Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2010-11 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
jhantzop
8η αγωνιστική
Δ3-08 03/12/2010 21:00 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 71-66
Δ3-08 03/12/2010 21:00 ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 40-53
Δ3-08 03/12/2010 21:00 Ν.ΜΑΚΡΗΣ ΚΛ. ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 65-51
Δ3-08 08/12/2010 21:30 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
Δ3-08 __/__/____ __:__ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ (αναβολή)
ΡΕΠΟ: ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Βαθμολογία
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 12 (6-0)
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12 (5-2)

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 12 (5-2)
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 12 (4-4)
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 12 (4-4)
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 11 (4-3)
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 10 (4-2)
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 10 (3-4)
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 9 (2-5)
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 7 (1-5)
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 7 (0-7)

9η αγωνιστική
Δ3-09 09/12/2010 20:45 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
Δ3-09 10/12/2010 21:30 Ν.ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
Δ3-09 10/12/2010 21:30 ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
Δ3-09 12/12/2010 20:00 ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ
Δ3-09 13/12/2010 21:30 ΟΛΥΜΠΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
ΡΕΠΟ: ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Apollon80
Είμαι μέλος της ομάδας της Κηφισιάς και παρακολουθώ συχνά το τι λέγεται στο συγκεκριμένο forum.
Δεν έχω πρόβλημα να πω και ποιος είμαι ακριβώς αν μου ζητηθεί, απλά επειδή τα όσα είπε ο φίλος Constantine για την ομάδα μου προσβάλλουν τόσο εμένα όσο και τους συμπαίκτες μου αναγκάζομαι να πάρω θέση, για να μην θεωρηθεί η σιωπή ως ενοχή.

Αρχικά βασίζεις τα όσα λες περί παρασκηνίου σε ένα λάθος. Και καλό θα ήταν να τσεκάρεις τις πηγές σου.
Ο Διόνυσος ζήτησε να αναβληθεί το παιχνίδι μας, την προηγούμενη Παρασκευή και όχι εμείς. Όλα τα άλλα περί γραμμογράφησης κλπ είναι εικασίες και μπορείς να απευθυνθείς στην ΕΣΚΑ για να το μάθεις και επίσημα.

Μάλιστα την Τετάρτη στην προπόνηση που κάναμε είχαμε κανονίσει να πάμε και δεν πιστεύω να θεωρείς ότι αν είχαμε τόση παρασκηνιακή δύναμη θα περιμέναμε μέχρι την Πέμπτη την απόφαση.

Μιλάς επίσης για μία ομάδα που δεν έχει ζητήσει ποτέ αναβολή αγώνα, παρά το γεγονός ότι αποτελείται κατά 95% από παίκτες γεννημένους την δεκαετία του '90, οι περισσότεροι των οποίων πάνε και σχολείο και παίζουν και Κυριακές στο εφηβικό ή Σάββατο στο παιδικό.

Και όμως βρεθήκαμε πριν από μία εβδομάδα περίπου να παίζουμε 21, 25 και 29 Νοεμβρίου το αντρικό, 20 και 28 το εφηβικό που είναι η ίδια ομάδα, χωρίς να ζητήσουμε ούτε μία αναβολή και ας ερχόταν το ντέρμπι με το ΠΑΚ. Και δεν θα ζητήσουμε και ποτέ, γιατί σκοπός της ομάδας δεν είναι να εγκλωβιστεί σε παρασκηνιάκα παιχνίδια που δεν βοηθάνε κανένα.

Σκοπός της ομάδας είναι αυτό που είπες... να είναι μία αθλητική ομάδα με νεαρούς παίκτες και να παίζει μπάσκετ.

Αν έχεις και άλλες πληροφορίες για το παρασκήνιο να τις συζητήσουμε. Αλλά στο θέμα της αναβολής καλό θα ήταν να ανακαλέσεις γιατί εκτίθεσαι.

Μπάσκετ παίζουμε και σε αυτό θα πρέπει να μείνουμε.

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια σε όλους.
MBANDA
QUOTE(Aias @ Aug 3 2010, 10:15 ) *
Καλημέρα σε όλους!

Πιστεύω ότι ο όμιλος φέτος έχει τις ιδιαιτερότητες του. Αφενός γιατί οι ομάδες που έπεσαν απο Γ' ΕΣΚΑ δεν ξέρουμε τι ρόστερθα έχουν, και αφετέρου οι αλλαγές σε σχέση με την ''επιβολή'' των τριων νεαρών παικτών στη δωδεκάδα θα επιφέρει διαφοροποίηση στη δυναμική κάθε ομάδας.
Εμείς (ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ) ενισχυθήκαμε φέτος με καλούς παίκτες που πιστεύω ότι θα βοηθήσουν και μαζί με τους παλιούς θα
κάνουμε μια καλή ομάδα. Εμπειρία με νιάτα! Εγώ θα συνεχίσω και φέτος να ενισχύω την ομάδα και θα προσπαθήσω να
''βομβαρδίσω '' τα αντίπαλα καλάθια!
Υ.Γ. Φέτος παιδιά θα είναι πιο δύσκολα για μας τους τριποντέρ!Καλές διακοπές σε όλους και καλή αντάμωση τη νέα σεζόν!

Φίλε Αία

Από ότι βλέπω καλά τα πάτε μέχρι στιγμής!!!
dominik
Η Παλλήνη κέρδισε, 3ο συνεχόμενο ματς, τον Παπαγου με
56-80. Αρκετά καλή εμφάνιση,όπως μαρτυράει και το σκορ, και..
συνεχίζουμε! καλή αγωνιστική σε όλους και καλή συνέχεια στο
Παπάγου.
shooy23
Για να δώσουμε και κανένα προγνωστικό

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1 (μια πολύ καλή ομάδα που πιστεύω δεν θα δυσκολευτεί να πάρει αυτό που θέλει)

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 (δεν νομίζω τα γλυκά νερά να σταματήσουν το ΠΑΚ)

ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 2 (εύκολα το 2πλο)

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 (ντερμπάκι με το πλεονέκτημα να το έχει ο γηπεδούχος)
LordOfTheCourts
Σε 3 εβδομάδες πάλι η ομάδα μου, η Παλλήνη, με Λαγονήσι....σημαντικό για την πορεία μας.... Ελπίζω να κλείσουμε με νίκη το πρώτο γύρο.
Εϋκολο ματσ με το εφηβικό του Παπαγου, δεν νομίζω όμως να μπορέσουν να δυσκολέψουν ομάδες των πρώτων θέσεων.
Πάντως ταλεντάκια διέκρινα 2-3 .... (ένιωσα ότι ήμουν ξανά έφηβος... - αν και τους πέρναγα 15-17 χρονάκια) smiley.gif
Aias

ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ, 12.12.2010 20:30

ΚΡΥΟΝΕΡΙ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 64 - 70 (ΗΜ. 30 - 36)

Η αποχή αλλά και η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης λίγο έλειψε να μας κοστίσει την ήττα απέναντι σε μια ομάδα η οποία

έκανε το παιχνίδι της και διεκδίκησε τη νίκη μέχρι το τέλος. Παρ' ότι ήμασταν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού μπροστά

στο σκόρ, η κακή μας άμυνα και η έλλειψη πάθους κράτησε το Κρυονέρι κοντά το σκόρ. Στο γ' δεκάλεπτο παίξαμε καλύτερα

ειδικά στην άμυνα και πήραμε μια διαφορά κοντά στους 15 πόντους. Εκεί όμως, λές και σβήσαμε τις μηχανές επιτρέψαμε

στο Κρυονέρι να πλησιάσει και να διεκδικήσει το παιχνίδι. Τέλος καλό όλα καλά, κρατάμε τη νίκη, τους βαθμούς και

αφήνουμε πίσω μας το παιχνίδι αυτό. Την Παρασκευή παίζουμε εντός με τα Γλυκά Νερά όπου θέλουμε τη νίκη για να

τελειώσουμε καλά το χρόνο. Καλή συνέχεια στο Κρυονέρι.
jhantzop
9η αγωνιστική
Δ3-09 09/12/2010 20:45 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 56-80
Δ3-09 10/12/2010 21:30 Ν.ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 64-57
Δ3-09 10/12/2010 21:30 ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 51-68
Δ3-09 12/12/2010 20:00 ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 64-70
Δ3-09 13/12/2010 21:30 ΟΛΥΜΠΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 62-48
ΡΕΠΟ: ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ

Βαθμολογία
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 16 (7-2)
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 14 (7-0)

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 14 (6-2)
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 14 (5-4)
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 12 (5-2)
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 12 (4-4)
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 12 (4-4)
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 11 (3-5)
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 10 (2-6)
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 9 (1-7)
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 8 (0-8)

10η αγωνιστική
Δ3-10 17/12/2010 21:00 ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ
Δ3-10 17/12/2010 21:00 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
Δ3-10 17/12/2010 21:30 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ
Δ3-10 17/12/2010 21:30 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
Δ3-10 12/01/2011 21:30 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
ΡΕΠΟ: ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
Aias

AO ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 66 - 60 (ΗΜ. 32 -36)

Μια ακόμα σημαντική αλλά και συνάμα δύσκολη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που πιστεύω ότι την αδικεί η βαθμολογική της

θέση. Ξεκινήσαμε πολύ άσχημα το παιχνίδι (-10), ήμασταν νωθροί με αποτέλεσμα τα Γλυκά Νερά να είναι μπροστά στο σκόρ

στο ημίχρονο. Στο β΄ημ. βελτιώσαμε την άμυνα μας (δεχτήκαμε 24 πόντους) έχοντας πάντα κατά νού το Νο. 12 (μακράν ο

καλύτερος παίκτης του αντιπάλου) και με πάθος και ψυχή γυρίσαμε το παιχνίδι. Κάναμε καλή προσπάθεια ειδικά στο β' ημ.,

και έτσι ήρθε αυτή η νίκη. Χαίρομαι για το συμπαίκτη μου το Γιάννη (μπράβο ρε Γκίζε!!) γιατί το άξιζε και βοήθησε σε

μεγάλο βαθμό να έρθει αυτή νίκη. Γιάννο έπαιξες και για μένα σήμερα φίλε, εγώ είχα άλλη δουλειά σήμερα!! Ασχολήθηκα

με το γυάλισμα! smiley.gif Συνεχίζουμε για το επόμενο μάτς, εκτός με Μαραθώνα. Να ευχηθώ καλές γιορτές, καλά

Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία, και μακριά απο τραυματισμούς. Καλή συνέχεια στα Γλυκά Νερά.


ΠΙΚΕΡΜΙ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 1 (+11?)

Σίγουρα η έκπληξη της αγωνιστικής!
rukunas
Καλήμερα.
ΠΙΚΕΡΜΙ - ΚΗΦΙΣΙΑ 67-54.
Για εμένα δεν ήταν έκπληξη... Εκπληξη είναι ότι το Πικέρμι ήταν στο 0-8 και η Κηφισιά στο 7-0. Το Πικέρμι έχει χάσει όλα τα ματς με τους πρωτοπόρους στις λεπτομέρειες. Λόγω κατοικίας συνήθως βλέπω τα παιχνίδια του Λαγονησίου. Την προηγούμενη αγωνιστική το Πικέρμι μας έβγαλε τα σωθηκά μέχρι να το κερδίσουμε στο τέλος. Σε αντίθεση όποιος παίζει με την Κηφισιά (από αυτά που ακούω) έχει πάντα παράπονα από τη διαιτησία.
katsman4
Συγχαρητήρια για την ομάδα του Πικερμίου! Και μεις παρόλο που πήραμε τη νίκη στην έδρα τους, το καταφέραμε με ιδιαίτερη δυσκολία. Για το ματς με την Κηφισιά, ας όψεται η διαφορά που πήρε μεγάλες διαστάσεις αλλιώς θα έξεφραζα την άποψη μου για τη διαιτησία. Υπάρχει και δεύτερος γύρος, να μην το ξεχνάμε αυτό.

Το ματς Πόρτο Ραφτη-Κρυονέρι μετατέθηκε για Τρίτη. Έχουμε άλλα αποτελέσματα?
mirodias
QUOTE(Aias @ Dec 18 2010, 00:50 ) *
AO ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 66 - 60 (ΗΜ. 32 -36)

Μια ακόμα σημαντική αλλά και συνάμα δύσκολη νίκη

O Διόνυσος εμφανίζει σημάδια "ΠΑΚ"... στα τελευταία παιχνίδια.(χαλάρωση στην αρχή μα 0-10 !!!,χάνει διαφορές κλπ)
QUOTE(Aias @ Dec 18 2010, 00:50 ) *
εγώ είχα άλλη δουλειά σήμερα!! Ασχολήθηκα

με το γυάλισμα! smiley.gif Συνεχίζουμε για το επόμενο μάτς, εκτός με Μαραθώνα...

Μια χαρά τα πάει ο Διόνυσος και χωρίς να έχει χρησιμοποιήσει ακόμα τον κρυμμένο στο μανίκι άσσο...
Ποιόν ?
Μα τον "Aias" βέβαια...
QUOTE(Aias @ Dec 18 2010, 00:50 ) *
ΠΙΚΕΡΜΙ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 1 (+11?)

Σίγουρα η έκπληξη της αγωνιστικής!

Μάλλον του πρωταθλήματος...
Ναι αδικείται το Πικέρμι από τη βαθμολογία αλλά όχι και να κερδίσει τη μοναδική αήττητη ομάδα του ομίλου.
QUOTE(mirodias @ Nov 29 2010, 19:26 ) *
Φήμες λένε...
Ομάδα της κατηγορίας που πέρυσι έχανε όλα τα παιχνίδια με μικρές διαφορές
έδιωξε τον γκαντέμη και βλέπει άσπρη μέρα φέτος...
Ο γκαντέμης προσχώρησε σε άλλη ομάδα της κατηγορίας, η οποία δεν έχει κάνει ακόμα σεφτέ !!!
Ενώ ότι παιχνίδι είναι ντέρμπι το χάνει με 3 πόντους.
Είναι να μην είσαι προληπτικός !
smiley.gif

Ρε μπας και διώξαν τον γκαντέμη ή έλειπε από το συγκεκριμένο παιχνίδι ?
smiley.gif
Aias
Συμφωνώ μαζί σου σε ότι παραθέτεις!

Αυτή η χαλάρωση μέχρι τώρα δεν μας έχει στοιχίσει αλλά άν συνεχίσουμε έτσι θα έχουμε πρόβλημα.

Σ' ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης άν και νομίζω ότι κατάλαβες τα περί ''γυαλίσματος''. Απο πρωταγωνιστής πέρσι

σε κομπάρσος φέτος. Έζησα να το δώ και αυτό! Απο τη στιγμή που η ομάδα κερδίζει όλα καλά και το σημαντικό είναι ότι

οι συμπαίκτες μου ξέρουν ποιός είμαι και τι μπορώ να προσφέρω. I'm too old for this shit!!25 χρόνια στο κουρμπέτι.

Καλή συνέχεια!

Υ.Γ. Η δεύτερη έκπληξη ήρθε! ΠΑΠΑΓΟΥ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ 1
Το πρωτάθλημα θα είναι αμφίρροπο τελικά!
mirodias
QUOTE(rukunas @ Dec 18 2010, 14:08 ) *
ΠΙΚΕΡΜΙ - ΚΗΦΙΣΙΑ 67-54.

QUOTE(Aias @ Dec 19 2010, 02:41 ) *
Υ.Γ. Η δεύτερη έκπληξη ήρθε! ΠΑΠΑΓΟΥ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ 1
Το πρωτάθλημα θα είναι αμφίρροπο τελικά!


icon_drunk.gif
Μήπως έφτασε η Πρωταπριλιά και δεν το κατάλαβα ???
Aias
Χαχα καλό φίλε αλλά είναι αλήθεια!

Πιστεύω ότι το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα.

'Ολες οι ομάδες μπορούν να νικήσουν οποιονδήποτε αλλά και να χάσουν απο οποιονδήποτε. Είναι και θέμα ημέρας.
D.n.A.
QUOTE (Constantine @ Dec 2 2010, 17:59 ) *
AN KAI DEN EXO XANAGRAPSEI THA PO SE OLOUS, KAI EIDIKA SE SENA GIATI EISAI EMBATHIS KAI DEN EISAI ANTIKEIMENIKOS, MERIKA PRAGMATA GIA TO PAK XALANDRIOU GIATI VLEPO OTI POLOI ASXOLOUNTAI ME THN OMADA AYTH KAI GRAFOUN OTI THELOUN XORIS NA XEROUN TIPOTA!!!

KATARXAS DEN XERO SE POIA OMADA PAIZEIS, KAI DEN ME ENDIAFEREI, ALLA THA SOU GRAPSO ANALYTIKA POIA EINAI H DIAFORA TOY PAK APO TIS OMADES KAI GIATI VRISKETAI STHN VATHMOLOGIA EKEI POU VRISKETAI KAI GIATI AXIZEI NA ANEVEI KATHGORIA.

SOU PARATHETO LOIPON POS LEITOYRGEI TO PAK KAI PES MOU ESY AN XEREIS KAPOIA ALLH OMADA SE AYTH THN KATHGORIA NA EXEI KANEI THN IDIA PROSPATHEIA, KAI AN TO PAK EINAI OMADA YPEROPTIKH OPOS MONO ESY EXEIS GRAPSEI!!!

1) TO PAK ARXISE PROETOIMASIA 20 AYGOUSTOU ME DIPLES KAI TRIPLES PROPONHSEIS KATHIMERINA
2) TO PAK KANEI 5 FORES THN VDOMADA PROPONHSH XORIS REPO TA WEEKEND OPOS POLLES ALLES OMADES
3) TO PAK EXEI SE KATHE PROPONHSH 10-12 ATOMA KAI OXI PIO LIGA NA PAIZOYNE MONAKIA
4) TO PAK EXEI PROEDRO KAI DIOIKHSH POY NOIKIAZEI GHPEDO PLIRONONTAS KANONIKA GIA PROPONHSEIS OTAN DEN EXEI TO DIKO TOY GHPEDO EPEIDEI TO XRISIMOPOIOYN KAI ALLES OMADES
5) OI PAIKTES TOY PAK POY ESY APOKALEIS YPEROPTES PROPONOUNTAI 2 GORES THN VDOMADA 10 30 ME 12 TO VRADY, ISOS KAI PIO ARGA, GIA NA MHN XASOYN PROPONHSEIS ASXETA ME TO AN THA ANEVOUN KATHGORIA H OXI
6) O PROEDROS TOU PAK PROSFEREI STOUS PAIKTES OLWN TWN TMHMATWN, KAI TOY ANTRIKOY FYSIKA, DWREAN IATROFARMAKEYTIKH PERITHALPSH SE PERIPTOSH TRAUMATISMOU ALLA KAI DWREAN EXETASH APO GIATRO KATHE MHNA KAI THN PLHRWNEI APO THN TSEPH TOY. [b]AYTO FILE MOY DEN GINETAI OYTE STHN A1.
[/b]

KAI EPIDEI APO TIS LEPTOMEREIES KRINONTAI OI DIAFORES METAXY TWN OMADWN THA SOY PO APLA KAPOIA MIKRA PRAGMATAKIA NA MOY PEIS ESY GIATI PREPEI TO PAK NA NIKAEI ADIKA ME THN VOTHEIA TWN DIATHTWN KAI OXI ME THN AXIA TOY.

PES MOY LOIPON POIA ALLH OMADA STHN KATHGORIA SYNANTIETAI 1 30 WRA PRIN APO TA PAIXNIDIA OPOS KANOYN OLES OI EPAGGELMATIKES OMADES!!!
PES MOY POIES ALLES OMADES EXOYN ESWTERIKO KANONISMO YPOGEGRAMENO APO OLOYS POY SYMMETEXOYN STHN OMADA!!!


KAI THA SOU PO KAI MIA MIKRH AKOMA LEPTOMEREIA GIA NA KATALAVEIS THN DIAFORA TOY PAK APO TIS ALLES OMADES...
TO PAK STHN PROSPATHEIA POY KANEI NA ALLAXEI EPIPEDO EXEI THN TIMH NA EXEI STHN TEXNIKH HGESIA ENAN PROPONHTH POY EXEI DOYLEPSEI A) SE A1 ANTRWN(OLYMPIADA PATRAS) KAI GYNAIKWN(ESPERIDES), cool.gif STO EXOTERIKO(AEL KYPROY) KAI KINA C) SE ETHNIKH OMADA PO EPAIXE SE PAGOSMIO PROTATHLIMA(LIVANOS) EXONTAS KATAKTHSEI 2 PROTATHLIMATA 2 KYPELLA KAI EXONTAS SYMMETOXH SE FINAL FOUR EUROCHALLENGE KATAKTONTAS THN 4H THESH.
ELPIZO NA MHN KANEIS THN EROTHSH GIATI EINAI STO PAK AYTOS O PROPONHTHS GIATI EILIKRINA DEN XERO...

TELEIONONTAS EPEIDEI SE KOYRASA SIGOYRA KAI 100% THA ME PEIS PSONIO KAI YPEROPTH THA SE ROTHSO KATI. ESY POY EPAIXES ANTIPALOS TOY PAK PAROLO POY EXASES ME MIKRH DIAFORA PISTEYEIS OTI O TROPOS POY PAIZEI TO PAK KAI OI YPOLOIPES OMADES STHN KATHGORIA EINAI O IDIOS;
ENNOO OTI ASXETA ME TO YLIKO POY EXEI TO PAK KAI OI YPOLOIPES OMADES, TEXNIKA OI OMADES EINAI STO IDIO EPIPEDO; SE PLIROFORO LOIPON OTI APO OTI VLEPO EGO TO PAK EXEI THN KALYTERH AMYNA(STATISTIKA KIOLAS THN VATHMOLOGIA) STO PROTATHLIMA KAI EPETREPSE MOY NA SOY PO OTI EINAI KAI H MONADIKH OMADA POY EXEI PARAPANO APO 4-5 XYMA SYSTHMATA KAI BASKET TOYRLOYMPOYKI OPOS SXEDON OLES OI OMADES STHN KATHGORIA.

PAROLAYTA EPEIDEI NA XEREIS EIMAI POLY ANTIKEIMENIKOS OS ANTHROPOS THA SOY PO OTI DIKAIA EXASE TO PAK APO LAGONHSI KAI KHFISIA KAI VRISKETAI STHN 3H THESH GIATI OI LEPTOMEREIES POLLES FORES EINAI POY KANOYN THN DIAFORA. TO MONO SIGOYRO EINAI OTI DEN EXASE APO YPEROPTISMO KAI ELLEIPSH SEVASMOY STON ANTIPALO.

ASXETA AN TO PAK ANEVEI H OXI KATAGORIA EGO THA TELEIOSO LEGONTAS SOY OTI EINAI H PIO ORGANOMENH OMADA STHN KATHGORIA OPOY OLOI THA HTHELAN NA PAIZANE SE AYTH, AKOMA KAI ESY, ASXETA AN ANEVEI H OXI KAATHGORIA!!!

EYXARISTO GIA THN YPOMONH SOY!!!


Καλησπέρα σε όλους τους μπασκετόφιλους.Διάβαζα το post του Κώστα κ πραγματικά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι... τον jack Norris τον κανατε μεταγραφή φέτος ή θα έρθει του χρόνου κ απλά προετοιμάζεστε??? το πακ κ ο jack μπορούν να περάσουν από τον βόριο στον νότιο πόλο μέσα από το κέντρο της γης χωρίς αναπνοή...

Και του χρόνου να κάνετε μεταγραφή τους Χ-men με προπονητή τον Εχαβιε κ πρόεδρο τον Big- Mακ....
the kid
Ελπιζω οι φημες περι της αποχωρησης του ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΥ "ΚΟΥΜΕ" απο την ομαδα του Πορτο Ραφτη να ειναι αναληθεις ,γιατι σε διαφορετικη περιπτωση η διοικηση (που ειναι της μοδας να φταιει),οι "μετοχοι - αμετοχοι"(της μοδας και αυτοι) καθως και ο "κοντοχωριανος" προπονητης της ομαδας θα καταλαβουν τη δυσαρεσκεια του πυρινου κοσμου στο πετσι τους!
shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Κανονηστε ο Κουμε να βρισκεται ντυμενος και στη 12αδα οπως γουσταρει ο λαος του Πορτο Ραφτη να 'ουμε γιατι διαφορετικα ουτε 40 λεπτα ζωνης δεν θα μας κανουν να χαμογελασουμε σημερα!
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
LordOfTheCourts
Είδε κανένας το παιχνίδι Παπάγος - Λαγονήσι?
Έλειπαν παίχτες από το Λαγονήσι? Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τα παιδιά του Παπάγου!
mirodias
Χρόνια πολλά σε όλους.

QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 23 2010, 15:18 ) *
Είδε κανένας το παιχνίδι Παπάγος - Λαγονήσι?
Έλειπαν παίχτες από το Λαγονήσι? Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τα παιδιά του Παπάγου!

Είχα την ίδια απορεία με σένα....
Δεν παρακολούθησα το παιχνίδι, αλλά έμαθα προχτές απο έγκυρη πηγή... :
Για να κερδίσουν οι πιτσιρικάδες του Παπάγου χρειάστηκε να κανουν στη 4η περίοδο επιμέρους σκορ 31 - 7 !!!
Κανένας παίκτης του Λαγονησίου δεν τελείωσε το παιχνίδι με περισσότερα απο 3 φάουλ !!!
Δεν γνωρίζω αν απουσίαζε καποιος σημαντικός παίκτης, αυτοι όμως που έπαιξαν εχτισαν απο την αρχή μια διφορά +20 πόντους.
Τι έγινε στο 4 δεκάλεπτο δεν μπορώ να φανταστώ.
Όλα τα παραπάνω κάτι δηλώνουν για την αγωνηστικότητα των μικρών. (ίσως να δηλώνουν και κάτι για το Λαγονήσι...)
Τις αναλύσεις τις αφήνω στους πιό αρμόδιους.
rukunas
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
Λόγω του εορταστικού κλίματος που μας βάζει λίγο παραπάνω στον πειρασμό να τζογάρουμε, είπα και εγώ να τολμήσω κανά προγνωστικό για την ερχόμενη αγωνιστική. Πάμε λοιπόν και ο θεός βοηθός...!!!
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1. Εύκολα ή δύσκολα η Κηφισιά θα κερδίσει παρά το στραβοπάτημα την προηγούμενη αγωνιστική και την μεγάλη νίκη των πιτσιρικάδων επί του Λαγονησίου.
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 2. Ντέρμπι ουραγών. Αν το Πικέρμι δεν "διαλύθει" στις γιορτές και συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις έχει τον πρώτο λόγο.(Προσωπικά δεν θα έβαζα ούτε 1 €, αλλά πρέπει να δώσω ένα σημείο).
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2. Σκληροτράχηλο το Πόρτο, αν δεν το επηρρεάσει η διακοπή, δύσκολα θα χάσει από την καλοδουλεμένη, αλλά χωρίς ψυχολογία ομάδα των Γλυκών Νερών
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 1. Καλύτερη ομάδα ο Διόνυσος, αλλά αν ο Μαραθώνας είναι πλήρης και δεν κατεβαίνει με το εφηβικό, μέσα στην "βάση¨δεν χάνει εύκολα.
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (1) Για εμένα το ντέρμι της αγωνιστικής που θα κρίνει και την μετέπειτα πορεία των 2 ομάδων. Το Λαγονήσι κέρδισε πολύ δύσκολα το Πικέρμι και έχασε από τον Παπάγου. Δεν είναι σε καλή κατάσταση. Η Παλλήνη μετά το μέτριο ξεκίνημα δείχνει να είναι στο σωστό δρόμο. Βάση της κατάστασης των 2 ομάδων πρέπει να βάλω 2 αλλά κάτι μέσα μου με σπρώχνει στον 1. Μην ξεχνάμε ότι η διακοπή των Χριστουγέννων πολλες φορές φέρνει τα πάνω - κάτω!!!
LordOfTheCourts
QUOTE(rukunas @ Dec 27 2010, 22:57 ) *
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (1) Για εμένα το ντέρμι της αγωνιστικής που θα κρίνει και την μετέπειτα πορεία των 2 ομάδων. Το Λαγονήσι κέρδισε πολύ δύσκολα το Πικέρμι και έχασε από τον Παπάγου. Δεν είναι σε καλή κατάσταση. Η Παλλήνη μετά το μέτριο ξεκίνημα δείχνει να είναι στο σωστό δρόμο. Βάση της κατάστασης των 2 ομάδων πρέπει να βάλω 2 αλλά κάτι μέσα μου με σπρώχνει στον 1. Μην ξεχνάμε ότι η διακοπή των Χριστουγέννων πολλες φορές φέρνει τα πάνω - κάτω!!!

Τζογάρεις ε? smiley.gif
Ελπίζω να το χάσεις...
dominik
μεγαλο διπλο της παλληνης στο λαγονησι με 55-60
επειτα απο μεγαλη ανατροπη!!
katsman4
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ-ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 62-63 όπου στα τελευταία λεπτά άλλαξε ο πρωτοπόρος στο σκορ αρκετές φορές!
Aias

MEΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 60 - 67 (Ημ. 30 -38)

Μια σημαντική νίκη σε μια δύσκολη έδρα απέναντι σε μια ομάδα με ψηλά κορμιά, δυνατά που δυσκόλεψαν πολύ το παιχνίδι

μας. Δεν ξεκινήσαμε καλά αλλά σιγά σιγά μπορέσαμε να βρούμε ρυθμό και κάνοντας ένα καλό β' δεκάλεπτο κλείσαμε το

ημίχρονο προηγούμενοι. Στο β' ημ. ο Μαραθώνας προσπάθησε να μειώσει το σκόρ αλλά εμείς παίζοντας με ενέργεια, πάθος

και βάζοντας καλά σούτ απέναντι στη ζώνη του αντιπάλου κρατήσαμε τη διαφορά μέχρι το τέλος. Δείξαμε χαρακτήρα και αυτό

κρατάμε γιατί η εμφάνιση δεν ήταν η καλύτερη μας. Νομίζω ότι πολλές ομάδες θα δυσκολευτούν στη ''βάση''.

Τώρα πάμε για το εξ' αναβολής παιχνίδι με την Κηφισιά την Πέμπτη το οποίο είναι πολύ σημαντικό για μας. Καλή συνέχεια

στον Μαραθώνα.
backdoor
Βρε rukuna είσαι άτυχος. Έκανες τις προβλέψεις σου που ήταν και τεκμηριωμένες σύμφωνα με εμένα αλλά σε έφαγε η βασιλόπιτα! Από ότι λέει ο katsman4 και το Γλυκά Νερά-Πόρτο Ράφτη δύσκολα το έπιασες. Τώρα ο Διόνυσος είναι η ομάδα έκπληξη νομίζω. Αν κερδίσει και Κηφισιά θα γίνει rodeo το πρωτάθλημα.
Aias

Όντως ο rukunas έπεσε έξω με μας, όπως και με το Λαγονήσι - Παλλήνη το οποίο και εγώ το περίμενα άσο.

Τώρα όσον αφορά το σχόλιο σου περί ''έκπληξης'', θα σου πώ ότι τα αποτελέσματα δείχνουν ότι δίκαια βρισκόμαστε στις

ψηλές θέσεις και αυτό διότι μέσα απο τις προπονήσεις και τη δουλέιά έχουμε φτάσει εδώ. Σίγουρα μετράει και η τύχη αλλά

και η όλη προετοιμασία πριν τα ματς. Η Παλλήνη οφείλω να πώ ότι κερδίζοντας μέσα στο Λαγονήσι (δύσκολη έδρα), για

πολλούς ίσως θεωρηθεί έκπληξη. Όμως έχει δείξει καλά στοιχεία στα τελευταία παιχνίδια και πήρε αυτή τη νίκη.
dominik
QUOTE(Aias @ Jan 16 2011, 11:07 ) *
Όντως ο rukunas έπεσε έξω με μας, όπως και με το Λαγονήσι - Παλλήνη το οποίο και εγώ το περίμενα άσο.

Τώρα όσον αφορά το σχόλιο σου περί ''έκπληξης'', θα σου πώ ότι τα αποτελέσματα δείχνουν ότι δίκαια βρισκόμαστε στις

ψηλές θέσεις και αυτό διότι μέσα απο τις προπονήσεις και τη δουλέιά έχουμε φτάσει εδώ. Σίγουρα μετράει και η τύχη αλλά

και η όλη προετοιμασία πριν τα ματς. Η Παλλήνη οφείλω να πώ ότι κερδίζοντας μέσα στο Λαγονήσι (δύσκολη έδρα), για

πολλούς ίσως θεωρηθεί έκπληξη. Όμως έχει δείξει καλά στοιχεία στα τελευταία παιχνίδια και πήρε αυτή τη νίκη.

θα συμφωνησω με τον Αία.Η Παλληνη πέρα του γεγονότος ότι έχει 4 συνεχόμενες νίκες,
έχασε στο τέλος ενώ ήταν 10 πόντους μπροστα, από τον ΠΑΚ,δείχνωντας ότι έχει βελτιωθεί
σε σχέση με την αρχή της χρονιάς..τώρα το ματς με την Κηφισιά κρίνεται ως ζωής και θανάτου
και θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την μετέπειτα πορεία της ομάδας.
καλη συνέχεια!
D.n.A.
Κι εμείς, κυρίες και κύριοι, εμείς τιτλούχοι κακής εποχής δε σκάμε πολύ για την ώρα . Εμάς, κυρίες και κύριοι, εμάς οι μύθοι κάθε Χαλιμάς τη ζωή μας γεμίζουν ακόμα...

ΤΟ ΑΟΥΤΣΑΙΝΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!!!

θα δανειστώ τους στοίχους του Κώστα Τουρνά για να θριαμβολογήσω για την ποιο σημαντική νίκη του Διονύσου επί της Κηφισιάς. Δίνοντας μου το forum αυτό βήμα , θα ήθελα να δώσω πολλά πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά της ομάδας μου κ φυσικά στον μαέστρο προπονητή μας. Τα αουτσάιντερ έχουν Καρδία , έχουν Ψυχή, έχουν Προπονητή , έχουν Διοίκηση...Έχει δρόμο ακόμα αλλά ψυχολογικά ανεβαίνουμε κι άλλο... Όποια και να είναι η έκβαση αυτού του πρωταθλήματος , είμαι περήφανος και για τους 11 + 2 που ήμασταν στο παρκέ και θα το τελειώσουμε όπως πρέπει γιατί ΜΑΣ αξίζει!!!!!!
Aias
AΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 70 - 66 (ΗΜ. 40-34)

Μια πολύ σημαντική νίκη τόσο σε αγωνιστικό όσο και σε ψυχολογικό επίπεδο στο ντέρμπι του εξ' αναβολής αγώνα απέναντι

σε μια καλή ομάδα, νεανική, με καλό coach και καλή περιφερειακή γραμμή. Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, είχε ένταση,

πάθοςκαι αλλαγές στο σκόρ συνέχεια, αλλά με εμάς να ξεκινάμε καλά και δίνοντας έμφαση στην άμυνα πήραμε μια

διαφορά την οποία παρ' ότι η Κηφισιά προσπάθησε στο β' ημίχρονο να περάσει μπροστά δεν τα κατάφερε. Πιστεύω ότι

κάναμε μια πολύ εμφάνιση βγάζοντας στο παρκέ πάθος, διάθεση και θέληση για τη νίκη. Οι ψηλοί μας πήγαν πολύ καλά

και εμείς οι περιφερειακοί βοηθήσαμε όταν η Κηφισιά έπαιξε ζώνη 2-3 πετυχαίνοντας σημαντικά τρίποντα. Συγχαρητήρια

στους συμπαίκτες μου και στον coach!!!Συνεχίζουμε παίζοντας την Τετάρτη με το ΠΑΚ Χαλανδρίου σε ένα ακόμα δύσκολο

παιχνίδι, το 1ο του β΄γύρου και θα πάμε δυνατά για το καλύτερο. Καλή συνέχεια στην Κηφισιά, έχει δυναμική, και μια

καλή ομάδα.

Υ.Γ. Silvernose οι βολές ήταν αφιερωμένες για την πάρτυ σου παικταρά μου!!!!!

backdoor
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ- ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 62-42
bball.dim
Παρακολουθώ το forum με ενδιαφέρον, αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω για να σχολιάσω το ματς
AΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 70 - 66 (ΗΜ. 40-34) και τους σχολιασμούς...

QUOTE(D.n.A. @ Jan 21 2011, 00:35 ) *
Κι εμείς, κυρίες και κύριοι, εμείς τιτλούχοι κακής εποχής δε σκάμε πολύ για την ώρα . Εμάς, κυρίες και κύριοι, εμάς οι μύθοι κάθε Χαλιμάς τη ζωή μας γεμίζουν ακόμα...

Τι έγραψε ο ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ (μου) ?

QUOTE(D.n.A. @ Jan 21 2011, 00:35 ) *
Όποια και να είναι η έκβαση αυτού του πρωταθλήματος , είμαι περήφανος και για τους 11 + 2 που ήμασταν στο παρκέ και θα το τελειώσουμε όπως πρέπει γιατί ΜΑΣ αξίζει!!!!!!

Παιχταρά μου 12 + 2 ήμασταν στο παρκέ + 4 τραυματίες ή εκτός αποστολής που έχουν και αυτοί μερίδιο στις επιτυχίες.
Η ομάδα φέτος έχει DnA νικητή...

QUOTE(Aias @ Jan 21 2011, 00:57 ) *
AΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 70 - 66 (ΗΜ. 40-34)

Μια πολύ σημαντική νίκη τόσο σε αγωνιστικό όσο και σε ψυχολογικό επίπεδο στο ντέρμπι του εξ' αναβολής αγώνα απέναντι

σε μια καλή ομάδα, νεανική, με καλό coach και καλή περιφερειακή γραμμή. Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, είχε ένταση,

πάθοςκαι αλλαγές στο σκόρ συνέχεια...

Συμφωνώ σε όλα, πολύ σωστή τοποθέτηση, αλλά τις αλλαγές στο σκορ και μάλιστα συνέχεια που τις είδες ?
Εκτός αν εννοείς ότι η διαφορά έπαιζε από το +10 στο +6 (άντε στιγμιαία +12με +3).
Ο Διόνυσος πήρε από την αρχή προβάδισμα και δεν το έχασε σε κανένα σημείο του αγώνα.
Θεωρώ ότι ο Διόνυσος δεν κινδύνεψε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του αγώνα, ούτε καν στο τέλος που με "ηρωικά" τρίποντα η Κηφισιά κατάφερε να κλείσει τη διαφορά στους 4 πόντους.-

Πραγματικά ωραίο παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου.
Κάθε ομάδα προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τα ατού της.
Φοβερό passing game από Κηφισιά, extra πάσες και τελείως ή σχεδόν ελεύθερα σουτ.
Εκμετάλλευση τις υπεροπλίας στους ψηλούς από το Διόνυσο και όταν η Κηφισιά αναγκάστηκε να γυρίσει σε ζώνη για να προστατεύσει τη ρακέτα της, καθάρισαν οι σουτέρ.
Μόνο μελανό σημείο, η υπέρμετρη ευθιξία του προπονητή της Κηφισιάς στο σχόλιο ότι τα φάουλ σφυρίζονταν στοχευμένα στο Διόνυσο (Στο πρώτο πεντάλεπτο 3φάουλ στο βασικό πεντάρι ! και 2φάουλ στο playmaker !).
Έλεος REF... δεν γνωρίζετε ότι γεμίζοντας φάουλ τις συγκεκριμένες θέσεις (και μάλιστα ανύπαρκτα τα 3 στα 5) διαμορφώνετε αποτέλεσμα.
Μετά το ατυχές ξεκίνημα οι διαιτητές σφύριξαν πολύ καλά (στα υπόλοιπα 35 λεπτά) και ευτυχώς τελικά δεν επηρέασαν το αποτέλεσμα.

Aias
Συμφωνώ bbll με το σχόλιο σου, εννοούσα τις αλλαγές στο σκόρ όσον αφορά τη διαφορά καθώς όπως έγραψα ήμασταν

μπροστά στο σκόρ σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Επίσης θα συμφωνήσω ότι η διαιτησία ήταν απο τις καλύτερες που

έχουμε αντιμετωπίσει φέτος και αυτό οφείλουμε να το πούμε.
rukunas
Μεγάλος κουβάς την προηγούμενη αγωνιστική!!! Ξέρουμε κανα άλλο αποτέλεσμα εκτος από ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 και ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ - ΠΙΚΕΡΜΙ 2?
dominik
Δεν υπάρχουν άλλα αποτελέσματα γιατί δεν έγιναν άλλα ματς!
νίκησαν το πικέρμι τα γλυξά νερά,το κρυονέρι τον παπάγο και ο
μαραθώνας το πόρτο ράφτη.
Αύριο και μεθαύριο έχουμε 2 ντέρμπυ: αύριο παλλήνη-κηφισιά και
μεθαύριο ΠΑΚ-διόνυσος!
shooy23
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΚΗΦΙΣΙΑ 1 (Πιστεύω θα γίνει ένα πολύ καλό ματς με 2 ομάδες που πάνε για άνοδο.Από την μία η Παλλήνη είναι φορμαρισμένη και πολύ δυνατή και από την άλλη η Κηφισιά είναι ένα πολύ δυνατό και νεανικό σύνολο με καλό προπονητή.Τον ΑΣΣΟ τον ποντάρω για την έδρα,την δύναμη και την φόρμα).
ΠΑΚ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ 1 (Με τέτοια άμυνα μια ομάδα δεν χάνει εύκολα πόσο μάλιστα και στην έδρα της.Είναι μια ομάδα που σε όλες τις γραμμές είναι πλήρης.Έχει έναν πολύ καλό και έμπειρο άσσο ένα φοβερό δυάρι σκόρερ και ψηλούς που κάνουν την διαφορά.Ο Διόνυσος είναι μια καλή ομάδα ανεβασμένη αλλά υστερή πολύ στην άμυνα.Η περιφέρεια της δεν είναι ισχυρή,ο άσσος πλυν του 11 έχει πρόβλημα και κάτω από την ρακέτα έχει μόνο έναν καλό παίχτη.Να με συνγχωρέσουν τα παιδιά του Διόνυσου αλλά βλέπω μεγάλη διαφορά).
Περιμένω τα προγνωστικά σας.................Καλή συνέχεια σε όλους.
D&G
Kalispera kai apo mena.
Neos sta blogs tis eska kai vlepo endiaferodes dialogous kai sxolia.
Nomizo oti o Dionusos dn apotelei kamia ekpliksi sto fetino protathlima me to roaster pou exei sti diathesi tis i omada kai auto fanike apo to 8-2 tou protou gurou.
To kleidi tis epituxias einai to kalo klima pou epikratei stin omada kai dn usterei (kata ti gnomi mou) pou8ena.
Me periferiakous pou skoraroun apo ta 6.75,me psilous pou exoun pano apo 10 podous ana paixnidi kai etoimopolemo pagko dn exei na fobithei tipota.
Ta stravopatimata einai gia olous kai borei na sumvei ston opoiondipote.Emeis pame gera kai makari to taksidi mas na teleiosei stin korufi,etsi opws "profitika" ena guard tis omadas eipe apo tin proti mera..
Kali sunexeia se olous.
LordOfTheCourts
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΚΗΦΙΣΙΑ 1
ΠΑΚ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ 1

Ματς κορυφής

Διόνυσος ...που δεν γεμίζει το μάτι και όμως είναι στην κορυφή... μπράβο για την πορεία σας.... αλλα σόρρυ δεν σας φαίνεται (παρόλα αυτά και εμείς χάσαμε στην έδρα σας.... - Παλλήνη, ανυπομονώ για την ρεβάνς)
D&G
H ali8eia einai pos ek protis opsews i omada dn fainetai na einai kati idiaitero alla to paixnidi mas einai demeno giauto kai pame toso kala.Anupomono gia ti revans gt akoume polu kala logia gia tin omada sas.Kali epituxia me tin kifisia
rukunas
Από τηλεφωνική επικοινωνία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΚΗΦΙΣΙΑ 1. Κάλυψε και τη διαφορά του 1ου αγώνα.
dominik
QUOTE(rukunas @ Jan 26 2011, 00:07 ) *
Από τηλεφωνική επικοινωνία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΚΗΦΙΣΙΑ 1. Κάλυψε και τη διαφορά του 1ου αγώνα.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη για την Παλλήνη με 70-60 καλύπτοντας έτσι και την διαφορά του
πρώτου αγώνα!!
Το ματς ήταν ντέρμπι με όλη τη σημασία της λέξης με πολύ ένταση,πάθος αλλά όλα αυτά σε
αθλητικά πλαίσια.
Με την εξέδρα(!) να δίνει το σύνθημα η Παλλήνη ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε
γρήγορα με 8-2. Η Κηφισιά, με εναν καταιγισμό τριπόντων(πρέπει να έβαλε 6-7 στο ημίχρονο)
προσπέρασε με 6 αλλά τελίκα το ημίχρονο έκλεισε με 33-30 για την Παλλήνη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Παλλήνη ήταν συνέχεια μπροστά,χωρίς να μπορεί όμως να ξεφύγει(+2-+6),
και το ματς έγινε θρίλερ όταν με 3 συνεχόμενα τρίποντα η Κηφισια έφερε το ματς στα ίσα (60-60) δυόμησι
λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα!
Σ εκείνο το σημείο, η άμυνα που εφάρμοσε η Παλλήνη,που ίσως μπέρδεψε την Κηφισιά, και η εμπειρία ορισμένων
παικτών έφεραν το τελικό αποτέλεσμα!
Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους ανεξαιρέτως.Ήμασταν ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης και αξίζαμε τη νίκη.
ακόμα όμως δεν έχει επιτευχθεί ΤΙΠΟΤΑ απολύτως..

Υ.Γ. Πολλά ερωτηματικά προκάλεσε η κακή έως τραγική διαιτησία του ενός εκ των δύο ρέφερι.
π.χ. Δίνοντας αντιαθλητικό ενώ όλη η ομάδα είχε γυρίσει στην άμυνα και το πλει μας έκανε ένα
απλό φάουλ στο τρίποντο της αντίπαλης ομάδας και σφυρίζοντάς μας τουλάχιστον 10+ φορές
βήματα...
LordOfTheCourts
QUOTE(dominik @ Jan 26 2011, 02:10 ) *
ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη για την Παλλήνη με 70-60 καλύπτοντας έτσι και την διαφορά του
πρώτου αγώνα!!
Το ματς ήταν ντέρμπι με όλη τη σημασία της λέξης με πολύ ένταση,πάθος αλλά όλα αυτά σε
αθλητικά πλαίσια.
Με την εξέδρα(!) να δίνει το σύνθημα η Παλλήνη ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε
γρήγορα με 8-2. Η Κηφισιά, με εναν καταιγισμό τριπόντων(πρέπει να έβαλε 6-7 στο ημίχρονο)
προσπέρασε με 6 αλλά τελίκα το ημίχρονο έκλεισε με 33-30 για την Παλλήνη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Παλλήνη ήταν συνέχεια μπροστά,χωρίς να μπορεί όμως να ξεφύγει(+2-+6),
και το ματς έγινε θρίλερ όταν με 3 συνεχόμενα τρίποντα η Κηφισια έφερε το ματς στα ίσα (60-60) δυόμησι
λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα!
Σ εκείνο το σημείο, η άμυνα που εφάρμοσε η Παλλήνη,που ίσως μπέρδεψε την Κηφισιά, και η εμπειρία ορισμένων
παικτών έφεραν το τελικό αποτέλεσμα!
Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους ανεξαιρέτως.Ήμασταν ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης και αξίζαμε τη νίκη.
ακόμα όμως δεν έχει επιτευχθεί ΤΙΠΟΤΑ απολύτως..

Υ.Γ. Πολλά ερωτηματικά προκάλεσε η κακή έως τραγική διαιτησία του ενός εκ των δύο ρέφερι.
π.χ. Δίνοντας αντιαθλητικό ενώ όλη η ομάδα είχε γυρίσει στην άμυνα και το πλει μας έκανε ένα
απλό φάουλ στο τρίποντο της αντίπαλης ομάδας και σφυρίζοντάς μας τουλάχιστον 10+ φορές
βήματα...


Τους το έκλεψε ο Τελάκης το παιχνίδι... με την άμυνα που εφαρμόσαμε.... με το πάθος μας για την νίκη, την θέλαμε περισσότερο, με τα τρελά τρίποντα του Τάσου από τα 8 μέτρα smile.gif, οι μικροί, σε ηλικία πάντα, βοήθησαν πάρα πολύ σε άμυνα και επίθεση. Η διαιτησία ήταν τραγική απο την πλευρά του ενός μόνο διαιτητή και για τις 2 ομάδες.... Εμένα προσωπικά με έβγαλε νοκ αουτ με 4 φαουλ (τα 2 ήταν-τα άλλα ανύπαρκτα) από το 3 δεκάλεπτο, άντε και καλή συνέχεια.....
bball.dim
QUOTE(dominik @ Jan 26 2011, 01:10 ) *
ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη για την Παλλήνη με 70-60 καλύπτοντας έτσι και την διαφορά του
πρώτου αγώνα!!

Συγχαρητήρια στα παιδιά της Παλλήνης. Πραγματικά απίστευτη νίκη !!!
Παρακολουθώ με "ΤΕΡΑΣΤΙΑ" έκπληξη την πορεία της ομάδας.
Αναρωτιέμαι αν έχει αλλάξει κάτι στην ομάδα από το παιχνίδι του πρώτου γύρου με το Διόνυσο.
(αλλαγή προπονητή ? προσθήκη στο roster ? επιστροφή τραυματιών ή παικτών που αγωνίζονταν πέρυσι στη Γ΄) !?!
Για μας ήταν η πιο αδύναμη ομάδα που αντιμετωπίσαμε στον πρώτο γύρο, και η "κακή μέρα" δεν μπορεί να δικαιολογήσει τέτοια μεταμόρφωση.
Η Κηφισιά παρουσιάζει τάσεις αυτοχειρίας και αν δεν συνέλθει άμεσα θα βρεθεί σύντομα εκτός στόχων.
Μέσα σε 1 εβδομάδα Διόνυσος - Παλλήνη - Λαγονήσι (όλα εκτός), αν ολοκληρώσει το 0-3...

Υ.Γ.: Για να ιντριγκάρω λίγο τα πράγματα...
QUOTE(LordOfTheCourts @ Jan 25 2011, 19:25 ) *
Διόνυσος ...που δεν γεμίζει το μάτι και όμως είναι στην κορυφή... μπράβο για την πορεία σας.... αλλα σόρρυ δεν σας φαίνεται (παρόλα αυτά και εμείς χάσαμε στην έδρα σας.... - Παλλήνη, ανυπομονώ για την ρεβάνς)

Πρόσεχε τι εύχεσαι !!!
Μία χαρούλα δεν ήσαστε που κάνετε τις νικούλες σας ?
Γιατί θες να χαλαστής ?
smiley.gif
Aias
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ 60 - 56 (ΗΜ. 35 - 16)

Στο ντέρμπυ της αγωνιστικής (ουσιαστικά στο β' ημ.) το ΠΑΚ πήρε τη νίκη σε ένα μάτς νευρικό με λάθη και απο τις δυο

πλευρές και με μια διαιτησία πραγματικά ''κακή''. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αλλά είχε τα στοιχεία αυτά

που χαρακτηρίζει ένα ντέρμπυ. Ξεκινήσαμε πολύ νευρικά και άσχημα με αποτέλεσμα το ΠΑΚ με όπλο του την άμυνα να

ξεφύγει στο σκόρ. Εμείς ήμασταν άνευροι, χωρίς πάθος και χωρίς σωστές επιλογές. Στο β' ημ. είπαμε να μπούμε και να

δείξουμε ότι μπορούμε να ανατρέψουμε την κατάσταση. Με πάθος, διάθεση και θέληση γυρίσαμε το παιχνίδι και το

διεκδικήσαμε μέχρι τέλους δείχνοντας ότι έχουμε πολλές δυνατότητες. Τα λάθη, η έλλειψη καθαρού μυαλού μας στοίχισε

την ήττα. Συνεχίζουμε την προσπάθεια, το ''ταξίδι αυτό'' αντιμετωπίζοντας την άλλη εβδομάδα το Πόρτο Ράφτη. Κρατάμε την

προσπάθεια στο β΄ ημ. αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την καλύτερη ομάδα του ομίλου και γυρίζοντας μια διαφορά 20

πόντων. Καλή συνέχεια στο ΠΑΚ, είναι όντως μια πολύ καλή ομάδα, πλήρης σε όλες τις θέσεις και δίκαια είναι στην πρώτη

θέση.

Υ.Γ. Χρήστο μου συγχαρητήρια και εύχομαι φίλε στο τέλος να πανηγυρίσουμε μαζί την άνοδο!
Constantine
QUOTE(Aias @ Jan 27 2011, 00:17 ) *
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ 60 - 56 (ΗΜ. 35 - 16)

Στο ντέρμπυ της αγωνιστικής (ουσιαστικά στο β' ημ.) το ΠΑΚ πήρε τη νίκη σε ένα μάτς νευρικό με λάθη και απο τις δυο

πλευρές και με μια διαιτησία πραγματικά ''κακή''. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αλλά είχε τα στοιχεία αυτά

που χαρακτηρίζει ένα ντέρμπυ. Ξεκινήσαμε πολύ νευρικά και άσχημα με αποτέλεσμα το ΠΑΚ με όπλο του την άμυνα να

ξεφύγει στο σκόρ. Εμείς ήμασταν άνευροι, χωρίς πάθος και χωρίς σωστές επιλογές. Στο β' ημ. είπαμε να μπούμε και να

δείξουμε ότι μπορούμε να ανατρέψουμε την κατάσταση. Με πάθος, διάθεση και θέληση γυρίσαμε το παιχνίδι και το

διεκδικήσαμε μέχρι τέλους δείχνοντας ότι έχουμε πολλές δυνατότητες. Τα λάθη, η έλλειψη καθαρού μυαλού μας στοίχισε

την ήττα. Συνεχίζουμε την προσπάθεια, το ''ταξίδι αυτό'' αντιμετωπίζοντας την άλλη εβδομάδα το Πόρτο Ράφτη. Κρατάμε την

προσπάθεια στο β΄ ημ. αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την καλύτερη ομάδα του ομίλου και γυρίζοντας μια διαφορά 20

πόντων. Καλή συνέχεια στο ΠΑΚ, είναι όντως μια πολύ καλή ομάδα, πλήρης σε όλες τις θέσεις και δίκαια είναι στην πρώτη

θέση.

Υ.Γ. Χρήστο μου συγχαρητήρια και εύχομαι φίλε στο τέλος να πανηγυρίσουμε μαζί την άνοδο!


Συγχαρητηρια και στις δυο ομαδες για το εξαιρετικα ενδιαφερον παιχνιδι που προσεφεραν στους λιγους θεατες που βρεθηκαν στο γηπεδο. Συμφωνω με τον παικτη του Διονυσου οτι ηταν ενα κακο σε θεαμα παιχνιδι αλλα ταυτοχρονα ενα πραγματικο ντερμπι που στο τελος κερδισε η ομαδα που ηταν καλυτερη και ισως λιγο τυχεροτερη στις λεπτομερειες.
Πραγματικα ηταν εντυπωσιακη η παρολιγο ολικη ανατροπη του Διονυσου στο Β ημιχρονο αποδεικνυοντας οτι μονο τυχαια δεν βρισκεται σε αυτη την θεση στην κατηγορια. Ηταν μια εντελως διαφορετικη ομαδα απο αυτη του πρωτου γυρου και αυτο ωφειλεται και στους παικτες της αλλα και στον προπονητη της.
Ο λογος της τελικης επικρατησησης του ΠΑΚ σε ενα πολυ κακο Β ημιχρονο (οπου πιστευω πολλες ομαδες θα εχαναν αυτο το παιχνιδι) ηταν α) η αμυντικη προσηλωση και προσπαθεια ολων των παικτων του ΠΑΚ ακομα και οταν γυρισε το παιχνιδι δεχομενοι μονο 56 ποντους, αλλα β) και η ποιοτητα και η ψυχραιμια που ειχαν οι παικτες του ΠΑΚ στα τελευταια λεπτα να κανουν σωστες επιλογες χωρις λαθη και να ειναι ευστοχοι στις βολες.
Το πιο θετικο που αποκομισε πιστευω η ομαδα μου ειναι οτι στο 2ο γυρο ολα τα παιχνιδια θα ειναι πολυ δυσκολα, και δεν υπαρχει κανενα δυνατοτητα χαλαροτητας μεχρι να τελειωσει το πρωταθλημα. Ειμαι σιγουρος οτι οι συμπαικτες μου το κατανοησανε αυτο στα αποδυτηρια αφου μετα το τελος του παιχνιδιου δεν προβηκανε σε πανηγυρισμους αλλα κυριως σε συζητηση για την κακη εικονα στο β ημιχρονο.
Ο λογος παντως για αυτη την ασχημη εμφανιση ηταν κυριως οι πολλοι τραυματισμοι που ειχαμε στο τελευταιο δεκαημερο που δεν μας επιτρεψανε να προπονηθουμε πληρεις οπως κανουμε ολο αυτο το διαστημα, καθως και το περιεργο προγραμμα που εχουμε με μεγαλα διαστηματα χωρις αγωνες και ξαφνικα μαζεμενα πολλα μαζι.

Ειμαι σιγουρος οτι αυτο το παιχνιδι μας εκανε παρα πολυ καλο και μας προσγειωσε στην πραγματικοτητα που λεει οτι για να κατακτησεις μια νικη πρεπει να νικας τον αντιπαλο καθε λεπτο για 40 λεπτα!!!
dominik
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Δ ΑΝΔΡΩΝ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 20 11 9 2 0 671 530 141
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 19 11 8 3 0 708 660 48
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 19 11 8 3 0 744 676 68
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 18 11 7 4 0 659 618 41
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 17 11 6 5 0 603 616 -13
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 16 10 6 4 0 656 583 73
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 16 11 5 6 0 636 669 -33
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 14 11 3 8 0 641 676 -35
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 14 11 3 8 0 603 730 -127
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 14 11 3 8 0 581 698 -117
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 13 11 2 9 0 585 631 -46
.ΡΕΠΟ 0 0 0 0 0 0 0 0

η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της 1ης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου!
με βάση τη βαθμολογία 5 ομάδες-αν όχι 6-διεκδικούν την άνοδο: ΠΑΚ,ΔΙΟΝΥΣΟΣ,ΚΗΦΙΣΙΑ,
ΠΑΛΛΗΝΗ,ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΚΑΙ,ΙΣΩΣ, ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ δείχνοντας ότι το πρωτάθλημα θα έχει μεγάλο
ενδιαφέρον μέχρι τέλους!
3 ομάδες ανεβαίνουν?(2+1 μπαράζ)?
katsman4
Βρε καλώς τα τα παιδιά!
Πόρτο Ράφτη-ΠΑΚ 65-57!

Η μοναδική φορά που ήταν, έστω, ισόπαλες οι δύο ομάδες ήταν...στο 0-0! Από κει και πέρα μόνο μία ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ και μπορείτε να φανταστείτε ποια! Μέχρι και στους 14 έφτασε η διαφορά! Κάποια στιγμή μείωσε το ΠΑΚ στους δύο αλλά αυτό ήταν! Ψύχραιμοι και εύστοχοι στο τέλος καθαρίσαμε το ματς εκεί που περιμέναμε έστω μια αλλαγή της άμυνας του ΠΑΚ που παρέμεινε στη ζώνη με παγίδες στις γωνίες. Κρίμα που χάσαμε πολλά εύκολα καλάθια και όταν λέω εύκολα εννοώ πάρτο-βάλτο, κάτω από το καλάθι, μόνοι μας. Θα μπορούσαμε ευκολότατα να έχουμε καλύψει και τη διαφορά του πρώτου αγώνα. Έτσι είναι αυτά όμως.

Το ΠΑΚ παρουσιάστηκε μονοδιάστατο, χωρίς επιθετική φιλοσοφία στηρίχτηκε μόνο σε ατομικές ενέργειες κυρίως του 8. Το 7 δεν είχε καμία σχέση με την εικόνα του στο πρώτο ματς και το 12 εγκλωβισμένο δεν απείλησαν τόσο. Το 10 (που πιο παλιά έπαιζε και στον Αρίωνα) πέτυχε αρκετούς πόντους, κάνοντας όμως πολλαπλάσια φάουλ τα οποία ουδέποτε σφυρίχτηκαν. Αρκετά σκληρό παιχνίδι μέσα στη ρακέτα, όποιος κατάφερνε να πάρει rebound "είχε στο στόμα του σάρκα από τους αντιπαλους του" όπως λέει και ένας φίλος.

Κύριοι, καληνύχτα σας!

Υ.Γ. Navalier πως νιώθεις που έχασες από μία ομάδα που έχει παίχτη ο οποίος δεν ξέρει και πολύ από μπάσκετ? ε? Την επόμενη φορά πριν γίνεις το φερέφωνο κάποιων (ή απλά θέλοντας να δημιουργήσεις καταστάσεις) να ελέγχεις τις πηγές σου γιατί εκτίθεσαι!

Υ.Γ. 2 Αυτή τη φορά πριν μπείτε στον κόπο να παραθέσετε την άποψη σας κάντε το με αληθινά στοιχεία!
navalier
Λοιπον ας τα παρουμε απο την αρχη...Καταρχας συγχαρητηρια στο πορτο ραφτη για τη νικη του...Στο σημερινο παιχνιδι ηταν η καλυτερη ομαδα στο γηπεδο...Απο εκει και περα δε θα αναζητησω δικαιολογιες...Την αποψη μου για σενα συνεχιζω να την εχω και για το οτι την ποσταρα ευθυνεσαι εσυ και μονο που αρχησεσ να κραζεισ χωρις λογο...Συγχρητηρια στην ομαδα σου που κερδησε δικαια και οχι λογο στεφανιων διαιτησιας κλπ...Βρεθηκαμε σε πολυ κακη μερα και δικαια χασαμε...Το επομενο ποστ μου θα ειναι στο τελος του πρωταθληματος...Ελπιζω να εισαι ακομα εδω να τα πουμε και να μη τελειωσε η χρονια για σενα μετα τη σημερινη νικη...Φιλακια
katsman4
QUOTE(navalier @ Jan 29 2011, 02:11 ) *
Λοιπον ας τα παρουμε απο την αρχη...Καταρχας συγχαρητηρια στο πορτο ραφτη για τη νικη του...Στο σημερινο παιχνιδι ηταν η καλυτερη ομαδα στο γηπεδο...Απο εκει και περα δε θα αναζητησω δικαιολογιες...Την αποψη μου για σενα συνεχιζω να την εχω και για το οτι την ποσταρα ευθυνεσαι εσυ και μονο που αρχησεσ να κραζεισ χωρις λογο...Συγχρητηρια στην ομαδα σου που κερδησε δικαια και οχι λογο στεφανιων διαιτησιας κλπ...Βρεθηκαμε σε πολυ κακη μερα και δικαια χασαμε...Το επομενο ποστ μου θα ειναι στο τελος του πρωταθληματος...Ελπιζω να εισαι ακομα εδω να τα πουμε και να μη τελειωσε η χρονια για σενα μετα τη σημερινη νικη...Φιλακια


Χαχαχαχα τα φιλάκια μας τα έδωσες στον αγώνα, πάλι μας τα δίνεις? Τελικά τις πηγές σου δεν τις έλεγξες! Κακώς! Ανέτρεξε πίσω στα ποστ και δες γιατί συνομιλία με άτομο (!) που δεν παραδέχεται ότι ήλιος βγαίνει από την Ανατολή δεν γίνεται να κάνω, είναι χάσιμο χρόνου. Το όλο θέμα το ξεκίνησε η μεριά σου με τα ανακριβή στοιχεία, τα είπα τότε μην κάθομαι και τα λέω και τώρα. Α και ευχαριστούμε για σήμερα.
dimitrisdk7
Καλημέρα παιδιά και από εμένα.Πρώτη φόρα κι εγώ στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ χρόνια.Η αφορμή φίλε Κάτσμαν είσαι εσύ, δεν θα άνοιγα λογαριασμό για κανέναν άλλον λόγο.Θα αποκαλύψω την ταυτότητα μου για να καταλάβεις ποιός είμαι και ότι δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου.Είμαι το 8 από το Χαλάνδρι,το όνομα μου είναι Δημήτρης ,παίζω πολλά χρόνια μπάσκετ και δεν ανέχομαι να λες ,φίλε Κάτσμαν ότι δεν έχουμε ομάδα και δεν μας αξίζει η θέση που βρισκόμαστε(σε προηγούμενα ποσταρίσματά σου αυτά ενοούσες).Εφόσον ξέρεις μπάσκετ πρέπει να γνωρίζεις ότι καμιά φορά οι καλές ομάδες χάνουν και από τις μέτριες,ότι μια ομάδα που είναι 1η σ'έναν ολόκληρο γύρω ποτέ δεν είναι τυχαίο,'οτι κάποιες φορές υπάρχει κ ο παράγοντας κούραση όταν παίζει 2 παιχνίδια την βδομάδα με μία μέρα κενή και ότι μέσα στο παιχνίδι υπάρχουν και οι τραυματισμοί.
Για να μην μακρυγορώ θα πάω στο παιχνίδι.Θα σου πω ότι κερδίσατε δίκαια και το αξίζατε βάση της δικιάς μας εικόνας.Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν μπορέσαμε να περάσουμε στο σκορ.Στην επίθεση δεν μπορούσαμε να σκοράρουμε ούτε κάτω από το καλάθι(δεν νομίζω φίλε Κάτσμαν να χάσατε περισσότερα).Κάναμε πολλές βεβιασμένες επιθέσεις και πολλά λάθη.Η άμυνα που είναι και το μεγάλο μας όπλο έμπαζε από παντού.Μια ομάδα που δέχεται 48 πόντους μέσο όρο σε κάθε παιχνίδι έφαγε 65.Αυτό πιστεύω τα λέει όλα.
Πριν καληνυχτίσω φίλε Κάτσμαν θα ήθελα να σταματήσει το θέμα εδώ γιατί το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα και όπως ξέρεις όταν μιλάς για μια ομάδα θίγεις όλους τους παίχτες και για ένα άτομο,όποιο και αν είναι αυτό,που άρχισε την κουβέντα είναι κρίμα.Κόιτα από εδώ και πέρα την ομάδα σου και μην ασχολείσαι άλλο.Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Τώρα για την δική μου ομάδα,θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλαν και επίσης ότι τπτ δεν χάθηκε και κοιτάμε το αμέσως επόμενο παιχνίδι που αν θυμάμαι καλά είναι με το Πικέρμι.Μια ομάδα στα δύσκολα φαίνεται.Είμαστε ακόμα 1η παιδιά και θα παραμείνουμε.
Πάντα φιλικά και μπασκετικά φίλε Κάτσμαν.
Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες χωρίς τραμαυτισμούς.
(Υ.Γ) Αν μπορείς και θες φίλε Κάτσμαν αποκάλυψε μας την ταυτότητά σου


backdoor
Εγώ ως εξωτερικός παράγοντας χαίρομαι που βλέπω πάθος ακόμα και στις πιο χαμηλές (και θεωρητικά πιο αδιάφορες) κατηγορίες αλλά συστήνω ηρεμία προς όλες τις πλευρές γιατί το σημαντικό είναι να χαίρεστε τους αγώνες και τις προπονήσεις που κάνετε. Αν δεν έρθει η άνοδος φέτος του χρόνου πάλι εδώ θα είμαστε(αν δεν κάνει η έσκα με τους κανονισμούς της τα ανδρικά,εφηβικά!!)

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες με υγεία. Οι αγωνιστικές που μένουν είναι αρκετές για μεγάλες ανατροπές στην κατηγορία!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.