Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βαγγελης Ιωαννου,ο πιο τραγικος speaker(?)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
SG3ptshooter
Στα δευτερόλεπτα είπε "μακρινό rebound" και βέβαια θα έλεγε και λάθος τον "Mεϊρή" biggrin.gif
ΚΕEP WALKING!
aegeansheed
Ψοφάει να περάσει μπροστά ο ολυ για να μπορέσει να ξανακαλέσει το "27-12". Θα ήθελε να είχε προηγηθεί και με περισσότερους πόντους για να πει για περισσότερα "καρδιά του Πρωταθλητή" staff.

Μεϊρή και από ρεπόρτερ-αραβόφωνο, το επιβεβαίωσε ουσιαστικά.
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Apr 15 2014, 22:32 ) *
Μεϊρή και από ρεπόρτερ-αραβόφωνο, το επιβεβαίωσε ουσιαστικά.

http://www.acb.com/redaccion.php?id=98050 tongue.gif
aegeansheed
Chapu και Χένσμπροου απλησίαστα.
Ζόραν κόβω για φωνακλά στα ματς.
Ο Granger γιατί μιλάει με ισπανική προφορά?

Πούμπρουλα
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Apr 16 2014, 20:10 ) *
Ο Granger γιατί μιλάει με ισπανική προφορά?

Ο πατέρας του ήταν Αμερικάνος κι έπαιζε μπάσκετ στην Ουρουγουάη, ο Granger όχι μόνο γεννήθηκε εκεί αλλά έμαθε μπάσκετ στα στενά του Montevideo μέχρι να φύγει για τις ακαδημίες της Εstudiantes πριν 6-7 χρόνια. Ηγείται και της Εθνικής ομάδας της μπασκετομάνας Ουρουγουάης, ποιος Batista τώρα...
aionio talento
Εκτος απο το κραξιμο που του ριχνουμε (και λιγα λεμε . .) Πρεπει καποια στιγμη να χρησιμοποιηθει το δικαιωμα του να

ΜΗΝ τον ακουμε - βλεπουμε και αυτον και τους ΄΄ομοιους΄΄ του ΧΑΤΖΗ π . . .ας κλπ κλπ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

πρεπει να ψαχτουμε ! Εχθες μπηκα σε site οποιο ειχε 6 διαφορερικα links για το ματς (ξενη περιγραφη) δεν κολλησε

ουτε μια φορα και το ειδα απο το lap top ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ !!!! Απο το να λεμε λεμε ολη την ωρα ας αγνοησουμε τον

καθε Φιλιπουση χατζηγεωργιου Ιωαννου και παει λεγοντας που δεν εχουν παιξει μπασκετ ουτε σε μπασκετα στο. .

ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥΣ !!!!! και ξαφνικα ''παρουσιαζονται'' ειδημονες σε κατι που δεν γνωριζουν ουτε τα στοιχειωδη βασικα . .

Υ.Γ. Δεν λεω για αυτους της Nova (καρυδα παπαδογιαννη) οχι επειδη ειναι τελειοι αλλα γιατι ειναι συνεπεις μπασκετικοι

δημοσιογραφοι 3 δεκαετιες τουλαχιστον και ''εφημεριδακηδες'' και απο Τριποντο'' παλιο και απειρες μεταδοσεις και σχολιο

σε ματς !
yorgos
QUOTE
ας αγνοησουμε τον

καθε Φιλιπουση χατζηγεωργιου Ιωαννου


Τι λες τώρα, το μπάσκετ είναι το ζην ό Χάτζη ο Τζέικ και ο μπούλης είναι το ευ ζην. Ειλικρινά από το να κόψω τις αρλούμπες τους προτιμών να κόψω τη Νουτέλα, το playstation ή τις μουλάτες. Μερικοί που ζείτε στην Ελλάδα και τους παίρνετε ως δεδομένους δεν εκτιμάτε τι έχετε...
aegeansheed
QUOTE(aionio talento @ Apr 19 2014, 20:01 ) *


Αν θέλεις γράφε σε παρακαλώ χωρίς τεράστια κενά στις γραμμές και όχι με έντονη γραμματοσειρά.
benchwarmer
Νομίζω ότι η μετάφραση του mis-match ("μη-ταίριασμα" δηλαδή) ως "χαμένο παιχνίδι" (miss match δηλαδή, ή ότι άλλο έχει στο μυαλό του) είναι ό,τι τραγικότερο έχει ειπωθεί ποτέ σε μετάδοση αγώνα μπάσκετ.
aegeansheed
Μεηρί και παραμύθι με Βασίλισσα της Ευρώπης Σταχτοπούτα και Βασιλιά της Ευρώπης τα σπάει σήμερα
KingCrimson
Aυτος ο ψωνισμενος ο στοκος μαζι με τον αλλο το Χάτζι βρωμιζουν εδω και πολλα χρονια τις μπασκετικες μεταδοσεις..
σε καποια φαση ειπε: H Real αποψε θέλει να αποκλεισει απο το final4 τον Ολυμπιακο..
Air Kef
QUOTE(KingCrimson @ Apr 25 2014, 23:37 ) *
H Real αποψε θέλει να αποκλεισει απο το final4 τον Ολυμπιακο..



Ναι. Και;
boumtze-boumtze
"O τελικος των προημητελικων" πρεπει να το΄πε τουλαχιστον 20 φορες σημερα....
KingCrimson
QUOTE(Air Kef @ Apr 25 2014, 23:40 ) *
Ναι. Και;


τι και? μου ακουστηκε τραγικη ως επισημανση
roko
Aυτο που με τρελαινει απιστευτα ειναι οτι αυτον τον ανθρωπο,τον πληρωνω οπως και ολοι οι ελληνες,για να παριστανει τον αθλητικο δημοσιογραφο.
Anaz
Επικη η σκηνη με το "τριποντο" του Μαντζαρη που "τελικα πατουσε γραμμη" (αυτη της βολης..! 65.gif ) ΕΠΙΚΗ!! icon_drunk.gif
benchwarmer
Σήμερα επίσης μάθαμε ότι ο Bob Cousy ήταν ο αρχηγός των Σέλτικς στα 70ς (όταν είχε σταματήσει το μπάσκετ από το '63).

*Το πώς έφτασε η κουβέντα εκεί μου διέφυγε δυστυχώς.

**Έχει βρει όμως και ιδανικό ταίρι:
Βαγγέλας: Τέλος 3ου 10λέπτου, τέλος και στην δική μας φλυαρία rolleyes.gif
Λινάρδος: Για την ώρα!! cool.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ May 3 2014, 20:07 ) *
Σήμερα επίσης μάθαμε ότι ο Bob Cousy ήταν ο αρχηγός των Σέλτικς στα 70ς (όταν είχε σταματήσει το μπάσκετ από το '63).

*Το πώς έφτασε η κουβέντα εκεί μου διέφυγε δυστυχώς.

**Έχει βρει όμως και ιδανικό ταίρι:
Βαγγέλας: Τέλος 3ου 10λέπτου, τέλος και στην δική μας φλυαρία rolleyes.gif
Λινάρδος: Για την ώρα!! cool.gif


Επειδη η τηλεοραση ειναι μακρια απο τον καναπε και δεν ηταν δυνατα ο ηχος, δεν ακουσα το ονομα(επιασα το Μπομπ αλλα οχι το επωνυμο) και δεν εδωσα σημασια κιολας προσπαθωντας να καμαρωσω Μαρντι Κολινς. Ευτυχως γιατι αν το ακουγα, θα μου επεφταν και τα μαλλια που εχω...
morrison
Βαγγέλας σε goatικό mode, εδώ πρότεινε σοβαρά σε σειρά που είναι στις 2 νίκες να γίνονται τα 2 πρώτα παιχνίδια στην έδρα αυτού που έχει το πλεονέκτημα και 3ο ματς στην έδρα με το μειονέκτημα.
D-Wade
QUOTE(morrison @ May 4 2014, 11:05 ) *
Βαγγέλας σε goatικό mode, εδώ πρότεινε σοβαρά σε σειρά που είναι στις 2 νίκες να γίνονται τα 2 πρώτα παιχνίδια στην έδρα αυτού που έχει το πλεονέκτημα και 3ο ματς στην έδρα με το μειονέκτημα.

24.gif 24.gif 24.gif Γελούσα ένα τέταρτο . . .Πάντως περίμενα να το τερματίσει τελείως και να προτείνει σε σειρά best of 5 οι 3 πρώτοι αγώνες να γίνονται στην έδρα με το πλεονέκτημα
PanosIlio
QUOTE(morrison @ May 4 2014, 11:05 ) *
Βαγγέλας σε goatικό mode, εδώ πρότεινε σοβαρά σε σειρά που είναι στις 2 νίκες να γίνονται τα 2 πρώτα παιχνίδια στην έδρα αυτού που έχει το πλεονέκτημα και 3ο ματς στην έδρα με το μειονέκτημα.


Αλήθεια??? laugh.gif

Ε λοιπόν από τότε που γεννήθηκε ο γιος μου, δεν έχω δει ούτε ένα παιχνίδι με την ησυχία μου, όμως όσα έχω δει τα βλέπω στο mute ή σε σε χαμηλή ένταση και δεν ακούω τπτ από όσα φαντασμαγορικά λέει ο Βαγγέλας (και ο Χατζη) και για αυτό θα του είμαι για πάντα ευγνώμων cool.gif
kotzito
Μέτρησε κανείς πόσες φορές είπε σήμερα ότι ''με τον Ράις είτε θα ζήσει είτε θα πεθάνει η Μακάμπι'' και πόσες ότι Μακάμπι σημαίνει γενναίος;
g_dask
Ο Βαγγελας σε καθε final 4 γραφει τη δικη του ιστορια!
phoenix_93
Ειπε 'φετος εχει κανει συγκεκριμενες ηττες´ η ονειρευτηκα;αν ειναι να πεταξω κατι συλλογες του Εμπειρικου
που εχω.
mixalisgate7
Το έκανε το θαύμα του πάλι ο Βαγγέλης.Είπε πως ο Παναθηναϊκός προηγείται στους τελικούς με 1-1 laugh.gif
frenchman7
Έχω βαρεθεί να τον ακούω από το γήπεδο να φωνάζει: ΝΑΑΑΙΙΙΙΙΙ!!! (απόσπασμα από τα τρίποντα του Σπαν με Ρεαλ πέρυσι)
Αν γίνει μιξάζ με το βάλτο αγόρι μου του Σκουντή άνετα παίζει μουσικό background σε τσόντες
mixalisgate7
QUOTE(frenchman7 @ May 26 2014, 23:05 ) *
Αν γίνει μιξάζ με το βάλτο αγόρι μου του Σκουντή άνετα παίζει μουσικό background σε τσόντες


77.gif 77.gif 24.gif 24.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(frenchman7 @ May 26 2014, 23:05 ) *
Έχω βαρεθεί να τον ακούω από το γήπεδο να φωνάζει: ΝΑΑΑΙΙΙΙΙΙ!!! (απόσπασμα από τα τρίποντα του Σπαν με Ρεαλ πέρυσι)
Αν γίνει μιξάζ με το βάλτο αγόρι μου του Σκουντή άνετα παίζει μουσικό background σε τσόντες


Εδω οποτε βλεπω ευρωπαικο αγωνα του Ολυμπιακου και βαζει τριποντο ο Σπανουλης μου ερχεται να πω κι εγω με φωνη Βαγγελα "ναιιιι ο Kill Bill"... laugh.gif
nikolas12
QUOTE(frenchman7 @ May 26 2014, 23:05 ) *
Αν γίνει μιξάζ με το βάλτο αγόρι μου του Σκουντή άνετα παίζει μουσικό background σε τσόντες


Αυτό είναι το ποστ της χρονιάς. 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Πάντως και εγώ έχω βαρεθεί στο γήπεδο να τον ακούω. Τον έχουμε βάλει σε μία διαφήμιση και μας κάνει τα ούμπαλα πλανήτες σε κάθε μεγάλη διακοπή. Αφού δεν έχουν βάλει και το "Σλούκυ Λουκ" στη διαφήμιση ακόμα, πάλι καλά να λες tongue.gif
D-Wade
Πως κατάφεραν εκεί στην ΕΡΤ/ΔΤ/ΝΕΡΙΤ να τον παντρέψουν με κάποιον πολύ πιο ενοχλητικό ''σχολιαστη''? Θα πω κάτι που μπορεί να μετανιώσω αύριο . . .Χιλιες φορες Σιγάλας tongue.gif
Air Kef
Πάντως είμαστε τυχεροί στον Ολυμπιακό, θεωρώ τον Χάτζη κλάσσεις πιο εκνευριστικό, ενώ ο Ιωάννου στα highlight videos προθέτει δόξα πχ:

http://youtu.be/dREC8Zsxgno?t=46s
bbplayer
QUOTE (Air Kef @ May 26 2014, 23:49 ) *
Πάντως είμαστε τυχεροί στον Ολυμπιακό, θεωρώ τον Χάτζη κλάσσεις πιο εκνευριστικό, ενώ ο Ιωάννου στα highlight videos προθέτει δόξα πχ:

http://youtu.be/dREC8Zsxgno?t=46s


ατομικά ναι, κι εμένα ο Χάτζη μου τη βαράει πιο πολύ. Αλλά από τότε που είναι "δίδυμο" με το Λινάρδο ο Βαγγέλας, έχουν απογειωθεί. Ο ένας συμπλρώνει τον άλλον. Βρήκαν το άλλο τους μισό. Σε αντίθεση με το Χάτζη που συνήθως ο παρτενέρ του είναι σαφώς πιο νορμάλ και ήπιος και μαζεύει κάπως το πράγμα
Air Kef
QUOTE(bbplayer @ May 27 2014, 22:40 ) *
ατομικά ναι, κι εμένα ο Χάτζη μου τη βαράει πιο πολύ. Αλλά από τότε που είναι "δίδυμο" με το Λινάρδο ο Βαγγέλας, έχουν απογειωθεί. Ο ένας συμπλρώνει τον άλλον. Βρήκαν το άλλο τους μισό. Σε αντίθεση με το Χάτζη που συνήθως ο παρτενέρ του είναι σαφώς πιο νορμάλ και ήπιος και μαζεύει κάπως το πράγμα



Τρου.

Δυστυχώς δεν παίρνει τον Λημνιάτη πλέον μαζί του που είναι από τους καλύτερους - σιγά τον ανταγωνισμό βέβαια - και για κάποιο λόγο παίρνει τον Λινάρδο. Πετάει κορυφαία ο Ιωάννου, ασυζητητί, στον τελικό νομίζω ξεκίνησε με την υπερατάκα για το γνωστό του φετίχ

"στο μακρυνό ριμπάουντ, που οδηγεί σε γρήγορο αιφνιδιασμό - αυτά για όσους καταλαβαινουν τι γίνεται και πως παιζεται το σύγχρονο μπάσκετ". banana.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Air Kef @ May 28 2014, 15:55 ) *
Τρου.

Δυστυχώς δεν παίρνει τον Λημνιάτη πλέον μαζί του που είναι από τους καλύτερους - σιγά τον ανταγωνισμό βέβαια - και για κάποιο λόγο παίρνει τον Λινάρδο. Πετάει κορυφαία ο Ιωάννου, ασυζητητί, στον τελικό νομίζω ξεκίνησε με την υπερατάκα για το γνωστό του φετίχ

"στο μακρυνό ριμπάουντ, που οδηγεί σε γρήγορο αιφνιδιασμό - αυτά για όσους καταλαβαινουν τι γίνεται και πως παιζεται το σύγχρονο μπάσκετ". banana.gif



Ζω για τη στιγμη που θα (ξανα)ακουσουμε διδυμο Χατζη-Ιωαννου(σε αγωνα της εθνικης προφανως) και θα μας εξηγουν πως κερδιζοντας το μακρινο ριμπαουντ μπορουμε να επικρατησουμε σε ενα χιτσκοκικο, γκρανγκινιολικο φιναλε εις βαρος της Γαλλιας του ΤεΠε, του Ντιαο και της υπολοιπης παρεας του ΙΝΣΕΠ, του αμφιδεξιου Αλι Τραορε και του Ρονι Τουριαφ, του μονου μπασκετμπολιστα που εχει επιστρεψει απο εγχειρηση ανοιχτης καρδιας...
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ May 28 2014, 15:55 ) *
Δυστυχώς δεν παίρνει τον Λημνιάτη πλέον μαζί του που είναι από τους καλύτερους - σιγά τον ανταγωνισμό βέβαια - και για κάποιο λόγο παίρνει τον Λινάρδο.


Όσοι ξέρουν από Νέα Σμύρνη γνωρίζουν το γιατί! Οι adminarάδες μας ειδικά που όλο εκεί συχνάζουν...
Air Kef
Μου την δινουν οι γρίφοι, λέγε ρε, μια οικογένεια είμαστε εδώ. Μπορώ μονο να υποθέσω ότι δεν γλύφει όπως γλύφουν τα δύο πουλέν μας.
Zoys
No comments...
aegeansheed
QUOTE(Zoys @ Feb 7 2015, 13:11 ) *


wtf
επαθα λαστιχο
επαθα λαστιχο
http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/mp...er.3303653.html

Τα μέλη του basketforum δεν έχουν δικαίωμα στο λάθος
SG3ptshooter
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 15 2015, 20:57 ) *
Τα μέλη του basketforum δεν έχουν δικαίωμα στο λάθος

Έχασα τα 2 τελευταία. laugh.gif
Rated: (en)joy
Επομένως και εσένα σου αξίζει μια θέση δίπλα σε Ιωάννου και Χατζηγεωργίου. biggrin.gif 14/16
SkyFall
QUOTE (SG3ptshooter @ Feb 16 2015, 13:56 ) *
Έχασα τα 2 τελευταία. laugh.gif


Click to view attachment
rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
D-Wade
Ο άλλος λέει ότι έβγαλε τον ώμο του και τον ρωτάει αν θα ξαναπαίξει ρε φίλε
SkyFall
QUOTE (D-Wade @ Feb 27 2015, 23:12 ) *
Ο άλλος λέει ότι έβγαλε τον ώμο του και τον ρωτάει αν θα ξαναπαίξει ρε φίλε


μίλα ξεκάθαρα d-wade. τι εννοείς; ότι δεν ήταν σωστή η ερώτηση του Βαγγέλα;
salonikatasos
DUNKSTON. φάουλ,φάουλ πρέπει να κάνουν φάουλλλλλ.

έχει και άξιο σχολιαστή δίπλα του βέβαια,τον λινάρδο που ζητούσε τεχνική ποινή επειδή έδειχναν το σπασμένο δόντι του χίκμαν στη γραμματεία οι τούρκοι
SG3ptshooter
Μα αφού σωστά άφησε πλεονέκτημα στο μπουκέτο γιατί είχε κατοχή, να μη δώσει βήματα που παραπάταγε απ' το χτύπημα; Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας. tongue.gif
kotzito
Σε φόρμα ήδη από το πρώτο ημίχρονο ο Βαγγέλας

- Σε εύστοχο σουτ του Λοτζέσκι από τα 5-5,5 μέτρα : Για 2 μέτρησε τελικά καθώς φαίνεται ότι πατούσε την γραμμή
- Σε τρίποντο του Πρίντεζη ακριβώς από την κορυφή : Ένα μεγάλο καλάθι του Πρίντεζη από τα 10 μέτρα
- Σε φάουλ του Μπέρτανς στον Λοτζέσκι, όταν είδε το replay ξεκίνησε να λέει ότι έπρεπε να σφυριχτεί αντιαθλητικό και μέσα σε 5 δευτερόλεπτα κατέληξε ότι καλά έκανε ο διαιτητής που δεν έδωσε αντιαθλητικό icon_drunk.gif
Manu7
QUOTE(kotzito @ Mar 20 2015, 22:43 ) *
Σε φόρμα ήδη από το πρώτο ημίχρονο ο Βαγγέλας

- Σε εύστοχο σουτ του Λοτζέσκι από τα 5-5,5 μέτρα : Για 2 μέτρησε τελικά καθώς φαίνεται ότι πατούσε την γραμμή
- Σε τρίποντο του Πρίντεζη ακριβώς από την κορυφή : Ένα μεγάλο καλάθι του Πρίντεζη από τα 10 μέτρα
- Σε φάουλ του Μπέρτανς στον Λοτζέσκι, όταν είδε το replay ξεκίνησε να λέει ότι έπρεπε να σφυριχτεί αντιαθλητικό και μέσα σε 5 δευτερόλεπτα κατέληξε ότι καλά έκανε ο διαιτητής που δεν έδωσε αντιαθλητικό icon_drunk.gif

Καλά στο τυχερό σουτ του Πρίντεζη από τα 10 μέτρα έκλαψα... 24.gif
SteveNashidis


Και σε χρώμα κόκκινο . Πόσες φορές θα τον ακούσουμε αυτόν τον όρο σε αυτή τη σειρά ;; 40.gif

Πριντεζης και Λοτζεσκι : Πήραν μακρινό ριμπάουντ και επιχείρησαν σημερα μακρινό lay up!!!!.
Έχουν πάρει ήδη και κάποια μακρινά τρίποντα και μακρινές πάσες . Οπότε απομένει πλέον, για να ολοκληρωθεί το quest ,να ξεκλειδώσουν την μακρινή βολή και το μακρινό σκριν. icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.