Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ACB 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
T.W.Is.M.
QUOTE(Weekendman @ Jun 12 2010, 21:58 ) *
Μην βιάζεστε γιατί και στα 2 πρωτά παιχνίδια των προημιτελικών της Ευρωλίγκας στη Βαρκελώνη η Ρεάλ είχε κερδίσει μια νίκη ,τις εντυπώσεις ,και το πλεονέκτημα της έδρας και μετα πήρε τις 2 νίκες στη Μαδρίτη η Μπαρτσελόνα και πηγε αυτη στο φαιναλ φορ...


Δεν ειναι το ιδιο. Στην Ευρωλιγκα το σκορ ηταν 1-1, εδω ειναι 0-2. Η ζημια για τη Ρεαλ εγινε στο 3ο ματς, που η Μπαρτσελονα ξαναπηρε το πλεονεκτημα εδρας. Τοτε ομως ακομα κι αν εχανε η Μπαρτσελονα, θα ειχε αλλη μια ευκαιρια. Τωρα δεν εχει καμια ευκαιρια. Ή κερδιζει ή παει σπιτι της. Κι ακομα κι αν τα καταφερει την Τριτη, εχει αλλο ενα ιδιο ματς μετα.
Το κυριοτερο πλεονεκτημα ομως της Καχα Λαμποραλ απο ψυχολογικης αποψης ειναι οτι πηρε και τα δυο ματς ερχομενη απο πισω στο σκορ. Πρεπει δηλαδη να πιστευουν πια οτι οπως κι αν παει το ματς μπορουν να το κερδισουν, αρκει να μην ξεφυγει πολυ. Σημερα εδειξαν συγκεντρωση που δεν εχουν δειξει πολλες αλλες ομαδες οταν εχουν πετυχει ενα μερος του στοχου τους(κυριως στο ΝΒΑ παει αυτο το τελευταιο, αλλα δεν πειραζει).
Και κατι ακομα: Αλλο Βισταλεγκρε, αλλο Φερναντο Μπουεσα Αρενα...
Ginobili
Και η κατάρα του φάιναλ4 συνεχίζεται.....εδώ και πάρα πολλά χρόνια....
Το ψυχολογικό και σωματικό "άδειασμα" της Μπαρτσελόνα είναι καταφανέστατο....

Τώρα τις χαρές των Ολυμπιακών...για την δυναμικότητα της Κάχα Λαμποράλ...πραγματικά...τις καταλαβαίνω....Ίσα ίσα που λέγαμε ότι η Κάχα ήταν ίσως η μόνη πραγματικά δυνατή ομάδα που αντιμετώπισαν όλη την χρονιά.

Ο Σαν Εμετέριο.....παικταράς,πραγματικά κάνει πλάκα στον Μάικλ.
Πάντως ακόμα κι έτσι,δεν την ξεγράφω την Μπάρτσα...την έχω ικανή να κερδίσει 2 φορές εκεί μέσα...εξάλλου ο Ιβάνοβιτς έχει προιστορία στις αυτοκτονίες....
spysta
##o Iβανοβιτς σε 2 παιχνιδια εχει κλειδωσει τον Πασκουαλ .. εχει καταστρεψει τον ρυθμο της Μπαρτσα.
##ο Ολεσον εξαφανισε τον Ναβαρο ..
##ο Τελετοβιτς δειχνει ΑΚΟΜΑ μια φορα πως αν εχει εστω και ΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΟ χαρακτηριστικο (τριποντο) .. με την σωστη διαχειριση γινεσαι πυρινικο οπλο (στο β ματς ηταν αφαντος αλλα και μονο που ανοιγε την αμυνα της Μπαρτσα φτανει για να δρασουν οι υπολοιποι συμπαικτες του)
##ο Χουερτας ειναι ο πιο ΝΤΕΛΙΚΑΤΟΣ παικτης που κυκλοφορει στην Ευρωπη .. μ'αρεσε απο παλια .. τωρα μ'αρεσει ακομα περισσοτερο (+εχει βαλει τα 2 νικητηρια καλαθια στο α ματς .. ενω στο β ματς πεταξε το τριποντο στο τελος και τους ξερανε)
##Ο Σπλιτερ μαζι με Πεκοβιτς ειναι οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ σεντερ της Ευρωπης
##o Σαν Εμετεριο .. ο μιστερ Ισπανος Παπαμακαριος .. κανει ΠΛΑΚΑ μεχρι στιγμης !!!
##Νομιζω οτι αν χασει η Καχα το πρωταθλημα θα προκειται για την μεγαλυτερη αυτοκτονια του σενιορ Ιβανοβιτς ..ever !!
##Θελω να δω πως θα αντιδρασει η Μπαρτσα .. εχει πολυ ενδιαφερον το πραγμα
xristos_metal
Εχασα τρελη ματσαρα να παρει... Διαβαζα και ξεχασα οτι επαιζαν. angry_red.gif

Δεν θεωρω απιθανο να το γυρισει η Μπαρτσα αλλα ετσι πως παιζουν οι δυο ομαδες το πιο πιθανο ειναι να γινει το 3-0 την τριτη.

Υ.Γ Τον Ιβανοβιτς δεν τον εκτιμω ιδιαιτερα αλλα αν παρει το πρωταθλημα με αυτη την ταου απεναντι σε αυτη τη μπαρτσελόνα, θα του βγαλω το καπελο και θα ανεβει στην εκτιμηση μου. Θα εινια τεραστια μαγκεια. Δεν το αποκλειω ομως να χασει και τα δυο ματς στην εδρα του.
fruhl10val
παντως πιστευω οτι α-ν-ε-τ-α κερδιζει 2 φορες εξω η μπαρτσα επειδη πολυ απλα μου φαινεται οτι για τα ασχημα παιχνιδια της μπαρτσελονας δεν φταιει η καλη ανιμετωπιση της καχα αλλα η ιδια η μπαρτσα
οποτε αν βαλουν τις μηχανες να δουλεψουν τους εχουν
απο θεμα ψυχολογιας και μονο εχει προβαδισμα η καχα
Weekendman
QUOTE(xristos_metal @ Jun 13 2010, 11:18 ) *
Εχασα τρελη ματσαρα να παρει... Διαβαζα και ξεχασα οτι επαιζαν. angry_red.gif

Δεν θεωρω απιθανο να το γυρισει η Μπαρτσα αλλα ετσι πως παιζουν οι δυο ομαδες το πιο πιθανο ειναι να γινει το 3-0 την τριτη.

Υ.Γ Τον Ιβανοβιτς δεν τον εκτιμω ιδιαιτερα αλλα αν παρει το πρωταθλημα με αυτη την ταου απεναντι σε αυτη τη μπαρτσελόνα, θα του βγαλω το καπελο και θα ανεβει στην εκτιμηση μου. Θα εινια τεραστια μαγκεια. Δεν το αποκλειω ομως να χασει και τα δυο ματς στην εδρα του.

Υπάρχει η δυνατότητα να το ξαναδείς εδώ...
http://acb360.orange.es/diferidos/LACB/54/330

T.W.I.S.M το έθεσες πολύ σωστά όποτε δεν έχω να προσθέσω πολλά
η Μπαρτσελόνα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης σίγουρα
π.χ Ναβάρο 2/7 τρίποντα στον 1ο αγώνα και 0/1 στον δεύτερο οσο καταπληκτική άμυνα και να είναι του Όλεσον το βαρόμετρο της Μπάρτσα πρέπει να αποδώσει περισσότερα!
Ρούμπιο 1/7 τρίποντα στους τελικους και 5/6 στην κανονική περίοδο στο παιχνίδι της Βιτόρια(και συνολικά8/9 στα εκτός έδρας παιχνίδια της Μπάρτσα με Ρεαλ,Κάχα στην κανόνικη περίοδο), και οι Βάσκοι εφάρμοζαν την ίδια ακριβώς τακτική και στις 2 περιπτώσεις να του αφήνουν τρίποντα
Και πολλά άλλα μπορούν να αλλάξουν και έχουν επισημανθει αλλά π.χ σου παραθέτω 2 απο αυτά που μπορούν να αλλάξουν το παιχνίδι αρκετά...

Ginobilli Σημαντικος ήταν ο Σαν Εμέτεριο εκμεταλλευόμενος την ευκινησία του ως παίκτης που μπορεί θεωρητικά να παίξει γκαρντ και το καλό σουτ του αλλά σήμερα(18 πόντους ο Μαικλ) αλλά και στα 3 απο τα 4 παιχνίδια ανάμεσα στις 2 όμαδες δεν του ήταν τόσο εύκολο να μαρκάρει τον Μαικλ που έχει την δύναμη και το καλό παιχνίδι κοντά στο καλάθι...

Περιμένουμε και το ξύπνημα του Λόρμπεκ σε αυτην την σειρά τελικών...
nickomcbr
QUOTE(Manu7 @ Jun 12 2010, 21:32 ) *
Πραγματικά στο τέλος ούτε κατάλαβα τι παίχτηκε...


Αν λες για την επαναφορά, πρέπει να βρήκε η μπάλα την τελική γραμμή.

QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 12 2010, 21:37 ) *
Η διαιτησία πάλι άριστη ρε παιδί μου rolleyes.gif

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 12 2010, 21:46 ) *
ΥΓ3. Ποσο ευκολα εδιναν τα φαουλ της Μπαρτσελονα στο τελευταιο διλεπτο οταν προσπαθουσε να πιεσει παραπανω στην αμυνα... Αλλα γιατι να μου κανει εντυπωση αυτο? Ετσι δε θα πρεπε να γινεται, αφου ηταν φαουλ? rolleyes.gif

Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω....

Για άλλη μια φορά μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι αν εξαιρέσεις την ποιότητα των παιχτών, σε όλα τα άλλα έχουμε χαοτικές διαφορές με το ισπανικό πρωτάθλημα....
xristos_metal
QUOTE(Weekendman @ Jun 13 2010, 12:00 ) *
Υπάρχει η δυνατότητα να το ξαναδείς εδώ...
http://acb360.orange.es/diferidos/LACB/54/330


Θα μας τρελανουν αυτοι οι ισπανοι smiley.gif

Ευχαριστω φιλε.
iraklis peristeriou

Φοβερή σειρά!!!
Να λάβουμε υπόψη και την παραδοσιακά "σκληρή" έδρα των Βάσκων.

Πού/ Πώς μπορούμε να δούμε τον τρίτο αγώνα;
Weekendman
QUOTE(iraklis peristeriou @ Jun 14 2010, 04:30 ) *
Φοβερή σειρά!!!
Να λάβουμε υπόψη και την παραδοσιακά "σκληρή" έδρα των Βάσκων.

Πού/ Πώς μπορούμε να δούμε τον τρίτο αγώνα;


Τα 2 επόμενα ματς ποιντ για Κάχα είναι
Τρίτη και Πέμπτη(αν χρειαστεί) 9 και μισή το βράδυ απο την ιστιοσελίδα της ACB και απο το δικό μας ψηφιακό Σπορ+
leonkalf
Tα δείχνει το sport+ τα παιχνίδια.
SG3ptshooter
"San Emeterio: Príncipe de todo
Top10 en el Playoff en valoración, puntos, rebotes, asistencias y recuperaciones"

Αυτό έχει πρώτο θέμα το σάιτ της ACB και παρότι δεν ξέρω ισπανικά νομίζω η μετάφραση είναι εύκολη

Σαν Εμετέτριο: Πρίγκηπας σε όλα

Βρίσκεται μέσα στους δέκα καλύτερους των πλέι οφς σε αξιολόγηση, πόντους, ριμπάουντς, ασίστς και κλεψίματα. biggrin.gif

To τρίτο ματς αύριο στις 9.30, μην το χάσετε νομίζω θα έχει πολύ ενδιαφέρον.
Weekendman
Παρακολουθώντας τους Τελικους του Ισπανικου πρωτάθληματος έχουν περάσει απορίες και σκέψεις απο το μυαλό μου

Όπως, πως βρίσκετε το μπασκετικό επίπεδο των Τελικών του Ισπανικού πρωταθλήματος; αρκετά σκληρή άμυνα και χαμηλα σκορ για Ισπανικό μπάσκετ μου θυμίζει περισσότερο Ελληνικους Τελικούς το πως παίζουν οι ομάδες παρά ACB!

Κάποιοι λένε ότι ο Μεσίνα έχει μια σχετικά καλή δικαιολογία για την αποτυχία του φέτος με την Ρεάλ σε όλες τις διοργανώσεις και αυτη είναι ότι έκανε πολλές μεταγραφές και ήταν δύσκολο να βρεί την κατάλληλη χημεία για την Ρεάλ, άλλοι λένε όπως εγω ότι φυσικά δεν υπάρχει αυτη η δικαιολογία και ότι έπρεπε να είχε ένα μέτρο στην απόκτηση παικτών ο Ιταλός κόουτς...

Όμως μήπως το ότι όταν παίρνεις πολλούς νέους παίκτες είναι δύσκολο να τα καταφέρεις να φτιάξεις ομάδα είναι ένα ωραίο παραμύθι που δεν ισχυεί απόλυτα;

Γιατί αν κοιτάξουμε την Κάχα Λαμποράλ που βρίσκεται μια νίκη απο την κατάκτηση του πρωταθλήματος ,από πέρσι έχει τις σταθερές αξιές Σπλίττερ,Τελέτοβιτς τον Σαν Εμετέριο με αναβαθμισμένο ρόλο ,και οι υπόλοιποι που είναι τώρα στην ομάδα αποκτήθηκαν με φετινές μεταγραφές (Χουέρτας,Ρίμπας,Παλάσιο,Ινγκλις,Όλεσ�
�ν,Χέρμαν,Ελγιάχου,Γκολούμποβιτς) δηλαδή η Ρεάλ είχε περισσότερους παίκτες απο την περσινή αγωνιστικη περίοδο(Μπουλοκ,Ρέγες,Λιουλ,ΒανΝ
τεΣπιγκ
ελ) απο ότι η Κάχα!
Αυτό τα λέει όλα!

Δεν το λέω για να Μειώσω τον Μεσίνα γιατί και άλλοι μεγάλοι προπονητές έχουν τις αποτυχίες τους
Π.χ
Ομπράντοβιτς 2 φορές στα τελευταιά 3 χρόνια δεν κατάφερε να περάσει στους προημιτελικους της Ευρωλίγκας
Γιαννάκης 1/9 τίτλους
Γκέρσον κατάφερε να χάσει τον τίτλο στο Ισραηλ από ομάδα που δεν θυμάμαι καν το ονομά της!
Πιανιτζάνι φέτος ούτε στους 8 της Ευρωλίγκα
Ακόμα και πρωτάθλητες Ευρώπης σε Εθνικό επίπεδο όπως ο Σκαριόλο δεν άφησαν και τις άριστες εντυπώσεις…

Όποτε παραθέτω το παράδειγμα της ομάδας του Ιβάνοβιτς για αποφυγή εύκολων δικαιολογιων μεταξύ των άλλων…
alexanderthegreat
QUOTE(Weekendman @ Jun 15 2010, 12:09 ) *
Παρακολουθώντας τους Τελικους του Ισπανικου πρωτάθληματος έχουν περάσει απορίες και σκέψεις απο το μυαλό μου

Όπως, πως βρίσκετε το μπασκετικό επίπεδο των Τελικών του Ισπανικού πρωταθλήματος; αρκετά σκληρή άμυνα και χαμηλα σκορ για Ισπανικό μπάσκετ μου θυμίζει περισσότερο Ελληνικους Τελικούς το πως παίζουν οι ομάδες παρά ACB!

Κάποιοι λένε ότι ο Μεσίνα έχει μια σχετικά καλή δικαιολογία για την αποτυχία του φέτος με την Ρεάλ σε όλες τις διοργανώσεις και αυτη είναι ότι έκανε πολλές μεταγραφές και ήταν δύσκολο να βρεί την κατάλληλη χημεία για την Ρεάλ, άλλοι λένε όπως εγω ότι φυσικά δεν υπάρχει αυτη η δικαιολογία και ότι έπρεπε να είχε ένα μέτρο στην απόκτηση παικτών ο Ιταλός κόουτς...

Όμως μήπως το ότι όταν παίρνεις πολλούς νέους παίκτες είναι δύσκολο να τα καταφέρεις να φτιάξεις ομάδα είναι ένα ωραίο παραμύθι που δεν ισχυεί απόλυτα;

Γιατί αν κοιτάξουμε την Κάχα Λαμποράλ που βρίσκεται μια νίκη απο την κατάκτηση του πρωταθλήματος ,από πέρσι έχει τις σταθερές αξιές Σπλίττερ,Τελέτοβιτς τον Σαν Εμετέριο με αναβαθμισμένο ρόλο ,και οι υπόλοιποι που είναι τώρα στην ομάδα αποκτήθηκαν με φετινές μεταγραφές (Χουέρτας,Ρίμπας,Παλάσιο,Ινγκλις,Όλεσ�
�ν,Χέρμαν,Ελγιάχου,Γκολούμποβιτς) δηλαδή η Ρεάλ είχε περισσότερους παίκτες απο την περσινή αγωνιστικη περίοδο(Μπουλοκ,Ρέγες,Λιουλ,ΒανΝ
τεΣπιγκ
ελ) απο ότι η Κάχα!
Αυτό τα λέει όλα!

Δεν το λέω για να Μειώσω τον Μεσίνα γιατί και άλλοι μεγάλοι προπονητές έχουν τις αποτυχίες τους
Π.χ
Ομπράντοβιτς 2 φορές στα τελευταιά 3 χρόνια δεν κατάφερε να περάσει στους προημιτελικους της Ευρωλίγκας
Γιαννάκης 1/9 τίτλους
Γκέρσον κατάφερε να χάσει τον τίτλο στο Ισραηλ από ομάδα που δεν θυμάμαι καν το ονομά της!
Πιανιτζάνι φέτος ούτε στους 8 της Ευρωλίγκα
Ακόμα και πρωτάθλητες Ευρώπης σε Εθνικό επίπεδο όπως ο Σκαριόλο δεν άφησαν και τις άριστες εντυπώσεις…

Όποτε παραθέτω το παράδειγμα της ομάδας του Ιβάνοβιτς για αποφυγή εύκολων δικαιολογιων μεταξύ των άλλων…

χάποελ τελ αβίβ
Weekendman
QUOTE(alexanderthegreat @ Jun 15 2010, 12:22 ) *
χάποελ τελ αβίβ

Αν και δεν έχει τόσο σημασία και είναι off-topic Γκαλίλ Γκιλμπόα είναι η ομάδα που πήρε το πρωτάθλημα το δεν θυμάμαι ήταν για να δείξω περισσότερο την αρνητική έκπληξη εις βαρος του Γκέρσον παρα ήταν θέμα μνήμης!
alexanderthegreat
QUOTE(Weekendman @ Jun 15 2010, 12:29 ) *
Αν και δεν έχει τόσο σημασία και είναι off-topic Γκαλίλ Γκιλμπόα είναι η ομάδα που πήρε το πρωτάθλημα το δεν θυμάμαι ήταν για να δείξω περισσότερο την αρνητική έκπληξη εις βαρος του Γκέρσον παρα ήταν θέμα μνήμης!

εννοείς φέτος νόμιζα ότι έλεγες για το 8 γράξε λάθος smiley.gif
σήμερα περιμένω να δω ωραίο παιχνίδι αν και θα το δω με στιγμιότυπα καθώς είναι και η σελεσάο την ίδια ώρα
Weekendman
QUOTE(alexanderthegreat @ Jun 15 2010, 12:33 ) *
εννοείς φέτος νόμιζα ότι έλεγες για το 8 γράξε λάθος smiley.gif
σήμερα περιμένω να δω ωραίο παιχνίδι αν και θα το δω με στιγμιότυπα καθώς είναι και η σελεσάο την ίδια ώρα

Απλά να υπενθυμίσω σε αυτούς που δεν θα μπορούν να το δουν ζωντανά οτι υπάρχει η δυνατότητα να το δείς την επόμενη μέρα σε επανάληψη απο την ιστιοσελίδα της ACB(είναι σχετικά εύκολο να το βρείς)!
alexanderthegreat
QUOTE(Weekendman @ Jun 15 2010, 12:38 ) *
Απλά να υπενθυμίσω σε αυτούς που δεν θα μπορούν να το δουν ζωντανά οτι υπάρχει η δυνατότητα να το δείς την επόμενη μέρα σε επανάληψη απο την ιστιοσελίδα της ACB(είναι σχετικά εύκολο να το βρείς)!

και λογικά γύρω στις 10000 φορές σε επανάληψη απο την ψηφιακή smiley.gif
priest
ωραιος αγωνας..πολυ επιθετικες αμυνες και αρκετα λαθη και απο τις 2 ομαδες..εξαιρετικος αμυντικα και στα ριμπαουντ ο σπλιτερ για την καχα και ο ρουμπιο καλος ειδικα στον αμυντικο τομεα για την μπαρτσα .αυτα για το πρωτο ημιχρονο..για να δουμε..θα το παρει η καχα?
Weekendman
Σε ένα σημείο του πρώτου ημιχρόνου φαινόταν να ξεφεύγει το παιχνίδι απο τα χέρια της Μπαρτσελόνα αλλά το μάζεψε γρήγορα και το σκορ είναι 41-36 υπερ της Κάχα Λαμποράλ στο πρώτο μισο.

Με τον Μαικλ να δείχνει οτι επιθετικά δεν μπορεί να τον σταματήσει ο Σαν Εμετέριο όπως περίμενα(ενω και ο ίδιος ο Ισπανός δεν είναι σε καλή επιθετική μέρα)
Με τον Ναβάρο να είναι σε υποφερτη μέρα και τον Ρούμπιο να μην μπορεί και πάλι να σταματήσει τον Χουέρτας αλλά τουλάχιστον είναι επιθετικά κάπως βελτιώμενος ώστε τουλάχιστον να μην δίνει περισσότερο χρόνο συμμετοχής στον looser δολοφόνο με το Άγγελικο πρόσωπο Γιάκα Λάκοβιτς και να υπάρχει πιο ορθολογική οργάνωση παιχνιδιου απο την Μπάρτσα...

Απαράδεκτοι οι ψηλοί της Μπαρτσελόνα και ο Λόρμπεκ με την υποτίθεται πλούσια τεχνική κατάρτιση.
και ο Βάσκεθ που χωρίς συνεργασία με Ρούμπιο,Ναβάρο δεν υφίσταται...
Και Μόρις που αν και το θεωρούν και είναι καλός αμυντικος τον έβαλε μπόλικους πόνους ο Ελγιάχου(με τις προβλέψιμες κινήσεις του) ενω στην επίθεση δεν εκμεταλλεύτηκε τις αμυντικές αδυναμίες του Ισραηλινού
Απο τον Εντογκ δεν μπορώ να ζητήσω πράγματα αν δεν μπορούν οι άλλοι...
priest
QUOTE(Weekendman @ Jun 15 2010, 23:09 ) *
Σε ένα σημείο του πρώτου ημιχρόνου φαινόταν να ξεφεύγει το παιχνίδι απο τα χέρια της Μπαρτσελόνα αλλά το μάζεψε γρήγορα και το σκορ είναι 41-36 υπερ της Κάχα Λαμποράλ στο πρώτο μισο.

Με τον Μαικλ να δείχνει οτι επιθετικά δεν μπορεί να τον σταματήσει ο Σαν Εμετέριο όπως περίμενα(ενω και ο ίδιος ο Ισπανός δεν είναι σε καλή επιθετική μέρα)
Με τον Ναβάρο να είναι σε υποφερτη μέρα και τον Ρούμπιο να μην μπορεί και πάλι να σταματήσει τον Χουέρτας αλλά τουλάχιστον είναι επιθετικά κάπως βελτιώμενος ώστε τουλάχιστον να μην δίνει περισσότερο χρόνο συμμετοχής στον looser δολοφόνο με το Άγγελικο πρόσωπο Γιάκα Λάκοβιτς και να υπάρχει πιο ορθολογική οργάνωση παιχνιδιου απο την Μπάρτσα...

Απαράδεκτοι οι ψηλοί της Μπαρτσελόνα και ο Λόρμπεκ με την υποτίθεται πλούσια τεχνική κατάρτιση.
και ο Βάσκεθ που χωρίς συνεργασία με Ρούμπιο,Ναβάρο δεν υφίσταται...
Και Μόρις που αν και το θεωρούν και είναι καλός αμυντικος τον έβαλε μπόλικους πόνους ο Ελγιάχου(με τις προβλέψιμες κινήσεις του) ενω στην επίθεση δεν εκμεταλλεύτηκε τις αμυντικές αδυναμίες του Ισραηλινού
Απο τον Εντογκ δεν μπορώ να ζητήσω πράγματα αν δεν μπορούν οι άλλοι...

μετριος προς κακος ο ναβαρο(μολις τωρα πηρε γκολ-φαουλ).οι μονοι που εχουν ξεχωρισει απο την μπαρτσα ειναι οι μαικλ και ρουμπιο.
il postino
o τυφλοε με το μονοφθαλμο σημερα!!!! πολυ κακες και οι 2 ομαδες!!!!!
Weekendman
53-52 η Μπαρτσελόνα αλλά θα μπορούσε περισσότερα με Σπλίττερ,Τελέτοβιτς εξουδετερωμένους και με τον μοναδικό σοβαρό πλέι-μεικερ τον Χουέρτας να μην είναι παρων στο μεγαλύτερο μέρος του τρίτου δεκαλέπτου λόγω των 3 φαουλ του...
kseplenhs
κορμιά πέφτουν...

σε αυτόν και τον προηγούμενο τελικό οι άμυνες σπάνε κόκκαλα.φτάνουν σε σημείο να σουτάρουν και είναι εξαντλημένοι ήδη...
priest
σπλιττερ 11 ριμπ. και ελιγιαχου 16 ποντοι..
Manu7
Και ύστερα σου λέει ο άλλος Σπανούλης...

3ποντο και βολή...Έχασε τη βολη όμως... smiley.gif
kseplenhs
ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΝΑΒΆΡΟ?

say whaaaat... guns.gif
Manu7
Εντάξει αυτά είναι ματς...
Νομίζω το κόψιμο ήταν καθαρό....

ΥΓ:Μπα...Τώρα που το ξαναβλέπω μάλλον μετρούσε...
xristos_metal
Μετρουσε το καλαθι.
Razorblade Fish
Oριακοτατη η φαση,μαλλον καθαρο μου φαινεται το κοψιμο...
gallistis
QUOTE(Manu7 @ Jun 15 2010, 23:58 ) *
Εντάξει αυτά είναι ματς...
Νομίζω το κόψιμο ήταν καθαρό....


αν και θελω τη καχα,μαλλον ηταν καθαρο
priest
απιστευτος αγωνας.εκπληκτικος αμυντικα ο σπλιττερ.
Manu7
Καλά αυτός ο Χουέρτας που βαράει τρίποντο πραγματικά εν κινήσει έχει πολύ πλάκα...! bball.gif
Razorblade Fish
Βαλε και τη βολη!!!!!!!!!!!


Την εβαλε,την εβαλε!!!!!!!
xristos_metal
Το καλυτερο ματς που εχω δει ολη τη χρονια φετος. Χαλαρα.
kseplenhs
ρε φαλτα ι κανάστα λέμεεεεε
Manu7
wos_sport3.gif w00t.gif

Απίστευτο!

77.gif Σαν Εμετέριο!!
priest
απιστευτο αυτο που εγινε..απο τους καλυτερους αγωνες που εχω δει.
Weekendman
Πρώτη φορά παρακολούθησα σειρά που τέλειωσε με σκουπα και με με άρεσε τόσο πολύ αυτο που είδα και εγω ψηφίζω αυτο το παιχνίδι για καλύτερο της χρονιάς συγχαρητήρια στην Κάχα Λαμποράλ αν και φίλαθλος της Μπαρτσελόνα...
thrylos7
Γίγας, τι να λέμε τώρα...!
roben

77.gif 77.gif 77.gif SAN EMETERIO !!!
treathitch
PAW NA TRELATHW
PAW NA TRELATHW


Campeonesssssssssssssssssssssssssssssssssssssss!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

We deserved the trophy today

Too bad the last call of regular time was against us. We still won

A huge bravo to the boys for the attempt Too bad they woke up too late in the season

A huge bravo to Barcelona as well, for being there in one of European basketball's best games of the year. The true Euroleague Final. No other European team challenged Barcelona as hard as we did this year. We are Europe's second best team and we beat this season's Barcelona 3 times in 5 games!
tsouras o.a.c
Και να που τουλαχιστον στο τελος της χρονιας ευχαριστηθηκαμε λιγο μπασκετακι!Μονο και μονο η διακυμανση στο σκορ τα τελευταια 5 λεπτα του κανονικου αγωνα και στα 5 επιπλεον δειχνει τι ματσαρα ηταν!Απιστευτος Σεν εμετεριο!Ντραιβ με πολλα βαριδια!
T.W.Is.M.
Tι εκανε ο ανθρωπος...
Πρεπει να παιξει στην εθνικη Ισπανιας τωρα! Κατι Μπερνι και κατι Καρλος Χιμενεθ τους εχει για πρωινο! smiley.gif
Μεγαλο παιχνιδι κι απ τους δυο στο τελος. Το κοψιμο στην κανονικη διαρκεια ηταν οριακο. Δεν το ειδα αντικειμενικα γιατι ειχα βαλει και λεφτα στην Καχα Λαμποραλ να παρει το πρωταθλημα και ηθελα να μετρησει. Μπορει να μετρουσε, μπορει και οχι. Πολυ καλη δουλεια κι απ τον Τελετοβιτς στο τελος. Το τριποντο που μειωσε στους 2 ηταν η μιση ανατροπη, κυριως για λογους ψυχολογιας.
Δικαιη πρωταθλητρια κατα τη γνωμη μου η Καχα Λαμποραλ, τουλαχιστον απο οσο ειδα(το τελος κι απ τα 3 ματς το ειδα).
122001
Η Baskonia (αυτό είναι το όνομα) είναι μακράν της δεύτερης η πιο τρελή ομάδα στην Ευρώπη!!!
james_lebron
ρε παιδια ποτε θα γινουμε και εμεις acb....μην μου απαντησετε καλυτερα...

παντως ειναι λιγο αδικο για την μπαρτσελονα που με το καλυτερο ρεκορ στην κανονικη περιοδο εχασε ο πρωταθλημα...τα πλει οφφ κατα την γνωμη μου δεν ειναι δικαια αλλα υπαρχουν επειδη ετσι κανουν το αθλημα πιο συναρπαστικο...φοβερος ο σαν εμετεριο αλλα σαν τον ναβαρο κανεις...
LFO
εκ μερους του εαυτου μου , του rankin & του spysta θελω να εκφρασω την συμπαθεια μας στην Μπαρτσελονα, στην πρωταθλητρια Ευρωπης Μπαρτσελονα, για την πικρη ηττα της.....

Δυστυχως για αυτην αλλα ευτυχως για το μπασκετ, στην Ισπανια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ NON CALL ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ!!!!

Πολλα μπραβο και στις 2 ομαδες για μια υπεροχη σειρα αγωνων....
tsouras o.a.c
QUOTE(LFO @ Jun 16 2010, 00:24 ) *
εκ μερους του εαυτου μου , του rankin & του spysta θελω να εκφρασω την συμπαθεια μας στην Μπαρτσελονα, στην πρωταθλητρια Ευρωπης Μπαρτσελονα, για την πικρη ηττα της.....

Δυστυχως για αυτην αλλα ευτυχως για το μπασκετ, στην Ισπανια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ NON CALL ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ!!!!



+1000000
kseplenhs
QUOTE(LFO @ Jun 16 2010, 00:24 ) *
εκ μερους του εαυτου μου , του rankin & του spysta θελω να εκφρασω την συμπαθεια μας στην Μπαρτσελονα, στην πρωταθλητρια Ευρωπης Μπαρτσελονα, για την πικρη ηττα της.....

Δυστυχως για αυτην αλλα ευτυχως για το μπασκετ, στην Ισπανια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ NON CALL ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ!!!!

Πολλα μπραβο και στις 2 ομαδες για μια υπεροχη σειρα αγωνων....



βάλε και μένα... icon_drunk.gif

συμπαθάμε μπαρτσελόνα που έπεσε θύμα του να μην έχουν εκεί non call... wos_sport4.gif
gallistis
QUOTE(LFO @ Jun 16 2010, 00:24 ) *
εκ μερους του εαυτου μου , του rankin & του spysta θελω να εκφρασω την συμπαθεια μας στην Μπαρτσελονα, στην πρωταθλητρια Ευρωπης Μπαρτσελονα, για την πικρη ηττα της.....

Δυστυχως για αυτην αλλα ευτυχως για το μπασκετ, στην Ισπανια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ NON CALL ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ!!!!

Πολλα μπραβο και στις 2 ομαδες για μια υπεροχη σειρα αγωνων....


σωστος.ευτυχως που το πηρε η καχα,αν εχανε το παιχνιδι θα το καιγανε το γηπεδο...και αν γινοταν το τεταρτο παιχνιδι ,ετσι και στραβωνε για την καχα δε πιστευω οτι θα τελειωνε... smiley.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.