Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
sta
μονο αν χασουμε και τα 2 ματς και νικησουν και οι μπισονς και τα δυο ματς και μας περασουν στη διαφορα δεν προκρινομαστε ... δηλαδη καθαρή αυτοκτονια
sta
μονο αν χασουμε και τα 2 ματς και νικησουν και οι μπισονς και τα δυο ματς και μας περασουν στη διαφορα δεν προκρινομαστε ... δηλαδη καθαρή αυτοκτονια
ALLAROUND
Δύσκολη νίκη και σήμερα αν και είμασταν απο την αρχή μπροστά.Πολύ καλός πάλι ο Carter. Όπως είπε και ο Σφαιρόπουλος φάνηκε πόσο μας έλειψε ο μπατής που όταν μπήκε οργάνωσε την ομάδα. Δεν μου αρέσει ο κυρίτσης. Πολύ αργός στα πόδια κάνει εύκολα το λάθος στην επίθεση και είναι τρύπα στην άμυνα.
pinkfloyd
QUOTE (ALLAROUND @ Dec 8 2013, 19:56 ) *
Δύσκολη νίκη και σήμερα αν και είμασταν απο την αρχή μπροστά.Πολύ καλός πάλι ο Carter. Όπως είπε και ο Σφαιρόπουλος φάνηκε πόσο μας έλειψε ο μπατής που όταν μπήκε οργάνωσε την ομάδα. Δεν μου αρέσει ο κυρίτσης. Πολύ αργός στα πόδια κάνει εύκολα το λάθος στην επίθεση και είναι τρύπα στην άμυνα.

καπως...επρεπε να αναπληρωσει το κενο του Παπα
d.fosses
Την επόμενη βδομάδα είναι το παιχνίδι της χρονιάς για τον Πανιώνιο, αν νικήσει στη Πυλαία 99% θα ξαναβγεί 3ος και φέτος.
d.fosses
Ο Μακολουμ αφού είναι αμφίβολος καλύτερα να μην παίξει αύριο ώστε να είναι 100% έτοιμος το Σάββατο με τον Παοκ
που παίζουμε το παιχνίδι της χρονιάς, με νίκη στη Πυλαία σιγουρεύουμε την 3η θέση που είναι και το ζητούμενο για φέτος.
Άλλωστε pg έχουμε πολλά, με την επιστροφή του Μπατή έχουμε, ακόμα και χωρίς τον Μακολουμ,
άλλους 3 διαθέσιμους για αύριο, Μπατή Ντούβνιακ και Σταμάτη.
d.fosses
Προπονήθηκε ο ΜακΚόλουμ
http://www.pamesports.gr/270967/proponhthhke-o-makkoloym
d.fosses
Πριν την έναρξη
http://www.youtube.com/watch?v=--rMHlkV-VI

Μετά το τέλος
http://www.youtube.com/watch?v=c5NNs0gQqIw

tuareg
Ο Δέδες βγάζει στη… σέντρα Πανιώνιο, ΕΣΑΚΕ και ΕΟΚ -

Με έγγραφο που απέστειλε στον Γενικό Γραμματέα της FIBA και κοινοποίησε σε ΕΟΚ, ΕΣΑΚΕ και ΠΣΑΚ ο νομικός Παντελής Δέδες ζήτησε να επιβληθούν κυρώσεις στον Πανιώνιο για την υπόθεση Χαριτόπουλου και την… παράτυπη συμμετοχή του Μαρκ Αντόνιο Κάρτερ.

Ο έμπειρος δικηγόρος υποστηρίζει ότι τους τελευταίους 17 μήνες ο Δημήτρης Χαριτόπουλος και ο ατζέντης του Σπύρος Καλέργης δεν έχουν λάβει τις προβλεπόμενες δόσεις που έχουν οριστεί από αντίστοιχες αποφάσεις του Διαιτητικού Δικαστηρίου της FIBA (Basketball Arbitral Tribunal), αποφάσεις που είναι ωστόσο ξεκάθαρο πως δεν αφορούν τον ιδιοκτήτη της ΚΑΕ Ηλία Λιανό, αλλά τον Πανιώνιο και τον Γιώργο Κουτελάκη.

Επιπροσθέτως, και αυτό ίσως είναι ακόμη πιο σοβαρό, ο κ. Δέδες επισημαίνει μέσω της επιστολής του ότι ο Μαρκ Αντόνιο Κάρτερ αποκτήθηκε από τον Πανιώνιο μετά την ημερομηνία, που του δίνει δυνατότητα για μεταγραφές. Επικαλείται, μάλιστα, έγγραφο του ΕΣΑΚΕ, που αναφέρει ότι ο παίκτης είχε υπογράψει συμβόλαιο με το Ρέθυμνο στις 3 Οκτωβρίου 2012, ενώ οι αποφάσεις της FIBA απαγόρευαν στον Πανιώνιο να πάρει ξένο παίκτη μετά τις 17 Ιουλίου 2012.

Ο κ. Δέδες ζήτησε από τη FIBA να λάβει τα μέτρα της κρίνοντας αντικανονική τη συμμετοχή του αμερικανού γκαρντ στους αγώνες του Eurocup (2ος σκόρερ του Πανιωνίου με 13,3 πόντους κατά μέσον όρο) και της Α1 (μ.ό. 9,1 π.) και εγκαλώντας ουσιαστικά την ΕΟΚ και τον ΕΣΑΚΕ για την παρατυπία ως προς τις ημερομηνίες.

Σύμφωνα, πάντως, με τις πληροφορίες του Basketblog.gr ο ιδιοκτήτης της ΚΑΕ Πανιώνιος Ηλίας Λιανός έχει έλθει σε προφορική συμφωνία με τον πρώην Κυανέρυθρο Ιβάν Ζορόσκι και βάσει της νέας διάταξης της FIBA η εξόφλησή του θα γίνει τμηματικά. Μένει τώρα να βρεθεί η «χρυσή τομή» και με τον Χαριτόπουλο, στον οποίο ο Πανιώνιος οφείλει περίπου 60.000 ευρώ συμπεριλαμβανομένων των τόκων και των δικαστικών εξόδων.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.Sh2GKCwk.dpuf


ALLAROUND
Πολύ σημαντική νίκη με Μπεσίκτας.Μας δίνει τη δυνατότητα να πάμε πιο χαλαροί στην Φιλανδία αφού έχουμε περάσει ήδη κρατώντας δυνάμεις και για τον ημιτελικό με Άρη.Ξέρει κανείς αν παίζει ρόλο η θέση κατάταξης στον όμιλο και αν μεταφέρουν οι ομάδες τις νίκες τους στην επόμενη φάση?
d.fosses
QUOTE(ALLAROUND @ Dec 13 2013, 15:43 ) *
Πολύ σημαντική νίκη με Μπεσίκτας.Μας δίνει τη δυνατότητα να πάμε πιο χαλαροί στην Φιλανδία αφού έχουμε περάσει ήδη κρατώντας δυνάμεις και για τον ημιτελικό με Άρη.Ξέρει κανείς αν παίζει ρόλο η θέση κατάταξης στον όμιλο και αν μεταφέρουν οι ομάδες τις νίκες τους στην επόμενη φάση?

http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/competition/format
ALLAROUND
Μεγάλη νίκη απο βαθμολογικής πλευράς σήμερα.Το μάτς κανονικά ήταν για να πάει στους 20 πόντους.Αν και είναι σημαντικό 2πλό προσωπικά εκνευρίστηκα με τα απανωτά λάθη που έγιναν και δώσανε την ευκαιρία στον Πάοκ να επιστρέψει και να προσπεράσει.Ευτυχώς στο τέλος σοβαρευτήκανε και πήραν σχετικά εύκολα την νίκη.
Πιστεύω οτι μερίδιο ευθύνης στην επιστροφή του Πάοκ φέρει και ο Σφαιρόπουλος.Ο Πάοκ στο δεύτεο ημίχρονο πρέσαρε συνεχώς σε όλο το γήπεο κι εμείς αντί όταν σπάγαμε το pressing και περνούσαμε την σέντρα να πάμε για καλάθι προσπαθούσαμε να την ξαναγυρίσουμε με σκοπό να ελέγχουμε τον ρυθμό πηγαίνωντας σε επιθέσεις πολλών δευτερολέπτων.
Αυτο είχε σαν αποτέλεσμα ο Πάοκ να μην τιμωρείται στο pressing του και να πιέζει με 3 και 4 παίκτες κάτω απο την σέντρα συνεχώς οδηγώντας μας σε λάθη.Βέβαια η αλήθεια είναι οτι και μεμονωμένα οι παίκτες έκαναν πολλά λάθη που δεν δικαιολογούνται.
Παρ'όλα αυτά φάνηκε σήμερα οτι η διαφορά των δύο ομάδων είναι μεγάλη τουλάχιστον αυτή τη στιγμή.Ο Πανιώνιος είναι αρκετά φορμαρισμένος αυτή την περίοδο φοβάμαι όμως μην πάμε μόνο με νίκες μέχρι το Αλεξάνδρειο για τον ημιτελικό (έχουμε 7 συνεχόμενες αν δεν κάνω λάθος) και την πατήσουμε εκεί (χωρίς να εννοώ βέβαια οτι ο Άρης είναι outsider αφού και λόγω έδρας το μάτς είναι 50-50)
d.fosses
Σήμερα ο Πανιώνιος νίκησε Παοκ και διαιτησία, πολύ λίγα λεπτά πριν το τέλος οι βολές ήταν 38-12 υπέρ του Παοκ, έλεος ο Παοκ κυνηγούσε στο σκορ και ο Πανιώνιος έκανε τα φαουλ??? πως είναι αυτό δυνατόν??? Στο τέλος που ο Παοκ έκανε πολλά επίτηδες φαουλ για να στείλει εσκεμμένα τον Πανιώνιο στις βολές μπας και τις χάσει τότε συμμαζεύτηκε λίγο το χάσμα στα φαουλ με τελικό απολογισμο των φαουλ 32-28 υπέρ του Παοκ.
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Dec 15 2013, 00:30 ) *
Σήμερα ο Πανιώνιος νίκησε Παοκ και διαιτησία, πολύ λίγα λεπτά πριν το τέλος οι βολές ήταν 38-12 υπέρ του Παοκ, έλεος ο Παοκ κυνηγούσε στο σκορ και ο Πανιώνιος έκανε τα φαουλ??? πως είναι αυτό δυνατόν??? Στο τέλος που ο Παοκ έκανε πολλά επίτηδες φαουλ για να στείλει εσκεμμένα τον Πανιώνιο στις βολές μπας και τις χάσει τότε συμμαζεύτηκε λίγο το χάσμα στα φαουλ με τελικό απολογισμο των φαουλ 32-28 υπέρ του Παοκ.

Και εμένα μου φάνηκε να είναι εναντίον μας η διαιτησία.Χαρακτηριστικές κάποιες φάσει με mccollum και carter να προσπαθούν να περάσουν πάνω απο το screen και να σφυρίζονται ανύπαρκτα fouls.Μου κάνει εντύπωση που ο Μαρκόπουλος στην συνέντευξη τύπου υπονόησε κακή διαιτησία για την ομάδα του.Δεν μου έχει δείξει δείγματα οτι γκρινιάζει χωρίς λόγο αλλά σε αυτην την περίπτωση νομίζω υπέπεσε σε foul
d.fosses
Στον Πανιώνιο δεν απάντησαν επισήμως στην χθεσινή (14/12) ανακοίνωση του ΠΑΟΚ για την διαιτησία της μεταξύ των δύο ομάδων αναμέτρησης, που τελείωσε με νίκη τους, αλλά έκαναν δύο επισημάνσεις σχετικά με την εξέλιξη του αγώνα.
Η πρώτη είναι ότι στην τρίτη περίοδο, διάστημα στο οποίο οι «κυανέρυθροι» ήταν μπροστά στο σκορ και ο «Δικέφαλος»... κυνηγούσε για να καλύψει την διαφορά οι βολές ήταν 14-0 υπέρ του ΠΑΟΚ. Η δεύτερη πως μέχρι το 37’ οι βολές ήταν 34-21 υπέρ του «Δικέφαλου». Στην Νέα Σμύρνη θεωρούν ότι δεν χρειάζεται να προσθέσουν κάτι παραπάνω στα δύο αυτά στοιχεία...

http://www.pamesports.gr/271664/oi-voles-h...n-trith-periodo
Hakeem
Με τη φορμα του Πανιωνιου, τον Γκικα εκτος, τον Βεζενκοφ ανετοιμο (ή εκτος) και τον Αθηναιου επισης τραυματια και αμφιβολο, δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μην κανει βολτα στο Αλεξανδρειο ο Πανιωνιος. Χαλαρη επικρατηση νομιζω θα υπαρχει, οσο και αν ο κοσμος θα ειναι πολυς. Τωρα για τελικό, σίγουρα πιθανότητες έχει μονο εναντιον του Παναθηναικού, γιατι η δυναμη του Πανιωνιου ειναι τα γκαρντ και ο Ολυμπιακος ειναι πολυ δυνατος εκει
tuareg
QUOTE (Hakeem @ Dec 16 2013, 15:49 ) *
Με τη φορμα του Πανιωνιου, τον Γκικα εκτος, τον Βεζενκοφ ανετοιμο (ή εκτος) και τον Αθηναιου επισης τραυματια και αμφιβολο, δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μην κανει βολτα στο Αλεξανδρειο ο Πανιωνιος. Χαλαρη επικρατηση νομιζω θα υπαρχει, οσο και αν ο κοσμος θα ειναι πολυς. Τωρα για τελικό, σίγουρα πιθανότητες έχει μονο εναντιον του Παναθηναικού, γιατι η δυναμη του Πανιωνιου ειναι τα γκαρντ και ο Ολυμπιακος ειναι πολυ δυνατος εκει


παιχτο στο στοιχημα τοτε να να κανεις καλα Χριστουγεννα....
κρατα μια πισινη παντως....
Hakeem
Φανταζομαι οτι αυτο θα το σκεφτουνε και αλλοι και η αποδοση δε θα ειναι και πολυ μεγαλη smile.gif
D-Wade
QUOTE(tuareg @ Dec 16 2013, 20:32 ) *
παιχτο στο στοιχημα τοτε να να κανεις καλα Χριστουγεννα....
κρατα μια πισινη παντως....

Εγώ πάντως το έπαιξα ήδη. Σε απόδοση 2,10 χθες. Το διπλό πέφτει συνεχώς(τώρα είναι γύρω στο 2).Η αξία και η φόρμα των ομάδων αυτή τη στιγμή δεν είναι για να δίνεται φαβορί ο Άρης.Φυσικά και μπορεί να κερδίσει ο Άρης αλλά το στοίχημα είναι απόδοση.Στο 1,60 δε θα τον έπαιζα με τίποτα τον Άρη(εκτός αν μου έλεγαν ότι είναι στημένο)
d.fosses
Τελείωσε θετικά το θέμα Ζορόσκι!
http://www.panionianea.gr/2013/12/blog-post_18.html
antonis88
πανιωναρα παμε δυνατα για τελικο
ALLAROUND
Παράταση με λοιμα ενώ η μπεσίκτας κέρδισε οπότε βγαίνουμε σίγουρα δεύτεροι ανεξαρτήτως αποτελέσματος.Το χειρότερο δυνατό σενάριο δεδομένης της νίκης της μπεσίκτας αφου έχουμε σημαντικό ματς την κυριακή και το έξτρα πεντάλεπτο δεν βοηθάει
antonis88
.υπαρχει εξηγηση που δεν επαιξε ο μπατης κ εβγαλε ο μακολουμ ολο το ματς..?
d.fosses
Όπως είχα γράψει και προ ημερών το παιχνίδι της χρονιάς για τον Πανιώνιο ήταν αυτό με τον Παοκ στην Πυλαία,
αν έχανε αυτό το παιχνίδι θα ήταν καταστροφή γιατί θα έπρεπε να περιμένουμε ένα ολόκληρο γύρο
έως να παίξουμε το παιχνίδι με τον Παοκ στο Αρτάκης ώστε κερδίζοντας τότε να σιγουρέψουμε την 3η θέση
που είναι και ο μεγάλος στόχος της χρονιάς.

Τώρα που σχεδόν κλειδώσαμε την 3η θέση ο επόμενος μεγάλος στόχος είναι να περάσουμε άλλο ένα γύρο στο eurocup.

Το να κερδίσουμε την Κυριακή τον Άρη στο κύπελλο δεν θα με χαλούσε αλλά αν χάσουμε δεν θα είναι και καταστροφή
όπως θα ήταν καταστροφή η ήττα από τον Παοκ στο πρωταθλημα,
το κύπελλο δεν ήταν στην αρχή της χρονιάς μέσα στους μεγάλους στόχους που ετέθησαν,
οι στόχοι του Πανιωνίου κατά προτεραιότητα είναι
1ον) η 3η θέση στο πρωτάθλημα,
2ον) το να περάσουμε ένα ακόμα γύρο στο eurocup
και 3ος και τελευταίος στόχος η διάκριση στο κύπελλο Ελλάδος.

Για μένα ο παράγοντας που θα κρίνει τον νικητή του ημιτελικού θα είναι η συμμετοχή του κόσμου,
εάν η εξέδρα είναι εκκλησία τότε έχει περισσότερες πιθανότητες να κερδίσει ο Πανιώνιος,
εάν ο κόσμος κάνει κόλαση το γήπεδο τότε ο Άρης έχει περισσότερες πιθανότητες να παίξει τελικό.

rchos
Εγώ από την άλλη πιστεύω ότι η συμμετοχή σε τελικό είναι πολύ σημαντική για τον Πανιώνιο.
Η όλη διαδικασία προετοιμασίας και συμμετοχής σε έναν τελικό κυπέλλου θα δώσει κάτι παραπάνω στην ομάδα και στον κόσμο της.
το να βγει ο Πανιώνιος τρίτος ή τέταρτος στο πρωτάθλημα δεν νομίζω ότι θα παίξει τόσο μεγάλη σημασία.
Μια συνέχεια στην Ευρώπη και η συμμετοχή στον τελικό κυπέλλου νομίζω είναι αποτελέσματα που θα δώσουν στον μπασκετικό Πανιώνιο παραπάνω πράγματα.
labros
3oς μπορει να βγαινει κ καθε χρονο ο πανιωνιος, τελικο εχει να παει απο το 95.. κ με μια εξαιρεση τη μπαλα το 98 κ το πολο πριν λιγα χρονια ο κοσμος του πανιωνιου χρειαζεται εναν τελικο που θα μας συσπειρωσει γενικα σαν συλλογο. ενα τελικός ειδικά στο μπάσκετ μπορεί να αλλάξει κ πολλά πραγματα στο τμημα. με το να διεκδικεις εναν ή περισσοτερους τιτλους, δινεις κινητρο αρχικα στον ιδιοκτητη να γουσταρει, μετα στον προπονητη να παραμεινει κ στους παιχτες αντιστοιχα. μεγαλώνεις σαν ομαδα. επισης νομιζω οτι ενας τελικός ειδικά αν περάσει ο παναθηναικος με τον πανιωνιο θα ειναι πιο ελκυστικος απ οτι με τον αρη χωρις να θελω να τον μειωσω. φυσικα κοντα ειναι η κυριακή κ ας περάσει ο καλύτερος.. το παιχνιδι όχι μονο της χρονιάς αλλά της 20ετίας ειναι με τον αρη.. αν περάσει η πανιωναρα ειμαι σιγουρος οτι θα ενισχυθεί κ μαζί με τα ψυχολογικά οφέλη πιστευω οτι θα μπορεσει να κανει καλή πορεία στην ευρωπη (παρα τον δυσκολο ομιλο) κ να ειναι ανταγωνιστικός στους αιώνιους στα πλει οφ... α κ φυσικά θα το σηκώσει το κυπελλακι..! αλλα όλα αυτά αν περάσει απο την γηπεδάρα του αρα κ τον ωραιο του λαο..!
d.fosses
Εγώ συμφωνώ απόλυτα με τις παρακάτω δηλώσεις του κόουτς Αγγέλου

Δεν θεωρώ ότι ο αγώνας με τον Πανιώνιο έχει καταλυτικό χαρακτήρα. Αντιλαμβάνομαι ότι με τα δεδομένα που έχουν διαμορφωθεί στην κοινωνία χρειάζονται πάντα οι μικρές χαρές. Για εμένα, όμως, πιο σημαντικό παιχνίδι είναι αυτό με τον Ίκαρο Χαλκίδας.

http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...des-me-Panionio
antonis88
QUOTE(d.fosses @ Dec 20 2013, 10:08 ) *
Εγώ συμφωνώ απόλυτα με τις παρακάτω δηλώσεις του κόουτς Αγγέλου

Δεν θεωρώ ότι ο αγώνας με τον Πανιώνιο έχει καταλυτικό χαρακτήρα. Αντιλαμβάνομαι ότι με τα δεδομένα που έχουν διαμορφωθεί στην κοινωνία χρειάζονται πάντα οι μικρές χαρές. Για εμένα, όμως, πιο σημαντικό παιχνίδι είναι αυτό με τον Ίκαρο Χαλκίδας.

http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...des-me-Panionio
ο αγγελου ξερει οτι δεν εχει ομαδα κ προσπαθει να αποτιναξει απο πανω του τον ρολο του φαβορι που νομιζει οτι εχει ο κοσμος του αρη..
Hakeem
Δεν υπαρχει ουτε ενας σκεπτομενος Αρειανος που να πιστευει οτι ειναι φαβορι, οταν απεναντι εχει μια ομαδα Γιουροκαπ, με 4-5 ποιοτικους ξενους και αρκετους καλους Ελληνες, που ειναι και σε φορμα. Σε νοκ αουτ ματς ολα γινονται βεβαια αλλα σιγουρα καλυτερη ομαδα ειναι ο Πανιωνιος. Και πιστευω θα κερδισει.

Για το ονορε ολα αυτα βεβαια, ο τελικος δεν εχει υποθεση
ALLAROUND
Συμφωνώ με labros και rchos για την σημασία του μάτς και πιστεύω αυτή είναι και η γενική αίσθηση αν κρίνω και απο την παρουσία των οπαδών μας σήμερα στο Αρτάκης. Αγωνιστικά σαφώς ο πανιώνιος είναι καλύτερος απο τον Άρη αυτή την στιγμή και αν γίνοντουσαν 10 μάτς θα του έπαιρνε 7-8.Απο την άλλη όμως το γεγονός οτι θα παίξουμε σε ένα κατάμεστο γήπεδο(αν και αυτό μπορεί να γυρίσει μπούμερανγκ λόγω της απειρίας των παικτών του Αρη να διαχειριστούν τέτοιες καταστάσεις) και το οτι το μάτς μπορεί να πάει στην δύναμη και στην θέληση λόγω του χαρακτήρα του (και όχι τόσο στο αγωνιστικό-τεχνικό κομμάτι) το καθιστά αμφίρροπο.Έστω και έτσι για εμένα μικρό φαβορί είναι ο πανιώνιος και θέλω να πιστεύω οτι θα περάσει στον τελικό.
Σκέφτομαι επίσης οτι για μια ομάδα που τα τελευταία χρόνια δείχνει μια συνέχεια και μια σταθερότητα σε διοικητικό και αγωνιστικό επίπεδο χτίζωντας κάτι όλο αυτό το διάστημα θα είναι ψιλοαποτυχία να μείνει έξω απο τον Άρη των τόσο μεγάλων προβλημάτων (χωρίς να υποτιμώ την ομάδα του Άρη που συνολικά είναι τεράστιο μέγεθος αν όχι το μεγαλύτερο στο ελληνικό μπάσκετ). Όλη αυτή βέβαια η ανάλυση σταματάει στο γεγονός οτι είναι ένα μάτς και στο οτι η διαφορά των 2 ομάδων δεν είναι χαώδης παρά την ανωτερότητα του πανιωνίου
d.fosses
Ο κόσμος του Πανιωνίου στην προπόνηση πριν τον ημιτελικό Κυπέλλου

http://www.youtube.com/watch?v=d4hJeN2WSSU

...............

Απίστευτες εικόνες από την σημερινή προπόνηση

http://www.youtube.com/watch?v=5RLWSrL9WVM...eature=youtu.be
d.fosses
Πρεμιέρα με Νιζνί, φινάλε με Μπιλμπάο ο Πανιώνιος

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129589479
alien-tour
QUOTE(Hakeem @ Dec 20 2013, 19:59 ) *
Δεν υπαρχει ουτε ενας σκεπτομενος Αρειανος που να πιστευει οτι ειναι φαβορι


Φαβορί είμαστε εφόσον παίζουμε στην έδρα μας.Το ίδιο θα ίσχυε και για τον Πανιώνιο,αν παίζαμε στο κλειστό της Αρτάκης.
Έχετε ποιοτικότερο ρόστερ και πιο γεμάτο αλλά δε σημαίνει οτι θα'ρθείτε χαλαρά στο ΠΑΛΕ για καφέ...


Απαξιωτικοί τίτλοι του τύπου

QUOTE(antonis88)
ο αγγελου ξερει οτι δεν εχει ομαδα κ προσπαθει να αποτιναξει απο πανω του τον ρολο του φαβορι που νομιζει οτι εχει ο κοσμος του αρη..


...Λες και βλέπω Supera να μιλάει.Τα ίδια θα'λεγα και σε συναρειανό αν μιλούσε υποτιμητικά για Πανιώνιο.

Υπάρχει το ρητό που λέει "Η Αξία του ηττημένου,δίνει αξία στον νικητή"... Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα την Κυριακή.
d.fosses
QUOTE(alien-tour @ Dec 21 2013, 14:31 ) *
Φαβορί είμαστε εφόσον παίζουμε στην έδρα μας.Το ίδιο θα ίσχυε και για τον Πανιώνιο,αν παίζαμε στο κλειστό της Αρτάκης.
Έχετε ποιοτικότερο ρόστερ και πιο γεμάτο αλλά δε σημαίνει οτι θα'ρθείτε χαλαρά στο ΠΑΛΕ για καφέ...


Απαξιωτικοί τίτλοι του τύπου



...Λες και βλέπω Supera να μιλάει.Τα ίδια θα'λεγα και σε συναρειανό αν μιλούσε υποτιμητικά για Πανιώνιο.

Υπάρχει το ρητό που λέει "Η Αξία του ηττημένου,δίνει αξία στον νικητή"... Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα την Κυριακή.

Αδιάφορο παιχνίδι και για τους 2, όποιος κάνει το λάθος και κερδίσει πάει κατευθείαν στο στόμα του λύκου!
D-Wade
QUOTE(d.fosses @ Dec 21 2013, 13:43 ) *
Αδιάφορο παιχνίδι και για τους 2, όποιος κάνει το λάθος και κερδίσει πάει κατευθείαν στο στόμα του λύκου!

Συγγνώμη σε πόσους τελικούς έχει παίξει ο Πανιώνιος και πόσα τρόπαια έχει κερδίσει? Είναι δυνατόν να σκέφτεσαι έτσι?
kaukasios
QUOTE(d.fosses @ Dec 21 2013, 13:43 ) *
Αδιάφορο παιχνίδι και για τους 2, όποιος κάνει το λάθος και κερδίσει πάει κατευθείαν στο στόμα του λύκου!

με αυτη την λογικη ουτε πρωταθλημα πρεπει να γινεται.πρεπει να παιζει μονο ο παο με τον ολυμπιακο.
alien-tour
QUOTE(d.fosses @ Dec 21 2013, 12:43 ) *
Αδιάφορο παιχνίδι και για τους 2, όποιος κάνει το λάθος και κερδίσει πάει κατευθείαν στο στόμα του λύκου!


Αν πάει ΠΑΟ-Πανιώνιος τελικό έχετε κίνητρο...Αν πάει με ΟΣΦΠ,λιγότερες πιθανότητες...
Για μας είναι και εμπορικό το θέμα,εκτός από ρεβάνς για την κλοπή του Λάρυ στο Λίντο.Αν φύγει ο Αγγέλου,κρατάς ζεστό τον κόσμο για τελικό (έχουμε πολλούς πανηγυρτζήδες).
antonis88
QUOTE(labros @ Dec 19 2013, 22:12 ) *
3oς μπορει να βγαινει κ καθε χρονο ο πανιωνιος, τελικο εχει να παει απο το 95.. κ με μια εξαιρεση τη μπαλα το 98 κ το πολο πριν λιγα χρονια ο κοσμος του πανιωνιου χρειαζεται εναν τελικο που θα μας συσπειρωσει γενικα σαν συλλογο. ενα τελικός ειδικά στο μπάσκετ μπορεί να αλλάξει κ πολλά πραγματα στο τμημα. με το να διεκδικεις εναν ή περισσοτερους τιτλους, δινεις κινητρο αρχικα στον ιδιοκτητη να γουσταρει, μετα στον προπονητη να παραμεινει κ στους παιχτες αντιστοιχα. μεγαλώνεις σαν ομαδα. επισης νομιζω οτι ενας τελικός ειδικά αν περάσει ο παναθηναικος με τον πανιωνιο θα ειναι πιο ελκυστικος απ οτι με τον αρη χωρις να θελω να τον μειωσω. φυσικα κοντα ειναι η κυριακή κ ας περάσει ο καλύτερος.. το παιχνιδι όχι μονο της χρονιάς αλλά της 20ετίας ειναι με τον αρη.. αν περάσει η πανιωναρα ειμαι σιγουρος οτι θα ενισχυθεί κ μαζί με τα ψυχολογικά οφέλη πιστευω οτι θα μπορεσει να κανει καλή πορεία στην ευρωπη (παρα τον δυσκολο ομιλο) κ να ειναι ανταγωνιστικός στους αιώνιους στα πλει οφ... α κ φυσικά θα το σηκώσει το κυπελλακι..! αλλα όλα αυτά αν περάσει απο την γηπεδάρα του αρα κ τον ωραιο του λαο..!

τα ειπες ολα φιλε...
d.fosses
Δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα δεν με συγκινεί αυτό το παιχνίδι, αντιθέτως χάρηκα πάρα πολύ με την νίκη πριν λίγες μέρες στην Πυλαία, την χάρηκα τόσο πολύ αυτή τη νίκη λες και πήραμε το κύπελλο.



Τώρα ξενέρωσα τελείως, έως πριν λίγο ήμουν αδιάφορος αλλά τώρα που ορίσθηκε τελεσίδικα ο τελικός στην Κρήτη παρακαλάω να χάσουμε.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129589886

d.fosses
Σφαιρόπουλος: "Ελαφρύ προβάδισμα ο Άρης"

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=229

Αυτό που είπε ο Σφαιρόπουλος είναι λάθος για μένα, ακόμα και να το πιστεύεις δεν το λες,
δικαιολογίες τύπου ότι το έκανε για να γεμίσει άγχος τον Άρη εμένα δεν με καλύπτουν,
είμαι απόλυτος, δεν έπρεπε να κάνει τέτοια δήλωση ο κόουτς, τέτοιες δηλώσεις μειώνουν σαν ομάδα τον Πανιώνιο.
akratacity
QUOTE (d.fosses @ Dec 21 2013, 20:43 ) *
Σφαιρόπουλος: "Ελαφρύ προβάδισμα ο Άρης"

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=229

Αυτό που είπε ο Σφαιρόπουλος είναι λάθος για μένα, ακόμα και να το πιστεύεις δεν το λες,
δικαιολογίες τύπου ότι το έκανε για να γεμίσει άγχος τον Άρη εμένα δεν με καλύπτουν,
είμαι απόλυτος, δεν έπρεπε να κάνει τέτοια δήλωση ο κόουτς, τέτοιες δηλώσεις μειώνουν σαν ομάδα τον Πανιώνιο.

παρα τα οικονομικης φυσης προβληματα του αρη τα τελευταια χρονια δεν νομιζω οτι η διαφορα μεταξυ των δυο ομαδων ειναι τοσο μεγαλη ωστε να θεωρεις παραλογες τις δηλωσεις του σφαιροπουλου

d.fosses
QUOTE(akratacity @ Dec 21 2013, 21:52 ) *
παρα τα οικονομικης φυσης προβληματα του αρη τα τελευταια χρονια δεν νομιζω οτι η διαφορα μεταξυ των δυο ομαδων ειναι τοσο μεγαλη ωστε να θεωρεις παραλογες τις δηλωσεις του σφαιροπουλου

Όχι, δεν κατάλαβες αν και ήμουν ξεκάθαρος, εγώ είπα ότι ακόμα και εάν το πιστεύεις δεν το λες,
άλλωστε και εγώ έχω γράψει πρόσφατα ότι εάν το γήπεδο είναι κόλαση δίνω προβάδισμα στον Άρη.
akratacity
QUOTE (d.fosses @ Dec 21 2013, 21:00 ) *
Όχι, δεν κατάλαβες αν και ήμουν ξεκάθαρος, εγώ είπα ότι ακόμα και εάν το πιστεύεις δεν το λες,
άλλωστε και εγώ έχω γράψει πρόσφατα ότι εάν το γήπεδο είναι κόλαση δίνω προβάδισμα στον Άρη.

και γιατι δεν το λες ρε φιλε μου???αυτο δεν καταλαβαινω...ειπε κατι παραλογο???

αν επαιζε με τα τρικαλα και το ελεγε θα συμφωνουσα μαζι σου αλλα τωρα παιζει με τον αρη σε μια πολυ δυσκολη εδρα οπου συμφωνεις και εσυ οτι αλλαζει τα δεδομενα οταν ειναι γεματη

ουτε μικραινει τον πανιωνιο ουτε υπερτιμαει τον αρη ουτε τιποτα αντιστοιχο απλα ανεφερε κατι που ειναι απολυτα λογικο τυλαχιστον για μενα
d.fosses
QUOTE(akratacity @ Dec 21 2013, 22:12 ) *
αν επαιζε με τα τρικαλα και το ελεγε θα συμφωνουσα μαζι σου αλλα τωρα παιζει με τον αρη σε μια πολυ δυσκολη εδρα οπου συμφωνεις και εσυ οτι αλλαζει τα δεδομενα οταν ειναι γεματη


Τώρα κατάλαβα την λογική σου, αυτό που δεν καταλαβαίνεις εσύ είναι, και δικαιολογημένα, ότι εγώ μέσα στο μυαλό μου έχω συνέχεια ότι είτε παίζω με τα Τρίκαλα είτε με τον Άρη είτε με την Μπαρτσελόνα κτλ ενδόμυχα θέλω να κερδίσω και τέτοιες δηλώσεις από τον κόουτς ηχούνε άσχημα στα αυτιά μου. Έχει διαφορά το τι δηλώνω εγώ για το παιχνίδι που είμαι ένας ανώνυμος φίλαθλος και άλλο βάρος έχει το τι λέει ο κόουτς, ο κόουτς απαγορεύεται να κάνει τέτοιες δηλώσεις.
antonis88
ημιχρονο...σοκ κ τραγωδια..θα γυρισει..εμπρος ιστορικε..
antonis88
χασαμε το παιχνιδι της χρονιας..δεν ειναι μονο ο αποκλεισμος και η ηττα αλλα ο τροπος που ηρθε..βγηκαν κατι κοτες! στο καυτο αλεξανδρειο κ παθανε εμπλοκη..προχωραμε ομως εχοντας οδηγο αυτη τη σφαλιαρα σ ελλαδα κ ευρωπη..τεχνικα δεν χρειαζεται να πω τπτ γτ απλα δεν υπηρχε τεχνικη(ενας μακολουμ να βαζει ποντους απ τις βολες κ ενας αθανασουλας να του χτυπαει τον κωλο οταν ευστοχει)..μπραβο στη ντροπη του βορρα μας εβαλε τα γυαλια κ παραδεχομαι προσωπικα οτι ημουν υπεροπτης..ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.-
alien-tour
QUOTE(antonis88 @ Dec 22 2013, 23:19 ) *
μπραβο στη ντροπη του βορρα μας εβαλε τα γυαλια κ παραδεχομαι προσωπικα οτι ημουν υπεροπτης..


Είναι σαν να σας λέμε εμείς οτι είστε ομάδα γειτ...Το υπόλοιπο το ξέρεις.

Όπως έγραψα..."Η αξία του ηττημένου,δίνει αξία στον νικητή".
tuareg
QUOTE (antonis88 @ Dec 23 2013, 00:19 ) *
χασαμε το παιχνιδι της χρονιας..δεν ειναι μονο ο αποκλεισμος και η ηττα αλλα ο τροπος που ηρθε..βγηκαν κατι κοτες! στο καυτο αλεξανδρειο κ παθανε εμπλοκη..προχωραμε ομως εχοντας οδηγο αυτη τη σφαλιαρα σ ελλαδα κ ευρωπη..τεχνικα δεν χρειαζεται να πω τπτ γτ απλα δεν υπηρχε τεχνικη(ενας μακολουμ να βαζει ποντους απ τις βολες κ ενας αθανασουλας να του χτυπαει τον κωλο οταν ευστοχει)..μπραβο στη ντροπη του βορρα μας εβαλε τα γυαλια κ παραδεχομαι προσωπικα οτι ημουν υπεροπτης..ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.-


η ομαδα στην οποια αναφερθηκες με το χειροτερο τροπο εχει τοσους τιτλους που εσυ δε θα δεις ουτε στα πιο βαθεια σου ονειρα και τετοια μεγαλη φανελα που η δικη σου μπροστα της μοιαζει σα μη πω με τι.......
Σεβασμος πρωτα απ'ολα ,το κομπλεξ κρατηστε το στην Αρτακη οι 500 που πηγαινετε να γουσταρετε μεταξυ σας....
gallistis
QUOTE(antonis88 @ Dec 23 2013, 00:19 ) *
μπραβο στη ντροπη του βορρα


κάτι για να μαθαίνεις,για τη ντροπή του βορρά


tuareg
O Πανιωνιος δεν μαθαινει οτι οποτε εβγαλε γλωσσα εφυγε απο το παλε ταπεινωμενος..
ετσι και το 86,ηθελε ο Δενδρινος να κερδισει και να μας κατεβασει για ενα παιχνιδι στη Ν.Σμυρνη,ε το ταμπλο εγραψε 129-78 η κατι τετοιο.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.