Help - Search - Members - Calendar
Full Version: OverplayBet: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
thrylos7
QUOTE
Ποιον θα θεωρησουμε νικητη και πως θα μοιραστουν οι βαθμοι?

Θα μετράει η "απόσταση" των πόντων, ανεξαρτήτως προβλεπόμενου αποτελέσματος... Αυτό βέβαια από του χρόνου, που θα βρούμε και το ειδικό μάλλον σκορ για τέτοιες περιπτώσεις. Ελπίζω δηλαδή... biggrin.gif
christos
QUOTE
Ποιον θα θεωρησουμε νικητη και πως θα μοιραστουν οι βαθμοι?
Nικητής ειναι αυτος που προεβλεψε διαφορα 0, και ανάλογα απ'το ποσο απεχουν οι υπολοιποι απο αυτο υπολογίζονται οι βαθμοί..
QUOTE
Αυτό βέβαια από του χρόνου, που θα βρούμε και το ειδικό μάλλον σκορ για τέτοιες περιπτώσεις.
Και ο πόλεμος συνεχίζεται... Η παράγκα των mod δεν θα περάσει!! shot.gif
dizzy_fingers
Δεν καταλαβαίνω γιατί να μη μετράει το σκορ της παράτασης.
Μπάσκετ είναι βρε παιδιά, όχι ποδόσφαιρο.
christos
Πιασαμε κ το +4 της Ολυμπιαδας.ο Ολυμπιακος με πούλησε για εναν πόντο..
QUOTE
Δεν καταλαβαίνω γιατί να μη μετράει το σκορ της παράτασης.
Μπάσκετ είναι βρε παιδιά, όχι ποδόσφαιρο.
Mα στο στοιχημα δεν μετραει.. wink.gif Δεν θα περααα, δεν θα περάσει ο φασισμός!!!! shot.gif
thrylos7
Η περίπτωση του Μακεδονικού με το Μαρούσι είναι το καλύτερο παράδειγμα.. Δεν είναι άδικο να πάρει περισσότερο κάποιος πού το έπαιξε διπλό για 20 πόντους από άλλον που το έπαιξε ας πούμε άσσο για 2;
christos
Εσυ τί το'παιξες για να σου πώ.. tongue.gif
Παντως εχεις δίκιο!
dizzy_fingers
Δε μας νοιάζει τί κάνει το στοίχημα, εμείς εδώ έχουμε δικούς μας κανόνες tongue.gif.

Τί προτείνετε να γίνει για να διορθωθεί αυτό το bug (το οποίο θα ισχύσει από του χρόνου βεβαίως)?
christos
QUOTE
εμείς εδώ έχουμε δικούς μας κανόνες
Το'χουμε καταλάβει!! shot.gif
QUOTE
Τί προτείνετε να γίνει για να διορθωθεί αυτό το bug (το οποίο θα ισχύσει από του χρόνου βεβαίως)?
Χτυπα κι άλλο,θα τ'αντεξω,δεν πεθαινω έτσι απλά θα παλέψω...!!!! shot.gif icon_drunk.gif

Αυτο που ειπε ο θρυλος7(κι εγω μετα) είναι πιο σωστο!Διαφορά 0,κ αναλογα απ'την αποσταση απ'την διαφορά μετρωνται οι πόντοι..Βεβαια υπαρχει κι εδω ενα ζήτημα:Πχ Μακεδονικος-Μαρουσι, ενας που ειχε παιξει διπλό με +12 και ένας που είχε παιξει άσσο με την ίδια διαφορά παίρνουν ίδιο σκορ. rolleyes.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Χτυπα κι άλλο,θα τ'αντεξω,δεν πεθαινω έτσι απλά θα παλέψω...!!!!

Δώστα όλα!! 77.gif icon_drunk.gif
Είναι κανόνας παιδιά, να μην αλλάζουμε τους κανονισμούς στα μέσα ενός παιχνιδιού. Ακόμα κι αν κάτι είναι λάθος, θα είναι αδικία για μερικούς να το αλλάξουμε στη μέση της χρονιάς.

Αυτό, είναι αλήθεια ότι δεν το είχαμε προβλέψει γιατί μέχρι πέρσι δεν προβλέπαμε διαφορές αλλά μόνο σημείο και και αν θα τελειώσει με +9,5 ή -9,5 το σκορ (εκεί να έβλεπες συζητήσεις για τις αδικίες του τότε συστήματος).

Μία επιλογή ίσως είναι το πριμ παράτασης (αν κάποιος την έχει προβλέψει δηλαδή).
Pierce
στο ποδοσφαιρο δεν μετρανε οι παρατασεις αλλα η κανονικη διαρκεια,στο μπασκετ η διαφορα ποντων της κανονικης διαρκειας(στον οπαπ παντα) εγω πιστευω το πιο δικαιο ειναι να λαμβανεται υποψιν το τελικο σκορ του αγωνα και ως προς το σημειο και ως προς τη διαφορα.δηλαδη οπως ειναι τωρα με λγα λογια smile.gif
christos
QUOTE
Είναι κανόνας παιδιά, να μην αλλάζουμε τους κανονισμούς στα μέσα ενός παιχνιδιού. Ακόμα κι αν κάτι είναι λάθος, θα είναι αδικία για μερικούς να το αλλάξουμε στη μέση της χρονιάς.
Ο τρομος σας εχει κυριευσει κ ότι κ να σκαρφιστείτε κυριε Admin(και κύριοι mod),ειναι φτηνες δικαιολογίες που δεν ειναι ικανες να πεισουν κανενα!Τα πραγματικά σας κίνητρα ειναι ολοφάνερα! shot.gif
Παρ'όλ'αυτα δεν πτοούμαι και απαιτω το βραβειο της καλύτερης προβλεψης της χρονιάς εδώ και τώρα!!
Προσκυνήστε με!! 77.gif 77.gif
dizzy_fingers
Χρήστο, κι o pierce21 όπως καταλαβαίνεις, είναι στο κόλπο μαζί μας 19.gif!

Πίρσι, αυτό πιστεύω κι εγώ, απλά κάτι πρέπει να γίνει ωστέ αυτό:
QUOTE(thrylos7)
Δεν είναι άδικο να πάρει περισσότερο κάποιος πού το έπαιξε διπλό για 20 πόντους από άλλον που το έπαιξε ας πούμε άσσο για 2;

να μην ισχύει.
thrylos7
QUOTE
Τί προτείνετε να γίνει για να διορθωθεί αυτό το bug (το οποίο θα ισχύσει από του χρόνου βεβαίως)?


Ασφαλώς από του χρόνου. Η πρώτη σκέψη μου ήταν αυτό που αναφέρθηκε ήδη δύο φορές... Έχουμε βέβαια αρκετό χρόνο στη διάθεσή μας για να βρούμε τη καταλληλότερη λύση...

QUOTE
Βεβαια υπαρχει κι εδω ενα ζήτημα:Πχ Μακεδονικος-Μαρουσι, ενας που ειχε παιξει διπλό με +12 και ένας που είχε παιξει άσσο με την ίδια διαφορά παίρνουν ίδιο σκορ.

Δεν το εννοούσα από αυτή τη σκοπιά(όχι ότι δεν έχεις κάποιο δίκιο, αλλά τέτοια ζητήματα δεν πρέπει να μας απασχολούν)...

Στο ίδιο παράδειγμα λοιπόν, θα ήταν άδικο για κάποιον που έπαιξε διπλό με 14 πόντους να πάρει περισσότερο από κάποιον που έπαιξε διπλό για 2 μόλις πόντους.

Το πριμ παράτασης δε νομίζω ότι αλλάζει κάτι ουσιαστικά...

Εν τω μεταξύ για λίγο δε βγήκε ο άσσος της Ολύμπιας... icon_drunk.gif

Μου φαίνεται πρέπει ν' αρχίσω να παίζω πιο συνετά για ν' ανέβω λίγο στη βαθμολογία.
dizzy_fingers
Χρήστο, είσαι σίγουρος ότι έχεις παίξει αυτήν την αγωνιστική?

Βασικά...έχεις παίξει καθόλου στο overplaybet? Γιατί αν δεις εδώ που είναι οι βαθμολογίες των αγωνιστικών, δε σε έχει καθόλου blink.gif 7.gif.
Pierce
με το σημερινο 85αρι επεστρεψα στην 2η θεση.ρε μπας να αρχισω να παιζω κανα στοιχημα να βγαλω κανα χρημα? 39.gif
christos
QUOTE
Χρήστο, είσαι σίγουρος ότι έχεις παίξει αυτήν την αγωνιστική?
Βασικά...έχεις παίξει καθόλου στο overplaybet? Γιατί αν δεις εδώ που είναι οι βαθμολογίες των αγωνιστικών, δε σε έχει καθόλου
Aυτο ήταν κύριοι το αποκορύφωμα των προσπαθειων σας να με πολεμήσετε, ετσι...?? Ευχαριστω πολυ!Τουλάχιστον είμαι ικανοποιημένος που ξεσκέπασα το κύκλωμα της παράγκας..!! icon_wave.gif










Σοβαρά τωρα..Τωρα το ανακάλυψα το παιχνίδι κ ήταν η πρωτη μου πρόβλεψη αυτην την αγωνιστική!Το φανταστηκα οτι δεν θα μετραγε αλλα περιμενα οτι τουλάχιστον θα μπορούσα να δω τις βαθμολογίες μου... sad.gif Δηλαδη δεν θα μάθω ποσο επιασα..?? sad.gif
dizzy_fingers
Πάω να πάρω τα ηρεμιστικά μου...
Anaz
Aνεβήκαμε στην 8η θεση,και περάσαμε κ τον μισητό dizzy!! icon_joy.gif 19.gif
Air Kef
Ανeβήκαμε στην 22η θεση και περάσαμε την μισητη peka! icon_joy.gif rolleyes.gif
thrylos7
Πέσαμε κι άλλο και σε λίγο δε θα παιρνάμε κανέναν...μισητό.

Θα μπορούσε να υπάρχει κάποιο όριο για το πότε να ισχύει η παράταση. Πχ αν το τελικό σκορ είναι μέχρι 5 πόντους να ισχύει αυτό κι αν ξεπερνά τους 5, να ισχύει το σκορ της παράτασης. Η βαθμολογία θα λογαριάζεται βάσει της απόστασης των πόντων, ανεξαρτήτως σημείου. Ίσως όμως χρειάζεται ειδική βαθμολογία γι' αυτή την περίπτωση.
liolias
Ανεβηκα στην πρωτη θεση και περασα τους παντες smiley.gif
Anaz
Πολυ δυσκολη αγωνιστική ερχεται..Και δεν έχουμε και πάσο.. sad.gif
Εκτος απο Πανιωνιο και Ολυμπιακό,όλα τ'άλλα ειναι ανοιχτα!
Air Kef
Λες ε;;Ώρα για πασο;; tongue.gif
liolias
Οι μεγαλοι παιχτες δεν πατανε πασο!!
Dromeas7
QUOTE(liolias @ Jan 19 2007, 02:47 PM) *
Οι μεγαλοι παιχτες δεν πατανε πασο!!



Έτσι έτσι.....Δεν κoλωνουμε πουθενά!!!!Μέσα σε όλα!!!!OOOHYEEEAAAA
Air Kef
Αναζ τώρα που την βλέπω δν φαινεται και τοσο δύσκολη..

Αρης-ΠΑΟ ειναι το δύσκολο,αντε και το Ολυμπια-Μαρουσι..

Φτιαχνεις κλιμα για να δικαιολογησεις την αποτυχια σου;;;; tongue.gif
Anaz
Eγω πάντως αν μπορούσα θα έπαιρνα πάσο!
Δηλαδη τα Αεκ-Πανελλήνιος, Ολυμπιάδα-Απολλων, Αιγάλεω-Παοκ τα θεωρείς ευκολά..?? blink.gif Για να σε δώ... dry.gif
dizzy_fingers
ΑΕΚ - Πανελλήνιος 1
Ολυμπιάδα - Απόλλων 1
Αιγάλεω - ΠΑΟΚ 2

Ο dizzy μίλησε cool.gif.

smiley.gif

Στην τελική υπάρχουν και οι μέσοι όροι των προβλέψεων.
Σε σημεία την προηγούμενη εβδομάδα, οι μέσοι όροι έπιασαν και τα 7 παιχνίδια!
Anaz
Καλά κι εγώ αυτα έχω παίξει,αλλα πιστευω ότι κάτι θα σπάσει..
επισης οι Μ.Ο. δεν είναι και το καλυτερο αν θες να διακριθείς!Ενας διακριτος σαν εμενα δεν πάει με την πλειοψηφία!! 33.gif
Dromeas7
Ολοι τον ΠΑΟΚ παίξαμε βλεπω!!!Μας βλέπω όλους να κλαίμε!!
thrylos7
Με τραβούσε πολύ το διπλό του Μακεδονικού, αλλά αποφάσισα να παίξω πιο συντηρητικά, μήπως και κάνω κανένα καλό σκορ... Το διπλό του Πανελληνίου δε το θεωρώ καν έκπληξη, αν έρθει.
nash
Tα μόνα στάνταρ είναι τα Ολυμπιακός-ΑΕΛ και Πανιώνιος-Μακεδονικός. Ολα τα υπόλοιπα όπως και να ρθουν δεν θα είναι εκπληξη! Για αυτό μάλλον θα πάω πάσο αυτή την αγωνιστική.
Warrior
Oντως ετσι ειναι....


Η βαθμολογικη μου θεση δεν μου επιτρεπει να παω πασο. sad.gif

Αφηστε που νομιζω οτι εχω εμπνευση... 19.gif
dizzy_fingers

Οι προβλέψεις της αγωνιστικής

14η ΑγωνιστικήΣτατιστικά στοιχεία:
Αγώνας1: Πανιώνιος-Μακεδονικός Άσσος: 100% (διαφορά:16.33) Διπλό: 5.56% (διαφορά:0)
Αγώνας2: Ολύμπια Λάρισας-Μαρούσι Άσσος: 72.22% (διαφορά:4.46) Διπλό: 27.78% (διαφορά:5.2)
Αγώνας3: Άρης-Παναθηναϊκός Άσσος: 33.33% (διαφορά:3.33) Διπλό: 66.67% (διαφορά:5.42)
Αγώνας4: Ολυμπιάδα Πατρών-Απόλλων Πατρών Άσσος: 88.89% (διαφορά:6.13) Διπλό: 11.11% (διαφορά:4)
Αγώνας5: AEK-Πανελλήνιος Άσσος: 83.33% (διαφορά:5.87) Διπλό: 16.67% (διαφορά:5)
Αγώνας6: Ολυμπιακός-ΑΕΛ Άσσος: 94.44% (διαφορά:16.18) Διπλό: 5.56% (διαφορά:1)
Αγώνας7: Αιγάλεω-ΠΑΟΚ Άσσος: 33.33% (διαφορά:6.83) Διπλό: 66.67% (διαφορά:6)
Μέλος
Αγώνας1
Αγώνας2
Αγώνας3
Αγώνας4
Αγώνας5
Αγώνας6
Αγώνας7
dizzy_fingers
1
15
1
3
2
4
1
5
1
8
1
11
2
5
weirdo1977
1
13
1
2
1
5
1
5
1
5
1
12
1
4
Warrior
1
23
2
4
1
5
2
6
1
12
1
22
1
7
Basketomania
1
20
2
5
2
8
1
12
1
6
1
22
2
6
peka
1
10
1
4
2
6
1
8
1
5
1
15
1
5
Air Kef
1
15
1
5
2
3
1
7
1
6
1
7
1
13
Papaloukas 4 ever
1
13
1
4
2
3
1
6
1
3
1
12
2
5
thrylos7
1
19
1
6
2
8
1
9
2
5
1
31
2
8
Alexmei
1
15
1
4
1
4
1
7
1
6
1
13
2
6
Dromeas7
1
8
1
4
1
2
1
8
2
6
1
18
2
7
teneatis
1
17
2
5
2
7
1
5
1
4
1
25
1
6
petrosterzis13
1
35
2
7
2
4
1
2
1
4
1
15
2
3
Anaz
1
13
1
8
2
5
1
5
1
4
1
12
2
6
christos
1
10
2
5
1
2
1
6
2
4
1
10
2
5
liolias
1
15
1
5
2
5
1
5
1
6
1
12
2
5
pierce21
1
13
1
5
2
4
1
5
1
9
1
24
2
9
07macijauskas
1
12
1
4
2
8
2
2
1
6
1
14
2
7
anselmo
1
28
1
4
1
2
1
3
1
4
2
1
1
6
thrylos7
Μετά το 43άρι επί του Μακεδονικού, τώρα ήρθε και το 31άρι επί της ΑΕΛ! biggrin.gif Μαζί με το +6 της Ολύμπιας και τα σωστά αποτελέσματα των Πανελληνίου, ΠΑΟΚ και Πανιώνιου. Καλώς!
Warrior
QUOTE(Warrior @ Jan 20 2007, 04:14 PM) *
Αφηστε που νομιζω οτι εχω εμπνευση... 19.gif


Nα χ@σω τις εμπνευσεις μου..... sad.gif sad.gif


smiley.gif
Anaz
το'βλεπα πολυ το διπλο του Πανελληνιου αλλα τελικα δεν το'παιξα..Κακη αγωνιστικη για μενα,οπως την περιμενα.
Alexmei
πολλές 30άρες ρε παιδί μου....
liolias
Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα στο Overplay??
Air Kef
Noμιζω είχαν βγει πολυ ώρα πρωτου ποστάρεις..

Με το συγκλονιστικο μου 43άρι,μετα την μισητή Peka, πέρασα και τον μισητο Warrior! Ανεβαίνουμε!!
dizzy_fingers
Αν νομίζατε ότι είχαμε δύσκολη αγωνιστική, πού να δείτε τώρα τί έρχεται...

Μαρούσι - Άρης
Απόλλων - ΑΕΚ
ΑΕΛ-Αιγάλεω
ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

Ώρα για πάσο?biggrin.gif
Warrior
Εγω κατερρευσα(οπως ακριβως και η ομαδα που υποστηριζω) σε fantasy,overplay,ταβλι,"ΠΑΜΕ Στοιχημα" και
σε οτι αλλο ασχοληθηκα αυτο το Σ/Κ! blink.gif sad.gif sad.gif

Nα φυγει και να μην ξαναρθει.... gdi.gif
Air Kef
Πολύ δύσκολη ρε γμτ η φετινη Α1..Πασο..
liolias
QUOTE(Air Kef @ Jan 22 2007, 08:03 AM) *
Noμιζω είχαν βγει πολυ ώρα πρωτου ποστάρεις..


Ειχες δικιο Κεφ εγω μπερδευτικα. Αν και λογο καποιων εκπληξεων επεσε το ποσοστο μου παραμενω εκει ψηλα!!!
thrylos7
Άντε ρε, όλοι πάσο! Σιγά τη δύσκολη αγωνιστική... tongue.gif Παίξτε να χαρείτε το παιχνίδι (και τα σκορ που θα έρθουν...) biggrin.gif
dizzy_fingers
Να σημειώσουμε πως αυτήν την εβδομάδα οι μέσοι όροι των προβλέψεών μας έπιασαν τα 6 από τα 7 παιχνίδια σε σημεία.
Η μόνη που μας ξέφυγε ήταν η ήττα της ΑΕΚ.

Βρε, μήπως να καθιερώσουμε καμιά συνδρομή για να βλέπουν οι τρίτοι το overplaybet? 71.gif
Air Kef
Αυτην την βδομαδα θα πάρω πασο απο οτι βλεπω..


Απλα να συμβουλεψω οσους παιξουν να μην δείξουν τυφλη εμπιστοσύνη στην Ολυμπια για διπλο επι του Μακεδονικου. smile.gif
dizzy_fingers
Κι εγώ pass...
Alexmei
και εγώ πάσο... θυμάστε τι είχε γίνει στην παρόμοια αγωνιστική στον πρώτο γύρω;
thrylos7
Ουουου! blech.gif Έτσι είναι οι μεγάλοι παίκτες;

Στο τέλος μου φαίνεται μόνο εγώ θα έχω παίξει...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.