Help - Search - Members - Calendar
Full Version: OverplayBet: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
dizzy_fingers
Υπολογίστηκε και η 7η αγωνιστική.
Δεν άλλαξαν πολλά πράγματα. Αν, όμως, ο tsaousides δε συμμετάσχει στις επόμενες δύο αγωνιστικές, αυτόματα θα αποκλειστεί.

Εφόσον συμβεί κάτι τέτοιο, οι μνηστήρες της πρώτης θέσης θα είναι πολλοί.... wink.gif
liolias
Ποσες αγωνιστικες πρεπει να μην συμμετασχει καποιος για να αποκλιστει??
dizzy_fingers
6
Για περισσότερα, στις οδηγίες smile.gif.
Air Kef
Ξέρει κανενας σε τι κατάσταση θα είναι ο Μακεδονικός;
dizzy_fingers
Κάκιστη, χωρίς τους αμερικάνους του.
Έπαιξα τον ΠΑΟΚ +18. Δεν υπάρχει περίπτωση να ξανακάνει καλή εμφάνιση ο Μακ, ειδικά ενάντια στον φορμαρισμένο ΠΑΟΚ.
liolias
Με τον Παοκ μην εισαι ποτε πολυ σιγουρος.
dizzy_fingers
Γι'αυτό τον έπαιξες +12 tongue.gif?
Υπάρχει κι ένα όριο στα πράγματα...ο ΠΑΟΚ δεν είναι φόβητρο, αλλά απέναντι στον Μακεδονικό όπως είναι τώρα, δε θα συναντήσει πρόβλημα.
liolias
Και ο Μακεδονικος ομως εκανε φοβερη εμφανιση.
dizzy_fingers
Απέναντι στο Αιγάλεω, όμως, που όποτε έφευγε από την έδρα του πήγαινε για τουρισμό (δεν έχει κερδίσει ούτε έναν αγώνα εκτός έδρας).
Και είπαμε, Ντόμπινς λείπει και ο Ραλίμι αμφίβολος.

Πάμε ένα στοίχημα οι δυό μας? Όποιος πιάσει πιο κοντά τη διαφορά κερδίζει biggrin.gif.
Αν χάσω, θα βάλω στην υπογραφή μου για μία βδομάδα το εξής:
"Obey liolias, the bet master 77.gif "

Σοβαρά. Έτσι, για να ανεβαίνει ο πυρετός του παιχνιδιού biggrin.gif.
liolias
OK μεσα. Και εγω θα γραψω
"O VINCE CARTER ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΜΠΑΣΚΕΤ. ΑΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΙΝΚΓ ΠΟΝΓΚ"
dizzy_fingers
laugh.gif
ΜΕΣΑ!
biggrin.gif
(το "καραγκιόζης" δε χρειάζεται smile.gif )
liolias
Χαχα δεν νομιζω να το πιστεψατε οτι θα το εγραφα!! Παντως το στοιχημα ισχυει κανονικα!!

QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 25 2006, 05:03 AM) *
Αν χάσω, θα βάλω στην υπογραφή μου για μία βδομάδα το εξής:
"Obey liolias, the bet master 77.gif "


Μμμ καλη μου ακουγετε η νεα σου υπογραφη ε dizzy??
dizzy_fingers
Ετοιμάσου να αλλαξοπιστήσεις μικρέ 19.gif!
thrylos7
dizzy wins... με 30+ θα κερδίσει ο ΠΑΟΚ...
Warrior
Προσοχη!!

Τα μελη Danilovic,Sir Charles,NRZ,Panos1,Crossover,themos,berry,Crazy Water δεν εχουν
δικαιωμα για αλλο πασο και πρεπει να ποσταρουν οπωσδηποτε τις προβλεψεις τους για την αγωνιστικη,
αλλιως θα αποκλειστουν απο την τελικη βαθμολογια....

Στις 5μμ. θα κλειδωθει η δυνατοτητα...
thrylos7
Μόνο με 22... Δεν το κυνήγησε για παραπάνω βέβαια...

Περιμένω την υπογραφή του liolia...
liolias
Πληροφοριες αναφερουν οτι λιγες ωρες πριν τον αγωνα οι υπευθυνοι της ομαδας του Μακεδονικου δεχτηκαν υποπτο τηλεφωνημα απο καποιον ονομαζομενο Σπυρο και τα μεχρι τωρα στοιχεια αναφερουν απειλες για αλλοιωση αποτελεσματος.Οποτε το στοιχημα δεν μπορει να ισχυσει. (Dizzy στην επομενη αγωνιστικη ετοιμασου για νεο στοιχηματακι mad.gif )
Alexmei
χαλαρά δν μιλάς σοβαρά έτσι;... tongue.gif
dizzy_fingers
QUOTE(liolias @ Nov 26 2006, 12:51 AM) *
Πληροφοριες αναφερουν οτι λιγες ωρες πριν τον αγωνα οι υπευθυνοι της ομαδας του Μακεδονικου δεχτηκαν υποπτο τηλεφωνημα απο καποιον ονομαζομενο Σπυρο και τα μεχρι τωρα στοιχεια αναφερουν απειλες για αλλοιωση αποτελεσματος.Οποτε το στοιχημα δεν μπορει να ισχυσει. (Dizzy στην επομενη αγωνιστικη ετοιμασου για νεο στοιχηματακι mad.gif )

19.gif 19.gif 19.gif
Έχω την πειστικότητά μου... 19.gif

Άντε, πού είναι η υπογραφή? Την περιμένω... rolleyes.gif
thrylos7
Πολλοί έχουν -1 πάσα προς χρήση ε;

Παίζετε ρε, θα μ' αφήσετε τελευταίο... biggrin.gif
Alexmei
δεν μπορούν να σημετάσχουν έτσι; και ο τσάο που είναι στην κορυφή έχει 0 πάσα προς χρήση... wav.gif (χωρίς παρεξήγηση)
dizzy_fingers
Ναι, παρόλο που τους δείχνει, δε νομίζω να μπορούν να συμμετάσχουν. Πρέπει να φτιάξω το πρόγραμμα για να τους σβήνει από το παιχνίδι.

Ο tsao έχει 0 πάσα, δηλαδή μπορεί να παίζει από τώρα μέχρι να τελειώσει το παιχνίδι, αρκεί να μη λείψει ούτε μία αγωνιστική. Αν λείψει άλλη μία, τότε αποκλείεται.
Air Kef
Λιολιας τι έγινε,δν τηρουμε τις υποσχέσεις μας;;


Μυριζομαι πολλά πάσα αυτην την αγωνιστικη ή απλά περιμενετε τελευταία στιγμη για να ψηφισετε;
dizzy_fingers
liolia 30.gif
tongue.gif biggrin.gif peace.gif

Είναι δύσκολη αυτή η αγωνιστική...τα Μακεδονικός-ΑΕΛ και Ολύμπια-ΠΑΟΚ είναι ματς φωτιά, βάλε και τη μαντεψιά της διαφοράς των ματς των ΠΑΟ και ΟΣΦΠ, αμέσως μπορεί να πέσεις πολύ χαμηλά.
Εγώ θα το ρισκάρω όμως biggrin.gif.

Εν τω μεταξύ ενώ όλος ο κόσμος λέει ότι θα χάσει η ΑΕΚ, εγώ γιατί πιστεύω το αντίθετο? 39.gif
Σίγουρα, αν έπαιζα με λεφτά, δε θα το άγγιζα καν αυτό το τελευταίο ματς.
Pierce
οντως πολυ δυσκολη αγωνιστικη θα παρω το δευτερο πασο μου....
sihainas
Γενικά πάντως το να μαντέψεις τις δαφορές στα ματς ΟΣΦΠ και ΠΑΟ είναι πολύ δύσκολο...καθώς μπορεί να κερδίσουν με 25... μπορεί με 50 (βλ. Αιγάλεω) μπορεί και να το κάνουνε ντέρμπι το ματς (ειδικά ο Ολυμπιακός) τουλάχιστον έχουν σχεδόν σίγουρη τη νίκη...
Air Kef
Δν μπορώ να αποφασίσω..

Μαλλον 2ο πάσο κι εγώ..
liolias
QUOTE(Air Kef @ Dec 1 2006, 03:49 PM) *
Λιολιας τι έγινε,δν τηρουμε τις υποσχέσεις μας;;


Φυσικα και την τηρησα.Δεν βλεπω σε καποιο ποστ μου να αναφερω για ποσο καιρο ομως. 19.gif 19.gif 19.gif
dizzy_fingers
Δεν πειράζει μωρέ...ούτως ή άλλως δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από εσένα 30.gif.

19.gif
dizzy_fingers
Αφού φτιάξαμε το πρόγραμμα και καθαρίσαμε τη βαθμολογία από τους χρήστες που δε θα έπρεπε κανονικά να εμφανίζονται (όσοι είχαν δηλαδή περάσει το όριο των επιτρεπόμενων απουσιών) και αφού ο tsaousides μας άφησε και αυτομάτως αποκλείστηκε, έχουμε μία νέα τάξη πραγμάτων στο overplaybet.

Πρώτος, λοιπόν, είναι ο Achilleas13 που δεν έπαιξε αυτήν την αγωνιστική και ανέβηκε στην κορυφή με μέσο όρο 63,20.
Σε απόσταση αναπνοής ακολουθεί ο pierce21 με 61,00 και στην 3η θέση βρίσκεται ο 07macijauskas με 60,25.
Καταλαβαίνετε πως δε θέλει και πολύ να ανατραπεί η κατάσταση αφού ακόμα και όσοι έχουν μέσο όρο γύρω στο 50 μπορούν ακόμα και τώρα να τον ανεβάσουν...
Pierce
τι εχει γινει στο OverplayBet? πηγα να κανω τις μαγικες μου προβλεψεις biggrin.gif και ειχε μονο επιλογες για μοντερατορς
dizzy_fingers
huh.gif
Δεν ξέρω τί συμβαίνει...θα το φτιάξω αύριο, γιατί δε βρίσκομαι σπίτι μου αυτή τη στιγμή.

Μέχρι τότε μην ποστάρετε.
dizzy_fingers
Τελικά, για λόγους ασφαλείας απενεργοποίησα το πάνω μενού για να μη μπορεί να μπει κανείς κακόβουλος και να κάνει κάποια ζημιά.
Το κακό είναι ότι δε μπορείτε να μπείτε ούτε στο fantasy ούτε στο arcade.

Κάντε υπομονή μέχρι αύριο wink.gif.
dizzy_fingers
Όλα είναι ΟΚ πια biggrin.gif.
Μπορείτε να μπείτε στα παιχνίδια και να παίξετε.

Σε ευχαριστώ pierce που μου το επισήμανες έγκαιρα smile.gif και δεν είχαμε ιστορίες.
Pierce
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 6 2006, 09:15 PM) *
Όλα είναι ΟΚ πια biggrin.gif.
Μπορείτε να μπείτε στα παιχνίδια και να παίξετε.

Σε ευχαριστώ pierce που μου το επισήμανες έγκαιρα smile.gif και δεν είχαμε ιστορίες.

οι υπηρεσιες μου στην διαθεση σας μεγαλιοτατε biggrin.gif biggrin.gif
liolias
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 2 2006, 05:47 PM) *
Δεν πειράζει μωρέ...ούτως ή άλλως δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από εσένα 30.gif.

19.gif

Λαθος κανεις. Εγω κραταω τα στοιχηματα.
dizzy_fingers
Αφού σε έκραξε το μισό φόρουμ rolleyes.gif...
Pierce
ποιος λεει αυτα τα αναληθη πραγματα? biggrin.gif εμεις τον κραξαμε? rolleyes.gif
liolias
QUOTE(pierce21 @ Dec 7 2006, 07:09 PM) *
ποιος λεει αυτα τα αναληθη πραγματα? biggrin.gif εμεις τον κραξαμε? rolleyes.gif

Μπα καθολου ρε. Κατι mother russia στο msn μονο tongue.gif .
dizzy_fingers
Άλλη τρελή αγωνιστική...
Πρέπει να το πάρουμε απόφαση μάλλον πως από εδώ και πέρα θα έχουμε τουλάχιστον 2 ντέρμπυ ανά αγωνιστική.
Λογικό είναι αν αναλογιστούμε ότι πολλές ομάδες κυνηγούν τους ίδιους στόχους.

Για αυτήν την εβδομάδα, λοιπόν, το μενού έχει ασφαλώς το περίφημο ΠΑΟΚ-Άρης αλλά κι ένα άλλο τοπικό ντέρμπυ, αυτό του θεσσαλικού κάμπου, το ΑΕΛ-Ολύμπια.
Αν βρισκόμασταν 5 χρόνια πριν, θα είχαμε κι ένα ακόμα ντέρμπυ, το ΟΣΦΠ-ΑΕΚ, αλλά... unsure.gif
thrylos7
Όπως επίσης και το Αιγάλεω - Ολυμπιάδα και ίσως το Παναθηναϊκός - Πανιώνιος. Αν και τα έβαλα και τα δύο 1, δε μπορεί, ένα διπλό θα βγει.
dizzy_fingers
Όντως...
Η Oλυμπιάδα έχει και Μπουντούρη τώρα, ο οποίος τα πήγε πολύ καλά μεσοβδόμαδα στην Ευρώπη.
Pierce
λοιπον. μαρουσι μας κρεμασε. ο ολυμπιακος κερδισε με μικρη διαφορα, ο πανελληνιος και αυτος κερδισε με ελαχιστους ποντους τουλαχιστον με εσωσε η ολυμπια που κερδισε και με διαφορα καπου εκει που ειχα δηλωσει. για να δουμε αυριο...
sihainas
Πειράζει που για 2η φορά ξεχνάω να ποντάρω; χαχα... θα ξεμείνω από πάσα στο τέλος και όταν δεν θα θέλω να ποντάρω δεν θα μπορώ...
Warrior
Tυχερος εισαι!!! biggrin.gif

Σφαγη εγινε αυτη την αγωνιστικη.... sad.gif
Pierce
QUOTE(thrylos7 @ Dec 9 2006, 01:43 PM) *
Όπως επίσης και το Αιγάλεω - Ολυμπιάδα και ίσως το Παναθηναϊκός - Πανιώνιος. Αν και τα έβαλα και τα δύο 1, δε μπορεί, ένα διπλό θα βγει.

προφητικος.... βγηκε το πρωτο διπλο και τι διπλο ΔΙΠΛΟΥΡΑ... οποιος πηρε πασο σωθηκε,θα πατωσουμε στην αγωνιστικη αλλα θα επανλθω δημιτρελλος με τις προβλεψεις μου 19.gif
Alexmei
πω! και το καλοσκεφτόμουν το πάσο σήμερα!!!! sad.gif
dizzy_fingers
Μεγάλος κουβάς... sad.gif
liolias
Ελεος ρε απο 4ος πηγα 9ος.Ολοι πασο πηγατε? tongue.gif Μεγαλος κουβας ρε παιδια.
Anaz
καλα αυτο το'χα ξεχασει τελειως!Ευτυχως μαλλον το προλαβα στο τσακ γιατι δεν εχω αλλο πασο!Πρεπει βεβαια να πατωσα γιατι με βλεπω προτελευταιο... laugh.gif
dizzy δεν μπορω να δω την βαθμολογια της αγωνιστικης?Μονο το Μ.Ο.?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.