Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2017 - 2018
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
fairbasket
QUOTE (polykos @ Mar 20 2018, 23:03 ) *
Ε'ιδα λίγο και επιλεκτικά κάποια σημεία του αγώνα. Αγχος υποθέτω υπήρχε πολύ. Αυτό που έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση και μάλλον είναι και κάποιο άτυπο ρεκορ, είναι το γεγονός (όπως άκουσα απο τον δημοσιογράφο που περιέγραφε) οτι στα 31 δεύτερα πριν το τέλος του αγώνα το Περιστέρι έκανε το πρώτο του φάουλ στο 4ο δεκάλεπτο. Για να μην παρεξηγηθώ το σχόλιο μου δεν αγορά την διαιτησία, δεν έχω άποψη για το ματς συνολικά, απλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Τελικός είναι.... το φάουλ είναι μερικές φορές και εργαλείο για τη ροή του αγώνα.

Από πλευράς διαιτησίας θα πω οτι δεν έγινε κάτι εγκληματικό στο 4ο δεκάλεπτο. Το ΓΣΠ ουσιαστικά χωρίς φάουλ και η ΑΕΚ έφθασε τα 5 με 2-3 αστεία φαούλ.Εχω δει ματς ΑΕΚ-ΓΣΠ και νομίζω ότι πρέπει να είναι το χειρότερο.Να συμπληρώσω(πάλι) ότι εντός του γηπέδου 2 ήταν ουσιαστικά οι παίκτες(σε ότι αφορά κατάρτιση στο αντικείμενό τους), Χατζηδάκης και Καράμπελας. Εδώ μπορεί να ξεσπάσει καυγάς, αλλά νομίζω αυτό δείχνει κάποια πράγματα. Όσο για το ντόρο που έγινε με τα τρίποντα του δεύτερου στην νίκη επί του ΠΑΟ, δεν έγινε αντίστοιχος θόρυβος για τα άστοχά του στον επόμενο αγώνα.Ευτυχώς που η προσφορά του παιδιού βρίσκεται στη διαμόρφωση του τρόπου παιχνιδιού του ΓΣΠ και όχι στα "τρίποντα". Τα τριποντα θα έρθουν και αυτά, αλλά σημασία έχει η τεχνική του , που είναι πολύ καλή.
Flinafim
QUOTE (fairbasket @ Mar 20 2018, 23:01 ) *
Για να συνεισφέρω στη συζήτηση, ο ένας διαιτητής είναι βαμμένος Περιστέρι και έχει κάνει απίστευτα εγκλήματα. Σημέρα θα πω ότι έκανε ένα σερί 3 "λαθών" και από κει και πέρα νορμάλ, για τα δεδομένα του.

Αυτη τη λεξη εψαχνα να βρω..."ΛΑΘΗ"...ανθρωπινα βεβαια...οσο ανθρωπινος ειναι κι ο δρακος του Κομοντο...💊💊💊💊
Gkos
QUOTE (fairbasket @ Mar 20 2018, 23:01 ) *
Για να συνεισφέρω στη συζήτηση, ο ένας διαιτητής είναι βαμμένος Περιστέρι και έχει κάνει απίστευτα εγκλήματα. Σημέρα θα πω ότι έκανε ένα σερί 3 "λαθών" και από κει και πέρα νορμάλ, για τα δεδομένα του.



Δεν έχω άποψη για την διαιτησία ,γιατι έκανα 362 πράματα την ώρα του αγώνα(έγραφα ατελείωτα) .
Πάντως το 0 φάουλ σαν στατιστικό δεν μου κάνει τόση εντύπωση ,εσχάτως βλέπω συχνά ομάδες να τελειώνουν περίοδο χωρις φάουλ.
Γενικώς για τις διαιτησίες του Περιστερίου,έχω τοποθετηθεί στο τοπικ των παίδων.
Και που καυτηριάζω την παρουσία Πολέμη στα πέριξ(σήμερα ήταν ησυχότατος πάντως) ,δεν ειναι επειδή δεν τον συμπαθώ μα επειδή επηρεάζει τους ρεφ. . .


QUOTE (fairbasket @ Mar 20 2018, 23:52 ) *
Όσο για το ντόρο που έγινε με τα τρίποντα του δεύτερου στην νίκη επί του ΠΑΟ, δεν έγινε αντίστοιχος θόρυβος για τα άστοχά του στον επόμενο αγώνα.




Eγω το ειχα γράψει πάντως.
Τι να κάνουμε;
Είναι και θέμα μέρας!
mpek
QUOTE (fairbasket @ Mar 21 2018, 00:01 ) *
Για να συνεισφέρω στη συζήτηση, ο ένας διαιτητής είναι βαμμένος Περιστέρι και έχει κάνει απίστευτα εγκλήματα. Σημέρα θα πω ότι έκανε ένα σερί 3 "λαθών" και από κει και πέρα νορμάλ, για τα δεδομένα του.

Eγώ δεν είδα κανένα έγκλημα. Ας ψάξουν οι προπονητές την ανεπάρκεια τους και να αφήσουν τους διαιτητές ήσυχους.
Όσο για το επιχείρημα "εμείς έχουμε 5 φάουλ και αυτοί κανένα", αν θυμάμαι καλά η ΑΕΚ έπαιζε το αγαπημένο της 3/4 ζον πρες όταν το Περιστέρι έμενε ταμπουρωμένο. Λάθος ;


QUOTE (Gkos @ Mar 20 2018, 23:41 ) *
*Παράπονα από την διαιτησία οι ηττημένοι που θα έχουν και την υποστήριξη της Original στον τελευταίο τελικό.

Στην Ελλάδα πάντα οι ηττημένοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία. Είναι απολύτως εκνευριστικό να βλέπεις 16 και 17 χρονών πιτσιρίκια να αφήνουν τον αγώνα και να μιλούν με τον διαιτητή χερονομώντας, έχοντας ήδη κάνει flopping τριπλάροντας πριν λίγο.
Εντελώς καλοπροαίρετα θα γράψω για τον Χατζηδάκη, ο οποίος είναι μονίμως μέσα στη γκρίνια / διαμαρτυρία ότι στο μπάσκετ παίζουμε από γρήγορα έως εκρηκτικά. Όσο παίρνει τη μπάλα στο low post και μετά: Σπρώχνει με τον ώμο τον αντίπαλο. Μετά με την ησυχία του γυρνάει και φέρνει το δεξί πόδι μπροστά. Ύστερα ξαναφέρνει το ίδιο πόδι λίγο πιο μπροστά και προς το μέρος του. Ύστερα σκύβει και περιμένει να πατήσει γερά για να πάρει δύναμη, τότε όχι μόνο βοήθειες θα έρθουν αλλά ακόμη και εγώ ο ίδιος έχω όλον τον χρόνο στη διάθεση μου να κατέβω από την κερκίδα και να πάω για βοήθεια. Φυσικά, μετά θα ζητήσει φάουλ και θα φταίει ο κακόμοιρος ο διαιτητής ο οποίος όμως τι να σφυρίξει ; Επιθετικό, βήματα, φάουλ από τις βοήθειες; Εντελώς ανθρώπινα δεν σφυρίζει τίποτε και συνεχίζεται το παιχνίδι.
Κράξτε με όσο θέλετε, αντέχω. Κοιτάξτε όμως τους προπονητές πρώτα, σκεφτείτε τι επίπεδο μπάσκετ παρακολουθήσαμε χθες, πείτε μου αν διαπιστώσατε βελτίωση σε οποιοδήποτε νεαρό παίκτη και μετά βρίστε εμένα και τους διαιτητές.
Όσα γράφω για τον Χατζηδάκη ισχύουν για όλους, έτσι ; Όλοι ανεξαιρέτως, συμπεριλαμβανομένου του Ρογκαβό κάνουν ανεπίτρεπτα λάθη για το υποτιθέμενο επίπεδο τους.
fairbasket
QUOTE (mpek @ Mar 21 2018, 11:28 ) *
Eγώ δεν είδα κανένα έγκλημα. Ας ψάξουν οι προπονητές την ανεπάρκεια τους και να αφήσουν τους διαιτητές ήσυχους.
Όσο για το επιχείρημα "εμείς έχουμε 5 φάουλ και αυτοί κανένα", αν θυμάμαι καλά η ΑΕΚ έπαιζε το αγαπημένο της 3/4 ζον πρες όταν το Περιστέρι έμενε ταμπουρωμένο. Λάθος ;

Τελικά κανείς δε διαβάζει τι γράφεται.Είπαμε το ένα Κοράκι, γνωστός εντεταλμένος σφαγέας υπέρ του ΓΣΠ.Στον αγώνα κινήθηκε σε ρηχά νερά. Η μια ομάδα ανέβασε παίκτες του παιδικού, η άλλη?
ΣΟΥΛΗΣ
Να φας ένα κουβά σκατά, που θα αποκαλέσεις διαιτητές Διεθνή και Α1 αντίστοιχα κοράκι.......
m-papous
QUOTE (ΣΟΥΛΗΣ @ Mar 21 2018, 11:53 ) *
Να φας ένα κουβά σκατά, που θα αποκαλέσεις διαιτητές
Διεθνή και Α1 αντίστοιχα κοράκι
.......

?????????????????????
gspara
Τιμωρείται με +1 φαουλ ο χρηστης ΣΟΥΛΗΣ για απρεπη χαρακτηρισμο.
Snitch1
QUOTE (fairbasket @ Mar 21 2018, 11:42 ) *
Τελικά κανείς δε διαβάζει τι γράφεται.Είπαμε το ένα Κοράκι, γνωστός εντεταλμένος σφαγέας υπέρ του ΓΣΠ.Στον αγώνα κινήθηκε σε ρηχά νερά. Η μια ομάδα ανέβασε παίκτες του παιδικού, η άλλη?

Η αλλη περισσοτερο θα ειχε ωφεληθει εαν ανεβαζε.αυτο ειναι το παραδοξο.
Gkos
Ήταν πολύ κακό το θέαμα εχτές ,δεν χρειάζεται να το συζητήσουμε περαιτέρω, και νομίζω ούτε οι ομάδες θα το κάνουν αφου σε 48 ώρες θα ξαναβρίσκονται στο παρκέ.

Ελπίζω το Παρασκευιατικο να ειναι καλύτερο(δεν γίνεται και χειρότερο θα μου πείτε-δεκτόν) όχι για τους θεατές μα κυρίως για τα παιδιά -γιατί θα ήταν αμαρτία η χτεσινή να είναι η τελευταία εικόνα ,όλης της χρόνιας τους και της προσπάθειας που κατέβαλαν-και να χειροκροτήσουμε τον νικητή χωρίς γκρίνιες.
Runt
QUOTE (mpek @ Mar 21 2018, 11:41 ) *
Κράξτε με όσο θέλετε, αντέχω. Κοιτάξτε όμως τους προπονητές πρώτα, σκεφτείτε τι επίπεδο μπάσκετ παρακολουθήσαμε χθες, πείτε μου αν διαπιστώσατε βελτίωση σε οποιοδήποτε νεαρό παίκτη και μετά βρίστε εμένα και τους διαιτητές.
Όσα γράφω για τον Χατζηδάκη ισχύουν για όλους, έτσι ; Όλοι ανεξαιρέτως, συμπεριλαμβανομένου του Ρογκαβό κάνουν ανεπίτρεπτα λάθη για το υποτιθέμενο επίπεδο τους.

Γραψε κατι που δεν ξερουμε πρωτα και μετα βλέπουμε, για την ωρα την γλυτωνεις biggrin.gif
Πανω κατω είναι ετσι όπως τα λες, πολύ λιγα παιδια φαινεται (πανελλαδικως) να βελτιώνονται. Δεν μιλαμε για καμμια εντυπωσιακη βελτιωση, αλλα παντως βελτιωση.πχ ο Βουλγαροπουλος σε σχεση με αυτό που ειδαμε σε εκεινο το περιφημο smiley.gif φιλικο με την Κυπρο, εχει σαφως βελτιωθεί, τοσο, ώστε προσωπικα να τον θεωρω ηδη μεγαλυτερο "project" από τον Χατζηδακη. Αν είναι δυνατον!
Και καλα ο συλλογος του, ο προπονητης του (ιδιως οι νεοι στο χωρο που μπαινουν στο τριπακι του τιτλου και των κοντόφθαλμων/ματαιοδοξων αφεντικων τους είναι για πολύ "ξυλο")
και οι παρατρεχάμενοι, ο ιδιος και ο πατερας του δε βλεπουν ότι το πραγμα δεν πολυπροχωραει, οτι η προπονηση με την ομαδα, ετσι όπως γινεται, δεν φτανει;
Οσα γραφω κι εγω με την σειρα μου για τον Χατζηδακη ισχυουν για ολους, λιγο πολύ.

ΥΓ. Μπορει να κανω και λαθος για τον μικρο, μακαρι, οτι γραφω παντως το γραφω από ενδιαφερον.
Gkos
QUOTE (mpek @ Mar 21 2018, 11:41 ) *
Eγώ δεν είδα κανένα έγκλημα. Ας ψάξουν οι προπονητές την ανεπάρκεια τους και να αφήσουν τους διαιτητές ήσυχους.



Ένα γεια δεν είπες πάλι !
Τέλος πάντων . . .

QUOTE (ΣΟΥΛΗΣ @ Mar 21 2018, 11:53 ) *
Να φας ένα κουβά σκατά, που θα αποκαλέσεις διαιτητές Διεθνή και Α1 αντίστοιχα κοράκι.......



Αδερφέ,εσυ έχεις αναλάβει αυτόκλητος υπερασπιστής των διαιτητών ;
Πραγματικά όμως!

QUOTE (fairbasket @ Mar 21 2018, 11:42 ) *
Η μια ομάδα ανέβασε παίκτες του παιδικού, η άλλη?



Επειδή προσπαθώ να καταλάβω(αλήθεια προσπαθώ) ,η ομάδα που έχει ανεβάσει παίδες είναι το Περιστέρι;
Λόγω ανάγκης το κάνει ο ΓΣΠ γιατί δεν έχει παίκτες. . .
Η ΑΕΚ έχει 15-16 και δεν ξέρει ποιον να πρωτοαφήσει εκτός. . .
Και για να το θεσω αλλιώς ,και που τους ανέβασε τι;
Που έπαιξε 1 λεπτό ο Βησσαριου στον Αγιο Θωμά και μισό λεπτό ο Καραμανλης εχτές;
Ουάου !

Αν κάτι δεν κατάλαβα ζητώ συγγνώμη.

fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 21 2018, 19:50 ) *
Ένα γεια δεν είπες πάλι !
Τέλος πάντων . . .




Αδερφέ,εσυ έχεις αναλάβει αυτόκλητος υπερασπιστής των διαιτητών ;
Πραγματικά όμως!




Επειδή προσπαθώ να καταλάβω(αλήθεια προσπαθώ) ,η ομάδα που έχει ανεβάσει παίδες είναι το Περιστέρι;
Λόγω ανάγκης το κάνει ο ΓΣΠ γιατί δεν έχει παίκτες. . .
Η ΑΕΚ έχει 15-16 και δεν ξέρει ποιον να πρωτοαφήσει εκτός. . .
Και για να το θεσω αλλιώς ,και που τους ανέβασε τι;
Που έπαιξε 1 λεπτό ο Βησσαριου στον Αγιο Θωμά και μισό λεπτό ο Καραμανλης εχτές;
Ουάου !

Αν κάτι δεν κατάλαβα ζητώ συγγνώμη.

Kαλά το είπες, αλλά θα σου κάνω μια ιντργκαδόρικη ερώτηση.Αν ήταν να ανεβάσεις παίδα, ποιόν θα ανέβαζες και γιατί? rolleyes.gif
polykos
QUOTE(fairbasket @ Mar 21 2018, 23:20 ) *
Kαλά το είπες, αλλά θα σου κάνω μια ιντργκαδόρικη ερώτηση.Αν ήταν να ανεβάσεις παίδα, ποιόν θα ανέβαζες και γιατί? rolleyes.gif

Συγγνώμη που παρεμβαίνω...
Θα ανέβαζα κάποιον που τουλάχιστον απο τα Χριστούγεννα έκανε προπονήσεις με το εφηβικό, υποθέτω κανένα λοιπόν.
fairbasket
QUOTE (polykos @ Mar 21 2018, 23:25 ) *
Συγγνώμη που παρεμβαίνω...
Θα ανέβαζα κάποιον που τουλάχιστον απο τα Χριστούγεννα έκανε προπονήσεις με το εφηβικό, υποθέτω κανένα λοιπόν.

Γιατί μου σώζεις τον gkos? Θα σου απαντήσω ότι κάποιοι πιθανώς έκαναν.....
vasilis95
Και εν τω μεταξύ χθες το βράδυ: ΠΑΟ - Δούκας 81-76 για την 3η-4η θέση της τελικής κατάταξης...
Snitch1
QUOTE (polykos @ Mar 21 2018, 23:25 ) *
Συγγνώμη που παρεμβαίνω...
Θα ανέβαζα κάποιον που τουλάχιστον απο τα Χριστούγεννα έκανε προπονήσεις με το εφηβικό, υποθέτω κανένα λοιπόν.

Καλοπροαιρετη ερωτηση:αυτοι που ανεβηκαν σε εφηβικο,εκαναν προπονηση απο τα χριστουγεννα με το εφηβικο;;;;;και σε ΕΣΚΑ και σε ΕΣΚΑΝΑ.σιγουρα οχι πιστευω παλι εγω.


QUOTE (Gkos @ Mar 21 2018, 19:50 ) *
Ένα γεια δεν είπες πάλι !
Τέλος πάντων . . .




Αδερφέ,εσυ έχεις αναλάβει αυτόκλητος υπερασπιστής των διαιτητών ;
Πραγματικά όμως!




Επειδή προσπαθώ να καταλάβω(αλήθεια προσπαθώ) ,η ομάδα που έχει ανεβάσει παίδες είναι το Περιστέρι;
Λόγω ανάγκης το κάνει ο ΓΣΠ γιατί δεν έχει παίκτες. . .
Η ΑΕΚ έχει 15-16 και δεν ξέρει ποιον να πρωτοαφήσει εκτός. . .
Και για να το θεσω αλλιώς ,και που τους ανέβασε τι;
Που έπαιξε 1 λεπτό ο Βησσαριου στον Αγιο Θωμά και μισό λεπτό ο Καραμανλης εχτές;
Ουάου !

Αν κάτι δεν κατάλαβα ζητώ συγγνώμη.

Και το μισο λεπτο εχει το συμβολισμο του.ασε που αν ειναι καλυτεροι γιατι να μην ειναι στο εφηβικο;(εγω πιστευω οτι απο καποιους ειναι)
Οσο για τους 15-16 του εφηβικου της ΑΕΚ καντους 2-2.5..αρα υπαρχει χωρος και περισσευει κιολας
polykos
Υποθέτω οτι όσοι δεν είσαστε εντός γηπέδου, το βλέπετε http://eska.gr/?p=41843
Gkos
Απίστευτα κακή διαιτησία,απίστευτα σφυρίγματα και μη σφυριγματα
και αφου εχουν παει πριονοκορδελα το Περιστερι,δινουν ενα ντισκαλιφιε στην ΑΕΚ που θα μνημονευεται για χρόνια.
polykos
QUOTE(Gkos @ Mar 23 2018, 20:50 ) *
Απίστευτα κακή διαιτησία,απίστευτα σφυρίγματα και μη σφυριγματα
και αφου εχουν παει πριονοκορδέλα το Περιστερι,δινουν ενα ντισκαλιφιε στην ΑΕΚ που θα μνημονευεται για χρόνια.

χαχαχχααχα
Ολα τα λεφτά, το ύφος Παπαθανσίου στον εκπρόσωπο Τύπου, σε στυλ "πηγαίνετε στο καλό κύριε"
χαχαχαχχαχαχαχαχαχα
Gkos
Αφου ηρεμησω και αφου δω το βιντεο ,θα τοποθετηθω ,γαμώ την κωλοχώρα που ζω.
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 23 2018, 21:57 ) *
Αφου ηρεμησω και αφου δω το βιντεο ,θα τοποθετηθω ,γαμώ την κωλοχώρα που ζω.

Nα ηρεμήσεις,να ηρεμήσεις.....γιατί δίδαξε μπάσκετ ο Χατζής!!!!! 69.gif icon_drunk.gif smiley.gif
Gkos
Γελάει ο σκύλος μου.
polykos
Αν όλοι οι εμπλεκόμενοι σε αυτό που παρακολουθήσαμε (οχι μόνο σήμερα), αθλητές, προπονητές, γιατροί,διαιτητές, διοικητικοί κλπ, ήταν γιαπωνέζοι, θα είχαν κάνει χαρακίρι.
Ζούμε όμως χαλεπούς καιρούς, όπου ούτε οι αυθεντικοί ιάπωνες, ντρέπονται και οδηγούνται σε τέτοιες αποφάσεις.
Οπότε το μόνο που μας σώζει, είναι να προσευχηθούμε σε καποιον αρχαίο έλληνα θεό και να του αφιερώσουμε την αττική κωμωδία με τίτλο "Που πάτε ωρέ παλικάρια?"
Gkos
Μετά από μια συναρπαστική αναμέτρηση,η ΑΕΚ επικράτησε με 62-59 του ΓΣ Περιστερίου και κατέκτησε το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ μετά από 15 χρόνια.

*Κατάμεστος ο Άγιος Θωμάς(τόσο κόσμο δεν μαζεύει ούτε στο αντρικό η ΑΕΚ),με παράγοντες,προπονητές(Καλαιτζής,Σγουρίτσα κλπ),παίκτες άλλων ομάδων(Δούκα,ΠΑΟ,Ικαρου κλπ),παικτες του αντρικου της ΑΕΚ(Τσαλμπούρης-ακουσα και για Λαρεντζακη),δημοσιογράφους(γεμάτα λαπτοπ τα δημοσιογραφικά) και την Original !

*Πολλά παράπονα για την διαιτησία το Περιστέρι με αποκορύφωμα την τελευταία φάση που έχει σηκώσει πολλή συζήτηση .
Με όσους μιλησα στο γήπεδο ,είδαν παράβαση πάντως.
Ακόμα και οι κιτρινόμαυρων αισθημάτων. . .

*Πολλή ένταση στο κλειστό,με διάφορες εστίες ,που δεν ξέρω κατά πόσο πέρασαν στην μετάδοση. . .

*Με το πέρας της αναμέτρησης οι οργανωμένοι της ΑΕΚ άναψαν καπνογόνα με την ατμόσφαιρα να γίνεται αποπνικτική(το λιγότερο) και την απονομή να λαμβάνει χώρα με. . .νέφος ,ενώ χρειάστηκε αρκετή ώρα να καθαρίσει ο αέρας και να γινει ο αγώνας της Γ ΕΣΚΑ που ήταν προγραμματισμένος για μετά.

*Άλκης Ιωάννου και Καραμπελας μίλησαν στον Ασπρούλια και στην κάμερα του Cosmote Tv ,όπως και οι προπονητές τους.

Οτιδήποτε θέλετε μπορείτε να προσθέσετε.Εγώ θέλω να ξαναδώ το ματς γιατί με τον κακό χαμό που υπήρχε έχασα πολλά.
Παραθέτω τα αρθρα που ανέβασαν ΑΕΚ και Περιστερι αντίστοιχα.

-ΑΕΚ

"Τα "αετόπουλα" του Νίκου Χατζή από την έναρξη της αναμέτρησης είχαν τον έλεγχο του αγώνα. Προηγήθηκαν 11-1 στο 7’, με το 1ο δεκάλεπτο να τελειώνει με στο +11 (19-8). Στο 2ο δεκάλεπτο δεν άλλαξε η εικόνα του ματς. Η ΑΕΚ ανέβασε τη διαφορά στο +12 (26-14), με το ημίχρονο να τελειώνει 37-22.

Στην επανάληψη το Περιστέρι αντέδρασε μείωσε στους δώδεκα πόντους (42-30), στο 25’, 49-42, στο 32’, ενώ δύο λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα έφερε τη διαφορά στους τρεις πόντους (59-56).

Στα τελευταία λεπτά το ματς κρίθηκε στις βολές με την ΑΕΚ να αποδεικνύεται πιο εύστοχη με τους Ρογκαβόπουλο και Ιωάννου, οι οποίοι διαμόφωσαν το τελικό 62-59.

Το «παρών» έδωσε σύσσωμο το Δ.Σ της «Βασίλισσας» προεξάρχοντος του μεγαλομετόχου Μάκη Αγγελόπουλου.

Τα δεκάλεπτα: 19-8, 37-22, 49-34, 62-59.

ΑΕΚ (Νίκος Χατζής): Α. Ιωάννου 9 (1), Βάση 13 (2), Δ. Ιωάννου 3 (1), Μιχαήλ 2, Αλεξάνδρου 6, Ρούσσης, Ζαρκαδούλας 9 (2), Καραβάνας, Φιλιππαίος, Ρογκαβόπουλος 2, Χατζηδάκης 18, Μακαριάδης.

Περιστέρι (Καλαμπόκης): Καράμπελας 11, Βούρτσης 5, Γεωργιάδης 22 (3), Καραμανλής, Μιχάλης 8 (1), Χουγκάζ Ρ. 3, Παπαδόπουλος 4, Ύμερι, Στρογγύλης, Κάδρας 2, Κρασάκης 4. "

-ΓΣ Περιστερίου

"Έφηβοι: Ήττα στις λεπτομέρειες παρά την υπερπροσπάθεια στον τελικό!

Δυστυχώς η ολική ανατροπή που επιχείρησαν οι Έφηβοι του Γυμναστικού Συλλόγου Περιστερίου δεν ολοκληρώθηκε, με την ΑΕΚ να επικρατεί 62-59 στον τελικό των… τελικών, που έγινε στο κλειστό του “Αγ. Θωμά” και να αναδεικνύεται πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ.

Τα παιδιά του Γιάννη Καλαμπόκη πλήρωσαν το κάκιστο πρώτο ημίχρονο, όπου αδίκησαν κατ’ ουσία τον… εαυτό τους, όταν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 37-18.

Ωστόσο, στην επανάληψη έδειξαν ικανοί να φέρουν τα πάνω κάτω, μείωσαν σε 42-30 στην τρίτη περίοδο, ενώ στην τελευταία έφεραν το ματς σε απόσταση βολής (59-56 στο 38).

Με 1/2 βολές έκαναν το 59-57, 19,6΄΄ πριν το φινάλε, με το ματς να έχει αποκτήσει δραματική τροπή, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον ίδιο τρόπο για το 60-57.

Στα 11,5΄, ο Γεωργιάδης με 2/2 βολές έφερε το παιχνίδι στον πόντο 60-59, o Ρογκαβόπουλος, από την άλλη, με 1/2 βολές έκανε το 61-59, και έδωσε ευκαιρία νίκης στον ΓΣΠ.

Οι “κυανοκίτρινοι” μάζεψαν το ριμπάουντ μετά την άστοχη βολή στα 10΄΄ κι ο Καράμπελας διέσχισε το γήπεδο σαν σίφουνας φτάνοντας στο λέι απ για την ισοφάριση.

Το σουτ του ταλαντούχου πλέι μέικερ δεν βρήκε στόχο αλλά κέρδισε δικαίωμα για δυο βολές, με τον πάγκο του Περιστερίου να διαμαρτύρεται έντονα πως έπρεπε να μετρήσει το καλάθι καθώς ένας παίκτης της ΑΕΚ χτύπησε το διχτάκι και το ταμπλό όταν η μπάλα είχε φύγει από χέρια του επιτιθέμενου παίκτη.

Η απόφαση των διαιτητών δεν άλλαξε, κι ο Καράμπελας αστόχησε στην πρώτη βολή, με υπολειπόμενο χρόνο 4΄΄. Στην συνέχεια αστόχησε στην δεύτερη επίτηδες, αλλά το ριμπάουντ κατέληξε σε χέρια παίκτη της ΑΕΚ κι έτσι με 1/2 βολές στην εκπνοή διαμορφώθηκε το τελικό 62-59 που έδωσε στους γηπεδούχους τον τίτλο και την πρόκριση στην τελική εξάδα του Πανελληνίου πρωταθλήματος και στην ομάδα μας την δεύτερη θέση.

Ωστόσο, άπαντες αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την φετινή τους προσπάθεια, που επανέφερε τον ΓΣ Περιστερίου στον αφρό των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ και έδειξε ότι αυτή η ομάδα εκτός από βροντερό παρόν διαθέτει και λαμπρό… μέλλον!

Δεκάλεπτα: 19-8, 37-22, 49-34, 62-59.

ΑΕΚ (Χατζής-Τσεπέλης): Ιωάννου Α 9(1) , Βάση 11(2) , Ιωάννου Δ. 3(1), Μιχαήλ 2 , Αλεξάνδρου 6 , Ρούσσης , Ζαρκαδούλας 11(2), Καραβανάς , Φιλιππαίος , Ρογκαβόπουλος 2 , Χατζηδάκης 18, Μακαριάδης

ΓΣ Περιστερίου (Καλαμπόκης-Σταθάκης): Καράμπελας 11 , Βούρτσης 5 , Γεωργιάδης 22(3) , Καραμανλής , Μιχάλης 8(1) , Χουγκάζ Ρ. 3 , Παπαδόπουλος 4, Ύμερι , Στρογγύλης , Κάδρας 2 , Κρασάκης 4 . "



QUOTE (fairbasket @ Mar 21 2018, 23:20 ) *
Kαλά το είπες, αλλά θα σου κάνω μια ιντργκαδόρικη ερώτηση.Αν ήταν να ανεβάσεις παίδα, ποιόν θα ανέβαζες και γιατί? rolleyes.gif



Αν με ρωτάς,εγώ θα έβαζα τον Πράπα να παίξει κανά 15λεπτο στο εφηβικό.Και πιστευω στα τελικά πρέπει να είναι.
Ειναι ανώτερος πολλών.
Αλλά θα ήταν πολύ άδικο για τα υπόλοιπα παιδιά.
Καληνυχτες.
tommie1983
Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους, απίστευτα κακή η διαιτησία.
Στα αγωνιστικά, για ακόμη μία φορά επιβεβαιώθηκε η εντύπωση που είχα από τους ημιτελικούς ότι την διαφορά την κάνει ο Χατζηδάκης. Αν δεν υπήρχε αυτός ίσως και να είχε ολοκληρωθεί μία ιστορική ανατροπή.
Θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε από πότε έχει να μαζέψει τόσο κόσμο το κλειστό του Αγίου Θωμά.
Επίσης αν έχει ποτέ καθίσει τόση ώρα στον πάγκο ο Ρογκαβόπουλος. Είδα το ματς από την αρχή του β΄δεκαλέπτου και ζήτημα αν έπαιξε σύνολο 7-8 λεπτά. Ήταν λίγο εκτός κλίματος να το πω επιεικώς(δεν ξέρω αν είχε κανά θέμα τραυματισμού) αλλά σπάνια βλέπεις σε επίπεδο εφηβικού διαφημισμένοι παίκτες να μένουν τόσο πολύ έξω.
giorgos14
Πάμε ολοταχώς για ένα πανελλήνιο με Ολυμπιακό, Αεκ, Αρη και Προμηθέα. Οι αποστάσεις ανάμεσα στους 4 μου μοιάζουν μικρές.
Snitch1
συγχαρητηρια στην ΑΕΚ.Καλυτερη σιγουρα συνολικα.καλη συνεχεια στο πανελληνιο οπου θα ειναι δυσκολα τα πραγματα βεβαια.παντως μιας και συζητηθηκε ολες οι αλλες ομαδες εχουν παιδες στη συνθεση τους και τους δινουν και πολυ χρονο ταυτοχρονα..ΟΣΦΠ,ΠΑΟΚ,αρης,Μαντουλιδης,ηρακ
λης,Προμηθεας.για την ΑΕΚ θα ειναι αδικο;ισα ισα θα βελτιωθει πιστευω αφανταστα.3 χωρανε σιγουρα στο εφηβικο και με ρολο.
storm2
Πολλα μπραβο σε προπονητες και αθλητες της ΑΕΚ και του Περιστεριου, καθως και στους υπολοιπους που στηριζουν τις ομαδες. Καλη συνεχεια στο Πανελληνιο στην Πρωταθλητρια ΕΣΚΑ.

Ας αφησουμε τους προπονητες και τους Συλλογους να κανουν την δουλεια τους - κρινονται απο τα αποτελεσματα. Το να κανω κριτικη στην Πρωταθλητρια ΕΣΚΑ οτι θα επρεπε να βαζει και αυτον η εκεινον, δεν ξερω τι βαρυτητα εχει απο την στιγμη που με βαση το αποτελεσμα η τακτικη του προπονητη δικαιωθηκε. Αν εβγαινε πεμπτος ισως θα υπηρχε μεγαλυτερη αξια. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να γινουν διορθωτικες κινησεις η δεν πρεπει να λεμε την αποψη μας...

Και μια αδικη αποφαση για την μοριοδοτηση των αθλητων!
fairbasket
smiley.gif
QUOTE (polykos @ Mar 24 2018, 01:20 ) *
Αν όλοι οι εμπλεκόμενοι σε αυτό που παρακολουθήσαμε (οχι μόνο σήμερα), αθλητές, προπονητές, γιατροί,διαιτητές, διοικητικοί κλπ, ήταν γιαπωνέζοι, θα είχαν κάνει χαρακίρι.
Ζούμε όμως χαλεπούς καιρούς, όπου ούτε οι αυθεντικοί ιάπωνες, ντρέπονται και οδηγούνται σε τέτοιες αποφάσεις.
Οπότε το μόνο που μας σώζει, είναι να προσευχηθούμε σε καποιον αρχαίο έλληνα θεό και να του αφιερώσουμε την αττική κωμωδία με τίτλο "Που πάτε ωρέ παλικάρια?"

69.gif smiley.gif Να πω ότι δε συμφωνώ μάλλον απίθανο!!!!!Βρε polyko στεναχωριέμαι όμως όταν η οποιαδήποτε ομάδα κάνει σπατάλη ανθρωπίνων πόρων , και ιδιαίτερα όταν αυτοί είναι περιορισμένοι. Και φυσικά μιλώ για την πρωταθλήτρια που είχε στον πάγκο άλλη μια ανταγωνιστική (για το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ)η οποία συνείσφερε ελάχιστα στην κατάκτηση του πρωταθλήματος (με βλάβη των ίδιων των παιδιών- ψυχολογική και σωματική)με αποτέλεσμα οι πενταδάτοι, και το τεχνικό επιτελείο να προσφέρουν το γνωστό υπερθέαμα. Η διαφορά των 18 πόντων που κατέληξε στους 2 έδειξε και το επίπεδο της τεχνική ς ηγεσίας.Το καημένο το ΓΣΠ είχε και ενδοοικογενειακή κόντρα , αλλά και πάγκο όχι ιδιαίτερα αξιόλογο, και το πιστεύω γιατί όταν η κόντρα είναι σκληρή , τότε βγαίνουν στην επιφάνεια οι τεχνικές αρετές. Εν ολίγοις, αγαπώ τα παιδιά από αμφότερες τις ομάδες, γιατί είναι ότι καλύτερο έχει να παρουσιάσει η νεολαία μας, και φυσικά λίγο με ενδιέφερε ποιος θα πάρει το τρόπαιο της ανεκδιήγητης ΕΣΚΑ.
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 24 2018, 02:21 ) *
Μετά από μια συναρπαστική αναμέτρηση,η ΑΕΚ επικράτησε με 62-59 του ΓΣ Περιστερίου και κατέκτησε το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ μετά από 15 χρόνια.

*Κατάμεστος ο Άγιος Θωμάς(τόσο κόσμο δεν μαζεύει ούτε στο αντρικό η ΑΕΚ),με παράγοντες,προπονητές(Καλαιτζής,Σγουρίτσα κλπ),παίκτες άλλων ομάδων(Δούκα,ΠΑΟ,Ικαρου κλπ),παικτες του αντρικου της ΑΕΚ(Τσαλμπούρης-ακουσα και για Λαρεντζακη),δημοσιογράφους(γεμάτα λαπτοπ τα δημοσιογραφικά) και την Original !

*Πολλά παράπονα για την διαιτησία το Περιστέρι με αποκορύφωμα την τελευταία φάση που έχει σηκώσει πολλή συζήτηση .
Με όσους μιλησα στο γήπεδο ,είδαν παράβαση πάντως.
Ακόμα και οι κιτρινόμαυρων αισθημάτων. . .

*Πολλή ένταση στο κλειστό,με διάφορες εστίες ,που δεν ξέρω κατά πόσο πέρασαν στην μετάδοση. . .

*Με το πέρας της αναμέτρησης οι οργανωμένοι της ΑΕΚ άναψαν καπνογόνα με την ατμόσφαιρα να γίνεται αποπνικτική(το λιγότερο) και την απονομή να λαμβάνει χώρα με. . .νέφος ,ενώ χρειάστηκε αρκετή ώρα να καθαρίσει ο αέρας και να γινει ο αγώνας της Γ ΕΣΚΑ που ήταν προγραμματισμένος για μετά.

*Άλκης Ιωάννου και Καραμπελας μίλησαν στον Ασπρούλια και στην κάμερα του Cosmote Tv ,όπως και οι προπονητές τους.

Οτιδήποτε θέλετε μπορείτε να προσθέσετε.Εγώ θέλω να ξαναδώ το ματς γιατί με τον κακό χαμό που υπήρχε έχασα πολλά.
Παραθέτω τα αρθρα που ανέβασαν ΑΕΚ και Περιστερι αντίστοιχα.

-ΑΕΚ

"Τα "αετόπουλα" του Νίκου Χατζή από την έναρξη της αναμέτρησης είχαν τον έλεγχο του αγώνα. Προηγήθηκαν 11-1 στο 7’, με το 1ο δεκάλεπτο να τελειώνει με στο +11 (19-8). Στο 2ο δεκάλεπτο δεν άλλαξε η εικόνα του ματς. Η ΑΕΚ ανέβασε τη διαφορά στο +12 (26-14), με το ημίχρονο να τελειώνει 37-22.

Στην επανάληψη το Περιστέρι αντέδρασε μείωσε στους δώδεκα πόντους (42-30), στο 25’, 49-42, στο 32’, ενώ δύο λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα έφερε τη διαφορά στους τρεις πόντους (59-56).

Στα τελευταία λεπτά το ματς κρίθηκε στις βολές με την ΑΕΚ να αποδεικνύεται πιο εύστοχη με τους Ρογκαβόπουλο και Ιωάννου, οι οποίοι διαμόφωσαν το τελικό 62-59.

Το «παρών» έδωσε σύσσωμο το Δ.Σ της «Βασίλισσας» προεξάρχοντος του μεγαλομετόχου Μάκη Αγγελόπουλου.

Τα δεκάλεπτα: 19-8, 37-22, 49-34, 62-59.

ΑΕΚ (Νίκος Χατζής): Α. Ιωάννου 9 (1), Βάση 13 (2), Δ. Ιωάννου 3 (1), Μιχαήλ 2, Αλεξάνδρου 6, Ρούσσης, Ζαρκαδούλας 9 (2), Καραβάνας, Φιλιππαίος, Ρογκαβόπουλος 2, Χατζηδάκης 18, Μακαριάδης.

Περιστέρι (Καλαμπόκης): Καράμπελας 11, Βούρτσης 5, Γεωργιάδης 22 (3), Καραμανλής, Μιχάλης 8 (1), Χουγκάζ Ρ. 3, Παπαδόπουλος 4, Ύμερι, Στρογγύλης, Κάδρας 2, Κρασάκης 4. "

-ΓΣ Περιστερίου

"Έφηβοι: Ήττα στις λεπτομέρειες παρά την υπερπροσπάθεια στον τελικό!

Δυστυχώς η ολική ανατροπή που επιχείρησαν οι Έφηβοι του Γυμναστικού Συλλόγου Περιστερίου δεν ολοκληρώθηκε, με την ΑΕΚ να επικρατεί 62-59 στον τελικό των… τελικών, που έγινε στο κλειστό του “Αγ. Θωμά” και να αναδεικνύεται πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ.

Τα παιδιά του Γιάννη Καλαμπόκη πλήρωσαν το κάκιστο πρώτο ημίχρονο, όπου αδίκησαν κατ’ ουσία τον… εαυτό τους, όταν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 37-18.

Ωστόσο, στην επανάληψη έδειξαν ικανοί να φέρουν τα πάνω κάτω, μείωσαν σε 42-30 στην τρίτη περίοδο, ενώ στην τελευταία έφεραν το ματς σε απόσταση βολής (59-56 στο 38).

Με 1/2 βολές έκαναν το 59-57, 19,6΄΄ πριν το φινάλε, με το ματς να έχει αποκτήσει δραματική τροπή, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον ίδιο τρόπο για το 60-57.

Στα 11,5΄, ο Γεωργιάδης με 2/2 βολές έφερε το παιχνίδι στον πόντο 60-59, o Ρογκαβόπουλος, από την άλλη, με 1/2 βολές έκανε το 61-59, και έδωσε ευκαιρία νίκης στον ΓΣΠ.

Οι “κυανοκίτρινοι” μάζεψαν το ριμπάουντ μετά την άστοχη βολή στα 10΄΄ κι ο Καράμπελας διέσχισε το γήπεδο σαν σίφουνας φτάνοντας στο λέι απ για την ισοφάριση.

Το σουτ του ταλαντούχου πλέι μέικερ δεν βρήκε στόχο αλλά κέρδισε δικαίωμα για δυο βολές, με τον πάγκο του Περιστερίου να διαμαρτύρεται έντονα πως έπρεπε να μετρήσει το καλάθι καθώς ένας παίκτης της ΑΕΚ χτύπησε το διχτάκι και το ταμπλό όταν η μπάλα είχε φύγει από χέρια του επιτιθέμενου παίκτη.

Η απόφαση των διαιτητών δεν άλλαξε, κι ο Καράμπελας αστόχησε στην πρώτη βολή, με υπολειπόμενο χρόνο 4΄΄. Στην συνέχεια αστόχησε στην δεύτερη επίτηδες, αλλά το ριμπάουντ κατέληξε σε χέρια παίκτη της ΑΕΚ κι έτσι με 1/2 βολές στην εκπνοή διαμορφώθηκε το τελικό 62-59 που έδωσε στους γηπεδούχους τον τίτλο και την πρόκριση στην τελική εξάδα του Πανελληνίου πρωταθλήματος και στην ομάδα μας την δεύτερη θέση.

Ωστόσο, άπαντες αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την φετινή τους προσπάθεια, που επανέφερε τον ΓΣ Περιστερίου στον αφρό των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ και έδειξε ότι αυτή η ομάδα εκτός από βροντερό παρόν διαθέτει και λαμπρό… μέλλον!

Δεκάλεπτα: 19-8, 37-22, 49-34, 62-59.

ΑΕΚ (Χατζής-Τσεπέλης): Ιωάννου Α 9(1) , Βάση 11(2) , Ιωάννου Δ. 3(1), Μιχαήλ 2 , Αλεξάνδρου 6 , Ρούσσης , Ζαρκαδούλας 11(2), Καραβανάς , Φιλιππαίος , Ρογκαβόπουλος 2 , Χατζηδάκης 18, Μακαριάδης

ΓΣ Περιστερίου (Καλαμπόκης-Σταθάκης): Καράμπελας 11 , Βούρτσης 5 , Γεωργιάδης 22(3) , Καραμανλής , Μιχάλης 8(1) , Χουγκάζ Ρ. 3 , Παπαδόπουλος 4, Ύμερι , Στρογγύλης , Κάδρας 2 , Κρασάκης 4 . "






Αν με ρωτάς,εγώ θα έβαζα τον Πράπα να παίξει κανά 15λεπτο στο εφηβικό.Και πιστευω στα τελικά πρέπει να είναι.
Ειναι ανώτερος πολλών.
Αλλά θα ήταν πολύ άδικο για τα υπόλοιπα παιδιά.
Καληνυχτες.

Σου βγάζω το καπέλο (δεν υπάρχει τέτοιο emoticon). Βέβαια συμπαθείς λίγο περισσότερο το ΓΣΠ, αλλά θέλω πάλι να σου τονίσω ότι οι δύο ομάδες με άλλους προπονητές(βλ.αμερικανούς) θα "έβγαζαν" και θέαμα και ουσία. Μια λεπτομέρεια για τον τελικό. Σουτ από μεσαία απόσταση ξέρει κανείς να κάνει???? Ευχαριστώ που απάντησες με ωραίο τρόπο.
polykos
QUOTE(fairbasket @ Mar 24 2018, 15:41 ) *
Εν ολίγοις, αγαπώ τα παιδιά από αμφότερες τις ομάδες, γιατί είναι ότι καλύτερο έχει να παρουσιάσει η νεολαία μας, και φυσικά λίγο με ενδιέφερε ποιος θα πάρει το τρόπαιο της ανεκδιήγητης ΕΣΚΑ.


Ναι βέβαια κι εγώ τα αγαπώ και δεν μου φταίνε σε τίποτα.
Στο σχόλιο μου όμως μπήκαν κι αυτοί, καθότι ανάμεσά τους υπάρχουν και κάποιοι που έχουν ύφος καρδιναλίων και ανάλογο στυλ κι αν δεν συνειδητοποιήσουν οτι πρέπει να πάψουν να εμπιστεύονται όσους τους "χαιδεύουν", θα τους φάει η μαρμάγκα.
fairbasket
QUOTE (polykos @ Mar 24 2018, 16:36 ) *
Ναι βέβαια κι εγώ τα αγαπώ και δεν μου φταίνε σε τίποτα.
Στο σχόλιο μου όμως μπήκαν κι αυτοί, καθότι ανάμεσά τους υπάρχουν και κάποιοι που έχουν ύφος καρδιναλίων και ανάλογο στυλ κι αν δεν συνειδητοποιήσουν οτι πρέπει να πάψουν να εμπιστεύονται όσους τους "χαιδεύουν", θα τους φάει η μαρμάγκα.

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά δεν ήθελα να το πω.Όλοι τους γνωρίζουμε, αλλά θέλω να πιστεύω , ότι καλό είναι να μην το λέμε, ίσως και να κάνω λάθος, αλλά το προτιμώ με αυτό τον τρόπο,σε αυτήν την ηλικία(βλ.εφηβεία).
Gkos
Απότι φαίνεται, ο Χατζής με διαβάζει 🤔
oldschool
Η Ενωση Φιλαθλητικου Αθλητικου Ομιλου Ζωγραφου, προσκαλει σε ανοιχτες προπονησεις αθλητες γεννηθέντες 2001-2002, με σκοπό να παρακολουθησουν δια ζώσης το αναπτυξιακο προγραμμα της ομάδας και να στελεχωσουν το εφηβικο τμημα στην Α κατηγορια Εφηβων. Οι προπονησεις θα πραγματοποιηθουν Τριτη , Τεταρτη, Πεμπτη 10-12/4 στο κλειστο γυμναστηριο Ζωγραφου. Επικοινωνια: COACH Μελισσαρης Κοσμας 6948629106
mpek
QUOTE (fairbasket @ Mar 24 2018, 16:03 ) *
..." Μια λεπτομέρεια για τον τελικό. Σουτ από μεσαία απόσταση ξέρει κανείς να κάνει???? ..."

Τώρα το κουράζεις πολύ. Όχι μόνο στον τελικό αλλά συνολικά σε όσους αγώνες είδα, σουτ δεν υπάρχει. Ο Αμύντας έπαιζε αποκλειστικά με μπούκες, ελεύθερες βολές και επιθετικά ρημπάουντς. Ο ΠΑΟ τα ίδια: Αν έκλεβε τη μπάλα στην άμυνα λόγω πίεσης, σκοράριζε. Αν όχι, είχε σοβαρό θέμα. ΑΕΚ μόνο ο Ρογκαβόπουλος σούταρε, αυτός όμως το έκανε για όλους. Περιστέρι είχε σοβαρότατο επιθετικό θέμα αλλά είχε την τύχη να βρεθεί ο νεαρός Καραμπελας σε απίστευτη ημέρα με τον ΠΑΟ και πήγε τελικό. Στον αγαπημένο μου Δούκα μόνο η τρέλα του Σακελαρίου έδινε μακρινό σουτ, φυσικά χωρίς τεχνική, έτσι όπως του κατέβαινε.
Υπάρχει τεράστιο έλλειμα στα βασικά του μπάσκετ, όμως οι προπονητές μας επιμένουν να εφαρμόζουν περίπλοκα συστήματα.
fairbasket
QUOTE (mpek @ Apr 6 2018, 09:53 ) *
Τώρα το κουράζεις πολύ. Όχι μόνο στον τελικό αλλά συνολικά σε όσους αγώνες είδα, σουτ δεν υπάρχει. Ο Αμύντας έπαιζε αποκλειστικά με μπούκες, ελεύθερες βολές και επιθετικά ρημπάουντς. Ο ΠΑΟ τα ίδια: Αν έκλεβε τη μπάλα στην άμυνα λόγω πίεσης, σκοράριζε. Αν όχι, είχε σοβαρό θέμα. ΑΕΚ μόνο ο Ρογκαβόπουλος σούταρε, αυτός όμως το έκανε για όλους. Περιστέρι είχε σοβαρότατο επιθετικό θέμα αλλά είχε την τύχη να βρεθεί ο νεαρός Καραμπελας σε απίστευτη ημέρα με τον ΠΑΟ και πήγε τελικό. Στον αγαπημένο μου Δούκα μόνο η τρέλα του Σακελαρίου έδινε μακρινό σουτ, φυσικά χωρίς τεχνική, έτσι όπως του κατέβαινε.
Υπάρχει τεράστιο έλλειμα στα βασικά του μπάσκετ, όμως οι προπονητές μας επιμένουν να εφαρμόζουν περίπλοκα συστήματα.

Asta na pane.......

QUOTE (Gkos @ Apr 5 2018, 19:15 ) *
Απότι φαίνεται, ο Χατζής με διαβάζει 🤔

Σε διαβάζει σίγουρα, και νομίζω ότι πήρε και το τρόπαιο(επαξίως) που αθλοθέτησες για τους προπονητές της τετράδας.
KingCrimson
λογικα θα χει. εδω ειχε η ΕΚΑΣΘ
fairbasket
QUOTE (mpek @ Apr 6 2018, 09:53 ) *
Τώρα το κουράζεις πολύ. Όχι μόνο στον τελικό αλλά συνολικά σε όσους αγώνες είδα, σουτ δεν υπάρχει. Ο Αμύντας έπαιζε αποκλειστικά με μπούκες, ελεύθερες βολές και επιθετικά ρημπάουντς. Ο ΠΑΟ τα ίδια: Αν έκλεβε τη μπάλα στην άμυνα λόγω πίεσης, σκοράριζε. Αν όχι, είχε σοβαρό θέμα. ΑΕΚ μόνο ο Ρογκαβόπουλος σούταρε, αυτός όμως το έκανε για όλους. Περιστέρι είχε σοβαρότατο επιθετικό θέμα αλλά είχε την τύχη να βρεθεί ο νεαρός Καραμπελας σε απίστευτη ημέρα με τον ΠΑΟ και πήγε τελικό. Στον αγαπημένο μου Δούκα μόνο η τρέλα του Σακελαρίου έδινε μακρινό σουτ, φυσικά χωρίς τεχνική, έτσι όπως του κατέβαινε.
Υπάρχει τεράστιο έλλειμα στα βασικά του μπάσκετ, όμως οι προπονητές μας επιμένουν να εφαρμόζουν περίπλοκα συστήματα.

Ξανα-απαντώ γιατί υπάρχουν και συστήματα που δεν βγαίνουν.....astanapane!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.