Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
alalummm
QUOTE(tatauliotis @ Oct 23 2009, 17:20 ) *
ο κυριος αυτος λοιπον ειχε μια λογομαχεια με εναν παικτη των ταταυλα και ετσι απλα πηγε στο αμαξι του,και πηρε ενα οπλο!!!!!!ευτυχως ο κοσμος που ηταν εκει.τον σταματησε.να τον χαιρεστε κυριοι!πολυ καλη επιλογη!!!!!!



τραγικο τελειως...
ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣ
πραγματικα αυτο θα πρεπει να γινει μεγαλυτερο θεμα κ ο κυριως αυτος ,"λεμε τωρα", να μπει στην θεση του γιατι σε αλλη περιπτωση τι θα γινοταν??? δεν αρμοζουν τετοια ατομα ουτε καν να μπαινουν στο γηπεδο...
εδω θα πρεπει να λαβει ενημερωση κ η εσκανα ανεξαρτητα που εγινε εξω απο το γηπεδο αλλα και οι υπολοιπες ομαδες ωστε να υπαρχει κ αστυνομια εστω τυπικα...αλλα κ να κυκλοφορουν με πανοπλιες καθως φευγουν οι φιλοξενουμενες ομαδες...
σκεψου να κερδιζατε κιολας...
Panthironios
οπως ελεγαν "Ενας ειναι ο δρομος για την Μανδρα" να δουμε πως θα φυγετε!!!

συμπερασματα δικα σας...
tatauliotis
ελπιζω ο ανθρωπος αυτος να παει σπιτι του ή οπου αλλου του αρμοζει!!η θεση του παντως δεν ειναι στο γηπεδο!!!περιμενω να μαθω οτι ο μανδραικος προσελαβε νεο προπονητη!!!!
themis7
Ρε παιδια μηπως υπαρχει μια δοση υπερβολης σε ολα αυτα???? Δεν ξερω τι εχει γινει γιατι δεν ειμουν εκει απλα ξερω οτι ο coach της Μανδρας ειναι ωραιος τυπος και αρσενικος και μου φαινονται λιγο υπερβολικα ολα αυτα .... Επαναλαμβανω ομως οτι δεν ξερω κατι απλα μου προκαλει εντυπωση....
fair play
QUOTE(themis7 @ Oct 24 2009, 12:41 ) *
Ρε παιδια μηπως υπαρχει μια δοση υπερβολης σε ολα αυτα???? Δεν ξερω τι εχει γινει γιατι δεν ειμουν εκει απλα ξερω οτι ο coach της Μανδρας ειναι ωραιος τυπος και αρσενικος και μου φαινονται λιγο υπερβολικα ολα αυτα .... Επαναλαμβανω ομως οτι δεν ξερω κατι απλα μου προκαλει εντυπωση....

Φιλε themis7 οπως γνωριζεις εδω στην Ελλαδα η τριχα γινεται τριχια κ.α.
Παιζω τοσα χρονια μπασκετακι και αυτη η προκλητικη συμπεριφορα παιχτων,προπονητη,παραγοντων,γονιων και δεν ξερω και ποιοι αλλοι βρισκονταν εκει δεν υπαρχει....
Απο το πρωτο δευτερολεπτο εως το τελος δεν ασχοληθηκαν με τιποτα αλλο εκτος απο διαιτητες,γραμματειες,οπαδους....
Αν θες ρωτα και τον κυρ.Φανη που ηταν στην γραμματεια να σου πει.....
Δεν κοιταξαν καθολου το παιχνιδι παρα μονο θελησαν να δημιουργησουν εντυπωσεις.......
Οσο αφορα τα υπολοιπα ο coach ουδεποτε εκανε καμια κινηση να βγαλει οπλο να γυρισει κανα γουεστερν και με ξερεις καλα αν ισχυει αυτο που σου λεω διοτι ξερεις τι ειμαι .....
Τελος επειδη τα "σκληρα" αρχισαν πριν το τελος σε μια φαση οπου ειχαμε και τις αποβολες καλο θα ηταν οι κυροι ταταυλαρεοι να κανουν εναν απολογισμο των γεγονοτων για το ποιοι ξεκινησαν τα "οργανα".....
Κλεινοντας να επισημανω οτι οι διαιτητες θα μπορουσαν να ειχαν κρατησει το παιχνιδακι καλυτερα αν ειχαν κανει πραξη τις οποιες παρατηρησεις ειχαν γινει προς παγκο και αθλητες των φιλοξενουμενων.....
Panthironios
QUOTE(fair play @ Oct 24 2009, 13:46 ) *
Φιλε themis7 οπως γνωριζεις εδω στην Ελλαδα η τριχα γινεται τριχια κ.α.
Παιζω τοσα χρονια μπασκετακι και αυτη η προκλητικη συμπεριφορα παιχτων,προπονητη,παραγοντων,γονιων και δεν ξερω και ποιοι αλλοι βρισκονταν εκει δεν υπαρχει....
Απο το πρωτο δευτερολεπτο εως το τελος δεν ασχοληθηκαν με τιποτα αλλο εκτος απο διαιτητες,γραμματειες,οπαδους....
Αν θες ρωτα και τον κυρ.Φανη που ηταν στην γραμματεια να σου πει.....
Δεν κοιταξαν καθολου το παιχνιδι παρα μονο θελησαν να δημιουργησουν εντυπωσεις.......
Οσο αφορα τα υπολοιπα ο coach ουδεποτε εκανε καμια κινηση να βγαλει οπλο να γυρισει κανα γουεστερν και με ξερεις καλα αν ισχυει αυτο που σου λεω διοτι ξερεις τι ειμαι .....
Τελος επειδη τα "σκληρα" αρχισαν πριν το τελος σε μια φαση οπου ειχαμε και τις αποβολες καλο θα ηταν οι κυροι ταταυλαρεοι να κανουν εναν απολογισμο των γεγονοτων για το ποιοι ξεκινησαν τα "οργανα".....
Κλεινοντας να επισημανω οτι οι διαιτητες θα μπορουσαν να ειχαν κρατησει το παιχνιδακι καλυτερα αν ειχαν κανει πραξη τις οποιες παρατηρησεις ειχαν γινει προς παγκο και αθλητες των φιλοξενουμενων.....


Μηπως θες να μας πεις οτι εχουμε βγαλει καμια σχολη Υποκριτικης? ή Θεατρου ή ειμαστε Σεναριογραφοι??
Δηλ δεν ξεκινησε το ματσακι να γινεται μπαχαλο απο τους διαιτητες κ κατεληξε εκτος γηπεδου να γινουν ολα τα αλλα ε??
Οσοι ειμασταν μπροστα ειδαμε τον εν λογο προπονητη σας... να ανοιγει το αμαξι του και τα υπολοιπα ειναι γνωστα!!! δεν ειπαμε οτι οπλισε ή το κρατουσε μπροστα σε ολους ειπαμε τι κινησεις εκανε
Τωρα το ποιος αρχισε τα οργανα ή οχι καλυτερα να το κρινουμε οσοι ειμασταν στο γηπεδο!! κ απο τις 2 μεριες φυσικα.
Girologos31
Καλησπερα. Θελω να πω τα εξης.
Θα ηταν προτιμοτερο να συζητουσατε για μπασκετικα θεματα και οχι για αφελειες.
Δε γνωριζω αν το περιστατικο ειναι αληθινο η οχι, γνωριζω ομως οτι για να ασχολειται καποιος με αυτο το ζητημα ειναι η αφελης η βαλτος.(για να μη παρεξηγηθω και απο τις δυο πλευρες εννοω) Εκτος αν τη συζητηση την αναπτυσσουν μικρης ηλικιας ατομα η χαμηλου κοινωνικου επιπεδου.
Συνδεομαι με διαθεση να ενημερωθω για αποτελεσματα παιχνιδιων,για επιδοσεις παικτων και οτι αλλο εχει να κανει με το παρκε της εσκανα και αναγκαζομαι να διαβαζω αυτες τις μικροτητες."Αναγκαζομαι", για να μην προτρεχετε να απαντησετε οτι αν θες μη τα διαβαζεις, επειδη θεωρω οτι δεν υπαρχει περιπτωση εστω και αυτος που αναφερεται στο περιστατικο να μην σημειωνει στην απαντηση του και κατι μπασκετικο. Αλλα τζιφος.
Δλδ ελεος. Σε λιγο θα συζητησουμε και για τις φασαριες που γινονται στη παρελαση της 28ης αναμεσα στα σχολεια.
Σοβαρευτειτε επιτελους και πριν ακουμπησετε το πληκτρολογιο σκεφτειτε τι θα γραψετε.
Αν θελετε συζητηστε το εκτος φορουμ και απορω μεχρι τωρα πως καποιος απο τους υπευθυνους δεν εχει κανει νιξη.
Αν καποιος εχει νεα απο τα παιχνιδια της Πεμπτης ας μας ενημερωσει.
Panthironios
QUOTE(Girologos31 @ Oct 24 2009, 18:56 ) *
Καλησπερα. Θελω να πω τα εξης.
Θα ηταν προτιμοτερο να συζητουσατε για μπασκετικα θεματα και οχι για αφελειες.
Δε γνωριζω αν το περιστατικο ειναι αληθινο η οχι, γνωριζω ομως οτι για να ασχολειται καποιος με αυτο το ζητημα ειναι η αφελης η βαλτος.(για να μη παρεξηγηθω και απο τις δυο πλευρες εννοω) Εκτος αν τη συζητηση την αναπτυσσουν μικρης ηλικιας ατομα η χαμηλου κοινωνικου επιπεδου.
Συνδεομαι με διαθεση να ενημερωθω για αποτελεσματα παιχνιδιων,για επιδοσεις παικτων και οτι αλλο εχει να κανει με το παρκε της εσκανα και αναγκαζομαι να διαβαζω αυτες τις μικροτητες."Αναγκαζομαι", για να μην προτρεχετε να απαντησετε οτι αν θες μη τα διαβαζεις, επειδη θεωρω οτι δεν υπαρχει περιπτωση εστω και αυτος που αναφερεται στο περιστατικο να μην σημειωνει στην απαντηση του και κατι μπασκετικο. Αλλα τζιφος.
Δλδ ελεος. Σε λιγο θα συζητησουμε και για τις φασαριες που γινονται στη παρελαση της 28ης αναμεσα στα σχολεια.
Σοβαρευτειτε επιτελους και πριν ακουμπησετε το πληκτρολογιο σκεφτειτε τι θα γραψετε.
Αν θελετε συζητηστε το εκτος φορουμ και απορω μεχρι τωρα πως καποιος απο τους υπευθυνους δεν εχει κανει νιξη.
Αν καποιος εχει νεα απο τα παιχνιδια της Πεμπτης ας μας ενημερωσει.


Καλυτερα να ασχοληθεις με την καμπουρα σου κ ασε ολοι εμεις οι αλλοι οι αγραμματοι να λεμε τα δικα μας,οσο περι ηλικιας,χαμηλου επιπεδου κοινωνικου κ αλλα τετοια καλυτερα πετα τα σε κανα καδο,για νεα αν θες παρε εφημεριδα ή μπες στην εσκανα κ διαβασε τα κ.ρεπορτερ!!
Αν χεστικες για τετοια ΣΟΒΑΡΑ περιστατικα ειτε εντος ειτε εκτος παρκε καλυτερα πιες το καφεδακι σου κ διαβασε τις φυλλαδες,
leonkalf
Παιδια,
το θεμα με τα γεγονοτα στη Μανδρα νομιζω αναλυθηκε και απο τις 2 πλευρες
και δεν πιστευω οτι υπαρχει κατι περαιτερω να ειπωθει.
Εδω δεν ειμαστε δικαστηριο, αν καποιος θελει ας παει στα
αρμοδια οργανα/αρχες να κανει οποια καταγγελια θελει.

Σιγουρα ειναι δυσαρεστο να διαβαζουμε οτι εγιναν τετοια γεγονοτα,
κανεις δεν ονειρευετε ετσι τον αθλητισμο.
Εστω και ο παραμικρος τσακωμος πληγωνει την ομορφια και την εικονα ενος αγωνα.

Εδω ο χωρος μας ειναι για να μιλαμε για τα παντα που αφορουν το μπασκετ.
Φυσικα και για τα κακως κειμενα. ΟΚ, το γεγονος γραφτηκε,
απο δω και περα το θεμα ξεφευγει απο τα ορια του forum.
Παρακαλω συνεχιστε με κατι αλλο, μην γραφονται τα ιδια και τα ιδια.

Συστηνω ηρεμια.. γενικα. Εντος και εκτος γηπεδων..
Και σεβασμο παντα στους συνομιλητες σας.
ikarosbc
QUOTE(22ιος @ Oct 23 2009, 14:30 ) *
Αρχικά συγχαρητήρια στον Ίκαρο για τη μεγάλη νίκη του χθες το βράδυ στην Αργυρούπολη.
Ο Ίκαρος εδειξε πως είναι καλή ομάδα και το κυριότερο για μενα πως αποτελείται από άτομα με ήθος, που βλέπουν το μπάσκετ σαν διασκέδαση...Τους εύχομαι καλή συνέχεια.

Φιλτατε 22ιος....
Σ' ευχαριστω πολυ για τα κολακευτικα σου λογια, αλλα νομιζω οτι μας κατατασσεις στον υπερτατο βαθμο,
απορροια της ευγενειας σου, την οποια και εκτιμω βαθυτατα.
Εχουμε ομως πολυ δρομο ακομη να διανυσουμε, προς αυτον τον στοχο.
Να βλεπουμε δηλαδη το μπασκετ, σαν διασκεδαση και μονο.
Για να γινει αυτο πρεπει να απεγκλωβιστουμε τελειως απο το κομματι διαιτησια.

Κι αν μου επιτρεπεις αυτο θα προτεινα προς ολους.
Να μην ξανασχοληθουμε με τη διαιτησια. Ας παιξουμε κι ας κοιταξουμε μονο το μπασκετ.
Μα θα μου πεις, με πνιγει η αδικια, να μην το φωναξω;
Εχεις απολυτο δικιο και σ' ολα αυτα που αναφερεις (για τον Λαγιοπουλο κλπ).
Κι εμεις αντιστοιχα θα μπορουσαμε ν' αναφερθουμε.
Με τη διαμαρτυρια ομως τι θα πετυχουμε; Ευνοια για την επομενη φορα; Δεν το νομιζω. Ποτε δεν εχει συμβει.
Κι αν πετυχουμε ευνοια, θα διαμαρτυρεται ο αντιπαλος και ουτω καθ' εξης, θα πηγαινει αλυσιδα χωρις αποτελεσμα.
Ενας φαυλος κυκλος δηλαδη.

Αν δεν αναγαγουμε τους διαιτητες σε πρωταγωνιστες σ' εναν αγωνα, αλλα μονο τους πραγματικους,
τους παικτες δηλαδη, πιστευω οτι το αθλημα θα κανει αλματα μπροστα.

Ετσι θ' απελευθερωθουν και οι διαιτητες απο αγχος, εκνευρισμο, "εκδικητικοτητα"
και πιστευω οτι θα εχουν καλυτερη αποδοση.
Αλανθαστοι δεν θα ειναι ποτε βεβαια, γιατι σ' εναν αγωνα ολοι οι συμμετεχοντες κανουν λαθη,
μηδε εξαιρουμενων και των φιλαθλων ακομη.

Ας κανουμε ολοι μας ομως μια προσπαθεια. Αξιζει πιστευω τον κοπο.

Οσο για την ομαδα σου φιλε μου, πιστευω οτι επειδη ειστε πολυ "καλη παστα" αθλητων, θα βελτιωσετε
τις αδυναμιες που εντοπιζεις. Οπως αντιστοιχα πρεπει να κανουμε και μεις με τις δικες μας.
Επαναλαμβανω παλι οτι στο μεταξυ μας αγωνα κερδισε αυτος που ετυχε να κανει τα λιγοτερα λαθη.
Μην απογοητευεστε απο ενα παιχνιδι, ειμαστε ακομη στην αρχη του πρωταθληματος.

Σας περιμενω λοιπον βελτιωμενους, οπως αντιστοιχα πιστευω και για μας, για τον αγωνα του β! γυρου,
ο οποιος πιστευω θα ειναι συναρπαστικοτερος.
Μεχρι τοτε σας ευχομαι για αλλη μια φορα επιτυχημενη συνεχεια.

ΥΓ Τα αποτελεσματα της διαρκους ενασχολησης με τη διαιτησια, φανηκαν και στον προσφατο αγωνα Μανδραικου-ΑΟ Ταταυλα.
Χαλανε γιορτινες βραδιες, σχεσεις σωματειων, παικτων, φιλαθλων.
Μιλαμε για ανθρωπους που συμμετεχουν, υπηρετουν, αγαπανε ή πασχιζουν για το ιδιο αθλημα.
Ειναι πολυ κριμα και κουτο ταυτοχρονα πιστευω.

blove.gif
Girologos31
QUOTE(Panthironios @ Oct 24 2009, 18:54 ) *
Καλυτερα να ασχοληθεις με την καμπουρα σου κ ασε ολοι εμεις οι αλλοι οι αγραμματοι να λεμε τα δικα μας,οσο περι ηλικιας,χαμηλου επιπεδου κοινωνικου κ αλλα τετοια καλυτερα πετα τα σε κανα καδο,για νεα αν θες παρε εφημεριδα ή μπες στην εσκανα κ διαβασε τα κ.ρεπορτερ!!
Αν χεστικες για τετοια ΣΟΒΑΡΑ περιστατικα ειτε εντος ειτε εκτος παρκε καλυτερα πιες το καφεδακι σου κ διαβασε τις φυλλαδες,



Χεχεχε...
Θα σου κανω τη χαρη να απαντησω στις ανακριβειες που αναφερεις στο post σου. Δε θα μακρυγορησω γιατι αν γραψω μεγαλο κειμενο δε προκειται να καταλαβεις τι εννοω ποτε....
Δεν ειπα κανεναν αγραμματο.Δεν ειπα οτι ειναι καποιος χαμηλου κοινωνικου επιπεδου ουτε οτι ειναι νεαρος.Ειπα συγκεκριμενα "ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ". Αν εισαι σε θεση να σκεφτεσαι αυτα που διαβαζεις,εστω και αργα, θα καταλαβεις οτι αυτο που εγραψα με αυτο που εσυ καταλαβες ειναι κατι το εντελως διαφορετικο.
Αυτο που ειπα χαρακτηριστικα ειναι οτι για να αναφερεις το συγκεκριμενο γεγονος εισαι η αφελης η βαλτος.
Βαλτος εσυ αποκλειεται να εισαι γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να σε εμπιστευτει καποιος ποτε στο να δημιουργησεις μια κατασταση. Τα συμπερασματα δικα σου.
Οσο για τα δημοσιογραφικα και τις φυλλαδες που με παροτρυνεις να παω να διαβασω δε θα τα χρειαστω. Δεν ζω για να μαθαινω τι εγινε στη Β εσκανα. Ως απλος θεατης θεωρω χρησιμο να ενημερωνομαι για το τι συμβαινει μπασκετικα γυρω μου
χωρις να χρειαζεται να μαθαινω ποιος ΧΕΣΤΗΚΕ(η οποια λεξη γραφεται με Ηττα! ετσι για να μη λες οτι εφυγες χωρις να σου μαθω και κατι) επειδη ακουστηκε οτι πηρε καποιος ενα οπλο κτλ κτλ κτλ. Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα.
Προσωπικα πιστευω οτι κατατασσεσαι απο μονος σου στη κατηγορια του αφελη.Αν βρεις το σθενος να απαντησεις σε αυτα που αναφερω και με ξαναπροσβαλλεις η επομενη απαντηση μου θα ειναι ολοκληρη εκθεση και το πιο πιθανο ειναι να σε προσβαλλω και εγω πραγμα που δεν εχω κανει εως τωρα.
Κλεινω λεγοντας τα εξης. Παρε ενα ατομο που εμπιστευεσαι και σε σεβεται. Υποχρεωσε τον να διαβασει τι εχεις γραψει εσυ στο forum και τι εχω γραψει εγω. Ρωτησε την αποψη του! Μετα συνδεσου και γραψε τι σου ειπε ακριβως.
Ποια απαντηση ειναι για το καδο ...
tatauliotis
QUOTE(Girologos31 @ Oct 25 2009, 13:33 ) *
Χεχεχε...
Θα σου κανω τη χαρη να απαντησω στις ανακριβειες που αναφερεις στο post σου. Δε θα μακρυγορησω γιατι αν γραψω μεγαλο κειμενο δε προκειται να καταλαβεις τι εννοω ποτε....
Δεν ειπα κανεναν αγραμματο.Δεν ειπα οτι ειναι καποιος χαμηλου κοινωνικου επιπεδου ουτε οτι ειναι νεαρος.Ειπα συγκεκριμενα "ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ". Αν εισαι σε θεση να σκεφτεσαι αυτα που διαβαζεις,εστω και αργα, θα καταλαβεις οτι αυτο που εγραψα με αυτο που εσυ καταλαβες ειναι κατι το εντελως διαφορετικο.
Αυτο που ειπα χαρακτηριστικα ειναι οτι για να αναφερεις το συγκεκριμενο γεγονος εισαι η αφελης η βαλτος.
Βαλτος εσυ αποκλειεται να εισαι γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να σε εμπιστευτει καποιος ποτε στο να δημιουργησεις μια κατασταση. Τα συμπερασματα δικα σου.
Οσο για τα δημοσιογραφικα και τις φυλλαδες που με παροτρυνεις να παω να διαβασω δε θα τα χρειαστω. Δεν ζω για να μαθαινω τι εγινε στη Β εσκανα. Ως απλος θεατης θεωρω χρησιμο να ενημερωνομαι για το τι συμβαινει μπασκετικα γυρω μου
χωρις να χρειαζεται να μαθαινω ποιος ΧΕΣΤΗΚΕ(η οποια λεξη γραφεται με Ηττα! ετσι για να μη λες οτι εφυγες χωρις να σου μαθω και κατι) επειδη ακουστηκε οτι πηρε καποιος ενα οπλο κτλ κτλ κτλ. Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα.
Προσωπικα πιστευω οτι κατατασσεσαι απο μονος σου στη κατηγορια του αφελη.Αν βρεις το σθενος να απαντησεις σε αυτα που αναφερω και με ξαναπροσβαλλεις η επομενη απαντηση μου θα ειναι ολοκληρη εκθεση και το πιο πιθανο ειναι να σε προσβαλλω και εγω πραγμα που δεν εχω κανει εως τωρα.
Κλεινω λεγοντας τα εξης. Παρε ενα ατομο που εμπιστευεσαι και σε σεβεται. Υποχρεωσε τον να διαβασει τι εχεις γραψει εσυ στο forum και τι εχω γραψει εγω. Ρωτησε την αποψη του! Μετα συνδεσου και γραψε τι σου ειπε ακριβως.
Ποια απαντηση ειναι για το καδο ...


Επειδή δεν έχω διάθεση να γράψω ολόκληρη ιστορία για να κουράσει τον κόσμο, αυτό που έγινε είναι ένα πραγματικό γεγονός και δεν έχει να κάνει με την ήττα της ομάδας μας.
Αυτά τα γεγονότα σαφώς και είναι πάνω από το μπάσκετ και δεν αφήνουν περιθώρια να ασχολείσαι με αποτελέσματα, αποδόσεις, διαιτητές κ.α.

Είναι δυνατόν να βγαίνουν "όπλα" σε αγώνες που πάνε να κάνουμε αυτό που γουστάρουμε? Και σε αυτό το φόρουμ ο καθένας μπορεί να γράφει "ο,τι" θέλει και το αποτελέσματα περνάνε σε 2η μοίρα όταν συμβαίνουν τέτοια περιστατικά.

Για να δούμε, θα δώσει κάποιος μια υπεύθυνη απάντηση γιατί έγινε αυτό στη Μάνδρα?
Panthironios
QUOTE(Girologos31 @ Oct 25 2009, 13:33 ) *
Χεχεχε...
Θα σου κανω τη χαρη να απαντησω στις ανακριβειες που αναφερεις στο post σου. Δε θα μακρυγορησω γιατι αν γραψω μεγαλο κειμενο δε προκειται να καταλαβεις τι εννοω ποτε....
Δεν ειπα κανεναν αγραμματο.Δεν ειπα οτι ειναι καποιος χαμηλου κοινωνικου επιπεδου ουτε οτι ειναι νεαρος.Ειπα συγκεκριμενα "ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ". Αν εισαι σε θεση να σκεφτεσαι αυτα που διαβαζεις,εστω και αργα, θα καταλαβεις οτι αυτο που εγραψα με αυτο που εσυ καταλαβες ειναι κατι το εντελως διαφορετικο.
Αυτο που ειπα χαρακτηριστικα ειναι οτι για να αναφερεις το συγκεκριμενο γεγονος εισαι η αφελης η βαλτος.
Βαλτος εσυ αποκλειεται να εισαι γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να σε εμπιστευτει καποιος ποτε στο να δημιουργησεις μια κατασταση. Τα συμπερασματα δικα σου.
Οσο για τα δημοσιογραφικα και τις φυλλαδες που με παροτρυνεις να παω να διαβασω δε θα τα χρειαστω. Δεν ζω για να μαθαινω τι εγινε στη Β εσκανα. Ως απλος θεατης θεωρω χρησιμο να ενημερωνομαι για το τι συμβαινει μπασκετικα γυρω μου
χωρις να χρειαζεται να μαθαινω ποιος ΧΕΣΤΗΚΕ(η οποια λεξη γραφεται με Ηττα! ετσι για να μη λες οτι εφυγες χωρις να σου μαθω και κατι) επειδη ακουστηκε οτι πηρε καποιος ενα οπλο κτλ κτλ κτλ. Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα.
Προσωπικα πιστευω οτι κατατασσεσαι απο μονος σου στη κατηγορια του αφελη.Αν βρεις το σθενος να απαντησεις σε αυτα που αναφερω και με ξαναπροσβαλλεις η επομενη απαντηση μου θα ειναι ολοκληρη εκθεση και το πιο πιθανο ειναι να σε προσβαλλω και εγω πραγμα που δεν εχω κανει εως τωρα.
Κλεινω λεγοντας τα εξης. Παρε ενα ατομο που εμπιστευεσαι και σε σεβεται. Υποχρεωσε τον να διαβασει τι εχεις γραψει εσυ στο forum και τι εχω γραψει εγω. Ρωτησε την αποψη του! Μετα συνδεσου και γραψε τι σου ειπε ακριβως.
Ποια απαντηση ειναι για το καδο ...


Θα σεβαστω τον φιλο μ τον leonkalf και δεν μπω στο τρυπακι να ασχοληθω αλλο με την παρτη σου,ο χρονος ειναι πολυτιμος κ δεν λεει να το χοντρινουμε το θεμα πιο πολυ.
Panthironios
Το βολε με την μπαλα στον τοιχο για να Εκτονωθει ενας παιχτης μιας κ τσαντιστηκε με τον εαυτο του σε πιο Αρθρο του κανονισμου λεει οτι δεν τιμωρειται??

Quiz: "Ο Μαραγκοπουλος ποτε πηρε τεχνικη ποινη για τελευταια φορα πριν το παιχνιδι με την Μανδρα?"

'Χωρις Προσελεντη,Μαραγκοπουλο,Νοτη στα τελευταια κρισιμα λεπτα μπορεις να διεκδικησεις τη νικη?"

"Στο box υπαρχουν 5 φαουλ?"

"Με πιανου το αυτοκινητο εφυγε ο Κος Φανης? "

"Ποσες αγωνιστηκες τιμωρειται το κεφαλοκλειδωμα απο αντιπαλο?"

"Ο ιδιο διατητης που πηρε τα δελτια στον αγωνα Μανδρας-Ταταυλα σφυριξε την επομενη μερα στον αγωνα Λεων-Ιασωνας κ εγινε το ιδιο ακριβως σκηνικο με τους παιχτες και προτιμησε ΕΚΕΙ να μην παρει κανενος το δελτιο!!!! μηπως πρεπει να σκεφτουμε το γιατι....

Κατα την διαρκεια του περιστατικου ΔΙΧΩΣ να δωσουν ΑΔΕΙΑ οι διαιτητες μπηκε μεσα ολος ο παγκος της Μανδρας ΔΕΝ επρεπε να δοθει Τεχνικη Ποινη????

Μηπως πρεπει οι εν λογο διαιτητες να τιμωρηθουν διοτι σταθηκαν σε πολυ χαμηλο επιπεδο να για διευθυνουν εναν τετοιο αγωνα.

Και ειναι κριμα να τιμωρουνται παιχτες που εχουν προσφερει οτιδηποτε ειναι αυτο εστω κ το λιγοτερο σε εναν χωρο που ειμαστε ολοι μας και να τους συμπεριφερονται με τετοιο τροπο.


Ας τιμωρηθουν και οι διαιτητες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οχι μονο οι παιχτες!!!.
tatauliotis
Πολύ σιγή έπεσε στο φόρουμ.

Καλή επιτυχία στη σημερινή αγωνιστική.

Ταταύλα γερά !!!!!



Υ.Γ. Χαιρετίσματα στους "οπλοφόρους" της Μάνδρας... και μια ερώτηση: στα εκτός έδρας παιχνίδια με τι "οπλισμό" πηγαίνετε;
fair play
QUOTE(tatauliotis @ Oct 29 2009, 12:31 ) *
Πολύ σιγή έπεσε στο φόρουμ.

Καλή επιτυχία στη σημερινή αγωνιστική.

Ταταύλα γερά !!!!!



Υ.Γ. Χαιρετίσματα στους "οπλοφόρους" της Μάνδρας... και μια ερώτηση: στα εκτός έδρας παιχνίδια με τι "οπλισμό" πηγαίνετε;

Καλησπερα σε ολους τους φιλους του μαγικου αυτου αθληματος απο οποιο ποστο το υπηρετουν...
Θα ηθελα να ζητησω συγνωμη απο ολους αν κουρασω στη συνεχεια αλλα θα πρεπει υποθετω και αλλοι φιλοι να εχουν κουραστοι πια απο τις δημοσιευσεις καποιων υποστηρικτων καποιων ομαδων εις βαρος καποιων αλλων με απρεπει τροπο..
Ενας απο αυτους ειναι και ο tatauliotis ο οποιος μαλλον ειναι ενα παλικαρακι που προσπαθει να αναφερθει σε γεγονοτα αλλα προς το παρον με λαθος τροπο...
Το να μαυριζεις την εικονα μιας ομαδας η οποια ειναι ΟΜΑΔΑ σε ολα της και που ειναι απο τα παρα πολυ λιγα υγειη σωματεια σε ολη την εσκανα ειναι αν μη τι αλλο ηλιθιοτητα τη στιγμη που δεν εχεις να αποδειξεις κατι, τι παει να πει εκανε κινηση να το βγαλει η δεν ειπαμε οτι οπλισε κιολας η οτιδηποτε αλλο.Αν εχεις αποδειξεις εισαι μαγκας αλλιως ασε τις 'μαμακιες' ολη την ωρα.
Τωρα οσο αφορα τον αθλητη της μανδρας προκειται για εναν ανθρωπο στον οποιο πολλοι αθλητες θα θελουν να φθασουν οσο αφορα και το ηθος του και τα χρονια που παιζει(25 τον αριθμο) και το γεγονος οτι δεν εχει ουτε εναν εχθρο πουθενα εντος η εκτος γραμμων,το τελευταιο μπορει να το γνωριζεις αν ασχολησε καθολου με το μπασκετακι καποια χρονια εστω.....
ωστοσο γνωριζουμε και τον αθλητη της ομαδας σου εδω στην εσκανα τον οποιο και βεβαια γνωριζεις και εσυ καλυτερα και δεν θα ασχοληθουμε με αυτο......
Καλο θα ηταν να ασχοληθεις με την ομαδα σου και οχι να βγαζεις χολη για αλλους,καθενας πρεπει να κοιτα την καμπουρα του και οχι των αλλων.....
Σταματα να γινεσαι γραφικος σου φταινε ολα ακομα και η γραμματεια και ο φροντιστης που δε σκουπισε το γηπεδο η οτιδηποτε.....
'Ψαχνεις το δεντρο και χανεις το δασος' λεει ο σοφος.....
Υ.Γ.(για τον εν λογο αθλητη της μανδρας μπορεις να ρωτησεις τον αθλητη σας τον Αλε ξερεις,υπηρξαν συμπαικτες καποτε)
Τελος συγνωμη και παλι αν κουρασα τους υπολοιπους καλο μεσημερι.....
thlgs
[Το να μαυριζεις την εικονα μιας ομαδας η οποια ειναι ΟΜΑΔΑ σε ολα της και που ειναι απο τα παρα πολυ λιγα υγειη σωματεια σε ολη την εσκανα ειναι αν μη τι αλλο ηλιθιοτητα τη στιγμη που δεν εχεις να αποδειξεις κατι, τι παει να πει εκανε κινηση να το βγαλει η δεν ειπαμε οτι οπλισε κιολας η οτιδηποτε αλλο.Αν εχεις αποδειξεις εισαι μαγκας αλλιως ασε τις 'μαμακιες' ολη την ωρα.
Τωρα οσο αφορα τον αθλητη της μανδρας προκειται για εναν ανθρωπο στον οποιο πολλοι αθλητες θα θελουν να φθασουν οσο αφορα και το ηθος του και τα χρονια που παιζει(25 τον αριθμο) και το γεγονος οτι δεν εχει ουτε εναν εχθρο πουθενα εντος η εκτος γραμμων,το τελευταιο μπορει να το γνωριζεις αν ασχολησε καθολου με το μπασκετακι καποια χρονια εστω.....
ωστοσο γνωριζουμε και τον αθλητη της ομαδας σου εδω στην εσκανα τον οποιο και βεβαια γνωριζεις και εσυ καλυτερα και δεν θα ασχοληθουμε με αυτο......
Καλο θα ηταν να ασχοληθεις με την ομαδα σου και οχι να βγαζεις χολη για αλλους,καθενας πρεπει να κοιτα την καμπουρα του και οχι των αλλων.....
Σταματα να γινεσαι γραφικος σου φταινε ολα ακομα και η γραμματεια και ο φροντιστης που δε σκουπισε το γηπεδο

....δεν πιστευω οτι η κινιση ενως ανθρωπου αμαυρωνει μια προσπαθεια ετων,οπως της μανδρας,η οποια προσπαθεια κατα τα αλλα ειναι αξιεπαινη.Και αναφερομαι στην συμπεριφορα του προπονιτη της μετα τη ληξη του αγωνα(και νασαι σιγουρος αποδειξεις εχω,τα ιδια μου τα ματια).Βεβαια προς τιμη του,παρολο που το ονομα του χρησιμοποιηθηκε πολλυ και οχι μονο απο το φορουμ,πηρε τηλεφωνο να ζητησει συγγνωμη απο τα ταταυλα και απο τον αθλητη με τον οποιο διαπληκτιστηκε(γιαυτο και μονο κερδισε τον σεβασμο μου,αν και δεν αναιρει την πραξη του)....
Τωρα πανω και περα απολα αυτα,καλο θα ηταν να μη σου στερουνε τριτοι την διεκδικηση αυτου που σου αξιζει.Δε λεω οτι ειναι η νικη.Απλα ας σεβονται τον ιδρωτα μας και τη δουλεια μας.και ας κανουν οι τριτοι τη δικια τους,δηλαδη να βοηθουν σε μια ομαλη εκβαση του καθε αγωνα και κατεπεκταση του πρωταθληματος...το οποιο εμας μας το καταστρεψανε απο τιν 4η αγωνιστικη κιολας.ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ,ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
tatauliotis
QUOTE(fair play @ Oct 29 2009, 15:31 ) *
Καλησπερα σε ολους τους φιλους του μαγικου αυτου αθληματος απο οποιο ποστο το υπηρετουν...
Θα ηθελα να ζητησω συγνωμη απο ολους αν κουρασω στη συνεχεια αλλα θα πρεπει υποθετω και αλλοι φιλοι να εχουν κουραστοι πια απο τις δημοσιευσεις καποιων υποστηρικτων καποιων ομαδων εις βαρος καποιων αλλων με απρεπει τροπο..
Ενας απο αυτους ειναι και ο tatauliotis ο οποιος μαλλον ειναι ενα παλικαρακι που προσπαθει να αναφερθει σε γεγονοτα αλλα προς το παρον με λαθος τροπο...
Το να μαυριζεις την εικονα μιας ομαδας η οποια ειναι ΟΜΑΔΑ σε ολα της και που ειναι απο τα παρα πολυ λιγα υγειη σωματεια σε ολη την εσκανα ειναι αν μη τι αλλο ηλιθιοτητα τη στιγμη που δεν εχεις να αποδειξεις κατι, τι παει να πει εκανε κινηση να το βγαλει η δεν ειπαμε οτι οπλισε κιολας η οτιδηποτε αλλο.Αν εχεις αποδειξεις εισαι μαγκας αλλιως ασε τις 'μαμακιες' ολη την ωρα.
Τωρα οσο αφορα τον αθλητη της μανδρας προκειται για εναν ανθρωπο στον οποιο πολλοι αθλητες θα θελουν να φθασουν οσο αφορα και το ηθος του και τα χρονια που παιζει(25 τον αριθμο) και το γεγονος οτι δεν εχει ουτε εναν εχθρο πουθενα εντος η εκτος γραμμων,το τελευταιο μπορει να το γνωριζεις αν ασχολησε καθολου με το μπασκετακι καποια χρονια εστω.....
ωστοσο γνωριζουμε και τον αθλητη της ομαδας σου εδω στην εσκανα τον οποιο και βεβαια γνωριζεις και εσυ καλυτερα και δεν θα ασχοληθουμε με αυτο......
Καλο θα ηταν να ασχοληθεις με την ομαδα σου και οχι να βγαζεις χολη για αλλους,καθενας πρεπει να κοιτα την καμπουρα του και οχι των αλλων.....
Σταματα να γινεσαι γραφικος σου φταινε ολα ακομα και η γραμματεια και ο φροντιστης που δε σκουπισε το γηπεδο η οτιδηποτε.....
'Ψαχνεις το δεντρο και χανεις το δασος' λεει ο σοφος.....
Υ.Γ.(για τον εν λογο αθλητη της μανδρας μπορεις να ρωτησεις τον αθλητη σας τον Αλε ξερεις,υπηρξαν συμπαικτες καποτε)
Τελος συγνωμη και παλι αν κουρασα τους υπολοιπους καλο μεσημερι.....


1ον: Παλικαράκι είσαι εσύ και όχι εγώ εφόσον δεν γνωριζόμαστε, και εφόσον "πρέπει να κοιτάω την καμπούρα μου"
2ον: Επειδή δεν ήρθε η αστυνομία εκείνη την ώρα πάει να πει ότι δεν έγινε το περιστατικό; Υπάρχουν και τα μάτια, όχι μόνο τα χαρτιά...'μαμακίες' είναι να ασχολείσαι ακόμα με το μπάσκετ όταν συμβαίνουν τέτοια περιστατικά
3ον: Μόνο με την ομάδα μου ασχολούμε και δεν βγάζω καμία "χολή" για κανέναν. Απλώς αναφέρω ένα πραγματικό γεγονός. Καμπούρες έχουν οι καμήλες για να αποθηκεύουν νερό...
4ον: Αν η ομάδα σου διαθέτει και φροντιστή, τότε είστε από τους προνομιούχους της κατηγορίας, σας προτείνω να τους αναβαθμίσετε το ρόλο και να τους αναθέσετε να λαδώνουν και τα όπλα...
Το δάσος είναι το γεγονός που διαδραματίστηκε και με αυτό ασχολούμαι. Το δέντρο είναι το μπάσκετ και με το οποίο ασχολείσαι εσύ.


Και πάλι καλή επιτυχία στις ομάδες το βράδυ

leonkalf
Παίδες, είχα γράψει ένα post πριν λίγες μέρες... ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ!!! Σταματήστε τις εκατέρωθεν προκλήσεις!!
Πλέον, δεν βγαίνει κάτι, ο καθένας έχει την άποψή του..
Αν θέλετε συνεχίστε το στα αρμόδια όργανα.


Το σημερινό πρόγραμμα έχει ως εξής:

κλ. Μεγάρων Αλ. Σαλτ. 21.00 ΝΕ Μεγαρίδος – ΑΟΝΑ
κλ. Ν.. Σμύρνης 21.45 Ίκαρος/Ακαδημία – Εν. Αρμενίων
Ελληνικού Β΄ 21.00 Ελληνικό – Μανδραϊκός
Βυζαντινό 21.00 Ταταύλα – ΔΑΣ Δραπετσώνα
2ο ΔΑΚΑΝ 21.30 Παννεαπολικός – Γλυφάδα
κλ. Κερατσινίου 21.30 Φάρος - ΕΑ Νικαίας
Γλυφάδας 20.30 Ευρυάλη – Προφ. Ηλίας
fair play
QUOTE (leonkalf @ Oct 29 2009, 17:47 ) *
Παίδες, είχα γράψει ένα post πριν λίγες μέρες... ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ!!! Σταματήστε τις εκατέρωθεν προκλήσεις!!
Πλέον, δεν βγαίνει κάτι, ο καθένας έχει την άποψή του..
Αν θέλετε συνεχίστε το στα αρμόδια όργανα.



Ok leonkalf θα συμφωνησω μαζι σου, εξαλλου ο φιλαρακος απο την αλλη φαινεται ειναι μικρος ακομα και το αιμα του βραζει.Οταν με το καλο ωριμασει μπορει να ξαναναφερθω καποτε σε αυτον.Εξαλλου οσο ζεις μαθαινεις....
Καλη επιτυχια στο φιλο και τεος συμπολεμιστη μου themis7 καθως και στην ομαδα του για σημερα.... Αδερφε ελπιζω να μπουν τα αρνια ,πρωτα ο θεος, στη μανδρα στο τελος.....
ikarosbc
QUOTE(fair play @ Oct 29 2009, 18:22 ) *
Ok leonkalf θα συμφωνησω μαζι σου, εξαλλου ο φιλαρακος απο την αλλη φαινεται ειναι μικρος ακομα και το αιμα του βραζει.Οταν με το καλο ωριμασει μπορει να ξαναναφερθω καποτε σε αυτον.Εξαλλου οσο ζεις μαθαινεις....
Καλη επιτυχια στο φιλο και τεος συμπολεμιστη μου themis7 καθως και στην ομαδα του για σημερα.... Αδερφε ελπιζω να μπουν τα αρνια ,πρωτα ο θεος, στη μανδρα στο τελος.....

Φιλε μου....
Παρακολουθω τα ποστς σου με ενδιαφερον και θελω να σου κανω ενα ερωτημα ουσιας:

Τα αρνια για ποσους θα ειναι; smiley.gif

Μου επιτρεπεις φανταζομαι το χιουμορ της 1ης προτασης μου.
Η 2η ειναι σοβαροτατη.
spiros2222
Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα να πω δυο λογια και εγω για το τι εγινε στην μανδρα μιας και ειμαι αυτος που εμπλεκεται.Οσο αφορα το περιστατικο της αποβολης οσοι εχουν παιξει μπασκετ μπορουν να καταλαβουν.Στο 38" του παιχνιδιου με το παιχνιδι στο καλαθι σε μια διεκδικηση ενος ριμπαουντ εγινε μια αψιμαχια που κατα την γνωμη μου δεν δικαιολογουσε την κρατηση των δελτιων σε καμμια περιπτωση.
Δεν εχω κανενα λογο να μην πιστεψω το οτι το παλικαρι προκειτε για καλο παιδι αφου δεν ειχαμε καμμια αλλη ενταση η παρεξηγηση καθολη την διαρκεια του αγωνα.Ηταν κατι στιγμιαιο που ωστοσο το ποιος το αρχισε το αφηνω σε αυτους που το ειδαν ζωντανα.Αυτο δεν αναιρει οτι και γω αντεδρασα, τελος παντων αυτα συμβαινουν μεσα σε εναν αγωνα και δεν θεωρω κατι σκοπιμο.
Οσο για το φιλο fair play να τον ενημερωσω οτι παιζω και γω 22 χρονια μπασκετακι και εχω περασει απο αρκετες ομαδες και κατηγοριες αν θελει ας ενημερωθει και ας μαθει τι σχεσεις και εντυπωσεις εχω αφησει.Αν εχεις να πεις κατι πες το αλλιως καλυτερα να μην μιλας προσωπικα.
Για μενα το θεμα εχει ληξει απο την προηγουμενη πεμπτη,εχω μιλησει και με παιχτες της μανδρας που γνωριζω εδω και χρονια και δεν υπαρχει πλεον καμμια συνεχεια.
Καλη επιτυχια σε ολους σημερα.
ikarosbc
21:45 το ντερπι των ομοσταυλων.

Ικαρος - Αρμενικη.

Θα 'ναι γιορτη.

Θα ευχαριστηθουμε παιχνιδι με τους εξαιρετικους φιλους μας.
themis7
ΦΑΡΟΣ - Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ 102 - 46
Ανετη νικη για την ομαδα του Φαρου ...

Την παρασταση εκλεψε αυτην την αγωνιστικη το ντεμπουτο του Κασση με τον Προφητη Ηλια που κερδισε 71-73 την Ευρυαλη στη 3η παραταση

Στην παραταση κερδισε η Μανδρα το Ελληνικο

Η Δραπετσωνα περασε σιφουνας μεσα απο τα Ταταυλα....
teo_pap
Καλησπερα κ απο εμενα στο φορουμ!.. Καθαρη νικη της Αρμενικης επι του Ικαρου/Ακαδημια με την διαφορα γυρω στους 20 ποντους!... Ειχε την τυχη να εχει σε πολυ καλη μερα αρκετους παιχτες η Αρμενικη σε αντιθεση με τον Ικαρο που δεν απεδωσε τα αναμενομενα! Παιζοντας παρα πολυ ομορφο μπασκετ ειδικα στο 2ο κ 3ο δεκαλεπτο πηρε διαφορα γυρω στους 25 ποντους που κ την διατηρησε μεχρι το τελος!

Καλη συνεχεια σε ολους!
ikarosbc
ΙΚΑΡΟΣ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 52-73 (25-35).

Ειπα σε προηγουμενο ποστ οτι θα ευχαριστηθουμε παιχνιδι αποψε αλλα δεν......
Ευχαριστηθηκαν μονο οι μισοι συντελεστες του παιχνιδιου. Δυστυχως πικρα.
Και λεω πικρα γιατι αποψε γιορτασαμε την 28η Οκτωβριου.
Αργια. Τα παντα κλειστα. Δεν λειτουργησε τιποτε.
Στην επιθεση επιλεγαμε οτι χειροτερο δυνατον και μαλλον καποιος ειχε στενεψει τα στεφανια.
Στην αμυνα τροχονομοι.
Τα παιδια παντως προσπαθουσαν αλλα δεν εβγαινε τιποτε.
Σαν να μας ειχαν μουτζωσει.
Φυσικα αυτο δεν ειχε συμβει και θα πρεπει να σκυψουμε και να δουμε τι εφταιξε.

Ολα αυτα ομως δεν μειωνουν με τιποτε τη μεγαλειωδη νικη της Αρμενικης, η οποια εκανε εξαιρετικο παιχνιδι.
Εκανε τελεια διαχειρηση του παιχνιδιου και των αδυναμιων μας.
Θερμα συγχαρητηρια στους αθλητες της και ιδιαιτερα στον κοουτς Νικολαϊδη.
Παιδια καλη συνεχεια.

ΙΚΑΡΟΣ (Παραλικας) Αθανασοπουλος 2, Ντεροχονεσιαν 12(2), Δοροβιτσας Γ. 11, Ρενεσης 5, Γκριτζελης 2, Μαστρογιαννης 2,
Θεοδωρου 11, Χαριτος 1, Παπαδακος, Δοροβιτσας Π, Αντωνομανωλακης, Σπανογιαννης 6(2).

ΑΡΜΕΝΙΚΗ (Νικολαϊδης) Γιετιμιαν 3(1), Αποστολιδης 9, Κουλαξιζογλου 7(1), Ασημακοπουλος 2, Βασιλειου 10(1),
Παπαζιαν 2, Αμπατζης 21(1), Κουρης 2, Σκορδιλης 3(1), Γιαμπανης 13(2).

SPOURGITIS
QUOTE(ikarosbc @ Oct 30 2009, 03:57 ) *
ΙΚΑΡΟΣ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 52-73 (25-35).

Ειπα σε προηγουμενο ποστ οτι θα ευχαριστηθουμε παιχνιδι αποψε αλλα δεν......
Ευχαριστηθηκαν μονο οι μισοι συντελεστες του παιχνιδιου. Δυστυχως πικρα.
Και λεω πικρα γιατι αποψε γιορτασαμε την 28η Οκτωβριου.
Αργια. Τα παντα κλειστα. Δεν λειτουργησε τιποτε.
Στην επιθεση επιλεγαμε οτι χειροτερο δυνατον και μαλλον καποιος ειχε στενεψει τα στεφανια.
Στην αμυνα τροχονομοι.
Τα παιδια παντως προσπαθουσαν αλλα δεν εβγαινε τιποτε.
Σαν να μας ειχαν μουτζωσει.
Φυσικα αυτο δεν ειχε συμβει και θα πρεπει να σκυψουμε και να δουμε τι εφταιξε.

Ολα αυτα ομως δεν μειωνουν με τιποτε τη μεγαλειωδη νικη της Αρμενικης, η οποια εκανε εξαιρετικο παιχνιδι.
Εκανε τελεια διαχειρηση του παιχνιδιου και των αδυναμιων μας.
Θερμα συγχαρητηρια στους αθλητες της και ιδιαιτερα στον κοουτς Νικολαϊδη.
Παιδια καλη συνεχεια.

ΙΚΑΡΟΣ (Παραλικας) Αθανασοπουλος 2, Ντεροχονεσιαν 12(2), Δοροβιτσας Γ. 11, Ρενεσης 5, Γκριτζελης 2, Μαστρογιαννης 2,
Θεοδωρου 11, Χαριτος 1, Παπαδακος, Δοροβιτσας Π, Αντωνομανωλακης, Σπανογιαννης 6(2).

ΑΡΜΕΝΙΚΗ (Νικολαϊδης) Γιετιμιαν 3(1), Αποστολιδης 9, Κουλαξιζογλου 7(1), Ασημακοπουλος 2, Βασιλειου 10(1),
Παπαζιαν 2, Αμπατζης 21(1), Κουρης 2, Σκορδιλης 3(1), Γιαμπανης 13(2).

επειδη ετυχε να βρεθω στο γηπεδο εχω να πω συγχαρητηρια στην ομαδα τηs αρμενικηs και περισσοτερο στον προπονητη που πραγματικα εδωσε ρεσιταλ σε αντιθεση με το προπονητη του ικαρου που μαλλον επινε καφε στην πλατεια....πιστευω το ροστερ του ικαρου ειναι πιο ποιοτικο...δεν γινεται σωστη διαχειριση....καλη συνεχεια και στιs δυο ομαδεs...
Prankster
A re Ikare to eixes sigouraki to paixnidi me thn Armenikh an krinw apo to post sou to prohgoumeno k thn pathses! MA kala o Mhtsopoulos giati den epaikse ... ???
alpapamarin
5η αγωνιστική
ΕΥΡΥΑΛΗ – ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 71-72
-ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ –ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ 52-73
-ΕΛΛΗΝΙΚΟ –ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 62-67
-ΦΑΡΟΣ –ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 102-46
-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ –ΓΛΥΦΑΔΑ 45-53
-ΤΑΤΑΥΛΑ –ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 69-87


Βαθμολογία
Βαθ Αγ Ν Η Επιθ Αμυν
1. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Α.Ο. 10 5 5 0 428 305
2. ΜΑΝΔΡΑ'Ι'ΚΟΣ Α.Ο. 10 5 5 0 382 312
3. Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ 9 5 4 1 385 317
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟ 8 5 3 2 335 280
5. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 8 5 3 2 392 360
6. ΕΝΩΣΗ ΑΡMΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 8 5 3 2 323 327
7. Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 7 4 3 1 262 246
8. Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ 7 5 2 3 355 359
9. ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. 7 5 2 3 350 373
10. Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 6 4 2 2 232 232
11. Α.Ο. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 6 5 1 4 285 341
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 6 5 1 4 260 329
13. Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 5 5 0 5 277 340
14. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 5 5 0 5 247 392
* ΝΕΜ και ΑΟΝΑ έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (5/11) : Εν. Αρμενίων - ΝΕ Μεγαρίδος , Μανδραϊκός - Ίκαρος/Ακαδημία , ΔΑΣ Δραπετσώνα - Ελληνικό , Γλυφάδα – Ταταύλα , Παννεαπολικός,- Φάρος , ΑΟΝΑ – Ευρυάλη , Προφ. Ηλίας -ΕΑ Νικαίας

*ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ –ΑΟΝΑ διεκ. 1΄56΄΄ πριν την λήξη με σκορ 64-76 λόγω διακοπής ρεύματος

*ΕΥΡΥΑΛΗ – ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 71-72 (65-65)(60-60)(53-53)(36-20)
Διαιτητές: Μαγγωνάκης , Γαρίνη
ΕΥΡΥΑΛΗ (Παύλος , Μανιάτης): Δημητρίου , Βασιλόπουλος 6 , Κυριακίδης , Καμπούρης 23(4), Μακρυγιάννης 15, Διακουμάκος , Αθανασόπουλος 6(1), Λυμπερόγιαννης 10(2) , Βατιμπέλας 9, Παριανός , Τάγκαλος 2
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Κάσσης): Συριανός 2 , Μιχαλακάκος 17(3) , Λαζαράκος 13(2) , Τσιστράκης 4 , Κόλιας , Καψοκόλης 8(1), Παπούλιας , Ξενικάκης 8, Πασαγιάννης 14 , Κάτσικας 2 , Πολυχρονάκης 4, Παυλίδης

*ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ –ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ 52-73(25-35)
Διαιτητές: Βουράκης , Δελαγραμμάτικας
ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Παραλίκας): Αθανασόπουλος 2 , Ντεροχονεσιάν 12(2), Δοροβίτσας Γ. 11, Ρένεσης 5 , Γκριτζέλης 2 , Μαστρογιάννης 2, Δοροβίτσας Π., Αντωνομανωλάκης , Σπανογιάννης 6(2) , Χαρίτος 1, Παπαδάκος , Θεοδώρου 11
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Νικολαίδης): Γετιμιάν 3(1), Βασιλείου 10(1), Κουλαξίζογλου 7(1) , Ασημακόπουλος 2, Παπαζιάν 2 , Αποστολίδης 9, Αμπατζής 21(1), Σκορδίλης 3(1), Γιαμπάνης 14(2), Κουρής 2

*ΕΛΛΗΝΙΚΟ –ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 62-67 (59-59)(30-35)
Διαιτητές: Μέλης , Γεώργου
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Μπαστούνης): Παπαμαρινόπουλος 15, Αρναούτης Α. 2, Αρναούτης Μ. 4, Ψαρουδάκης 3(1), Δερμιτζάκης 10(1) , Νικολάκης 5(1), Λιοφάγος 7(1) , Τσιλιγγίρης 7(1), Αγγελάκης 4(1) , Μπούτας 3(1), Καραγιάννης 2
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Καραγιάννης 9(1) , Πέτρου 6(2) , Μπουρβάνης 8 , Κριεκούκης 9(2), Πέππας , Αβραμίδης 10, Καμπερίδης 6, Παπαδόπουλος 10(2), Καρράς 9(3)

*ΦΑΡΟΣ –ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 102-46(49-23)
Διαιτητές: Σιώκας , Ντζαμάρας
ΦΑΡΟΣ ( Κωνσταντινίδης, Γιαννάκης ): Φωστέρης 9(2), Αντιπάτης 6, Γρηγοράκης 20(2) , Παζαράς 11(1), Καλύβης 8(2) ,Τζαγκαράκης 9, Βήχος 8, Πουλέρης 5 , Τσελεμπής 14(2) , Δαλμυράς 6, Τριανταφύλλου 6(2)
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Κηπουρός ) : Κανελλάκης 3(1) , Γράφας , Λόντος 12(2) , Τσιτσεκίδης , Ντώνη 16(3) , Καραμάνης 2, Γιαννοκώστας -, Μαυρίδης 5(1), Ανδρόνικος 2, Ναζίρης 4 , Βάθης 2, Τόρνος

*ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ –ΓΛΥΦΑΔΑ 45-53(19-27)
Διαιτητές: Αρφαρά, Μαραβέλιας
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Γκόγκογλου) : Τσαπανίδης , Αντωνάκος 4 , Ποντικός 3, Χριστόπουλος 11, Μπαμπούνης 1, Γιαννακής 2 , Αντωνουσάκης 6 , Μαυροειδάκος 5(1) , Θεοδωρικάκος 3(1), Μουργκής 10, Ματθαίος
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Πίστας 6(1), Μερτύρης 9, Συλιγνάκης , Κυριαζής 16(2), Γκονουλού 10(1) , Γουλανδρής Θεοφ. 6, Ρέππας 4, Γουλανδρής Α. 2, Βασιλάκος , Κοκόνας , Γρυπάρης

*ΤΑΤΑΥΛΑ –ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 69-87 (43-47)
Διαιτητές: Στεργίου , Γαβριήλ
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός – Μεϊμάρογλου): Νικολαίδης , Πανόπουλος , Καραπιπέρης , Μαραγκόπουλος 30(1) , Καλεμτζάκης 17(2) , Γκαφάαρ 10, Μπούρμπος 2 ,Βούρτσης , Χατζόγλου 3, Πατούρας , Ροδόπουλος 7(1)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Αγγελόπουλος Σ. , Μαματάς , Κωνσταντίνου 8(2), Παναγόπουλος 33(2) , Μαρίνος 13(1), Ιωαννίδης 9 , Αγγελόπουλος Η. 11 , Παναγιωτόπουλος, Μαγγιώρος 10, Καρελλάς , Διαθεσόπουλος 3(1), Αντωνόπουλος


Πηγή: www.eskana.gr
ikarosbc
QUOTE(Prankster @ Oct 30 2009, 10:18 ) *
A re Ikare to eixes sigouraki to paixnidi me thn Armenikh an krinw apo to post sou to prohgoumeno k thn pathses! MA kala o Mhtsopoulos giati den epaikse ... ???

Φιλε Prankster κανενα παιχνιδι δεν ειναι σιγουρο.
Οπως φανηκε αλλωστε.
Οταν λεω να ευχαριστηθουμε παιχνιδι εννοω να παιξουν και οι 2 ομαδες καλα.
Και οχι απλα και μονο να κερδισουμε.
Οπως εγινε την προηγουμενη εβδομαδα με τον ΑΟΝΑ στην Αργυρουπολη.
Χθες ομως επαιξε μονο η μια ομαδα. Η Αρμενικη.
Δεν στεναχωριεμαι επειδη χασαμε. Και οι ηττες μεσα στο παιχνιδι ειναι, το ξερουμε πολυ καλα.
Αυτο που με στεναχωρει και με προβληματιζει ειναι οτι χασαμε με κατεβασμενα τα χερια,
οπως πολυ σωστα λεει κι ο φιλος SROURGITIS.

Ο Μητσοπουλος καθυστερησε 3 τεταρτα να ερθει, δεν μπορουσαμε να επικοινωνησουμε μαζι του
και επρεπε να δηλωσουμε 12αδα. Μοιραια εμεινε εκτος.
Ειχαμε κι αλλη μια σημαντικη απουσια οπως αποδειχτηκε τελικα.
Ελειπε ο Μπαλαουρας για επαγγελματικους λογους.
thlgs
QUOTE
*ΤΑΤΑΥΛΑ –ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 69-87 (43-47)
Διαιτητές: Στεργίου , Γαβριήλ
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός – Μεϊμάρογλου): Νικολαίδης , Πανόπουλος , Καραπιπέρης , Μαραγκόπουλος 30(1) , Καλεμτζάκης 17(2) , Γκαφάαρ 10, Μπούρμπος 2 ,Βούρτσης , Χατζόγλου 3, Πατούρας , Ροδόπουλος 7(1)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης): Αγγελόπουλος Σ. , Μαματάς , Κωνσταντίνου 8(2), Παναγόπουλος 33(2) , Μαρίνος 13(1), Ιωαννίδης 9 , Αγγελόπουλος Η. 11 , Παναγιωτόπουλος, Μαγγιώρος 10, Καρελλάς , Διαθεσόπουλος 3(1), Αντωνόπουλος


με 4 σημαντικοτατες ελειψεις τα ταταυλα (Προσελεντη,Νοτη,Καραπιπερη-αν και δηλωθηκε,δεν επαιξε λεπτο,λογω τραυματισμου-,Φαλιαγγα) απεναντι σε ενα συνολο καλοδουλεμενο και με σαφεις προσανατολισμους σε αμυνα και επιθεση αντεξαν μονο 3 10λεπτα.Παναγοπουλος και Μαραγκοπουλος οπως αντιλαμβανεστε ηταν σεληνιασμενοι για ενα ακομη βραδυ
ZEKO
[quote name='themis7' date='Oct 30 2009, 00:10 ' post='354273']
Την παρασταση εκλεψε αυτην την αγωνιστικη το ντεμπουτο του Κασση με τον Προφητη Ηλια που κερδισε 71-73 την Ευρυαλη στη 3η παραταση

Τεράστια νίκη σημείωσε η ομάδα μπάσκετ, στο ντεμπούτο του Παύλου Κάσση στον πάγκο, επικρατώντας εκτός έδρας της Ευρυάλης μετά από δύο παρατάσεις! Συγκλονιστικός αγώνας και πραγματική κατάθεση ψυχής από τους παίκτες της ομάδας μας.
Το ξεκίνημα του αγώνα δεν προϊδέαζε σε τίποτα για τη συνέχεια: Το πρώτο ημίχρονο πήγε για μία ακόμη φορά χαμένο, αφού στην ανάπαυλα χάναμε 36-20. Όμως στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια και με άμυνα -σήμα κατατεθέν του νέου προπονητή ισοφαρίσαμε 43-43 στο 31'. Η Ευρυάλη προηγήθηκε εκ νέου 49-43, όμως και πάλι έιχαμε τις απαντήσεις, και η τύχη έδειξε να μας χαμογελά όταν 40" πριν το τέλος προηγηθήκαμε 52-56. Σε εκείνο το σημείο οι αντίπαλοι μας βρήκαν δύο φορές το δρόμο για το τρίποντο, και με το Λαζαράκο στο μεσοδιάστημα να είναι ψύχραιμος από τη γραμμή, η κανονική διάρκεια έληξε 58-58. Στην πρώτη παράταση φτάσαμε πάλι στην πηγή, όταν με καλάθι του Ξενικάκη προηγηθήκαμε 62-64, όμως ο Μακρυγιάννης ισοφάρισε για το 64-64. Η Ευρυάλη μπήκε πιο δυνατά στη δεύτερη παράταση και προηγήθηκε 68-64. Ο Πασαγιάννης με γκολ-φάουλ μείωσε 68-67 και ο Λυμπερογιάννης έβαλε τρίποντο (71-67). Αυτός που μας κράτησε ζωντανούς ήταν ο Μιχαλακάκος, με ένα φοβερό τρίποντο, 50" πριν τη λήξη, για το 71-70. Η επόμενη άμυνα βγήκε, και το νικητήριο καλάθι σημείωσε ο νεαρός Κάτσικας, ύστερα από εξαιρετική ασίστ του Πασαγιάννη. Αν θα έπρεπε να ξεχωρίσουμε κάποιον αυτός θα ήταν ο Μιχαλακάκος, που στην επανεμφάνιση του ήταν άριστος οργανωτικά και εκτελεστικά, αλλά και ο Πασαγιάννης, που έκανε double-double (14π.,15ρ.). Αξίζουν όμως συγχαρητήρια σε όλους, γιατί έπαιξαν με απαράμιλλο πάθος και έδωσαν το 100%.
'Ολα τα νέα της ομάδας στο www.aoprofitisilias.blogspot.com
22ιος
Λίγο καθυστερημένα να πούμε και τι έγινε στο ματς Μεγαρίδα-ΑΟΝΑ.

Ο ΑΟΝΑ κέρδισε (φαντάζομαι) με 12 πόντους και λέω φαντάζομαι γιατί το παιχνίδι δεν τελείωσε ποτέ. Στο 38' περίπου κι ενώ προηγούμασταν με 12 πόντους (64-76) έπεσαν τα φώτα (έπεσαν...τα ρίξανε....δε γνωρίζω), στην κερκίδα άναψαν καπνογόνα και οι διαιτητές πήγαν στα αποδυτήρια. Εκεί όπως μας ενημέρωσαν έκλεισαν το φύλλο αγώνος διότι όπως υποστήριξαν απειλήθηκε η σωματική τους ακεραιότητα. Παρά τις διαβουλεύσεις επέμειναν στην απόφαση τους και το ματς διεκόπη. Περί απειλών και τέτοια δεν έχω άποψη......

Στα του παιχνιδιού ήταν το πρώτο ματς για φέτος που μπήκαμε δυνατά και ήμασταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού εκτός από τις αρχές της τρίτης περιόδου που η ΝΕΜ πέρασε μπροστά με 51-50. Γενικά παίξαμε καλά...Ο Παγώνης και ο Λαγιόπουλος τράβηξαν το σκορ, ο Παπαδημητρίου ήταν θετικότατος σε άμυνα και επίεθση και ο Λουλουδάκης (έλα ρε Σηφάρα) καθάρισε στο τέλος που πίεζε η ΝΕΜ με 4 συνεχόμενους πόντους. Γενικά όλοι βοήθησαν....Πιστεύω κι εγώ........

Η ατμόσφαιρα ήταν πολύ καλή. Φωνές και τετοια, παλμός από πιτσιρικάδες...Οι πιτσιρικάδες βέβαια κάνανε τα δικά τους...απειλές, χειρονομίες...αλλά εντάξει μέχρι εκεί. Γενικά είχε γέλιο.........

Η διαιτησία (φίλε ikaros bc συγνώμη, ξέρω και συμφωνώ με τις απόψεις σου αλλά δε μπορώ να μην αναφερθώ) ήταν πολύ καλή για ματς μέσα στα Μέγαρα. Και το λέω αυτό διότι το να πας στα Μέγαρα και να σε παίξουν 50-50 δε συμβαίνει πάντα. Τουλάχιστον εγώ έτσι το είδα. Φαντάζομαι βέβαια ότι τα παιδιά και η διοικηση της ΝΕΜ έχουν άλλη άποψη....σεβαστή....

Εμείς ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι και καλύτερα. Τουλάχιστον πιστεύω πως με αυτή τη νίκη ρεφάραμε κατά κάποιο τρόπο την ήττα από τον Ικαρο την προηγούμενη εβδομάδα.

Κάλή συνέχεια στη Μεγαρίδα...

Υ.Γ. Αληθεύει ότι πήγανε το διαιτητή Φασόλη αυτόφορο μετά το ματς??? Αν ξέρει κάποιος κάτι να μας πει.

ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ
μανδρα-ικαρος .....μεγαλο ματς........προβλεψεις?
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(ΘΡΙΑΣΙΩΤΗΣ @ Nov 2 2009, 00:12 ) *
μανδρα-ικαρος .....μεγαλο ματς........προβλεψεις?



Μάνδρα δαγκωτό.....και λόγω έδρας!
tatauliotis
QUOTE(ΘΗΡΕΥΤΗΣ @ Nov 2 2009, 00:13 ) *
Μάνδρα δαγκωτό.....και λόγω έδρας!




Kαι όχι μόνο έδρας.... αλλά και λόγω..... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Air 23
QUOTE(22ιος @ Oct 31 2009, 03:05 ) *
Λίγο καθυστερημένα να πούμε και τι έγινε στο ματς Μεγαρίδα-ΑΟΝΑ.

Ο ΑΟΝΑ κέρδισε (φαντάζομαι) με 12 πόντους και λέω φαντάζομαι γιατί το παιχνίδι δεν τελείωσε ποτέ. Στο 38' περίπου κι ενώ προηγούμασταν με 12 πόντους (64-76) έπεσαν τα φώτα (έπεσαν...τα ρίξανε....δε γνωρίζω), στην κερκίδα άναψαν καπνογόνα και οι διαιτητές πήγαν στα αποδυτήρια. Εκεί όπως μας ενημέρωσαν έκλεισαν το φύλλο αγώνος διότι όπως υποστήριξαν απειλήθηκε η σωματική τους ακεραιότητα. Παρά τις διαβουλεύσεις επέμειναν στην απόφαση τους και το ματς διεκόπη. Περί απειλών και τέτοια δεν έχω άποψη......

Στα του παιχνιδιού ήταν το πρώτο ματς για φέτος που μπήκαμε δυνατά και ήμασταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού εκτός από τις αρχές της τρίτης περιόδου που η ΝΕΜ πέρασε μπροστά με 51-50. Γενικά παίξαμε καλά...Ο Παγώνης και ο Λαγιόπουλος τράβηξαν το σκορ, ο Παπαδημητρίου ήταν θετικότατος σε άμυνα και επίεθση και ο Λουλουδάκης (έλα ρε Σηφάρα) καθάρισε στο τέλος που πίεζε η ΝΕΜ με 4 συνεχόμενους πόντους. Γενικά όλοι βοήθησαν....Πιστεύω κι εγώ........

Η ατμόσφαιρα ήταν πολύ καλή. Φωνές και τετοια, παλμός από πιτσιρικάδες...Οι πιτσιρικάδες βέβαια κάνανε τα δικά τους...απειλές, χειρονομίες...αλλά εντάξει μέχρι εκεί. Γενικά είχε γέλιο.........

Η διαιτησία (φίλε ikaros bc συγνώμη, ξέρω και συμφωνώ με τις απόψεις σου αλλά δε μπορώ να μην αναφερθώ) ήταν πολύ καλή για ματς μέσα στα Μέγαρα. Και το λέω αυτό διότι το να πας στα Μέγαρα και να σε παίξουν 50-50 δε συμβαίνει πάντα. Τουλάχιστον εγώ έτσι το είδα. Φαντάζομαι βέβαια ότι τα παιδιά και η διοικηση της ΝΕΜ έχουν άλλη άποψη....σεβαστή....

Εμείς ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι και καλύτερα. Τουλάχιστον πιστεύω πως με αυτή τη νίκη ρεφάραμε κατά κάποιο τρόπο την ήττα από τον Ικαρο την προηγούμενη εβδομάδα.

Κάλή συνέχεια στη Μεγαρίδα...

Υ.Γ. Αληθεύει ότι πήγανε το διαιτητή Φασόλη αυτόφορο μετά το ματς??? Αν ξέρει κάποιος κάτι να μας πει.
Σας καλησπερίζω όλους στο φόρουμ ως νέο μέλος.Θα ήθελα να απαντήσω στο σεβαστό φίλο 22ιος οτι στο συγκεκριμένο παιχνίδι,αγωνιζόμουν με τα χρώματα της Ν.Ε.Μ και δυστυχώς δεν έχω την ίδια άποψη σχετικά με το 50-50 της διαιτησίας.Σύμφωνοι, αξίζατε τη νίκη διότι η ομάδα μας απαρτίζεται απο αρκετά παιδιά τα οποία δεν έχουν εμπειρία απο Β ΕΣΚΑΝΑ ενώ η δική σας προέρχεται απο την Α με σχεδόν ίδιο ρόστερ. Αυτό που θα παρατηρήσω όμως είναι τα αλλεπάλληλα βήματα και λάθη των παικτών του ΑΟΝΑ λόγω πιεστικής και αποτελεσματικής άμυνας των Μεγάρων τα οποία κατα παράξενο τρόπο δίνονταν φάουλ και βολές υπέρ του ΑΟΝΑ. Επίσης η πρώτη τεχνική ποινή εναντίον μας (σωστή βεβαίως) προήλθε στην αρχή του αγώνα χωρίς καν μία προειδοποίηση και ενώ ακόμα όλα ήταν ήρεμα. Όσο για τον κόσμο,μιλάμε για 15χρονα τα οποία το μονο που κάνουν ειναι να χορεύουν και να τραγουδούν κερδίζουμε-χάνουμε.Πιστεύω πως πολλοί θα ήθελαν να παίξουν σε τέτοιες έδρες είτε γηπεδούχοι είτε φιλοξενούμενοι διότι αυτές οι έδρες σε φτιάχνουν και σε κάνουν να θέλεις να βγάλεις τον καλύτερό σου εαυτό.Anyway, εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην ομάδα του ΑΟΝΑ και καλό πρωτάθλημα σε όλες τις ομάδες χωρις τα φαινόμενα σούπερστάρ διαιτητών.
ikarosbc
Φιλε 22ιος.....
Βλεπεις τι γινεται;
Δηλωσες ευχαριστημενος απο τη διαιτησια, ενω ο αντιπαλος δυσαρεστημενος.
Παντα ο ηττημενος εχει παραπονα. Ειναι κανονας.
Ή μπορει και οι δυο.
Να ειναι ικανοποιημενοι και οι δυο, δεν υπαρχει.

Εγω κατεθεσα την αποψη μου και προσπαθω να την τηρω.
Και για να μην παρεξηγηθω, δεν θελω να κανω σε κανεναν υποδειξεις.
Ο καθενας μπορει να εκφραζεται οπως θελει.
Δεν χρειαζεται να ζητα συγγνωμη.

Φιλε Air 23 καλησπερα και καλωσορισες στο φορουμ.
22ιος
Καλοσορίζω τον Air 23 στο forum....Καλορίζικος!

Δεν ήθελα να δημιουργήσω θέμα...άλλωστε νομίζω ότι γράφω προσεκτικά χωρίς να προκαλώ. Πάντως κάθε άποψη είναι σεβαστή από τη μεριά μου. Και όντως η ατμόσφαιρα ήταν πολύ καλή και το τόνισα.

Το θέμα της διαιτησίας ο καθένας το βλέπει πάντα από τη δικιά του σκοπιά. Αλλά κακά τα ψέμματα το θέμα της διαιτησίας μοιάζει μερικές φορές σαν το αλατοπίπερο για καλή κουβέντα γύρω από ένα ματς, αρκεί αυτοί που γράφουν να έχουν και λίγο διάθεση χαβαλέ χωρίς να θέλουν να πικάρουν τους άλλους. Εγώ τουλάχιστον με αυτά τα δεδομένα γράφω και μέσα σε κάποια όρια. Οπότε μη με παρεξηγείτε......εεε Ikaros bc????

Καλή συνέχεια σε όλους.
ikarosbc
QUOTE(ΘΗΡΕΥΤΗΣ @ Nov 2 2009, 00:13 ) *
Μάνδρα δαγκωτό.....και λόγω έδρας!

Οντως το παιχνιδι δειχνει 1 λογω εδρας αλλα και λογω των ελειψεων μας.
( 2 ασθενεις και 1 τραυματιας ) 68.gif
Η ελπιδα ομως πεθαινει παντα τελευταια. wink.gif
Ελπιζω να γινει ενα πολυ καλο παιχνιδι και να κερδισει ο καλυτερος. bball.gif

Αλλα και τα υπολοιπα παιχνιδια τα βλεπω εξαιρετικα γιατι ειναι ολα ντερπυ.
Με εξαιρεση ισως το Παννεαπολικος - Φαρος. blove.gif
ligobasket
καινουργιος προπονητης στην ευρυαλη......παραιτηθηκε ο παυλος και ανελαβε ο Καλιωρας
fair play
QUOTE
Οντως το παιχνιδι δειχνει 1 λογω εδρας αλλα και λογω των ελειψεων μας.
( 2 ασθενεις και 1 τραυματιας ) 68.gif
Η ελπιδα ομως πεθαινει παντα τελευταια. wink.gif
Ελπιζω να γινει ενα πολυ καλο παιχνιδι και να κερδισει ο καλυτερος. bball.gif

Αλλα και τα υπολοιπα παιχνιδια τα βλεπω εξαιρετικα γιατι ειναι ολα ντερπυ.



Καλημερα και απο εμενα....
πιστευω το βραδυ στη μανδρα να γινει ενα καλο ματσακι και να κερδισει βεβαια ο καλυτερος ......
προβλεψη δεν κανω γιατι μπορει να μην ειμαι αντικειμενικος ,ευχομαι ομως ολα τα παιδια (της μανδρας) να δωσουν τον καλυτερο τους εαυτο και να κανουν το παιχνιδακι πιο ευκολο απο οτι ακουγεται...
οσο αφορα το φιλο απο τον ικαρο θα ηθελα να του πω οτι και η μανδρα ισως ειναι η πρωτη φορα που θα παιξει πληρης..
βεβαια καμια φορα αυτο μπορει να λειτουργησει και αντιστροφα και το λεω αυτο για τα προβληματα που εχει η δικη τους ομαδα και που μπορει να ειναι και καλυτερο στον τροπο παιχνιδιου τους.... θα δειξει το βραδυ...
εμεις ολοι εκει θα περιμενουμε και σε συναρτηση με τον δικο μας κοσμο που πιστευω οτι θα ειναι αρκετος λογο των αποτελεσματων της ομαδας θα δημιουργησουμε μια ατμοσφαιρα ζεστη με ρυθμο καθολα ιδανικη για αυτο το αθλημα που λεγεται καλαθοσφαιριση και που γουσταρουμε να υπηρετουμε......
υ.γ. ελπιζω και το διαιτητικο διδυμο να σταθει αναλογο της περιστασης χωρις να προειδεαζω για κατι εξαλλου δεν ξερω ποιοι ειναι....
καλη συνεχεια και ολοι το βραδυ στο γηπεδο για να δουμε την προσπαθεια καποιων ανθρωπων που εχουν ξεκινησει νωρις τον αυγουστο και που φαινεται εως τωρα να ειναι σοβαρη.....
leonkalf
To σημερινό πρόγραμμα:


Κλ. Ν. Σμύρνης 21.45 Εν. Αρμενίων – ΝΕ Μεγαρίδος
Μάνδρας 21.00 Μανδραϊκός – Ίκαρος/Ακαδημία
κλ. Δραπετσώνας 21.00 Δραπετσώνα – Ελληνικό
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Γλυφάδα – Ταταύλα
2ο ΔΑΚΑΝ 21.30 Παννεαπολικός – Φάρος
Νέο κλ. Αργυρούπολης 20.00 ΑΟΝΑ - Ευρυάλη
Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας – ΕΑ Νικαίας
ikarosbc
Φιλε fair play...

Παρ' οτι θα ειμαστε αντιπαλοι αποψε για 40΄ θελω να προσθεσεις και τις δικες μου ευχες στις δικες σου.

Οι ελειψεις μας δυστυχως ειναι σε νευραλγικα σημεια της πενταδας.
Ειναι πραγματικοτητα και δεν ειναι υπεκφυγη σε πιθανη ηττα μας αποψε.

Θα το παλεψουμε παντως να 'σαι σιγουρος κι οπως ειπαμε νικητης ο καλυτερος (κι ισως ο πιο τυχερος).

ΥΓ Απο εκεινα τα αρνακια που ελεγες, μην τυχον και θα υπαρχει αποψε κανενας μεζες;
( μου 'χουν κατσει απο τοτε που το ανεφερες σαν τις εγκυμονουσες) και δεν θα εχουμε χρονο
να παμε να φαμε καπου, γιατι το παιχνιδι θα τελειωσει αργα!!! biggrin.gif
themis7
QUOTE(ikarosbc @ Nov 5 2009, 14:07 ) *
Φιλε fair play...

Παρ' οτι θα ειμαστε αντιπαλοι αποψε για 40΄ θελω να προσθεσεις και τις δικες μου ευχες στις δικες σου.

Οι ελειψεις μας δυστυχως ειναι σε νευραλγικα σημεια της πενταδας.
Ειναι πραγματικοτητα και δεν ειναι υπεκφυγη σε πιθανη ηττα μας αποψε.

Θα το παλεψουμε παντως να 'σαι σιγουρος κι οπως ειπαμε νικητης ο καλυτερος (κι ισως ο πιο τυχερος).

ΥΓ Απο εκεινα τα αρνακια που ελεγες, μην τυχον και θα υπαρχει αποψε κανενας μεζες;
( μου 'χουν κατσει απο τοτε που το ανεφερες σαν τις εγκυμονουσες) και δεν θα εχουμε χρονο
να παμε να φαμε καπου, γιατι το παιχνιδι θα τελειωσει αργα!!! biggrin.gif

Kαλη επιτυχια και στις 2 ομαδες σημερα!!!!!!!!!!!Ευχομαι να κερδισει ο καλυτερος και να ευχαριστηθητε το ματσακι....

Ειναι ωραιο το συναισθημα παραμονες των ντερμπι....
ikarosbc
QUOTE(themis7 @ Nov 5 2009, 15:16 ) *
Kαλη επιτυχια και στις 2 ομαδες σημερα!!!!!!!!!!!Ευχομαι να κερδισει ο καλυτερος και να ευχαριστηθητε το ματσακι....

Ειναι ωραιο το συναισθημα παραμονες των ντερμπι....

Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σου κι οσον αφορα το συναισθημα, εχεις απολυτο δικιο.

Ευχομαι κι εγω για την ομαδα σου, να συνεχισει να εχει πετυχημενη πορεια.
22ιος
Πολλές ευχες βλέπω....

Εγώ λέω να χάσετε όλοι και να κερδίσει μόνο ο ΑΟΝΑ..............εντάξει πλάκα κάνω!!!!

Καλά παιχνίδια σε όλους και καλή διασκέδαση!!!
themis7
QUOTE(22ιος @ Nov 5 2009, 16:10 ) *
Πολλές ευχες βλέπω....

Εγώ λέω να χάσετε όλοι και να κερδίσει μόνο ο ΑΟΝΑ..............εντάξει πλάκα κάνω!!!!

Καλά παιχνίδια σε όλους και καλή διασκέδαση!!!

Ενοοειται οτι θα δινουμε ευχες .... Σιγα τα πολλα που εχουμε να χωρισουμε.... Αντιθετα εχουμε πολλα που μας ενωνουν....
Το μπασκετακι ειναι διασκεδαση ......
ikarosbc
QUOTE(22ιος @ Nov 5 2009, 16:10 ) *
Πολλές ευχες βλέπω....

Εγώ λέω να χάσετε όλοι και να κερδίσει μόνο ο ΑΟΝΑ..............εντάξει πλάκα κάνω!!!!

Καλά παιχνίδια σε όλους και καλή διασκέδαση!!!

Διακρινω ιχνη........ζηλειας;

Οπως το ειπες, οι ευχες ειναι για ολους τους αγωνιζομενους σημερα.

Και στην Αργυρουπολη ειμαι σιγουρος οτι θα γινει ενα πολυ καλο ματς.

Ας κανουμε τις Πεμπτες μας μερες γιορτης. Στο χερι μας ειναι.

Ειναι αναγκη μια ηττα να μας χαλαει τοσο πολυ;

Να εκλειψουν για παντα τα φαινομενα των προηγουμενων αγωνιστικων.

blove.gif
ZeLL
Δραπετσωνα - Ελληνικο 1 (74 - 58 αν δε κανω λαθος) ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.