Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (2ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Nik76
na kano kai go mia erotisi ???
hammer voles vazeis i ta idia me perisi?????? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
papalouk7
Ryan Stick ειπες πως ειδες το παιχνιδι προχτες στο στρεφη.Ειδες διαιτησια στο συγκεκριμενο παιχνιδι?κανε ενα σχολιο
kondoros
Συμφωνω απολυτα με τον εσπεραρα σχετικα με τον ορισμο του μπασκετικου. Θελω απλα να πω οτι αν υπηρχαν ομαδες που παιζανε καλο μπασκετ δεν θα ηταν σε αυτη την κατηγορια. Καλο μπασκετ δεν βλεπουμε καλα καλα στην Α1. Υπαρχουν ομαδες με ταλεντο που αν δουλεψουν θα ανεβουν σε μεγαλυτερες κατηγοριες και μπορουν να κανουν περισοττερα πραγματα μεσα στον γηπεδο, αλλα κ ομαδες με "οικοδομους" οι οποοι ομως εχουν γνωση το τι μπορουν να κανουν καλα και μπορει αυτο να τους κανει πιο αποτελεσματικους. Θελω να κανω μια ερωτηση να δω τι πιστευετε...Με ποσες νικες θα ανεβει ο 3ος και με ποσεσς θα πεσει ο 11ος?Ακουω προγνωστικα.
papalouk7
Φιλε Κεραμεικος πατε για ανοδο φετος?
GR-HAMMER
καταρχας, εσπεραρα εννοειται δεν ελεγα για το παιχνιδι με εσας και ελεγα με τους αμπελοκηπους..εσας ξερεις οτι σας σεβομαι και σαν παιχτες και σαν ομαδα..
αυτο για τη ζωνη το πιστευω και το θεωρω αντιμπασκετικο...κακο ειναι? βλεπω παιδακια που απο τα μινι αντι να παιζουνε man to man ταμπουρωνονται πισω και δε μαθαινουνε ποτε να βαζουνε το σωμα τους στη φωτια...ολο στηριζονται στο οτι θα τους καλυψει ο αλλος..ευτυχως οταν επαιζα εγω σε αυτες τις κατηγοριεσ(οχι πολλα χρονια πριν ειναι αληθεια) η ζωνη απαγορευοτανε!!
επισης, δε προσπαθω να μειωσω το παιχνιδι των αλλων, αλλα πως θα σου φαινοτανε εσενα αν χαρακτηριζαν την ομαδα σου για την οικοδομη και τους παιχτες μπετατζηδες? δε θα σου κακοφαινοτανε?
ζωνη παιξατε με το που χρεωθηκε με 3ο φαουλ ο ψηλος σας στο 2ο λεπτο του αγωνα και δεν την αλλαξατε μεχρι το τελος...τωρα αν αυτο ητανε man to man με αλλαγες και ολοι μεσα απο τις βολες τοτε δικο μου λαθος...(αν εννοεις το 100 που παιζετε με τη παγιδα στη 1η πασα)
βολες βαζω περισσοτερες απο περσι nik76 αν και δεν εχω ριξει πολλες(μολις 4 σε 3 παιχνιδια)
οκ κονδορε, αρα συμφωνουμε οτι διαφωνουμε...ενα πραγμα ζηταω...σχολιασε οτι θελεις...κανε τη κριτικη σου...αλλα οχι χαρακτηρισμους...μπασκετακι παιζουμε γιατι διασκεδαζουμε και οχι για να βγαινουνε "ξυπνοπουλια" να λενε τη "γνωμη τους"..
και ναι εκνευριστηκα με το ποστ και τα πηρα ολα παραμαζωμα...ποιος δε θα εκνευριζοτανε πειτε μου....
καλη συνεχεια σε ολους...
pedagiodili
Παιδιά δεν θέλω εκνευρισμούς.......!!!Ειστε όλοι αντιμπασκετικοί και μόνο εγώ ξέρω Μπάσκετ tongue.gif rolleyes.gif
Γενικά πιστεύω πως από το 87 και μετά υπάρχει μεγάλη μπασκετική παιδεία στην Ελλάδα, γι αυτό και η εθνική Ελλάδος είναι σχεδόν πάντα καλή και στις μικρές ηλικίες. Επειδή δεν είχα τοποθετηθεί στο θέμα ηλικίας να πώ πως παλιότερα σχεδόν σε όλες τις ομάδες υπηρχαν τουλάχιστον 300 παιδία στις ακαδημίες.Σήμερα με το ζόρι προσπαθούμε να κατεβάσουμε ένα παιδικό ή εφηβικό μη τυχόν και μηδενιστούμε.Αυτό που λέω δεν το βγάζω από το μυαλό μου, γι αυτό και έχει σταματήσει να ισχύει το όριο με τους τριαντάρηδες, δεν υπάρχουν και πολλοί πιτσιρικάδες...Τώρα αν μία ομάδα είναι αντιμπασκετική αυτό για μένα δεν φαίνεται στην άμυνα αλλά κυρίως στην επίθεση.και έναν παίχτη του σκουός να βάλεις να παίξει άμυνα (αν του εξηγήσεις 2 βασικά πράγματα βέβαια) θα παίξει. Στην επίθεση όμως? Αν δεν ξέρει να τριπλάρει να πασάρει και να σουτάρει.... ???Η βασική διαφορά του Μπάσκετ με το ποδόσφαιρο για παράδειγμα (χωρίς να είμαι κολλημένος μου αρέσει το ποδόσφαιρο)είναι ότι ποδόσφαιρό μπορεί να παίξει ο καθένας......εξού και λαοφιλέστερο άθλημα!!!
το πα το ποιηματάκι μου ......
Koultouriaris
QUOTE(kondoros @ Nov 7 2008, 15:49 ) *
Συμφωνω απολυτα με τον εσπεραρα σχετικα με τον ορισμο του μπασκετικου. Θελω απλα να πω οτι αν υπηρχαν ομαδες που παιζανε καλο μπασκετ δεν θα ηταν σε αυτη την κατηγορια. Καλο μπασκετ δεν βλεπουμε καλα καλα στην Α1. Υπαρχουν ομαδες με ταλεντο που αν δουλεψουν θα ανεβουν σε μεγαλυτερες κατηγοριες και μπορουν να κανουν περισοττερα πραγματα μεσα στον γηπεδο, αλλα κ ομαδες με "οικοδομους" οι οποοι ομως εχουν γνωση το τι μπορουν να κανουν καλα και μπορει αυτο να τους κανει πιο αποτελεσματικους. Θελω να κανω μια ερωτηση να δω τι πιστευετε...Με ποσες νικες θα ανεβει ο 3ος και με ποσεσς θα πεσει ο 11ος?Ακουω προγνωστικα.


Για το κατω πιστευω 11νικες = σωτηρια, και 17+ για ανοδο
Zourinho
τι να πω ρε φουστι μου εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
νισαφι!!!!!!!!!!!!!!!!, βασικα καληνυχτα σας
Εγω προσωπικα δεν προκειται να ξαναγραψω για καμια ομαδα οσο αφορα το τι μπασκετ παιζει, εκτος της ομαδας την οποια αγαπαω και υποστηριζω(Αμπελοκηπαρα και τα μυαλα στα καγκελα).Ειναι στεναχωρο καθως εδω επρεπε να λεμε καμια λαλακια και οχι τεστ γνωσεων ποιος ξερει περισσοτερο μπασκετ (και οχι μπασκετακι!!!!!!!!!! ταβλακι μπορεις να πεις μπαλιτσα μπορεις να πεις χιλια ιτσα μπορεις να πεις οχι ομως μπασκετακι) υποκειμενικα παντα ο καθενας.
λολ
πραγματικα ομως.
Το κλεινω(βασικα δεν το ανοιγω καν) εδω, απο πλευρας μου μην οντας αντικειμενικος (ουτος ή αλλος) και εγω και συνεχιζω.Δεν μπορω να πω αριθμο για νικες και ηττες ειναι νωρις πιστευω, αλλα και εγω δεν νομιζω οτι θα παει καμια τρενο και συμφωνω με τον κονδορα για την αμφιρροπη κατασταση στην οποια βρισκεται ο ομιλος μας.

τελος κλεινω με ενα add στην φορμαααααααααααααρα μου και ειναι το εξης:
και τελος
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΆΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑμπέλόκηποί τραααααααλα λα λα

άμπέλόκηποι τρααααααααλα λα λα λα λα


wos_sport4.gif


Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!
Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!
Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!
Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!
Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!



kondoros
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 7 2008, 16:45 ) *
καταρχας, εσπεραρα εννοειται δεν ελεγα για το παιχνιδι με εσας και ελεγα με τους αμπελοκηπους..εσας ξερεις οτι σας σεβομαι και σαν παιχτες και σαν ομαδα..
αυτο για τη ζωνη το πιστευω και το θεωρω αντιμπασκετικο...κακο ειναι? βλεπω παιδακια που απο τα μινι αντι να παιζουνε man to man ταμπουρωνονται πισω και δε μαθαινουνε ποτε να βαζουνε το σωμα τους στη φωτια...ολο στηριζονται στο οτι θα τους καλυψει ο αλλος..ευτυχως οταν επαιζα εγω σε αυτες τις κατηγοριεσ(οχι πολλα χρονια πριν ειναι αληθεια) η ζωνη απαγορευοτανε!!
επισης, δε προσπαθω να μειωσω το παιχνιδι των αλλων, αλλα πως θα σου φαινοτανε εσενα αν χαρακτηριζαν την ομαδα σου για την οικοδομη και τους παιχτες μπετατζηδες? δε θα σου κακοφαινοτανε?
ζωνη παιξατε με το που χρεωθηκε με 3ο φαουλ ο ψηλος σας στο 2ο λεπτο του αγωνα και δεν την αλλαξατε μεχρι το τελος...τωρα αν αυτο ητανε man to man με αλλαγες και ολοι μεσα απο τις βολες τοτε δικο μου λαθος...(αν εννοεις το 100 που παιζετε με τη παγιδα στη 1η πασα)
βολες βαζω περισσοτερες απο περσι nik76 αν και δεν εχω ριξει πολλες(μολις 4 σε 3 παιχνιδια)
οκ κονδορε, αρα συμφωνουμε οτι διαφωνουμε...ενα πραγμα ζηταω...σχολιασε οτι θελεις...κανε τη κριτικη σου...αλλα οχι χαρακτηρισμους...μπασκετακι παιζουμε γιατι διασκεδαζουμε και οχι για να βγαινουνε "ξυπνοπουλια" να λενε τη "γνωμη τους"..
και ναι εκνευριστηκα με το ποστ και τα πηρα ολα παραμαζωμα...ποιος δε θα εκνευριζοτανε πειτε μου....
καλη συνεχεια σε ολους...


Αγαπητε κυριε Hammer,

Αν ριξεις μια ματια στα προηγουμενα post θα διακρινεις με ιδιαιτερη "ευκολια" οτι εγω δεν χαρακτηρισα ουτε σχολιασα κανεναν εδω μεσα. Εσυ μαλλον το κανεις οταν μιλας για "ξυπνοπουλια" αλλα δεν θα συνεχισω σε αυτο το μοτιβο. Ζητας να λεμε την γνωμη μας χωρις χαρακτηρισμους και 10 λεξεις μετα εισαι ο πρωτος που χαρακτηριζει. smiley.gif
Αλλος χαρακτηρισε την ομαδα σου αντιμπασκετικη και οχι εγω. Επιπλεον εσυ μπορει να μην σεβεσαι τους Αμπελοκηπους η τους παιχτες η αλλες ομαδες παρα μονο την ομαδα σου και του μαιανδρου, αντιθετως εγω σεβομαι ολους σε αυτη την κατηγορια καθως πραγματικα πιστευω οτι το ερασιτεχνικο μπασκετ ειναι το εργοστασιο παιχτων. Δεν πιστευω οτι διαφωνησαμε σε κατι βασικα, εγω το μονο που ειπα ειναι οτι εχουμε παιχτες μικροτερους σε ηλικια. Αν αυτο ηταν ικανο να σε κανει να τα παρεις παραμαζωμα θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη σε ολους απο το forum που ημουν αιτια αυτου του ξεσπασματος.

Σχετικα με την ζωνη σε μικρες ηλικιες συμφωνω μαζι σου, αλλα να σου θυμισω οτι πλεον παιζεις σε αντρικο τμημα.

Θα ηθελα ειλικρινα να ευχηθω σε ολες ανεξαιρετως τις ομαδες του ομιλου καλη δυναμη και καλη επιτυχια. Το πρωταθλημα προβλεπεται αμφιρροπο.
Koultouriaris
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 7 2008, 16:45 ) *
αυτο για τη ζωνη το πιστευω και το θεωρω αντιμπασκετικο...κακο ειναι? βλεπω παιδακια που απο τα μινι αντι να παιζουνε man to man ταμπουρωνονται πισω και δε μαθαινουνε ποτε να βαζουνε το σωμα τους στη φωτια...ολο στηριζονται στο οτι θα τους καλυψει ο αλλος..ευτυχως οταν επαιζα εγω σε αυτες τις κατηγοριεσ(οχι πολλα χρονια πριν ειναι αληθεια) η ζωνη απαγορευοτανε!!
επισης, δε προσπαθω να μειωσω το παιχνιδι των αλλων, αλλα πως θα σου φαινοτανε εσενα αν χαρακτηριζαν την ομαδα σου για την οικοδομη και τους παιχτες μπετατζηδες? δε θα σου κακοφαινοτανε?
οκ κονδορε, αρα συμφωνουμε οτι διαφωνουμε...ενα πραγμα ζηταω...σχολιασε οτι θελεις...κανε τη κριτικη σου...αλλα οχι χαρακτηρισμους...μπασκετακι παιζουμε γιατι διασκεδαζουμε και οχι για να βγαινουνε "ξυπνοπουλια" να λενε τη "γνωμη τους"..
και ναι εκνευριστηκα με το ποστ και τα πηρα ολα παραμαζωμα...ποιος δε θα εκνευριζοτανε πειτε μου....
καλη συνεχεια σε ολους...


Φιλτατε GR-HAMMER δεν μιλησε κανενας για ζωνες σε μινι μπασκετ ,και καλως ακομα και σημερα δεν επιτρεπεται η χρηση αμυνας ζωνης στις ηλικες αυτες γιατι τα παιδια στις ηλικιες αυτες ειναι στο σταδιο εκμαθησης-μαθαινουν δηλαδη να πασαρουν να ντριμπλαρουν να κανουν drive να κινουνται με-χωρις μπαλλα ,και γιαυτο ειναι ανετοιμοι να την αντιμετωπισουν
Ζωνη παιζεις για παρα πολλους λογους,ενας απο αυτους ειναι και το αν εχεις απεναντι ομαδα με παιχτες Αντι-μπασκετικους
δηλαδη παιχτες χωρις καλα βασικα( καλογυμνασμενους μεν χωρις μπασκετ δε),οπως λεει και ο λαος "ασε τουσ σκοινι και θα πνιγουν μονοι τους" ,απεναντι σε ομαδα μπασκετικη δυσκολα θα το κανεις και ΕΑΝ το κανεις θαναι για μια δυο φασεις.
Καλο θα ειναι να μην εκνευριζεσαι ,εχεις την αποψη σου και εγω την δικη μου ,λεω τα επιχειρηματα μου και λες τα δικα σου(?) ,δεν χρειαζετε να πεισει καποιος καποιον,απλα το συζηταμε smiley.gif
esperara
Ααααα...Όλα κι όλα...Ο Μαίανδρος αξίζει το σεβάσμό σας...Καθότι είμαστε υπερήλικες!!!! icon_tomato.gif

Αρχηγέ ΜΠΑΜΠΑ!!!!!!!
petza888
Ο ψηλος των Αμπελοκηπων ο εγχρωμος ειναι απιστευτος παιχτης κ κρυβει την μπαλα!!!!
keramikos
QUOTE(papalouk7 @ Nov 7 2008, 16:34 ) *
Φιλε Κεραμεικος πατε για ανοδο φετος?

χωρισ να εχω δει ολεσ τσ ομαδεσ πιστευω πωσ ναι θα ειμαστε β του χρονου αν η υπεροχη τερματισε 4η περυσι τοτε πιστευω πωσ σιγουρα θα ανεβουμε..δεν υπαρχει πουθενα αυτη η ομαδα ρε παιδια πουθενα πρεπει να το κοψουν τ παιδια το αθλημα...στον ομιλο υπαρχουν καλεσ ομαδεσ πιστευω αλλα 2 η 3 οχι αλλεσ...εσυ που παιζεισ???? blove.gif smiley.gif
Ryan Stik
Papalouk7 θεωρω πως η διαιτησια του συγκεκριμενου αγωνα ηταν αρκετα κακη! Δεν γνωριζαν καποιους κανονισμους και σιγουρα το παιχνιδι ξεφυγε απο τον ελεγχο τους.
Ryan Stik
ΝΙΚ76 μπορεις σε παρακαλω να μας πεις τι σημαινει το νουμερο στο nickname σου? Αν θες φυσικα!!!! smiley.gif
a.rigas
QUOTE(Koultouriaris @ Nov 5 2008, 18:39 ) *
Καλη σπερα σε ολους

Μια πληροφορια να σας δωσω αλλα και λιγο σαν κουιζ ,στον ομιλο αυτο υπαρχουν 2 προπονητες με Ευρωπαικη εμπειρια (και ομως ειναι αληθεια)
Ο ενας εχει παρει Πρωταθλημα σαν πρωτος πρπονητης στην Ισλανδια ,και ο αλλος εχει παει σαν ασισταντ στους 8 του κυπελλου Σαπορτα , οποιος τουσ βρει κερδιζει

Καλη επιτυχια σε ολους


μηπως ειναι ο σιταρας ο δευτερος?
a.rigas
QUOTE(papalouk7 @ Nov 7 2008, 00:41 ) *
Επομενη αγωνιστικη ντερμπι κορυφης Κεραμεικος-Ποσειδωνας Ν.Ψ..............Ακουω προγνωστικα


διπλο tongue.gif
Koultouriaris
QUOTE(Ryan Stik @ Nov 8 2008, 00:30 ) *
Papalouk7 θεωρω πως η διαιτησια του συγκεκριμενου αγωνα ηταν αρκετα κακη! Δεν γνωριζαν καποιους κανονισμους και σιγουρα το παιχνιδι ξεφυγε απο τον ελεγχο τους.


Δηλαδη ρε παιδια,οταν λετε ξεφυγε τι εννοειτε? Δεν το ειδα και δεν εχω αποψη αλλα ενα θα πω οι πιο πολλοι διαιτητες δεν σφυριζουν πολυ για να ξεμπερδευουν οσο το δυνατον γρηγοροτερα στον ομιλο Τεταρτης για να δουν μπαλιτσα και της Παρασκευης για να μην χασουν το βραδυ τους,και οχι γιατι ειναι στημενοι η κατι τετοιο


Φιλε ριγα οχι δεν ειναι οΣιταρας ,καλος προπονητης απο παλια ,αλλα δεν ειναι αυτος
a.rigas
QUOTE(Koultouriaris @ Nov 8 2008, 00:47 ) *
Φιλε ριγα οχι δεν ειναι οΣιταρας ,καλος προπονητης απο παλια ,αλλα δεν ειναι αυτος


κριμα που δεν κερδισα. αλλη φορα. εχω και εγω μια ερωτηση ομως:

ξερει κανεις κανενα παικτη με ευρωπαικη εμπειρια στον ομιλο μας?
Ryan Stik
Ημουνα σαφης. Δεν ειπα ουτε εννοησα τιποτα για στημενο ματς. Εκαναν λαθη πολλα και για τις 2 ομαδες .Οταν λεω πως εχασαν τον ελεγχο εννοω πως δεχονταν αμφισβητηση για αρκετα σφυριγματα, εχασαν την εμπιστοσυνη των παικτων και πως αφηναν τους προπονητες να διαμαρτυρονται υπερβολικα χωρις τιμωρια.+ πως ειχε και προβληματα το ταμπλο του γηπεδου και μπερδευε λιγο τα πραγματα.
papalouk7
QUOTE(a.rigas @ Nov 8 2008, 00:41 ) *
διπλο tongue.gif

Φιλε Α.RΙGΑ ελα αν μπορεις την τεταρτη στο ρουφ για να δεις το διπλο που λες.........
papalouk7
QUOTE(papalouk7 @ Nov 8 2008, 02:34 ) *
Φιλε Α.RΙGΑ ελα αν μπορεις την τεταρτη στο ρουφ για να δεις το διπλο που λες.........

A μαλιστα εισαι παιχτης του ποσειδωνα.......δεν το ειχα δει.θα σας δω την τεταρτη απ εξω και θα σου πω.
keramikos
QUOTE(papalouk7 @ Nov 8 2008, 02:37 ) *
A μαλιστα εισαι παιχτης του ποσειδωνα.......δεν το ειχα δει.θα σας δω την τεταρτη απ εξω και θα σου πω.

το παιχνιδι ειναι 1 κ ανετα παιδια δεν θα περασει ομαδα φετοσ απ τ ρουφ... shot.gif shot.gif
BILL79
QUOTE(keramikos @ Nov 8 2008, 04:00 ) *
το παιχνιδι ειναι 1 κ ανετα παιδια δεν θα περασει ομαδα φετοσ απ τ ρουφ... shot.gif shot.gif

Ο κουτσαυτης ειναι ακομα στον Κεραμεικο;;;;
out-z
QUOTE(BILL79 @ Nov 8 2008, 03:58 ) *
Ο κουτσαυτης ειναι ακομα στον Κεραμεικο;;;;




oxi file Ο κουτσαυτης den einai pia sto στον Κεραμεικο....
kata tin gnomi mou pisteuw oti i tetrada fetos tha einai: maiandro,keramiko,uperoxi kai Ποσειδωνας Ν.Ψ. ti lete;
evilmonkey.gif
esperara
Μου φαίνεται καλή η πρόβλεψη σου με τα αρχικά δεδομένα καθώς θέλω να πιστεύω ότι η ομάδα μου (Μαίανδρος) θα καταφέρει τουλάχιστον όπως πέρσι να τερματίσει στις 5 πρώτες θέσεις (πέρσι για ένα παιχνίδι χάσαμε την άνοδο στα μπαράζ καθώς τερματίσαμε με φοβερό 2ο γύρο 4οι). Ο Ποσειδώνας δεν περίμενα να είναι τόσο δυνατός και με εκπλήσει ευχάριστα. Επίσης θέλω να δω κανά δύο ομάδες ακόμα όπως ο Καρέας που πέρσι και στα δύο παιχνίδια είχαμε κερδίσει στην 2η παράταση και τους Αμπελόκηπους. Πολύ κλειστά σκορ για αρχή.... Τι να πω... Θα δούμε...Ο όμιλος μας φέτος είναι αρκετά ισορροπημένος καθώς λείπουν τα μεγάλα φαβορί και όλοι είναι πιθανό να χάσουν από κάποιον απρόσμενα.

Θα επαναλάβω μόνο την αρχική μου ευχή στα φετινά ποστ: υγεία πάνω από όλα και ας ευχαριστηθούμε το παιχνιδάκι και τα σουβλάκια!
out-z
QUOTE (esperara @ Nov 8 2008, 05:39 ) *
Μου φαίνεται καλή η πρόβλεψη σου με τα αρχικά δεδομένα καθώς θέλω να πιστεύω ότι η ομάδα μου (Μαίανδρος) θα καταφέρει τουλάχιστον όπως πέρσι να τερματίσει στις 5 πρώτες θέσεις (πέρσι για ένα παιχνίδι χάσαμε την άνοδο στα μπαράζ καθώς τερματίσαμε με φοβερό 2ο γύρο 4οι). Ο Ποσειδώνας δεν περίμενα να είναι τόσο δυνατός και με εκπλήσει ευχάριστα. Επίσης θέλω να δω κανά δύο ομάδες ακόμα όπως ο Καρέας που πέρσι και στα δύο παιχνίδια είχαμε κερδίσει στην 2η παράταση και τους Αμπελόκηπους. Πολύ κλειστά σκορ για αρχή.... Τι να πω... Θα δούμε...Ο όμιλος μας φέτος είναι αρκετά ισορροπημένος καθώς λείπουν τα μεγάλα φαβορί και όλοι είναι πιθανό να χάσουν από κάποιον απρόσμενα.

Θα επαναλάβω μόνο την αρχική μου ευχή στα φετινά ποστ: υγεία πάνω από όλα και ας ευχαριστηθούμε το παιχνιδάκι και τα σουβλάκια!





o ploumis paizei akoma sto Καρέας. ontws o Καρέας den exei deiksei tipota spoudaio fetos alla einai omada me megali ebeiria!!!
77.gif

pantws pisteuw apo auta pou exw dei fetos oti ta exoume kalitern xronia se sxesi me persini kai omades fetos krivoun polles ekpliseis ,so watch out!!! shot.gif
nikefalin
χαρακτηρισμοί και τέτοιο ύφος δεν έχουν θέση εδώ, ένα φάουλ + "ρεπό" εκ της διαχείρισης για τον stathek
petza888
QUOTE(Koultouriaris @ Nov 5 2008, 18:39 ) *
Καλη σπερα σε ολους

Μια πληροφορια να σας δωσω αλλα και λιγο σαν κουιζ ,στον ομιλο αυτο υπαρχουν 2 προπονητες με Ευρωπαικη εμπειρια (και ομως ειναι αληθεια)
Ο ενας εχει παρει Πρωταθλημα σαν πρωτος πρπονητης στην Ισλανδια ,και ο αλλος εχει παει σαν ασισταντ στους 8 του κυπελλου Σαπορτα , οποιος τουσ βρει κερδιζει

Καλη επιτυχια σε ολους



Μια διορθωση. Ο Πασχαλης εχει υπαρξει coach στην Ισλανδια και η ομαδα του πηγε τετραδα αλλα δεν πηρε πρωταθλημα.
BILL79
QUOTE(out-z @ Nov 8 2008, 06:28 ) *
oxi file Ο κουτσαυτης den einai pia sto στον Κεραμεικο....
kata tin gnomi mou pisteuw oti i tetrada fetos tha einai: maiandro,keramiko,uperoxi kai Ποσειδωνας Ν.Ψ. ti lete;
evilmonkey.gif

Ξερεις που πηγε;;;;
petza888
QUOTE(a.rigas @ Nov 8 2008, 00:55 ) *
κριμα που δεν κερδισα. αλλη φορα. εχω και εγω μια ερωτηση ομως:

ξερει κανεις κανενα παικτη με ευρωπαικη εμπειρια στον ομιλο μας?



Ο Χρηστος ο Κοντομητρος παικτης των αμπελοκηπων,
επαιζε στον κεραυνο στην κυρπο και εχει παιξει ευρωπη με Ταουγκρες κ εβαλε και 30 ποντους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αυτος ειναι και ο μοναδικος που γνωριζω σιγουρα.
εαν ειναι και αλλος, πρεπει να εχει κ ο ποσειδωνας ενα παιδι αλλα δεν ξερω ονομα εχει παιξει νομιζω κ αυτος ευρωπη αλλα με τι και με ποια ομαδα θα σας πω ψεματα!!!
bball.gif
keramikos
QUOTE(BILL79 @ Nov 9 2008, 22:47 ) *
Ξερεις που πηγε;;;;

σουρμενα γ εσκανα.
T-mits
QUOTE(out-z @ Nov 8 2008, 05:28 ) *
oxi file Ο κουτσαυτης den einai pia sto στον Κεραμεικο....
kata tin gnomi mou pisteuw oti i tetrada fetos tha einai: maiandro,keramiko,uperoxi kai Ποσειδωνας Ν.Ψ. ti lete;
evilmonkey.gif

Θα συμφωνησω μαζι σου για Μαιανδρο κ Ποσειδωνα φιλε μου...Για τις αλλες 2 θεσεις θα ηθελα πρωτα να δω Φιλοθεη, Καρεα και Οιον για να εκφερω γνωμη.Παντως η Υπεροχη δεν νομιζω να αντεξει γιατι απο οσο ειδα στους ψηλους της υστερει σαν ομαδα, και 2-3 guard δεν νομιζω να την κρατησουν ψηλα.Θα δειξει ακομα ειναι νωρις...
kokomploko
QUOTE(keramikos @ Nov 9 2008, 23:12 ) *
σουρμενα γ εσκανα.

φιλε βιλλ79 αν σε καταλαβα καλα σε περιμενω αυριο στο ρουφ να δουμε μαζι το ματσακι...θα ειναι πολυ καλο!!!! κεραμικος παιζει πολυ καλα!!!! μεγαλο μπραβο στα παιδια!!!και στη συνεχεια ετσι.....νωρις ακομα για ανοδους κλπ......
BILL79
QUOTE(kokomploko @ Nov 11 2008, 18:54 ) *
φιλε βιλλ79 αν σε καταλαβα καλα σε περιμενω αυριο στο ρουφ να δουμε μαζι το ματσακι...θα ειναι πολυ καλο!!!! κεραμικος παιζει πολυ καλα!!!! μεγαλο μπραβο στα παιδια!!!και στη συνεχεια ετσι.....νωρις ακομα για ανοδους κλπ......

Δεν μπορεσα δυστυχως ...ποιος εισαι;;; στειλε pm...
a.rigas
QUOTE(keramikos @ Nov 8 2008, 03:00 ) *
το παιχνιδι ειναι 1 κ ανετα παιδια δεν θα περασει ομαδα φετοσ απ τ ρουφ... shot.gif shot.gif


οτι το ρουφ εχει δυνατη εδρα το ξερουν ολοι. πιστευω παντως πως θα κριθει στις λεπτομεριες. καλη τυχη
Zourinho
Kαλο παιχνιδι το βραδυ σε ολες τις ομαδες !!



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΆΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑμπέλόκηποί τραααααααλα λα λα

άμπέλόκηποι τρααααααααλα λα λα λα λα


wos_sport4.gif


Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!
Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!
Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!
Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!
Α !!!!! ΜΠΕ! ΛΟ! ΚΗ! ΠΟΙ!

nikefalin
θα ναι κανείς στη Γκράβα απόψε ?
keramikos
[quote name='a.rigas' date='Nov 12 2008, 15:04 ' post='245349']
οτι το ρουφ εχει δυνατη εδρα το ξερουν ολοι. πιστευω παντως πως θα κριθει στις λεπτομεριες. καλη τυχη
[/qu
ετσι ειναι το παιχνιδι θα εινα καλο οι δυο ομαδεσ παιζουν μαζι με μαιανδρο το κκαλυτερο μπασκετ..καλα παιχνιδια σε ολουσ..
BILL79
QUOTE(nikefalin @ Nov 12 2008, 18:06 ) *
θα ναι κανείς στη Γκράβα απόψε ?

Ειμαι αναμεσα σε Γκραβα κ Ρουφ...Τι προτεινεις;;;;
Ειναι κ στα 2 φιλοι ρε γαμωτο...
nikefalin
εγώ θα μαι γκράβα, αν έρθεις στείλε πμ
nikefalin
3 αστέρες - Εστία φιλίας 56 - 49
DEJAN13
Εθνικος-φιλοθεη +15 ποντουςο εθνικος
GR-HAMMER
χαραυγιακος - αο αρτεμις 66-61(αν δεν κανω λαθος)..
κλειστο παιχνιδι...με πολλα φαουλ και πολλες βολες(αποβληθηκαν με 5 φαουλ 3 απο μας και 4 απο την αρτεμις)
πιστευω ειχαμε τον ελεγχο σε ολη τη διαρκεια του αγωνα...με 9-10 ποντους αλλα με φιλοτιμες προσπαθειες απο την αρτεμις και δικα μας λαθη φτασαμε να κινδυνευουμε μεχρι το τελος...
συγχαρητηρια στους συμπαικτες μου που καλυψανε απωλειες που προεκυχαν πριν και κατα τη διαρκεια του αγωνα..
δεν ξερω τι εχουνε κανει οι αλλες ομαδες αλλα ελπιζω να γινανε καλα παιχνιδια...
και να μη ξεχασω για τους επικριτες μας:
"οι ΜΠΕΤΑΤΖΗΔΕΣ-ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ κερδισανε και παλι, πρεπει να γινουμε πιο μπασκετικοι μπας και χασουμε κανα παιχνιδι, καλα τα λεω?"
καλη μας συνεχεια...

esperara
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 13 2008, 00:49 ) *
χαραυγιακος - αο αρτεμις 66-61(αν δεν κανω λαθος)..
κλειστο παιχνιδι...με πολλα φαουλ και πολλες βολες(αποβληθηκαν με 5 φαουλ 3 απο μας και 4 απο την αρτεμις)
πιστευω ειχαμε τον ελεγχο σε ολη τη διαρκεια του αγωνα...με 9-10 ποντους αλλα με φιλοτιμες προσπαθειες απο την αρτεμις και δικα μας λαθη φτασαμε να κινδυνευουμε μεχρι το τελος...
συγχαρητηρια στους συμπαικτες μου που καλυψανε απωλειες που προεκυχαν πριν και κατα τη διαρκεια του αγωνα..
δεν ξερω τι εχουνε κανει οι αλλες ομαδες αλλα ελπιζω να γινανε καλα παιχνιδια...
και να μη ξεχασω για τους επικριτες μας:
"οι ΜΠΕΤΑΤΖΗΔΕΣ-ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ κερδισανε και παλι, πρεπει να γινουμε πιο μπασκετικοι μπας και χασουμε κανα παιχνιδι, καλα τα λεω?"
καλη μας συνεχεια...


Στο πρώτο δεκάλεπτο που σας είδαμε, διαπιστώσαμε όντως τις απουσίες. Και όντως οι διαιτητές σφυρίζαν πάρα πολλά φάουλ. Αν το συνέχισαν έτσι μέχρι τέλους πρέπει να σας έσπασαν τα νεύρα. Περιμένω να μάθω στο ντέρμπι της αγωνιστικής τι έγινε! Για την ώρα έχουν μιλήσει οι έδρες από ότι είδα.
T-mits
QUOTE(DEJAN13 @ Nov 13 2008, 00:45 ) *
Εθνικος-φιλοθεη +15 ποντουςο εθνικος

Νομιζω ηρθε 48-35...
T-mits
Μηπως ξερει κανεις τι εκανε ο καρεας με το οιον???Πρεπει να ηταν ωραιο παιχνιδακι...
keramikos
QUOTE(esperara @ Nov 13 2008, 00:59 ) *
Στο πρώτο δεκάλεπτο που σας είδαμε, διαπιστώσαμε όντως τις απουσίες. Και όντως οι διαιτητές σφυρίζαν πάρα πολλά φάουλ. Αν το συνέχισαν έτσι μέχρι τέλους πρέπει να σας έσπασαν τα νεύρα. Περιμένω να μάθω στο ντέρμπι της αγωνιστικής τι έγινε! Για την ώρα έχουν μιλήσει οι έδρες από ότι είδα.

κεραμεικοσ-ποσειδων 78-76με 2ποντο στο τελοσ παρα πολυ καλο παιχνιδι με σχετικα καλο ρυθμο...τα αλλα παιχνιδια????ο κεραμεικοσ φετοσ ειναι παρα πολυ καλοσ το παιχνιδι 3λεπτα πριν το τελοσ στουσ-12 κ καταφεραμε να το παρουμε πολυ ωραιο ματσ... shot.gif shot.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
papalouk7
QUOTE(keramikos @ Nov 13 2008, 02:58 ) *
κεραμεικοσ-ποσειδων 78-76με 2ποντο στο τελοσ παρα πολυ καλο παιχνιδι με σχετικα καλο ρυθμο...τα αλλα παιχνιδια????ο κεραμεικοσ φετοσ ειναι παρα πολυ καλοσ το παιχνιδι 3λεπτα πριν το τελοσ στουσ-12 κ καταφεραμε να το παρουμε πολυ ωραιο ματσ... shot.gif shot.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Ψαξτε τον δευτερο αδερφια για φετος.....................
out-z
τι εκανε ο καρεας και υπεροχη?

Φετος ο κεραμικος ειναι σε αλλο επιπεδο!!! 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.