Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
ALLAROUND
Παιδιά τελικά τα κατάφερα και πήγα οπότε θα προσπαθήσω να δώσω το ρεπορτάζ και να φανώ αντάξιος του gspara αν και δύσκολο.
Αρχική 5άδα για πανιώνιο mccollum,carter,αθανασούλας,milbourne,michel
Στο πρώτο ημίχρονο ο πανιώνιος ήταν πίσω στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα με μικροδιαφορές 3-4 πόντων.Γενικά παρά τους 21 πόντους του δεκαλέπτου και τους 42 του ημιχρόνου(42-42 το ημιχρονο με 3/3 βολές του mccollum σε νεκρό χρόνο) ήταν σχετικά άστοχος και δυσκολευόταν να σκοράρει καταφέρνοντας να είναι κοντά λόγω των πιο πολλών κατοχών(απο ριμπάουντ και κλεψίματα).Στην άμυνα ενώ πίεσε σε όλο το γήπεδο την μπάλα καταφέρνοντας να βγάλει κλεψίματα και να κουράσει τα guards του ρεθύμνου έφαγε αρκετούς πόντους (25 δεκάλεπτο-42 ημίχρονο) λόγο του οτι στην τελική προσπάθεια άμυνας στο 1-1 ήταν κακός.Γενικά η ομάδα συμαζεύτηκε όταν μπήκε ο μπατής στην θέση του mccollum προσφέροντας καλύτερη οργάνωση ενώ πολύ θετικός σε αυτό το διάστημα ήταν και ο σαλούστρος ο οποίος πραγματικά όπως είχαν πεί και τα παιδιά έπαιζε λες και είναι χρόνια στην ομάδα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε πιο δυνατά έσφιξε και άλλο την άμυνα της ενω ο mccollum κατάφερε να οργανώσει καλύτερα.Έτσι και με τον michel να κυριαρχεί στην ρακέτα μπήκε μπροστά απο τις αρχές της τρίτης περιόδου και κατάφερε να ελέγχει το μάτς χτίζωντας μια διαφορά 5-6 πόντων που σταδιακά πήγει στους 10.Μεγάλο διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε ο σφαιρόπουλος με 3 guards με τον carter στο 3 ενώ οσο περνούσε ο χρόνος φαινόταν οτι ο πανιώνιος είχε πιό πολλές λύσεις και το rotation τον ευνοούσε.Κάταφερε να ελέγχει το μάτς με την διαφορά να σταθεροποιείται στους 8-9 πόντους με το ρέθυμνο απλά να μειώνει στο τέλος χωρίς όμως να απειλεί.
Συνολικά ο πανιώνιος είχε μια σχετικά καλή εικόνα χώρις όμως να πιάσει υψηλά standars απόδοσης


ΑΤΟΜΙΚΗ ΚΡΙΤΙΚΗ
mccollum-Δεν ήταν κακός δεν ήταν όμως και ιδιαίτερα καλός.Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δεν οργάνωσε καλά ενω στο δεύτερο βελτιώθηκε.Σχετικά άστοχος.Μόνο 2 δίποντα εντός παιδιάς και οι υπόλοιποι 10 πόντοι απο τις βολές (θεωρώ οτι έχει ταλέντο στο να κερδίζει το φάουλ)
Μπατής- Ο κλασικός Μπατής.Πολύ καλή οργάνωση,πολύ πίεση στην μπάλα,καλή κυκλοφορία και καλές επιλογές στην επίθεση
Duvnjaκ-Πολύ καλός.Έδωσε σκορ στην ομάδα στο πρώτο ημίχρονο όταν το είχε ανάγκη.Γενικά πολύ ταλαντούχος, παίκτης που φαίνεται οτι το έχει χωρίς να υστερεί σε κάποια τεχνοκρατικά σημεία του παιχνιδιού όπως αρκετοί με αντίστοιχο ταλέντο
Μοτσενίγκος-Ημιτελείς προσπάθειες σε επίθεση και άμυνα(όπου έπαιξε αρκετή ώρα τον καλαμπόκη) αλλά γενικά φιλότιμος και με δίαθεση.Νομίζω έχει δουλέψει και το κορμί του, μου φαίνεται καλύτερος σωματοδομικά.Γενικά τον πιστεύω αλλά θέλει δουλειά και παραστάσεις
Carter-Δεν έπαιξε πολύ καλά.Αρκετά άστοχος και με εύκολα λάθη, έπαιξε στο 2 και στο 3.Γενικά παρότι και λόγω σωματοδομής είναι πολύ πάνω απο τον μέσο παίκτη Α1 κάνοντας και αρκετές δουλείες μέσα στο γήπεδο τον θεωρώ παίκτη που μπορεί να υπηρετήσει πολύ καλά ενα πιο up tempo παιχνίδι στυλ ρεθύμνου και έχω μια αμφιβολία πόσο καλά θα ανταποκριθεί σε σετ καταστάσεις (αυτό μου έβγαλε και σήμερα).Βέβαια εντάξει είναι παίκτης διαφοράς για Α1.
Αθανασούλας-Δεν πήγε και αυτός πολύ καλά.Έπαιξε κυρίως 3 και λίγο 4.Τα άκουσε για τα καλά στο πρώτο ημίχρονο απο τον Σφαιρόπουλο (νομίζω του διαμαρτυρόταν για μια κακή άμυνα), δεν του πήγε και το παιχνίδι και έκατσε
Σαλούστρος-Για μένα η αποκάλυψη του μάτς.Πολυ θετικός, παίκτης ομάδας,με πολύ πίεση στην μπάλα και καλές επιλογές στην επίθεση.Με την θετική του αύρα άλλαξε το μάτς μαζί με μπατή στο πρώτο ημίχρονο.Τον χειροκρότησε το γήπεδο οταν βγήκε αλλαγή λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο.Κέρδισε τις εντυπώσεις χωρίς να παίξει πάρα πολύ
milbourne-Σχετικά καλός.Είχε καλές επιλογές στην επίθεση και εδειξε δίαθεση να κοντράρει μεγαλύτερα κορμιά στην άμυνα στο low post.Έχασε κάποιες μάχες απο τον αλεξάντερ αλλά γενικά τα πήγε καλά
Σίμτσακ-Αρκετά καλός βοήθησε πολύ σε άμυνα και επίθεση.Πολύ pick n roll συνεργασία ειδικά με τον μπατή (αλλά και με τον mccollum στο β)
Langford-Αρκετά καλός έπαιξε και 4 και 5.Το επιχειρεί και το τριποντάκι (1/3 μέτρησα).Λίγο αργός για 4άρι όταν βγαίνει στα ανοικτά μακριά απο την ρακέτα αλλά αλληλοσυμπληρώνεται με milbourne έχοντας την δυνατότητα να παίξουν και μαζί.Έξυπνος παίκτης καλύπτει τις αδυναμίες του με καλές τοποθετήσεις
michel-Πολύ καλός.Σημείο αναφοράς στην ρακέτα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.Πήρε αρκετα επιθετικά ριμπάουντ ανανεώνοντας επιθέσεις.Αρκετά βελτιωμένος στις βολές. 5/6 αν δεν κάνω λάθος και με σχετικά καλό release(το σημειώνω γιατί μου είχε φανεί πολύ ατσούμπαλος πέρυσι στο μεταξύ μας μάτς στις βολές)
Σταματής-Έπαιξε στα τελευταία 50 δευτερόλεπτα μόνο οπότε δεν έχω εικόνα.Σωματοδομικά βέβαια έτσι όπως τον έκοψα θέλει πολυ δουλειά και δεν νομίζω οτι μπορει να σταθεί στην Α1.

ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
Δεν έδειξε κάτι φοβερό το ρέθυμνο χωρίς όμως να είναι κακό.Στάθηκε στο μάτς ειδικά στο πρώτο ημίχρονο αλλά λίγο η κούραση,λίγο οι πιο πολλές λύσεις του πανιωνίου δεν το άφησαν να έχει καλύτερη εικόνα.Πήρε πολλές μπάλες ο καλαμπόκης που μαζι με τον χάρτ (καλούτσικος αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο μου φάνηκε) έτρεξαν την ομάδα.Πηγαίναν πολλές φορές σε coast to coast ακόμα και μετά απο καλάθι.Σημείο αναφοράς αυτό το τέρας της φύσης ο αλεξάντερ.Πολύ δυνατός με πολύ άλμα έγραψε και κανα δυό σουτάκια απο μακριά.Έψαξε και αυτός αρκετές φορές το coast to coast με σχετικά καλό χειρισμό της μπάλας για τα κιλά του (δύσκολο να σταθείς μπροστά του οταν πάρει φόρα).Παίζει ένα μπάσκετ αλάνας υστερώντας ίσως στα βασικά αλλά έχει τρομερά προσόντα.Θυμίζει χάινς ο τρόπος που παίζει

Έλα ρε gspara με πρόλαβες.Απ'ότι βλέπω το δικό σου είναι πιο πολύ περιγραφή και το δικό μου σχόλιο οπότε καλύπτουμε πλήρως το παιχνίδι.χεχε.Πάντως βλέπω στα πιο πολλά συμφωνούμε.
Υ.Γ1 Δυστυχώς δεν είχα πρόσβαση στο net να ενημερώσω οτι θα πάω τελικά.Θα τα πούμε φαντάζομαι κάποια άλλη φορά
Υ.Γ2 Ελπίζω να μην πήγες μόνο για τις ανάγκες του ρεπορτάζ και να σε έκαψα που δεν ενημέρωσα.Αν και είμαι σίγουρος οτι ήθελες να το δείς το ματσάκι wink.gif
gspara
Ελα ρε φιλε.Πες το οτι θα πας περασα του σκοτωμου καμμια δεκαρια κοκκινα biggrin.gif

Μακαρι να υπηρχε περιοδικο με αρθρα σαν το δικο σου.
Εσκισες 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif

Χαιρομαι ιδιαιτερα που τονισες την αποδοση του Σαλουστρινιο!!!!
Προσωπικη εντελως προβλεψη οτι ο Χρησταρας θα ειναι το φετινο βασικο 3αρι του Πανιωνιου!!!!
ALLAROUND
QUOTE (gspara @ Sep 21 2013, 23:55 ) *
Ελα ρε φιλε.Πες το οτι θα πας περασα του σκοτωμου καμμια δεκαρια κοκκινα biggrin.gif

Μακαρι να υπηρχε περιοδικο με αρθρα σαν το δικο σου.
Εσκισες 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif

Χαιρομαι ιδιαιτερα που τονισες την αποδοση του Σαλουστρινιο!!!!
Προσωπικη εντελως προβλεψη οτι ο Χρησταρας θα ειναι το φετινο βασικο 3αρι του Πανιωνιου!!!!

χαχα.Άσε και εγώ του σκοτωμού πήγα για να προλάβω.Α ρε πανιωνάρα τι μας κάνεις
Ο Σαλούστρος ήταν πραγματικά πολύ καλός.
Υ.Γ Τα βρίσκουμε στην μέση για Λάνγκφορντ (1/4 τρίποντα) μην λένε οτι άλλα λέει ο ένας κι άλλα ο άλλος biggrin.gif
tuareg
ωραιο το ρεπορταζ και των δυο,gspara μια διορθωση ο μισελ ειναι γαλλος οχι αμερικανος... biggrin.gif
επισης μαλλον δικαιωνομαι wos_sport4.gif wos_sport4.gif οταν ελεγα οτι ο μιλμπουρν αποκλειεται να παιξει 3 και θα κατεβαζει εκει το καρτερ ο σφαιρο
gspara
QUOTE (tuareg @ Sep 22 2013, 01:02 ) *
ωραιο το ρεπορταζ και των δυο,gspara μια διορθωση ο μισελ ειναι γαλλος οχι αμερικανος... biggrin.gif
επισης μαλλον δικαιωνομαι wos_sport4.gif wos_sport4.gif οταν ελεγα οτι ο μιλμπουρν αποκλειεται να παιξει 3 και θα κατεβαζει εκει το καρτερ ο σφαιρο

Eυχαριστουμε φιλε για τα καλα σου λογια.Σωστος για τον Μισελ,λαθος εκανα.

Πραγματι ο κοουτς ειναι φανερο οτι προβληματιζεται-πειραματιζεται παρα πολυ για την συγκεκριμενη θεση.
d.fosses
Ρε παιδιά αν από ότι μαθαίνω στο φιλικό ήταν 500 άτομα τότε δικαιολογημένα
είναι τρελοί αυτοί οι πανιώνιοι………………..
άρα είχε δίκιο ο Ίβκοβιτς όταν έλεγε ότι η πλατεία Νέας Σμύρνης είναι η πιο μπασκετική πλατεία της Ευρώπης!

d.fosses
Ο Πανιώνιος αν στη θέση του Ντούβνιακ είχε τον Βρικιτς τότε θα ήταν κομπλέ σε όλες τις θέσεις.
Τώρα με Κάρτερ και Ντούβνιακ είναι αστακός στη θέση 2 και γυμνός στη θέση 3.

Εγώ είδα μόνο το φιλικό με την Κηφισιά στην Ελευσίνα και την επομένη έφυγα για διακοπές,
εσείς που είδατε και τα παιχνίδια με αντίπαλο τον Πανελευσινιακό και το Ρέθυμνο πολύ ωραία τα reports που γράψατε
αλλά δεν αναφέρατε τίποτα για το κομμάτι rebounds, πως την είδατε την ομάδα? μπορεί να μαζέψει rebounds???
d.fosses
Σε αυτό το blog διαβάζω ότι
http://iwn1998.blogspot.gr/2013/09/77-72.html
είχε 1000 άτομα στο φιλικό με το Ρέθυμνο, μα είναι δυνατόν σε φιλικό να πήγανε 1000 άτομα???
Κάποιος από εσάς που πήγατε θα μπορούσε να μας διαφωτίσει πια είναι η αλήθεια? Είχε όντως 1000 άτομα???

gspara
QUOTE (d.fosses @ Sep 23 2013, 00:26 ) *
Ο Πανιώνιος αν στη θέση του Ντούβνιακ είχε τον Βρικιτς τότε θα ήταν κομπλέ σε όλες τις θέσεις.
Τώρα με Κάρτερ και Ντούβνιακ είναι αστακός στη θέση 2 και γυμνός στη θέση 3.

Εγώ είδα μόνο το φιλικό με την Κηφισιά στην Ελευσίνα και την επομένη έφυγα για διακοπές,
εσείς που είδατε και τα παιχνίδια με αντίπαλο τον Πανελευσινιακό και το Ρέθυμνο πολύ ωραία τα reports που γράψατε
αλλά δεν αναφέρατε τίποτα για το κομμάτι rebounds, πως την είδατε την ομάδα? μπορεί να μαζέψει rebounds???

Η απαντηση ειναι Σιμτσακ!!!Οπως εγραψα ανεβασε επιπεδο τον Πανιωνιο σ'αυτον τον τομεα.Βρωμικη δουλεια,αμυνα και ριμπαουντ.Το ειχε αναφερει και ο tuareg.
O Λανγκφορντ βοηθαει σημαντικα και κυριως στην προεργασια.Ο Μιλμπορν ενω εχει τα αλτικα προσοντα μου δινει την εντυπωση οτι εχει πιο πολυ το μυαλο του να φυγει στον αιφνιδιασμο.
Απο τον Μισελ περιμενω περισσοτερα.
Πιστευω με τον ΑΓΟΡ ηταν η καλυτερη εμφανιση σε ομαδικη δουλεια στα ριμπαουντ.

Για τον κοσμο τοσος ηταν περιπου.Ειχε και πολλους μπασκετικους.Ειδα παιχτες απο πολλες κατηγοριες.
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Sep 23 2013, 00:26 ) *
Ο Πανιώνιος αν στη θέση του Ντούβνιακ είχε τον Βρικιτς τότε θα ήταν κομπλέ σε όλες τις θέσεις.
Τώρα με Κάρτερ και Ντούβνιακ είναι αστακός στη θέση 2 και γυμνός στη θέση 3.

Εγώ είδα μόνο το φιλικό με την Κηφισιά στην Ελευσίνα και την επομένη έφυγα για διακοπές,
εσείς που είδατε και τα παιχνίδια με αντίπαλο τον Πανελευσινιακό και το Ρέθυμνο πολύ ωραία τα reports που γράψατε
αλλά δεν αναφέρατε τίποτα για το κομμάτι rebounds, πως την είδατε την ομάδα? μπορεί να μαζέψει rebounds???

Κι εγώ δεν είδα να έχουμε πρόβλημα στα rebounds στον αγώνα με το ρέθυμνο.Βοήθησε πολύ ο Σίμτσακ όπως λέει και ο gspara ενώ μάζεψε πολλά επιθετικά και ο michel.Ο Βρκιτς θα μου άρεσε και εμένα αλλά μου αρέσει επίσης και o Ντούβνιακ.Άλλωστε ποσοτικά αν το δούμε σαν περιφερειακή τριάδα είναι πάνω κάτω το ίδιο (με τον Carter να πηγαίνει και στο 3 και να μην κουτουλάει με Nτούβνιακ- απλώς αντι να έχεις carter Βρκιτς ταυτόχρονα θα έχεις Ντούβνιακ Carter)
d.fosses
QUOTE(ALLAROUND @ Sep 24 2013, 14:04 ) *
Κι εγώ δεν είδα να έχουμε πρόβλημα στα rebounds στον αγώνα με το ρέθυμνο.Βοήθησε πολύ ο Σίμτσακ όπως λέει και ο gspara ενώ μάζεψε πολλά επιθετικά και ο michel.Ο Βρκιτς θα μου άρεσε και εμένα αλλά μου αρέσει επίσης και o Ντούβνιακ.Άλλωστε ποσοτικά αν το δούμε σαν περιφερειακή τριάδα είναι πάνω κάτω το ίδιο (με τον Carter να πηγαίνει και στο 3 και να μην κουτουλάει με Nτούβνιακ- απλώς αντι να έχεις carter Βρκιτς ταυτόχρονα θα έχεις Ντούβνιακ Carter)

Ο Κάρτερ δεν κάνει για small forward, είναι σαν να βάλεις τον Λάσμε να παίξει point guard.
Σήμερα το μοναδικό αξιόλογο small forward που έχουμε είναι ο Μίλμπουρν αλλά ο Σφαιρόπουλος κοιμάται τον ύπνο του δικαίου.

tuareg
QUOTE (d.fosses @ Sep 24 2013, 15:24 ) *
Ο Κάρτερ δεν κάνει για small forward, είναι σαν να βάλεις τον Λάσμε να παίξει point guard.
Σήμερα το μοναδικό αξιόλογο small forward που έχουμε είναι ο Μίλμπουρν αλλά ο Σφαιρόπουλος κοιμάται τον ύπνο του δικαίου.


μην επιμενεις ρε...τριαρι επαιξε πολυ περσυ στον αγορ ο καρτερ.Μια χαρα τα καταφερνει.
Για το μιλμπουρν στο 3 στο χω ξαναπει τοσες φορες...δεν......μαλλον συμφωνει μαζι μου ο Σφαιροπουλος παρα μαζι σου biggrin.gif laugh.gif laugh.gif
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Sep 24 2013, 15:36 ) *
μην επιμενεις ρε...τριαρι επαιξε πολυ περσυ στον αγορ ο καρτερ.Μια χαρα τα καταφερνει.
Για το μιλμπουρν στο 3 στο χω ξαναπει τοσες φορες...δεν......μαλλον συμφωνει μαζι μου ο Σφαιροπουλος παρα μαζι σου biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

Εσένα θα σου άρεσε να έπαιζε στην ομάδα σου ο Πελεκάνος 4άρι και ο Χαρτ 3άρι??
Κατ’ ανάγκη μπορεί να παίξει και ο Πελεκάνος 4άρι και ο Χαρτ 3άρι όχι όμως ότι αυτές είναι οι κανονικές τους θέσεις.
Γιατί λοιπόν εγώ να είμαι ικανοποιημένος με τον Κάρτερ 3άρι? και όχι με ένα νορμάλ σχήμα ως εξής
1..Μακόλουμ
2..Κάρτερ ή Ντούβνιακ
3..Μιλμπουρν
4..Λανγκφορντ
4..Μισελ
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Sep 24 2013, 15:59 ) *
Εσένα θα σου άρεσε να έπαιζε στην ομάδα σου ο Πελεκάνος 4άρι και ο Χαρτ 3άρι??
Κατ’ ανάγκη μπορεί να παίξει και ο Πελεκάνος 4άρι και ο Χαρτ 3άρι όχι όμως ότι αυτές είναι οι κανονικές τους θέσεις.
Γιατί λοιπόν εγώ να είμαι ικανοποιημένος με τον Κάρτερ 3άρι? και όχι με ένα νορμάλ σχήμα ως εξής
1..Μακόλουμ
2..Κάρτερ ή Ντούβνιακ
3..Μιλμπουρν
4..Λανγκφορντ
4..Μισελ

fosses εγώ μπορεί να συμφωνήσω οτι ο carter είναι 2-2,5 αλλά και στην 5άδα που γράφεις ο μιλμπουρν είναι 3,5 ο λάνγκφορντ 4,5 και ο μίσελ 5,5 (που λέει ο λόγος με την έννοια οτι πλέον το μοντέρνο μπάσκετ παίζεται με 5άρια στυλ hines και όχι με δεινόσαυρους στυλ μίσελ) οπότε ένα τέτοιο σχήμα θα ήταν βαρύ για να παίξει πολλή ώρα.Αντίθετα βλέπω οτι οι προπονητές εμπιστεύονται πολλές φορές πιο ελαφριά σχήματα και με 3 guards.Σε κάθε περίπτωση θα φανεί μεσα στην χρονία καλύτερα τι γίνεται
tuareg
QUOTE (d.fosses @ Sep 24 2013, 15:59 ) *
Εσένα θα σου άρεσε να έπαιζε στην ομάδα σου ο Πελεκάνος 4άρι και ο Χαρτ 3άρι??
Κατ’ ανάγκη μπορεί να παίξει και ο Πελεκάνος 4άρι και ο Χαρτ 3άρι όχι όμως ότι αυτές είναι οι κανονικές τους θέσεις.
Γιατί λοιπόν εγώ να είμαι ικανοποιημένος με τον Κάρτερ 3άρι? και όχι με ένα νορμάλ σχήμα ως εξής
1..Μακόλουμ
2..Κάρτερ ή Ντούβνιακ
3..Μιλμπουρν
4..Λανγκφορντ
4..Μισελ


δε βλεπεις καθολου Αρη μου φαινεται ,περσυ ο Αγγελου ειχει παιξει με το χαντ στο 3 και το πελικαν στο 4 αρκετες φορες και τα χει παει μια χαρα...απο την αλλη ουτε του μιλμπουρν ειναι η θεση του το 4 και πιο πολυ ταιριαζει ο καρτερ στο 3 παρα ο μιλμπουρν.

ALLAROUND
Παιδιά κάτι άσχετο.Έβλεπα τον καββαδά και στην εθνική και επιβεβαίωσα κάτι που είχα στο μυαλό μου.Οτι δεν μπορεί να εκτελέσει σε πρώτο χρόνο.Πως να το πώ.Οταν του βγάζαν assist μετά απο pick n roll (χαρακτηριστικές 2 φάσεις με assist απο σπανούλη και ζήση στο μάτς με ισπανία) δεν έπαιρνε την μπάλα στον βηματισμό ή τέλος πάντων στον μηχανισμό ανόδου για το σούτ (δεν ξέρω πως να το περιγράψω καλύτερα αυτό) αλλά έκανε 2 κίνήσεις.1 υποδοχή 2.κίνηση για καλάθι.Με αποτέλεσμα να κλείνεται ενω βρισκόταν αρχικά σε πλεονεκτική θέση.Αυτές οι 2 κινήσεις πρέπει να γίνονται σε μία.Με την υποδοχή να έχεις αρχίσει ήδη κίνηση για το καλάθι.Άλλωστε το ύψος του καββαδά δεν είναι μεγάλο για την θέση του οπότε θα πρέπει να κερδίζει πλεονέκτημα με το ρολάρισμα και όχι να το εξουδετερώνει με αυτην την αδυναμία.
Ακόμα και στο post παιχνίδι θα πρέπει να γίνει πιο γρήγορος.Ενα στύλ μπάσκετ (α λα σχορτσιανιτης) όπου θα περάσουν αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να πάρεις την μπάλα,να τοποθετηθείς,να σπρώξεις και να σηκωθείς είναι λίγο βαρετό και αναποτελεσματικό.
Βέβαια εντάξει δεν ξεχνάω οτι το παιδί είναι μόνο 21 ετών έχοντας πολλά περιθώρια βελτίωσης και δεν το συζητάω οτι για τον πανιώνιο είναι πολύ σημαντική μονάδα

sta
απο τα οσα λετε μεχρι τωρα αυτο π καταλαβαινω ειναι οτι ο πανιωνιος φετος θα εχει πολυ δυνατη ομαδα γιατι μην ξεχνατε οτι ο καββαδας δεν ηταν στ φιλικα π σημαινει οτι η ομαδα θα εχει μια ακομη πολυιμη λυση! αυτο που με κανει να ανησυχω για φετος ειναι οτι αλλαξε τ συστημα για τις ςυρωπαικες του υποχρεωσεις οι οποιες λογικα θα αυξηθουν κ ειναι πολυ πιθανο ο πανιωνιος να παιξει 20 επιπλεον παιχνιδια για την ευρωπ και φοβαμαι την κουραση αν κ η ομαδα εχει βαθος
d.fosses
Παίζει στο Eurocup ο Πανιώνιος

Παρών και στη φετινή διοργάνωση του Eurocup θα είναι ο Πανιώνιος, καθώς ξεπεράστηκαν τα όποια προβλήματα είχαν προκύψει. Το γεγονός ότι όσα χρόνια κάνει... κουμάντο ο Ηλίας Λιανός (με εξαίρεση την... καταραμένη σεζόν 2009-10) δεν έχει προκύψει το παραμικρό πρόβλημα έπαιξε καθοριστικό ρόλο ώστε οι Νεοσμυρνιώτες να πάρουν το οριστικό ΟΚ.

Η κλήρωση των ομίλων θα πραγματοποιηθεί στις 5 Οκτωβρίου.

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...nionios-ok.html
ALLAROUND
Έχασε ο πανιώνιος στο τελικό του τουρνουά της Δράμας απο τον πάοκ 65-56 http://www.basketplus.gr/index.php/rssall/...hesi-stin-drama
Στο άλλο παιχνίδι κέρδισε τον καοδ 51-61 http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...-panionios.html
Και στα 2 μάτς έπαιξε χωρίς carter.
Χαμηλό σκόρ βλέπω και στα 2 μάτς
d.fosses
Απαράδεκτη η front line του Πανιωνίου στη Δράμα,
οι Μισελ και Μίλμπουρν ηττήθηκαν κατά κράτος από τους Μπόγρη και Τσαιρέλη.
Ο Μισέλ δέχθηκε 12 πόντους από τον Μπόγρη και ο άποντος Μίλμπουρν δέχθηκε 11 πόντους από τον Τσαιρέλη.
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Sep 30 2013, 18:25 ) *
Απαράδεκτη η front line του Πανιωνίου στη Δράμα,
οι Μισελ και Μίλμπουρν ηττήθηκαν κατά κράτος από τους Μπόγρη και Τσαιρέλη.
Ο Μισέλ δέχθηκε 12 πόντους από τον Μπόγρη και ο άποντος Μίλμπουρν δέχθηκε 11 πόντους από τον Τσαιρέλη.

Έτσι φαίνεται απο τα νούμερα αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε σίγουρα αφου δεν είχαμε εικόνα του μάτς
d.fosses
QUOTE(ALLAROUND @ Sep 30 2013, 19:19 ) *
Έτσι φαίνεται απο τα νούμερα αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε σίγουρα αφου δεν είχαμε εικόνα του μάτς

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=6jycUYS3fWs
d.fosses
Εγκρίθηκε ο Προϋπολογισμός της Περιφέρειας Αττικής και το Πρόγραμμα Εκτελεστέων Έργων για το έτος 2014 από το Περιφερειακό Συμβούλιο και έτσι θα διατεθούν 17,5 εκατομμύρια ευρώ για την ανάπλαση του κλειστού γηπέδου μπάσκετ του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη.

Το δελτίο Τύπου αναφέρει:
http://www.superbasket.gr/permalink/189421.html

Εγκρίθηκε το νέο κλειστό στην Αρτάκης!

Τον δρόμο της υλοποίησης φαίνεται πως παίρνει η κατασκευή του νέου κλειστού στην Αρτάκης, που χρησιμοποιεί ως έδρα ο Πανιώνιος, καθώς εγκρίθηκε από την Περιφέρεια η χρηματοδότηση για την κατασκευή του μαζί με άλλα τρία πολύ σημαντικά έργα. Το γήπεδο θα είναι 3.500 θέσεων και βιοκλιματικό, γεγονός που ελαχιστοποιεί τα έξοδο συντήρησης.

Η ανακοίνωση της Περιφέρειας έχει ως εξής:

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...na-artakis.html

Το κλειστό "Μπόμπαν Γιάνκοβιτς" θα γίνει πραγματικότητα! Σύμφωνα με την απόφαση της Περιφέρειας Αττικής, που αποφάσισε να διαθέσει 17.5 εκατομμύρια ευρώ για την ανακατασκευή του ιστορικού γηπέδου του Πανιωνίου στην οδό Αρτάκης.

Το σχετικό σχέδιο έχει εκπονηθεί εδώ και τρία χρόνια, αλλά ο Δήμος Νέας Σμύρνης αδυνατούσε να βρει το ποσό των 17.850.000 ευρώ, που απαιτείται.

Ο σχεδιασμός προβλέπει να γκρεμιστεί ο τοίχος που βρίσκεται απέναντι από την κεντρική εξέδρα, διαφορετική τοποθέτηση του αγωνιστικού χώρου και εξέδρες συνολικής χωρητικότητας 3.500 θεατών.

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...hs.2439612.html
rchos
Τι ωραίο νέο ήταν αυτό.

Η περιφέρεια αττικής που έχει βρει λεφτά τελευταία και ρίχνει δεξιά αριστερά δεν ξέρω.


Μακάρι να γίνει.
T.W.Is.M.
Με το ανακατασκευασμενο γηπεδο θα μπορει ο Πανιωνιος οταν αυτο ολοκληρωθει να παιζει στην εδρα του και ευρωπαικα παιχνιδια? Το αδειο Ελληνικο δεν αντεχεται.
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 3 2013, 22:58 ) *
Με το ανακατασκευασμενο γηπεδο θα μπορει ο Πανιωνιος οταν αυτο ολοκληρωθει να παιζει στην εδρα του και ευρωπαικα παιχνιδια? Το αδειο Ελληνικο δεν αντεχεται.


Ευρωλίγκα όχι κανονικά.
Γιουροκαπ ναι.
tuareg
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 3 2013, 22:58 ) *
Με το ανακατασκευασμενο γηπεδο θα μπορει ο Πανιωνιος οταν αυτο ολοκληρωθει να παιζει στην εδρα του και ευρωπαικα παιχνιδια? Το αδειο Ελληνικο δεν αντεχεται.


ε και 3500 χωρητικοτητα παλι αδειο θα φαινεται,πανω απο 1500 ατομα δε μαζευει....το παλε με 2500χιλ αδειο φαινεται πχ...
d.fosses
Ο καλός μπασκετικός πανιώνιος μαζεύει όλον τον μπασκετικό κόσμο της Αθήνας
οπότε 3500 θέσεις δεν είναι κάτι το υπερβολικό αλλά το απαραίτητο.
Ας μην ξεχνάμε ότι πριν 2 βδομάδες σε φιλικό με το Ρέθυμνο υπήρχαν 1000 άτομα.

Γνώμη μου είναι ότι ένα ολοκαίνουργιο σύγχρονο μοντέρνο γήπεδο 3500 θέσεων
έχει μεγάλες πιθανότητες να γίνει αποδεκτό για αγώνες euroleague.
tuareg
QUOTE (d.fosses @ Oct 4 2013, 06:49 ) *
Ο καλός μπασκετικός πανιώνιος μαζεύει όλον τον μπασκετικό κόσμο της Αθήνας
οπότε 3500 θέσεις δεν είναι κάτι το υπερβολικό αλλά το απαραίτητο.
Ας μην ξεχνάμε ότι πριν 2 βδομάδες σε φιλικό με το Ρέθυμνο υπήρχαν 1000 άτομα.

Γνώμη μου είναι ότι ένα ολοκαίνουργιο σύγχρονο μοντέρνο γήπεδο 3500 θέσεων
έχει μεγάλες πιθανότητες να γίνει αποδεκτό για αγώνες euroleague.


ε αφου το μαζευει γιατι οταν παιζει στο Ελληνικο ειναι αδειο με το πολυ 1000 ατομα?
Δλδ τη χρονια της ευρωλιγκα 08-09 ειχε ποτε ο Πανιωνιοσ πανω απο 1500 ατομα (και πολλα λεω) στο Ελληνικο?
Hakeem
H Ευρωλιγκα εχει μινιμουμ θεατών πλέον για τα γήπεδα και νομιζω είναι 8 ή 10 χιλιάδες. Ποτε των ποτών δεν θα δεχτεί 3500 θεσεων γήπεδο
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Oct 4 2013, 09:39 ) *
ε αφου το μαζευει γιατι οταν παιζει στο Ελληνικο ειναι αδειο με το πολυ 1000 ατομα?
Δλδ τη χρονια της ευρωλιγκα 08-09 ειχε ποτε ο Πανιωνιοσ πανω απο 1500 ατομα (και πολλα λεω) στο Ελληνικο?

Το ελληνικό είναι γνωστό ότι δεν βολεύει τους μπασκετόφιλους της Νέας Σμύρνης και των γύρω περιοχών
Καλλιθέα, Δάφνη, Νέος Κόσμος, Παλαιό Φάληρο, Αμφιθέα, Κουκάκι κτλ.

Γνώμη μου είναι ότι σε κρίσιμα παιχνίδια και χωρίς να δώσει εισιτήρια στους αντιπάλους ο Πανιώνιος
δεν θα είναι υπερβολή να μαζέψει 2500 κόσμο οπότε ένα γήπεδο 3500 θέσεων θα είναι ότι πρέπει
ώστε να υπάρχει και μια άνεση όχι όπως τώρα στο Αρτάκης που στα ντέρμπι γίνεται το αδιαχώρητο
και ο κόσμος μόνο από τους προβολείς δεν είναι κρεμασμένος για να δει το παιχνίδι.

Εγώ προσωπικά πολλές φορές έχω μείνει έξω αν και με εισιτήριο όσες φορές έτυχε να πάω στο γήπεδο
καθυστερημένα, λίγα λεπτά πριν την έναρξη, κατόπιν απαίτησης της αστυνομίας λόγω του αδιαχώρητου.
ALLAROUND
Πολύ θετικά τα νέα του γηπέδου.Μακάρι να γίνει
rchos
QUOTE(Hakeem @ Oct 4 2013, 13:32 ) *
H Ευρωλιγκα εχει μινιμουμ θεατών πλέον για τα γήπεδα και νομιζω είναι 8 ή 10 χιλιάδες. Ποτε των ποτών δεν θα δεχτεί 3500 θεσεων γήπεδο


Η Ευρωλίγκα έχει δύο κατηγορίες μίνιμουμ στα γήπεδα.
10000 για τις ομάδες με κλειστά συμβόλαια (Ολυμπιακός,Παναθηναικός,Ρεάλ,Μπάρτσα κτλ) και 5000 για τις υπόλοιπες ομάδες.
Ο Πανιώνιος αν παίξει ξανά εκεί ανήκει στην δεύτερη κατηγορία.Οπότε θέλει γήπεδο 5000 θέσεων.
Φυσικά το θέμα με τον Πανιώνιο είναι ότι και στο Γιούροκαπ που είναι η διοργάνωση που αγωνίζεται όταν αγωνίζεται Ευρώπη συνήθως έχει ένα μίνιμουμ νομίζω 3000 θέσεων οπότε και πάλι δεν μπορεί να αγωνιστεί στο Αρτάκης όπως είναι σήμερα.
Με το νέο γήπεδο θα παίζει 100% εκεί στο Γιούροκαπ και με προσπάθεια αν βρει θέση για Ευρωλίγκα μπορεί να τα καταφέρει να μείνει εκεί και σε αυτή την διοργάνωση.Η Ευρωλίγκα γενικά κάποιες φορές κάνει τα στραβά μάτια.


Τώρα όσο για την χωρητικότητα υπάρχουν κάποιοι παράμετροι που πρέπει να δούμε.
Καταρχήν δεν γίνεται ομάδες σαν τον Πανιώνιο να παίζουν σε γήπεδα σαν το Αρτάκης εν έτη 2013.
Αλλά και γενικότερα στην Α1 καλό θα ήταν να υπάρξει κάποια στιγμή μια προσπάθεια να μπει κάποιο όριο σε τι γήπεδο αγωνίζεται κάθε ομάδα.Φυσικά σήμερα με την κατάσταση στην χώρα και στην Α1 αυτό είναι κάτι ουτοπικό.Πάντως ο Πανιώνιος να παίζει σε γήπεδο 3500 σύγχρονο είναι κάτι απαραίτητο.
Όσο για το αν θα φαίνεται άδειο ή όχι νομίζω πως δεν υπάρχει περίπτωση.Μιας και είμαι μεγαλωμένος πέριξ της πλατείας και έχω παρακολουθήσει αρκετά την ομάδα από μικρός και μάλιστα στο Ελληνικό έχω δει αρκετά παιχνίδια του Πανιωνίου στην Ευρώπη έχω την άποψη πως είναι λάθος να συγκρίνουμε εκείνο το γήπεδο με ένα μικρό όμορφο κλειστό των 3500 θέσεων.Το Ελληνικό είναι γήπεδο 15000 και ακόμη και το πάνω διάζωμα να είναι κλειστό επηρεάζει πολύ την εικόνα και την αίσθηση που έχουν 1500-2000 φίλαθλοι σε σχέση με το πως θα είναι τα ίδια άτομα σε γήπεδο 3500 θέσεων.
Ταυτόχρονα στο Ελληνικό οι Πανιώνιοι πήγαιναν λιγότερο από ότι πηγαίνουν στο Αρτάκης.Ποτέ δεν συμφώνησαν με την μετακόμιση της ομάδας τους εκεί και το έδειξαν μην στηρίζοντας την κίνηση τότε του Λιανού.Το Αρτάκης είναι ένα γήπεδο που μαζεύει πολύ οικογένεια και πολλά παιδιά.Όπως έγραψαν και άλλοι έχει και πολύ μπασκετόκοσμο μέσα.
Προσωπική άποψη είναι πως το ιδανικό σενάριο θα ήταν γήπεδο στην Αρτάκης με 5000 θέσεις ώστε να είσαι καλυμένος και για το μέλλον σε περίπτωση που το Ελληνικό μπάσκετ ξαναβρεί την παλιά αίγλη αλλλά και οι 3500 θέσεις είναι κάτι πολύ καλό και αναγκαίο.
d.fosses
Στο σημερινό φιλικό πανιώνιος – αγορ στο1ο δεκάλεπτο το σκορ είναι 15– 15

QUOTE(d.fosses @ Oct 4 2013, 17:15 ) *
Στο σημερινό φιλικό πανιώνιος – αγορ στο1ο δεκάλεπτο το σκορ είναι 15– 15

Επιμέρους σκορ 2ου δεκαλέπτου 13 – 17 υπέρ του Ρεθύμνου
και συνολικό σκορ ημιχρόνου 28 – 32 υπέρ του Ρεθύμνου.


QUOTE(d.fosses @ Oct 4 2013, 17:22 ) *
Στο σημερινό φιλικό πανιώνιος – αγορ στο1ο δεκάλεπτο το σκορ είναι 15– 15


Επιμέρους σκορ 2ου δεκαλέπτου 13 – 17 υπέρ του Ρεθύμνου
και συνολικό σκορ ημιχρόνου 28 – 32 υπέρ του Ρεθύμνου.

Με την έναρξη του 2ου δεκαλέπτου το Ρέθυμνο ξέφυγε με 10 – 0 (15 – 25)
αλλά μετά ο πανιώνιος το μάζεψε το σκορ.
leonkalf
Πόσο καιρό θα πάρει όλο αυτό?

Και που θα παίζει ο Πανιώνιος όσο καιρό θα γίνονται εργασίες (γκρέμισμα, χτίσιμο κλπ) ?? Ελληνικό?
d.fosses
QUOTE (leonkalf @ Oct 4 2013, 17:42 ) *
Πόσο καιρό θα πάρει όλο αυτό?

Και που θα παίζει ο Πανιώνιος όσο καιρό θα γίνονται εργασίες (γκρέμισμα, χτίσιμο κλπ) ?? Ελληνικό?

Λογικά δε θα χρειασθεί μια διετία??
Κατά την γνώμη μου πιθανότερο γήπεδο για να φιλοξενήσει τον πανιώνιο όλο αυτό το διάστημα είναι το ελληνικό.

QUOTE(d.fosses @ Oct 4 2013, 17:31 ) *
Στο σημερινό φιλικό πανιώνιος – αγορ στο1ο δεκάλεπτο το σκορ είναι 15– 15


Επιμέρους σκορ 2ου δεκαλέπτου 13 – 17 υπέρ του Ρεθύμνου
και συνολικό σκορ ημιχρόνου 28 – 32 υπέρ του Ρεθύμνου.



Με την έναρξη του 2ου δεκαλέπτου το Ρέθυμνο ξέφυγε με 10 – 0 (15 – 25)
αλλά μετά ο πανιώνιος το μάζεψε το σκορ.


Επιμέρους σκορ 3ου δεκαλέπτου 19 – 12 υπέρ του Πανιωνίου
και συνολικό σκορ 47 – 44 υπέρ του Πανιωνίου
d.fosses
Χωρίς τον τραυματία Κάρτερ λοιπόν ο Πανιώνιος κέρδισε το Ρέθυμνο 68-63
Από τα ενδιαφέροντα του αγώνα τα 12 rebounds του Σίμτσακ και οι 11 πόντοι του Σαλούστρου.
http://www.superbasket.gr/permalink/189468.html


d.fosses
Παράλληλα εκείνο που... μένει από την πρεμιέρα είναι και μία (σωστή) απόφαση των διαιτητών που σπάνια βλέπουμε στα ευρωπαϊκά γήπεδα, καθώς τιμώρησαν τον Βασίλη Σύμτσακ για «taunting», όταν μετά από μία τάπα πήγε πάνω από τον πεσμένο Χαρτ και κάτι του... ψιθύρισε. Μία απόφαση που συναντάμε συχνά στα γήπεδα του ΝΒΑ.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129512014
d.fosses
Ο πρώτος σκόρερ του Πανιωνίου σήμερα Έρικ ΜακΚόλουμ τραυματίστηκε στην τελευταία φάση του ματς στον δεξιό τετρακέφαλο, αλλά η πρώτη εκτίμηση είναι ότι δεν πρόκειται για κάτι ανησυχητικό. Η ακριβής διαπίστωση της κατάστασης του Αμερικανού γκαρντ θα γίνει αύριο Σάββατο (5/10).
http://www.panionianea.gr/2013/10/blog-post_1299.html
d.fosses
Εάν ο Σαλούστρος συνεχίσει έτσι, σήμερα είχε 11 πόντους με 2 τρίποντα,
τον βλέπω φέτος να ξεκινάει πενταδάτος ως βασικό 3άρι, μπράβο του!!!
d.fosses
QUOTE(d.fosses @ Oct 4 2013, 20:03 ) *
Ο πρώτος σκόρερ του Πανιωνίου σήμερα Έρικ ΜακΚόλουμ τραυματίστηκε στην τελευταία φάση του ματς στον δεξιό τετρακέφαλο, αλλά η πρώτη εκτίμηση είναι ότι δεν πρόκειται για κάτι ανησυχητικό. Η ακριβής διαπίστωση της κατάστασης του Αμερικανού γκαρντ θα γίνει αύριο Σάββατο (5/10).
http://www.panionianea.gr/2013/10/blog-post_1299.html

http://www.pamesports.gr/261729/atyxos-stathhke-o-makkoloym
d.fosses
Και επίσημα, από το site του Πανιωνίου, το ότι ο τραυματισμός του ΜακΚόλουμ δεν είναι ανησυχητικός.
http://www.panioniosbc.gr/pages/news/artic...-rethymnoy.html
Άντε να χάσεις παίκτη με σοβαρό τραυματισμό και να μην έχεις και δικαίωμα να τον αντικαταστήσεις
λόγω της απαγόρευσης μεταγραφών όπως έχει ο Πανιώνιος!!!

d.fosses
4λεπτο βιντεάκι με τις ωραιότερες φάσεις του αγώνα
http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=30...untry=82#videoX


g_dask
Φοβερό το κάρφωμα του Χαρτ στο 1:00!!!
ALLAROUND
Κατά την προσωπική μου άποψη ήταν αρκετά κακός σήμερα ο πανιώνιος.Πολύ καλός και πάλι ο Σαλούστρος ενώ πολυ θετικοί ο Μπατής και ο Σίμτσακ (πήγε να τα χαλάσει βέβαια στην τελευταία φάση). Οι υπόλοιποι κινήθηκαν στην μετριότητα. Η ομάδα μου φαίνεται αρκετά πιασμένη απο την προετοιμασία και περιμένω να βελτιωθεί αρκετά
ALLAROUND
Παντώς ρε παιδιά ο Σαλούστρος δείχνει πραγματικά πολύ καλά στοιχεία. Χωρίς να τον έχω δεί τα προηγούμενα χρόνια πιστεύω οτι άργησε να κάνει το άλμα για Α1.Αν μου έλεγες οτι αυτός ο παίκτης είναι 21-22 πραγματικά θα του έδινα ελπίδες να φτάσει μέχρι και εθνική ομάδα. Τώρα είναι 23 και θεωρώ οτι αυτά τα 1-2 χρόνια που έχασε (με την έννοια οτι δεν έχει παίξει σε υψηλότερο επίπεδο) ίσως του στοιχίσουν μια θεαματική εξέλιξη.Θα μου πείτε για 1-2 χρόνια?Κι όμως πιστεύω σε αυτές τις ηλίκιες που διαμορφώνεται ο παίκτης είναι πολυ σημαντικά.
Για τους φίλους που δεν τον έχουν δεί μην περιμένουν να δουν έναν παικταρά κλάσης (γιατί με αυτά που λέμε μάλλον προιδεάζουμε για κάτι τέτοιο). Απλώς είναι ένας παίκτης που μπορεί να καλύψει αρκετές θέσεις (μπορεί απο το να κατεβάσει μπάλα μέχρι και να παίξει στο 4), που έχει γρήγορα πόδια και γρήγορη σκέψη, καλό σούτ και πάνω απ'όλα είναι σοβαρός με σωστές επιλόγες και παίκτης ομάδας που βγάζει θετική αύρα.
Όλες αυτές οι σκέψεις βέβαια με επιφύλαξη και βάσει των όσων λίγων έχω δεί μέχρι τώρα χωρίς να έχω πλήρη εικόνα.
ALLAROUND
Με τη Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης από τη Ρωσία, τη Μπεσίκτας από την Τουρκία, τη Νεπτούνας από τη Λιθουανία, τη Ραντνίσκι από τη Σερβία και τη Μπίσονς Λόιμα από τη Φινλανδία κληρώθηκε ο πανιώνιος στο eurocup.
Για πείτε ρε παιδιά εσείς που έχετε εικόνα απο ευρωπαικό μπάσκετ αν ξέρετε για τις ομάδες.Εμένα μου φαίνεται δύσκολη η κλήρωση.Λογικά Σπαρτάκ και Μπεσίκτας παίρνουν τις 2 πρώτες θέσεις οπότε ο Πανιώνιος θα πρέπει να βάλει απο κάτω τους υπόλοιπους.

akratacity
QUOTE (ALLAROUND @ Oct 5 2013, 14:59 ) *
Με τη Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης από τη Ρωσία, τη Μπεσίκτας από την Τουρκία, τη Νεπτούνας από τη Λιθουανία, τη Ραντνίσκι από τη Σερβία και τη Μπίσονς Λόιμα από τη Φινλανδία κληρώθηκε ο πανιώνιος στο eurocup.
Για πείτε ρε παιδιά εσείς που έχετε εικόνα απο ευρωπαικό μπάσκετ αν ξέρετε για τις ομάδες.Εμένα μου φαίνεται δύσκολη η κλήρωση.Λογικά Σπαρτάκ και Μπεσίκτας παίρνουν τις 2 πρώτες θέσεις οπότε ο Πανιώνιος θα πρέπει να βάλει απο κάτω τους υπόλοιπους.

οι φινλανδοι ειναι η ομαδα που πηγε φετος ο μπιλι κις αρα θα βρει εναν παλιο του γνωριμο ο πανιωνιος εχει 5 αμερικανους και 2 διεθνεις φινλανδους τον κοϊβιστο και τον κοττι που απεναντι στην εθνικη μας ειχε κανει φοβερη εμφανιση

οι λιθουανοι διαθετουν μια αρκετα αθλητικη και με πολλα μεγαλα κορμια ομαδα και εχουν και τον μαζεικα που ειχα περασει απο αεκ καποτε

η σπαρτακ διαθετει τους γνωριμους στα ελληνικα γηπεδα χομαν (μαρουσι), μπαρτ (ολυμπιαδα) και μακγκραθ (παοκ) αλλα σε σχεση με περυσι εριξε πολυ το μπατζετ και εχει αποδυναμωθει αρκετα

θεωρω οτι η μπεσικτας θα περασει ευκολα και ως πρωτη απο τον ομιλο και ολες οι αλλες θεσεις παιζονται και καθε ομαδα εχει τις δικες της πιθανοτητες (με πρωτα φαβορι σπαρτακ και πανιωνιο)

το αρνητικο για τον πανιωνιο ειναι τα πολλα μακρινα ταξιδια (ρωσια, φινλανδια και λιθουανια) τα οποια ειναι πιθανο να τον επηρεασουν και στο πρωταθλημα
sta
εγω παντος οπως τ βλεπω : η μπεσικτας θα παρει ευκολα την πρωτη θεση... η σπαρτακ ειν ενα κλικ πανω απο τις αλλες κ πιστευω ιτι θα μεινει μονο πισω απο την μπεσικτας.Ησερβικη ομαδα ειν πλ μετρια κ με παικτες ολιυς πολυ χαμιλης ηλικιας(ο μεγαλητερος το 86 νομιζω) οποτε πιστευω οτι ευκολα η δυσκολα μπορει να την νικησει ο πανιωνιος, η λιθουανοι φετος θα τρεχουν σε 3!! διοργανωσεις κατι που προσωπικα πιστευω οτι ειναι απο μονο του η αιτια που δε θα πανε πουθενα γιατι ππολυ απλα μια μετρια ομαδα δεν μπορει να εχει αρκετο βαθος για να ανταποδωσει κ στις τρεις διοργανωσεις.... κ τελος οι φινλανδοι οι οποιοι ειναι σιγουρα το αουτσαιντερ καθως ειναι οναδα ενος χωριου και σιγουρα πολλοι θα την περιμενουν να νγει τελευταια(οπως κ εγω) γιατι δεν εχει κθλ καλη εδρα...αν ο πανιωνιος επαιζε στο αρτακης τα ματς της εδρας του τοτε θα ειχε ενα ακομα μεγαλο πλεονεκτημα....

σκεφτηται τους περσινους κ τους φετινους αντιπαλους του πανιωνιου... περιση αντιμετοπισε πολυ καλτερες ομαδες κγια μια νικη δεν προκριθηκε
d.fosses
Εγώ θα πάω στο Αρτάκης και τα υπόλοιπα 3 παιχνίδια θα τα δω από την τηλεόραση.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129514749
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.