Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
thlgs
[quote name='themis7' date='Dec 4 2009, 11:00 ' post='364648']
10η Αγωνιστική
Παννεαπολικός -ΝΕ Μεγαρίδος 55-76 , Ταταύλα -Ίκαρος/Ακαδημία αναβ , Φάρος – Ελληνικό 86-56, Γλυφάδα –Ευρυάλη 43-47 , Δραπετσώνα- ΕΑ Νικαίας 91-42, Μανδραϊκός - Προφ. Ηλίας 47-39 , Εν. Αρμενίων –ΑΟΝΑ 55-79



τα περισσοτερα σημεία περάσανε και μας πήγανε ταμείο 69.gif στις διαφορές τα κανα μαντάρα smiley.gif όσο για το Ταταύλα-Ίκαρος εμμένω στην άποψη μου,1 ξερό....άμα γίνει ο αγώνας τη Δευτέρα.Εάν γίνει τη παραπάνω βδομάδα αλλάζουν οι συνησταμένες και άρα οι αποδό bball.gif σεις
paparazzi
[quote name='themis7' date='Dec 4 2009, 11:00 ' post='364648']
10η Αγωνιστική
Παννεαπολικός -ΝΕ Μεγαρίδος 55-76 , Ταταύλα -Ίκαρος/Ακαδημία αναβ , Φάρος – Ελληνικό 86-56, Γλυφάδα –Ευρυάλη 43-47 , Δραπετσώνα- ΕΑ Νικαίας 91-42, Μανδραϊκός - Προφ. Ηλίας 47-39 , Εν. Αρμενίων –ΑΟΝΑ 55-79
Η επόμενη αγωνιστική (10/12) : ΝΕ Μεγαρίδος - Ταταύλα , Ίκαρος/Ακαδημία – Ελληνικό , Φάρος –Εν. Αρμενίων , Ευρυάλη –Παννεαπολικός , ΕΑ Νικαίας –Γλυφάδα , Προφ. Ηλίας –Δραπετσώνα , ΑΟΝΑ –Μανδραϊκός

Βαθμολογία
Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Α.Ο. 20 10 10 0 844 585
2. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ Α.Ο. 20 10 10 0 711 570
3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 18 10 9 2 787 656
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 18 10 8 2 676 624
5. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 16 10 6 4 632 652
6. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 15 10 5 5 642 638
7. Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 14 9 5 4 657 572
8. Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 14 10 4 6 653 644
9. ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 14 10 4 6 576 630
10. Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ 13 9 4 5 610 621
11 ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 13 10 3 7 616 675
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. Α.Ο. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 12 10 2 8 560 666
13. Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 10 10 0 10 570 717
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 10 10 0 10 500 758
*Ταταύλα και Ίκαρος/Ακαδημία έχουν ένα αγώνα λιγότερο

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

ΦΑΡΟΣ ' ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ
ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΦΑΡΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΝΕ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ ΣΟΒΑΡΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ . ΟΠΟΙΟΣ ΧΑΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 30 ΛΕΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΟΣ ΟΜΑΔΑ 4ΑΔΑΣ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ .

ΜΑΝΔΡΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΟΜΑΔΑ . ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΦΟΡΤΣΑΤΗ ΔΙΠΛΗ ΝΙΚΗ ΣΕ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΝΩ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΡΟ.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 2 ΝΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΡΟ. ΣΙΓΟΥΡΗ ΘΕΩΡΕΙΤΕ Η ΑΝΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟ. ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΚΟΤΑΝ ΑΝΕΤΑ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΑΗΗΤΗΤΗ .ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΗΝ 3Η ΘΕΣΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΟΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

ΑΟΝΑ ΣΟΒΑΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ . ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΤΗΝ Α. ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ Α .

ΙΚΑΡΟΣ ΕΥΡΩΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ. ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΗΣΕ ΜΕ 4 ΣΤΑ 4 ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΕ ΦΑΒΟΡΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ 4 ΗΤΤΕΣ ΣΕΡΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΟ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΙ ΦΤΑΕΙ. ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΕΧΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΣΟΒΑΡΗ ΣΤΙΒΑΡΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΟΠΙΑΝΕΤΑΙ .ΘΑ ΣΩΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΥΦΟΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΗΝ 4Η ΘΕΣΗ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΟΓΟ ΤΑΛΕΝΤΟΥ . ΟΜΩΣ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ. ΟΜΑΔΑ ΠΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΗΛΟ

ΓΛΥΦΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΕΣ ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΣΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΔΑ
ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΤΟΥ ΤΣΙΟΥΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ΑΛΛΑ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

ΤΑΤΑΥΛΑ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΝΙΚΕΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΕΜΠΕΙΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΕΚΑΝΕ 2 ΝΙΚΕΣ ΣΕΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ . ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΚΑΙ ΑΡΜΡΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΡΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΤΟ ΣΩΣΕΙ

ΝΕΜ ΕΜΠΕΙΡΟ ΡΟΣΤΕΡ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΔΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΑΔΑ . ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΕΔΡΑΣ ΘΑ ΣΩΘΕΙ

ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΛΛΟΠΡΟΣΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ ΙΚΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ . Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΔΕΝ ΩΦΕΛΗΣΕ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ . ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΗ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ

ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΙΚΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΟΛΙΑ


ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ

ZeLL
Φιλε Paparazzi εσυ που εχεις αποψη για ολα και μπορεις και τα κρινεις ολα , ΧΩΡΙΣ να μας λες το ονομα σου , οπως και καποιοι αλλοι μες στο φορυμ , το ντερμπυ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΟΝΑ δε θα κρινει τη 3η θεση ... Εχει πολυ δρομο το πρωταθλημα ακομα ο,τι και να γινει στο ντερμπυ ... Και επειδη κρινετε συνεχεια το προπονητη μας αλλα τωρα ΚΑΙ τη διοικηση , εσυ που γνωριζεις αν εχει η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ χρηματα να σταθει στην Α' Εσκανα ???

Και οσο για το αν γινεται προπονηση ασε να το κρινουνε αλλοι και οχι εσυ ...

Επειδη γινεται ενας πολεμος απο 2-3 ατομα απεναντι στη ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ και το προπονητη της , αυτος ο "ανυπαρκτος" προπονητης που ειναι 31 χρονων σε 4 χρονια ανεβασε την αντρικη ομαδα απο το 0 στη Β' Εσκανα και τους Εφηβους στην Α' ...

Τελος , θα παρακαλουσαμε σαν ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ τους administrators του φορυμ να διαγραφονται τα ασχετα , με το μπασκετ , ποστς που αφορουν σε προσωπικο επιπεδο ...
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(paparazzi @ Dec 4 2009, 17:41 ) *
10η Αγωνιστική
Παννεαπολικός -ΝΕ Μεγαρίδος 55-76 , Ταταύλα -Ίκαρος/Ακαδημία αναβ , Φάρος – Ελληνικό 86-56, Γλυφάδα –Ευρυάλη 43-47 , Δραπετσώνα- ΕΑ Νικαίας 91-42, Μανδραϊκός - Προφ. Ηλίας 47-39 , Εν. Αρμενίων –ΑΟΝΑ 55-79
Η επόμενη αγωνιστική (10/12) : ΝΕ Μεγαρίδος - Ταταύλα , Ίκαρος/Ακαδημία – Ελληνικό , Φάρος –Εν. Αρμενίων , Ευρυάλη –Παννεαπολικός , ΕΑ Νικαίας –Γλυφάδα , Προφ. Ηλίας –Δραπετσώνα , ΑΟΝΑ –Μανδραϊκός

Βαθμολογία
Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Α.Ο. 20 10 10 0 844 585
2. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ Α.Ο. 20 10 10 0 711 570
3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 18 10 9 2 787 656
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 18 10 8 2 676 624
5. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 16 10 6 4 632 652
6. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 15 10 5 5 642 638
7. Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 14 9 5 4 657 572
8. Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 14 10 4 6 653 644
9. ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 14 10 4 6 576 630
10. Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ 13 9 4 5 610 621
11 ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 13 10 3 7 616 675
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. Α.Ο. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 12 10 2 8 560 666
13. Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 10 10 0 10 570 717
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 10 10 0 10 500 758
*Ταταύλα και Ίκαρος/Ακαδημία έχουν ένα αγώνα λιγότερο

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

ΦΑΡΟΣ ' ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ
ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΦΑΡΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΝΕ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ ΣΟΒΑΡΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ . ΟΠΟΙΟΣ ΧΑΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 30 ΛΕΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΟΣ ΟΜΑΔΑ 4ΑΔΑΣ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ .

ΜΑΝΔΡΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΟΜΑΔΑ . ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΦΟΡΤΣΑΤΗ ΔΙΠΛΗ ΝΙΚΗ ΣΕ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΝΩ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΡΟ.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 2 ΝΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΡΟ. ΣΙΓΟΥΡΗ ΘΕΩΡΕΙΤΕ Η ΑΝΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟ. ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΚΟΤΑΝ ΑΝΕΤΑ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΑΗΗΤΗΤΗ .ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΗΝ 3Η ΘΕΣΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΟΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

ΑΟΝΑ ΣΟΒΑΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ . ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΤΗΝ Α. ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ Α .

ΙΚΑΡΟΣ ΕΥΡΩΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ. ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΗΣΕ ΜΕ 4 ΣΤΑ 4 ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΕ ΦΑΒΟΡΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ. ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ 4 ΗΤΤΕΣ ΣΕΡΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΟ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΙ ΦΤΑΕΙ. ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΕΧΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΣΟΒΑΡΗ ΣΤΙΒΑΡΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΟΠΙΑΝΕΤΑΙ .ΘΑ ΣΩΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΥΦΟΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΗΝ 4Η ΘΕΣΗ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΟΓΟ ΤΑΛΕΝΤΟΥ . ΟΜΩΣ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ. ΟΜΑΔΑ ΠΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΗΛΟ

ΓΛΥΦΑΔΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΕΣ ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΣΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΔΑ
ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΤΟΥ ΤΣΙΟΥΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΕΣ ΑΛΛΑ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

ΤΑΤΑΥΛΑ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΝΙΚΕΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΕΜΠΕΙΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΕΚΑΝΕ 2 ΝΙΚΕΣ ΣΕΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ . ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΓΑΡΙΔΑ ΚΑΙ ΑΡΜΡΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΡΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΤΟ ΣΩΣΕΙ

ΝΕΜ ΕΜΠΕΙΡΟ ΡΟΣΤΕΡ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΔΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΑΔΑ . ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΕΔΡΑΣ ΘΑ ΣΩΘΕΙ

ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΛΛΟΠΡΟΣΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ ΙΚΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ . Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΔΕΝ ΩΦΕΛΗΣΕ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ . ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΗ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ

ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΙΚΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΟΛΙΑ


ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ


Πολύ σοβαρή ανάλυση!Μπράβο φίλε...Εύγε!!Συμφωνώ σχεδόν σε όλα!Θα περιμένω το ντέρμπι ΑΟΝΑ-ΜΑΝΔΡΑ για να γράψω κάτι επιπλέον, αν χρειαστεί!
Υγ.Η ανάλυση για τους παίκτες της ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ είναι πολύ σωστή!Για την προπόνηση που κάνουν δεν έχω γνώμη.Ίσως ο φίλος paparazzi να έχει μιλήσει για αυτό το θέμα με κάποιον εμπλεκόμενο και γι'αυτό το λόγο να εκφράστηκε έτσι!Πρέπει κάποιοι να καταλάβετε πως το forum έχει δημιουργηθεί για να εκφράζονται απόψεις -διαφορετικές πολλές φορές- πάνω στα μπασκετικά θέματα!Κάποια πράγματα που γράφει κάποιος από την στιγμή που δεν βρίζει, δεν είναι απαραίτητα θέμα προσβολής, αλλά μπασκετική άποψη!Το αν ένας προπονητής είναι ή όχι καλός φαίνεται σ'ένα βάθος χρόνου από τ'αποτελέσματα, χωρίς και αυτό να είναι πανάκια!
Για παράδειγμα ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ βγήκε πρόπερσι ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ μ'έναν προπονητή (τον οποίον έχει και σήμερα) ο οποίος κατά την προσωπική μου ταπεινή άποψη είναι επιεικώς κακός προπονητής (Marcovic)...Ο περσινός που είχε (Τριφούνοβιτς) είναι πολύ καλύτερος προπονητής για μένα και όμως απέτυχε πέρυσι...Για να είναι πιο κοντινό κ οικείο ,ο Γκλικόπουλος ο Κώστας πρόπερσι ανέβασε την ΠΡΟΟ κ τον διώξανε, για να πάρουν έναν καλύτερο προπονητή (Καλογήρου) που τους έριξε!
Τέλος αναλογιστείτε τι κριτική έχει κάνει ο καθένας από μας καλοπροαίρετη κ κυρίως κακοπροαίρετη στον Παναγιώτη Γιαννάκη, που κανονικά όλοι εμείς αυτόν τον άνθρωπο για αυτά που έχει προσφέρει στο Ελληνικό Μπάσκετ δεν θα'πρεπε ούτε να τον αγγίζουμε!Είναι όμως προπονητής κ ακόμα κ ΑΥΤΟΣ είναι κρινόμενος μπασκετικά για αυτά που κάνει, τον τρόπο που παίζει , τις αλλαγές του , τη ζώνη που χρησιμοποιεί, για όλα...
paparazzi
QUOTE (ZeLL @ Dec 4 2009, 18:31 ) *
Φιλε Paparazzi εσυ που εχεις αποψη για ολα και μπορεις και τα κρινεις ολα , ΧΩΡΙΣ να μας λες το ονομα σου , οπως και καποιοι αλλοι μες στο φορυμ , το ντερμπυ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΟΝΑ δε θα κρινει τη 3η θεση ... Εχει πολυ δρομο το πρωταθλημα ακομα ο,τι και να γινει στο ντερμπυ ... Και επειδη κρινετε συνεχεια το προπονητη μας αλλα τωρα ΚΑΙ τη διοικηση , εσυ που γνωριζεις αν εχει η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ χρηματα να σταθει στην Α' Εσκανα ???

Και οσο για το αν γινεται προπονηση ασε να το κρινουνε αλλοι και οχι εσυ ...

Επειδη γινεται ενας πολεμος απο 2-3 ατομα απεναντι στη ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ και το προπονητη της , αυτος ο "ανυπαρκτος" προπονητης που ειναι 31 χρονων σε 4 χρονια ανεβασε την αντρικη ομαδα απο το 0 στη Β' Εσκανα και τους Εφηβους στην Α' ...

Τελος , θα παρακαλουσαμε σαν ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ τους administrators του φορυμ να διαγραφονται τα ασχετα , με το μπασκετ , ποστς που αφορουν σε προσωπικο επιπεδο ...

ΦΙΛΕ ΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΝΩΝΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΟΓΚ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΣΥ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΑΠΛΑ ΕΚΦΕΡΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.
ΛΕΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΘΙΞΑ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟ . ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ . ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΙ ΕΣΥ ΠΙΑΣΤΗΚΕΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΑ. ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η 3Η ΘΕΣΗ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ Σ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΟΝΑ . ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΨΗΛΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟΝ ΦΑΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ ΚΑΝΤ ΤΟ ΜΕΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΣΑΙΤ.
ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΝΔΡΑ ΕΧΕΙ ΕΘΕΙ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΦΕΤΟΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ .

ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΠΛΕΚΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.
22ιος
Ηρεμία παιδιά...

Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές συμφωνούμε δε συμφωνούμε....

Το παιχνίδι το δικό μας με τη Δραπετσώνα είναι σημαντικό αλλά είναι νωρίς ακόμα. Το λέω αυτό γιατί πρόπερσι που ανεβήκαμε είχαμε στον πρώτο γύρο 6 ήττες και κάναμε 10 νίκες σερί στη συνέχεια και ανεβήκαμε....Έχει δρόμο ακόμα!!!

Όσο για αυτό που λες στην ανάλυση σου για τα λεφτά σας ένημερώνω ότι η ομάδα έχει λεφτά (μπορεί όχι όσο άλλες ομάδες) αλλά είναι επιλογή της να μη στηρίζεται σε μισθοφόρους και αυτό δεν το λέω κακοπροαίρετα για τα παιδιά που αλλάζουν τακτικά ομάδες βάσει των χρημάτων. Ο ΑΟΝΑ κάνει μια προσπάθεια στην οποία έχουν σημαντικό ρόλο και οι έφηβοι και γι αυτό δεν έγιναν μεταγραφές (ήρθε ο Δελλής με μεταγραφή και επιστρέψαμε ο Κουνενής κι εγώ). Τα χρήματα αν και είναι σημαντικό στοιχείο δεν φέρνουν πάντα την επιτυχία. Το βασικό είναι να υπάρχει χημεία και διάθεση. Αν συνδυάζεται και με καλές προσθήκες (άρα και οικονομική δυνατότητα) είναι το ιδανικό!!Για παράδειγμα το Κουκάκι (Β ΕΣΚΑ), που είναι προπονητής ο κολλητός μου είναι πρώτο σε ισοβαθμία και δεν πληρωνεται κανείς!!!!

Όσο για το αν έχει καλύτερους παίχτες από εμας η Δραπετσώνα δεν ξέρω.....Αν και ξέρω κάποια παιδιά δεν μπορώ να έχω συνολική άποψη (όπως καταλαβαίνεις με χτύπησε λίγο εγωιστικά αυτό)...

Τελοσπάντων,μου άρεσε η ανάλυση που έγινε αλλά δεν έχω άποψη για όλα.
ZeLL
Φιλε Paparazzi εμεις δε ψηλωσαμε ... Εσυ εξελαβες το ποστ μου οπως ηθελες ... Εμεις ψαχνουμε 3 ακομα νικες να σωθουμε , να εκπληρωθει ο αρχικος στοχος που ειχε θεσει η διοικηση και απο κει και περα βλεπουμε ...
themis7
Φιλε paparazi κατ αρχην ειναι ωραιο αυτο που εκανες και ασχοληθηκες κι εγραψες για ολες τις ομαδες κατι....
Σε καποια συμφωνω και σε αλλα διαφωνω αλλα ετσι ειναι αυτα... Δυσκολο να συμφωνουμε σε ολα...

Θα ηθελα μονο να γραψω 2 λογια για τιν φιλο μου τον Σακη Καλλιπολιτη και για την προσπαθεια που εχει κανει τοσα χρονια...
Ο Σακης εχει την ιδια ηλικια με μενα και παιζαμε πολλα χρονια αντιπαλοι ως παιχτες στο Δραπετσωνα -Θεμιστοκλης...
Οταν ο Σακης ανελαβε την Δραπετσωνα σαν προπονητης πρεπει να ξερετε οτι την προηγουμενη χρονια η Δραπετσωνα δεν ειχε κατεβασει καν ομαδα....Αυτος λοιπον μαζεψε οτι μπορουσε σιγα σιγα και καταφερε μεσα σε 5-6 χρονια να την φερει στο κατωφλι της Ακατηγοριας...Αρα λοιπον για μενα και για πολλους αλλους ερχεται σε δευτερη μοιρα αν ειναι καλος η κακος προπονητης... Ειναι ενας ανθρωπος που εχει δωσει παρα πολλα σαυτην την ομαδα ....
Στο κατω κατω στην Β εσκανα ποιον περιμενεις να εχεις προπονητη??? Αν ο προπονητης ειναι καλο παιδι αγαπαει το μπασκετ και δουλευει ειναι μια χαρα....
Εκ των αποτελεσματων παντως ο Σακης ειναι απολυτα επιτυχημενος....

υ.γ. Δεν εχω διαθεση για αντιπαραθεση απλα εκφραζω κι εγω την αποψη μου....
Panthironios
QUOTE(paparazzi @ Dec 4 2009, 17:41 ) *
ΤΑΤΑΥΛΑ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΝΙΚΕΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΕΜΠΕΙΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ


ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ



Γνωριζεις πολυ καλα αν η ομαδα ειναι μετρια γυμνασμενη?Ησουν παρων στην προετοιμασια κ τις προπονησεις δηλ? ohmy.gif
kala8hs
swstes oi apopseis olwn alla den xreiazete n anavoun t aimata m t paramikro......!!o faros einai omada a katigoris pisteuw........h mandra exei polu kalh omada alla den exei auth thn megalh apostash apo aona k drapetswna nomizw......8 fanei auto k sto pia omada 8 ante3ei ws t telos.....!!!ton ikaro nomizw pws den prepei n ton 3egrafete akoma exei polu kalh omada apla ekane thn koilia t....isws sto deutero giro kanei allh omada thn koilia ths......!!!!!aona k drapetswna einai dio poli kales omades.....twra g t xrimata den 3erw ...o aona htan a kathgoria ara nomizw pws mporei k pali...k h drapetswna deixnei oti mporei n sta8ei stis kathgories . . . . ara ka8e xronia allazun t stadar.....telos auto pou kanei o aona k den stirizete s mis8oforus einai poli kalo...eidika twra pou krinonte polla apo tus efivous logo t kanonismu.......an t elliniko eixe ena dio pio embeirus paixtes 8 htan mesa sthn triada m tus efivus pou exei....giauto paei kl k o aona.....opws k h drapetswn akolou8i auth thn sintagh...m polus kalous paixtes k ebeirus 3exwrizonta o kaluteros skorer tis katigorias opws eipe kapoios pio panw....alla k o vasikos ths efhvws pou paizei poli pio ebeira apo pollus sthn kathgoria....!!!kalh epitixia s olus k elpizw o ikaros n anevei 3ana h apodosh t
themis7
ΤΑΤΑΥΛΑ - ΙΚΑΡΟΣ 57 - 52

Ο ΙΚΑΡΟΣ κερδιζε 11π στο τελος του γ δεκαλεπτου αλλα τα ΤΑΤΑΥΛΑ καταφεραν να γυρισουν στα τελευταια λεπτα....
Panthironios
"Η ΜΕΤΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ" ΚΕΡΔΙΣΕ & ΣΗΜΕΡΑ!!!!.
paparazzi
QUOTE(Panthironios @ Dec 7 2009, 23:26 ) *
"Η ΜΕΤΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ" ΚΕΡΔΙΣΕ & ΣΗΜΕΡΑ!!!!.


http://www.youtube.com/watch?v=cUxUPtUalEQ

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΔΕΥΟΥΝ Τ ΑΥΤΙΑ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑ
thlgs
QUOTE(paparazzi @ Dec 8 2009, 11:30 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=cUxUPtUalEQ

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΔΕΥΟΥΝ Τ ΑΥΤΙΑ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑ



Δε νομίζω να ενόχλησες.Μάλλον ,εκ του αποτελέσματος ,τους πείσμωσες.ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΕΣ!!!!!
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(paparazzi @ Dec 8 2009, 12:30 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=cUxUPtUalEQ

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΔΕΥΟΥΝ Τ ΑΥΤΙΑ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑ


Ωπα κουλτούρα και διανόηση ο paparazzi smiley.gif (χιούμορ κάνω φίλε)

roki
Οταν ο σακης πριν πεντε χρονια μαζευε τους εφηβους απο ολη την νικαια και τον πειραια και τωρα τους βαζει στο αντρικο,η οταν επαιρνε τοσους παιχτες και ανεβαζε την ομαδα χαλαρα δεν μιλουσε κανεις...Ενδιαφερεται για την ομαδα πιο πολυ αποτι φανταζεσαι και για την προπονηση ασε τοσους εμπειρους παιχτες που εχει να τον κρινουν.!
sakiskal
Α ρε ΣακηΚαλ ολοι με την παρτη σου ασχολεισαι αγορι μου.... Το προγραμμα ειναι ιδανικο για να κλεισουμε στοματα και να μην ασχοληθει κανεις μαζι μας ξανα για φετος τουλαχιστον.... Ηττα με προφητη αυριο Ηττα με στο ντερμπυ με ΑΟΝΑ ηττα μετα τις διακοπες μεταξυ μελομακαρονου και κουραμπιε μεσα στην αρμενικη και ησυχαζουμε!!!!! Επανερχομαστε στον αρχικο μας στοχο....

Περα απο την πλακα η ομαδα εχει 5 απουσιες: 4 πυρετο με γριπη κρεβατομμενους και 1 τραυματια=την αφεντια μου βεβαιως βεβαιως...
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες και ας ελπισουμε η γεννηση του Χριστουλη να φωτισει τις διοικησεις των ομαδων και των ομοσπονδιων για ενα καλυτερο μπασκετ!!!!
ENTY
QUOTE(Panthironios @ Dec 7 2009, 23:26 ) *
"Η ΜΕΤΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ" ΚΕΡΔΙΣΕ & ΣΗΜΕΡΑ!!!!.

θεωρω τα ταταυλα τη χειροτερη ομαδα που εχω δει μεχρι σημερα στη Β εσκανα...το αποτελεσμα με ικαρο ειναι πλασματικο...το εχασε ο ικαροs δεν το κερδισαν τα ταταυλα...εβαλε το χερακι η διαιτησια σε αυτο στο τελευταιο λεπτο...οσον αφορα τον ικαρο τα αποτελεσματα ειναι ανεξηγητα σε σχεση με το ροστερ...η ομαδα παιζει αναρχο μπασκετ...κατι πρεπει να γινει(????????) διοτι η ομαδα μεχρι που θα κινδυνευσει!!!!!!
Panthironios
QUOTE(ENTY @ Dec 9 2009, 20:59 ) *
θεωρω τα ταταυλα τη χειροτερη ομαδα που εχω δει μεχρι σημερα στη Β εσκανα...το αποτελεσμα με ικαρο ειναι πλασματικο...το εχασε ο ικαροs δεν το κερδισαν τα ταταυλα...εβαλε το χερακι η διαιτησια σε αυτο στο τελευταιο λεπτο...οσον αφορα τον ικαρο τα αποτελεσματα ειναι ανεξηγητα σε σχεση με το ροστερ...η ομαδα παιζει αναρχο μπασκετ...κατι πρεπει να γινει(????????) διοτι η ομαδα μεχρι που θα κινδυνευσει!!!!!!



Ε σωστα απο τις χειροτερες ομαδες ειναι τα Ταταυλα αλλωστε ειναι ξεκαθαρο κ στην βαθμολογια αυτο εχει συγκομιδη ασχημη για φουντο παει τρενο εντελως!!!!! αναρχη αναποτελεσματικη,Μετρια γυμνασμενη,παιχτες απο τα ανοιχτα του τροκαντερου τιποτα χαλια μαυρα!!!!!! βεβαια την βοηθησε η διαιτησια στο ματς με τον Ικαρο τελειως πλαστικο το αποτελεσμα!!!

η διαιτησια εβαλε κ τα 4χερια τις 2 απο καθε ρεφερι δηλ!! προσπαθει να δωσει στα παιδια καμια νικη μωρε για να μην τους παρει απο κατω τελειως κ απογοητευτουν!!!

εσυ ENTY την εχεις δει την ομαδα?? η ειδες τιποτα παιχνιδια της ομαδας απο κανενα Νοva Sports 5 γιατι τα εντος αν θυμαμε καλα σε αυτους εχουν δωσει τα δικαιωματα...
spiros2222
QUOTE(ENTY @ Dec 9 2009, 20:59 ) *
θεωρω τα ταταυλα τη χειροτερη ομαδα που εχω δει μεχρι σημερα στη Β εσκανα...το αποτελεσμα με ικαρο ειναι πλασματικο...το εχασε ο ικαροs δεν το κερδισαν τα ταταυλα...εβαλε το χερακι η διαιτησια σε αυτο στο τελευταιο λεπτο...οσον αφορα τον ικαρο τα αποτελεσματα ειναι ανεξηγητα σε σχεση με το ροστερ...η ομαδα παιζει αναρχο μπασκετ...κατι πρεπει να γινει(????????) διοτι η ομαδα μεχρι που θα κινδυνευσει!!!!!!





ENTY μαλλον πρεπει να χεις φαει φαπα και εσυ και σου βγαινει τοση πικρα.Εγω δεν θεωρω οτι ειμαστε η καλητερη ομαδα,
αλλα η χειροτερη με τιποτα.Οσο αφορα το παιχνιδι με τον ικαρο οταν στην αρχη της τεταρτης περιοδου εισαι 11 ποντους μπροστα και χανεις μην ψαχνεσε για διαιτησια.παιξαμε πιο παθιασμενα και κερδισαμε.Τα ροστερ δεν κερδιζουν παιχνιδια.περαστικα. smiley.gif
Panthironios
Επισης στα ματς με ΑΟΝΑ κ Μανδρα που τα χτυπησαν ως το τελευταιο λεπτο μαλλον την βοηθησαν οι ρεφερι ή τους αφησε η καθε ομαδα μιας κ ειδε απενταντι τις παιχτες φουκαραδες θα ελεγα...
ENTY
QUOTE(Panthironios @ Dec 10 2009, 00:57 ) *
Ε σωστα απο τις χειροτερες ομαδες ειναι τα Ταταυλα αλλωστε ειναι ξεκαθαρο κ στην βαθμολογια αυτο εχει συγκομιδη ασχημη για φουντο παει τρενο εντελως!!!!! αναρχη αναποτελεσματικη,Μετρια γυμνασμενη,παιχτες απο τα ανοιχτα του τροκαντερου τιποτα χαλια μαυρα!!!!!! βεβαια την βοηθησε η διαιτησια στο ματς με τον Ικαρο τελειως πλαστικο το αποτελεσμα!!!

η διαιτησια εβαλε κ τα 4χερια τις 2 απο καθε ρεφερι δηλ!! προσπαθει να δωσει στα παιδια καμια νικη μωρε για να μην τους παρει απο κατω τελειως κ απογοητευτουν!!!

εσυ ENTY την εχεις δει την ομαδα?? η ειδες τιποτα παιχνιδια της ομαδας απο κανενα Νοva Sports 5 γιατι τα εντος αν θυμαμε καλα σε αυτους εχουν δωσει τα δικαιωματα...

συγνωμη φιλε βλεπω CONNEX-TV!!!!!
Panthironios
QUOTE(ENTY @ Dec 10 2009, 01:26 ) *
συγνωμη φιλε βλεπω CONNEX-TV!!!!!



αδικια δεν τα βρηκαν στα λεφτα με CONNEX-TV!! ετσι εμαθα απο πηγες μεσα απο την ομαδα...
thlgs
QUOTE(ENTY @ Dec 9 2009, 20:59 ) *
θεωρω τα ταταυλα τη χειροτερη ομαδα που εχω δει μεχρι σημερα στη Β εσκανα...το αποτελεσμα με ικαρο ειναι πλασματικο...το εχασε ο ικαροs δεν το κερδισαν τα ταταυλα...εβαλε το χερακι η διαιτησια σε αυτο στο τελευταιο λεπτο...οσον αφορα τον ικαρο τα αποτελεσματα ειναι ανεξηγητα σε σχεση με το ροστερ...η ομαδα παιζει αναρχο μπασκετ...κατι πρεπει να γινει(????????) διοτι η ομαδα μεχρι που θα κινδυνευσει!!!!!!


αν και γίνομαι γραφικός...ΑΛΛΑ δε μπορώ να κρατηθώ με τίποτα
http://www.youtube.com/watch?v=qgX4i17doDM
......και μια ερώτηση....ΔΕ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕ!?!?!?!?!?!?!??!?!
(όσοι με ξέρουν,με ξέρουν και δε θα παρεξηγηθούν,για τους υπόλοιους δε μπορώ να βοηθήσω)
icon_drunk.gif
Air 23
Καλημερα κυριοι. Πολυς ντορος εχει γινει αυτη την εβδομαδα με τα Ταταυλα και πιστευω αδικος προς τη συγκεκριμενη ομαδα. Τα Ταταυλα εχουν δειξει οτι πολεμουν μεχρι τελους καθε παιχνιδι (βλ. αναμετρηση με Ικαρο) και οι νικες τους (αν και πολλα παιχνιδια στην εδρα τους) καθως και η βαθμολογικη τους θεση αντικατοπτριζει τη μεχρι τωρα πορεια τους. Καλο θα ειναι λοιπον οταν κανουμε κριτικη, να τεκμηριωνουμε τα λεγομενα μας με στοιχεια γιατι κουβεντες του στυλ ''η χειροτερη ομαδα'' χωρις αναλυση πανω σ'αυτο ειναι δυστυχως λογια του αερα που το μονο που πετυχαινουν ειναι να εκθετουν τον γραφοντα καθε φορα.

Θα εχω την τιμη να αντιμετωπισω την εν λογω ομαδα αποψε το βραδυ οποτε θα σχηματισω τη δικη μου αποψη. Ευχομαι να γινει καλο και δυνατο παιχνιδι. Να ειστε σιγουροι παντως οτι η εδρα θα θυμισει για ακομη μια φορα Γιαντ Ελιαου (με την καλη εννοια παντα)
thlgs
QUOTE(Air 23 @ Dec 10 2009, 13:22 ) *
Καλημερα κυριοι. Πολυς ντορος εχει γινει αυτη την εβδομαδα με τα Ταταυλα και πιστευω αδικος προς τη συγκεκριμενη ομαδα. Τα Ταταυλα εχουν δειξει οτι πολεμουν μεχρι τελους καθε παιχνιδι (βλ. αναμετρηση με Ικαρο) και οι νικες τους (αν και πολλα παιχνιδια στην εδρα τους) καθως και η βαθμολογικη τους θεση αντικατοπτριζει τη μεχρι τωρα πορεια τους. Καλο θα ειναι λοιπον οταν κανουμε κριτικη, να τεκμηριωνουμε τα λεγομενα μας με στοιχεια γιατι κουβεντες του στυλ ''η χειροτερη ομαδα'' χωρις αναλυση πανω σ'αυτο ειναι δυστυχως λογια του αερα που το μονο που πετυχαινουν ειναι να εκθετουν τον γραφοντα καθε φορα.

Θα εχω την τιμη να αντιμετωπισω την εν λογω ομαδα αποψε το βραδυ οποτε θα σχηματισω τη δικη μου αποψη. Ευχομαι να γινει καλο και δυνατο παιχνιδι. Να ειστε σιγουροι παντως οτι η εδρα θα θυμισει για ακομη μια φορα Γιαντ Ελιαου (με την καλη εννοια παντα)


Όλα τα παιχνίδια τα έχουμε χάσει στις λεπτομέρειες(λόγω έλειψης βάθους,εμπειρίας κάποιον παικτών κλπ),πλην του αγώνα εναντίον του Φάρου.Η δουλειά όμως,και το ταλέντο έχει αρχίσει να φαίνεται ήδη ΚΑΙ στα αποτελέσματα.Ανυπομονώ για τον 2ο γύρο,να δείξουμε περισσότερα πράγματα.Σε ότι αφορά το αποψινό παιχνίδι,ελπίζω να παρουσιάσουμε την ίδια μαχητικότιτα,και αυτός που βρεθεί στν καλύτερη μέρα ας κερδίσει.
ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ και ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ icon_drunk.gif
paparazzi
QUOTE(thlgs @ Dec 10 2009, 13:36 ) *
Όλα τα παιχνίδια τα έχουμε χάσει στις λεπτομέρειες(λόγω έλειψης βάθους,εμπειρίας κάποιον παικτών κλπ),πλην του αγώνα εναντίον του Φάρου.Η δουλειά όμως,και το ταλέντο έχει αρχίσει να φαίνεται ήδη ΚΑΙ στα αποτελέσματα.Ανυπομονώ για τον 2ο γύρο,να δείξουμε περισσότερα πράγματα.Σε ότι αφορά το αποψινό παιχνίδι,ελπίζω να παρουσιάσουμε την ίδια μαχητικότιτα,και αυτός που βρεθεί στν καλύτερη μέρα ας κερδίσει.
ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ και ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ icon_drunk.gif

ΤΑΤΑΥΛΑ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΝΙΚΕΣ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΕΜΠΕΙΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ

ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ. ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Κ.Τ.Λ.
ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ 5ΑΔΑ ΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΕΣ ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ . ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗ ΝΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΝΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟΥ ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΝΩΤΗ ΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ. Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΙΣ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΕΞΑΡΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ. ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ .
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΗΤΤΕΣ.
thlgs
QUOTE(paparazzi @ Dec 10 2009, 13:49 ) *
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΗΤΤΕΣ.

δεν έχουμε σκοπό να κάνουμε πολλές ακόμα

QUOTE(paparazzi @ Dec 10 2009, 13:49 ) *
Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΙΣ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΕΛΕΝΤΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΕΞΑΡΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ.

....Κ κάτι ακόμα,μέχρι και ένας αδαής,κοιτόντας τα σκορ,θα καταλάβαινε ότι η ομάδα βασίζεται κυρίως την άμυνά της. Στοιχείο που αντικατοπτρίζει και τη δουλειά του coach icon_drunk.gif
Air 23
Φιλε paparazzi αν διαβασεις τα προηγουμενα posts θα δεις οτι δεν εισαι εσυ που αποκαλεις τα Ταταυλα τη χειροτερη ομαδα της Β ΕΣΚΑΝΑ.
thlgs
QUOTE(Air 23 @ Dec 10 2009, 14:36 ) *
Φιλε paparazzi αν διαβασεις τα προηγουμενα posts θα δεις οτι δεν εισαι εσυ που αποκαλεις τα Ταταυλα τη χειροτερη ομαδα της Β ΕΣΚΑΝΑ.

Ο eddy πυροδότησε και έφυγε....του paparazzi η ανάλυση ήταν εμπεριστατωμένη και αποδεκτή σαν άποψη.Δεν συμφωνώ απόλυτα βέβαια,αλλά την άποψή του είπε ο άνθρωπος.
Air 23,νομίζω έχει μετονομαστεί σε NOKIA arena tongue.gif ....σήμερα ελπίζω να αποδείξουμε οτι δεν είμαστε η χειρότερη ομάδα
Air 23
QUOTE(thlgs @ Dec 10 2009, 14:55 ) *
Ο eddy πυροδότησε και έφυγε....του paparazzi η ανάλυση ήταν εμπεριστατωμένη και αποδεκτή σαν άποψη.Δεν συμφωνώ απόλυτα βέβαια,αλλά την άποψή του είπε ο άνθρωπος.
Air 23,νομίζω έχει μετονομαστεί σε NOKIA arena tongue.gif ....σήμερα ελπίζω να αποδείξουμε οτι δεν είμαστε η χειρότερη ομάδα



Εχεις δικιο για τη NOKIA ARENA. Η συνηθεια, βλεπεις.

Ειναι πολυ καλο που ξεκινησε σχολιασμος για καθε ομαδα ξεχωριστα. Μπορει βεβαια καποια σχολια να απεχουν απο την πραγματικοτητα αλλα, οπως ανεφερα και προηγουμενως, καλο θα ειναι η κριτικη ολων να τεκμηριωνεται (καποιοι το κανουν ενω αλλοι απλως κρινουν και φευγουν). Η δικη μου κριτικη για καθε ομαδα θα ελθει με το τελος του Α γυρου καθως θα εχω αποψη για ολες τις ομαδες.
ikarosbc
Φιλοι απο τα Ταταυλα μην "τρελενεστε" οταν γραφει καποιος κατι για την ομαδα σας.
Ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του. Δεν χρειαζονται ειρωνειες ενθεν και ενθεν.
Αλλωστε ο ENTY ειπε απο οσες εχω δει. Ξερετε ποσες εχει δει; biggrin.gif
Θα προτιμουσα να μην απαντατε στον πληθυντικο, γιατι οταν γραφει καποιος δεν εκπροσωπει το συνολο μιας ομαδας.

Προσωπικα η ομαδα σας μου ειναι απο τις συμπαθεστερες. Εννοω το αγωνιστικο τμημα.
Και χαιρομαι που φετος ειστε στην κατηγορια.
Σαν συλλογοι πιστευω οτι εχουμε πολυ καλες σχεσεις.
Το καλοκαιρι καναμε πολλα φιλικα αν θυμαστε.
Με τον κοουτς Βρεττο ο οποιος ειναι εξαιρετος σαν κοουτς αλλα το κυριοτερο σαν ανθρωπος,
γνωριζομαστε και εχουμε τηλ επικοινωνια, πολλοι απο τον Ικαρο.
Και καποιους αθλητες σας γνωριζουμε πολυ καλα wink.gif
Τον Ντανυ τον γνωρισα αυτες τις 2 μερες που βρεθηκαμε. laugh.gif
Για τη νικη σας σας δωσαμε και σας ξαναδινω συγχαρητηρια.
Καλη επιτυχια αποψε στα Μεγαρα.

Με την ευκαιρια θελω να ευχηθω καλη επιτυχια σ' ολες τις ομαδες που αγωνιζονται αποψε.
ENTY
QUOTE(ikarosbc @ Dec 10 2009, 20:13 ) *
Φιλοι απο τα Ταταυλα μην "τρελενεστε" οταν γραφει καποιος κατι για την ομαδα σας.
Ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του. Δεν χρειαζονται ειρωνειες ενθεν και ενθεν.
Αλλωστε ο ENTY ειπε απο οσες εχω δει. Ξερετε ποσες εχει δει; biggrin.gif
Θα προτιμουσα να μην απαντατε στον πληθυντικο, γιατι οταν γραφει καποιος δεν εκπροσωπει το συνολο μιας ομαδας.

Προσωπικα η ομαδα σας μου ειναι απο τις συμπαθεστερες. Εννοω το αγωνιστικο τμημα.
Και χαιρομαι που φετος ειστε στην κατηγορια.
Σαν συλλογοι πιστευω οτι εχουμε πολυ καλες σχεσεις.
Το καλοκαιρι καναμε πολλα φιλικα αν θυμαστε.
Με τον κοουτς Βρεττο ο οποιος ειναι εξαιρετος σαν κοουτς αλλα το κυριοτερο σαν ανθρωπος,
γνωριζομαστε και εχουμε τηλ επικοινωνια, πολλοι απο τον Ικαρο.
Και καποιους αθλητες σας γνωριζουμε πολυ καλα wink.gif
Τον Ντανυ τον γνωρισα αυτες τις 2 μερες που βρεθηκαμε. laugh.gif
Για τη νικη σας σας δωσαμε και σας ξαναδινω συγχαρητηρια.
Καλη επιτυχια αποψε στα Μεγαρα.

Με την ευκαιρια θελω να ευχηθω καλη επιτυχια σ' ολες τις ομαδες που αγωνιζονται αποψε.

κυριοι δεν χαθηκα εδω ειμαι...προσωπικη αποψη εχω για τα ταταυλα οπωs εσειs εχετε για αλλεs ομαδεs τι να κανω ειμαι λιγο σκληροs δεν χαιδευω αυτια ουτε μαλωνω με καποιον...οσο για την αναφορα στο προσωνυμιο μου κυριε ικαρε δεν εκπροσωπω κανενα ικαρο και δεν μπαινω αναμεσα σε σχεσειs ομαδων πολυ καλα κανετε και εχετε καλεs σχεσειs με τιs ομαδεs αυτο ειναι αμιλλα...εχω ομωs το δικαιωμα σαν φιλαθλοs και αναγνωστηs ενοs ποστ να εκφρασω την αποψη μου για κατι που βλεπω με τα δικα μου ματια...αν ειδατε εκφραζω αποψη και για την ομαδα σαs...καλη συνεχεια
themis7
ΦΑΡΟΣ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 79 -61 ...
Σε ενα πολυ μετριο παιχνιδι για εμας με πολλα λαθη και χωρις συγκεντρωση κερδισαμε αλλη μια φορα σχετικα ευκολα....
Ελπιζω η σημερινη εμφανιση να αποτελεσει καμπανακι γιατι την αλλη εβδομαδα παιζουμε πολυ δυσκολο παιχνιδι με τον Ικαρο....

Στο ντερμπι η Μανδρα συνεχισε το αηητητο και κερδισε μεσα στον ΑΟΝΑ ΜΕ 15Π

ΤΟ 9-0 Σερι συνεχισε και η Δραπετσωνα που μετα την ηττα του ΑΟΝΑ εμεινε μονη 3η και περιμενει τον ΑΟΝΑ για την μεγαλη μαχη την αλλη Πεμπτη...
ikarosbc
Φιλε ΕΝΤΥ
Δεν ειπα κατι διαφορετικο απο αυτα που σημειωνεις.
Ακριβως τα ιδια γραφω στην 1η και 2η σειρα.
Στην 3η κανω χιουμορ, εξ ου και το ανθρωπακι.
Και βεβαια εχω δει οτι εκφραζεις αποψη πολλες φορες για τον Ικαρο.
Δεν σου εχω απαντησει ποτε ουτε εχω επιτεθει, γιατι ο καθενας μπορει να εκφραζει την αποψη του,
αρκει να μην περιεχει ειρωνιες και υβρεις.
Αυτο τονισα στους φιλους απο τα Ταταυλα.

Παμε στα αποψινα λοιπον, γιατι στο Αρτακης εγινε ενα παρα πολυ καλο εως φοβερο παιχνιδι.
Παιχτηκε γρηγορο και ποιοτικο μπασκετ κι απο τις δυο ομαδες στη μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα.
Συγχαρητηρια σ' ολους τους αθλητες και φυσικα στους 2 κοουτς για τη βραδια που μας χαρισαν.
Το παιχνιδι κερδισε ο Ικαρος με σκορ 80-73.
Το Ελληνικο μου αρεσε πολυ και θεωρω οτι με το παιχνιδι που εκανε αποψε, αδικειται απο τη θεση του στη βαθμολογια.
Χαρηκα που ειδα φιλους και γνωρισα τον alpapamarin. Φοβερος παικτης, πρεπει να ειναι σε φορμα τις τελευταιες αγωνιστικες,
βλεποντας τους ποντους που σημειωνει και εξαιρετικο παιδι. Ειναι ευδιακριτο και μεσα στο παρκε. Κοσμημα για την κατηγορια.
Τους ευχομαι ολοψυχα να εχουν καλη συνεχεια.
Ελπιζω αντιστοιχο παιχνιδι να δουμε και την επομενη Πεμπτη με αντιπαλο τον Φαρο.
Και για την ιστορια λοιπον:

ΙΚΑΡΟΣ: (Χαριτατος), Αθανασοπουλος 2, Ντεροχονεσιαν 21(3), Δοροβιτσας Γ 3, Ρενεσης 4, Γκριτζελης 21(3),
Μαστρογιαννης 9(2), Θεοδωρου 3(1), Αντωνομανωλακης 4, Μπαλαουρας 9(2), Σπανογιαννης5(1), Μητσοπουλος,
Παπαδακος.

ΕΛΛΗΝΙΚΟ: (Μπαστουνης), Μπουτας 13, Λιφαφος 3, Νικολακης 16(2), Καραγιαννης, Αγγελακης 2, Αρναουτης Α,
Παπαμαρινοπουλος 19, Αρναουτης Μ. 8, Τσιλιγγιρης 12(1), Ψαρουδακης, Δερμιτζακης.
ENTY
QUOTE
Παμε στα αποψινα λοιπον, γιατι στο Αρτακης εγινε ενα παρα πολυ καλο εως φοβερο παιχνιδι.
Παιχτηκε γρηγορο και ποιοτικο μπασκετ κι απο τις δυο ομαδες στη μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα.
Συγχαρητηρια σ' ολους τους αθλητες και φυσικα στους 2 κοουτς για τη βραδια που μας χαρισαν.
Το παιχνιδι κερδισε ο Ικαρος με σκορ 80-73.
Το Ελληνικο μου αρεσε πολυ και θεωρω οτι με το παιχνιδι που εκανε αποψε, αδικειται απο τη θεση του στη βαθμολογια.
Χαρηκα που ειδα φιλους και γνωρισα τον alpapamarin. Φοβερος παικτης, πρεπει να ειναι σε φορμα τις τελευταιες αγωνιστικες,
βλεποντας τους ποντους που σημειωνει και εξαιρετικο παιδι. Ειναι ευδιακριτο και μεσα στο παρκε. Κοσμημα για την κατηγορια.
Τους ευχομαι ολοψυχα να εχουν καλη συνεχεια.
Ελπιζω αντιστοιχο παιχνιδι να δουμε και την επομενη Πεμπτη με αντιπαλο τον Φαρο.
Και για την ιστορια λοιπον:

ΙΚΑΡΟΣ: (Χαριτατος), Αθανασοπουλος 2, Ντεροχονεσιαν 21(3), Δοροβιτσας Γ 3, Ρενεσης 4, Γκριτζελης 21(3),
Μαστρογιαννης 9(2), Θεοδωρου 3(1), Αντωνομανωλακης 4, Μπαλαουρας 9(2), Σπανογιαννης5(1), Μητσοπουλος,
Παπαδακος.

ΕΛΛΗΝΙΚΟ: (Μπαστουνης), Μπουτας 13, Λιφαφος 3, Νικολακης 16(2), Καραγιαννης, Αγγελακης 2, Αρναουτης Α,
Παπαμαρινοπουλος 19, Αρναουτης Μ. 8, Τσιλιγγιρης 12(1), Ψαρουδακης, Δερμιτζακης.

αγαπητε ικαρε χαιρομαι που παντα εχειs ενα καλο λογο για ολουs...αυτο δειχνει κουλτουρα και ποιοτητα...εγω ειμαι λιγο αυστηροs οταν κρινω καποια παιχνιδια...ενα εχω να πω για την ομαδα σου...οσεs φορεs δουλεψε η περιφερεια με τα τριποντα εφυγεs νικητηs...η ομαδα παιζει αναρχο μπασκετ και θα το πληρωσει στα δυσκολα....
alpapamarin
Πράγματι εχτές στο Αρτάκης έγινε ένα ωραίο παιχνίδι, ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο. Στο 1ο, είχαμε βομβαρδισμούς...Με 9 τρίποντα ο Ίκαρος πηρε ξεκάθαρο προβάδισμα. Στο 2ο παλέψαμε, είμασταν άστοχοι όμως στις βολές και σε συνδυασμό με κάποια λάθη μας, δεν καταφέραμε την ανατροπή από το -21. Η αρχική μου εκτίμηση για τον Ίκαρο, η οποία παραμένει, είναι ότι θα διεκδικήσει την 3η θέση. Το πρωτάθλημα έχει ποοοολύ δρόμο ακόμα. Ας μην ξεχνάει κανείς ότι και εμείς πέρσι τελειώσαμε 8οι τον πρώτο γύρο με 7-6 και τελικά ανεβήκαμε. Ο Ίκαρος έχει καλό roster, εξαιρετικό προπονητή και διοίκηση συνεπή και κοντά στους αθλητές.
Όσον αφορά εμάς, πιστεύω ότι όντως αδικούμαστε από τη βαθμολογική μας θέση. Είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων, κάποιοι εκ των οποίων δεν οφείλονται σε εμάς (π.χ. κλείσιμο εγκαταστάσεων Ελληνικού για 3 βδομάδες). Όμως με το να μεμψιμοιρούμε δεν θα κερδίσουμε ποτέ τίποτα. Θέλουμε πολύ δουλειά, καλή ψυχολογία και λίγο τύχη.

Καλή συνέχεια σε όλους χωρίς τραυματισμούς

Υ.Γ. Φίλε Ikarosbc, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Σε εκτιμώ ιδιαίτερα και ευχή μου είναι να συνεχίσεις για πολλά χρόνια ακόμα να υπηρετείς με μεράκι το άθλημα που όλοι αγαπάμε. Υπάρχει ανάγκη για ανθρώπους σαν και σένα. Καλή επιτυχία στη συνέχεια
Air 23
ΝΕΜ - ΤΑΤΑΥΛΑ 74-42

Εχθες το βραδυ κατεβηκα στο γηπεδο εχοντας στο μυαλο μου οτι θα αγωνιστω σε ενα παιχνιδι το οποιο θα εξελισσοταν σε ντερμπι συμφωνα με τις τελευταιες εμφανισεις και την ανεβασμενη ψυχολογια που ειχαν το τελευταιο διαστημα τα Ταταυλα. Αντ' αυτου, οι φιλοξενουμενοι αποφασισαν να μην πατησουν ποτε στο παρκε και ο αγωνας να εξελιχθει σε προπονηση.

Σιγουρα η γνωμη μου δεν αλλαζει για τα Ταταυλα καθως ολοι εχουν δικαιωμα να εχουν μια ασχημη βραδια και πιστευω οτι για τα παιδια αυτη η βραδια ηταν η χθεσινη. Δεν τους εβγαινε τιποτα, πολλα λαθη στην επιθεση, βεβιασμενες ενεργειες και καποιες επιθετικες εξαρσεις του Προσελεντη, οι ποντοι του οποιου ηταν σε σημεια που δε μας πονεσαν. Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα πολλους αιφνιδιασμους, πολλα ξεμαρκαριστα σουτ και εκτιναξη της διαφορας στο +18 απο το πρωτο δεκαλεπτο.

Το ημιχρονο αν δεν κανω λαθος εκλεισε στο +22 ενω στο τριτο δεκαλεπτο, η διαφορα ηταν σταθερα στο +26. Στο τεταρτο δεκαλεπτο τα Ταταυλα ασκησαν μεγαλυτερη πιεση η οποια σε συνδιασμο με τη χαλαρωση μας, εφερε τη διαφορα στο + 18. Καπου εκει σοβαρευτηκαμε και ηρθε το τελικο 74-42.

Επαναλαμβανω οτι σιγουρα δεν ηταν αυτο το πραγματικο προσωπο των φιλοξενουμενων, απλα εχθες μας βοηθησαν να περασουμε ενα ξεκουραστο βραδυ. Οσο για εμας, καποιος ειχε πει οτι ειμαστε ενα συνολο απο εμπειρους παικτες αλλα καθολου ομαδα. Πιστευω οτι οποιος εχει παρακολουθησει τα τρια τελευταια παιχνιδια μας, σιγουρα θα εχει αναθεωρησει καποια πραγματα και απ'οτι φαινεται, προμηνυεται καλυτερη συνεχεια....
paparazzi
ΤΟ 1994 ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛ ΑΒΙΒ ΤΟ FINAL FOUR ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ.
ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΗΤΑΝ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΠΟΛΙΤΗ.
ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ Ο ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΑΝ ΘΑ ΥΠΟΣΤΙΡΗΞΕΙ ΤΟΝ ΠΑΟ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ Ο ΠΑΟ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΕΥΚΟΛΑ . ΟΛΗ Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΟΤΙ Ο ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΘΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΟΝΤΡΑ .
ΗΡΕΜΟΣ ΟΜΩΣ Ο ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ .
Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΛΙ
ΚΙ ΕΤΣΙ Ο ΞΑΝΘΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΑΤΣ. ΕΧΑΣΕ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΕΛΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΣΚΥΤΑΛΗ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΛΕΠΟΥ ΤΩΝ ΠΑΓΚΩΝ.

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. 32Π


themis7
11η αγωνιστική
ΝΕ Μεγαρίδος – Ταταύλα 74-42 , Ίκαρος/Ακαδημία – Ελληνικό 80-73 , Φάρος –Εν. Αρμενίων 79-61 , Ευρυάλη –Παννεαπολικός 75-62, ΕΑ Νικαίας –Γλυφάδα 53-69, Προφ. Ηλίας –Δραπετσώνα 44-56, ΑΟΝΑ –Μανδραϊκός 53-68 . Σε εξ αναβολής αγώνα : Ταταύλα -Ίκαρος/Ακαδημία 57-52
Η επόμενη αγωνιστική (17/12) : Ελληνικό -ΝΕ Μεγαρίδος, Ίκαρος/Ακαδημία –Φάρος , Ταταύλα – Ευρυάλη , Παννεαπολικός - ΕΑ Νικαίας , Γλυφάδα - Προφ. Ηλίας , Δραπετσώνα - ΑΟΝΑ , Μανδραϊκός -Εν. Αρμενίων

Βαθμολογία

Βαθ Αγών Ν Η Επιθ Αμυν

1. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Α.Ο. 22 11 11 0 923 646

2. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ Α.Ο. 22 11 11 0 779 623

3. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 20 11 9 2 843 700

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 19 11 8 3 729 692

5. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 17 11 6 5 693 731

6. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 17 11 6 5 716 680

7. Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 17 11 6 5 789 702

8. Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ 16 11 5 6 709 747

9. ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 16 11 5 6 645 683

10. Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 15 11 4 7 726 724

11 ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 15 11 4 7 691 737

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. Α.Ο. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 13 11 2 9 604 722

13. Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 11 11 0 11 632 792

14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 11 11 0 11 553 827



*ΕΥΡΥΑΛΗ –ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 75-62(40-23)
Διαιτητές : Φασόλης, Μαραβέλιας
ΕΥΡΥΑΛΗ (Καλιώρας): Βασιλόπουλος 19(2), Κυριακίδης , Μακρυγιάννης 12 ,Λυμπερόγιαννης 7(1) , Αθανασόπουλος 2, Παριανός 11 , Τάγκαλος 5 , Καμπούρης 17(3), Διακουμξάκος 2
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Γκόγκογλου) : Μουργκής 2 , Βαλμάς 6, Μπαμπούνης , Γιαννακής 16(3) , Ματθαίος , Αντωνουσάκης , Μαυροειδάκος 9(1) , Θεοδωρικάκος 10(2) Τσαπανίδης 9 , Ποντικός 8(2) , Γλοκάνας 2
*ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 44-56( 20–24)
Διαιτητές: Σιώκας , Βρέντας
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης ): Καρασούλος 4 , Στεφανής 3, Λαζαράκος 5(1), Καψοκόλης 14(1), Κόλιας , Αλεξόπουλος 13, Κάτσικας 2, Πασαγιάννης 3, Μουσουράκης , Καλατζής
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Αγγελόπουλος Σ. 9(2), Παναγόπουλλολς 2, Μαματάς 6, Αγγελόπουλος Η., Μαρίνος 13, Ιωαννίδης 12, Παναγιωτόπουλος 3(1), Μαγγιώρος 4 Καρελλάς 7(1) , Διαθεσόπουλος , Σιάτρας , Αρμανίδης
*ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 74-42(44-21)
Διαιτητές: Γερουλάνος , Καρότσης
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Τσακίρης- Μαργέτης): Υφαντής 5(1) , Τηγάνης 3(1), Φούκας 3(1) , Τσολάκος Κ. 3, Μετζελιώτης 10, Παλτάογλου, Τσολιάκος 12(2) , Μαζιώτης 18(2) , Κουλουριώτης 3, Θεοδόσης 18(1) Κορώσης
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Μεϊμάρογλου): Καραπιπέρης 2, Προσελέντης 17(2), Μαυρογιαννόπουλος , Πανόπουλος , Μαραγκόπουλος 4, Καλεμτζάκης 3, Γκαφααάρ , Νότης 7, Μπούρμπος 3(1), Χατζόγλου , Φαλιάγκας 6(2), Βούρτσης
*ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ 53-69(38-34)
Διαιτητές: Αρφαρά , Δημητρόπυλος
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κηπουρός ) : Κανελλάκης 8, Βιρβιρόπουλος , Λόντος 10, Τσιτσεκίδης 7(1), Ντώνη 18(2), Μπουρβάνης 5(1), Καραμάνης , Μυστακίδης , Νικολόπουλος 3(1), Ναζίρης , Βάθης , Γορίνος 2
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Κλάδης 3(1), Πίστας , Μερτύρης 15, Τσιούμας 33(5), Συλιγνάκης , Γκονουλού 2 , Γουλανδρής Θεοφ. 14, Ρέππας , Γουλανδρής Α. , Βασιλάκος , Παχής , Κοκόνας 2
*ΑΟΝΑ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 53-68 (17-27)
Διαιτητές: Βίλιας , Τζαμάκου
ΑΟΝΑ (Γιαννικάκης) : Παρασκευόπουλος 2, Παγώνης 11(1), Κουγιούφας , Δελής 20(2) , Τσιώκος 4, Χατζηρόδος , Κουνενής , Κουτρούλης 1 , Παπαδημητρίου 6, Παπαδόπουλος 2 , Λαγιόπουλος 7(1)
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Καραγιάννης 15 , Πέτρου 4(1) ,Λάσκος 2 , Αβραμίδης 9 , Μπουρβάνης 5 , Κριεκούκης 17(4) , Πατέλης 4 , Παπαδόπουλος 2, Πρασσάς , Καμπερίδης 2 , Κυπριώτης , Καρράς 8(2)
*ΦΑΡΟΣ –ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ 79-61(46-37)
Διαιτητές: Ντζαμάρας , Ηπιώτης
ΦΑΡΟΣ ( Κωνσταντινίδης ): Τσελεμπής 15(2) , Φωστέρης 16(5), Βήχος 5(1), Αντιπάτης 6, Γρηγοράκης 4 , Παζαράς , Αξιώτης 2 , Τριανταφύλλου 2, Καλύβης ,Τζαγκαράκης 19, Δαλμυράς 6, Κόχειλας 4
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Νικολαίδης): Τσιρωνιάν , Γετιμιάν 10 , Σεργουνιώτης , Αποστολίδης , Βασιλείου 10, Ασημακόπουλος 11 , Αμπατζής 25(1) , Σκορδίλης , Γιαμπάνης 2, Ρουμελιώτης 3(1) , Τσιαδήμος
*ΙΚΑΡΟΣ /ΑΚΑΔΗΜΙΑ –ΕΛΛΗΝΙΚΟ 80-73(43-26)
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης , Δελαγραμμάτικας
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος): Αθανασόπουλος 2 , Ντεροχονεσιάν 21(3), Δοροβίτσας Γ.2, Ρένεσης 4 , Γκριτζέλης 21(3), Μαστρογιάννης 9(2) , Θεοδώρου 3 (1), Αντωνομανωλάκης 4 , Μπαλαούρας 9(2) , Μητσόπουλος , Παπαδάκος , Σπανογιάννης 5(1)
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Μπαστούνης): Παπαμαρινόπουλος 19, Αρναούτης Α., Αρναούτης Μ. 8, Ψαρουδάκης , Δερμιτζάκης , Νικολάκης 16(2)., Λιοφάγος 3., Τσιλιγγίρης 12(1), Αγγελάκης 2, Μπούτας 13., Καραγιάννης Ν.
Στον εξ αναβολής αγώνα :
*ΤΑΤΑΥΛΑ –ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 57-52(22-28)
Διαιτητές: Κοσμίδου , Βουράκης
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Μεϊμάρογλου): Καραπιπέρης 3(1) , Προσελέντης 20(1) , Πανόπουλος , Μαραγκόπουλος 18(2), Καλεμτζάκης 8, Γκαφααάρ , Νότης 6(1), Μπούρμπος , Χατζόγλου 2, Φαλιάγκας
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Χαριτάτος): Αθανασόπουλος 3 , Ντεροχονεσιάν 13(1) , Δοροβίτσας Γ., Ρένεσης 13 , Γκρίτζαλης , Μαστρογιάννης , Θεοδώρου 3 , Αντωνομανωλάκης, Μπαλαούρας 6(2) , Μητσόπουλος 14(3), Παπαδάκος


thlgs
QUOTE(ENTY @ Dec 11 2009, 03:57 ) *
αγαπητε ικαρε χαιρομαι που παντα εχειs ενα καλο λογο για ολουs...αυτο δειχνει κουλτουρα και ποιοτητα...εγω ειμαι λιγο αυστηροs οταν κρινω καποια παιχνιδια...ενα εχω να πω για την ομαδα σου...οσεs φορεs δουλεψε η περιφερεια με τα τριποντα εφυγεs νικητηs...η ομαδα παιζει αναρχο μπασκετ και θα το πληρωσει στα δυσκολα....

Ο νέος coach δουλεύει προς αυτήν την κατεύθυνση(μπασκετ με περισσότερες αρχές και λιγότερη πρωτοβουλία),να δούμε αν θα ακολουθήσουν και οι παίκτες.

QUOTE(paparazzi @ Dec 11 2009, 11:56 ) *
Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΛΙ

Δε μπορώ να ακούω ανακρίβειες που προσβάλουν τον ιδρώτα και τη δουλειά μου και να μένω αμέτοχος...
2ον,η διαφωνία μου δεν ήταν με τα λεγόμενά σου,αλλά με του eddy.

QUOTE(Air 23 @ Dec 11 2009, 11:39 ) *
ΝΕΜ - ΤΑΤΑΥΛΑ 74-42
Εχθες το βραδυ κατεβηκα στο γηπεδο εχοντας στο μυαλο μου οτι θα αγωνιστω σε ενα παιχνιδι το οποιο θα εξελισσοταν σε ντερμπι συμφωνα με τις τελευταιες εμφανισεις και την ανεβασμενη ψυχολογια που ειχαν το τελευταιο διαστημα τα Ταταυλα. Αντ' αυτου, οι φιλοξενουμενοι αποφασισαν να μην πατησουν ποτε στο παρκε και ο αγωνας να εξελιχθει σε προπονηση.

Τα είπε όλα η αυτού αερότης για το χτεσινό παιχνίδι... 2 απορίες μόνο μου δημιουργήθηκαν μετά τη λήξη όμως.Γιατί η ΝΕΜ είναι τόσο χαμηλά στη βαθμολογία και γιατί εμείς τόσο ψηλά?Το μπασκετ που παίξανε χτες αμφότεροι δε συμβαδίζει με τα μέχρι τώρα αποτελέσματά τους.Πολλά συγχαρητήρια στη ΝΕΜ για την εμφάνιση!!!!(και την ατμόσφαιρα στη nokia arena tongue.gif )
paparazzi
ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ . ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΝΟΗΜΑ. ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΛΑΚΑ.

ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.
ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΡΜΕΝΙΚΗ
ΙΚΑΡΟΣ ΦΑΡΟΣ
ΚΑΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΑΟΝΑ

Η ΜΑΝΔΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΙ ΕΤΣΙ Η ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΙΣ 6 ΗΤΤΕΣ
Ο ΦΑΡΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΚΑΡΟ ΣΤΙΣ 6 ΗΤΤΕΣ
ΑΝ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΠΑΙΡΝΕΙ 2 Β ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΟΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ Θ ΑΝΕΒΟΥΝ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝ Η ΜΑΝΔΡΑ ΚΑΙ Ο ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΒΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ 6 ΝΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 5Ο ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ. ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΜΑΝΔΡΑ ΚΑΙ Ο ΦΑΡΟΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 7 ΗΤΤΕΣ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΡΙΔΑ Ο ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΙ Η ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΗΗΤΗΤΟΙ ΣΤΟΝ Β ΓΥΡΟ.
ΑΝ Ο ΑΟΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΑΠΟΚΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΘΩΣ Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ 2 ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΑΤΣ ΤΟΝ Β ΓΥΡΟ . ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΜΑΝΔΡΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΦΑΡΟ ΕΝΤΟΣ.

ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΣ ΓΛΥΦΑΔΑ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑΤΑΥΛΑ ΕΥΡΥΑΛΗ

Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΑΝ ΧΑΣΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΕΛΠΙΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ
ΤΑ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΣΧΗΜΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΕΝΩ ΑΝ ΧΑΣΟΥΝ ΨΙΛΟΜΠΛΕΚΟΥΝ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΜΑΤΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ.
super_star
QUOTE(thlgs @ Dec 11 2009, 12:19 ) *
Ο νέος coach δουλεύει προς αυτήν την κατεύθυνση(μπασκετ με περισσότερες αρχές και λιγότερη πρωτοβουλία),να δούμε αν θα ακολουθήσουν και οι παίκτες.


Δε μπορώ να ακούω ανακρίβειες που προσβάλουν τον ιδρώτα και τη δουλειά μου και να μένω αμέτοχος...
2ον,η διαφωνία μου δεν ήταν με τα λεγόμενά σου,αλλά με του eddy.


Τα είπε όλα η αυτού αερότης για το χτεσινό παιχνίδι... 2 απορίες μόνο μου δημιουργήθηκαν μετά τη λήξη όμως.Γιατί η ΝΕΜ είναι τόσο χαμηλά στη βαθμολογία και γιατί εμείς τόσο ψηλά?Το μπασκετ που παίξανε χτες αμφότεροι δε συμβαδίζει με τα μέχρι τώρα αποτελέσματά τους.Πολλά συγχαρητήρια στη ΝΕΜ για την εμφάνιση!!!!(και την ατμόσφαιρα στη nokia arena tongue.gif )



Εισαι μεγαλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
thlgs
QUOTE(super_star @ Dec 11 2009, 14:34 ) *
Εισαι μεγαλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EIMAI!!!!!!!!!! smiley.gif
Air 23
QUOTE(thlgs @ Dec 11 2009, 12:19 ) *
Τα είπε όλα η αυτού αερότης για το χτεσινό παιχνίδι... 2 απορίες μόνο μου δημιουργήθηκαν μετά τη λήξη όμως.Γιατί η ΝΕΜ είναι τόσο χαμηλά στη βαθμολογία και γιατί εμείς τόσο ψηλά?Το μπασκετ που παίξανε χτες αμφότεροι δε συμβαδίζει με τα μέχρι τώρα αποτελέσματά τους.Πολλά συγχαρητήρια στη ΝΕΜ για την εμφάνιση!!!!(και την ατμόσφαιρα στη nokia arena tongue.gif )


Οπως εχω αναφερει, τη γενικη κριτικη των ομαδων θα την κανω με το περας του Α γυρου. Μπορω ομως να πω δυο λογια για την ομαδα μου και να λυσω εν μερει την απορια σου.

Η ΝΕΜ ειναι μια ομαδα η οποια αγωνιζοταν παντα μεταξυ Γ και Δ ΕΣΚΑΝΑ με εξαιρεση μια χρονια (δεν θυμαμαι ποια, αλλα ειναι αρκετα χρονια πισω) που αγωνιστηκε στη Β. Φετος αποφασισε να κανει ενα αξιομαχο συνολο και καταφερε να εχει στο ροστερ της παιχτες επιπεδου Α ΕΣΚΑΝΑ (Υφαντης, Τσολιακος, Μαζιωτης, Μετζελιωτης). Το μεγαλο προβλημα ηταν η νοοτροπια της Γ Εσκανα που ακολουθουσε την ομαδα. Μεχρι λοιπον να καταλαβουν ολοι την αλλαγη επιπεδου και να γινει το ''παντρεμα'' των εμπειροτερων παικτων με τους υπολοιπους και να κατανοησουν ολοι τη σοβαροτητα της κατηγοριας, χαθηκαν καποια παιχνιδια που υπο αλλες συνθηκες θα ειχαν κερδιθει. Δεν λεω οτι ξαφνικα γιναμε υπερομαδα, αλλα πλεον ο καθενας εχει καταλαβει το ρολο του μεσα στην ομαδα και μεσα στο παιχνιδι, με αποτελεσμα να γινεται ευκολοτερη η δουλεια του κοουτς ο οποιος πλεον ασχολειται μονο με το μπασκετ και οχι με τα εσωψυχα του καθε παικτη. Σιγουρα θα χαθουν παιχνιδια αλλα οχι με τοση ευκολια (βλ. Φαρος, Αονα, Δραπετσωνα).

Αλλωστε τα τελευταια αποτελεσματα και ο τροπος ο οποιος ερχονται, δειχνουν οτι ειμαστε ομαδα που αξιζουμε κατι παραπανω απο αυτο που ειμαστε τωρα και να ειστε σιγουροι πως στο Β γυρο θα προσπαθησουμε να το αποκτησουμε
ikarosbc
QUOTE(ENTY @ Dec 11 2009, 03:57 ) *
αγαπητε ικαρε χαιρομαι που παντα εχειs ενα καλο λογο για ολουs...αυτο δειχνει κουλτουρα και ποιοτητα...εγω ειμαι λιγο αυστηροs οταν κρινω καποια παιχνιδια...ενα εχω να πω για την ομαδα σου...οσεs φορεs δουλεψε η περιφερεια με τα τριποντα εφυγεs νικητηs...η ομαδα παιζει αναρχο μπασκετ και θα το πληρωσει στα δυσκολα....

Σ' ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
Προσωπικα πιστευω τουλαχιστον τις 2 τελευταιες αγωνιστικες που ειδα με τον νεο κοουτς, η ομαδα δεν παιζει αναρχο μπασκετ πια. Παιζει οργανωμενα σαν ομαδα.
Το προβλημα το εντοπιζω εγω με τις φτωχες μου γνωσεις, απο το σημειο και μετα που θα παρει μια διαφορα μεσα στο παιχνιδι.
Τοτε οι παικτες χανουν την αυτοσυγκεντρωση και τη συνοχη τους και εκει μπορεις να πεις οτι παιζουν αναρχο μπασκετ - το μπασκετ που επαιζαν τις προηγουμενες αγωνιστικες - αλλα κατα διαστηματα ομως.
Αυτη η συμπεριφορα τους, μας κοστισε την ηττα στα Ταταυλα και την αισθητη μειωση της διαφορας, στον αγωνα με το Ελληνικο.
Σ' αυτο το κομματι εστιαζει οπως ειναι φυσικο ο Χαριτατος - κι απο εκει αντλω τα παραπανω - αλλα απο οτι φαινεται χρειαζεται δουλεια ακομη.
Προσωπικα παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την αφομιωση των οδηγιων του Χαριτατου, απο τους παικτες, μεσα σ' αυτες τις 20 ημερες. Ως γνωστον ο κοουτς ειναι σιφουνας, ανετρεψε τα παντα και ηταν σαν να ξεκινησαμε απο την αρχη.
Εχω βρεθει διπλα ή κοντα σε 5-6 κοουτς, αλλα εδω κοιταζω με το στομα ανοικτο. Καταπληκτικη και ανεπαναληπτη εμπειρια.
Οχι για μενα, αλλα για τους παικτες. Δεν θα βρουν πολλες τετοιες ευκαιριες στη μπασκετικη τους διαδρομη και αυτο πρεπει να το εκμεταλλευτουν οσο περισσοτερο μπορουν.
Επισης φιλε ΕΝΤΥ στους 2 τελευταιους αγωνες, μας εχει χτυπησει και το φαινομενο του "σημερα δεν ειμαι εδω".
Ριξε μια ματια στους ποντους του Γκριτζελη στον αγωνα με τα Ταταυλα και του Μητσοπουλου στον αγωνα με το Ελληνικο
και θα καταλαβεις.

ΥΓ Φιλε alpapamarin σ' ευχαριστω κι εγω και αντευχομαι.
sakiskal
ωραιος ο paparazzi!!!!
Ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα αφου πιστευω κι εγω οτι αγωνιστικη που ερχεται πολυ σημαντικη για ολη την κατηγορια!!!
Οι ομαδες αρκετα κουρασμενες απο παιχνιδια και τραυματισμους προσρπαθουν να τελειωσουν την χρονια με νικη.
Για την ομαδα μου πιστευω να πανε ολα καλα και με νικη να αποσπαστουμε απο τους διωκτες αν και πιστευω και εγω οτι θα ανεβουν 4 στο τελος ομαδες.

Καλη αγωνιστικη σε ολους και καλες γιορτες βεβαια!!!!!

Vernon
QUOTE(ikarosbc @ Dec 11 2009, 19:29 ) *
Σ' ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
Προσωπικα πιστευω τουλαχιστον τις 2 τελευταιες αγωνιστικες που ειδα με τον νεο κοουτς, η ομαδα δεν παιζει αναρχο μπασκετ πια. Παιζει οργανωμενα σαν ομαδα.
Το προβλημα το εντοπιζω εγω με τις φτωχες μου γνωσεις, απο το σημειο και μετα που θα παρει μια διαφορα μεσα στο παιχνιδι.
Τοτε οι παικτες χανουν την αυτοσυγκεντρωση και τη συνοχη τους και εκει μπορεις να πεις οτι παιζουν αναρχο μπασκετ - το μπασκετ που επαιζαν τις προηγουμενες αγωνιστικες - αλλα κατα διαστηματα ομως.
Αυτη η συμπεριφορα τους, μας κοστισε την ηττα στα Ταταυλα και την αισθητη μειωση της διαφορας, στον αγωνα με το Ελληνικο.
Σ' αυτο το κομματι εστιαζει οπως ειναι φυσικο ο Χαριτατος - κι απο εκει αντλω τα παραπανω - αλλα απο οτι φαινεται χρειαζεται δουλεια ακομη.
Προσωπικα παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την αφομιωση των οδηγιων του Χαριτατου, απο τους παικτες, μεσα σ' αυτες τις 20 ημερες. Ως γνωστον ο κοουτς ειναι σιφουνας, ανετρεψε τα παντα και ηταν σαν να ξεκινησαμε απο την αρχη.
Εχω βρεθει διπλα ή κοντα σε 5-6 κοουτς, αλλα εδω κοιταζω με το στομα ανοικτο. Καταπληκτικη και ανεπαναληπτη εμπειρια.
Οχι για μενα, αλλα για τους παικτες. Δεν θα βρουν πολλες τετοιες ευκαιριες στη μπασκετικη τους διαδρομη και αυτο πρεπει να το εκμεταλλευτουν οσο περισσοτερο μπορουν.
Επισης φιλε ΕΝΤΥ στους 2 τελευταιους αγωνες, μας εχει χτυπησει και το φαινομενο του "σημερα δεν ειμαι εδω".
Ριξε μια ματια στους ποντους του Γκριτζελη στον αγωνα με τα Ταταυλα και του Μητσοπουλου στον αγωνα με το Ελληνικο
και θα καταλαβεις.

ΥΓ Φιλε alpapamarin σ' ευχαριστω κι εγω και αντευχομαι.


Αγαπητε Ικαρε,φαινεσαι ανθρωπος που αγαπαει το αθλημα και ενδιαφερεται για την ομαδα του.Επιτρεψε μου ομως να σου πω οτι σε ορισμενα απο αυτα που γραφεις εισαι λαθος.Η ομαδα εξακολουθει να παιζει αναρχο μπασκετ κι αυτο φαινεται σε καθε παιχνιδι.Σε προηγουμενο κειμενο μου σου ειχα πει οτι αυτο δεν προκειται να αλλαξει διοτι οσο καλος προπονητης και να ειναι καποιος,ην νοοτροπια των παιχτων δεν την αλλαζει.Το παιχνιδι με τα Ταταυλα για παραδειγμα χαθηκε απο ηλιθιες ενεργειες των παιχτων.Λεω χαθηκε διοτι εσεις το χασατε,δεν το κερδισαν τα Ταταυλα(χωρις να θελω να μειωσω την επιτυχια τους.Εκμεταλλευτηκαν καταστασεις και μπραβο τους).Το παιχνιδι με το Ελληνικο να εισαι σιγουρος οτι θα το χανατε αν διαρκουσε πεντε λεπτα παραπανω.Κερδιζες 26 ποντους και τελειωσες μονο στο +7.Η ομαδα δεν εχει σωστες αντιδρασεις ουτε και ποιοτητα.Λυπαμαι που θα συμφωνησω με τον Εντυ (το στυλ που γραφει δε μου αρεσει καθολου) αλλα η αληθεια ειναι πως αν εχει κεφια η περιφερεια φευγεις νικητης.Αν οχι............και μεταξυ μας παντα ετσι γινοταν.Θυμησου εποχες με το Θεολογη και το συναφι του και θα καταλαβεις.Μη με παρεξηγεις που ασχολουμε συνεχεια με την ομαδα σου αλλα για φετος μονο αυτην εχω παρακολουθησει.
ikarosbc
Φιλε vernon δεν παρεξηγω κανεναν.

Οταν λετε εσυ κι ο ΕΝΤΥ οτι η ομαδα εξακολουθει να παιζει αναρχο μπασκετ,
εννοειτε προφανως οτι δεν αλλαξε τιποτε με την ελευση του νεου κοουτς και
η ομαδα ειναι στα ιδια επιπεδα.

Εγω λεω οτι η ομαδα καθοδηγειται, παιζει δηλαδη κατω απο συγκεκριμενες οδηγιες.
Οι παικτες εφαρμοζουν αυτες τις οδηγιες στη μεγαλυτερη διαρκεια ενος αγωνα και σ' ενα κοματι του οχι.
Και αυτο ειπα προσπαθει να διορθωσει ο κοουτς.
Το ποσο καλα εφαρμοζουν τις οδηγιες, που ειναι ενα αλλο κοματι, φαινεται απο την αποδοση της ομαδας
και εξαρταται απο τον βαθμο κατανοησης και προσαρμοστικοτητας σε καποια δεδομενα, του καθε πακτη.
Εξ' αλλου για ολα τα πραγματα χρειαζεται πιστωση χρονου.

Εχουμε καταθεσει τις αποψεις μας οι οποιες ειναι διαφορετικες και πιστευω οτι μπορει ο καθενας να κρατησει την δικη του.
leonkalf
Το πρόγραμμα της Πέμπτης:

Κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 Ίκαρος/Ακαδημία – Φάρος
Κλ. Βυζαντινό 21.00 Ταταύλα – Ευρυάλη
2ο ΔΑΚΑΝ 21.30 Παννεαπολικός – ΕΑ Νικαίας
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Γλυφάδα - Προφ. Ηλίας
Κλ. Δραπετσώνας 21.00 Δραπετσώνα – ΑΟΝΑ
Κλ. Μάνδρας 21.00 Μανδραϊκός – Εν.Αρμενίων

Ο αγώνας Ελληνικό – ΝΕ Μεγαρίδος μετατίθεται για την Κυριακή 10/1/2010 και ώρα 17.00 (κλ. Ελληνικού Β΄)



Ενδιαφέρουσα αγωνιστική μεθαύριο. Υπάρχουν πολύ καλά και κρίσιμα παιχνίδια για όλες τις θέσεις! Από κορυφή μέχρι τις τελευταίες θέσεις!!

Στο Ίκαρος-Φάρος θα δούμε αν ο Φάρος περάσει και από τη Ν.Σμύρνη. Ο Ίκαρος αν θέλει να παραμείνει κοντά στις πάνω θέσεις, πρέπει (μετά τις ήττες που έκανε) να κάνει υπερβάσεις και μεθαύριο πρέπει να είναι η αρχή.

Στο Δραπετσώνα-ΑΟΝΑ (που ίσως είναι και το πιο "καυτό" ματς και σκοπεύω να δω) θα γίνει μεγάλη μάχη πιστεύω. Η Δραπετσώνα με νίκη αποκτά πολύ σημαντικό προβάδισμα και γατζώνεται στην 3η θέση με 2β. διαφορά (ουσιαστικά 3β. απο ΑΟΝΑ). Ο ΑΟΝΑ χρειάζεται νίκη για να μείνει αυτός 3ος και να συνεχίσει να είναι στο κυνήγι ανόδου. Θα είναι τεράστια ανάσα ενδεχόμενο διπλό του ΑΟΝΑ.

Γλυφάδα-Προφήτης Ηλίας επίσης κρίσιμο ματσάκι, όποιος νικήσει (ειδικά ο Προφήτης, αφού η Γλυφάδα έχει ανακάμψει) παίρνει βαθιά ανάσα και συνεχίζει..

Επίσης, Παννεαπολικός-Νίκαια τοπικό derby ουραγών, ο νικητής θα πανηγυρίσει την 1η του νίκη!! Σίγουρα και οι 2 θα την θέλουν πολύ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.