Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2010-11 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
nefobasketball
QUOTE (barbathimios @ Nov 10 2010, 18:54 ) *
μεγαλε για το εφοιβικο που σου ειπα ηταν ως απαντηση σε αυτα που ειπες για την ομαδα του αθηναικου "
..Δε νομιζω οτι μια τετοια ομαδα μπορει να εχει αξιωσεις σε αυτο το δυσκολο πρωταθλημα "και στο ειπα για να σου δωσω να καταλαβεις οτι με τοσο νεα και απειρα παιδια δεν τα βγαζεις περα σε ενα τοσο δυσκολο πρωταθλημα αλλα εσυ το πηρες στραβα.


Δεχομαι οτι το ερμηνευσα λαθος αλλα μαλλον δεν καταλαβες οτι εγω ΠΟΤΕ ΔΕΝ μιλησα η εκανα κριτικη στην ομαδα του Αθηναικου. οκ παμε παρακατω! Ερχεται Παρασκευη! θα εχουμε να πουμε πιο ενδιαφεροντα πραγματα!
nairepao
QUOTE(barbathimios @ Nov 10 2010, 17:13 ) *
6 10 69 24 60 13.το φορουμ ειναι για να κανουμε και κριτικη αν σε πειραζει η κριτικη μου δεν φταιω μαγκια του του νικηφορου που παιζει με μικρους και μπραβο του αυτο το ειπα και πιο πανω αλλα δεν μπορω να ακου ολο για διαιτησια αποδεξου το γεγονος οτι εχασες απο πιο καλη ομαδα και παμε παρακατω, μακαρι να τα πηγαινουν ολες οι ομαδες καλα για να υπαρχει ανταγωνισμος και να γινει ενα καλο πρωταθλημα.δεν παιζω στην κατηγορια (επαιζα πιο παλια )σαν φιλαθλος μιλαω.

Εγω θα τα παιξω παντως, και αν τα πιασω μετα επανερχομαι για 5+1...
St3lios11
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 41 - 48 (Ημίχρονο 14 - 16)

Όχι, δεν κάνω λάθος!!!! Πολύ κακό παιχνίδι και από τις 2 ομάδες.
Το παιχνίδι έγινε Πέμπτη λόγω αίτησης των γηπεδούχων.

Κρατάμε μόνο την νίκη και πάμε παρακάτω.....
nefobasketball
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 63 - 51
ts_10
Ροδοπολη - Αθηναικος 60 - 54 (28 - 20)
loufer
Διαγόρας - ΚΑΟ Γέρακα: 42-53 (20-25)

Μεγάλη διάθεση για άμυνα από τους συμπαίκτες μου, μπράβο μάγκες.
Υ.Γ.: Ένα συγγνώμη ρε παιδιά για τη σπασμένη μύτη που μου χαρίσατε για ενθύμιο, πάνω από όλα συναθλητές είμαστε.
odysseas 1998
keep walking?
peter
QUOTE(loufer @ Nov 13 2010, 03:27 ) *
Διαγόρας - ΚΑΟ Γέρακα: 42-53 (20-25)

Μεγάλη διάθεση για άμυνα από τους συμπαίκτες μου, μπράβο μάγκες.
Υ.Γ.: Ένα συγγνώμη ρε παιδιά για τη σπασμένη μύτη που μου χαρίσατε για ενθύμιο, πάνω από όλα συναθλητές είμαστε.



Περαστικά....θα σου στείλω τον τον ψηλό για βελλόνες...


ΓΣΚ-ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...ΑΝΑΒΟΛΗ....

Πολλά μπράβο για μια ακόμη φορά στα ακούραστα παληκάρια του Ζηρινείου(δημοτικοί υπάλληλοι) που απο τις 3 το μεσημέρι...αποφάσισαν να ασχοληθούν στις 8κ30 με το πρόβλημα του γηπέδου....αλλά τι να σου κανουν ΜΟΝΟ 5 "ΦΥΛΑΚΕΣ" που να πρωτό-τρέξουν????
gk65
QUOTE(loufer @ Nov 13 2010, 01:27 ) *
Διαγόρας - ΚΑΟ Γέρακα: 42-53 (20-25)

Μεγάλη διάθεση για άμυνα από τους συμπαίκτες μου, μπράβο μάγκες.
Υ.Γ.: Ένα συγγνώμη ρε παιδιά για τη σπασμένη μύτη που μου χαρίσατε για ενθύμιο, πάνω από όλα συναθλητές είμαστε.

Φιλε loufer δεν νομιζω οτι υπηρχε προθεση. Την ωρα που κερδιζεις φαουλ και πεφτεις στο παρκε χτυπας στο γονατο του αντιπαλου. Εγινε ακριβως μπροστα μου στην εξεδρα που καθομουν.
Περαστικα και γρηγορη επιστροφη στα γηπεδα.
nefobasketball
Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο κλειστό της Αγίας Βαρβάρας. Οι 2 ομάδες έπαιξαν δυνατά αλλά καθαρά και διεκδικήσαν την νίκη μέχρι τέλος. Ο Νικηφόρος είχε στο μεγαλύτερα διάστημα την πρωτοπορία στο σκορ αλλά ο Θεμιστοκλής κατάφερνε να μένει μέσα στο παιχνίδι. Το νεκρό 2ο δεκάλεπτο του Νικηφόρου έδωσε το δικαίωμα στον Θεμιστοκλή να πάρει για λίγο κεφάλι στο σκορ. Το μισό 3ο και το 4ο δεκάλεπτο ήταν οι καλύτερες στιγμές του Νικηφόρου όπου έχτισε μια σημαντική διαφορά , που έφτασε ακόμη και τους 13 πόντους.
Ευχάριστη νότα ο αρκετός κόσμος , περίπου 200 άτομα , που παρακολούθησαν τον αγώνα και ίσως να ήταν μεγαλύτερη η προσέλευση αν δεν έριχνε την ώρα εκείνη καταρρακτώδη βροχή.
nikefalin
QUOTE(peter @ Nov 13 2010, 10:26 ) *
Περαστικά....θα σου στείλω τον τον ψηλό για βελλόνες...


ΓΣΚ-ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...ΑΝΑΒΟΛΗ....

Πολλά μπράβο για μια ακόμη φορά στα ακούραστα παληκάρια του Ζηρινείου(δημοτικοί υπάλληλοι) που απο τις 3 το μεσημέρι...αποφάσισαν να ασχοληθούν στις 8κ30 με το πρόβλημα του γηπέδου....αλλά τι να σου κανουν ΜΟΝΟ 5 "ΦΥΛΑΚΕΣ" που να πρωτό-τρέξουν????


καλά αυτό το πρόβλημα δεν υπάρχει !
...θυμάμαι κάτι ανάλογο τη δεκαετία του 80 σ'έναν αγώνα Α1 στο κλειστό του Ιωνικού Ν.φιλαδελφίας..που τελικά έγινε με κόπο και με χειροκίνητο κατέβασμα.

taper
QUOTE(gk65 @ Nov 13 2010, 11:55 ) *
Φιλε loufer δεν νομιζω οτι υπηρχε προθεση. Την ωρα που κερδιζεις φαουλ και πεφτεις στο παρκε χτυπας στο γονατο του αντιπαλου. Εγινε ακριβως μπροστα μου στην εξεδρα που καθομουν.
Περαστικα και γρηγορη επιστροφη στα γηπεδα.

Αυτο ήταν καταλάθος όντως, αλλά η αγκωνία και το σκίσιμο του χείλους στον άλλο συμπαίκτη μου ( και μάλιστα μπροστά στα μάτια όλου του πάγκου , που μιλαγε για θέατρο ) ήταν κατα την αισθηση μου απο πρόθεση
Και το συγνώμη δεν το ζητά για αυτό το λόγο αλλά γιατί δεν ήρθε κανείς μετά τον αγώνα να πει ένα περαστικά και στους 2
Και επειδή όλοι κάνουμε το χαβαλέ μας παίζοντας μπασκετάκι , δεν νομίζω ότι η τσαντίλα για τα φαλτσοσφυρίγματα των διαιτητών πρέπει να μεταφέρεται στο γήπεδο ανάμεσα στους παίκτες και δυστυχώς κάποιοι το κάνουν ( δεν εξαιρώ και συμπαίκτες μου αλλά όχι στο συγκεκριμένο παιχνίδι)

Καλή συνέχεια
St3lios11
Περαστικά ρε Loufer.......
Γρήγορη και καλή ανάρρωση......
loufer
QUOTE(gk65 @ Nov 13 2010, 10:55 ) *
Φιλε loufer δεν νομιζω οτι υπηρχε προθεση. Την ωρα που κερδιζεις φαουλ και πεφτεις στο παρκε χτυπας στο γονατο του αντιπαλου. Εγινε ακριβως μπροστα μου στην εξεδρα που καθομουν.
Περαστικα και γρηγορη επιστροφη στα γηπεδα.


Ίσως το ποστάρισμά μου παρερμηνεύτηκε με τον τρόπο που το διατύπωσα, σόρρυ, σε καμία περίπτωση το παλικάρι δε το έκανε επίτηδες, η φάση έγινε ακριβώς όπως την περιγράφεις, απλά μόλις τελειώσει ο αγώνας πες κάτι για το τυπικό...
Legionnaire
QUOTE(nefobasketball @ Nov 13 2010, 11:06 ) *
Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο κλειστό της Αγίας Βαρβάρας. Οι 2 ομάδες έπαιξαν δυνατά αλλά καθαρά και διεκδικήσαν την νίκη μέχρι τέλος. Ο Νικηφόρος είχε στο μεγαλύτερα διάστημα την πρωτοπορία στο σκορ αλλά ο Θεμιστοκλής κατάφερνε να μένει μέσα στο παιχνίδι. Το νεκρό 2ο δεκάλεπτο του Νικηφόρου έδωσε το δικαίωμα στον Θεμιστοκλή να πάρει για λίγο κεφάλι στο σκορ. Το μισό 3ο και το 4ο δεκάλεπτο ήταν οι καλύτερες στιγμές του Νικηφόρου όπου έχτισε μια σημαντική διαφορά , που έφτασε ακόμη και τους 13 πόντους.
Ευχάριστη νότα ο αρκετός κόσμος , περίπου 200 άτομα , που παρακολούθησαν τον αγώνα και ίσως να ήταν μεγαλύτερη η προσέλευση αν δεν έριχνε την ώρα εκείνη καταρρακτώδη βροχή.


Πράγματι δυνατό παιχνίδι και κοντά στο σκόρ. Πάρα πολλά λάθη για τον Θεμιστοκλή που έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης και αξιοποίησης των ατού του. Σε κακή μέρα οι περισσότεροι, και κακό διάβασμα του παιχνιδιού στο τέλος, έδωσαν την ευκαιρία στο Νικηφόρο, που πήρε δίκαια το παιχνίδι, χωρίς να παίξει και αυτός ιδιαίτερα καλό μπάσκετ.
gk65
QUOTE(taper @ Nov 13 2010, 12:37 ) *
Αυτο ήταν καταλάθος όντως, αλλά η αγκωνία και το σκίσιμο του χείλους στον άλλο συμπαίκτη μου ( και μάλιστα μπροστά στα μάτια όλου του πάγκου , που μιλαγε για θέατρο ) ήταν κατα την αισθηση μου απο πρόθεση
Και το συγνώμη δεν το ζητά για αυτό το λόγο αλλά γιατί δεν ήρθε κανείς μετά τον αγώνα να πει ένα περαστικά και στους 2
Και επειδή όλοι κάνουμε το χαβαλέ μας παίζοντας μπασκετάκι , δεν νομίζω ότι η τσαντίλα για τα φαλτσοσφυρίγματα των διαιτητών πρέπει να μεταφέρεται στο γήπεδο ανάμεσα στους παίκτες και δυστυχώς κάποιοι το κάνουν ( δεν εξαιρώ και συμπαίκτες μου αλλά όχι στο συγκεκριμένο παιχνίδι)

Καλή συνέχεια

Φιλε taper δεν το αναφερω αυτο το περιστατικο γιατι εφυγα στο ημιχρονο, οσο ημουν εκει δεν το καταλαβα.
Περαστικα στα παιδια.
kostas10
QUOTE (loufer @ Nov 13 2010, 01:27 ) *
Διαγόρας - ΚΑΟ Γέρακα: 42-53 (20-25)

Μεγάλη διάθεση για άμυνα από τους συμπαίκτες μου, μπράβο μάγκες.
Υ.Γ.: Ένα συγγνώμη ρε παιδιά για τη σπασμένη μύτη που μου χαρίσατε για ενθύμιο, πάνω από όλα συναθλητές είμαστε.

Μπράβο ρε loufer και περαστικά σου,χάρηκα που σε είδα στο γήπεδο στο Αιγάλεω και τα είπαμε.
loufer
QUOTE(kostas10 @ Nov 14 2010, 03:54 ) *
Μπράβο ρε loufer και περαστικά σου,χάρηκα που σε είδα στο γήπεδο στο Αιγάλεω και τα είπαμε.


Να' σαι καλά ρε Κώστα, εύχομαι να τα πούμε του χρόνου στη Β' rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
jhantzop
5η αγωνιστική - Παρασκευή 12 Νοεμβρίου 2010
Γ3-05 21:00 ΛΥΚ.ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 41-48 (11/11/2010)
Γ3-05 19:45 ΜΕΤΣ Α' ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 67-62
Γ3-05 21:30 ΖΗΡΙΝΕΙΟ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ αναβολή
Γ3-05 21:30 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 60-54
Γ3-05 21:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 63-51
Γ3-05 21:45 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 42-53

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 9 (4-1)
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 9 (4-1)

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 8 (4-0) *
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 8 (3-2)
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 8 (3-2)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 8 (3-2)
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 7 (2-3)
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 7 (2-3)
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 6 (2-2) *
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 6 (1-4)
ΓΣ ΑΡΙΩΝ 6 (1-4)
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 5 (0-5)


6η αγωνιστική - Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2010
Γ3-06 20:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ
Γ3-06 20:30 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ
Γ3-06 21:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
Γ3-06 21:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
Γ3-06 21:30 ΖΗΡΙΝΕΙΟ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
Γ3-06 21:45 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ


Bet on C3-05
parag 5/5
shooter#5 4/5
peter 4/5
jhantzop 3/5
St3lios11 3/5
Legionnaire 1/5


tripontakias21
αυριο 9.30 στο ζηρινειο το αναβληθεν.....ΓΣΚ-ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
St3lios11
ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ 6ης αγωνιστικής

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ (1)
OΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ (1)
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (2)
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ (1)
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ (1)
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (2)
Legionnaire
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
OΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2
topten
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
OΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2
peter
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ... 1
OΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ... 1
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ.. 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ...1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ...1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ...1


Υ.Γ. Χθές.. ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ..1 (+13 νομίζω)
jhantzop
5η αγωνιστική
Γ3-05 21:30 ΖΗΡΙΝΕΙΟ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 69-58 (16/11/2010)


ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
OΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1


MBANDA
QUOTE(odysseas 1998 @ Nov 13 2010, 01:54 ) *
keep walking?

Keep Wakling rolleyes.gif rolleyes.gif
parag
QUOTE(jhantzop @ Nov 17 2010, 12:26 ) *
5η αγωνιστική
Γ3-05 21:30 ΖΗΡΙΝΕΙΟ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 69-58 (16/11/2010)


ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
OΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 1
OΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2
loufer
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ: 74-42 (39-14)
peter
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ ..76-63 (36-40)

Πολύ καλό 1ο ημίχρονο απ'τη Ροδόπολη (η οποία είναι κατά τη γνώμη μου καλύτερη απο πέρσι)
και παράλληλα πολύ πολύ κακοί εμείς..(αν δεν καταλάβουμε ΟΛΟΙ οτι η βαθμολογία δεν παίζει μπάσκετ θα έχουμε πρόβλημα..σίγουρα)..
Στο 2ο νομίζω οτι έμειναν απο δυνάμεις τα παιδία της Ροδόπολης κ έτσι 4 λεπτά πριν το τέλος καταφέραμε να ξεφύγουμε με 10 (αφού βρεθήκαμε κ 6 πίσω στα τέλη του 3ου ) κ κάπου εκεί τελείωσε το ματς...

Υ.Γ. Θέλω πιο ενεργό το φίλο ts_10 στο forum....καλή συνέχεια φίλε....

Υ.Γ.1 ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ...1 (80-75)
και ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ...2...(στη παράταση)

Legionnaire
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 49 - 60 παράταση (49 - 49 στην κανονική διάρκεια)

Ένα ακόμα παιχνίδι για γερά νεύρα. Ο Αθηναικός ήταν μπροστά για 3 σχεδόν δεκάλεπτα, όταν ο Θεμιστοκλής προσαρμόστηκε στην άμυνα και άρχιζε να βρίσκει λύσεις στην επίθεση. Στα μέσα του 4ου δεκαλέπτου ο Θέμις πέρασε μπροστά αλλά ισοφαρίστηκε. Στα τελευταία 20'' ο Θεμις είχε 2πλή ευκαιρία να τελειώσει το ματς στην κανονική διάρκεια αλλά μετά από χαμένη βολή και χαμένο σουτ στη λήξη, το ματς πήγε παράταση. Εκεί ο Θέμις έμεινε από δυνάμεις και το παιχνίδι τελείωσε γρήγορα. Συγχαρητήρια στον Αθηναικό και κρίμα για την προσπάθεια του Θέμη.

Πολλά μπράβο στους Θέμις fans που μετά από καιρό έδωσαν βροντερό παρόν... 69.gif
ts_10
QUOTE(peter @ Nov 20 2010, 02:13 ) *
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ ..76-63 (36-40)

Πολύ καλό 1ο ημίχρονο απ'τη Ροδόπολη (η οποία είναι κατά τη γνώμη μου καλύτερη απο πέρσι)
και παράλληλα πολύ πολύ κακοί εμείς..(αν δεν καταλάβουμε ΟΛΟΙ οτι η βαθμολογία δεν παίζει μπάσκετ θα έχουμε πρόβλημα..σίγουρα)..
Στο 2ο νομίζω οτι έμειναν απο δυνάμεις τα παιδία της Ροδόπολης κ έτσι 4 λεπτά πριν το τέλος καταφέραμε να ξεφύγουμε με 10 (αφού βρεθήκαμε κ 6 πίσω στα τέλη του 3ου ) κ κάπου εκεί τελείωσε το ματς...

Υ.Γ. Θέλω πιο ενεργό το φίλο ts_10 στο forum....καλή συνέχεια φίλε....


Kαλυτερη απεικονιση του αγωνα δε θα μπορουσα να κανω..Δικαιη νικη για τη Κηφισια που επαιξε για 40 λεπτα ενω εμεις καπου στο 33 κλαταραμε απο δυναμεις..δυστυχως οι απουσιες μας εχουν γονατισει και το καθαρο μυαλο παει περιπατο λογω κουρασης..Η κηφισια γεματη και γρηγορη ομαδα, αρκετα δουλεμενη,πολυ καλη επιθετικα με καποια προβληματα νομιζω στην αμυνα δικαια βρισκεται πρωτη με οσα εχω δει ως τωρα..

ΥΓ. ρε peter παντα τα παιχνιδια που παιζουμε βγαζουν μεγαλα γουστα,δε ξερω γιατι αλλα ειναι στο κοκκινο..
nefobasketball
ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ – ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 52 – 81

Πολύ καλή απόδοση από την ομάδα του ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ απέναντι σε εκείνη του Αγ. Νικολάου η οποία προσπάθησε αλλά φάνηκε να μην έχει λύσεις ειδικά όταν οι παίκτες της έμειναν από δυνάμεις.
Οι παίκτες του Νικηφόρου με συνεχή πίεση κατάφεραν να έχουν πρωτοπορία στο σκορ από την αρχή. Η διάθεση για νίκη συνοδεύτηκε και από πολύ καλή , κατά διαστήματα απόδοση.

Φωτο και video από τον αγωνα στο http://www.nefonikiforosbc.blogspot.com/
St3lios11
Ο.Φ.Η. Ηρακλείου - Γ.Σ. Αρίων 77 - 54 (45 - 27)

Το παιχνίδι ξέφυγε από το 1ο Δεκάλεπτο και ποτέ η ομάδα του Αρίων δεν κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι!!
Καλό μπάσκετ κατά διαστήματα!!
barbathimios
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 49 - 60

ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ. 77.gif
μπορει να εκανε την γκελα με την ροδοπολη αλλα στα μεγαλα παιχνιδια δειχνει χαρακτηρα ο αθηναικος με λαβαρο την αμυνα κερδισε τον θεμιστοκλη μεσα στο αιγαλεω και παραμενει ζωντανος γαι την 1ή την 2 θεση που οδηγουν στην β εσκα.ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια και στον προπονητη για την νικη 41.gif , αλλα και μπραβο στα παιδια του θεμιστοκλη που παλεψαν μεχρι τελους
ts_10
QUOTE(barbathimios @ Nov 20 2010, 22:34 ) *
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 49 - 60

ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ. 77.gif
μπορει να εκανε την γκελα με την ροδοπολη αλλα στα μεγαλα .........



ρε που φτασαμε..πλακα εχει..
barbathimios
QUOTE (ts_10 @ Nov 21 2010, 00:13 ) *
ρε που φτασαμε..πλακα εχει..

πλακα εχει το η αποθηκη που βαλατε γραμμες και την ειπατε γηπεδο. ντροπη
wink.gif
ts_10
QUOTE(barbathimios @ Nov 21 2010, 17:54 ) *
πλακα εχει το η αποθηκη που βαλατε γραμμες και την ειπατε γηπεδο. ντροπη
wink.gif


Καταλαβαινω οτι εχεις μα8ει απο μικρος να παιζεις στο οακα και στο σεφ..σορρυ..αυτο εχουμε σε αυτο παιζουμε..δε φταις εσυ ομως που αναφερεσαι σε γκελα..εχε χαρη..
barbathimios
QUOTE(ts_10 @ Nov 21 2010, 22:06 ) *
Καταλαβαινω οτι εχεις μα8ει απο μικρος να παιζεις στο οακα και στο σεφ..σορρυ..αυτο εχουμε σε αυτο παιζουμε..δε φταις εσυ ομως που αναφερεσαι σε γκελα..εχε χαρη..

τι εχε χαρη ****** θες να μας πεις οτι η ομαδα σου αξιζε να ειναι πιο ψηλα απ οτι ειναι.και αν ερθεις στην εργανη θα θα δεις τι παει να πει γηπεδο .
jhantzop
QUOTE(barbathimios @ Nov 21 2010, 22:12 ) *
τι εχε χαρη ****** θες να μας πεις οτι η ομαδα σου αξιζε να ειναι πιο ψηλα απ οτι ειναι.και αν ερθεις στην εργανη θα θα δεις τι παει να πει γηπεδο .


Προσοχή στους χαρακτηρισμούς.


jsoiler
QUOTE(ts_10 @ Nov 21 2010, 22:06 ) *
Καταλαβαινω οτι εχεις μα8ει απο μικρος να παιζεις στο οακα και στο σεφ..σορρυ..αυτο εχουμε σε αυτο παιζουμε..δε φταις εσυ ομως που αναφερεσαι σε γκελα..εχε χαρη..



χαχαχαχαχα φιλαρακι δεν παίζεσαι!!!Μου λειψες βρε...... rolleyes.gif
ts_10
QUOTE(jsoiler @ Nov 22 2010, 06:57 ) *
χαχαχαχαχα φιλαρακι δεν παίζεσαι!!!Μου λειψες βρε...... rolleyes.gif



Eχω μεγαλη απορια τι χαρακτηρισμος ειναι το ******** ....θα ερθω και στη γηπεδαρα σου φιλε,ηδη εχω ακουσει οτι ειναι φανταστικο,υπομονη και ολα θα γινουν..

Που εισαι εσυ χαμενος ρε jsoiler...μαυρα ματια καναμε...
jhantzop
6η αγωνιστική - Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2010
Γ3-06 20:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 74-42
Γ3-06 20:30 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 77-54
Γ3-06 21:00 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 52-81
Γ3-06 21:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 49-60
Γ3-06 21:30 ΖΗΡΙΝΕΙΟ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 76-63
Γ3-06 21:45 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 80-75

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 12 (6-0)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 11 (5-1)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 11 (5-1)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 10 (4-2)
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 10 (4-2)
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 9 (3-3)
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 9 (3-3)
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 8 (2-4)
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 8 (2-4)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ 7 (1-5)
ΓΣ ΑΡΙΩΝ 7 (1-5)
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 6 (0-6)


7η αγωνιστική - Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2010
Γ3-07 19:45 ΜΕΤΣ Α' ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ
Γ3-07 20:30 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.
Γ3-07 21:00 ΛΥΚ.ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Γ3-07 21:30 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.
Γ3-07 21:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Γ3-07 21:45 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ


Bet on C3-06
peter 5/6
jhantzop 5/6
parag 5/6
St3lios11 4/6
Legionnaire 4/6
topten 4/6


peter
Για πάμε....

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ...2 (εύκολα)

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ....1 (εύκολα)

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...1 (πρέπει να κάνει νίκη το Ζεφύρι)

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ....1 (στην έδρα ο ts_10 χάνει δύσκολα..)

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ...1 (μοιάζουν πολύ οι 2 ομάδες,τρέχουν..πιέζουν...έδρα)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ...2 (ντέρμπι,ελπίζω να μαστε καλύτεροι απότι στο κύπελλο)


καλή αγωνιστική,χωρίς άλλους τραυματισμούς 68.gif για όλους...
topten


ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ...2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ....1

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ...2

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ....1

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ...1

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ...1
provat
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ...................................2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.............1

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ............2

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ..............1

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ..................1

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ...... ....2
panther2910
Ετοιμάζεται μεγάλη έκπληξη...θα στείλει πολλούς στον κουβά!
peter
QUOTE(panther2910 @ Nov 25 2010, 00:41 ) *
Ετοιμάζεται μεγάλη έκπληξη...θα στείλει πολλούς στον κουβά!



ωχ,ωχ,ωχ.....έλα δώσε κανά στοιχείο..........
KONDILOS
Καλημέρα σε όλους τους χρήστες και καλή αγωνιστική με καλά και συναρπαστικά παιχνίδια.Όσο αφορά την ομάδα μου, τον Διαγόρα μετά από πάρα πολύ καιρό αύριο θα παίξει σχεδόν πλήρης(εκτός από τον μάγκα τον Γιώργο όπου τον περιμένουμε και αυτόν την άλλη αγωνιστική,περαστικά Τζώρτζ!).Πιστεύω ότι αύριο θα δούμε τον πραγματικό Διαγόρα,τα παιδιά θα τα δώσουν όλα για την νίκη απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα όπως είναι η Κηφισιά.Περάσαμε πολλά με τους τραυματισμούς και εύχομαι από 'δω κι πέρα να μην ξανατύχουν,όχι μόνο για την ομάδα μου αλλά και για όλες τις ομάδες και για όλα τα παιδιά,πάνω απ'όλα υγεία!!!!
St3lios11
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ (2)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ (1)
ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (2)
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ (2)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (2)
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (2)
nefobasketball
Για πρώτη φορά σε ερασιτεχνικό πρωτάθλημα έχει προγραμματιστεί να μεταδοθεί LIVE ο αγώνας ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ από το blog του συλλόγου http://nefonikiforosbc.blogspot.com/[/color] ελπίζουμε όλα να πάνε καλά τεχνικά .. και αγωνιστικά φυσικά!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.