Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βαγγελης Ιωαννου,ο πιο τραγικος speaker(?)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Anaz
QUOTE(baskethood @ Sep 18 2011, 19:27 ) *
Οπως η εξης "Τα Σκοπια μοιαζουν με κραμα Λεικερς,Μαβερικς και Μπουλς της χρυσης εποχης,αλλα με την ανοχη των διαιτητων" smiley.gif smiley.gif
Σαφεστατα εχεις δικιο σε οσα λες,ειδικα για τους λογους που το κανει.
και ποσο δικιο ειχες οτι εχει κι αλλα να δωσει, καθως οταν ποσταρα δεν το'χε πει ακομα αυτο το κορυφαιο.
mephisto22
"Ο Κιριλενκο κοβει απ την εσωτερικη",λες και περιγραφει προσπερασμα του Σουμαχερ!.Ξερω οτι ενας παικτης μπορει να κοβει απ την weak side,απ τη baseline,αλλα οτι κοβει απ την εσωτερικη δεν το ειχα ξανακουσει.Υπαρχει αυτο στην ορολογια του μπασκετ?Αν ξερει καποιος ας με ενημερωσει.
Razorblade Fish
QUOTE(Anaz @ Sep 18 2011, 19:35 ) *
και ποσο δικιο ειχες οτι εχει κι αλλα να δωσει, καθως οταν ποσταρα δεν το'χε πει ακομα αυτο το κορυφαιο.

Και εγω πιστευω οτι ακομα δεν γλιτωσαμε...Καποιο σχολιο θα το κανει και το βραδυ...
pitto
Ο....γιος της γραφικότητας έδωσε ρέστα πάλι απόψε :

1) κατ'αρχάς αποκάλεσε (10 φορές τον κάθε χαρακτηρισμό) τους Ισπανούς, "Ευρωπαική dream-team", "Ισπανική αρμάδα" και το -συνηθισμένο- "Φούριας Ρόχας"

2) Ο Ρούντι από "ελικόπτερο" έγινε τώρα "ασανσέρ" ?????????????

3) ατάκες του στιλ "Με τέτοιο χέρι, χαίρετε" και "ma se la vie που λένε και οι ίδιοι" για τους Γάλλους (συγχωρέστε τα...γαλλικά μου)

4) κορυφαία στιγμή ? 2-3 φάσεις μετά το αντιαθλητικό στο κέντρο του γηπέδου, ο Λα Μόνικα μιλάει με τον Σκαριολο, και ο...φωστήρας μας διαβάζοντας -προφανώς- τα χείλια τους, λεει πως συζητάνε για το αντιαθλητικό !!!!
AZ1980
Εγώ πάντως με Χάτζη γελάω, το φχαριστιέμαι που ναι θεούλης, με τον Ιωάννου απλά μου ρχεται να σπάσω την τηλεόραση... Δεν είναι δυνατόν να πληρώνεται αυτός ο ανίδεος χοντρόκαφρος...


bball.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Sep 18 2011, 19:25 ) *
Σαφως κι εχει ΚΑΠΟΙΑ δικια. Το θεμα ειναι οτι αλλες κι αλλες φορες δεν ασχολουμαστε υποτιθεται με διαιτητες, αλλα τωρα που παιζουν τα Σκοπια μας τα εχει πραγματικα ΖΑΛΙΣΕΙ. Εχει βγαλει ολη την καφριλα του επαναλαμβανοντας ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ το θεμα της διαιτησιας εμπλουτισμενο με μεγαλες υπερβολες!!!



Φτανει μονο να κανω εγω σχολιασμο σε παιχνιδι της Σερβιας. Θα αναπολησεις το Βαγγελα και θα στειλεις email κατα τη διαρκεια του αγωνα ζητωντας να τον επαναφερουν... smiley.gif
Johnaros
Mπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να κάνω και εγώ φόλλοου-ασανσέρ; biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Johnaros @ Sep 19 2011, 17:41 ) *
Mπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να κάνω και εγώ φόλλοου-ασανσέρ; biggrin.gif


Παιρνεις τις σκαλες! tongue.gif
bunnyman7
http://www.youtube.com/watch?v=uyiDa2aTvuo
BULLET_GR
QUOTE (bunnyman7 @ Sep 21 2011, 10:59 ) *

oλα τα λεφτα 21.gif 40.gif .
Δεν μπορώ να καταλάβω, δεν υπάρχη ενας σωστός speaker για το Εθνικό μας spor-Άθλημα.

"Kαι μην ξεχναμε κατα τον ΒΑΓΓΕΛΑ.. με καινουριο ψηφισμα της fiba μερικές ομάδες δεν τις νικάς με <60
πόντους.Αυτές ειναι η ΡΩΣΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ-ΓΑΛΙΑ-ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ. Αν νικησεις με 57-55π.χ το ΡΟΖ φύλο αγωνα πάει στον χαμενο"

[ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑ ΕΒΑΖΕΣ 3ΠΟΝΤΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΣΤΟΥΣ 60Π, ωωω όλο τα ιδια θα λεμε..τα ειπαμε μια φορά]
BULLET_GR
Υ.Γ: Και κάτι άλλο θέλω να συμπληρωσω πάνω στους δημοσιογραφους-σπικερ του ΜΠΑΣΚΕΤ, ξέρω απο κοινό γνωστό ότι τελειωνουν το ΑΕΙ δημοσιαγραφιας Αθηνων πολυ άξια παλικαρια... ένας απο αυτους να ασχοληθει με το μπασκετ και να σπικαρει normal δεν βρισκετε να ξεκουρασει λιγο τον Β.ΙΩΑΝΝΟΥ κ τον ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ, ή υπάρχη και εκει λομπι των παλιων σε βάρος των καινουριων.
Ενα παραδειγμα να πω... ενα απο αυτα τα παιδια 25χρονων σήμερα σε ενα καφε που ειχα βγει να πιω μας εξιστορησε με λιγα λογια κ ευχαριστο τρόπο το 70% περιπου της ιστοριας των ολυμπιακων αγωνων των τελευταιων 20 ετων.Αν μας τα ελεγε αυτα ο ΙΩΑΝΝΟΥ θα περναμε ψυχωτικα φαρμακα
hellenic
Θυμαμε επισης οτι ο Ιωαννου καθε φορα που μιλουσε με τον Κουφο προσπαθουσε να θεσει την ερωτηση του οσο πιο πολυπλοκη,δυσκολη και μακροσκελη μπορουσε.....
Zoys
QUOTE(hellenic @ Sep 28 2011, 17:54 ) *
Θυμαμε επισης οτι ο Ιωαννου καθε φορα που μιλουσε με τον Κουφο προσπαθουσε να θεσει την ερωτηση του οσο πιο πολυπλοκη,δυσκολη και μακροσκελη μπορουσε.....

Η π@π@ρολογία είναι δημοσιογραφική ικανότητα βλέπεις...
SG3ptshooter
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑ


ΔΕΝ


ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ


hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif


(ουσιώδες ποστ)
Manu7
Αυτά περί αυστηρότερων κανονισμών φέτος ισχύουν μιας και το επαναλαμβάνει κάθε 3 και λίγο???
T.W.Is.M.
Για τους κανονισμους δεν ξερω, αλλα το μακρινο ριμπαουντ ακουστηκε καμποσες φορες.
captain charisma
ειπε ο βαγγελας ''η μπιλμπαο υποδεχεται ενα γιγαντα του ευρωπαικου μπασκετ''
morfi
QUOTE(captain charisma @ Oct 21 2011, 23:51 ) *
ειπε ο βαγγελας ''η μπιλμπαο υποδεχεται ενα γιγαντα του ευρωπαικου μπασκετ''

Ψέμματα έλεγε;
morrison
Kacivelic! icon_drunk.gif
T.W.Is.M.
Ετσι εξηγειται γιατι παιζει τοσο χρονο ο Κατσιβελης... smiley.gif
Zoys
Στο Ολυμπιακός-Περιστέρι σχολίαζε για περίπου ένα πεντάλεπτο την αξία του μακρινού ριμπάουντ!

evilmonkey.gif

morrison
teopt13
Το ωραίο ηταν που έφτασε σε σημείο να τον κοροιδεύει και ο Πρίντεζης.Λέει στο τέλος ο Ιωάννου -Ρώτα τον Πρίντεζη πως νιώθει για την επικείμενη μονομαχία του με τον Μπατούμ, μιας και αυτός θα τον μαρκάρει!!Και απαντάει 2 φορές και με ειρωνία ο Πρίντεζης - 4άρι παίζει ο Μπατουμ???
Pierce
QUOTE (morrison @ Nov 14 2011, 02:23 ) *

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...MdEGqddk#t=100s
Zoys
Εξαιρετική η σημερινή του περιγραφή! Μακράν η καλύτερη του! tongue.gif
Nuntius
QUOTE (Zoys @ Nov 26 2011, 21:16 ) *
Εξαιρετική η σημερινή του περιγραφή! Μακράν η καλύτερη του! tongue.gif


Συμφωνώ και εγώ smile.gif
azor
Πραγματικα ειναι ενας απο τους ποιο ασχετους μπασκετικους ρεπορτερ.Πιστευω πως υπαρχουν παρα πολλοι που θα εκαναν καλητερα αυτο που κανει αυτος.Εκτειθεται συνεχως, με το να το προσπαθει να δειξει τι πρεπει να γινει κατα την διαρκεια ενος αγωνα.Και μου αρεσει που μεταδιδει λες και εχει με το κουταλι τα γηπεδα.Θα προτειμουσα αφου βαζουνε δυο στην περιγραφη να βαζανε διπλα απο τον Χατζη η οποιον Χατζη(εκτος απο Ιωαννου βεβαιως βεβαιως....)εναν ανθρωπο που εχει γνωση πανω στο αντικειμενο οπως ηταν ο Λιμνιατης η ο Πολιτης πιο παλια που αξιζε να τους ακους

Στο μονο που θα ηθελα να δω τον Ιωαννου ειναι μια αναλυση ενος αγωνα παρεα με τον Γκωνια
duncan21
Xαμένο παιχνίδι aka "miss match".Ρε Βαγγέλα respect πραγματικά... 77.gif
Manu7
Σήμερα ο Βαγγέλας πρέπει να έφαγε τρελή ξενέρα γιατί όταν ο Ολυμπιακός έκανε επίθεση απέναντι στη ζώνη του Αμαρουσίου δεν έβαζε "μεσαίο" παίχτη για να τη σπάσει οπότε δεν αναφέρθηκε ποτέ σε αυτόν...

Ε ρε Ντούντα βάλε και συ μεσαίο παίχτη να γελάσουμε...tongue.gif
damian
QUOTE (duncan21 @ Jan 21 2012, 22:03 ) *
Xαμένο παιχνίδι aka "miss match".Ρε Βαγγέλα respect πραγματικά... 77.gif


ναι ρε φίλε.........έτσι
επαθα λαστιχο
το μις ματς δεν δικαιολογειται σε καμμια περιπτωση.συμφωνω οτι ειναι εκνευριστικος,αλλα ακομα και οι πλεον ευφραδεις και με γνωση του αντικειμενου,αν κληθουν να περιγραψουν 1,5 ωρα ενα παιχνιδι θα κανουν πολλα λαθη που δεν πιστευαν ποτε οτι θα κανουν.αλλα ρε ιωαννου αγορι μου,απο την στιγμη που εχεις να κανεις με ενα αθλημα που βριθει "ξενικων" ορων,μαθε πρωτα τι σημαινουν.σαρδαμ οκ,υπερβολες οκ,λογοδιαρροια οκ,αλλα κατι τετοια καθονται πολυ ασχημα στο στομαχι
vastravoud
To μισματς κανονικά δεν είναι μια λέξη mismatch=κακό ταίριασμα, αναντιστοιχία;
Nuntius
QUOTE (vastravoud @ Jan 23 2012, 10:53 ) *
To μισματς κανονικά δεν είναι μια λέξη mismatch=κακό ταίριασμα, αναντιστοιχία;


Ναι. Αλλά ζητάς από τον Ιωάννου να το ξέρει αυτό? tongue.gif
Razorblade Fish
Νομιζω το εχει ξαναπει ο θεουλης,μαλλον σε ματς της Εθνικης,οποτε εγω τωρα το πηρα ψυχραιμα...
T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ Jan 21 2012, 22:12 ) *
Σήμερα ο Βαγγέλας πρέπει να έφαγε τρελή ξενέρα γιατί όταν ο Ολυμπιακός έκανε επίθεση απέναντι στη ζώνη του Αμαρουσίου δεν έβαζε "μεσαίο" παίχτη για να τη σπάσει οπότε δεν αναφέρθηκε ποτέ σε αυτόν...

Ε ρε Ντούντα βάλε και συ μεσαίο παίχτη να γελάσουμε...tongue.gif


Γι αυτο δυσκολευτηκε ο Ολυμπιακος τοσο! Δεν εβαλε μεσαιο παιχτη στη ζωνη και εχανε τα μακρινα ριμπαουντ... smiley.gif
SG3ptshooter
Mα ρε σεις, ακριβώς επειδή δεν είναι ταιριαστό το μαρκάρισμα, θα φάμε πολλά καλάθια και η ομάδα θα ηττηθεί -> missed(lost κανονικά αλλά ο Εθνικός Βαγγέλης έχει ορκιστεί να μην ξαναπεί αυτή τη λέξη γιατί δεν του άρεσαν οι δύο τελευταίοι κύκλοι) game(=ματς) -> χαμένο παιχνίδι, χωρίς ελπίδα να κερδηθεί.

Γιατί άλλωστε η σκέψη του είναι πάντα 3 κινήσεις μπροστά.
Magnus92
Ρε Βαγγελα, ποσοι Σπανουληδες παιζουν στον Ολυμπιακο πια; unsure.gif
aegeansheed
"Στου δρόμου τα μισά..." Τί λες ρε βαγγέλη ποιητάκο!

Ζούμε για να ακούσουμε από τα υγρά-από τον ιδρώτα του Μπουρούση-χείλη σου ένα Περιμένοντας τους Βάρβαρους...
damian
Μακρινό ριμπάουντ και χαμένο παιχνίδι ftw

Το χαμένο παιχνίδι το άρχισε απ'το Μαρούσι, μάλλον του άρεσε και θα το ακούμε συχνά πλέον
berry
οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ συμπαθω τον λημνιατη (ποy τον συμπαθουσα παντα ενιγουει πεντγουει). νομιζω εχει μεγαλη σχεση και το οτι διπλα του υπαρχει ο μεγαλος βαγγελας τεκιλα ιτ μεικς γιου χαπι

Zoys
Τον Λημνιάτη τον είδα λίγο τρακαρισμένο σήμερα, μπέρδεψε μάλιστα δύο-τρεις φορές τον Άντιτς με τον Άντριτς. Κατά τα άλλα ευτυχώς που επέστρεψε στις μεταδόσεις της ΕΡΤ γιατί δεν αντέχεται ο Ιωάννου...
baskethood
Μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς λέει και εννοεί με το "χαμένο παιχνίδι" γιατί δεν τον έχω ακούσει.
Manu7
QUOTE(baskethood @ Jan 26 2012, 22:59 ) *
Μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς λέει και εννοεί με το "χαμένο παιχνίδι" γιατί δεν τον έχω ακούσει.

missmatch φίλε...

Ναι ναι...Αυτό που σκέφτεσαι...
baskethood
QUOTE (Manu7 @ Jan 26 2012, 23:08 ) *
missmatch φίλε...

Ναι ναι...Αυτό που σκέφτεσαι...

Κάτσε ρε συ, βρίσκεται ο Σπανούλης με τον Batiste κάτω από το καλάθι και ο Ιωάννου λέει " Ο Batiste έχει χαμένο παιχνίδι με τον Kill Bill" ; smiley.gif
Manu7
QUOTE(baskethood @ Jan 26 2012, 23:10 ) *
Κάτσε ρε συ, βρίσκεται ο Σπανούλης με τον Batiste κάτω από το καλάθι και ο Ιωάννου λέει " Ο Batiste έχει χαμένο παιχνίδι με τον Kill Bill" ; smiley.gif

Σωστά μιλάς wink.gif.
berry
QUOTE(Manu7 @ Jan 26 2012, 23:44 ) *
Σωστά μιλάς wink.gif.


μην του τα λες ετσι αποτομα ρε

αυτη την στιγμη η εχει βγαλει 10 καρουμπαλα απο το χεντμπαγκιν στον τοιχο ή ξερναει στο μπανιο τις φακες

αυτα τα πραγματα θελουν τακτ
duncan21
http://www.youtube.com/watch?v=ftNL9c16m04#t=12s

"Φοβερό καλάθι από τον Σλούκα(ς)" icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
rchos
η αγωνιωδης προσπαθεια του φιλτατου βαγγελη να αποφασισει αν στην προτελευταια επιθεση της γαλατα ο ολυμπιακος επρεπε να κανει φαουλ η οχι ηταν πραγματικα επικη στιγμη.


ο καημενος ο λιμνιατης διπλα του προσπαθουσε να ψελισει οτι ο ολυμπιακος δεν πρεπει καν να σκεφτεται το φαουλ αλλα τιποτα.ο drama queen βαγγελης ηθελε με το ζορι να μας πεισει οτι ο ντουντα εχει μια φοβερη αποφαση να παρει και οτι κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα γινει τελικα...
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Jan 27 2012, 10:15 ) *
η αγωνιωδης προσπαθεια του φιλτατου βαγγελη να αποφασισει αν στην προτελευταια επιθεση της γαλατα ο ολυμπιακος επρεπε να κανει φαουλ η οχι ηταν πραγματικα επικη στιγμη.


ο καημενος ο λιμνιατης διπλα του προσπαθουσε να ψελισει οτι ο ολυμπιακος δεν πρεπει καν να σκεφτεται το φαουλ αλλα τιποτα.ο drama queen βαγγελης ηθελε με το ζορι να μας πεισει οτι ο ντουντα εχει μια φοβερη αποφαση να παρει και οτι κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα γινει τελικα...


Εχω ξαναποσταρει το βιντεο, αλλα η πρωτη περιπτωση τετοιου διλημματος(στο κεφαλι του Βαγγελα) ηταν αυτη:
Manu7
Το θέμα είναι ότι ο Βαγγέλας έχει καταντήσει αηδία πλέον και ενώ έχεις εσύ τον νταλκά σου με το ματς πετάγεται και αυτός και σε κάνει χειρότερα με αυτά που λέει.Πραγματικά έχω τσατιστεί με σπίκερς αλλά ο Ιωάννου μπορεί να με γυρίσει τα μυαλά.

Σε αντίθεση φυσικά με τον Χατζημέγιστο που την κοτσάνα του την λέει με τόσο ιδιαίτερο τρόπο που σε διασκεδάζει και σε ηρεμεί κατά τη διάρκεια του ματς.

Εχτές π.χ. έχω χαζέψει τόσο πολύ που κάποιος Οζερ τα παστελώνει ασάλιωτα, και τσουπ πετάγεται ο Βαγγέλας όντας σε delirium να αναλύει το "χαμένο παιχνίδι" και άλλες ομορφιές που είναι σημαντικές στο σύγχρονο μπάσκετ..

Και σκέφτεσαι αμεσως ότι ρε φίλε αυτόν τον άνθρωπο τον πληρώνει το κράτος και τότε θες να αυτοκτονήσεις. kill.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.