Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ACB 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Weekendman
QUOTE(il postino @ Jun 10 2010, 19:47 ) *
ειχα ακουσει στους τελικους της Α1 οτι τους ισπανικους τελικους θα τους εδειχνε η ερτ1. ισχυει?

Και εγω το είχα ακούσει και διαβάσει σε εφημερίδες, αλλά σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΕΡΤ στην ιστιοσελίδα της στο Ίντερνετ δεν φαίνεται να ισχύει ρίξε και μια ματιά εδώ!
http://tvradio.ert.gr/tv/
xristos_metal
Δυναμικα ξεκινησε η Καχα. 0-10
kseplenhs
mirza ξεγλιστράει απο τα σκρίν και...χλατς.την είδε ray allen

τελικά καλά τα έλεγε ένα παλικάρι εδω μέσα.στον θρύλο σαν 2αρι ο παιχταράς...
Manu7
Φέρτε Mirza στον Θρύλο να καλύπτει 3 θέσεις 2-3-4 tongue.gif.
Kαι να φωνάζει ο εκφωνητής του γηπέδου
"3 Points Mirza Teletovic..." και να ακούγεται η ανάλογη-τραγική μουσικούλα από τα μεγάφωνα...tongue.gif
xristos_metal
QUOTE(kseplenhs @ Jun 10 2010, 22:19 ) *
mirza ξεγλιστράει απο τα σκρίν και...χλατς.την είδε ray allen

τελικά καλά τα έλεγε ένα παλικάρι εδω μέσα.στον θρύλο σαν 2αρι ο παιχταράς...


Εγω ελεγα smiley.gif
SG3ptshooter
Αν παίρνατε έναν παίκτη από κάθε ομάδα, ποιον θα διαλέγατε;
kseplenhs
QUOTE(xristos_metal @ Jun 10 2010, 22:36 ) *
Εγω ελεγα smiley.gif


έχεις μάτι.εξ'αρχής συμφώνησα με την καινοτομία αλλά άφησα επίτηδες να σε αμφισβητήσουν έτσι ώστε όταν δικαιωθείς να είναι σε πανιγυρικό τόνο tongue.gif
xristos_metal
wos_sport5.gif Εγω Σπλιτερ σιγουρα. κανει φοβερο παιχνιδι σημερα. Απο Μπαρτσελονα δεν εχει διακριθει κανεις ακομη.
rchos
splitter με κλειστα τα ματια θα επαιρνα.
βασικα αυτο σκεφτομουν τωρα.ποσο φοβερο θα ταν το διδυμο σπλιττερ-μπουρου.
μας εχει πορωσει βραδυατικα ο ατιμος!
Manu7
Πόσο πορώνομαι εν τω μεταξύ όταν βλέπω τα 2άρια των ομάδων να βγαίνουν από τα σκριν
κάνοντας φοβερή κίνηση και μετά να τα χλατσώνουν εκτός ισορροπίας...Πραγματικά στιγμές
που δεν έχουμε ζήσει στον Ολυμπιακό...Παρα μόνο για λίγο διάστημα με τον Μάτσας... mellow.gif
il postino
οταν βλεπω ισπανικους τελικους απογοητευομαι!!!!

οσο για το ερωτημα της βραδυας ,

παο: ρουμπιο/σπλιτερ

οσφπ: ναβαρο/σπλιτερ
kseplenhs
QUOTE(il postino @ Jun 10 2010, 22:57 ) *
οταν βλεπω ισπανικους τελικους απογοητευομαι!!!!

οσο για το ερωτημα της βραδυας ,

παο: ρουμπιο/σπλιτερ

οσφπ: ναβαρο/σπλιτερ


πιτ μαικλ bro.αυτός θα κουμπωνε κατευθείαν στον παο σπο την μπάρτσα...

για ολυμπιακό συμφωνώ.ναβάρο-σπλίτερ and we have a pick n' roll...τουλάχιστον.

βέβαια πρέπει να συμφωνήσει και ο μπουρούσης αν θα δεχτεί να μοιράζεται τη θέση με κάποιον...σπλίτερ.

εντιτ: ρουντι στο γήπεδο.πές για θρύλο παιχταρά."eisai sto mialo kati magiko" και τρελλανέ μας... w00t.gif
Manu7
Rubio θεούλης... smiley.gif
SG3ptshooter
Μέχρι να δούμε σε λάιβ στρίμιν του ΕΣΑΚΕ (τι?) στο ημίχρονο τοπ 10 καλύτερες φάσεις πλει οφς, ανάλυση συστημάτων και τρίμπιουτ βιντς η Ελλάδα δε θα χρωστάει δραχμή/σέντ.. rolleyes.gif

Αν σοβαρευτεί η Μπάρτσα θα το πάρει (εντιτ: μέχρι να γράψω σοβαρεύτηκε)

Εγώ αν διάλεγα απλά δύο παίχτες που μου αρέσουν περισσότερο θα ήταν οι Χουέρτας και Λόρμπεκ. Στον ΠΑΟ θα έπαιρνα τον δεύτερο και από την Κάχα το Σαν Εμετέριο (υποθέτοντας ότι μένει ο Πέκο κι ο Σπαν.)

Ρεαλιστικά πάρτε για μπακ απ δύο το Μπασίλε στον Πειραία, ή και το Μπούλοκ τώρα που το σκέφτομαι. Μονοετές. rolleyes.gif

στην αρχή σε ένα τάιμ άουτ που ήταν η Κάχα 8 πόντους μπροστά και τους μπινελίκωνε αγριεμένος ο Ιβάνοβιτς μου θύμισε τον Άμον Γκοθ.. tongue.gif
Razorblade Fish
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 10 2010, 23:15 ) *
Μέχρι να δούμε σε λάιβ στρίμιν του ΕΣΑΚΕ (τι?) στο ημίχρονο τοπ 10 καλύτερες φάσεις πλει οφς, ανάλυση συστημάτων και τρίμπιουτ βιντς η Ελλάδα δε θα χρωστάει δραχμή/σέντ.. rolleyes.gif

Αν σοβαρευτεί η Μπάρτσα θα το πάρει (εντιτ: μέχρι να γράψω σοβαρεύτηκε)

Εγώ αν διάλεγα απλά δύο παίχτες που μου αρέσουν περισσότερο θα ήταν οι Χουέρτας και Λόρμπεκ. Στον ΠΑΟ θα έπαιρνα τον δεύτερο και από την Κάχα το Σαν Εμετέριο (υποθέτοντας ότι μένει ο Πέκο κι ο Σπαν.)

Ρεαλιστικά πάρτε για μπακ απ δύο το Μπασίλε στον Πειραία, ή και το Μπούλοκ τώρα που το σκέφτομαι. Μονοετές. rolleyes.gif

στην αρχή σε ένα τάιμ άουτ που ήταν η Κάχα 8 πόντους μπροστά και τους μπινελίκωνε αγριεμένος ο Ιβάνοβιτς μου θύμισε τον Άμον Γκοθ.. tongue.gif

Aν θα διαλεγες τον Σαν Εμετεριο αντι του Σπλιτερ κατι δεν παει καλα... tongue.gif Ας επαιρνες τον Σπλιτερ και αν θες οπωσδηποτε τριαρι παρε τον Μαικλ απο τους αλλους.Για οποιαδηποτε ομαδα οι επιλογες για μενα ειναι προφανεστατες:Σπλιτερ-Ναβαρο.Αντε να δεχτω εναλλακτικα Ρουμπιο η Λορμπεκ απο την Μπαρτσα αλλα απο την Καχα δεν υπαρχει αλλη επιλογη για μενα.
duncan21
Παιδαριωδες λαθος απο την Μπαρτσα στην επαναφορα.Δεν εδωσε φαουλ blink.gif?

Βreak η Καχα Λαμποραλ.Προμηνειεται εκπληκτικη σειρα.Α ρε Γιακα ποσο παικτουρα μπορει να 'σαι tongue.gif?
il postino
δεν παιζομαστε!!!! σε τελικο ισπανικου πρωταθληματος και βρηκαμε λογο να το γυρισουμε στο παο-οσφπ!!!!!

SG3ptshooter
QUOTE(duncan21 @ Jun 10 2010, 23:49 ) *
Παιδαριωδες λαθος απο την Μπαρτσα στην επαναφορα.Δεν εδωσε φαουλ blink.gif?

Γιάκα και τα μυαλά στο μίξερ.. Μένει ελεύθερος το καλοκαίρι 99%, ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΑΣΕΤΕ. rolleyes.gif
Manu7
QUOTE(duncan21 @ Jun 10 2010, 23:49 ) *
Παιδαριωδες λαθος απο την Μπαρτσα στην επαναφορα.Δεν εδωσε φαουλ blink.gif?

Κι όμως δεν ήταν...
Ωραίος ο Πασκουάλ...Έβαλε τον Λάκοβιτς στο τέλος για να σιγουρέψει την νίκη της Κάχα...

Χμ....Το φετινό καφενείο λοιπόν που λέγεται Κάχα έκανε break με την Μπάρτσα....
Κοίτα να δεις...Ενώ η υπερομάδα Ρεάλ πιθανότατα να έτρωγε καμιά 20άρα τώρα... wink.gif

Φυσικά,αυτό δεν σημαίνει τίποτα...Η Μπάρτσα μπορεί να νικήσει και 3-1...Είναι ομαδάρα
όπως και να'χει...
enypnio
καλά τι όνειρο είδε ο πασκουάλ και έιχε τον λακοβιτς στα τελευταία λεφτα και του πέρναν την μπάλα από τα χέρια?

τα 3 λεπτά είδα αλλά εντύπωση μου έκανε και ο ντόγκ να μην μπορεί να πάρει ένα ριμπαουν ολόκληρο τηλεφραφοψηλο
Weekendman
Ρε τι μικρές ομάδες αντιμεντώπισε ο Ολυμπιακος στην Ευρωλίγκα μετα την Παρτιζάν που νίκησε κατι ασήμαντους αντιπάλους σαν την Μπαρτσελόνα τον Παναθηναικο και την Μακάμπι να και η Κάχα Λαμποράλ με ένα διπλό συνηθισμένο που κάνουν όλες οι ομάδες στην Ευρώπη μέσα στην Μπαρτσελόνα ,αλλά ξεκάθαρο φαβορί θεωρώ την Μπαρτσελόνα ακόμα!

Να δούμε πόσο θα αντέξουν στην Κάχα γιατί είναι λίγοι αριθμητικά οι παίκτες της, έτσι είναι το μπάσκετ εκεί που ο Ρούμπιο είχε καθαρίσει με τα τρίποντα του την Καχα στην εδρα της στην κανονική περίοδο τώρα είχε επιδόσεις στο άλλο άκρο απο την γραμμη των 3 πόντων...
Σε σοβαρές διοργανώσεις δεν χρειάζεται να σπρωχτεί οπωσδήποτε ο γηπεδούχος ακομα και αν έχει παίκτες εξπερ στην απάτη όπως ο Ναβάρο...

Όσο για μεταγραφικές προτάσεις ένας Σπλίττερ θα ήταν πραγματικά ένας σπουδαίος ολοκληρωμένος ψηλός, στην περιφέρεια απο αυτο το Ισπανικο πρωτάθλημα θα έπαιρνα Κουκ και Κελάτι που εκπληρώνουν τις προυποθέσεις των καλων περιφερειακών αμυντικών και σουτέρ που ψάχνει ο Ολυμπιακος+ οτι Κουκ πολύ καλός πλέι-μεικερ
γιατί αν είναι να την ψάξουμε στα πραγματικά μεγάλα ονόματα στην Ευρώπη(ΜακΙνταιρ,Λάγκτον) και καταλήξουμε στο τέλος σε μυστήριες λύσεις απο τις ΗΠΑ καλύτερα ας εξασφαλίσουμε παίκτες που θα παρακαλάνε να παίξουν στον Ολυμπιακο και θα κάνουν σίγουρα την συγκεγκριμένη δουλειά για την όποια προορίζονται...
Razorblade Fish
QUOTE(Weekendman @ Jun 11 2010, 00:04 ) *
Ρε τι μικρές ομάδες αντιμεντώπισε ο Ολυμπιακος στην Ευρώλίγκα μετα την Παρτιζάν που νίκησε κατι ασήμαντους αντιπάλους σαν την Μπαρτσελόνα τον Παναθηναικο και την Μακάμπι να και η Κάχα Λαμποράλ με ένα διπλό συνηθισμένο που κάνουν όλες οι ομάδες στην Ευρώπη μέσα στην Μπαρτσελόνα ,αλλά ξεκάθαρο φαβορί θεωρώ την Μπαρτσελόνα ακόμα!

Να δούμε πόσο θα αντέξουν στην Κάχα γιατί είναι λίγοι αριθμητικά οι παίκτες της, έτσι είναι το μπάσκετ εκεί που ο Ρούμπιο είχε καθαρίσει με τα τρίποντα του με την Καχα στην εδρα της στην κανονική περίοδο τώρα είχε επιδόσεις στο άλλο άκρο απο την γραμμη των 3 πόντων...
Σε σοβαρές διοργανώσεις δεν χρειάζεται να σπρωχτεί οπωσδήποτε ο γηπεδούχος ακομα και αν έχει παίκτες εξπερ στην απάτη όπως ο Ναβάρο...

Όσο για μεταγραφικές προτάσεις ένας Σπλίττερ θα ήταν πραγματικά ένας σπουδαίος ολοκληρωμένος ψηλός, στην περιφέρεια απο αυτο το Ισπανικο πρωτάθλημα θα έπαιρνα Κουκ και Κελάτι που εκπληρώνουν τις προυποθέσεις των καλων περιφερειακών αμυντικών και σουτέρ που ψάχνει ο Ολυμπιακος+ οτι Κουκ πολύ καλός πλέι-μεικερ
γιατί αν είναι να την ψάξουμε στα πραγματικά μεγάλα ονόματα στην Ευρώπη(ΜακΙνταιρ,Λάγκτον) και καταλήξουμε στο τέλος σε μυστήριες λύσεις απο τις ΗΠΑ καλύτερα ας εξασφαλίσουμε παίκτες που θα παρακαλάνε να παίξουν στον Ολυμπιακο και θα κάνουν σίγουρα την συγκεγκριμένη δουλειά για την όποια προορίζονται...

Ελα,αφου βλεπεις κρατιεμαι και δεν τα λεω! smiley.gif

Και για μενα φαβορι η Μπαρτσα ακομα.
Manu7
Ακόμα να σημειώσω ότι δεν υπήρχε υπόνοια λάθος σφυρίγματος και σπρωξίματος της Μπάρτσα
στο τέλος και σε ολόκληρο το παιχνίδι γενικότερα...Πενηνταρίσιοι οι διαιτητές.Ούτε κατάλαβα
ότι υπήρχαν....
Εδώ οι δικοί μας τι παθαίνουν?Χολέρα έχουν...?
lakersdynasty
εαν υποστιριζαμε Μπαρτσα η Καχα μπορει και να ειχαν biggrin.gif

επισης η πολυ καλη ομαδα Καχα Λαμποραλ ηταν η ομαδα την οποια ο ΟΣΦΠ επαιξε στον ομιλο σε 2 παιχνιδια τα οποια θα επαιζε την πρωτια αντιμετοπιζοντας την στο ενα παιχνιδι με το ενα 5αρι τραυματισμενο και στον αλλο αγωνα με το αλλο 5αρι τραυματισμενο και μαλιστα σε περιοδο που δεν ηταν σε καλη κατασταση.

Τι σημμασια εχει τι κανει τωρα?

Διαιτησιες ξεδιαετησιες με την ιδια λογικη αν ηταν πχ ο ΠΑΟ οπως ηταν τον Φεβρουαριο στους τελικους ο ΟΣΦΠ θα ειχε κανει νταμπλ και αν ηταν τον Φεβρουαριο οπως ηταν στους τελικους θα ειχε κανει ο ΠΑΟ νταμπλ.

Εαν για εσας οι εικονες των ομαδων σε διαφορετικες περιοδους σας δινουν την δυνατοτητα να βγαλετε συμπερασματα για αλλες περιοδους τοτε τι να πω. Μπραβο σας . tongue.gif

Και σε αυτο κολλαει και ενα κομματι της υπογραφης του air kef:

QUOTE
Είναι ΦΟΒΕΡΟ και πραγματικά ΜΟΝΑΔΙΚΟ το πόση κίνηση ΔΕΝ έχει το παρών* τόπικ μετά την καλύτερη εμφάνιση της ομαδας εναντιον της Πρόκομ και την πρόκριση στο Φ4, σε αντίθεση με το πόση κίνηση και ποστ είχε μετά από πολλές μέτριες ή κακές εμφανίσεις της ομάδας μεσα στην χρονιά.


ακριβως. εναντιον της Προκομ.

Και στον ημιτελικο εναντιον της Παρτιζαν. Που ηταν ΟΜΑΔΑ αλλα αν ηθελες το τροπαιο σαν Ολυμπιακος επρεπε να μην την αφησεις να σε παει ως εκει που σε πηγε. Εαν ηθελες παντα να δειξεις οτι αξιζεις το τροπαιο και ειδικα απο την Μπαρτσα.

Η ολη συζητηση απλα δεν εχει νοημα. Η τουλαχιστον το συγκεκριμενο νοημα που της δινεται.

Χαζα λαθη εκανε η Μπαρτσα. Ειδικα η επιλογη του Πασκουαλ να βαλειτον Λακοβιτς στο τελος ηταν αψυχολογητη το λιγοτερο. Και να ηθελε να γυρισει το ματς ηταν σαν να εδειχνε οτι δεν ηθελε. laugh.gif
Weekendman
Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω lakersdynasty
Μπορεί όταν ο Ολυμπιακος αντιμεντώπισε την Κάχα Λαμποράλ στο ΣΕΦ να έλλειπε ο Σπλίττερ(αν και εδω ο Παναθηναικος κατάφερε να αποκλειστεί με 4 εντος έδρας παιχνίδια οπότε δεν χρειαζεται και να απολογηθεί ο Ολυμπιακος!)

αλλά ο Ολυμπιακος όταν αντιμεντώπησε την Κάχα Λαμποράλ εκτός έδρας η Κάχα Λαμποράλ ήταν σε μια χαρα κατάσταση 2η στην Ισπανία(1-2 ήττες πίσω απο την Μπαρτσελόνα) και με το ίδιο ρόστερ ουσιαστικά
εκτός αν ο Παλάσιο κάνει μεγαλύτερη θετική διαφορά απο ότι έκανε ο Σινγκλετάρι
η ότι ήταν πολύ διαφορετικό που στο ένα παιχνίδι δεν έπαιξε το ένα δεύτερο 5άρι(Μπάρατς) και στο άλλο το πιο πρόσφατο το άλλο δεύτερο(Γκολούμποβιτς)
Φαντάζομαι όλη αυτην την μεταμόρφωση την έκανε ο Όλεσον που έλλειπε στον αγώνα της Ευρωλίγκας στην Βιτόρια...
Και χωρίς αυτην την νίκη η πρώτη θέση πιθανώς δεν θα ήταν αυτονόητη για Ολυμπιακο...

Για να μην λέει κανείς ότι συγκρίνουμε μονο άσχετα κατάσταση του τότε με το τώρα αν και λέω για την Ευρωπαική πορεία του Ολυμπιακου και δεν το συσχέτισα με τους τωρινους τελικους (που δεν είχε και ο Ολυμπιακος την καλη εικονα που μας έδειξε μεσα στην χρονιά πριν χαθεί η πειθαρχία μέσα στην ομάδα)...

Για διαιτησία δεν λέω τίποτα αφου οι 2 απο τους 3 διατητές του 3ου Μεγάλου Τελικού της Α1 έπαιξαν και στον 5ο μικρο Τελικό της Α1 αυτο τα λέει όλα(γιατι χόντρα λάθη έγιναν είτε στέρησαν είτε δεν στέρησαν τον τίτλο στον Ολυμπιακο)...

Τώρα για το αν έπρεπε να βάλει τον Λάκοβιτς; όταν ο Ρούμπιο τα σπάει έξω απο τα 6 και 25 ,και ο ταχύτατος Χουέρτας του κόβει τις δεισδήσεις και τα πικ εν ρολ με τους ψηλους της Μπαρτσελόνα μη αφηνοντας να κάνει ούτε μια ασσιστ και επιπλεον δεν τα καταφέρνει ο Ρούμπιο αμυντικά απέναντι στον Χουέρτας τότε δεν βρίσκω παράλογο γιατί ανάγκαστηκε να εμπιστευτεί τον Λάκοβιτς στο τέλος του αγώνα ο Πασκουαλ

Ενδιαφέρον αν ξανακερδισει την μονομαχία του με τον Μαικλ ο Σαν Εμετέριο η επιστρέψουμε σε κατάστασεις κανονικής περιόδου που ο Μαικλ ήταν σημαντικος παράγοντας για την Μπαρτσελόνα στα παιχνιδια με την Κάχα
και αν ο Ναβάρο θα ξαναέχει 2/7 τρίποντα και η Μπαρτσελόνα θα αποκτήσει περισσότερη ισοροπία στο παιχνίδι της χαρακτηριστικο ότι οι 2 σημαντικοι παίκτες που μπορουν να παίξουν καλά κοντα στο καλάθι έβαλαν μόνο 5 πόντους μαζι και μιλάω για Μαικλ και Λόρμπεκ!
πολύ σημαντικές οι αμυντικές επιδόσεις των Τελέτοβιτς στα τεσσάρια(και όχι μόνο) της Μπαρτσελόνα όπως και των Χέρμαν και Σαν Εμετέριο πάνω στον Μαικλ αλλά και του Χουερτας που παρόλου που είχε 34 λεπτά συμμετοχής εξουδετέρωσε και τους 3 πλέι-μεικερ της Μπαρτσελόνα αυτοί έβαλαν τις βάσεις για την κακή και ανισσόροπη επιθετική εικόνα της Μπαρτσελόνα και κατα επέκταση για την νίκη της Κάχα
Λογικά στο επόμενο παιχνίδι θα το πάει χαλαρά η Κάχα ενόψει των 2 εντός έδρας παιχνιδιών και θα κερίδισει με διψήφια διαφορά η Μπαρτσελόνα πιστεύω...

Το πρόγραμμα των υπόλοιπων Τελικών

http://www.acb.com/proxjornadas.php
Weekendman
QUOTE(Weekendman @ Jun 11 2010, 12:18 ) *
Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω lakersdynasty
Μπορεί όταν ο Ολυμπιακος αντιμεντώπισε την Κάχα Λαμποράλ στο ΣΕΦ να έλλειπε ο Σπλίττερ(αν και εδω ο Παναθηναικος κατάφερε να αποκλειστεί με 4 εντος έδρας παιχνίδια οπότε δεν χρειαζεται και να απολογηθεί ο Ολυμπιακος!)

αλλά ο Ολυμπιακος όταν αντιμεντώπησε την Κάχα Λαμποράλ εκτός έδρας η Κάχα Λαμποράλ ήταν σε μια χαρα κατάσταση 2η στην Ισπανία(1-2 ήττες πίσω απο την Μπαρτσελόνα) και με το ίδιο ρόστερ ουσιαστικά
εκτός αν ο Παλάσιο κάνει μεγαλύτερη θετική διαφορά απο ότι έκανε ο Σινγκλετάρι
η ότι ήταν πολύ διαφορετικό που στο ένα παιχνίδι δεν έπαιξε το ένα δεύτερο 5άρι(Μπάρατς) και στο άλλο το πιο πρόσφατο το άλλο δεύτερο(Γκολούμποβιτς)
Φαντάζομαι όλη αυτην την μεταμόρφωση την έκανε ο Όλεσον που έλλειπε στον αγώνα της Ευρωλίγκας στην Βιτόρια...
Και χωρίς αυτην την νίκη η πρώτη θέση πιθανώς δεν θα ήταν αυτονόητη για Ολυμπιακο...

Και για να συμπληρώσω λογικά όταν ο Σπλίττερ παίζει 30 λεπτά στην Βιτόρια δεν τον λές και τραυματία...
lakersdynasty
Οι Σπερς ηδη αρχισαν να μιλουν με τον Σπλιτερ και οι οπαδοι των Σπερς τον θελουν σαν τρελοι οπως και το προπονητικο τιμ.

QUOTE
--The player the Spurs hope to lure to San Antonio next season, 2007 draft pick Tiago Splitter, was named the MVP of ACB for the 2009-10 season. Splitter averaged 21.2 points. Selected 28th overall, the 7-footer has dominated in Europe, and there are rumors that Splitter's agent is already talking with Spurs management.



QUOTE(Weekendman @ Jun 11 2010, 12:37 ) *
Και για να συμπληρώσω λογικά όταν ο Σπλίττερ παίζει 30 λεπτά στην Βιτόρια δεν τον λές και τραυματία...


εγω δεν εχω τιποτα παραπανω να σου πω γιατι ουτε εσυ λαμβανεις υποψην σου οτι μια ομαδα του ομιλου μου επαιζε στο δικο μου γηπεδο ευρωπαικους αγωνες εδω και 2 χρονια και το ηξερε εκατοστο προς εκατοστο. Επισης επαιξα στο Εθνικο πρωταθλημα την τριτη ομαδα της χωρας εντος εδρας σε γηπεδο που το ξερει. Μονο απτην αντιθετη πλευρα τα βλεπεις τα πραγματα.

οποτε εγω δε απογοητευομαι. Εχω παγια θεση σε αυτα που ειπα και δεν αλλαζει η γνωμη μου.
Για μενα η αποψη σου απλα χρυσωνει το χαπι για τον ΟΣΦΠ.

ο Μπατιστ την περιοδο 2007-2008 επαιξε 2 μηνες ολοκληρους με σοβαρο τραυματισμο στο ποδι επειδη δεν μας ειχε μεινει ψηλος.

Και εσυ δεν λες τραυματια εναν παικτη η οτι δεν ηταν σε καλη κατασταση επειδη επαιξε 30 λεπτα σε εναν αγωνα που ηταν η τελευταια ελπιδα για την πρωτη θεση επειδη η Καχα, η θα επαιζε καλα στην Ισπανια η στην Ευρωπη και επειδη εδωσε βαρος στην Ισπανια καταφερε στο τελος να χασει στην εδρα της απο την Κιμκι δυο εβδομαδες μολις πριν. Μαλιστα.

Ε οτι πεις.

--------------------------------------------------------------

Ο Λακοβιτς προφανως μπηκε ως η υστατη λυση αλλα εχει αποδειξει περισοτερες απο μια φορες φετος σε Ευρωπη και ACB οτι ειδικα σε δυσκολες καταστασεις δεν αποτελει εναλλακτικη. Αυτο ειπα.

Ειναι καταστοφη ο ανθρωπος.
Weekendman
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 11 2010, 17:55 ) *
Οι Σπερς ηδη αρχισαν να μιλουν με τον Σπλιτερ και οι οπαδοι των Σπερς τον θελουν σαν τρελοι οπως και το προπονητικο τιμ.






εγω δεν εχω τιποτα παραπανω να σου πω γιατι ουτε εσυ λαμβανεις υποψην σου οτι μια ομαδα του ομιλου μου επαιζε στο δικο μου γηπεδο ευρωπαικους αγωνες εδω και 2 χρονια και το ηξερε εκατοστο προς εκατοστο. Επισης επαιξα στο Εθνικο πρωταθλημα την τριτη ομαδα της χωρας εντος εδρας σε γηπεδο που το ξερει. Μονο απτην αντιθετη πλευρα τα βλεπεις τα πραγματα.

οποτε εγω δε απογοητευομαι. Εχω παγια θεση σε αυτα που ειπα και δεν αλλαζει η γνωμη μου.
Για μενα η αποψη σου απλα χρυσωνει το χαπι για τον ΟΣΦΠ.

ο Μπατιστ την περιοδο 2007-2008 επαιξε 2 μηνες ολοκληρους με σοβαρο τραυματισμο στο ποδι επειδη δεν μας ειχε μεινει ψηλος.

Και εσυ δεν λες τραυματια εναν παικτη η οτι δεν ηταν σε καλη κατασταση επειδη επαιξε 30 λεπτα σε εναν αγωνα που ηταν η τελευταια ελπιδα για την πρωτη θεση επειδη η Καχα, η θα επαιζε καλα στην Ισπανια η στην Ευρωπη και επειδη εδωσε βαρος στην Ισπανια καταφερε στο τελος να χασει στην εδρα της απο την Κιμκι δυο εβδομαδες μολις πριν. Μαλιστα.

Ε οτι πεις.

--------------------------------------------------------------

Ο Λακοβιτς προφανως μπηκε ως η υστατη λυση αλλα εχει αποδειξει περισοτερες απο μια φορες φετος σε Ευρωπη και ACB οτι ειδικα σε δυσκολες καταστασεις δεν αποτελει εναλλακτικη. Αυτο ειπα.

Ειναι καταστοφη ο ανθρωπος.

Το ότι το Μαρούσι έπαιξε μερικά ματσάκια σε 2 χρόνια δεν είναι καλή δικαιολογία όταν ο Παναθηναικος έχει παίκτες που με δεδομένο τον σταθερό κορμό της ομάδας το γνωρίζουν πολύ καλύτερα αυτο το γήπεδο καλύτερα και απο το σπίτι τους μην προσπαθούμε να αποδείξουμε τα αυτονόητα τώρα!

Επειδή προσπαθείς να με κάνεις να ξεχάσω αυτά που παρακολουθώ όλη την χρονιά ας δούμε τον τραυματία ανήμπορο και σε κακή αγωνιστική κατάσταση Σπλίττερ την περίοδο του 1ου αγώνα της Κάχα Λαμποράλ με τον Ολυμπιακό
http://www.acb.com/fichas/LACB54157.php 17 Ιανουάριου 16 πόντους σε 23 λεπτά
http://www.acb.com/fichas/LACB54168.php 24 Ιανουάριου 19 πόντους σε 39 λεπτά
http://www.euroleague.net/main/results/sho...easoncode=e2009 28 Ιανουαρίου 10 πόντους σε 30 λεπτά με Ολυμπιακό
http://www.acb.com/fichas/LACB54176.php 31 Ιανουάριου 19 πόντους σε 20 λεπτά
http://www.euroleague.net/main/results/sho...easoncode=e2009 11 Φεβρουάριου 15 πόντους σε 26 λεπτά
http://www.acb.com/fichas/LACB54195.php 14 Φεβρουαρίου 19 πόντους σε 30 λεπτά

Σου φαίνεται εκείνη την περίοδο να τον εμπόδιζε κάτι ακόμα και να είχε το μεγάλο πρόβλημα που λές;γιατί βλέπω πολύ καλά στατιστικά απο εκείνον...

Μην τα φορτώνουμε στον Λάκοβιτς και δεν το λέω μόνο σε έσενα γιατί εκτός ότι με τον...καταστροφέα κατέκτησε το πρωτάθλημα Ισπανίας πέρσι και μάλιστα άνετα η Μπαρτσελόνα οι άλλες λύσεις ήταν ο Σάδα που δεν είναι καλός σκόρερ η να θυμηθεί κάτι που δεν έχει κάνει φέτος ο Ναβάρο αλλά και δεν το έχει κάνει γενικότερα πολύ να παίξει ως πλέι-μεικερ.
Να τα λαμβάνουμε υπόψη πριν κάνουμε εύκολη κριτικη.
Το βαρόμετρο είναι ο Ναβάρο αν παίζει άσχημα μπορεί η Μπαρτσελόνα να χάσει και απο τον καλύτερο φετινό πελατη της την Ρεάλ η αν λέιπει απο ένα παιχνίδι ο Ισπανός γκάρντ μπορεί να την ταπεινώνει αγωνιστικά την Μπάρτσα με άνετο τρόπο ομάδες σαν την Μπρουέσα εκεί είναι ένα απο τα κλειδια εκτός απο το να παιχτεί το πικ εν ρολ με τους ψηλούς Βάσκεθ,Εντογκ και να μπουν περισσότερο οι Μαικλ και Λόρμπεκ στο παιχνίδι...
Weekendman
Υπενθύμιση ο δεύτερος Τελικός αρχίζει σήμερα στις 7 και να τον δείτε απο την ιστιοσελίδα της ACB γιατί το δικό μας ψηφιακό θα το δείξει σε μαγνητοσκόπηση στις 9...
duncan21
3 φαουλ κιολας ο Ναβαρο στα μεσα της δευτερης περιοδου.Προβληματα για την Μπαρτσα.Η Καχα Λαμποραλ στεκεται καλα μες το παιχνιδι.
Weekendman
QUOTE(duncan21 @ Jun 12 2010, 20:18 ) *
3 φαουλ κιολας ο Ναβαρο στα μεσα της δευτερης περιοδου.Προβληματα για την Μπαρτσα.Η Καχα Λαμποραλ στεκεται καλα μες το παιχνιδι.

Πολύ πιο σκληρή απο ότι περίμενα η Κάχα όχι μόνο γιατί αντέχει και στο 2ο παιχνίδι(τουλάχιστον μέχρι τώρα) χάνοντας μόνο με 38-33 στο ημίχρονο αλλά και γιατί το κάνει έχοντας τα 2 μεγαλύτερα θεωρητικα ονόματα της Σπλίττερ και Τελέτοβιτς με μηδέν πόντους!
Η αντιμεντώπιση της Κάχα σήμερα στον Ναβάρο και στις 2 μεριές του γηπέδου ήταν αυτη που ονειρευόταν και σχεδίαζαν πολλοί προπονητές φέτος αλλά δεν τα κατάφερναν, να δούμε αν συνέχιστει και στο Β'ημίχρονο πάντως και στο πρώτο παιχνίδι τον ταλαιπώρησαν αρκετά...
Manu7
Ανεξαρτήτου αποτελέσματος δεν είναι τυχαίο που δεύτερο σερί ματς η Κάχα βγάζει την Μπαρτσελόνα εκτός ρυθμού και δεν την αφήνει με τίποτα να ξεφύγει.Στενός κορσές μιλάμε...

61-62 η Κάχα 3.2 λεπτά πριν το τέλςο...
Πραγματικά υποκλίνομαι...

Το καφενείο λοιπόν της Κάχα αντέχει....
saniboy
Ομορφο παιχνιδι γινεται στο Παλαου...θα κριθει στο καλαθι..

Τον Σαν Εμετεριο τον ειχα για τον Ισπανο Περπερογλου....αλλα ειναι παιχταρα!
Manu7
Χμ....
Το καφενείο έβγαλε και άλλο 2πλό...Εκτός έδρας και αυτό...
Περίεργα πράγματα...

ΥΓ:Έλεος...Τι το'θελα...

67-70 1,6 πριν το τέλος και αντιαθλητικό στον Σαν Εμετέριο!

Τέλος τελικά 69-70...
Πραγματικά στο τέλος ούτε κατάλαβα τι παίχτηκε...
SG3ptshooter
QUOTE(saniboy @ Jun 12 2010, 21:21 ) *
Τον Σαν Εμετεριο τον ειχα για τον Ισπανο Περπερογλου....αλλα ειναι παιχταρα!

Όπως έλεγα και στο πρώτο ματς. Και να προσθέσω ότι θα είναι ξενέρωμα αν δεν τον πάρει 12αδα αντί του Μπέρνι, που φέτος ήταν ακόμα χειρότερος από ότι συνήθως.

Η διαιτησία πάλι άριστη ρε παιδί μου rolleyes.gif
duncan21
Ρε παιδια πειτε μου τι εδωσαν στο τελος οι refs γιατι θα τρελαθω. blink.gif

Δευτερο break για την Καχα Λαμποραλ.Και με τους Σπλλιτερ,Τελετοβιτς να εχουν συνολικα 7 ποντους!!!Πολυ καλος και σταθερος ο Χουερτας στα δυο παιχνιδια μεχρι στιγμης.Δινει ρυθμο στην Καχα.Δεν τον ειχα σε εκτιμηση για να πω την αληθεια ενω ο Σαν Εμετεριο ηταν φοβερος σημερα.

Υ.Γ Μπραβο ο Ιβανοβιτς...
T.W.Is.M.
Το πρωταθλημα λοιπον εχει σχεδον τελειωσει. Θεωρω σχεδον αδυνατο να παρει τα 2 ματς μεσα στο κολαστηριο της Βιτορια η Μπαρτσελονα. Μεγαλη ανατροπη στο 4ο 10λεπτο η Καχα Λαμποραλ με το Μαρσελινιο να βαζει παλι ενα μεγαλο σουτ και με το Σαν Εμετεριο να δειχνει οτι αξιζει θεση στην εθνικη Ισπανιας.

ΥΓ1. Ειναι που ο Ολυμπιακος δεν ειχε βρει σοβαρη ομαδα μεχρι τον τελικο...
ΥΓ2. Οι διαιτητες εδωσαν ενα σφυριγμα που δε δινεται ποτε. Ομως βλεποντας το στο ριπλει μοιαζει σωστο. Και χαιρομαι πολυ που δοθηκε αντιαθλητικο ενα φαουλ σκοπιμοτητας οταν η αμυνομενη βρισκεται στο +3. Καποτε πρεπει να δωσουν την ευκαιρια στις ομαδες να ισοφαριζουν με τριποντο. Ας δοθει οδηγια στο κατω κατω να σφυριζουν αντιαθλητικο καθε non-shooting φαουλ που γινεται με τη διαφορα στους 3.
ΥΓ3. Ποσο ευκολα εδιναν τα φαουλ της Μπαρτσελονα στο τελευταιο διλεπτο οταν προσπαθουσε να πιεσει παραπανω στην αμυνα... Αλλα γιατι να μου κανει εντυπωση αυτο? Ετσι δε θα πρεπε να γινεται, αφου ηταν φαουλ? rolleyes.gif
Weekendman
Απίστευτο 2-0 με 2 εκτός έδρας νίκες η Κάχα Λαμποράλ στη Βαρκελώνη ούτε ο treathitch θα το πίστευε αν και πήγε πραγματικά να δώσει ρεσιτάλ βλακείας και να χαρίσει την νίκη στη Μπαρτσελόνα θα αρχίζω να πιστεύω σιγα-σιγα οτι θα πάρει και πρωτάθλημα...

Και όλα αυτά με Τέλετοβιτς να έχει τρείς πόντους
Σπλίττερ 4 πόντους αν και με το ποστάρισμα του έναντι του Λόρμπεκ στα τελευταία λεπτά κέρδισε φαόυλ και πολύτιμο χρόνο για την ομάδα του αφου η Μπαρτσελόνα είχε φάουλ να δώσει
με παίκτες φορτωμένους με φάουλ και με περισσότερη κούραση και όμως τα κατάφεραν

Νάβαρο δεν έδειξε την ηγετική προσωπικότητα στο τέλος που υποτίθεται ότι έχει σε κανένα απο τα 2 πρωτα παιχνίδια
Σαν Εμετέριο εκπληκτικος μην τον ζητήσει και αυτον ο Μεσίνα ως μια απο τις 300 μεταγραφές που πιθανόν θα θέλει να ξανακάνει...
Απιστευτη αντοχή απο Χουέρτας άλλοι παραπονιούνται ότι κουράζονται και τα έχουν φτύσει αλλά πρέπει να πάρουν παράδειγμα απο τον Βραζιλιάνο γκάρντ

Να τα βλέπουν στον Ολυμπιακο πως ομάδες με μικρότερο ρόστερ και μπάτζετ συγκριτικά κλειδώνουν την Μπαρτσελόνα
απο Ρεάλ,ΤΣΣΚΑ,Ολυμπιακό,Σιένα,Παναθηναικό περιμέναμε να νικήσουν την Μπαρτσελόνα και το κάνει μια θεωρητικά αλλά όχι απο ότι βλεπω πρακτικά μικρότερης απο περσι δυναμικότητας ομάδα των Βάσκων αν και είχα πίστη οτι για Τελικο ACB ως έκπληξη μπορεί να έφτανε η ομάδα αυτη, αλλά σε αυτο το σημείο δύσκολα το φανταζόμουν, παίζονται όλα ακομα αλλά τώρα αρχίζω να πιστεύω οτι η Καχα Λαμποράλ μπορεί για πρωτάθλημα
Manu7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 12 2010, 21:46 ) *
ΥΓ3. Ποσο ευκολα εδιναν τα φαουλ της Μπαρτσελονα στο τελευταιο διλεπτο οταν προσπαθουσε να πιεσει παραπανω στην αμυνα... Αλλα γιατι να μου κανει εντυπωση αυτο? Ετσι δε θα πρεπε να γινεται, αφου ηταν φαουλ? rolleyes.gif

Θα μιλάς και για την φάση 1.5 λεπτά πριν το τέλος που δώσανε 3 φάουλ μαζεμένα σε μια επίθεση.
Πραγματικά δεν πίστευα στα μάτια μου...Όταν πιέζεις έτσι πάει...
benchwarmer
Το αντιαθλητικό δώθηκε επειδή έγινε πριν παιχτεί η μπάλα. Είναι ξεκάθαρος ο κανονισμός...
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 12 2010, 21:46 ) *

Κι εγώ κι εσύ αφήσαμε κάπως αντίθετες νίξεις για τη διαιτησία αλλά επειδή έχει να κάνει αποκλειστικά σχεδόν με την εδώ διαιτητική συζήτηση μάλλον καλύτερα να μην το γυρίσουμε εκεί. Εγώ πάντως δε θα το συνεχίσω. bball.gif

Έλα να μαζεύω νέους φαν του Σαν Εμετέριο.. icon_drunk.gif Από τα πλέι οφ της Ευρωλίγκας που έπαιζε άριστα με Σίσκα πάνω του τον έχω εκτιμήσει πολύ..

Το πρωτάθλημα μάλλον τελείωσε. Όσο καλά κι αν έπαιξε η Κάχα για μένα οι επιλογές της Μπάρτσα ήταν τραγικές. Ναβάρο, Μπαζίλε και Ρούμπιο (λίγο λιγότερο) απογοήτευσαν, αλλά το ότι ήταν πολύ καλά κλεισμένοι πολλές φορές για τέτοιους παίκτες δεν αρκεί. Για μένα το έχασε σε μεγάλο βαθμό από υπερβολική σιγουρία η Μπάρτσα αυτό το πρωτάθλημα, όσο καλά κι αν έχει πάιξει τον τελευταίο μήνα η Κάχα/Σάσκι/Τάου/ μάλλον πάει για νέο χορηγό.
Weekendman
Μην βιάζεστε γιατί και στα 2 πρωτά παιχνίδια των προημιτελικών της Ευρωλίγκας στη Βαρκελώνη η Ρεάλ είχε κερδίσει μια νίκη ,τις εντυπώσεις ,και το πλεονέκτημα της έδρας και μετα πήρε τις 2 νίκες στη Μαδρίτη η Μπαρτσελόνα και πηγε αυτη στο φαιναλ φορ...
il postino
απιστευτα και απροσμενα σκληρη η καχα στα 2 πρωτα παιχνιδια!!!! πολυ καλη και σημερα αν και σημερα πηγε να αυτοκτονησει στο τελος (εξαρταται το πώς το βλεπει ο καθενας wink.gif )!!!! αν θεωρησει ομως οτι το πρωταθλημα τελειωσε σημερα απλα θα ξαναγυρισει βαρκελωνη!!! τωρα πρεπει να φανει ο χαρακτηρας της γιατι τωρα ειναι αυτη το φαβορι!!!!!! ακομα και σημερα αυτσαιντερ θεωρουταν!


υ.γ ελεος με τη μουρμουρα icon_bored.gif
Weekendman
Πάντως όπως και να θεωρήσει κανείς την απόφαση των διαιτητών με το αντιαθλητικό κατα της Κάχα αυστηρή η μη, σε κάθε περίπτωση δεν εφαρμόζεται πλήρως το non-call στην Ισπανία...
SG3ptshooter
QUOTE(Weekendman @ Jun 12 2010, 22:04 ) *
Πάντως όπως και να θεωρήσει κανείς την απόφαση των διαιτητών με το αντιαθλητικό κατα της Κάχα αυστηρή η μη, σε κάθε περίπτωση δεν εφαρμόζεται πλήρως το non-call στην Ισπανία...

Βασικά αν είχαμε τα 2 συνεχόμενα σφυρίγματα το κύριο πρόβλημα στην Ελλάδα είναι ότι δε θα τελείωνε το ματς...
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 12 2010, 22:08 ) *
Βασικά αν είχαμε τα 2 συνεχόμενα σφυρίγματα το κύριο πρόβλημα στην Ελλάδα είναι ότι δε θα τελείωνε το ματς...

Πράγματι δεν μπορώ παρα να συμφωνήσω απόλυτα σε αυτο που λές, ουτε θα είμασταν και εμεις οι ίδιοι τόσο ψύχραιμοι...
roben
Είναι πραγματικά εκπληκτικό αυτό που έχει πετύχει η Κάχα,αν καταφέρει να ολοκληρώσει την έκπληξη και κατακτήσει το πρωτάθλημα θα έχει πετύχει κάτι στο οποίο ελάχιστοι θα στοιχημάτιζαν τα χρηματά τους...Και σίγουρα θα είναι ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον θέμα προς μπασκετική μελέτη και συζήτηση μια ενδεχόμενη επικράτηση της ομάδας της Βιτόρια επί των Καταλανών,όχι σε ένα ματς όπου όλα μπορούν να γίνουν,αλλά σε μιά σειρά τελικών όπου απαιτούνται 3 νίκες και μάλιστα με μειονέκτημα έδρας...Να 'ναι το σύνδρομο του...''ξεζουμίσματος'' μετά την κατάκτηση της Ευρωλίγκας,το οποίο πάντα αντιμετωπίζει και ο Παναθηναικός (το 2002 μάλιστα του στοίχισε αφού δεν κατάφερε να φτάσει καν στους τελικούς του ελληνικού πρωταθλήματος)...Να 'ναι το γεγονός ότι ο Ιβάνοβιτς έχει πλήρη γνώση του τρόπου παιχνιδιού της Μπαρτσελόνα αφού έχει την δυνατότητα να την παρακολουθεί κάθε εβδομάδα στο ισπανικό πρωτάθλημα...Να 'ναι το γεγονός ότι οι καταλανοί με εξαίρεση τον Ναβάρο δεν διαθέτουν τον παίκτη star και επομένως όταν το σύνολο μπλοκαριστεί η ομάδα γίνεται ευάλωτη...Έχω ξαναγράψει σε ποστ μου ότι οι καταλανοί είναι καθαρά ομάδα του Πασκουάλ αφού οι μονάδες της αυτές καθεαυτές δεν προκαλούν δα και τρόμο...Έλυσε λοιπόν ο Ιβάνοβιτς τα μυστικά του επιθετικού πλουραλισμού της Μπάρτσα...?? Αν είναι έτσι μακάρι να ολοκληρώσει την μεγάλη έκπληξη...Εκτός και αν ο Πασκουάλ προλαβαίνει να δημιουργήσει νέους γρίφους στην καλά διαβασμένη άμυνα της Κάχα Λαμποράλ...

υγ. κοινός παρανομαστής και στα 2 πρώτα παιχνίδια τα κακά ποσοστά της Μπαρτσελόνα στα σουτ 3 πόντων...Αποτέλεσμα σωματικής και ψυχικής κούρασης ή συνέπεια της εξαιρετικής αμυντικής λειτουργίας της Κάχα στην περιφέρεια?? Ή μήπως συνδιασμός και των δύο??
lakersdynasty
Πραγματικα μεγαλη εκπληξη.

Η Καχα παντως χτυπησε ακριβως στο σημειο που επρεπε. Μπραβο τους.

ΥΓ Γενικα οι ομαδες μετα απο επιτυχια στο Φ4 δειχνουν να ειναι πολυ πιο χαλαρες.

Ο ΠΑΟ το 2002 ομως ειχε ακομη ενα μειονεκτημα. Μολις 3 μερες μεταξυ του τελικου και του πρωτου παιχνιδιου της σειρας με τον ΟΣΦΠ.

Επομενο ηταν.
Air Kef
Από ένα warn σε lakerdynasty και Weekendman για το off topic.

Γενικώς εδώ μιλάμε για ACB και αποφεύγουμε και τις σπόντες, ειδικά για ΟΣΦΠ, ΠΑΟ και το εμμετικό θέμα "Τελικοί Α1 2010".
roben
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 13 2010, 00:51 ) *
Πραγματικα μεγαλη εκπληξη.

Η Καχα παντως χτυπησε ακριβως στο σημειο που επρεπε. Μπραβο τους.

ΥΓ Γενικα οι ομαδες μετα απο επιτυχια στο Φ4 δειχνουν να ειναι πολυ πιο χαλαρες.

Ο ΠΑΟ το 2002 ομως ειχε ακομη ενα μειονεκτημα. Μολις 3 μερες μεταξυ του τελικου και του πρωτου παιχνιδιου της σειρας με τον ΟΣΦΠ.

Επομενο ηταν.


Σωστά...Και όχι μόνο...Το παιχνίδι στο ΣΕΦ αρχικά αναβλήθηκε αφού το πούλμαν του Παναθηναικού δέχτηκε δολοφονική επίθεση...(η ομάδα του Πειραιά μάλιστα είχε το θράσος να ζητήσει το ματς στα χαρτιά...) Όταν τελικά το παιχνίδι έγινε και ενώ ο Παναθηναικός είχε τον έλεγχο και όδευε προς ένα αρκετά πιθανό break ανέλαβε δράση ο Τόμιτς με τον γνωστό τρόπο...Κρίμα που παρασύρθηκε τότε ο Μποντιρόγκα...Αυτο πάντως που μου έχει μείνει έντονα στο μυαλό είναι ότι στο τέλος του χαμένου ημιτελικού στο ΟΑΚΑ (ήμουν μέσα),παρά την απρόσμενη ήττα και τον διαφαινόμενο αποκλεισμό αφου δεδομένα ήταν πολύ δύσκολο να νικήσουμε στο ΣΕΦ σε παιχνίδι που κρινόταν η πρόκριση όλος ο κόσμος ήταν όρθιος και χειροκροτούσε την ομάδα !! Μαθήματα αθλητικής παιδείας,σπανιότατα στην Ελλάδα,ένιωσα πραγματικά υπερήφανος που είμαι Παναθηναικός !!

υγ.συγνώμη για το off topic... (αυτοwarnαρομαι...είχα ήδη γράψει και είδα μετά ότι ήμουν εκτός κανονισμού,sorry!)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.