Help - Search - Members - Calendar
Full Version: OverplayBet: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alexmei
εγώ έπιασα ένα φοβερό 32!!! όπως του Μάτζικ Τζόνσον... (ποιον κοροϊδεύω; sad.gif )
Pierce
η ολυμπια και ο παοκ με ψιλοεσωσαν και δεν ηταν μεγαλη η πλυμηρα ευτυχως. οι 2 απο πανω μου εχουν λιγοτερα πασα 19.gif 19.gif το 50 (τοσο επιασα νομιζω) ειναι συμπαθητικο
thrylos7
Μακράν η πιο δύσκολη αγωνιστική...

Μόνο για το Άρης - ΑΕΛ μπορείς να είσαι σίγουρος...

Τελικά έβαλα ότι θα κερδίσει ο Απόλλων... ο Μακεδονικός είναι κάτι παραπάνω από αποδεκατισμένος.

Αν ήταν να δω ένα ματς, θα επέλεγα το Ολύμπια - Πανελλήνιος.
Pierce
δεν νομιζω να ειναι σαν το βατερλο της προηγουμενης αγωνιστικης... εχει μακραν πιο ευκολα ματς. ο Παο δεν υπαρχει περιπτωση να χασει οπως και ο ολυμπιακος οπως και η αεκ(?) και ο παοκ. το δυσκολο ειναι στις διαφορες νομιζω. ο παο μπορει να κερδισει με 3 μπορει και με 20
dizzy_fingers
Η προηγούμενη αγωνιστική, βάσει αποτελεσμάτων μάλλον η πιο απρόβλεπτη ήταν παρά η πιο δύσκολη.
thrylos7
QUOTE
εχει μακραν πιο ευκολα ματς. ο Παο δεν υπαρχει περιπτωση να χασει οπως και ο ολυμπιακος οπως και η αεκ(?) και ο παοκ. το δυσκολο ειναι στις διαφορες νομιζω. ο παο μπορει να κερδισει με 3 μπορει και με 20


Δε νομίζω ότι είναι τόσο εύκολα τα πράγματα... κυρίως για τον Ολυμπιακό, αλλά και για τον ΠΑΟ. Η ΑΕΚ έχασε (χαρ χαρ!) και του ΠΑΟΚ ήταν από τα πιο εύκολα σημεία.

Δυστυχώς (για την τελική μου πρόβλεψη) κέρδισε ο Μακεδονικός... αν το είχα πιάσει και αυτό...
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Dec 16 2006, 06:01 PM) *
Δυστυχώς (για την τελική μου πρόβλεψη) κέρδισε ο Μακεδονικός... αν το είχα πιάσει και αυτό...


Βρε κουφαλα..επιασες το Αιγαλεω?? ohmy.gif 41.gif

Eγω ξεχασα(δεν προλαβα βασικα) να παιξω αυτη την βδομαδα!Ισως μου βγει και σε καλο..
sihainas
εγώ που τον είχα παίξει 1 τον Μακεδονικο και τελευταία στιγμή τον άλλαξα; καλά το Αιγάλεω δεν το έπιασα... όπως δεν έπιασα και την ολυμπιάδα... δλδ... άστα να πάνε tongue.gif Mόνο τον Αρη έπιασα...όχι όμως και την διαφορά...
Pierce
αεκ μας κρεμασε. ο απολλωνας μας κρεμασε. ο παοκ κερδισε με λιγους ποντους. τουλαχιστον επιασα τη διαφορα με τον αρη.ας δουμε τι θα γινει αυριο...
nash
Κι εγώ ευτυχώς που πήγα πάσο...
Pierce
χασαμε και τον ολυμπιακο. ας μας σωσει η παναθα... αντιο 2αδα sad.gif
η ολυμπια γινεται σταθερη δυναμη παντως...(μας κρατησε απο τη φουντα)
Dromeas7
Πολύ κουβάς πάντως!Ευτυχώς που επιασα το Αιγάλεω.Τρελή εμπνευση πρέπει να είχα!
Alexmei
πω... δεύτερο σκορ κάτω από 40 για μένα μέσα σε 2 βδομάδες sad.gif sad.gif sad.gif
Pierce
41?? μα ειναι δυνατον 41?? οχι γαμωτο! πρωτη φορα τοσο χαμηλο.τεσπα ελπιζω να επανελθω στις πρωτες θεσεις...
thrylos7
Σ' αντίθεση μ' εμένα που ανεβαίνω... tongue.gif

Έτσι είναι αν παίζεις να κερδίσει ο ΠΑΟ... biggrin.gif
Anaz
Τι εγινε εδω ρε παιδια..?Το'χα ξεχασει το παιχνίδι,ποσταρα μια φορα κ βγηκα πρωτος?? w00t.gif shot.gif
Ωραια τώρα απο προτελευταιος ειμαι 4ος απ'το τέλος.. tongue.gif
weirdo1977
Κάτω από την ένατη θέση γίνετε σκοτωμός... Warrior τι συμβαίνει φιλε μου ? κάθε πέρσι k καλύτερα βλέπω tongue.gif
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ Dec 19 2006, 11:39 PM) *
Κάτω από την ένατη θέση γίνετε σκοτωμός... Warrior τι συμβαίνει φιλε μου ? κάθε πέρσι k καλύτερα βλέπω tongue.gif


Ως γνωστον....ξεκιναω πολυ ασχημα την χρονια! tongue.gif
(Φετος το παρακανα λιγο βεβαια biggrin.gif)


Θα ανακαμψω με το νεο ετος... cool.gif

Φτιαξε με εσυ,φτιαξε με!! 19.gif
Κατι τετοια μου λεγες και περυσι και τερματισα στην 3η θεση πολυ χαλαρα... rolleyes.gif
dizzy_fingers
Φέτος τρως την σκόνη μου Κώστα 30.gif.


19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
Warrior
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 20 2006, 02:00 PM) *
Φέτος τρως την σκόνη μου Κώστα 30.gif.
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif


Αυτο ειναι που δεν μπορω να χωνεψω με τιποτα!! 19.gif

Να με παιρνανε καποιοι αλλοι...ναι!Αλλα οχι και συ!!Και μαλιστα 8 θεσεις πιο πανω!!! 40.gif
tongue.gif tongue.gif
thrylos7
Μ' "ερέθιζε" πολύ να βάλω 2 την ΑΕΚ... έτσι κι έπραξα.. (και ησύχασα biggrin.gif )

Μαζί και τον Πανελλήνιο...

Με τόση φόρα λίγο έλειψε να βάλω διπλό και τον Μακεδονικό... ή να το αλλάξω; icon_drunk.gif
dizzy_fingers
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1
Πανελλήνιος - Άρης 2
Μαρούσι - Πανιώνιος 1
Απόλλων - Ολύμπια 2
ΑΕΛ - Ολυμπιάδα 1

Οποιαδήποτε απόκλιση από αυτές τις προβλέψεις, θα σας στείλει με μαθηματική ακρίβεια στον κουβά. cool.gif





banana.gif
sihainas
κάτι πρέπει να κάνω... πάλι ξέχασα να "προβλέψω" tongue.gif ohmy.gif rolleyes.gif unsure.gif wacko.gif stypid.gif
Pierce
και εγω που προβλεψα τι καταλαβα... 69.gif
liolias
Οσοι εχουν πασα μηδεν διαγραφονται??
Pierce
οσοι εχουν μειον πασα διαγραφονται
dizzy_fingers
Αν έχεις 0 πάσα τότε δε μπορείς να λείψεις άλλη αγωνιστική.

Καλά τα πήγα αυτήν την εβδομάδα, τα έπιασα όλα εκτός από το διπλό (όπως φαίνεται) της Ολυμπιάδας gdi.gif...
liolias
Και γω τα πηγα καλα μετα απο καιρο και χτυπησα δευτερη θεση cool.gif
Anaz
Koιτα που έφτασα στη μέση της βαθμολογίας..Θ'αρχίσω να το παίρνω στα σοβαρα το παιχνίδι μου φαίνεται.. 19.gif
Air Kef
Τελευταιος ε;;

Χμ..Αυτο ειναι ντροπή!Θα αυτοαποβληθω απο το παιχνιδι μου φαινεται.
Papaloukas 4 ever
Super, για αυτή την εβδομάδα, σας γείωσα όλους laugh.gif laugh.gif (εντάξει, ΟΚ, τις άλλες εβδομάδες είχα πάρει τα ... 19.gif peace.gif ).
Πάντως, σχετικά με ερώτημα, dizzy, που είχε υποβληθεί κάποια στιγμή παλαιότερα, θα μπορούσε κάποιος, έτσι όπως γράφουμε τις βαθμολογίες έπειτα από κάθε αγωνιστική, να αντιγράφει τις προβλέψεις αμέσως μετά το κλείδωμα της κάθε αγωνιστικής. Όχι, τίποτα άλλο, αλλά δεν θυμάμαι τώρα τι πρόβλεψα και έπιασα το 81.
thrylos7
Οι εκπλήξεις (που έβαλα και δεν έγιναν) με ξαναέριξαν χαμηλά... Κάτι πρέπει να γίνει..

Η Ολύμπια και ο Μακεδονικός θα με σώσουν... rolleyes.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Papaloukas 4 ever @ Jan 8 2007, 09:44 AM) *
Πάντως, σχετικά με ερώτημα, dizzy, που είχε υποβληθεί κάποια στιγμή παλαιότερα, θα μπορούσε κάποιος, έτσι όπως γράφουμε τις βαθμολογίες έπειτα από κάθε αγωνιστική, να αντιγράφει τις προβλέψεις αμέσως μετά το κλείδωμα της κάθε αγωνιστικής. Όχι, τίποτα άλλο, αλλά δεν θυμάμαι τώρα τι πρόβλεψα και έπιασα το 81.

Από του χρόνου όλα θα φτιάξουν.
Φέτος είναι η πρώτη χρονιά που τρέχει το παιχνίδι σε php και είναι λογικό να υπάρχουν μερικά προβλήματα κι ελλείψεις.

Hurray for Hagi, που κατέκτησε την κορυφή!!!!!!
Pierce
sihaina ποσταρες προβλεψεις απο τωρα για να μην το ξαναξεχασεις? tongue.gif

και νεο σταφ στο παιχνιδακι βλεπω.στατιστικα στοιχεια.ευγε ντιζι 41.gif
sihainas
σε λίγο θα αποκλειστώ άμα πάω έτσι οπότε... καλύτερα από τώρα παρά πάλι να το αφήσω για την τελευταία στιγμή και να το ξεχάσω tongue.gif ugly8.gif
dizzy_fingers
QUOTE(pierce21 @ Jan 8 2007, 07:11 PM) *
και νεο σταφ στο παιχνιδακι βλεπω.στατιστικα στοιχεια.ευγε ντιζι 41.gif

Ένα μικρό "παυσίπονο" για να βγάλουμε τη χρονιά με το "κουτσό" overplaybet μέχρι να γίνει η μεγάλη ανανέωση του χρόνου.
Επίσης, όταν σε ένα ματς έχουμε 100% το ένα αποτέλεσμα, μη δίνετε σημασία στο άλλο όσο και να του δίνει. 0% είναι.

Στην αγωνιστική που μας πέρασε, το φόρουμ (δηλαδή ο μέσος όρος των προβλέψεών μας) έπιασε τα αποτελέσματα των 6 από των 7 παιχνιδιών wink.gif.
Όχι άσχημα παίδες. 41.gif
liolias
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 8 2007, 11:43 PM) *
Στην αγωνιστική που μας πέρασε, το φόρουμ (δηλαδή ο μέσος όρος των προβλέψεών μας) έπιασε τα αποτελέσματα των 6 από των 7 παιχνιδιών wink.gif.
Όχι άσχημα παίδες. 41.gif


Ε μα λογικο ειναι.. μπρικια κολαμε?? tongue.gif
hagi
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 8 2007, 11:04 PM) *
Hurray for Hagi, που κατέκτησε την κορυφή!!!!!!


Ευχαριστώ Dizzy.... biggrin.gif Προς το παρόν μάλλον όμως γιατί έχω χαλάσει αρκετά πάσα...Θα το παλέψω όμως..

Απολαμβάνω τη μοναξιά της κορυφής πάντως.... tongue.gif 41.gif
liolias
Για να δουμε τι θα δουμε αυτην την αγωνιστικη.. Παντως πιο πολυ με προβληματιζει το Ολυμπιάδα Πατρών-Πανελλήνιος.. Μαλλον θα το βαλω στην τυχη..
Air Kef
Ολυμπιαδα.
dizzy_fingers
Πολύς κόσμος προβληματίζεται από αυτό, αλλά έχω την αίσθηση ότι θα έρθει κι από αλλού έκπληξη.
Όχι Κεφ, δε θα είναι η Ολύμπια tongue.gif.

Μακεδονικός, ΑΕΛ, ΠΑΟΚ καραδοκούν...
thrylos7
Μάλλον η πρώτη αγωνιστική που βάζω 7 άσσους...

Τελικά ούτε ο Air πιστεύει στην Ολύμπια κι έμεινα μόνος... rolleyes.gif

Συνολικά πάντως, η πρόβλεψη της πλειοψηφίας αγγίζει το 100% για κάθε ματς...

Με φοβίζει όμως, που στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ υπάρχουν μόνο 1.
dizzy_fingers
Με αυτόν τον Ολυμπιακό...όλα είναι πιθανά.
dizzy_fingers
Λοιπόν....ακολούθησα πιστά (εκτός από το ματς Ολυμπιάδα-Πανελλήνιος όπου έβαλα διπλό) τις προβλέψεις όλων των μελών του φόρουμ, σε σημεία και διαφορές.

Για να δούμε τί ψάρια θα πιάσουμε biggrin.gif.
Pierce
ο αστον εβαλε την αεκ διπλο....
ελπιζω να το εκανε για γουρι και να μην το πιστευει sad.gif
Warrior
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 13 2007, 01:52 PM) *
Λοιπόν....ακολούθησα πιστά (εκτός από το ματς Ολυμπιάδα-Πανελλήνιος όπου έβαλα διπλό) τις προβλέψεις όλων των μελών του φόρουμ, σε σημεία και διαφορές.

Για να δούμε τί ψάρια θα πιάσουμε biggrin.gif.


Mπορουμε να κρατησουμε καπου-καπως τις προβλεψεις της αγωνιστικης Σπυρο??
dizzy_fingers
Μόνο χειροκίνητα (με copy paste, η ο καθένας να τα κρατάει μόνος του). Από του χρόνου θα αλλάξει αυτό, μαζί με πολλά άλλα.
Τα έχουμε ξαναπεί βρε ξεχασιάρη tongue.gif.


EDIT: Αν μπείτε να δώσετε τις προβλέψεις σας θα δείτε ότι έχει προεπιλεγμένες κάποιες. Αυτές είναι οι προβλέψεις της προηγούμενης αγωνιστικής. Οπότε εμμέσως μπορείτε να τις τσεκάρετε κάπως.
thrylos7
To διπλό του Αμαρουσίου στην Κοζάνη μετράει ως +12; Παρά τις 2 παρατάσεις δηλαδή;

Ναι, μάλλον έτσι είναι. Δεν αναφέρουν κάτι οι οδηγίες. Μεγάλη αδικία... Θα διαμαρτυρηθώ στον ΑΣΕΑΔ (πού το θυμήθηκα αυτόν; )

Να το έχουμε υπόψη μας για του χρόνου πάντως.
christos
QUOTE
To διπλό του Αμαρουσίου στην Κοζάνη μετράει ως +12; Παρά τις 2 παρατάσεις δηλαδή;
TI????? w00t.gif ohmy.gif shot.gif Πλακα κανετε!! Εγω το είχα παιξει διπλό με διαφορα 0..!Τοτε η διαφορα 0 γιατί υπάρχει..?? rolleyes.gif Οπως επίσης και την Αεκ ασσο με +6.. είδατε τα σκούρα,κ τρομαξατε κ αρχισατε τον πόλεμο..??Δεν θα λυγίσω.. shot.gif
Warrior
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 13 2007, 04:13 PM) *
Μόνο χειροκίνητα (με copy paste, η ο καθένας να τα κρατάει μόνος του). Από του χρόνου θα αλλάξει αυτό, μαζί με πολλά άλλα.
Τα έχουμε ξαναπεί βρε ξεχασιάρη tongue.gif.


Eννοω με τη μορφη που ποσταρεις τις βαθμολογιες καθε αγωνιστικης:

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=1909

Δεν γινεται,ε??

Θυμαμαι που το συζηταγαμε παλι,αλλα δεν σε ειχα ρωτησει αν μπορεις να το κανεις ετσι... smile.gif

Χρηστο δυστυχως ετσι ειναι!Δεν το εχουμε διευκρινισει στις οδηγιες...αλλα αυτο ισχυε και σε ολες τις αλλες
περιπτωσεις που ειχαμε παραταση φετος και τα προηγουμενα χρονια.

Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει τροπος στο συστημα να υπολογισει τις βαθμολογιες διαφορετικα,ετσι οπως
εχει στηθει το παιχνιδι.Γιατι αν παρουμε τελικο αποτελεσμα ισοπαλια....πως θα υπολογιστουν οι βαθμολογιες
των μελων?Ποιον θα θεωρησουμε νικητη και πως θα μοιραστουν οι βαθμοι?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.