Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
tuareg
QUOTE (yorgos @ Oct 17 2013, 16:12 ) *
O Μισέλ γιατί τόσο λίγο χρόνο συμμετοχής; Θα λησμονήσουμε το Μπούκερ μου φαίνεται.


γιατι προφανως δεν....
ALLAROUND
QUOTE (yorgos @ Oct 17 2013, 16:12 ) *
O Μισέλ γιατί τόσο λίγο χρόνο συμμετοχής; Θα λησμονήσουμε το Μπούκερ μου φαίνεται.

Εγω είδα απο τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου και μετά και απο τότε δεν έπαιξε καθόλου ο μίσελ.Εκτός απο μπούκερ λες να αρχίσουμε να αναπολούμε και μπόγρη που παίζει καλά με πάοκ?Τι άλλο θα δούμε
rchos
Ήμουν στο Ελληνικό χτές.

Παρά την νίκη η ομάδα επιθετικά δεν δείχνει να έχει βρει τα πατήματα της.
Οι μέχρι τώρα νίκες έχουν έρθει γιατί έχει ατομικά πολύ καλούς παίχτες και γιατί αμυντικά έχουν καταφέρει για μεγάλα διαστήματα να κλειδώνουν τον αντίπαλο.
Χτες φυσικά χάθηκε διαφορά 10 πόντων στο τέλος πολύ εύκολα.
Ο Σύμτσακ αμυντικά βοηθάει πάρα πολύ την ομάδα όταν βρίσκεται μέσα ενώ και ο Καββαδάς φέτος είναι μπασκετμπολίστας επιτέλους.

Στο τρία το κενό είναι τεράστιο ενώ οι Μισέλ και Λάνγκφορντ ακόμη μια φορά δεν...

Τον Μακόλουμ ο Σφαιρόπουλος έχει αποφασίσει 100% να τον έχει δυάρι και τον Ντούβνιακ με Μπατή σαν οργανωτές.Όταν ο Κάρτερ επανέλθει 100% θα παίζει πολύ ώρα με αυτόν στο 3.
Πάντως εμφανέστατα υπάρχει έλλειψη στα φόργουορντ.

Καλή αρχή αφού ήρθε η νίκη πάντως.Στην Ευρώπη αυτό μετράει πιο πολύ.

Περισσότερο κόσμο στο Ελληνικό θέλω την επόμενη φορά.


yorgos
Πόσο κόσμος είχε δηλαδής;

Εσύ το Μισέλ πώς τον είδες;
rchos
QUOTE(yorgos @ Oct 18 2013, 00:40 ) *
Πόσο κόσμος είχε δηλαδής;

Εσύ το Μισέλ πώς τον είδες;


Για να χειροκροτάει στον πάγκο μια χαρά είναι ο Μισέλ.

600-700 ίσως.
d.fosses
QUOTE(rchos @ Oct 18 2013, 00:59 ) *
Για να χειροκροτάει στον πάγκο μια χαρά είναι ο Μισέλ.

600-700 ίσως.

Το site του eurocup μιλάει για 800 άτομα.

Με ένα πεντάλεπτο που χρησιμοποιείται ο Μισελ και μετά συνέχεια πάγκο μην έχουμε απαιτήσεις να βρει ρυθμό,
έτσι ούτε ο M.Jordan δεν θα μπορούσε να βρει ρυθμό.

tuareg
QUOTE (d.fosses @ Oct 18 2013, 01:10 ) *
Το site του eurocup μιλάει για 800 άτομα.

Με ένα πεντάλεπτο που χρησιμοποιείται ο Μισελ και μετά συνέχεια πάγκο μην έχουμε απαιτήσεις να βρει ρυθμό,
έτσι ούτε ο M.Jordan δεν θα μπορούσε να βρει ρυθμό.


μα αφου οποτε μπαινει ειναι σα να παιζει με 4 η ομαδα...
δε προκειται να μαζεψει περισσοτερο κοσμο ο πανιωνιος....
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Oct 18 2013, 01:28 ) *
μα αφου οποτε μπαινει ειναι σα να παιζει με 4 η ομαδα...
δε προκειται να μαζεψει περισσοτερο κοσμο ο πανιωνιος....

Στη Νέα Σμύρνη στο 1200 θέσεων Αρτάκης γίνετε και γινόταν συνέχεια sold out.

Ο Μισελ δεν πρωτοπαίζει στην Ελλάδα είναι δοκιμασμένος 2 χρονιές στην ελλ. Α1 στις οποίες είχε μ.ο. 9π. και 6ρ.
συν ότι ήταν ο 2ος μπλοκέρ της Α1. άρα κάτι άλλο φταίει εκτός αν θεωρήσουμε ότι ξέχασε το μπάσκετ.
rchos
QUOTE(tuareg @ Oct 18 2013, 01:28 ) *
μα αφου οποτε μπαινει ειναι σα να παιζει με 4 η ομαδα...
δε προκειται να μαζεψει περισσοτερο κοσμο ο πανιωνιος....



Συμφωνώ για τον Μισέλ όπως έχει εμφανιστεί ως τώρα.

Την πρώτη περίοδο του Πανιωνίου στο Ελληνικό όπου έπαιζε εκεί και στο πρωτάθλημα μάζευε αρκετά περισσότερο.Ήμουν και τότε πολύ συχνός.
yorgos
Καλά, με 700 το Ελληνικό είναι ψυγείο... Τη Γλυφάδα δεν την εγκρίνουν για Eurocup;
tuareg
QUOTE (d.fosses @ Oct 18 2013, 01:38 ) *
Στη Νέα Σμύρνη στο 1200 θέσεων Αρτάκης γίνετε και γινόταν συνέχεια sold out.

Ο Μισελ δεν πρωτοπαίζει στην Ελλάδα είναι δοκιμασμένος 2 χρονιές στην ελλ. Α1 στις οποίες είχε μ.ο. 9π. και 6ρ.
συν ότι ήταν ο 2ος μπλοκέρ της Α1. άρα κάτι άλλο φταίει εκτός αν θεωρήσουμε ότι ξέχασε το μπάσκετ.


φταιει το οτι ηρθε να παιξει σε ενα επιπεδο (τουλαχιστον) πιο πανω απο το καοδ και δυσκολευτεται με τα παντα
οσο για το κοσμο τι 800,τι 1000 τι 1200,παλι αδειο θα φαινεται το ελληνικο,απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτοι που πανε στη ν,σμυρνη δε πανε στο ελληνικο,σιγα την αποσταση
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Oct 18 2013, 01:51 ) *
φταιει το οτι ηρθε να παιξει σε ενα επιπεδο (τουλαχιστον) πιο πανω απο το καοδ και δυσκολευτεται με τα παντα
οσο για το κοσμο τι 800,τι 1000 τι 1200,παλι αδειο θα φαινεται το ελληνικο,απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτοι που πανε στη ν,σμυρνη δε πανε στο ελληνικο,σιγα την αποσταση

Στο ότι ο Μισελ φέτος παίζει σε καλύτερη ομάδα και άρα υπάρχει κάποια δικαιολογία έχεις εν μέρει δίκιο,
αλλά το ίδιο ισχύει πχ και για τον Μακολουμ ο οποίος όμως έως τώρα είναι καταπληκτικός.

Για το κόσμο που πηγαίνει στο ελληνικό έχω και εγώ την ίδια απορία, πχ φίλος μου με διαρκείας τον πήρα τηλέφωνο
για να πάμε μαζί και μου απάντησε ότι βαριέται να πάει και θα το δει στην καφετερία παρότι επαναλαμβάνω έχει διαρκείας.

tuareg
ο μακαλουμ εχει και τη ποιοτητα και το μπασκετικο iq να ανταπεξελθει,ο μισελ οχι
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Oct 18 2013, 02:04 ) *
ο μακαλουμ εχει και τη ποιοτητα και το μπασκετικο iq να ανταπεξελθει,ο μισελ οχι

Η αλήθεια νομίζω ότι είναι κάπου στη μέση, ούτε ο Μισελ είναι τόσο παικταράς που να μπορεί να κάνει όργια στον Πανιώνιο αλλά δεν είναι και τόσο χάλια ώστε να δικαιούται μόνο 5 λεπτά και οι Σίμτσακ και Καββαδάς από 17-18 λεπτά ο καθένας.

Αυτή νομίζω ότι είναι η τακτική του κόουτς αφού άλλωστε υπάρχει και το δεδικασμένο, και πέρσι με τον Μπούκερ τα ίδια έκανε τον ξεκίναγε πεντάδα και στο πρώτο λάθος τον έβγαζε και δεν τον ξανάβαζε μοιράζοντας τον υπόλοιπο χρόνο μεταξύ Μπόγρη και Καββαδά.

Για μένα αυτή η τακτική και με τον Μπούκερ και με τον Μισελ είναι λάθος!


yorgos
Προφανώς και δεν είναι ΤΟΣΟ ταγάρι ώστε να τον βάζει μόνο ένα τετράλεπτο, και μόνο ως κορμί δικαιούται παραπάνω. Η μόνη εξήγηση που βρίσκω είναι να τον φορτώσανε στον κόουτς, αυτός να τον βγάζει με το παραμικρό ώστε να τον διώξουν και να του φέρουν κανέναν της επιλογής του, άλλωστε ο Λιανός είχε πει ότι θα έφερνε κι άλλον παίκτη. Αλλιώς λογική δεν υπάρχει.

Ο Μακόλουμ είναι ξεκάθαρα παίκτης επιπέδου ευρωλίγκας και μεγάλη επιτυχία του Πανιωνίου που τον απέκτησε. Τον έχει και για του χρόνου ή μονοετές; Γιατί αν είναι διετές θα βγάλει και το κατατίς του καιτ ο χρειάζεται.
d.fosses
MVP ο Αραντόρι, στην τρίτη θέση ο Ντούβνιακ
http://www.superbasket.gr/permalink/190268.html
DePanther
QUOTE (d.fosses @ Oct 18 2013, 13:56 ) *
MVP ο Αραντόρι, στην τρίτη θέση ο Ντούβνιακ
http://www.superbasket.gr/permalink/190268.html

To θεμα δεν ειναι το γηπεδο.
Εγω πηγαινω με την απρεα μου επειδη ειναι 15 λεπτα με τα ποδια απο τα σπιτι μας.
Πως θα παω ελληνικο;
Να μου πεις , γιενται με μεταφορικα αλλα δεν εμπνεει αυτη ητεραστια γηπεδαρα.
Αρτακης μονο!
d.fosses
QUOTE(DePanther @ Oct 18 2013, 18:36 ) *
To θεμα δεν ειναι το γηπεδο.
Εγω πηγαινω με την απρεα μου επειδη ειναι 15 λεπτα με τα ποδια απο τα σπιτι μας.
Πως θα παω ελληνικο;
Να μου πεις , γιενται με μεταφορικα αλλα δεν εμπνεει αυτη ητεραστια γηπεδαρα.
Αρτακης μονο!

15-20 λεπτά περίπου είναι και με το τραμ (πλατειά - ελληνικό)
d.fosses
Σε συνέχεια της χθεσινοβραδινής κουβεντούλας που είχαμε για τον Μισελ
έψαξα και βρήκα τι έκανε ο Μισελ πέρσι σαν παίκτης του Καοδ στο αντίστοιχο παιχνίδι στην Ελευσίνα.

http://www.eurobasket.com/boxScores/Greece...9_6870_1017.asp

Πέρσι λοιπόν ο Μισελ σαν παίκτης του Καοδ στην Ελευσίνα έπαιξε 35 λεπτά και είχε 4/5 δίποντα και 1/3 βολές
άρα σύνολο 9 πόντους όσος δηλαδή ήταν ο μέσος όρος σκοραρίσματός του όλη τη χρονιά.
Είχε μαζέψει και 6 rebounds όσος ήταν επίσης ο μέσος όρος των rebounds που μάζευε όλη τη χρονιά.
Τέλος μοίρασε και 7 τάπες και είχε ranking 21 πόντους.

Φέτος ο Μισελ έπαιξε με τον Πανιώνιο στην Ελευσίνα μόνο 5 λεπτά, έτσι άντε να βρει ρυθμό ο παίκτης!

indie
Και ο προβληματισμός γίνεται όλο και πιο έντονος.

Αν θες να είσαι σοβαρή ομάδα, με στόχο να κάνει κάτι καλό σε Ελλάδα και σε Ευρώπη, παιχνίδια σαν και αυτό με τα Τρίκαλα εντός έδρας το έχεις λήξει από το 20'-25' και στα τελευταία 15' έχεις βάλει πιτσιρικάδες να ψηθούν, να αποκτήσουν εμπειρίες και εν γένει να βελτιώνονται μπασκετικά.

Τουλάχιστον αν βλέπαμε λίγο μπασκετ της προκοπής, έστω και ας μην έπαιζαν οι μικροί, δε θα είχα παράπονο.

Αλλά, αντιθέτως, σήμερα κερδίσαμε πάλι με την ψυχή στο στόμα, με τους βασικούς να μετράνε 25+ λεπτά, με τρίπλάσια λάθη από ασίστ (21 λάθη - 7 ασίστ !!!), με κανένα διακριθέντα. Όλα αυτά σε αγώνα με τα Τρίκαλα εντός έδρας και με ταξίδι και αγώνα στη Ρωσία την Τετάρτη να περιμένει.

Α, και με τον Καββαδά να τραυματίζεται στο τέλος και να αποχωρεί κουτσαίνοντας... Υπέροχα.
tuareg
που να μη σουταρε και τοσες βολες ο πανιωνιος
indie
Όντως οι μισοί πόντοι από βολές- χωρίς όμως αυτό να έχει να κάνει με τη διαιτησία κ.λπ. που έκανε λάθη εκατέρωθεν, αλλά κυρίως με την ικανότητα των McCollum και Duvniac να 'εκβιάζουν΄τα κερδισμένα φάουλ.
Αλλά και πάλι, αυτό μπάσκετ ΔΕΝ είναι...
rchos
Δεν έχω δει το παιχνίδι οπότε άποψη δεν έχω.


Ένα όμως βγάζει μάτι από τα στατιστικά.


7 ασσιστ
21 λάθη.


Αυτό απλά είναι απαράδεκτο...
geo82
Ήταν το πρώτο παιχνίδι του Πανιωνίου που πήγα και είδα φέτος. Τι να πω... Με πόνεσαν τα μάτια μου. Παίζουμε σκληρή άμυνα αλλά επιθετικά ήμασταν απαράδεκτοι. Η περσινή ομάδα θα το είχε καθαρίσει πιο άνετα αυτό το παιχνίδι. Τέλος, έχω να πω και το εξής. Ως οπαδός των Νικς ένιωσα ρίγος και συγκίνηση βλέποντας τον Patrick Ewing Jr ugly_tocktock.gif (εννοείται ότι κάνω πλάκα αλλά αφού δεν είδαμε από κοντά τον original τουλάχιστον είδαμε τον υιό).
ALLAROUND
Όντως και σήμερα δεν είμασταν καλοί.Βέβαια πιέσαμε πολύ καλά στο κατέβασμα της μπάλας στην άμυνα ενώ και στην επίθεση σχετικά με τα προηγούμενα μάτς (οπού το σύστημα ήταν πάρε mccollum ή duvnjak την μπάλα και κάντε κάτι) παίξαμε πιο ορθολογικά εν μέρει (βέβαια η αλήθεια είναι οτι οι 7 ασίστ δεν δείχνουν δημιουργία).Απλώς κάναμε πολλά εύκολα λάθη και είμασταν πολύ άστοχοι.Πάντως σαν κατεύθυνση παιχνιδιού προσωπικά θεωρώ οτι ήμασταν καλύτεροι σε σχέση με προηγούμενα μάτς.
Επίσης να πώ οτι τα Τρίκαλα έτσι οπώς τα είδα δεν νομίζω οτι είναι τόσο κακή ομάδα (έχει δημιουργηθεί η εντύπωση οτι είναι πρώτο φαβορί για Α2).Έχουν σχετικά καλό ρόστερ (για αυτό το επίπεδο πάντα) με τον αθλητικό evans να ξεχωρίζει
indie
O Σφαιρόπουλος απέδωσε την εμφάνιση της ομάδας με τα Τρίκαλα στην κούραση των παικτών που έπαιξαν 3 παιχνίδια σε μια εβδομάδα και στο ότι οι περισσότεροι παίκτες δεν είναι συνηθισμένοι σε αυτό (ή και όσοι είναι έχουν περάσει τα 30). Με απογοητεύει λίγο αυτή η προσέγγιση του ματς από τον κόουτς-ο οποίος, παρεμπιπτόντως, το πάλεψε καλά με το κοουτσάρισμα και χθες, άσχετα με την κακή εμφάνιση των παικτών.

Δεν θα διαφωνήσω, είναι σωστή η παρατήρηση του Σφαιρόπουλου, αλλά...όταν τα Χριστούγεννα θα έχουν περάσει 10 εβδομάδες σε αυτό το ρυθμό και όχι μία, τότε τα επίπεδα της κούρασης που θα βρίσκονται και πως θα παίζει η ομάδα? Ή θα επιλέγει παιχνίδια για να φορτσάρει και άλλα (π.χ. ΠΑΟ έξω) θα κάθεται να τρώει 30+?

Για αυτό λέω ότι το παιχνίδι με τα Τρίκαλα ήταν τελικά πάρα πολύ κακό σαν εξέλιξη. Θα έπρεπε να το τελειώναμε με Σταμάτη, Μονστενίγο, Σαλούστρο κ.λπ. με 10 λεπτά συμμετοχής minimum και όχι με την ψυχή στο στόμα με αυτοθυσίες και με τραυματισμούς (Καββαδάς).
ALLAROUND
QUOTE (indie @ Oct 20 2013, 09:33 ) *
O Σφαιρόπουλος απέδωσε την εμφάνιση της ομάδας με τα Τρίκαλα στην κούραση των παικτών που έπαιξαν 3 παιχνίδια σε μια εβδομάδα και στο ότι οι περισσότεροι παίκτες δεν είναι συνηθισμένοι σε αυτό (ή και όσοι είναι έχουν περάσει τα 30). Με απογοητεύει λίγο αυτή η προσέγγιση του ματς από τον κόουτς-ο οποίος, παρεμπιπτόντως, το πάλεψε καλά με το κοουτσάρισμα και χθες, άσχετα με την κακή εμφάνιση των παικτών.

Δεν θα διαφωνήσω, είναι σωστή η παρατήρηση του Σφαιρόπουλου, αλλά...όταν τα Χριστούγεννα θα έχουν περάσει 10 εβδομάδες σε αυτό το ρυθμό και όχι μία, τότε τα επίπεδα της κούρασης που θα βρίσκονται και πως θα παίζει η ομάδα? Ή θα επιλέγει παιχνίδια για να φορτσάρει και άλλα (π.χ. ΠΑΟ έξω) θα κάθεται να τρώει 30+?

Για αυτό λέω ότι το παιχνίδι με τα Τρίκαλα ήταν τελικά πάρα πολύ κακό σαν εξέλιξη. Θα έπρεπε να το τελειώναμε με Σταμάτη, Μονστενίγο, Σαλούστρο κ.λπ. με 10 λεπτά συμμετοχής minimum και όχι με την ψυχή στο στόμα με αυτοθυσίες και με τραυματισμούς (Καββαδάς).

O Μοτσενίγος μιας και τον αναφέρεις ήταν εκτός 12άδας(του πήρε τη θέση ο Σταμάτης).Ελπίζω να βελτιωθεί και να μπορέσει να αρπάξει τις ευκαιρίες που θα του δώσει ο Σφαιρόπουλος γιατί αν δεν παίξει ούτε φέτος θα μείνει πισω.
d.fosses
Λοιπόν ας σχολιάσω και εγώ το χθεσινό παιχνίδι με τα Τρίκαλα.

Είμαι σίγουρος ότι η νίκη με 7 πόντους διάφορα κάποιους τους παραξένεψε, αυτό συμβαίνει ίσως γιατί δεν έχουν καλή μνήμη.

Ο Πανιώνιος του Σφαιρόπουλου ποτέ δεν ήταν η ομάδα που θα νίκαγε τους αντιπάλους με μεγάλες διαφορές.
Πρόχειρα μου έρχονται τα περσινά παιχνίδια στο Αρτάκης με την Πάτρα και τον Καοδ που τους νικήσαμε με 2 πόντους διαφορά
και τα παιχνίδια επίσης στο Αρτάκης με Ηλυσιακό και Ελευσίνα που τους κερδίσαμε με 8 πόντους διαφορά.

Τώρα όσο αφορά το συγκεκριμένο παιχνίδι με τα Τρίκαλα ο Πανιώνιος ξεκίνησε με
Μπατη Ντούβνιακ Αθανασούλα Μιλμπουρν Μισελ και πάλι τον Μακολουμ στον πάγκο,
ενώ τα Τρίκαλα ξεκίνησαν με τα 3 αραπάκια τον Κόμματο και 5άρι τον Γεωργάκη ο οποίος δεν έκανε και πολλά πράγματα
και αντικαταστάθηκε σύντομα από τον Δεληγιάννη ο οποίος και αυτός αν και έπαιξε πολύ δεν πρόσφερε και αυτός
ούτε σε σκορ ούτε σε ριμπαουντς.

Γενικά τα Τρίκαλα δεν έχουν τον κλασικό ριμπαουντερ
και για αυτό ο Πανιωνιος μάζεψε τα διπλά ριμπαουντς από τα Τρίκαλα (45/24).

Επίσης τα Τρίκαλα στην άμυνα έπαιζαν συνέχεια στο όριο του φαουλ, πολύ σκληρή άμυνα.

Ο Σφαιροπουλος αφού προσφερόταν το παιχνίδι δοκίμασε πάρα πολλά συστήματα στην άμυνα.

Στην επίθεση ο Πανιώνιος ήταν εκνευριστικά άστοχος αφού είχε 16/49 σουτ αλλά και πολύ νευρικός αφού είχε 21 λάθη.

Εχθές εμένα πολύ μου άρεσαν οι Λανγκφορντ (16 λεπτά) και Καββαδάς (15 λεπτά).

Επίσης ένα άλλο πείραμα που έκανε εχθές ο κοουτς ήταν η χρησιμοποίηση του Σαλούστρου στη θέση 2.

Εγώ όπως είδα εχθές τα Τρίκαλα δεν είναι καταδικασμένα με υποβιβασμό,
θα το παλέψουν γιατί και τα αραπάκια του είναι καλούτσικα και βάθος στο ρόστερ έχει,
το αδύνατο σημείο όμως είναι η θέση 5 όπου με Γεωργάκη και Δεληγιάννη δεν βγαίνει η χρονιά.
indie
QUOTE (d.fosses @ Oct 20 2013, 15:35 ) *
Λοιπόν ας σχολιάσω και εγώ το χθεσινό παιχνίδι με τα Τρίκαλα.

Είμαι σίγουρος ότι η νίκη με 7 πόντους διάφορα κάποιους τους παραξένεψε, αυτό συμβαίνει ίσως γιατί δεν έχουν καλή μνήμη.

Ο Πανιώνιος του Σφαιρόπουλου ποτέ δεν ήταν η ομάδα που θα νίκαγε τους αντιπάλους με μεγάλες διαφορές.
Πρόχειρα μου έρχονται τα περσινά παιχνίδια στο Αρτάκης με την Πάτρα και τον Καοδ που τους νικήσαμε με 2 πόντους διαφορά
και τα παιχνίδια επίσης στο Αρτάκης με Ηλυσιακό και Ελευσίνα που τους κερδίσαμε με 8 πόντους διαφορά.


Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Αλλά έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ και έτσι όπως έχει το πρωτάθλημα, ο στόχος του Πανιωνίου σε κάθε σαιζόν θα πρέπει να είναι:

α) Ή να εμφανίζεται διαρκώς καλύτερος σαν σύνολο (ακόμα και αν οι παίκτες αλλάζουν) και να παίζει καλύτερο μπάσκετ για εμάς που γουστάρουμε να βλέπουμε καλό μπάσκετ

β) Ή να μην παίζει τόσο καλά μεν, αλλά να στοχεύει στην ανάδειξη νέων παικτών και στη βελτίωση των ταλέντων που ήδη έχει.

Η περσινή ομάδα, αν και σίγουρα με πολλά σκαμπανεβάσματα, συνδύαζε και τα 2 παραπάνω: ήταν καλύτερη μπασκετικά από την προπέρσινη ενώ ταυτόχρονα αναδεικνύει περισσότερο τα ταλέντα που ήδη διέθετε (κυρίως τον Βλάντο). Η φετινή, αντιθέτως, δεν κάνει τίποτα από τα δύο προς το παρόν και αυτό είναι που ξενερώνει περισσότερο.
d.fosses
Απίστευτη ευστοχία του Καοδ στα τρίποντα με 57% (12/21) με τον Πολκ να έχει 6/7 τρίποντα.
Θεωρώ απίθανο ο Καοδ την επόμενη αγωνιστική που παίζει με εμάς στη Δράμα να μπορεί να επαναλάβει
ξανά τέτοιο άθλο/ευστοχία στα τρίποντα.
d.fosses
Δικαιώθηκε ο Γιάνκοβιτς!
http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...ts.2463857.html
d.fosses
Η αποστολή του Πανιωνίου αναχωρεί στις 1.30 μ.μ. για την Μόσχα χωρίς τον Βασίλη Καββαδά, ο οποίος έπαθε διάστρεμμα στην εντός έδρας αναμέτρηση του πρωταθλήματος του περασμένου Σαββάτου (19/10) με αντίπαλο τα Τρίκαλα. Την θέση του διεθνούς σέντερ, που ενδέχεται να απουσιάσει και από την εκτός έδρας συνάντηση του ερχόμενου Σαββάτου (26/10, 4 μ.μ.) με αντίπαλο τον ΚΑΟΔ για την τρίτη αγωνιστική της Α1, πήρε στην δωδεκάδα ο Σπύρος Μοτσενίγος.
http://www.panioniosbc.gr/pages/news/artic...-plano-mas.html
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Oct 22 2013, 12:48 ) *
Η αποστολή του Πανιωνίου αναχωρεί στις 1.30 μ.μ. για την Μόσχα χωρίς τον Βασίλη Καββαδά, ο οποίος έπαθε διάστρεμμα στην εντός έδρας αναμέτρηση του πρωταθλήματος του περασμένου Σαββάτου (19/10) με αντίπαλο τα Τρίκαλα. Την θέση του διεθνούς σέντερ, που ενδέχεται να απουσιάσει και από την εκτός έδρας συνάντηση του ερχόμενου Σαββάτου (26/10, 4 μ.μ.) με αντίπαλο τον ΚΑΟΔ για την τρίτη αγωνιστική της Α1, πήρε στην δωδεκάδα ο Σπύρος Μοτσενίγος.
http://www.panioniosbc.gr/pages/news/artic...-plano-mas.html

Ξέρουμε αν είναι τηλεοπτικό το μάτς?
d.fosses
QUOTE(ALLAROUND @ Oct 22 2013, 13:15 ) *
Ξέρουμε αν είναι τηλεοπτικό το μάτς?

Δυστυχώς όχι, δεν το δείχνει κανένα ελλ. κανάλι, ίσως σε streaming.
d.fosses
Με τηλεοπτική μετάδοση το Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης-Πανιώνιος
http://www.panionianea.gr/2013/10/blog-post_7737.html
d.fosses
Ο ΠΡΕΝΤΡΑΓΚ ΜΠΕΝΑΤΣΕΚ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΟ SENTRAGOAL
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129528967
d.fosses
Το νόμιμο δεν είναι και ηθικό
http://www.basketnews.gr/portal/epikairoti...inai-kai-ithiko
d.fosses
Για προληπτικούς κυρίως λόγους ο Γιάννης Σφαιρόπουλος δεν τον συμπεριέλαβε στην αποστολή για την Ρωσία. Ο “κυανέρυθρος” κόουτς προτιμά να χάσει τον θηριώδη σέντερ για την αναμέτρηση στη Ρωσία και να είναι έτοιμος για τον προσεχή αγώνα με τον ΚΑΟΔ (26/10, 16:00).
http://www.ebasket.gr/2013/10/%cf%83%cf%84...b2%ce%b1%ce%b4/
gspara
QUOTE (d.fosses @ Oct 22 2013, 20:13 ) *
Με τηλεοπτική μετάδοση το Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης-Πανιώνιος
http://www.panionianea.gr/2013/10/blog-post_7737.html

Ωραιος d.fosses......ειμαστε για καφετερια αυριο,ελπιζω να μην εχει ποδοσφαιρο.
d.fosses
QUOTE(gspara @ Oct 23 2013, 00:19 ) *
Ωραιος d.fosses......ειμαστε για καφετερια αυριο,ελπιζω να μην εχει ποδοσφαιρο.

Αύριο στη Νέα Σμύρνη όλες οι καφετέριες θα παίζουν Πανιώνιο, αν δυσκολεύεσαι να το δεις αλλού έλα μια βόλτα προς την γειτονιά μας.

gspara
QUOTE (d.fosses @ Oct 23 2013, 00:24 ) *
Αύριο στη Νέα Σμύρνη όλες οι καφετέριες θα παίζουν Πανιώνιο, αν δυσκολεύεσαι να το δεις αλλού έλα μια βόλτα προς την γειτονιά μας.

Aν δω οτι με παιρνει απο θεμα χρονου θα σου στειλω μηνυμα νωριτερα....αλλιως εδω τις εντυπωσεις μας blove.gif
d.fosses
QUOTE(gspara @ Oct 23 2013, 00:37 ) *
Aν δω οτι με παιρνει απο θεμα χρονου θα σου στειλω μηνυμα νωριτερα....αλλιως εδω τις εντυπωσεις μας blove.gif

Έλα να το δούμε μαζί, η καφετέρια που συχνάζω είναι μπασκετική οπότε θα δούμε μετά και τον Παοκ. Αύριο θα έχω το νου μου για τυχόν μήνυμά σου.
d.fosses
Την Τρίτη (29/10) η κλήρωση του Κυπέλλου
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...si-toy-kypelloy
rchos
Πολύ κοντά σε μεγάλο διπλό ο Πανιώνιος στην Ρωσία.

4 πόντους μπροστά με 19 δευτερόλεπτα να απομένουν.
tuareg
QUOTE (rchos @ Oct 23 2013, 19:28 ) *
Πολύ κοντά σε μεγάλο διπλό ο Πανιώνιος στην Ρωσία.

4 πόντους μπροστά με 19 δευτερόλεπτα να απομένουν.


ωραια νικη,πολλοι καλοι καρτερ,μιλμπουρν,μακαλουμ (εβαλε το κρισιμο και εξιλεωθηκε που εκανε λαθος και πηγε να το χασει πιο πριν)....ντουβνιακ κακος αλλα εβαλε κι αυτος ενα ολυ καθοριστικο,μισελ,λανγκφορντ παλι για τα θηρια...
φιλε φωσες παιχνιδαρα ο καρτερ με το περισσοτερο χρονο στο 3
rchos
Έκανα την ώρα του αγώνα την σκέψη να είχε ο Πανιώνιος Χόμαν αντί των δύο ψηλών του πόσο πιο ωραία θα ήταν τα πράγματα.


Κάτι πρέπει να γίνει γιατί όντως Μισέλ και Λάνγφορντ είναι κακοί και ο Πανιώνιος νικάει μόνο λόγο κοντών.

Ο Μίλμπουρν όταν παίζει καλά είναι απολαυστικός επιθετικά.
Ο Καρτέρ θεριό κανονικό.
ALLAROUND
Μεγάλη νίκη σήμερα.Αν και η Σπαρτάκ απείχε πολύ απο αυτό που είχα στο μυαλό μου (πολύ μεγάλη διαφορά απο πέρυσι απόντων μαυροκεφαλίδη,ραιτ,μπεβερλι) δεν παύει να είναι τεράστια νίκη.Κορυφαίος ο carter που έδωσε μεγάλη ενέργεια στην επίθεση και σταμάτησε (κατα το δυνατό) και την δημιουργία του μακγκραθ.Πολύ καλός για μένα και ο αθανασούλας που ειδικά στο πρώτο ημίχρονο με τα split out που έκανε ήταν κινητήριος μοχλός στην επίθεση
gspara
QUOTE (rchos @ Oct 23 2013, 19:53 ) *
Έκανα την ώρα του αγώνα την σκέψη να είχε ο Πανιώνιος Χόμαν αντί των δύο ψηλών του πόσο πιο ωραία θα ήταν τα πράγματα.


Κάτι πρέπει να γίνει γιατί όντως Μισέλ και Λάνγφορντ είναι κακοί και ο Πανιώνιος νικάει μόνο λόγο κοντών.

Ο Μίλμπουρν όταν παίζει καλά είναι απολαυστικός επιθετικά.
Ο Καρτέρ θεριό κανονικό.

Oυρος Ντουβνιακ!!Ενα και να καιει!!!
Σημαντικο οτι πηρε τη νικη με ενα μονο καλο δεκαλεπτο στην ουσια,το πρωτο!!!Και ενα καλο 3λεπτο στην αρχη του δ δεκαλεπτου.
Το παιχνιδι το πηρε χαρις σε δυο μεγαλα καλαθια των πιο προικισμενων επιθετικων του.

Προσωπικα ουτε ο Μακολουμ μου αρεσε σημερα,τραβηγμενες προσπαθειες.Βεβαια εβαλε το κρισιμο.

Καθολου σκορ απο το ζωγραφιστο.Ο Μιλμπουρν μας ελυσε τη διαφωνια αν ειναι 3αρι η 4αρι.Ο ανθρωπος 2αρι ειναι.

Θετικος ο Αθανασουλας με καλες αμυνες και 4 ασιστ.

Συμφωνω rchos για Χομαν.Εμενα μου αρεσε και το 4αρι τους ο δυναμικος Γιακοβενκο.Ελπιζω ο Σφαιρο πριν αναχωρησει η αποστολη να πετυχει ενα τρειντ με τον Λαγκφορντ 68.gif

yorgos
Έλειπε και ο Καββαδάς σήμερα, μην το ξεχνάμε. Αυτός ο Μισέλ ρε παιδί μου... Πού πάει και το δίνει το μπόι η φύση να' ούμε.
indie
Δεν το είδα το ματς, όντως πολύ καλή, μη αναμενόμενη, νίκη. Πολλά μπράβο 41.gif

Από στατιστική κρατάω:
- Επιτέλους περισσότερες ασίστ από λάθη.
- Επιτέλους κάτω από δέκα λάθη. Οι Ρώσοι τα διπλάσια λάθη από εμάς γεγονός που κάλυψε τη πολύ μεγαλύτερη ευστοχία τους στα δίποντα
- Τα πήγαμε καλά στα ριμπάουντ, παρά την απουσία Καββαδά και το ότι για 7 λεπτά παίζαμε χωρίς πεντάρι.
- Σκόραραν, ουσιαστικά, 4 παίκτες 68.gif

Πάντως δεν μπορεί να είναι τόσο κακοί παίκτες οι Μισέλ και Λανγκφορντ. Δεν ήταν τοπ πέρσι αλλά, ΟΚ, ήταν αξιοπρεπείς.
Κάποιο θέμα προσαρμογής θα παίζει..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.