Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Nowitzki41
QUOTE(realiser @ Apr 16 2010, 13:02 ) *
ΥΓ1:Το νο 5 της Αρμενικής ζητάει συγνώμη για την συμπεριφορά του (με τη λήξη δινει ειρωνικά την μπάλα σε εναν παιχτη του Φάρου), καθώς είχε παρασυρθεί από την κ@υλ@ της στιγμής.

Μα καλα παλι αυτος το 5 καθε φορα παρασειτεται απο την 'κ@υλα' της στιγμης?
themis7
QUOTE(realiser @ Apr 16 2010, 11:02 ) *
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ – ΦΑΡΟΣ 74-72(59-59)(29-29)

Καλημέρα σε όλους,

χτες το βράδυ η Αρμενική Έψαχνε μία νίκη ώστε να εξαντλήσει τις πιθανότητες παραμονής της στην κατηγορία στο σενάριο υποβιβασμού 4 ομάδων. Και έπαιζε με τον Φάρο. Το παιχνιδι ξεκίνησε δυνατά και στο πρώτο δεκάλεπτο ο Φάρος είχε το +6. Στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα στο 2ο δεκάλεπτο μαζέψαμε τη διαφορά που εφτασε και τους 8 και το ημίχρονο πήγε στο χ (29-29). Χαρακτηριστική η αστοχία στην ζώνη από την περιφέρεια του Φάρου. Στο γ δεκάλεπτο βρεθήκαμε να προηγούμαστε και με 7 πόντους όμως μέχρι την λήξη του δεκαλέπτου ο Φάρος την είχε μαζέψει. Τέταρτό δεκαλεπτο 1 και κατι πριν την λήψη με το σκορ στο 56-59 ο Κουρής ευστοχεί σε ένα εκπληκτικό τρίποντο από τη γωνία με καμπύλη εκτος ισορροίας και με τον αμυντικό κρεμασμένο επάνω του. Το ματς πάει στην παράταση. Ευτυχώς που τις βολές τις έκανε το νο 7 που πρέπει στο 4ο δεκάλεπτο και στην παραταση να έχασε 6-7. Στην παραταση καταφέρνουμε να πάρουμε προβάδισμα και 6 πόντων όμως ο Φάρος με γρήγορα φάουλ και 2 πολύ γρήγορες επιθέσεις πάει στην γραμμή των βολών. 2/2 από το 5 και 5.4 " για την αρμενική. Κατεβάζει ο κουλαξίζογλου την μπάλα σπλίτ πάσα στον Αποστολίδη (που μόλις έιχε περάσει στο παρκέ) και με ένα σούτ από τα 4.5 μετρα γωνία με ταμπλό στην λήξη χαρίζει στην Αρμενική μία πανάξια νίκη απέναντι στον Φάρο. Το τι έγινε μετά δεν περιγράφεται όλοι οι παίχτες ένα κουβάρι πανυγηρίζωντας μία νίκη που την χρωστούσαμε στον εαυτό μας. Μία παρεξήγηση και 2 δελτία κρατήθηκαν απο το νο 5 της Αρμενικής και το νο 10 του Φάρου. Επείδη εκέινη την ώρα δεν είδα τι συνέβη (ήμουν καβάλα στον Γιάννη Αποστολίδη ) και φώναζα σαν άλλος Σιμάο Ματε Τζούνιορ το σύνθημα του Λετο αλλά με Γιάννης, περιμένω να μας πει ο themis 7 κάποιος από τον Φάρο τι έγινε ακριβώς. Αυτό που είδα όμως ήταν η συμπεριφορά των παιχτών του Φάρου στα τελευταία καλάθια του αγώνα (πανυγήριζαν στους οπαδούς της Αρμενικής) που μόλις αυτή η τσουχτερή ήττα ήρθε όπως ήρθε βάλθηκαν να ρίξουν ξύλο.

ΥΓ1:Το νο 5 της Αρμενικής ζητάει συγνώμη για την συμπεριφορά του (με τη λήξη δινει ειρωνικά την μπάλα σε εναν παιχτη του Φάρου), καθώς είχε παρασυρθεί από την κ@υλ@ της στιγμής.

ΥΓ2: ΑΡΜΕΝΙΚΗ has BASKETBALLS και το απέδειξε χτες κερδίζοντας πανάξια το ματς.

ΥΓ3: Στην μάχη των πάγκων ο προπονητής της Αρμενικής νίκησε κατά κράτος αυτόν του Φάρου

ΥΓ4: Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο της Αρμενικής και ραντεβού την άλλη πέμπτη εκέι που τα πίναμε εχθές



Φιλε μου καταρχην ειχα αποφασισει να μην γραψω γιατι οπως βλεπω την ομαδα του Φαρου εμεις τα εχουμε παρατησει και κανουμε ηδη διακοπες .... Τα παιδια της ομαδας αφου πετυχαν τον στοχο τουςνα εξασφαλισουν την ανοδο αηητητοι εχουν αποφασισει να το ριξουν στην τρελη και στον χαβαλε πιστευοντας οτι θα κερδιζουν μονο οι φανελες.... Στο μπασκετ ομως μονες τους οι φανελες δεν κερδιζουν... Η ηττα μας μας λοιπον δεν αποτελει εκπληξη για καποιον που ειναι κοντα στην ομαδα τον τελευταιο καιρο.... Η ομαδα που παιζει αυτην την εποχη δεν εχει σχεση με την ομαδα του Δεκεμβριου....
Γραφω ομως γιατι το ποστ σου ειναι ελαφρα ειρωνικο....
Σε ενημερωνω λοιπον οτι δεν ετσουξε καθολου η ηττα .... Για να τσουξεις καποιον πρεπει να του στερησεις κατι και εμεις δεν διακυδεβαμε τιποτα χθες.... Το αηητητο φροντισαμε να το χασουμε την προηγουμενη αγωνιστικη οποτε τα κινητρα τελειωσαν.....
Την νικη σας την πηρατε αξια καθως ειχατε μεγαλο κινητρο και καρδια(και μεγαλη τυχη.... η τελευταια βολη και το τελευταιο σουτ ειναι για χαιλαιτ) ..... Αλλα δεν ετσουξε καθολου..... Πιστεψε με....

Τωρα για ποιο λογο εγιναν στο τελος τα επεισοδεια ενω λες οτι δεν καταλαβες μετα λιγο πιο κατω παραθετεις μονος σου τον λογο .... Το νο 5 εκανε προκλητικη χειρονομια κι οπως ειναι λογικο υπηρξε αμεση αντιδραση.....
Ομως το παιδι ζητησε αμεσως συγνωμη (καταλαβε προφανως το λαθος του) και τελειωσαν εκει ....
Να ξερεις οτι δεν υπαρχει κακια γιατι αυτα συμβαινουν....
Αν δεν υπηρχε η χειρονομια να ξερεις οτι εμεις θα ειμασταν οι πρωτοι που θα σας διναμε συγχαρητηρια .... Τα αξιζετε ουτως η αλλως αλλα οταν προκαλεισαι κι εισαι μεσα στην ενταση ειναι λογικο να αντιδρας....
realiser
QUOTE(Nowitzki41 @ Apr 16 2010, 13:28 ) *
Μα καλα παλι αυτος το 5 καθε φορα παρασειτεται απο την 'κ@υλα' της στιγμης?


καλά δεν έκανε και τίποτα απλά όταν χάνεις έτσι και δεν μπορείς να το χωνέψεις τσαντίζεσαι. Αλλά ας βγει και κανενας από τον Φάρο να μας πει την άποψη του για το περιστατικό.
paparazzi
QUOTE(themis7 @ Apr 16 2010, 14:41 ) *
Φιλε μου καταρχην ειχα αποφασισει να μην γραψω γιατι οπως βλεπω την ομαδα του Φαρου εμεις τα εχουμε παρατησει και κανουμε ηδη διακοπες .... Τα παιδια της ομαδας αφου πετυχαν τον στοχο τουςνα εξασφαλισουν την ανοδο αηητητοι εχουν αποφασισει να το ριξουν στην τρελη και στον χαβαλε πιστευοντας οτι θα κερδιζουν μονο οι φανελες.... Στο μπασκετ ομως μονες τους οι φανελες δεν κερδιζουν... Η ηττα μας μας λοιπον δεν αποτελει εκπληξη για καποιον που ειναι κοντα στην ομαδα τον τελευταιο καιρο.... Η ομαδα που παιζει αυτην την εποχη δεν εχει σχεση με την ομαδα του Δεκεμβριου....
Γραφω ομως γιατι το ποστ σου ειναι ελαφρα ειρωνικο....
Σε ενημερωνω λοιπον οτι δεν ετσουξε καθολου η ηττα .... Για να τσουξεις καποιον πρεπει να του στερησεις κατι και εμεις δεν διακυδεβαμε τιποτα χθες.... Το αηητητο φροντισαμε να το χασουμε την προηγουμενη αγωνιστικη οποτε τα κινητρα τελειωσαν.....
Την νικη σας την πηρατε αξια καθως ειχατε μεγαλο κινητρο και καρδια(και μεγαλη τυχη.... η τελευταια βολη και το τελευταιο σουτ ειναι για χαιλαιτ) ..... Αλλα δεν ετσουξε καθολου..... Πιστεψε με....

Τωρα για ποιο λογο εγιναν στο τελος τα επεισοδεια ενω λες οτι δεν καταλαβες μετα λιγο πιο κατω παραθετεις μονος σου τον λογο .... Το νο 5 εκανε προκλητικη χειρονομια κι οπως ειναι λογικο υπηρξε αμεση αντιδραση.....
Ομως το παιδι ζητησε αμεσως συγνωμη (καταλαβε προφανως το λαθος του) και τελειωσαν εκει ....
Να ξερεις οτι δεν υπαρχει κακια γιατι αυτα συμβαινουν....
Αν δεν υπηρχε η χειρονομια να ξερεις οτι εμεις θα ειμασταν οι πρωτοι που θα σας διναμε συγχαρητηρια .... Τα αξιζετε ουτως η αλλως αλλα οταν προκαλεισαι κι εισαι μεσα στην ενταση ειναι λογικο να αντιδρας....

ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΧΘΕΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
skorpios10
QUOTE(realiser @ Apr 16 2010, 14:41 ) *
καλά δεν έκανε και τίποτα απλά όταν χάνεις έτσι και δεν μπορείς να το χωνέψεις τσαντίζεσαι. Αλλά ας βγει και κανενας από τον Φάρο να μας πει την άποψη του για το περιστατικό.

loipon file m akou....egw eimai to 5 gia na ksereis k me pion milas...!mpainw k grafw prwth fora...akou twra....kerdhses k sunxarhthria,edeikses na to theleis perissotero k emeis eimastan arketa xalaroi...na eisai sigouros loipon oti den mas peirazei p xasame opws to ennoeis esu oute k mas tsouzi...to epipedo afths ths omadas einai poli ipsilo gia na asxoleite me kati tetoia....hsoun kaluteros thn sugkekrimenh mera k kerdhses...terma..!twra gia to sumpaixth s,ton magkako(giati se mena petakse thn mpala) oso k kav.....na exeis afto den to kaneis,giati panw ap ola prepei na sevese...ara logika antedrasa k gw etsi meta opws k ta upoloipa paidia...k seis sthn thesh mas to idio tha kanate....tespa.mhn kollame s afta twra,kapou tha ksanavrethoume na paiksoume basketaki....kalh sunexeia na exete k evxomai na swthite...!
Koulis
QUOTE(paparazzi @ Apr 16 2010, 15:35 ) *
ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΧΘΕΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ. smiley.gif smiley.gif smiley.gif

καμία σχεση.. κανενα μπουκάλι.
κριμα που τελείωσε ετσι το ματσάκι χτες (με τσακωμους κτλ κτλ). Ηταν ματς με εναλλαγες στο προβαδισμα,για γερα νεύρα με κρισιμες επιθεσεις και αμυνες στο τέλος .
Μπραβο στο 5 για τα 4χ4 τρίποντα λιγο πριν την παράταση.. και μπράβο στην Αρμενική που ενω βρεθηκε πισω στο τέλος, το εφερε ξανά στα ίσα και κερδισε στην παράταση. Όλοι ξέρουμε οτι όταν εχεις μόνο μια ήττα σε όλο το πρωτάθλημα δύσκολα χάνεις τέτοια ματς που κρινονται στο τέλος.
Αυτό που έγινε στο τέλος ωφείλεται καθαρά στην πιεση/κουραση φιλε themi. Συγχαρητήρια στον Φαρο για την άνοδο (έστω και μέσω φορουμ) γιατι χτεσ ουτε χειραψιες δεν ανταλαξαμε με τουσ πανηγυρισμους και τις παρεξηγήσεις.
Shasha
QUOTE(skorpios10 @ Apr 16 2010, 15:54 ) *
loipon file m akou....egw eimai to 5 gia na ksereis k me pion milas...!mpainw k grafw prwth fora...akou twra....kerdhses k sunxarhthria,edeikses na to theleis perissotero k emeis eimastan arketa xalaroi...na eisai sigouros loipon oti den mas peirazei p xasame opws to ennoeis esu oute k mas tsouzi...to epipedo afths ths omadas einai poli ipsilo gia na asxoleite me kati tetoia....hsoun kaluteros thn sugkekrimenh mera k kerdhses...terma..!twra gia to sumpaixth s,ton magkako(giati se mena petakse thn mpala) oso k kav.....na exeis afto den to kaneis,giati panw ap ola prepei na sevese...ara logika antedrasa k gw etsi meta opws k ta upoloipa paidia...k seis sthn thesh mas to idio tha kanate....tespa.mhn kollame s afta twra,kapou tha ksanavrethoume na paiksoume basketaki....kalh sunexeia na exete k evxomai na swthite...!


Λοιπόν και εγώ είμαι το 5 από την Αρμενική για να ξέρεις και εσύ ποίοι λένε και τι !!!

Ναί το θέλαμε περισσότερο, ναι είμασταν καλύτεροι, και όχι δεν είσασταν χαλάροι. Μπορεί να μην είσταν φορμαρισμένοι γιατί έχετε αδειάσει αλλά το ματσάκι το θέλατε και το κυνηγήσατε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο όπου σας σκότωσε το σουτ του φίλου μου του Γιάννη 77.gif .

Ο Φάρος είναι πολύ καλή ομάδα, ολοκληρωμένη, με καλούς παίχτες & coach και δίκαια είναι στην πρώτη θέση, αυτό ακριβώς είναι που κάνει την δική μας νίκη ακόμα πιο μεγάλη. Πραγματικά ήταν μια υπερπροσπάθεια για εμάς και γιαυτό μας βγήκε η ένταση.

Όσο για τα παραλειπόμενα για να μην ρίχνεις όλη την ευθύνη σε εμάς θα σου θυμίσω ποίος ήταν αυτός που έκανε χειρονομίες στην εξέδρα μετά τα εύστοχα τριποντά του, ποίος είναι αυτός που δεν έδινε το χέρι του στον συμπαίκτη για να τον σηκώσει και ποιανού η συμπεριφορά ήταν εριστική σε όλο το παίχνιδι.

Κανένας παίκτης της Αρμενικής δεν έχει τιμωρηθεί τα τελευταία 5-7 χρόνια και δεν δέχομαι επειδή το 10 (που ούτε κάν ήταν στο παρκέ) ή κάποιοι άλλοι επειδή δεν μπορούν να ελεγξούν τα νεύρα τους και τους πιάνει το τσαμπουκοπειραιώτικο και να τιμωρηθεί η ομάδα μου.

Μαγκάγκος είναι αυτός που δεν μιλάει στο αγώνα, σου κλέβει το ματσάκι και στο τέλος σου κλείνει το μάτι!!! icon_wave.gif


skorpios10
QUOTE (Shasha @ Apr 16 2010, 17:09 ) *
Λοιπόν και εγώ είμαι το 5 από την Αρμενική για να ξέρεις και εσύ ποίοι λένε και τι !!!

Ναί το θέλαμε περισσότερο, ναι είμασταν καλύτεροι, και όχι δεν είσασταν χαλάροι. Μπορεί να μην είσταν φορμαρισμένοι γιατί έχετε αδειάσει αλλά το ματσάκι το θέλατε και το κυνηγήσατε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο όπου σας σκότωσε το σουτ του φίλου μου του Γιάννη 77.gif .

Ο Φάρος είναι πολύ καλή ομάδα, ολοκληρωμένη, με καλούς παίχτες & coach και δίκαια είναι στην πρώτη θέση, αυτό ακριβώς είναι που κάνει την δική μας νίκη ακόμα πιο μεγάλη. Πραγματικά ήταν μια υπερπροσπάθεια για εμάς και γιαυτό μας βγήκε η ένταση.

Όσο για τα παραλειπόμενα για να μην ρίχνεις όλη την ευθύνη σε εμάς θα σου θυμίσω ποίος ήταν αυτός που έκανε χειρονομίες στην εξέδρα μετά τα εύστοχα τριποντά του, ποίος είναι αυτός που δεν έδινε το χέρι του στον συμπαίκτη για να τον σηκώσει και ποιανού η συμπεριφορά ήταν εριστική σε όλο το παίχνιδι.

Κανένας παίκτης της Αρμενικής δεν έχει τιμωρηθεί τα τελευταία 5-7 χρόνια και δεν δέχομαι επειδή το 10 (που ούτε κάν ήταν στο παρκέ) ή κάποιοι άλλοι επειδή δεν μπορούν να ελεγξούν τα νεύρα τους και τους πιάνει το τσαμπουκοπειραιώτικο και να τιμωρηθεί η ομάδα μου.

Μαγκάγκος είναι αυτός που δεν μιλάει στο αγώνα, σου κλέβει το ματσάκι και στο τέλος σου κλείνει το μάτι!!! icon_wave.gif
epeidh to pas sthn antiparathesi...!gunaikoula den eimai k exw ta @@ na lew gi afta p kanw...ontws prokalesa thn eksedra as poume alla oxi me xeironomies kakes..to na kaneis na swpasoun den einai kati tragiko....!!alla simfwno oti mporei k na einai lathos..!!!esu ekanes kati xeirotero omws...egw den asxolithika me kanenan sumpaixth s oute k s esena....!den se prokalesa oute thn omada s se kanena shmeio....!to mataki magkako(an k den eisai)den mas to ekleises,apla petakses mia mpala k etrekses meta....!!!k an thes to shzhtame k apo konta,kanena provlhma gia na to lusoume....!2 mas.....!
ventouzas1985
καλησπερα και παλι φιλοι μου...
ειχα γραψειπριν καιρο οτι η ευρυαλη παει για ανοδο και μερικοι μπορει να το εβλεπαν και να γελουσαν!!!
με εμφανισεις ομως σαν τη χτεσινη νομιζω οτι αξιζει την ανοδο...
αν γινουν οι συγχωνεψεις εχει ελπιδες να προλαβει το τρενο και την πεμπτη θεση!
και παλι χτες στον αγωνα με τη Νεαπολη ηταν καταιγιστικη ιδιαιτερα στο τελευταιο δεκαλεπτο οπου κλειδωσαν τους παιχτες της Νεαπολης και τουςαφησαν στους 3 ποντους... με καταπηκτικη αμυνα για σεμιναριο και καλαθια στην επιθεση η διαφορα εκλεισε στους 34 ποντους!!!
για ακομα μια φορα ο Καμπουρης και ο Μακρυγιαννης ηταν ολα τα λεφτα για την ομαδα της ευρυαλης!!!ο πρωτος εφτασε για ακομα μια φορα ανετα σε νταμπ-νταμπλ (ποντοι και ριμπαουντ) και ο δευτερος ειχε παρει την ομαδα απτο χερι και την οδηγουσε μαεστρικα τοσο με τους ποντους του, οσο και με την καθοδηγηση των επιθεσεων!!!
πραγματικα αυτη η ομαδα ειναι πολυ καλη για την κατηγορια και αξιζει την ανοδο...
υπαρχουν βεβαια και μερικοι κακοηθεις που προσπαθουν μεσω φορουμ να σπιλωσουν την προσπαθεια της ομαδας αλλα δεν θα κατσω να ασχοληθω παραπανω...(ξερουν αυτοι)!!!
σε αυτες τις κατηγοριες ειναι τουλαχιστον γελοιο να μιλαμε για στημενα παιχνιδια. Τα παιδια αποδεικνυουν σε καθε παιχνιδι το τι αξιζουν και οποιος θελει ειναι καλεσμενος την αλλη Πεμπτη στη Γλυφαδα να το διαπιστωσει με τα ιδια του τα ματια!!!
Ραντεβου παλι την αλλη βδομαδα με τη νεα νικη!!! smiley.gif smiley.gif
ZEKO
QUOTE(d.basket @ Apr 16 2010, 10:15 ) *
Δραπετσώνα-Προφήτης 73-53

Όσο για τα φάουλ (στο 4ο δεκάλεπτο), η Δραπετσώνα δεν έπαιζε καμμιά φοβερή άμυνα, εννοώ δυνατή, πιεστική, ώστε να δικαιολογεί την αντίδραση του ΖΕΚΟ και να έχει πάνω απο 1 φάουλ. Απλά η ομάδα του Προφήτη εκνευρίστηκε με 2-3 σφυρίγματα, αλλά είχαν γίνει αρκετές παρατηρήσεις πρίν τις τεχνικές ποινές....

Απλά να ξακαθαρίσω οτι σε καμμία περίπτωση δεν χάσαμε λόγω διαιτησίας, η ομάδα σου είναι σαφώς πληρέστερη και γι'αυτο πρωταγωνιστεί άλλωστε, ωστόσο είναι σημείο αναφοράς το ένα φαουλ σε ενα δεκάλεπτο δεν συμφωνείς; Για την ακρίβεια τελειώσατε με τρία φάουλ και τα δύο τα κερδίσαμε στα τελευταία 40 δευτερόλεπτα..anyway κουβέντα να γίνεται..

Καλή επιτυχία την ερχόμενη βδομάδα..

Συγχαρητήρια στην Αρμενική της αξίζει η παραμονή..
Shasha
QUOTE(skorpios10 @ Apr 16 2010, 18:05 ) *
epeidh to pas sthn antiparathesi...!gunaikoula den eimai k exw ta @@ na lew gi afta p kanw...ontws prokalesa thn eksedra as poume alla oxi me xeironomies kakes..to na kaneis na swpasoun den einai kati tragiko....!!alla simfwno oti mporei k na einai lathos..!!!esu ekanes kati xeirotero omws...egw den asxolithika me kanenan sumpaixth s oute k s esena....!den se prokalesa oute thn omada s se kanena shmeio....!to mataki magkako(an k den eisai)den mas to ekleises,apla petakses mia mpala k etrekses meta....!!!k an thes to shzhtame k apo konta,kanena provlhma gia na to lusoume....!2 mas.....!


Για να το λήξουμε και για να δείς οτι εγώ το μπάσκετ το βλέπω σας διασκέδαση και όχι σαν τσαμπουκά, θα σου πω οτι γουστάρω να παίζω περισσότερο με παίκτες σαν και εσένα που θα με τσιτώσουν πάρα με ψοφήμια. Είσαι καλός παίκτης μάθε να διαχειρίζεσαι λίγο το irritation.

Στην τελική η καζούρα έχει πλάκα στον ερασιτεχνικό αθλητισμό. Εμένα αν μου έδινες την μπάλα στο τέλος δεν θα σε πλάκωνα θα το κρατούσα για την επόμενη φορά για να θυμάμαι να σε κερδίσω!!!

Σε παραδέχομαι όμως την γλίτωσες, δεν σου πήραν το δελτίο εσένα... εγώ θα την πληρώσω!!! rolleyes.gif
skorpios10
QUOTE(Shasha @ Apr 16 2010, 19:07 ) *
Για να το λήξουμε και για να δείς οτι εγώ το μπάσκετ το βλέπω σας διασκέδαση και όχι σαν τσαμπουκά, θα σου πω οτι γουστάρω να παίζω περισσότερο με παίκτες σαν και εσένα που θα με τσιτώσουν πάρα με ψοφήμια. Είσαι καλός παίκτης μάθε να διαχειρίζεσαι λίγο το irritation.

Στην τελική η καζούρα έχει πλάκα στον ερασιτεχνικό αθλητισμό. Εμένα αν μου έδινες την μπάλα στο τέλος δεν θα σε πλάκωνα θα το κρατούσα για την επόμενη φορά για να θυμάμαι να σε κερδίσω!!!

Σε παραδέχομαι όμως την γλίτωσες, δεν σου πήραν το δελτίο εσένα... εγώ θα την πληρώσω!!! rolleyes.gif

na ksereis oti toxeirotero pou mporeis na kaneis se emena einai na me nevriasis panw sto paixnidi..mpasketika panta!!!an to kaneis afto me "ksupnas" an eimai xalaros mexri ekeinh thn stigmh...!!k to eides afto sthn teleftaia periodo k thn paratash....!k teleiwnontas na ksereis oti egw pote den ksexnaw...na eisai sigouros oti tha se perimenw thn epomenh fora opote k an einai afth..!
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(Shasha @ Apr 16 2010, 19:07 ) *
Για να το λήξουμε και για να δείς οτι εγώ το μπάσκετ το βλέπω σας διασκέδαση και όχι σαν τσαμπουκά, θα σου πω οτι γουστάρω να παίζω περισσότερο με παίκτες σαν και εσένα που θα με τσιτώσουν πάρα με ψοφήμια. Είσαι καλός παίκτης μάθε να διαχειρίζεσαι λίγο το irritation.

Στην τελική η καζούρα έχει πλάκα στον ερασιτεχνικό αθλητισμό. Εμένα αν μου έδινες την μπάλα στο τέλος δεν θα σε πλάκωνα θα το κρατούσα για την επόμενη φορά για να θυμάμαι να σε κερδίσω!!!

Σε παραδέχομαι όμως την γλίτωσες, δεν σου πήραν το δελτίο εσένα... εγώ θα την πληρώσω!!! rolleyes.gif

Παρακολουθησα τον αγωνα ΑΡΜΕΝΙΚΗ-ΦΑΡΟΣ το οποιο ηταν ενα πολλη συναρπαστηκο παιχνιδι.Καταρχην να δωσω τα συγχαρητηρια μου στην ομαδα τηs ΑΡΜΕΝΙΚΗΣ για την νικηs η οποια ηταν περα για περα αξια.Ωστοσω πρεπει να επισημανω οτι η ομαδα του ΦΑΡΟΥ τον τελευταιο καιρο ειναι πιο χαλαρη,κατι που ειναι φυσιολογικο απο την στιγμη που εχασε το αητητο.Οσο για το συμβαν που εγινε,θελω να σου πω φιλε Shasha οτι δεν του εδωσεs την μπαλα σε μορφη δωρου για να του κανειs καζουρα,αλλα του την πεταξεs κανονικοτατα!Οσο αφορα τα δελτια αλλο ειναι να λεγεσαι SKORPIOS 10 και αλλο να λεγεσαι SHASHA!!!!!!!!!!!!!!Καλη συνεχεια και ευχομαι να μπορεσετε να σωθειτε
green13aa
QUOTE(themis7 @ Apr 16 2010, 13:41 ) *
Φιλε μου καταρχην ειχα αποφασισει να μην γραψω γιατι οπως βλεπω την ομαδα του Φαρου εμεις τα εχουμε παρατησει και κανουμε ηδη διακοπες .... Τα παιδια της ομαδας αφου πετυχαν τον στοχο τουςνα εξασφαλισουν την ανοδο αηητητοι εχουν αποφασισει να το ριξουν στην τρελη και στον χαβαλε πιστευοντας οτι θα κερδιζουν μονο οι φανελες.... Στο μπασκετ ομως μονες τους οι φανελες δεν κερδιζουν... Η ηττα μας μας λοιπον δεν αποτελει εκπληξη για καποιον που ειναι κοντα στην ομαδα τον τελευταιο καιρο.... Η ομαδα που παιζει αυτην την εποχη δεν εχει σχεση με την ομαδα του Δεκεμβριου....
Γραφω ομως γιατι το ποστ σου ειναι ελαφρα ειρωνικο....
Σε ενημερωνω λοιπον οτι δεν ετσουξε καθολου η ηττα .... Για να τσουξεις καποιον πρεπει να του στερησεις κατι και εμεις δεν διακυδεβαμε τιποτα χθες.... Το αηητητο φροντισαμε να το χασουμε την προηγουμενη αγωνιστικη οποτε τα κινητρα τελειωσαν.....
Την νικη σας την πηρατε αξια καθως ειχατε μεγαλο κινητρο και καρδια(και μεγαλη τυχη.... η τελευταια βολη και το τελευταιο σουτ ειναι για χαιλαιτ) ..... Αλλα δεν ετσουξε καθολου..... Πιστεψε με....

Τωρα για ποιο λογο εγιναν στο τελος τα επεισοδεια ενω λες οτι δεν καταλαβες μετα λιγο πιο κατω παραθετεις μονος σου τον λογο .... Το νο 5 εκανε προκλητικη χειρονομια κι οπως ειναι λογικο υπηρξε αμεση αντιδραση.....
Ομως το παιδι ζητησε αμεσως συγνωμη (καταλαβε προφανως το λαθος του) και τελειωσαν εκει ....
Να ξερεις οτι δεν υπαρχει κακια γιατι αυτα συμβαινουν....
Αν δεν υπηρχε η χειρονομια να ξερεις οτι εμεις θα ειμασταν οι πρωτοι που θα σας διναμε συγχαρητηρια .... Τα αξιζετε ουτως η αλλως αλλα οταν προκαλεισαι κι εισαι μεσα στην ενταση ειναι λογικο να αντιδρας....

Φιλε θεμη καταρχην συγχαρητηρια για την ανοδο. εισαστε πολυ καλη ομαδα και πιστευω θα πατε καλα και στην Α κατηγορια.Τωρα οσον αφορα τα του ματς αφου το 5 της αρμενικης καταλαβε το λαθος του και ζητησε αμεσως γιατι το συνεχιζει το 5 του φαρου λεγοντας εγω δεν ξεχναω και καπου θα ξαναβρεθουμε? οσον αφορα αν διακυδεβατε κατι θα σου πω το εξης.μην μου πεις δεν σας ενδιαφερει η πρωτη θεση για να σηκωσετε την κουπα του πρωταθλητη γιατι δεν θα το πιστεψω.και παλι συγχαρητηρια για την ανοδο
navvaro81
ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ 5 ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΟΠΟΤΕ 5 ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
wizard
QUOTE(navvaro81 @ Apr 17 2010, 22:57 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ 5 ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΟΠΟΤΕ 5 ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

Καλησπέρα,
Αγαπητοί φίλοι δυστυχώς μετά τα τελευταία αποτελέσματα της Γ΄Εθνικής μάλλον θα πέσουν 6 ομάδες στη Γ΄ΕΣΚΑΝΑ.
Δυστυχώς οι ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ στη Γ΄Εθνική μέσω των επιλογών τους σε παίκτες προπονητές και τον κακό προγραμματισμό τους θα δημιουργήσουν αλυσιδωτές αντιδράσεις στην Α΄, Β΄, Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ καθώς θα συμπαρασύρουν σε πτώση 3 επιπλέον ομάδες εκτός προκύρηξης.
Δε θα ήθελα σε καμμία περίπτωση νάμαι παίκτης προπονητής ή παράγοντας κάποιας ομάδας που τερμάτισε 3 θέσεις (9η)
πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και να πέφτω κατηγορία επειδή κάποιοι κύριοι στις παραπάνω κατηγορίες δεν δημιούργησαν ανταγωνιστικές ομάδες. Απαράδεκτο!
Και σκεφτείται οτι μπορεί μια συγχώνευση ή διάλυση πχ στην Α΄να δώσει ακόμα μια θέση ανόδου στη Β΄(την 4η) ενώ θα πέφτει η 9η. Μεγάλη αδικία....
Νομίζω κάτι πρέπει να αλλάξει... αλλά είναι μεγάλη κουβέντα αυτό.

ΥΓ. Βρέθηκα προχθές στο Ελληνικό και παρακολούθησα ένα καταπληκτικό παιχνίδι για γερά νεύρα και όπως αποδείχτηκε με μεγάλη σημασία, που όμως δεν κατάφερα να δω και την παράταση λόγω δουλειάς.
Θάθελα να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά και τους προπονητές και των δύο ομάδων που κατάφεραν να με στεναχωρήσουν που δεν παρακολούθησα την παράταση που έμαθα πως ήταν ανάλογου σασπένς. Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στον Μπαλαούρα του Ίκαρου (με πολλά μεγάλα σουτ).
Παραφωνία η διαιτησία κυρίως του Δανιήλ και το κακό γήπεδο για τέτοιους αγώνες.
Ευχομαι τα καλύτερα και για τις δύο ομάδες.
Δυστυχώς η φιλική σε μένα Γλυφάδα δεν καταφέρνει πλέον την παραμονή της παρά μόνο αν πέσουν τέσσερις (αδύνατο), κρίμα...
sakiskal
scorpios10 οπως σου ειπα και τηλεφωνικα εισαι αδερφος μου.... Μην ακους κανεναν!!!!!!!!!!!!!
Gogol
Πεφτει η Αγ.Παρασκευη,οποτε απο Γ πεφτουν 5 απο 1ο και 6 απο 2ο.
Αν ισχυουν αυτα και πεσουν Εθνικος Αλιμος απο 1ο ομιλο και Φοινικας, Ιωνικος και Κρονος απο 2ο ομιλο τι θα γινει?
Θα πεσει και 7η ομαδα απο την Β'Εσκανα?
Απο τα παραπανω οπως ολα δειχνουν μεχρι στιγμης,μονο ο Κρονος το παλευει
Μπορει να με διορθωσει η να με επιβεβαιωσει καποιος?
john7neapoli
QUOTE(Gogol @ Apr 19 2010, 12:15 ) *
Πεφτει η Αγ.Παρασκευη,οποτε απο Γ πεφτουν 5 απο 1ο και 6 απο 2ο.
Αν ισχυουν αυτα και πεσουν Εθνικος Αλιμος απο 1ο ομιλο και Φοινικας, Ιωνικος και Κρονος απο 2ο ομιλο τι θα γινει?
Θα πεσει και 7η ομαδα απο την Β'Εσκανα?
Απο τα παραπανω οπως ολα δειχνουν μεχρι στιγμης,μονο ο Κρονος το παλευει
Μπορει να με διορθωσει η να με επιβεβαιωσει καποιος?

Ετσι οπως ειναι τώρα η βαθμολογία αλλα και πολυ περισότερο και απο προγραμμα που ακολουθει της Γ εθνικης κατα 90% θ απέσουν 7 και ενα μικρο καλαθι κρατάμε γαι 6...!!!ειναι πολύ κρίμα τελικα αν παλεύεις ειτε να ανεβεις ειτε ν πεφτεις
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(john7neapoli @ Apr 19 2010, 12:56 ) *
Ετσι οπως ειναι τώρα η βαθμολογία αλλα και πολυ περισότερο και απο προγραμμα που ακολουθει της Γ εθνικης κατα 90% θ απέσουν 7 και ενα μικρο καλαθι κρατάμε γαι 6...!!!ειναι πολύ κρίμα τελικα αν παλεύεις ειτε να ανεβεις ειτε ν πεφτεις


Λιγο το θεμα εξηγειστε μου,απο γ εθνικη βασει προκυρηξεως δεν πεφτουν απο 4 ομαδες απο καθε ομιλο?και αναλογα ποσες πεφτουν απο β ενικη ομαδες του νοτου πεφτουν και περισσοτερες.αρα οπως ειναι αυτη η στιγμη η βαθμολογια πεφτουν απο 5 και 4 στον αλλον ομιλο νομιζω λογω οτι ο κεραυνος ειναι 5ος απο το τελος αυτην την στιγμη.αρα απο εσκανα αυτη την στιγμη πεφτουν φοινικας αλιμος και εθνικος ιωνικος ειναι στα μπαραζ για τη ωρα..αρα απο α και β πεφτουν 5 τωρα και ειδωμεν για τα χειροτερα
alpapamarin
Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι το ακόλουθο:
α) Δεν υποβιβάζεται καμία ομάδα του Νότου από Β' Εθνική. Υποβιβάζονται οι 4 τελευταίοι από τον 1ο και 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής.
β) Υποβιβάζεται μια ομάδα του Νότου από Β' Εθνική. Υποβιβάζονται οι 4 τελευταίοι της Γ' Εθνικής και οι δύο 5οι παίζουν μπαράζ.
γ) Υποβιβάζονται δύο ομάδες του Νότου από Β' Εθνική. Υποβιβάζονται οι 5 τελευταίοι από τον 1ο και 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Δεν κινδυνεύει και 3η ομάδα του Νότου από Β' Εθνική, οπότε δεν παραθέτω άλλο σενάριο. Ένα από τα α, β και γ θα συμβεί. Αν τώρα τελειώνανε τα πρωταθλήματα θα συνέβαινε το γ.
sakiskal
Οπως αναφερεις στο τριτο σεναριο το οποιο ειναι και πιο πιθανον αφου η κρονος η ο Ιωνικος Ν. μαλλον δεν θα αποφυγουν τα μπαραζ...

Τελικα με αυτο το σεναριο πεφτουν 5 ομαδες απο καθε κατηγορια της ΕΣΚΑΝΑ???
alpapamarin
Απ' ότι φαίνεται, από τον ένα όμιλο υποβιβάζονται Άλιμος και Έθνικός (όχι μαθηματικά ακόμα). Από τον άλλο υποβιβάζεται σίγουρα ο Φοίνικας και για την αποφυγή της 5ης θέσης από κάτω παλεύουν ο Κρόνος (ΕΣΚΑΝΑ), ο Ιωνικός (ΕΣΚΑΝΑ) και ο Σπόρτινγκ (ΕΣΚΑ).
Αν τελικά πέσουν 4 ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ από τη Γ' Εθνική, τότε υποβιβάζονται :
6 από Α και Β ΕΣΚΑΝΑ
7 από τη Γ ΕΣΚΑΝΑ
Αν πέσουν 3 ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ τα παραπάνω νούμερα ελαττώνονται κατά 1 κτλ.
traxonas
Στο σαιτ της ΕΟΚ, η προκηρυξη της Γ' Εθνικης λεει οτι:
α) αν πεσουν απο Β' Εθνικη , 2 ομαδες νοτου και 2 βορρα , τοτε, απο Γ' πεφτουν 5 ομαδες του 1ου ομιλου και 6 ομαδες του 2ου ομιλου
β) αν πεσουν απο Β' Εθνικη , 1 ομαδα νοτου και 3 βορρα, τοτε πεφτουν απο Γ', 5 Ομαδες του 1ου ομιλου και 5 του 2ου

Ξερετε να εχει γινει καποια διορθωτικη προκηρυξη και να μην ισχυει το παραπανω;
alpapamarin
QUOTE(traxonas @ Apr 20 2010, 11:57 ) *
Στο σαιτ της ΕΟΚ, η προκηρυξη της Γ' Εθνικης λεει οτι:
α) αν πεσουν απο Β' Εθνικη , 2 ομαδες νοτου και 2 βορρα , τοτε, απο Γ' πεφτουν 5 ομαδες του 1ου ομιλου και 6 ομαδες του 2ου ομιλου
β) αν πεσουν απο Β' Εθνικη , 1 ομαδα νοτου και 3 βορρα, τοτε πεφτουν απο Γ', 5 Ομαδες του 1ου ομιλου και 5 του 2ου

Ξερετε να εχει γινει καποια διορθωτικη προκηρυξη και να μην ισχυει το παραπανω;



Παραθέτω το Link για την ιστοσελίδα της Ομοσπονδιας. Αυτά που γράφεις είναι σωστά αλλά θα πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι στο Β Όμιλο Νότου ήταν να κατέβει και ο Ιωνικός Λαμίας (είναι όμιλος 15 ομάδων) γιαυτό και έχουν αυξημένο αριθμό ομάδων προς υποβιβασμό σε σχέση με το Α Όμιλο Νότου. Βέβαια με δεδομένο αυτό, καταλαβαίνω πως αν πέσουν 2 του Νότου από τη Β στη Γ τότε θα πέσουν 5 ομάδες από κάθε όμιλο Νότου, ενώ αν πέσει 1 του Νότου από τη Β στη Γ τότε θα πέσουν 5 από τον πρώτο όμιλο Νότου και 4 στην πράξη και ο Ιωνικός Λαμίας από το δεύτερο όμιλο Νότου.

http://www.basket.gr/cont/prok/CMen.asp
Πηγή: www.basket.gr
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(alpapamarin @ Apr 20 2010, 10:02 ) *
Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι το ακόλουθο:
α) Δεν υποβιβάζεται καμία ομάδα του Νότου από Β' Εθνική. Υποβιβάζονται οι 4 τελευταίοι από τον 1ο και 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής.
β) Υποβιβάζεται μια ομάδα του Νότου από Β' Εθνική. Υποβιβάζονται οι 4 τελευταίοι της Γ' Εθνικής και οι δύο 5οι παίζουν μπαράζ.
γ) Υποβιβάζονται δύο ομάδες του Νότου από Β' Εθνική. Υποβιβάζονται οι 5 τελευταίοι από τον 1ο και 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Δεν κινδυνεύει και 3η ομάδα του Νότου από Β' Εθνική, οπότε δεν παραθέτω άλλο σενάριο. Ένα από τα α, β και γ θα συμβεί. Αν τώρα τελειώνανε τα πρωταθλήματα θα συνέβαινε το γ.


Είναι όπως τα γράφεις τα σενάρια ακριβώς, όμως αν τελείωναν σήμερα τα πρωταθλήματα Β' και Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ θα συνέβαινε το β σενάριο και όχι το γ , αφού σήμερα το ΑΙΓΙΟ σώνεται, ενώ το μπαράζ σήμερα θα ήταν ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. - ΕΘΝΙΚΟΣ...Άρα με αυτό το σενάριο όσον αφορά την ΕΣΚΑΝΑ θα έπεφτε ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ, ο ΑΛΙΜΟΣ, και ένας εκ των ΙΩΝΙΚΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΥ , και κατά συνέπεια 5 ομάδες από καθε κατηγορία ΕΣΚΑΝΑ Α', Β' , Γ' ...
Πάμε τωρα στα πιο πιθανά σενάρια.Η λογική λέει ότι ΑΙΓΙΟ ( το οποίο έκανε αλλαγη προπονητή και ξεκίνησε με εντυπωσιακή νίκη επί της ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ) ή ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ θα σωθούν, ρίχνοντας μια ομάδα του Βορά!Η Αγία έχει πιο εύκολο πρόγραμμα, ενώ το ΑΙΓΙΟ πιο πολλές ισοβαθμίες.Παρ'όλα αυτά δεν είναι απίθανο να πέσουν και οι 2 ομάδες του νότου, αφού η μια ομάδα που κυνηγούσαν σώθηκε οριστικά (ΦΛΟΓΑ) μετά τις 2 μεγάλες νίκες που έκανε(ξέχωρα που η ΦΛΟΓΑ έχει και τα εξωγηπεδικά κονέ και αποκλείεται να την άφηναν να πέσει)...Έτσι έμειναν ουσιαστικά 5 ομάδες για μια θέση, εκ των οποίων 2 του Νότου και 3 του Βορά, εκτός αν (1%) η ΜΕΝΤ συνεχίσει την απίστευτη κατρακύλα της του 2ου γύρου και κινδυνέψει...
Για [b]τον φίλο ΤΡΑΧΟΝΑ [/b]που λέει πως από τον ένα όμιλο της Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ (αυτός με ΚΡΟΝΟ, ΙΩΝΙΚΟ, ΣΠΟΡΤΙΓΚ) πέφτουν εως 6 ομάδες, ενώ από τον άλλο όμιλο του ΕΘΝΙΚΟΥ-ΑΛΙΜΟΥ εως 5 , βάση προκύρηξης!Επειδή αυτή η απορία υπάρχει γενικώς να ξεκαθαρίσουμε ότι: Στον όμιλο του ΙΩΝΙΚΟΥ βάση προκύρηξης ξεκίνησαν 15 ομάδες και όχι 14!...Η 15η ομάδα ήταν ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ, ο οποίος δεν κατέβηκε από την 1η κιόλας αγωνιστική και έτσι στις βαθμολογιες γράφονται εξ'αρχής 14 ομάδες!Άρα όταν λέμε πως σ'αυτόν τον όμιλο πέφτουν 6 ή 5 και ο 6ος πάει μπαράζ, εννοούμε μαζι με τον ΙΩΝΙΚΟ ΛΑΜΙΑΣ!!Για να μην τα αναφέρουμε όμως όλα αυτά θεωρούμε πως οι 2 όμιλοι έχουν από 14 ομάδες και πάμε στα σενάρια που ανέφερε ο φίλος alpapamarin.
Όσον αφορά τη Γ' ΕΘΝΙΚΗ, είναι πολύ σημαντικά τα παιχνίδια αυτής της αγωνιστικής...Στον 1ο Όμιλο ο ΕΘΝΙΚΟΣ πάει στην Πάτρα να παίξει με τον ΕΣΠΕΡΟ και με νίκη μάλλον σώνεται, ενώ με ήττα πάει το πολύ μπαράζ.Να σημειώσουμε πως σε περίπτωση νίκης του ΕΘΝΙΚΟΥ, προλαβαίνει και ο ΑΛΙΜΟΣ να σωθεί (ο οποίος υποδέχεται το ΦΑΛΗΡΟ και μάλλον θα το νικήσει) και να στείλουν τον ΕΣΠΕΡΟ Π. στα μπαράζ!!Η λογική πάντως λέει ότι ΑΛΙΜΟΣ ή ΕΘΝΙΚΟΣ θα πέσει και ο άλλος θα πάει μπαράζ...
Στον 2ο Όμιλο είναι πολύ σημαντικό το ματσ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ...Με άσσο πάει μπαράζ ή ο ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ή ο ΚΡΟΝΟΣ ενώ με διπλό μάλλον πάει το ΣΠΟΡΤΙΓΚ (ή πέφτει απευθείας, αναλόγως με τη Β' ΕΘΝΙΚΗ,όπως είπαμε) που δεν έχει καμία ισοβαθμία με τις 2 ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ (έχει 0-2 νίκες από ΙΩΝΙΚΟ, οπότε και σε τριπλή πέφτει ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ!)...
alpapamarin
Ελληνικό - Φάρος : 2 (20+)

Η Αρμενική με τη νίκη της την προηγούμενη Πέμπτη, πιστεύω, πλήγωσε τον εγωισμό των παιδιών του Φάρου. Και στο επόμενό τους παιχνίδι βρεθήκαμε εμείς μπροστά τους... Παράσταση για ένα ρόλο σήμερα, με "από μηχανή θεό" τους διαιτητές.. Από ΕΣΚΑ και οι δύο, βρέθηκαν σε πολύ κακή μέρα. Σε ένα παιχνίδι με δύο αθλητικές ομάδες, αναλώθηκαν σε εκατέρωθεν ανεπάλληλα σφυρίγματα συνεχώς. Κάθε μια κάθε επαφή σφυριζόταν, με εύλογο τον εκνευρισμό και των δύο ομάδων. Τον δε Φάρο, τον χρέωσαν με 6 ή 7 τεχνικές ποινές. Ναι μεν διαμαρτύρονταν αλλά νομίζω ότι 2-3 από αυτές ήταν αστείες. Χάλασαν το παιχνίδι.
Από το Φάρο, που το ξαναλέω γυάλιζαν τα μάτια τους σήμερα, ήταν πολύ καλοί οι Τσελεμπής, Φωστέρης και Τζαγκαράκης. Πραγματικά είναι μια ομάδα, σωστά οργανωμένη σε όλα τα επίπεδα, τους εύχομαι να πάρουν το πρωτάθλημα.
Για εμάς το μόνο που έχω να πω είναι ότι πρέπει να ξυπνήσουμε όσο ακόμα κρατάμε την τύχη στα χέρια μας...

Ραντεβού με το φίλο Air23 την Πέμπτη στα Μέγαρα.
giorgos10
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΗΜΕΡΑ.ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΡΑ.ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ.ΑΠΟ ΜΕΡΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΑΝ ΠΑΠΑΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ
alpapamarin
Νομόζω ότι η λίστα διαμορφώνεται ως εξής:

ΜΕΤΑ ΤΗΝ 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1.ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 446

2.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ) 408

3.ΠΑΓΩΝΗΣ (ΑΟΝΑ) 407

4.ΜΕΤΖΕΛΙΩΤΗΣ (ΜΕΓΑΡΑ) 376

5.ΤΣΙΟΥΜΑΣ (ΓΛΥΦΑΔΑ) 338

6.ΜΑΖΙΩΤΗΣ (ΝΕΜ) 335

7.ΚΑΛΕΜΤΖΑΚΗΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 324

8.ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ (ΦΑΡΟΣ) 312 *

9.ΓΚΡΙΤΖΕΛΗΣ (ΙΚΑΡΟΣ) 307

10.ΠΑΠΑΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΕΛΛΗΝΙΚΟ) 300

11.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ (ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ) 295

12.ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ (ΕΥΡΥΑΛΗ) 291

13.ΝΤΕΡΟΧΟΝΕΣΙΑΝ (ΙΚΑΡΟΣ) 284

14.ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗΣ (ΤΑΤΑΥΛΑ) 283

15.ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ (ΕΛΛΗΝΙΚΟ) 260

*Ας ενημερώσει κάποιος από το Φάρο για τους πόντους του Τζαγκαράκη στο Ελληνικό-Φάρος
ventouzas1985
ρε παιδια τωρα ειδα τον πινακα των σκορερ!!!
σας εχω πει οτι εδω και λιγο καιρο παρακολουθω αγωνες της ευρυαλης και γραφω εδω μεσα...
ο παιχτης που ειχα ξεχωρισει ειναι με το Νο7 και λεγεται Καμπουρης και σε 3 ματς που εχω δει εχει βαλει περιπου 60 ποντους,ισως και παραπανω!!! μεσω ορο 20 δλδ!!! δεν ξερω αν ειχε καποιο τραυματισμο στον πρωτο γυρο, αλλα αποκλειεται να μην ειναι στους πρωτους σκορερ!!!
με τετοια ποσοστα χτυπαγε ευκολατους 400...
για κοιταξτε λιγο το θεμα!!!
themis7
QUOTE(alpapamarin @ Apr 20 2010, 23:09 ) *
Ελληνικό - Φάρος : 2 (20+)

Η Αρμενική με τη νίκη της την προηγούμενη Πέμπτη, πιστεύω, πλήγωσε τον εγωισμό των παιδιών του Φάρου. Και στο επόμενό τους παιχνίδι βρεθήκαμε εμείς μπροστά τους... Παράσταση για ένα ρόλο σήμερα, με "από μηχανή θεό" τους διαιτητές.. Από ΕΣΚΑ και οι δύο, βρέθηκαν σε πολύ κακή μέρα. Σε ένα παιχνίδι με δύο αθλητικές ομάδες, αναλώθηκαν σε εκατέρωθεν ανεπάλληλα σφυρίγματα συνεχώς. Κάθε μια κάθε επαφή σφυριζόταν, με εύλογο τον εκνευρισμό και των δύο ομάδων. Τον δε Φάρο, τον χρέωσαν με 6 ή 7 τεχνικές ποινές. Ναι μεν διαμαρτύρονταν αλλά νομίζω ότι 2-3 από αυτές ήταν αστείες. Χάλασαν το παιχνίδι.
Από το Φάρο, που το ξαναλέω γυάλιζαν τα μάτια τους σήμερα, ήταν πολύ καλοί οι Τσελεμπής, Φωστέρης και Τζαγκαράκης. Πραγματικά είναι μια ομάδα, σωστά οργανωμένη σε όλα τα επίπεδα, τους εύχομαι να πάρουν το πρωτάθλημα.
Για εμάς το μόνο που έχω να πω είναι ότι πρέπει να ξυπνήσουμε όσο ακόμα κρατάμε την τύχη στα χέρια μας...

Ραντεβού με το φίλο Air23 την Πέμπτη στα Μέγαρα.

Εχεις απολυτο δικιο στην αναλυση σου για το χθεσινο ματς.... Οι παιχτες μας ειχαν τρομερη διαθεση και δεν θελάνε να ξαναδωσουνε δικαιωματα..... Ευχομαι στην ομαδα του Ελληνικου να καταφερει να μεινει στην κατηγορια γιατι πιστευω οτι το αξιζει.....
Για τους διαιτητες τι να πει κανεις ....Οι ανθρωποι ηρθανε για να στειλουν μυνημα..... 7 τεχνικες ποινες κι ενα ντισκαλιφιε σ ενα πολυ ηρεμο παιχνιδι και μεταξυ των παιχτων να μην εχει ανταλαχθει κουβεντα.... ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ .....
Εμεις παμε στην Μανδρα την αλλη αγωνιστικη για να παιξουμε ενα ντερμπι με επαθλο την πρωτη θεση .... Αν δεν την αξιζουμε και κερδισουν τα παιδια της Μανδρας μπραβο τους και μαγκες θα ειναι ....
Θα ηθελα εδω να παρακαλεσω την ΕΣΚΑΝΑ επιτελους να στειλει 2 σοβαρους ανθρωπους για διαιτητες .... Για εμας το παιχνιδι αυτο θα ειναι μια γιορτη .... Ακομα και να χασουμε ειναι ωραιο να συμμετεχεις σ εναν τελικο οπως θα ειναι αυτος....
Ομως κυριοι της ΕΣΚΑΝΑ ξερω οτι εμενα δεν με γουσταρετε με τιποτα αλλα να ξερετε οτι αυτα ειναι αμφιδρομα.... Σταματηστε να στελνετε κομμαντα διαιτητες που χαλανε τα παιχνιδια.... Σεβαστειτε τον ιδρωτα των παιδιων του Φαρου και της Μανδρας και στειλτε 2 διαιτητες που οτι βλεπουν θα σφυρανε .... Κι οχι 2 διατητες που θα εκτελουν τις πρωσοπικες σας εχθρες εναντιον μου.....
Εμενα τιμωρηστε με 1 χρονο 2 χρονια 1 αιωνα οσο θελετε αλλα σεβαστειτε τα παιδια....
kala8hs
kseka8arizei i kathgoria aurio m shmantika paixnidia g t pios 8 meinei sthn kathgoria...alla t megalitero einai sthn argiroupolh....8 parei t eisitirio g thn a eskana h drapetswna h 8 tus kopsei t oneira o aona pou oloi evazan pano apo thn drapetswna stis arxes.....!!!!!egw padws 8 mai ekei n dw t paixnidi elpizw n nikisei o kaliteros....!!!
leonkalf
Το σημερινό πρόγραμμα:

Κλ. Μεγάρων Αλ. Σάλτας 21.00 ΝΕΜ – Ελληνικό
Κλ. Κερατσινίου 21.30 Φάρος - Ίκαρος/Ακαδημία
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Ευρυάλη – Ταταύλα
1ο ΚΓΔ Νικαίας 21.30 ΕΑ Νικαίας – Παννεαπολικός
Κλ. Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας – Γλυφάδα
Κλ. Νέο Αργυρούπολης 20.00 ΑΟΝΑ – Δραπετσώνα
Ν. Σμύρνης 21.45 Εν. Αρμενίων – Μανδραϊκός


Τα φώτα σήμερα είναι στραμμένα στο πολύ σημαντικό παιχνίδι που γίνεται στην Αργυρούπολη. Οι 2 ομάδες διεκδικούν την 3η θέση που οδηγεί σε άνοδο στην Α' κατηγορία.
Η Δραπετσώνα με νίκη καπαρώνει από σήμερα την 3η θέση, με ήττα κάτω από 20π. υπερέχει στην ισοβαθμία και θα θέλει νίκη την τελευταία αγωνιστική εντός έδρας με την Αρμενική.
Ο ΑΟΝΑ από την άλλη θέλει σήμερα νίκη οπωσδήποτε για να ελπίζει. Αν κερδίσει πάνω από 20π. πιάνει την Δραπετσώνα και υπερέχει στην ισοβαθμία, αν κερδίσει με λιγότερους από 20π. θα περιμένει την τελευταία αγωνιστική τυχόν στραβοπάτημα της Δραπετσώνας.
Ελπίζω σε ένα τόσο σημαντικό ματς να μαζευτεί κόσμος να το δει (παρότι στην έδρα του ο ΑΟΝΑ μαζεύει ελάχιστο κόσμο) , να γίνει ένα καθαρό και ανταγωνιστικό παιχνίδι και όσοι πάμε να το χαρούμε. Καλό παιχνίδι και στις 2 ομάδες.
john7neapoli
Εγω βλέπω σήμερα μια μεγάλη νικη του Παννεαπολικου μεσα στην Νικαια,πιστεύω οτι το αξίζουν τα παιδιά..αν δεν πηγαινα εκεί θα διάλεγα να πάω στο ντέρμπυ της Αργυρούπολης οπου βλέπω την τοπικη ομάδα να νικάει μάλλον εύκολα αν πιάσει τα στάνταρ της αποδοσης της.Θεωρω οτι έχει καλύτερη ομαδα και προπονητή και θα αξιοποιήσει την έδρα της.Πάντος καλό θα ηταν να μην αγχωθούνε οι παίκτες τον 2 ομάδων αφου οπως συμβαίνει σχεδόν πάντα και με αυτά που ακούγονται θα ανέβει σίγουρα και ο τέταρτος.Ωραίο παιχνίδι θα γίνει και στην Γλυφάδα οπου δίνω μεγαλύτερη τύχη στην Ευρυάλη λογο φορμας αν και τα Ταταύλα τον τελευταίο καιρό είναι και αυτά πολυ ανεβασμένα.Το μπαμ μπορεί να γίνει στα Μέγαρα οπου το Ελληνικο θα παίξει το τελευταίο χαρτί του για να παραμείνει αν και τα Μέγαρα θα κυνηγήσουν την νίκη γιατί με 2 ήττες θα έχουν σοβαρό πρόβλημα αν πεσουν τελικά 6 ομάδες και με 2 νίκες θα πιάσουν την 5 θέση (αν εχουν τις ισοβαθμίες δεν ξερω) και θα εχουν λιγες ελπίδες για ανοδο αν και εφόσον γινει καμιά συγχώνευση η διαλύσουν τιποτα ομάδες απο πάνω.Μάνδρα και Φάρος σιγουρα θα νικήσουν,και ντέρμπι απογοητευμένων μαζι με το δικό μας θα γίνει στα καμίνια μεταξυ Προφήτη και Γλυφάδας.




QUOTE (ventouzas1985 @ Apr 21 2010, 17:29 ) *
ρε παιδια τωρα ειδα τον πινακα των σκορερ!!!
σας εχω πει οτι εδω και λιγο καιρο παρακολουθω αγωνες της ευρυαλης και γραφω εδω μεσα...
ο παιχτης που ειχα ξεχωρισει ειναι με το Νο7 και λεγεται Καμπουρης και σε 3 ματς που εχω δει εχει βαλει περιπου 60 ποντους,ισως και παραπανω!!! μεσω ορο 20 δλδ!!! δεν ξερω αν ειχε καποιο τραυματισμο στον πρωτο γυρο, αλλα αποκλειεται να μην ειναι στους πρωτους σκορερ!!!
με τετοια ποσοστα χτυπαγε ευκολατους 400...
για κοιταξτε λιγο το θεμα!!!

Με εναν πρόχειρο υπολογισμό που εκανα και απλη πρόσθεση απο το site της ΕΣΚΑΝΑ γιατί μου αρέσουν τα στατιστικα και αριθμοι εχες δικιο φιλε μου,ο Καμπουρης εχει περίπου 340 πόντους.
themis7
ΦΑΡΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ 1 (21Π)
Τελευταια εμφανιση για φετος δτην εδρα μας .... Κρατησαμε το αηητητο 15-0....
Το παιχνιδι ηταν αμφιροπο μεχρι το 30 .... Απο εκει και περα ξεφυγαμε ....Μαλλον οι 2 ηττες μας κανανε καλο γιατι τα παιδια εχουν ξαναβρει την διαθεση και το παθος τους....
Για τον Σιωκα που ηρθε να διαιτητευσει παλι τι να πει κανεις???????????? Τεχνικες ποινες κι αντιαθλητικα φαουλ και 14 λεπτα χωρις φαουλ.... Οι ανθρωποι ειναι ανεκδιηγητοι.......

Ραντεβου στην Μανδρα για τον τελικο και να μην ξεχασουν ο φιλος μου ο Πατελης και ο Γριβας τα αρνια για μετα..........!!!!!!!


Ο Α.Ο.Ν.Α. κερδισε την Δραπετσωνα αλλα με 11π διαφορα οποτε η Δραπετσωνα κραταει την τυχη της στα χερια της στο τελευταιο ματς με την Αρμενικη.....
Nowitzki41
AONA-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ:81-69
Nowitzki41
NΕΜ-ΕΛΛΗΝΙΚΟ ξερουμε τελικο σκορ?
gatsy
QUOTE(Nowitzki41 @ Apr 23 2010, 01:16 ) *
NΕΜ-ΕΛΛΗΝΙΚΟ ξερουμε τελικο σκορ?

ευρυαλη - ταταυλα 1 ( 8 ποντους νομιζω )
ventouzas1985
καλησπερα και παλι!!!
καταπληκτικο ματς εδωσε και παλι η Ευρυαλη σημερα και πηρε σπουδαια νικη απεναντι στα Ταταυλα!!!
για αλλη μια φορα σημερα ο Μακρυγιαννης ηταν συγκινητικος και με σπουδαια τριποντα στο τελος εδωσε τη νικη στην ομαδα!!
οποιος ειχε αντιρησεις για τις δυνατοτητες της ομαδας σημερα μπορει να πηρε την απαντηση του!!!
ολη η ομαδα απεδωσε καταπληκτικα και πηρε μια απολυτα δικαια νικη...
η ανοδος πλεον δεν φανταζει με τρελο ονειρο , αλλα με πραγματικοτητα!!
θα τα ξαναπουμε οταν τελειωσει το πρωταθλημα νικηφορα!!!
wizard
QUOTE(ventouzas1985 @ Apr 23 2010, 02:49 ) *
καλησπερα και παλι!!!
καταπληκτικο ματς εδωσε και παλι η Ευρυαλη σημερα και πηρε σπουδαια νικη απεναντι στα Ταταυλα!!!
για αλλη μια φορα σημερα ο Μακρυγιαννης ηταν συγκινητικος και με σπουδαια τριποντα στο τελος εδωσε τη νικη στην ομαδα!!
οποιος ειχε αντιρησεις για τις δυνατοτητες της ομαδας σημερα μπορει να πηρε την απαντηση του!!!
ολη η ομαδα απεδωσε καταπληκτικα και πηρε μια απολυτα δικαια νικη...
η ανοδος πλεον δεν φανταζει με τρελο ονειρο , αλλα με πραγματικοτητα!!
θα τα ξαναπουμε οταν τελειωσει το πρωταθλημα νικηφορα!!!

Συγνώμη φίλε αλλά ποιά άνοδος είναι πραγματικότητα?????
Μάλλον έχεις μπερδευτεί. Στην καλύτερη περίπτωση θα τερματίσετε 5οι (άν κερδίσετε το Ελληνικό και 6οι ή 7οι-ανάλογα με το Μεγαρίδα-Ικαρος), από που προκύπτει ότι ανεβαίνουν 5 ομάδες?

Πάντως συγχαρητήρια για τη σημερινή σας νίκη, αλλά λίγο ψυχραιμία...



QUOTE(Nowitzki41 @ Apr 23 2010, 01:16 ) *
NΕΜ-ΕΛΛΗΝΙΚΟ ξερουμε τελικο σκορ?

60-48 με πολύ μέτρια εμφάνιση για το Ελληνικό, κυρίως επιθετικά. Δυστυχώς μάλλον απρόσμενα το Ελληνικό θα αποχαιρετήσει τη Β΄ΕΣΚΑΝΑ (αν πέσει 6η ομάδα-μάλλον σίγουρο). Βέβαια η κατηγορία χάθηκε μέσα στο Ελληνικό με Ίκαρο(κυρίως) και Φάρο!
ventouzas1985
QUOTE(wizard @ Apr 23 2010, 03:21 ) *
Συγνώμη φίλε αλλά ποιά άνοδος είναι πραγματικότητα?????
Μάλλον έχεις μπερδευτεί. Στην καλύτερη περίπτωση θα τερματίσετε 5οι (άν κερδίσετε το Ελληνικό και 6οι ή 7οι-ανάλογα με το Μεγαρίδα-Ικαρος), από που προκύπτει ότι ανεβαίνουν 5 ομάδες?

Πάντως συγχαρητήρια για τη σημερινή σας νίκη, αλλά λίγο ψυχραιμία...




60-48 με πολύ μέτρια εμφάνιση για το Ελληνικό, κυρίως επιθετικά. Δυστυχώς μάλλον απρόσμενα το Ελληνικό θα αποχαιρετήσει τη Β΄ΕΣΚΑΝΑ (αν πέσει 6η ομάδα-μάλλον σίγουρο). Βέβαια η κατηγορία χάθηκε μέσα στο Ελληνικό με Ίκαρο(κυρίως) και Φάρο!



ψυχραιμος ειμαι ρε συ...
εδω και καιρο ελεγα για 5η θεση οπου υπο προυποθεσεις αδηγει στην ανοδο!!!
αν και θα επρεπε με το υλικο που διαθετουε να ειμαστε χαλαρα στην Α του χρονου, μας εκατσαν στραβες και παλευουμε...
αν γινουν συγχωνευσεις τοτε και οι 5οι θα ανεβουν!!
leonkalf
ΝΕ Μεγαρίδος - Ελληνικό 60-48
Φάρος - Ίκαρος/Ακαδημία 78-57
Ευρυάλη – Ταταύλα 62-54
ΕΑ Νικαίας – Παννεαπολικός 77-71
Προφ. Ηλίας - Γλυφάδα 56-70
ΑΟΝΑ - ΔΑΣ Δραπετσώνα 81-69
Εν. Αρμενίων - Μανδραϊκός 54-71


Βαθμολογία (σε 25 αγ.)
Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 48 25 23 2 1958 1481
2. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ 48 25 23 2 1746 1338
3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 42 25 17 8 1804 1608
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο.Ν.Α. 42 25 17 8 1659 1577
5. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 39 25 14 11 1660 1563
6 ΕΥΡΥΑΛΗ 39 25 14 11 1609 1567
7. ΤΑΤΑΥΛΑ 39 25 14 11 1621 1608
8. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 38 25 13 12 1688 1563
9. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 37 25 12 13 1642 1599
10. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ 35 25 10 15 1500 1679
11 ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 35 25 10 15 1463 1545
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 29 25 4 21 1411 1669
13. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 28 25 3 22 1437 1821
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 26 25 1 24 1317 1854


Η τελευταία 26η αγωνιστικη(29/04) : Ίκαρος/Ακαδημία-ΝΕ Μεγαρίδος, Μανδραϊκός-Φάρος, Ελληνικό-Ευρυάλη , Ταταύλα - ΕΑ Νικαίας, Παννεαπολικός-Προφ. Ηλίας, Γλυφάδα - ΑΟΝΑ, ΔΑΣ Δραπετσώνα - Εν. Αρμενίων .

Όλα τα ματς ξεκινούν στις 21.00 πλην του αγώνα Παννεαπολικός–Προφ.Ηλίας (21.30)



* ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 77-71(31-42)
Διαιτητές : Αρφαρά , Βίλιας
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κηπουρός ) : Κανελλάκης 2, Λόντος 16(1), Τσιτσεκίδης 8(2) , Ντώνη 22(1), Μπουρβάνης , Σαφλαγιούρας , Μαυρίδης 1, Καραμάνης 13(1) , Μυστακίδης, Χατζηβασιλείου, Σπυριδονίδης 13(1), Βιρβιρόπουλος 2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Γκόγκογλου) : Αντωνάκος 6, Τιτάκης 3(1), Σοφιανός , Μαρίνος 14(2), Μπαμπούνης 2, Βαλμάς 2, Γιαννακής 10(1) , Αντωνουσάκης 2 , Μαυροειδάκος 6, Θεοδωρικάκος 19(1) , Ματθαίος 7(1) , Κλοκανάς

* ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ- ΓΛΥΦΑΔΑ 56-70(24-33)
Διαιτητές : Ντζαμάρας , Δανιήλ
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης): Συριανός 4(1), Λαζαράκος 11(3), Τσιστράκης 12, , Καψοκόλης 19, Στεφανής, Κάτσικας 3 , Μουσουράκης ,Καρασούλος 7(1)
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 14(4) , Κλάδης 16, Παλτζόγλου Αρ., Τσιούμας 12(1), Γκονουλού 8(2), Ρέππας 2, Γουλανδρής Α. 4, Βασιλάκος 2 , Κοκονάς 6 , Γρυπάρης 4

* ΕΥΡΥΑΛΗ -ΤΑΤΑΥΛΑ 62-54(32-32)
Διαιτητές : Τζαμάκου , Δελαγραμμάτικας
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Λούντζης): Δημητρίου , Βασιλόπουλος 16(1) , Βατιμπέλας 2, Κυριακίδης , Καμπούρης 12(1), Μακρυγιάννης 19(4), Αναστόπουλος 5, Μωραίτης , Τάγκαλος 8, Παριανός
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός – Μεϊμάρογλου): Προσελέντης 8(1), Μπούρμπος , Μαραγκόπουλος 18(2), Καλεμτζάκης 8 , Γκααφάρ 5, Νότης 8(2), Χατζόγλου 2, Φαλιάγκας , Καραπιπέρης 5(1)

* ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ 60-48(27-20)
Διαιτητές : Βρέντας. Λάτσης
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης- Μαργέτης): Υφαντής 4, Τηγάνης 3 ,Φούκας - Μετζελιώτης 9 , Τσολιάκος 13(2) , Μαζιώτης 10(1),Κουλουριώτης 4 Κορόσης ,Θεοδόσης 17(1)
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Νικολαίδης): Παπαμαρινόπουλος 3, Καραγιάννης 2 , Ψαρουδάκης -, Αρναούτης Μ. 6 , Λιοφάγος 5(1), Νικολάκης 9, Αγγελάκης 6(1), Μπούτας 8. Τσιλιγγίρης 9(2)

* ΑΟΝΑ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 81-69(36-35)
Διαιτητές : Ουσταμπασίδης, Μαραβέλιας
ΑΟΝΑ (Γιαννικάκης) : Παρασκευόπουλος 13(3) , Παγώνης 19(1), Λουλουδάκης 6, Κουγιούφας 8(2) , Παπαδόπουλος 1, Λαγιόπουλος 14, Τσιώκος 17, Χατζηρόδος 3, Χριστοδουλόπουλος , Κουνενής
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Αγγελόπουλος Σ. 11(2), Μαματάς 8, Ιωαννίδης 2, Αρμανίδης - Παναγόπουλος 24(1), Μαρίνος 21(1), Αγγελόπουλος Ηρ. , Παναγιωτόπουλος, Μαγγιώρος 1, Καρελλάς 2 , Διαθεσόπουλος , Τζοβάρας

*ΦΑΡΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 78-57(28-30)
Διαιτητές : Σιώκας, Καρακωνσταντόπουλος
ΦΑΡΟΣ ( Κωνσταντινίδης ): Τσελεμπής 7(1), Φωστέρης 11(1), Πουλέρης 2, Τζαγκαράκης 32, Κόχειλας 2, Τριανταφύλλου 2, Δαλμυράς 4, Αντιπάτης, Γρηγοράκης 6, Μπούτρος 2, Αξιώτης 4, Καλύβης 6(2).
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος): Αθανασόπουλος 4, Ντεροχονεσιάν 13(4), Δοροβίτσας Γ. 7(1), Ρένεσης 2, Γιαννακοδήμος, Μαστρογιάννης 10(1), Θεοδώρου, Παπαδάκος 2, Αντωνομανωλάκης 13, Σπανογιάννης 6(2).

* ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 54-71(29-43)
Διαιτητές : Βουράκης , Γαρδέλης
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Αναγνωστόπουλος): Ρουμελιώτης 2, Αποστολίδης 3, Σεργουνιώτης 5, Κουλαξίζογλου 3 , Ασημακόπουλος 9, Σκορδίλης 1 ,Τσιαδήμος , Αμπατζής 7(1), Κουρής 15(3), Γιαμπάνης 9
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Καραγιάννης 18, Πέτρου 8(2) ,Τσιλιώνης , Αβραμίδης 11 , Μπουρβάνης 5, Κριεκούκης 7(2) , Πατέλης 2, Παπαδόπουλος 11(1), Πρασσάς 2, Πάλλης , Λάσκος , Καρράς 7(1)


*Σε εξ αναβολής αγώνα Ελληνικό – Φάρος 56-75
ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΦΑΡΟΣ 56-75(29-43)
Διαιτητές: Κονταράτος , Γραμματόγλου
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Νικολαίδης): Καραγιάννης , Λιοφάγος , Νικολάκης 6, Μπούτας 14, Αγγελάκης 2, Αρναούτης Α. , Παπαμαρινόπουλος 8, Τσιλιγγίρης 18(2), Αρναούτης Μ. 2 , Ψαρουδάκης , Δερμιτζάκης 6
ΦΑΡΟΣ (Κωνσταντινίδης): Τσελεμπής 17, Φωστέρης 8(2), Τσαγγαράκης 17, Κόχειλας 1 , Τριανταφύλλου 3, Αντιπάτης , Γρηγοράκης 13(2), Μπούτρος , Πουλέρης 11(1) , Αξιώτης 5, Καλύβης



Χθες πήγα στο ματς ΑΟΝΑ-Δραπετσώνα.
Δίκαιη η νίκη του ΑΟΝΑ, ήταν καλύτερος και πάλεψε να πάρει και τη διαφορά της ήττας του πρώτου γύρου στο δεύτερο ημίχρονο αλλά κάποια πράγματα δεν του το επέτρεψαν.
Πρέπει να πω ότι περίμενα καλύτερες και τις 2 ομάδες, δε μου έδειξαν ότι είναι ομάδες για Α' κατηγορία, στην οποία διεκδικούν να ανέβουν. Όποια βρεθεί του χρόνου εκεί (ή μπορεί και οι 2 αν ανέβει και 4ος), θα πρέπει να δυναμώσει πολύ αν θέλει να κρατηθεί (και ειδικά αν πέσουν τόσες ομάδες από Γ' Εθνική και το πρωτάθλημα είναι πολύ δυνατό).

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Δραπετσώνα και πολύ άσχημα για τον ΑΟΝΑ, που είδε στο α' δεκάλεπτο το βασικό του play maker (Παπαδόπουλο) να αποβάλλεται από τη συνέχεια του παιχνιδιού με 2 αντιαθλητικά φάουλ (αυστηρά!). Ήταν ένα "χαστούκι" νομίζω αυτό σε μια ομάδα που μπαίνει να κυνηγήσει εκτός από τη νίκη και μια διαφορά 20π. και χάνει τόσο νωρίς ένα βασικό γρανάζι. Το δεκάλεπτο βρήκε τη Δραπετσώνα μπροστά 16-26, οπότε ο ΑΟΝΑ είχε να καλύψει 20+10=30π! Κι όμως.. η συνέχεια έδειξε ότι τίποτα δεν τελειώνει στα πρώτα λεπτά.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η άμυνα του ΑΟΝΑ έσφιξε και με 20-9 επί μέρους σκορ, έφερε το ματς στο 36-35.

Στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε κεφάλι ο ΑΟΝΑ αλλά μόλις έφτανε στους 8-9π. μπροστά δεν μπορούσε να βάλει καλάθι να σπάσει το φράγμα των 10 και να αρχίσει να αγχώνει τη Δραπετσώνα. Ή έκανε λάθος ή έχανε τα σουτ (αρκετά από τα οποία ήταν μάλλον κακές επιλογές από τον ενθουσιασμό κυρίως να το βάλουν) ή δεν έπαιρνε κάποια φάουλ που έγιναν σε κατεβάσματα της μπάλας (και οδηγούσε σε κατάσταση αντί να βάλουν 2π. έτρωγαν μετά το καλάθι, οπότε είναι σαν να είχαν -4). Όλα αυτά σε μια ομάδα που κυνηγάει και διαφορά στο σκορ, είναι πισωγυρίσματα και όσο περνούσε ο χρόνος φαινόταν ότι η Δραπετσώνα έλεγχε αυτή τη διαφορά και την κρατούσε στο 8-10π. Η Δραπετσώνα έπαιξε για μερικά λεπτά ζώνη, στην οποία κόλλησε ο ΑΟΝΑ αφού τα μακρινά σουτ που επιχείρησε (κυρίως το#14, που είχε κάπου 1/6 τρίποντα στο β', ενώ στο α' είχε βάλει 2-3).
Εν τω μεταξύ ο ΑΟΝΑ είχε φορτωθεί με πολλά φάουλ και είχε 3 παίκτες με 4 φάουλ, και κάπου στο 30' πάνω που το πάλευε να μεγαλώσει τη διαφορά δέχεται αυστηρό φάουλ ο Κουγιούφας και καπάκι τεχνική ποινή και η διαφορά εκεί έπεσε στους 5π.
Στα τελευταία 5-6 λεπτά ανέβηκε η διαφορά σε διψήφιο νούμερο (έως 13π.) και εκεί άρχισε να γίνεται ενδιαφέρον. Η Δραπετσώνα έμεινε ψύχραιμη, σκόραρε κυρίως με βολές (κάπου 30 εύστοχες πρέπει να είχε!!! πολύ μεγάλος αριθμός) και κράτησε τη διαφορά του πρώτου ματς.
Η Δραπετσώνα έχει καλούς παίκτες και έμπειρους και έδειξαν να εκμεταλλεύονται κάθε ευκαιρία που τους δινόταν. Από ένα σημείο και μετά όμως έδειξαν γενικά ότι πήγαιναν να κρατήσουν τη διαφορά. Θα μου άρεσε να δω την ομάδα τους να θέλει να πάει για τη νίκη.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο, επιθετικά ήταν μονότονη με τον Παναγόπουλο να παίρνει κάποια στιγμή της επίθεσης τη μπάλα (μέσα από το σύστημα ή ψηλά εξ'αρχής) και να παίζει ένας εναντίον όλων!

Η διαιτησία έχω την αίσθηση ότι έγειρε προς Δραπετσώνα μεριά, ο τρόπος που σφύριξαν νομίζω τους ευνόησε και έβαζε φρένο στους γηπεδούχους.

Αρνητική εντύπωση μου προκάλεσε η εξέδρα, η προσέλευση κόσμου. Γενικά ο ΑΟΝΑ δε μαζεύει κόσμο, αλλά ούτε σε τέτοιο ματς? Πολύ "κρύα" η ατμόσφαιρα για τέτοιο παιχνίδι.. Δεν σου έκανε αίσθηση ότι ήταν ματς ανόδου..


Αρκετές θέσεις θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική. Από την 3η έως τις επίφοβες (9-11) για υποβιβασμό.
Η Δραπετσώνα κρατάει την τύχη στα χέρια της, αλλά η Αρμενική δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Επίσης, η Γλυφάδα μπορεί με νίκη (και ήττα της Αρμενικής) να ανέβει μια θέση. Φαντάζεστε το σενάριο να κερδίσει η Αρμενική και να χάσει ο ΑΟΝΑ από Γλυφάδα?
Στα άλλα ματς χαμός για τις θέσεις κατάταξης. Μπορεί να παίξουν πολλές ισοβαθμίες, για να δούμε..



Υ.Γ Στην 3η περίοδο έπαιξε ο ΑΟΝΑ αρκετά λεπτά και με τους 3 μικρούς του μέσα (#13,#14,#15) ταυτόχρονα!! Και σε άλλες στιγμές είχε τους 2 από τους 3. Πράγμα που δείχνει ότι αν κάποιος μικρός αξίζει και είναι καλός, ο προπονητής του θα τον βάλει.. Και ο ΑΟΝΑ έχει καλό φυτώριο, τα παιδιά στέκονται καλά, και πιστεύω ότι κι ο κανονισμός να μην υπήρχε θα έπαιζαν...
Συν τοις άλλοις μου φάνηκαν και σοβαρά παιδιά, όχι σαν άλλους "μικρούς" που εξ'αιτίας του κανονισμού έχουν πάρει ψηλά τον αμανέ... και κάνουν ότι γουστάρουν, αφού "υποχρεωτικά" θα παίξουν.
john7neapoli

Και απαντάω πρωτος σαν καλο παιδι που είμαι
1) καλύτερη ομάδα ΦΑΡΟΣ
2) καλύτερη πεντάδα ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗΣ-ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΟΥΜΑΣ-ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ-ΠΑΓΩΝΗΣ (ΑΟΝΑ)
3) καλύτερος παίκτης ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
4) καλύτερος αμυντικός ΒΑΡΟΥΧΑ!!!!!!!!!!!!!
5) καλύτερος επιθετικός ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
6) ομάδα ευχάριστη εκπληξη ΕΥΡΥΑΛΗ
7) ομάδα δυσάρεστη εκπληξη ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
8) καλύτερος coach ΓΙΑΝΝΙΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΜΟΣ
9) καλύτερος παράγοντας ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ Ο ΤΗΕΜΙΣ 7!!!!!!!!!!!!
tarlac
QUOTE(john7neapoli @ Apr 23 2010, 13:47 ) *
Και απαντάω πρωτος σαν καλο παιδι που είμαι
1) καλύτερη ομάδα ΦΑΡΟΣ
2) καλύτερη πεντάδα ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗΣ-ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΟΥΜΑΣ-ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ-ΠΑΓΩΝΗΣ (ΑΟΝΑ)
3) καλύτερος παίκτης ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
4) καλύτερος αμυντικός ΒΑΡΟΥΧΑ!!!!!!!!!!!!!
5) καλύτερος επιθετικός ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
6) ομάδα ευχάριστη εκπληξη ΕΥΡΥΑΛΗ
7) ομάδα δυσάρεστη εκπληξη ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
8) καλύτερος coach ΓΙΑΝΝΙΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΜΟΣ
9) καλύτερος παράγοντας ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ Ο ΤΗΕΜΙΣ 7!!!!!!!!!!!!


Ρε φίλε που τα ξέρεις όλα δε μας λες ποιά είναι τα χάλια του ΙΚΑΡΟΥ ?
john7neapoli
QUOTE(tarlac @ Apr 23 2010, 13:50 ) *
Ρε φίλε που τα ξέρεις όλα δε μας λες ποιά είναι τα χάλια του ΙΚΑΡΟΥ ?

Εχεις δίκιο φιλαράκι πολυ ακομψο αυτό που εγραψα,σου ζητάω συγνώμη σε εσενα και στα παιδιά απο την ομάδα.Ηθελα να γράψω κακη πορεία και ερημην του λόγου μου ξέφυγε,σου ζητάω και πάλι συγνώμη...Εγω ειμαι παντα αυτός που λεω κοιτα τα δικά σου χάλια πριν κρίνεις τους αλλους και εμεις ειμαστα πολυ χειροτεροι.ελπίζω να θεωρηθεί ληξαν το θέμα και παλι συγνώμη.

QUOTE(john7neapoli @ Apr 23 2010, 13:47 ) *
Και απαντάω πρωτος σαν καλο παιδι που είμαι
1) καλύτερη ομάδα ΦΑΡΟΣ
2) καλύτερη πεντάδα ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗΣ-ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΟΥΜΑΣ-ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ-ΠΑΓΩΝΗΣ (ΑΟΝΑ)
3) καλύτερος παίκτης ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
4) καλύτερος αμυντικός ΒΑΡΟΥΧΑ!!!!!!!!!!!!!
5) καλύτερος επιθετικός ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
6) ομάδα ευχάριστη εκπληξη ΕΥΡΥΑΛΗ
7) ομάδα δυσάρεστη εκπληξη ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
8) καλύτερος coach ΓΙΑΝΝΙΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΜΟΣ
9) καλύτερος παράγοντας ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ Ο ΤΗΕΜΙΣ 7!!!!!!!!!!!!

ειχα γράψει καποια πράγματα πριν και περιέργως σβηστήκανε για την ομαδα μου ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ.Ελπίζω να τα διεγραψα κατα λαθος εγω οταν εκανα επεξεργασια γιατι δεν τα κατεχω και πολυ.

QUOTE(john7neapoli @ Apr 23 2010, 13:47 ) *
Και απαντάω πρωτος σαν καλο παιδι που είμαι
1) καλύτερη ομάδα ΦΑΡΟΣ
2) καλύτερη πεντάδα ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗΣ-ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΟΥΜΑΣ-ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ-ΠΑΓΩΝΗΣ (ΑΟΝΑ)
3) καλύτερος παίκτης ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
4) καλύτερος αμυντικός ΒΑΡΟΥΧΑ!!!!!!!!!!!!!
5) καλύτερος επιθετικός ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ
6) ομάδα ευχάριστη εκπληξη ΕΥΡΥΑΛΗ
7) ομάδα δυσάρεστη εκπληξη ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ
8) καλύτερος coach ΓΙΑΝΝΙΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΜΟΣ
9) καλύτερος παράγοντας ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ Ο ΤΗΕΜΙΣ 7!!!!!!!!!!!!

ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝΕ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΧΑΒΑΛΕ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!!!!
ΜΠΑΝΕ
QUOTE (john7neapoli @ Apr 22 2010, 11:00 ) *
Εγω βλέπω σήμερα μια μεγάλη νικη του Παννεαπολικου μεσα στην Νικαια,πιστεύω οτι το αξίζουν τα παιδιά..

Και εγω χθεs εβλεπα μπροστα μου την Αντζελινα Τζολι να με παρακαλαει να κανουμε sex,αλλα δεν βγηκα να το γραψω αν και πιστευω οτι το αξιζα.Αλλα οσο μεγαλη ηταν η νικη του Παννεαπολικου αλλο τοσο αφεθηκα και εγω στα χερια τηs Αντζελινα.
paparazzi
QUOTE(ΜΠΑΝΕ @ Apr 23 2010, 14:46 ) *
Και εγω χθεs εβλεπα μπροστα μου την Αντζελινα Τζολι να με παρακαλαει να κανουμε sex,αλλα δεν βγηκα να το γραψω αν και πιστευω οτι το αξιζα.Αλλα οσο μεγαλη ηταν η νικη του Παννεαπολικου αλλο τοσο αφεθηκα και εγω στα χερια τηs Αντζελινα.

ΜΠΑΝΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΑΘΕΙ. ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ Ο ΝΙΚΕΣ.
paparazzi
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΦΑΡΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ . ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΝΤΑΔΑ ΦΩΣΤΕΡΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΕΛΕΜΠΗΣ ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΜΠΟΥΡΒΑΝΗΣ
ΦΩΣΤΕΡΗΣ ΣΦΑΙΡΑ ΠΛΕΙΜΕΙΚΕΡ ΜΕ ΦΟΝΙΚΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ 2 ΕΩΣ 4 . ΜΕΤΡΙΟ ΣΟΥΤ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΤΡΑΙΒ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤΕΡ
ΜΠΟΥΡΒΑΝΗΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΜΕΤΡΑ . ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤΕΡ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΣΕΛΕΜΠΗΣ. ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΑΝΕΣΗ 1 ΕΩΣ 4 ΚΑΛΟ ΣΟΥΤ ΔΥΝΑΤΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΡΟ ΚΟΡΜΙ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΔΑΛΜΥΡΑΣ. ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΣΥΚΩΤΙΑ.
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ. ΨΗΛΟΣ ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΟΤΑΤΟ ΡΕΠΕΡΤΟΡΙΟ
ΟΜΑΔΑ ΕΚΠΛΗΞΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΗΣ
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΙΚΑΡΟΣ . ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ . ΑΛΛΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ.
ΚΑΛΥΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΙΞΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΗΡΩΑΣ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ. ΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ . ΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ. ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ . ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΗΕΜΙΣ smiley.gif
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(paparazzi @ Apr 23 2010, 14:59 ) *
ΜΠΑΝΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΑΘΕΙ. ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ Ο ΝΙΚΕΣ.

Paparazzi αγορινα μου (οπωs λεει και ο φιλοs μου ο Μπογδα) μαλλον δεν καταλαβεs το σχολιο μου,αν και πιστευα σαν Αινστα"ι"ν του Forum που σε χακτηριζουν γιατι γνωριζειs τα παντα για τουs παντεs θα καταλαβαινεs αυτο που εγραψα.Δεν εχω τρελαθει καθολου και μπορω να μιλαω οσο θελω,γιατι ειμαι υπερηφανοs που ειμαι σε μια ομαδα που δεν πληρωνεται κανεναs και η οποια αποτελειται απο 4 αντρεs ,6 εφηβουs και 2 παιδεs . Και ειμαι χαρουμενοs οχι για την πρωτη μαs νικη,αλλα γιατι το παιχνιδι χτεs το πηραν με την μαγκια τουs και το ταλεντο τουs οι παιδοεφηβοι τη Νικαιαs,και βουλωσαν κατι στοματακια που μιλουσαν για μεγαλεs διαφορεs ,λεs και υπαρχει διαφορα αναμεσα μαs!Καλο σου μεσημερι!!!!
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(paparazzi @ Apr 23 2010, 15:25 ) *
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΦΑΡΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ . ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΝΤΑΔΑ ΦΩΣΤΕΡΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΕΛΕΜΠΗΣ ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΜΠΟΥΡΒΑΝΗΣ
ΦΩΣΤΕΡΗΣ ΣΦΑΙΡΑ ΠΛΕΙΜΕΙΚΕΡ ΜΕ ΦΟΝΙΚΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ 2 ΕΩΣ 4 . ΜΕΤΡΙΟ ΣΟΥΤ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΤΡΑΙΒ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤΕΡ
ΜΠΟΥΡΒΑΝΗΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΜΕΤΡΑ . ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤΕΡ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΣΕΛΕΜΠΗΣ. ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΑΝΕΣΗ 1 ΕΩΣ 4 ΚΑΛΟ ΣΟΥΤ ΔΥΝΑΤΑ ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΡΟ ΚΟΡΜΙ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΔΑΛΜΥΡΑΣ. ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΣΥΚΩΤΙΑ.
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ. ΨΗΛΟΣ ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΟΤΑΤΟ ΡΕΠΕΡΤΟΡΙΟ
ΟΜΑΔΑ ΕΚΠΛΗΞΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΗΣ
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΙΚΑΡΟΣ . ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ . ΑΛΛΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ.
ΚΑΛΥΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΙΞΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΗΡΩΑΣ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ. ΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ . ΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ. ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ . ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΗΕΜΙΣ smiley.gif

Συμφωνω απολυτα σε ολα.Οι καλυτεροι ειναι ακριβωs αυτοι που εγραψεs,αλλα ο καλυτεροs με διαφορα ειναι αυτοs ο κοντοs με τα μουσια και το σηκωμενο γιακα. ΤΣΑΠΑΣ THE BEST 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.