Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
themis7
Φιλε ΜΠΑΝΕ μπορει να ειμαι κοντος για μπασκετ αλλα ειμαι ψηλος για ποδοσφαιριστης....... blove.gif

Οαο για σενα φιλε paparazzi περιμενω να κρατησεις την υποσχεση σου και να φανερωθεις την αλλη εβδομαδα οπως μας ειχες πει....
Glyfada Enosi Somation
Στο προτελευταίο παιχνίδι της χρονιάς η Γλυφάδα νίκησε τον Προφήτη Ηλία.

Το παιχνίδι ήταν καλό, μέσα σε άριστο κλίμα και πολύ ενδιαφέρον αφού είχε πολλές διακυμάνσεις στο σκορ και πήγανε πόντο-πόντο μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Γλυφάδα ανέβασε την πίεση στην άμυνα, έκλεψε μπάλες που τελείωσαν με αιφνιδιασμούς και έβαλε τα κρίσιμα σουτ για να πάρει μια καλή διαφορά και να την κρατήσει μέχρι το τέλος. Να ευχαριστήσουμε τα παιδιά και τον προπονητή του Προφήτη για το ωραίο παιχνίδι και να τους ευχηθούμε καλή συνέχεια.
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης): Συριανός 4(1), Λαζαράκος 11(3), Τσιστράκης 12, Καψοκόλης 19, Στεφανής, Κάτσικας 3, Μουσουράκης, Καρασούλος 7(1)
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 14(4), Κλάδης 16, Παλτζόγλου Αρ., Τσιούμας 12(1), Γκονουλού 8(2), Ρέππας 2, Γουλανδρής Α. 4, Βασιλάκος 2, Κοκονάς 6, Γρυπάρης 4
Nowitzki41
QUOTE(leonkalf @ Apr 23 2010, 13:15 ) *
Υ.Γ[/b] Στην 3η περίοδο έπαιξε ο ΑΟΝΑ αρκετά λεπτά και με τους 3 μικρούς του μέσα (#13,#14,#15) ταυτόχρονα!! Και σε άλλες στιγμές είχε τους 2 από τους 3. Πράγμα που δείχνει ότι αν κάποιος μικρός αξίζει και είναι καλός, ο προπονητής του θα τον βάλει.. Και ο ΑΟΝΑ έχει καλό φυτώριο, τα παιδιά στέκονται καλά, και πιστεύω ότι κι ο κανονισμός να μην υπήρχε θα έπαιζαν...
Συν τοις άλλοις μου φάνηκαν και σοβαρά παιδιά, όχι σαν άλλους "μικρούς" που εξ'αιτίας του κανονισμού έχουν πάρει ψηλά τον αμανέ... και κάνουν ότι γουστάρουν, αφού "υποχρεωτικά" θα παίξουν.

Εχεις δικιο οτι σε πολλα διαστηματα παιζουμε και οι 3 μικροι μεσα αλλα αν δεν υπηρχε ο κανονισμος πιστευω οτι δεν θα ειχαμε τις αναλογες ευκαιριες να δειξουμε οτι μπορουμε να παιζουμε το ιδιο καλα με τους αντρες ετσι το πολυ κατα την γνωμη μου να επαιζε 1 μικρος και οχι τοσο χρονο οσο εχουμε τωρα...
wizard
QUOTE (paparazzi @ Apr 23 2010, 15:25 ) *
ΚΑΛΥΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΙΞΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ

Όλοι μέτριοι, δεν δείξανε τίποτα και φέτος...μάλλον λάθος εκτίμηση ή αδυναμία εκτίμησης φίλε! Για να κρίνουμε προπονητές πρέπει να ξέρουμε συνθήκες εργασίας στις ομάδες των, για να κρίνουμε coaches (τεχνικά) πρέπει να ξέρουμε λιγάκι παραπάνω μπάσκετ από την επιφανειακή κρίση ενός θεατή!
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Πάντως εγώ ως θεατής όλων των ομάδων είδα πάρα πολλά στοιχεία από κάποιους, κάποιες φορές αρκετά πάνω από το επίπεδο της κατηγορίας.
sakiskal
Καλυτερος Προπονητης Καλλιπολιτης Σακης
Καλυτερος Παιχτης Παναγοπουλος Στεφανος
Καλυτερο γηπεσο Μαδισον Σκουερ Δρατσα
Καλυτερος εφηβος Καρελας Στελιος
Καλυτερος 6ος παιχτης Σωζων Αγγελοπουλος
Καλυτερη πενταδα 1. Μαματας Γιωργος
2.Καρελας Στελιος
3.Παναγοπουλος Στεφανος
4.Μαρινος Σπυρος
5.Μαγγιωρος Σταθης
d.basket
QUOTE (sakiskal @ Apr 27 2010, 08:44 ) *
Καλυτερος Προπονητης Καλλιπολιτης Σακης
Καλυτερος Παιχτης Παναγοπουλος Στεφανος
Καλυτερο γηπεσο Μαδισον Σκουερ Δρατσα
Καλυτερος εφηβος Καρελας Στελιος
Καλυτερος 6ος παιχτης Σωζων Αγγελοπουλος
Καλυτερη πενταδα 1. Μαματας Γιωργος
2.Καρελας Στελιος
3.Παναγοπουλος Στεφανος
4.Μαρινος Σπυρος
5.Μαγγιωρος Σταθης

Φίλε sakiskal .........
Εγκρίνω και επαυξάνω. Αντικειμενικά και όμορφα. Και του χρόνου στην Α' κατηγορία να του εκπλήξουμε όλους θετικά και να είμαστε η αποκάλυψη. Άλλωστε δεν είναι και πολλές οι ομάδες που ανεβαίνουν 2 κατηγορίες σε 2 χρονιές.
love basket . .xaxaxaxa
QUOTE(wizard @ Apr 25 2010, 20:23 ) *
Όλοι μέτριοι, δεν δείξανε τίποτα και φέτος...μάλλον λάθος εκτίμηση ή αδυναμία εκτίμησης φίλε! Για να κρίνουμε προπονητές πρέπει να ξέρουμε συνθήκες εργασίας στις ομάδες των, για να κρίνουμε coaches (τεχνικά) πρέπει να ξέρουμε λιγάκι παραπάνω μπάσκετ από την επιφανειακή κρίση ενός θεατή!
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Πάντως εγώ ως θεατής όλων των ομάδων είδα πάρα πολλά στοιχεία από κάποιους, κάποιες φορές αρκετά πάνω από το επίπεδο της κατηγορίας.



Θα ηθελες να αναφερθεις για ποιους προπονητες μιλας αγαπητε wizard . Σιγουρα υπαρχουν πολυ καλοι προπονητες απλα δεν εδειξαν αυτο που μπορουσαν η εχουν κανει και καλυτερες χρονιες.Θα με ενδιεφερε να ακουσω και σχολια για ολες τις κατηγοριες που ξερεις ,σχετικα με τους καλυτερους προπονητες .
wizard
QUOTE(love basket . .xaxaxaxa @ Apr 27 2010, 11:55 ) *
Θα ηθελες να αναφερθεις για ποιους προπονητες μιλας αγαπητε wizard . Σιγουρα υπαρχουν πολυ καλοι προπονητες απλα δεν εδειξαν αυτο που μπορουσαν η εχουν κανει και καλυτερες χρονιες.Θα με ενδιεφερε να ακουσω και σχολια για ολες τις κατηγοριες που ξερεις ,σχετικα με τους καλυτερους προπονητες .

Δε μπορώ να αντιληφθώ τι ακριβώς θέλεις να σου πω. Δεν είμαι σίγουρος για το αν πραγματικά σε ενδιαφέρει η γνώμη μου για προπονητές και μάλιστα όλων των κατηγοριών....ή απλά ειρωνεύεσαι. Sorry που δεν μπορώ να καταλάβω, άλλωστε δεν έχεις άλλα ποσταρίσματα για να πίασω το στυλ σου.
fair play
ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΚΑΙ ΩΡΑ 9 ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΑΤΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ Β ΕΣΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ (ΕΛΠΙΖΩ) ΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ Α.
ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΚΑΛΎΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΨΗΛΑ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΛΙΣΤΕΣ(ΣΚΟΡΕΡ,ΡΙΜΠΑΟΥΤΕΡ,ΑΣΣΙΣΤ,ΚΛΕΨΙΜΑΤΑ,.
..)
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟΥΤΟΥ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΩΣ ΕΧΤΡΑ ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΕΦΩΣΟΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΒΑΘΜΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ....
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΥΨΗΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΙΝΟ.....

Υ.Γ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΑΥΡΙΟ....
paparazzi
ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ.
ΠΟΝΤΑΡΩ ΜΑΝΔΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ Ο ΦΑΡΟΣ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΠΟΥΝ.
ZeLL
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 64-41 (περιπου) και ΑΝΟΔΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ...
themis7
ΜΑΝΔΡΑ - ΦΑΡΟΣ 60 - 63........
Σ ενα μεγαλο παιχνιδι ανταξιο των 2 ομαδων και της πορειας τους φετος ο Φαρος πιο τυχερος στο τελος πηρε την νικη με τριποντη βομβα του Τσελεμπη 11 δευτερολεπτα πριν ληξη το ματς απο τα 9 μετρα.....
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τελειωσαμε την χρονια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητηρια στην ομαδα της ΜΑΝΔΡΑΣ!!!!! Ηταν αξιοι αντιπαλοι ολοι την χρονια................
Ευχαριστουμε πολυ για την ομορφη τελετη που ετοιμασαν μετα το ματς......
Ευχομαι στα παιδια της Μανδρας αναλογες επιτυχιες και στο μελλον....

Πολυ ομορφη στιγμη μετα το τελος του ματς με τις 2 ομαδες στο κεντρο του γηπεδου να φωναζουν zdo......

Ολα τα παιδια του Φαρου αφιερωνουν την νικη στον Εφορο της ομαδας Γιωργο Μπουλιογλου που σημερα δεν μπορεσε να βρεθει στο γηπεδο.....

Συγχαρητηρια και στην ομαδα της Δραπετσωνας που σφραγισε την ανοδο σημερα .....
Ιδιαιτερα στους Ιωαννιδη και Παναγιωτοπουλο που τα εφερε η μοιρα ετσι να γιορταζουμε αλλη μια χρονια ανοδο εστω και με διαφορετικες φανελες....
sakiskal
Και η συνηθεια που εγινε λατρεια....
Λοιπον μετα απο απαιτηση του χτεσινου mvp ZeLL...
4.Σωζων... Το πλει μεικερ του παρελθωντος.... 100 χρονια πισω.... Ως αλλος Τακης Κορωναιος υπο την καθοδηγηση του η ομαδα εβρισκε τον δρομο προς το αντιπαλο καλαθι....
5.Παναγιωτοπουλος.... Ενταξει οτι και να γραψω ειναι λιγο... Το οτι πανω απο 20 αγωνιστικες ηρθε μεθυσμενος μας βοηθησε ουσιαστικα...
6.Κωνσταντινου-Τακαρος η ελειψη του φανηκε οταν μπηκε στην ΕΛΑΣ. Οταν ηταν ομως η γνωστη ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!!!
7.Παναγκ... Οτι και να γραψω για τον εαυτο μου ειναι λιγο...Οποτε μουγκα αφηνω τον ΖεΛΛ και τον D.basket να με κρινουν
8.Μαρινος... Το καραβι απ'την Περσια πιαστηκε στην Κορινθια τονους 11 γεματο με χασισι μυρωδατο... Τωρα κλαινε ολα τ'αλανια που θα μεινουνε χαρμανια....
9.Iron Mike... Εμπειρια οπου χρειαστηκε παρων. Εχει πανηγυρησει τις ανοδους...Αλλη μια στο παλμαρε του... Ο κος Πεμπτης παντως... Απο Πεμπτη σε Πεμπτη εδινε σημαδια ζωης....
10.Ηρακλης...Μας Χαρισε απολαυστικες στιγμες.... Τα δυο διαστρεμματα εχουν μεινει στην ιστορια του Dratsa square arena...Κατα τ'αλλα ο ψαρομαλλης 19χρονος ασσος καρο εεε κανει διακοπες εεε σας χανω... Ευχαριστω....τα φιλια μου
11.Μαματας η speedy gonzalez η ζαλισταρ....ιδης!!!!!!!!!!! Το γνωστο στυλακι του πλει μεικερ που θελουν ολοι να δειρουν... Τρομερο δευτερο μισο πρωταθληματος που με δικαιωσε για την επιλογη μου να ερθει στην ομαδα και εβαζα το χερι μου στην φωτια...αλλα ως γνωστος ικαριανος ζεσταθηκε σιγα σιγα χαλαρα με το πασο μας και παλι καλα δλδ που επαιξε στον δευτερο γυρο...
12.Ανυπαρκτος... Οπως του ειπα και χτες...Τα πιο ξεκουραστα λεφτα της δεκαετιας... Μας γεμισε με συγκηνητικα 3λεπτα... Μετα ηταν εκτος λογω φαουλ....
13.Καρελλας- Κουρεψε το μαλλι κια εχασε την δυναμη του.... Το κορυδαλλιοτικο στυλακι του με εμπνευσεις Μητρογλου μας βοηθησε πολυ κατα την διαρκεια της χρονιας...
14.Διαθεσοπουλος. Ενταξει τι να πρωτογραψω τι να αναφερω και σε τι γλωσσα!!!!! Α Π Ο Λ Α Υ Σ Τ Ι Κ Ο Σ ο σημαντικοτερος κρικος της ανοδου... Το παιδι για ολες τις δουλειες. Αυτος δεν ειναι παικτης αλλα ελβετικος σουγιας. (Για το ελβετικος επιφυλασσομαι wink.gif ) Δεν υπηρξε μια φορα μα μια φορα να φερει αλλος τις μπαλες στην προπονηση. Να μου φερει αλλος παγο να βαλω στα ποδια μου. Να να να να μπορω να αναφερωχιλιαδες πραγματα που εκανε... Ε του χρονου θα παιξει και Μπασκετ...
15.Τζοβαρας-Πεταλας- Τζελεκος. Και τα τρια παιδια βοηθησαν στις προπονησεις και του χρονου σιγουρα θα εχουν πρωταγωνιστικους ρολους στην ομαδα. Καλη μπασκετικη καριερα τους ευχομαι ολοψυχα....
και ο Ενας ο μοναδικος ο αυθεντικος Δραπετσωνιτης ο χωρις προηγουμενο ο αρχηγος της ομαδας ψυχη τε και πνευματι
Η Λ Ι Α Σ Αχμαν αμαν αχμαν αμαναχμαν αμαναχμαν αμαναχμαν αμαναχμαν αμαν
Αρμανιδης... Ο πρωην ψαρας πρωην ποντικος πρωην φανταρος νυν πολιτης ηρθε στο τελος και με καθοριστικα παιχνιδια βοηθησε πραγματικα... Στρατιωτης μονιμος μη πω ΕΠΟΠ της Δραπετσωνας....


Επανερχομαι με κειμενο εντος της εβδομαδας για τον ανυπερβλητο.... Και δεν θα ειμαι μονο καυστικος φετος... Μεχρι και για την διαιτα του θα γραψω....
ventouzas1985
εχω να πω οτι βγηκα αληθινος και η ευρυαλαρα βγηκε 5η τελικα!!!
με λιγη τυχη(δλδ συγχωνευση) η ομαδα του χρονου θα παιζει στην πιο πανω κατηγορια!!!
με μια μετρια σε σχεση με τις τελευταιες εμφανιση, πηρε μια επαγγελματικη νικη μεσα στο αδιαφορο Ελληνικο και κλειδωσε την 5η θεση με την νικη του Ικαρου!!!
συγχαρητηρια σε ολη την ομαδα και παμε γερα για μια καλυτερη πορεις του χρονου στην Α!!! smiley.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 77.gif
leonkalf
Η τελευταία 26η αγωνιστική : Ίκαρος/Ακαδημία -ΝΕ Μεγαρίδος 65-58 , Μανδραϊκός - Φάρος 60-63, Ελληνικό - Ευρυάλη 56-68, Ταταύλα - ΕΑ Νικαίας 77-58 , Παννεαπολικός -Προφ. Ηλίας 58-77, Γλυφάδα – ΑΟΝΑ 78-63 , ΔΑΣ Δραπετσώνα - Εν. Αρμενίων 64-37.


Τελική Βαθμολογία (σε 26 αγ.)
Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 50 26 24 2 2021 1541
2. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ 49 26 23 3 1806 1401
3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 44 26 18 8 1868 1645
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο.Ν.Α. 43 26 17 9 1722 1655
5 ΕΥΡΥΑΛΗ 41 26 15 11 1665 1635
6. ΤΑΤΑΥΛΑ 41 26 15 11 1698 1666
7. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 40 26 14 12 1718 1633
8. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 40 26 14 12 1753 1621
9. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 38 26 12 14 1698 1667
10 ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 37 26 11 15 1541 1608
11. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ 36 26 10 16 1537 1743
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 31 26 5 21 1488 1727
13. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 29 26 3 23 1495 1898
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 27 26 1 25 1375 1931


*ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ -ΦΑΡΟΣ 60-63(31-35)
Διαιτητές : Νανούρης , Ραχιώτης
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Καραγιάννης 8, Πέτρου 10(1) , Αβραμίδης 7 , Μπουρβάνης , Κριεκούκης 10(2) , Πατέλης 4, Παπαδόπουλος 14(3), Πρασσάς 2, Καρράς 5(1)
ΦΑΡΟΣ ( Κωνσταντινίδης ): Τσελεμπής 18(3), Φωστέρης 9(1), Πουλέρης 6(1), Τζαγκαράκης 13, Τριανταφύλλου , Δαλμυράς 9(1), Αντιπάτης , Γρηγοράκης 5(1), Αξιώτης , Καλύβης 3(1).

*ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ - ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 58-77(26-35)
Διαιτητές : Γαρδέλης , Λάτσης
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Γκόγκογλου) : Αντωνάκος 7, Τιτάκης 5(1), Παππάς 2, Μαρίνος 2, Βαλμάς , Γιαννακής 10(2) , Γεωργακίου 4 , Αντωνουσάκης 2 , Μαυροειδάκος 6, Θεοδωρικάκος 18 , Κλοκανάς 2
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης): Συριανός 19(2), Λαζαράκος 20(2), Τσιστράκης , Κόλιας 4 , Καψοκόλης 12, Στεφανής 2, Παπούλιας 2 ,Βουρνάς 6, Κάτσικας 4 , Σονίδης 3 ,Καρασούλος 2, Μουσουράκης 3(1)

*ΓΛΥΦΑΔΑ – ΑΟΝΑ 78-63(43-37)
Διαιτητές : Τζαμάκου , Βρέντας
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 14(1) , Κλάδης 7(1), Τσιούμας 7, Γκονουλού 10(3), Ρέππας , Γουλανδρής Θ. 17, Γουλανδρής Α. 14 , Βασιλάκος , Κοκονάς , Γρυπάρης 9
ΑΟΝΑ (Γιαννικάκης) : Παρασκευόπουλος 5 , Παγώνης 20(2),Δελής 2, Λουλουδάκης 8 , Παπαδόπουλος 11, Λαγιόπουλος 15(1), Τσιώκος 2, Χατζηρόδος , Κουνενής

* ΤΑΤΑΥΛΑ –ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 77-58(39-25)
Διαιτητές : Καρακωνσταντόπουλος , Αργυρούδης
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός – Μεϊμάρογλου): Προσελέντης 8(1),Νικολαίδης 4 Μπούρμπος , Μαραγκόπουλος 22, Καλεμτζάκης 22(1) , Γκααφάρ 2, Νότης 51), Πανόπουλος 2 , Χατζόγλου , Φαλιάγκας , Βούρτσης 2, Καραπιπέρης 10(2)
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κηπουρός ) : Λόντος 17, Τσιτσεκίδης 8(1) , Ντώνη 15(3), Μπουρβάνης 8, Σαφλαγιούρας , Μαυρίδης , Καραμάνης 8 ,Απεραθίτης, Χατζηβασιλείου , Βιρβιρόπουλος 2

* ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ -ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 65-58(27-30)
Διαιτητές : Βίλιας , Μαραβέλιας
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος): Μπαλαούρας 4 , Αθανασόπουλος , Ντεροχονεσιάν 24(5), Δοροβίτσας Γ. , Ρένεσης 6, Μαστρογιάννης 6, Γκριτζέλης 15(2), Παπαδάκος 2, Μητσόπουλος , Αντωνομανωλάκης 2, Σπανογιάννης 6(2).
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης- Μαργέτης): Υφαντής 2, ,Φούκας , Μετζελιώτης 11 , Παλτάογλου , Τσολιάκος 15(3) , Μαζιώτης 10(1),Κουλουριώτης 4 , Θεοδόσης 16(2)

* ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΕΝ. - ΑΡΜΕΝΙΩΝ 64-37(36-18)
Διαιτητές : Αρφαρά , Φασόλης
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Αγγελόπουλος Σ. , Μαματάς 7(1), Ιωαννίδης 2, Αρμανίδης 4, Παναγόπουλος 21(2), Μαρίνος 18, Αγγελόπουλος Ηρ. 5(1), Παναγιωτόπουλος , Μαγγιώρος , Καρελλάς 4 , Διαθεσόπουλος 2, Τζοβάρας 1
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Αναγνωστόπουλος): Τσιρωνιάν 5(1), Γετιμιάν, Ρουμελιώτης , Αποστολίδης 2, Σεργουνιώτης 8, Κουλαξίζογλου , Ασημακόπουλος 4, Σκορδίλης 2 , Παπαζιάν 4 , Αμπατζής 2, Κουρής 5, Γιαμπάνης 5

* ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΕΥΡΥΑΛΗ 56-68(27-39)
Διαιτητές: Σιώκας , Βουράκης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Νικολαίδης): Καραγιάννης , Λιοφάγος , Νικολάκης 13(1), Μπούτας 8, Αγγελάκης 3(1), Αρναούτης Α. , Παπαμαρινόπουλος 12, Τερτίκας , Ψαρουδάκης 2 Τσιλιγγίρης , Αρναούτης Μ. 3 , Δερμιτζάκης 15(1)
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σίμος , Λούντζης): Δημητρίου 3, Ρόβης 6, Βατιμπέλας 3, Κυριακίδης 11(3) , Καμπούρης 3, Μακρυγιάννης 21(2), Σκουλούδης , Αναστόπουλος 12, Μωραίτης , Νικητόπουλος , Τάγκαλος 7(1), Παριανός 2


Συγχαρητήρια στις ομάδες που ανέβηκαν κατηγορία, και σε όλα τα παιδιά που προσπάθησαν για το καλύτερο και έφτασαν ως το τέλος.

Και του χρόνου με υγεία..
baller29
QUOTE(ventouzas1985 @ Apr 30 2010, 17:15 ) *
εχω να πω οτι βγηκα αληθινος και η ευρυαλαρα βγηκε 5η τελικα!!!
με λιγη τυχη(δλδ συγχωνευση) η ομαδα του χρονου θα παιζει στην πιο πανω κατηγορια!!!
με μια μετρια σε σχεση με τις τελευταιες εμφανιση, πηρε μια επαγγελματικη νικη μεσα στο αδιαφορο Ελληνικο και κλειδωσε την 5η θεση με την νικη του Ικαρου!!!
συγχαρητηρια σε ολη την ομαδα και παμε γερα για μια καλυτερη πορεις του χρονου στην Α!!! smiley.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 77.gif


Γειά σε όλους και συγχαριτήρια για την προσπάθεια σε όλες τις ομάδες, είτε ανέβηκαν είτε έπεσαν απο την Β' ΕΣΚΑΝΑ.
Συγχαριτήρια και στην Ευρυαλη για την 5η θέση, αλλά θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο λαμβάνοντας υπ'όψην και το μήνυμα του φίλου ventouzas1985 (ωραίο nickname παρεπιπτόντως, χεχε).
Δεν πιστεύω οτι η 5η θέση άρμοζε σε αυτήν την ομάδα φέτος και ακόμη περισσότερο δεν πιστεύω οτι πρέπει να πανιγυρίζουμε για αυτή τη θέση. Φέτος η Ευρυάλη, όπως έχω ξαναπεί, είχε πολύ μεγαλύτερες δυνατότητες και ας ακούγεται αστείο σε ορισμένους ή στημένο όπως ειπώθηκε τελευταία. Το κακό είναι οτι ο κακός προγραμματισμός στην αρχή της χρονιάς, και με παίκτες αλλά κυρίως με προπονητές, την κράτησαν πολύ πίσω απο τους πραγματικούς της στόχους. Κατά τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε η ομάδα να φτάσει μέχρι τις τελευταίες 7 αγωνιστικές να αναρωτιέται αν θα πέσει και να καταφέρνει να πάρει την 5η κερδίζοντας είτε αδύναμες ομάδες είτε τους αδιάφορους πρωτοπόρους. Προς θεού δεν υποβαθμίζω τις νίκες της ομάδας και την προσπάθεια των παιδιών, αλλά οι ίδιοι παίκτες ήταν που έχαναν στον πόντο μέχρι τον Φλεβάρη απο ομάδες χαμηλότερης δυναμικότητας. Έγιναν οι σούπερ παίκτες ξαφνικά; Προφανώς όχι. Είπαμε, το τέλος της χρονιάς είναι η χαρά του μέτριου, γιατί το 1/4 έχει πέσει κατηγορία το άλλο 1/4 έχει ανέβει και όσοι απομένουν είναι αδιάφοροι. όποιος φιλοτιμιθεί να παίξει παίρνει και καλή θέση. Κάτι παρόμοιο με την προηγούμενη χρονιά της Ευρυάλης δηλαδή, που η ομάδα ξεκίνησε άσχημα άλλαξε προπονητή και στο τέλος έκανε νίκες, απέφυγε τον υποβιβασμό και τερμάτισε και σε καλή θέση, αλλά αυτός ο σωτήρας προπονητής έφυγε κλωτσιδών next year, μετά απο 5-6 ήτες απο υποδυέστερους αντίπαλους στον πόντο. Καρμπόν και φέτος. Με μια μικρή διαφορά. H φετινή Ευρυάλη δεν ήταν καθόλου μέτρια. Είχε πραγματικά καλό υλικό και κάποιο απ'αυτό κατάφερε να βγάλει τις αρετές του τώρα στα τελειώματα, απο όσους έμειναν δηλαδή και δεν σιχάθηκαν τις αλλαγες προπονητών και τις διαφορετικές "πρακτικές" τους.
Άρα μόνο γλέντια δεν χρειάζονται για αυτή τη θέση φίλε ventouzas1985.
Αυτό που χρειάζεται είναι καλύτερη οργάνωση/προγραμματισμός, στα-θε-ρό-τη-τα με έναν σοβαρό προπονητή απο την αρχή της χρονιάς (και όχι μανατζαραίους ή "αλεξιπτωτιστές" που φεύγουν αποτυχημένοι απο μια ομάδα και έρχονται μεσούσης της χρονιάς σε χαμηλότερη κατηγορία για να μη χάσουν το χαρτζιλικι) και σωστή δόμηση του ρόστερ (και όχι παίρνω 10 κοντούς, 10 ψηλούς και βλέπουμε ποιός παίζει πού, στην πορεία! Κανονικά παίρνω απο δυο παίκτες σε μια θέση και όπου έχω πρόβλημα παιρνω 3!). Αυτά. Καλή ξεκούραση απο δώ και πέρα και καλά μυαλά για τις μεταγραφές (παικτών ΚΑΙ προπονητών) και γενικά για την επόμενη χρονιά.
Swko10
Θελωντας να σας ενημερωσω καλυτερα για την ομαδα μου,και για τις κινησεις που γινονται για την περισυλλογη νεων παιχτων,σας παραπεμπω και στο γκρουπ του φεισμπουκ της ομαδας,οπου υπαρχει συνεχης ενημερωση για προπονησεις,για αντρικο και παιδικοεφηβικο τμημα,καθως αρκετα μεγαλο πληθος νεων αλλα και φωτογραφιες,με την ομαδα,τις εγκαταστασεις,το γυμναστηριο,καθως επισης και την αλανα με τις θεσεις παρκινγκ αλλα και αλλες ευκολιες που προσφερουναι τα δυο κλειστα γυμναστηρια που στεγαζουν την ομαδα μας.

Σας περιμενουμε ολους να γινετε μελη του γκρουπ μας και οσοι ενδιαφερονται να ερθουν να δοκιμασουν τις αντοχες της ομαδας και της κατηγοριας μας,αλλα και να δοκιμαστου απο εμας.

Την ερχομενη πεμπτη 06-05-2010,η ομαδα μας δινει στο κλειστο του Ελληνικου στις 8 η ωρα το τελευταιο της φετινο παιχνιδι.Οσοι ενδιαφερονται,μπορουν μεσω φεισμπουκ να ενημερωθουν για τις προπονησεις και να επικοινωνησουν μαζι μου,ωστε να προσελθουν στις προπονησεις,και να διεκδικησουν την παρουσια τους στην παρεα του Λεοντα Μοσχατου.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων,σας περιμενω στο παρκε...

http://www.facebook.com/photo_search.php?o...4715&ref=ts
playercoachparagontas
καλησπέρα..γράφω για πρώτη φορά και θα ήθελα να πω την γνώμη μου για το φετινό πρωτάθλημα..το ψευδώνυμο μου είναι κάτι που θα ήθελα να είμαι κάτι από όλα αυτά αλλά δυστυχώς είμαι ένα μέρος του παιχνιδιού που βρίζετε όλοι..δηλαδή διαιτητής!!!!έχω παίξει σχεδόν όλες τις ομάδες της κατηγορίας και σαν πρώην παίκτης θα ήθελα με όλο το σεβασμό σε όλους να πω την άποψη μου..Πρώτα απ'όλα να δώσω τα συγχαρητήρια μου στην ομάδα του Φάρου για τον τίτλο του πρωταθλητή και το πολύ καλό μπάσκετ που έπαιξε στα 2/3 του πρωταθλήματος γιατί μετά χαλάρωσε απόλυτα δικαιολογημένα και έχασε την φρεσκάδα της αλλά στο κρίσιμο παιχνίδι με την Μάνδρα έδειξε ότι είναι καλύτερη ομάδα από όλες,πιστευω πως είχε ο Φάρος τον καλύτερο προεδρο,εναν πού έμπειρο coach τον Πολέμη δίπλα στον Κωνσταντινίδη νέο προπονητή αλλά πολύ θετικό και παρά πολύ καλούς παίκτες ιδιαίτερα Φωστέρης και Τζαγκαράκης ήταν super και αν γκρινιάζανε λίγο λιγότερο για τους διαιτητές θα ήταν τέλειοι αλλά θα μπει πει κάνεις να σφυρίζαμε καλύτερα για να μην τα ακούγαμε αλλά αυτό είναι μεγάλη συζήτηση και όχι του παρόντος. και η Μάνδρα ήταν παρά πολύ καλή με ένα πλήρες υλικό και παρά πολύ καλή έδρα και με παιδιά έμπειρα και ικανό προπονητή ήταν μαζί με τον Φάρο η καλύτερες ομαδες,για την Μάνδρα δεν έχω άποψη πολύ γιατί την έπαιξα μόνο μια φορά και δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα Δραπετσώνα για μένα ήταν μια ομάδα με πολύ ταλαντούχους παίκτες που ξεχώριζε ο Παναγόπουλος,αλλα με αδυναμία δυστυχώς τον coach που τον ξέρω από παλιά και του το έχω πει και κατιδιαν παλιότερα ότι θα πρέπει να ασχολείται με την ομάδα του πιο πολύ παρά με όλα τα υπόλοιπα που του αποσπάνε την προσοχηκαι ξεφευγει.Σε αντίθεση με τον Φάρο και την Μάνδρα που δεν θα χρειαστούν πολλές προσθήκες για του χρόνου ειδικά αν το επίπεδο της Α είναι το ίδιο μέτριο με φέτος η Δραπετσώνα θα χρειαστεί αρκετές πιο έμπειρες λύσεις ΑΟΝΑ για μένα ήταν μια ομάδα σοβαρή και πειθαρχημένη και θα μπορούσε εύκολα να ήταν ακόμα και στην 2 θέση αλλά δεν ξέρω γιατί έχασε μερικά παιχνίδια από αυτά που λέμε αχαστα και έμεινα πίσω αλλά στην τιμητική θέση της 4 θέσης και πίστευε ότι θα ανέβει και αυτή μετά από όσα ακούγονται για συγγενεύσεις και διαλύσεις σωματείων,ηΕυρυάλη ήταν για μένα η έκπληξη της κατηγορίας και φαίνετε ότι βρήκε την χημεία της με τον coach Σιμο,ένα νέο σε ηλικία προπονητή αλλά με εμπειρία και σε εθνικές κατηγορίες ,αλλά θα διαφωνήσω με μερικούς ότι είχε πολύ καλό υλικο,ειχε καλό υλικό αλλά μέχρι εκεί δεν πιστεύω οτιθα μπορούσε να πάει καλύτερα Ταταύλα του φίλου μου του Βρεττού ήταν super σε μερικά παιχνίδια και πολύ κακή σε μερικά αλλα.ειχε μια περιφέρεια εντυπωσιακή αλλά στους ψηλούς είχε μεγάλο προβλημα,εκανε καλό πρωτάθλημα αλλά πιστεύω ότι θα μπορούσε να πάει καλύτερα ΝΕΜ όπως και την Μανδρα την εξάδα μόνο σε ένα παιχνίδι και δεν μπορώ νακρίνω αλλά άκουσα ότι είχε μια παρά πολύ καλή έδρα αλλά εκτός είχε μεγάλο πρόβλημα Ίκαρος ήταν η πιο δυσάρεστη εκπληξη,ενώ ξεκίνησε πολύ όμορφα με τον Παραλίκα και τον αντικατέστησε με τον πιο έμπειρο προπονητή όλων πήγε πολύ άσχημα και με άσχημο μπασκετ.Το Ελληνικό με τους μικρούς του φίλου μου του Δεμεναγα ήταν πολύ μαχητικό και να μεινουνε αυτά τα παιδιά μαζί του χρόνου θα παν πολύ καλύτερη γλυφάδα δυστυχώς πλήρωσε ότι μετά τον Τσιουμα το χάος Αρμενική αν είχε αλλάξει προπονητή πιο γρήγορα ίσως αλλά πολύ δύσκολα το έσωζε χωρίς να ρίχνω μομφή για τον Νικολαΐδη που όταν πήγε στο Ελληνικό η ομάδα επιξε πολύ καλύτερα ενώ ο Αναγνωστόπουλος που πήγε την Αρμενική πολύ καλά στην Δάφνη Αγίου Δημητρίου ήταν χάλια μαυρα,Προφήτης Ηλιας,Παννεαπολικος και Νίκαια δικαίως ήταν στις τελευταίες θέσεις πιστεύω αλλά μπράβο τους που δεντα παρατησανε ούτε στιγμη.αυτη ήταν η ανάλυση μου μέσα από τα μάτια του θεατή σε μερικά παιχνίδια η διαιτητή σε μερικά αλλα,φυσικα και δεν έχω την απαίτηση να συμφωνήσει κάνεις μαζί μου αλλά αυτή είναι η άποψη μου,οσο αφόρα την διαιτησία θα πω ένα..όπως έχετε στις ομάδες μανατζεριλικια και δεν παίζουν πάντα οι ικανοί αυτό συμβαίνει και με τους διατιτητες,θα μπορούσαμε ναν τα ειχαμε παει πολύ καλύτερα σίγουρα.
john7neapoli
φιλε ρεφερι καλα τα γραφεις και εχεις δικιο σε πολλα απο αυτα αλλα και του συναφιου σας φετος ησασταν ενα ματσο χαλια!!!!!
wizard
QUOTE(playercoachparagontas @ May 4 2010, 19:16 ) *
καλησπέρα..γράφω για πρώτη φορά και θα ήθελα να πω την γνώμη μου για το φετινό πρωτάθλημα..το ψευδώνυμο μου είναι κάτι που θα ήθελα να είμαι κάτι από όλα αυτά αλλά δυστυχώς είμαι ένα μέρος του παιχνιδιού που βρίζετε όλοι..δηλαδή διαιτητής!!!!έχω παίξει σχεδόν όλες τις ομάδες της κατηγορίας και σαν πρώην παίκτης θα ήθελα με όλο το σεβασμό σε όλους να πω την άποψη μου..Πρώτα απ'όλα να δώσω τα συγχαρητήρια μου στην ομάδα του Φάρου για τον τίτλο του πρωταθλητή και το πολύ καλό μπάσκετ που έπαιξε στα 2/3 του πρωταθλήματος γιατί μετά χαλάρωσε απόλυτα δικαιολογημένα και έχασε την φρεσκάδα της αλλά στο κρίσιμο παιχνίδι με την Μάνδρα έδειξε ότι είναι καλύτερη ομάδα από όλες,πιστευω πως είχε ο Φάρος τον καλύτερο προεδρο,εναν πού έμπειρο coach τον Πολέμη δίπλα στον Κωνσταντινίδη νέο προπονητή αλλά πολύ θετικό και παρά πολύ καλούς παίκτες ιδιαίτερα Φωστέρης και Τζαγκαράκης ήταν super και αν γκρινιάζανε λίγο λιγότερο για τους διαιτητές θα ήταν τέλειοι αλλά θα μπει πει κάνεις να σφυρίζαμε καλύτερα για να μην τα ακούγαμε αλλά αυτό είναι μεγάλη συζήτηση και όχι του παρόντος. και η Μάνδρα ήταν παρά πολύ καλή με ένα πλήρες υλικό και παρά πολύ καλή έδρα και με παιδιά έμπειρα και ικανό προπονητή ήταν μαζί με τον Φάρο η καλύτερες ομαδες,για την Μάνδρα δεν έχω άποψη πολύ γιατί την έπαιξα μόνο μια φορά και δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα Δραπετσώνα για μένα ήταν μια ομάδα με πολύ ταλαντούχους παίκτες που ξεχώριζε ο Παναγόπουλος,αλλα με αδυναμία δυστυχώς τον coach που τον ξέρω από παλιά και του το έχω πει και κατιδιαν παλιότερα ότι θα πρέπει να ασχολείται με την ομάδα του πιο πολύ παρά με όλα τα υπόλοιπα που του αποσπάνε την προσοχηκαι ξεφευγει.Σε αντίθεση με τον Φάρο και την Μάνδρα που δεν θα χρειαστούν πολλές προσθήκες για του χρόνου ειδικά αν το επίπεδο της Α είναι το ίδιο μέτριο με φέτος η Δραπετσώνα θα χρειαστεί αρκετές πιο έμπειρες λύσεις ΑΟΝΑ για μένα ήταν μια ομάδα σοβαρή και πειθαρχημένη και θα μπορούσε εύκολα να ήταν ακόμα και στην 2 θέση αλλά δεν ξέρω γιατί έχασε μερικά παιχνίδια από αυτά που λέμε αχαστα και έμεινα πίσω αλλά στην τιμητική θέση της 4 θέσης και πίστευε ότι θα ανέβει και αυτή μετά από όσα ακούγονται για συγγενεύσεις και διαλύσεις σωματείων,ηΕυρυάλη ήταν για μένα η έκπληξη της κατηγορίας και φαίνετε ότι βρήκε την χημεία της με τον coach Σιμο,ένα νέο σε ηλικία προπονητή αλλά με εμπειρία και σε εθνικές κατηγορίες ,αλλά θα διαφωνήσω με μερικούς ότι είχε πολύ καλό υλικο,ειχε καλό υλικό αλλά μέχρι εκεί δεν πιστεύω οτιθα μπορούσε να πάει καλύτερα Ταταύλα του φίλου μου του Βρεττού ήταν super σε μερικά παιχνίδια και πολύ κακή σε μερικά αλλα.ειχε μια περιφέρεια εντυπωσιακή αλλά στους ψηλούς είχε μεγάλο προβλημα,εκανε καλό πρωτάθλημα αλλά πιστεύω ότι θα μπορούσε να πάει καλύτερα ΝΕΜ όπως και την Μανδρα την εξάδα μόνο σε ένα παιχνίδι και δεν μπορώ νακρίνω αλλά άκουσα ότι είχε μια παρά πολύ καλή έδρα αλλά εκτός είχε μεγάλο πρόβλημα Ίκαρος ήταν η πιο δυσάρεστη εκπληξη,ενώ ξεκίνησε πολύ όμορφα με τον Παραλίκα και τον αντικατέστησε με τον πιο έμπειρο προπονητή όλων πήγε πολύ άσχημα και με άσχημο μπασκετ.Το Ελληνικό με τους μικρούς του φίλου μου του Δεμεναγα ήταν πολύ μαχητικό και να μεινουνε αυτά τα παιδιά μαζί του χρόνου θα παν πολύ καλύτερη γλυφάδα δυστυχώς πλήρωσε ότι μετά τον Τσιουμα το χάος Αρμενική αν είχε αλλάξει προπονητή πιο γρήγορα ίσως αλλά πολύ δύσκολα το έσωζε χωρίς να ρίχνω μομφή για τον Νικολαΐδη που όταν πήγε στο Ελληνικό η ομάδα επιξε πολύ καλύτερα ενώ ο Αναγνωστόπουλος που πήγε την Αρμενική πολύ καλά στην Δάφνη Αγίου Δημητρίου ήταν χάλια μαυρα,Προφήτης Ηλιας,Παννεαπολικος και Νίκαια δικαίως ήταν στις τελευταίες θέσεις πιστεύω αλλά μπράβο τους που δεντα παρατησανε ούτε στιγμη.αυτη ήταν η ανάλυση μου μέσα από τα μάτια του θεατή σε μερικά παιχνίδια η διαιτητή σε μερικά αλλα,φυσικα και δεν έχω την απαίτηση να συμφωνήσει κάνεις μαζί μου αλλά αυτή είναι η άποψη μου,οσο αφόρα την διαιτησία θα πω ένα..όπως έχετε στις ομάδες μανατζεριλικια και δεν παίζουν πάντα οι ικανοί αυτό συμβαίνει και με τους διατιτητες,θα μπορούσαμε ναν τα ειχαμε παει πολύ καλύτερα σίγουρα.

Καλώς ήρθες φίλε.
Μήπως -πριν φτάσεις σε τόσο αναλυτική προσέγγιση των ομάδων κρίνοντας ικανότητες, προπονητών, παικτών και ομάδων γενικά-θάπρεπε να κάνεις το ίδιο για το χώρο που εκπροσωπείς, με ονόματα όπως ακριβώς αναφέρεσαι στους παίκτες και κυρίως στους προπονητές? Αλήθεια πως κατάλαβες ποιός είναι ο καλύτερος πρόεδρος? Εντάξει καταλαβαίνω ότι έχεις άποψη για παίκτες και προπονητές (όπως όλοι) αλλά ξέρεις και όλους τους προέδρους....ώστε να τους κρίνεις?
Δεν ξέρω ποιός είσαι και που έχεις παίξει, αν πράγματι είσαι κάποιος από τα παιδιά που σφύριζαν φέτος στην Β' όπως λες, (όπου εκτός Μαγγωνάκη κανείς δεν έχει παίξει κάποιο ρόλο σε σοβαρό επίπεδο), δε νομίζω ότι θάπρεπε να σχολιάζεις προπονητές (κρίσεις του στυλ αδυναμία σε coach, για Δραπετσώνα ή η Αρμενική έπρεπε να αλλάξει νωρίτερα coach κλπ είναι φάουλ), αλλά να σχολιάζεις τους διαιτητές που στα περισσότερα ματς ήταν κάκιστοι. Αλλά το κάλυψες με το θα μπορούσαμε να είχαμε πάει πολύ καλύτερα.
Φρόντισε φίλε μου να κάνεις την όποια αυτοκριτική εσύ νομίζεις και να προσπαθήσεις να γίνεις όσο μπορείς καλύτερος διαιτητής, ώστε να κερδίζουν πάντα οι καλύτεροι και να μην τρελένετε τα παιδιά με τα σφυρίγματα και την κατάχρηση εξουσίας και κάτι καλύτερο θα γίνει τη νέα χρονιά.
Φαντάζομαι και οι προπονητές που διαβάζουν το φόρουμ να προβληματιστούν και αυτοί και να προσπαθήσουν νάναι καλύτεροι του χρόνου για να μην σε απογοητεύουν.

ΥΓ. Πρόεδρε του Φάρου ελπίζω να μην εκλάβεις την παρατήρησή μου ως μομφή στο πρόσωπο σου, φαντάζομαι να αντιλαμβάνεσαι το ύφος μου και που αποσκοποεί!
themis7
[

ΥΓ. Πρόεδρε του Φάρου ελπίζω να μην εκλάβεις την παρατήρησή μου ως μομφή στο πρόσωπο σου, φαντάζομαι να αντιλαμβάνεσαι το ύφος μου και που αποσκοποεί!
[/quote]
Φιλε μου δεν παρεξηγουμαι..... Ο καθενας εχει δικαιωμα να εχει την την αποψη του.... Κι εσυ κι ο φιλος ο διαιτητης ....
leonkalf
Mετά τη χθεσινή τελευταία αγωνιστική στη Γ' Εθνική, οριστικά υποβιβάστηκαν 3 ομάδες της εσκανα (Φοίνικας, Άλιμος, Εθνικός), και 1 (Ιωνικός Ν.) περιμένει αν θα παίξει την παραμονή σε αγώνα μπαράζ με τον Παπάγο (εξαρτάται από το αν θα σωθεί η Αγ. Παρασκευή στη Β' Εθνική).

Οπότε από χθες, πέφτει στην Γ' κατηγορία και η Γλυφάδα.

Το Ελληνικό θα περιμένει άλλες 2 βδομάδες για να μάθει για την τύχη του Ιωνικού και τη δική του..
VERONIKA
ΑΝΕΚΔΟΤΟ 1ο: Ο Αστέρας κλείνει τον ένα παίκτη μετά τον άλλο. Ξοδεύοντας πολλά χρήματα ένας ευτραφής μεγαλοπαράγοντάς του. Τα τριπλά από την περσινή περίοδο, ίσως και παραπάνω. Πολύ χρήμα σας λέω!!!
ΑΝΕΚΔΟΤΟ 2ο: Οι περσινοί παίκτες του Αστέρα πήραν τα δεδουλευμένα συν 50% επί πλέον και το δελτίο στο χέρι, τιμής ένεκεν!!!
ΑΝΕΚΔΟΤΟ 3ο: Ο δήμαρχος της πόλης του Αγίου Δημητρίου απένειμε βραβείο ήθους και αγαστής συνεργασίας στους παράγοντες του Αστέρα για την περίοδο που μόλις έληξε. Απομένει η βράβευση από τη Γεν. Γραμματεία Αθλητισμού και του Προέδρου της Δημοκρατίας!!!
ΑΝΕΚΔΟΤΟ 4ο: Έγινε αίτηση στη ΔΕΗ για να ηλεκτροδοτήσει τα κόκκινα ''φανάρια'', συγνώμη φωτάκια ήθελα να πω του οίκου που αναφέρθησαν οι παίκτες του Αστέρα κατά τους πανηγυρισμούς τους σε νικηφόρο αγώνα!!!
ΑΝΕΚΔΟΤΟ 5ο: Για όσους αγαπούν την κωμωδία ή την τραγωδία, αν προτιμάτε, μη χάσετε αυτή περίοδο ''ανάτασης'' του Αστέρα. Οι παραστάσεις άρχισαν και θα διαρκέσουν όλο το καλοκαίρι. Επιτέλους μια ανάσα στον τουρισμό μας!!!
ΓΚΑΛΗΣ
ΝΕΑ Ο.Κ.Ε.

Παρελθόν ο Δημήτρης Πρόκος- http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_5999.html



Το blog των ομάδων της Ελευσίνας http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/ με νέες ψηφοφορίες.ΨΗΦΙΣΤΕ!
leonkalf
Δείτε στο παρακάτω link ανάλυση της κατηγορίας από τα παιδιά του localbasket.gr
Με κλικ σε κάθε ομάδα έχει και ανάλυση της κάθε ομάδας ξεχωριστά.

LocalBasket


Coaches, μελετήστε και βγάλτε τα συμπεράσματά σας... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.