Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2010-11 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Aias

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 54 - 67 (Ημ. 26 - 32)

Σημαντική νίκη απέναντι στην εφηβική ομάδα του Παπάγου σε ένα παιχνίδι το οποίο είχε εντάσεις, τεχνικές ποινές,

και πολλά ακόμα τα οποία δεν θα ήθελα να σχολιάσω. Ξεκινήσαμε πολύ καλά και πήραμε προβάδισμα στο σκόρ απο την

αρχή. Στη συνέχεια λίγο η χαλάρωση, λίγο η πίεση των νεαρών παιδιών του αντιπάλου, λίγο η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης

μας έκανε να παρουσιαστούμε ακόμα πιο σοβαροί στο β' ημ., όπως και τελικά κάναμε. Θα μπορούσαμε να

είχαμε ''καθαρίσει'' το παιχνίδι πολύ νωρίτερα και αυτό θα πρέπει να μας γίνει μάθημα για τη συνέχεια. Προχωράμε βήμα

βήμα και ετοιμαζόμαστε για το επόμενο παιχνίδι εντός με ΓΣ Παλλήνης.

Καλή συνέχεια στον Παπάγου. Έχει μια ομάδα γρήγορη και ταλαντούχα.

Υ.Γ. Έχουμε άλλα αποτελέσματα?
dominik
QUOTE(shooy23 @ Nov 13 2010, 01:21 ) *
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 48-52 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 25-17
Δέν είχα να κάνω τίποτα σήμερα το βράδυ και είπα να πάω παλλήνη να δω το ματσάκι.Πίστευα από την αρχή ότι θα ήταν ένα καλό παιχνίδι.Στο πρώτο ημίχρονο το ΠΑΚ δεν έπαιξε καθόλου καλά,παρόλα αυτά η παλλήνη δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ.Η άμυνα του ΠΑΚ πιο χάλια δεν γινόταν.Δεν ήξερε ο κάθε παίχτης ποιόν μαρκάρη.
Όσο για το δεύτερο ημίχρονο έγινε αυτό που περίμενα, το ΠΑΚ να παίξει μπάσκετ.Με μια άμυνα σεμινάριο κλείδωσε όλα τα ατου της Παλλήνης κι εκεί που το ημίχρονο τελείωσε με τους γηπεδούχους στο +8 βρέθηκε να χάνει με 12.Η παλλήνη δεν βρισκόταν μέσα στο γήπεδο.Λάθη επί λαθών.Το παιχνιδάκι έλειξε τελικά με νικητές αυτούς που ήθελαν πιο πολύ την νίκη.Υπερίσχυσε το πάθος, η αποφασιστηκότητα και η ομαδικότητα.
Θέλω να δώσω τα συνγχαρητήρια μου στην ομάδα του Χαλανδρίου και φυσικά να ρωτήσω, όποιος ξέρει να μου πει, ποιός είναι αυτός ο παιχταράς που φοράει το 8(είναι το μυαλό της ομάδας. ο άσσος).Ήταν μακράν ο καλύτερος παίχτης.Έπαιζε άμυνα,σκόραρε,οργάνωνε και σούταρε χωρίς δισταγμό όπου και να βρισκότανε.
(Υ.Γ) το ματσάκι το έπιασα στο διπλό
Όποιος γνωρίζει τα άλλα παιχνίδια να μας τα πει.


Ημουν και γω στο γηπεδο και πραγματι το ματς κυλησε οπως περιεγραψε ο shooy23!
η Παλληνη ηταν η μονη ομαδα που εμφανιστηκε στο γηπεδο και μεχρι το 25' προηγουνταν
30-17 ομως εκει η παρασταση εληξε..
Τα ατου της Παλληνη κλειστηκαν καλα,τα play κουραστηκαν και καναν αρκετα λαθη ,το
Χαλανδρι εβαλε 4 τριποντα(τα δυο τυχερα αλλα ψυχολογιας) και με ενα επιμερους σκορ 0-21(!) μετετρεψε το σκορ σε 30-38.
Απο εκεινο το σημειο και μετα η Παλληνη κυνηγουσε στο σκορ χωρις να μπορεσει να
ανακαμψει..
Καλη συνεχεια
mirodias
torture.gif
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ?
theprofesso
για να κανουμε και λιγο scouting ρε παιδια..
εχετε καμια ιδεα ποιοι ειναι καλοι παιχτες απο τη καθε ομαδα?
jhantzop
5η αγωνιστική
Δ3-05 12/11/2010 21:00 ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 40-43
Δ3-05 12/11/2010 21:30 Ν.ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 72-48
Δ3-05 12/11/2010 21:30 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 54-67
Δ3-05 12/11/2010 21:30 ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 48-52
Δ3-05 15/11/2010 21:30 ΟΛΥΜΠΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
ΡΕΠΟ: ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 10 (5-0)
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 8 (3-2)

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 7 (3-1) *-
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 7 (3-1) *-
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 7 (2-3)
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 6 (2-2) *-
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 6 (2-2) *-
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 6 (1-4)
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 5 (0-5)
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 4 (2-0) *---
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 3 (0-3) *--

6η αγωνιστική
Δ3-06 19/11/2010 21:00 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
Δ3-06 19/11/2010 21:30 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
Δ3-06 19/11/2010 21:30 ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
Δ3-06 24/11/2010 21:30 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ
Δ3-06 25/11/2010 21:00 Ν.ΜΑΚΡΗΣ ΚΛ. ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ
ΡΕΠΟ: ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
Aias

Aπο τις ομάδες που έχουμε αντιμετωπίσει μέχρι τώρα ξεχωρίζει το Νο. 7 και το Νο. 8 του ΠΑΚ Χαλανδρίου και το

Νο. 12 του Πόρτο Ράφτη.

jhantzop
Δ3-05 15/11/2010 21:30 ΟΛΥΜΠΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 61-54
Melchisedek
Ψίτ... μας κάρφωσες ρε Αίαντα, μην τα λες έτσι τα μυστικά (ας κρατήσουμε και τίποτα για έκπληξη)...και εσείς όμως έχετε καλούς και έμπειρους παίκτες που μπορούν να κάνουν τη διαφορά.

Όσον αφορά τον αγώνα μεταξύ Παλλήνης και Χαλανδρίου, θα συμφωνήσω με τους φίλους dominik και shooy23. Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν εντελώς παθητικοί, σαν υπνωτισμένοι, με κάκιστη άμυνα και καθόλου αλληλοβοήθειες. Δεν ξέρω αν έφταιγε το άγχος ή η κούραση αλλά σε συνδυασμό με τα τραγικά ποσοστά μας στις βολές βρεθήκαμε από νωρίς να κυνηγάμε στο σκορ. Όταν όμως άρχισε το δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε αναγεννημένοι, σχεδόν άλλη ομάδα. Γεμάτοι πάθος και αποφασισμένοι να φάμε σίδερα, με αντίπαλο ακόμα και τη διαιτησία σε συγκεκριμένα σημεία του παιχνιδιού, μπήκαμε για να γυρίσουμε το παιχνίδι. Παίζοντας λυσσαλέα άμυνα, πιέζοντας ασφυκτικά τα playmaker της αντίπαλης ομάδας και κλείνοντας τους διαδρόμους προς το καλάθι και με ξεσπάσματα επιθετικά καταφέραμε μεθοδικά, να καλύψουμε τη διαφορά και να πάρουμε κεφαλι στο σκορ, το οποίο και διατηρήσαμε μέχρι το τέλος του αγώνα. Αξίζουν συγχαρήτηρια στη Παλλήνη για την αξιόλογη ομάδα που παρουσίασε και την φανταστική ατμόσφαιρα που δημιούργησε στο γήπεδο για να νιώσουμε και εμείς ότι παίζαμε ντέρμπι και να αφυπνιστούμε.

Τα στοιχήματα απ'ότι βλέπω αρχίζουν να δίνουν και να παίρνουν... smiley.gif Απ'ότι βλέπω μέχρι στιγμής προηγείται ο shooy23 που τα έπιασε όλα (πλην ενός). Αναρωτιέμαι μήπως βγει ο katsman4 κουβάς της αγωνιστικής, καθώς (ευτυχώς ή δυστυχώς) για άλλη μία φορά ο ΠΑΚ Χαλανδρίου του χάλασε τη πρέφα wink.gif . Next time, αν παίξεις υπέρ μπορεί να ρεφάρεις...
Songailakom2
Kalispera kai apo mena..kainourios sto forum & stin poli..
Eixa tin eukairia k ton xrono na parakolou8iso kapia matsakia perisotero 3omilou logo tis perioxis pou meno..
Parakolou8isa arketes fores to ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ se osa mats exei dosei entos...Polu kali omada pisteuo kala demeni, pezei ana diastimata poli sosto mpasket kirios stin amina!! Gnomi mou,pos me ta osa exo dei os tora diskola kapia apo tis ipolipes omades tin anatagonizete..isos i ΚΗΦΙΣΙΑ..pire aksies nikes os tora !! Kali sinexeia sta pedia tou ΠΑΚ loipon gt to aksizoun an sinexisoun etsi !!!
Episis Kali omada to ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ isos omws neuriki....pragma pou xalaei tin eikona !! smile.gif Filika panta!!!
katsman4
QUOTE(Melchisedek @ Nov 18 2010, 19:12 ) *
Ψίτ... μας κάρφωσες ρε Αίαντα, μην τα λες έτσι τα μυστικά (ας κρατήσουμε και τίποτα για έκπληξη)...και εσείς όμως έχετε καλούς και έμπειρους παίκτες που μπορούν να κάνουν τη διαφορά.

Όσον αφορά τον αγώνα μεταξύ Παλλήνης και Χαλανδρίου, θα συμφωνήσω με τους φίλους dominik και shooy23. Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν εντελώς παθητικοί, σαν υπνωτισμένοι, με κάκιστη άμυνα και καθόλου αλληλοβοήθειες. Δεν ξέρω αν έφταιγε το άγχος ή η κούραση αλλά σε συνδυασμό με τα τραγικά ποσοστά μας στις βολές βρεθήκαμε από νωρίς να κυνηγάμε στο σκορ. Όταν όμως άρχισε το δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε αναγεννημένοι, σχεδόν άλλη ομάδα. Γεμάτοι πάθος και αποφασισμένοι να φάμε σίδερα, με αντίπαλο ακόμα και τη διαιτησία σε συγκεκριμένα σημεία του παιχνιδιού, μπήκαμε για να γυρίσουμε το παιχνίδι. Παίζοντας λυσσαλέα άμυνα, πιέζοντας ασφυκτικά τα playmaker της αντίπαλης ομάδας και κλείνοντας τους διαδρόμους προς το καλάθι και με ξεσπάσματα επιθετικά καταφέραμε μεθοδικά, να καλύψουμε τη διαφορά και να πάρουμε κεφαλι στο σκορ, το οποίο και διατηρήσαμε μέχρι το τέλος του αγώνα. Αξίζουν συγχαρήτηρια στη Παλλήνη για την αξιόλογη ομάδα που παρουσίασε και την φανταστική ατμόσφαιρα που δημιούργησε στο γήπεδο για να νιώσουμε και εμείς ότι παίζαμε ντέρμπι και να αφυπνιστούμε.

Τα στοιχήματα απ'ότι βλέπω αρχίζουν να δίνουν και να παίρνουν... smiley.gif Απ'ότι βλέπω μέχρι στιγμής προηγείται ο shooy23 που τα έπιασε όλα (πλην ενός). Αναρωτιέμαι μήπως βγει ο katsman4 κουβάς της αγωνιστικής, καθώς (ευτυχώς ή δυστυχώς) για άλλη μία φορά ο ΠΑΚ Χαλανδρίου του χάλασε τη πρέφα wink.gif . Next time, αν παίξεις υπέρ μπορεί να ρεφάρεις...


Μάλλον τα μπέρδεψες λίγο. Σε αυτή την αγωνιστική έχασα μόνο ένα παιχνίδι. Άσε που το πόνταρα για άλλους λόγους! Τα προγνωστικά εδώ δεν γίνονται αυστηρά για να προβλέψουμε το αποτέλεσμα. Anyway, τα προγνωστικά μου:

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 2 (εγώ επιμένω και ας το χάνω)
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 1
Aias

ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 74 - 58 (ΗΜ. 35 - 35)

Ακόμα μια σημαντική νίκη απέναντι σε μια ομάδα που είχε ψηλά ποσοστά στα σούτ στο πρώτο ημίχρονο και μας

δυσκόλεψε.

Δεν ξεκινήσαμε καλά με αποτέλεσμα να είναι μπροστά στο σκόρ ο αντίπαλος (ήμασταν -10) και με βελτιωμένη εικόνα στο

β' δεκάλεπτο, φέραμε το παιχνίδι στην ισοπαλία. Χάσαμε πολλά ριμπάουντ με αποτέλεσμα η Παλλήνη να εκδηλώνει

δεύτερες επιθέσεις. Στο β' ημ. βελτιώσαμε αρκετά την εικόνα μας, ειδικά στην άμυνα και επικεντρωθήκαμε στο Νο. 7 (ο

καλύτερος παίκτης), όπου και καταφέραμε να πάρουμε διαφορά στο σκόρ την οποία και κρατήσαμε μέχρι το τέλος. Δείξαμε

χαρακτήρα και αυτό είναι κάτι σημαντικό το οποίο πρέπει να κρατήσουμε στη συνέχεια του ομίλου. Συγχαρητήρια σε όλους.

Συνεχίζουμε δείχνοντας συγκέντρωση και σοβαρότητα αντιμετωπίζοντας την επόμενη βδομάδα το Λαγονήσι εκτός έδρας,

έχοντας υπόψη ότι το παιχνίδι θα είναι δύσκολο. Καλή συνέχεια στην Παλλήνη, το Νο.7 είναι καλός παίκτης αλλά σημέρα

ήταν μόνος!

backdoor
ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ[ - ΠΑΠΑΓΟΣ 1 +17
jhantzop

Σε αγώνα της 4ης αγωνιστικής:
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 52-66


mirodias
ΠΑΚ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ 43 - 50 (25 - 26 ημι.)
Κακό παιχνίδι με πολλά λάθη και απο τις δύο ομάδες.
Τραγικά άστοχο το ΠΑΚ εδειχνε να πιστεύει οτι είναι αδύνατο να χάσει.
Πλήρωσε την υπεροψία του.
Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα δημιουργούσε προβλήματα
με την άμυνα Μ/Μ στο Λαγονήσι,
επέλεξε για το τέλος μια ζώνη που έδωσε την ευκαιρία στο Λαγονήσι
να χαλαρώση και να ροκανίσει το χρόνο (ειδικά στο 1:20 με το λαγονήσι στο +5 ) !
Μοναδική προσπάθεια απάντησης τα ηρωικά σούτ τριών πόντων απο το Νο 7
(τον μόνο καλά μαρκαρισμένο παίκτη) 2αστοχα και 1έδωσε βολές.
Το Λαγονήσι δίκαια πήρε μια μέγάλη νίκη παίζοντας δυνατά και μυαλωμένα.
Το ΠΑΚ θα πρέπει να επιστρέψει άμεσα στις καλές εμφανήσεις των πρώτων αγωνηστικών
τώρα ειδικά που έρχετε το ντερμπι με Κηφισιά...
mirodias
QUOTE(katsman4 @ Nov 18 2010, 22:56 ) *
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 2 (εγώ επιμένω και ας το χάνω)


77.gif
Επιτέλους το έπιασες !!!
Καλή συνέχεια...
smiley.gif
katsman4
Ο επιμένων νικά! Μα ήταν θέμα χρόνου!
shooy23
Καλησπέρα κι από εμένα.
Τελικά Katsman το έπιασες το ΠΑΚ ,αλλά μπορώ να σου πω ότι στάθηκες τυχερός.Πήγα πάλι και είδα το Χαλάνδρι επειδη όπως σας είχα πει μου αρέσει σαν παίχτης το 8.Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με το Λαγονήσι να προηγείτε σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.Ωραία ομάδα με δυνατά κορμιά και έναν πολύ καλό παίχτη το νούμερο 8.Σαν ομάδα έχει πρόβλημα στο σκοράρισμα.Μόνο το 8 μπορούσε να ανταπεξέλθει σε αυτόν τον ρόλο.
Το Χαλάνδρι πραγματικά παίζει ωραίο μπάσκετ.Έχει πολλά συστήματα και με βάση αυτών έβγαιναν ξεμαρκάριστα σουτ.Όμως το ΠΑΚ βρέθηκε ίσως και στην πιο άσχημη μέρα του και απ' ότι έμαθα στο τέλος του ματς το 8 έπαιζε τραυματίας γι'αυτό δεν ήταν σε καλή κατάσταση.Η εικόνα του ήταν κάτω του μετρίου .Ζήτημα να είχε το ΠΑΚ 15% σε όλα (δίποντα,τρίποντα και βολές).
Στην τρίτη περίοδο με ένα ξέσπασμα το ΠΑΚ βρέθηκε να κερδίζει με 6 πόντους διαφορά.Όμως δεν κράτησε πολύ.Με ανόητα φάουλ πήγαιναν στις βολές οι παίχτες του Λαγονησίου και πέρασαν μπροστά στο σκορ.
Τελικό σκορ 43-50
(Υ.Γ) Την Δευτέρα παίζει Κηφισιά-ΠΑΚ. Πιστεύω θα γίνει ένα πολύ καλό παιχνίδι.Θα το δώσω διπλό φίλε katsman γιατί πιστεύω με βάση πιθανοτήτων μια καλή ομάδα όπως το ΠΑΚ δύσκολα θα βρεθεί πάλι σε άσχημη μέρα.
katsman4
QUOTE(shooy23 @ Nov 25 2010, 18:46 ) *
Καλησπέρα κι από εμένα.
Τελικά Katsman το έπιασες το ΠΑΚ ,αλλά μπορώ να σου πω ότι στάθηκες τυχερός.Πήγα πάλι και είδα το Χαλάνδρι επειδη όπως σας είχα πει μου αρέσει σαν παίχτης το 8.Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με το Λαγονήσι να προηγείτε σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.Ωραία ομάδα με δυνατά κορμιά και έναν πολύ καλό παίχτη το νούμερο 8.Σαν ομάδα έχει πρόβλημα στο σκοράρισμα.Μόνο το 8 μπορούσε να ανταπεξέλθει σε αυτόν τον ρόλο.
Το Χαλάνδρι πραγματικά παίζει ωραίο μπάσκετ.Έχει πολλά συστήματα και με βάση αυτών έβγαιναν ξεμαρκάριστα σουτ.Όμως το ΠΑΚ βρέθηκε ίσως και στην πιο άσχημη μέρα του και απ' ότι έμαθα στο τέλος του ματς το 8 έπαιζε τραυματίας γι'αυτό δεν ήταν σε καλή κατάσταση.Η εικόνα του ήταν κάτω του μετρίου .Ζήτημα να είχε το ΠΑΚ 15% σε όλα (δίποντα,τρίποντα και βολές).
Στην τρίτη περίοδο με ένα ξέσπασμα το ΠΑΚ βρέθηκε να κερδίζει με 6 πόντους διαφορά.Όμως δεν κράτησε πολύ.Με ανόητα φάουλ πήγαιναν στις βολές οι παίχτες του Λαγονησίου και πέρασαν μπροστά στο σκορ.
Τελικό σκορ 43-50
(Υ.Γ) Την Δευτέρα παίζει Κηφισιά-ΠΑΚ. Πιστεύω θα γίνει ένα πολύ καλό παιχνίδι.Θα το δώσω διπλό φίλε katsman γιατί πιστεύω με βάση πιθανοτήτων μια καλή ομάδα όπως το ΠΑΚ δύσκολα θα βρεθεί πάλι σε άσχημη μέρα.


Φίλε shooy23 (που ελπίζω το 23 να είναι για τον MJ και όχι για τον LJ) τα προγνωστικά μου για το επόμενο ματς θα βρεθούν στην αντιπέρα όχθη! Το δίνω standard 1. Το μέλλον θα δείξει!
mirodias
Εχθές Μαραθώνας - Κηφησιά 2πλό
όποις ξέρει λεπτομέριες ενημερώνει....

QUOTE(katsman4 @ Nov 26 2010, 13:20 ) *
Φίλε shooy23 (που ελπίζω το 23 να είναι για τον MJ και όχι για τον LJ) τα προγνωστικά μου για το επόμενο ματς θα βρεθούν στην αντιπέρα όχθη! Το δίνω standard 1. Το μέλλον θα δείξει!

Θα συμφωνήσω μαζι σου.
Η Κηφησιά φαινεται να είναι στο σωστό δρόμο.
Το Πακ στα τελευταία παιχνίδια ΔΕΝ παίζει καλά.
αλλωστε αν δεν κάνω λάθος η Κηφισιά πριν λίγες μέρες κέρδισε το Πακ για το κύπελο
(τη περίοδο που το ΠΑΚ έπαιζαι πολύ καλύτερα απο τώρα).
Σίγουρα μεγάλο ντερμπι...
Aias
ΛΑΓΟΝΗΣΙ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 60 - 44 (28-25)

Δίκαιη επικράτηση του Λαγονησίου στο παιχνίδι. Δεν παίξαμε καλά και πιστεύω ότι η σημερινή εμφάνιση θα μας αφυπνίσει

για τη συνέχεια. Το παιχνίδι είχε δυνατές φάσεις, ο αντίπαλος έπαιξε δυνατά και παρ' ότι ήμασταν απο την αρχή πίσω στο σκόρ

χωρίς να παίζουμε καλά, ήμασταν κοντά και δεν επιτρέπαμε στο Λαγονήσι να ξεφύγει παραπάνω. Περίπου 5' λεπτά πριν το

τέλος το σκόρ ήταν στο -4 για μας. Εκεί κάποιες βιαστικές επιλογές στην επίθεση, χαμένα ριμπάουντ (μας στοίχισε πολύ αυτό)

καθώς και πολλές χαμένες βολές, έκριναν το παιχνίδι. Μελανό σημείο του αγώνα η κακή διαιτησία, σφύριξε έδρα, όμως αυτό

σε καμία περίπτωση δεν μειώνει την νίκη του Λαγονησίου. Συνεχίζουμε για το επόμενο και επίσης σημαντικό παιχνίδι, εντός

με Κηφισιά. Οι απουσίες που είχαμε επίσης έπαιξαν ρόλο στην έκβαση του παιχνιδιού και ευελπιστώ ότι την ερχόμενη

Παρασκευή τα παιδιά θα δώσουν το παρόν. Καλή συνέχεια στο Λαγονήσι, είναι μια δυνατή ομάδα, έχει κάποιες αξιόλογες

μονάδες και πιστεύω ότι θα διεκδικήσει την άνοδο μέχρι το τέλος.
mirodias
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 58 - 85
ΚΡΥΟΝΕΡΙ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1


Φήμες λένε...
Ομάδα της κατηγορίας που πέρυσι έχανε όλα τα παιχνίδια με μικρές διαφορές
έδιωξε τον γκαντέμη και βλέπει άσπρη μέρα φέτος...
Ο γκαντέμης προσχώρησε σε άλλη ομάδα της κατηγορίας, η οποία δεν έχει κάνει ακόμα σεφτέ !!!
Ενώ ότι παιχνίδι είναι ντέρμπι το χάνει με 3 πόντους.
Είναι να μην είσαι προληπτικός !
smiley.gif
katsman4
Κηφισιά-ΠΑΚ 60-57 (αν είναι σωστό το σκορ που δίνει το site της ΕΣΚΑ)

Το standard μου ήταν πολύ σίγουρο τελικά!
navalier
QUOTE(katsman4 @ Nov 30 2010, 12:34 ) *
Κηφισιά-ΠΑΚ 60-57 (αν είναι σωστό το σκορ που δίνει το site της ΕΣΚΑ)

Το standard μου ήταν πολύ σίγουρο τελικά!


Το σκορ σωστό είναι, το στανταρ δεν βλέπω πουθενά...Γιατί παιχνίδι στους 3 πόντους είναι παιχνίδι στο ένα σουτ...Και αυτό δεν το λες στάνταρ φίλε...Δίνε λοιπόν στάνταρ προγνωστικά για την ομάδα σου που 3έρεις και τις δυνατότητες της... icon_wave.gif
dominik
Στο καμίνι της Παλλήνης smiley.gif 77.gif Παλλήνη-Πορτο Ράφτη=52-48.
Καλύτερη η Παλλήνη,δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα αν εξαιρέσουμε το πρώτο
5λεπτο..
καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες!
katsman4
QUOTE(navalier @ Nov 30 2010, 17:46 ) *
Το σκορ σωστό είναι, το στανταρ δεν βλέπω πουθενά...Γιατί παιχνίδι στους 3 πόντους είναι παιχνίδι στο ένα σουτ...Και αυτό δεν το λες στάνταρ φίλε...Δίνε λοιπόν στάνταρ προγνωστικά για την ομάδα σου που 3έρεις και τις δυνατότητες της... icon_wave.gif


Καλά ότι και να λες το έβλεπα από πολυυυυυυυυυυ μακρυά! Και όταν δεν σ΄αρέσει κάτι που γράφεται χωρίς να σε προσβάλει, απλά μη ξαναμπεις στο φόρουμ. Δεν μπορείς να πεις στον οποιοδήποτε να μη δίνει προγνωστικά για την ομάδα σου!!! Οκ?
shooy23
Τελικά το έπιασες Katsman4 και σε συγχαίρω με την σειρά μου.Αλλά θέλω να μου πεις τι έχεις πάθει με το ΠΑΚ και το πας κόντρα συνέχεια.Σε ποιά ομάδα παίζεις?Αν θες μου απαντάς.Φιλικά πάντα και για να κάνουμε διάλογο γιατί η Δ ΕΣΚΑ και συγκεκριμένα ο 3ος όμιλος δεν κινείται και πολύ
katsman4
QUOTE(shooy23 @ Dec 1 2010, 01:00 ) *
Τελικά το έπιασες Katsman4 και σε συγχαίρω με την σειρά μου.Αλλά θέλω να μου πεις τι έχεις πάθει με το ΠΑΚ και το πας κόντρα συνέχεια.Σε ποιά ομάδα παίζεις?Αν θες μου απαντάς.Φιλικά πάντα και για να κάνουμε διάλογο γιατί η Δ ΕΣΚΑ και συγκεκριμένα ο 3ος όμιλος δεν κινείται και πολύ


Φίλε μου από τη στιγμή που κάποιος (είναι παίχτης, παράγοντας ή φίλαθλος? αλλα δεν με ενδιαφέρει) έγραψε πράγματα αναληθή για το ματς ΠΑΚ- Πόρτο Ράφτη και μάλιστα με συγκεκριμένος ύφος. Η δημιουργία εντυπώσεων παίζει μεγάλο ρόλο το έχω ξαναπεί. Εγώ δεν το πάω κόντρα όπως λες, απλά έχοντας δει την ομάδα θεωρούσα (ήμουν αρκετά σίγουρος) ότι με πιο δυνατές ομάδες δεν θα μπορούσε να πάρει το ροζ φύλλο. Αυτό τίποτα παραπάνω.

Για το ματς Παλλήνη-Πόρτο Ράφτη συγχαρητήρια στους γηπεδούχους αλλά βρε παιδιά χωρίς 24άρι και χωρίς κόρνα γραμματείας δεν γίνεται επίσημος αγώνας. Ίσως έτσι μετρούσαν δύο καλάθια στη λήξη δεκαλέπτου και αγώνα, ένα για κάθε ομάδα.

Υ.Γ. Πάντα φιλικά!!!!
navalier
QUOTE(katsman4 @ Dec 1 2010, 00:40 ) *
Καλά ότι και να λες το έβλεπα από πολυυυυυυυυυυ μακρυά! Και όταν δεν σ΄αρέσει κάτι που γράφεται χωρίς να σε προσβάλει, απλά μη ξαναμπεις στο φόρουμ. Δεν μπορείς να πεις στον οποιοδήποτε να μη δίνει προγνωστικά για την ομάδα σου!!! Οκ?


Απλα απορώ με το πόσο λίγο μπάσκετ ξέρεις όταν θεωρείς ένα παιχνίδι που κρίνεται στο τρίποντο στάνταρ..Και στην παλλήνη αν είχε 24άρι μπορεί να είχατε νικήσει όπως μπορεί να είχατε νικήσει και το ΠΑΚ αν είχατε δικούς σας διαιτητές...Δε νικάτε όμως...
shooy23
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
03/12/2010 21:00:00 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ
03/12/2010 21:00:00 ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - .ΡΕΠΟ
03/12/2010 21:30:00 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ
08/12/2010 21:30:00 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
03/12/2010 21:00:00 Ν.ΜΑΚΡΗΣ ΚΛ. ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

QUOTE(shooy23 @ Dec 2 2010, 12:25 ) *
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
03/12/2010 21:00:00 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ
03/12/2010 21:00:00 ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - .ΡΕΠΟ
03/12/2010 21:30:00 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ
08/12/2010 21:30:00 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
03/12/2010 21:00:00 Ν.ΜΑΚΡΗΣ ΚΛ. ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

Για πάμε να δώσουμε προγνωστικά όλοι......................
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 2 (Πιστεύω ότι θα γίνει ένα καλό παιχνίδι ανάμεσα σε 2 δυνατές ομάδες.Το πλεονέκτημα πιστεύω το έχουν οι φιλοξενούμενοι λόγο ηθικού).
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 (Καλές ομάδες και οι 2 αλλά το Πικέρμι έχει το προβάδισμα λόγο αγωνιστικού χώρου).
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 (Κάποια στιγμή θα κάνει και μια ήττα.Ερχόμενη από 3 δύσκολα συνεχόμενα παιχνίδια και παίζοντας και σε μια δύσκολη έδρα και με μια ομάδα που όλα δείχνουν ότι θα πρωταγωνιστήσει μέχρι το τέλος).
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 1 (Εύκολο βράδυ αν παίξει σοβαρά και πιάσει μια στάνταρ απόδοση).
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2 (Άκουσα ότι ο Μαραθώνας διαλύθηκε και κατεβάζει εφηβικό.Αν είναι αλήθεια δεν πιστεύω να χάσουν τα Γλυκά Νερά).
katsman4
QUOTE(navalier @ Dec 1 2010, 16:41 ) *
Απλα απορώ με το πόσο λίγο μπάσκετ ξέρεις όταν θεωρείς ένα παιχνίδι που κρίνεται στο τρίποντο στάνταρ..Και στην παλλήνη αν είχε 24άρι μπορεί να είχατε νικήσει όπως μπορεί να είχατε νικήσει και το ΠΑΚ αν είχατε δικούς σας διαιτητές...Δε νικάτε όμως...


Μείνε με την απορία, αν φαίνεται από εδώ πόσο μπάσκετ ξέρω. Αν το έπαιζα στο στοίχημα λοιπόν θα το έπαιζα νίκη της Κηφισιάς και θα το έπιανα, δεν θα το έπαιζα handicap! Τώρα, άσχετο αυτό που λες για το ματς με την Παλλήνη όπως και επίσης άσχετο το άλλο που λες. Έτσι κι αλλιώς είμασταν κακοί σε εκείνο το ματς αλλά με σωστούς διαιτητές τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Ότι έγραψε, έγραψε όμως και αυτό δεν αλλάζει. Εντάξει λοιπόν, γνώστη του μπάσκετ?

Υ.Γ. Μα από πολύ πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ μακρυά!!!!
Constantine
QUOTE(katsman4 @ Dec 2 2010, 15:05 ) *
Μείνε με την απορία, αν φαίνεται από εδώ πόσο μπάσκετ ξέρω. Αν το έπαιζα στο στοίχημα λοιπόν θα το έπαιζα νίκη της Κηφισιάς και θα το έπιανα, δεν θα το έπαιζα handicap! Τώρα, άσχετο αυτό που λες για το ματς με την Παλλήνη όπως και επίσης άσχετο το άλλο που λες. Έτσι κι αλλιώς είμασταν κακοί σε εκείνο το ματς αλλά με σωστούς διαιτητές τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Ότι έγραψε, έγραψε όμως και αυτό δεν αλλάζει. Εντάξει λοιπόν, γνώστη του μπάσκετ?

Υ.Γ. Μα από πολύ πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ μακρυά!!!!



AN KAI DEN EXO XANAGRAPSEI THA PO SE OLOUS, KAI EIDIKA SE SENA GIATI EISAI EMBATHIS KAI DEN EISAI ANTIKEIMENIKOS, MERIKA PRAGMATA GIA TO PAK XALANDRIOU GIATI VLEPO OTI POLOI ASXOLOUNTAI ME THN OMADA AYTH KAI GRAFOUN OTI THELOUN XORIS NA XEROUN TIPOTA!!!

KATARXAS DEN XERO SE POIA OMADA PAIZEIS, KAI DEN ME ENDIAFEREI, ALLA THA SOU GRAPSO ANALYTIKA POIA EINAI H DIAFORA TOY PAK APO TIS OMADES KAI GIATI VRISKETAI STHN VATHMOLOGIA EKEI POU VRISKETAI KAI GIATI AXIZEI NA ANEVEI KATHGORIA.

SOU PARATHETO LOIPON POS LEITOYRGEI TO PAK KAI PES MOU ESY AN XEREIS KAPOIA ALLH OMADA SE AYTH THN KATHGORIA NA EXEI KANEI THN IDIA PROSPATHEIA, KAI AN TO PAK EINAI OMADA YPEROPTIKH OPOS MONO ESY EXEIS GRAPSEI!!!

1) TO PAK ARXISE PROETOIMASIA 20 AYGOUSTOU ME DIPLES KAI TRIPLES PROPONHSEIS KATHIMERINA
2) TO PAK KANEI 5 FORES THN VDOMADA PROPONHSH XORIS REPO TA WEEKEND OPOS POLLES ALLES OMADES
3) TO PAK EXEI SE KATHE PROPONHSH 10-12 ATOMA KAI OXI PIO LIGA NA PAIZOYNE MONAKIA
4) TO PAK EXEI PROEDRO KAI DIOIKHSH POY NOIKIAZEI GHPEDO PLIRONONTAS KANONIKA GIA PROPONHSEIS OTAN DEN EXEI TO DIKO TOY GHPEDO EPEIDEI TO XRISIMOPOIOYN KAI ALLES OMADES
5) OI PAIKTES TOY PAK POY ESY APOKALEIS YPEROPTES PROPONOUNTAI 2 GORES THN VDOMADA 10 30 ME 12 TO VRADY, ISOS KAI PIO ARGA, GIA NA MHN XASOYN PROPONHSEIS ASXETA ME TO AN THA ANEVOUN KATHGORIA H OXI
6) O PROEDROS TOU PAK PROSFEREI STOUS PAIKTES OLWN TWN TMHMATWN, KAI TOY ANTRIKOY FYSIKA, DWREAN IATROFARMAKEYTIKH PERITHALPSH SE PERIPTOSH TRAUMATISMOU ALLA KAI DWREAN EXETASH APO GIATRO KATHE MHNA KAI THN PLHRWNEI APO THN TSEPH TOY. [b]AYTO FILE MOY DEN GINETAI OYTE STHN A1.
[/b]

KAI EPIDEI APO TIS LEPTOMEREIES KRINONTAI OI DIAFORES METAXY TWN OMADWN THA SOY PO APLA KAPOIA MIKRA PRAGMATAKIA NA MOY PEIS ESY GIATI PREPEI TO PAK NA NIKAEI ADIKA ME THN VOTHEIA TWN DIATHTWN KAI OXI ME THN AXIA TOY.

PES MOY LOIPON POIA ALLH OMADA STHN KATHGORIA SYNANTIETAI 1 30 WRA PRIN APO TA PAIXNIDIA OPOS KANOYN OLES OI EPAGGELMATIKES OMADES!!!
PES MOY POIES ALLES OMADES EXOYN ESWTERIKO KANONISMO YPOGEGRAMENO APO OLOYS POY SYMMETEXOYN STHN OMADA!!!


KAI THA SOU PO KAI MIA MIKRH AKOMA LEPTOMEREIA GIA NA KATALAVEIS THN DIAFORA TOY PAK APO TIS ALLES OMADES...
TO PAK STHN PROSPATHEIA POY KANEI NA ALLAXEI EPIPEDO EXEI THN TIMH NA EXEI STHN TEXNIKH HGESIA ENAN PROPONHTH POY EXEI DOYLEPSEI A) SE A1 ANTRWN(OLYMPIADA PATRAS) KAI GYNAIKWN(ESPERIDES), cool.gif STO EXOTERIKO(AEL KYPROY) KAI KINA C) SE ETHNIKH OMADA PO EPAIXE SE PAGOSMIO PROTATHLIMA(LIVANOS) EXONTAS KATAKTHSEI 2 PROTATHLIMATA 2 KYPELLA KAI EXONTAS SYMMETOXH SE FINAL FOUR EUROCHALLENGE KATAKTONTAS THN 4H THESH.
ELPIZO NA MHN KANEIS THN EROTHSH GIATI EINAI STO PAK AYTOS O PROPONHTHS GIATI EILIKRINA DEN XERO...

TELEIONONTAS EPEIDEI SE KOYRASA SIGOYRA KAI 100% THA ME PEIS PSONIO KAI YPEROPTH THA SE ROTHSO KATI. ESY POY EPAIXES ANTIPALOS TOY PAK PAROLO POY EXASES ME MIKRH DIAFORA PISTEYEIS OTI O TROPOS POY PAIZEI TO PAK KAI OI YPOLOIPES OMADES STHN KATHGORIA EINAI O IDIOS;
ENNOO OTI ASXETA ME TO YLIKO POY EXEI TO PAK KAI OI YPOLOIPES OMADES, TEXNIKA OI OMADES EINAI STO IDIO EPIPEDO; SE PLIROFORO LOIPON OTI APO OTI VLEPO EGO TO PAK EXEI THN KALYTERH AMYNA(STATISTIKA KIOLAS THN VATHMOLOGIA) STO PROTATHLIMA KAI EPETREPSE MOY NA SOY PO OTI EINAI KAI H MONADIKH OMADA POY EXEI PARAPANO APO 4-5 XYMA SYSTHMATA KAI BASKET TOYRLOYMPOYKI OPOS SXEDON OLES OI OMADES STHN KATHGORIA.

PAROLAYTA EPEIDEI NA XEREIS EIMAI POLY ANTIKEIMENIKOS OS ANTHROPOS THA SOY PO OTI DIKAIA EXASE TO PAK APO LAGONHSI KAI KHFISIA KAI VRISKETAI STHN 3H THESH GIATI OI LEPTOMEREIES POLLES FORES EINAI POY KANOYN THN DIAFORA. TO MONO SIGOYRO EINAI OTI DEN EXASE APO YPEROPTISMO KAI ELLEIPSH SEVASMOY STON ANTIPALO.

ASXETA AN TO PAK ANEVEI H OXI KATAGORIA EGO THA TELEIOSO LEGONTAS SOY OTI EINAI H PIO ORGANOMENH OMADA STHN KATHGORIA OPOY OLOI THA HTHELAN NA PAIZANE SE AYTH, AKOMA KAI ESY, ASXETA AN ANEVEI H OXI KAATHGORIA!!!

EYXARISTO GIA THN YPOMONH SOY!!!






bozidar78
QUOTE(Constantine @ Dec 2 2010, 17:59 ) *
]

KAI THA SOU PO KAI MIA MIKRH AKOMA LEPTOMEREIA GIA NA KATALAVEIS THN DIAFORA TOY PAK APO TIS ALLES OMADES...
TO PAK STHN PROSPATHEIA POY KANEI NA ALLAXEI EPIPEDO EXEI THN TIMH NA EXEI STHN TEXNIKH HGESIA ENAN PROPONHTH POY EXEI DOYLEPSEI A) SE A1 ANTRWN(OLYMPIADA PATRAS) KAI GYNAIKWN(ESPERIDES), cool.gif STO EXOTERIKO(AEL KYPROY) KAI KINA C) SE ETHNIKH OMADA PO EPAIXE SE PAGOSMIO PROTATHLIMA(LIVANOS) EXONTAS KATAKTHSEI 2 PROTATHLIMATA 2 KYPELLA KAI EXONTAS SYMMETOXH SE FINAL FOUR EUROCHALLENGE KATAKTONTAS THN 4H THESH.
ELPIZO NA MHN KANEIS THN EROTHSH GIATI EINAI STO PAK AYTOS O PROPONHTHS GIATI EILIKRINA DEN XERO..

Φιλε μου ποιος ειναι ο προπονητης σας?
Constantine
QUOTE(bozidar78 @ Dec 2 2010, 18:25 ) *
Φιλε μου ποιος ειναι ο προπονητης σας?


O GIANNHS RAPTIS.
GIATI ROTAS;
shooy23
Παιδιά ήρεμα.Τελικά τόσο μεγάλη ομάδα είναι το ΠΑΚ και ασχολούμαστε όλοι?Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτοί οι διαπληκτισμοί.Ηρεμήστε και δώστε κανένα προγνωστικό για την αγωνιστική που μας έρχετε.
navalier
QUOTE(katsman4 @ Dec 2 2010, 15:05 ) *
Μείνε με την απορία, αν φαίνεται από εδώ πόσο μπάσκετ ξέρω. Αν το έπαιζα στο στοίχημα λοιπόν θα το έπαιζα νίκη της Κηφισιάς και θα το έπιανα, δεν θα το έπαιζα handicap! Τώρα, άσχετο αυτό που λες για το ματς με την Παλλήνη όπως και επίσης άσχετο το άλλο που λες. Έτσι κι αλλιώς είμασταν κακοί σε εκείνο το ματς αλλά με σωστούς διαιτητές τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Ότι έγραψε, έγραψε όμως και αυτό δεν αλλάζει. Εντάξει λοιπόν, γνώστη του μπάσκετ?

Υ.Γ. Μα από πολύ πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ μακρυά!!!!



Έχω και εγώ τις άκρες μου στο Πόρτο Ράφτη...Και μου είπαν οτι από μπάσκετ δεν ξέρεις και πολύ...


Πορτο Ραφτη-Λαγονησι 2 (δύσκολα)
Πικερμι-Παλληνη 2 (πολυ δύσκολα)
Διονυσος-Κηφησια ΝΟ ΒΕΤ
ΠΑΚ-Κριονερι 1
Μαραθώνας-Γλυκά Νερά 2
LordOfTheCourts
Επιτέλους ανάψανε τα αίματα... είχα βαρεθεί μόνο να διαβάζω προβλέψεις smile.gif ...

QUOTE(dominik @ Dec 1 2010, 01:24 ) *
Στο καμίνι της Παλλήνης smiley.gif 77.gif Παλλήνη-Πορτο Ράφτη=52-48.
Καλύτερη η Παλλήνη,δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα αν εξαιρέσουμε το πρώτο
5λεπτο..
καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες!

Η αλήθεια είναι ότι τα τύμπανα χτυπάγανε ακόμα και σε δικές μας επιθέσεις smile.gif.... super ατμόσφαιρα.... smile.gif
katsman4
Φίλε Constantine, δεν βάζω το μήνυμα σου γιατί ήταν τεράστιο, αλλά έχω να σου απαντήσω τα εξής:

Γίνομαι εμπαθής όταν ο άλλος θέλει να προκαλέσει εντυπώσεις χωρίς να μπορεί να αποδείξει με πραγματικά στοιχεία τα λεγόμενα του. Όλα αυτά που λες για την ομάδα σου, καλά είναι και μπράβο της αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο που τα λες. Και μπράβο που κάνετε αργά προπονήσεις, και μπράβο που έχετε πρόεδρο που τρέχει για σας και μπράβο για το προπονητή σας αλλά και πάλι σου λέω δεν καταλαβαίνω το λόγο που τα λες όλα αυτά!

1) Ανέτρεξε σε όλα τα ποστ μου να δεις ότι δεν έχω αναφέρει πουθενά το χαρακτηρισμό υπεροπτική για την ομάδα σου.

2) Δεν έγραψα καθόλου για διαιτησία στο πρώτο μου post μετά τον αγώνα μας αλλά απάντησα στο αβάσιμο και αναπόδεικτο post του Melchisedek. Και απο εκεί ξεκίνησε το όλο θέμα.

3) Ο τρόπος που παίξατε μαζί μας δεν μου έδειξε ότι έχετε μεγάλη διαφορά από τις υπόλοιπες ομάδες όσον αφορά στο στήσιμο του παιχνιδιού και της δουλειάς που έχει γίνει.

4) Πάλι καλά που στο τόσο καλό επίπεδο που έχει η ομάδα, στη δουλειά που γίνεται, στην προσπάθεια που κάνετε, διαθέτετε στον αντίποδα και άτομα (αλλά είναι μάλλον πολύ μεγάλος χαρακτηρισμός) σαν τον Navalier που χωρίς να γνωρίζουν με ποιον μιλάνε, προσπαθούν να τον μειώσουν και να τον προσβάλουν σαν τους ανεγκέφαλους οπαδίσκους που διαθέτουν οι "μεγάλες ομάδες" της χώρας μας οι οποίοι δεν μπορούν να καταλάβουν και να μιλήσουν.

Navalier, έλα και συ και οι άκρες σου να μου μάθετε εσείς μπάσκετ!
Constantine
QUOTE(katsman4 @ Dec 3 2010, 10:50 ) *
Φίλε Constantine, δεν βάζω το μήνυμα σου γιατί ήταν τεράστιο, αλλά έχω να σου απαντήσω τα εξής:

Γίνομαι εμπαθής όταν ο άλλος θέλει να προκαλέσει εντυπώσεις χωρίς να μπορεί να αποδείξει με πραγματικά στοιχεία τα λεγόμενα του. Όλα αυτά που λες για την ομάδα σου, καλά είναι και μπράβο της αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο που τα λες. Και μπράβο που κάνετε αργά προπονήσεις, και μπράβο που έχετε πρόεδρο που τρέχει για σας και μπράβο για το προπονητή σας αλλά και πάλι σου λέω δεν καταλαβαίνω το λόγο που τα λες όλα αυτά!

1) Ανέτρεξε σε όλα τα ποστ μου να δεις ότι δεν έχω αναφέρει πουθενά το χαρακτηρισμό υπεροπτική για την ομάδα σου.

2) Δεν έγραψα καθόλου για διαιτησία στο πρώτο μου post μετά τον αγώνα μας αλλά απάντησα στο αβάσιμο και αναπόδεικτο post του Melchisedek. Και απο εκεί ξεκίνησε το όλο θέμα.

3) Ο τρόπος που παίξατε μαζί μας δεν μου έδειξε ότι έχετε μεγάλη διαφορά από τις υπόλοιπες ομάδες όσον αφορά στο στήσιμο του παιχνιδιού και της δουλειάς που έχει γίνει.

4) Πάλι καλά που στο τόσο καλό επίπεδο που έχει η ομάδα, στη δουλειά που γίνεται, στην προσπάθεια που κάνετε, διαθέτετε στον αντίποδα και άτομα (αλλά είναι μάλλον πολύ μεγάλος χαρακτηρισμός) σαν τον Navalier που χωρίς να γνωρίζουν με ποιον μιλάνε, προσπαθούν να τον μειώσουν και να τον προσβάλουν σαν τους ανεγκέφαλους οπαδίσκους που διαθέτουν οι "μεγάλες ομάδες" της χώρας μας οι οποίοι δεν μπορούν να καταλάβουν και να μιλήσουν.

Navalier, έλα και συ και οι άκρες σου να μου μάθετε εσείς μπάσκετ!



GEIA SOU KAI PALI,

EPEIDH SOY EIPA KAI PRIN OTI EIMAI PANTA EILIKRINHS SOY LEO OTI EMEIS STO PAK DEN EXOYME KAI DEN XREIAZOMASTE ATOMA GIA NA MAS YPERASPIZONTAI KAI NA EKTHETOUN TIS APOPSEIS MAS. O LOGOS O OPOIOS SOU EGRAPSA TO PROIGOUMENO MOU MINIMA EINAI GIATI MONO ESY, SINEXEIA FAINETAI NA EXEIS KATI ENANTION TOY PAK KAI NA DIMIOURGEIS APOPSEIS OTI TO PAK KERDIZEI TA PAIXNIDIA APO ALLOUS PARAGONTES K OXI APO TIN APODOSI TOU. OPOS KERDISAME ESAS STO TELOS ETSI AKRIVOS XASAME K TA 2 PAIXNIDIA POY XASAME ME LAGONISI K KIFISIA. DEN EIDA OMOS KANENAN APO TIN DIKIA MOU OMADA NA VGAINEI K NA GRAFEI OTI XASAME LOGO DIAITISIAS 'H ALLON PARAGONTON. TELOS, MPOREI NA SOU FAINETAI MIKRI H DIAFORA ME THN OPOIA XASATE H ME THN OPOIA KERDIZOUME EMEIS TA ALLA PAIXNIDIA MAS, ALLA THA EPREPE NA XEREIS EPEIDI PISTEVO OTI GNORIZEIS APO BASKET, OTI POLLES FORES OI MIKRES 'H OI MEGALES DIAFORES SE ENA PAIXNIDI, DEN ANTIKATROPTIZOUN KAI THN PRAGMATIKH AXIA TON OMADON. THA HTHELA APO EDO KAI STO EXIS NA EISAI PIO ANTIKEIMENIKOS OPOS EIMAI ALLOSTE K EGO ME OLES TIS OMADES KAI DN EXO GRAPSEI POTE K TIPOTA ENANTION TOUS.
Aias
Καλημέρα σε όλους!

Πριν δώσω τα προγνωστικά μου να ενημερώσω ότι το παιχνίδι μας με την Κηφισιά αναβλήθηκε λόγω εργασιών στο γήπεδο

της Ροδόπολης. (βάψιμο και γραμμοθέτηση απο την αρχή) Η ΕΣΚΑ θα ορίσει πότε θα παίξουμε. Εύχομαι οι συμπαίκτες μου

που αντιμετωπίζουν τραυματισμούς να είναι έτοιμοι και να παίξουμε πλήρεις.

Τα προγνωστικά μου είναι τα εξής:

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 2 (Το Λαγονήσι θεωρώ ότι έχει προβάδισμα)

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2 (Νομίζω ότι η Παλλήνη άν και δύσκολα θα κερδίσει)

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 1

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2

Υ.Γ. Ευχαριστώ τον shooy23 για τα καλά του λόγια! smiley.gif
katsman4
QUOTE(Constantine @ Dec 3 2010, 12:15 ) *
GEIA SOU KAI PALI,

EPEIDH SOY EIPA KAI PRIN OTI EIMAI PANTA EILIKRINHS SOY LEO OTI EMEIS STO PAK DEN EXOYME KAI DEN XREIAZOMASTE ATOMA GIA NA MAS YPERASPIZONTAI KAI NA EKTHETOUN TIS APOPSEIS MAS. O LOGOS O OPOIOS SOU EGRAPSA TO PROIGOUMENO MOU MINIMA EINAI GIATI MONO ESY, SINEXEIA FAINETAI NA EXEIS KATI ENANTION TOY PAK KAI NA DIMIOURGEIS APOPSEIS OTI TO PAK KERDIZEI TA PAIXNIDIA APO ALLOUS PARAGONTES K OXI APO TIN APODOSI TOU. OPOS KERDISAME ESAS STO TELOS ETSI AKRIVOS XASAME K TA 2 PAIXNIDIA POY XASAME ME LAGONISI K KIFISIA. DEN EIDA OMOS KANENAN APO TIN DIKIA MOU OMADA NA VGAINEI K NA GRAFEI OTI XASAME LOGO DIAITISIAS 'H ALLON PARAGONTON. TELOS, MPOREI NA SOU FAINETAI MIKRI H DIAFORA ME THN OPOIA XASATE H ME THN OPOIA KERDIZOUME EMEIS TA ALLA PAIXNIDIA MAS, ALLA THA EPREPE NA XEREIS EPEIDI PISTEVO OTI GNORIZEIS APO BASKET, OTI POLLES FORES OI MIKRES 'H OI MEGALES DIAFORES SE ENA PAIXNIDI, DEN ANTIKATROPTIZOUN KAI THN PRAGMATIKH AXIA TON OMADON. THA HTHELA APO EDO KAI STO EXIS NA EISAI PIO ANTIKEIMENIKOS OPOS EIMAI ALLOSTE K EGO ME OLES TIS OMADES KAI DN EXO GRAPSEI POTE K TIPOTA ENANTION TOUS.


Άντε πάλι...

Εγώ δεν είπα ότι νικήσατε εξαιτίας της διαιτησίας. Για να το ξεκαθαρίσουμε, απάντησα σε post που προερχόταν από παίκτη ή φίλαθλο σας και το οποίο μόνο διαστρεύλωση της αλήθειας προκαλούσε. Επίσης εφόσον δεν έχετε και δεν χρειάζεστε άτομα να σας υπερασπίζονται πείτε τους ότι όταν λένε κάτι να μπορούν να το τεκμηριώσουν.

Υ.Γ. Γράφοντας με κεφαλαία φαίνεται να φωνάζεις!!!!
jhantzop
QUOTE(Constantine @ Dec 3 2010, 12:15 ) *
GEIA SOU KAI PALI,

EPEIDH SOY EIPA KAI PRIN OTI EIMAI PANTA EILIKRINHS SOY LEO OTI EMEIS STO PAK DEN EXOYME KAI DEN XREIAZOMASTE ATOMA GIA NA MAS YPERASPIZONTAI KAI NA EKTHETOUN TIS APOPSEIS MAS. O LOGOS O OPOIOS SOU EGRAPSA TO PROIGOUMENO MOU MINIMA EINAI GIATI MONO ESY, SINEXEIA FAINETAI NA EXEIS KATI ENANTION TOY PAK KAI NA DIMIOURGEIS APOPSEIS OTI TO PAK KERDIZEI TA PAIXNIDIA APO ALLOUS PARAGONTES K OXI APO TIN APODOSI TOU. OPOS KERDISAME ESAS STO TELOS ETSI AKRIVOS XASAME K TA 2 PAIXNIDIA POY XASAME ME LAGONISI K KIFISIA. DEN EIDA OMOS KANENAN APO TIN DIKIA MOU OMADA NA VGAINEI K NA GRAFEI OTI XASAME LOGO DIAITISIAS 'H ALLON PARAGONTON. TELOS, MPOREI NA SOU FAINETAI MIKRI H DIAFORA ME THN OPOIA XASATE H ME THN OPOIA KERDIZOUME EMEIS TA ALLA PAIXNIDIA MAS, ALLA THA EPREPE NA XEREIS EPEIDI PISTEVO OTI GNORIZEIS APO BASKET, OTI POLLES FORES OI MIKRES 'H OI MEGALES DIAFORES SE ENA PAIXNIDI, DEN ANTIKATROPTIZOUN KAI THN PRAGMATIKH AXIA TON OMADON. THA HTHELA APO EDO KAI STO EXIS NA EISAI PIO ANTIKEIMENIKOS OPOS EIMAI ALLOSTE K EGO ME OLES TIS OMADES KAI DN EXO GRAPSEI POTE K TIPOTA ENANTION TOUS.


Μην ξαναγράψεις κεφαλαία ή/και greeklish.


mirodias
QUOTE(Constantine @ Dec 2 2010, 17:59 ) *
.......
EYXARISTO GIA THN YPOMONH SOY!!!

torture.gif
Ειλικρινά τη δική μου υπομονή την εξάντλησες με τα κεφαλαία και τα greeklish....
Αντίθετα βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις.
Ξεπερνάω τον πονοκέφαλο που μου δημιούργησες και πάμε λοιπόν.

Μην τα χρεώνεις όλα στον κακομοίρη τον katsman4 ! wacko.gif

QUOTE(mirodias @ Nov 25 2010, 01:23 ) *
ΠΑΚ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ 43 - 50 (25 - 26 ημι.)
Κακό παιχνίδι με πολλά λάθη και απο τις δύο ομάδες.
Τραγικά άστοχο το ΠΑΚ εδειχνε να πιστεύει οτι είναι αδύνατο να χάσει.
Πλήρωσε την υπεροψία του.
....


Μάλλον σ΄αυτό αναφέρεσαι.
Αυτό λοιπόν το έγραψα εγώ και διεκδικώ την πατρότητά του !!!
Ειλικρινά παρακολουθώντας το παιχνίδι σαν θεατής εκεί κατέληξα και επιμένω.

Πραγματικά πιστεύω ότι το ΠΑΚ έχει το καλύτερο roster στον όμιλο!
Ψηλούς έχει, κοντούς έχει, μικρούς έχει (τουλάχιστον 1 πολύ καλό) πιθανόν το καλύτερο P/M στην κατηγορία έχει.
Πολλούς έχει (KATHE PROPONHSH 10-12 ATOMA), coach έχει.
Τι έχει το έρμο και ψοφάει?

24.gif

Αν μάλλιστα συνδυάσουμε αυτά που γράφεις

QUOTE(Constantine @ Dec 2 2010, 17:59 ) *
[b]1) TO PAK ARXISE PROETOIMASIA 20 AYGOUSTOU ME DIPLES KAI TRIPLES PROP....
...
99) ....


Τότε θα έπρεπε (αν σεβόντουσαν τον ιδρώτα τους και τον πρόεδρο) να κερδίζουν κάθε παιχνίδι (με κάθε ρούκουνα αντίπαλο που παίζει μόνο μονά στην προπόνηση και δεν γεμίζει ταξί) και μάλιστα με αποστομωτική διαφορά.

Τι φταίει λοιπόν ?
Ίσως η υπεροψία, ίσως όχι.
Προπονητής, παίκτες και πρόεδρος πρέπει να βρούν την απάντηση.

Επαναλαμβάνω ότι το ΠΑΚ έχει μάλλον την καλύτερη ομάδα, ΔΕΝ παίζει όμως ανάλογα.

Την άνοδο την αξίζει (τουλάχιστον) ο πρόεδρος.

Στις μεταγραφές θέλω αυτόν τον πρόεδρο.-

Υ.Γ. Μην δίνεις ιδιαίτερη σημασία σ' αυτά που γράφω. Έτσι κι αλλιώς εγώ μυρωδιάς είμαι.
Καλή συνέχεια.


MBANDA
QUOTE(mirodias @ Dec 3 2010, 21:01 ) *
torture.gif
Μην τα χρεώνεις όλα στον κακομοίρη τον katsman4 ! wacko.gif


Μάλλον σ΄αυτό αναφέρεσαι.
Αυτό λοιπόν το έγραψα εγώ και διεκδικώ την πατρότητά του !!!
Ειλικρινά παρακολουθώντας το παιχνίδι σαν θεατής εκεί κατέληξα και επιμένω.

Πραγματικά πιστεύω ότι το ΠΑΚ έχει το καλύτερο roster στον όμιλο!
Ψηλούς έχει, κοντούς έχει, μικρούς έχει (τουλάχιστον 1 πολύ καλό) πιθανόν το καλύτερο P/M στην κατηγορία έχει.
Πολλούς έχει (KATHE PROPONHSH 10-12 ATOMA), coach έχει.
Τι έχει το έρμο και ψοφάει?

24.gif

Αν μάλλιστα συνδυάσουμε αυτά που γράφεις

Τότε θα έπρεπε (αν σεβόντουσαν τον ιδρώτα τους και τον πρόεδρο) να κερδίζουν κάθε παιχνίδι (με κάθε ρούκουνα αντίπαλο που παίζει μόνο μονά στην προπόνηση και δεν γεμίζει ταξί) και μάλιστα με αποστομωτική διαφορά.

Τι φταίει λοιπόν ?
Ίσως η υπεροψία, ίσως όχι.
Προπονητής, παίκτες και πρόεδρος πρέπει να βρούν την απάντηση.

Επαναλαμβάνω ότι το ΠΑΚ έχει μάλλον την καλύτερη ομάδα, ΔΕΝ παίζει όμως ανάλογα.

Την άνοδο την αξίζει (τουλάχιστον) ο πρόεδρος.

Στις μεταγραφές θέλω αυτόν τον πρόεδρο.-

Υ.Γ. Μην δίνεις ιδιαίτερη σημασία σ' αυτά που γράφω. Έτσι κι αλλιώς εγώ μυρωδιάς είμαι.
Καλή συνέχεια.

Συμφωνώ απολύτως.
έχω όμως μια ερώτηση
Το έρμο τα ...αρνί στην υπογραφή σου, πότε θα τερματίσει από τα εμπόδια rolleyes.gif ?
ή μήπως στον τερματισμό περιμένει ο ...χασάπης , οπότε άστο,
όπως και το ανέκδοτο, με τα άντερα έξω "...πάλι καλά που δεν πάθαμε και τίποτα" smiley.gif
mirodias
QUOTE(MBANDA @ Dec 3 2010, 23:03 ) *
Συμφωνώ απολύτως.
έχω όμως μια ερώτηση
Το έρμο τα ...αρνί στην υπογραφή σου, πότε θα τερματίσει από τα εμπόδια rolleyes.gif ?
ή μήπως στον τερματισμό περιμένει ο ...χασάπης , οπότε άστο,
όπως και το ανέκδοτο, με τα άντερα έξω "...πάλι καλά που δεν πάθαμε και τίποτα" smiley.gif

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΙ.-
Είναι πρόβατο (που πηδάει πάνω απο φράχτη).
Δεν θα σταματήσει ποτέ !
(με βοηθάει να παραμένω μόνιμα κοιμήσης)
και φυσικά πάντα μυρωδιάς....


Υ.Γ.: katsman 4 δεν βλέπω προγνωστικά !!!
Μάλλον δεν σου πάει το χέρι να δώσεις άσσο στο ΠΑΚ.
Παίξτο 2 . Στο στοίχημα θα δίνει τουλάχιστον 12...
smiley.gif
katsman4
QUOTE(mirodias @ Dec 3 2010, 23:44 ) *
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΙ.-
Είναι πρόβατο (που πηδάει πάνω απο φράχτη).
Δεν θα σταματήσει ποτέ !
(με βοηθάει να παραμένω μόνιμα κοιμήσης)
και φυσικά πάντα μυρωδιάς....


Υ.Γ.: katsman 4 δεν βλέπω προγνωστικά !!!
Μάλλον δεν σου πάει το χέρι να δώσεις άσσο στο ΠΑΚ.
Παίξτο 2 . Στο στοίχημα θα δίνει τουλάχιστον 12...
smiley.gif


Σόρυ mirodia, δεν πρόλαβα σήμερα για προγνωστικά, προσπαθούσα να αποδείξω ότι ο ήλιος βγαίνει πάντα από την ανατολή!
Όχι δεν παίζω με κλειστά μάτια ενάντια στο ΠΑΚ, θα το έδινα 1. Τώρα για τα άλλα δεν μπορώ να δώσω γιατί θα πείτε ότι ξέρω αποτελέσματα. Πάντως το ματς Πόρτο Ράφτη- Λαγονήσι ήρθε άσσος στην παράταση και μας συγχωρείτε για όσους στείλαμε κουβά. Καλό παιχνίδι γενικά με συναρπαστικό τέλος. Χάρηκα που είδα παλιούς φίλους Βασίλη και Τάσο από Λαγονήσι.
dominik
πικέρμι-παλλήνη 40-53, με την παλλήνη. απ'ότι μου είπαν.
να αξίζει τη νίκη καθώς ήταν μπροστά σε όλο το ματς!
Constantine
QUOTE(dominik @ Dec 4 2010, 01:59 ) *
πικέρμι-παλλήνη 40-53, με την παλλήνη. απ'ότι μου είπαν.
να αξίζει τη νίκη καθώς ήταν μπροστά σε όλο το ματς!


Αντικειμενικα το φετινο πρωταθλημα ειναι το πιο αμφιροπο των τελευταιων ετων αφου τουλαχιστον 5-6 ομαδες διεκδικουν την ανοδο και απο αγωνιστικη σε αγωνιστικη γινονται εκπληξεις.
ΛΑΓΟΝΗΣΙ, ΧΑΛΑΝΔΡΙ, ΔΙΟΝΥΣΟΣ εχουν απο 2 ηττες ενω ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ, ΠΑΛΛΗΝΗ, ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ απο 3-4 ηττες και ετσι ειναι ολοι στο κολπο.
Σκοπιμως δεν ανεφερα την ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 γιατι ως τωρα δεν εχουν κανει ηττες αλλα ως τωρα εχουν παιξει ολα τα δυσκολα παιχνιδια εντος εδρας και τον Μαραθωνα εκτος που διαλυθηκε.
Σιγουρα ειναι μια καλη και αθλητικη ομαδα με νεαρους παικτες που ομως... το παρασκηνιο την βοηθαει να βρισκεται σε αυτη την θεση. Ναι και στην Δ ΕΣΚΑ υπαρχει παρασκηνιο με πολλους να θελουν να κερδισουν οτι περισσοτερο μπορουν για να βρεθουν οσο πιο ψηλα γινεται στην βαθμολογια και ας ακουγομαι περιεργος και καχυποπτος.
Πληροφορηθηκα οτι το παιχνιδι του ΔΙΟΝΥΣΟΥ με την ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 αναβληθηκε γιατι οι υπευθυνοι της ΚΗΦΙΣΙΑΣ κανανε ενσταση για ακαταληλοτητα του γηπεδου και ετσι η ΕΣΚΑ το ανεβαλε για να γινει εκ νεου γραμμογραφηση και αλλαγες στο γηπεδο!!!
Ολοι συμφωνουμε οτι αυτο το γηπεδο δεν ειναι γηπεδο για να παιζεται μπασκετ!!! Αλλα εχω καποιες ευλογες απορειες!!!Ειναι δικαιη αυτη η αναβολη προς τις υπολοιπες ομαδες που ηδη παιξανε στο γηπεδο αυτο?
Αν η ΕΣΚΑ ηξερε, [b]και σιγουρα ξερει, την ακαταληλοτητα του γηπεδου γιατι δεν εκανε κατι απο την αρχη του πρωταθληματος?
Επρεπε να φτασουμε στην 8η αγωνιστικη για να αναβληθει παιχνιδι στο γηπεδο αυτο?
Δηλαδη δεν καταλαβαινω γιατι καποιες ομαδες υποχρεωθηκανε και παιξανε στο γηπεδο αυτο και χασανε, γιατι να μην ζητησουν και αυτες επαναληψη των παιχνιδιων τους!!!
Η ΚΗΦΙΣΙΑ που επαιξε και περσι στο γηπεδο αυτο δεν το ηξερε τι γηπεδο ειναι? Η μηπως λεω εγω εκανε αυτη την κινηση για να κερδισει χρονο και να παιξει το παιχνιδι αυτο μετα τα χριστουγεννα που θα ειναι πιο ξεκουραστη!!![/b]


[b]ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ, ΟΛΟΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΥΤΟ ΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΗΛ. ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ... ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΠΑΓΚΟΙ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ Η ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ?
[/b]

ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ!!
mirodias
QUOTE(Constantine @ Dec 4 2010, 20:59 ) *
Πληροφορηθηκα οτι το παιχνιδι του ΔΙΟΝΥΣΟΥ με την ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 αναβληθηκε γιατι οι υπευθυνοι της ΚΗΦΙΣΙΑΣ κανανε ενσταση για ακαταληλοτητα του γηπεδου και ετσι η ΕΣΚΑ το ανεβαλε για να γινει εκ νεου γραμμογραφηση και αλλαγες στο γηπεδο!!!


Έλεγξε τις πηγές σου...
Η γραμμογράφηση ήταν προγραμματισμένη από τον Οκτώβρη (από τη Ροδόπολη).
Έγινε πρόχειρα για να ξεκινήσει το πρωτάθλημα.
Έπρεπε το γήπεδο να έχει παραδοθεί Τετάρτη βράδυ αλλά ... (όποιος έχει μπλέξει με συνεργεία καταλαβαίνει).
Ελπίζω να είναι έτοιμο για την επόμενη Παρασκευή που παίζει η Ροδόπολη μέσα...

QUOTE(Constantine @ Dec 4 2010, 20:59 ) *
. Ναι και στην Δ ΕΣΚΑ υπαρχει παρασκηνιο με πολλους να θελουν να κερδισουν οτι περισσοτερο μπορουν για να βρεθουν οσο πιο ψηλα γινεται στην βαθμολογια και ας ακουγομαι περιεργος και καχυποπτος.

Η ομάδα που θα μπορούσε να το κάνει αυτό θα έπρεπε να έχει πολύ δραστήριο πρόεδρο...
Για άλλες ομάδες εμφανίζονται παράπονα (περίεργες διαιτησίες) .
QUOTE(Constantine @ Dec 4 2010, 20:59 ) *
Ολοι συμφωνουμε οτι αυτο το γηπεδο δεν ειναι γηπεδο για να παιζεται μπασκετ!!!

Μάλλον θα προτιμάς το ανοιχτό της Φιλοθέης που παίζατε πέρυσι.
Ίσως το ανοικτό στο Διόνυσο... (από εκεί να δω ποιος θα πέρναγε από Νοέμβρη μέχρι Μάρτη !!!)
Στο γήπεδο αυτό αγωνίζεται ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας χωρίς πρόβλημα. (Ροδόπολη)
Σίγουρα δεν είναι το καλύτερο σκέψου όμως τις εναλλακτικές.
Κλειστό Ροδόπολης με καλοριφέρ ή ανοικτό Διονύσου με 4C
Constantine
QUOTE(mirodias @ Dec 4 2010, 22:21 ) *
Έλεγξε τις πηγές σου...
Η γραμμογράφηση ήταν προγραμματισμένη από τον Οκτώβρη (από τη Ροδόπολη).
Έγινε πρόχειρα για να ξεκινήσει το πρωτάθλημα.
Έπρεπε το γήπεδο να έχει παραδοθεί Τετάρτη βράδυ αλλά ... (όποιος έχει μπλέξει με συνεργεία καταλαβαίνει).
Ελπίζω να είναι έτοιμο για την επόμενη Παρασκευή που παίζει η Ροδόπολη μέσα...


Η ομάδα που θα μπορούσε να το κάνει αυτό θα έπρεπε να έχει πολύ δραστήριο πρόεδρο...
Για άλλες ομάδες εμφανίζονται παράπονα (περίεργες διαιτησίες) .

Μάλλον θα προτιμάς το ανοιχτό της Φιλοθέης που παίζατε πέρυσι.
Ίσως το ανοικτό στο Διόνυσο... (από εκεί να δω ποιος θα πέρναγε από Νοέμβρη μέχρι Μάρτη !!!)
Στο γήπεδο αυτό αγωνίζεται ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας χωρίς πρόβλημα. (Ροδόπολη)
Σίγουρα δεν είναι το καλύτερο σκέψου όμως τις εναλλακτικές.
Κλειστό Ροδόπολης με καλοριφέρ ή ανοικτό Διονύσου με 4C


Ισως εχεις δικιο σε ολα αλλα η ερωτηση μου ειναι δεν ειναι αδικο για αυτους που ειδη παιξανε εκει μεσα καποιοι αλλοι να παιξουνε με αλλες συνθηκες?

Αν ξερεις ποιοιες ειναι οι ομαδες για τις οποιες εχουν περιεργες διαιτησιες γιατι δεν τις λες!!!
mirodias
QUOTE(Constantine @ Dec 4 2010, 23:19 ) *
Ισως εχεις δικιο σε ολα αλλα η ερωτηση μου ειναι δεν ειναι αδικο για αυτους που ειδη παιξανε εκει μεσα καποιοι αλλοι να παιξουνε με αλλες συνθηκες?

Τι αλλαγές φαντάζεσαι ?
Καινούρια μπογιά σε όλο το γήπεδο και γραμμές (να μην φαίνονται τα σβησίματα των παλιών).
QUOTE(Constantine @ Dec 4 2010, 23:19 ) *
Αν ξερεις ποιοιες ειναι οι ομαδες για τις οποιες εχουν περιεργες διαιτησιες γιατι δεν τις λες!!!

Είχα γράψει..
QUOTE
Για άλλες ομάδες εμφανίζονται παράπονα (περίεργες διαιτησίες) .

Σε μετάφραση :
Διάβασε τα προηγούμενα post (όλων).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.