίθεση και συγκέντρωση στο παιχνίδι της, δεν συνέχισε στον ίδιο ρυθμό. Τα λάθη διαδέχονταν το ένα το άλλο, η συγκέντρωση χάθηκε με αποτέλεσμα να χαλάσει και η αμυντική λειτουργία. Η αντίδραση ήρθε στο τελευταίο δεκάλεπτο με την άμυνα να δυναμώνει και να κρατάει την Ευρυάλη μακριά από το καλάθι αλλά οι κακές επιθετικές επιλογές και κάποια κρίσιμα λάθη έγειραν την πλάστιγγα στην μεριά της Ευρυάλης. Ευχόμαστε στα παιδιά και το προπονητικό team της Ευρυάλης καλή συνέχεια.
ΕΥΡΥΑΛΗ - ΓΛΥΦΑΔΑ 62-53 (37-25)
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Λούντζης): Δημητρίου 1, Ρόβης, Βασιλόπουλος 21(1), Βατιμπέλας 2, Κυριακίδης 2, Καμπούρης 14(3), Μακρυγιάννης 16(1), Διακουμάκος 3(1), Αναστόπουλος 1, Τάγκαλος , Παριανός 2
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 5(1), Κλάδης 5(1), Τσιούμας 14(4), Γκονουλλού 5(1), Ρέππας 3, Γουλανδρής Α. 17, Κοκονάς, Γρυπάρης 4

giorgos10
ΜΕΤΑ ΤΗΝ 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΗΣ
1.ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 429
2.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ) 399
3.ΠΑΓΩΝΗΣ (ΑΟΝΑ) 398
4.ΜΕΤΖΕΛΙΩΤΗΣ (ΜΕΓΑΡΑ) 363
5.ΜΑΖΙΩΤΗΣ (ΝΕΜ) 319
6.ΤΣΙΟΥΜΑΣ (ΓΛΥΦΑΔΑ) 317
7.ΚΑΛΕΜΤΖΑΚΗΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 315
8.ΓΚΡΙΤΖΕΛΗΣ (ΙΚΑΡΟΣ) 297
9.ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ (ΦΑΡΟΣ) 290 *
10.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ (ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ) 283
11.ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ (ΕΥΡΥΑΛΗ) 282
12. ΝΤΕΡΟΧΟΝΕΣΙΑΝ (ΙΚΑΡΟΣ) 274
13.ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 271
14.ΠΑΠΑΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΕΛΛΗΝΙΚΟ) 268 *
15.ΚΡΙΕΚΟΥΚΗΣ (ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ) 250

* ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΝΑ ΕΚΚΡΕΜΕΙ
giorgos10
QUOTE(ventouzas1985 @ Apr 9 2010, 16:37 ) *
smiley.gif ετυχε να παρακολουθησω και το χτεσινο ματς της ευρυαλης!!!
η ομαδα ειχε απειρες δυνατοτητες και την αδικει η θεση στη βαθμολογια...
αν δεν ηταν οι αρχικες ατυχιες θα ειχε ευκολα μια θεση για ανοδο!!!
διαθετει παιχταραδες οπως ο Καμπουρης , ο Βασιλοπουλος και ο Μακρυγιαννης που ειναι μεχρι και για β εθνικη κατηγορια....
δεν μπορω να βλεπω εδω μεσα οτι στηνει παιχνιδια αυτη η ομαδα οταν ο καθενας τους ειναι μια ομαδα(της κατηγοριας) μονος του!!!
ας ηρεμησουν λιγο αυτοι που τα γραφουν και ας ερθουν να ζησουν ενα παιχνιδι της ομαδας απο κοντα για να δουν οτι ολα κρινονται μεσα στο γηπεδο!!!(θα κερασω και καφε)
τα λεμε στην επομενη νικη της ομαδας!!!

ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΚΘΕΤΕΙΣ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΟΥ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ Β ΦΕΤΟΣ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 8 ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5 ΜΕ 6 ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝ ΑΝ 8Α ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ.Ο 1ΟΣ ΕΙΝΑΙ 1ΟΣ Ο 2ΟΣ ΕΙΝΑΙ 2ΟΣ...ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 9ΟΣ.ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ
gatsy
QUOTE(giorgos10 @ Apr 11 2010, 02:10 ) *
ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΚΘΕΤΕΙΣ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΟΥ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ Β ΦΕΤΟΣ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 8 ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5 ΜΕ 6 ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝ ΑΝ 8Α ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ.Ο 1ΟΣ ΕΙΝΑΙ 1ΟΣ Ο 2ΟΣ ΕΙΝΑΙ 2ΟΣ...ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 9ΟΣ.ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ

εσυ γιατι δεν μας λες σε ποια θεση εισαι ? να δουμε ποιους 6 καλους παιχτες εχεις και μιλας ειρωνικα για τον 9ο και φυσικα να δουμε σε τρεις αγωνιστικες που θα βρισκεται ο 9ς και που εσυ
giorgos10
QUOTE(gatsy @ Apr 11 2010, 15:02 ) *
εσυ γιατι δεν μας λες σε ποια θεση εισαι ? να δουμε ποιους 6 καλους παιχτες εχεις και μιλας ειρωνικα για τον 9ο και φυσικα να δουμε σε τρεις αγωνιστικες που θα βρισκεται ο 9ς και που εσυ

ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΕΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ.
alpapamarin
Ελληνικό-Φάρος : Σημειώσατε δεύτερη αναβολή λόγω απουσίας του ενός διαιτητή...
themis7
QUOTE(alpapamarin @ Apr 13 2010, 22:38 ) *
Ελληνικό-Φάρος : Σημειώσατε δεύτερη αναβολή λόγω απουσίας του ενός διαιτητή...

ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΠΝΙΣΕ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΕΣΚΑΝΑ ΞΕΧΑΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ .... ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ 50ΑΡΙΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ....
ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ........
Gogol
QUOTE(gatsy @ Apr 11 2010, 15:02 ) *
εσυ γιατι δεν μας λες σε ποια θεση εισαι ? να δουμε ποιους 6 καλους παιχτες εχεις και μιλας ειρωνικα για τον 9ο και φυσικα να δουμε σε τρεις αγωνιστικες που θα βρισκεται ο 9ς και που εσυ


Με φιλικη διαθεση, οι μεν λενε οτι η ευρυαλη στηνει ματς, και οι δε πως η ευρυαλη εχει παιχταραδες Β'Εθνικης και οτι αν ξεκιναγε καλυτερα θα χτυπαγε ανοδο.
Προσωπικα, δεν μπορω να ξερω αν στηνει ματς η οχι, αλλα μπορω εχοντας δει την ευρυαλη να κρινω την ομαδα αγωνιστικα και μονο. Ετσι, θεωρω οτι η Ευρυαλη ειναι μια ομαδα που παλευει, αλλα δεν βρισκω καθλου λογικη την αποψη οτι θα μπορουσε περισσοτερα. Ποσο καλυτερη ειναι η Ευρυαλη δηλαδη απο Γλυφαδα και Αρμενικη που ειναι για να πεσουν η απο το Ελληνικο που ειναι στα ιδια επιπεδα του βαθμολογικου πινακα?

Αυτο βεβαια, δεν μειωνει την προσπαθεια των παιδιων της Ευρυαλης, ειδικα σε ματς με ισχυροτερους οπου κερδισαν.
Αλλα αν ειναι και του χρονου στη Β' ,πιστευω πως πρεπει να ενισχιθουν αρκετα, για να κανουν κατι σοβαρο.

Κατι που δεν εχει αναφερθει, ειναι οτι η ποιοτητα της κατηγοριας φετος ειναι μειωμενη σε ΣΧΕΣΗ με προηγουμενες χρονιες,και οτι αυτο δεν προκειται να επαναλαμβανετε συνεχως.

Στα σημερινα το πιο ενδιαφερον ματς γινεται στο ελληνικο οπου Ελληνικο και Ικαρος θα τα δωσουν ολα για να μην μπλεξουν σε περιπτωση υποβιβασμου 6 ομαδων.Επισης ο Αονα θα δειξει ποσο θελει να ανεβει, αλλα νομιζω πως αν η Μανδρα κατεβει σοβαρα δεν θα εχει προβλημα.
gatsy
QUOTE(Gogol @ Apr 15 2010, 15:05 ) *
Με φιλικη διαθεση, οι μεν λενε οτι η ευρυαλη στηνει ματς, και οι δε πως η ευρυαλη εχει παιχταραδες Β'Εθνικης και οτι αν ξεκιναγε καλυτερα θα χτυπαγε ανοδο.
Προσωπικα, δεν μπορω να ξερω αν στηνει ματς η οχι, αλλα μπορω εχοντας δει την ευρυαλη να κρινω την ομαδα αγωνιστικα και μονο. Ετσι, θεωρω οτι η Ευρυαλη ειναι μια ομαδα που παλευει, αλλα δεν βρισκω καθλου λογικη την αποψη οτι θα μπορουσε περισσοτερα. Ποσο καλυτερη ειναι η Ευρυαλη δηλαδη απο Γλυφαδα και Αρμενικη που ειναι για να πεσουν η απο το Ελληνικο που ειναι στα ιδια επιπεδα του βαθμολογικου πινακα?

Αυτο βεβαια, δεν μειωνει την προσπαθεια των παιδιων της Ευρυαλης, ειδικα σε ματς με ισχυροτερους οπου κερδισαν.
Αλλα αν ειναι και του χρονου στη Β' ,πιστευω πως πρεπει να ενισχιθουν αρκετα, για να κανουν κατι σοβαρο.

Κατι που δεν εχει αναφερθει, ειναι οτι η ποιοτητα της κατηγοριας φετος ειναι μειωμενη σε ΣΧΕΣΗ με προηγουμενες χρονιες,και οτι αυτο δεν προκειται να επαναλαμβανετε συνεχως.

Στα σημερινα το πιο ενδιαφερον ματς γινεται στο ελληνικο οπου Ελληνικο και Ικαρος θα τα δωσουν ολα για να μην μπλεξουν σε περιπτωση υποβιβασμου 6 ομαδων.Επισης ο Αονα θα δειξει ποσο θελει να ανεβει, αλλα νομιζω πως αν η Μανδρα κατεβει σοβαρα δεν θα εχει προβλημα.

οσο η ευρυαλη πηγαινε απο ηττα σε ηττα δεν ασχολιοτανε κανενας μαζι της .... απο την στιγμη ομως που αρχισε να κερδιζει και να παιζει σχετικα καλο μπασκετ ολοενα ξεφυτρωνουν καινουργια μελη ! γιατι αραγε ετσι ξαφνικα ? απο την αλλη ομως κανει καλο και στο φορουμ τελικα ..... δυστηχως ομως τελειωνει και το πρωταθλημα ρε παιδια και δεν θα καταφερουν οι παιχτες της ευρυαλης να ενισχυσουν αλλο το φορουμ με καινουργια μελη !
Gogol
QUOTE(gatsy @ Apr 15 2010, 17:03 ) *
οσο η ευρυαλη πηγαινε απο ηττα σε ηττα δεν ασχολιοτανε κανενας μαζι της .... απο την στιγμη ομως που αρχισε να κερδιζει και να παιζει σχετικα καλο μπασκετ ολοενα ξεφυτρωνουν καινουργια μελη ! γιατι αραγε ετσι ξαφνικα ? απο την αλλη ομως κανει καλο και στο φορουμ τελικα ..... δυστηχως ομως τελειωνει και το πρωταθλημα ρε παιδια και δεν θα καταφερουν οι παιχτες της ευρυαλης να ενισχυσουν αλλο το φορουμ με καινουργια μελη !


Οκ, με συγχωρεις που ειπα την αποψη μου. (Μη) Απαντησεις σαν τις δικες, κακο κανουν στην ιδια την Ευρυαλη,χωρις λογο.
Δεν περιμενω καποια απαντηση, μια γνωμη εξεφρασα, και δεν αφησα και κανενα υπονουμενο νομιζω φιλε.

Το αν εσυ εισαι καχυποπτος επειδη ηταν το πρωτο μου ποστ,ειναι πραγματικα δικαιωμα σου, αλλα αν ειναι ετσι,μην διαμαρτυρεσε για τις καχυποψιες αλλων προς την δικη σου ομαδα.

Οπως και ναχει, για να ειμαι ξεκαθαρος, εγω εκρινα ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ και μονο, και οτι αλλο δεν με ενδιαφερει.

gatsy
QUOTE(Gogol @ Apr 15 2010, 17:50 ) *
Οκ, με συγχωρεις που ειπα την αποψη μου. (Μη) Απαντησεις σαν τις δικες, κακο κανουν στην ιδια την Ευρυαλη,χωρις λογο.
Δεν περιμενω καποια απαντηση, μια γνωμη εξεφρασα, και δεν αφησα και κανενα υπονουμενο νομιζω φιλε.

Το αν εσυ εισαι καχυποπτος επειδη ηταν το πρωτο μου ποστ,ειναι πραγματικα δικαιωμα σου, αλλα αν ειναι ετσι,μην διαμαρτυρεσε για τις καχυποψιες αλλων προς την δικη σου ομαδα.

Οπως και ναχει, για να ειμαι ξεκαθαρος, εγω εκρινα ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ και μονο, και οτι αλλο δεν με ενδιαφερει.

το τι κανει καλο στην ευρυαλη ασε να το κρινουν αλλοι και οχι καποιοι που κρυβονται πισω απο το φορουμ ... κανω ειδικη αναφορα στα << καινουργια >> μελη γιατι αμεσως μετα το παιχνιδι με την δραπετσωνα << συμπτωματικα>> εχουν φτιαχτει 7 - 8 καινουργια νικ που << συμπτωματικα >> ομως αναφερωνται κατα της ευρυαλης οχι με ειρωνικο τροπο ομως ( οπως λενε ολοι τους ) αλλα ? ..... επειδη οπως λες εισαι καινουργιος γιατι δεν μας λες ( εσυ και οποιος αλλος γραφει κρινωντας και κατακρινωντας μια ομαδα ) απο ποια ομαδα εισαι να μου φυγει και η << καχυποψια >>
tatauliotis
Έχουμε κανένα σημερινό αποτέλεσμα?
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
Καλησπέρα,

Ταταυλα - Ν.Ε.Μ 77-62

Με τέτοιο Νότη(+20π. με πολλά κοψίματα και ριμπάουντ) τα Ταταυλα δεν κερδίζονται. Πολύ καλό παιχνίδι από όλη την ομάδα με πάθος και πίστη για την νίκη. Ο μικρός τους πολύ καλός έβγαλε όλο το ματς χωρίς αλλαγή.Πολύ καλοί επίσης Προσελέντης και Καλεμτζάκης. Έδείχναν στο μέσα στο μάτς ότι το ήθελαν περισσότερο από τους αντίπαλους. Κάποια στιγμή η διαφορά πήγε στο +20 και εκεί όλα τελείωσαν.
Η Ν.Ε.Μ ήρθε με 8 παίκτες αλλά με όλα της τα ατού από ότι θυμάμαι. Πολύ καλές μονάδες με Μαζιώτη, Τσολιάκο, Μετζελιώτη, Υφαντή αλλά έχω την εντύπωση ότι μακρυά από την φωνακλάδικη έδρα της είναι απλά μια καλή ομάδα.
ZEKO
Δραπετσώνα-Προφήτης 73-53

Καλή εμφάνιση για τον "Προφήτη" στο εκτός έδρας ματς με την τρίτη της βαθμολογίας Δραπετσώνα. Η τελική διαφορά των 20 πόντων είναι πλασματική, αφού μέχρι το 31', με το σκορ στο 52-48, η ομάδα μας διεκδικούσε επί ίσοις όροις τη νίκη. Όμως η κούραση, αλλά και ο εκνευρισμός που προήλθε από κάποια φαλτσοσφυρίγματα των διαιτητών(4η περίοδος και για 9λεπτά η γηπεδούχος ομάδα είχε κάνει...ΕΝΑ ΦΑΟΥΛ!!και μετα λέμε για άμυνες του ΠΑΟ,ΟΣΦΠ,ΜΠΑΡΤΣΑ κτλ σεμινάριο άμυνας η Δράτσα...) έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της Δραπετσώνας, που πήρε τη νίκη, και πηγαίνει να παίξει την άνοδο την άλλη Πέμπτη στην Αργυρούπολη με τον έτερο διεκδικητή ΑΟΝΑ.Από την ομάδα μας όλα τα παιδιά προσπάθησαν αρκετά, και ο κόουτς Κάσσης έμεινε ικανοποιημένος από τη γενική εικόνα της ομάδας.
john7neapoli
paneapolikos-eyryali +32 peripoyu h eyriali...an kai den ksekinisame kala katafere h omada moy na isoropisei to paixnidi kai na perasoume mprosta me 1 ponto sto hmixrono,sto 3 dekalepto mpikame dinata kai ekei pou pistepsame oti mporoume na paraoume to paixnidi h eyryali mpike sto 4 dekalepto kai me ena eksopragmatiko paixnidi ekane peripoy ena 3-33 (an kai sta teleutaia 4 -5 lepta paiksane oi mikroi)!!!!!!!sigxaritiria sta paidia tpu paneapolikou pou an kai pesmenoi prospathoune para poly,opws kai episis sigxaritiria sta paidia tis eyryalis poy paiksane omorfo mpasket an kai itan poli astoxoi me polla xamena kalathia aifnidiasmou,edeikse pws exei fisiki katastasi aristi kai polles liseis pou emeis den eixame kai sto 4 dekalepto mas katatropose!!!thn perimename dinati alla oxi toso!emeis sxediazoume tin omada tis epomenis xronias kai an mas afine kai ligo i diaitisia se pola paixnidia isws eixame kaliteri tixi.



alitheia re paidia ton maggonaki giati ton afinoune kai sfirizei?????
d.basket
Δραπετσώνα-Προφήτης 73-53

Καλημέρα και απο εμένα στο forum.
Για το χθεσινό παιχνίδι θα συμφωνήσω με το ZEKO για την εμφάνιση του Προφήτη. Στο 1ο ημίχρονο ήταν συνεχώς κοντά στο σκόρ, ειδικά με κάτι απίστευτα τρίποντα!!!!. Όταν κόπηκαν αυτά (δεν μπορούν να μπαίνουν όλα....) αυξήθηκε και η διαφορά. Όσο για τα φάουλ (στο 4ο δεκάλεπτο), η Δραπετσώνα δεν έπαιζε καμμιά φοβερή άμυνα, εννοώ δυνατή, πιεστική, ώστε να δικαιολογεί την αντίδραση του ΖΕΚΟ και να έχει πάνω απο 1 φάουλ. Απλά η ομάδα του Προφήτη εκνευρίστηκε με 2-3 σφυρίγματα, αλλά είχαν γίνει αρκετές παρατηρήσεις πρίν τις τεχνικές ποινές....
Όσο για τη διαιτητή, δεν σηκώνει και πολλά πολλά.... Μόλις προχθές στο παιχνίδι του παιδικού Ικαρος/Έσπερος με τη Δραπετσώνα έδωσε 2!! τεχνικές ποινές σε ένα πιτσιρικά που έβρισε...
Απο την άλλη η ομάδα της Δραπετσώνας εμφανίστηκε δυνατή, σοβαρή και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν έδωσε δικαίωμα ούτε υποψία οτι θα κινδυνεύσει να χάσει το παιχνίδι.Ατυχία ο τραυματισμός του Παναγόπουλου.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους κόουτς...
Τώρα ΟΛΑ για ΟΛΑ με ΑΟΝΑ, και πιστεύω οτι αυτός θα έχει το άγχος. Εμείς θα πάμε για να νικήσουμε
alpapamarin
Ταταύλα -ΝΕ Μεγαρίδος 77-62, Ελληνικό - Ίκαρος/Ακαδημία 64-67 , Εν. Αρμενίων –Φάρος 74-72, Παννεαπολικός –Ευρυάλη 42-76 , Γλυφάδα - ΕΑ Νικαίας 60-42, ΔΑΣ Δραπετσώνα - Προφ. Ηλίας 73-53, Μανδραϊκός- ΑΟΝΑ 78-56
Η 25η αγωνιστικη(15/04) :ΝΕ Μεγαρίδος - Ελληνικό , Φάρος -Ίκαρος/Ακαδημία , Ευρυάλη –Ταταύλα , ΕΑ Νικαίας – Παννεαπολικός , Προφ. Ηλίας - Γλυφάδα , ΑΟΝΑ - ΔΑΣ Δραπετσώνα , Εν. Αρμενίων - Μανδραϊκός

Βαθμολογία (σε 24 αγ.)
Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ 46 24 22 2 1675 1284
2. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 44 23 22 1 1805 1368
3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 41 24 17 7 1735 1527
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο.Ν.Α. 40 24 16 8 1578 1508
5. ΤΑΤΑΥΛΑ 38 24 14 10 1567 1546
6 ΕΥΡΥΑΛΗ 37 24 13 11 1547 1513
7. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 37 24 13 11 1600 1515
8. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 37 24 13 11 1631 1485
9. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 35 23 12 11 1538 1464
10. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ 34 24 10 14 1446 1608
11 ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 33 24 9 15 1393 1489
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 28 24 4 20 1355 1599
13. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 27 24 3 21 1366 1744
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 24 24 0 24 1240 1783
*Ελληνικό και Φάρος έχουν αγώνα λιγότερο (Τρίτη 20/4 κλ. Ελληνικού 21.00)

*ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΕΥΡΥΑΛΗ 42-76(29-28)
Διαιτητές : Μαγγωνάκης , Βρέντας
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Γκόγκογλου) : Αντωνάκος 4, Μαρίνος 3, Μπαμπούνης , Βαλμάς , Παππάς 1 , Γιαννακής 19(3) , Αντωνουσάκης 2 , Αργυριάδης 1 , Μαυροειδάκος 3(1), Θεοδωρικάκος 7, Ματθαίος , Κλοκανάς 2
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Λούντζης): Δημητρίου 2, Ρόβης 5, Βασιλόπουλος 8 , Βατιμπέλας 3, Κυριακίδης 3, Καμπούρης 25(2), Μακρυγιάννης 9(1), Διακουμάκος , Αναστόπουλος 6, Μωραίτης 4, Τάγκαλος 5, Παριανός 6
* ΓΛΥΦΑΔΑ -ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 60-42(30-25)
Διαιτητές : Φασόλης , Λάτσης
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 5(1) , Κλάδης 6, Παλτζόγλου Αρ. 2, Τσιούμας 21(1), Γκονουλού 5, Ρέππας 2, Γουλανδρής Α. 14, Βασιλάκος 1 , Κοκονάς 2 , Γρυπάρης 2
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κηπουρός ) : Κανελλάκης , Λόντος 16(2), Τσιτσεκίδης 1, Ντώνη 10 , Μπουρβάνης 2, Μαυρίδης 1 , Καραμάνης 5, Μυστακίδης , Χατζηβασιλείου 4(1), Σπυριδονίδης 3
* ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ -ΑΟΝΑ 78-56 (41-20)
Διαιτητές : Σιώκας ,Βίλιας
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Καραγιάννης 12 , Πέτρου 5(1) ,Τσιλιώνης , Αβραμίδης 9(1) , Μπουρβάνης 11 , Κριεκούκης 5(1), Πατέλης 12, Παπαδόπουλος 15(3), Πρασσάς 2, Πάλλης , Λάσκος , Καρράς 7(1)
ΑΟΝΑ (Γιαννικάκης) : Παρασκευόπουλος 2, Παγώνης 9, Λουλουδάκης 3(1), Κουγιούφας 9(1) , Παπαδόπουλος 9(1), Λαγιόπουλος 8(1), Δελής 5(1), Τσιώκος 4, Χατζηρόδος 4, Χριστοδουλόπουλος 3(1), Κουνενής
*ΤΑΤΑΥΛΑ -ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 77-62(40-33)
Διαιτητές : Γαρδέλης , Γαρίνη
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός – Μεϊμάρογλου): Προσελέντης 12(1), Νικολαίδης , Μπούρμπος , Μαραγκόπουλος 17(2), Καλεμτζάκης 9(1) , Γκααφάρ , Νότης 28(5), Πανόπουλος , Χατζόγλου 6, Βούρτσης , Καραπιπέρης 5(1)
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης- Μαργέτης): Υφαντής 3, Τηγάνης 1 , Μετζελιώτης 13 , Παλτάογλου 4, Τσολιάκος 8(1) , Μαζιώτης 16, Κορόσης 3(1) ,Θεοδόσης 14(2)
*ΕΛΛΗΝΙΚΟ -ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 64-67 (57-57)(32-31)
Διαιτητές : Ντζαμάρας , Δανιήλ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Νικολαίδης): Παπαμαρινόπουλος 24, Καραγιάννης 3 , Ψαρουδάκης , Αρναούτης Μ. , Δερμιτζάκης 11(3), Λιοφάγος 3, Νικολάκης 21(4), Αγγελάκης , Μπούτας 2,
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος): Αθανασόπουλος 2, Ντεροχονεσιάν 10(2), Δοροβίτσας Γ. , Ρένεσης 7, Γκριτζέλης 10(1), Μαστρογιάννης 4, Θεοδώρου , Μπαλαούρας 24(5), Αντωνομανωλάκης 2, Σπανογιάννης -, Μητσόπουλος 5(1), Παπαδάκος 3
* ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 73-53(41-32)
Διαιτητές : Τζαμάκου, Δημητρόπουλος
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Αγγελόπουλος Σ. 6, Μαματάς 13, Ιωαννίδης 4, Αρμανίδης 9(3) , Παναγόπουλος 9(1), Μαρίνος 16(3), Αγγελόπουλος Ηρ. 5(1), Παναγιωτόπουλος , Μαγγιώρος 7, Καρελλάς 2 , Διαθεσόπουλος 2, Τζοβάρας ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης): Συριανός 6(1), Λαζαράκος 20(5), Τσιστράκης , Κόλιας 3 , Καψοκόλης 8, Στεφανής 5(1), Βουρνάς 9(1), Κάτσικας 2, Παυλίδης , Μουσουράκης
*ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ – ΦΑΡΟΣ 74-72(59-59)(29-29)
Διαιτητές : Κάρδαρης , Φραγκιαδάκης
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Αναγνωστόπουλος): Ρουμελιώτης 7(1), Γιετιμιάν 10(2), Αποστολίδης 2, Κουλαξίζογλου 17(2), Ασημακόπουλος 6,, Αμπατζής 13, Κουρής 10(3), Γιαμπάνης 9(1).
ΦΑΡΟΣ ( Κωνσταντινίδης ): Φωστέρης 22(4) , Γρηγοράκης 7(1), Καλύβης 3(1) ,Τζαγκαράκης 22, Πουλέρης 5(1), Τσελεμπής 8 , Δαλμυράς 5(1) , Τριανταφύλλου , Αξιώτης , Αντιπάτης

www.eskana.gr


Και λίγα λόγια για το παιχνίδι Ελληνικό-Ίκαρος.

Νομίζω ότι ήταν ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, με ένταση και πάθος. Οι άμυνες αλλά και η αστοχία των ομάδων επικράτησαν των επιθέσεων. Το Ελληνικό ήταν μπροστά με βραχεία κεφαλή στη μεγαλύτερη διάρκεια. Στο τέλος της κανονικής διάρκεια με τον Ίκαρο μπροστά με δύο πόντους το Ελληνικό χάνει δύο βολές αλλά παίρνει το επιθετικό και κερδίζει άλλες δύο βολές, τις βάζει και πάει το παιχνίδι στο χ. Επαναφορά από το κέντρο ο Ίκαρος στα 5 δευτερόλεπτα, κλέβει το Ελληνικό αλλά δεν καταφέρνει να κάνει κάτι. Παράταση. Κοντά και οι δύο ομάδες, πάμε στα τελευταία 20 δευτερόλεπτα. Ένα πόντο μπροστά ο Ίκαρος και έχει δύο βολές, βάζει τη μια και στην επίθεση το Ελληνικό, φάουλ στο τρίποντο με τη μπάλα να αναπηδάει δύο φορές στη στεφάνη και να μην μπαίνει (είχε δίκιο ο Όσιμ όταν είχε πει αυτό που είχε πει...οι παλιότεροι σίγουρα θυμούνται). Τρεις βολές το Ελληνικό, βάζουμε τη μια και μετά φάουλ στον Ίκαρο, δύο βολές, η διαφορά στους 3, τρίποντο με την εκπνοή έξω..Πολύ καλή εμφάνιση από τον Ίκαρο ο Μπαλαούρας σε εκτέλεση και οργάνωση, ουσιαστικότατος ο Γκριτζέλης που έμαθα ότι έπαιξε και τραυματίας. Εμείς πολύ πολύ άστοχοι στις βολές και κουρασμένοι, γεγονός που σίγουρα μας επηρέασε στο τέλος..Ψάχνουμε δύο νίκες στα 3 επόμενα για να είμαστε μαθηματικά οκ. Είδομεν...



Υ.Γ. Περιμένω τον φίλο Ikarosbc, να μας πεί από τη δική του οπτική γωνία τη γνώμη του για το παιχνίδι. Έχει να γράψει και καιρό!
d.basket
QUOTE (alpapamarin @ Apr 16 2010, 10:01 ) *
.......το Ελληνικό αλλά δεν καταφέρνει να κάνει κάτι. Παράταση. Κοντά και οι δύο ομάδες, πάμε στα τελευταία 20 δευτερόλεπτα. Ένα πόντο μπροστά ο Ίκαρος και έχει δύο βολές, βάζει τη μια και στην επίθεση το Ελληνικό, φάουλ στο τρίποντο με τη μπάλα να αναπηδάει δύο φορές στη στεφάνη και να μην μπαίνει (είχε δίκιο ο Όσιμ όταν είχε πει αυτό που είχε πει...οι παλιότεροι σίγουρα θυμούνται). ...........


Είναι όντως η μπάλλα αυτό που είπε ο Όσιμ φίλε........ Θυμάσε το δικό μας παιχνίδι (Ελληνικό - Δραπετσώνα) που είστε 2 πόντους μπροστά... κερδίζουμε φάουλ, 2 βολές, μπαίνει η πρώτη, η δεύτερη στεφάνι.... φόλο0υ του Στάθη, ταμλό.... 2ο φόλοου.... τίποτα..... Χάσαμε με ένα πόντο....
Εύχομε το καλύτερο πάντως .......
realiser
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ – ΦΑΡΟΣ 74-72(59-59)(29-29)

Καλημέρα σε όλους,

χτες το βράδυ η Αρμενική Έψαχνε μία νίκη ώστε να εξαντλήσει τις πιθανότητες παραμονής της στην κατηγορία στο σενάριο υποβιβασμού 4 ομάδων. Και έπαιζε με τον Φάρο. Το παιχνιδι ξεκίνησε δυνατά και στο πρώτο δεκάλεπτο ο Φάρος είχε το +6. Στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα στο 2ο δεκάλεπτο μαζέψαμε τη διαφορά που εφτασε και τους 8 και το ημίχρονο πήγε στο χ (29-29). Χαρακτηριστική η αστοχία στην ζώνη από την περιφέρεια του Φάρου. Στο γ δεκάλεπτο βρεθήκαμε να προηγούμαστε και με 7 πόντους όμως μέχρι την λήξη του δεκαλέπτου ο Φάρος την είχε μαζέψει. Τέταρτό δεκαλεπτο 1 και κατι πριν την λήψη με το σκορ στο 56-59 ο Κουρής ευστοχεί σε ένα εκπληκτικό τρίποντο από τη γωνία με καμπύλη εκτος ισορροίας και με τον αμυντικό κρεμασμένο επάνω του. Το ματς πάει στην παράταση. Ευτυχώς που τις βολές τις έκανε το νο 7 που πρέπει στο 4ο δεκάλεπτο και στην παραταση να έχασε 6-7. Στην παραταση καταφέρνουμε να πάρουμε προβάδισμα και 6 πόντων όμως ο Φάρος με γρήγορα φάουλ και 2 πολύ γρήγορες επιθέσεις πάει στην γραμμή των βολών. 2/2 από το 5 και 5.4 " για την αρμενική. Κατεβάζει ο κουλαξίζογλου την μπάλα σπλίτ πάσα στον Αποστολίδη (που μόλις έιχε περάσει στο παρκέ) και με ένα σούτ από τα 4.5 μετρα γωνία με ταμπλό στην λήξη χαρίζει στην Αρμενική μία πανάξια νίκη απέναντι στον Φάρο. Το τι έγινε μετά δεν περιγράφεται όλοι οι παίχτες ένα κουβάρι πανυγηρίζωντας μία νίκη που την χρωστούσαμε στον εαυτό μας. Μία παρεξήγηση και 2 δελτία κρατήθηκαν απο το νο 5 της Αρμενικής και το νο 10 του Φάρου. Επείδη εκέινη την ώρα δεν είδα τι συνέβη (ήμουν καβάλα στον Γιάννη Αποστολίδη ) και φώναζα σαν άλλος Σιμάο Ματε Τζούνιορ το σύνθημα του Λετο αλλά με Γιάννης, περιμένω να μας πει ο themis 7 κάποιος από τον Φάρο τι έγινε ακριβώς. Αυτό που είδα όμως ήταν η συμπεριφορά των παιχτών του Φάρου στα τελευταία καλάθια του αγώνα (πανυγήριζαν στους οπαδούς της Αρμενικής) που μόλις αυτή η τσουχτερή ήττα ήρθε όπως ήρθε βάλθηκαν να ρίξουν ξύλο.

ΥΓ1:Το νο 5 της Αρμενικής ζητάει συγνώμη για την συμπεριφορά του (με τη λήξη δινει ειρωνικά την μπάλα σε εναν παιχτη του Φάρου), καθώς είχε παρασυρθεί από την κ@υλ@ της στιγμής.

ΥΓ2: ΑΡΜΕΝΙΚΗ has BASKETBALLS και το απέδειξε χτες κερδίζοντας πανάξια το ματς.

ΥΓ3: Στην μάχη των πάγκων ο προπονητής της Αρμενικής νίκησε κατά κράτος αυτόν του Φάρου

ΥΓ4: Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο της Αρμενικής και ραντεβού την άλλη πέμπτη εκέι που τα πίναμε εχθές


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.