Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2ος όμιλος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Mundobasket 2014
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Zoys
QUOTE(provat @ Sep 4 2014, 19:12 ) *
όπως και για το αντίστροφο......

Εμείς βγαίνουμε δεύτεροι με ήττα, κάτι που θα μας στείλει στους Ισπανούς αν περάσουμε στα προημιτελικά, οπότε έχουμε ισχυρό κίνητρο.
katharop
δεν πειράζει όμως θα τους ρίξουμε και 20αρού και στους 8 για να μην λέτε banana.gif banana.gif
giorgos14
Aχτι το εχω μια φορα να δειξει ο αντ1 τον εθνικο μας υμνο...
Zoys
Ιδανικό ξεκίνημα με την Εθνική με ξεκάθαρη πρόθεση να βάλει την μπάλα κοντά στο καλάθι και να εκμεταλλευθεί την αδυναμία των Αργεντινών στο 5.
belalik
Πω πω ...


Ειχα καιρο να γουσταρω την εθνικη τοσο πολυ ... Παμε μωρη Ελλαδάρα !!


blove.gif blove.gif blove.gif smiley.gif
Anaz
και αναλοιωτη η προθεση να τρεξουμε..
Ειναι λιγο πλασματικη η διαφορα, αφου χανει ο Σκολα τα 5μετρα και βαζει ο Καλαθης τα τριποντα, αλλα το σημαντικο ειναι οτι δεν ψαρωσαμε απο την σκληρη αμυνα των Αργεντινων και κανουμε το παιχνιδι μας.
Magnus92
βρε Βουγιουκα.......
t0ny3
Ειναι να τον λειπασαι τον Ιαν...

Εχουμε βαλει μερικα τριποντα που κανονικα δεν θα εμπαιναν, κολλησαμε και για καποια λεπτα στο δευτερο δεκαλεπτο στο σετ παιχνιδι, αλλα το πλανο ειναι ιδιο και ι διαφορα υπαρχει στο ημιχρονο για ενα ακομη ματς. Πρεπει να βελτιωσουμε λιγο την αμυνα!

Κλεινει στομα σε αυτο το τουρνουα ο Ζησαρος. Ειναι εκει οποτε τον χρειαζεται η ομαδα.
thalys
Ελπίζω να είναι καλά ο Κρστιτς. Έστω και για 10 λεπτά. Αυτό το ματς απ με τον Μπουρούση δεν χάνεται.

ΥΓ. Πάλι πρώτος στον καυγά έτρεξε ο Ντιρκ.
ssoulliss
Βλακεία του Ζήση...το κατάλαβε εγκαίρως αλλά... Οι ξένοι σπίκερ λένε πως υπήρχε και φάουλ στο τρίποντο και τεχνική ποινή στον Ζήση.

Έχουμε καλές σχέσεις με τους γκαούτσος...Χαζομάρα να τις χαλάσουμε...

Runt
Εχω την εντυπωση οτι οι Αργεντινοι παιζουν καλυτερη αμυνα απο εμας, μας εχουν διαβασει. Σημερα ομως μπαινουν τα τριποντα.
Πρεπει να σκεφτει κατι το τιμ γιατι το περασμα στο ''ζωγραφιστο'' σημρρα δεν περνα
Zephyr
QUOTE(Magnus92 @ Sep 4 2014, 23:16 ) *
βρε Βουγιουκα.......


Φαντάζομαι το προπονητικό τιμ της Γαλατά στα όρια της αυτοκτονίας biggrin.gif !

ΥΓ. Τι μανούρα παίχτηκε στο τέλος του ημιχρόνου?
thalys
QUOTE (Zephyr @ Sep 4 2014, 23:36 ) *
Φαντάζομαι το προπονητικό τιμ της Γαλατά στα όρια της αυτοκτονίας biggrin.gif !

ΥΓ. Τι μανούρα παίχτηκε στο τέλος του ημιχρόνου?


Έβαλε ο Ζήσης το μπάζερ μπήτερ και πάνω στην ένταση έβγαλε μια κραυγή. Δυστυχώς την έβγαλε μέσα στην μούρη του Καμπάσσο που τον μάρκαρε(έκανε και φάουλ που δεν δόθηκε). Κατάλαβε το λάθος και πήγε να ζητήσει συγγνώμη αλλά ο μικρός νόμισε ότι πήγε να συνεχίσει να του την λέει και αρνήθηκε να τον ακούσει. Εκεί κάπου χώθηκαν οι δικοί μας σε φάση "κάτσε καλά ρε νιάνιαρο" και ο Πριτζιόνι που θεώρησε ότι πήγαν οι δικοί μας βετεράνοι να την πούνε στον μικρό της ομάδας του. Μπήκαν οι διαιτητές κι ο Σκόλα, τους χώρισαν και τελείωσε το πανηγύρι.

Ατυχία, γιατί αν δεν ήταν ο Καμπάσσο μέσα στη μούρη του δεν θα γινόταν τίποτα με την κραυγή. Από την άλλη λάθος του που πήγε εκείνη τη στιγμή στον παίχτη να απολογηθεί. Με τα νεύρα που είχε ο μικρός αναμενόμενα αντέδρασε. Πολύ κακό για το τίποτα πάλι. Κάπου θα τα πληρώσουμε αυτά.
Gidovoskos
τρίβω τα μάτια μου , εμείς παίζουμε ?
Άντε να ξορκίσουμε το φάντασμα της αργεντινής .

Υ.γ άρε πριγγιονη ακόμα θυμάμαι στο Πεκίνο αντη να σε σκάσουμε στην πίεση μας έσκασε, αλλά τα χρόνια πέρασαν .
Anaz
QUOTE
Κλεινει στομα σε αυτο το τουρνουα ο Ζησαρος. Ειναι εκει οποτε τον χρειαζεται η ομαδα.
Το'χει κανει καιρο. Σε ολα τα τελευταια τουρνουα ειναι σταθερα στους κορυφαιους! Οποιος δεν βλεπει την συνεισφορα του Ζηση στην Εθνικη, ειναι ή εμπαθης ή ασχετος.

Η ομαδα βγαζει παλι τρομερο παθος. Με τερμα τα γκαζια παιζουμε!
Οι Αργεντινοι εχουν πολυ ποιοτητα (Σκολα 77.gif ) και παιζουν και σκληρα στην αμυνα, αλλα ειμαστε παραδοξως πολυ ευστοχοι σημερα. Βλεπω στο 3ο δεκαλεπτο να το φερνουν στα ισα , αλλα ελπιζω να μπορεσουμε να τους φθειρουμε και να το καθαρισουμε στο 4ο.
Ο Μπουρουσης τα φτυσε προς στο τελος του ημιχρονου. Ποσο να αντεξει..
Dred11
Γκάουτσος, Νοτσιόνι, Πριτζιόνι και το κακό συναπάντημα my ass. Θα τους ξεφτιλίσουμε.
Gino_Bill
Α ρε Ζήση βυσματία, άχρηστε, που οι ελληνικές ομάδες δε σε χρειάζονται γιατί έχουν τρομερά καλλίτερους στη θέση σου.
Gidovoskos
QUOTE(Dred11 @ Sep 4 2014, 23:46 ) *
Γκάουτσος, Νοτσιόνι, Πριτζιόνι και το κακό συναπάντημα my ass. Θα τους ξεφτιλίσουμε.



Κλαίω smiley.gif
Gidovoskos
QUOTE(Dred11 @ Sep 4 2014, 23:46 ) *
Γκάουτσος, Νοτσιόνι, Πριτζιόνι και το κακό συναπάντημα my ass. Θα τους ξεφτιλίσουμε.



Κλαίω 77.gif
D-Wade
QUOTE(Anaz @ Sep 4 2014, 23:43 ) *
Το'χει κανει καιρο. Σε ολα τα τελευταια τουρνουα ειναι σταθερα στους κορυφαιους! Οποιος δεν βλεπει την συνεισφορα του Ζηση στην Εθνικη, ειναι ή εμπαθης ή ασχετος.

.

Στην εθνική πάντα έπαιζε καλύτερα απ'ότι στο συλλογο του
T.W.Is.M.
Παμε για τριτη σερι μερα που φτανουμε στο +19 και εκει κολλαμε...
EIMAI ARIANOS
καιμακογλου και πριντεζης πρεπει να παιξουν λιγο μαζι.

η επιθεση μας ειναι λίγο στατική και εκει πιστευω χρειαζομαστε πιο πολυ κινηση.

Καιμακ πριτεζης παπανικολαου καλαθης αντεκο ζωνη και τρεξιμο.
Runt
βγαλαμε απο τη φαρετρα το οπλο που λεγεται Ιαν smiley.gif
thalys
Τον Ντιρκ βγάλαμε από την φαρέτρα.
t0ny3
Γιατι δεν πηρε ενα ταιμ ο Φωτης;
priest
Τρομερος Μπουρουσης...
roko
Μια λεξη μονο. ΜΠΡΑΒΟ. Τιποτα αλλο.Ειναι περιττο το οτιδηποτε παραπανω.Δεν μας φοβιζει ΚΑΝΕΙΣ.
EIMAI ARIANOS
νιωθω περιεργα που δε μπορω να κραξω Μπουρουση σημερα.

Μεγαλη εμφανιση.

Περα απο αυτόν Καλαθης Πριντεζης
D-Wade
Χαμηλά τη μπάλα τώρα. Οι Σέρβοι είναι καλύτερη ομάδα από αυτούς που αντιμετωπίσαμε σε αυτή τη διοργάνωση
tuareg
QUOTE (Dred11 @ Sep 4 2014, 23:46 ) *
Γκάουτσος, Νοτσιόνι, Πριτζιόνι και το κακό συναπάντημα my ass. Θα τους ξεφτιλίσουμε.


Vassilis Simtsak ‏@SimTheDream 2 λεπτά

Μπράβο ρε Αλάνια!Μπασκετάρα στα γατάκια τα Αργεντίνικα...😸😸😸#HellenicBF #GREvARG #Spain2014 #Spain2014gr #mb14gr #FIBAWorldCup2014
roko
QUOTE (D-Wade @ Sep 5 2014, 00:35 ) *
Χαμηλά τη μπάλα τώρα. Οι Σέρβοι είναι καλύτερη ομάδα από αυτούς που αντιμετωπίσαμε σε αυτή τη διοργάνωση


Απο που προκυπτει αυτο? Θεωρεις οτι ειναι καλυτερη απο Κροατια και Αργεντινη?
provat
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 5 2014, 00:28 ) *
νιωθω περιεργα που δε μπορω να κραξω Μπουρουση σημερα.

Μεγαλη εμφανιση.

Περα απο αυτόν Καλαθης Πριντεζης



Πρακτικα κανεις δεν μπορει να κραξει κανένα. Οσοι επαιξαν, για όσο επαιξαν ανταποκρίθηκαν στα καθήκοντα τους.
T.W.Is.M.
QUOTE(D-Wade @ Sep 5 2014, 00:35 ) *
Χαμηλά τη μπάλα τώρα. Οι Σέρβοι είναι καλύτερη ομάδα από αυτούς που αντιμετωπίσαμε σε αυτή τη διοργάνωση


Παιζουν ομως με απουσιες. Λειπει ο Πιτσιλκας... rolleyes.gif
SG3ptshooter
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 5 2014, 00:28 ) *
νιωθω περιεργα που δε μπορω να κραξω Μπουρουση σημερα.

Kακά τα ψέματα, σήμερα θύμισε, αν βγάλεις 2 δύσκολα σουτ παραπάνω απ' ότι θα πρεπε, μια εμφάνιση με την Κροατία το 2009, που ερχόταν απ' την καλύτερή του χρονιά ατομικά με τη φανέλα του Ολυμπιακού και έγραφαν για ενδιαφέρον των Spurs.

Και σύγχρονο και αποτελεσματικό μπάσκετ, η Εθνική μου αρέσει πολύ. Δεν έχω δει παρά ελάχιστα τη Σερβία στην πρώτη φάση, αλλά σίγουρα δε φοβίζει η φετινή της βερσιόν. Θα επανέλθει στο on fire του NBA Jam ο Κάιμα αν χρειαστεί. tongue.gif Μακάρι να φύγουμε απ' την Ισπανία με ένα μετάλλιο. Και ανανέωση Φώτη.
tuareg
πηγε να το γυρισει ο λαμας με τους ξυλοκοπους αναπληρωματικους του και δε το πιστευε ουτε ο ιδιος ....
T.W.Is.M.
QUOTE(tuareg @ Sep 5 2014, 00:38 ) *
πηγε να το γυρισει ο λαμας με τους ξυλοκοπους αναπληρωματικους του και δε το πιστευε ουτε ο ιδιος ....


Με 2 μαρκαρισμενα τριποντα και 2 βολες απο μια χαζη τεχνικη ποινη του Μπουρουση πηγε να το γυρισει. Πως να το πιστεψει?
Swko10
Μας άνοιξες την όρεξη μωρή Εθνικάρα...

Η εθνική δε σταματά να μας εκπλήσσει ευχάριστα σε αυτό το Μουντομπάσκετ. Δεν κρύβω πως είμαι ένας από αυτούς που αμφισβητούσα τη παρουσία αυτής της φουρνιάς σε μία διοργάνωση που δεν άξιζε να συμμετέχει... LegenD


O SWKO μέσα από το βήμα που του δίνει η στέγη των SPORTSOFFICERS περιέγραφε καιρό τώρα ότι αρκετοί θα άλλαζαν τη γνώμη τους για αυτήν την ομάδα. Εγώ δε θα του δώσω αυτήν τη χαρά. Θα αναφερθώ απλά στο μεγάλο ταλέντο που βρίσκεται μέσα στα κορμιά μερικών αθλητών αυτής της ομάδας.



Νίκος Ζήσης. Ο ηγέτης αυτής της ομάδας και ίσως το καλύτερο παιδί στο ελληνικό μπάσκετ. Πραγματικός εγκέφαλος είναι το παλικάρι και μόνο κρίμα μπορώ να πω που οι Αγγελόπουλοι δεν τον έφεραν στο λιμάνι λίγα χρόνια πιο πριν.

Νίκος Καλάθης. Δε θα αναφερθώ στα περί ντόπας, καθώς είναι γνωστό ότι εκεί στο Αμέρικα δεν ξέρουν τι παίρνουν. Δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει λοιπόν ο αθλητής μας. Στα αγωνιστικά τώρα, ο Ελληνοαμερικάνος play maker αποτελεί τον ορισμό τής θέσης στην οποία αγωνίζεται. Έχει βελτιώσει και το σουτ του και μπορεί να λογίζεται σαν ένας μεγάλος παίκτης για τα ελληνικά δεδομένα.

Γιωργος Πρίντεζης. Τα Ολυμπιακά μου αισθήματα δεν μου επιτρέπουν να εκφραστώ όπως θα έπρεπε. Στην εθνική πάντως είναι ακόμα πιο τσαμπουκάς, ηγέτης κανονικός και μπασκετμπολίστας που κάθε ομάδα θα ήθελε να είχε.

Γιάννης Μπουρούσης. Όσο και να τον έχω κράξει τον Γιάννη, δε μπορώ να του πω κουβέντα για την παρουσία του στην εθνική. Μεγάλες εμφανίσεις, συνεχής παρουσία και μαζί με τη δουλειά που έχει ρίξει τα τελευταία καλοκαίρια τον τοποθετώ στους καλύτερους ψηλούς της ευρώπης αυτήν την περίοδο. Τα εξωαγωνιστικά θέματα ίσως τα κουβεντιάσουμε άλλη φορά.

Μαζί λοιπόν με τα υπόλοιπα παιδιά, αυτό το εκπληκτικό σύνολο, έχει αναγκάσει αρκετούς όπως εγώ, να θαυμάσουμε αυτήν την ομάδα. Και ο θαυμασμός δεν αποτελεί απλά μια λέξη παραδοχής. Η εθνική μας παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ. Όλοι οι παίκτες είναι πρωταγωνιστές με τον Κατσικάρη να φαίνεται ότι έχει κάνει μαγικά. Όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα του αγώνα με την Αργεντινή που σε δύο λεπτά από τώρα που τελειώνω αυτό το άρθρο, θα λήξει, έχουμε απολαύσει μπασκετάκι και μετά και από την εθνική υπερηφάνεια που μας προσέφεραν οι ακριβοπληρωμένοι ποδοσφαιριστές μας, ξανανιώθουμε κάτι από τα ίδια με τους εθελοντές αθλητές του μπάσκετ.

Έστω και λίγο συντηρητικά μπορώ να ξεστομίσω...ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΕΘΝΙΚΑΡΑ

ΥΓ. Είμαστε πρώτοι στον όμιλο!!!!
ΥΓ1. Τι έκανε ο Μπουρούσης στην τελευταία φάση του αγώνα!!!

http://sportsofficers.blogspot.gr/2014/09/blog-post_5.html
D-Wade
QUOTE(roko @ Sep 5 2014, 00:36 ) *
Απο που προκυπτει αυτο? Θεωρεις οτι ειναι καλυτερη απο Κροατια και Αργεντινη?

Ναι ξεκάθαρα. Η Αργεντινή δε μου αρέσει καθόλου. Η Κροατία είναι καλύτερη από αυτό που έδειξε στο μεταξύ μας ματς αλλά νομίζω οι Σέρβοι είναι καλύτεροι

QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 5 2014, 00:37 ) *
Παιζουν ομως με απουσιες. Λειπει ο Πιτσιλκας... rolleyes.gif

smiley.gif
belalik
Ειδα τα τελευταια λεπτα του Σερβια-Ισπανια ... Πολυ τσαμπουκας, εκνευρισμος .. Και απο παικτες, και απο προπονητες, ειδικα ο Τζορτζεβιτς ο οποιος αποβληθηκε με δυο τεχνικες.

Παντως τους φοβαμαι τους Σερβους .. Και πιστευω, οπως το ειδα, οτι μπορει να τους κανουν καλο αυτα τα νευρα στο τελος με τους Ισπανους.

Η ομαδα μας ειναι απολαυστικη και αξιζουν μπραβο σε ολους + το τεχνικο επιτελειο. Απλα δεν μου καθεται καλα το ζευγαρι με τους Σερβους.

Τεσπα - οπως και να χει, για να προχωρησεις, πρεπει να πας στα δυσκολα. Εχουμε κανει πολυ πειστικες εμφανισεις, καλο μπασκετ, παιζουμε εξυπνα αλλα και με δυναμη και παθος.

Απολαυστικη η εθνικη, ειχε χρονια να μας πορωσει ετσι ..

tuareg
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 5 2014, 00:40 ) *
Με 2 μαρκαρισμενα τριποντα και 2 βολες απο μια χαζη τεχνικη ποινη του Μπουρουση πηγε να το γυρισει. Πως να το πιστεψει?


ε μπροστα μασησαμε λιγο στο ξυλο σε εκεινο το σημειο....
Runt
Μπραβο ρε ομαδαρα. Μας κλειδωσαν οι Αργεντινοι και πολλοι παικτες δεν τραβηξαν, αν ειμασταν πιο αστοχοι ισως τα πραγματα να ηταν διαφορετικα. Δεν καταφεραμε να τρεξουμε και παρολαυτα κερδισαμε, θετικον αυτο. Δεν ξερω αν οι Σερβοι μπορουν να μας παιξουν τοσο καλη, αποτελεσματικη αμυνα, αν το κανουν, τοτε πρεπει να ειμαστε πιο γρηγοροι στο σετ , οπως και νΑ τραβηξουν κι αλλοι παικτες, στην επιθεση.

ΥΓ Οι Αργεντινοι μπορουν να κανουν κηδεια στους φρανσουαδες
roko
Θυμιζω οτι την Αργεντινη νικωντας εμεις την Σερβια και οι Αργεντινοι τους Βραζιλιανους,θα την ξανασυναντησουμε στην φαση των 8...Ενταξει για μεταλιο σε παγκοσμιο πρωταθλημα παλευουμε οχι για το τουρνουα Ακροπολις.Εγω παντως πιστευω ΑΝ λεμε ΑΝ φτασουμε τετραδα στον ημιτελικο απεναντι στην Ισπανια,δεν εχουμε τιποτα να φοβηθουμε.
t0ny3
Το ωραιο με αυτη την ομαδα ειναι πως καθε βραδυ μπορει να βρεθει ενας νεος ηρωας. Δεν θα πω τιποτα κακο απλα συγχαρητηρια.

Τιποτα δεν αλλαζει, δεν εχουμε γινει το φαβορι του τουρνουα ή φυγαμε τρενο για μεταλλιο. Εχουμε ενα δυσκολο ματς με τη Σερβια, αλλα δεν φοβομαστε τιποτα γιατι ειναι στα επιπεδα μας οι Σερβοι.

Υπεροχες στιγμες αυτη η Εθνικη, κατι που μας ειχε λειψει τα τελευταια 4 χρονια.

Συνεχιζουμε...
Anaz
Το σημαντικο ειναι οτι μετα τα σημερινα αποτελεσματα ο δρομος για το μεταλλιο ειναι ανοιχτος..
Απο'κει και περα ειναι στο χερι μας.. Μας περιμενουν πολυ δυσκολα ματς πλεον που θα κριθουν στις λεπτομερειες. Η επιτυχια με την αποτυχια ειναι πολυ κοντα και τα εξαιρετικα ματς του πρωτου γυρου δεν λενε τιποτα για τη συνεχεια.. Απλα θα'ναι κριμα να μην τους χαρουμε κι αλλο. smilie_schal1.gif
qspock
Ενα μεγαλο ΜΡΑΒΟ στα παιδια! Το αξιζουν. Οχι μονο για την πρωτια, αλλα και για το μπασκετ που παιζουν. Χαιρεσαι να τους βλεπεις!
Δε βλεπω πως μπορουν να μας νικησουν οι Σερβοι. Και δε τους εχω δει καν να παιζουν...
Δεν εχουμε τιποτα να βοβηθουμε αν συνεχισουμε με την ιδια ενεργεια, ψυχη και μυαλο!

ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ! smilie_schal1.gif
BULLET_GR-
QUOTE (provat @ Sep 5 2014, 00:37 ) *
Πρακτικα κανεις δεν μπορει να κραξει κανένα. Οσοι επαιξαν, για όσο επαιξαν ανταποκρίθηκαν στα καθήκοντα τους.

Μου έκανε εντύπωση οτι τον Σλουκα δεν τον άφησε πολυ στο παιχνιδι, αφου ενα σουτ εκανε και αυτο ηταν μεσα, άλλα μπορω να σκεφτω οτι δεν μάρκαρε καλα τον κοντό πλευ-μεγκερ της Αργεντινής.

QUOTE (tuareg @ Sep 5 2014, 00:38 ) *
πηγε να το γυρισει ο λαμας με τους ξυλοκοπους αναπληρωματικους του και δε το πιστευε ουτε ο ιδιος ....

Εχω παρατηρήση οτι πολλες φορες όταν εχουμε απεναντι μας διεισδυτικό πλευμεγκερ όπως σήμερα, έχουμε πρόβλημα με το μαρκάρισμα του, με 4-5 διεισδύσεις του και 2-3 τριποντα πηγε να γυρίσει.
Βεβαια οι αργεντινοι ισπανοφέρνουν σε συμπεριφορα, και γινονται σπαστικοι και προκλιτικοι όταν χάνουν, και ξυλοκοποι επίσης οταν μπορουν, η διαιτησια δεν ειδε πολλες σκληρες επαφες υπερ μας στο came back τον Αργεντίνων

Στα συν την εθνικής η αμυνα, μόνο ξεγάδι στην άμυνα πιστευω οτι ειναι οι διεισδυσεις κοντων αντιπαλων που φτάνουν μερικες φορες πολυ ευκολα στο λευ απ.
Στα συν ειναι ακομη οτι μπουρουμε να πάρουμε σκόρ απο πολλους παικτες.
Θα ήθελα να δω λιγο παραπάνω παιχνιδι ενας εναντιον ενος, δλδ ο σλουκας και ο καλαθης μπορει να το κάνει πολυ ευκολα.
Αντε και ΤΕΤΡΑΔΑ ΡΕ ΟΜΑΔΑΡΑ
katharop
τι έκανε ο ντιρκ ρε παιδιά? http://www.fiba.com/basketballworldcup/201...core_statistics
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif 16π 15ριμπαουντ???
katharop
πριν 15 μέρες κάποιοι έλεγαν οτι η ομάδα μας είναι ομάδα 60-65 πόντων μαξ...και οτι δεν έχουμε παίχτες απο τους οποίους μπορούμε να πάρουμε σκορ....μετά απο 5 ματς η χειρότερη επιθετική μας εμφάνιση είναι 76 πόντοι,
ALdaperan
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγω τη σερβία τη φοβάμαι πολύ !!
GK_23
QUOTE(ALdaperan @ Sep 5 2014, 06:36 ) *
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγω τη σερβία τη φοβάμαι πολύ !!

Νομίζω ότι οι πιθανότητες είναι 60-40 υπέρ μας, ύστερα και από την εικόνα που έδειξαν μέχρι τώρα οι 2 ομάδες. Η Σερβία χωρίς τον Τεόντοσιτς στο παρκέ έχει μεγάλο πρόβλημα στη δημιουργία.

Να πω και εγώ ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στην ομάδα για όσα έχει καταφέρει μέχρι τώρα μιας και ήμουν από τους πολύ δύσπιστους στην αρχή του τουρνουά. Φυσικά τα όρια της επιτυχίας από την αποτυχία είναι πολύ λεπτά πλέον. Ακόμα και να μην προκριθούμε στην 8άδα, δεν μπορείς να πει αποτυχημένη μια ομάδα που αφήνει ένα τουρνουά με ρεκόρ 5-1 και πολύ καλές ομολογουμένως εμφανίσεις.

Ψυχολογικά το ματς με τους Σέρβους θα είναι δυσκολότερο από αυτά που ενδεχόμενως να ακολουθήσουν. Αν πάρουμε τη Σερβία νομίζω θα είμαστε πιο απελευθερωμένοι στη συνέχεια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.