Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2010-11 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
bball.dim
QUOTE(bball.dim @ Feb 7 2011, 21:29 ) *
41.gif
Κουράγιο...
Ειδικά όμως με το Μαραθώνα σας βλέπω χλωμούς...

QUOTE(gsp_5 @ Feb 16 2011, 00:20 ) *
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 62 - 59

69.gif Δε λέω τίποτα άλλο...

Ούπσσσ.
Όποιος ενδιαφέρεται έχω και κάτι σίγουρα για το στοίχημα ....
Μπράβο στα παιδιά της Παλλήνης, καλή συνέχεια.
με το καλό και στα 2 ντέρμπι που ακολουθούν...
dimmar
QUOTE(backdoor @ Feb 19 2011, 09:01 ) *
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΠΙΚΕΡΜΙ 1 για δυο πόντους στην δεύτερη(!) παράταση. Πολύ χαμηλό σκορ και για μεγάλα διαστήματα οι προσπάθειες των δυο ομάδων δεν ακουμπούσαν την στεφάνη. Το πορτο ήθελε να αυτοκτονήσει αλλά η ηττοπάθεια του Πικερμίου δεν το άφησε.

Το πικερμι θα ανεβει κατηγορια και θα φτιαξει ομαδα μονο αν ξαναφερουν πισω το τεχνικο διδυμο λεμποτεση-πριτσα
dimitrisdk7
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠΑΛΛΗΝΗ 70-52
Καλημέρα και από εμένα φίλοι του μπάσκετ.Σήμερα έγινε ένα πολύ καλό και συνάμα δυνατό παιχνίδι.Οι δύο ομάδες ξεκινήσαν πολύ δυνατά με το καλημέρα και αυτό φάνηκε από το σκορ του 1ου δεκαλέπτου(15-15).Το 2ο δεκάλεπτο άνηκε στην γηπεδούχο ομάδα.Με την συνηθισμένη άμυνα και με επίθεση φωτιά η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 12 (38-26) όπου ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.Στο 2ο ημίχρονο η Παλλήνη προσπάθησε να ροκανίσει την διαφορά πιέζοντας σε όλο το γήπεδο και με μία άμυνα ένας τέσσερις,καλά τα κατάφερνε ,αλλά δεν μπορούσε να σκοράρει στην επίθεση.Η άμυνα του ΠΑΚ οργανωμένη όπως και σε κάθε ματς άλλωστε δεν μπορούσε να σπάσει.Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε (53-38).Το τελικό σκορ πιστεύω ήρθε λόγο κούρασης της αντίπαλης ομάδας.
Εχουμε άλλους πέντε τελικούς και πρέπει να τα δώσουμε όλα.Συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίχτες μου για την σημερινή τους προσπάθεια και πολλά μπράβο στον προπονητή μας που μας κρατάει σε υψηλά επίπεδα.Κάλη συνέχεια στην Παλλήνη.Πραγματικά είναι μια πολύ καλή ομάδα.
dominik
QUOTE(dimitrisdk7 @ Feb 24 2011, 00:47 ) *
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠΑΛΛΗΝΗ 70-52
Καλημέρα και από εμένα φίλοι του μπάσκετ.Σήμερα έγινε ένα πολύ καλό και συνάμα δυνατό παιχνίδι.Οι δύο ομάδες ξεκινήσαν πολύ δυνατά με το καλημέρα και αυτό φάνηκε από το σκορ του 1ου δεκαλέπτου(15-15).Το 2ο δεκάλεπτο άνηκε στην γηπεδούχο ομάδα.Με την συνηθισμένη άμυνα και με επίθεση φωτιά η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 12 (38-26) όπου ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.Στο 2ο ημίχρονο η Παλλήνη προσπάθησε να ροκανίσει την διαφορά πιέζοντας σε όλο το γήπεδο και με μία άμυνα ένας τέσσερις,καλά τα κατάφερνε ,αλλά δεν μπορούσε να σκοράρει στην επίθεση.Η άμυνα του ΠΑΚ οργανωμένη όπως και σε κάθε ματς άλλωστε δεν μπορούσε να σπάσει.Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε (53-38).Το τελικό σκορ πιστεύω ήρθε λόγο κούρασης της αντίπαλης ομάδας.
Εχουμε άλλους πέντε τελικούς και πρέπει να τα δώσουμε όλα.Συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίχτες μου για την σημερινή τους προσπάθεια και πολλά μπράβο στον προπονητή μας που μας κρατάει σε υψηλά επίπεδα.Κάλη συνέχεια στην Παλλήνη.Πραγματικά είναι μια πολύ καλή ομάδα.

Συγχαρητήρια στο Χαλάνδρι που νίκησε δίκαια..και 5 μέρες να παίζαμε το ματς δεν γυρνούσε..
εμεις κάναμε την ύστατη προσπάθεια στο τρίτο δεκάλεπτο όταν με πολύ καλή άμυνα το Χαλάνδρι έβαλε
4 πόντους σε 7 λεπτα,αλλά δυστυχώς οι επιδόσεις μας στην επίθεση ήταν ανάλογες...
Τώρα Διόνυσος..
katsman4
QUOTE(dimmar @ Feb 24 2011, 00:31 ) *
Το πικερμι θα ανεβει κατηγορια και θα φτιαξει ομαδα μονο αν ξαναφερουν πισω το τεχνικο διδυμο λεμποτεση-πριτσα


Γιατί ο τωρινός προπονητής τι έχει? Επειδή τον γνωρίζω χρόνια, είναι άνθρωπος με ήθος, γνώστης του αθλήματος και γνωρίζει από αθλητική ψυχολογία.
dimmar
QUOTE(katsman4 @ Feb 24 2011, 13:07 ) *
Γιατί ο τωρινός προπονητής τι έχει? Επειδή τον γνωρίζω χρόνια, είναι άνθρωπος με ήθος, γνώστης του αθλήματος και γνωρίζει από αθλητική ψυχολογία.

για ποιον μιλας; τον κωστα;
katsman4
QUOTE(dimmar @ Feb 25 2011, 01:44 ) *
για ποιον μιλας; τον κωστα;


Ναι!
dimmar
QUOTE(katsman4 @ Feb 25 2011, 14:41 ) *
Ναι!

δεν διαφωνω μαζι σου σε αυτα που λες για τον κωστα αλλα στο πικερμι θελουν το κατι παραπανω για να ανεβει η ομαδα και να μην μεινει στην ανυπολιψια,ρωτα τους παλιους να σου πουν τι εννοω.
katsman4
QUOTE(dimmar @ Feb 25 2011, 23:37 ) *
δεν διαφωνω μαζι σου σε αυτα που λες για τον κωστα αλλα στο πικερμι θελουν το κατι παραπανω για να ανεβει η ομαδα και να μην μεινει στην ανυπολιψια,ρωτα τους παλιους να σου πουν τι εννοω.


Τι να πω, εσείς γνωρίζετε καλύτερα, αλλά έχει το κατάλληλο υλικό να δουλέψει? Πιτσιρικάδες, παίχτες, διοίκηση, εγκαταστάσεις? Δεν θέλω να θίξω κάποιον, απλά πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα σφαιρικά.
dimitrisdk7
ΛΑΓΟΝΗΣΙ-ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 54-65

Καλημέρα φίλοι του μπάσκετ.Το χθεσινό παιχνίδι είχε δύο νικητές.Στο 1ο ημίχρονο το Λαγονήσι μας πάτησε κανονικά.Είχαν ταμπουρωθεί στην άμυνα τους.Παίζανε κλειστά μέσα από το τρίποντο και μας άφηναν μόνο τα μακρυνά σουτ.Δεν μπορούσαμε να βρούμε λύσεις από πουθενά.Είμασταν νοχελικοί,δεν παίζαμε άμυνα και στην επίθεση δεν βάζαμε.Σκορ ημιχρόνου 35-23.Ξεκινόντας στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε αποφασισμένοι.Με οδηγό την άμυνα και με επίθεση φωτιά κάναμε την αντεπίθεσή μας.Το παιχνίδι γύρισε τούμπα.Μπορεί να μην το περιμέναμε και οι ίδιοι γιατί φαινόμασταν στο 1ο ημίχρονο να μην το πιστεύουμε.Με ένα επιμέρους σκορ 4-27 το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 39-50.Η αντίπαλη ομάδα τα είχε χαμμένα.Δεν πίστευε τι αντιμετώπιζε.Το παιχνίδι δεν γύρνούσε με τίποτα.Η διαφορά εκτοξεύτηκε μέχρι και στους 18 πόντους.Το τελικό σκορ 54-65.
Δυστυχώς η εικόνα του 1ου ημιχρόνου ήταν τραγική.Ελπίζω η αιτία να ήταν η κούραση των διπλών παιχνιδιών και όχι η υπεροψία.
Από το παιχνίδι δεν παρέλειψαν και τα έκτροπα από πλευράς γηπεδούχων.Πάνω στα νεύρα του ένας παίχτης κυνήγησε τον διαιτητή με άσχημες διαθέσεις αλλά ευτυχώς οι ψυχραιμότεροι έβαλαν τα πράγματα σε τάξη.
Πόσες φορές πρέπει να το επισημάνουν κάποιοι άνθρωποι, ότι οι διαιτητές δυστυχώς δεν αλλάζουν.Όλοι πρέπει να κοιτάμε το παιχνίδι μας.Άνθρωποι είμαστε λάθοι κάνουμε.Εμάς στο 1ο ημίχρονο μας έιχε κάνει χριστουγεννιάτικο δένδρο από τα φάουλ αλλά το μόνο που κάναμε ήταν να παραπονεθούμε με κόσμια συμπεριφορά.Πάνω στην ένταση πολλά μπορούν να γίνουν.Τέλος καλά όλα καλά.
Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι που είναι ματς πρωτιάς με την Κηφισιά.Εμείς θέλουμε την νίκη με διαφορά πάνω από 3 πόντους.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίχτες μου για την προσπάθεια και το ήθος που έδειξαν σε αυτήν την δύσκολη και αγχοτική νίκη.Έτσι από την αρχή με την Κηφισιά και δεν έχουμε να φοβηθούμε κανέναν.Καλή συνέχεια σε όλους.
backdoor
Μπράβο στα παιδιά από το Χαλάνδρι. Πραγματικά όταν έχουν την διάθεση να παίξουν άμυνα καμία ομάδα της κατηγορίας δεν έχει εύκολο έργο. Χαίρομαι ακόμα να διαβάζω τα posts του Δημήτρη από το Χαλάνδρι που είναι πάντα αντικειμενικά. Καλή συνέχεια χωρίς τραυματισμούς.

Υγ: Η ώρα του ποσταρίσματος δείχνει ότι μάλλον το διασκεδάσατε λίγο στο κοσμοπολίτικο Λαγονήσι μετά τον αγώνα. smiley.gif
dimitrisdk7
Η αλήθεια είναι ότι αυτή η ομάδα έχει κάτι πολύ μαγικό.Από την αρχη της χρονιάς έχουμε δεθεί όλοι, λες και έχουμε παίξει μπάσκετ πολλές αγωνιστικές περιόδους μαζί.Είμαστε ομάδα γι αυτό και βρισκόμαστε σε αυτήν την βαθμολογική θέση.
Πήγαμε και το διασκεδάσαμε σ' ένα ψητοπωλείο στο Χαλάνδρι.Να αναπληρώσουμε και τις χαμένες θερμίδες(δεν είναι κακό).Αυτό να φανταστείτε το κάνουμε σχεδόν μετά από κάθε αγώνα.Κάποιες φορές είμαστε όλοι και κάποιες άλλες οι μισοί.Αυτό είναι καλό να το κάνουν όλες οι ομάδες για να δένονται,να έρχονται οι παίχτες πιο κοντά. smiley.gif

Και αυτό για τον φίλο Αία που έχει να μας γράψει κάτι μέρες,μήπως τον ξυπνήσουμε shot.gif icon_wave.gif
dimmar
QUOTE(katsman4 @ Feb 26 2011, 00:39 ) *
Τι να πω, εσείς γνωρίζετε καλύτερα, αλλά έχει το κατάλληλο υλικό να δουλέψει? Πιτσιρικάδες, παίχτες, διοίκηση, εγκαταστάσεις? Δεν θέλω να θίξω κάποιον, απλά πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα σφαιρικά.

αυυα το πικερμι δεν τα ειχε ποτε,και ομως ανεβηκε κατηγορια,απλα θελει αλλη διαχειρηση το υλικο.
c.jabar
swsta
c.jabar
[quote name='c.jabar' date='Feb 27 2011, 14:58 ' post='466028'
[/quotgia thn enhmerosh kai twn dyo sas otan htan afto to didimo sto pikermi den eixan tipota sthn diathesh tous oi anthrwpoi me ena anoikktw ghpedo sthn mesh ths erhmias me synthikes akrees kai me paiktes pou oi perisoteroi apo
aftous den hxeran kan ta vasika tou basket ...kai omos kataferan na tyhn kanoun omada ...parolo pou oi perisoteroi htan xylokopoi...mono enas apo aftous ksexorize me mia kotsida pou evlepe to kalathi san kolympithra kai apo ta 10 metra..
kai sas ta lew egw pou den exw kai tis kalyteres sxeseis mazi tous ...opote phgename ekei kana me ton stavro mas..twra ta paidia afta einai teleftea sthn Δ ΕΣΚΑ.TA symperasmata dika sas...
katsman4
QUOTE(c.jabar @ Feb 27 2011, 19:42 ) *
[quote name='c.jabar' date='Feb 27 2011, 14:58 ' post='466028'
[/quotgia thn enhmerosh kai twn dyo sas otan htan afto to didimo sto pikermi den eixan tipota sthn diathesh tous oi anthrwpoi me ena anoikktw ghpedo sthn mesh ths erhmias me synthikes akrees kai me paiktes pou oi perisoteroi apo
aftous den hxeran kan ta vasika tou basket ...kai omos kataferan na tyhn kanoun omada ...parolo pou oi perisoteroi htan xylokopoi...mono enas apo aftous ksexorize me mia kotsida pou evlepe to kalathi san kolympithra kai apo ta 10 metra..
kai sas ta lew egw pou den exw kai tis kalyteres sxeseis mazi tous ...opote phgename ekei kana me ton stavro mas..twra ta paidia afta einai teleftea sthn Δ ΕΣΚΑ.TA symperasmata dika sas...


Παιδιά, δεν είναι κάθε μέρα του Αϊ Γιαννιού! Και ότι το έκανε μια φορά δε σημαίνει ότι σίγουρα θα ξαναγίνει. Anyway δικό σας το καρπούζι δικό σας και το μαχαίρι!
c.jabar
shot.gif
QUOTE (katsman4 @ Feb 27 2011, 20:19 ) *
Παιδιά, δεν είναι κάθε μέρα του Αϊ Γιαννιού! Και ότι το έκανε μια φορά δε σημαίνει ότι σίγουρα θα ξαναγίνει. Anyway δικό σας το καρπούζι δικό σας και το μαχαίρι!

file malon den xereis ti sou ginete egw proswpika sou eipa oti den exw sxesi me aftous tous talimban den xerw an to katalaves ....aplos sou lew ti eixe symvei tote kai katw apo pies synthikes...apo tote mexri twra ekei ola exoun alaxei pros to kalytero apo synthikes ghpedou toulaxiston an kai an den thn anevazan kathgoria oi sygekrimenoi proponhtes tote akomh me ena ypostego tha htan kai parea me tous lykous pou katevenan ekei sto ghpedo gia na vroun na fane ...esena to diko sou karpoyzaki pio einai...twra an o torinos proponhths kanei ergo pou na to kseroume?h vathmologia malon tha einai lathos..
exalou mporei na exei o anthropos makroprothesmo programa...esy malon tha xereis parapano gia afton...kai mhn ksexnas kouventoula kanoume...
dimmar
QUOTE(c.jabar @ Feb 27 2011, 23:12 ) *
shot.gif
file malon den xereis ti sou ginete egw proswpika sou eipa oti den exw sxesi me aftous tous talimban den xerw an to katalaves ....aplos sou lew ti eixe symvei tote kai katw apo pies synthikes...apo tote mexri twra ekei ola exoun alaxei pros to kalytero apo synthikes ghpedou toulaxiston an kai an den thn anevazan kathgoria oi sygekrimenoi proponhtes tote akomh me ena ypostego tha htan kai parea me tous lykous pou katevenan ekei sto ghpedo gia na vroun na fane ...esena to diko sou karpoyzaki pio einai...twra an o torinos proponhths kanei ergo pou na to kseroume?h vathmologia malon tha einai lathos..
exalou mporei na exei o anthropos makroprothesmo programa...esy malon tha xereis parapano gia afton...kai mhn ksexnas kouventoula kanoume...

το προβλημα στο πικερμι ειναι οτι στην πλατη της ομαδας μπασκετ καποιοι καραγκιοζηδες που το παιζουνε δηθεν προεδροι κια ταμιες εκμεταλευονται την ομαδα για προσωπικη φημη αλλα στην ουσια ειναι ασχετοι οι ανθρωποι και το παιζουνε οτι ειναι κατι μονο για να παιζουνε οι γιοι τους,μονο κακο κανουνε στην ομαδα και απορω πως η τοπικη κοινωνια τους ανεχεται και δεν τους στελνει στο διαολο γιατι το πικερμι και μπορει να ανεβει κατηγορια και καλο μπασκετ να παιξει και οποιος παει να παιξει στο πικερμι να τρωει παντοφλιες αλλα αυτα θα γινουν μονο οταν ξαναπαρουν για προπονητες τους λεμποτεση-πριτσα τελεια και παυλα!!!!!!!!!
c.jabar
QUOTE (dimmar @ Feb 28 2011, 00:24 ) *
το προβλημα στο πικερμι ειναι οτι στην πλατη της ομαδας μπασκετ καποιοι καραγκιοζηδες που το παιζουνε δηθεν προεδροι κια ταμιες εκμεταλευονται την ομαδα για προσωπικη φημη αλλα στην ουσια ειναι ασχετοι οι ανθρωποι και το παιζουνε οτι ειναι κατι μονο για να παιζουνε οι γιοι τους,μονο κακο κανουνε στην ομαδα και απορω πως η τοπικη κοινωνια τους ανεχεται και δεν τους στελνει στο διαολο γιατι το πικερμι και μπορει να ανεβει κατηγορια και καλο μπασκετ να παιξει και οποιος παει να παιξει στο πικερμι να τρωει παντοφλιες αλλα αυτα θα γινουν μονο οταν ξαναπαρουν για προπονητες τους λεμποτεση-πριτσα τελεια και παυλα!!!!!!!!!

re file esy exeis faei megalo kolyma nomizw... an kai ta les swsta.ena psilos xontros pou etrexe gia thn omada einai akoma ekei? ti kai aftos mesa se aftous pou les eina? marioneta...den nomizw ...aftos epaize kiolas den thimame..ase re tous proponhtes sthn hsyxia tous kapou alou tha exoun paei sigoura. tha mathw apo ena gnwsto pou tous xerei kai tha sou pw avrio..kala einai dynaton na symvenoun afta pou les se tetoies omaditses ...malon fantasioplhktos eisai..kala kai afta ta paidia to epaizan tsampoukades tote ti twra koko ...ti einai afta gia gelia einai ekeii xaxxaaxaaxaxa
Aias

Kαλησπέρα και απο μένα!!

Συγνώμη παιδιά που δεν μπόρεσα να γράψω νωρίτερα. Μια γερή ίωση με κράτησε μακριά!Συμφωνώ και εγώ με τον

φίλο backdoor σε όσα είπε για το ΠΑΚ. Δίκαια βρίσκεται στην πρώτη θέση και για μένα θα κερδίσει και την Κηφισιά γιατί

είναι και καλύτερη ομάδα και η πιο πλήρης. (Αυτό δεν σημαίνει ότι η Κηφισιά δεν είναι καλή ομάδα, το αντίθετο μάλιστα.)

Φίλε μου Δημήτρη συνέχισε έτσι με τα ωραία σου post!
katsman4
Καλά c.jabar, δεν παλεύεσαι! Εδώ γράφεις για να τη λες στους άλλους? Όπως λες, εγώ δεν ξέρω τι μου γίνεται και ο dimmar έχει φάει μεγάλο κόλλημα. Το ρητό με το καρπούζι δε νομίζω να το κατάλαβες.

Υ.Γ. Μη γράφεις greeklish!
c.jabar
QUOTE (katsman4 @ Feb 28 2011, 11:24 ) *
Καλά c.jabar, δεν παλεύεσαι! Εδώ γράφεις για να τη λες στους άλλους? Όπως λες, εγώ δεν ξέρω τι μου γίνεται και ο dimmar έχει φάει μεγάλο κόλλημα. Το ρητό με το καρπούζι δε νομίζω να το κατάλαβες.

Υ.Γ. Μη γράφεις greeklish!

ελα να σου κανω την χαρη ....μπας και βγαλουμε την ακρη...για καντο μου λιανο αυτο με το καρπουζι...και δεν γραφω για να σασ την πω απλος λεω τα πραγματα με το ονομα τους ...πραγμα που εσυ μαλλον δεν κανεις...καλημερα φιλαρακο.μαλον θα εισαι κανενασ απο την διοικηση τους ....
tempelhs
και που ανεβηκε το πικερμι ρε παιδια τι καταφερε??? μολισ αναγκαστηκε να παιξει σε κλειστο (γ εσκα) αυτανδρο επεσε... δεν ξερω τι κανει ο τωρινος coach παντως ουτε ο παλιος μου ειχε δωσει την καλυτερη εντυπωση... στο ανοιχτο που ειχε βασιστηκε... τους κερδιζαν ολες οι ομαδες 20 ποντοθσ μεσα, και εξω στο ανοιχτο, φτυνανε αιμα...
Tracy
Κρυονερι-Γλυκα Νερα 71-59
Καλο παιχνιδι χθες και απο τις δυο ομαδες.Δικαιη νικη για το Κρυονερι.Ο ψηλος μας παλι εσκισε με τουλαχιστον 18 ποντους σε ακομα ενα παιχνιδι και οι μικροι μας εκοβαν και εραβαν την αντιπαλη αμυνα.Επομενος αγωνας την πεμπτη στον μαραθωνα κυνηγοντας για πρωτη φορα φετος νικη μεσα και εξω με την ιδια ομαδα thumbsup.gif thumbsup.gif ......!!!!Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες
Constantine
QUOTE(dimitrisdk7 @ Feb 26 2011, 12:31 ) *
Η αλήθεια είναι ότι αυτή η ομάδα έχει κάτι πολύ μαγικό.Από την αρχη της χρονιάς έχουμε δεθεί όλοι, λες και έχουμε παίξει μπάσκετ πολλές αγωνιστικές περιόδους μαζί.Είμαστε ομάδα γι αυτό και βρισκόμαστε σε αυτήν την βαθμολογική θέση.
Πήγαμε και το διασκεδάσαμε σ' ένα ψητοπωλείο στο Χαλάνδρι.Να αναπληρώσουμε και τις χαμένες θερμίδες(δεν είναι κακό).Αυτό να φανταστείτε το κάνουμε σχεδόν μετά από κάθε αγώνα.Κάποιες φορές είμαστε όλοι και κάποιες άλλες οι μισοί.Αυτό είναι καλό να το κάνουν όλες οι ομάδες για να δένονται,να έρχονται οι παίχτες πιο κοντά. smiley.gif

Και αυτό για τον φίλο Αία που έχει να μας γράψει κάτι μέρες,μήπως τον ξυπνήσουμε shot.gif icon_wave.gif

Καλησπερα σε ολους,

Ειχα καιρο να γραψω αλλα βρηκα επιτελους λιγο χρονο να παραθεσω την αποψη μου.

Καταρχας αξιζουν πολλα συγχαρητηρια στην ομαδα του ΠΑΚ Χαλανδριου για την συμπεριφορα της στα δυο ντερμπι που επαιξε με Παλληνη και Λαγωνησι. Οι νικες αυτες ειναι πολυ σημαντικες αφενος μεν γιατι ηταν εναντιον δυο πολυ καλων ομαδων, αφετερου δε γιατι ηταν εναντια για αλλη μια φορα σε ενα πολυ δυσκολο προγραμμα δυο συνεχομενων παιχνιδιων!!! Δεν ξερω ποσες ομαδες στην κατηγορια, αλλα και σε αλλες ποιο μεγαλες κατηγοριες, θα μπορουσαν να αντεξουν να παιξουν 8 διπλα παιχνιδια σε μια χρονια με μονο ενα 24ωρο ξεκουρασης αναμεσα σε αυτα!!!
Νομιζω οτι η ενωση της ΕΣΚΑ δεν δινει καμμια σημασια για την Δ κατηγορια γιατι απλα νομιζουν οτι αγωνιζονται στην κατηγορια τιποτα αχρηστοι που δεν δικαιουνται ισης μεταχειρισης με τις αλλες κατηγοριες.
Το χειροτερο βεβαιως ειναι οτι μετα απο αυτα τα συνεχωμενα παιχνιδια η καταστροφη ειναι πιο μεγαλη αφου υπαρχει κενο διαστημα 15 και 20 ημερων εμποδιζοντας την ομαδα μου αλλα και οποιαδηποτε ομαδα να βρει αγωνιστικο ρυθμο.
Ξερω οτι και αλλες ομαδες εχουν τετοιο προγραμμα αλλα δεν νομιζω να εχουν παιξει ετσι 8 παιχνιδια!!!
Αυτος ηταν ενας βασικος λογος που η ομαδα μου εχασε και απο το Πορτο Ραφτη, χωρις να υποτιμω την δικαιη νικη απο το Πορτο Ραφτη φυσικα, αλλα ολοι καταλαβαινετε οτι ειναι σχεδον αδυνατο μια ομαδα να ειναι ετοιμη σωματικα και ψυχολογικα να παιζει δυο ντερμπι σε διαστημα 24 ωρων!!!

Οσον αφορα το τελευταιο παιχνιδι θα ηθελα να πω ενα ευχαριστω, για την τελεια αποστολη, σε ολα τα μελη του ΠΑΚ απο τους παικτες μεχρι και τον προεδρο κο Τζιμο ο οποιος βλεποντας την ταλαιπωρια που θα ειχαν οι παικτες να πανε με τα δικα τους αμαξια και να ξοδεψουν πολλα χρηματα σε βενζινη και διοδια, νοικιασε πουλμαν και η ομαδα πηγε πραγματικα ως ομαδα που εχει μια αποστολη παιχνιδιου εκτος εδρας. Σιγουρα αυτο το απλο πραγμα πιστευω οτι δεν ειναι συνηθισμενο στην κατηγορια, αλλα και σε μεγαλυτερες κατηγοριες, και δειχνει την οργανωση και την πιστη ολων στην ομαδα, παικτων και διοικησης, οτι αυτη την ομαδα μπορει να αγωνιζεται σε μεγαλυτερη κατηγορια.

Οσων αφορα τα δυο παιχνιδια, πιστευω οτι ηταν δυο πολυ σημαντικες νικες απεναντι σε ομαδες με την ιδια ταυτοτητα που παιζουν εξειρετικα οργανωμενο μπασκετ με σαφης προσανατολισμους σε αμυνα και επιθεση. Ειδικα στο παιχνιδι με το Λαγονησι η ομαδα μου στο πρωτο ημιχρονο μπηκε στην παγιδα των ανοργανωτων επιθεσεων και των μακρινων σουτ επηρεασμενη σιγουρα απο το παιχνιδι με την Παλληνη. Στο δευτερο ημιχρονο το ΠΑΚ θεωρω οτι εδειξε χρακτηρα πρωταθλητη και γυρισε το παιχνιδι πολυ γρηγορα παιρνοντας μια πολυ σημαντικη νικη.

Τελειωνοντας ηθελα να σημειωσω για αλλη μια φορα οτι ειναι πολυ ανταγωνιστικο το πρωταθλημα την φετινη χρονια και επισης οτι οσο περιεργο και αν ακουγεται η υποθεση ανοδος τωρα αρχιζει αφου τα πιο δυσκολα παιχνιδια για τους πρωτοπορους ερχονται απο εδω και περα απεναντι σε ομαδες που δεν εχουν τιποτα να χασουν και παιζουν χωρις αγχος!

Σιγουρα στο παιχνιδι της ομαδας μου εναντιον της Κηφισιας κρινονται πολλα αλλα πιστευω οτι θα γινει ενα καλο παιχνιδι και θα κερδισει ο καλυτερος.

Υ.Γ: Σε μια ομαδα δεν ειναι δυνατον να ειναι ολοι ευχαριστημενοι με τον χρονο συμμετοχης τους, αλλα ο μονος τροπος που εχει ο καθε παικτης για να διεκδικησει παραπανω χρονο στο παρκε ειναι α) η βελτιωση της αποδοση του στο παρκε που σιγουρα καποια στιγμη θα αξιολογηθει απο τον προπονητη του και β)η συζητηση που μπορει να κανει ο καθε παικτης για αυτο το θεμα με τον προπονητη του!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΑΠΟ ΕΞΩΓΕΝΕΙΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ.

Υ.Γ 2: Οπως και να ειναι αυτα τα γεγονοτα δυναμωνουν και δεν αποδυναμωνουν μια ομαδα με δυνατες βασεις, και οποιος τα δημιουργει τον απομονωνει η υπολοιπη ομαδα απο μονη της!!!

Υ. Γ 3: ... ΚΑΙ ΕΝΑ ΡΗΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΝΑΙ... Η ΚΑΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΑΙΔΑΡΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΦΕΝΤΗ!!! ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΡΙΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΙ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!
tempelhs
QUOTE(Constantine @ Feb 28 2011, 16:34 ) *
Οσον αφορα το τελευταιο παιχνιδι θα ηθελα να πω ενα ευχαριστω, για την τελεια αποστολη, σε ολα τα μελη του ΠΑΚ απο τους παικτες μεχρι και τον προεδρο κο Τζιμο ο οποιος βλεποντας την ταλαιπωρια που θα ειχαν οι παικτες να πανε με τα δικα τους αμαξια και να ξοδεψουν πολλα χρηματα σε βενζινη και διοδια, νοικιασε πουλμαν και η ομαδα πηγε πραγματικα ως ομαδα που εχει μια αποστολη παιχνιδιου εκτος εδρας. Σιγουρα αυτο το απλο πραγμα πιστευω οτι δεν ειναι συνηθισμενο στην κατηγορια, αλλα και σε μεγαλυτερες κατηγοριες, και δειχνει την οργανωση και την πιστη ολων στην ομαδα, παικτων και διοικησης, οτι αυτη την ομαδα μπορει να αγωνιζεται σε μεγαλυτερη κατηγορια.


σε αρκετα πραματα (οσον αφορα στις υποδομες) δεν συμφωνω με την διοικηση του ΠΑΚ αλλα η συγκεκριμενη πρωτοβουλια ειναι αξιεπαινη και πρωτογνωρη για την κατηγορια! μπραβο τους λοιπον!!
Constantine
QUOTE(tempelhs @ Feb 28 2011, 16:44 ) *
σε αρκετα πραματα (οσον αφορα στις υποδομες) δεν συμφωνω με την διοικηση του ΠΑΚ αλλα η συγκεκριμενη πρωτοβουλια ειναι αξιεπαινη και πρωτογνωρη για την κατηγορια! μπραβο τους λοιπον!!

Επειδη πρεπει και ειναι σωστο να ακουγονται ολες οι αποψεις, με τι ακριβως δεν συμφωνεις με τις υποδομες γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ οργανωμενες και πολυ ανταγωνιστικες!!!
Γινεται μεγαλη προσπαθεια να παιζουν παντα σε κλειστα και να προπονουνται επισης εκει για να μην χανουν προπονησεις με maximum αριθμο ατομων 12-14 σε καθε τμημα για να μπορουν να δουλευουν σωστα!!!
dimmar
QUOTE(c.jabar @ Feb 28 2011, 01:07 ) *
re file esy exeis faei megalo kolyma nomizw... an kai ta les swsta.ena psilos xontros pou etrexe gia thn omada einai akoma ekei? ti kai aftos mesa se aftous pou les eina? marioneta...den nomizw ...aftos epaize kiolas den thimame..ase re tous proponhtes sthn hsyxia tous kapou alou tha exoun paei sigoura. tha mathw apo ena gnwsto pou tous xerei kai tha sou pw avrio..kala einai dynaton na symvenoun afta pou les se tetoies omaditses ...malon fantasioplhktos eisai..kala kai afta ta paidia to epaizan tsampoukades tote ti twra koko ...ti einai afta gia gelia einai ekeii xaxxaaxaaxaxa

ρε αμπτουλ προσεχε λιγο τι γραφεις, κατοπιν το ατομο που λες χοντρο λεγεται παυλος και πραγματι ειναι καλο παιδι και ο μονος που ασχολειται πραγματικα για το πικερμι γιατι γουσταρει την ομαδα και εχει χωσει και απο την τσεπη του σε αντιθεση με τον προεδρο και τους αλλους που βαζουνε χερια στις τσεπες των αλλων.Δευτερων η φαντασια ειναι καλο πραγμα αμα την εχεις σε λογικο βαθμο γιατι δημιουργεις κιολας, πραγμα που βλεπω στο δικο σου το μυαλο εχει.....εξατμιστει.Κια τελος τσαμπουκα εχουν οι παικτες αλλα θελουν τους καταλληλους ανθρωπους για να τους το βγαζουν και μεσα στο γηπεδο και εξω απο αυτο, καταλαβες καριμ αμπτουλ τζαμπαρ;
tempelhs
QUOTE(Constantine @ Feb 28 2011, 17:00 ) *
Επειδη πρεπει και ειναι σωστο να ακουγονται ολες οι αποψεις, με τι ακριβως δεν συμφωνεις με τις υποδομες γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ οργανωμενες και πολυ ανταγωνιστικες!!!
Γινεται μεγαλη προσπαθεια να παιζουν παντα σε κλειστα και να προπονουνται επισης εκει για να μην χανουν προπονησεις με maximum αριθμο ατομων 12-14 σε καθε τμημα για να μπορουν να δουλευουν σωστα!!!

ας πουμε, πολυ παθος για τη νικη (σχεδον με καθε κοστος, ταμπουρι στην αμυνα, συστηματα στην επιθεση), πραμα που στις ακαδημιες ειναι δευτερευον... μιλαω για τισ ακαδημιες... παιδικοεφηβικα εννοειται πρωτος στοχος ειναι η νικη και το πακ και παιδικο (κυριως) και εφηβικο εχει 2 ακρως ανταγωνιστικες ομαδες...
c.jabar
QUOTE (dimmar @ Feb 28 2011, 17:56 ) *
ρε αμπτουλ προσεχε λιγο τι γραφεις, κατοπιν το ατομο που λες χοντρο λεγεται παυλος και πραγματι ειναι καλο παιδι και ο μονος που ασχολειται πραγματικα για το πικερμι γιατι γουσταρει την ομαδα και εχει χωσει και απο την τσεπη του σε αντιθεση με τον προεδρο και τους αλλους που βαζουνε χερια στις τσεπες των αλλων.Δευτερων η φαντασια ειναι καλο πραγμα αμα την εχεις σε λογικο βαθμο γιατι δημιουργεις κιολας, πραγμα που βλεπω στο δικο σου το μυαλο εχει.....εξατμιστει.Κια τελος τσαμπουκα εχουν οι παικτες αλλα θελουν τους καταλληλους ανθρωπους για να τους το βγαζουν και μεσα στο γηπεδο και εξω απο αυτο, καταλαβες καριμ αμπτουλ τζαμπαρ;

ε καλα ρε ντιμαρ δεν ειναι δα και το παιδι κανα μοντελο...ναι και εγω για καλο παιδι το εβλεπα και μπραβο του που βαζει
λεφτα για την ομαδα που αγαπα ...αλλα αμα δεν τβαζουν χρηματα και οι προεδροι εκει κοτσο δεν τον πιανουν?τωρα για τον τσαμπουκα που λες ασ μην σχολιασω...θες να πεις οτι ο τσαμπουκασ τους προερχοταν απο τους προπονητες που λες...
dimmar
QUOTE(c.jabar @ Feb 28 2011, 21:57 ) *
ε καλα ρε ντιμαρ δεν ειναι δα και το παιδι κανα μοντελο...ναι και εγω για καλο παιδι το εβλεπα και μπραβο του που βαζει
λεφτα για την ομαδα που αγαπα ...αλλα αμα δεν τβαζουν χρηματα και οι προεδροι εκει κοτσο δεν τον πιανουν?τωρα για τον τσαμπουκα που λες ασ μην σχολιασω...θες να πεις οτι ο τσαμπουκασ τους προερχοταν απο τους προπονητες που λες...

ε βεβαια απο που λες να προερχοτανε καποιος δεν πρεπει να τους τον βγαζει μεσα στο γηπεδο; αυτοι οι δυο ηταν μεν λιγο γραφικοι γιατι στους αγωνες φωναζανε,τραβαγανε ο ενας την μπλουζα του αλλου, ο προπονητης ειχε μια αλογοουρα μαλλι σαν του γαιδαρου και ο αλλος ηταν...τσουποτος λιγο ,ειχανε γελιο αμα τους εβλεπες αλλα κανανε δουλεια και ανεβασανε το πικερμι στην Γ' ετσι δεν ειναι;
OscarSchmidt
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ : 75 -58

Με μια πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα έκανε άλλο ένα βήμα προς τον στόχο της!! rolleyes.gif

Η Κηφισιά μπήκε δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο και με 3 συνεχόμενα τρίποντα ανέβασε τη διαφορά στους 14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο λίγο οι αλλαγές στην πεντάδα, λίγο η έλλειψη συγκέντρωσης και τα λάθη που έδωσαν έτοιμα καλάθια στην αντίπαλη ομάδα και λίγο η ανεκδιήγητη διαιτησία (κυρίως από τη δεύτερη διατητή) με σφύριγμα 4 φάουλ σε 2 λεπτά 68.gif εκ των οποίων τα δύο ανύπαρκτα έβαλαν "φωτιά" στο παιγνίδι με το ημίχρονο να βρίσκει τη Κηφισιά μπροστά με 6.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Κηφισιά μπήκε δυνατά και μερικά ωραία plays έφερε τη διαφορά πάνω από τους 10.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε τίποτα με τη διαφορά να ανεβαίνει και στους 19 για να τελειώσει το παιγνίδι στο +17.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, σήμερα όποιος έπαιξε τα έδωσε όλα και κανείς δεν υστέρησε ! 69.gif

Συγχαρητήρια και στη νεανική εξέδρα με παιδιά των ακαδημιών και φίλους της ομάδας που για πρώτη φορά δημιούργησαν τόσο "καυτή" ατμόσφαιρα έδρας! smiley.gif

Καλή συνέχεια στα παιδιά του Μαραθώνα!

ΥΓ Θα επαναλάβω κάτι που έγραψα και σε προηγούμενο post : ας αξιολογήσει κάποιος τους κυρίους (και κυρίες) με τα γκρί ! Μερικοί είναι επιεικώς ανίδεοι (μόνο έτσι μπορεί να χαρακτηριστεί αυτό που βλέπεις) εκτός και αν έχεις στοιχεία για να αποδείξεις δόλο...
c.jabar
QUOTE (dimmar @ Mar 1 2011, 00:27 ) *
ε βεβαια απο που λες να προερχοτανε καποιος δεν πρεπει να τους τον βγαζει μεσα στο γηπεδο; αυτοι οι δυο ηταν μεν λιγο γραφικοι γιατι στους αγωνες φωναζανε,τραβαγανε ο ενας την μπλουζα του αλλου, ο προπονητης ειχε μια αλογοουρα μαλλι σαν του γαιδαρου και ο αλλος ηταν...τσουποτος λιγο ,ειχανε γελιο αμα τους εβλεπες αλλα κανανε δουλεια και ανεβασανε το πικερμι στην Γ' ετσι δεν ειναι;
xaxaxa kala ta les ....kala giati tous edioxan aftoi htan fanatikles me to pikermi.
katsman4
QUOTE(c.jabar @ Feb 28 2011, 13:11 ) *
ελα να σου κανω την χαρη ....μπας και βγαλουμε την ακρη...για καντο μου λιανο αυτο με το καρπουζι...και δεν γραφω για να σασ την πω απλος λεω τα πραγματα με το ονομα τους ...πραγμα που εσυ μαλλον δεν κανεις...καλημερα φιλαρακο.μαλον θα εισαι κανενασ απο την διοικηση τους ....


Έλα ρε, μας κάνεις και τη χάρη??? Αν δεν το καταλαβαίνεις, δικό σου πρόβλημα! Και επειδή έβγαλες και συμπέρασμα ότι είμαι και κάποιος από τη διοίκηση τους πήγαινε λίγο πίσω στα posts να δεις αν έπεσες μέσα!!
bigdaddy
QUOTE (Tracy @ Feb 28 2011, 15:55 ) *
Κρυονερι-Γλυκα Νερα 71-59
Καλο παιχνιδι χθες και απο τις δυο ομαδες.Δικαιη νικη για το Κρυονερι.Ο ψηλος μας παλι εσκισε με τουλαχιστον 18 ποντους σε ακομα ενα παιχνιδι και οι μικροι μας εκοβαν και εραβαν την αντιπαλη αμυνα.Επομενος αγωνας την πεμπτη στον μαραθωνα κυνηγοντας για πρωτη φορα φετος νικη μεσα και εξω με την ιδια ομαδα thumbsup.gif thumbsup.gif ......!!!!Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες
.

bravo ontws o psilos eskise alla prepei na anagnwrisoume to 12 apo ta gluka nera nomizw oti einai to kalutero guard stin katigoria kai adikeitai me autin tin omada. to. palikari to exw dei 5 fores vazei 20 pontous me 2 paixtes panw tou. elpizw tou xronou na ton doume se kapoia kaliteri omada.
dimmar
QUOTE(c.jabar @ Mar 1 2011, 00:55 ) *
xaxaxa kala ta les ....kala giati tous edioxan aftoi htan fanatikles me to pikermi.

ηταν αντιδραστικοι.Ο προεδρος ηθελε να κανει την ομαδα μαγαζακι του για να παιζει ο γιος του και οι φιλοι του,αφου σε καποιους αγωνες εκανε και υποδειξεις στον παγκο για να παιζει το φυντανι του που δεν ηξερε και μπασκετ κιολας.αυτες οι μαλακιες τους εφαγαν ........τελικα!!!!!!
gsp_5
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 68 - 66

Στα κόκκινα το ντέρμπι της αγωνιστικής, καθοριστικό για την 3η θέση του ομίλου. Ωραίο παιχνίδι, σχετικά καλή διαιτησία, με τον Διόνυσο μπροστά για 38' και τη διαφορά να μένεται για πολύ ώρα στους 8-12 πόντους. 5' πριν το τέλος η Παλλήνη πίεσε, ο Διόνυσος έχανε τις ευκαιρίες και με δραματικό φινάλε το παιχνίδι γύρισε!

Διόνυσος δύσκολο πρόγραμμα για τη συνέχεια, Παλλήνη την επόμενη αγωνιστική στο Πόρτο Ράφτη!

Υ.Γ. Δυστυχώς είχαμε και άσχημα, με τον Φρέρη (dominik) να παθαίνει (και πάλι) ρίξη χιαστών στο ήδη σακατεμένο του γόνατο στην 2η περίοδο...Περαστικά και σιδερένιος φίλε!
Aias

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 68 - 66 (ΗΜ. 29-34)

Σε ένα πολύ καλό κατά διαστήματα παιχνίδι η Παλλήνη κέρδισε το μάτς στα τελευταία δευτερόλεπτα. Εμείς ξεκινήσαμε

καλά, πιέσαμε, με αποτέλεσμα να είμαστε μπροστά στο ημίχρονο. Στο β΄ ημ. η Παλλήνη μπήκε δυνατά,και με εναλλαγές

στην άμυνα (ζώνη, μετά πίεση σε όλο το γήπεδο), μας δυσκόλεψε πολύ στην κυκλοφορία της μπάλας με αποτέλεσμα να

κάνουμε πολλά λάθη. Παρ΄όλα αυτά ήμασταν μπροστά και τελικά το παιχνίδι κρίθηκε στην κόψη του ξυραφιού υπέρ της

Παλλήνης. Τα χαμένα ριμπάουντ και τα λάθη στα κρίσιμα λεπτά του παιχνιδιού σε συνδυασμό με την άνοδο του αντιπάλου

έκριναν το παιχνιδιού. Συνεχίζουμε την προσπάθεια αντιμετωπίζοντας εντός το Λαγονήσι. Καλή συνέχεια στην Παλλήνη,

είναι μια καλή ομάδα και οφείλω να πώ ότι δεν έχει καμία σχέση η ομάδα αυτή με την ομάδα που αντιμετωπίσαμε και

κερδίσαμε εύκολα στον α΄ γύρο. Επίσης να ευχηθώ ότι καλύτερο στο παλικάρι της Παλλήνης που τραυματίστηκε στο

παιχνίδι. Να επιστρέψει γρήγορα στους αγωνιστικούς χώρους.




tronicos13
QUOTE (bigdaddy @ Mar 1 2011, 15:41 ) *
.

bravo ontws o psilos eskise alla prepei na anagnwrisoume to 12 apo ta gluka nera nomizw oti einai to kalutero guard stin katigoria kai adikeitai me autin tin omada. to. palikari to exw dei 5 fores vazei 20 pontous me 2 paixtes panw tou. elpizw tou xronou na ton doume se kapoia kaliteri omada.

το παιδι το λενε Βαγγελη κ οντως ειναι πολυ καλος παικτης τωρα οσο για την ομαδα απο τη στιγμη που χασαμε 6-7 παιχνιδια στο τελευταιο λεπτο κ παιχνιδια κλειδια γενικα τα παρατησαμε αλλιως τωρα θα μας εβλεπες με κυαλια.κ σορρυ αλλα το κρυονερι το θεωρω την πιο αδυναμη ομαδα του ομιλου ασχετα αν παιξατε καλυτερα στο τελευταιο αγωνα κ κερδισατε δικαια.
να σαι καλα!
LordOfTheCourts
Περαστικά στο Φρέρη και γρήγορα να επανέλθει...
Σχετικά με την διαιτησία δεν θα πώ πολλά, ήταν απαράδεκτη σε αρκετές φάσεις... αλλά ευτυχώς ήταν απαράδεκτη και για τις δύο ομάδες.
Εχθές ευχαριστήθηκα μπάσκετ.... αν χάναμε θα ήταν διαφορετικά βεβαια...
Τώρα η άνοδος εξαρτάται περισσότερο από τα παιχνίδια και τις νίκες του Δίονησου... εμείς θα προσπαθήσουμε να πάρουμε όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια και βλέπουμε....
Χάρηκα για την γνωριμία Άρη (Αίας) (όσο αντέχουν ακόμα τα πόδια μας.... smile.gif )
dominik
Να στε καλά όλοι...δυστυχώς αυτά συμβαίνουν,αλλά όταν συμβαίνουν
συνεχόμενα τότε..εκνευρίζεσαι λίγο 68.gif
Anyway,συγχαρητήρια σε όλους, καθώς απ ότι φαίνεται οι
φίλαθλοι απόλαυσαν ένα χορταστικό ματς, και καλή συνέχεια..
με υγεία πάνω απ όλα.. icon_wave.gif
navalier
Καλο κουραγιο φιλε dominik...σιδερενιος και να επιστρεψεις γρηγορα σου ευχομαι...
dominik
QUOTE(navalier @ Mar 2 2011, 16:20 ) *
Καλο κουραγιο φιλε dominik...σιδερενιος και να επιστρεψεις γρηγορα σου ευχομαι...

Να σαι καλα..καλή συνέχεια και με υγεία..
Tracy
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ-ΚΡΥΟΝΕΡΙ 50-52
Ακομα μια νικη για το Κρυονερι.Παρα το προβαδισμα των 12 ποντων στο ημιχρονο καναμε μονοι μας το παιχνιδι ντερμπι καθως χαλαρωσαμε πολυ και δυσκολα πετυχαιναμε καλαθια.Παρα την τεραστια προσπαθεια των παιχτων του μαραθωνα καταφεραμε να φυγουμε τελικα με το διπλο.Φιλε tronicos13 νομιζω οτι οι 6 νικες δεν μας κανουν την χειροτερη ομαδα και προφανως δεν εχεις παρακολουθησει αλλους αγωνες μας.
nikosptzt
QUOTE (tronicos13 @ Mar 2 2011, 03:24 ) *
το παιδι το λενε Βαγγελη κ οντως ειναι πολυ καλος παικτης τωρα οσο για την ομαδα απο τη στιγμη που χασαμε 6-7 παιχνιδια στο τελευταιο λεπτο κ παιχνιδια κλειδια γενικα τα παρατησαμε αλλιως τωρα θα μας εβλεπες με κυαλια.κ σορρυ αλλα το κρυονερι το θεωρω την πιο αδυναμη ομαδα του ομιλου ασχετα αν παιξατε καλυτερα στο τελευταιο αγωνα κ κερδισατε δικαια.
να σαι καλα!



το κρυονερι εχει ισως και το καλυτερο διδυμο ψηλων στον ομιλο σας(αν και δε τις εχω δει ολες τις ομαδες)παιζει δυνατη αμυνα(τουλαχιστον στον αγωνα με τα γλυκα νερα που παρακολουθησα σας εκλειναν παρα πολυ καλα)εχει 2,3 πιτσιρικια που τρεχουν ολη την ωρα αν και κανουν κακο στην ομαδα λογω απειριας,εχουν ενα τριαρι ναι μεν αργο αλλα με καλο σουτ και σωστες προσπαθειες και ασσο ο οποιος παιζει φοβερη αμυνα(παιζει να εκανε και 5,6 κλεψιματα στον αγωνα σας) και οργανωνει σωστα το παιχνιδι κανοντας ασσιτ(τουλαχιστον 6 μετρησα εγω,αν και ηταν αρκετα αστοχος στις προσπαθειες του)εχει παγκο με παιδια που τρεχουν και εχουν μπασκετικη παιδεια και ο καθενας βαζει το ληθαρακι του.αυτα τουλαχιστον καταλαβα απ τον αγωνα που παρακολουθησα εναντια στα γλυκα νερα.τωρα αν λες πως ειναι η χειροτερη ομαδα στον ομιλο προφανως δεν εχεις παιξει εναντιον πχ πικερμι?η εφηβικο παπαγου(ναι μεν εφηβικο,αλλα δε παυει να ειναι αδυναμη ως ομαδα σε σχεση με τις υπολοιπες)
dimitrisdk7
Καλησπέρα και από εμένα.Ακούω τόσο καιρό για το Κρυονέρι και τι καλούς παίχτες έχει.Κατά την άποψη μου, μιας και βρέθηκε αντίπαλος μας,είναι άπειρη ομάδα αλλά έχει καλό υλικό.Μάλιστα είχε χάσει πολύ εύκολα.Κανένας δεν έχει αναφέρει ότι έχει πολύ καλό και έμπειρο προπονητή.Σε όποια ομάδα και να πηγαίνει δουλεύει τόσα καλά που οι ομάδες του πρωταγωνιστούν.Ακόμα και την πιο αδύναμη ομάδα της κατηγορίας να είχε,σε ένα χρόνο θα την έκανε την πιο ανταγωνιστική.Μιλάω για τον Μπιλάλη που έχω συνεργαστή μαζί του σε πιο μεγάλη κατηγορία.
(Υ.Γ.)Είναι και φοβερός άνθρωπος. blove.gif
Playfox
Φίλε Constantine (και κατά κόσμον προπονητής του ΠΑΚ), αν ήσουν άνδρας δεν θα κρυβόσουν πίσω από το όνομα - λογαριασμό κάποιου άλλου, δήθεν για να υπερασπιστείς το ΠΑΚ από τα σχόλια αντιπάλων, αλλά στην πραγματικότητα το κάνεις :
1) για να περιαυτολογήσεις και να αναφέρεις τα προπονητικά σου κατορθώματα και
2) για να γλείφεις τον πρόεδρο σου.

ΥΓ1. Η δικαιολογία σου στον νεαρό παίκτη που δεν χρησιμοποίησες στον αγώνα με την ΠΑΛΛΗΝΗ (ενώ η διαφορά ήταν 20+ πόντους από το 3ο δεκάλεπτο και ενώ είχες χρησιμοποιήσει τους έντεκα από τους δώδεκα παίκτες) ότι δεν ήθελες να τον υποτιμήσεις, ήταν όλα τα λεφτά και δείχνει ακριβώς το ηθικό σου μεγαλείο και το ποιόν σου σαν άνθρωπος.

ΥΓ2. Απ' ότι έμαθα ήταν η πολλοστή φορά που το είχες κάνει στον ίδιο παίκτη. Απ' όσο γνωρίζω οι περισσότεροι συμπαίκτες στο ΠΑΚ θεωρούν ότι έχεις άδικο και μάλλον την ίδια γνώμη έχει και ο πρόεδρος σου, γιατί ο συγκεκριμένος παίκτης ήταν πολύ καλός στις προπονήσεις και σίγουρα δικαιούνταν χρόνο συμμετοχής και στο συγκεκριμένο και σε προηγούμενα παιχνίδια.

ΥΓ3. Οι εξωγενείς παράγοντες (μάλλον οι γονείς του παιδιού, απ' ότι κατάλαβα) και λίγα σου είπαν.

Ίσως κάτι που δεν έχεις μάθει στην μεγάλη καρριέρα σου μέχρι τώρα είναι ότι ο προπονητής είναι και δάσκαλος και παιδαγωγός. Αλλά ποιός τα έχασε αυτά για να τα βρεις εσύ...
tempelhs
αναλυση του περιστατικου???
Constantine
QUOTE(Playfox @ Mar 8 2011, 14:26 ) *
Φίλε Constantine (και κατά κόσμον προπονητής του ΠΑΚ), αν ήσουν άνδρας δεν θα κρυβόσουν πίσω από το όνομα - λογαριασμό κάποιου άλλου, δήθεν για να υπερασπιστείς το ΠΑΚ από τα σχόλια αντιπάλων, αλλά στην πραγματικότητα το κάνεις :
1) για να περιαυτολογήσεις και να αναφέρεις τα προπονητικά σου κατορθώματα και
2) για να γλείφεις τον πρόεδρο σου.

ΥΓ1. Η δικαιολογία σου στον νεαρό παίκτη που δεν χρησιμοποίησες στον αγώνα με την ΠΑΛΛΗΝΗ (ενώ η διαφορά ήταν 20+ πόντους από το 3ο δεκάλεπτο και ενώ είχες χρησιμοποιήσει τους έντεκα από τους δώδεκα παίκτες) ότι δεν ήθελες να τον υποτιμήσεις, ήταν όλα τα λεφτά και δείχνει ακριβώς το ηθικό σου μεγαλείο και το ποιόν σου σαν άνθρωπος.

ΥΓ2. Απ' ότι έμαθα ήταν η πολλοστή φορά που το είχες κάνει στον ίδιο παίκτη. Απ' όσο γνωρίζω οι περισσότεροι συμπαίκτες στο ΠΑΚ θεωρούν ότι έχεις άδικο και μάλλον την ίδια γνώμη έχει και ο πρόεδρος σου, γιατί ο συγκεκριμένος παίκτης ήταν πολύ καλός στις προπονήσεις και σίγουρα δικαιούνταν χρόνο συμμετοχής και στο συγκεκριμένο και σε προηγούμενα παιχνίδια.

ΥΓ3. Οι εξωγενείς παράγοντες (μάλλον οι γονείς του παιδιού, απ' ότι κατάλαβα) και λίγα σου είπαν.

Ίσως κάτι που δεν έχεις μάθει στην μεγάλη καρριέρα σου μέχρι τώρα είναι ότι ο προπονητής είναι και δάσκαλος και παιδαγωγός. Αλλά ποιός τα έχασε αυτά για να τα βρεις εσύ...



Playfox κατα κοσμο η μαμα η ο αδελφος του Κωνσταντινου!!!

Κατα πρωτον δεν κρυβομαι απο το ονομα χρηστη του Κωσταντινου γιατι απλα αυτος μου το εδωσε στο παρελθον για να μπορω να γραφω και εγω την γνωμη μου οταν κυριως μιλανε κατα τις ομαδας μου υστερα απο καποια παιχνιδια. Εγω σιγουρα δεν ηξερα πως να κανω λογαριασμο σε αυτην την ιστοσελιδα και οντως ο Κωστας μου εδωσε εναν δικο του να χρησιμοποιω που γραφει και αυτος στο παρελθον.

Και επειδει δεν ειμαι ανθρωπος που δεχεται κατηγοριες και δεν απανταει θα σου απαντησω σε ολα, αν και δεν θα επρεπε να γινει ετσι αλλα σε καποια συναντηση μαζι και μονο με τον Κωστα!!!

Πρωτον σπανια εχω αναφερθει σε μενα και δεν ειχα καμμια αναγκη να κανω διαφημιση του εαυτου μου στην Δ κατηγορια!!!
Οποτε το εκανα ηταν για να κανω γνωστο, οπως πολλοι αλλοι, πως δουλευει η ομαδα μου και γιατι οχι αν σε καποιους αρεσει αυτος ο τροπος λειτουργιας να ερθουν το καλοκαιρι να δοκιμαστουν. Πολλα παιδια και προπονητες σε αυτον το χωρο μιλανε για τις ομαδες τους εδω αλλα και σε πολλα αλλα σαιτ και δεν ειναι κατακριτεο!!!

Επιπλεον εχεις ξεπερασει καθε οριο( και θα πρεπε να ντρεπεσαι), που δειχνει ποσο κακος ανθρωπος εισαι, οταν κατηγορεις για γλυψιμο καποιον που εκανε γνωστη την απλη, με κοστος, προσπαθεια που εκανε ενας προεδρος μιας ομαδας να παει την ομαδα του σε ενα παιχνιδι εκτος εδρας με πουλμαν. Καποιες ομαδες και απο την Α1 πανε με δικα τους αμαξια η με λεοφωρεια οποτε δεν καταλαβαινω γιατι ηταν μεμπτο να το αναφερω αυτο!!! Ουτε ειναι γλυψιμο θεωρω οταν καποιοι παικτες μιλανε με καλα λογια για τους συμπαικτες τους και τους προπονητες τους υστερα απο ενα καλο παιχνιδι. Ολοι το κανουν και δεν ειναι λαθος!!!

Και επειδη μαλλον δεν αναφερεις σωστα τα γεγονοτα, οντως ο Κωστας δεν επαιξε ουτε δευτερολεπτο σε αυτο το παιχνιδι, αλλα μαλλον ξεχασες να αναφερεις οτι α) αγωνιστηκε στο προηγουμενο 15 λεπτα β) οτι ενας ανδρας πλεον 23 χρονων οπως ειναι ο Κωστας δεν ειναι ενα παιδι 16 χρονων που χαιρεται μονο και μονο να εχει μια συμμετοχη σε ενα παιχνιδι. Πιστευω οτι πολλοι θα συμφωνησουν μαζι μου οτι οταν ενας προπονητης βαζει εναν παικτη 23 χρονων αντρα, οχι πλεον παιδα η εφηβο, καποιον για 1 λεπτο μαλλον τον υποτιμαει παρα τον κανει να νιωσει σημαντικος σε μια ομαδα. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ Η ΜΑΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ''ΜΙΚΡΟΥ'' ΓΙΟΥ ΤΗΣ. Για να το κατανοησετε και καλυτερα το προβλημα δεν ειναι ο ΚΩΣΤΑΣ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΓΙΟ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΟΤΑΝ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΚΤΗ 23 ΧΡΟΝΩΝ ΠΡΟΠΥΛΑΚΙΖΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ Ο ΓΙΟΣ ΤΗΣ 1 ΛΕΠΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΣΕΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΙΝΙ!!! ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΠΑΛΙ ΟΤΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΟΥΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ!!!

Οσο για το τι λενε οι συμπαικτες του Κωστα αυτα καλυτερα για τον ιδιο να μη τα πω δημοσια γιατι η καλα ειναι η ασχημα, μια ομαδα κραταει τα θεματα και τα προβληματα της εσωτερικα και τα λυνει χωρις να τα δημοσιοποιει. Και αυτο που κανω εγω τωρα παραβαινει τις αρχες μου αλλα δεν ειχα αλλο τροπο να εκφρασω την αποψη μου αφου α) Οσα τηλεφωνα και να εγιναν στον Κωστα απο μενα η την ομαδα δεν απαντησε σε κανενα και β) ουτε καν ηρθε σε καποια προπονηση να μιλησουμε και να λυσουμε το προβλημα. Μονο ο μπαμπας του Κωστα πηρε τηλ. για να μιλησει με τον προεδρο λες και δεν μπορουσε ο ιδιος ο Κωστας να μιλησει για τον εαυτο του με μενα η τον προεδρο. Μαλλον καποιοι δεν εχουν καταλαβει οτι καποια παιδια μεγαλωνουν και μπορουν αν τους επιτραπει να μιλανε μονοι τους!!!

Οσο για τους του Κωστα το μονο που εχω να πω ειναι οτι οι σπουδες και τα πτυχια δεν χαρακτηριζουν εναν ανθρωπο αν ειναι κακος η οχι!!! Αν καποια φιλολογος που καθοδηγει παιδια καταριεται τα παντα γιατι δεν αγωνιστηκε ο γιος σε ενα παιχνιδι μπασκετ τοτε ολοι καταλαβαινουνε το πραγματικο επιπεδο αυτης της ''διανοουμενης'' γυναικας. Ποσο μαλλον αν η ιδια στην προπυλακιση της στον προπονητη υποτιμαει και βριζει τους συμπαικτες του γιου της αποκαλωντας τους τριανταχρονους κοιλαραδες που παιρνουν τον χρονο συμμετοχης του γιου της και σιγουρα δεν τον αξιζουν γιατι δεν εχουν ολοι πτυχια η δεν εχουν την ιδια Φ.κατασταση του γιου της. Ειναι φυσικα ανωφελο να της εξηγησω οτι για πολλα αλλα πραγματα καποιος παιζει μπασκετ και οχι μονο για το ποσο αθλητης ειναι που φυσικα ειναι και αυτος σημαντικος.


Τελειονωντας θα ηθελα να ευχαριστησω τον Κωστα για την συνεργασια που ειχαμε ολους αυτους τους μηνες και σιγουρα δεν κατηγορω αυτον για ολο αυτο το θεατρο του παραλογου αλλα αυτους που αρνουνται να τον αφησουν να μεγαλωσει και να κοινονικοποιηθει πλεον στα 23 του χρονια!!! Κωστα δεν ειναι τυχαιο οτι δεν εχεις καταφερει να μεινεις σε καμμια ομαδα πανω απο ενα χρονικο διαστημα για να κανεις ερασιτεχνικα αυτο που αγαπας, και σιγουρα πρεπει να καταλαβεις οτι ειναι απιθανο ολοι οι προπονητες που συνεργαστηκες να εχουν κατι προσωπικο μαζι σου και να φταινε παντα αυτοι και οχι ισως ... καποιοι αλλοι γυρω σου!!!

Συγνωμη αν σε στενοχωρω αλλα ξερεις οτι παντα σου ελεγα και σου λεω την αληθεια!!!
Playfox
Το αν δεν κρύβεσαι, φαίνεται από τον τρόπο που μιλάς σε τρίτο πρόσωπο για τις ικανότητες του "εθνικού" προπονητή, δηλαδή του εαυτού σου. Όποιος διαβάσει τις προηγούμενες δηλώσεις σου στο forum, καταλαβαίνει πολύ καλά. Ποιός σοβαρός προπονητής θα καθόταν να αντικρούει τα σχόλια των αντιπάλων;
Όσο για τη δικαιολογία ότι δεν ήξερες να ανοίξεις λογαριασμό, ισχύει το ότι δεν ήξερες δεν ρώταγες...
Ο παίκτης ο συγκεκριμένος που σου διαμαρτυρήθηκε και είναι 21 και όχι 23 αλλά που να το ξέρεις, δεν τρελλάθηκε μετά από έναν αγώνα και αντέδρασε έτσι. Ήταν μια σειρά από παρόμοια περιστατικά - αν μπορείς να θυμηθείς ή έχεις επιλεκτική μνήμη δεν ξέρω - είχε να χρησιμοποιηθεί έναν ολόκληρο γύρο, χωρίς να σου έχει δημιουργήσει πρόβλημα. Δεν σου είχε ζητήσει ούτε ο ίδιος ή κανένας άλλος να τον χρησιμοποιήσεις λίγο ή πολύ, αυτό πάντα εξαρτάται από την δουλειά του παίκτη στις προπονήσεις και τις ανάγκες του προπονητή για τον εκάστοτε αγώνα. Και σίγουρα δεν επρόκειτο για τον χειρότερο παίκτη της ομάδας, όπως γνωρίζουν όλοι οι κατοικούντες περί το ΠΑΚ, ακόμα και εσύ... Αλλά όταν επανειλημμένα σε παιχνίδια που το αποτέλεσμα είχε κριθεί από πολύ νωρίς με διαφορές πάνω από 20 πόντους και δεν τον χρησιμοποιείς, ενώ έχεις χρησιμοποιήσει τους υπόλοιπους έντεκα παίκτες αυτό είναι το υποτιμητικό και το παράλογο. Αλλά σίγουρα έχεις τους λόγους σου .... να μην απαντήσεις στην δικαιολογημένη ερώτηση του παικτη γιατί δεν τον χρησιμοποίησες.

ΥΓ1. Μάλλον ξέχασες ότι του έδωσες άδεια και τον παρέπεμψες στο συμβούλιο της ομάδας, όπου όταν ζητήθηκε από τον πατέρα του, να γίνει διεμήνυσες μέσω του προέδρου σου ότι δεν θέλεις να συζητήσεις και ότι δεν τον θέλεις στην ομάδα. Και σίγουρα έχεις ξεχάσει ότι σου είχε μιλήσει και ο ίδιος ο παίκτης μετά από παρόμοια περιστατικά στο παρελθόν δυό φορές και εσύ κατ' ιδίαν και στις προπονήσεις του έλεγες άλλα ενώ στους αγώνες έκανες άλλα. Αλλά η αλήθεια φαίνεται δεν είναι το δυνατό σου σημείο.

ΥΓ2. Και μόνο από τις απαντήσεις σου καταλαβαίνει κανείς πόσο μικροπρεπής είσαι. Όταν αναφέρεσαι στις προηγούμενες ομάδες του που σε αντρικό επίπεδο ήταν μία, γιατί ήρθε από το εξωτερικό, τώρα μπορεί να καταλάβει κανείς γιατί δουλεύεις στην Δ κατηγορία και έτσι μπορεί να απαντηθεί το ερώτημα που έθεσες σε τρίτο πρόσωπο σε παλιότερη εμφάνιση σου στο forum.

ΥΓ3. Το τι γνώμη έχουν οι συμπαίκτες του το ξέρει ο ίδιος καλύτερα από τις μεταξύ τους συζητήσεις.

ΥΓ4. Τα πτυχία και τα διπλώματα έχουν φαίνεται σημασία όταν τα χρησιμοποιείς μόνο εσύ για να εκθειάσεις τον εαυτό σου. Για τους υπόλοιπους δεν παίζουν ρόλο. Τα σχόλια σου για τους γονείς του παίκτη δείχνουν την κοινωνική σου ταυτότητα και το ήθος σου. Φαίνεται ότι κάποια πράγματα σου έλειψαν και γι αυτό δεν τα καταλαβαίνεις και τα παραποιείς. Και σίγουρα δεν είσαι το καταλληλότερο άτομο για να διαπαιδαγωγήσεις νεαρούς αθλητές (εδώ δεν ήξερες το όνομα του εφήβου παίκτη που χρησιμοποίησες στο συγκεκριμένο παιχνίδι).

ΥΓ5. Καιρός να πάψεις να χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο λογαριασμό και να εμφανιστείς με δικό σου ή καλύτερα να κρυφτείς σε κάποιου άλλου. Και αν δεν τα καταφέρνεις με τους υπολογιστές μπορείς να απευθυνθείς στον Constantine....ξέρεις εσύ!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.