Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (2ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
tzos 9
QUOTE(NikRag15 @ Jan 29 2009, 13:59 ) *
Καλά η ομαδάρα του κεραμεικου ας χαλαρωσει και λιγο...!!!!

ναι καλη ειναι η ομαδαρα μασ αλλα τ προβλημα σου που ειναι ακριβωσ??????????
δεν σε καταλαβαιν φιλαρακι μου......εσυ που παιζεισ???εγω λεω να αφησετε τν ειρωνια οκ....
δεν λεει καθολου....
πολυ ντοροσ για το τιποτα εγινε σιγα........ τν χαραυγιακο κερδισαμε οχι τν ολυμπιακο......
ηρεμηστε μαγκεσ ηρεμηστε...........
συμπαρασταθητε στν hammer γιατι τον εχει παρει απο κατω κ εχει αρχηση το κλαμα κ αφηστε μασ εμεασ....οκ
δεν βγηκε να πει κανεισ απο γρανικο για τ παιχνιδι κ ξαφνικα βλεπουμε τον jordan ton hammer να λεει τ δικα του.....
ενταχει ηρεμησε hammer αυτα εχει η ζωη τ να κανουμε τωρα μ προκαλεισ μονο στο ξαναλεω μ το κανεισ δεν θα σου βγει σε καλο πιστεψε με........δεν ειναι ωραιο αν ηθελεσ να πεισ κατι για μασ ασ τ ελεγεσ στο γηπεδο σαν αντρασ που λεσ οτι εισαι οχι εδω......για σοθ ρε hammer εσυ κ ο σπανουλησ ειστε μεγαλοσ παιχτησ......αντε για σου τωρα καληνυχτα
φιλε νικ δεν εχω κατι μαζι σου απλα δεν σε καταλαβαινο αυτο ειναι ολο........καληνυχτα και παλι
NikRag15
QUOTE(tzos 9 @ Feb 3 2009, 03:52 ) *
ναι καλη ειναι η ομαδαρα μασ αλλα τ προβλημα σου που ειναι ακριβωσ??????????
δεν σε καταλαβαιν φιλαρακι μου......εσυ που παιζεισ???εγω λεω να αφησετε τν ειρωνια οκ....
δεν λεει καθολου....
πολυ ντοροσ για το τιποτα εγινε σιγα........ τν χαραυγιακο κερδισαμε οχι τν ολυμπιακο......
ηρεμηστε μαγκεσ ηρεμηστε...........
συμπαρασταθητε στν hammer γιατι τον εχει παρει απο κατω κ εχει αρχηση το κλαμα κ αφηστε μασ εμεασ....οκ
δεν βγηκε να πει κανεισ απο γρανικο για τ παιχνιδι κ ξαφνικα βλεπουμε τον jordan ton hammer να λεει τ δικα του.....
ενταχει ηρεμησε hammer αυτα εχει η ζωη τ να κανουμε τωρα μ προκαλεισ μονο στο ξαναλεω μ το κανεισ δεν θα σου βγει σε καλο πιστεψε με........δεν ειναι ωραιο αν ηθελεσ να πεισ κατι για μασ ασ τ ελεγεσ στο γηπεδο σαν αντρασ που λεσ οτι εισαι οχι εδω......για σοθ ρε hammer εσυ κ ο σπανουλησ ειστε μεγαλοσ παιχτησ......αντε για σου τωρα καληνυχτα
φιλε νικ δεν εχω κατι μαζι σου απλα δεν σε καταλαβαινο αυτο ειναι ολο........καληνυχτα και παλι


Δεν έχω εγω κανένα πρόβλημα! Σοβαρα!! Ούτε ειρωνεύομαι!!!
Όντως είστε καλή ομάδα..!! Απλα το είπα αυτό γιατί σας βλέπω πολύ στην τσιτα..!!! Τεσπα...
Εγω παίζω Μαίανδρο και εχω το 18..! Στο κυπελο είχα παίξει μόνο! Στο εντός είχα πρόβλημα τραυματισμου..!!
Εσυ να υποθέσω είσαι το 9?
Δεν συμπαραστέκομαι στο Hammer εγω! Μόνο για τον προπονητή του Χαραυγιακου μίλησα..!!!
Ούτε εγώ έχω κάτι μαζι σου!! Γ εσκα παιζουμε πλεον..!! Σιγα μην κάτσω να στην πω για οτιδηποτε..!! κουβέντα να γίνετε δηλαδη..!!!
Καλημερα!!!

tzos 9
QUOTE(NikRag15 @ Feb 3 2009, 11:39 ) *
Δεν έχω εγω κανένα πρόβλημα! Σοβαρα!! Ούτε ειρωνεύομαι!!!
Όντως είστε καλή ομάδα..!! Απλα το είπα αυτό γιατί σας βλέπω πολύ στην τσιτα..!!! Τεσπα...
Εγω παίζω Μαίανδρο και εχω το 18..! Στο κυπελο είχα παίξει μόνο! Στο εντός είχα πρόβλημα τραυματισμου..!!
Εσυ να υποθέσω είσαι το 9?
Δεν συμπαραστέκομαι στο Hammer εγω! Μόνο για τον προπονητή του Χαραυγιακου μίλησα..!!!
Ούτε εγώ έχω κάτι μαζι σου!! Γ εσκα παιζουμε πλεον..!! Σιγα μην κάτσω να στην πω για οτιδηποτε..!! κουβέντα να γίνετε δηλαδη..!!!
Καλημερα!!!

ναι ρε φιλε οκ δεν τρεχει τιποτα απλα τ πηρα λιγο στραβα....οκ...
ναι τ 9 ειμαι απλα ο hammer t xei κανει πολυ μεγαλο θεμα αυτο....
κ ναι γ εσκα παιζουμε δεν εγινε τιποτα ετσι ειναι οπωσ τ λεσ....
για σου φιλε μου....
nikefalin
QUOTE(tzos 9 @ Feb 3 2009, 03:52 ) *
ναι καλη ειναι η ομαδαρα μασ αλλα τ προβλημα σου που ειναι ακριβωσ??????????
δεν σε καταλαβαιν φιλαρακι μου......εσυ που παιζεισ???εγω λεω να αφησετε τν ειρωνια οκ....
δεν λεει καθολου....
πολυ ντοροσ για το τιποτα εγινε σιγα........ τν χαραυγιακο κερδισαμε οχι τν ολυμπιακο......
ηρεμηστε μαγκεσ ηρεμηστε...........
συμπαρασταθητε στν hammer γιατι τον εχει παρει απο κατω κ εχει αρχηση το κλαμα κ αφηστε μασ εμεασ....οκ
δεν βγηκε να πει κανεισ απο γρανικο για τ παιχνιδι κ ξαφνικα βλεπουμε τον jordan ton hammer να λεει τ δικα του.....
ενταχει ηρεμησε hammer αυτα εχει η ζωη τ να κανουμε τωρα μ προκαλεισ μονο στο ξαναλεω μ το κανεισ δεν θα σου βγει σε καλο πιστεψε με........δεν ειναι ωραιο αν ηθελεσ να πεισ κατι για μασ ασ τ ελεγεσ στο γηπεδο σαν αντρασ που λεσ οτι εισαι οχι εδω......για σοθ ρε hammer εσυ κ ο σπανουλησ ειστε μεγαλοσ παιχτησ......αντε για σου τωρα καληνυχτα
φιλε νικ δεν εχω κατι μαζι σου απλα δεν σε καταλαβαινο αυτο ειναι ολο........καληνυχτα και παλι



ειπαμε δε συνεχίζουμε σε αυτό το κλίμα, τα προσωπικά σας δεν είναι για εδώ, έχεις ένα φάουλ.
Zourinho
Καλησπερα παιδες !!
Μετα το μπαν που ειχα εβαλα μυαλο ( δν ειχα και πριν για να βαλω τεσπα)
και σας προσκαλω ολους σημερα το βραδυ στο κλειστο, στο υπερκλειστο μας
( του δημου ειναι!!) στο γουδι !!!!
Σας καλω να δειτε την μαχη μεταξυ της χειροτερης πεμπτης ομαδας στον κοσμο της Εσκα
και του Χαραυγιακου ( ασχετο τωρα μο ηρθε η σκεψη, στην μπαλα δεν υπηρχε μια ομαδα
χαραυγιακος ο ιδιος ειναι ???, φανταζομαι οχι ετσι της μπαλας ειναι απο επαρχια!, τεσπα)
της τεταρτης ομαδας του ομιλου αρα ενα ντερμπυ
!

Μακαρι να κερδισει ο καλυτερος, μαλλον ειθε να κερδισει ο καλυτερος
και αυτοι ευχομαι να ειναι οι Αμπελοκηποι

Καλημερα καλησπερα και σε περιπτωση που δεν σας δω καληνυχτα σας!
-----------------------------------------------------

ΆΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑμπέλόκηποί τραααααααλα λα λα

άμπέλόκηποι τρααααααααλα λα λα λα λα

wos_sport4.gif



smiley.gif
esperara
QUOTE(Zourinho @ Feb 4 2009, 13:12 ) *
Καλημερα καλησπερα και σε περιπτωση που δεν σας δω καληνυχτα σας!


TRUMAN SHOW ε;

Καλό παιχνίδι σε όλους χωρίς τραυματισμούς!
Zourinho
QUOTE(esperara @ Feb 4 2009, 14:34 ) *
TRUMAN SHOW ε;

Καλό παιχνίδι σε όλους χωρίς τραυματισμούς!

smile.gifsmile.gifsmile.gif

truman show wink.gif

ναι καλα παιχνιδια σε ολους!!
stathek
agorina me to 9 apo kerameiko.. asta twra auta, ti leei sou ti leei tou tin eipe sou tin eipe . etoimasou na pame na vroume ton filo mas to sam sti patra giati to karnavali plisiazei. eisai mesa ti les? ta eipame kiolas meta ton agwna an me 8imasai (8 apo xaravgiako)
DEJAN13
εθνικος -υπεροχη 1+20 ποντους διαφορα ανεβασμενος ο εθνικος οπως συνηθως συμβαινει στο β γυρο.
Kobe24
Γιατί ασχολούνται οι γυναίκες με το μπάσκετ και δεν κάθονται σπίτι τους να πλύνουν κανένα πιάτο;;;
Holitsius
Επι του πιεστηριου Μαιανδρος-Φιλοθεη 67-51.
Το σκορ δεν λεει ολη την αληθεια παντως καθως και μετριοι ημασταν,και το ματς ηταν συνεχως 8-10 ποντους και η φιλοθεη ηταν μαχητικοτατη.Τελοσπαντων,πηραμε την νικη που ηταν το ζητουμενο κυριως απο θεμα ψυχολογιας για να ανεβουμε και αγωνιστικα..






ΟΜΩΣ,οι πιττες δεν κοβονται,αυτη τη στιγμη η ομαδα δινει ασιστ με καλαμακια.Μπραβο γερα!!!!! smiley.gif
akadimia2008
ο κεραμικος σε ενα μετριο ματς κερδισε τον τριφιλιακο σκορ δεν θυμαμαι φιλοι μου..... blove.gif
axe
QUOTE(Holitsius @ Feb 5 2009, 00:34 ) *
Επι του πιεστηριου Μαιανδρος-Φιλοθεη 67-51.
Το σκορ δεν λεει ολη την αληθεια παντως καθως και μετριοι ημασταν,και το ματς ηταν συνεχως 8-10 ποντους και η φιλοθεη ηταν μαχητικοτατη.Τελοσπαντων,πηραμε την νικη που ηταν το ζητουμενο κυριως απο θεμα ψυχολογιας για να ανεβουμε και αγωνιστικα..



το σκορ λεει οτι ο ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ήταν καλύτερος.
είστε δουλεμενη ομαδα... εγώ πάντως εξακολουθω να ειμαι fun!!!
αυτό βεβαια που δεν μου αρεσε ήταν κάποια νευρα μεταξί σας στο πρώτο 10λεπτο που είσασταν πισω.
τεσπα... το ταμπλο εγραψε -16 για μας #@!

QUOTE(Kobe24 @ Feb 5 2009, 00:17 ) *
Γιατί ασχολούνται οι γυναίκες με το μπάσκετ και δεν κάθονται σπίτι τους να πλύνουν κανένα πιάτο;;;


ρε kobe μην ασχολησε και βαλε τα ποντακια σου να γουσταρουμε ολοι!!!

πάντως δεν ήταν κακη...
pedagiodili
θα γράψει κάποιος κανα αποτέλεσμα ή να πάμε για ύπνο??????????????? cool.gif
sparco_4
κανενα αλλο αποτελεσμα παιδες? blove.gif
GR-HAMMER
αμπελοκηποι χαραυγιακος νικη των αμπελοκηπων με 15-20 ποντους..δε θυμαμαι τελικο σκορ..
οι κακες εμφανισεις συνεχιζονται για μας...3η ηττα σερι...δικαιη νικη των παιδιων..
καλη συνεχεια σε ολους..
NikRag15
Πολύ ηρεμία....!!! Κάτι δεν παει καλά...!!! χεχε!!!
Holitsius.... καμια βολή θα βάλουμε???
kondoros
ΟΙ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΤΟΥ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΥ ΜΕ 68-47. ΗΜΙΧΡΟΝΟ 34-24. ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ Η ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΗΡΘΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ.
koukoura
04/02/2009 21:15:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 67-51
04/02/2009 21:30:00 ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 66-57
04/02/2009 21:45:00 ΜΥΡΑΚΤΗΣ ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 72-80
04/02/2009 20:30:00 ΕΘΝΙΚΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 68-48
04/02/2009 21:30:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 68-57
04/02/2009 21:45:00 ΡΟΥΦ ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 63-55
04/02/2009 21:00:00 ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 68-47
38aris
QUOTE(GR-HAMMER @ Feb 5 2009, 01:32 ) *
αμπελοκηποι χαραυγιακος νικη των αμπελοκηπων με 15-20 ποντους..δε θυμαμαι τελικο σκορ..
οι κακες εμφανισεις συνεχιζονται για μας...3η ηττα σερι...δικαιη νικη των παιδιων..
καλη συνεχεια σε ολους..



Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ, και πραγματικά δεν ήθελα να ασχοληθώ τόσο, ώστε να μπω και να γράψω αλλά, μετά το παιχνίδι της Τετάρτης δεν άντεξα άλλο...
Από ότι θυμάμαι παραπονιόσουν ότι σας λέγαμε οικοδόμους...
Μόνο για μία φάση θα σου μιλήσω...4ο δεκάλεπτο (υπάρχει σαφής εκνευρισμός...το καταλαβαίνω) κάνει διεισδυση ο άσος μας(ο πιτσιρικάς) και εσύ ο ίδιος που τόσο καιρό προσπαθείς να μας πεις ότι δεν ειστε οικοδόμοι...του βάζεις τρικλοποδιά...με αποτέλεσμα να πάρεις αντιαθλητικό!Πόσο μπασκετικό το θεωρείς εσύ αυτό;Τι έχεις να μου πεις;
nikefalin
QUOTE(38aris @ Feb 8 2009, 17:43 ) *
Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ, και πραγματικά δεν ήθελα να ασχοληθώ τόσο, ώστε να μπω και να γράψω αλλά, μετά το παιχνίδι της Τετάρτης δεν άντεξα άλλο...
Από ότι θυμάμαι παραπονιόσουν ότι σας λέγαμε οικοδόμους...
Μόνο για μία φάση θα σου μιλήσω...4ο δεκάλεπτο (υπάρχει σαφής εκνευρισμός...το καταλαβαίνω) κάνει διεισδυση ο άσος μας(ο πιτσιρικάς) και εσύ ο ίδιος που τόσο καιρό προσπαθείς να μας πεις ότι δεν ειστε οικοδόμοι...του βάζεις τρικλοποδιά...με αποτέλεσμα να πάρεις αντιαθλητικό!Πόσο μπασκετικό το θεωρείς εσύ αυτό;Τι έχεις να μου πεις;


καλοσώρισες, καλά πόστ

αναφορές προσωπικού χαρακτήρα δεν αφορούν το τόπικ , μπορείς να τις κάνεις και με προσωπικό μύνημα σε όποιον ενδιαφέρεσαι.
Το φόρουμ δεν αποτελεί τόπο επίλυσης προσωπικών διαφορών

διάβασε και και τον κανονισμό λειτουργίας που αποδέχτηκες με την εγγραφή σου και για οτιδήποτε στείλε πμ στους διαχειριστές

Ryan Stik
Αύριο 21.15 στο κλειστό της Αγ.Μαρίνας μάχη Τιτάνων!!! Χαραυγιακός εναντίον Μαιάνδρου και Μαίανδρος εναντίον Χαραυγιακού shot.gif
Οσοι πιστοί προσέλθετε, αλλα σας συνιστώ να φέρετε μαζί σας και πανοπλίες!!! Οι μάχες θα είναι σκληρές και πολύ φοβάμαι πως θα εκτοξεύονται θραύσματα προς όλες τις κατευθύνσεις.Και για να γίνω πιο σαφής.........Κοτόπουλα,κοντοσούβλια,Πιτόγυρα,
πατάτες,τζατζίκια και λοιπά φαγόσιμα αναμένεται να πλήξουν όλους τους θεατές....για αυτό να είστε προετοιμασμένοι smiley.gif

Και φυσικά να αρχίσουν να ετοιμάζονται και οι μαγαζάτορες απο απόψε γιατί οι επιδρομές μετά τον αγώνα θα είναι βάρβαρες!!!!! icon_drunk.gif
GR-HAMMER
QUOTE(38aris @ Feb 8 2009, 17:43 ) *
Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ, και πραγματικά δεν ήθελα να ασχοληθώ τόσο, ώστε να μπω και να γράψω αλλά, μετά το παιχνίδι της Τετάρτης δεν άντεξα άλλο...
Από ότι θυμάμαι παραπονιόσουν ότι σας λέγαμε οικοδόμους...
Μόνο για μία φάση θα σου μιλήσω...4ο δεκάλεπτο (υπάρχει σαφής εκνευρισμός...το καταλαβαίνω) κάνει διεισδυση ο άσος μας(ο πιτσιρικάς) και εσύ ο ίδιος που τόσο καιρό προσπαθείς να μας πεις ότι δεν ειστε οικοδόμοι...του βάζεις τρικλοποδιά...με αποτέλεσμα να πάρεις αντιαθλητικό!Πόσο μπασκετικό το θεωρείς εσύ αυτό;Τι έχεις να μου πεις;


nikefallin θα απαντησω πολυ απλα...ουτε εχθρες ουτε τιποτα...ο καθενας μπορει να λεει τη γνωμη του..
αυτο που εκανα λεγεται αμυντικο "γλιστρημα" απλα το παλικαρι με το νουμερο 11 ητανε πιο γρηγορος και προλαβε να με περασει με αποτελεσμα να τον βρω με το γονατο οπως μετακινιομουνα προς αυτον να τον προλαβω..με το γονατο πρεπει να τον βρηκα στη γαμπα, στο μπουτι, δε θυμαμαι...αν αυτο λεγεται τρικλοποδια τοτε εχεισ δικιο...αν και δε νομιζω...
200% φαουλ ητανε, αλλα οχι αντιαθλητικο...απλα ο διαιτητης απο τη θεση που βρισκοτανε θεωρησε οτι ειχα προθεση να το κανω...δε προλαβα απλα να παρω σωστη αμυντικη θεση...ουτε στο ελαχιστο τρικλοποδια...
πιστευω να σε καλυψα...
οσο για τον χαρακτηρισμο ασχολιαστο...καλη σας συνεχεια.
nikefalin
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 61-65
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦ. 60-70

ευκολα ο ΑΓ. ΣΤΕΦ. πηρε μεγάλη διαφορα στο 1ο 10λεπτο και τη διατηρησε εως το τέλος.
με τετοιες εμφανισεις... δεν ξερω... πρεπει να παλευουμε καθε παιχνιδι και να... δεν ξερω...

ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΡΕ KOBE24!!!
Kobe24
QUOTE(axe @ Feb 11 2009, 23:45 ) *
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦ. 60-70

ευκολα ο ΑΓ. ΣΤΕΦ. πηρε μεγάλη διαφορα στο 1ο 10λεπτο και τη διατηρησε εως το τέλος.
με τετοιες εμφανισεις... δεν ξερω... πρεπει να παλευουμε καθε παιχνιδι και να... δεν ξερω...

ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΡΕ KOBE24!!!

Το παιχνίδι δε μας πήγε καλά από την αρχή. Ήμασταν κάκιστοι τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση. Ειδικά τα πρώτα 5 λεπτά ήμασταν τελείως χαμένοι με πρώτο εμένα.. Αν ξεκινάς 2-15 δύσκολα γυρνάει μετά, αν και το παλέψαμε κάποια στιγμή. Ελπίζω πως θα επιστρέψουμε στισ νίκες με τον Καρέα που πιστεύω μας ταιριάζει και τον νικήσαμε άλλωστε και στον α' γύρο.
Μπράβο στα παιδιά του Αγ. Στεφάνου πάντως, είναι πολύ καλή ομάδα για την κατηγορία μας και η γνώμη μου είναι πως θα μπορούσαν να είναι και ψηλότερα στη βαθμολογία.
Και για πρώτη φορά μπράβο και στουσ διαιτητές οι οποίοι ήταν οι καλύτεροι που έχω συναντήσει φέτος και οι μοναδικοί που δεν την είχαν δει "κάπως".
kokomploko
αρτεμις-κεραμεικος 2...... μπραβο σε ολους!!!!
oidipodas
χαραυγιακος μαιανδρος 68-72 (65-65)στην παραταση για δευτερη φορα με τον μαιανδρο φετος.συναρπαστικο ματς λεπτομερειες απ το χαμμερ
axe
QUOTE(Kobe24 @ Feb 11 2009, 23:57 ) *
Το παιχνίδι δε μας πήγε καλά από την αρχή. Ήμασταν κάκιστοι τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση. Ειδικά τα πρώτα 5 λεπτά ήμασταν τελείως χαμένοι με πρώτο εμένα.. Αν ξεκινάς 2-15 δύσκολα γυρνάει μετά, αν και το παλέψαμε κάποια στιγμή. Ελπίζω πως θα επιστρέψουμε στισ νίκες με τον Καρέα που πιστεύω μας ταιριάζει και τον νικήσαμε άλλωστε και στον α' γύρο.
Μπράβο στα παιδιά του Αγ. Στεφάνου πάντως, είναι πολύ καλή ομάδα για την κατηγορία μας και η γνώμη μου είναι πως θα μπορούσαν να είναι και ψηλότερα στη βαθμολογία.
Και για πρώτη φορά μπράβο και στουσ διαιτητές οι οποίοι ήταν οι καλύτεροι που έχω συναντήσει φέτος και οι μοναδικοί που δεν την είχαν δει "κάπως".


οντως ειναι καλη ομαδα αν και ειχαν ελειψεις σε σχεση με το πρωτο παιχνιδι και μαλλον αυτος ειναι ο λογος που βρισκονται σχετικα χαμηλα...
ολοι ειμασταν εκτος αγωνα. ΕΚΑΝΑ AIRBALL ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ 3ΠΟΝΤΟ... τι να λεμε!!!

μαλλον φταιει το γεγονος οτι εχουμε ψηλο κοψει τα σουβλακια... αυτο ειναι το μυστικο (βλ. ΜΑΙΑΝΔΡΟ)
φταιω και εγω βεβαια που τελευταια απεχω
Holitsius
Καλησπερα και απο μενα!
Αν και ηδη ενημεροι, Χαραυγιακος-Μαιανδρος 68-72 στην παραταση παλι...
Το παιχνιδι ηταν ντερμπι με τις δυο ομαδες να ανταλασσοντια στο προβαδισμα,καμια δεν ξεφυγε με περισσοτερο απο 6 ποντους..Προς το τελςο,ειχαμε ενα μικρο αβανταζ μα επεδειξαμε τασεις αυτοχειριας και οχι μονο ισοφαριστηκαμε μα παραλιγο να χασουμε ...Πρεπει να μας γινει μαθημα..Πολυ δυνατο παιχνιδι,παμπολα σφυριγματα (ο πινακας ηταν κιτρινικοκκινος απο φαουλ,οι διαιτητες τα σφυριξαν ολα και αλλα),στην παραταση ομως ημασταν πιο ψυχραιμοι και ξεφυγαμε με 7 τελειωνοντας εκει το ματς.Μπραβο στο χαραυγιακο,τρομερη θεληση..Εμεις ,λογω εμπειριας ισως νικησαμε καθως, ημασταν κυριολεκτικα αποδεκατισμενοι σημερα με απουσιες....



Ολοι(σχεδον) παιξανε τρομερα παρα τις αντιξοοτητες μα τρομερη συμβολη του μοναδικου ελληνα που εχουμ,του Γιαννακοπουλου που καλυψε με το παραπανω απουσια καποιου(γκουχου...) παικτη μας icon_drunk.gif Τα παντα ολα. smiley.gif και φυσικα ειχε το κλασσικο φαγοποτι με πληθος κοσμου.Αυτο ειναι το μυστικο που μας δενει 41.gif
MPAMPIS_21
σημερα πηγα να δω ποσειδωνα -εθνικο νικησε ο εθνικος .κριθηκε στο τελευταιο 5 λεπτο που εφυγε με +11 κ τοσο θα ληγε αλλα διαιτητης αντι να δωσει καθαρο αντιαθλητικο υπερ εθνικου δινει ντισκαλιφιε κ σττους 2 σε αλλη φαση. κ μετα ξαναδινει αντιαθλητικο κ τεχνικη κατα εθνικου οποτε τελικο + 8 διπλο...πολυ γρινια ειδα απο τον προπονητη του ποσειδωνα για διαιτητες σε σημεια που δεν χρειαζοταν..ισως λογω της βαθμολογικης θεσης..καλες ομαδες κ οι 2 ο εθνικος αν ειδα καλα μαλλον αδικειται απο την θεση που εχει...
GR-HAMMER
QUOTE(oidipodas @ Feb 12 2009, 00:10 ) *
χαραυγιακος μαιανδρος 68-72 (65-65)στην παραταση για δευτερη φορα με τον μαιανδρο φετος.συναρπαστικο ματς λεπτομερειες απ το χαμμερ


ηττα στη παραταση για τον χαραυγιακο..
σαφως καλυτερη εικονα απο τα προηγουμενα παιχνιδια που χασαμε με κατω τα χερια..
κλειστο παιχνιδι απο την αρχη...με δυνατες αμυνες..πολλα φαουλ...
ειχε μπολικες εναλλαγες...
στο τελος της κανονικης διαρκειας πηγαμε να το τσιμπησουμε το παιχνιδι...ειμασταν στο -6....
βαλαμε 2 δυσκολα 3ποντα...και εγινε λαθος απο το μαιανδρο στο κατεβασμα με το σκορ ισοπαλο και το σουτ της απελπισιας απο τα 10 μετρα με υψος και 2 αμυντικους παραλιγο να μπει....μπηκε και βγηκε...μπαλα ειναι και γυριζει..
στη παραταση ο μαιανδρος παρολες τις απωλειες λογω φαουλ ηταν πιο ψυχραιμος και πιο συνετος στις επιλογες του και πηρε το παιχνιδι...
ωραιο παιχνιδακι παντως...οποιος ηρθε δεν εχασε...
περαστικα στους τραυματιες...3 σιγουρα απο εμας(+ εμενα) και σιγουρα 1 απο μαιανδρο...
γρηγορη αναρρωση και καλη συνεχεια!

να φανταστω το team του μαιανδρου παρολο τη παραταση και το περασμενο της ωρας ολο και καπου θα εκανε επιδρομη για φαγητο....ε?
Holitsius
Ναι GR, πριν 15 γυρισαμε,φουσκα ολοι...Καντε και εσεις,δεν θα χασετε smiley.gif
pedagiodili
για το σκορ δεν θα πω τίποτα τα είπαν οι υπολοιποι... πάντως έχω να πω οτι ο χαραυγιακός έχει συνοχή είναι δεμένη ομάδα οκ!!!! αλλά πολυ ξύλο ρε παιδί μου και το κακό είναι οτι δεν είναι μπασκετικό....(δεν μιλάω για το μαυρισμένο μου μάτι αυτό έγινε κατα λάθος είμαι σίγουρος) ίσως να παιζουμε κι εμείς έτσι δεν ξέρω και να μη το καταλαβαίνω.
ο g.m της ομάδας και μεγαλύτερος όλων μου είπε να γράψω τον χαρακτηρισμό κατσέρ!!!!!!!! laugh.gif
όπως και να χει αντε να κοιμηθούμε πάλι έχοντας πλακωθεί στα σουβλάκια και τις μπύρες, να δω πως θα σηκωθούμε το πρωί... cool.gif
GR-HAMMER
QUOTE(Holitsius @ Feb 12 2009, 01:16 ) *
Ναι GR, πριν 15 γυρισαμε,φουσκα ολοι...Καντε και εσεις,δεν θα χασετε smiley.gif


α εγω κανω διαιτα γιατι εχω παρει κατι κιλακια...
με κουτσο μετα βιας εφτασα σπιτι μου...ουτε το γκαζι και το φρενο δε μπορουσα να πατησω καλα καλα...
αρα τα σουβλακια αναβληθηκαν...την επομενη...ελπιζω με νικη...

εχω μια τελικη ερωτηση...ο εσπεραρα ηρθε για φαι με το κουστουμακι η οχι? πολυ μπροστα!
χαχαχααχ..tongue.gif
NikRag15
QUOTE(Holitsius @ Feb 12 2009, 01:05 ) *
Ολοι(σχεδον) παιξανε τρομερα παρα τις αντιξοοτητες μα τρομερη συμβολη του μοναδικου ελληνα που εχουμ,του Γιαννακοπουλου που καλυψε με το παραπανω απουσια καποιου(γκουχου...) παικτη μας icon_drunk.gif Τα παντα ολα. smiley.gif και φυσικα ειχε το κλασσικο φαγοποτι με πληθος κοσμου.Αυτο ειναι το μυστικο που μας δενει 41.gif


Να υποθέσω ότι το υποννούμενο πηγαινε για εμενα εεε??? Καλαααα....!!! χεχε!!!
Τι να κάνω που εχω προβληματικά γόνατα???
Δεν πειραζει.... βαράτε...!!! θα αντέξω..!!
Holitsius
Μα τι λες αγαπητε μου,ταγονατα σου ειναι σαν βελανιδια,απλα δεν το ξερεις.Λιγες πιττες ακομα και θα εισαι οκ γιατι σε χρειαζομαστε οπως ειδες...
esperara
QUOTE(GR-HAMMER @ Feb 12 2009, 01:28 ) *
εχω μια τελικη ερωτηση...ο εσπεραρα ηρθε για φαι με το κουστουμακι η οχι? πολυ μπροστα!
χαχαχααχ..tongue.gif


Στο φαϊ δεν υπάρχει χώρος για κουστουμάκι....φορμίτσα που λύνεται εύκολα το κορδόνι όταν σφίξουν τα πράγματα...χθες κάναμε καλή κατανάλωση icon_drunk.gif

Ωραία παιχνίδι χθες πάντως...Ντέρμπι με τα όλα του!!! Και από ότι είδα ανεβαίνουν σιγά σιγά και οι άλλες ομάδες...Προβλέπω πολύ δυνατό δεύτερο "γύρο"...

Nick μη μασάς...Ο Γιαννακόου 77.gif είναι μεγάλη ψυχή... Θα σε αφήνει να παίζεις λίγο στη θέση του blink.gif
Ryan Stik
Μια παρατηρηση για τον προχτεσινο αγωνα Χαραυγιακου-Μαιανδρου.Ο διαιτητης (ο γκριζομαλης) γνωστος για τον κομπλεξισμο του, ηθελε σωνει και καλα να καταστρεψει το παιχνιδι και να απαξιωσει και τις 2 ομαδες καθως και να προσβαλει τους προπονητες. Κατεστρεψε προσπαθειες παικτων να σωσουν τις μπαλες οριακα να μην βγουν, δυναμικοτατα ταπιδια!!! και προσπαθειες αμυνας. Και ολα αυτα για να τραβηξει την προσοχη ολου του γηπεδου και να δειξει οτι ειναι και αυτος εκει......Ελεος ...Οσοι διαιτητες εχουν αυτη την νοοτροπια ειναι απαραδεκτοι και καταστρεφουν το αθλημα.....Κατα τα αλλα....Ωραιο ντερμπακι αλλα χασαμε... smiley.gif

axe
QUOTE(Ryan Stik @ Feb 13 2009, 00:42 ) *
Μια παρατηρηση για τον προχτεσινο αγωνα Χαραυγιακου-Μαιανδρου.Ο διαιτητης (ο γκριζομαλης) γνωστος για τον κομπλεξισμο του, ηθελε σωνει και καλα να καταστρεψει το παιχνιδι και να απαξιωσει και τις 2 ομαδες καθως και να προσβαλει τους προπονητες. Κατεστρεψε προσπαθειες παικτων να σωσουν τις μπαλες οριακα να μην βγουν, δυναμικοτατα ταπιδια!!! και προσπαθειες αμυνας. Και ολα αυτα για να τραβηξει την προσοχη ολου του γηπεδου και να δειξει οτι ειναι και αυτος εκει......Ελεος ...Οσοι διαιτητες εχουν αυτη την νοοτροπια ειναι απαραδεκτοι και καταστρεφουν το αθλημα.....Κατα τα αλλα....Ωραιο ντερμπακι αλλα χασαμε... smiley.gif



φιλε Ryan Stik κάνε ένα κόπο και κοίτα το φίλο αγώνα...
μήπως λέγεται ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ο τύπος???
παλιόφιλος... του χρωστάω ξέρεις

oidipodas
QUOTE(axe @ Feb 15 2009, 13:04 ) *
φιλε Ryan Stik κάνε ένα κόπο και κοίτα το φίλο αγώνα...
μήπως λέγεται ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ο τύπος???
παλιόφιλος... του χρωστάω ξέρεις

ναι φιλε axe αποστολιδης λεγεται αυτος ο τυπος και ηθελα να στο γραψω .η αλαζονεια του ξαναχτυπησε .παντως δεν ειναι τοσο ασχετος αλλα παραπανω ειναι επικινδυνος και αλαζονας.ελεγε στον προπονητη μας συνεχεια <<πας καλα>>?πρεπει να μιλησουν ολες οι ομαδες να μην ξαναδεχτουμε τετοιους διαιτητες στην κατηγορια αυτη .αν νομιζουν οτι ειναι τοσο καλοι ας πανε α1 να σφυρανε.αντε με τα ...τουλαχιστον αφου εχουμε αυτο το φορουμ που διακινουνται καποιες ιδεεσ απο εδω μεσα να κανουμε ολοι μια καταγγελια να εξαφανιστουν αυτοι που αποτελουν ονειδος για το μπασκετακι που ολοι αγαπαμε.και αν η εσκα δεν εχει διαιτητες να σφυραμε μεταξυ μας.πιο καλα θα τα πηγαινουμε μου φαινεται
Ryan Stik
Ναι Αxe. O Αποστολιδης ειναι οπως ειπε και ο Οιδιποδας
kondoros
ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 6 ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΕ ΑΡΤΕΜΙΔΑ. ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ Η ΝΙΚΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ.
VLC
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ 39-57
Holitsius
Καλησπερα! Οιον Αγιου Στεφανου-Μιανδρος,52-51 κυριολεκτικα στη τελευταια φαση οπου χασαμε σουτ με πολυ καλες προυποθεσεις.
Το ματς ντερμπι,2 φορες ξεφυγε το Οιον με 13 και 14 ποντους σε 1ηη και 3 περιοδο μα τους φτασαμε και τις 2 και στο τελος περασαμε και με εναν.Τελικα ειχαμε 2-3 ευκαιριες,δεν τα κατφεραμε ομως μα δεν εγινε και κατι,ετσι ειναι το σπορ. Επιθετικα παρα τα καλα σουτ,δεν ημασταν σε μερα...Πολυ δυνατο παιχνιδι,θεωρω οι διαιτητες δεν πολυηθελαν να συριξουν,αφησαν πολλα και εξοφθαλμα.Μα για την ηττα,φταιμε κυριως εμεις και ....οι αλαδωτες πιττες...




Η ομαδα δεν μασα η μαλλον, μασαει μονο γυρους..Παλι!!! smiley.gif Συγχαρητηρια στα παιδια ,παιζουμε με 7-8 λογω πολλων τραυματισμων....
axe
ΚΑΡΕΑΣ-ΦΙΛΟΘΕΗ 70-60

εύκολα ο ΚΑΡΕΑΣ... δεν το θέλαμε αρκετα το παιχνιδακι
αρκετα καλο το 4-play maker που εκανε ολο το παιχνιδι (sorry φιλε για τον αγκωνα δεν τον καταλαβα μεσα στη φαση οπως σου ειπα) οπως και τα περισοτερα παιδια του ΚΑΡΕΑ.

τα πραγματα δυσκολευουν πολυ και πρεπει οπωσδηποτε να ξυπνησουμε γιατι ειμαστε σε πολυ δυσκολη θεση
GR-HAMMER
ηττα και παλι για το χαραυγιακο...με 20+ ποντους..
ενταξει, δε παιξαμε καλα...αλλα δε μας αφησανε κιολας..
ειμαι πιτσιρικας ακομα...μολις 22 χρονων αλλα παιζω καποια χρονακια μπασκετ..
τετοια συμπεριφορα δεν εχω ξαναεντοπισει ποτε απο διαιτητη...
αλλα ακομα και ετσι, οπως εχω δηλωσει και απο τα πρωτα μου ποστ δεν ασχολουμαι με τη διαιτησια αλλα μονο με το πως παιζουμε μπασκετ..
εκνευριστηκα απο καποια αναποδα σφυριγματα και εχασα τη ψυχραιμια μου με αποτελεσμα να γιενι ψιλομπαχαλο το παιχνιδι..
ζηταω συγγνωμη απο το παλικαρι με το νουμερο 8 για τα εκτος φασης χτυπηματα...απλα ετυχε να ειναι στο λαθος σημειο...τη λαθος στιγμη...ηταν παρα πολλα τα νευρα..
ευκολη νικη για το τριφυλλιακο λοιπον αλλα να μη παραλειψω να πω οτι οταν εκτος εδρας κερδιζεις 46 βολες...
με 5 αντιαθλητικα και 4 τεχνικες ποινες σιγουρα δεν ειναι και ευκολο να χασεις...
και το χειροτερο ακομα να διαμαρτυρεσαι και απο πανω...
τι να πω...δε ξερω..
καλη συνεχεια ευχομαι στα παιδια...να κερδισουν τη παραμονη...για την οποια με εμφανισεις σαν των τελευταιων βδομαδων απ'οτι φαινεται θα παλεψουμε μεχρι τελους κι εμεις...
δε ξερω το ονομα του διαιτητη,,,ουτε με πολυενδιαφερει ειναι η αληθεια...και σιγουρα δεν εχω ιδεα αν διαβαζει φορουμ και τετοια...εχω μονο ενα ερωτημα να του κανω: "γιατι???" του εχω κανει κατι εγω προσωπικα εγω ή η ομαδα μου και ειχαμε τετοια αντιμετωπιση ή απλα ηταν κακη βραδια..
οπως ειπα και στην αρχη, ειμαι μολις 22, αλλα εχω παιξει 4-5 χρονια μπασκετ σε καλο παιδικοεφηβικο...αλλα 4 χρονια σε ομαδες β εσκα και β εσκανα...και δεν εχω ξανααποβληθει ποτε...ηρθε η ωρα να γινει και αυτο...
τι να πω...ξεχναμε το παιχνιδι και παμε για τα επομενα...
train
axe συγνωμη για το υφος αλλα οταν θα καταλαβεις γιατι ολες οι ομαδεσ σας λενε οικοδομους κ οτι παιζετε αντιαθλιτικα θα καταλαβεις γιατι δινουν 46 βολες στους αντιπαλους...............
κ τοτε θα καταλαβεις σε καθε παιχνιδι γιατι παιρνετε τεχνικες ποινες κ αντιαθλητικα........
καλη συνεχεια σε ολους........... peace.gif peace.gif 69.gif 69.gif 69.gif smiley.gif
GR-HAMMER
QUOTE(train @ Feb 20 2009, 18:00 ) *
axe συγνωμη για το υφος αλλα οταν θα καταλαβεις γιατι ολες οι ομαδεσ σας λενε οικοδομους κ οτι παιζετε αντιαθλιτικα θα καταλαβεις γιατι δινουν 46 βολες στους αντιπαλους...............
κ τοτε θα καταλαβεις σε καθε παιχνιδι γιατι παιρνετε τεχνικες ποινες κ αντιαθλητικα........
καλη συνεχεια σε ολους........... peace.gif peace.gif 69.gif 69.gif 69.gif smiley.gif


o axe δε παιζει στο χαραυγιακο...εγω παιζω...
Holitsius
Σε αναβληθεν ματς, Υπεροχη-Μαιανδρος 77-72,δυστυχως...

Απιθανο σε εξελιξ ηπαιχνιδι με την υπεροχη στο α μερος να ειναι υπερ του δεοντος ευστοχη στα τριποντα (πρεπει να βαλανε 9,σε ολο 15!!!!!!) αν και τα περισσοτερα ηταν με αμυνα. Αποδοργανωθηκαμε,η ψυχολογια επεσε φυσικα και χωρις να το καταλαβουμε χαναμε 38-18 στο ημιχρονο! Ξεκινωνντας στο δευτερο,ενα ξεσπασμα μας εφερε στο -13 μα τελικα με τρια τριποντα παλι(.....) βρεθηκαμε στο -23 (53-30). Καπου εκει εκλεισε το 3 δεκαλεπτο και οντας -20,αρχισαμε να πιεζουμε,κατι που εφερε αποτελεσμα καθως με υπερπροσπαθεια φτασαμε στο -4 και στο -3,χασαμε 1 κρισιμο σουτ ομως και η υπεροχη με βολες εκλεισε το ματς...
Δεν εχω ξαναδει τετοια ευστοχια,ειναι ζητημα να βαλανε 6-7 διποντα,μπραβο στην υπεροχη μεν μα και εμεις τι να πω,παλι πισω στο σκορ,παλι φτανουμε αλλα στο τελος χανουμε στη λεπτομερεις.
Πρεπει να γινουμε πιο σκληροι... shot.gif



Αφου δεν φαγαμε προχθες,δεν ειχαμε δυναμεις smiley.gif Μα και στις ηττες και στις αναποδιες δεν καταλαβαινουμε τιποτα,απλα πεισμωσαμε τωρα!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.