Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (2ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ 51-49
papalouk7
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 1 +16 ΝΟΜΙΖΩ.ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΟΡ.ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ
papalouk7
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ "ΦΙΛΟ" GR-HAMMER ΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙ ΟΙΚΟΔΟΜΟΥΣ?
Holitsius
Καλησπερα! Διχως πολλα πολλα Μαιανδρος-Αμπελοκηποι 56-71...
Κακη εμφανιση απο εμας,οι αμπελοκηποι ηταν καλυτεροι και κερδισαν δικαια,σε ενα ματς ομως με πολλα παρελκομενα,δυστυχως για την ομαδα μου...Παρα πολλα νευρα και ασυνηθιστα κακοι διαιτητες οι οποιοι μας εβαγαλαν εκτος...Πολυ απλα...Στο -5 και αφου ειχαμε μειωσει απο το -11,δεχτηκαμε ακατανοητες τεχνικες σε επαναφορα!!!(συνολο σαν ομαδα 6!!!!) και φυσικο ηταν να βγουμε εκτος ρυθμου και να ασχολουμαστε μονο με τα σφυριγματα...η διαφορα με τις βολες μεγαλωσε και αυτο ηταν..Μπασκετ μετα δεν παιχτηκε,απλα θελαμε να τελειωσει...Δεν παιξαμε καλυτερα,ηρθε και ο τρομερος εκνευρισμος απο προκλητικοτατα σφυριγματα,εδεσε το γλυκο...






Παντως οι πιττες εκατεβροχθησθικαν χεχε smiley.gif ,δεν κολλαμε σε ηττες,αυτα συμβαινουν,παιχνιδι ειναι.
akadimia2008
QUOTE(papalouk7 @ Jan 29 2009, 01:04 ) *
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 1 +16 ΝΟΜΙΖΩ.ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΟΡ.ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ


71-55 το σκορ δικαιη επικρατηση του γρανικου και καταπληκτικο πρωτο ημιχρονο καλη συνεχεια στην ομαδα!!!
υπαρχει περιπτωση να σταματησει το τρενο?
esperara
QUOTE(akadimia2008 @ Jan 29 2009, 01:59 ) *
71-55 το σκορ δικαιη επικρατηση του γρανικου και καταπληκτικο πρωτο ημιχρονο καλη συνεχεια στην ομαδα!!!
υπαρχει περιπτωση να σταματησει το τρενο?


Το δικό μας τρένο σταμάτησε...Βέβαια η μόνη επίπτωση είναι ότι η ομάδα "χωρίστηκε" μετά τον αγώνα όπου κάποιοι πήγαμε για σουβλάκια και κάποιοι για πίτσα...

Για το παιχνιδάκι απλά μου κάνει εντύπωση ότι όπως το παιχνίδι με τον Κεραμικό οι Αμπελόκηποι πήγαν να το πάρουν με τρεις τεχνικές έτσι και εμάς δεν μας άφησαν να το χτυπήσουμε με 6 τεχνικές ποινές και 2 αντιαθλητικά φάουλ (το ένα σωστό αφού πρώτα βέβαια ο αντίπαλος είχε χτυπήσει το συμπαίχτη μας στα ίσια με τους διαιτητές στον κόσμο τους). Πώς να χτυπήσεις παιχνίδι όταν δίνεις στον αντίπαλο 12 βολές και 6 φορές τη μπάλα δικιά τους; Κατά τα άλλα ειλικρινά συγχαρήτηρια στους Αμπελόκηπους...

Πάντως τα πράγματα έχουν ξεκαθαρίσει που τέλειωσε ο πρώτος γύρος... Κεραμικός (πιο χαλαρά), Χαραυγιακός, Ποσειδώνας και Μαίανδρος θα παλέψουν προς τα πάνω και έχω μία επιφύλαξη για Οιωνό που κατά τη γνώμη μου είναι και αυτή πολύ ομάδα, απλά δεν ξέρω αν προλαβαίνει...

papalouk7
Φιλε εσπεραρα θα κανω αυριο αναλυση του αγωνα κεραμεικος-χαραυγιακος αλλα παιζω απο τωρα στοιχημα πως ο χαραυγιακος δεν ανεβαινει....γνωμη μου.αυριο αναλυση του αγωνα......
stathek
συγχαρητηρια στα παιδια του κεραμεικου, παιζουν ωραιο απλο κ γρηγορο μπασκετ ειναι χρονια μαζι και γνωριζονται καλα μεταξυ τους... αν συνεχισουν ετσι σιγουρα ειναι για ανοδο. καλη συνεχια να χαιρομαστε το μπασκετακι χωρις τραυματισμους!!

παπαλουκ ποιο νουμερο φορας?
papalouk7
QUOTE(stathek @ Jan 29 2009, 02:19 ) *
συγχαρητηρια στα παιδια του κεραμεικου, παιζουν ωραιο απλο κ γρηγορο μπασκετ ειναι χρονια μαζι και γνωριζονται καλα μεταξυ τους... αν συνεχισουν ετσι σιγουρα ειναι για ανοδο. καλη συνεχια να χαιρομαστε το μπασκετακι χωρις τραυματισμους!!

παπαλουκ ποιο νουμερο φορας?



Δεν ειμαι παιχτης φιλε μου.εσυ που παιζεις?ποιους ξεχωρισες?
GR-HAMMER
παπαλουκ7 οικοδομους μαε ειχε αποκαλεσει ο χρηστης κουλτουριαρης ο οποιος δηλωνε απλως φιλαθλος χωρις καποια προτιμηση σε ομαδα...δε γραφει εδω και πολυ καιρο στο φορουμ...
οσο για το "φιλο" που βαζεις μεσα σε εισαγωγικα καλυτερα να μη το ειχες βαλει καν...
αναλυση του αγωνα...
δε μπηκαμε δυνατα στο γηπεδο με αποτελεσμα να βρεθουμε με -16 στο ημιχρονο..
ο κεραμεικος ηταν καλυτερος σε ολη τη διαρκεια...
εμεις το παλεψαμε οσο μπορουσαμε αλλα δεν ειχαμε καθολου επιτυχια στα σουτ..
αντιστοιχα ο κεραμεικος..ειδικα στο 1ο ημιχρονο εβαλε τριποντο με γκελ...τριποντο με ταμπλο...τριποντο απο τα 8,5 μετρα(καλο σουτ, το ειχε το παλικαρι με το 7)..
το παιχνιδι ηταν σκληρο, οπως αρμοζει σε ενα ντερμπυ...
εγω εχω μια αρχη σαν αθλητης...συμβιβαζομαι με το παιχνιδι...
οταν χανω πολλους ποντους προσπαθω να κανω τα παντα για να το γυρισω...
περισσοτερη δυναμη..περισσοτερος τσαμπουκας...οτι μπορω...
γενικα ειμαι ηπιων τονων ανθρωπος για οσους με ξερουν και προσωπικα....αλλα οταν με πρηζουν απανταω...
οταν ειχα 2 παιχτες να μη σταματανε να μιλανε προς εμας τους διαιτητες...προς ολους(7,9) θα μιλησω κι εγω..
οταν με βριζουνε θα βρισω..
οταν με κοπανανε και δε παιρνω φαουλ...θα κοπανησω κι εγω...ετσι ειναι η ζωη..οτι δινεις παιρνεις...
ναι ημουνα προκλητικος...αλλα με προκαλεσανε...
εδω μου την ειπανε γιατι λεει χτυπησα επιτηδες τον ξαδερφο μου...ελεος δηλαδη...ουτε να γλυστρησουμε δε μπορουμε...
οπως ειπα στην αρχη ο κεραμεικος ηταν καλυτερος...αλλα οχι και να διαμαρτυρονται και για τη διαιτησια...ριξανε +20 βολες...και φωναζανε για κι αλλες...ενω εμεις βγαζαμε αιμα μπροστα...
δεν εκρινε η διατησια εννοειται το παιχνιδι...εμεις δε μπηκαμε στο γηπεδο καλα...
καλη συνεχεια τους ευχομαι...
να τερματισουν πρωτοι γιατι αυτο φαινεται απο τη μεχρι τωρα παρουσια τους...
να θυμουνται ολα οσα κανανε...οκ φιλε με το νο 7? οταν δειχνεις τα γεννετικα σου οργανα στο παγκο μας και λες οτι μας γ...σες να το σκεφτεσαι...εσυ δεν εισαι που στο τελευταιο 10λεπτο δεν εβαλες καλαθι εντος παιδιας? μονο με βολιτσες...επρεπε να μη σε μαρκαρω...δυσκολες ωρες περασες...
αναμενω εντυπωσεις...ειμαι ανοιχτος σε καθε συζητηση...
esperara
Πανικός σήμερα στο φόρουμ. Τέλος πρώτου γύρου και όλοι ξεσαλώσαμε.

πάντως κάθε ομάδα στην πρώτη τετράδα δεν εμπνέει εμπιστοσύνη ότι δεν θα κάνει άλλες ήττες.

Ο Κεραμικός τελείωσε με μόνο μία ήττα, αλλά στην έδρα του από ομάδα εκτός προγράμματος, και έχει 2 στα 3 ντέρμπυ εκτός και έχει κερδίσει αρκετά παιχνίδια στο τέλος και με ικανότητα και με τύχη βέβαια. Αν συνεχίσει η τύχη τους στα παιχνίδια που κρίνονται στο τέλος τότε δεν θα έχουν πρόβλημα να τερματίσουν πρώτοι. Αλλά δεν θα είναι νομίζω τόσο εύκολο όπως πια πιστεύουν καθώς:

Ο Ποσειδώνας (δεν ξέρω τι έκανε σήμερα) έχει χάσει μόνο από τους ανταγανιστές, τα 2 από τα 3 εκτός. Οπότε είναι στο χέρι του να ανακάμψει δυναμικά και για την πρώτη θέση.

Ο Χαραυγιακός έχει κάνει δύο ήττες στα ντέρμπι και μία εκτός προγράμματος. Είναι καινούργια ομάδα, αλλά δουλεύουν πολύ τα παιδιά και πιστεύω έχουν ήδη επιτυχημένη χρονιά αν σκεφτεί κανείς ότι φέτος ανεβήκανε. Και θα είναι έτοιμοι να εκμεταλευτούν την όποια ευκαιρία τους δώσουν, όπως και έχουν ήδη κάνει και βρίσκονται στην τρίτη θέση. Και έχουν και το Κεραμικό στην έδρα τους τελευταία αγωνιστική.

Για το Μαίανδρομ θεωρώ πετυχημένο τον πρώτο γύρο. Χάσαμε μόνοι μας από τον Κεραμικό (0/6 βολές στο τέλος) και από τους Αμπελόκηπους όπου ίσως και με άλλους διαιτητές να χάναμε πάλι, αλλά 6 τεχνικές; Αλλά υπήρξαν πολλά παιχνίδια που ευχαριστήθηκαμε το μπάσκετ και έπαιξαν και από 7 λεπτά οι πιτσιρικάδες της ομάδας. Μακάρι να συνεχίσουμε (όλες οι ομάδες) με υγεία, να ευχαριστιόμαστε το μπάσκετ, να τρώμε τα σουβλάκια μας και στο τέλος σίγουρα θα είμαστε ευχαριστημένοι.

Υ.Γ. Ακραίες συμπεριφορές και χτυπήματα πρέπει να αποφεύγονται από συναθλητές γιατί απλά δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τα ανεχόμαστε. Αν το 7 του Κεραμικού (που είναι πολύ καλός παίχτης) έκανε αυτά που λέει ο GR είναι εντελώς λάθος. Έχεις ήδη κερδίσει το παιχνίδι και μαγκιά σου να χαρείς τη νίκη της ομάδας σου. Συνήθως όμως στο τέλος δίνεις το χέρι στον αντίπαλο γιατί αν χάσεις εσύ το ίδιο θα θες να κάνουν οι αντίπαλοι σου και όχι να σε προκαλέσουν κάνοντας τα ίδια. Βέβαια αυτά συμβαίνουν γιατί είναι αντρικό το άθλημα, απλά όταν συμβαίνουν πιστεύω ότι κάποια στιγμή έχουν και την απάντηση τους
GR-HAMMER
QUOTE(esperara @ Jan 29 2009, 02:23 ) *
Πανικός σήμερα στο φόρουμ. Τέλος πρώτου γύρου και όλοι ξεσαλώσαμε.

πάντως κάθε ομάδα στην πρώτη τετράδα δεν εμπνέει εμπιστοσύνη ότι δεν θα κάνει άλλες ήττες.

Ο Κεραμικός τελείωσε με μόνο μία ήττα, αλλά στην έδρα του από ομάδα εκτός προγράμματος, και έχει 2 στα 3 ντέρμπυ εκτός και έχει κερδίσει αρκετά παιχνίδια στο τέλος και με ικανότητα και με τύχη βέβαια. Αν συνεχίσει η τύχη τους στα παιχνίδια που κρίνονται στο τέλος τότε δεν θα έχουν πρόβλημα να τερματίσουν πρώτοι. Αλλά δεν θα είναι νομίζω τόσο εύκολο όπως πια πιστεύουν καθώς:

Ο Ποσειδώνας (δεν ξέρω τι έκανε σήμερα) έχει χάσει μόνο από τους ανταγανιστές, τα 2 από τα 3 εκτός. Οπότε είναι στο χέρι του να ανακάμψει δυναμικά και για την πρώτη θέση.

Ο Χαραυγιακός έχει κάνει δύο ήττες στα ντέρμπι και μία εκτός προγράμματος. Είναι καινούργια ομάδα, αλλά δουλεύουν πολύ τα παιδιά και πιστεύω έχουν ήδη επιτυχημένη χρονιά αν σκεφτεί κανείς ότι φέτος ανεβήκανε. Και θα είναι έτοιμοι να εκμεταλευτούν την όποια ευκαιρία τους δώσουν, όπως και έχουν ήδη κάνει και βρίσκονται στην τρίτη θέση. Και έχουν και το Κεραμικό στην έδρα τους τελευταία αγωνιστική.

Για το Μαίανδρομ θεωρώ πετυχημένο τον πρώτο γύρο. Χάσαμε μόνοι μας από τον Κεραμικό (0/6 βολές στο τέλος) και από τους Αμπελόκηπους όπου ίσως και με άλλους διαιτητές να χάναμε πάλι, αλλά 6 τεχνικές; Αλλά υπήρξαν πολλά παιχνίδια που ευχαριστήθηκαμε το μπάσκετ και έπαιξαν και από 7 λεπτά οι πιτσιρικάδες της ομάδας. Μακάρι να συνεχίσουμε (όλες οι ομάδες) με υγεία, να ευχαριστιόμαστε το μπάσκετ, να τρώμε τα σουβλάκια μας και στο τέλος σίγουρα θα είμαστε ευχαριστημένοι.

Υ.Γ. Ακραίες συμπεριφορές και χτυπήματα πρέπει να αποφεύγονται από συναθλητές γιατί απλά δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τα ανεχόμαστε. Αν το 7 του Κεραμικού (που είναι πολύ καλός παίχτης) έκανε αυτά που λέει ο GR είναι εντελώς λάθος. Έχεις ήδη κερδίσει το παιχνίδι και μαγκιά σου να χαρείς τη νίκη της ομάδας σου. Συνήθως όμως στο τέλος δίνεις το χέρι στον αντίπαλο γιατί αν χάσεις εσύ το ίδιο θα θες να κάνουν οι αντίπαλοι σου και όχι να σε προκαλέσουν κάνοντας τα ίδια. Βέβαια αυτά συμβαίνουν γιατί είναι αντρικό το άθλημα, απλά όταν συμβαίνουν πιστεύω ότι κάποια στιγμή έχουν και την απάντηση τους


συμφωνω πολυ καλος παιχτης...μας πονεσε πολυ με το σουτ...
αν θελει ας το αρνηθει..εδω ειμαστε..
και ναι του ειχε γινει σκληρο φαουλ πριν...
μικρη λεπτομερεια...απεμεναν 6 δευτερολεπτα για τη ληξη με το σκορ στο +16
συμφωνω με την αναλυση για τις ομαδες..
ειδικα για τον αγ στεφανο..περασαμε δυσκολο βραδυ εκει και χρειαστηκαμε μεγαλα σου για να παρουμε το 2πλο...
εχουμε εναν ολοκληρο 2ο γυρο...πολλα αλλαζουνε...μπορει να βρεθουμε και 4οι, 5οι, κανεις δε ξερει..
papalouk7
Καλημερα σε ολους.Λοιπον εγω θα ξεκινησω με αλλο θεμα.το παιχνιδακι ηταν πραγματικα πολλα με λιγα.και το εννοω.δεν απειληθηκε ποτε ο κεραμεικος,ποτε ομως.για τον φιλο μου τον gr hammer θα του πω πως οταν μια ομαδα βρισκεται συνεχως πισω στο σκορ με -15 αυτη κυνηγαει και κανει φαουλ οχι η αλλη που κ στην ουσια επαιζε ζωνη.αυτο περι +20 βολων που ειπες.οσο για το τριποντο "γκελ" που λεει ηταν του 9 του κεραμεικου.αν θυμασαι φιλε σου εβαλε αλλα 4 αλλα εσυ σταθηκες στο 1.ειλικρινα οι 2 ομαδες ειχαν χαωδη διαφορα και το πιστευω.οσο για το 7 του κεραμεικου το ξερω απο μικρο παιδι και ξερω πως σκεφτεται αλλα και μπασκετικα.δεχτηκε ενα φαουλ αντιαθλητικο που παραλιγο να του βγει ο ωμος.απο το 7 του χαραυγιακου ο οποιος εχει κομπλεξ απιστευτο απο προηγουμενα παιχνιδια με το 7 του κεραμεικου τα οποια ειχαν την ιδια καταληξη με χτες.οσο για το τι εκανε το 7,ναι εβρισε.αλλα μονο το 7 του χαραυγιακου εβρισε,ειπε σε ......οχι σας......οχι ολη την ομαδα,δεν εχει κατι με αυτην.ισα ισα που ξερει και τον προπονητη της απ το κουκακι, αλλα με τον αταλαντο ψηλο τους.ακομα και οταν ακουγε τα ειρωνικα σχολια απ τον παγκο του χαραυγιακου οταν εκανε επιθεση δεν μιλαγε.και κατι τελευταιο.φιλε gr hammer λες πως το 7 εβαλε μονο "βολιτσες" στο 2ο ημιχρονο.γιατι δεν τον μαρκαρες απ την αρχη να μην βαλει τιποτα?αυτα ειναι δικαιολογιες.εβαλε βολιτσες αλλα μαλλον κανατε φαουλακια για να μην βαλει καλαθι.στο πρωτο που ησουνα που εκανε παρτυ πραγματικο?αν ειδα καλα προς το τελος σε μια πιεση που του εκανες παραλιγο να πεσεις κατω απ την ντριμπλα που εκανε.με την διαφορα εκει δεν ειχε λογο να παρει προσπαθειες.το παιχνιδι ηθελε οχι να βγει mvp του αγωνα.πιστεψε με δεν κολλησε σε σενα,οποτε ηθελε σε περναγε αλλα οπως λες και συ για τις βολιτσες σου λεω και γω πως ερχοντουσαν "βοηθειουλες" για να τον σταματησουν.γι αυτο μην κοκορευεσαι.δεν εισαι ο διαμαντιδης φιλε μου,ουτε καλος αμυντικος.κ πιστευω ακομα οτι η θεση σας ειναι "εικονικη".χωρις να λεω πως δεν την αξιζεται.για τον φιλο μου τον το 7 του κεραμεικου το ξερω απο μικρο παιδι και ξερω πως σκεφτεται αλλα και μπασκετικα.οσο για τον φιλο μου τον esperara θα του πω πως ναι ο κεραμεικος πηρε παιχνιδια στο τελος αλλα δεν ειναι μονο τυχη,ειναι κ ικανοτητα αλλα και εμπειρια.αυτα ειχα να πω.δεν εχω προσωπικα με κανεναν και καμμια ομαδα απλα τα λεω γιατι ξερω τα παιδια του κεραμεικου και ειδικοτερα το 7.ολα αυτα ειναι προσωπικη κ μονο γνωμη μου.καλημερα σε ολους.καλη συνεχεια σε ολους
esperara
QUOTE(papalouk7 @ Jan 29 2009, 11:17 ) *
οσο για τον φιλο μου τον esperara θα του πω πως ναι ο κεραμεικος πηρε παιχνιδια στο τελος αλλα δεν ειναι μονο τυχη,ειναι κ ικανοτητα αλλα και εμπειρια.αυτα ειχα να πω.


Δεν διαφωνούμε... Και εγώ μίλησα και για τύχη αλλά και ικανότητα όπως και εσύ για τα κρίσιμα παιχνίδια του Κεραμικού... Εσύ απλά πρόσθεσες την εμπειρία που παρέλειψα και συμφωνώ μαζί σου...

Και όπως είπα σε προηγούμενη τοποθέτηση μου ακραίες συμπεριφορές και χτυπήματα πρέπει να αποφεύγονται. Και από το 7 όσο και αν είχε πριζωθεί, αλλά από ότι λες και από τα παιδιά του Χαραυγιακού αν προκαλούσα. Δεν λέω να γίνουμε πριμαντόνες και να ζητάμε συγγνώμη σε κάθε φάουλ που κάνουμε... Ούτε να μη φωνάζουμε και να είμαστε στην τσίτα... Και τσαμπουκάδες επιτρέπονται και όλα. Αρκεί να μη χτυπήσει κανείς και ο τσαμπουκάς να είναι μπασκετικός όπως όλοι το καταλαβαίνουμε αυτό.

Καλό 2ο Γύρο σε όλους (με διπλή πίτα icon_drunk.gif )

GR-HAMMER
ναι πηγα να πεσω σε μια καλη σταυρωτη τριπλα...η 1η η η τελευταια φορα θα ητανε?
δεν ειμαι ο διαμαντιδης οπως ειπες...
οσο για το αν περναγε οποτε ηθελε αυτο αστο...ακροβολισμενος ητανε(και καλα εκανε γιατι εχει φοβερο σουτ και αυτο εκμεταλευεται)..αν δηλαδη αυτος περναγε οποτε ηθελε εγω ποσες φορες μπηκα αναμεσα σε ολη την ομαδα? αλλα μαλλον δε το θυμασαι γιαιτ κοιταγες αν το φιλαρακι σου επαιζε καλα μονο..
εγω παλι που δεν ειμαι τοσο καλος στα σουτ εκανα "μπουκες"-διεισυσεις και συνηθως αν δεν ετρωγα τιποτα μαπες εκει μεσα εβγαινε καλη φαση για την ομαδα μου..αυτος ειναι ο ρολος μου..
και ναι ειχα βοηθειες..δε παιζαμε σε αλανα ενας εναντιον ενος..ομαδικο μπασκετ ειναι..
βολιτσες βαραγε γιατι καθε φορα που κουτουλαγε πανω μας κερδιζε φαουλ...αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...
οσο για τον αταλαντο ψηλο, μαλλον σας εβαλε καμια 15αρια ποντους...φαντασου να ηταν και καλος...
για το 9 ειπα εγω οτι δεν ηταν καλος σουτερ? αλλα οταν μου βαζει 3ποντο με ταμπλο μαχαιρια λιγο πριν ληξει το 10λεπτο ειναι καπως..διαφωνεις?
τελευταιο...συμφωνω οτι ηταν πολλα με λιγα..απο το 1ο 1ολεπτο ενα +15 το ειεχε ο κεραμεικος...αλλα γιατι δε παραδεχεσαι οτι εκανε αυτα το φιλαρακι σου? αυτα που ειπα οταν εριχνε τις τελευταιες βολες μετα το αντιαθλητικο φαουλ του 7 που σφυριχτηκε απλο φαουλ..
εγω αντικειμενικος ειμαι...οσο ειναι δυνατον...αλλα εσυ τελειως υποκειμενικος..τελειως ομως..
γυρισε η δε γυρισε στο παγκο και εκανε χειρονομιες? τι ειπε δεν ηταν δυνατο να ακουσεις γιατι ησουνα στην αλλη πλευρα του γηπεδου...
αφου κερδισε και ευκολα, μπορουσε να παει να πανηγυρισει με τους συμπαικτες του και οχι να ειρωνευεται...εχω αδικο σε αυτο που λεω? αφου ειναι τοσο καλος αθλητης και τον ξερεις πως σκεφτεται...αντεδρασε σωστα?
axe
αναψανε τα αιματα στο forum

ολοι λενε οτι ο ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ειναι η πιο πληρης ομαδα - τα παιδια του ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΥ, τα παιδια του ΜΑΙΑΝΔΡΟΥ (απο ΠΟΣΕΙΔΩΝ δεν ξερω εαν εχουμε αντιπροσωπευση) - και οτι κερδισε δικαια τα παιχνιδια...
οι φιλοι του ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ τι προσπαθουν να ακριβως να αποδειξουν, δεν εχω καταλαβει.

αφου ρε μαγκες ειστε οντως η καλυτερη ομαδα και ολοι το παραδεχονται, γιατι προσπαθειτε να μειωσετε την αξια των αλλων???

ειτε εχουμε παιξει Α2, ειτε Δ' ΕΣΚΑ, το γεγονος ειναι οτι παιζουμε στην Γ' ΕΣΚΑ, ένα βημα πριν τον πατο, και ο μονος λογος που συνεχιζουμε ειναι επειδη γουσταρουμε το μπασκετακι...

ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???
esperara
QUOTE(axe @ Jan 29 2009, 12:15 ) *
αναψανε τα αιματα στο forum

ολοι λενε οτι ο ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ειναι η πιο πληρης ομαδα - τα παιδια του ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΥ, τα παιδια του ΜΑΙΑΝΔΡΟΥ (απο ΠΟΣΕΙΔΩΝ δεν ξερω εαν εχουμε αντιπροσωπευση) - και οτι κερδισε δικαια τα παιχνιδια...
οι φιλοι του ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ τι προσπαθουν να ακριβως να αποδειξουν, δεν εχω καταλαβει.

αφου ρε μαγκες ειστε οντως η καλυτερη ομαδα και ολοι το παραδεχονται, γιατι προσπαθειτε να μειωσετε την αξια των αλλων???

ειτε εχουμε παιξει Α2, ειτε Δ' ΕΣΚΑ, το γεγονος ειναι οτι παιζουμε στην Γ' ΕΣΚΑ, ένα βημα πριν τον πατο, και ο μονος λογος που συνεχιζουμε ειναι επειδη γουσταρουμε το μπασκετακι...

ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???


Εγώ δεν ανέφερα μόνο τον Κεραμικό. Είπα και για τον Ποσειδώνα αλλά και για τον Οιωνό και απλά για τον Μαίανδρο δεν έχει νόημα να πω ότι είμαστε πλήροις, καλοί, καλύτεροι κλτ. Αυτό θα το κρίνουν οι αντίπαλοι... Και για να σου πω την αλήθεια, οι περισσότεροι προπονητές που ρωτούσαμε τον Ποσειδώνα ανέφεραν ότι τους άρεσε και όχι τον Κεραμικό.

Συμφωνώ μαζί σου ότι τα παιδιά του Κεραμικού έχουν μία ψιλοέπαρση αλλά δικαίωμα τους. Ίσως τη βρουν μπροστά τους, ίσως και όχι. Και ίσως είναι μέσα στο χτίσιμο της ομάδας η στρατηγική του να πιστεύουν ότι είναι οι καλύτεροι και να κοιτούν υποτιμητικά τους αντίπαλους γιατί μπορεί έτσι να τους βγαίνουν τα παιχνίδια. Πάντως πιστεύω ότι ο πρώτος στον όμιλο θα ανέβει τουλάχιστον με 5 ήττες... Οπότε αρκετοί από εμάς θα προσγειωθούμε απότομα και ανάλογα με το πόσο ψηλά πετάμε τόσο πιο πολύ θα είναι άσχημη η πτώση...
NikRag15
Καλά η ομαδάρα του κεραμεικου ας χαλαρωσει και λιγο...!!!!
coach1979
QUOTE(NikRag15 @ Jan 29 2009, 13:59 ) *
Καλά η ομαδάρα του κεραμεικου ας χαλαρωσει και λιγο...!!!!

geia sas!eimai neos proponitis basket kai psaxno omada na doulepso se topiko epipedo gia arxi.mporei kapoios i kapoia na voithisei pou einai ston xoro?
papalouk7
QUOTE(NikRag15 @ Jan 29 2009, 13:59 ) *
Καλά η ομαδάρα του κεραμεικου ας χαλαρωσει και λιγο...!!!!





φιλε nik rag 15 σε ποια ομαδα παιζεις?
Ryan Stik
Εμενα αυτο που με προβληματισε για ακομα μια αγωνιστικη, ηταν το γεγονος πως η ομαδα του Μαιανδρου συνεχιζει να επιδιδεται σε φαγοποτια με καταναλωσεις τεραστιων ποσοτητων...Μιλωντας με τοπικους φορεις της Ηλιουπολης τους εξεφρασα την ανησυχια μου για το αν ο δημος και οι καταστηματαρχες εστιασης εχουν τις απαραιτητες υποδομες να το αντεξουν αυτο!!! Και τι θα συμβει αν και ο Χαραυγιακος ακολουθησει το παραδειγμα του Μαιανδρου.....Πραγματικα δεν ξερω τι συνεπειες θα εχει αυτη η ιστορια.....Esperara παρε θεση!!! smiley.gif icon_drunk.gif
papalouk7
QUOTE(GR-HAMMER @ Jan 29 2009, 12:00 ) *
ναι πηγα να πεσω σε μια καλη σταυρωτη τριπλα...η 1η η η τελευταια φορα θα ητανε?
δεν ειμαι ο διαμαντιδης οπως ειπες...
οσο για το αν περναγε οποτε ηθελε αυτο αστο...ακροβολισμενος ητανε(και καλα εκανε γιατι εχει φοβερο σουτ και αυτο εκμεταλευεται)..αν δηλαδη αυτος περναγε οποτε ηθελε εγω ποσες φορες μπηκα αναμεσα σε ολη την ομαδα? αλλα μαλλον δε το θυμασαι γιαιτ κοιταγες αν το φιλαρακι σου επαιζε καλα μονο..
εγω παλι που δεν ειμαι τοσο καλος στα σουτ εκανα "μπουκες"-διεισυσεις και συνηθως αν δεν ετρωγα τιποτα μαπες εκει μεσα εβγαινε καλη φαση για την ομαδα μου..αυτος ειναι ο ρολος μου..
και ναι ειχα βοηθειες..δε παιζαμε σε αλανα ενας εναντιον ενος..ομαδικο μπασκετ ειναι..
βολιτσες βαραγε γιατι καθε φορα που κουτουλαγε πανω μας κερδιζε φαουλ...αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...
οσο για τον αταλαντο ψηλο, μαλλον σας εβαλε καμια 15αρια ποντους...φαντασου να ηταν και καλος...
για το 9 ειπα εγω οτι δεν ηταν καλος σουτερ? αλλα οταν μου βαζει 3ποντο με ταμπλο μαχαιρια λιγο πριν ληξει το 10λεπτο ειναι καπως..διαφωνεις?
τελευταιο...συμφωνω οτι ηταν πολλα με λιγα..απο το 1ο 1ολεπτο ενα +15 το ειεχε ο κεραμεικος...αλλα γιατι δε παραδεχεσαι οτι εκανε αυτα το φιλαρακι σου? αυτα που ειπα οταν εριχνε τις τελευταιες βολες μετα το αντιαθλητικο φαουλ του 7 που σφυριχτηκε απλο φαουλ..
εγω αντικειμενικος ειμαι...οσο ειναι δυνατον...αλλα εσυ τελειως υποκειμενικος..τελειως ομως..
γυρισε η δε γυρισε στο παγκο και εκανε χειρονομιες? τι ειπε δεν ηταν δυνατο να ακουσεις γιατι ησουνα στην αλλη πλευρα του γηπεδου...
αφου κερδισε και ευκολα, μπορουσε να παει να πανηγυρισει με τους συμπαικτες του και οχι να ειρωνευεται...εχω αδικο σε αυτο που λεω? αφου ειναι τοσο καλος αθλητης και τον ξερεις πως σκεφτεται...αντεδρασε σωστα?





Μαλλον φιλε μου δεν καταλαβαινεις οσα λεω.Εγω μιλησα μαζι του και μου ειπε τι ειπε,γιατι να μου πει ψεμματα?εβρισε μονο το 7 το δικο σας και οχι ολη την ομαδα καταλαβε το.οσο για τον αταλαντο ψηλο που λες και συ ναι εβαλέ 15 ποντουσ αλλα πως?με βολες και 2 τριποντα.οσο για τις "μαπες" θες να μοθ πεις οτι αδικηθηκες απ τους διαιτητες και δεν σου σφυριζανε φαουλ?
NikRag15
QUOTE(papalouk7 @ Jan 29 2009, 14:22 ) *
φιλε nik rag 15 σε ποια ομαδα παιζεις?


Παίζω Μαιανδρο! Απλα επείδη είχε γίνει ενα θέμα και με εμάς στο ημίχρονο με τον κεραμεικό με ψευτοτσαμπουκαδες του στυλ... φωναζω οταν περνάω από τα αποδυτήρια "Γαμ... τα μου..." και μετά τρέχω να κρυφτώ δεν τους μπορω γι αυτο λέω να χαλαρώσουν και λίγο..!! Εσύ παίζεις πουθενά???
axe
QUOTE(esperara @ Jan 29 2009, 12:52 ) *
Εγώ δεν ανέφερα μόνο τον Κεραμικό. Είπα και για τον Ποσειδώνα αλλά και για τον Οιωνό και απλά για τον Μαίανδρο δεν έχει νόημα να πω ότι είμαστε πλήροις, καλοί, καλύτεροι κλτ. Αυτό θα το κρίνουν οι αντίπαλοι... Και για να σου πω την αλήθεια, οι περισσότεροι προπονητές που ρωτούσαμε τον Ποσειδώνα ανέφεραν ότι τους άρεσε και όχι τον Κεραμικό.

Συμφωνώ μαζί σου ότι τα παιδιά του Κεραμικού έχουν μία ψιλοέπαρση αλλά δικαίωμα τους. Ίσως τη βρουν μπροστά τους, ίσως και όχι. Και ίσως είναι μέσα στο χτίσιμο της ομάδας η στρατηγική του να πιστεύουν ότι είναι οι καλύτεροι και να κοιτούν υποτιμητικά τους αντίπαλους γιατί μπορεί έτσι να τους βγαίνουν τα παιχνίδια. Πάντως πιστεύω ότι ο πρώτος στον όμιλο θα ανέβει τουλάχιστον με 5 ήττες... Οπότε αρκετοί από εμάς θα προσγειωθούμε απότομα και ανάλογα με το πόσο ψηλά πετάμε τόσο πιο πολύ θα είναι άσχημη η πτώση...


εχεις δικιο..., απλα το θεμα μου ηταν ο ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ και ηθελα να δωσω βαση εκει

δικαιωμα τους ειναι σιγουρα να εκφραζονται οπως θελουν. αλλωστε γι αυτο υπαρχει το forum...
ο καθενας ειναι υπευθυνος για τα λογια και τις πραξεις τους.
απλα θα ειναι ασχημο μια ομαδα που παιζει καλο μπασκετ, ειναι πρωτη και ίσως ανεβει, να θελουν να δημιουργησουν την σντυπωση οτι εμεις ειμαστε η κατηγορια, εμεις ειμαστε μια κλαση ανωτερη, εμεις σας εχουμε για 20 ποντους τουλαχιστον.
ολα αυτα μπορεις να τα αποδειξεις μεσα στο γηπεδο χωρις ολη αυτη τη φασαρια και να κερδισεις και την εκτιμηση των αντιπαλων σου.
βεβαια και η προπαγανδα μεσα στο παιχνιδι ειναι...



nikefalin
QUOTE(papalouk7 @ Jan 29 2009, 14:28 ) *
Μαλλον φιλε μου δεν καταλαβαινεις οσα λεω.Εγω μιλησα μαζι του και μου ειπε τι ειπε,γιατι να μου πει ψεμματα?εβρισε μονο το 7 το δικο σας και οχι ολη την ομαδα καταλαβε το.οσο για τον αταλαντο ψηλο που λες και συ ναι εβαλέ 15 ποντουσ αλλα πως?με βολες και 2 τριποντα.οσο για τις "μαπες" θες να μοθ πεις οτι αδικηθηκες απ τους διαιτητες και δεν σου σφυριζανε φαουλ?



παλικάρια έβρισα, έβρισες , έβρισε, εαν έχετε διαβάσει Ψαθά, "όλα τον θυμίζουν".

τοση γκρινια και μίρλα για αυτό που γουστάρετε , ούτε καν στο γυναικείο δεν έχει (υπερβολή μεν , αλλά ουσιώδης δε).
Παίζετε σε ερασιτεχνικό επίπεδο , δηλ. λίγο πιο οργανωμένα από τα μονά και τα 3on3 της κάθε γειτονιάς, με ότι αυτό συνεπάγεται.
Οι ανθρωποι που ασχολούνται σε αυτό το επίπεδο το έχουν για χόμπυ και όχι για απασχόληση ούτε για βιοπορισμό.

Το να τσακώνομαι για τέτοια θέματα όπου πάω να κάνω το κέφι μου και να απασχολώ ένα τόπικ του φόρουμ για το αν έβρισα εγώ ή ο απέναντι μου, ή αν έπαιζα εγώ ή ο απέναντι μου κάτς κλπ, είναι ένα γαιτανάκι δίχως τέλος, δίχως νόημα και δίχως ουσία.

Σύμφωνοι κατά τη διάρκεια των αγώνων συμβαίνουν και τέτοια περιστατικά, πάνω στην ανάλυση μας μπορούμε να πούμε την γνώμη μας , αλλά το να πλατιάζουμε και να βάζουμε ως κέντρο τέτοια θέματα είναι το λιγότερο αστείο. Κυρίως δε, μας "ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι", και επιδιώκουμε να την "πούμε" γράφωντας πράγματα που πολλές φορές δεν εννοούμε.

Θα σας παρακαλέσω λοιπόν να κρατάμε όλοι εδώ το επίπεδο που αρμόζει δίχως υπερβολές και ανούσιες εκρήξεις που εκτός των άλλων οδηγούν και σε παραβάσεις του κανονισμού λειτουργίας , δηλ. σε φάουλ κλπ.



kondoros
QUOTE(Holitsius @ Jan 29 2009, 01:39 ) *
Καλησπερα! Διχως πολλα πολλα Μαιανδρος-Αμπελοκηποι 56-71...
Κακη εμφανιση απο εμας,οι αμπελοκηποι ηταν καλυτεροι και κερδισαν δικαια,σε ενα ματς ομως με πολλα παρελκομενα,δυστυχως για την ομαδα μου...Παρα πολλα νευρα και ασυνηθιστα κακοι διαιτητες οι οποιοι μας εβαγαλαν εκτος...Πολυ απλα...Στο -5 και αφου ειχαμε μειωσει απο το -11,δεχτηκαμε ακατανοητες τεχνικες σε επαναφορα!!!(συνολο σαν ομαδα 6!!!!) και φυσικο ηταν να βγουμε εκτος ρυθμου και να ασχολουμαστε μονο με τα σφυριγματα...η διαφορα με τις βολες μεγαλωσε και αυτο ηταν..Μπασκετ μετα δεν παιχτηκε,απλα θελαμε να τελειωσει...Δεν παιξαμε καλυτερα,ηρθε και ο τρομερος εκνευρισμος απο προκλητικοτατα σφυριγματα,εδεσε το γλυκο...






Παντως οι πιττες εκατεβροχθησθικαν χεχε smiley.gif ,δεν κολλαμε σε ηττες,αυτα συμβαινουν,παιχνιδι ειναι.


Η ομάδα μου τελείωσε τον πρώτο γύρο με πολύ μεγάλη νίκη μέσα στην Ηλιούπολη. Πάνω κάτω τα πράγματα εξελίχθηκαν όπως τα γράφει ο Holitsius. Ήμασταν καλύτεροι και είχαμε τον έλεγχο του αγώνα σε όλο το παιχνίδι. Αυτό φάνηκε και απο το γεγονός οτι ο Μαίανδρος δεν προηγήθηκε ούτε μια φόρα σε όλο το παιχνίδι κ μάλιστα στην έδρα τους. Συγχαρητήρια στους παίχτες του Μαίανδρου που οι περισσοτεροι απο αυτούς, ξεχωριζω το 7 ο οποιος είναι και πολυ καλος παιχτης, παραδέχθηκαν την ανωτερότητα της ομάδας μου στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Η αξία του ηττημένου είναι αυτη που δίνει αξία στον νικητή και στην συγκεκριμενη περιπτωση για αυτο το λογο πιστευω οτι ηταν μια ξεχωριστη νικη. Οι 6 τεχνικές είναι παράλογος αριθμός αλλα πιστευω οτι τα νευρα των παιχτων του μαιάνδρου ξεφυγαν και οι 4 τεχνικες ηταν στα τελευταία 2.30 λεπτα χωρις λόγο και αιτια και αφου το ματς ειχε κριθει.


Ο πρωτος γυρος ολοκληρωθηκε με ρεκορ 7-6 κ μας βρισκει στην 5η θεση, για πολλους εδω στο φορουμ θα επρεπε να ημασταν πιο χαμηλα. Σεβομαι την αποψη τους αλλα εμφανισεις σαν τις χθεσινες τους διαψευδει. Κατα την γνωμη μου ειμαστε η πιο ασταθης και απροβλεπτη ομαδα του ομιλου το οποιο ομως μπορει να εξηγηθει. Θεωρω οτι εχουμε χασει ματς στα οποια αυτοκτονησαμε, γεγονος το οποιο δικαιολογειται εως ενα βαθμο απο την νεανικη ηλικια των παιχτων της ομαδας. Τετοιες σφαλιαρες ομως ειναι που ωριμαζει τους αθλητες και νικες σαν την χθεσινη τους ανδρωνει και ανεβαζει τον πηχυ των απαιτησεων.

Ευχομαι σε ολες τις ομαδες του ομιλου καλη συνεχεια, χωρις τραυματισμους και τσακωμους. Το πρωταθλημα φετος εχει καλες ομαδες και ελπιζω ολοι να το ευχαριστηθουν.
papalouk7
[quote name='NikRag15' date='Jan 29 2009, 14:28 ' post='267399']
Παίζω Μαιανδρο! Απλα επείδη είχε γίνει ενα θέμα και με εμάς στο ημίχρονο με τον κεραμεικό με ψευτοτσαμπουκαδες του στυλ... φωναζω οταν περνάω από τα αποδυτήρια "Γαμ... τα μου..." και μετά τρέχω να κρυφτώ δεν τους μπορω γι αυτο λέω να χαλαρώσουν και λίγο..!! Εσύ παίζεις πουθενά???
[/
quote


οχι φιλε μου δεν παιζω.σ αυτο εχεις δικιο αλλα ηταν η ενταση.δεν το δικαιολογω φυσικα ειμαι αντιθετος.
axe
η κατηγορια ειναι απροβλεπτη...
τα παρακατω ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως είναι προσωπικες αποψεις

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ -> η πιο πληρης ομαδα της κατηγοριας σε ολες τις θεσεις. πολύ καλος και ο coach που δεν αφηνει τπτ στην τυχη
ΠΟΣΕΙΔΩΝ -> πολυ καλη και μαχητικη ομαδα, με πολυ καλο ψηλό και το καλυτερο play-maker της κατηγοριας
ΜΑΙΑΝΔ0ΡΟΣ -> η ομαδα που θα ηθελα να παιζω αντιπαλος καθε εβδομαδα, χαιρονται το παιχνιδι
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ -> καλη ομαδα, πολυ δυνατος ο ψηλος, και παλευει καθε παιχνιδι
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ -> νεανικη ομαδα που σε 2 χρονια θα προταγωνιστεί, όσο για φετος νομιζω οτι ειναι μεσα στους στοχους της
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ -> επισης νεανικη ομαδα με νεο προπονητη πραγμα που την κανει πολυ ασταθης και απροβλεπτη, αρκετα καλος ο πιτσιρικας ο ψηλος
ΟΙΟΝ -> η αρνητικη εκληξη του πρωταθληματος καθως ειναι μια καλη ομαδα με καλους αθλητικους παικτες και νομιζω οτι μπορει να παιξει πολυ καλυτερα
ΚΑΡΕΑΣ -> γνωστη δυναμη, μπορει να κανει ζημια και το εχει αποδειξει
ΤΡΙΦΥΛΙΑΚΟΣ -> εχει παρει τα αποτελεσματα που θελει και η παραμονη ειναι στο χερι του
ΑΡΤΕΜΙΣ -> ομαδα που το παλευει εχοντας ουσιαστικα 5 παικτες, μπραβο τους!!!
ΥΠΕΡΟΧΗ -> φανταζομαι ότι αλλιως ξεκινησαν και αλλιως τους πανε τα πραγματα, θα το παλεψουν όμως με όλα τα προβληματα που εχουν
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ -> δυνατη εδρα λογω κακου γηπεδου, προσωπικα νομιζω ότι αξιζει κατι καλυτερο
ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ -> θα δυσκολευτει παρα πολύ να παρει αποτελεσματα


οσο για την ομαδα μου, να ειστε σιγουροι οτι οσοι απομεινουμε θα το παλεψουμε για την παραμονη!

papalouk7
QUOTE(axe @ Jan 29 2009, 14:33 ) *
εχεις δικιο..., απλα το θεμα μου ηταν ο ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ και ηθελα να δωσω βαση εκει

δικαιωμα τους ειναι σιγουρα να εκφραζονται οπως θελουν. αλλωστε γι αυτο υπαρχει το forum...
ο καθενας ειναι υπευθυνος για τα λογια και τις πραξεις τους.
απλα θα ειναι ασχημο μια ομαδα που παιζει καλο μπασκετ, ειναι πρωτη και ίσως ανεβει, να θελουν να δημιουργησουν την σντυπωση οτι εμεις ειμαστε η κατηγορια, εμεις ειμαστε μια κλαση ανωτερη, εμεις σας εχουμε για 20 ποντους τουλαχιστον.
ολα αυτα μπορεις να τα αποδειξεις μεσα στο γηπεδο χωρις ολη αυτη τη φασαρια και να κερδισεις και την εκτιμηση των αντιπαλων σου.
βεβαια και η προπαγανδα μεσα στο παιχνιδι ειναι...




φιλε αχε τα παιδια του κεραμεικου δεν την εχουνε δει και καλα μ αυτα που λες.υποτιμητικα,+20 ποντους και τετοια.απλα παιζουν με παθος σ ολα τα παιχνιδια και αυτο βγαινει αλλιως προς τα εξω.δεν εχει αναφερθει κανεις στην λεξη ανοδο ως τωρα.αλλωστε η ομαδα το καλοκαιρι ητανε να διαλυθει και σωθηκε τελευταια στιγμη
NikRag15
QUOTE(papalouk7 @ Jan 29 2009, 15:04 ) *
οχι φιλε μου δεν παιζω.σ αυτο εχεις δικιο αλλα ηταν η ενταση.δεν το δικαιολογω φυσικα ειμαι αντιθετος.


Καλα μη νομιζεις οτι εγω έχω και κανενα προβλημα με αυτο... απλά κουβέντα να γίνετε!!! Να γραφουμε και τιποτα να περναει η ώρα στη δουλεια!!!
Πάντως φίλε kondora οι 2 τεχνικές ποινές μας τις έδωσαν στο 40-45... Οι τεχνικές ήταν 6..!! Και οι 3 που έδωσε δεν υπήρχε λόγος...
Παρόλα αυτά και εγώ πιστεύω οτι ετσι και αλλιώς θα το χάναμε αφου ούτε ενας δεν επαιξε οχι απλα καλά αλλά ούτε καν υποφερτά..!!
axe
QUOTE(papalouk7 @ Jan 29 2009, 15:09 ) *
φιλε αχε τα παιδια του κεραμεικου δεν την εχουνε δει και καλα μ αυτα που λες.υποτιμητικα,+20 ποντους και τετοια.απλα παιζουν με παθος σ ολα τα παιχνιδια και αυτο βγαινει αλλιως προς τα εξω.δεν εχει αναφερθει κανεις στην λεξη ανοδο ως τωρα.αλλωστε η ομαδα το καλοκαιρι ητανε να διαλυθει και σωθηκε τελευταια στιγμη


φιλε papalouk7,

δεν εχω υποτιμησει ΠΟΤΕ κανεναν!!!

απο αυτα που ειπα, το μονο που δεν εχει υποθει ειναι "εμεις ειμαστε η κατηγορια".
ολα τα αλλα δυστυχως τα εχετε πει εσεις. θυμισου τι ειπατε για τους ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ (στο ρουφ ειναι για τουλαχιστον 20αρα) και τελευταια για ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟ
και φυσικα δεν ειπα ποτε οτι την εχουνε δει παιχταραδες... προσωπικα - εαν την εχουν δει ετσι ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ!!! ΜΑΓΚΙΑ τους.

οπως ειπε και ο moderator nikefalin και συμφωνω απολυτα, εμεις... ή καλυτερα εγω παιζω γιατι γουσταρω το μπσκετακι και οχι για να την πω ή να υποτιμησω κανεναν

θελω να σεβαστω την προσπαθεια του ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ, γιατι πιστευω αυτα που ειπα παραπανω. Αλλα τα σχόλεια σας δεν με βοηθανε...

esperara
QUOTE(Ryan Stik @ Jan 29 2009, 14:26 ) *
Εμενα αυτο που με προβληματισε για ακομα μια αγωνιστικη, ηταν το γεγονος πως η ομαδα του Μαιανδρου συνεχιζει να επιδιδεται σε φαγοποτια με καταναλωσεις τεραστιων ποσοτητων...Μιλωντας με τοπικους φορεις της Ηλιουπολης τους εξεφρασα την ανησυχια μου για το αν ο δημος και οι καταστηματαρχες εστιασης εχουν τις απαραιτητες υποδομες να το αντεξουν αυτο!!! Και τι θα συμβει αν και ο Χαραυγιακος ακολουθησει το παραδειγμα του Μαιανδρου.....Πραγματικα δεν ξερω τι συνεπειες θα εχει αυτη η ιστορια.....Esperara παρε θεση!!! smiley.gif icon_drunk.gif


Πιστεύω ότι ο Δήμος Ηλιούπολης μας χρωστάει πολλά. Δεν είμαστε τυχαίοι στο χώρο... Η προσπάθεια που γίνεται δεν είναι ουρανοκατέβατη. Το πρόγραμμα μας έχει ξεκινήσει εδώ και 5 χρόνια και γυρίζοντας από σουβλατζίδικο σε σουβλατζίδικο σε κάθε γωνιά της Ηλιούπολης με αιφνιδιαστικούς ελέγχους τους έχουμε πάντα σε εγρήγορση με αποτέλεσμα να μπορούν να ανταποκρίνονται και στους πιο απαιτητικούς πολίτες. Ειδικά από φέτος που επανήλθε στην ομάδα ο κος Γιαννακόπουλος ο πήχυς έχει ανέβει πάρα πολύ. Αλίμονο στους υπόλοιπους δήμους που δεν έχουν προετοιμαστεί όσο ο δικός μας...

GR-HAMMER
QUOTE(papalouk7 @ Jan 29 2009, 14:28 ) *
Μαλλον φιλε μου δεν καταλαβαινεις οσα λεω.Εγω μιλησα μαζι του και μου ειπε τι ειπε,γιατι να μου πει ψεμματα?εβρισε μονο το 7 το δικο σας και οχι ολη την ομαδα καταλαβε το.οσο για τον αταλαντο ψηλο που λες και συ ναι εβαλέ 15 ποντουσ αλλα πως?με βολες και 2 τριποντα.οσο για τις "μαπες" θες να μοθ πεις οτι αδικηθηκες απ τους διαιτητες και δεν σου σφυριζανε φαουλ?


μαλλον ουτε εσυ καταλαβαινεις τι γραφω...
δε ζητησα φαουλ εγω προσωπικα...ζητημα να ειχα παραπονο για 1-2 φασεις οσο ημουνα στη επιθεση, αλλα αυτα ειωαι στη κριση του διαιτητη...αν οι συγεκριμενες επαφες ηταν η οχι φαουλ..δε το σφυριξε, τελειωσε..
εκει που εκνευριστηκα, οπως γραφω και παραπανω, αμα κατσεις και το διαβασεις καλα, ειναι που ειχατε και παραπονα απο τη διαιτησια...βαραγανε βολες και ταυτοχρονα κλαιγοσασταν για αλλα φαουλ που δεν εγιναν ποτε.. αυτα τα παιρνω φορα σαν ταυρος...κουτουλαω σε ολη την αμυνα και πρεπει να κερδισω αμυντικο φαουλ...επιθετικο με το κεφαλι κατω δεν ειδαμε ποτε...
το βραβειο του mr. κλαψα στο #9...τι να πω...γλωσσα δεν εβαλε μεσα του..
κλαφτηκα και εγω, ειναι αληθεια...αλλα εγω εχανα κιολας και ειχα νευρα...ο αλλος ηταν στο +15 και παιζει να ειχε πιο πολλα νευρα απο μενα...φανηκε και στο αντιαθλητικο που μου εκανε...κριμα να μη μπορει να ειναι ηρεμος γιατι αν και ειναι πολυ καλος παιχτης αμα δε μπορει να τα συγκρατησει και μιλαει συνεχεια, κραζει κτλ δε θα παει πουθενα...

αφου ζητησε ο nikefallin να μην συνεχισουμε για το τι ειπε η δεν ειπε το φιλαρακι του παπαλουκ7, να του ζητησω και ενα συγγνωμη...και λεω απο βδομαδα να παω σε οφθαλμιατρο γιατι μαλλον δε βλεπω καλα αν και ειμαι στο μισο μετρο και καπακια ωτορινολαρυγγολογο γιατι ουτε ακουω καλα, φαινεται ειχε πολυ θορυβο το γηπεδο...

οσο για τις 5 ηττες που πιστευει ο εσπεραρα για την 1η θεση...δε ξερω...ειναι πιο εμπειρος και ξερει καλυτερα...
μια προβλεψη για το στις ποσες ηττες θα κριθει η 3η-4η θεση?

οσο για τα σουβλατζιδικα που λετε...αμα θελετε το κλεινουμε απο τωρα...μετα το μεταξυ μας παιχνιδι...αν δεν εχουμε παιξει ξυλο! χαχαχααχα
σε 2 βδομαδες ειναι...
papalouk7
QUOTE(GR-HAMMER @ Jan 29 2009, 16:26 ) *
μαλλον ουτε εσυ καταλαβαινεις τι γραφω...
δε ζητησα φαουλ εγω προσωπικα...ζητημα να ειχα παραπονο για 1-2 φασεις οσο ημουνα στη επιθεση, αλλα αυτα ειωαι στη κριση του διαιτητη...αν οι συγεκριμενες επαφες ηταν η οχι φαουλ..δε το σφυριξε, τελειωσε..
εκει που εκνευριστηκα, οπως γραφω και παραπανω, αμα κατσεις και το διαβασεις καλα, ειναι που ειχατε και παραπονα απο τη διαιτησια...βαραγανε βολες και ταυτοχρονα κλαιγοσασταν για αλλα φαουλ που δεν εγιναν ποτε.. αυτα τα παιρνω φορα σαν ταυρος...κουτουλαω σε ολη την αμυνα και πρεπει να κερδισω αμυντικο φαουλ...επιθετικο με το κεφαλι κατω δεν ειδαμε ποτε...
το βραβειο του mr. κλαψα στο #9...τι να πω...γλωσσα δεν εβαλε μεσα του..
κλαφτηκα και εγω, ειναι αληθεια...αλλα εγω εχανα κιολας και ειχα νευρα...ο αλλος ηταν στο +15 και παιζει να ειχε πιο πολλα νευρα απο μενα...φανηκε και στο αντιαθλητικο που μου εκανε...κριμα να μη μπορει να ειναι ηρεμος γιατι αν και ειναι πολυ καλος παιχτης αμα δε μπορει να τα συγκρατησει και μιλαει συνεχεια, κραζει κτλ δε θα παει πουθενα...

αφου ζητησε ο nikefallin να μην συνεχισουμε για το τι ειπε η δεν ειπε το φιλαρακι του παπαλουκ7, να του ζητησω και ενα συγγνωμη...και λεω απο βδομαδα να παω σε οφθαλμιατρο γιατι μαλλον δε βλεπω καλα αν και ειμαι στο μισο μετρο και καπακια ωτορινολαρυγγολογο γιατι ουτε ακουω καλα, φαινεται ειχε πολυ θορυβο το γηπεδο...

οσο για τις 5 ηττες που πιστευει ο εσπεραρα για την 1η θεση...δε ξερω...ειναι πιο εμπειρος και ξερει καλυτερα...
μια προβλεψη για το στις ποσες ηττες θα κριθει η 3η-4η θεση?

οσο για τα σουβλατζιδικα που λετε...αμα θελετε το κλεινουμε απο τωρα...μετα το μεταξυ μας παιχνιδι...αν δεν εχουμε παιξει ξυλο! χαχαχααχα
σε 2 βδομαδες ειναι...



Μαλλον φιλε μου θα πρεπει να κοιταχτεις.ωραια λογικη ομως οσο αναφορα για το #9.δηλαδη αν κερδιζει 20 ποντους δεν εχει δικαιωμα να διαμαρτυρεται.δεν εχει δικαιωμα να παιρνει φαουλ,μονο οποιος ειναι πισω στο σκορ.τι να πω,αν το βλεπεις ετσι οκ παω πασο.α.....και κατι που ειδα εγω ο ιδιος και σε ρωταω και απαντησε μου σε παρακαλω.....στην τελευταια βολη που εκανε το #7 πηγες και τον χτυπησες υπουλα εστω και λιγο?
kondoros
QUOTE(NikRag15 @ Jan 29 2009, 15:19 ) *
Καλα μη νομιζεις οτι εγω έχω και κανενα προβλημα με αυτο... απλά κουβέντα να γίνετε!!! Να γραφουμε και τιποτα να περναει η ώρα στη δουλεια!!!
Πάντως φίλε kondora οι 2 τεχνικές ποινές μας τις έδωσαν στο 40-45... Οι τεχνικές ήταν 6..!! Και οι 3 που έδωσε δεν υπήρχε λόγος...
Παρόλα αυτά και εγώ πιστεύω οτι ετσι και αλλιώς θα το χάναμε αφου ούτε ενας δεν επαιξε οχι απλα καλά αλλά ούτε καν υποφερτά..!!


Ετσι απλα για την ιστορια του ματς να αναφερω οτι τεχνικες ηταν 4 και κατα την γνωμη μου η μονη επιπτωση ηταν στην διαφορα. Συμφωνω οτι δεν τραβηξατε και για αυτο εξηγουνται τα νευρα. Συγχαρητηρια παντως γιατι σας βλεπω τοσα χρονια, ειστε η ιδια παρεα με μερακι για το μπασκετ και πιστευω οτι φετος αν δεν αυτοκτονησετε η μια θεση της ανοδου ειναι δικια σας
pedagiodili
QUOTE(kondoros @ Jan 29 2009, 23:46 ) *
Ετσι απλα για την ιστορια του ματς να αναφερω οτι τεχνικες ηταν 4 και κατα την γνωμη μου η μονη επιπτωση ηταν στην διαφορα. Συμφωνω οτι δεν τραβηξατε και για αυτο εξηγουνται τα νευρα. Συγχαρητηρια παντως γιατι σας βλεπω τοσα χρονια, ειστε η ιδια παρεα με μερακι για το μπασκετ και πιστευω οτι φετος αν δεν αυτοκτονησετε η μια θεση της ανοδου ειναι δικια σας


οι τεχνικες ποινές από στο τέλος ήταν 4 κατά τη διάρκεια του αγώνα ήταν 6........!!!!
tzos 9
QUOTE(GR-HAMMER @ Jan 29 2009, 16:26 ) *
μαλλον ουτε εσυ καταλαβαινεις τι γραφω...
δε ζητησα φαουλ εγω προσωπικα...ζητημα να ειχα παραπονο για 1-2 φασεις οσο ημουνα στη επιθεση, αλλα αυτα ειωαι στη κριση του διαιτητη...αν οι συγεκριμενες επαφες ηταν η οχι φαουλ..δε το σφυριξε, τελειωσε..
εκει που εκνευριστηκα, οπως γραφω και παραπανω, αμα κατσεις και το διαβασεις καλα, ειναι που ειχατε και παραπονα απο τη διαιτησια...βαραγανε βολες και ταυτοχρονα κλαιγοσασταν για αλλα φαουλ που δεν εγιναν ποτε.. αυτα τα παιρνω φορα σαν ταυρος...κουτουλαω σε ολη την αμυνα και πρεπει να κερδισω αμυντικο φαουλ...επιθετικο με το κεφαλι κατω δεν ειδαμε ποτε...
το βραβειο του mr. κλαψα στο #9...τι να πω...γλωσσα δεν εβαλε μεσα του..
κλαφτηκα και εγω, ειναι αληθεια...αλλα εγω εχανα κιολας και ειχα νευρα...ο αλλος ηταν στο +15 και παιζει να ειχε πιο πολλα νευρα απο μενα...φανηκε και στο αντιαθλητικο που μου εκανε...κριμα να μη μπορει να ειναι ηρεμος γιατι αν και ειναι πολυ καλος παιχτης αμα δε μπορει να τα συγκρατησει και μιλαει συνεχεια, κραζει κτλ δε θα παει πουθενα...

αφου ζητησε ο nikefallin να μην συνεχισουμε για το τι ειπε η δεν ειπε το φιλαρακι του παπαλουκ7, να του ζητησω και ενα συγγνωμη...και λεω απο βδομαδα να παω σε οφθαλμιατρο γιατι μαλλον δε βλεπω καλα αν και ειμαι στο μισο μετρο και καπακια ωτορινολαρυγγολογο γιατι ουτε ακουω καλα, φαινεται ειχε πολυ θορυβο το γηπεδο...

οσο για τις 5 ηττες που πιστευει ο εσπεραρα για την 1η θεση...δε ξερω...ειναι πιο εμπειρος και ξερει καλυτερα...
μια προβλεψη για το στις ποσες ηττες θα κριθει η 3η-4η θεση?

οσο για τα σουβλατζιδικα που λετε...αμα θελετε το κλεινουμε απο τωρα...μετα το μεταξυ μας παιχνιδι...αν δεν εχουμε παιξει ξυλο! χαχαχααχα
σε 2 βδομαδες ειναι...

ρε συ hammer τ προσπαθεισ να κανεισ τωρα δεν σε πιανω καθολοθ εχασεσ 20 ποντοθσ τ προσπαθεισ αδικα......μαλλον σε ετσουξε πολυ ετσι.....δεν θα σοθ κανω τ χαρη να σοθ απαντησς για τ κλαψασ ποθ ανεφερεσ πριν......μονο για τ φορουμ εισαι κ οχι για τ γηπεδο......μαλλον τ φιληκο με τ κοθκακι στο γηπεδο μασ δεν σασ εκανε τοσο καλο
αλλα δεν πειραζει μια αλλη φορα μπορει κ να μασ κοντραρετε....κ μη κανεισ θεμα απ τ ποθθενα δεν λεει....μαλλον εσυ εισαι ο κλαψασ....
kondoros
QUOTE(pedagiodili @ Jan 29 2009, 23:56 ) *
οι τεχνικες ποινές από στο τέλος ήταν 4 κατά τη διάρκεια του αγώνα ήταν 6........!!!!

Δες το φυλλο αγωνος...Οι τεχνικες ειναι 4 και 2 τα αντιαθλητικα....
nikefalin
QUOTE(GR-HAMMER @ Jan 30 2009, 00:32 ) *
αλλο να ζητας φαουλ...αλλο να κλαιγεσαι...εχει διαφορα, αν δε μπορεις να το καταλαβεις παω και εγω πασο...
σιγα το χτυπημα...αντρικο αθλημα...δε νομιζω να πονεσε...γερο σκαρι ειναι το φιλαρακι σου...πιο γερο απο μενα...το εστω και λιγο βγαλτο...ενα "υπουλο" οπως το λες εσυ..."εξυπνο" οπως το λεω εγω χτυπημα...μπασκετ παιζουμε...οχι τεννις...
δεν ξερω αν εκτος απο φιλαθλος ησουνα κα παιχτης καποτε...αν ησουνα, τοτε θα ξερεις οτι τετοια "χτυπηματα" γινονται σε ντερμπυ αν οχι σε καθε φαση, σε καθε δευτερη...
οσο για το πως το ειδες αυτο απο την αλλη πλευρα του γηπεδου ενω τις τις χειρονομιες κτλ που σου ελεγα δε τις προσεξες καθολου τι να πω..με διαφορα δευτερολεπτων εγιναν...δε παιζει να ειχες αλλου το νου σου
εισαι ελεος τελειως...να σου δωσουμε βραβειο αντικειμενικοτητας...
ενω εγω "φιλε" αν εχεις παρατηρησει γενικα παραδεχομαι πραγματα...δε κρυβομαι πισω απο ενα προφιλ και την υπογραφη φιλαθλος του κεραμεικου...
και το "κρυβομαι" μη το παρεις σε φαση τσακωμου κτλ...ποτε δεν ημουνα ουτε θα γινω τετοιος...απλα δεν υπαρχει λογος να "κραζεις" τους αλλους και να κανεις και το δικηγορο στο φιλαρακι σου...(ουτε 5 λεπτα δε θα του παρει να κανει ενα προφιλ αν θελει να απαντησει...)
αρα απο εσενα το μονο που ζηταω ειναι σεβασμος οσον αφορα την ομαδα μου και μενα σα προσωπο...γιατι δε με ξερεις...δε σε ξερω..και ουτε ενδιαφερομαι να σε γνωρισω..(φανταζομαι μια απο τα ιδια κι εσυ)
το φορουμ ειναι για να υποστηριζουμε τις ομαδες μας και οχι για να προσβαλλουμε τους αλλους...
η ομαδα που υποστηριζεις ειναι πρωτοι...μιλα γι'αυτους...και οχι κατα των αλλων...
δε θα σου ζητησω οπως ειχα κανει με τον κουλτουριαρη να μην αναφερθεις ξανα στην ομαδα μου...γιατι εκεινος δεν ηταν καν υποστηρικτης καποιας...θελω τη γνωμη σου..την αποψη σου...οπως και ολων...
αυτος ειναι και ο λογος που μπαινω εδω...
καλη συνεχεια στην ομαδα σου...
οτι θεμα για συζητηση εδω ειμαι, αλλα υπαρχουνε ορια...τα περασα...τα περασες...ας σταματησει αυτο...δεν εχουμε κατι να χωρισουμε...πιστευω σε καλυψα...



ΕΙΠΑΜΕ ΤΕΡΜΑ , δεν είναι το τόπικ για προσωπικά, ο επόμενος θα αποβληθεί παραδειγματικά
Kobe24
QUOTE(papalouk7 @ Jan 30 2009, 01:04 ) *
ok "φιλε" οτι πεις.ειπες οτι σε ντερμπι γινονται τετοια σπρωξιματα,συμφωνω και εγω.1η ερωτηση-για ποιο ντερμπι μιλας?δεν ειδα κανενα ντερμπι...εκτος αν αναφερεσαι σε πιο παλιο παιχνιδι Μαιανδρος -Κεραμεικος που ναι ητανε..... και αφου λες πως δεν ηταν υπουλο και ενω ηθελε 6 δευτερολεπτα γιατι πηγες και το κανες?2η ερωτηση-εισαι μαχητησ και παλευεις καθε παιχνιδι μεχρι το τελος του?φιλε μου nikefallin ζηταω συγνωμη αλλα δεν τσακωνομαι με τον gr hammer απλα συζηταμε

Ρε παιδιά φτάνει. Έχετε γεμίσει τις τελευταίες σελίδες οι 2 σας. Τα προσωπικά σας πείτε τα στο msn.. Παπαλουκ αν σου αρέσει τόσο πολύ να γράφεις στο φορουμ μπες στο τόπικ του Ολυμπιακού και γράψε για τις αιτίες της ήττας σας από την Αρμάνι!
esperara
QUOTE(kondoros @ Jan 29 2009, 23:46 ) *
Ετσι απλα για την ιστορια του ματς να αναφερω οτι τεχνικες ηταν 4 και κατα την γνωμη μου η μονη επιπτωση ηταν στην διαφορα. Συμφωνω οτι δεν τραβηξατε και για αυτο εξηγουνται τα νευρα. Συγχαρητηρια παντως γιατι σας βλεπω τοσα χρονια, ειστε η ιδια παρεα με μερακι για το μπασκετ και πιστευω οτι φετος αν δεν αυτοκτονησετε η μια θεση της ανοδου ειναι δικια σας


Για την ιστορία οι τεχνικές ήταν 6:
Μία στον προπονητή
και μία στο 20 που βρίστηκε με κάποιον αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο...
Αυτές πέσανε νωρίς και δεν τις θυμάσε... και δεν επηρέασαν τον αγώνα ούτε την προσπάθεια μας μέχρι κάποιο σημείο.

Και δεν επηρέασαν τον εκνευρισμό μας αλλά πέσανε ακόμα:
Μία στο 14 που εμπόδιζε τον αγώνα επειδή ήταν μέσα στο γήπεδο κάτω από το καλάθι, δεν ακούμπησε την μπάλα, ήταν ακούνητος αλλά κατά τον διαιτητή εμπόδιζε τον αγώνα!!!όταν στην προηγούμενη φάση φωνάζαμε ότι κάποιοι από εσάς κρατάγανε την μπάλα μετά το καλάθι σας ή πέταγαν την μπάλα μακρυά. Ξέρεις τι μας είπε ο ρεφ? Πρώτα γίνεται παρατήρηση και μετά ταυ...Το κάνατε τουλάχιστον τρεις φορές και δεν έδωσε τίποτα και στο 14 που απλά κάθησε κάτω από το καλάθι χωρίς να ακουμπά τη μπάλα γιατί θα πιέζαμε ταυ...
Ειδικά αυτή η τεχνική πέρα από αναίτια μας τρέλανε τελείως και μας έβγαλε από όποια προσπάθεια θα μπορούσαμε να κάνουμε...Σου θυμίσω ότι το σκορ τότε ήταν στο -5 και είχε αρκετό χρόνο και ξαφνικά τρώμε τεχνική που απλά δεν υπάρχει
Στη συνέχεια...
Δύο στο 5 επειδή τη μία μίλαγε πολύ ώρα και του ζήταγε να του εξηγήσει τι είχε κάνει κάνει λάθος το 14 και δεν του εξηγούσε και μία γιατί του είπε ότι ούτε στην Α1 δεν σφυρίζουν έτσι
Μία στο 7 που "αγκάλιασε" τον αντίπαλο (δικαιολογημένη) εκτός φάσης αλλά είχε κριθεί ήδη...

Επαναλαμβάνω ότι παίξατε καλά και εμείς όχι... Αυτό ισχύει ότι και να λέμε...Όπως και ότι τα ταυ ήταν 6...

Και ρε σεις εμένα κάποτε μου πήραν το δελτίο γιατί έπαιξα ξύλο με όλη την ομάδα μου σε ένα παιχνίδι...Αυτός ήταν λόγος όντως να μου το πάρουν. Τώρα οι πριμαντόνες σε απειλούν για το δελτίο ακόμα και να τους φωνάξεις...κομπλεξικοί άνθρωποι...Τρως ένα ταυ και στην επόμενη σου λένε θα σου πάρω το δελτίο...αχ μακάρι και να το έπαιρνε και τι θα γινότανε...

Δεν ξέρω τι λέει το φύλλο αγώνα. Αν στο 7 σημειώσανε αντιαθλητικό και όχι τεχνική είναι λάθος τους... Το παιχνίδι δεν παιζότανε η μπάλα είχε βγει έξω και το 7 μας αντιδρώντας στο βρώμικο χτύπημα του παίχτη των αμπελοκήπων (του έριξε χτύπημα ενώ ήταν και οι δύο κάτω από διεκδίκηση, όπως ο Κυριάκος στο Τζιοβάνι αν θυμάσαι) σηκώθηκε και τον "αγκάλιασε".

Το 14 έφαγε σίγουρα ταυ στη φάση που σου λέω και ένα αντιαθλητικό στο 12 που ήταν γιατί τον κράτησε.
όπως και το playmaker 2 για υπερβολική ομιλία

Και μία σίγουρα στον προπονητή.

Αυτές είναι σίγουρα δεν ξέρω αν στο 20 χρεώσανε αντιαθλητικό ή τεχνική οπότε μπορεί να ήταν 5 και όχι 6

Αφού όμως έχεις το φύλλο αγώνα μπορείς να μου κάνεις τη χάρη να δεις και τα συνολικά φάουλ; Γιατί νομίζω ότι κάποια στιγμή ήταν 22-11...
akadimia2008
λοιπον φιλοι μου δεν χρειαζεται να παθιαζεσται τοσο πολυ γιατι το μπασκετακι δεν ειναι τετοιο αθλημα!!! χαρειτε το χωρις ακροτητες!!!!


θα ηθελα να εκφρασω και εγω την προσωπικη μου αποψη καθως παραβρεθηκα στο παιχνιδακι:
Για εμενα η ομαδα του Γρανικου ειναι σε πολλα επιπεδα καλυτερη, παιζει πιο καθαρο μπασκετ και πιο δουλευμενο και αυτο οφειλετε και στον πολυ καλο προπονητη του
Η ομαδα του χαραυγιακου αποτελειται απο δυνατα παιδια που στηριζουν παρα πολλα στην δυναμη και στις ατομικες ενεργειες, που εχει ανταποκριση σε αυτες τισ κατηγοριες ενα τετοιο στυλ παιχνιδιου με πολυ δυνατες μονομαχιες γιατι το επιπεδο του πρωταθληματος ειναι πιο χαμηλο απο τεχνικης πλευρας υπαρχει μια ανοχη απο τους διαιτητες στο σκληρο παιχνιδι καθως οι περισσοτεροι ειναι και νεοι στην διαιτησια, με αποτελεσμα να γινονται παρα πολλα λαθη απο αυτους.
δηλαδη ετσι οπως παιζει ο χαραυγιακος και καθε χαραυγιακος σε αλλη κατηγορια και αλλο επιπεδο δεν τελειωνεις με εναν παιχτη με 5 φαουλ, με 5 σιγουρα.
Απλα πιστευω και κατι αλλο οτι οι προπονητες των ομαδων μπορουν να αλλαξουν λιγο το επιπεδο και να ασχοληθουν λιγο παραπανω με την τεχνικη πλευρα. Απλα χθες δυστηχως εφυγα με την εντυπωση και ελπιζω να ειμαι λαθος οτι αφου το ματς ειχε κριθει ο προπονητης δεν ειχε σκοπο να γυρισει το παιχνιδι αλλα να αυξησει την ενταση με σκοπο ειτε να τραυματιστουν καποιοι παιχτες ειτε να γινουν φασαριες και να εχουμε τιμωριες με σκοπο τον αποδεκατισμο του αντιπαλου. μακαρι να ειμαι λαθος σε αυτο αλλωστε τα παιδια του χαραυγιακου θα μας πουν γιατι ξερουν καλυτερα.

Απο την αλλη τα παιδια του γρανικου καναν το λαθος και καποιες στιγμες και επηρεασμενοι απο το ξυλο και την ενταση του αγωνα να προβουν σε ενεργειες που δεν επρεπαν, πραγμα δυσκολο γιατι οταν εισαι μεσα στον αγωνα δεν μπορεις πολλες φορες να συγκρατηθεις.
παιδια παιξτε λιγο παραπανω μπασκετακι και αφηστε αυτες τις λογικες γενικα αναφερομαι
καλη συνεχεια σε ολους
GR-HAMMER
QUOTE(akadimia2008 @ Jan 30 2009, 02:28 ) *
λοιπον φιλοι μου δεν χρειαζεται να παθιαζεσται τοσο πολυ γιατι το μπασκετακι δεν ειναι τετοιο αθλημα!!! χαρειτε το χωρις ακροτητες!!!!


θα ηθελα να εκφρασω και εγω την προσωπικη μου αποψη καθως παραβρεθηκα στο παιχνιδακι:
Για εμενα η ομαδα του Γρανικου ειναι σε πολλα επιπεδα καλυτερη, παιζει πιο καθαρο μπασκετ και πιο δουλευμενο και αυτο οφειλετε και στον πολυ καλο προπονητη του
Η ομαδα του χαραυγιακου αποτελειται απο δυνατα παιδια που στηριζουν παρα πολλα στην δυναμη και στις ατομικες ενεργειες, που εχει ανταποκριση σε αυτες τισ κατηγοριες ενα τετοιο στυλ παιχνιδιου με πολυ δυνατες μονομαχιες γιατι το επιπεδο του πρωταθληματος ειναι πιο χαμηλο απο τεχνικης πλευρας υπαρχει μια ανοχη απο τους διαιτητες στο σκληρο παιχνιδι καθως οι περισσοτεροι ειναι και νεοι στην διαιτησια, με αποτελεσμα να γινονται παρα πολλα λαθη απο αυτους.
δηλαδη ετσι οπως παιζει ο χαραυγιακος και καθε χαραυγιακος σε αλλη κατηγορια και αλλο επιπεδο δεν τελειωνεις με εναν παιχτη με 5 φαουλ, με 5 σιγουρα.
Απλα πιστευω και κατι αλλο οτι οι προπονητες των ομαδων μπορουν να αλλαξουν λιγο το επιπεδο και να ασχοληθουν λιγο παραπανω με την τεχνικη πλευρα. Απλα χθες δυστηχως εφυγα με την εντυπωση και ελπιζω να ειμαι λαθος οτι αφου το ματς ειχε κριθει ο προπονητης δεν ειχε σκοπο να γυρισει το παιχνιδι αλλα να αυξησει την ενταση με σκοπο ειτε να τραυματιστουν καποιοι παιχτες ειτε να γινουν φασαριες και να εχουμε τιμωριες με σκοπο τον αποδεκατισμο του αντιπαλου. μακαρι να ειμαι λαθος σε αυτο αλλωστε τα παιδια του χαραυγιακου θα μας πουν γιατι ξερουν καλυτερα.

Απο την αλλη τα παιδια του γρανικου καναν το λαθος και καποιες στιγμες και επηρεασμενοι απο το ξυλο και την ενταση του αγωνα να προβουν σε ενεργειες που δεν επρεπαν, πραγμα δυσκολο γιατι οταν εισαι μεσα στον αγωνα δεν μπορεις πολλες φορες να συγκρατηθεις.
παιδια παιξτε λιγο παραπανω μπασκετακι και αφηστε αυτες τις λογικες γενικα αναφερομαι
καλη συνεχεια σε ολους


συμφωνω καταρχας μαζι σου οτι ειδικα σε αυτο το παιχνιδι και πιθανοτατα και γενικα ο κεραμεικος ειναι καλυτερος απο μας...ετσι εδειξε στο παιχνιδι...ετσι δειχνει και η βαθμολογια...
ο προπονητης μας προσπαθησε να αυξησει την ενταση? αποψη σου ειναι, σεβαστη βεβαιως, αλλα διαφωνω...ο προπονητης μας ειναι εν ενεργεια παιχτης και μαλιστα αγωνιζεται στο ιδιο γηπεδο με το κεραμεικο...πες μου ενα λογο για να τσακωθει με ανθρωπους που βλεπει καθε μερα και ξερει χρονια...να πηγαινει για τη προπονηση του και να τα "ακουει"...δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα...εγω παλι πιστευω οτι προσπαθουσε να ηρεμησει τα πνευματα και δε προκαλεσε ουτε μια φορα...οι διαμαρτυριες του ηταν αποκλειστικα προς τους διαιτητες..σε φασεις που πιστευε οτι δεν ειχαν αποφασισει σωστα...δεν πιστευω να ειναι κακο αυτο... περισσοτερο λογικο το βρισκω...αρα πιστευω σε καλυψα σε αυτο το κομματι...
λες οτι τα παιδια του γρανικου επηρρεαστηκαν απο το ξυλο και απο την ενταση? ναι ειχε ξυλο...ναι ειχε ενταση...
σκεφτηκες καθολου ομως οτι αντιστοιχα ξυλο τρωγανε και οι δικοι μας παιχτες...ενταση ειχαμε και εμεις...χαναμε κιολας που προκαλει εκνευρισμο...εμεις δηλαδη πως να συγκρατηθουμε? ανθρωποι δεν ειμαστε? δηλαδη εχει γινει οτι εχει γινει με τη κακη μας εμφανιση...να με κοροιδευουνε κι απο πανω δε το δεχομαι...με υποβιβαζει τοσο σαν αθλητη αλλα και πολυ περισσοτερο σαν ανθρωπο...
γι'αυτο με ειδες να τρεχω πανω κατω σαν τρελος...να φωναζω..να σπρωχνω...να με σπρωχνουν...να βαραω..να με βαρανε...να προσπαθω να αλλαξω κατι σε αυτο το παιχνιδι που πηγαινε τοσο ασχημα για μας...τι περιμενες να κανω? να κατσω στο παγκο και να δεχθω την ηττα μας? ουτε 1 στο 1000000...μεχρι την κορνα της ληξης σα να ειναι στο ποντο...ετσι λειτουργω εγω...
καπως ετσι γυρισαμε απο το -20 του ημιχρονου εντος εδρας το παιχνιδι με το ποσειδωνα...και κερδισαμε στο τελος...με το κεραμεικο δεν εγινε αυτο γιατι τα παιδια παιξανε πολυ καλυτερα..βασικα οσο χρειαζοτανε για να μας κερδισουν ευκολα...
οταν λοιπον προεβησαν στις ενεργειες που δεν επρεπε,οπως λες παραπανω, (γιατι μεχρι τωρα με βγαζανε τρελο οτι δε κανανε τιποτα απο τη πλευρα τους και ημουνα ετοιμος να παω σε οφθαλμιατρο...) αντιδρασαμε...βασικα να μιλησω για τον εαυτο μου, αφου απο το site δεν εκπροσωπω την ομαδα μου...γι'αυτο και αριστερα δεν εχει ονομα χαραυγιακος2008 με φωτογραφια της ομαδας, αλλα gr-hammer με δικια μου φωτογραφια...οτι γραφω ειναι καθαρα προσωπικες μου αποψεις και ανεπηρρεαστες...παιζει και να τα ακουσω που γραφω...αλλα δε μπορει να μου το απαγορεψει κανενας...το εκανα παντα και θα συνεχισω να το κανω...
διαφωνεις σε κατι απο αυτα που λεω?


Υ.Γ. τζος9 βλεπω τι γραφεις αλλα δε σου απανταω γιατι ετσι κι αλλιως θα σβηστουν οσα ποστ κανω απο το nikefalin σαν συνεχεια του τσακωμου...λογικα θα σβηστουν και τα δικα σου ποστ καποια στιγμη...καλη συνεχεια...
Jabar
Συνιστώ στους καινούριους να διαβάσουν πολύ προσεκτικά τους κανονισμούς λειτουργίας.Εσβυσα ποστ γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες χωρίς να το διαβάσω.Ισως αυτό να γλύτωσε το χρήστη και από περαιτέρω συνέπειες.Αν το ξανακάνει θα πέσει φάουλ.Οτιδήποτε προσωπική αντιπαράθεση που κουράζει τους υπόλοιπους με πμ.Προκλητικά ποστ θα τιμωρούνται με αποκλεισμό.Δεν είμαι υποχρεωμένος να προειδοποιώ,αλλά εως εδώ.
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Jan 30 2009, 09:20 ) *
Συνιστώ στους καινούριους να διαβάσουν πολύ προσεκτικά τους κανονισμούς λειτουργίας.Εσβυσα ποστ γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες χωρίς να το διαβάσω.Ισως αυτό να γλύτωσε το χρήστη και από περαιτέρω συνέπειες.Αν το ξανακάνει θα πέσει φάουλ.Οτιδήποτε προσωπική αντιπαράθεση που κουράζει τους υπόλοιπους με πμ.Προκλητικά ποστ θα τιμωρούνται με αποκλεισμό.Δεν είμαι υποχρεωμένος να προειδοποιώ,αλλά εως εδώ.


Ετσι ακριβώς είναι

καποια ποστ αφαιρέθηκαν, φάουλ δόθηκαν,
(hammer, esperara για τους χαρακτηρισμούς , papalouk7 για τη συνέχεια της προσωπικής κόντρας).

Δεν είναι μόνο αυτό το ζήτημα όμως. Κάποιοι το επισημάνατε. Αν είσαστε ικανοποιημένοι με το να διαβάζετε και να γράφετε και να αναλώνεστε με μια στιγμή ( ανούσια) ενός αγώνα που διαρκεί 40' , εμείς δεν είμαστε.

Και πέραν των προειδοποιήσεων πρέπει να υπάρχει κοινός νους. Εχω την εντύπωση οτί είμαστε όλοι ενήλικες , με βασική μόρφωση τόση ωστέ να καταλαβάινουμε τα αυτονόητα.
NikRag15
QUOTE(akadimia2008 @ Jan 30 2009, 02:28 ) *
Απλα πιστευω και κατι αλλο οτι οι προπονητες των ομαδων μπορουν να αλλαξουν λιγο το επιπεδο και να ασχοληθουν λιγο παραπανω με την τεχνικη πλευρα. Απλα χθες δυστηχως εφυγα με την εντυπωση και ελπιζω να ειμαι λαθος οτι αφου το ματς ειχε κριθει ο προπονητης δεν ειχε σκοπο να γυρισει το παιχνιδι αλλα να αυξησει την ενταση με σκοπο ειτε να τραυματιστουν καποιοι παιχτες ειτε να γινουν φασαριες και να εχουμε τιμωριες με σκοπο τον αποδεκατισμο του αντιπαλου. μακαρι να ειμαι λαθος σε αυτο αλλωστε τα παιδια του χαραυγιακου θα μας πουν γιατι ξερουν καλυτερα.


Ακαδημία2008 αυτό αποκλείεται που λες για τον προπονητη του Χαραυγιακού...!!! Και απορώ που το λες..!! Εαν δεν κάνω λάθος την χρονια που είμασταν στην Ακαδημια 75 που ήταν κ ο κοουτς του Χαραγιακου(παιχτης) ήσουν και εσυ στη διοίκηση..!! Και έχεις τετοια γνώμη???
DEJAN13
συμφωνω με τον πιο πανω ο προπονητης του χαραυγιακου ειναι μια χαρα κ δεν παιζει αυτο που λες...μην βλεπετε φαντασματα παντου...
kokomploko
συγχαρητηρια στην ομαδα του κεραμεικου!!!μεγαλη,ευκολη και δικαιη νικη.σε κανενα σημειο του αγωνα δεν απειληθηκε απο τον χαραυγιακο...καλη συνεχεια!!!!
akadimia2008
βασικα να μιλησω για τον εαυτο μου, αφου απο το site δεν εκπροσωπω την ομαδα μου...γι'αυτο και αριστερα δεν εχει ονομα χαραυγιακος2008 με φωτογραφια της ομαδας, αλλα gr-hammer με δικια μου φωτογραφια...οτι γραφω ειναι καθαρα προσωπικες μου αποψεις και ανεπηρρεαστες...παιζει και να τα ακουσω που γραφω...αλλα δε μπορει να μου το απαγορεψει κανενας...το εκανα παντα και θα συνεχισω να το κανω...
διαφωνεις σε κατι απο αυτα που λεω?




αν κοιταξεις καλα κατω γραφει το ονομα μου και λεω επωνυμα ποιος ειμαι!!!! διαφωνω σε πολλα πραγματα μαζι σου αλλα αυτο δεν ειναι και κακο ετσι δεν ειναι? καλη συνεχεια

QUOTE(NikRag15 @ Jan 30 2009, 12:22 ) *
Ακαδημία2008 αυτό αποκλείεται που λες για τον προπονητη του Χαραυγιακού...!!! Και απορώ που το λες..!! Εαν δεν κάνω λάθος την χρονια που είμασταν στην Ακαδημια 75 που ήταν κ ο κοουτς του Χαραγιακου(παιχτης) ήσουν και εσυ στη διοίκηση..!! Και έχεις τετοια γνώμη???



καταρχην φιλε μου δεν ξερω αν τον προλαβα στην παλια Ακαδημια τον προπονητη του χαραυγιακου ετσι δεν εχω αποψη για τον συγκεκριμενον. εγω πριν ειπα οτι μου δημιουργηθηκε η εντυπωση η αλλιως η εικονα οτι συνεβει αυτο και ειπα οτι τα παιδια του χαραυγιακου ξερουν καλυτερα που ηταν στον παγκο...


και κατι αλλο τελευταιο να ξεκαθαρισω φιλε μου που γνωριζομαστε και σε εκτιμω την παλια Ακαδημια και τους παλιους διοικουντες δεν θελω να τους ξερω γιατι αυτοι διαλυσανε το ανδρικο τοτε και το γυναικειο αργοτερα στην πλατη των αθλητων και αθλητριων για να φουσκωσουν οι ........ ξερεις εσυ! καλη συνεχεια και καλη αναρρωση απο το τραυματισμο σου
NikRag15
QUOTE(akadimia2008 @ Feb 1 2009, 22:20 ) *
καταρχην φιλε μου δεν ξερω αν τον προλαβα στην παλια Ακαδημια τον προπονητη του χαραυγιακου ετσι δεν εχω αποψη για τον συγκεκριμενον. εγω πριν ειπα οτι μου δημιουργηθηκε η εντυπωση η αλλιως η εικονα οτι συνεβει αυτο και ειπα οτι τα παιδια του χαραυγιακου ξερουν καλυτερα που ηταν στον παγκο...


και κατι αλλο τελευταιο να ξεκαθαρισω φιλε μου που γνωριζομαστε και σε εκτιμω την παλια Ακαδημια και τους παλιους διοικουντες δεν θελω να τους ξερω γιατι αυτοι διαλυσανε το ανδρικο τοτε και το γυναικειο αργοτερα στην πλατη των αθλητων και αθλητριων για να φουσκωσουν οι ........ ξερεις εσυ! καλη συνεχεια και καλη αναρρωση απο το τραυματισμο σου


Ναι το καταλαβα ότι ειπες "μου δημιουργηθηκε η εντυπωση"...!! Δεν είπα ότι επιμένεις..!! Απλά επείδη τον ξέρω εγω σου είπα οτι δεν υπάρχει τετοια περίπτωση...!!!
Οσο για τους άλλους ουτε εγώ θέλω να τους ξέρω...!!

Thanx για τις ευχές...!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.