Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βαγγελης Ιωαννου,ο πιο τραγικος speaker(?)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
gmalamos
Εγω το βλεπω στη νοβα. smiley.gif
Igor
QUOTE(gmalamos @ May 27 2011, 00:56 ) *
Εγω το βλεπω στη νοβα. smiley.gif


Αφου το ματς ειναι στη ΝΕΤ smiley.gif
Anaz
QUOTE
τι βύσμα έχουν κάποιοι άνθρωποι και πόσο αναξιοκρατία υπάρχει κάποιες φορές ήθελα να ξερα.
Ειναι τρομερο ρε παιδι μου.. Ιδιαιτερα οταν εκτειθεται και πανελληνιως!!!
ΕΝΑΝ αξιολογο ανθρωπο ειχαν στην κρατικη, τον Λιμνιατη, κι εξαφανιστηκε!!
Δεν υπαρχει σωτηρια!
Leon_cp3
QUOTE(Anaz @ May 27 2011, 02:09 ) *
Ειναι τρομερο ρε παιδι μου.. Ιδιαιτερα οταν εκτειθεται και πανελληνιως!!!
ΕΝΑΝ αξιολογο ανθρωπο ειχαν στην κρατικη, τον Λιμνιατη, κι εξαφανιστηκε!!
Δεν υπαρχει σωτηρια!


Ελπίζω να εξαφανίστηκε σκοπίμως από την πλευρά του,γιατί δε του άξιζαν αυτά που άκουγε.
rchos
εξαφανιστηκε γιατι πλεον στην ερτ εμειναν μονο οι μονιμοι.
συμβασιουχοι σχολιαστες και λοιπα κατα 90% αποχωρησαν.
νομιζω και ο περπεριδης κατι αντιστοιχο ηταν.
οποτε μην ελπιζετε.
οι ιδιοι θα μεινουν αφου δυσκολα θα προσληφθουν πλεον αλλοι μονιμοι.

η κορυφαια μαγεια της ερτ στο θεμα αυτο εχει γινει το καλοκαιρι οπου σταματησαν οι συμβασεις ορισμενου χρονου.
στην διοργανωση στιβου που εγινε το καλοκαιρι ο περπεριδης νομιζω παρουσιαζε την καθημερινη βραδυνη εκπομπη με την περιληψη της ημερας.
η συμβαση του τελειωνε μεσα στους αγωνες ομως και νομιζω οτι τις τελευταιες μερες την τελιωσε αλλος την εκπομπη...
Air Kef
Mπορώ να σκεφτώ 50 μέλη του φόρουμ που θα έιναι καλύτεροι από Ιωάννου σε εναν σχολιασμό, ας τους ρωτούσαν όλους, ΕΝΑΣ θα δεχόταν και ΤΖΑΜΠΑ μάλιστα.
PanosIlio
Καλά, το Σάββατο που θα δείτε τελικό CL με τον τιτανομεγιστοτεράστιο Κυριάκο Θεοφιλόπουλο θα καταλάβετε την αξία του Βαγγέλη του Ιωάννου... 42.gif 56.gif hammer.gif kill.gif sad-smiley-009.gif shot.gif ugly_tocktock.gif torture.gif ph34r.gif
sacarame
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς,αλλά εγώ κάνω υπεράνθρωπες προσπάθειες να τον φέρω στην εκπομπή να μας μάθει λίγο μπάσκετ shot.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

QUOTE
Κυριάκο Θεοφιλόπουλο



Αλέκος ρε... blech.gif
PanosIlio
Α ναι ρε Αλέκος, πως μου έκατσε το Κυριάκος? LOL
jovan
Πόσοι πιστεύουν οτι ο Καλαφατάκης δεν είδε τον 2 τελικό??dry.gif
Ginobili
QUOTE(Air Kef @ May 26 2011, 22:12 ) *
Ας στείλουν τον Περπερίδη ρε #$%^&* στο επόμενο ματς, μια χαρά παλικάρι, τι βύσμα έχουν κάποιοι άνθρωποι και πόσο αναξιοκρατία υπάρχει κάποιες φορές ήθελα να ξερα.

Άσε μας ρε Air....με τον Περπερίδη,είχα πάρει τηλ στην Ερα ένα βράδυ,πέρσι το καλοκαίρι,και μου λεγε ότι ο Μπόγρης(που τον ήξερε και προσωπικά καλά από τον Ηλυσιακό...) είναι ταλεντάρα..και έχει και καλό σου έξω από τα 6.25(τότε)....
Έμεινα μα^*ας....του πα πες μου για βόλλει καλύτερα...
bdavis
Όταν τραβήχτηκε η στεφάνη χτες, τί ακριβώς εννοούσε με το ότι η μπάλα είναι μέσα στον κύλινδρο και δεν επηρεάζει την φάση???
pitto
QUOTE(bdavis @ Jun 2 2011, 21:24 ) *
Όταν τραβήχτηκε η στεφάνη χτες, τί ακριβώς εννοούσε με το ότι η μπάλα είναι μέσα στον κύλινδρο και δεν επηρεάζει την φάση???



απλά απέδειξε για μια ακόμα φορά πόσο μακρία είναι από το αγαπημένο μας άθλημα : δεν κατάλαβε πως επιθετικός παίχτης τράβηξε το στεφάνι και όχι αμυντικός.....
Boom-Shakalaka
Πλαγιος αιφνιδιασμος του ζηση
Leon_cp3
ΑΧΑΧΑΧΑ κλαίω. Στα 7' για τη λήξη της β',βάζει καλάθι ο Χαφ την ώρα που του κάνει φάουλ ο Παπανικολάου,με το ένα πόδι του να πατάει ένα μέτρο μέσα απ'τη γραμμή των 6.75,δείχνουν και 1-2 ριπλέι και ο Ιωάννου να φωνάζει "Τρίποντο και φάουλ!" και ύστερα όταν μπήκε και η βολή "και τώρα 4ποντο!",έψαχνα να δω μήπως τυφλώθηκα, ε,μετά το πέρας κανενός λεπτού με αυτή την περιπέτεια είδε το σκορ και το κατανόησε λογικά ότι απ'τα 6 μέτρα μετράει για δίποντο...
Zoys
Ευτυχώς τα δύο πρώτα ματς της Εθνικής τα είδα από καφετέρια χωρίς ήχο, αλλά ακόυγοντας μουσική. tongue.gif
aegeansheed
Ακούω έναν Ιωάννου να φωνάζει από το σαλόνι μου. Το ματς πρέπει να αρχίζει όπου να'ναι ...
T.W.Is.M.
O Κωστας Κουφος κουφαινει το γηπεδο!!! smiley.gif
Magnus92
Ναιιιιι !!!!!!! "Κρυο αιμα και χερι αλφαδι" !!!!!!!!!!!!!



Κλαιωωωωωωω 77.gif
Myria
icon_drunk.gif O Κουφος κουφαινει τους Κροατες,κουφαινει το γηπεδο torture.gif

Γιατι γκαριζει?Μα τω θεω δηλαδη...
baskethood
QUOTE (Myria @ Sep 5 2011, 19:59 ) *
icon_drunk.gif O Κουφος κουφαινει τους Κροατες,κουφαινει το γηπεδο torture.gif

Γιατι γκαριζει?Μα τω θεω δηλαδη...

Διαβαζεις και σε ενοχλει?
Χαμηλωσε τη τηλεοραση παιδι μου. biggrin.gif
aegeansheed
"Όχι τώρα και όχι απ' αυτόν" (για το τρίποντο του Μπάρατς) ...σ.σ. Δε σε χάλασε Βαγγελάκο...

"Ολοκληρωμένος παίκτης ο Μπράμος" (έλα μ**** στον τόπο σου! Το λέει συχνά-πυκνά)

"Ένα καλό φάουλ" (για το ηλίθιο φάουλ του Ζήση στον Πόποβιτς που τον έστειλε στις βολές για δύο ακούραστους πόντους, όταν χρειαζόμασταν καθαρή άμυνα χωρίς φάουλ)

"Νομίζω δεν έπρεπε να μετρήσει, αλλά δεν είμαι και σίγουρος" (Το κανονικό διώξιμο πάνω από το στεφάνι Κροάτη, για την προσπάθεια του Μπουρούση που τελικά μέτρησε σαν δίποντο). ΝΑΙ... ξέχασες το "ΔΕΝ ΞΕΡΩ/ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ"...αλλά μπορεί και να μην ξέρω. Τώρα τί να σας πω, δεν απαντώ. tongue.gif
Johnaros
15 λεπτά πριν τη λήξη με τη διαφορά στους 10.
"Δεν έχουν άλλη επιλογή πλέον οι Κροάτες, θα σουτάρουν δύσκολα, τραβηγμένα τρίποντα"
LFO
Βαγγελη Ιωάννου κανεις τον Χατζηγεωργιου να μοιαζει Διακογιαννης....
Air Kef
Είναι ο ορισμός του "θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω" ο Βαγγέλης.

Τα λινκ με ξένους σχολιαστές, από που και να ειναι αυτοί, είναι κλάσσεις ανώτερα τελικά.
Zoys
Εμπεδώσαμε επίσης ότι η ήττα από τα Σκόπια μας πληγώνει... wink.gif

Χάτζη που είσαι;;;
Myria
QUOTE(baskethood @ Sep 5 2011, 20:05 ) *
Διαβαζεις και σε ενοχλει?
Χαμηλωσε τη τηλεοραση παιδι μου. biggrin.gif


Ενα ριγος με διαπερασε!!!Δεν θελω καν να φανταστω πως ειναι να κανεις αυτα τα δυο πραγματα παραλληλα...Να ακους Ιωαννου κ να διαβαζεις για τις θεωριες της ποινης...Θα ακολουθησει αυτο-απαγχονισμος kill.gif
kolimvitis
Ζητω η ελληνικη δημοσιογραφια των κρατικων μεσων ενημερωσης ,οπως αυτη του φιλο-Βασιλακοπουλικου...Β.Ι...
Ginobili
"Η ανακούφιση των Γάλλων δημιουργεί ΜΠΟΦΟΡ στην Βίλνιους αρένα"....Μα τι ΜΑ..... λέει αυτός ο άνθρωπος...έτσι του έρχονται ή τα έχει προετοιμάσει?
Zoys
QUOTE(Ginobili @ Sep 7 2011, 19:49 ) *
"Η ανακούφιση των Γάλλων δημιουργεί ΜΠΟΦΟΡ στην Βίλνιους αρένα"....Μα τι ΜΑ..... λέει αυτός ο άνθρωπος...έτσι του έρχονται ή τα έχει προετοιμάσει?

Πρέπει να την είχε έτοιμη καιρό την ατάκα και περίμενε την κατάλληλη στιγμή φαίνεται... tongue.gif
Manu7
O Evangel είναι εμφανές ότι διαβάζει basketforum και προφανώς ζηλεύει για το τόπικ του Χατζημέγιστου και κάνει ό,τι μπορεί για να φθάσε τον προηγούμενο σε δόξα.

Συγκεκριμένα ο most dangerous speaker (ΜDS) όλων των εποχών στην Ελλάδα εισάγει συνεχώς νέα πράγματα-όρους-ατάκες στο σύγχρονο μπάσκετ.

Ο εφευρέτης του "το μακρινο ριμπάουντ...το πιο σημαντικό στοιχείο στο σύγχρονο μπάσκετ" δεν σταματάει εδώ!

Αντιθέτως, με σθένος υπερασπίζεται τα παρακάτω αποφθέγματα:

"τον μεσαίο παίχτη στη ζώνη"
"ξετυλίγονται σαν σερπαντίνα στον αιφνιδιασμό"
"Πιετρους και όχι Πιετρίς."
"οι Γάλλοι δεν κωλώνουν"
"με 60 πόντους δεν κερδίζεις ματς"
"1,37 και το ματς στους 7 πόντους, θεωρείται τελειωμένο"

και άλλα πολλά που δυστυχώς δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή και παρακαλώ τους συμφορουμίτες να συμπληρώσουν!

Σε κάθε περίπτωση, δεν θα γίνεις Χατζημέγιστος ποτέ, ρε χοντρέ, ρε χοντρέ! smiley.gif
Zoys
QUOTE(Manu7 @ Sep 10 2011, 03:02 ) *
"1,37 και το ματς στους 7 πόντους, θεωρείται τελειωμένο"

Ναι! Κι επέμενε μάλιστα. Εγώ ήθελα να κάνουν την ανατροπή οι Λιθουανοί να δω τη θα έλεγε...
Razorblade Fish
Γιατι ειναι ετσι πεσμενος σημερα ο Βαγγελης;;;
sacarame
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 10 2011, 18:16 ) *
Γιατι ειναι ετσι πεσμενος σημερα ο Βαγγελης;;;


νομίζω ότι απλά κρατάει την φωνή του για να τα δώσει όλα το βράδυ στο ντουέτο με τον χάτζη...

Πάντως πρόλαβε να γκρινιάξει για τους Σκοπιανούς ότι πάνε συνέχεια και κάθονται πίσω από την μπασκέτα της αντίπαλης ομάδας...........όρθιοι.Ε τους αλήτες... tongue.gif
Razorblade Fish
QUOTE(sacarame @ Sep 10 2011, 18:28 ) *
νομίζω ότι απλά κρατάει την φωνή του για να τα δώσει όλα το βράδυ στο ντουέτο με τον χάτζη...

Πάντως πρόλαβε να γκρινιάξει για τους Σκοπιανούς ότι πάνε συνέχεια και κάθονται πίσω από την μπασκέτα της αντίπαλης ομάδας...........όρθιοι.Ε τους αλήτες... tongue.gif

Υπονοεις οτι υπαρχει εσωτερικος ανταγωνισμος και ο Βαγγελης προσπαθει να επικρατησει του Χατζη σε αυτο το ''ντουετο'';Δεν θελω να πιστευω οτι υπαρχουν τετοια φαινομενα σε δυο τοσο φτασμενους και αρτιους επαγγελματιες...Παντως σημερα ειναι πιο κουραστικος ακομα και απο οταν τσιριζει!Λες και περιγραφει επιταφιο...
Manu7
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 10 2011, 18:33 ) *
Υπονοεις οτι υπαρχει εσωτερικος ανταγωνισμος και ο Βαγγελης προσπαθει να επικρατησει του Χατζη σε αυτο το ''ντουετο'';Δεν θελω να πιστευω οτι υπαρχουν τετοια φαινομενα σε δυο τοσο φτασμενους και αρτιους επαγγελματιες...Παντως σημερα ειναι πιο κουραστικος ακομα και απο οταν τσιριζει!Λες και περιγραφει επιταφιο...

Απλά ξενερώνει που περιγράφει τα Σκόπια...Συνήθισε Ελλάδα και τις ματσάρες του άλλου ομίλου και δεν καταδέχεται πλέον τέτοια ματς...

Θέλει "AWESOME BABE!AWESOME!".. icon_drunk.gif
morrison
Απεναντι σε αμυνα ζωνης φυσικα...Οτι να'ναι... icon_drunk.gif
baskethood
QUOTE (morrison @ Sep 16 2011, 03:20 ) *
Απεναντι σε αμυνα ζωνης φυσικα...Οτι να'ναι... icon_drunk.gif

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Μου εκανε και μενα μεγαλη εντυπωση οταν το ακουσα,ειπα"δε μπορει,για να το λεει θα εγινε". biggrin.gif
Manu7
Καλά το παρακάτω που έχει ποσταριστεί πριν κάποιες μέρες δεν το έδωσε κανείς σημασία???
Έπος!! smiley.gif

Μεσαίε παίχτη πάρτους παραμάζωμα λέμε!!! shot.gif shot.gif shot.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Sep 16 2011, 03:20 ) *
Απεναντι σε αμυνα ζωνης φυσικα...Οτι να'ναι... icon_drunk.gif






(με την ευκαιρια...εννοειται οτι θα ειμαι ετοιμος για την Κυριακη... wink.gif )
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 16 2011, 20:03 ) *
(με την ευκαιρια...εννοειται οτι θα ειμαι ετοιμος για την Κυριακη... wink.gif )


εγω εχω χασει επεισοδια γενικοτερα αλλα θα το παλεψω... tongue.gif
Badass
"Tο μπάσκετ είναι αντρικό άθλημα. Δε χρειάζεται να έχεις βγάλει το πανεπιστήμιο. Δε χρειάζεται να δυσκολεύουμε τη ζωή μας."

wav.gif
Razorblade Fish
Πειτε μου οτι δεν ''δασκαλεψε'' τον Κουφο να πει ''Ζητω η Ελλας'' πριν του παρει συνεντευξη...Ηταν ανοικτο το μικροφωνο και ετσι νομιζω πως ακουσα...
Flash
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 17 2011, 20:56 ) *
Πειτε μου οτι δεν ''δασκαλεψε'' τον Κουφο να πει ''Ζητω η Ελλας'' πριν του παρει συνεντευξη...Ηταν ανοικτο το μικροφωνο και ετσι νομιζω πως ακουσα...


Βασικά είναι κάτι που αρκετοί Έλληνες του εξωτερικού (παλαιάς κοπής) χρησιμοποιούν ως αποφώνηση μιας συζήτησης μιλώντας με γηγενείς Έλληνες (κάτι σαν επιβεβαίωση του πατριωτισμού τους).

http://www.sport24.gr/Basket/Eurobasket/ko...as.1373909.html
Razorblade Fish
QUOTE(Flash @ Sep 17 2011, 23:50 ) *
Βασικά είναι κάτι που αρκετοί Έλληνες του εξωτερικού (παλαιάς κοπής) χρησιμοποιούν ως αποφώνηση μιας συζήτησης μιλώντας με γηγενείς Έλληνες (κάτι σαν επιβεβαίωση του πατριωτισμού τους).

http://www.sport24.gr/Basket/Eurobasket/ko...as.1373909.html

Δεν διαφωνω,απλα εχω την εντυπωση οτι του ειπε ο Ιωαννου να το πει(πριν του παρει τη συνεντευξη,εκτος αερα...).Εμετικη και παλι η μεταδοση του αποψε,δεν ηξερα οτι μπορω να τον αντιπαθησω και αλλο...
Anaz
Ξεπερασε καθε οριο γραφικοτητας με την διαιτησια στα ματς των Σκοπιων.
Δεν μπορω ρε γαμωτο να το χωνεψω με τιποτα οτι (ΚΑΙ) αυτον τον τυπο τον πληρωνει αδρα το ελληνικο δημοσιο, ενω εκτειθεται με καθε τροπο..
baskethood
QUOTE (Anaz @ Sep 18 2011, 18:57 ) *
Ξεπερασε καθε οριο γραφικοτητας με την διαιτησια στα ματς των Σκοπιων.
Δεν μπορω ρε γαμωτο να το χωνεψω με τιποτα οτι (ΚΑΙ) αυτον τον τυπο τον πληρωνει αδρα το ελληνικο δημοσιο, ενω εκτειθεται με καθε τροπο..

Μπα,εγω νομιζω οτι δεν τα εχει ξεπερασει ακομα.Εχει πολλα να δωσει.
Για την αμυνα εχει καποια δικια,αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως οπως τα παρουσιαζει.
Anaz
QUOTE(baskethood @ Sep 18 2011, 19:06 ) *
Μπα,εγω νομιζω οτι δεν τα εχει ξεπερασει ακομα.Εχει πολλα να δωσει.
Για την αμυνα εχει καποια δικια,αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως οπως τα παρουσιαζει.
Σαφως κι εχει ΚΑΠΟΙΑ δικια. Το θεμα ειναι οτι αλλες κι αλλες φορες δεν ασχολουμαστε υποτιθεται με διαιτητες, αλλα τωρα που παιζουν τα Σκοπια μας τα εχει πραγματικα ΖΑΛΙΣΕΙ. Εχει βγαλει ολη την καφριλα του επαναλαμβανοντας ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ το θεμα της διαιτησιας εμπλουτισμενο με μεγαλες υπερβολες!!!
Razorblade Fish
Φτανει ρε Βαγγελα,ΦΤΑΝΕΙ!!!
baskethood
QUOTE (Anaz @ Sep 18 2011, 19:25 ) *
Σαφως κι εχει ΚΑΠΟΙΑ δικια. Το θεμα ειναι οτι αλλες κι αλλες φορες δεν ασχολουμαστε υποτιθεται με διαιτητες, αλλα τωρα που παιζουν τα Σκοπια μας τα εχει πραγματικα ΖΑΛΙΣΕΙ. Εχει βγαλει ολη την καφριλα του επαναλαμβανοντας ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ το θεμα της διαιτησιας εμπλουτισμενο με μεγαλες υπερβολες!!!

Οπως η εξης "Τα Σκοπια μοιαζουν με κραμα Λεικερς,Μαβερικς και Μπουλς της χρυσης εποχης,αλλα με την ανοχη των διαιτητων" smiley.gif smiley.gif
Σαφεστατα εχεις δικιο σε οσα λες,ειδικα για τους λογους που το κανει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.