Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
gallistis
QUOTE(tuareg @ Dec 23 2013, 00:53 ) *
O Πανιωνιος δεν μαθαινει οτι οποτε εβγαλε γλωσσα εφυγε απο το παλε ταπεινωμενος..
ετσι και το 86,ηθελε ο Δενδρινος να κερδισει και να μας κατεβασει για ενα παιχνιδι στη Ν.Σμυρνη,ε το ταμπλο εγραψε 129-78 η κατι τετοιο.....



αυτό λες?

tuareg
ναι...α 81 ειχαν βαλει?ε το κρατησαν κατω απο τους 50
alien-tour
QUOTE(gallistis @ Dec 22 2013, 22:57 ) *
αυτό λες?


Στείλτε τα του σε pm,μη γεμίζετε τζάμπα την ενότητα του Πανιωνίου.
ALLAROUND
Πολύ κρίμα η σημερινή ήττα. Ο Άρης φάνηκε οτι είχε κάνει καλύτερη προετοιμασία στο ψυχολογικό κομμάτι αλλά και στο αγωνιστικό όπου ο Αγγέλου κέρδισε κατά κράτος τον Σφαιρόπουλο στο κομμάτι της τακτικής. Δεν γίνεται να χάνεις στο πρώτο δεκάλεπτο 34-11 απο μιά ομάδα που σίγουρα δεν είναι καλύτερη σου. Η είσοδος της ομάδας στο γήπεδο με αυτόν τον τρόπο εμένα προσωπικά μου έδειξε οτι δεν ήταν έτοιμη και ατσαλωμένη στο κομμάτι της ψυχολογίας και της θέλησης για την νίκη (Προφανώς και αυτό είναι ευθύνη Σφαιρόπουλου). Ο τρόπος που μπήκαμε στο παιχνίδι ήταν λές και παίζαμε ένα κανονικό μάτς στην regular season.
Καθαρά τακτικά τώρα θεωρώ οτι ο Σφαιρόπουλος ηττήθηκε κατά κράτος από τον Αγγέλου. Έκανε αρκετά λάθη. Για εμένα το σημαντικότερο είναι οτι δεν άλλαξε τον ρυθμό του μάτς πιο νωρίς. Χάναμε 25 πόντους και πηγαίναμε σε αργές επιθέσεις μέσα απο το σύστημα. Εκεί που είχαμε κολλήσει έπρεπε να πάμε σε πιο up tempo. Να βρούμε 2-3 καλάθια εύκολα σε αιφνιδιασμό να αποκομπλεξαριστούν λίγο οι παίκτες να πάρουμε ένα τρίποντο με ρίσκο να ταράξουμε λίγο τα νερά τέλος πάντων. Ακόμα και ένας αθλητικός τσαμπουκάς (μην με παρεξηγήσετε σε αθλητικά πλαίσια εννοώ) , μια τεχνική ποινή που θα προκαλούσαμε απο τον πάγκο (αν και την έφαγε ο Παπαχατζής) θα άναβε λίγο τα αίματα μήπως και μπαίναμε λίγο στο μάτς και βγάζαμε έναν αθλητικό εγωισμό. Ο τρόπος που παίζαμε (αργές επιθέσεις μέσα απο το σύστημα) κι ενώ τρώγαμε 25 πόντους στο κεφάλι μας ευνούχιζε ακόμα περισσότερο. Και καθαρά τεχνικά να το δούμε (τα προηγούμενα αφορούν κυρίως την ψυχολογία του μάτς) όταν χάνεις 25 πόντους τόσο νωρίς θα πρέπει να πάς σε ένα παιχνίδι πιο γρήγορο για να αυξήσεις τον αριθμό των κατοχών (του παιχνιδιού γενικότερα) μήπως και στις πιο πολλές επιθέσεις καταφέρεις να το γυρίσεις. Επίσης οι πιό πολλές κατοχές θα βοηθούσαν την ομάδα αφού έχει περισσότερα guards απο τον Άρη που θα κουραζόταν (στο πιο πάνω κάτω παιχνίδι) όπως και έγινε στο δεύτερο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο το έκανε αυτό όντως πηγαίνοντας σε πιο γρήγορες επιθέσεις και σε κάποια άναρχα 1 εναντίον 1 (με mccollum κυρίως) και γύρισε το μάτς. Θα έπερεπε όμως να το κάνει πιό νωρίς όταν το μάτς του έφευγε.
Αυτό για εμένα ήταν το σημαντικότερο αλλά και γενικά στα επιμέρους σημεία δεν μου έδειξε κάτι στην τακτική. Παίξαμε όπως παίζουμε πάντα χωρίς να προσαρμόσουμε την τακτική μας στον αντίπαλο. Αντίθετα ο Αγγέλου πόσταρε συνεχώς τον Μίλμπουρν όπως πέρυσι στα play-offs, τον Ντούβνιακ και τον mccollum προσαρμόζωντας την τακτική του. Το μόνο που είδα είναι τον Μίλμπουρν να τραβάει έξω τον Βεζένκοφ και να προσπαθεί να τον παίξει 1 vs 1 χτυπώντας τον στα πόδια αλλά και αυτό μου φάνηκε οτι βγήκε έτσι στο μάτς και όχι τόσο στοχευμένα (Δεν άνοιγαν π.χ οι υπόλοιποι παίκτες για να τον παίξει 1vs 1) αλλά οκ ας το πιστώσουμε στον Σφαιρόπουλο για να μην τον αδικούμε.
Δεν θέλω να αδικήσω γενικά τον Σφαιρόπουλο (επηρεασμένος από μια ήττα που μας στεναχωρεί) αφου τον θεωρώ έναν αρκετά καλό προπονητή και σοβαρό που δουλεύει και έχει μεθοδικότητα παρουσιάζοντας σοβαρές ομάδες με σταθερές όπως άλλωστε είναι και η φετινή του Πανιωνίου. Αλλά βλέπω οτι είναι πολύ καλός στην ευθεία. Στην στροφή (στο να πάρει ένα ρίσκο,να αλλάξει την τακτική του μέσα στο μάτς, να πάει σε ένα μπάσκετ ενθουσιασμού και όχι τόσο σταθερών,να κρίνει αναλόγως την περίσταση) κάπου το χάνει. Δεν το πατάει το γκάζι στην στροφή. Και αυτό ξεχωρίζει τους πολύ καλούς (όπως για εμένα είναι ο Αγγέλου πού έκανε το μάτς κώλο και το πήρε με ένα roster πολύ χειρότερο απο το δικό μας) από τους αρκετά καλούς

Υ.Γ 1 Παρότι όπως έλεγα πρίν γίνει το μάτς ήταν 50-50 (λόγω έδρας-μεγέθους αντιπάλου και χαρακτήρα παιχνιδιού παρά την αγωνιστική ανωτερότητα του πανιωνίου) για εμένα η ήττα είναι ψιλοσφαλιάρα. Και κυρίως ο τρόπος με τον οποίο ήρθε αφού φάνηκε οτι εμείς χάσαμε το μάτς. Με πειράζει οτι σε αυτά τα τελευταιά χρόνια διοίκησης Λιανού που η ομάδα είναι δυνατή και με σταθερή διοίκηση και μεγαλύτερο budget απο τις υπόλοιπες με εξαίρεση ολυμπιακό και παναθηναικό δεν έχει καταφέρει κάτι πιο απτό. Η κατάκτηση της τρίτης θέσης στην Ελλάδα για δύο σύνεχόμενες χρονιές και η αίσθηση οτι ο Πανιώνιος είναι η τρίτη δύναμη στην Ελλάδα μπασκετικά (ακόμα και φέτος είναι η τρίτη καλύτερη ομάδα όπως φαίνεται οτι θέση και αν καταλάβει τελικά) δεν είναι λίγο αλλά δεν είναι τόσο χειροπιαστό όπως μια κούπα σε έναν τελικό κυπέλου ή έστω μια συμμετοχή σε αυτόν (Το μαρούσι πχ στα καλά του χρόνια πήρε ευρωπαική κούπα, ο πανελλήνιος πήγε ευρωπαικό τελικό). Γι αυτό το σημερινό ήταν πιστεύω ψιλοαποτυχία
Υ.Γ 2 Χωρίς να είναι κανένας παιχταράς ο Αθηναίου έδειξε και σήμερα οτι είναι ένας αρκετά καλός παίκτης και οτι κάναμε λάθος το καλοκαίρι (απ'ότι ξέρω ο Σφαιρόπουλος τον ήθελε αλλά δεν τα βρήκαν στο οικονομικό με την διαφορά να είναι πολυ μικρή). Τον είχαμε υπογράψει όταν τον πήραμε για 4 χρόνια. Τα πρώτα δύο δεν πολυέπαιξε και ήταν εκτος 12αδας συνήθως, τον τρίτο πήγε δανεικός στην Δράμα και πήγε καλά και πέρσι ουσιαστικά έκανε την πρώτη του χρονια στην ομάδα και ήταν αρκετά καλός δείχνοντας ανοδική πορεία. Δημουργήσαμε μια υπεραξία δηλαδή αγωνιστικά στον παίκτη και αντί να την καρπωθούμε την πετάξαμε χωρίς να πάρουμε σχεδόν τίποτα με εξαίρεση την περυσινή χρονιά. Δεν θα γκρίνιαζα αν πήγαινε σε μια ομάδα με πιο ψηλό budget αλλά το να μας τον πάρει ο Άρης των τόσο μεγάλων οικονομικών προβλημάτων μου δείχνει οτι χειριστήκαμε την υπόθεση άσχημα αν και δεν μπορώ να κρίνω αυστηρά αφού δεν ξέρουμε ακριβώς τι έγινε (είναι και θέμα των managers καμιά φορά αυτά). Την ίδια άποψη έχω και για τον payne παρότι μέχρι τώρα δεν κάνει καμιά φοβερή χρονιά
Υ.Γ 3 Ο Mccollum καταλαβαίνουμε όλοι οτι είναι ένας πολύ καλός παίκτης. Προσωπικά καμιά φορά δεν συμμερίζομαι τον ενθουσιασμό που υπάρχει για αυτόν αφού θεωρώ οτι έχει αρκετές αδυναμίες παρότι όντως είναι πολύ καλός παίκτης. Σήμερα όμως μου έδειξε οτι έχει στόφα μεγάλου παίκτη. Δεν είναι οι πόντοι που έβαλε (και ο Μίλμπουρν κάτι έβαλε αλλά φαινόταν στο προσωπό του οτι είχε χάσει). Είναι οτι ήταν ο μόνος που μπήκε στην ψυχολογία του μάτς.Η φάση που κυνηγάει τον Αθηναίου, του κλέβει την μπάλα και τρελαίνεται σκάζοντας τη με δύναμη κάτω και λέγοντας lets go lets go lets go θεωρώ οτι είναι σημαντικότερη απο τους 31 πόντους και οτι θα ήταν ικανή απο μόνη της να γυρίσει τελείως το μάτς αν έβρισκε συμπαραστάτες
Υ.Γ 4 Forza ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ. Να γεμίσουμε την Κυριακή το Αρτάκης με Ρέθυμνο
labros
tuareg, ειπαμε φιλε μπραβο κ στον αρη, μπραβο κ στον κοουτς μπραβο κ στο κοσμο του.. Μη μας τα ζαλιζεις ομως.. εχεις δει γκαλη κ γιαννάκη καποιοι αλλοι εχουν δει φανη, πι τζει κτλ.. ωραια τα λαβαρα κ να τα καμαρωνεις, εμεις δεν εχουμε απο αυτα εχουμε 2 φανελες ολες κ ολες.. η μια ειναι του φανη κ η αλλη ειναι του μπομπαν κ να σου πω κατι μου φτανουν.

μη το παμε στις σφαλιαρες γιατι σημερα φαγαμε μια, πριν απ αυτη μετραγες 10.. κ αλλες τοσες θα μετρησεις κ στο νικ κ στο αρτακης που θα ρθεις.. που στο πρωταθλημα εχει περισσοτερο κοσμο απο το νικ γκαλης τρομαρα σας..πολλες σφαλιαρες θα μετρησεις όχι μια.. κ μετρας ηδη.. ολο το κομπλεξ που βγαζεις σημερα θα σου γυρισει να σαι σιγουρος.. κ να σου πω γιατι θα σου γυρισει γιατι δυστυχως οι ρομαντισμοι δεν υπαρχουν πια..το εννοω το δυστυχως.. κ ο πανιωνιος της γειτονιας κομπλεξαρες, ο πανιωνιος γυμναστικος συλλογος σμυρνης εκτος απο 123 χρονια ιστοριας κ προσφορας στο αθλητισμο εχει κ κατι ακομα.... εχει εναν μαλακα που πληρωνει.. οποτε θα χει κ του χρονου εναν μακ κολόυμ κ του χρονου εναν σφαιροπουλοι.. εσύ τι θα χεις τουαρέγκ?? την αναμνηση του γκαλη, το σημερινο ματσακι κ τα βιντεακια στο γιουτιουμπ

για την ομαδα μου τωρα.. τα πραγματα οσο κ να μας στεναχωρουν ειναι απλά.. ο πανιωνιος του καλαμπόκη νικησε τον γαυρο τον εκατομυρίων, ο πανιωνιους του γιαννακη του αθηναιου νικησε τον παναθηναικο του διαμαντίδη κ κ τον ζόρισε περσι πιο πολύ στα πλει οφ κ απο τον γαυρο.. πιο το κοινο σημείο?? το αρτακης πίτα να μη πεφτει καρφίτσα.. τι να κάνουμε έτσι ειναι η έδρα μετράει πολύ, επηρεάζει την ψυχολογία κ μπορεί να φέρει τούμπα τα μπάτζετ κ τα προγνωστικά.. μαλακία μας που δεν προετοιμαστήκαμε κατάλληλα σ αυτό.. το ίδιο παιχνίδι στο αρτάκης θα ήταν μία άλλη ιστόρία.. θα το διαπιστώσει ο τουαρέγκ σύντομα.. ελπίζω να χει τη χαρά να δεί το αρτάκης 3 φορές κ φέρος να το χωρτάσει..
tuareg
QUOTE (labros @ Dec 23 2013, 03:24 ) *
tuareg, ειπαμε φιλε μπραβο κ στον αρη, μπραβο κ στον κοουτς μπραβο κ στο κοσμο του.. Μη μας τα ζαλιζεις ομως.. εχεις δει γκαλη κ γιαννάκη καποιοι αλλοι εχουν δει φανη, πι τζει κτλ.. ωραια τα λαβαρα κ να τα καμαρωνεις, εμεις δεν εχουμε απο αυτα εχουμε 2 φανελες ολες κ ολες.. η μια ειναι του φανη κ η αλλη ειναι του μπομπαν κ να σου πω κατι μου φτανουν.

μη το παμε στις σφαλιαρες γιατι σημερα φαγαμε μια, πριν απ αυτη μετραγες 10.. κ αλλες τοσες θα μετρησεις κ στο νικ κ στο αρτακης που θα ρθεις.. που στο πρωταθλημα εχει περισσοτερο κοσμο απο το νικ γκαλης τρομαρα σας..πολλες σφαλιαρες θα μετρησεις όχι μια.. κ μετρας ηδη.. ολο το κομπλεξ που βγαζεις σημερα θα σου γυρισει να σαι σιγουρος.. κ να σου πω γιατι θα σου γυρισει γιατι δυστυχως οι ρομαντισμοι δεν υπαρχουν πια..το εννοω το δυστυχως.. κ ο πανιωνιος της γειτονιας κομπλεξαρες, ο πανιωνιος γυμναστικος συλλογος σμυρνης εκτος απο 123 χρονια ιστοριας κ προσφορας στο αθλητισμο εχει κ κατι ακομα.... εχει εναν μαλακα που πληρωνει.. οποτε θα χει κ του χρονου εναν μακ κολόυμ κ του χρονου εναν σφαιροπουλοι.. εσύ τι θα χεις τουαρέγκ?? την αναμνηση του γκαλη, το σημερινο ματσακι κ τα βιντεακια στο γιουτιουμπ

για την ομαδα μου τωρα.. τα πραγματα οσο κ να μας στεναχωρουν ειναι απλά.. ο πανιωνιος του καλαμπόκη νικησε τον γαυρο τον εκατομυρίων, ο πανιωνιους του γιαννακη του αθηναιου νικησε τον παναθηναικο του διαμαντίδη κ κ τον ζόρισε περσι πιο πολύ στα πλει οφ κ απο τον γαυρο.. πιο το κοινο σημείο?? το αρτακης πίτα να μη πεφτει καρφίτσα.. τι να κάνουμε έτσι ειναι η έδρα μετράει πολύ, επηρεάζει την ψυχολογία κ μπορεί να φέρει τούμπα τα μπάτζετ κ τα προγνωστικά.. μαλακία μας που δεν προετοιμαστήκαμε κατάλληλα σ αυτό.. το ίδιο παιχνίδι στο αρτάκης θα ήταν μία άλλη ιστόρία.. θα το διαπιστώσει ο τουαρέγκ σύντομα.. ελπίζω να χει τη χαρά να δεί το αρτάκης 3 φορές κ φέρος να το χωρτάσει..


απαντησα στους χαρακτηρισμους του συνοπαδου σου με αληθειες....
αν δε θελετε να τις ακουτε μαλλον εσεις ειστε οι κομπλεξικοι...
Τωρα το να συγκρινεις το Πανιωνιο με τον Αρη σα μπασκετικα μεγεθη ειναι μαλλον ατοπο.
Οσο για το κοσμο γελαει κοσμος...στο ελληνικο φαινεται η δυναμικη σας...
alien-tour
QUOTE(labros @ Dec 23 2013, 01:24 ) *
μη το παμε στις σφαλιαρες γιατι σημερα φαγαμε μια, πριν απ αυτη μετραγες 10.. κ αλλες τοσες θα μετρησεις κ στο νικ κ στο αρτακης που θα ρθεις.. που στο πρωταθλημα εχει περισσοτερο κοσμο απο το νικ γκαλης τρομαρα σας..πολλες σφαλιαρες θα μετρησεις όχι μια.. κ μετρας ηδη.. ολο το κομπλεξ που βγαζεις σημερα θα σου γυρισει να σαι σιγουρος.. κ να σου πω γιατι θα σου γυρισει γιατι δυστυχως οι ρομαντισμοι δεν υπαρχουν πια..το εννοω το δυστυχως.. κ ο πανιωνιος της γειτονιας κομπλεξαρες, ο πανιωνιος γυμναστικος συλλογος σμυρνης εκτος απο 123 χρονια ιστοριας κ προσφορας στο αθλητισμο εχει κ κατι ακομα.... εχει εναν μαλακα που πληρωνει.. οποτε θα χει κ του χρονου εναν μακ κολόυμ κ του χρονου εναν σφαιροπουλοι.. εσύ τι θα χεις τουαρέγκ??


Λάμπρο,όταν ο συνοπαδός σου γράφει για ντροπή του βορρά ενώ έχετε χάσει,εκεί είναι το κόμπλεξ... 68.gif 68.gif
Όταν δεν τον βλέπει ο moderator σας να το σβήσει και μένει εκεί θ'απαντηθεί...
Χτες,παίζαν 2 καλές ομάδες,κανείς δεν το μειώνει αυτό.

Όσο για το πόσο κόσμο μαζεύει το ΠΑΛΕ...
QUOTE
Η ομάδα μπάσκετ του συλλόγου έχει αναδείξει πολλούς διεθνείς παίκτες και έδρα της είναι το Κ.Δ.Γ Νέας Σμύρνης χωρητικότητας 1.500 θέσεων.

http://www.esake.gr/el/action/EsaketeamVie...season=00000001

1600 είναι μόνο τα διαρκείας που έχουμε...
alien-tour
QUOTE(ALLAROUND @ Dec 22 2013, 23:51 ) *
Υ.Γ 2 Χωρίς να είναι κανένας παιχταράς ο Αθηναίου έδειξε και σήμερα οτι είναι ένας αρκετά καλός παίκτης και οτι κάναμε λάθος το καλοκαίρι (απ'ότι ξέρω ο Σφαιρόπουλος τον ήθελε αλλά δεν τα βρήκαν στο οικονομικό με την διαφορά να είναι πολυ μικρή). Τον είχαμε υπογράψει όταν τον πήραμε για 4 χρόνια. Τα πρώτα δύο δεν πολυέπαιξε και ήταν εκτος 12αδας συνήθως, τον τρίτο πήγε δανεικός στην Δράμα και πήγε καλά και πέρσι ουσιαστικά έκανε την πρώτη του χρονια στην ομάδα και ήταν αρκετά καλός δείχνοντας ανοδική πορεία. Δημουργήσαμε μια υπεραξία δηλαδή αγωνιστικά στον παίκτη και αντί να την καρπωθούμε την πετάξαμε χωρίς να πάρουμε σχεδόν τίποτα με εξαίρεση την περυσινή χρονιά. Δεν θα γκρίνιαζα αν πήγαινε σε μια ομάδα με πιο ψηλό budget αλλά το να μας τον πάρει ο Άρης των τόσο μεγάλων οικονομικών προβλημάτων μου δείχνει οτι χειριστήκαμε την υπόθεση άσχημα αν και δεν μπορώ να κρίνω αυστηρά αφού δεν ξέρουμε ακριβώς τι έγινε (είναι και θέμα των managers καμιά φορά αυτά). Την ίδια άποψη έχω και για τον payne παρότι μέχρι τώρα δεν κάνει καμιά φοβερή χρονιά
Υ.Γ 4 Forza ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ. Να γεμίσουμε την Κυριακή το Αρτάκης με Ρέθυμνο


Για τον Αθηναίου,απ οτι θυμάμαι,στον αγώνα πρωταθλήματος,αρνήθηκε να του δώσει το χέρι,ο Σφαιρόπουλος,άρα εσείς δεν τον θέλατε.Όσο για τις λοιπές αλλαγές,καλύτερα ο Λιανός να έλυνε το ban,παρά να πλήρωνε buy-out για Μισέλ και θα' χατε καλύτερες επιλογές από Μισέλ,Λάνγκφορντ & Σκορδίλη.Ακόμα και με ban θα μπορούσατε να κρατήσετε το Stephenson που τα πάει πολύ καλά με την Ολύμπια Λουμπλιανας (τραυματίας και δεν ξέρατε σε τι κατάσταση ήταν,λογικό).
Κι ο Payne καλά πάει στον ΠΑΟΚ,αλλά Carter & Σαλούστρος,τα πάνε καλύτερα.
Ζορόσκι διευθετήθηκε απ οτι είδα.Τα 54.000 € για Χαριτόπουλο μένουν.


labros
δεν θεωρώ οτι η απαγορευση μεταγραφων μας εχει κανει απαραίτητα κακο... μια χαρα ειναι η ομάδα.. όντως με έναν καλό ψηλό θα ανέβαινε ο πανιωνιος αλλά κ πάλι, με αυτό το υλικό είναι εύκολα τριτος μέχρι στιγμής, κ στην ευρώπη τα πάει μια χαρά.. να σας πω κατι για τον κόσμο που λέτε. μπορεί ποτέ να μην έχουμε 1500 διαρκείας μπορεί στο ελληνικό να εμφανίστηκε λίγες φορες όσος κόσμος ήταν χθες στο παλέ.. εε και?? τι πρέπει να γίνει δηλαδή να μετράμε τα μεγέθη των ομάδων σε αριθμούς οπαδών?? έχει κανει ο ίβκοβιτς μια δήλωση για την πλατεία της νέας σμυρνης, με καλύπτει. εγώ ξέρω τουαρέγκ οτι μετά απο μία ήττα που πονάει δεν ξέρω εναν πανιωνιο που να μη ξεκίνησε με μπραβο στον άρη.. πριν ξεκινησει η κριτική στους δικούς μας, όλοι όπου κ να διαβάσεις ξεκινήσαν με τον άρη..κ εσύ μίλαγες για διαιτητές που τάχα πήγαν να μας βάλουν στο παιχνίδι.. κρίμα.. και λέω κριμα γιατι πέρα απο τα αντισυνθήματα κ τον χαβαλέ στο μπασκετάκι υπάρχει συνήθως ένα επίπεδο.. τουαρέγκ κ προς κάθε τουαρεγκ, κατέβα αθήνα στο β γύρο, πάμε παρέα μια βόλτα στις εγκαταστάσεις του ερασιτέχνη να δούμε παρέα τις υποδομές, μετά να ανηφορίσουμε για ένα καφεδάκι στην όμορφη πλατεία αυτης της υπέροχης "γειτονιάς" κ μετά πάμε στο αρτάκης των 1500 να απολαύσουμε μπασκετάκι.. αυτό είναι ο πανιωνιος, εγώ τον βλέπω σαν εναν τεράστιο σύλλογο σε μια εχθρική πολη που τον κρατάει κρυμμένο, εσείς πείτε τον όπως θέλετε.. γειτονιάς κτλ.. το να συγκρίνει κανείς μεγέθη κ ομάδες πάντα το έβρισκα ασκοπο κ εντελώς υποκειμενικό.. οι οπαδοί και των 2 είχαν την τύχη να δουν παιχταράδες και να ζήσουν πολύ όμορφες στιγμές.. στη μία περίπτωση αποτυπώνεται σε λάβαρα στην οροφή.. στην άλλη με μερικές μοναδικές αναμνήσεις.. τεσπα.. καλή τύχη στον άρη στη κρήτη, μακάρι η πανιωνάρα να μας προσφέρει κάποιον άλλο τελικό φέτος.. είναι δύσκολο φυσικά, αλλά όχι πολύ πιο δύσκολο απο το χθεσινό κατορθωμα του αρη
alien-tour
QUOTE(labros @ Dec 23 2013, 10:05 ) *
τουαρέγκ κ προς κάθε τουαρεγκ, κατέβα αθήνα στο β γύρο, πάμε παρέα μια βόλτα στις εγκαταστάσεις του ερασιτέχνη να δούμε παρέα τις υποδομές, μετά να ανηφορίσουμε για ένα καφεδάκι στην όμορφη πλατεία αυτης της υπέροχης "γειτονιάς" κ μετά πάμε στο αρτάκης των 1500 να απολαύσουμε μπασκετάκι.. αυτό είναι ο πανιωνιος, εγώ τον βλέπω σαν εναν τεράστιο σύλλογο σε μια εχθρική πολη που τον κρατάει κρυμμένο, εσείς πείτε τον όπως θέλετε..


Αρειανός του Νότου είναι ο tuareg.

Tην λές στον tuareg...Αλλά για τη βλακεία περί "ντροπής του Βορρά" δε λες κάτι.

Ο σεβασμός είναι το παν,αλλιως γινόμαστε ποδοσφαρικοί.

Όπως είπες κι εσύ η κάθε ομάδα έχει τη δική της ιστορία και αυτό γεμίζει τον κάθε οπαδό.
Όντως στο Basket (και όχι μπασκετάκι) υπάρχει επίπεδο,αλλά αυτό πέφτει όταν μπαίνουν ποδοσφαιρικοί,εξού και ο ντροπιαστικός τίτλος του συνοπαδού σου.
tuareg
λαμπρο η ολη φαση αρχισε απο τον δικο σου που ποσταρε για ''ντροπη του βορρα''
οποιος δε σεβεται την ομαδα μου θα παιρνει αναλογες απαντησεις....
sacarame
Το τοπικ κλείδωσε. Το ξεκλειδώνω μόλις αποφασιστούν οι ποινές.
sacarame
Λοιπόν...

QUOTE
Κανονισμός 3: •

Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.


Οπότε έχουμε

+1 φάουλ +5 μέρες off στον χρήστη antonis88 για εμπρηστικό ποστ καθώς δεν είμαστε οπαδικό φόρουμ για να λέμε τα "περί ντροπής του βορρά "κλπ κλπ

+1 φάουλ στους χρήστες tuareg και labros για την μεταξύ τους διαμάχη. Ούτε οι σφαλιάρες ούτε οι κομπλεξισμοί έχουν θέση σε αυτό το φόρουμ.

Κι επειδή είδα κάπου ότι απο τη στιγμή που ο mod δεν το έσβησε, έπρεπε να υπάρξει απάντηση και τέτοια. Έχουμε βαρεθεί να λέμε ότι και οι mods είναι άνθρωποι και δεν είναι υποχρεωμένοι να είναι πάνω από τα τόπικς 24 ώρες το 24ωρο και να πατάνε ριφρες για να δουνε τι γράψατε. Αν ένα μήνυμα είναι προκλητικό, πατάτε ΡΙΠΟΡΤ και περιμένετε να επέμβει ο mod. Δεν πάτε να απαντήσετε σε ανάλογο ύφος.

Οπότε μην δω τιποτα πμ του στυλ, ο αλλος ξεκίνησε, εγώ απάντησα γιατί το είδα και τέτοια. Όλοι σας είδα ότι είστε παλιά μέλη οπότε γνωρίζετε πολύ καλά τη διαδικασία και δεν υπάρχει καμία δικαιολογία..

Να μείνουμε στα μπασκετικά...
d.fosses
QUOTE(d.fosses @ Dec 19 2013, 22:09 ) *
Όπως είχα γράψει και προ ημερών το παιχνίδι της χρονιάς για τον Πανιώνιο ήταν αυτό με τον Παοκ στην Πυλαία,
αν έχανε αυτό το παιχνίδι θα ήταν καταστροφή γιατί θα έπρεπε να περιμένουμε ένα ολόκληρο γύρο
έως να παίξουμε το παιχνίδι με τον Παοκ στο Αρτάκης ώστε κερδίζοντας τότε να σιγουρέψουμε την 3η θέση
που είναι και ο μεγάλος στόχος της χρονιάς.

Τώρα που σχεδόν κλειδώσαμε την 3η θέση ο επόμενος μεγάλος στόχος είναι να περάσουμε άλλο ένα γύρο στο eurocup.

Το να κερδίσουμε την Κυριακή τον Άρη στο κύπελλο δεν θα με χαλούσε αλλά αν χάσουμε δεν θα είναι και καταστροφή
όπως θα ήταν καταστροφή η ήττα από τον Παοκ στο πρωταθλημα,
το κύπελλο δεν ήταν στην αρχή της χρονιάς μέσα στους μεγάλους στόχους που ετέθησαν,
οι στόχοι του Πανιωνίου κατά προτεραιότητα είναι
1ον) η 3η θέση στο πρωτάθλημα,
2ον) το να περάσουμε ένα ακόμα γύρο στο eurocup
και 3ος και τελευταίος στόχος η διάκριση στο κύπελλο Ελλάδος.

Για μένα ο παράγοντας που θα κρίνει τον νικητή του ημιτελικού θα είναι η συμμετοχή του κόσμου,
εάν η εξέδρα είναι εκκλησία τότε έχει περισσότερες πιθανότητες να κερδίσει ο Πανιώνιος,
εάν ο κόσμος κάνει κόλαση το γήπεδο τότε ο Άρης έχει περισσότερες πιθανότητες να παίξει τελικό.

Μετά τα 2 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στη Φιλανδία και στο κύπελλο η ομάδα πρέπει να σοβαρευτεί
και να κερδίσει αύριο στο Αρτάκης το Ρέθυμνο και στο ελληνικό την Νιζνι
ώστε να συνεχίσουμε να είμαστε μέσα στους 2 μεγάλους στόχους που ετέθησαν στην αρχή της σεζόν,
μια ήττα σε αυτά τα 2 παιχνίδια θα ήταν μεγάλο πισωγύρισμα.

antonis88
εξαιρετικος και παλι ο μακολουμ,ο μπατης πολυ καλο παιχνιδι..σημερα με προβλματησε ο μιλμπουρν κ ο λανγκφορντ..ευτυχως εδειξε να συνερχεται η ομαδα απο τη φαπα του κυπελλου..
d.fosses
Η ομάδα έχει κάνει κοιλιά, και με το Ρέθυμνο δεν παίξαμε καλά.
antonis88
QUOTE(d.fosses @ Dec 31 2013, 14:35 ) *
Η ομάδα έχει κάνει κοιλιά, και με το Ρέθυμνο δεν παίξαμε καλά.
ελπιζω να πεφτεις εξω..ειναι μια κρισιμη στροφη τωρα για την ομαδα..αγωνας στην πατρα(για τον απολλων ειναι τελικος),νιζνι στο ελληνικο(σε περιπτοση ηττας δυσκολευει η προκριση) κ τελος στο κλειστο με γαυρο(που κακα τα ψεμματα γτ να μην παλεψουμε για δευτερη θεση)..
antonis88
ΤΡΕΝΟ..
ALLAROUND
QUOTE (antonis88 @ Jan 4 2014, 20:00 ) *
ΤΡΕΝΟ..

Τρένο μεν αλλά πάλι το κάναμε ψιλοντέρμπυ ενώ κανονικά το παιχνίδι ήταν να πάει στους 20 πόντους. Τρομερά λάθη στα τελευταία λεπτά θα μπορούσαμε να κινδυνέψουμε ακόμα περισσότερο ασχέτως αν φαινόταν οτι το μάτς θα το πάρουμε. Μου θύμισε λίγο το περυσινό μάτς στην πάτρα όπου πάλι με τραγικά λάθη είχε πάει παράταση.
Επίσης θα σημειώσω άλλη μια φορά ότι όταν μας παίζει ο αντίπαλος pressing σε όλο το γήπεδο θα πρέπει κάποιες φορές όταν το σπάμε να πηγαίνουμε απευθείας για καλάθι και όχι απλώς να περνάμε το μισό γήπεδο και μετά να πηγαίνουμε σε set επίθεση. Έτσι δεν τιμωρούμε το pressing και ο αντίπαλος δεν παίρνει ρίσκο (αφού και να του το σπάσουμε παιρνώντας το μισό γήπεδο δεν εκμεταλευόμαστε την ανισοροπία του λόγω pressing και πάμε σε 5 εναντίον 5) αλλά αποκομίζει μόνο ώφελος (μας κουράζει στο κατέβασμα και ενδεχομένως να κλέψει και την μπάλα). Αυτό έγινε και σήμερα με αποτέλεσμα ο Απόλλωνας να παίζει 40 λεπτά pressing σε όλο το γήπεδο αφού δεν το τιμωρούσαμε και να μας δυσκολεύει στο κατέβασμα της μπάλας. Καταλαβαίνω οτι ο Σφαιρόπουλος ειδικά σε εκτός έδρας μάτς θέλει να ελέγξει τον ρυθμό αλλά δεν νομίζω οτι ο ρυθμός ελέγχεται μόνο με το set παιχνίδι. Μια εκδήλωση άμεσης επίθεσης σπάζωντας το pressing και τιμωρώντας το έτσι ουσιαστικά είναι έλεγχος ρυθμού
antonis88
QUOTE(ALLAROUND @ Jan 4 2014, 21:57 ) *
Τρένο μεν αλλά πάλι το κάναμε ψιλοντέρμπυ ενώ κανονικά το παιχνίδι ήταν να πάει στους 20 πόντους. Τρομερά λάθη στα τελευταία λεπτά θα μπορούσαμε να κινδυνέψουμε ακόμα περισσότερο ασχέτως αν φαινόταν οτι το μάτς θα το πάρουμε. Μου θύμισε λίγο το περυσινό μάτς στην πάτρα όπου πάλι με τραγικά λάθη είχε πάει παράταση.
Επίσης θα σημειώσω άλλη μια φορά ότι όταν μας παίζει ο αντίπαλος pressing σε όλο το γήπεδο θα πρέπει κάποιες φορές όταν το σπάμε να πηγαίνουμε απευθείας για καλάθι και όχι απλώς να περνάμε το μισό γήπεδο και μετά να πηγαίνουμε σε set επίθεση. Έτσι δεν τιμωρούμε το pressing και ο αντίπαλος δεν παίρνει ρίσκο (αφού και να του το σπάσουμε παιρνώντας το μισό γήπεδο δεν εκμεταλευόμαστε την ανισοροπία του λόγω pressing και πάμε σε 5 εναντίον 5) αλλά αποκομίζει μόνο ώφελος (μας κουράζει στο κατέβασμα και ενδεχομένως να κλέψει και την μπάλα). Αυτό έγινε και σήμερα με αποτέλεσμα ο Απόλλωνας να παίζει 40 λεπτά pressing σε όλο το γήπεδο αφού δεν το τιμωρούσαμε και να μας δυσκολεύει στο κατέβασμα της μπάλας. Καταλαβαίνω οτι ο Σφαιρόπουλος ειδικά σε εκτός έδρας μάτς θέλει να ελέγξει τον ρυθμό αλλά δεν νομίζω οτι ο ρυθμός ελέγχεται μόνο με το set παιχνίδι. Μια εκδήλωση άμεσης επίθεσης σπάζωντας το pressing και τιμωρώντας το έτσι ουσιαστικά είναι έλεγχος ρυθμού

οντως αυτα τα λαθη στο τελος κοστιζουν..οσον αφορα το πρεσινγκ το προβλημα ηταν τεραστιο..κ το εκανε πιο μεγαλο ο μακολουμ σε θεση 1..νομιζω ο μπατης εχει καλητερες επιλογες..οπως επισης εκτος απο καρτερ κ ντουβνιακ δεν νομιζω οτι μπορει αλλος να τελειωσει αιφνιδιασμους ευκολα..ο ντουβνιακ θα βρει φετος ρυθμο η θα φυγει του χρονου κ θα παει στον αρη η στον παοκ κ θα κανει 30 ποντους..???ασχετο!!
DePanther
QUOTE (antonis88 @ Jan 5 2014, 15:00 ) *
οντως αυτα τα λαθη στο τελος κοστιζουν..οσον αφορα το πρεσινγκ το προβλημα ηταν τεραστιο..κ το εκανε πιο μεγαλο ο μακολουμ σε θεση 1..νομιζω ο μπατης εχει καλητερες επιλογες..οπως επισης εκτος απο καρτερ κ ντουβνιακ δεν νομιζω οτι μπορει αλλος να τελειωσει αιφνιδιασμους ευκολα..ο ντουβνιακ θα βρει φετος ρυθμο η θα φυγει του χρονου κ θα παει στον αρη η στον παοκ κ θα κανει 30 ποντους..???ασχετο!!

χαχαχαχαχα σωστος!
εμενα μου αρεσει η ομαδα και ο αυριανος αγωνας ειναι πολυ σημαντικος.
Πιο σημαντικςο ομως ο αγωνας με τον ολυμπιακο ο οποιος θα επρεπε να γινει στο ελληνικο γνωμη μου ειναι.Θα πηξουμε στο κλουβι ειδικα τωρα που η ομαδα ειναι δευτερη κα ιαναμενετε κοσμος.Εσεις τι λετε;
antonis88
QUOTE(DePanther @ Jan 7 2014, 23:32 ) *
χαχαχαχαχα σωστος!
εμενα μου αρεσει η ομαδα και ο αυριανος αγωνας ειναι πολυ σημαντικος.
Πιο σημαντικςο ομως ο αγωνας με τον ολυμπιακο ο οποιος θα επρεπε να γινει στο ελληνικο γνωμη μου ειναι.Θα πηξουμε στο κλουβι ειδικα τωρα που η ομαδα ειναι δευτερη κα ιαναμενετε κοσμος.Εσεις τι λετε;

σιγα μην παμε και στο οακα ..το κλουβι κ πολυ μας ειναι απο τη στιγμη που ο κοσμος προτιμαει να ακουει απο την ερα σπορ αιγινιακος-πανιωνιος απ το να παει στο ελληνικο..δεν εχω αποψη απο τηλεοραση γτ ημουν στο γηπεδο απογοητευση σημερα..καταστροφικο 4ο δεκαλεπτο ,αμυντικα ριμπαουντ για γελια(επιθετικα δεν μιλαμε καν),οργανωση κ τακτικη περιπατο κ η προκριση νομιζω αρχιζει κ γινεται ονειρο...
ALLAROUND
Κακή εμφάνιση σήμερα και ήττα απο μια ομάδα που φαινόταν οτι ήταν καλύτερη απο εμάς. Δεν θα γκρινιάξω τόσο για την ήττα αφού παίζαμε με μια ομάδα εμφανώς καλύτερη απο εμάς αλλά για τον τρόπο που συνεχίζουμε να παίζουμε. Καμία δημιουργία στην επίθεση, εκτελούμε μετά την δεύτερη, τρίτη πάσα που και αυτές τυπικό νόημα έχουν και δεν γίνονται πάνω στις περιστροφές του αντιπάλου και πάμε συνεχώς σε ένας εναντίον ενός μετά τις αλλαγές στα screens,άντε και σε κανά ποστάρισμα του langford τώρα τελευταια. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο mccollum σήμερα που παρά τους 31 πόντους που έβαλε τα άκουσε κατα διαστήματα από την εξέδρα (με απώτερο αποδέκτη τον Σφαιρόπουλο) αφου κρατάει μόνο αυτός καμιά 15αριά δευτερόλεπτα την μπάλα στην επίθεση
ALLAROUND
Αυομάτως γίνεται ακόμη πιο δύσκολο το κυριακάτικο μάτς μετά την σημερινή συντριβή του ολυμπιακού. Ελπίζω και ο δικός μας Λάνγκφορντ να ακολουθήσει το παράδειγμα του αδελφού smile.gif
d.fosses
QUOTE(d.fosses @ Dec 31 2013, 14:35 ) *
Η ομάδα έχει κάνει κοιλιά, και με το Ρέθυμνο δεν παίξαμε καλά.

Να το επαναλάβω άλλη μια φορά, η ομάδα έχει κάνει κοιλιά, τώρα πάμε για 3 συνεχείς ήττες μέσα σε 10 μέρες, από Νιζνι, οσφπ και Μπιλμπαο.

ALLAROUND
Δυστυχώς η ομάδα δεν.......
Ξεφτίλα η σημερινή εμφάνιση και για τον Πανιώνιο αλλά και για το ελληνικό μπάσκετ. Όταν ο τρίτος στην Ελλάδα χάνει απο τον δωδέκατο της Ισπανίας με 31 Πόντους διαφορά τότε καταλαβαίνουμε όλοι οτι το επίπεδο έχει πέσει πάρα πολύ
ALLAROUND
Σκεφτόμουν ποια τεσσαροπεντάρια απο το ελληνικό πρωτάθλημα θα μπορούσε να πάρει ο πανιώνιος του χρόνου για τις θέσεις των Αμερικάνων αν έφευγαν milbourne-langford. Παίκτες που έχουν ξεχωρίσει είναι ο faye, o gabriel, o wilson,ο daniel, o ewing jr, o sutton, o aska, o turner. Με εξαίρεση sutton και aska που δεν τους έχω δεί, για τους υπόλοιπους έχω καλή γνώμη αλλά δεν ξέρω αν θα έπαιρνα κάποιον. Αντίθετα ένας παίκτης που μου φαίνεται λαχείο (χωρίς να τον έχω δεί πολύ) αν και δεν κάνει τρελά νούμερα είναι ο garret της κηφισιάς. Καλός μπλοκέρ, πολύ αθλητικός, γρήγορος και ικανός να ακολουθήσει και guard στα πόδια και σε μικρή ηλικία χωρίς βέβαια ιδιαίτερη τεχνική και post παιχνίδι στην επίθεση. Πιστεύω οτι είναι ο lasme των φτωχών
ALLAROUND
Νίκη στα Τρικαλα στην παράταση με καλάθι σε νεκρό χρόνο του carter. Κόντρα σε μια ομάδα που ναι μεν είναι αρκετά καλή και ειδικά στην έδρα της (είχε 5 συνεχόμενες νίκες στα Τρικαλα) αλλά στο ήδη μικρό ρόστερ της, της έλειπε και ο ένας Αμερικάνος της (granger). Ο Σφαιρόπουλος κράτησε στον πάγκο τον carter σχεδόν σε όλο το μάτς (μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο έπαιξε) για να τον βάλει 1,5 λεπτό πριν τελειώσει και η παράταση να του κλέψει το μάτς (χάναμε 83-79 45'' πρίν το τέλος της παράτασης). Όσο κακός και να ήταν (5 λάθη στο πρώτο δεκάλεπτο είχε) κόντρα σε μια ομάδα με μικρό rotation (χαρακτηριστικα ο evans έπαιξε 45 λέπτα, ο porini 37, o ewing 35, ο perunicic 35) θα μπορούσε να τον βάλει στο δεύτερο ημίχρονο προς το τέλος να δώσει φρεσκάδα. Αντ' αυτού τον θυμήθηκε 1,5 λεπτό πρίν την λήξη της παράτασης ενώ πιο πρίν κρατούσε μέσα τον κυρίτση (παίζοντας μάλλιστα πολλή ώρα με ανορθόδοξο σχήμα με mccollum,duvnjak,μπατή και κυρίτση ταυτόχρονα) που με συνεχόμενα λάθη και άστοχα σουτ ήταν απο τις κύριες αιτίες που παρά το πλεονέκτημα του Πανιωνίου το μάτς οδηγήθηκε τελικά στην παράταση. Βέβαια δεν έχω εικόνα του μάτς αλλά το παρακολύθησα απο το live tou esake
sarounas
QUOTE(ALLAROUND @ Jan 25 2014, 19:16 ) *
Νίκη στα Τρικαλα στην παράταση με καλάθι σε νεκρό χρόνο του carter. Κόντρα σε μια ομάδα που ναι μεν είναι αρκετά καλή και ειδικά στην έδρα της (είχε 5 συνεχόμενες νίκες στα Τρικαλα) αλλά στο ήδη μικρό ρόστερ της, της έλειπε και ο ένας Αμερικάνος της (granger). Ο Σφαιρόπουλος κράτησε στον πάγκο τον carter σχεδόν σε όλο το μάτς (μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο έπαιξε) για να τον βάλει 1,5 λεπτό πριν τελειώσει και η παράταση να του κλέψει το μάτς (χάναμε 83-79 45'' πρίν το τέλος της παράτασης). Όσο κακός και να ήταν (5 λάθη στο πρώτο δεκάλεπτο είχε) κόντρα σε μια ομάδα με μικρό rotation (χαρακτηριστικα ο evans έπαιξε 45 λέπτα, ο porini 37, o ewing 35, ο perunicic 35) θα μπορούσε να τον βάλει στο δεύτερο ημίχρονο προς το τέλος να δώσει φρεσκάδα. Αντ' αυτού τον θυμήθηκε 1,5 λεπτό πρίν την λήξη της παράτασης ενώ πιο πρίν κρατούσε μέσα τον κυρίτση (παίζοντας μάλλιστα πολλή ώρα με ανορθόδοξο σχήμα με mccollum,duvnjak,μπατή και κυρίτση ταυτόχρονα) που με συνεχόμενα λάθη και άστοχα σουτ ήταν απο τις κύριες αιτίες που παρά το πλεονέκτημα του Πανιωνίου το μάτς οδηγήθηκε τελικά στην παράταση. Βέβαια δεν έχω εικόνα του μάτς αλλά το παρακολύθησα απο το live tou esake

ήμουν στο ματς, εξαιρετική ατμόσφαιρα και γεμάτο γήπεδο και πάλι, μόνο και μόνο γι αυτό καλό είναι να μένουν οι επαρχιακές ομάδες στην Α1.
ο Πανιώνιος σώθηκε από το κρεσέντο του ΜακΚόλουμ με τα τρίποντα στο β' μέρος ενώ έβαλε χειροπεδες στον Γιούιν που ήταν σε κακή μέρα. Κακός και ο Έβανς για τα Τρίκαλα που όταν τον χρειάστηκαν έδειχνε σαν ψάρι έξω απ τα νερό εν απουσία του διόσκουρού του (Γκρέιντζερ) αντίθετα τεράστια προσπάθεια κατέβαλαν οι Πορίνι και Περούνισιτς

από τον τυχερό Πανιώνιο πολύ σημαντική ήταν η συνεισφορά του Σύμτσακ σε κρίσιμα σημεία.

Πάντως το τελευταίο εύστοχο άλλευ ουπ σουτ από τα 3-4 μέτρα άφησε ξερό όλο τον κόσμο στο γήπεδο!!!
antonis88
Ο σφαιρο μας εχει μπερδεψει λιγο..δν θελω ακομα να κανω κριτικη γτ η ομαδα τραβαει καλα στο πρωταθλημα κ τα αποτελεσματα ερχονται..μεγαλη τυχη στα τρικσλα αν κ εικονα εχω μονο μεσω live web novasports..ξερει καποιος αν υπαρχει περιπτοση να δουμε το ματσ καπως?
antonis88
Ηττα σήμερα..πολυ καλη η ομάδα γα ενα ημιχρονο μεχρι νσ σβήσει ο γενικός απο τη κούραση. Κσρτερ τελος παει ανστολου εφες ..ο λιανος πρέπει άμεσα να βρει αντικαταστατη..
ALLAROUND
Ενδιαφέρον Εφές για Carter
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=229
Σαν πολλούς δεν δώσαμε φέτος? Κι αντ ον δώσουμε δεδομένης και της απαγόρευσης πως τον αντικαθιστούμε?
tuareg
Λιανός: «Αποχωρώ από τον Πανιώνιο και το μπάσκετ»

http://www.basketplus.gr/index.php/rssall/...o-kai-to-basket
Magnus92
QUOTE(tuareg @ Feb 23 2014, 21:41 ) *
Λιανός: «Αποχωρώ από τον Πανιώνιο και το μπάσκετ»

http://www.basketplus.gr/index.php/rssall/...o-kai-to-basket



Δεν ξερω αν οντως το εννοει, ή αν το ειπε εν βρασμω ψυχης...

Παντως σκεφτειτε το λιγο...

Μπαινεις με τα μπουνια μεσα καθε χρονο, σε ενα πρωταθλημα που εχεις μαξ. την 3η θεση , και δεδομενους τους διασυρμους στην δευτερη διοργανωση της Ευρωπης, λογω χαμηλου επιπεδου του εγχωριου "προιοντος"...
Ε , θελει πολυ απο 'κει και περα για να πεις "φτανει!" ;
yorgos
QUOTE
και δεδομενους τους διασυρμους στην δευτερη διοργανωση της Ευρωπης

Στην οποία όταν παίρνεις μέρος, μπαίνεις ακόμη πιο μέσα. Ο Πρέλεβιτς προχθές έλεγε ότι η ζημία από τη συμμετοχή στο Eurocup είναι πάνω από 50.000€ ετησίως, ο δε πρόεδρος του Ρεθύμνου είπε ξεκάθαρα ότι δεν πήραν μέρος γιατί δεν τους έπαιρνε οικονομικά.
gspara
http://www.ebasket.gr/2014/05/%CF%83%CE%B5...84%CF%81%CE%BF/
Θελουν Σαλουστρο οι Τουρκοι.
gspara
http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...os.2838704.html
Δυστυχως αυτη τη φορα ο Λιανος δειχνει να το εννοει οτι εγκαταλειπει.
gratipa1929
Έχουμε κανένα νέο από Πανιώνιο??? Έχουν φύγει όλοι οι παίκτες και δεν κουνιέται φύλλο!!!
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 20 2014, 19:50 ) *
Έχουμε κανένα νέο από Πανιώνιο??? Έχουν φύγει όλοι οι παίκτες και δεν κουνιέται φύλλο!!!

http://www.sportdog.gr/sports/mpasket/arti...akis-kai-gipedo
Αρθρο του Κογκαλιδη(εστω απο το sportdog) για τον Πανιωνιο,την μοναδικη μεχρι στιγμης ομαδα της Α1 που δεν δειχνει σημεια ζωης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.