Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2017 - 2018
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
dream04
QUOTE (Pistolpit @ Mar 13 2018, 05:33 ) *
Και για να γράψω και κανα προγνωστικό για το επικείμενο παιχνίδι ...Για εμένα έχει σαφές προβάδισμα η ΑΕΚ αν κι εφοσον δεν νιώθει ενοχλήσεις ο Χατζιδάκης στο αγωνιστικό κομμάτι και γιατί το κλίμα στο ΔΟΥΚΑ δεν είναι και τόσο καλό εξωαγωνιστικά πράγμα το οποίο μπορεί να επηρεάσει τα παιδιά (έμαθα ότι ο παραλίας Γιαννόπουλος έκοψε τις υποτροφίες των αδελφών Τσουργιαννη και είναι τσακωμένος με τουλάχιστον άλλους δυο παίχτες και γονιούς)Θα είναι μαγκιά μεγάλη αν ο Δούκας καταφέρει κάτι παραπάνω με τέτοια κλίμα ...

Οι χαρακτηρισμοί : παραλίας: νομίζω οτι δεν ταιριάζουν στο forum.
Οι προσωπικές επιθέσεις ίσως κρύβουν κάτι άλλο!!
Doctor Snitch
QUOTE (Pistolpit @ Mar 13 2018, 07:33 ) *
(έμαθα ότι ο παραλίας Γιαννόπουλος έκοψε τις υποτροφίες των αδελφών Τσουργιαννη και είναι τσακωμένος με τουλάχιστον άλλους δυο παίχτες και γονιούς)


Ποιος είναι ο Γιαννόπουλος; γιατί επικαλείται παραλίας; και με ποιά ιδιότητα κόβει υποτροφίες;

Απλά ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω πρόσωπα και ιδιότητες και δεν καταλαβαίνω τα υπονοούμενα. Ευχαριστώ

smiley.gif

Pistolpit
QUOTE(Doctor Snitch @ Mar 13 2018, 10:31 ) *
Ποιος είναι ο Γιαννόπουλος; γιατί επικαλείται παραλίας; και με ποιά ιδιότητα κόβει υποτροφίες;

Απλά ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω πρόσωπα και ιδιότητες και δεν καταλαβαίνω τα υπονοούμενα. Ευχαριστώ

smiley.gif

Συγνώμη για το παραλίας αλλά αυτό σας πείραξε από το ποστ ;..πολύ ευθιξία εκεί που δεν πρέπει ..το παίρνω πίσω λοιπόν ο κύριος Γιαννοπουλος είναι προπονητής του ανδρικού τμήματος (που πάει σφαίρα και μαθηματικά για υποβιβασμό και υπεύθυνος για τς υπόλοιπα τμήματα των εκπαιδευτηρίων ,παιδικό-εφηβικο)Αυτός λοιπόν ο κύριος έκοψε δυο υποτροφίες από δυο παιδιά που απ ότι ξέρω είναι χρόνια στο ΔΟΥΚΑ κα απ ότι ακούγετε είναι ετοιμος να το κάνει και σε αλλά παιδιά Αυτος ο κύριος δεν έδινε δελτία το καλοκαίρι σε παιδιά για να φύγουν και απαιτούσε χρήματα εξ ονόματος του διοικητικού συμβουλίου του ΔΟΥΚΑ και αλλά πολλά όμορφα πράγματα που είναι γνωστά σε όλους σας αλλά φοβάστε να τα πείτε ή έστω να τα ακούσετε ...και δεν είναι προσωπικές επιθέσεις είναι η καθαρή αλήθεια ...(έχω κι αλλά στη συνέχεια θα τα πούμε όλα και για όλους)
vasilis95
Του Άρη του Τσουργιάννη ποιά υποτροφία του "κόβει"; Το παιδί τελειώνει το σχολείο σε 2 μήνες...
dream04
QUOTE (Pistolpit @ Mar 13 2018, 08:52 ) *
Συγνώμη για το παραλίας αλλά αυτό σας πείραξε από το ποστ ;..πολύ ευθιξία εκεί που δεν πρέπει ..το παίρνω πίσω λοιπόν ο κύριος Γιαννοπουλος είναι προπονητής του ανδρικού τμήματος (που πάει σφαίρα και μαθηματικά για υποβιβασμό και υπεύθυνος για τς υπόλοιπα τμήματα των εκπαιδευτηρίων ,παιδικό-εφηβικο)Αυτός λοιπόν ο κύριος έκοψε δυο υποτροφίες από δυο παιδιά που απ ότι ξέρω είναι χρόνια στο ΔΟΥΚΑ κα απ ότι ακούγετε είναι ετοιμος να το κάνει και σε αλλά παιδιά Αυτος ο κύριος δεν έδινε δελτία το καλοκαίρι σε παιδιά για να φύγουν και απαιτούσε χρήματα εξ ονόματος του διοικητικού συμβουλίου του ΔΟΥΚΑ και αλλά πολλά όμορφα πράγματα που είναι γνωστά σε όλους σας αλλά φοβάστε να τα πείτε ή έστω να τα ακούσετε ...και δεν είναι προσωπικές επιθέσεις είναι η καθαρή αλήθεια ...(έχω κι αλλά στη συνέχεια θα τα πούμε όλα και για όλους)


Μάλλον λάθος πληροφορίες σου έχουν μεταφέρει!!!
Το ένα απο τα ονόματα που αναφέρεις φοιτει στην Γ Λυκείου!!!
Όσο για την ευθυξια για τον χαρακτηρισμό ειναι στα πλαίσια του πολιτισμού που
πρέπει να μας διακατέχει!!
Θα σου άρεσε να σε χαρακτηρίζουν και εσένα με κάτι αντίστοιχο?
Επίσης η αντρική ομάδα ειναι στη ζώνη υποβιβασμού γιατί οι πιο πολλοί παίκτες αποχώρησαν
μετα την αποχώρηση του προέδρου.
Ο προπονητής που φτάιει εδώ???
Pistolpit
Μάλλον οι δικές σας πληροφορίες είναι λάθος .Το καλοκαίρι έφυγε ο πρόεδρος όμως έγιναν μεταγραφές (πήρε 60.000 απ ότι έλεγαν μπάτζετ)και αρκετές ,παρέμεινε και ο κυριτσης .Τοτε λοιπόν τίποτε δεν προμήνυε την πορεία (μια χαρά ρόστερ και πολύ καλύτερο από αλλες ομαδες της Α2)και εδώ έρχομαι στο τι φταίει ο προπονητής .Δεν νοείται προπονητής να κατεβάζει την ομάδα του για να χάσει εξ αρχής (ρωτήστε τους παίχτες που αποχώρησαν να ας πουν γιατί )γιατί αν τα γράψω εγώ δεν θα με πιστεύετε .Σε πολλά λοιπόν ματσάκια ο προπονητής έλεγε στους παίχτες του να μην υπολογίζουν το παιχνίδι και να το θεωρούν χαμένο εξ αρχής ....σωστός ο προπονητής ε.Αυτα είχα σκοπό να τα αναφέρω στα ποστ της Α2 βέβαια αλλά μιας και τ έφερε η κουβέντα το είπα.Μην εκπλήσσεστε έχω κι αλλά πολλά ....Όσο για τις υποτροφίες ρωτήστε τη μητερα τους αν τη δείτε στο επικείμενο παιχνίδι και θα σας τα πει δεν είναι τίποτα κρυφό...
vasilis95
Έ λοιπόν αφου έχεις τόσο καλή εσωτερική πληροφόρηση πάω πάσο και θεωρώ σωστά τα όσα αναφέρεις...
m-papous
QUOTE (Pistolpit @ Mar 13 2018, 11:51 ) *
Όσο για τις υποτροφίες ρωτήστε τη μητερα τους αν τη δείτε στο επικείμενο παιχνίδι και θα σας τα πει δεν είναι τίποτα κρυφό...

Αν αυτή είναι η πηγή σου ... χαλάρωσε λίγο.
Έχει κάπως ..διαφορετικό τρόπο να βλέπει τα γεγονότα ακόμα και από όταν ήταν να .. πάει ο 1ος στο Δούκα.
Gkos
Αυτή την δουλειά θα κάνουμε ;Θα ρωτάμε μανάδες στις κερκίδες; Σοβαρά τώρα ;
Pistolpit
Για τα παιδία λέω ρωτήστε τη μητέρα αλλά έχετε δίκιο ας ρωτήσουμε κανα γείτονα που ξέρει καλύτερα από τη μάνα γι τα παιδιά της...η υπόλοιπη πληροφόρηση είναι από άλλου (παίχτες,φίλους,γνωστούς,μάνατζερ,φιλάθλου
,προπονητες κτλ)
wike side
QUOTE(Pistolpit @ Mar 13 2018, 12:38 ) *
Για τα παιδία λέω ρωτήστε τη μητέρα αλλά έχετε δίκιο ας ρωτήσουμε κανα γείτονα που ξέρει καλύτερα από τη μάνα γι τα παιδιά της...η υπόλοιπη πληροφόρηση είναι από άλλου (παίχτες,φίλους,γνωστούς,μάνατζερ,φιλάθλου

�,προπονητες κτλ)



Φίλε έχεις μπερδέψει τα πράγματα.Κάθε ομάδα έχει τα εσωτερικά της,σκατά είναι όλες πάνω κάτω ,εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων.
Αυτό που κάνεις λέγεται ξεκατίνιασμα και όχι πληροφόρηση.Τι φταίνε οι Τσουρ και οι Μουρ να εκτίθενται εδώ. Πάντα η αλήθεια είναι στην μέση και πίστεψε το δεν θα την μάθεις ποτέ.Ο καθένας την παρουσιάζει όπως επιθυμεί.Οι έφηβοι αθλητές σπάνια επηρεάζονται από όλα αυτά. Όταν πατήσουν παρκέ μετράει η ψυχούλα τους το μυαλό τους και το κυριότερο η καθοδήγησή τους.

QUOTE(wike side @ Mar 13 2018, 14:18 ) *
Φίλε έχεις μπερδέψει τα πράγματα.Κάθε ομάδα έχει τα εσωτερικά της,σκατά είναι όλες πάνω κάτω ,εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων.
Αυτό που κάνεις λέγεται ξεκατίνιασμα και όχι πληροφόρηση.Τι φταίνε οι Τσουρ και οι Μουρ να εκτίθενται εδώ. Πάντα η αλήθεια είναι στην μέση και πίστεψε το δεν θα την μάθεις ποτέ.Ο καθένας την παρουσιάζει όπως επιθυμεί.Οι έφηβοι αθλητές σπάνια επηρεάζονται από όλα αυτά. Όταν πατήσουν παρκέ μετράει η ψυχούλα τους το μυαλό τους και το κυριότερο η καθοδήγησή τους.




Όσο αφορά το αντρικό,αν και off topic,;έχει κακή χημεία,κακή αμυντική λειτουργία,και έλλειψη βασικού άσου.
Pistolpit
Θα πω σκληρά λόγια Συγνώμη που σας χάλασα τη μαγιά αλλά αν δεν είναι πληροφορίες όλα αυτά που σας ανέφερα και είναι πληροφόρηση να λέτε εδώ μέσα ότι όλοι παίρνουν λεφτά με παχυλά συμβόλαια -συμφωνητικά ή όπως αλλιώς έχετε να τα πείτε γενικά και αόριστα και να κάνετε αναλύσεις των παιχνιδιών ως άλλοι προπονητές χωρίς πολλές φορές κάποιοι να έχουν ακουμπήσει τη σπυριαρα ε τότε μάλλον είμαι σε λάθος forum ...Αυτό είναι και το τελευταίο μου ποστ εδώ μέσα ήλπιζε να τάραξω λιγάκι τα νερά και είχα κι αλλά πολλά να πω και για άλλες ομάδες (θα σας σηκωνόταν η τρίχα γιατί αυτά που είπα είναι τα πιο light)Σας ευχαριστώ όλους που με ανεχτήκαμε έστω για λίγο ..καλη σας συνέχεια ...Ο pistolpit βάζει το πιστόλι στη θήκη του...
Gkos
QUOTE (Gkos @ Mar 9 2018, 23:40 ) *
Θα γράψω δυο λόγια για το ματς όταν παω σπίτι(πρέπει να γράψουμε και προγνωστικά Α2 το κερατό μου μέσα) γιατί αυτό που συνέβη στην τελευταία περίοδο δεν γίνεται συχνά και δεν γινόταν και να αντιμετωπιστει!


Καλησπερίζω την παρέα!

Σε λίγες ώρες είναι ο ημιτελικός μεταξύ ΑΕΚ-Δούκα και πάμε να πούμε όσα δεν είπαμε για το έτερο ημιτελικό στο Ανδρέας Παπανδρέου, που βρήκε θριαμβεύτρια την ομάδα του Περιστερίου με 76-69 !

Ευτυχώς έχουν γραφτεί αρκετά και θα γλυτώσουμε λίγο γράψιμο καθότι έχει πρηστεί το δάχτυλο !

ΓΣΠ-ΠΑΟ 76-69
Δεκάλεπτα: 20-25, 36-42, 50-59, 76-69

ΓΣ Περιστερίου (Καλαμπόκης-Σταθάκης): Καράμπελας 36(8), Μπήλιος, Βησσαρίου, Βούρτσης 8(2), Γεωργιάδης, Καραμανλής , Μιχάλης 4, Χουγκάζ Ρ., Παπαδόπουλος 10(2), Στρογγύλης, Κάδρας 14(1), Κρασάκης 4.

Παναθηναϊκός (Καλαϊτζής-Ρήγγας): Αλβέρτης 12(2), Παπακώντας 2, Τσέλλος, Μπιλάλης 5, Αμβάζης 4, Μούτσα 2, Πολιτόπουλος 10, Κουλούρης 12, Γκίνος 1, Σταυρακούκιας 10(1), Προίσκος 8(2), Καραγιώργης 3.

Αρκετές εναλλαγές στο σκορ είχαμε στο 1ο ημίχρονο . . . !
Το Περιστέρι προηγήθηκε με 5-4 με το πρώτο τρίποντο του
Καραμπελα στην αναμέτρηση,αλλά οι πράσινοι πολύ γρήγορα προσπέρασαν με +8 (7-15) με το 2ο τρίποντο του Προίσκου στην αναμέτρηση και 04:40 ακόμα για το 10λεπτο.
Μετά το ταιμ αουτ ευστόχησε και ο Καδρας από τα 6,75 για το 10-15, με νέο τριποντο από Σταυρακουκα να κάνει το 13-20 ,
και μετά από καλάθια του Καραμπελα,του Μπιλαλη,του Βούρτση,του Σταυρακουκα και του Καράμπελα να φτάνουμε στο χορταστικό 20-25 της περιόδου.
Στην 2η περίοδο σφίξανε οι άμυνες και μετά το 22-29 από Πολιτόπουλο,ο Παπαδόπουλος με 5 σερι πόντους ισοφάρισε 29-29 στο 15' .
Με καλάθι του Καδρα στο 18' οι γηπεδούχοι προσπέρασαν 35-34 μετά απο πολλή ώρα μα Πολιτόπουλος και Αμβράζης γράψανε το 36-42 του ημιχρόνου.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Κουλούρης πήγε την διαφορά για πρώτη φορά στους 12(36-48) και ο ιδιος την έφτασε στο μέγιστο της 45-59 στο 28' !
Η αλήθεια είναι πως οι πράσινοι είχαν ξεκάθαρα εικόνα νικητή στο παρκέ των ΔΠ,μα έχοντας κατά νου τι συνέβη πριν ένα μήνα στο ίδιο γήπεδο και πως στον πάγκο του Παναθηναικού κάθεται ο μετρ των ανατροπών(εις βάρος του) Καλαιτζής ,περίμενα με αγωνία να δω και την τελευταια περίοδο ,παρέα με τον αδερφό Polykos που μου είχε κατσικωθει και εξυμνούσε τα κοουτσαρίσματα των πάγκων.

Στην τελευταία περίοδο λοιπόν ,δεν έχω να πω πολλά , απλά ο Καράμπελας ήταν ασταμάτητος ,πέταξε 5/5 τρίποντα από τα 7,5+ μέτρα(έχασε ένα όταν όλα είχαν κριθει),είχε και το support των συμπαικτών του,οι πράσινοι χάσανε την γη κάτω από τα πόδια τους,η διαφορά πήγε στο +10(76-66) στο 37' και τελικά οι κίτρινοι νίκησαν εύκολα και πέρασαν στον τελικό μέσα σε έξαλλα πανηγύρια.
Βλέποντας τα καλάθια σε βίντεο ,η αλήθεια είναι πως η άμυνα ειναι κακή μα όταν ο άλλος στα βάζει από το σπίτι του και το εξοχικό του(όπως έγραψε κάποιος) τι μπορείς να κάνεις;

Μετά το πέρας της αναμετρήσεως ,σύσσωμο το τεχνικό επιτελείο καθώς και παίκτες των παιδικοεφηβικών γευματίσαν σε γνωστό μαγαζί στα πέριξ του κλειστού !

Υ.γ.1.
Για τον Κλαρκ τι να πω ;
Επρεπε να ήσασταν εκεί να το βλέπατε πως το ζούσε !
Ή εστω να είχα τραβήξει βίντεο!
Ηταν τρομερές σκηνές,να σηκώνεται όρθιος πριν σουτάρει ο Ζώης,μετά να κάνει τόξα και πιστόλια ,στο τέλος δεν κρατήθηκε ,κατέβηκε από τα επίσημα και πήγε πίσω από τον πάγκο του Περιστερίου να πανηγυρίζει απο κει!

Μάλιστα έγραψε και στάτους στο facebook !

"Salute to my young guy Zois Karampelas and the rest of the Peristeri squad on the big win tonight. Down 14 in the 3rd and comeback tough. 35 with 8 3s ssssshhheeessshhh #RespectDaShooter "

Υ.γ.2.
Εδώ η συνέντευξη που έδωσε ο Καράμπελας στο basketa και στον Ραφηλ Αλαγα, μετά την μεγάλη του εμφάνιση!

http://basketa.gr/%CE%B6%CF%8E%CE%B7%CF%82...3%CF%8E-%CE%BC/

Υ.γ.3.
Το κλασσικό βιντεάκι με τα καλάθια του ΓΣΠ (έχει και τις τάπες του Καδρά) !

https://youtu.be/1LzPVJRgT-g

Υ.γ.4.
Και για φινάλε και το κειμενάκι από το γκρουπάκι "Μπει Δεν Μπει" :

" Eφηβικό ΓΣ Περιστερίου 76 - Παναθηναϊκός 69

Ισα που πρόλαβαν να στεγνώσουν απ το πλύσιμο οι εμφανίσεις..
Αλλο ένα ωραίο παιχνίδι απ τις 2 Ομάδες.. Αυτή την φορά ο 6στερος είχε πιο "ξεκάθαρη παράσταση νίκης" απ το πριν από 3 ημέρες μεταξύ τους αλλά όπως και τότε τελικά.. Ο Παναθηναϊκος προηγείτο με το ξεκίνημα του 4ου 10λεπτου +12π. και έδειχνε εύκολα / δύσκολα ότι θα κερδίσει απόψε.. Ομως.. Απ την 1α ο ΠΑΟ "επέμενε" να κρατά στο παρκέ - ακατανόητα - το γκαρντ του Νο 10 το οποίο μονοπωλούσε "εκνευριστικά" τις επιθέσεις της ομάδας του (αν και χαρακτηριστικά άστοχο) ενώ και ο "dunker" του Νο 13 σήμερα δεν έβαλε λέϊ απ.. Βέβαια ακόμα κ έτσι ίσως να μην αλλάζανε πολλά αν.. Αν δεν ακολουθούσε το "one man show" όργιο του "Στέφεν Κάρι" Καράμπελα που με 1αν καταιγισμό από 3ποντα (απ τα 7μ, απ τα 8μ, απ το σπίτι του, το εξοχικό του...!!) Τα φερε όλα τούμπα και την νίκη στην Ομάδα του.. "

Αυτά.

Και μια πρόβλεψη για σήμερα ;

AΕΚ.
Με διψήφια διαφορά κιόλας.
Μίλησε η εμπειρια πρωταθλητισμου του Duke την Παρασκευή,μα αυτή την φορά θα είναι πιο συγκεντρωμένη η ΑΕΚ θαρρώ και δεν θα την ξαναπατησει.
(Σαν τα ΠΑΟ-Δουκας στο παιδικό πιστευω θα εξελιχτει)

Καλό απόγευμα, G.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 13 2018, 16:39 ) *
Και μια πρόβλεψη για σήμερα ;

AΕΚ.
Με διψήφια διαφορά κιόλας.
Μίλησε η εμπειρια πρωταθλητισμου του Duke την Παρασκευή,μα αυτή την φορά θα είναι πιο συγκεντρωμένη η ΑΕΚ θαρρώ και δεν θα την ξαναπατησει.
(Σαν τα ΠΑΟ-Δουκας στο παιδικό πιστευω θα εξελιχτει)

Άρα να μην πάω;
Gkos
Ελα γιατι μου ελειψες !
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 13 2018, 16:39 ) *
Υ.γ.2.
Εδώ η συνέντευξη που έδωσε ο Καράμπελας στο basketa και στον Ραφηλ Αλαγα, μετά την μεγάλη του εμφάνιση!

http://basketa.gr/%CE%B6%CF%8E%CE%B7%CF%82...3%CF%8E-%CE%BC/

Υπό τις οδηγίες του Παπαδόπουλου στο Δούκα δεν ήταν. Του Μελετιάδη.
Gkos
Στον τελικό η ΑΕΚ που επικράτησε 66-63 του Δούκα.
Gkos
QUOTE (m-papous @ Mar 13 2018, 17:28 ) *
Υπό τις οδηγίες του Παπαδόπουλου στο Δούκα δεν ήταν. Του Μελετιάδη.



Σωστός.
Ε ,που να ξέρει ο δημοσιογράφος μωρε. . .

Παίκτης του Παπαδόπουλου παρατρίχα να ήταν ,αλλα τον έκοψε τελευταιο ο εκλέκτορας πριν το ταξίδι στην Βουλγαρία. . .

Ας γραψει κανεις για το ματς γιατι εγώ δεν . . .
ak11596
Στον τελικό η ΑΕΚ αφού νίκησε (3π) τον Δούκα. Τελικά το πρώτο παιχνίδι της σειράς δεν ήταν η πραγματική εικόνα των ομάδων, μιας και στα επόμενα δύο τα σκορ ήταν κοντινά... Μάλλον δεν περίμενα την απόδοση του Δούκα, τελικά η ΑΕΚ δεν πήρε άνετα την πρόκριση, αντίθετα κινδύνεψε... Αξίζει να αναφερθεί η πολύ καλή απόδοση του Τσουργιάννη (για άλλη μια φορά) αλλά και η αποτελεσματική άμυνα πάνω στον Χατζηδάκη.
Η ΑΕΚ είναι ξεκάθαρο στα μάτια μου, ότι δεν θα ήταν σε αυτό το επίπεδο χωρίς Χατζηδάκη-Ρογκαβόπουλο.
Ο Δούκας (παρόλα τα προβλήματα του) ήταν ανταγωνιστικός. Ιδιαίτερη μνεία (τουλάχιστον στα δύο τελευταία ματς της σειράς) στον Τσουργιάννη, ενώ θα ήθελα να αναφέρω και την πολύ καλή εμφάνιση του pm (Αργύρης???).
Πάντως δεν είμαι σίγουρος αν η ΑΕΚ είναι το φαβορί του τελικού, έστω και με το πλεονέκτημα έδρας, εκτός αν βρει αξιόπιστο τρόπο να τροφοδοτηθεί ο Χατζηδάκης μέσα στην ρακέτα...
Υπήρχε κόσμος στο γήπεδο, ΟΚ η διαιτησία, καλή η ατμόσφαιρα γενικά, αν και πήγε να γίνει μια ...''στραβή'' μεταξύ γονέων προς το τέλος, αλλά τελικά επικράτησε ψυχραιμία ...ή έφυγα γρήγορα μετά το σφύριγμα της λήξης και δεν είδα την συνέχεια... smiley.gif
fairbasket
QUOTE (ak11596 @ Mar 14 2018, 04:32 ) *
Στον τελικό η ΑΕΚ αφού νίκησε (3π) τον Δούκα. Τελικά το πρώτο παιχνίδι της σειράς δεν ήταν η πραγματική εικόνα των ομάδων, μιας και στα επόμενα δύο τα σκορ ήταν κοντινά... Μάλλον δεν περίμενα την απόδοση του Δούκα, τελικά η ΑΕΚ δεν πήρε άνετα την πρόκριση, αντίθετα κινδύνεψε... Αξίζει να αναφερθεί η πολύ καλή απόδοση του Τσουργιάννη (για άλλη μια φορά) αλλά και η αποτελεσματική άμυνα πάνω στον Χατζηδάκη.
Η ΑΕΚ είναι ξεκάθαρο στα μάτια μου, ότι δεν θα ήταν σε αυτό το επίπεδο χωρίς Χατζηδάκη-Ρογκαβόπουλο.
Ο Δούκας (παρόλα τα προβλήματα του) ήταν ανταγωνιστικός. Ιδιαίτερη μνεία (τουλάχιστον στα δύο τελευταία ματς της σειράς) στον Τσουργιάννη, ενώ θα ήθελα να αναφέρω και την πολύ καλή εμφάνιση του pm (Αργύρης???).
Πάντως δεν είμαι σίγουρος αν η ΑΕΚ είναι το φαβορί του τελικού, έστω και με το πλεονέκτημα έδρας, εκτός αν βρει αξιόπιστο τρόπο να τροφοδοτηθεί ο Χατζηδάκης μέσα στην ρακέτα...
Υπήρχε κόσμος στο γήπεδο, ΟΚ η διαιτησία, καλή η ατμόσφαιρα γενικά, αν και πήγε να γίνει μια ...''στραβή'' μεταξύ γονέων προς το τέλος, αλλά τελικά επικράτησε ψυχραιμία ...ή έφυγα γρήγορα μετά το σφύριγμα της λήξης και δεν είδα την συνέχεια... smiley.gif

Τσακίρης το νέο.5 αν δεν κάνω λάθος. Ο καλύτερος κατ'εμέ στην κατηγορία, σε μυαλό και ιδιοσυγκρασία, μη προβεβλημένος. Ο δεύτερος μετά τον προαναφερόμενο θεωρώ ότι ζεσταίνει την εξωτερική άκρη του πάγκου μεγάλης ομάδας με ελάχιστη συμμετοχή φέτος. Δυστυχώς έχουν δει πολλά τα ματάκια μας φέτος. Να μην επεκταθώ και στους ψηλούς. Σε ότι αφορά το Δούκα, αν δεν έπαιζε με την ΑΕΚ ίσως να ήταν στον τελικό.Να αναφέρω ότι δε γουστάρω το Δούκα λόγω της προσφάτης του ιστορίας και συμπεριφοράς των τεχνικών του(γνωρίζει όλη η πιάτσα).
tommie1983
Η ΑΕΚ όχι μόνο δεν πέρασε άνετα, όπως οι περισσότεροι πίστευαν, αλλά κινδύνεψε αφού βρέθηκε πίσω με 30-39 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Εκεί βάζει 7 μαζεμένους πόντους ο Ρογκαβόπουλος και γίνεται ντέρμπυ.
Ωστόσο αυτός που έκανε για εμένα την διαφορά και έστειλε την ΑΕΚ στον τελικό ήταν ο Χατζηδάκης, καθοριστικός σε επίθεση και άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο. Βέβαια έπαιξαν ρόλο και τα 4 φάουλ του Νο.10 του Δούκα. Εξαιρετικός και το Νο.9 του Δούκα, με μεγάλα σουτ και ο μόνος ψύχραιμος στις βολές.
Για τα παρατράγουδα στις κερκίδες απ' όσο είδα όχι δεν υπήρξε συνέχεια.
mpek
Εκτός του Τσουρ πολύ καλά πήγε ο Ψαράς με θαυμάσια σουτ και αποτελεσματική άμυνα στον Ρογκ. Πιθανόν να ήταν το νο 9 που αναφέρει ο tommie, κατά τη γνώμη μου πήγε πάρα πολύ καλά. O Χατζηδάκης έβαλε κρίσιμα καλάθια αλλά με κοντύτερους αντιπάλους και προβληματικές κινήσεις. Έχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης ωστόσο όσα χρόνια τον βλέπω παραμένει στο ίδιο σημείο.
Κατά τη γνώμη μου Δούκας, ΑΕΚ και Περιστέρι είναι σαφώς υποδεέστεροι των Πρωτέα και ΟΣΦΠ. Μένει να το δούμε στο γήπεδο.
Pistolpit
QUOTE(fairbasket @ Mar 14 2018, 10:15 ) *
Να αναφέρω ότι δε γουστάρω το Δούκα λόγω της προσφάτης του ιστορίας και συμπεριφοράς των τεχνικών του(γνωρίζει όλη η πιάτσα).

Επειδη εγώ δε γνωρίζω (μάλλον δεν είμαι της πιατσας)μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος ...τι ακριβώς εννοείς;
fairbasket
QUOTE (Pistolpit @ Mar 14 2018, 16:01 ) *
Επειδη εγώ δε γνωρίζω (μάλλον δεν είμαι της πιατσας)μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος ...τι ακριβώς εννοείς;

Γίνεσαι της πιάτσας μόλις εισπράξεις τις απανωτές, όπως οι περισσότεροι μας στο forum. Όσο για το Δούκα σημασία έχει το τώρα που είναι καλύτερο από το χθές, κυριολεκτώ!!!!!
Gkos
QUOTE (Pistolpit @ Mar 14 2018, 16:01 ) *
Επειδη εγώ δε γνωρίζω (μάλλον δεν είμαι της πιατσας)μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος ...τι ακριβώς εννοείς;


Εσυ δεν είχες αποχωρήσει ;

(Ούτε εγώ δεν κατάλαβα πάντως 😂😂😂 )
Gkos
QUOTE (Pistolpit @ Mar 13 2018, 15:43 ) *
Θα πω σκληρά λόγια Συγνώμη που σας χάλασα τη μαγιά αλλά αν δεν είναι πληροφορίες όλα αυτά που σας ανέφερα και είναι πληροφόρηση να λέτε εδώ μέσα ότι όλοι παίρνουν λεφτά με παχυλά συμβόλαια -συμφωνητικά ή όπως αλλιώς έχετε να τα πείτε γενικά και αόριστα και να κάνετε αναλύσεις των παιχνιδιών ως άλλοι προπονητές χωρίς πολλές φορές κάποιοι να έχουν ακουμπήσει τη σπυριαρα ε τότε μάλλον είμαι σε λάθος forum ...Αυτό είναι και το τελευταίο μου ποστ εδώ μέσα ήλπιζε να τάραξω λιγάκι τα νερά και είχα κι αλλά πολλά να πω και για άλλες ομάδες (θα σας σηκωνόταν η τρίχα γιατί αυτά που είπα είναι τα πιο light)Σας ευχαριστώ όλους που με ανεχτήκαμε έστω για λίγο ..καλη σας συνέχεια ...Ο pistolpit βάζει το πιστόλι στη θήκη του...



Φίλε Pistolpit ,θα προσπεράσω το γεγονός πως εμφανίστηκες ως κομήτης στο φόρουμ και μέσα σε 24 ώρες έγραψες για τα εσωτερικά των μισών ομάδων την ΕΣΚΑ ,και θα σε ενημερώσω πως δεν μας χαλάς καμιά μαγιά γιατί δεν υπάρχει κάτι για να χαλάσεις.
Ουτε εγώ ,ουτε ο storm2 ,ουτε κανείς περίμενε κανέναν Pistopit για να μάθει αν υπάρχουν αθλητες που αμοιβονται σε ΑΕΚ και ΓΣΠ .
Μια χαρά ξέρουμε τι ισχύει.

Επίσης άμα ανησυχούσα για τον Άρη θα ρωτούσα τον ίδιο,δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσω την μάνα του.

Να'σαι καλά.

Κατά τα άλλα εισαι τυχερός που δεν είμαι admin γιατί θα σε είχα μπανάρει εξαρχής για διασπορά ψευδών ειδήσεων και έκθεση προσωπικών δεδομένων ανηλικών σε τρίτους.
Σαφής.

Υ.γ.
Μπορείς να επιστρέψεις με νέο προφιλ (Πως σου φαίνεται το Ivan-the gunner-Savidis ; ) για να μας πεις τις υπόλοιπες αλήθειες και να μας σηκώσεις την τρίχα ,αν και άμα ειναι τόσο εγκυρες όσο αυτές που εγραφες παραπάνω ,δεν υπάρχει λόγος.
Αν και για να είμαι δικαιος κάτι απόσα έγραψες έχει αλήθεια αλλα δεν μπορώ να πω τι.

Υ.γ.2.
Όπως πολυ σωστά παρατήρησε ο κος Γιάννης βγάζουν οργη τα ποστ σου.
Επειδη μου αρέσει να μαντεύω,έχεις κάποιο γιο που απέρριψε ο παραλίας ο Γιαννόπουλος και ψαχνεσαι σε ΑΕΚ και ΓΣΠ ; smiley.gif
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 14 2018, 18:00 ) *
Όπως πολυ σωστά παρατήρησε ο κος Γιάννης βγάζουν οργη τα ποστ σου.


Είναι που ακούγεται πολύ τελευταία το τραγούδι της Πάολα.


QUOTE (Gkos @ Mar 14 2018, 18:00 ) *
Επειδη μου αρέσει να μαντεύω,έχεις κάποιο γιο που απέρριψε ο παραλίας ο Γιαννόπουλος και ψαχνεσαι σε ΑΕΚ και ΓΣΠ ; smiley.gif

Respect. smiley.gif smiley.gif smiley.gif Αλλά πάλι μιλάμε προσωπικά για τον συμforouίτη και μπορεί να βγάλει πιστόλι.

Εμένα πάλι να ομολογήσω με έκανε να δω video με τον Pete Maravich.
Pistolpit
QUOTE(Gkos @ Mar 14 2018, 18:00 ) *
Φίλε Pistolpit ,θα προσπεράσω το γεγονός πως εμφανίστηκες ως κομήτης στο φόρουμ και μέσα σε 24 ώρες έγραψες για τα εσωτερικά των μισών ομάδων την ΕΣΚΑ ,και θα σε ενημερώσω πως δεν μας χαλάς καμιά μαγιά γιατί δεν υπάρχει κάτι για να χαλάσεις.
Ουτε εγώ ,ουτε ο storm2 ,ουτε κανείς περίμενε κανέναν Pistopit για να μάθει αν υπάρχουν αθλητες που αμοιβονται σε ΑΕΚ και ΓΣΠ .
Μια χαρά ξέρουμε τι ισχύει.

Επίσης άμα ανησυχούσα για τον Άρη θα ρωτούσα τον ίδιο,δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσω την μάνα του.

Να'σαι καλά.

Κατά τα άλλα εισαι τυχερός που δεν είμαι admin γιατί θα σε είχα μπανάρει εξαρχής για διασπορά ψευδών ειδήσεων και έκθεση προσωπικών δεδομένων ανηλικών σε τρίτους.
Σαφής.

Υ.γ.
Μπορείς να επιστρέψεις με νέο προφιλ (Πως σου φαίνεται το Ivan-the gunner-Savidis ; ) για να μας πεις τις υπόλοιπες αλήθειες και να μας σηκώσεις την τρίχα ,αν και άμα ειναι τόσο εγκυρες όσο αυτές που εγραφες παραπάνω ,δεν υπάρχει λόγος.
Αν και για να είμαι δικαιος κάτι απόσα έγραψες έχει αλήθεια αλλα δεν μπορώ να πω τι.

Υ.γ.2.
Όπως πολυ σωστά παρατήρησε ο κος Γιάννης βγάζουν οργη τα ποστ σου.
Επειδη μου αρέσει να μαντεύω,έχεις κάποιο γιο που απέρριψε ο παραλίας ο Γιαννόπουλος και ψαχνεσαι σε ΑΕΚ και ΓΣΠ ; smiley.gif
φίλε GKos που απ ότι φαίνεται τα γνωρίζεις όλα απορώ πως έπεσες από τα σύννεφα για τον κύριο Γιαννοπουλο(ζήτησα συγνώμη για το παραλίας το οποίο άκουσα σε κερκίδα από καταξιωμένο παράγοντα του χώρου και κακώς το υιοθέτηςα αλλά εκείνη τη στιγμή που έγραφα μου βγήκε αβίαστα όποτε μη το συνεχίζεις)Αφού λοιπόν ξέρεις τον Άρη γιατί δεν τον ρωτας όποτε θα διασταυρώσεις αν λέω ψέματα για το συμβάν (απλό)Δεν μπορείς να με αποκαλείς ψευτη αν δεν μπορείς να το αποδείξεις και μπορείς αν θέλεις ...Στο forum δεν είμαι κομήτης ήμουν παρατηρητής ,το διαβάζα και όταν έγιναν κάποια γεγονότα που δεν είχα ξαναζήσει αποφάσισα να τα εκθέσω γιατί πίστευα ότι πολλοί από εσάς που γράφετε εδώ μέσα αγαπάτε το άθλημα και θα γινόταν μια ανταλλαγή απόψεων ή θα μάθαινα κι αλλά όμως βλέπω πως με αντιμετωπίζετε σαν ξένο σώμα (γι αυτό γράφω ότι σας χάλασα τη μαγιά)κάποιοι δε φαίνεται ότι γνωρίζεστε μεταξύ σας και έχετε αλληλεγγύη μεταξύ σας(το καταλαβαίνω κι αυτό και αν θέλετε μπορείτε να γνωρίσετε κι εμένα και να σας τα πω face to face)Δεν έχω πει ψέματα ποτέ στη ζωή μου ούτε πρόκειται να πω τώρα.Οσο για το αν έχω κάποιο παιδί αθλητή και το απέρριψε ο Γιαννοπουλος καμία σχέση στη μαντεψια θα σε απογοητεύσω.Οταν έγραψα ότι έβαλα το πιστόλι στη θήκη και ότι ήταν το τελευταίο μου ποστ (ήταν σχετικά με όλα αυτά που είχα αρχίσει να αποκαλύπτω)Θα συνεχίσω να εκεί στο forum ,θα συνεχίσω α παρακολουθώ τα γραφόμενα όπως έκανα και πριν όμως όταν αναφέρεστε σε κάτι που έχω γράψει και το αντικρούεται χωρίς επιχειρήματα τότε θα γράφω λίγα λόγια ...Χαίρομαι που έστω και ένας είδε Pete maravich !!!
gspara
Ο χρηστης Pistolpit τιμωρείται με 1 φαουλ και 7 μερες off από το φορουμ,ωστε να διαβασει καλυτερα τους κανονισμούς (ειδικα #3 και #6) και να σταματησει να δυναμιτιζει το κλιμα με καταγραφη προσωπικων στοιχειων.
fairbasket
QUOTE (mpek @ Mar 14 2018, 14:12 ) *
Εκτός του Τσουρ πολύ καλά πήγε ο Ψαράς με θαυμάσια σουτ και αποτελεσματική άμυνα στον Ρογκ. Πιθανόν να ήταν το νο 9 που αναφέρει ο tommie, κατά τη γνώμη μου πήγε πάρα πολύ καλά. O Χατζηδάκης έβαλε κρίσιμα καλάθια αλλά με κοντύτερους αντιπάλους και προβληματικές κινήσεις. Έχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης ωστόσο όσα χρόνια τον βλέπω παραμένει στο ίδιο σημείο.
Κατά τη γνώμη μου Δούκας, ΑΕΚ και Περιστέρι είναι σαφώς υποδεέστεροι των Πρωτέα και ΟΣΦΠ. Μένει να το δούμε στο γήπεδο.

Ο υιός μου λέει, ο ΧΑΤΖ# κουβαλάει.......Το παιδί τρώει απίστευτο ξύλο, γνωρίζει πολύ καλά τη θέση και νομίζω σε μερικά χρονάκια θα τρίβουμε τα μάτια μαζί του. Δυστυχώς καμμία ομάδα δε χρησιμοποιεί σωστά τους ψηλούς. Θα έλεγα ότι ο Παπαδόπουλος μόνο, και ίσως ο Παταβούκας,αν γνώριζε πώς είναι ο δίμετρος(εννοώ ότι BAC ψηλός ασύμβατες έννοιες,καθώς οι μεγάλοι τους μαζεύουν). Οι τρείς ομάδες δεν είναι κατώτερες, απλά τα πράγματα είναι περίεργα, και νομίζω θα δικαιωθώ,ιδιαίτερα αν περάσει η ΑΕΚ στο Πανελλήνιο.
ak11596
QUOTE (mpek @ Mar 14 2018, 14:12 ) *
Εκτός του Τσουρ πολύ καλά πήγε ο Ψαράς με θαυμάσια σουτ και αποτελεσματική άμυνα στον Ρογκ. Πιθανόν να ήταν το νο 9 που αναφέρει ο tommie, κατά τη γνώμη μου πήγε πάρα πολύ καλά. O Χατζηδάκης έβαλε κρίσιμα καλάθια αλλά με κοντύτερους αντιπάλους και προβληματικές κινήσεις. Έχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης ωστόσο όσα χρόνια τον βλέπω παραμένει στο ίδιο σημείο.
Κατά τη γνώμη μου Δούκας, ΑΕΚ και Περιστέρι είναι σαφώς υποδεέστεροι των Πρωτέα και ΟΣΦΠ. Μένει να το δούμε στο γήπεδο.


Όντως το Νο 9 είναι ο Στέφανος Ψαράς...

https://www.facebook.com/eska.gr/photos/pcb...e=3&theater

και το Νο 10 ο Άρης Τσουργιάννης...

https://www.facebook.com/eska.gr/photos/pcb...e=3&theater

Wilson
Αποτελεσματική άμυνα στον Ρογκ από το Νο9 και 24 πόντους από τον Ρογκ πως γίνεται!!!!
BasketZilla
Λεπόν , θα είμαι αρκετά οφ τοπικ αλλά μιας και δεν έχουμε ένα θρεντ-μαμα των υποδομών θα το ποστάρω χιαρς.

Καταρχάς η τελική φάση θα γένει Χερσόνησο φέτος, δηλαδής συνεχίζουν τα καμάρια μας να προτιμάνε Κρήτη για τις διακοπές τους biggrin.gif . Να προτείνω να κάνουν και σε πιο τουριστικά μέρη στην Κρήτη διοργανώσεις οι της Ομοσπονδίας. Του χρόνου Ελούντα ή αν φτιάξει η Ομοσπονδία κάνα κλειστό Νότιο Ρέθυμνο & Χανιά είναι μούρλια tongue.gif

Την άλλη βδομάδα θα έχουμε το κάτι σαν final 4 της ΕΚΑΣΘ με Άρη-ΠΑΟΚ-Μαντουλίδη-Ηρακλή.

Ό Άρης έχει σούπερ περιφερειακή τριάδα με τους 2001ρους Βλάσσιο-Σιδηροηλία-Κουρτίδη και φυσικά στους αψηλούς τον 215 Βουλγαρόπουλο. Λατρεύω Κουρτίδη και θεωρώ πως είναι φαβορί ο Άρης.
Ό ΠΑΟΚ από την ομάδα που κέρδισε πέρσι το Παίδων με Ταζόπουλο-Βακουφτσή-Κλωναρά-Τουλούπη/Καραγεωργίου-Κωστίκα , έχασε τους δύο δανεικούς Ταζόπουλο-Κωστίκα και δεν μου μοιάζει τόσο καλός όσο πέρσι. Μάλλον ένα κλικ κάτω από τον Άρη σε δυναμικότητα.
Ο Μαντουλίδης έχει καλή ομάδα με τους guard Γκύζη-Κουτουξίδη και τους 2 πολύ καλούς 2002ρους , τον επίσης PG γιο του Σωτήρη Νικολαίδη τον Αλέξανδρο και στους αψηλούς τον Ανδρέα Καλόγηρο που μου αρέσει πολύ σαν παίκτης. Σίγουρα θα το παλέψουν τα εκπαιδευτήρια.
Ο Ηρακλής επιστρέφει στο final 4 μετά από 13 χρόνια. Δεν έχει ελπίδες αλλά έχει την ατραξιόν του τουρνουά. Λογικά θα είναι σε live stream τα παιχνίδια και κατά την γνώμη μου ο βασικός λόγος να δει κανείς ΕΚΑΣΘ είναι ο Γρεβενιώτης γκαρντ του Ηρακλή ο Θανάσης ο Τσούκας. Μπορεί να του λείπουν μερικοί πόντοι σε ύψος για το επόμενο επίπεδο αλλά η τεχνική και το σουτ του πιτσιρίκου είναι fun to watch.

Μια τελική φάση με Άρη, Ολυμπιακό, Περιστέρι, Προμηθέα, Πιερικό/Αρχέλαο (με Τσιρογιάννη) και μάλλον τον Εργοτέλη από το νησί τσι Κρήτης θα είναι πολύ ανταγωνιστική (η τετράδα δηλαδής). Πάντως δεν ήξερα καν ότι είχε κλειστό η Χερσόνησος ugly_tocktock.gif

Υ.Γ. Σε σχέση με τους 2000ρους οι 2001ροι μου μοιάζουν τουλάχιστον 2 κλικ πάνω σαν φουρνιά.

Και το μόνο σχετικό στο ποστ με ΕΣΚΑ. Οκ έχει αλλεργία ο Τσουρ με την επαφή αλλά το να μην
καλείτε καν στο κλιμάκιο του Νότου μου μοιάζει υπερβολικό. Όχι πως έχει καμία σημασία καθώς για Ευρωπαικό το
καλοκαίρι δεν νομίζω να σπάσει η πεντάδα Χατζηδάκης-Βουλγαρόπουλος-Ζευγαράς-Γάργαλης-Τσουμάνης.

Σαν λάτρης των 210+ παικτώνε που είμαι οι 2000-2001ροι έχουν τρεις τέτοιους. Τον Βουλγαρόπουλο του Άρη με τα 215
του, τον 2001ρο των 217 Θωμά Κατσαούνη της Ακαδημίας του Ροδόπουλου και τον επίσης 2001ρο 210 Αγρινιώτη Γιώργο
Βούλγαρη του Πανερυθριακού. Ο Βουλγαρο για 18χρονος 215 κινείται σούπερ , ο Κατσαούνης έχει καλή κοψιά αλλά ακόμη
δεν τρέχει καθόλου καλά το γήπεδο ενώ τον Βούλγαρη αν τον έχει δει κάνας συμφορουμίτης να παίζει με λέει τι ψάρια
πιάνει.

Γιατί μόνο το παιδικό live και όχι το εφηβικό της ΕΣΚΑ οέο ;
polykos
QUOTE(BasketZilla @ Mar 15 2018, 19:19 ) *
Πάντως δεν ήξερα καν ότι είχε κλειστό η Χερσόνησος ugly_tocktock.gif

Δεν υπάρχει οφ τοπικ όταν μιλάμε για μπάσκετ. Επιτέλους!

35 μ 18 πρ 53 δευτ Βόρειο
25 μ 23 πρ 23 δευτ Ανατολικό
fairbasket
QUOTE (polykos @ Mar 15 2018, 19:44 ) *
Δεν υπάρχει οφ τοπικ όταν μιλάμε για μπάσκετ. Επιτέλους!

35 μ 18 πρ 53 δευτ Βόρειο
25 μ 23 πρ 23 δευτ Ανατολικό

Δίνεις coordinates για να το βομβαρδίσουν οι Τούρκοι του Ταγιπ??????? smiley.gif smiley.gif
BasketZilla
QUOTE(polykos @ Mar 15 2018, 19:44 ) *
Δεν υπάρχει οφ τοπικ όταν μιλάμε για μπάσκετ. Επιτέλους!

35 μ 18 πρ 53 δευτ Βόρειο
25 μ 23 πρ 23 δευτ Ανατολικό


Πω μου θύμησες το στρατό !

Κάτσε να βγάλω την πυξίδα να κόψω κάνα αζιμούθιο. smiley.gif

Βραδινή άσκηση ΣΕΑΠ , να προσπαθείς να φτάσεις από την μια πλευρά του χωραφιού στην άλλη με την πυξίδα.

mpek
QUOTE (BasketZilla @ Mar 15 2018, 20:19 ) *
...Και το μόνο σχετικό στο ποστ με ΕΣΚΑ. Οκ έχει αλλεργία ο Τσουρ με την επαφή αλλά το να μην καλείτε καν στο κλιμάκιο του Νότου μου μοιάζει υπερβολικό...

Αυτό με την επαφή έχει αλλάξει πολύ. Ας μην πω ότι την επιδιώκει, ας πω ότι βελτιώθηκε θεαματικά στο 1vs1.

QUOTE (Wilson @ Mar 15 2018, 18:16 ) *
Αποτελεσματική άμυνα στον Ρογκ από το Νο9 και 24 πόντους από τον Ρογκ πως γίνεται!!!!

Φαντάσου να ήταν αναποτελεσματική ε!
Σοβαρά τώρα, είδα τον Ψαρά είτε με βοήθεια είτε μόνος να τον μαρκάρει θαυμάσια σε οργανωμενη άμυνα. Είδα τον Ρογκ να σκοράρει με επιθετικά ρημπς, με κλεψίματα και όταν ο Ψ βγήκε για ξεκούραση. Ο Δούκας είχε σοβαρό πρόβλημα με το υποτυπώδες Ζον Πρες της ΑΕΚ με το οποίο η ΑΕΚ έκλεψε πολλές φορές τη μπάλα και σε μία φάση ο Ρογκ έριξε ένα θαυμάσιο κάρφωμα. Κοντολογίς νομίζω ότι όσο έπαιζε ο Ψ μάρκαρε καλά τον Ρογκ.
Gkos
Ανάπαυλα στον Άγιο Θωμά ,με την ΑΕΚ να προηγείται δίκαια 32-21 ,συνεπικουρούμενη από την Original που έχει δώσει ηχηρό παρόν στην εξέδρα.
Δυσκολεύεται πολυ να βρει σκορ ο ΓΣΠ(έχει χάσει και κάτι άχαστα),καθότι τρομερά αστοχο από τα 6,75(0/6 Καραμπελας ήδη)ενώ και στην ρακέτα υποφέρει με τον Χατζηδάκη( και τον Ρογκαβόπουλο που supportαρει) με τον Κάδρα να έχει συμπληρώσει ηδη 3 φαουλ.
Κάνει και τα "δικά του" ο Κάρδαρης,θα πρέπει να αλλάξει πολλα στην επανάληψη η ομάδα του Πολεμ. . .του Καλαμπόκη σορρυ, για να μπει δυναμικα στην διεκδικηση της νικης.
tommie1983
QUOTE (Gkos @ Mar 16 2018, 22:31 ) *
Ανάπαυλα στον Άγιο Θωμά ,με την ΑΕΚ να προηγείται δίκαια 32-21 ,συνεπικουρούμενη από την Original που έχει δώσει ηχηρό παρόν στην εξέδρα.
Δυσκολεύεται πολυ να βρει σκορ ο ΓΣΠ(έχει χάσει και κάτι άχαστα),καθότι τρομερά αστοχο από τα 6,75(0/6 Καραμπελας ήδη)ενώ και στην ρακέτα υποφέρει με τον Χατζηδάκη( και τον Ρογκαβόπουλο που supportαρει) με τον Κάδρα να έχει συμπληρώσει ηδη 3 φαουλ.
Κάνει και τα "δικά του" ο Κάρδαρης,θα πρέπει να αλλάξει πολλα στην επανάληψη η ομάδα του Πολεμ. . .του Καλαμπόκη σορρυ, για να μπει δυναμικα στην διεκδικηση της νικης.

Να υποθέσουμε πώς δεν άλλαξε κάτι θεαματικά, αφού δεν ακολούθησε νέο πόστ?
Runt
QUOTE (tommie1983 @ Mar 17 2018, 08:46 ) *
Να υποθέσουμε πώς δεν άλλαξε κάτι θεαματικά, αφού δεν ακολούθησε νέο πόστ?


Για μια στιγμή πίστεψα ότι διεκόπη αλλά εντάξει τελείωσε κανονικά (64-57)
Gkos
QUOTE (tommie1983 @ Mar 17 2018, 08:46 ) *
Να υποθέσουμε πώς δεν άλλαξε κάτι θεαματικά, αφού δεν ακολούθησε νέο πόστ?


Αχαχαχαχα,παντως όχι δεν αλλαξε.

QUOTE (Runt @ Mar 17 2018, 10:48 ) *
Για μια στιγμή πίστεψα ότι διεκόπη αλλά εντάξει τελείωσε κανονικά (64-57)


Όλα ηρεμα,απλά ημουνα απασχολημένος και υπέθεσα τελικό θα σας γράψει κανάς άλλος wink.gif

ΑΕΚ-ΓΣΠ 64-57 (δεκάλεπτα:19-13, 32-21, 49-37, 64-57)



ΑΕΚ (Χατζής): Ιωάννου Α. 13(1), Βάση 2, Ιωάννου Δ., Μιχαήλ, Αλεξάνδρου 2, Ρούσσης, Ζαρκαδούλας 6 (1), Καραβανάς, Φιλιππαίος, Ρογκαβόπουλος 21(1), Χατζηδάκης 11, Μακαριάδης 9.


ΓΣ Περιστερίου (Καλαμπόκης): Καράμπελας 19(1), Μπήλιος, Βησσαρίου, Βούρτσης 4, Γεωργιάδης 6, Μιχάλης 8(2), Χουγκάζ Ρ. 5, Παπαδόπουλος 5, Ύμερι, Στρογγύλης, Κάδρας 2, Κρασάκης 5.


Δίκαιη επικράτηση της ΑΕΚ επί (ενός συγκλονιστικά άστοχου) Περιστεριου με 64-57 !
Η αναμέτρηση δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητος(όσοι ειδατε Ευρωλιγκα σε Τουρκια και Μάλαγα,καλά κάνατε) ούτε είχε ενδιαφέρουσα εξέλιξη,αφού τα δικαιώματα που έδωσαν οι κιτρινόμαυροι στο τέλος ,δεν τα εκμεταλλεύτηκαν οι πρίγκηπες της δυτικής όχθης που τούβλαραν ατελείωτα εχτές το βράδυ,με πρώτο και καλύτερο τον πρωταγωνιστή της προηγούμενης εβδομάδας(1/12 αν μέτρησα καλά!!) . . .

Με 3,5 λεπτά να απομένουν ο ΓΣΠ έφτασε στους 5 (57-52) και είχε και κατοχή που κατέληξε σε (αμαρκάριστο) αιρμπολ τρίποντο του Καράμπελα.
Ο Χατζηδακης το 59-52 μετά από ωραία συνεργασία(αστόχησε στην βολή) ,ο Μιχαλης το 59-55 ,μεγάλο και δύσκολο μακρινό δίποντο του Ζαρκαδουλα για το 61-55,και αφού οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν δις από κάτω,ο Βαση κλειδωσε το ματς στο 1:44 από ασιστ του Αλεξάνδρου!
Το μόνο που κατάφερε το Περιστέρι ήταν να μειωσει 63-57 με βολες του Καραμπελα και μετά να αστοχήσει σε 3 ακόμα τρίποντα !

Αλλά το πιο ανησυχητικό για τους ηττημένους ,είναι ο τραυματισμός του Κάδρα που αποχώρησε υποβασταζόμενος στο 38' και τα πράματα είναι εξόχως σκούρα για την Τρίτη. 68.gif
taselen
QUOTE (BasketZilla @ Mar 15 2018, 19:19 ) *
Λεπόν , θα είμαι αρκετά οφ τοπικ αλλά μιας και δεν έχουμε ένα θρεντ-μαμα των υποδομών θα το ποστάρω χιαρς.

Καταρχάς η τελική φάση θα γένει Χερσόνησο φέτος, δηλαδής συνεχίζουν τα καμάρια μας να προτιμάνε Κρήτη για τις διακοπές τους biggrin.gif . Να προτείνω να κάνουν και σε πιο τουριστικά μέρη στην Κρήτη διοργανώσεις οι της Ομοσπονδίας. Του χρόνου Ελούντα ή αν φτιάξει η Ομοσπονδία κάνα κλειστό Νότιο Ρέθυμνο & Χανιά είναι μούρλια tongue.gif

Την άλλη βδομάδα θα έχουμε το κάτι σαν final 4 της ΕΚΑΣΘ με Άρη-ΠΑΟΚ-Μαντουλίδη-Ηρακλή.

Ό Άρης έχει σούπερ περιφερειακή τριάδα με τους 2001ρους Βλάσσιο-Σιδηροηλία-Κουρτίδη και φυσικά στους αψηλούς τον 215 Βουλγαρόπουλο. Λατρεύω Κουρτίδη και θεωρώ πως είναι φαβορί ο Άρης.
Ό ΠΑΟΚ από την ομάδα που κέρδισε πέρσι το Παίδων με Ταζόπουλο-Βακουφτσή-Κλωναρά-Τουλούπη/Καραγεωργίου-Κωστίκα , έχασε τους δύο δανεικούς Ταζόπουλο-Κωστίκα και δεν μου μοιάζει τόσο καλός όσο πέρσι. Μάλλον ένα κλικ κάτω από τον Άρη σε δυναμικότητα.
Ο Μαντουλίδης έχει καλή ομάδα με τους guard Γκύζη-Κουτουξίδη και τους 2 πολύ καλούς 2002ρους , τον επίσης PG γιο του Σωτήρη Νικολαίδη τον Αλέξανδρο και στους αψηλούς τον Ανδρέα Καλόγηρο που μου αρέσει πολύ σαν παίκτης. Σίγουρα θα το παλέψουν τα εκπαιδευτήρια.
Ο Ηρακλής επιστρέφει στο final 4 μετά από 13 χρόνια. Δεν έχει ελπίδες αλλά έχει την ατραξιόν του τουρνουά. Λογικά θα είναι σε live stream τα παιχνίδια και κατά την γνώμη μου ο βασικός λόγος να δει κανείς ΕΚΑΣΘ είναι ο Γρεβενιώτης γκαρντ του Ηρακλή ο Θανάσης ο Τσούκας. Μπορεί να του λείπουν μερικοί πόντοι σε ύψος για το επόμενο επίπεδο αλλά η τεχνική και το σουτ του πιτσιρίκου είναι fun to watch.

Μια τελική φάση με Άρη, Ολυμπιακό, Περιστέρι, Προμηθέα, Πιερικό/Αρχέλαο (με Τσιρογιάννη) και μάλλον τον Εργοτέλη από το νησί τσι Κρήτης θα είναι πολύ ανταγωνιστική (η τετράδα δηλαδής). Πάντως δεν ήξερα καν ότι είχε κλειστό η Χερσόνησος ugly_tocktock.gif

Υ.Γ. Σε σχέση με τους 2000ρους οι 2001ροι μου μοιάζουν τουλάχιστον 2 κλικ πάνω σαν φουρνιά.

Και το μόνο σχετικό στο ποστ με ΕΣΚΑ. Οκ έχει αλλεργία ο Τσουρ με την επαφή αλλά το να μην
καλείτε καν στο κλιμάκιο του Νότου μου μοιάζει υπερβολικό. Όχι πως έχει καμία σημασία καθώς για Ευρωπαικό το
καλοκαίρι δεν νομίζω να σπάσει η πεντάδα Χατζηδάκης-Βουλγαρόπουλος-Ζευγαράς-Γάργαλης-Τσουμάνης.

Σαν λάτρης των 210+ παικτώνε που είμαι οι 2000-2001ροι έχουν τρεις τέτοιους. Τον Βουλγαρόπουλο του Άρη με τα 215
του, τον 2001ρο των 217 Θωμά Κατσαούνη της Ακαδημίας του Ροδόπουλου και τον επίσης 2001ρο 210 Αγρινιώτη Γιώργο
Βούλγαρη του Πανερυθριακού. Ο Βουλγαρο για 18χρονος 215 κινείται σούπερ , ο Κατσαούνης έχει καλή κοψιά αλλά ακόμη
δεν τρέχει καθόλου καλά το γήπεδο ενώ τον Βούλγαρη αν τον έχει δει κάνας συμφορουμίτης να παίζει με λέει τι ψάρια
πιάνει.

Γιατί μόνο το παιδικό live και όχι το εφηβικό της ΕΣΚΑ οέο ;


το final four της ΕΚΑΣΘ θα εχει πολυ ενδιαφερον. ο αρης μεγαλο φαβορι με περιφερεια οντως πολυ καλη. οποιος θελει να παρει μια γευση μπορει να δει βιντεακια στο gr spotakia.εχει και στιγμιοτυπα αγωνων σλλα και παιχτων, οπως του γρεβενιωτη του ηρακλη με το βρωμοχερο.
ο βουλγαρης νομιζω οτι εξακολουθει να παιζει στο γε αγρινιου και κανει καποιες εμφανισεις γ εθνικη. το παιδι που παιζει στον πανερυθραικο και καλειτε συχνα στα κλιμακια νομιζω ειναι αλλο και παιζει στα γκαρντ. αν ειναι αυτος που νομιζω και παιζει στην ομαδα του αγρινιου θα επρεπε να εχει πσει ηδη σε καποια ομαδα να δουλευτει. για την ηλικια του ειναι αρκετα πισω.
Gkos
QUOTE (BasketZilla @ Mar 15 2018, 19:19 ) *
Λεπόν , θα είμαι αρκετά οφ τοπικ αλλά μιας και δεν έχουμε ένα θρεντ-μαμα των υποδομών θα το ποστάρω χιαρς.


Αγαπημένε φιλε,αν πιστεύεις ότι λείπει ένα τόπικ υποδομών (γενικής μορφή ή ΕΚΑΣΘ),μπορείς να το δημιουργήσεις ελεύθερα με την άτυπη υποχρέωση να το ανανεώνεις που και που,βεβαιως βεβαίως.

QUOTE (BasketZilla @ Mar 15 2018, 19:19 ) *
Ο Ηρακλής επιστρέφει στο final 4 μετά από 13 χρόνια. Δεν έχει ελπίδες αλλά έχει την ατραξιόν του τουρνουά. Λογικά θα είναι σε live stream τα παιχνίδια και κατά την γνώμη μου ο βασικός λόγος να δει κανείς ΕΚΑΣΘ είναι ο Γρεβενιώτης γκαρντ του Ηρακλή ο Θανάσης ο Τσούκας. Μπορεί να του λείπουν μερικοί πόντοι σε ύψος για το επόμενο επίπεδο αλλά η τεχνική και το σουτ του πιτσιρίκου είναι fun to watch.


Έχει βελτιωθεί τόσο πολύ την φετινή περίοδο;
Επειδή διαβάζω και τον gate1010 στο topic της Α2 που γράφει και πραγματικά αναρωτιεμαι.
Τον είδαμε το καλοκαίρι στο Μεσολόγγι.
Ένας καλός σκόρερ οκ,αλλά κατά τα άλλα τίποτα τόσο τρομερό.

QUOTE (BasketZilla @ Mar 15 2018, 19:19 ) *
Μια τελική φάση με Άρη, Ολυμπιακό, Περιστέρι, Προμηθέα, Πιερικό/Αρχέλαο (με Τσιρογιάννη) και μάλλον τον Εργοτέλη από το νησί τσι Κρήτης θα είναι πολύ ανταγωνιστική (η τετράδα δηλαδής).


Το Περιστέρι χλωμό ειναι πάντως. . .

QUOTE (BasketZilla @ Mar 15 2018, 19:19 ) *
Οκ έχει αλλεργία ο Τσουρ με την επαφή αλλά το να μην
καλείτε καν στο κλιμάκιο του Νότου μου μοιάζει υπερβολικό.


Να ήταν μόνο αυτό το "υπερβολικό" στις κλήσεις του κλιμακίου,καλά θα ήταν!

QUOTE (BasketZilla @ Mar 15 2018, 19:19 ) *
και τον επίσης 2001ρο 210 Αγρινιώτη Γιώργο
Βούλγαρη του Πανερυθραικού.


Καμιά σχέση,ακόμα γελάω.
Ο Βουλγαρης του Πανερυθραικου ειναι 1,80κατι και 2000ρος. . .
Σου απάντησε ο taselen ήδη , άλλωστε.
Τον Βουλγαρόπουλο τον είδαμε τα Χριστούγεννα,δεν ξετρελαθήκαμε κιόλας να ομολογήσω. . .


QUOTE (BasketZilla @ Mar 15 2018, 19:19 ) *
Γιατί μόνο το παιδικό live και όχι το εφηβικό της ΕΣΚΑ οέο ;


Εδώ την ξέρεις την απάντηση.
Τα καλά ταλέντα ήταν στο εν λόγω ζευγαρι παίδων ,γι αυτόwink.gif
Κατσαπλιάδες οι έφηβοι wink.gif

Σήμερα στις 20:00 στο Ανδρέας Παπανδρέου, το Περιστέρι θα παλέψει για την ισοφάριση της σειράς.

Καλημέρες.
Gkos
Ανάπαυλα στα ΔΠ με το Περιστέρι να προηγείται της ΑΕΚ με 32-26 .

Μετα τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά , το Περιστέρι πήρε μπρος και ξέφυγε 19-10 μετά από coast to coast του Καράμπελα , για να απαντήσει άμεσα η ΑΕΚ με τα ντραιβ του Α.Ιωάννου για το 21-19 του 10λεπτου.
Κοντά οι ομάδες στην β περίοδο, με ένα τρίποντο του Παπαδόπουλου και μια βολη του Μιχάλη οι γηπεδούχοι ξέφυγαν
31-25 στο 16' για να φτάσουμε στο σκορ του ημιχρόνου με μια βολη του Κρασάκη.

*Κακό ματς πάλι,χαμηλό σκορ.
Έχει φτύσει και 2 τρίποντα του Περιστερίου η μπάλα.

*Αρκετος κόσμος και προπονητές στο κλειστό.

*Εκτός 12άδας για το Περιστέρι ο Κάδρας (που δίνει αγώνα δρόμου να'ναι έτοιμος την Παρασκευή-αν έχουμε ματς ) όπως και ο Βησσαρίου.
Runt
https://youtu.be/tPLqxx9J3f4
dream04
QUOTE (Gkos @ Mar 20 2018, 19:04 ) *
Ανάπαυλα στα ΔΠ με το Περιστέρι να προηγείται της ΑΕΚ με 32-26 .

Μετα τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά , το Περιστέρι πήρε μπρος και ξέφυγε 19-10 μετά από coast to coast του Καράμπελα , για να απαντήσει άμεσα η ΑΕΚ με τα ντραιβ του Α.Ιωάννου για το 21-19 του 10λεπτου.
Κοντά οι ομάδες στην β περίοδο, με ένα τρίποντο του Παπαδόπουλου και μια βολη του Μιχάλη οι γηπεδούχοι ξέφυγαν
31-25 στο 16' για να φτάσουμε στο σκορ του ημιχρόνου με μια βολη του Κρασάκη.

*Κακό ματς πάλι,χαμηλό σκορ.
Έχει φτύσει και 2 τρίποντα του Περιστερίου η μπάλα.

*Αρκετος κόσμος και προπονητές στο κλειστό.

*Εκτός 12άδας για το Περιστέρι ο Κάδρας (που δίνει αγώνα δρόμου να'ναι έτοιμος την Παρασκευή-αν έχουμε ματς ) όπως και ο Βησσαρίου.


Τέλος κανονικής περιόδου 49-49 και παράταση.
Οποίος θέλει να δει το παιχνίδι ειναι live στο site της ΕΣΚΑ.
Gkos
49-49 και παράταση !

Ακόμα χειρότερο το ματς στο 2ο ημίχρονο σε σημείο που να μην πιστεύω οσα έβλεπα . . .

Το Περιστέρι προηγήθηκε 34-26 για να προσπεράσει με 5 η ΑΕΚ με σερι 14-1!
Ο Κρασάκης στο 28' ξαναέδωσε προβάδισμα στην γηπεδουχο με 41-40 για να ληξει η περίοδος 44-41 με ένα τρίποντο του Καράμπελα.
Ο Κρασακης ξαναέφερε το Περιστέρι στο +5(σερι 11-1) ,πριν ο Μακαριαδης κάνει το 46-45 και ο Χατζηδακης ισοφαρισει 47-47 με 06:45 ακόμη.
Για 3 λεπτά περίπου οι ομάδες μας χάρισαν λάθη και αστοχα σουτ πριν ο Ρογκαβόπουλος με φόλοου δώσει προβάδισμα στην ΑΕΚ 03:57 πριν το τέλος !
Στην συνέχεια πάλι αστοχια και λάθη κλπ κλπ,ένα τριποντο του Μιχαλη με ταμπλο στα 65" μπήκε και βγήκε και πηγαμε στην τελευταια επιθεση των 29" με Περιστερι να μην επιλεγει να κάνει φαουλ(περιεργως για μένα καθότι σε 5" δεν προλαβαίνεις και πολλά- ειχε 2 να δωσει) και να εκμεταλλευεται ένα λαθος του Ρογκαβοπουλου καπου στα 10" για να ισοφαρισει με βολες στα 4" ο Γεωργιάδης αφου ο Ρογκαβόπουλος αστοχησε σε τριποντο στην εκπνοη
Gkos
Και τελικά . . . τρίτος τελικός!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρισουν την σειρά παρά τα προβληματα που είχαν και που προέκυψαν στην πορεία (5ο φαουλ Βουρτση ,τραυματισμός Παπαδόπουλου στην 4η περίοδο) και πάνε την Παρασκευή στο Μαρούσι για το colpo groso !

Με ψυχολογία από την ισοφαριση ,μπήκαν καλύτερα στην παράταση,προηγήθηκαν 56-51 με τυχερό τρίποντο του Καράμπελα(με ταμπλό) και δεν ξανακοίταξαν πισω.

*Παράπονα από την διαιτησία οι ηττημένοι που θα έχουν και την υποστήριξη της Original στον τελευταίο τελικό.
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 20 2018, 22:41 ) *
Και τελικά . . . τρίτος τελικός!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρισουν την σειρά παρά τα προβληματα που είχαν και που προέκυψαν στην πορεία (5ο φαουλ Βουρτση ,τραυματισμός Παπαδόπουλου στην 4η περίοδο) και πάνε την Παρασκευή στο Μαρούσι για το colpo groso !

Με ψυχολογία από την ισοφαριση ,μπήκαν καλύτερα στην παράταση,προηγήθηκαν 56-51 με τυχερό τρίποντο του Καράμπελα(με ταμπλό) και δεν ξανακοίταξαν πισω.

*Παράπονα από την διαιτησία οι ηττημένοι που θα έχουν και την υποστήριξη της Original στον τελευταίο τελικό.

Για να συνεισφέρω στη συζήτηση, ο ένας διαιτητής είναι βαμμένος Περιστέρι και έχει κάνει απίστευτα εγκλήματα. Σημέρα θα πω ότι έκανε ένα σερί 3 "λαθών" και από κει και πέρα νορμάλ, για τα δεδομένα του.
polykos
Ε'ιδα λίγο και επιλεκτικά κάποια σημεία του αγώνα. Αγχος υποθέτω υπήρχε πολύ. Αυτό που έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση και μάλλον είναι και κάποιο άτυπο ρεκορ, είναι το γεγονός (όπως άκουσα απο τον δημοσιογράφο που περιέγραφε) οτι στα 31 δεύτερα πριν το τέλος του αγώνα το Περιστέρι έκανε το πρώτο του φάουλ στο 4ο δεκάλεπτο. Για να μην παρεξηγηθώ το σχόλιο μου δεν αγορά την διαιτησία, δεν έχω άποψη για το ματς συνολικά, απλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Τελικός είναι.... το φάουλ είναι μερικές φορές και εργαλείο για τη ροή του αγώνα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.