Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βαγγελης Ιωαννου,ο πιο τραγικος speaker(?)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
giannis_mg
Λοιπον επειδη μεχρι την Τριτη και το ματς με την Μπαρτσα,θα αρχισουμε να βαραμε μυγες ας αρχισω αυτο το θεμα για τον πιο αντιπαθητικο προσωπικα παντα speaker της Ελληνικης τηλεορασης,προσωπικα ειναι ο μονος που αναγκαζομαι να χαμηλωνω την TV για τις στριγγλιες που βγαζει και οχι μονο βεβαια,αυτος και ο Γκασολ βγαζουν μονο αυτες τις τσιριδες...

Λοιπον μπορουμε να γραφουμε αποψεις,σχολια για τις μεταδωσεις(?)που κανει ο Ιωαννου,λαικιστη ολοι οι haters ας ενωθουμε 19.gif,επισης ενδιαφερον ειναι να δουμε ποσοι δεν εχουν προβλημα μαζι του...
colonel gomelsky
Πραγματικά χρειάζονταν ένα τέτοιο τόπικ. Επιφυλάσσομαι να τοποθετηθώ αναλυτικά μόλις γιάνει το χέρι.
GK_23
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 25 2011, 12:40 ) *
Λοιπον μπορουμε να γραφουμε αποψεις,σχολια για τις μεταδωσεις(?)που κανει ο Ιωαννου,λαικιστη ολοι οι haters ας ενωθουμε 19.gif,επισης ενδιαφερον ειναι να δουμε ποσοι δεν εχουν προβλημα μαζι του...

Μάθε μπαλίτσα βρε από τον άρχοντα!



Αναζητείται το βίντεο που παρομοιάζει τον ιδρώτα του Μπουρούση με σαμπάνια. Ας το βρει κάποιος...
giannis_mg
QUOTE(sixama23 @ Mar 25 2011, 13:51 ) *
Μάθε μπαλίτσα βρε από τον άρχοντα!



Αναζητείται το βίντεο που παρομοιάζει τον ιδρώτα του Μπουρούση με σαμπάνια. Ας το βρει κάποιος...

24.gif 24.gif 24.gif ,καλα εχω λιωσει με τον τυπο,δεν παιζεται πραγματικα,βεβαια αυτη ειναι και η ατακα κατατεθεν του,το μακρυνο ριμπαουντ,εντωματαξυ ο Λιμνιατης που ειναι διπλα του ακουγεται να γελαει μετα απο αυτη την εμπνευση και σιγουρα δεν ηταν ο μονος....
GK_23
QUOTE(sixama23 @ Mar 25 2011, 12:51 ) *
Αναζητείται το βίντεο που παρομοιάζει τον ιδρώτα του Μπουρούση με σαμπάνια. Ας το βρει κάποιος...

Εύρηκα!

Ακούστε στο 1'35'' τι λέει ο αθεόφοβος... icon_drunk.gif
Μου αρέσει επίσης που προτρέπει τον Μπουρούση να πάει στα αποδυτήρια να ξεκουραστεί στο τέλος.
Γύρευε τι έλεγε ο Μπουρούσης από μέσα του... 19.gif

colonel gomelsky
Ρε μη με κάνετε να γράφω με ένα δάχτυλο! Ποναω λέμε! ohmy.gif

Τίποτα δε συγκρίνεται με το:

ΝΑΙ! ΝΑΙ ΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ, ΚΑΡΦΩΝΕΙ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΥΑΙΤ ΧΑΟΥΑΡΝΤ!


AWESOME BABY! AWESOME!

YΓ. Και ακολουθεί το απαραίτητο γελάκι αυτοικανοποίησης για τα αγγλικά που ξέρει...
panos75
KingCrimson
QUOTE(sixama23 @ Mar 25 2011, 13:01 ) *
Εύρηκα!

Ακούστε στο 1'35'' τι λέει ο αθεόφοβος... icon_drunk.gif
Μου αρέσει επίσης που προτρέπει τον Μπουρούση να πάει στα αποδυτήρια να ξεκουραστεί στο τέλος.
Γύρευε τι έλεγε ο Μπουρούσης από μέσα του... 19.gif



AAAAA! αυτο δε το χα δει ποτε...
επιk εισαγωγη
-Σε τρομερη φορμα εισαι ε....? wink.gif
-Ειμαστε στον αερα? blink.gif

το αλλο με τον ιδρωτα δε θα το σχολιασω...
τρελο αγορι Βαγγελα! torture.gif

*edit- γιορταζει κιολας σημερα
Χρονια πολλα! παντα τετοια biggrin.gif
Manu7
Kάτω τα χέρια από τον Βαγγέλαρο...
"KAΛΗ ΑΜΥΝΑ!!ΑΜΥΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!"
"ΦΑΟΥΛ!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΛΛΛΛΛ!!!!"

Στιγμές μαγείας... icon_drunk.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Manu7 @ Mar 25 2011, 20:10 ) *
Kάτω τα χέρια από τον Βαγγέλαρο...
"KAΛΗ ΑΜΥΝΑ!!ΑΜΥΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!"
"ΦΑΟΥΛ!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΛΛΛΛΛ!!!!"

Στιγμές μαγείας... icon_drunk.gif

ακόμα δεν έχω καταλάβει αν πήρε τη διαφορά ο Ολυμπιακός μέσα στην Κωνσταντινούπολη.. Απορώ πως ξεχάστηκε και δεν το ανέφερε.. 77.gif

πρέπει να κάτσει κάποιος να φτιάξει ενα βιντ με το πόσες φορές το λέει μέσα σε 4-5 λεπτά.. smiley.gif
Alexmei
Στον ελεύθερό του χρόνο, κοιτάει έξω από το παράθυρο και φαντάζεται τον εαυτό του να μεταδίδει έναν αγώνα Μπάσκετ. Εκεί, σκέφτεται διάφορες ατάκες, οι οποίες για κάποιο λόγο του αρέσουν, τις σημειώνει σε ένα χαρτάκι και τις κουβαλάει μαζί του στον επόμενο αγώνα. Κάθε φορά που τον ακούω, σκέφτομαι ότι έχει ένα χαρτάκι με βλακείες, και όταν βρίσκει ευκαιρία τις λέει. Δεν εξηγείται αλλιώς...
aegeansheed
Και να παίζει αυτό στο ηχοσύστημά του:



24.gif 24.gif 24.gif (όπου το "πρόσωπο" = το...μπάσκετ!)



Leon_cp3
Πάμε αρρώστια πάμε!

0.01 "Κατά την άποψη μου λανθασμένα ο χρόνος επίθεσης"
0.03 "Αυτή είναι η αλήθεια..." Οπότε δηλαδή η άποψη σου είναι η αλήθεια. 41.gif
smiley.gif rolleyes.gif
3.10-3.20-3.30 "Δε πειράζει παιδιά" και μετά έχουμε και συνέχεια "έγιναν λάθη τι να κάνουμε,γίνονται μέσα στο ματς..."
Σόρι κιόλας που δε καταφέραμε να μη μας κάνουν φάουλ. tongue.gif
Και στο 4.30 "το ελληνικό μπάσκετ είναι εδώ πιο ενωμένο πιο δυνατό..." Και μετά πέφτει και ο ύμνος να υποθέσω...
Αχ Θε μου κάθε ματς που σπικάρει είναι και 100 ατάκες,απόλαυση... rolleyes.gif
nikolas12
QUOTE(Manu7 @ Mar 25 2011, 20:10 ) *
Kάτω τα χέρια από τον Βαγγέλαρο...
"KAΛΗ ΑΜΥΝΑ!!ΑΜΥΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!"
"ΦΑΟΥΛ!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΛΛΛΛΛ!!!!"

Στιγμές μαγείας... icon_drunk.gif


Πωπωπωπωπωπωπωπωπω το θυμαμαι και εγω αυτο. Αυτο με τον Μπουρουση ειναι τελειο απλα, αλλα παιδια ας μην ειμαστε υπερβολικοι. Το διδυμο Χατζηγεωργιου-Σκουντης θελει πολυ μεγαλη προσπαθεια για να ξεπεραστει tongue.gif .
Πλακα πλακα ο Ιωαννου εχει κανει μαζι με τον Μαγουλα και ποδοσφαιρικο ρεπορταζ. Αλλη διασταση δωσανε στο αθλημα. Γενικα στην Ελλαδα υπαρχει τεραστια ελλειψη σε καλους speaker κυριως στο μπασκετ αλλα και στο ποδοσφαιρο. Για μενα Ιωαννου, Χατζηγεωργιου, Σκουντης και μετα και ο Μαγουλας ειναι ψιλοτραγικοι σε αυτα που λενε.
Αλλα το διδυμο Σκουντης-Χατζηγεωργιου ειναι αξεπεραστο. Θελω να γυρισει στην κρατικη ο Σκουντης να γελασει και εμας το χειλακι μας.
kolokotronis
QUOTE(nikolas12 @ Mar 26 2011, 11:41 ) *
Πωπωπωπωπωπωπωπωπω το θυμαμαι και εγω αυτο. Αυτο με τον Μπουρουση ειναι τελειο απλα, αλλα παιδια ας μην ειμαστε υπερβολικοι. Το διδυμο Χατζηγεωργιου-Σκουντης θελει πολυ μεγαλη προσπαθεια για να ξεπεραστει tongue.gif .
Πλακα πλακα ο Ιωαννου εχει κανει μαζι με τον Μαγουλα και ποδοσφαιρικο ρεπορταζ. Αλλη διασταση δωσανε στο αθλημα. Γενικα στην Ελλαδα υπαρχει τεραστια ελλειψη σε καλους speaker κυριως στο μπασκετ αλλα και στο ποδοσφαιρο. Για μενα Ιωαννου, Χατζηγεωργιου, Σκουντης και μετα και ο Μαγουλας ειναι ψιλοτραγικοι σε αυτα που λενε.
Αλλα το διδυμο Σκουντης-Χατζηγεωργιου ειναι αξεπεραστο. Θελω να γυρισει στην κρατικη ο Σκουντης να γελασει και εμας το χειλακι μας.

Νικόλα, θα διαφωνήσω στη σύγκριση των σπίκερ ποδοσφαίρου και μπάσκετ.

Στο μπάσκετ, κατά γενική ομολογία, η πλειονότητα είναι πολύ καλή και γνωρίζει το άθλημα.
Υπάρχουν Παπαδογιάννης, Καρύδας, Συρίγος, Σκουντής και άλλοι οι οποίοι είναι αρκετά καλοί.
Τώρα αν ο Σκουντής είναι λίγο παραπάνω χαζοχαρούμενος, ο Συρίγος λίγο (εώς πολύ) αλαζώνας κτλ, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι άσχετοι.
Άσχετοι είναι οι Χατζηγεωργίου (πιπέρι στο στόμα μου), Ιωάννου οι οποίοι είναι τίγκα στην υπρβολή και νομίζουν ότι είναι φωτεινοί παντογνώστες.
Αυτός ο συνδιασμός τους κάνει διασκεδαστικούς. Οκ και κουραστικούς μερικές φορές. Όπως το δεις.

Δεν συγκρίνεται όμως το γενικό επίπεδο με αυτό του ποδοσφαίρου που, οι περισσότεροι, δεν ξέρουν αν η μπάλα είναι στρογγυλή..
Εκεί η εξαίρεση είναι ο καλός σπίκερ.
Ο κανόνας είναι ο Αλέκος Θεοφιλόπουλος.

Το επίπεδο των σπίκερ πάει παρέα με το επίπεδο του αθλήματος σε κάθε χώρα.

Και επίσης δεν είναι τυχαίο ότι ο Χατζη και ο Ιωάννου δουλεύουν στην κρατική τηλεόραση.
Τυχαία βρίσκονται εκεί που βρίσκονται.
Και η θεία μου θα μπορούσε να είναι στη θέση τους όπως καταλαβαίνεις.
oti-nane
Αυτό που δεν καταλαβαίνω με τον συρίγο είναι που ο παίχτεις πατάει 2 μέτρα μέσα από την γραμμή και ο συρίγος λέει 3ποντο και δεν φτάνει που το λέει συνεχίζει και περίπου για κάνα λεπτό να λέει λάθος το σκορ κτλπ. Αντίστοιχη φάση με την ομάδα να έχει 3 φάουλ ο διαιτητής δείχνει μπάλα από το πλάι και ο συρίγος να επιμένει για βολές του Φώτση π.χ.........

Μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά αυτό σε έναν σπικερ μου την σπάει αφάνταστα...
kolokotronis
QUOTE(oti-nane @ Mar 26 2011, 13:40 ) *
Αυτό που δεν καταλαβαίνω με τον συρίγο είναι που ο παίχτεις πατάει 2 μέτρα μέσα από την γραμμή και ο συρίγος λέει 3ποντο και δεν φτάνει που το λέει συνεχίζει και περίπου για κάνα λεπτό να λέει λάθος το σκορ κτλπ. Αντίστοιχη φάση με την ομάδα να έχει 3 φάουλ ο διαιτητής δείχνει μπάλα από το πλάι και ο συρίγος να επιμένει για βολές του Φώτση π.χ.........

Μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά αυτό σε έναν σπικερ μου την σπάει αφάνταστα...

Εντάξει, αυτό σε ένα βαθμό είναι λογικό και οφείλεται στην ηλικία.
Μετά τα 65 ο εγκέφαλος έχει καεί ανεπανόρθωτα.
Θυμήσου όταν είχανε τον Μουρούζη στο σχόλιο πριν καμμιά δεκαριά χρόνια.
Ότι να ναι (σαν το όνομα σου) έλεγε και μιλάμε για ένα προπονητή που έχει πάρει αμέτρητα πρωταθλήματα, σε μία άλλη εποχή όμως.

Το πιο δύσκολο είναι να καταλάβεις πότε πρέπει να σταματήσεις.
Εκτίθεσαι και δεν το καταλαβαίνεις.
Ας ελπίσουμε να το καταλάβει και ο Συρίγος κάποιοα στιγμή και να μην συνεχίσει άλλα 20 χρόνια.

Ο Ίβκοβιτς αποτελεί εξαίρεση-θαύμα.
Magnus92
QUOTE(Manu7 @ Mar 25 2011, 20:10 ) *
Kάτω τα χέρια από τον Βαγγέλαρο...
"KAΛΗ ΑΜΥΝΑ!!ΑΜΥΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!"


Μια φωνη απ το υπερπεραν (που ειχε πει και μια ψυχη στο φορουμ... )
btw ισως το αγαπημενο μου ποστ στα σχεδον 2 χρονια που ειμαι στο φορουμ ....
nikolas12
QUOTE(kolokotronis @ Mar 26 2011, 12:15 ) *
Νικόλα, θα διαφωνήσω στη σύγκριση των σπίκερ ποδοσφαίρου και μπάσκετ.

Στο μπάσκετ, κατά γενική ομολογία, η πλειονότητα είναι πολύ καλή και γνωρίζει το άθλημα.
Υπάρχουν Παπαδογιάννης, Καρύδας, Συρίγος, Σκουντής και άλλοι οι οποίοι είναι αρκετά καλοί.
Τώρα αν ο Σκουντής είναι λίγο παραπάνω χαζοχαρούμενος, ο Συρίγος λίγο (εώς πολύ) αλαζώνας κτλ, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι άσχετοι.
Άσχετοι είναι οι Χατζηγεωργίου (πιπέρι στο στόμα μου), Ιωάννου οι οποίοι είναι τίγκα στην υπρβολή και νομίζουν ότι είναι φωτεινοί παντογνώστες.
Αυτός ο συνδιασμός τους κάνει διασκεδαστικούς. Οκ και κουραστικούς μερικές φορές. Όπως το δεις.

Δεν συγκρίνεται όμως το γενικό επίπεδο με αυτό του ποδοσφαίρου που, οι περισσότεροι, δεν ξέρουν αν η μπάλα είναι στρογγυλή..
Εκεί η εξαίρεση είναι ο καλός σπίκερ.
Ο κανόνας είναι ο Αλέκος Θεοφιλόπουλος.

Το επίπεδο των σπίκερ πάει παρέα με το επίπεδο του αθλήματος σε κάθε χώρα.

Και επίσης δεν είναι τυχαίο ότι ο Χατζη και ο Ιωάννου δουλεύουν στην κρατική τηλεόραση.
Τυχαία βρίσκονται εκεί που βρίσκονται.
Και η θεία μου θα μπορούσε να είναι στη θέση τους όπως καταλαβαίνεις.


Σου λεω περισσοτερο για τρανταχτα παραδειγματα speaker. Τον Σκουντη προσωπικα τον βρισκω χαζοχαρουμενο, οχι ασχετο αλλα μερικες φορες δεν τον αντεχω. Οχι κακος αλλα και αυτος και οι αλλοι 2 (Χατζη, Ιωαννου) πολυ υποκειμενικοι με τις ομαδες τους και την Εθνικη Ελλαδος. Δεν διαφωνω με το οτι δεν ειναι τυχαιο που βρισκονται στην κρατικη.
Ο Θεοφιλοπουλος δεν ειναι πολυ κακος, αλλα πολυ φωνακλας. Για μενα παντως που μπορει να μην βλεπω παρα πολλους αγωνες μπασκετ την χρονια τους βρισκω πολυ κακους.
Δεν διαφωνω επισης στο οτι υπαρχουν πολυ καλοι speaker.
Στο ποδοσφαιρο μονο το Mega εχει καλους και η Nova καποιος καλους, καποιους μετριους και καναδυο που εχουν κακη φωνη.
Απλα οι μεγαλοι αγωνες της κρατικης στους οποιους περιγραφει ο Χατζηγεωργιου και ο Ιωαννου σου δινουν την εντυπωση πως ολοι ειναι κακοι.
T.W.Is.M.
QUOTE(Magnus92 @ Mar 26 2011, 16:04 ) *
Μια φωνη απ το υπερπεραν (που ειχε πει και μια ψυχη στο φορουμ... )
btw ισως το αγαπημενο μου ποστ στα σχεδον 2 χρονια που ειμαι στο φορουμ ....


Δικο μου ηταν αυτο! Θυμαμαι που το σχολιαζαμε μια φορα με ενα φιλο μου και απο κει μου ειχε ερθει.
Περσι στο Ακροπολις ειχαμε παει και ειχαμε κατσει λιγο κατω απ τα δημοσιογραφικα. Στο τελος του αγωνα λοιπον πηγαιναμε προς την εξοδο και ο Ιωαννου ηταν μερικα μετρα πιο πανω στα δημοσιογραφικα. Μολις τον παιρνει χαμπαρι λοιπον στεκεται και μου λεει στο ασχετο "τι λεει η λογικη?" και του απανταω "η λογικη ελεγε οτι επρεπε να κανουμε φαουλ"! smiley.gif

Και για του λογου το αληθες, να η φωνη απ το υπερπεραν:
kolokotronis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 26 2011, 19:11 ) *
Δικο μου ηταν αυτο! Θυμαμαι που το σχολιαζαμε μια φορα με ενα φιλο μου και απο κει μου ειχε ερθει.
Περσι στο Ακροπολις ειχαμε παει και ειχαμε κατσει λιγο κατω απ τα δημοσιογραφικα. Στο τελος του αγωνα λοιπον πηγαιναμε προς την εξοδο και ο Ιωαννου ηταν μερικα μετρα πιο πανω στα δημοσιογραφικα. Μολις τον παιρνει χαμπαρι λοιπον στεκεται και μου λεει στο ασχετο "τι λεει η λογικη?" και του απανταω "η λογικη ελεγε οτι επρεπε να κανουμε φαουλ"! smiley.gif

Και για του λογου το αληθες, να η φωνη απ το υπερπεραν:

Πω πω!!!

Ξεχνάω όλα τα υπόλοιπα και κρατάω το σχόλιο στα 7 δευτερόλεπτα.
Ένα πόντο μπροστά, έχουν τη μπάλα οι σλοβένοι και αναρωτιέται αν πρέπει να κάνουμε φάουλ... blink.gif
Μάλλον για να έχουμε εμείς την τεέυταία επίθεση...
Επίθεση 5 δευτερολέπτων βέβαια...

Ο Χριστός και η Παναγία!!!

Να τους στείλουμε στις βολές δηλαδή, να μας περάσουν ξανά και να ψάχνουμε καλάθι μέσα σε 5 δευτερόλεπτα!!! Γιατί θα πέρνεγαν και 1-2 δεύτερα μέχρι να γίνει το φάουλ.

Αντί να προσπαθήσουμε να βγάλουμε μία άμυνα για 7 δευτερόλεπτα.

Αυτό πλέον δεν έχει να κάνει με μπασκετικές γνώσεις, αλλά γενικά με το μέγεθος του IQ.

Το καλό (?) είναι ότι είναι νέος και έχει πολλά χρόνια ακόμα μπροστά του για να μας χαρίσει ανάλογες στιγμές.

Πέρα από την πλάκα, αναρωτιέμαι δεν υπάρχει κανείς (φίλος-συγγενής-συνάδελφος-οποιοσδήποτε), να του ξαναδείξει το παιχνίδι και να ακούσει τι και πότε τα έλεγε, μπας και συνειδητοποιήσει τι έλεγε??
Δεν υπάρχει ΕΝΑΣ να του τα πει?
Με ωραίο τρόπο, χωρίς να τον προσβάλλει.

Μάλιστα σε κάποια εκπομπή της ΕΡΤ, ένας προπονητής του είπε ''Βαγγέλη, θα έπρεπε να γίνεις προπονητής.''
Ειρωνικά φυσικά, άλλο που δεν το κατάλαβε
Ο Ιωάννου φόρεσε ένα χαμόγελο κολακευμένος..

Από την άλλη, στον Ιωάννου βρίκε να κάνει τον έξυπνο ο κόουτς.
Ο Κοροναίος ήταν αν θυμαμαι καλά.
kseplenhs
QUOTE(panos75 @ Mar 25 2011, 13:34 ) *



"άμα πεθάνει,το κεφάλι του θα γίνει ένα λαμπατέρ" ... shot.gif
Alexmei
Στο βίντεο της Σλοβενίας, αν θέλετε να πεθάνετε στο γέλιο, βάλτε το διάστημα 0:40-0:45 (Στο τρίποντο του Ζήση). Ειλικρινά το βάζω 5 φορές και λιώνω tongue.gif
nikolas12
Γενικα δωσανε ρεσιταλ εκεινη την μερα.
VRANKOVIC S.
QUOTE (kolokotronis @ Mar 26 2011, 20:35 ) *
Πω πω!!!

Ξεχνάω όλα τα υπόλοιπα και κρατάω το σχόλιο στα 7 δευτερόλεπτα.
Ένα πόντο μπροστά, έχουν τη μπάλα οι σλοβένοι και αναρωτιέται αν πρέπει να κάνουμε φάουλ... blink.gif
Μάλλον για να έχουμε εμείς την τεέυταία επίθεση...
Επίθεση 5 δευτερολέπτων βέβαια...

Ο Χριστός και η Παναγία!!!

Να τους στείλουμε στις βολές δηλαδή, να μας περάσουν ξανά και να ψάχνουμε καλάθι μέσα σε 5 δευτερόλεπτα!!! Γιατί θα πέρνεγαν και 1-2 δεύτερα μέχρι να γίνει το φάουλ.

Αντί να προσπαθήσουμε να βγάλουμε μία άμυνα για 7 δευτερόλεπτα.

Αυτό πλέον δεν έχει να κάνει με μπασκετικές γνώσεις, αλλά γενικά με το μέγεθος του IQ.

Το καλό (?) είναι ότι είναι νέος και έχει πολλά χρόνια ακόμα μπροστά του για να μας χαρίσει ανάλογες στιγμές.

Πέρα από την πλάκα, αναρωτιέμαι δεν υπάρχει κανείς (φίλος-συγγενής-συνάδελφος-οποιοσδήποτε), να του ξαναδείξει το παιχνίδι και να ακούσει τι και πότε τα έλεγε, μπας και συνειδητοποιήσει τι έλεγε??
Δεν υπάρχει ΕΝΑΣ να του τα πει?
Με ωραίο τρόπο, χωρίς να τον προσβάλλει.

Μάλιστα σε κάποια εκπομπή της ΕΡΤ, ένας προπονητής του είπε ''Βαγγέλη, θα έπρεπε να γίνεις προπονητής.''
Ειρωνικά φυσικά, άλλο που δεν το κατάλαβε
Ο Ιωάννου φόρεσε ένα χαμόγελο κολακευμένος..

Από την άλλη, στον Ιωάννου βρίκε να κάνει τον έξυπνο ο κόουτς.
Ο Κοροναίος ήταν αν θυμαμαι καλά.




αφου δε σε παει to buzzerbeater ρε λακοβιτς!τοσα χρονια το προσπαθεις!!!

Emanuel David Ginobili
Μιλαμε για τον τυπο που πεταξε το:
"ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ? Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ! ΘΕΟΣ!?"

Ο,τι πιο τραγικο κυκλοφορει σε σχολιαστη! Μιλαμε θελω να τον πεταξω 10 μετρα
μακρυα, να τον μαζεψει καποιος σε μακρυνο ριμπαουντ!!!
thrylos7
QUOTE
Στο βίντεο της Σλοβενίας, αν θέλετε να πεθάνετε στο γέλιο, βάλτε το διάστημα 0:40-0:45 (Στο τρίποντο του Ζήση). Ειλικρινά το βάζω 5 φορές και λιώνω


Μα γιατί, μια χαρά είναι! Εγώ έτσι κάνω σε κάθε τρίποντο του Νίκου. 69.gif

Εμένα μου θύμισε κάτι από αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=7WEJuccFWjY...feature=related

Νομίζω πάντως, πως αν και στο συγκεκριμένο απόσπασμα έχει χαρίσει μερικές μοναδικές στιγμές, θα πρέπει να του δοθεί το ελαφρυντικό της στιγμής. Σε αντίθεση με άλλες φορές βέβαια...

T.W.Is.M.
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ Mar 27 2011, 02:37 ) *
Μιλαμε για τον τυπο που πεταξε το:
"ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ? Ο ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ! ΘΕΟΣ!?"

Ο,τι πιο τραγικο κυκλοφορει σε σχολιαστη! Μιλαμε θελω να τον πεταξω 10 μετρα
μακρυα, να τον μαζεψει καποιος σε μακρυνο ριμπαουντ!!!


Ειμαι σιγουρος οτι αυτο ηταν η προσπαθεια του για νεα ατακα τυπου "βαλτο αγορι μου", αλλα δεν του εκατσε.
Συμφωνω κι εγω οτι το ματς με τη Σλοβενια ηταν ενα ρεσιταλ του διδυμου Ιωαννου-Χατζη... smiley.gif
Air Kef
QUOTE(Alexmei @ Mar 27 2011, 00:51 ) *
Στο βίντεο της Σλοβενίας, αν θέλετε να πεθάνετε στο γέλιο, βάλτε το διάστημα 0:40-0:45 (Στο τρίποντο του Ζήση). Ειλικρινά το βάζω 5 φορές και λιώνω tongue.gif



Αλεξ είσαι απαράδεκτος, δεν το περίμενα αυτό απο σένα τόσα χρόνια μετά.

Αμέσως μετά, στο 0:45-0:51, ο Ιωάννου μας ενημερώνει ότι "τωρα θέλει άμυνα... ΑΜΥΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ "
georgele
Να προσθέσω εδω,οτι είναι ο ανθρωπος που πρώτος εισήγαγε την έννοια του "ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΚΟΥ ΛΕΙ ΑΠ",ιδίως
αν προερχόταν απο τα χέρια του Παναγιώτη Βασιλόπουλου.
panos75
QUOTE(kseplenhs @ Mar 27 2011, 00:35 ) *
"άμα πεθάνει,το κεφάλι του θα γίνει ένα λαμπατέρ" ... shot.gif


Άδικο έχει; biggrin.gif
Anaz
QUOTE
Άσχετοι είναι οι Χατζηγεωργίου (πιπέρι στο στόμα μου), Ιωάννου οι οποίοι είναι τίγκα στην υπρβολή και νομίζουν ότι είναι φωτεινοί παντογνώστες.
Παντως τον Χατζηγεωργιου δεν τον λες και ΑΣΧΕΤΟ. Αλλο που ειναι υπερφιαλος.
Το χειροτερο με τον Ιωαννου δεν ειναι οτι ειναι απλα πανασχετος, γιατι αυτο πες με τον καιρο ψιλοδιορθωνεται.. Το κακο ειναι οτι δεν εχει ουτε προκειται ποτε να αποκτησει την απαραιτητη αντιληψη για να σχολιαζει το συγκεκριμενο αθλημα και ΣΥΝΑΜΑ δεν εχει και επιγνωση της καταστασης του. Γι'αυτο εχει να μας προσφερει ακομα πολλα ακομα μαργαριταρια..
Air Kef
QUOTE(georgele @ Mar 27 2011, 21:32 ) *
Να προσθέσω εδω,οτι είναι ο ανθρωπος που πρώτος εισήγαγε την έννοια του "ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΚΟΥ ΛΕΙ ΑΠ",ιδίως
αν προερχόταν απο τα χέρια του Παναγιώτη Βασιλόπουλου.



Ωπα.
Όλα κι όλα.

Credit στον Χάτζη το αυτοκρατορικό λει απ.
georgele
Θα επιμείνω οτι το αυτοκρατορικό είναι made by vangellis γιατι ακόμα ηχεί στα αυτια μου η πορωμένη του φώνη
ειδικά σε αγώνες στο ΣΕΦ
Emanuel David Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 27 2011, 21:06 ) *
Ειμαι σιγουρος οτι αυτο ηταν η προσπαθεια του για νεα ατακα τυπου "βαλτο αγορι μου",



Μα αυτο ηταν πασιφανες! Και το εκανε ακομα πιο γλοιωδες απ' οτι ακουγοταν!!!
Alexmei
QUOTE (Air Kef @ Mar 27 2011, 21:24 ) *
Αλεξ είσαι απαράδεκτος, δεν το περίμενα αυτό απο σένα τόσα χρόνια μετά.

Αμέσως μετά, στο 0:45-0:51, ο Ιωάννου μας ενημερώνει ότι "τωρα θέλει άμυνα... ΑΜΥΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ "



sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif

ζητώ συγγνώμη, απλά όταν πάει στο 0:51 για 5η φορά, βγαίνουν οι γείτονες με την καραμπίνα και με απειλούν οπότε ξέχασα να το αναφέρω tongue.gif
Zoys
Κι εμένα ο Ιωάννου με κουράζει λίγο σαν speaker. Ειδικά όταν ανεβάζει την ένταση της φωνής... sad.gif Προσωπικά αγαπημένος σχολιαστής ο Βασίλης Σκουντής. Γιατί και το καλαμπούρι του θα κάνει με κάθε ευκαιρία και κάποια ξεχασμένη ιστορία ή δήλωση θα σου πει σε νεκρά διαστήματα του παιχνιδιού.
il postino
μια σκηνη που με εκανε να τον σιχαθω ακομα πιο πολυ (ενω στις αρχες μου φαινοταν συμπαθης, το ομολογω icon_tomato.gif ) ηταν στο φ4 του βερολινου αν θυμαμαι καλα!

μετα τον τελικο ηταν ενας πιτσιρικας δημοσιογραφος του σκαι που προσπαθουσε να παρει συνεντευξη απο το ζοτς!! περναγε απο πισω ο ιωαννου με εναν αλλον της κρατικης, τσιμπησαν το ζοτς (θελοντας και καλα να βοηθησουν τον μικρο) και στο τελος μιλησαν αυτοι στην καμερα παραγκωνιζοντας εντελως το νεαρο δημοσιογραφο του σκαι!!

σα σχετικα νεος επαγγελματιας και εγω, πραγματικα ενιωσα αβολα και εγω απο το σπιτι μου!!

ασε που σαν δημοσιος υπαλληλος τριπλοθεσιτης δεν εχει θεμα να σπικαρει ακομα και ποδοσφαιρο αμα λαχει!!

ο κυριος "το μακρινο ριμπαουντ ειναι το σημαντικοτερο πραγμα στο συγχρονο μπασκετ" κανει ελεεινες τις μεταδοσεις της κρατικης τηλεορασεις!!!

δεν εχει καμια σχεση με το αντικειμενο, δεν εχει ιχνος αυτογνωσιας, ειναι υπερβολικος και φλυαρος και πραγματικα δεν καταλαβαινω τι παραπανω προσφερει απο εναν πιτσιρικα μπασκετικοτατο που θελει να δουλεψει σαν αθλητικος συντακτης εστω και με πενιχρες απολαβες μονο και μονο επειδη γουσταρει τρελα!!! ακομα και στο φορουμ υπαρχουν παιδια που ευκολα επαιρναν τη θεση του ιωαννου με τα προσοντα τους...

pitto
απλά ΤΡΑΓΙΚΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!
rankin
QUOTE(kolokotronis @ Mar 26 2011, 13:15 ) *
Άσχετοι είναι οι Χατζηγεωργίου (πιπέρι στο στόμα μου), Ιωάννου οι οποίοι είναι τίγκα στην υπερβολή και νομίζουν ότι είναι φωτεινοί παντογνώστες.
Αυτός ο συνδιασμός τους κάνει διασκεδαστικούς. Οκ και κουραστικούς μερικές φορές. Όπως το δεις.

Και επίσης δεν είναι τυχαίο ότι ο Χατζη και ο Ιωάννου δουλεύουν στην κρατική τηλεόραση.
Τυχαία βρίσκονται εκεί που βρίσκονται.
Και η θεία μου θα μπορούσε να είναι στη θέση τους όπως καταλαβαίνεις.


σωστός
πολύ σωστός
οι δυο συγκεκριμένοι είναι ικανοί να σε κάνουν να σταματήσεις να παρακολουθείς εναν αγώνα
και έχουν πάψει προ πολλού να είναι διασκεδαστικοί
πλέον ειναι κουραστικοί και λένε αηδίες όλη την ώρα!
πραγματικά ας γίνει κάτι μαζί τους.. hammer.gif
natouralistis
QUOTE (kolokotronis @ Mar 26 2011, 13:15 ) *
Και επίσης δεν είναι τυχαίο ότι ο Χατζη και ο Ιωάννου δουλεύουν στην κρατική τηλεόραση.
Τυχαία βρίσκονται εκεί που βρίσκονται.
Και η θεία μου θα μπορούσε να είναι στη θέση τους όπως καταλαβαίνεις.


Αντιθετα στην ιδιωτικη τηλεοραση, ραδιοφωνο, εφημεριδα βρισκεται η αβάν-γκαρντ της Ελληνικης κουλτουρας και διανοησης σε επιπεδο αθλητικης δημοσιογραφιας.....
nkats
Ακόμα ένα περιστατικό, στο ευρωμπάσκετ του 2007, σε ματς της Ισπανίας οι λεβέντες μας (Χάτζη @ Ιωάννου) ειρωνεύονταν τον Μαρκ Γκασόλ, και όποτε έβαζε καλάθι γελούσαν, θεωρώντας τον (το λέγανε κιόλας) άμπαλο.
Αυτά τους τα μάθανε στη σχολή φαντάζομαι, να κοροϊδεύουν τους αθλητές, ο δε Γκασόλ βέβαια κάνει καταπληκτική καριέρα πλέον στο ΝΒΑ, στα playoff φέτος έβγαλε μάτια.

QUOTE(natouralistis @ May 10 2011, 15:52 ) *
Αντιθετα στην ιδιωτικη τηλεοραση, ραδιοφωνο, εφημεριδα βρισκεται η αβάν-γκαρντ της Ελληνικης κουλτουρας και διανοησης σε επιπεδο αθλητικης δημοσιογραφιας.....


Σωστό, με αποκορύφωμα όλων την Σούπερ Μπάλα του MEGA.
Σχολιασμός επιπέδου, σαν να ακούς παρέα σε τσιπουράδικο, ο καθένας να πετάει την κοτσάνα του και να γελάνε, σχετικοί με το αντικείμενο καλεσμένοι (ηθοποιοί, τραγουδιστές κλπ) και βαρυσήμαντες δηλώσεις - σχόλια για τον αγώνα από επτάχρονα παιδάκια...
baskethood
QUOTE (nkats @ May 17 2011, 12:07 ) *
Σωστό, με αποκορύφωμα όλων την Σούπερ Μπάλα του MEGA.
Σχολιασμός επιπέδου, σαν να ακούς παρέα σε τσιπουράδικο, ο καθένας να πετάει την κοτσάνα του και να γελάνε, σχετικοί με το αντικείμενο καλεσμένοι (ηθοποιοί, τραγουδιστές κλπ) και βαρυσήμαντες δηλώσεις - σχόλια για τον αγώνα από επτάχρονα παιδάκια...


Και ο καθαρος χρονος εκπομπης να ειναι 10 το πολυ 15 λεπτα,στο μεταξυ εμεις να εχουμε δει καθε πιθανη και απιθανη διαφημιση,απο τη Σονυ μεχρι το Αριελ.Pregame εκπομπη ,υψηλου επιπεδου,στα προτυπα του SKY sports.....
panos75
QUOTE(baskethood @ May 17 2011, 12:27 ) *
Και ο καθαρος χρονος εκπομπης να ειναι 10 το πολυ 15 λεπτα,στο μεταξυ εμεις να εχουμε δει καθε πιθανη και απιθανη διαφημιση,απο τη Σονυ μεχρι το Αριελ.Pregame εκπομπη ,υψηλου επιπεδου,στα προτυπα του SKY sports.....


Εντάξει, τι περιμένεις; Οι Γερμανοί καλούνε στις εκπομπές τους για σχολιασμό τον Μπεκενμπάουερ και τον Μπράιτνερ, κι'εμείς τον Μπάμπη Τεννέ και τον κυρ-Κώστα Πολυχρονίου.
baskethood
QUOTE (panos75 @ May 17 2011, 12:30 ) *
Εντάξει, τι περιμένεις; Οι Γερμανοί καλούνε στις εκπομπές τους για σχολιασμό τον Μπεκενμπάουερ και τον Μπράιτνερ, κι'εμείς τον Μπάμπη Τεννέ και τον κυρ-Κώστα Πολυχρονίου.

Το pregame show τους διαρκει 15 λεπτα?
Στο καναλι που ανεφερα πριν παντως οχι.
Alexmei
Εμένα μου την βίδωνε να τον ακούω να λέει εκείνο το σιχαμένο: "Το χάλκινο που μοιάζει με χρυσό." I was like... wtf?
Zoys
Στη μετάδοση του Ολυμπιακός-Άρης δεν σταμάτησε να λέει "όλα τα λεφτά..." για κάθε καλή φάση και το θέμα είναι ότι κόλλησε και το Λινάρδο σε κάποια φάση. 4 φορές ακούστηκε μέχρι στιγμής... wink.gif
Flash
Μπορεί να γίνει χειρότερος ;

Εν τω μεταξύ σήμερα στον 1ο τελικό, αποδείχθηκε ξεκάθαρα ότι ώρες ώρες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ τι ακριβώς συνέβη στο παιχνίδι.
Air Kef
Πολλές φορές δεν καταλάβαινε τι γινόταν ρε φίλε, αδιανόητο.

Μικρός άκουγα προσεκτικά τον σπικερ να καταλάβω τι έδωσαν οι διαιτητές, πλέον ακουω προσεκτικά να καταλάβω τι κατάλαβε ο Ιωάννου.

Ας στείλουν τον Περπερίδη ρε #$%^&* στο επόμενο ματς, μια χαρά παλικάρι, τι βύσμα έχουν κάποιοι άνθρωποι και πόσο αναξιοκρατία υπάρχει κάποιες φορές ήθελα να ξερα.
Razorblade Fish
QUOTE(Air Kef @ May 27 2011, 00:12 ) *
Πολλές φορές δεν καταλάβαινε τι γινόταν ρε φίλε, αδιανόητο.

Μικρός άκουγα προσεκτικά τον σπικερ να καταλάβω τι έδωσαν οι διαιτητές, πλέον ακουω προσεκτικά να καταλάβω τι κατάλαβε ο Ιωάννου.

Ας στείλουν τον Περπερίδη ρε #$%^&* στο επόμενο ματς, μια χαρά παλικάρι, τι βύσμα έχουν κάποιοι άνθρωποι και πόσο αναξιοκρατία υπάρχει κάποιες φορές ήθελα να ξερα.

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.