Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
T.W.Is.M.
Μπραβο στον Πανιωνιο, τωρα ειδα το αποτελεσμα και ομολογω οτι δεν την περιμενα τη νικη, παροτι η Σπαρτακ μοιαζει αποδυναμωμενη απο το ροστερ της. Απο τον ΠΑΟΚ το περιμενα το διπλο(ο οποιος χανει μεχρι στιγμης) και το εκανε ο Πανιωνιος. Απο τα στατιστικα που εχω δει μεχρι τωρα(γιατι δεν εχω δει live αγωνα του Πανιωνιου) φαινεται οτι το διδυμο των γκαρντ ειναι αρκετα παραγωγικο, μαλλον ομως ειναι ανησυχητικος ο τροπος παιχνιδιου τους και το ειδος των σουτ που παιρνουν. Η μεχρι στιγμης κακη αποδοση του Μισελ θα ελεγα οτι ειναι ευκαιρια για τον Καββαδα να κερδισει χρονο συμμετοχης. Το κακο ειναι πως με την απαγορευση μεταγραφων απο το εξωτερικο δεν μπορει(πρακτικα) να γινει αντικατασταση ξενου, αν τελικα χρειαστει.
Αντε, να δουμε ξανα μια καλη πορεια ελληνικης ομαδας στο Eurocup...
ALLAROUND
Για να λέμε και τα αρνητικά όμως
1)Λάνγκφορντ (βάλε ένα ρε γαμώτο) και Μίσελ κακοί.Ειδικά μίσελ απο αντίληψη παιχνιδιού δεν.....
2)Ρε Σύμτσακ εγώ να την πετάξω την μπάλα ανάποδα προς το καλάθι θε έχει καλύτερη τροχιά απ'οτι την πετάς εσυ με πρόσωπο.Τουλάχιστον καλός στην άμυνα (ειδικά στο Pick n roll) και στα rebounds
3)Το αιώνιο πρόβλημα του milbourne στο ποστάρισμα.Πραγματικά εκνευριστικός ο τρόπος που δεχόμαστε καλάθι με αυτήν την αδυναμία του.Πλέον είμαι πεπεισμένος οτι δεν είναι μόνο θέμα όγκου αλλά κυρίως λανθασμένης τοποθέτησης σώματος και έλλειψης σκληράδας στην επαφή.Όλο πίσω πίσω πίσω και μετά κατεβάζει το χέρι.Βγάλε λίγο σκληράδα ρε γαμώτο,κάτσε στην τελική ακίνητος να πάρεις κι ένα επιθετικό μια φορά, πήδα κάθετα στην τελική προσπάθεια να κόψεις και ας έχεις χάσει την μάχη στο σπρώξιμο χαμηλά, κάνε κάτι τέλος πάντων.Ο αθανασούλας π.χ σαν τεσσάρι (που κάθε άλλο παρά πιο δυνατός και πιο αλτικός είναι απο milbourne) δεν θα έτρωγε αυτα τα καλάθια που έφαγε ο milbourne.
4)Πάλι έλλειψη δημιουργίας στην επίθεση σε αρκετές φάσεις (αν και προσπαθούσαμε αρκετά να γυρίσουμε την μπάλα).Ίσως φταίει οτι σχεδόν κανένας δεν περνάει τον προσωπικό του αντίπαλο (με εξαίρεση mccollum) για να έρθει βοήθεια και να δημιουργηθούν ρήγματα.Ρε mccollum κάνε και μια σταυρωτή.Όλο αντίθετα απο το screen και μετά ευθεία να περάσεις στα πόδια.Παίξε λίγο και με την μέση του αντιπάλου σου και όχι μόνο με τα πόδια του
5)Πρέπει να μπούν και άλλοι παίκτες ενεργά μέσα στην ομάδα έστω και με μικρότερους ρόλους γιατι έτσι δεν βγαίνει η χρονιά.Π.χ να βοηθήσει λίγο ο σταμάτης στην δημιουργία,ο μοτσενίγος να κάνει επιτέλους κάτι,ο μίσελ να δώσει 2 τάπες,ο Σαλούστρος να αρχίσει να βάζει 5-6 πόντους ανα μάτς (έχει αν δεν κάνω λάθος 2 πόντους συνολικά στα 4 παιχνίδια πρωταθλήματος και eurocup)


Υ.Γ1 - Επιμένω οτι η spartak δεν ήταν κάτι φοβερό.Το μάτς μου έμοιαζε επιπέδου Α1.Αν ενθουσιαστούμε μόνο και μόνο απο το όνομα της σπαρτάκ (που τα τελευταία χρόνια ήταν αρκετά δυνατή) και την νίκη που πετύχαμε νομίζοντας οτι έχουμε καλύτερη ομάδα απο αυτή που πραγματικά έχουμε ίσως μας γυρίσει μπούμερανγκ
Υ.Γ2 - Τέλος πάντων.Πολύ γκρίνιαξα μετά απο τέτοια νίκη.2πλο στην δράμα και άσσο με neptunas (και εκεί πρέπει να έχουμε κόσμο) και μετά ασφυκτικά γεμάτο το αρτάκης με νεα κηφησια.
Υ.Γ3 - το Υ.Γ2 έρχεται σε αντίθεση με το Υ.Γ1 smiley.gif
ssoulliss
Μεγάλη νίκη!!! Τέτοιες μέρες μια ελληνική ομάδα να κερδίζει μια καλή Ρώσικη στην έδρα της.

Μπράβο του. Ο Σφαιρόπουλος κάνει καλή δουλειά παρότι έχασε παίκτες κομβικούς από το περυσινό ρόστερ.
indie
QUOTE (ALLAROUND @ Oct 23 2013, 21:17 ) *
Για να λέμε και τα αρνητικά όμως
1)Λάνγκφορντ (βάλε ένα ρε γαμώτο) και Μίσελ κακοί.Ειδικά μίσελ απο αντίληψη παιχνιδιού δεν.....
2)Ρε Σύμτσακ εγώ να την πετάξω την μπάλα ανάποδα προς το καλάθι θε έχει καλύτερη τροχιά απ'οτι την πετάς εσυ με πρόσωπο.Τουλάχιστον καλός στην άμυνα (ειδικά στο Pick n roll) και στα rebounds
3)Το αιώνιο πρόβλημα του milbourne στο ποστάρισμα.Πραγματικά εκνευριστικός ο τρόπος που δεχόμαστε καλάθι με αυτήν την αδυναμία του.Πλέον είμαι πεπεισμένος οτι δεν είναι μόνο θέμα όγκου αλλά κυρίως λανθασμένης τοποθέτησης σώματος και έλλειψης σκληράδας στην επαφή.Όλο πίσω πίσω πίσω και μετά κατεβάζει το χέρι.Βγάλε λίγο σκληράδα ρε γαμώτο,κάτσε στην τελική ακίνητος να πάρεις κι ένα επιθετικό μια φορά, πήδα κάθετα στην τελική προσπάθεια να κόψεις και ας έχεις χάσει την μάχη στο σπρώξιμο χαμηλά, κάνε κάτι τέλος πάντων.Ο αθανασούλας π.χ σαν τεσσάρι (που κάθε άλλο παρά πιο δυνατός και πιο αλτικός είναι απο milbourne) δεν θα έτρωγε αυτα τα καλάθια που έφαγε ο milbourne.
4)Πάλι έλλειψη δημιουργίας στην επίθεση σε αρκετές φάσεις (αν και προσπαθούσαμε αρκετά να γυρίσουμε την μπάλα).Ίσως φταίει οτι σχεδόν κανένας δεν περνάει τον προσωπικό του αντίπαλο (με εξαίρεση mccollum) για να έρθει βοήθεια και να δημιουργηθούν ρήγματα.Ρε mccollum κάνε και μια σταυρωτή.Όλο αντίθετα απο το screen και μετά ευθεία να περάσεις στα πόδια.Παίξε λίγο και με την μέση του αντιπάλου σου και όχι μόνο με τα πόδια του
5)Πρέπει να μπούν και άλλοι παίκτες ενεργά μέσα στην ομάδα έστω και με μικρότερους ρόλους γιατι έτσι δεν βγαίνει η χρονιά.Π.χ να βοηθήσει λίγο ο σταμάτης στην δημιουργία,ο μοτσενίγος να κάνει επιτέλους κάτι,ο μίσελ να δώσει 2 τάπες,ο Σαλούστρος να αρχίσει να βάζει 5-6 πόντους ανα μάτς (έχει αν δεν κάνω λάθος 2 πόντους συνολικά στα 4 παιχνίδια πρωταθλήματος και eurocup)


Υ.Γ1 - Επιμένω οτι η spartak δεν ήταν κάτι φοβερό.Το μάτς μου έμοιαζε επιπέδου Α1.Αν ενθουσιαστούμε μόνο και μόνο απο το όνομα της σπαρτάκ (που τα τελευταία χρόνια ήταν αρκετά δυνατή) και την νίκη που πετύχαμε νομίζοντας οτι έχουμε καλύτερη ομάδα απο αυτή που πραγματικά έχουμε ίσως μας γυρίσει μπούμερανγκ
Υ.Γ2 - Τέλος πάντων.Πολύ γκρίνιαξα μετά απο τέτοια νίκη.2πλο στην δράμα και άσσο με neptunas (και εκεί πρέπει να έχουμε κόσμο) και μετά ασφυκτικά γεμάτο το αρτάκης με νεα κηφησια.
Υ.Γ3 - το Υ.Γ2 έρχεται σε αντίθεση με το Υ.Γ1 smiley.gif



Σωστός ο ολ αράουντ.
ALLAROUND
QUOTE (gspara @ Oct 23 2013, 20:20 ) *
Oυρος Ντουβνιακ!!Ενα και να καιει!!!
Σημαντικο οτι πηρε τη νικη με ενα μονο καλο δεκαλεπτο στην ουσια,το πρωτο!!!Και ενα καλο 3λεπτο στην αρχη του δ δεκαλεπτου.
Το παιχνιδι το πηρε χαρις σε δυο μεγαλα καλαθια των πιο προικισμενων επιθετικων του.

Προσωπικα ουτε ο Μακολουμ μου αρεσε σημερα,τραβηγμενες προσπαθειες.Βεβαια εβαλε το κρισιμο.

Καθολου σκορ απο το ζωγραφιστο.Ο Μιλμπουρν μας ελυσε τη διαφωνια αν ειναι 3αρι η 4αρι.Ο ανθρωπος 2αρι ειναι.

Θετικος ο Αθανασουλας με καλες αμυνες και 4 ασιστ.

Συμφωνω rchos για Χομαν.Εμενα μου αρεσε και το 4αρι τους ο δυναμικος Γιακοβενκο.Ελπιζω ο Σφαιρο πριν αναχωρησει η αποστολη να πετυχει ενα τρειντ με τον Λαγκφορντ 68.gif

χαχα σωστός ο gspara
T.W.Is.M.
Τι 4αρια υπαρχουν στην Ευρωπη που να παιζουν με πλατη? Ο Λορμπεκ κι ο Πριντεζης πρεπει να υπαρχουν μονο και μετα το χαος! tongue.gif
Για την αδυναμια του Μιλμπουρν το λεω φυσικα. Εχω την εντυπωση παντως απο οσο θυμαμαι τον Καρτερ περσι στο Ρεθυμνο οτι αν ειχε το υψος του Μιλμπουρν δε θα ετρωγε ευκολα ποντους στο low post.
Για το Eurocup τωρα, αφου το επομενο ματς ειναι με τη Νεπτουνας εντος, ειναι ευκαιρια για αλλη μια νικη και ξεκινημα με 3-0.
d.fosses
Τώρα γύρισα σπίτι από την καφετερία όπου είδα και τα 2 παιχνίδια του eurocup.

Επιτέλους ο Κάρτερ άργησε αλλά βρήκε τελικά τα πατήματά του αλλά μην ξεχνάμε ότι έχασε λόγω τραυματισμού την μισή προετοιμασία και όλα τα φιλικά.

Καλός ο Μιλμπουρν και θετικός ο Μακολουμ αλλά αφού το παιχνίδι κρίθηκε στην άμυνα δεν μπορώ να μην αναφερθώ και στην μεγάλη προσφορά του Συμτσακ σε άμυνα και ριμπάουντς.

Βοήθησε και ο Αθανασούλας αν και έχασε 2 κρισιμότατες βολές.

Ο Λανγκφορντ αν και προερχόταν από ένα καλό παιχνίδι με τα Τρίκαλα σήμερα ήταν κακός και εκνευριστικά άστοχος, πάντως εγώ τον προτιμώ στο ρόστερ παρά τον Αγραβανάκο.

Ο Μισελ μια από τα ίδια αν και εγώ έχω αναφέρει την γνώμη μου, είναι επιλογή του κάουτς να καίει τα 5άρια, βλέπε πέρσι τι έγινε και με τον Μπούκερ.

Μισελ και Λανγκφορντ πέρσι στις ομάδες που παίζανε έκαναν από πολύ καλές έως αξιοπρεπείς εμφανίσεις δεν μπορεί φέτος ξαφνικά να ξεχάσανε το μπάσκετ.

Ο Ντούβνιακ είναι παίκτης ψυχολογίας αν του μπουν τα πρώτα σουτ μετά δεν πιάνεται αν όχι μπορεί να τελειώσει το παιχνίδι ακόμα και άποντος, ευτυχώς σήμερα έβαλε στο τελευταίο λεπτό το κρισιμότερο τρίποντο του αγώνα.

Εάν ο Κάρτερ συνεχίσει με αυτήν την απόδοση τότε ο Πανιώνιος είναι το πρώτο φαβορί για την Α1.

Τέλος πρέπει όλοι να παραδεχθούμε ότι η ομάδα είναι ακόμα ανέτοιμη και παιχνίδι με παιχνίδι όλο και βελτιώνετε.

ALLAROUND
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 23 2013, 21:37 ) *
Τι 4αρια υπαρχουν στην Ευρωπη που να παιζουν με πλατη? Ο Λορμπεκ κι ο Πριντεζης πρεπει να υπαρχουν μονο και μετα το χαος! tongue.gif
Για την αδυναμια του Μιλμπουρν το λεω φυσικα. Εχω την εντυπωση παντως απο οσο θυμαμαι τον Καρτερ περσι στο Ρεθυμνο οτι αν ειχε το υψος του Μιλμπουρν δε θα ετρωγε ευκολα ποντους στο low post.
Για το Eurocup τωρα, αφου το επομενο ματς ειναι με τη Νεπτουνας εντος, ειναι ευκαιρια για αλλη μια νικη και ξεκινημα με 3-0.

Δεν έχεις άδικο.Παρ'όλα αυτά τον μίλμπουρν τον ποστάρουν και παίκτες που δεν το έχουν αυτό στο ρεπερτόριο τους.Μέχρι και ο τσιάρας πέρυσι και ο κόμματος με τα τρίκαλα το σάββατο τον πόσταραν.
Θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε προπόνηση πανιωνίου με σύμτσακ να ποστάρει(δεν το χει καθόλου το πόστ στην επίθεση) τον μίλμπουρν.Πραγματικά είμαι περίεργος να δώ τι θα γινόταν
d.fosses
Εκτός ο Καββαδάς
http://www.panionianea.gr/2013/10/blog-post_25.html
d.fosses
Μπέρδεμα!
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=229
ALLAROUND
Δυστυχώς η ομάδα παρά τις νίκες επιβεβαίωσε σήμερα τις αμφιβολίες μας
d.fosses
QUOTE(ALLAROUND @ Oct 26 2013, 17:50 ) *
Δυστυχώς η ομάδα παρά τις νίκες επιβεβαίωσε σήμερα τις αμφιβολίες μας

Κανονικά ο Πανιώνιος έπρεπε να είχε 3 ήττες στο πρωτάθλημα και τελικά έχει μόνο μία, πάλι καλά!!!
ALLAROUND
Με άρη στη θεσσαλονίκη θα παίξει ο πανιώνιος για τα ημιτελικά του κυπέλου.Ευκαιρία για την ομάδα (χωρίς βέβαια να είναι εύκολο το μάτς) να διεκδικήσει τη συμμετοχή της στον τελικό
d.fosses
Αγωνία για Μπατή και Καββαδά
http://www.superbasket.gr/permalink/190909.html
akratacity
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129537671

ενισχυση με σκορδιλη για τον πανιωνιο...δεν ξερω αν αυτο σημαινει κατι για τον μισελ και το μελλον του στην ομαδα η αν σχετιζεται με ενδεχομενη πωληση του καββαδα

οσο για το ματς με την νεπτουνας: θεωρω οτι ηταν απο αυτα που επρεπε να νικησει ο πανιωνιος για να προκριθει αλλα η ηττα δεν τον καταδικαζει προς το παρον



gspara
http://www.panioniosbc.gr/pages/news/artic...i-enisxisi.html
Ο Πανιωνιος ανακοινωσε Σκορδιλη και Κυριτση.
Ερωτηματικο η αποκτηση του Κυριτση με την υπαρξη Ντουβνιακ,Καρτερ,Μοτσενιγου,Μακολουμ(στο 2 ενιοτε) αλλα και τον τραυματισμο του Μπατη.
Μοτσενιγος πλεον εκτος 12αδας.
Οταν γυρισει ο Μπατης θα βγει και ο Σαλουστρος(εκτος αν ο Μισελ αποτελει ηδη παρελθον)??
Υπαρχει κλασικος ασος??
geo82
Σοβαρευτήκαμε στο β ημίχρονο και κερδίσαμε σχετικά εύκολα την ΑΕΝΚ. Στα πλην ο τραυματισμός του Αθανασούλα. Πολύ άτσαλο πέσιμο. Ευτυχώς σηκώθηκε, οπότε μακάρι να μην έπαθε κάτι σοβαρό.
geo82
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...nasoylas-photos

Τελικά διεκομίσθη στο νοσοκομείο
ALLAROUND
QUOTE (geo82 @ Nov 2 2013, 19:14 ) *
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...nasoylas-photos

Τελικά διεκομίσθη στο νοσοκομείο

Ευτυχώς που το παιδι είναι καλά γιατι παγώσαμε όλοι στο γήπεδο
Dancing Madly Backwards
Όντως η φάση με τον Αθανασούλα ήταν λίγο "άουτς" ευτυχώς όλα καλά!
Πείτε για τα μπινελίκια σε γνωστό δημοσιογράφο του ΠΑΟ.
ALLAROUND
Να δούμε τι θα γίνει και με τον Μίσελ και αν θα τον αποδεσμεύσουν μετά την αγορά του Σκορδίλη.Πάντως το Σάββατο έκανε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση και πιστεύω θα έβαλε σε σκέψεις τους ανθρώπους της ομάδας.

QUOTE (Dancing Madly Backwards @ Nov 2 2013, 23:39 ) *
Όντως η φάση με τον Αθανασούλα ήταν λίγο "άουτς" ευτυχώς όλα καλά!
Πείτε για τα μπινελίκια σε γνωστό δημοσιογράφο του ΠΑΟ.

Εγώ είδα μια ένταση στα δημοσιογραφικά στο ημίχρονο αλλά δεν κατάλαβα τι έγινε
d.fosses
Οι 2 πρόσφατες μεταγραφές άλλαξαν άρδην το κλίμα και έκαναν να ξεχαστούν αμέσως οι 2 ήττες.

Πολύ χρήσιμη η προσθήκη του Κυρίτση, θα βοηθήσει πάρα πολύ.

Για τον Σκορδίλη θα έλεγα ούτε κρύο ούτε ζεστή αφού έχουμε ήδη 3 5άρια
αν και βέβαια η χρονιά θα είναι μεγάλη και δεν περισσεύει κανένας.

Ο Μισελ με το που είδε την μεταγραφή Σκορδίλη και του είπαν ότι άμα φέρει συμφέρουσα προσφορά μπορεί να φύγει,
αμέσως βελτιώθηκε και με την Κηφισιά είχε 16 point rank (9 πόντους, 6 ριμπάουντς, 3 μπλόκς,
όσοι ήταν δηλαδή οι περσινοί μέσοι όροι του)

Η 12άδα στην Τουρκία λογικά πρέπει να είναι

Μακόλουμ, Ντούβνιακ, Σταμάτης, Κάρτερ, Κυρίτσης, Σαλούστρος,
Μίλμπουρν, Λάνγκφορντ, Μισελ, Σύμτσακ, Σκορδίλης, Καββαδάς

Όταν επιστρέψουν οι Μπατής και Αθανασούλας τότε θα αρχίσουν τα δύσκολα γιατί τότε
κάποιοι θα πρέπει να μείνουν εκτός 12άδας.

Πιθανότερη 5άδα με την Μπεσίκτας πρέπει να είναι οι Μακόλουμ Κάρτερ Κυρίτσης Μιλμπουρν Μισελ.

Προβλέπω ο Ντούβνιακ στο ξεκίνημα να είναι στο πάγκο ώστε να είναι ξεκούραστος
για να βοηθήσει στο κουβάλημα της μπάλας αργότερα όταν κουραστεί ο Μακόλουμ.
ALLAROUND
Δύσκολο μάτς την Κυριακή με Άρη.Πάντως με Μπεσίκτας απο το λίγο που είδα και παρότι χάσαμε(η αδυναμιά του κυρίτση να ακολουθήσει στα πόδια τον perkins σε κάποιες φάσεις στην τελευταία περίοδο έπαιξε καθοριστικό ρόλο σε αυτό) μου φάνηκε οτι οι παίκτες αρχίζουν και λύνονται σιγά σιγά απο θέμα ρυθμού.Δεν έχουν αυτο το πάω με το χειρόφρενο σηκωμένο που είχαν στα πρώτα μάτς της σεζόν.Πάντως με Άρη στο Αλεξάνδρειο αν μου έλεγαν οτι θα κερδίσουμε 1 μάτς θα προτιμούσα να ήταν αυτο του κυπέλου
ALLAROUND
Νίκη με Άρη 63-65.Δεν είδα το μάτς αλλά από το live του esake καταλαβαίνω οτι πρέπει να έκανε όργια ο Ντούβνιακ στο τέλος του μάτς αφού στα τελευταία 4 λεπτά σκόραρε όλους τους πόντους του πανιωνίου (9) δίνοντας την νίκη στην ομάδα
DePanther
Tρομερος Ουρος Ντουβνιακ , διορθωσε την αθλια εικονα του στον αγωνα με την Μπεσκιτας...
Ο Αθηναιου παρακαλαει να γυρισει στη Νεα Σμυρνη...
Ο Μισελ ειπε ο speaker εμεινε αθηνα και λογικα τρωει ποδι...Εμενα μαρεσε παντως στον αγωνα με την ΑΕΝΚ.
Αναμενουμε.


Υ.Γ ο Αρης εχει καλη ομαδα και στο κυππελο θα προκειτε για εναν διαφορετικο αγωνα και υπο αλλες συνθηκες.Συμφωνω και εγω πως θα διαλεγα νικη στον αγωνα κυππελου παρα σε αυτον...
d.fosses
Απαράδεκτος σήμερα ο Πανιώνιος, δεν είναι δυνατόν να έχεις αυτές τις καλαθομηχανές Μακόλουμ Κάρτερ Ντούβνιακ
και να βάζεις μόνο 20 πόντους στο ημίχρονο.
Ο Άρης έχασε μοναδική ευκαιρία για να κερδίσει, αποκλείεται να ξαναβρεί τόσο χάλια Πανιώνιο.
tuareg
QUOTE (d.fosses @ Nov 10 2013, 22:34 ) *
Απαράδεκτος σήμερα ο Πανιώνιος, δεν είναι δυνατόν να έχεις αυτές τις καλαθομηχανές Μακόλουμ Κάρτερ Ντούβνιακ
και να βάζεις μόνο 20 πόντους στο ημίχρονο.
Ο Άρης έχασε μοναδική ευκαιρία για να κερδίσει, αποκλείεται να ξαναβρεί τόσο χάλια Πανιώνιο.


ο πανιωνιος ειναι γενικα χαλια αναλογικα με τις προσδοκιες και το ροστερ.
μηδεν τιποτα,οτι κανουν ο ντουβνιακ κι ο μακαλουμ ολοι υπολοιποι για τα θηρια,αν ειχε πχ ο Αρης εναν σα το Φαγιε στη θεση του ασημακο θα ειχε φαει 20 στο κεφαλι.
Εχασε δικο του παιχνιδι ο Αρης.....και οταν το ξαναβρει θα ναι κι ο Αρης καλυτερος....
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Nov 10 2013, 23:49 ) *
ο πανιωνιος ειναι γενικα χαλια αναλογικα με τις προσδοκιες και το ροστερ.


Συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω σχόλιό σου.

Να συμπληρώσω ότι για τον Φαγιε ενδιαφέρθηκε το καλοκαίρι και ο Πανιώνιος αλλά το κασέ του ήταν απλησίαστο,
ζητούσε 60 χιλιάρικα, πόσο τεράστιο για τα σημερινά δεδομένα, απορώ πως τα έδωσε η Ελευσίνα αυτά τα λεφτά.

d.fosses
Κοίταγα πριν λίγο στο internet το τελευταίο καλάθι του Ντούβνιακ, ο σέρβος πέρασε τον Γκίκα σαν να μην υπήρχε
και πριν προλάβουν να τον κόψουν οι Ασημακόπουλος και Βεζένκοφ που ερχόντουσαν κατά πάνω του
έκανε ένα σουτάκι σε στιλ λα μπόμπα. Εγώ θα παρομοίαζα τον Ντούβνιακ σαν τον Ναβάρο των φτωχών.
http://basketleague.novasports.gr/?mediafileId=403952



D-Wade
QUOTE(d.fosses @ Nov 11 2013, 20:20 ) *
Κοίταγα πριν λίγο στο internet το τελευταίο καλάθι του Ντούβνιακ, ο σέρβος πέρασε τον Γκίκα σαν να μην υπήρχε
και πριν προλάβουν να τον κόψουν οι Ασημακόπουλος και Βεζένκοφ που ερχόντουσαν κατά πάνω του
έκανε ένα σουτάκι σε στιλ λα μπόμπα. Εγώ θα παρομοίαζα τον Ντούβνιακ σαν τον Ναβάρο των φτωχών.
http://basketleague.novasports.gr/?mediafileId=403952

Tων πάρα πολύ φτωχών. Των απένταρων. Αυτών που χρωστάνε σε όλο τον κόσμο. Των χρεοκοπημενων που τους επιβάλλεται το ΔΝΤ tongue.gif
rchos
Τι κάνει ο Λάνγκφορντ ρε παιδια?

Σαν τον αδερφό του παίζει σήμερα.
Με όλους τους τρόπους σκοράρει.


ALLAROUND
QUOTE (rchos @ Nov 13 2013, 20:34 ) *
Τι κάνει ο Λάνγκφορντ ρε παιδια?

Σαν τον αδερφό του παίζει σήμερα.
Με όλους τους τρόπους σκοράρει.

Όντως πολύ καλός σήμερα απο το λίγο που είδα κι εγώ.Θεωρώ οτι είναι ένας παίκτης που ξέρει τα βασικά του μπάσκετ και έχει αντίληψη.Βέβαια εντάξει δεν είναι τόσο αθλητικός και αυτό τον δυσκολεύει σε μάτς μεγαλύτερης έντασης.Μου αρέσει περισσότερο σαν 5άρι παρά σαν 4άρι όπου στα ανοιχτά έχει πρόβλημα.
Επίσης θέλω να κάνω ένα σχόλιο για τον Κυρίτση.Εντάξει τα βασικά τα ξέρει αλλά είναι παίκτης περασμένης δεκαετίας και πολύ αδούλευτος στο σώμα του.Μόνιμη τρύπα στην άμυνα με αργά πόδια και έλλειψη ενέργειας στην επίθεση.Θα προτιμούσα τον χρόνο που παίρνει να τον έπαιρνε ο σταμάτης ο οποίος σε απόλυτες τιμές μπορεί να μην είναι καλύτερος του αλλά θεωρώ οτι δίνει μεγαλύτερη ενέργεια και θα κέρδιζε παραστάσεις
d.fosses
Μετά τους πρώτους αγώνες της φετινής σεζόν η ΚΑΕ Πανιώνιος έχει να παρατηρήσει τα εξής:

Ο Πανιώνιος τις δύο προηγούμενες σεζόν τερμάτισε στην τρίτη θέση της τελικής βαθμολογίας της Α1. Η φετινή αγωνιστική χρονιά έχει αρχίσει με την ομάδα μας να έχει προκριθεί στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου και να έχει θετικό πρόσημο στο ελληνικό Πρωτάθλημα (4-1 νίκες) και στο Eurocup (3-2 νίκες).

Πριν την έναρξη της φετινής σεζόν η διοίκηση κατέβαλλε μεγάλη προσπάθεια για να αγωνιστεί ο Πανιώνιος στην ευρωπαϊκή διοργάνωση. Παράλληλα η διοίκηση συναισθανόμενη τις οικονομικές δυσκολίες της εποχής κράτησε στα ίδια επίπεδα τις τιμές των εισιτηρίων (διαρκείας και απλών) και προσέφερε 50 διαρκείας σε συμβολική τιμή σε ανέργους.

Ο Πανιώνιος, όμως, την προηγούμενη αγωνιστική χρονιά ήταν 9ος στην διάθεση των εισιτηρίων μεταξύ των 14 ομάδων της Α1 και την φετινή στους δύο πρώτους εντός έδρας αγώνες του πρωταθλήματος έχει διαθέσει 855 εισιτήρια και κατατάσσεται στην 12η θέση ανάμεσα στις ΚΑΕ της Α1. Η προσέλευση στο Ελληνικό στις αναμετρήσεις του Eurocup είναι, επίσης, μικρή.

Ο Πανιώνιος δεν είναι προσωπική υπόθεση του Ηλία Λιανού και οι φίλοι της ομάδας μας πρέπει να αντιληφθούν ότι πρέπει να συνεισφέρουν και εκείνοι με την αγορά εισιτηρίων και την προσέλευση τους στο γήπεδο για να παραμείνει ο «Ιστορικός» σε ανταγωνιστικό επίπεδο και να συνεχίσει να αποτελεί το καμάρι του συλλόγου. Σε διαφορετική περίπτωση ο ένας κάποια στιγμή θα κουραστεί να σέρνει το κάρο και εκείνο θα μείνει στην μέση του δρόμου…

https://www.facebook.com/PanioniosBc?hc_location=stream
tuareg
φωσες εσυ δεν ελεγες οτι γεμιζει το αρτακης κι οτι στο ελληνικο ανετα μπορουσε να ειχε ο πανιωνιος 1500 ατομα?
d.fosses
QUOTE(tuareg @ Nov 15 2013, 20:33 ) *
φωσες εσυ δεν ελεγες οτι γεμιζει το αρτακης κι οτι στο ελληνικο ανετα μπορουσε να ειχε ο πανιωνιος 1500 ατομα?

Τα ονόματα των αντιπάλων (Τρίκαλα, Νέα Κηφισιά) δεν είναι και τα πλέον εμπορικά, αλλά αυτό δεν αλλάζει και πολύ τη γενικότερη εικόνα. Βέβαια η εικόνα στις εξέδρες του Αρτάκης στους δύο συγκεκριμένους αγώνες ήταν σχετικά καλή, κάτι που πιθανότατα σημαίνει όιτ αρκετοί είναι αυτοί που βρίσκουν τρόπους να μπαίνουν στο κλειστό χωρίς να κόβουν εισιτήριο.
http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...kae-pan-ei.html
d.fosses
Δεν νομίζω ότι αντέχει ιδιαίτερης κριτικής το σημερινό παιχνίδι αφού οι διαιτητές έδειξαν από την αρχή ότι
έφυγαν σήμερα από το σπίτι τους αποφασισμένοι για το τι θα σφύριζαν,
δικαιολογημένα οι παίκτες του πανιωνίου, από ένα σημείο και μετά παράτησαν το παιχνίδι κάνοντας πλάκα στους διαιτητές
με την αδιαφορία τους στον αγωνιστικό χώρο.

Στο παρακάτω link πιστεύω ότι βρίσκετε όλη η αλήθεια για το σημερινό παιχνίδι
http://www.superbasket.gr/permalink/190465.html

Εγώ νομίζω ότι την καλύτερη δουλειά την έκανε ο πανελευσινικός ο οποίος όπως δήλωσαν οι ανθρωποι του
δεν ασχολήθηκε καθόλου στις προπονήσεις για το παιχνίδι με τον παο και προετοιμάσθηκαν για το επόμενο παιχνίδι

Δεν νομίζω, υπό αυτές τις συνθήκες, ότι αξίζει να ασχοληθεί κάποιος σοβαρά με αυτά τα παιχνίδια
γιαυτό και δεν θα γράψω και εγώ κάποιο σχόλιο για το αγωνιστικό κομμάτι,
το σχόλιο του κόουτς Σκαραφίγκα με καλύπτει απόλυτα.
d.fosses
Σφαιρόπουλος: "Περίεργα σφυρίγματα από τους διαιτητές"
http://www.superbasket.gr/permalink/192179.html

QUOTE(d.fosses @ Nov 20 2013, 23:24 ) *
Σφαιρόπουλος: "Περίεργα σφυρίγματα από τους διαιτητές"
http://www.superbasket.gr/permalink/192179.html

Σφαιρόπουλος: «Τα σφυρίγματα έκριναν τον αγώνα»
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129558678
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Nov 20 2013, 22:35 ) *
Σφαιρόπουλος: "Περίεργα σφυρίγματα από τους διαιτητές"
http://www.superbasket.gr/permalink/192179.html


Σφαιρόπουλος: «Τα σφυρίγματα έκριναν τον αγώνα»
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129558678

Δεν έχει δώσει ο Σφαιρόπουλος δείγματα οτι γκρινιάζει χωρίς λόγο. Για να λέει αυτά τα πράγματα πιστεύω οτι έχει δίκιο
d.fosses
Καλή ομάδα ο Ηλυσιακός, από Τρίκαλα και Κηφισιά που έπαιξαν έως τώρα στο Αρτάκης ο Ηλυσιακός είναι καλύτερος, γνώμη μου είναι ότι θα διεκδικήσει 8άδα.
geo82
Μαχητική ομάδα. Μας δυσκόλεψε πολύ. Αν και νομίζω ότι πάντα δυσκολευόμαστε μ' αυτούς.
d.fosses
Το παιχνίδι με τον Ίκαρο δεν το είδα αλλά πιστεύω ότι ο Ίκαρος ίσως είναι η πιο αδύνατη ομάδα της Α1.
Από τις ομάδες που έχω δει έως τώρα ο Ηλυσιακός και η Ελευσίνα είναι οι πιο βελτιωμένες σε σχέση με πέρσι
και γιατί όχι να μην διεκδικήσουν και είσοδο στην οκτάδα.
d.fosses
Με Μακόλουμ Ντούβνιακ Μπατη και Σταμάτη τι να τον κάνουμε έναν ακόμα άσσο??

http://www.superbasket.gr/permalink/192866.html

Πήραμε μια μεγάλη χαρά προχθές με την αποχώρηση του Καββαδά
αμαρτία θα ήταν να μας έβγαινε ξινή με νέες μεταγραφές σε θέση που δεν χρειαζόμαστε ενίσχυση.
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Dec 1 2013, 21:15 ) *
Με Μακόλουμ Ντούβνιακ Μπατη και Σταμάτη τι να τον κάνουμε έναν ακόμα άσσο??

http://www.superbasket.gr/permalink/192866.html

Πήραμε μια μεγάλη χαρά προχθές με την αποχώρηση του Καββαδά
αμαρτία θα ήταν να μας έβγαινε ξινή με νέες μεταγραφές σε θέση που δεν χρειαζόμαστε ενίσχυση.

Εμένα πάντως αγωνιστικά θα μου άρεσε.Τώρα σαν φιλοσοφία να πάρουμε δανεικό όχι και τόσο
d.fosses
QUOTE(ALLAROUND @ Dec 1 2013, 22:43 ) *
Εμένα πάντως αγωνιστικά θα μου άρεσε.Τώρα σαν φιλοσοφία να πάρουμε δανεικό όχι και τόσο

Εγώ δεν τον θεωρώ τίποτα το εξαιρετικό, μόνο άμυνα παίζει,
επιθετικά ούτε καλάθι απειλή αλλά και ούτε οργανωτικά δημιουργεί παιχνίδι,
φέτος σε 6 παιχνίδια έχει σε Μ.Ο. 12 λεπτά συμμετοχής μόνο 6 ασιστς, δλδ 1 ασιστ ανά παιχνίδι.
d.fosses
Χωρίς Συμτσακ στην Λιθουανία

http://www.panioniosbc.gr/pages/news/artic...e-neptunas.html

Τώρα αυτό είναι καλό ή κακό νέο???

Άρα στη Λιθουανία θα πάρουν περισσότερο χρόνο οι Μισελ και Λανγκφορντ!
Οπότε ας περιμένουμε να τελειώσει το παιχνίδι με την Νεπτουνας και μετά να κάνουμε ταμείο!


d.fosses
Το θηρίο ο Κάρτερ ήταν φανταστικός σήμερα,
επίσης πολύ καλοί σήμερα ήταν και οι υπόλοιποι συνήθεις ύποπτοι, οι Μακόλουμ Μίλμπουρν και Ντούβνιακ.
ALLAROUND
QUOTE (d.fosses @ Dec 4 2013, 22:57 ) *
Το θηρίο ο Κάρτερ ήταν φανταστικός σήμερα,
επίσης πολύ καλοί σήμερα ήταν και οι υπόλοιποι συνήθεις ύποπτοι, οι Μακόλουμ Μίλμπουρν και Ντούβνιακ.

Πολύ καλός ο κάρτερ όντως
ALLAROUND
Πάντως αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχουμε περάσει ήδη αφου έχουμε 5-3 νίκες ενώ σπαρτάκ και νεπτούντας 3-5.Ακόμη και αν χάσουμε τα 2 μάτς που απομένουν και πάμε στο 5-5 εμείς μόνο μια απο τις 2 μπορεί να πάει στο 5-5 αφού παίζουν και μεταξύ τους και οποιαδήποτε απο τις 2 την έχουμε στην ισοβαθμία.εκτός αν γίνει τριπλή ισοβαθμία με bisons loima(αρα κερδιζει την σπαρτακ εκτός που είναι δύσκολο και εμας) και νεπτούντας οπότε δεν ξέρω τι γίνεται
d.fosses
Συνέντευξη με Errick McCollum
http://www.youtube.com/watch?v=GVL7aNvXegk
d.fosses
ΜVP ο Μαρκ Κάρτερ
http://www.basketnet.gr/main/2/europe/arti...mvp-karter.html

Regular Season Round 8 MVP: Marc Carter
http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/news/i/125520/3735
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.