Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
tuareg
νομιζω οτι κατι εγινε λαθος στο σεχδιασμο με την αποκτηση και ντουβνιακ και καρτερ καθως και στο οτι εφυγε ο αγραβανης και μετα ο πειν για ξενο στο 4.
d.fosses
gspara αν πας σήμερα Ελευσίνα ενημέρωσε μας σε παρακαλώ για το παιχνίδι γιατί εγώ σήμερα δεν θα μπορέσω να πάω.
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
gspara
QUOTE (d.fosses @ Sep 15 2013, 12:55 ) *
gspara αν πας σήμερα Ελευσίνα ενημέρωσε μας σε παρακαλώ για το παιχνίδι γιατί εγώ σήμερα δεν θα μπορέσω να πάω.
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εγινε φιλε,κατα πασα πιθανοτητα θα παω.Το σημερινο scouting report ομως θα το χρεωσω διπλο biggrin.gif .
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Sep 15 2013, 12:08 ) *
νομιζω οτι κατι εγινε λαθος στο σεχδιασμο με την αποκτηση και ντουβνιακ και καρτερ καθως και στο οτι εφυγε ο αγραβανης και μετα ο πειν για ξενο στο 4.

Οι μεταγραφές του Πανιωνίου δεν έχουν τελειώσει,
αν πουληθεί ο Καββαδάς με αυτά τα λεφτά θα αποκτηθεί άλλος ένας έλληνας παίκτης,
ίσως ένα λαχείο από την Α2 σαν τον Σαλούστρο.
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Sep 15 2013, 13:21 ) *
Οι μεταγραφές του Πανιωνίου δεν έχουν τελειώσει,
αν πουληθεί ο Καββαδάς με αυτά τα λεφτά θα αποκτηθεί άλλος ένας έλληνας παίκτης,
ίσως ένα λαχείο από την Α2 σαν τον Σαλούστρο.

Ένας παίκτης που είχε ακουστεί και έδειξε καλά στοιχεία με την νέων είναι ο καμπερίδης ο οποίος όμως ανανέωσε με φιλαθλητικό.Όσον αφορά τον σχεδιασμό μου κάνει και εμένα εντύπωση το ότι διώξανε τον πέιν και ο μίλμπουρν παίζει στο 4.Με πέιν θα είχαμε τους αμερικάνους για 1(mccollum),2(carter),3(payne),4(milbourne) ενώ τώρα κουτουλάνε στο 4 ο milbourne με τον langford.Μεγάλο πρόβλημα του καλοκαιριού η αποδέσμευση πέιν η οποία εκτός του οτι μας στερεί έναν ποιοτικό παίκτη,άργησε να γίνει με αποτέλεσμα να χάσουμε ευκαιρίες στην αγορά όπως ο φαγιέ που τον θεωρώ κλάσεις ανώτερο απο τον λάνγκφορντ για το 4-5.
Επίσης για τον mccollun συμφωνώ οτι μπορεί να έχει θέμα στην οργάνωση οτυ παιχνιδιού αν και εκεί υπάρχει η εγγύηση που λέγεται μπατής(πιστεύω οτι είχε θέση μέχρι και στην εθνική φέτος με τα προβλήματα που είχαν προκύψει).Ο mccollum για εμένα δεδομένου οτι τεχνικά δεν με πολυγεμίζει,μπορεί να παίξει σε υψηλό επίπεδο(αφου κατά τα άλλα είναι καλός παίκτης) μόνο αν αλλάξει το chip στο μυαλό του και γίνει ένας ρολίστας πολυτελείας που με τα πολύ γρήγορα πόδια που έχει περνάει τον προσωπικό του αντίπαλο μοιράζοντας την μπάλα μετά στην βοήθεια που θα του έρχεται.Άλλωστε λίγο η ικανότητα του να κερδίζει φάουλ,λίγο η ταχύτητα του και η αλτικότητα του που τον βοηθούν σε καταστάσεις αιφνιδιασμού θα του δίνουν 10 πόντους μ.ο εύκολα χωρίς να χρειάζεται να παίρνει πολλές προσπάθειες.Με λίγα λόγια θεωρώ οτι η εκτέλεση του mccollum στο επιθετικό κομμάτι δεν είναι τόσο τεχνική οσο δυναμική(μου θυμίζει και εμένα όπως είχε γράψει και ο gspara νομίζω τον mccaleb.O mccaleb των φτωχών).

QUOTE (d.fosses @ Sep 15 2013, 12:55 ) *
gspara αν πας σήμερα Ελευσίνα ενημέρωσε μας σε παρακαλώ για το παιχνίδι γιατί εγώ σήμερα δεν θα μπορέσω να πάω.
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πού είναι ρε παιδιά το γήπεδο μήπως προλάβω να πάω κι εγώ?Απο αττική οδό πως πάω?
gspara
ALLAROUND εγω παω απο Λεωφορο Αθηνων.Απο Αττικη οδο δεν θυμαμαι καλα.Μια φορα που πηγα βγηκα στην εξοδο για Θριασειο νοσοκομειο και μετα ρωταγα.
ALLAROUND
QUOTE (gspara @ Sep 15 2013, 15:23 ) *
ALLAROUND εγω παω απο Λεωφορο Αθηνων.Απο Αττικη οδο δεν θυμαμαι καλα.Μια φορα που πηγα βγηκα στην εξοδο για Θριασειο νοσοκομειο και μετα ρωταγα.

Ok ευχαριστώ.Το εισιτήριο πόσο είναι?Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων
nbayer
QUOTE (ALLAROUND @ Sep 15 2013, 13:44 ) *
Ok ευχαριστώ.Το εισιτήριο πόσο είναι?Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων

Νομίζω ειναι είσοδος ελεύθερη
gspara
QUOTE (ALLAROUND @ Sep 15 2013, 15:44 ) *
Ok ευχαριστώ.Το εισιτήριο πόσο είναι?Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων

χθες πηγα απο τις 6 ηταν ελευθερη η εισοδος.Το προηγουμενο σαββατο με Απολλωνα ηταν 5ευρω.
ALLAROUND
gs para αν πήγες τελικά στο γήπεδο(εγώ δεν πρόλαβα) περιμένουμε λεπτομερή ανάλυση του φιλικού.Κι ας το χρεώσεις και διπλά biggrin.gif
ALLAROUND
75-79 κέρδισε ο πανιώνιος την ελευσίνα
rchos
Περιμένοντας τα scouting report ας πω την αμαρτία μου.
Παίχτης για να κλείσει το ρόστερ αφού ο Αντετοκούμπο δεν έρχετε είναι ο Κακιούζης ίσως.
ALLAROUND
QUOTE (rchos @ Sep 15 2013, 22:37 ) *
Περιμένοντας τα scouting report ας πω την αμαρτία μου.
Παίχτης για να κλείσει το ρόστερ αφού ο Αντετοκούμπο δεν έρχετε είναι ο Κακιούζης ίσως.

Μπορούμε να τον πάρουμε τον κακιούζη?Αφού δεν έπαιξε πέρυσι ελληνικό πρωτάθλημα.Η το ban αφορά μόνο ξένους παίκτες?
Έχετε εικόνα του παίκτη αν διατηρείται ανταγωνιστικός?Πάντως βλέπω οτι τα περυσινά στατιστικά του σε Ελβετία και Κύπρο είναι αρκετά καλά.Προσωπικά βέβαια δεν θα μου άρεσε μια τέτοια κίνηση
d.fosses
QUOTE(rchos @ Sep 15 2013, 22:37 ) *
Περιμένοντας τα scouting report ας πω την αμαρτία μου.
Παίχτης για να κλείσει το ρόστερ αφού ο Αντετοκούμπο δεν έρχετε είναι ο Κακιούζης ίσως.

Δεν είναι λίγο μεγάλος???
rchos
Μεγάλος είναι ναι αλλά νομίζω ότι η εμπειρία του θα βοηθήσει.ΓΙα συμπληρωματικό θα τον φέρει άλλωστε η ομάδα αν το κάνει.
Ο Πανιώνιος θέλει οπωσδήποτε έναν Φόργουορντ ακόμη κατά την αποψή μου.
gspara
QUOTE (ALLAROUND @ Sep 15 2013, 20:06 ) *
gs para αν πήγες τελικά στο γήπεδο(εγώ δεν πρόλαβα) περιμένουμε λεπτομερή ανάλυση του φιλικού.Κι ας το χρεώσεις και διπλά biggrin.gif

χαχαχα...για την Πανιωναρα ειναι for free!!!!!
Δυσκολο παντως να περιγραψεις φιλικο.Οι 5αδες αλλαζουν εν ριπει οφθαλμου και τα μαρκαρισματα απο φαση σε φαση.Τελος παντων δεν δινουμε και πανελληνιες....

ΕΛΕΥΣΙΝΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 75-79(21-18,35-36,55-58)
Πραγματικη τιτανομαχια με τον Πανιωνιο να παιρνει ανελπιστη νικη ανατρεποντας το 75-71 σε ενα λεπτο χαρις στον φοβερο και τρομερο Ντουβνιακ που εδωσε καταπληκτικη παρασταση σουταροντας με ποσοστα Κομαζετς!!!
Αρχικες 5αδες

Μακολουμ Ραλει-Ρος
Καρτερ Παπαμακαριος
Αθανασουλας Μαγκουνης
Μιλμπουρν Φαγιε
Μισελ Τερνερ

Στο ξεκινημα ο Ραλει-Ρος βρεθηκε σε ημιαγρια κατασταση και αναγκασε τον Σφαιροπουλο απο το 3' να αποσυρει τον Μακολουμ για τον Μπατη που νοικοκυρεψε την ομαδα.
Μεγαλο προβλημα και στο 4 με τον εκπληκτικο Φαγιε να νικαει τον Μιλμπουρν και ο κοουτς να ψαχνει λυση ακομα και σε Αθανασουλα αλλα και στον νεαρο Σπυροπουλο(πολυ ωραιο κορμι) χωρις ομως αποτελεσμα.

Στην β περιοδο επιστρατευτηκε ο Μοτσενιγος για τον Ραλει-Ρος.Ο Σπυρος παλεψε αλλα ο αμερικανος πλει ειναι πολυ δυσκολο να μαρκαριστει.Ειναι πολυ καλος χειριστης,αθλητικος και κυριως δυνατος.Παιζει να ειναι ο νο1 ασος του πρωταθληματος σε δυναμη.
Με Μπατη-Ντουβνιακ ο Πανιωνιος τελικα ισορροπησε.
Στο β ημιχρονο Φαγιε-Μιλμπουρν αλληλοεξουδετερωθηκαν.
Με πιο ευελικτο σχημα(Λανγκφορντ-Μιλμπουρν αντι του αργοκινητου Μισελ που επαιξε ελαχιστα στο β) και την μικρη ανοδο επιθετικα του Μακολουμ(πηρε το 3ο φαουλ του Ρος) ο Πανιωνιος λειτουργησε καλυτερα.

Δεν αγωνιστηκαν Σιμτσακ-Σαλουστρος.
Προβληματισε και σημερα με διαφορα αποχθες τον εκπληκτικο Ντουβνιακ.
Εδωσε καποιες λυσεις ο Καρτερ αλλα με τα 3λεπτα που αγωνιζεται δεν μπορει να βρει ρυθμο.
Ο Μακολουμ σκοραρε στο β αλλα θα επαναλαβω αυτο που λεμε με τον ΑLLAROUND.Ειναι ο πλει που χρειαζεται ο Πανιωνιος?
Παντως αντι του Κακιουζη που εγραψες rchos θα προτιμουσα εναν ασο.
alien-tour
QUOTE(rchos @ Sep 15 2013, 21:10 ) *
Μεγάλος είναι ναι αλλά νομίζω ότι η εμπειρία του θα βοηθήσει.ΓΙα συμπληρωματικό θα τον φέρει άλλωστε η ομάδα αν το κάνει.
Ο Πανιώνιος θέλει οπωσδήποτε έναν Φόργουορντ ακόμη κατά την αποψή μου.


Το Loc του Κακιούζη είναι στην Κύπρο.
Αν δεν διακανονίσει ο Πανιώνιος τις οφειλές με τους παίχτες που έχουν προσφύγει και δικαιωθεί στη FIBA,δεν μπορεί να τον κλείσει.

Εξάλλου ο ίδιος ψάχνεται για εξωτερικό.
d.fosses
QUOTE(gspara @ Sep 15 2013, 23:18 ) *
χαχαχα...για την Πανιωναρα ειναι for free!!!!!
Δυσκολο παντως να περιγραψεις φιλικο.Οι 5αδες αλλαζουν εν ριπει οφθαλμου και τα μαρκαρισματα απο φαση σε φαση.Τελος παντων δεν δινουμε και πανελληνιες....

ΕΛΕΥΣΙΝΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 75-79(21-18,35-36,55-58)
Πραγματικη τιτανομαχια με τον Πανιωνιο να παιρνει ανελπιστη νικη ανατρεποντας το 75-71 σε ενα λεπτο χαρις στον φοβερο και τρομερο Ντουβνιακ που εδωσε καταπληκτικη παρασταση σουταροντας με ποσοστα Κομαζετς!!!
Αρχικες 5αδες

Μακολουμ Ραλει-Ρος
Καρτερ Παπαμακαριος
Αθανασουλας Μαγκουνης
Μιλμπουρν Φαγιε
Μισελ Τερνερ

Στο ξεκινημα ο Ραλει-Ρος βρεθηκε σε ημιαγρια κατασταση και αναγκασε τον Σφαιροπουλο απο το 3' να αποσυρει τον Μακολουμ για τον Μπατη που νοικοκυρεψε την ομαδα.
Μεγαλο προβλημα και στο 4 με τον εκπληκτικο Φαγιε να νικαει τον Μιλμπουρν και ο κοουτς να ψαχνει λυση ακομα και σε Αθανασουλα αλλα και στον νεαρο Σπυροπουλο(πολυ ωραιο κορμι) χωρις ομως αποτελεσμα.

Στην β περιοδο επιστρατευτηκε ο Μοτσενιγος για τον Ραλει-Ρος.Ο Σπυρος παλεψε αλλα ο αμερικανος πλει ειναι πολυ δυσκολο να μαρκαριστει.Ειναι πολυ καλος χειριστης,αθλητικος και κυριως δυνατος.Παιζει να ειναι ο νο1 ασος του πρωταθληματος σε δυναμη.
Με Μπατη-Ντουβνιακ ο Πανιωνιος τελικα ισορροπησε.
Στο β ημιχρονο Φαγιε-Μιλμπουρν αλληλοεξουδετερωθηκαν.
Με πιο ευελικτο σχημα(Λανγκφορντ-Μιλμπουρν αντι του αργοκινητου Μισελ που επαιξε ελαχιστα στο β) και την μικρη ανοδο επιθετικα του Μακολουμ(πηρε το 3ο φαουλ του Ρος) ο Πανιωνιος λειτουργησε καλυτερα.

Δεν αγωνιστηκαν Σιμτσακ-Σαλουστρος.
Προβληματισε και σημερα με διαφορα αποχθες τον εκπληκτικο Ντουβνιακ.
Εδωσε καποιες λυσεις ο Καρτερ αλλα με τα 3λεπτα που αγωνιζεται δεν μπορει να βρει ρυθμο.
Ο Μακολουμ σκοραρε στο β αλλα θα επαναλαβω αυτο που λεμε με τον ΑLLAROUND.Ειναι ο πλει που χρειαζεται ο Πανιωνιος?
Παντως αντι του Κακιουζη που εγραψες rchos θα προτιμουσα εναν ασο.

Μπράβο gspara πολύ καλό report,
να υποθέσω ότι χωρίς Σαλούστρο τότε ο Αθανασούλας πρέπει να έπαιξε 40 λεπτά σαν 3άρι????????
gspara
QUOTE (d.fosses @ Sep 15 2013, 23:33 ) *
Μπράβο gspara πολύ καλό report,
να υποθέσω ότι χωρίς Σαλούστρο τότε ο Αθανασούλας πρέπει να έπαιξε 40 λεπτά σαν 3άρι????????

Ευχαριστω φιλε μου.
Ο κοουτς επελεξε αρκετη ωρα Μακολουμ-Μπατη-Ντουβνιακ.
Ενα αλλο περιεργο σχημα ηταν οι 3 παραπανω με Αθανασουλα στο 4 και Μιλμπουρν στο 5.Για λιγο βεβαια.
Και η Ελευσινα ομως επαιξε αρκετα με διδυμο ψηλων Τζοουνς-Φαγιε.
d.fosses
QUOTE(gspara @ Sep 15 2013, 23:51 ) *
Ευχαριστω φιλε μου.
Ο κοουτς επελεξε αρκετη ωρα Μακολουμ-Μπατη-Ντουβνιακ.
Ενα αλλο περιεργο σχημα ηταν οι 3 παραπανω με Αθανασουλα στο 4 και Μιλμπουρν στο 5.Για λιγο βεβαια.
Και η Ελευσινα ομως επαιξε αρκετα με διδυμο ψηλων Τζοουνς-Φαγιε.

Έπαιξε και εχθές για λίγο με τον Αθανασούλα στο 4 αλλά νομίζω ότι αυτά είναι σχήματα τραβηγμένα από τα μαλλιά
που πολύ δύσκολα θα τα δούμε όταν αρχίσουν οι επίσημοι αγώνες.
Κατά την γνώμη σου ποιος είναι καλύτερος ή πιο χρήσιμος ο Μπούκερ που είχαμε πέρσι ή ο Μισέλ.
Επίσης να υποθέσω ότι ο Λάνγκφορντ ήταν καλούτσικος όπως εχθές????
ALLAROUND
QUOTE (gspara @ Sep 15 2013, 23:18 ) *
χαχαχα...για την Πανιωναρα ειναι for free!!!!!
Δυσκολο παντως να περιγραψεις φιλικο.Οι 5αδες αλλαζουν εν ριπει οφθαλμου και τα μαρκαρισματα απο φαση σε φαση.Τελος παντων δεν δινουμε και πανελληνιες....

ΕΛΕΥΣΙΝΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 75-79(21-18,35-36,55-58)
Πραγματικη τιτανομαχια με τον Πανιωνιο να παιρνει ανελπιστη νικη ανατρεποντας το 75-71 σε ενα λεπτο χαρις στον φοβερο και τρομερο Ντουβνιακ που εδωσε καταπληκτικη παρασταση σουταροντας με ποσοστα Κομαζετς!!!
Αρχικες 5αδες

Μακολουμ Ραλει-Ρος
Καρτερ Παπαμακαριος
Αθανασουλας Μαγκουνης
Μιλμπουρν Φαγιε
Μισελ Τερνερ

Στο ξεκινημα ο Ραλει-Ρος βρεθηκε σε ημιαγρια κατασταση και αναγκασε τον Σφαιροπουλο απο το 3' να αποσυρει τον Μακολουμ για τον Μπατη που νοικοκυρεψε την ομαδα.
Μεγαλο προβλημα και στο 4 με τον εκπληκτικο Φαγιε να νικαει τον Μιλμπουρν και ο κοουτς να ψαχνει λυση ακομα και σε Αθανασουλα αλλα και στον νεαρο Σπυροπουλο(πολυ ωραιο κορμι) χωρις ομως αποτελεσμα.

Στην β περιοδο επιστρατευτηκε ο Μοτσενιγος για τον Ραλει-Ρος.Ο Σπυρος παλεψε αλλα ο αμερικανος πλει ειναι πολυ δυσκολο να μαρκαριστει.Ειναι πολυ καλος χειριστης,αθλητικος και κυριως δυνατος.Παιζει να ειναι ο νο1 ασος του πρωταθληματος σε δυναμη.
Με Μπατη-Ντουβνιακ ο Πανιωνιος τελικα ισορροπησε.
Στο β ημιχρονο Φαγιε-Μιλμπουρν αλληλοεξουδετερωθηκαν.
Με πιο ευελικτο σχημα(Λανγκφορντ-Μιλμπουρν αντι του αργοκινητου Μισελ που επαιξε ελαχιστα στο β) και την μικρη ανοδο επιθετικα του Μακολουμ(πηρε το 3ο φαουλ του Ρος) ο Πανιωνιος λειτουργησε καλυτερα.

Δεν αγωνιστηκαν Σιμτσακ-Σαλουστρος.
Προβληματισε και σημερα με διαφορα αποχθες τον εκπληκτικο Ντουβνιακ.
Εδωσε καποιες λυσεις ο Καρτερ αλλα με τα 3λεπτα που αγωνιζεται δεν μπορει να βρει ρυθμο.
Ο Μακολουμ σκοραρε στο β αλλα θα επαναλαβω αυτο που λεμε με τον ΑLLAROUND.Ειναι ο πλει που χρειαζεται ο Πανιωνιος?
Παντως αντι του Κακιουζη που εγραψες rchos θα προτιμουσα εναν ασο.

Ευχαριστούμε gspara.Ωραίο το report σου

Ο Michel δεν με τρελαίνει αλλά σίγουρα απο τον booker που ήταν ανέκδοτο πέρυσι(και με μεγάλο συμβόλαιο αν δεν κάνω λάθος) θα είναι καλύτερος

Βλέπω πάντως να έχουμε θέμα πάλι με τον milbourne στο 4 στην άμυνα.Σε παλαιότερο post μου είχα κάνει σύγκριση faye-milbourne λέγοντας οτι θα προτιμούσα τον πρώτο και απο την περιγραφή του gspara προκύπτει οτι τον είχε στο 1-1
gspara
QUOTE (d.fosses @ Sep 15 2013, 23:57 ) *
Έπαιξε και εχθές για λίγο με τον Αθανασούλα στο 4 αλλά νομίζω ότι αυτά είναι σχήματα τραβηγμένα από τα μαλλιά
που πολύ δύσκολα θα τα δούμε όταν αρχίσουν οι επίσημοι αγώνες.
Κατά την γνώμη σου ποιος είναι καλύτερος ή πιο χρήσιμος ο Μπούκερ που είχαμε πέρσι ή ο Μισέλ.
Επίσης να υποθέσω ότι ο Λάνγκφορντ ήταν καλούτσικος όπως εχθές????

Διαφορετικο στυλ σεντερ.Κατα την γνωμη μου ο Μισελ,ο οποιος μου θυμιζει Λαζαρο,ειναι αναβαθμιση σε σχεση με τον Μπουκερ.
Εχεις ενα σκιαχτρο στην αμυνα και ενα δυνατο σημειο αναφορας στην επιθεση στο ζωγραφιστο.
Ο Λανγκφορντ οπως τα ειπες.Εχασε και ενα λειαπ μονος του που τραβαγαμε τα μαλλια μας.Στα συν οτι φορτωσε τον Τερνερ και πηγε αρκετες φορες στις ελευθερες βολες.

QUOTE (ALLAROUND @ Sep 16 2013, 00:10 ) *
Ευχαριστούμε gspara.Ωραίο το report σου

Ο Michel δεν με τρελαίνει αλλά σίγουρα απο τον booker που ήταν ανέκδοτο πέρυσι(και με μεγάλο συμβόλαιο αν δεν κάνω λάθος) θα είναι καλύτερος

Βλέπω πάντως να έχουμε θέμα πάλι με τον milbourne στο 4 στην άμυνα.Σε παλαιότερο post μου είχα κάνει σύγκριση faye-milbourne λέγοντας οτι θα προτιμούσα τον πρώτο και απο την περιγραφή του gspara προκύπτει οτι τον είχε στο 1-1

Ευχαριστω και σενα φιλε ALLAROUND.Θα τα πουμε ελπιζω σε καποιο αλλο ματς.
Σε σκεφτηκα βλεποντας το συγκεκριμενο ματσαπ.Στο α ημιχ ο Μιλμπουρν τον εχασε.Στο β ισοπποπησαν με τον Φαγιε να βαζει μονο ενα δυσκολο μπαζερ 3ποντο στη κορνα της γ περιοδου.Ο Φαγιε ομως επαιξε και σχεδον 40λεπτο.
d.fosses
Ο Μισελ αμείβεται τα μισά λεφτά από ότι ο Μπούκερ, και ο Λάνγκφορντ για μια 30άρα που παίρνει μια χαρά είναι.
Τώρα το μοναδικό μεγάλο συμβόλαιο που έχουμε είναι ο Μίλμπουρν αλλά νομίζω ότι τα αξίζει τα λεφτά του,
οι υπόλοιποι παίρνουν από 50 και κάτω.
ALLAROUND
QUOTE (gspara @ Sep 16 2013, 00:16 ) *
Διαφορετικο στυλ σεντερ.Κατα την γνωμη μου ο Μισελ,ο οποιος μου θυμιζει Λαζαρο,ειναι αναβαθμιση σε σχεση με τον Μπουκερ.
Εχεις ενα σκιαχτρο στην αμυνα και ενα δυνατο σημειο αναφορας στην επιθεση στο ζωγραφιστο.
Ο Λανγκφορντ οπως τα ειπες.Εχασε και ενα λειαπ μονος του που τραβαγαμε τα μαλλια μας.Στα συν οτι φορτωσε τον Τερνερ και πηγε αρκετες φορες στις ελευθερες βολες.


Ευχαριστω και σενα φιλε ALLAROUND.Θα τα πουμε ελπιζω σε καποιο αλλο ματς.
Σε σκεφτηκα βλεποντας το συγκεκριμενο ματσαπ.Στο α ημιχ ο Μιλμπουρν τον εχασε.Στο β ισοπποπησαν με τον Φαγιε να βαζει μονο ενα δυσκολο μπαζερ 3ποντο στη κορνα της γ περιοδου.Ο Φαγιε ομως επαιξε και σχεδον 40λεπτο.

Εύχομαι κι εγώ gspara να τα πούμε σε κάποιο άλλο μάτς
Για τον μίσελ συμφωνώ είναι ένα σκιάχτρο στην ρακέτα.Θυμάμαι πέρυσι με μας στην Ν.Σμύρνη μέτρησα τουλάχιστον 5 τάπες(και ας έγραψε η στατιστική 3 νομίζω μόνο) και τουλάχιστον 10 φάσεις με lay-ups μπροστά του που δεν τα έκοψε μεν αλλά τα δυσκόλεψε τόσο ώστε να μην μπούν.Αυτό που δεν μου αρέσει ειναι τα αργά του πόδια που βέβαια το δέχομαι για τέτοιου είδους παίκτη(δεινόσαυρο) και κυρίως η έλλειψη τεχνικής στην επίθεση(δεν τον έχω δεί ας πούμε ποτέ να τελειώνει με hoop με τα ακροδάκτυλα όπως ο Λάζος π.χ που αναφέρεις(αν και όντως μοιάζουν) παρά μόνο αφήνοντας εύκολα την μπάλα στο καλάθι πιο ψηλά απο τον αντίπαλο) και η έλλειψη αθλητικότητας(μάλλον εδώ μοιάζουν με τον λάζο biggrin.gif ).Στα θετικά του βέβαια οτι δείχνει βελτίωση απο χρόνο σε χρόνο.Σε κάθε περίπτωση πολύ καλύτερος απο τον booker που μπορεί να είναι πιό μπασκετικός και να είχε ένα συμπαθητικό σουτάκι απο τα 5 μέτρα αλλά έπαιζε λες και ήταν τουλάχιστον 40 ετών
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Sep 16 2013, 00:27 ) *
Ο Μισελ αμείβεται τα μισά λεφτά από ότι ο Μπούκερ, και ο Λάνγκφορντ για μια 30άρα που παίρνει μια χαρά είναι.
Τώρα το μοναδικό μεγάλο συμβόλαιο που έχουμε είναι ο Μίλμπουρν αλλά νομίζω ότι τα αξίζει τα λεφτά του,
οι υπόλοιποι παίρνουν από 50 και κάτω.

Απ'ότι καταλαβαίνω πάντως χωρίς να ξέρω ακριβώς τα συμβόλαια πρέπει να έχουμε λίγο μειωμένο budget σε σχέση με το περυσινό.Αν και ο Λιανός μου έδειξε οτι θα μπορούσε να ξοδέψει παραπάνω χρήματα απλώς δεν βρήκε τους παίκτες που ήθελε στην σωστή τιμή(ας πούμε εζιούκου που φαίνεται οτι οικονομικός ήταν ο λόγος που δεν τον έκλεισε αλλά θα ήταν διατεθειμένος να του δώσει περισσότερα απο τα 30 του λάνγφορντ).Μην ξεχνάμε επίσης και τον Ξανθόπουλο που του έδινε γύρω στα 50.000 χωρίς μετά να πάρει άλλον παίκτη.Με λίγα λόγια πήγε στην λαική με μεγαλύτερο πορτοφόλι αλλά δεδομένου οτι τα εμπορεύματα δεν ήταν πολλά(λόγω ban) και οτι ήθελε να αγοράσει στην σωστή τιμή τελικά δεν ξόδεψε όσα θα ήταν διατεθειμένος.Για εμένα σωστή λογική αν και θα εξαιρέσω και πάλι την περίπτωση payne που έπρεπε να την χειριστούμε πιο σωστά.
d.fosses
QUOTE(ALLAROUND @ Sep 16 2013, 01:14 ) *
Απ'ότι καταλαβαίνω πάντως χωρίς να ξέρω ακριβώς τα συμβόλαια πρέπει να έχουμε λίγο μειωμένο budget σε σχέση με το περυσινό.Αν και ο Λιανός μου έδειξε οτι θα μπορούσε να ξοδέψει παραπάνω χρήματα απλώς δεν βρήκε τους παίκτες που ήθελε στην σωστή τιμή(ας πούμε εζιούκου που φαίνεται οτι οικονομικός ήταν ο λόγος που δεν τον έκλεισε αλλά θα ήταν διατεθειμένος να του δώσει περισσότερα απο τα 30 του λάνγφορντ).Μην ξεχνάμε επίσης και τον Ξανθόπουλο που του έδινε γύρω στα 50.000 χωρίς μετά να πάρει άλλον παίκτη.Με λίγα λόγια πήγε στην λαική με μεγαλύτερο πορτοφόλι αλλά δεδομένου οτι τα εμπορεύματα δεν ήταν πολλά(λόγω ban) και οτι ήθελε να αγοράσει στην σωστή τιμή τελικά δεν ξόδεψε όσα θα ήταν διατεθειμένος.Για εμένα σωστή λογική αν και θα εξαιρέσω και πάλι την περίπτωση payne που έπρεπε να την χειριστούμε πιο σωστά.

Ο Εζιουκου ζητούσε 150 ακατέβατα και τελικά του τα δώσανε οι Ιταλοί.
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Sep 16 2013, 01:18 ) *
Ο Εζιουκου ζητούσε 150 ακατέβατα και τελικά του τα δώσανε οι Ιταλοί.

Ο λιανός πόσα του έδινε?Δεν του έδινε 50-60?
d.fosses
QUOTE(ALLAROUND @ Sep 16 2013, 01:30 ) *
Ο λιανός πόσα του έδινε?Δεν του έδινε 50-60?

Δεν ξέρω πόσα του πρόσφερε αλλά μόλις άκουσε τα 150 διέκοψε κάθε περαιτέρω διαπραγμάτευση αφού υπήρχε χαώδης διαφορά.
Κρίμα γιατί ο Εζιουκου θα μας άλλαζε επίπεδο.

benchwarmer
Λίγο σχετικό/άσχετο.

Ο Θανασοκούμπο, από τη στιγμή που αγωνίστηκε χθες στο κύπελλο, μπορεί να παίξει φέτος σε άλλη ελληνική ομάδα?
tuareg
QUOTE (benchwarmer @ Sep 16 2013, 02:41 ) *
Λίγο σχετικό/άσχετο.

Ο Θανασοκούμπο, από τη στιγμή που αγωνίστηκε χθες στο κύπελλο, μπορεί να παίξει φέτος σε άλλη ελληνική ομάδα?


ναι..υπαρχει δεδικασμενο με μπογρη και Αρη τη χρονια 11-12 ,οταν ξεκινησε τη χρονια στο Περιστερι κι επαιξε κυπελλο εκει
ALLAROUND
Σκεφτόμουν οτι πολύ καλή λύση για τον πανιώνιο θα ήταν ο παπαλουκάς.Ξέρετε αν έχει κλείσει πουθενά?Νομίζω πως όχι.Παρά την ηλικία του θα βοηθούσε πολύ την ομάδα στην οργάνωση του παιχνιδιού (δίνοντας στήριγμα στον μπατή) απελευθερώνοντας τον mccollum και τον duvnjak σε πιο εκτελεστικό ρόλο.Δεν ξέρω βέβαια αν ο παίκτης έχει σκοπό να συνεχίσει και τι συμβόλαιο θα ζητούσε αλλά νομίζω οτι πέρυσι είχε πεί πως είναι το τελευταίο του final 4 και οτι θα συνεχίσει σε χαμηλότερο επίπεδο.
D-Wade
QUOTE(ALLAROUND @ Sep 18 2013, 17:35 ) *
Σκεφτόμουν οτι πολύ καλή λύση για τον πανιώνιο θα ήταν ο παπαλουκάς.Ξέρετε αν έχει κλείσει πουθενά?Νομίζω πως όχι.Παρά την ηλικία του θα βοηθούσε πολύ την ομάδα στην οργάνωση του παιχνιδιού (δίνοντας στήριγμα στον μπατή) απελευθερώνοντας τον mccollum και τον duvnjak σε πιο εκτελεστικό ρόλο.Δεν ξέρω βέβαια αν ο παίκτης έχει σκοπό να συνεχίσει και τι συμβόλαιο θα ζητούσε αλλά νομίζω οτι πέρυσι είχε πεί πως είναι το τελευταίο του final 4 και οτι θα συνεχίσει σε χαμηλότερο επίπεδο.

O Παπαλουκάς σταμάτησε.
tuareg
Μου κανει εντυπωση που ο σφαιρο χτιζει μια ομαδα μονο με ξενους και εκτος απο το μπατη και αντε το τιμιο μεν αλλα αμπαλιδη σιμτσακ δε δεν υπαρχει αλλος Ελληνας που να μπορει να στηριχθει
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Sep 18 2013, 18:20 ) *
Μου κανει εντυπωση που ο σφαιρο χτιζει μια ομαδα μονο με ξενους και εκτος απο το μπατη και αντε το τιμιο μεν αλλα αμπαλιδη σιμτσακ δε δεν υπαρχει αλλος Ελληνας που να μπορει να στηριχθει

Στην 12άδα υπάρχουν και 6 έλληνες, οι 3 παλιές καραβάνες Μπατής Αθανασούλας και Σίμτσακ
συν τους 3 πιτσιρικάδες Σαλούστρος Μοτσενίγος και Σταμάτης και ίσως μείνει και ο Καββαδάς.

tuareg
QUOTE (d.fosses @ Sep 18 2013, 19:50 ) *
Στην 12άδα υπάρχουν και 6 έλληνες, οι 3 παλιές καραβάνες Μπατής Αθανασούλας και Σίμτσακ
συν τους 3 πιτσιρικάδες Σαλούστρος Μοτσενίγος και Σταμάτης και ίσως μείνει και ο Καββαδάς.


Δεν ειπα οτι δεν εχει Ελληνες,ειπα οτι δεν εχει Ελληνες στους οποιους μπορει να στηριχθει (οχι μονο παικτικα,αλλα και σε ψυχολογια της ομαδας,αποδυτηρια κλπ)
tuareg
Ένα απίστευτο σκηνικό έλαβε χώρα μετά την κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 και λίγες ώρες πριν από τη στυγερή δολοφονία του Παύλου Φύσσα. Ούτε λίγο, ούτε πολύ, η Αστυνομία συνέλαβε τους ξένους του Πανιωνίου! Πώς έγινε αυτό;



Όπως αποκαλύπτει η εφημερίδα Live Sport, οι Λάντον Μίλμπουρν, Κέβιν Λάνγκφορντ, Γκι Μισέλ και Ούρος Ντούβνιακ, φεύγοντας από το Μουσείο Μπενάκη, οι αστυνομικοί έκαναν σήμα στον Μίλμπουρν, ο οποίος οδηγούσε το αυτοκίνητο, να σταματήσει. Ο Αμερικανός φόργουορντ δεν κατάλαβε και τα μέλη της ομάδας «Δίας» τους μπλόκαραν, τους έβγαλαν από το αυτοκίνητο και τους πέρασαν χειροπέδες! Τον Μίσελ (φωτό), μάλιστα, τον έβγαλαν οι ίδιοι από το αυτοκίνητο, αφού ο Γάλλος είχε τρομοκρατηθεί!



Οι Αστυνομικοί δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν με τους ξένους οι οποίοι φυσικά δε μιλούσαν ελληνικά. Εκείνη τη στιγμή περνούσε από το σημείο ο γκαρντ του Κολοσσού Ρόδου, Χριστόφορος Στεφανίδης ο οποίος προσπάθησε να εξηγήσει στους αστυνομικούς ότι επρόκειτο για μπασκετμπολίστες. Δεν... τα κατάφερε και τελικά όλοι πήγαν στο αστυνομικό τμήμα Πετραλώνων. Εκεί οι εξηγήσεις του Στεφανίδη έγιναν (επιτέλους) κατανοητές και οι παίκτες, αφέθηκαν ελεύθεροι. Διηγήθηκαν στους συμπαίκτες τους την περιπέτειά τους και ήταν εύλογα αγανακτισμένοι με το συμβάν.
- See more at: http://www.basketplus.gr/index.php/rssall/...h.TVdv7xZ0.dpuf
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Sep 19 2013, 15:23 ) *
Ένα απίστευτο σκηνικό έλαβε χώρα μετά την κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 και λίγες ώρες πριν από τη στυγερή δολοφονία του Παύλου Φύσσα. Ούτε λίγο, ούτε πολύ, η Αστυνομία συνέλαβε τους ξένους του Πανιωνίου! Πώς έγινε αυτό;



Όπως αποκαλύπτει η εφημερίδα Live Sport, οι Λάντον Μίλμπουρν, Κέβιν Λάνγκφορντ, Γκι Μισέλ και Ούρος Ντούβνιακ, φεύγοντας από το Μουσείο Μπενάκη, οι αστυνομικοί έκαναν σήμα στον Μίλμπουρν, ο οποίος οδηγούσε το αυτοκίνητο, να σταματήσει. Ο Αμερικανός φόργουορντ δεν κατάλαβε και τα μέλη της ομάδας «Δίας» τους μπλόκαραν, τους έβγαλαν από το αυτοκίνητο και τους πέρασαν χειροπέδες! Τον Μίσελ (φωτό), μάλιστα, τον έβγαλαν οι ίδιοι από το αυτοκίνητο, αφού ο Γάλλος είχε τρομοκρατηθεί!



Οι Αστυνομικοί δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν με τους ξένους οι οποίοι φυσικά δε μιλούσαν ελληνικά. Εκείνη τη στιγμή περνούσε από το σημείο ο γκαρντ του Κολοσσού Ρόδου, Χριστόφορος Στεφανίδης ο οποίος προσπάθησε να εξηγήσει στους αστυνομικούς ότι επρόκειτο για μπασκετμπολίστες. Δεν... τα κατάφερε και τελικά όλοι πήγαν στο αστυνομικό τμήμα Πετραλώνων. Εκεί οι εξηγήσεις του Στεφανίδη έγιναν (επιτέλους) κατανοητές και οι παίκτες, αφέθηκαν ελεύθεροι. Διηγήθηκαν στους συμπαίκτες τους την περιπέτειά τους και ήταν εύλογα αγανακτισμένοι με το συμβάν.
- See more at: http://www.basketplus.gr/index.php/rssall/...h.TVdv7xZ0.dpuf

Δεν πρέπει να είχαν μαζί τους τα αμερικάνικα διαβατήρια,
αν τα είχαν και τα έδειχναν πιστεύω ότι δεν θα γινόταν τίποτα.
http://arenafm.gr/gkatzios/basket/2013/09/...ml#.UjrxpMvRpy0


Παραμένει... κυανέρυθρος ο Καββαδάς!
http://www.panionianea.gr/2013/09/paramene...o-kavvadas.html
Zoys
Μπράβο ρε παιδιά... Άξιοι για ακόμα μια φορά. 41.gif
d.fosses
Παίζοντας εξαιρετική άμυνα ο Πανιώνιος επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση του Απόλλωνα Πατρών με 55-68, δείχνοντας πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Στο γήπεδο βρέθηκε και ο ισχυρός άνδρας των κυανέρυθρων, Ηλίας Λιανός.

Η ανάλυση του αγώνα:

Με ωραία συνεργασία από Ουίλσον και Μπολντς ο Απόλλων άνοιξε το σκορ, για να ισοφαρίσει άμεσα σε 2-2 0 Κάρτερ. Μετά το πρώτο δίλεπτο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 2-2, όμως ο Κάρτερ βγήκε στον αιφνιδιασμό και ο Μίλμπουρν με κάρφωμα έγραψε το 2-4. Οι δύο αντίπαλοι συνέχισαν να είναι άστοχοι, αλλά στο 4′ ο Μίσελ μετά από επιθετικό ριμπάουντ έδωσε αέρα 4 πόντων στον Πανιώνιο (2-6), Στα μισά του δεκαλέπτου ο ΜακΚόλουμ έκλεψε την μπάλα και με γκολ-φάουλ ανέβασε την διαφορά (2-8), αναγκάζοντας τον Νίκο Βετούλα να καλέσει τάιμ άουτ. Μετά την διακοπή, ο ΜακΚόλουμ ήταν εύστοχος στην βολή (2-9), με τον Μίλμπουρν εν συνεχεία με θεαματικό κάρφωμα να γράφει το 2-11 για το συγκρότημα του Γιάννη Σφαιρόπουλου.

Οι Πατρινοί συνέχισαν να είναι νευρικοί, όμως ο Αργυρόπουλος με 2/2 βολές έδωσε ανάσα στην ομάδα του (4-11 στο 6′), ενώ ο Ουίλσον επίσης με βολές μείωσε ακόμα περισσότερο για την ομάδα του (6-11). Ο Μοτσενίγκος με τρίποντο ξεκόλλησε τον Πανιώνιο στο σκορ (6-14 στο 7′), ενώ ο Τρεπάλοβακ με 2/2 βολές μείωσε σε 8-14. Ο Σταμάτης με 2/2 βολές έγραψε το 8-16, αλλά ο Πέτροβιτς με τον ίδιο τρόπο μείωσε εκ νέου (10-16). Στο 8′ ο Μίλμπουρν με 2/2 βολές ξανά έκανε το σκορ 0-18, όμως και πάλι ο Πέτροβιτς με βολές μείωσε σε 12-18. Ο Ντούβνιακ αστόχησε σε τρίποντο, όμως ο Σύμτσακ με επιθετικό ριμπάουντ έκανε το σκορ 12-20, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο.

Λάνγκφορντ και άμτνα έκαναν την διαφορά

Ο Λάνγκφορντ με το πρώτο καλάθι του Πανιωνίου στο παιχνίδι έστειλε τους Νεοσμυρνιώτες στο +10 (12-22), αλλά ο Μπολντς απάντησε άμεσα για το 14-22 στο 11′. Ο Λάνγκφορντ όμως ήταν ζεστός και με τρίποντο έγραψε το 14-25, ενώ στο 12′ με 1/2 βολές ανέβασε ακόμα περισσότερο την διαφορά (14-26). Οι παίκτες του Βετούλα συνέχισαν να είναι άστοχοι και ο Λάνγκφορντ εκ νέου με 1/2 βολές έγραψε το 14-27 στο 13′. Ο Μπολντς με νέο καλάθι μείωσε (16-27), με τον Τρεπάλοβακ να ευστοχεί σε σουτ από την κορυφή και να μειώνει σε 18-27, κάνοντας τον Γιάννη Σφαιρόπουλο να πάρει τάιμ άουτ στο 14′.

Μετά το τάιμ άουτ. το σκορ παρέμενε στο 18-27, καθώς οι δύο ομάδες ήταν άστοχες, όμως στο 16′ μείωσε εκ νέου σε 20-27. Η απάντηση του Πανιωνίου ήρθε δια χειρός ΜακΚόλουμ για το 20-29, αλλά ο Μπολντς με 2/3 βολές μείωσε σε 22-29 στο 17′. Στο 18′ ο Κάρτερ με τρίποντο έστειλε την ομάδα του στο +10 (22-32), ενώ λίγο αργότερα με τον ίδιο τρόπο ο ίδιος παίκτης έγραψε το 22-35. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Μπολντς να έχει αρχικά 1/2 και τον Μίλμπουρν στην εκπνοή να ευστοχεί σε lay up κάνοντας το 23-37.

Το καθάρισε πρόωρα

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο ΜακΚόλουμ έφυγε στον αιφνιδιασμό και με lay up έκανε το σκορ 23-39, ενώ λίγο αργότερα ο Μίσελ κάτω από το καλάθι έγραψε το 23-41 στο 21′. Οι Πατρινοί δεν μπορούσαν να σκοράρουν, με την διαφορά να μένει στους 18 πόντους (23-41). Στο 23′ ο Ουίλσον με 1/2 βολές πέτυχε τον πρώτο πόντο του Απόλλωνα στο δεύτερο μέρος (24-41), ενώ ο Λιανός με εύστοχο ζευγάρι βολών έκανε το 26-41. Ο ΜακΚόλουμ απάντησε άμεσα με τρίποντο (26-44), με τον Πέτροβιτς να έχει 2/2 βολές και να μειώνει σε 28-44. Ο Μίλμπουρν οδηγήθηκε κι αυτός στις βολές όπου είχε 2/2 για το 28-46, ενώ ο Μοτσενίγκος με ένα ακόμα εύστοχο ζευγάρι βολών ανέβασε στους 20 την διαφορά ξανά (28-48 στο 25′).

Μπολντς και Πέτροβιτς με επί μέρους 3-0 μείωσαν σε 31-41, αλλά ο Μίλμπουρν ήταν ζεστός και με τρίποντο έκανε το 31-51.Ο Ντούβνιακ με το πρώτο του τρίποντο στο ματς ανέβασε εκ νέου την διαφορά (31-54), όμως ο Ουίλσον με κάρφωμα μείωσε μετά από ώρα (33-54). Ο Πέτροβιτς είχε εν συνεχεία 2.2 για το 35-54 στο 28′, ενώ στο 29′ ο Μπατής με 1/2 βολές έστειλε ξανά την διαφορά στους 20 (35-55). Ο Καπερώνης είχε 1/2 βολές για το 36-55, ενώ ο Μπολντς είχε κι αυτός με την σειρά του 1/2 (37-55). Το δεκάλεπτο έκλεισε με lay up του Μοτσενίγκου στην εκπνοή που έκανε το σκορ 37-57.

Τυπική διαδικασία

Ο Μίσελ με το πρώτο καλάθι του Πανιωνίου άρχισε το τέταρτο δεκάλεπτο για το 37-59, ενώ ο Σταμάτης με τρίποντο έγραψε το 37-62 στο 31′. Ο Ουίλσον απάντησε για το 39-62, Ο Καπερώνης στο 32′ έκλεψε την μπάλα και μείωσε σε 41-62, ενώ ο Πελεκούδας με νέο καλάθι μείωσε σε 43-62. Στο 33′ ο Πέτροβιτς έκλεψε την μπάλα χωρίς αποτέλεσμα, με τον Λάνγκφορντ στην επόμενη φάση να τιμωρεί με τρίποντο την μελανόλευκη άμυνα (43-65 στο 33′). Ο Πέτροβιτς στο 34′ με τρίποντο μείωσε εκ νέου (46-65), αλλά ο Σταμάτης με όμορφη κίνηση ανέβασε την διαφορά ξανά στο 35′. Ο Πέτροβιτς με νέο τρίποντο μείωσε σε 49-67, με τον Χοτ στο 37′ να μειώνει με βολές σε 50-67. Τα πάντα είχαν κριθεί όμως, με τον Πανιώνιο να επικρατεί εύκολα με 55-68.

Τα δεκάλεπτα: 12-20, 23-37, 55-68.

http://www.sportculture.gr/apollon-patras-...onios-5-68.html
d.fosses
Η ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ

Α' Περίοδος: 2-6, 2-9, 2-11, 4-11, 10-16, 12-20,

Β' Περίοδος: 14-22, 18-27, 22-32, 23-37

Γ´ Περίοδος: 23-41, 24-41, 29-48, 31-54, 35-55, 37-57,

Δ' Περίοδος: 41-62, 43-65, 46-65, 49-67, 54-67,

Τα δεκάλεπτα: 12-20, 23-37, 54-67, 55-68

Απόλλωνας ( Βετούλας): Νιφόρας, Αργυρόπουλος 2, Καπερώνης 3, Μπόλντς 13, Χοτ 1, Λιανος 2, Τρεπάλοβατς 4, Γουίλσον 7, Πέτροβιτς 18, Πελεκούδας 3, Οικονομόπουλος, Μολφέτας 2.

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 10 (1), Σταμάτης 4, Μοτσενίγκος 6(1), Ντούβνιακ 3(1) , Κάρτερ 8(2), Μίλμπουρν 16(2), Αθανασούλας, Μπατής 1, Μισέλ 6, Λανγκφορντ 8(2) , Σιμτσακ 4 Σαλούστρος, Σπυρόπουλος

ΔΕΙΤΕ ΒΙΝΤΕΟ

http://www.achaiasports.gr/basket/apollon-...68-deite-vinteo


ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Sep 19 2013, 20:16 ) *
Η ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ

Α' Περίοδος: 2-6, 2-9, 2-11, 4-11, 10-16, 12-20,

Β' Περίοδος: 14-22, 18-27, 22-32, 23-37

Γ´ Περίοδος: 23-41, 24-41, 29-48, 31-54, 35-55, 37-57,

Δ' Περίοδος: 41-62, 43-65, 46-65, 49-67, 54-67,

Τα δεκάλεπτα: 12-20, 23-37, 54-67, 55-68

Απόλλωνας ( Βετούλας): Νιφόρας, Αργυρόπουλος 2, Καπερώνης 3, Μπόλντς 13, Χοτ 1, Λιανος 2, Τρεπάλοβατς 4, Γουίλσον 7, Πέτροβιτς 18, Πελεκούδας 3, Οικονομόπουλος, Μολφέτας 2.

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 10 (1), Σταμάτης 4, Μοτσενίγκος 6(1), Ντούβνιακ 3(1) , Κάρτερ 8(2), Μίλμπουρν 16(2), Αθανασούλας, Μπατής 1, Μισέλ 6, Λανγκφορντ 8(2) , Σιμτσακ 4 Σαλούστρος, Σπυρόπουλος

ΔΕΙΤΕ ΒΙΝΤΕΟ

http://www.achaiasports.gr/basket/apollon-...68-deite-vinteo

Μου αρέσει απο τα νούμερα που διαβάζω τα 2 τρίποντα του λάνγφορντ που δείχνουν οτι μπορεί να σκοράρει απο μακριά (εντάξει το είχε ψιλοδείξει και απο πέρυσι) υπηρετώντας έτσι τον ρόλο του σύγχρονου 4αριού αλλά ακόμα και ένα μπάσκετ στύλ ρεθύμνου οταν παίζει στο 5 οπου σουτάρουν όλοι τρίποντο (αντίστοιχος λάτοβιτς ας πούμε). Βεβαιά εντάξει δεν τον θεωρώ και τίποτα super αλλά και μόνο οτι μπορεί να υπηρετήσει κάποιους ρόλους έστω και σε ένα πιο μέτριο επίπεδο είναι σημαντικό.
gspara
Αυριο Σαββατο το πρωτο εντος φιλικο απεναντι στο δυνατο Ρεθυμνο στις 5.
Σειρα σας για αναλυτικο ρεπορταζ wink.gif
ALLAROUND
QUOTE (gspara @ Sep 20 2013, 15:46 ) *
Αυριο Σαββατο το πρωτο εντος φιλικο απεναντι στο δυνατο Ρεθυμνο στις 5.
Σειρα σας για αναλυτικο ρεπορταζ wink.gif

χεχε σωστός ο gspara.Ε μην τα φορτώνουμε όλα σε αυτόν.Αν και προσωπικά δυστυχώς μάλλον δεν θα προλάβω να πάω οπότε εναπόκειμαι και εγώ στους συμπανιώνιους για ενημέρωση και ανάλογο(οσο δυσκολο και αν είναι μετα τα υψηλά standars που έχει βάλει ο gspara) ρεπορτάζ
gspara
QUOTE (ALLAROUND @ Sep 20 2013, 16:47 ) *
χεχε σωστός ο gspara.Ε μην τα φορτώνουμε όλα σε αυτόν.Αν και προσωπικά δυστυχώς μάλλον δεν θα προλάβω να πάω οπότε εναπόκειμαι και εγώ στους συμπανιώνιους για ενημέρωση και ανάλογο(οσο δυσκολο και αν είναι μετα τα υψηλά standars που έχει βάλει ο gspara) ρεπορτάζ

Πεστα ALLAROUND μηπως παρουμε καμμια αυξηση.Η καρεκλα του Παπαδογιαννη τριζει επικινδυνα.

Οι ελπιδες μας μεταφερονται στον d.fosses.....αλλιως θα αναγκαστω να κανω την υπερβαση.
d.fosses
QUOTE(gspara @ Sep 21 2013, 00:14 ) *
Πεστα ALLAROUND μηπως παρουμε καμμια αυξηση.Η καρεκλα του Παπαδογιαννη τριζει επικινδυνα.

Οι ελπιδες μας μεταφερονται στον d.fosses.....αλλιως θα αναγκαστω να κανω την υπερβαση.

Εμένα το σπίτι μου είναι 50 μέτρα από το Αρτάκης αλλά τώρα είμαι διακοπές σε κυκλαδίτικο νησί οπότε επιβάλλεται να κανείς την υπέρβαση!

gspara
QUOTE (d.fosses @ Sep 21 2013, 07:13 ) *
Εμένα το σπίτι μου είναι 50 μέτρα από το Αρτάκης αλλά τώρα είμαι διακοπές σε κυκλαδίτικο νησί οπότε επιβάλλεται να κανείς την υπέρβαση!

Eτσι,ε?Εσεις θα κανετε διακοπες και εγω στο τρεξιμο sad.gif
Δυσκολο για σημερα,δεν υποσχομαι.
Θα ηθελα παντως να δω την κοντρα Μιλμπουρν με τον σκληροπυρηνικο Αλεξαντερ.
d.fosses
QUOTE(gspara @ Sep 21 2013, 10:32 ) *
Eτσι,ε?Εσεις θα κανετε διακοπες και εγω στο τρεξιμο sad.gif
Δυσκολο για σημερα,δεν υποσχομαι.
Θα ηθελα παντως να δω την κοντρα Μιλμπουρν με τον σκληροπυρηνικο Αλεξαντερ.

Ο Αλεξάντερ μου φαίνεται ότι είναι ο μόνος που αξίζει από τους καινούργιους ξένους του Ρεθύμνου.
d.fosses
Φιλική νίκη επι του Αγορ
http://www.superbasket.gr/permalink/188677.html


Αρκετός ήταν ο κόσμος του Ιστορικού που έδωσε το παρών στο κλειστό της Αρτάκης για να δει από κοντά τη καινούργια ομάδα που "χτίζει" ο Γιάννης Σφαιρόπουλος ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.
http://www.panionianea.gr/2013/09/blog-post_5016.html
d.fosses
Τα δεκάλεπτα: 21-25, 42-42, 63-55, 77-72.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 14, Κάρτερ 5 (1), Μισέλ 9, Μίλμπορν 7 (1), Σαλούστρος 4, Αθανασούλας, Μπατής 7, Λάνγκφορντ 10 (1), Μοτσενίγος, Σίμτσακ 8, Ντούβνιακ 13 (2)

ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιαπλές): Προύιτ, Καλαμπόκης 17 (1), Χαρτ 14, Γκάμπριελ 8, Αλεξάντερ 15 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Λάτοβιτς 6 (1), Κουμπούρας 5, Σίννης, Αντωνόπουλος.

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...o-reth-win.html


gspara
QUOTE (d.fosses @ Sep 21 2013, 19:43 ) *
Τα δεκάλεπτα: 21-25, 42-42, 63-55, 77-72.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 14, Κάρτερ 5 (1), Μισέλ 9, Μίλμπορν 7 (1), Σαλούστρος 4, Αθανασούλας, Μπατής 7, Λάνγκφορντ 10 (1), Μοτσενίγος, Σίμτσακ 8, Ντούβνιακ 13 (2)

ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιαπλές): Προύιτ, Καλαμπόκης 17 (1), Χαρτ 14, Γκάμπριελ 8, Αλεξάντερ 15 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Λάτοβιτς 6 (1), Κουμπούρας 5, Σίννης, Αντωνόπουλος.

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...o-reth-win.html

Αφου καταφερα και ειδα το φιλικο της ομαδας μου,μετα εκανα αγωνα δρομου και εφτασα στο γηπεδο στα μεσα της πρωτης περιοδου(9-18),για να μην σας αφησω παραπονεμενους.Αφιερωμενο λοιπον το ρεπορταζ στους φιλους πανθηρες φορουμιτες!!!

Αρχιζω κλασικα με τις 5αδες την ωρα που μπηκα.Μακλουμ και Μισελ ειχαν αντικατασταθει ως συνηθως.Απο τον ΑΓΟΡ με πολιτικα ο Κανονιδης,ενω ο Προυιτ δεν αγωνιστηκε καθολου στα 35' που ειδα.

Μπατης-Κουμπουρας
Μοτσενιγος-Καλαμποκης
Ντουβνιακ-Καλλινικιδης
Μιλμπορν-Αλεξαντερ
Σιμτσακ-Αγγελοπουλος
Κακη αμυνα αρχικα απο τον Πανιωνιο και ο ΑΓΟΡ με Κουμπουρα-Αλεξαντερ ειχε τον ελεγχο.
Η β περιοδος ξεκινησε με εντυπωσιακο καρφωμα του Αλεξαντερ,ο οποιος ομως λιγο αργοτερα αντικατασταθηκε αφου στην αμυνα ο Μπατης τον σημαδευε με διαδοχικα ντραιβ.
Κορυφαιος σ'αυτην την περιοδο ο Σαλουστρος.Βοηθησε επιθετικα και στην αμυνα μπλοκαρε τον επικινδυνο Χαρτ.Δεν γνωριζω γιατι δεν χρησιμοποιηθηκε σχεδον καθολου στο β ημιχρονο.Ισως γιατι ο Σφαιρο εδειξε διαθεση να καθιερωσει βασικο σχημα με Μακολουμ-Ντουβνιακ-Καρτερ καθως ο Αθανασουλας ειναι ντεφορμε.
Σταθερα καλος και ο Ντουβνιακ,ενω ο Σιμτσακ μεγαλη βοηθεια σε αμυνα και ριμπαουντ.
Το 3ο φαουλ του Αγγελοπουλου εφερε στον αγωνα τον Γκαμπριελ που δυναμωσε τον ΑΓΟΡ στα ριμπαουντ και πηρε μικρο προβαδισμα αλλα ο Πανιωνιος ισοφαρισε με τη ληξη του ημιχρονου με 3 βολες του Μακολουμ(προκαλεσε αρκετη φθορα γενικα).
Δευτερο χαιλαιτ της περιοδου ταπα στα ισα του Μιλμπορν στον Αλεξαντερ που χρεωθηκε κακως με φαουλ.

Στην γ περιοδο(Μπατης-Ντουβνιακ-Αθανασουλας-Μιλμπορν-Μισελ) ο Πανιωνιος μπηκε με βασικο πλανο την αξιοποιηση του Μισελ.Ο αμερικανος ανταποκριθηκε πραγματοποιωντας το καλυτερο 10λεπτο του με την ομαδα.
Νωρις-νωρις 3ο φαουλ ο Μιλμπορν με τον Λαγκφορντ ομως να δινει αμυντικη βοηθεια.Αυτη τη φορα ομως ηταν αστοχος στα 3ποντα(νομιζω 1/5).Θετικοτατος αμυντικα ο Μοτσενιγος που πηρε αρκετο χρονο κυριως στην γ περιοδο πανω στον πολυ καλο Καλαμποκη.Ανεβηκε πολυ και ο Χαρτ για τον ΑΓΟΡ.Πληγμα το 4ο φαουλ του Κουμπουρα(αυστηροτατο).

Η δ περιοδος(Μακολουμ-Μοτσενιγος-Σαλουστρος-Μιλμπορν-Σιμτσακ) ξεκινησε με 4ο φαουλ για τον Μιλμπορν που συνολικα αγωνιστηκε ελαχιστα.Το καλυτερο νεο ομως ηταν η αγωνιστικη αναταση του Μακολουμ ο οποιος εκτος απο εκτελεστικα προσφερε σε οργανωση και αμυνα.
Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα ο Πανιωνιος με 3ποντο του Ντουβνιακ να προσπερασει 72-60 και τα τελευταια 5' εγιναν διαδικαστικα με τον ΑΓΟΡ να μειωσει με ατομικες προσπαθειες του Αλεξαντερ.Απογοητευσε στο β μερος ο Γκαμπριελ που αποβληθηκε με 5 φαουλ.

Αρκετος κοσμος (και μπασκετικος) στο γηπεδο και ωραια ατμοσφαιρα!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.