Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ύψος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
neopen32
QUOTE(giannis23 @ May 27 2009, 19:02 ) *
Εγώ στα 12 ήμουν (απο τότε έχω να μετρηθώ wacko.gif ) 1.71 και η μάνα μου είναι 1.69 κ ο πατέρας μου 1.73.Ο παππους μου όμως είναι 2.04.

Ο πατέρας της μάνας ή του πατέρα σου?
giannis23
QUOTE(neopen32 @ May 30 2009, 22:33 ) *
Ο πατέρας της μάνας ή του πατέρα σου?

Της μάνας μου,ο άλλος παίθαναι πριν 3 χρόνια.
panagiotisTheDream
QUOTE(J-Kas34 @ May 30 2009, 18:33 ) *
Μεγάλο ρόλο έχω ακούσει πως στο ύψος παίζουν το ύψος των παππούδων-γιαγιάδων.Δεν είμαι αρκετά διαβασμένος επί του θέματος οπότε αν κάποιος γνωρίζει σχετικά ας μας δώσει τα φώτα του


Ίσως. Έχει να κάνει με αλληλόμορφα γονίδια που πιθανώς (με κάποια έκφρασή τους) να ελέγχουν τον χαρακτήρα του ύψους. Αυτά μπορεί να μην εκδηλώνονται (αν πρόκειται για ετερόζυγα -για το εν λόγω γονίδιο- άτομα) σε κάποια γενιά και να εκδηλωθούν στην επόμενη ίσως. Βασικά έχει να κάνει με τον νόμο της ανεξάρτητης μεταβίβασης των γονιδίων (2ος νόμος Mendel) και με τον τρόπο με τον οποίο θα εκφράζονται τα αλληλόμορφα που ελέγχουν τον εκάστοτε χαρακτήρα, που στην περίπτωσή μας πιθανώς να 'ναι το ύψος.
KobeNBA
εγω ανυσηχω πολυ για το αν παρω υψος..καθε χρονο ο μπαμπας μ μετραγε ποσο ψηλωνα και φετος πηρα μονο 3. ειμαι 1.85 φοβαμαι οτι δν θα φτασω το 1.95 που θελω
Τεολαμ
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 7 2008, 00:11 ) *
Γράφετε με ελληνικά κι όχι με greeklish παιδιά smile.gif.

Στο θέμα σας, τώρα, δε μπορώ να σας απαντήσω και γενικά δεν πιστεύω πως υπάρχει κάποιου είδους εξέταση που να προσδιορίζει το ύψος που θα φτάσετε.
Μπορεί, ίσως, τη γενετική προδιάθεσή σας αλλά αυτό είναι μόνο ένα μέρος της εξίσωσης.

Να ρωτήσω κατι?Εχω ύψος 1.83 ξυπολητος και ειμαι 14 και 2 μηνων.Ο πατέρας μου έχει ύψος 1.89 ξυπόλητος...
apkat
QUOTE(Τεολαμ @ Jun 6 2009, 13:18 ) *
Να ρωτήσω κατι?Εχω ύψος 1.83 ξυπολητος και ειμαι 14 και 2 μηνων.Ο πατέρας μου έχει ύψος 1.89 ξυπόλητος...


2,06 θα γινεις συμφωνα με τους υπολογισμους μου.
Pierce
χρησιμοποιεις τη γνωστη μεθοδο phillips-pareto;
Γιατι εγω εβγαλα 1.97
apkat
QUOTE(pierce21 @ Jun 6 2009, 16:17 ) *
χρησιμοποιεις τη γνωστη μεθοδο phillips-pareto;
Γιατι εγω εβγαλα 1.97


οχι η phillips-pareto θεωρειται ξεπερασμενη.Την williams-ksipollitous χρησιμποιησα.
Pierce
του Dr Marvin ksipollitous ;
Δεν ειναι πληρως επιστημονικα αποδεδειγμένα τα αποτελεσματα των φιλοδοξων πειραματων του
Flash
QUOTE(pierce21 @ Jun 6 2009, 14:17 ) *
χρησιμοποιεις τη γνωστη μεθοδο phillips-pareto;
Γιατι εγω εβγαλα 1.97



Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις την IS-LM. Στις στρογγυλοποιήσεις αποδεικνύεται οριακά ανώτερη τις phillips-pareto...
Jabar
Είμαι 1,92 και εδώ και 30 χρόνια παραδόξως έχω σταματήσει να ψηλώνω.Οι γονείς μου ε΄ναι 1,75 και 1,68.Η Γιαγιά μου απο την πλευρά της μητάρας μου ήταν 1,80 και τα αδέλφια της δίμετρα.Εδώ βλέπω ότι υπάρχουν ειδικοί επιστήμονες.Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν είμαι αρκετά ψηλός για το βάρος μου.Ψάχνοντας το ίντερνετ βρήκα κάποιες ειδικές ορμόνες από ομφάλιο λώρο αρνιού που ανοίγουν το διάστημα των αρθρώσεων μεταξύ των οστών.Μετά παίρνεις προορμόνες αυξητικής που ο οργανισμός τις μετατρέπει σε αυξητική.Ετσι και μεγάλος να είσαι ψηλώνεις.Στο ίδιο site πουλάνε και παπούτσια με διπλούς πάτους και τακούνια που δεν φαίνονται ότι είναι δεκάποντα.Αυτό θα βοηθούσε.Τεσπα άρχισα να τρώω παϊδάκια για να ανοίξουν οι αρθρώσεις,αλλά το μόνο που παραήρησα είναι αύξηση βάρους και όχι ύψους.Τι συμβαίνει είναι φυσιολογικό?
man10
QUOTE(panagiotisTheDream @ May 31 2009, 08:57 ) *
Ίσως. Έχει να κάνει με αλληλόμορφα γονίδια που πιθανώς (με κάποια έκφρασή τους) να ελέγχουν τον χαρακτήρα του ύψους. Αυτά μπορεί να μην εκδηλώνονται (αν πρόκειται για ετερόζυγα -για το εν λόγω γονίδιο- άτομα) σε κάποια γενιά και να εκδηλωθούν στην επόμενη ίσως. Βασικά έχει να κάνει με τον νόμο της ανεξάρτητης μεταβίβασης των γονιδίων (2ος νόμος Mendel) και με τον τρόπο με τον οποίο θα εκφράζονται τα αλληλόμορφα που ελέγχουν τον εκάστοτε χαρακτήρα, που στην περίπτωσή μας πιθανώς να 'ναι το ύψος.

Πως φαινεται η θετικη κατευθυνση...
Δυστυχως στον ανθρωπο το υψος σε αντιθεση με το μοσχομπιζελο του Mendel ελεγχεται απο παρα πολλα γονιδια και επηρεαζεται και απο το περιβαλλον.
Θυμαμαι πριν 2-3 χρονια που ειχα ακομη ονειρο και γω να γινω ο επομενος Διαμαντιδης τι αγχος ειχα για το αν ψηλωσω και αλλο.Τελικα σταματησα στο 1.91 χωρις παπουτσια,δηλαδη μπασκετικο 1.93.Μπορει μπασκετ αξιωσεων να μην καταφερω ποτε να παιξω αλλα τουλαχιστον η διαφορα μου απο τους φιλους δεν θα μεγαλωσει και αλλο.Ειχε καταντησει σπαστικο..Χωρια που πρεπει να κοιταμαι μονο ψηλα κοριτσια..Επιμυθιο?Μην αγχωνεστε για το αν ψηλωσετε.Αν γινετε αρκετα ψηλοι,θα εχετε ενα πλεονεκτημα για να παιξετε καλο μπασκετακι.Αν παλι οχι,τπτ δεν χαθηκε.Ακομη και αν δεν παιξετε μπασκετ η ζωη δεν τελειωνει εδω.Απολαυστε τα πλεονεκτηματα του υψους σας και γελαστε με την ψυχη σας βλεποντας τους διμετρους να ειναι συχνα αχαροι και το σημαντικοτερο...ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΑΙ ΝΑ ΧΟΡΕΨΟΥΝ!
Andrew19
Ρε μην τα δουλεύετε τα παιδιά!!!
Εγώ 12 χρονών ήμουν 1.70, μέχρι τα 13 ψήλωσα στο 1.75 στα 14 1.78 και από τότε πάρκαρα εκεί!
Αρκετοί πάντως ψηλώνουν ξαφνικά και απότομα όπως ο Μπουρούσης και γι'αυτό από κολυμβητής έγινε σέντερ. Οι εξετάσεις σου δείχνουν μια προδιάθεση που έχεις αλλά είναι αρκετά μεγάλες οι πιθανότητες να μην τις φτάσεις ή να τις ξεπεράσεις. Τώρα αν αρχίσεις τα πειράματα με φαρμακευτική αγωγή και ορμόνες μπορείς να αλλάξεις μέγεθος αλλά αυτά είναι επικίνδυνα.
oktaba
Παιδιά εγω που είμαι 1.83 ξυπολητος μου εχει πει ο γιατρος οτι θα φτάσω 1.97 !! Ξερετε μηπως αν θα το φτασω??? Ειμαι 15 χρονων!!!
KobeNBA
ρε παιδες 12'6" αυτος ο αριθμος σε μετρα ποσο ειναι????
Pierce
google is your bitch rolleyes.gif
http://www.google.gr/search?hl=en&q=12...mp;aq=0&oq=
KobeNBA
3.81 metres λεει.τοσο εβγαλε το τεστ. ελεος .... μαγκες εμενα θα μ πει κανεις ποσο θ ψηλωσω??? ειμαι 1.85 70 κιλα.ο μπαμπας μου 1.87 90-100 κιλα.ι μαμα μ 1.60 60κιλα.ειμαι 15 χρονων.
panagiotisTheDream
QUOTE(KobeNBA @ Jun 11 2009, 13:53 ) *
3.81 metres λεει.τοσο εβγαλε το τεστ. ελεος .... μαγκες εμενα θα μ πει κανεις ποσο θ ψηλωσω??? ειμαι 1.85 70 κιλα.ο μπαμπας μου 1.87 90-100 κιλα.ι μαμα μ 1.60 60κιλα.ειμαι 15 χρονων.


σε κόβω για 1.916......πες μου και πόσο ημερών είσαι......έχω μια αμφιβολία για το τρίτο δεκαδικό...
επίσης ακριβές βάρος πατέρα θέλω...τι πα' να πει 90-100??

rolleyes.gif icon_drunk.gif
apkat
QUOTE(KobeNBA @ Jun 11 2009, 13:53 ) *
3.81 metres λεει.τοσο εβγαλε το τεστ. ελεος .... μαγκες εμενα θα μ πει κανεις ποσο θ ψηλωσω??? ειμαι 1.85 70 κιλα.ο μπαμπας μου 1.87 90-100 κιλα.ι μαμα μ 1.60 60κιλα.ειμαι 15 χρονων.


Σωστα στα ειπε το τεστ..3,81 με 3,83 θα γινεις..
KobeNBA
QUOTE(panagiotisTheDream @ Jun 11 2009, 14:15 ) *
σε κόβω για 1.916......πες μου και πόσο ημερών είσαι......έχω μια αμφιβολία για το τρίτο δεκαδικό...
επίσης ακριβές βάρος πατέρα θέλω...τι πα' να πει 90-100??

rolleyes.gif icon_drunk.gif
ειναι 105 ειναι τελικα ....
siska_13_
Παιδια μην περιμενετε απο εδω μεσα να σας πουν ποσο υψος θα παρετε.Κανενας δεν μπορει να γνωριζει να σας πει εκτος απο καποιον ειδικο αλλα ακομα και αυτος δεν θα σας πει με ακριβεια.Δεν παιζει μονο ρολο το ποσο υψος εχουν οι γονεις σας.Εχει σημασια και η διατροφη,η καλη ζωη,δηλαδη οχι τσιγαρα και τετοια κ επισης τα βαρη κανουν κακο αν ο παιδι ειναι σε μικρη ηλικια.
Σπανούλης
Εγώ οταν γεννήθηκα είχα μεγάλα πέλματα και ο γιατρός προέβλεψε 10 πόντους πιο ψηλός από το πατέρα μου(1,87-1,90 με παπούτσια)Τώρα είμαι 14 χρονών και 20 ημερών και εχω ύψος με μπασκετικά παπούτσια 1,73(1,70-1,71 χωρίς).Εγώ θα πάρω το ύψος σε ενα καλοκαίρι,μαλλον του χρόνου(15-20 ποντους)
CAMPEON
Εγω ειμαι 15 χρονων και εχω υψος 1,79. Πηρα αποτομα υψος σε ενα καλοκαιρι(πριν 5-6 χρονια)και ειμαι μια χαρα τωρα!!!
OnLy_PAS-AthEnS
17 ΕΤΩΝ ΕΔΩ
ΥΨΟΣ 1.80 ΞΥΠΟΛΙΤΟΣ
Σπανούλης
Να ρωτήσω κάτι.Το μονόζυγο,το μπάσκετ και τα γαλακτοκομικά ψηλώνουν?Ή είναι μόνο θέμα γονιδίων?
Gravedigger
QUOTE (Σπανούλης @ Jun 24 2009, 11:27 ) *
Εγώ θα πάρω το ύψος σε ενα καλοκαίρι,μαλλον του χρόνου(15-20 ποντους)

Που το ξέρεις?Εγώ νομίζω ότι θα το πάρεις σε 2 καλοκαίρια.
Σπανούλης
Δε ξέρω αλλα μας΄είπαν οι γιατροί οτι σε ενα μικρό διάστημα θα αποκτήσω πολλά εκατόστα(15+)
panagiotisTheDream
QUOTE(PasGiannna @ Jun 24 2009, 12:58 ) *
17 ΕΤΩΝ ΕΔΩ
ΥΨΟΣ 1.80 ΞΥΠΟΛΙΤΟΣ


18,5 ετών εδώ
Ύψος 1.87
2 χρόνια καθαρός και είμαι καλά..
apkat
QUOTE(Σπανούλης @ Jun 24 2009, 14:34 ) *
Δε ξέρω αλλα μας΄είπαν οι γιατροί οτι σε ενα μικρό διάστημα θα αποκτήσω πολλά εκατόστα(15+)


Λαθος στα ειπαν.Φετος θα παρεις 4 ποντους.Και τα επομενο καλοκαιρι 2.Και μετα θα σταματησεις να ψηλωνεις..

Σιγουρα πραγματα.
Anaz
Παιδια οταν ρωτατε αν θελετε σοβαρη απαντηση, να μας δινετε πιο πολλα στοιχεια.. Αναλυτικο προγραμμα ημερας, και φυσικα διατροφης και αθλησης, αναλυτικες μετρησεις σωματος, μεγεθος παπουτσιου, σχημα προσωπου, πυκνοτητα τριχοφυιας, τεστ IQ, αθλητικες και μαθητικες επιδοσεις, συχνοτητα σεξουαλικης "εκτονωσης", εξετασεις αιματος και ουρων.
Δεν ειναι τοσο απλα αυτα τα πραγματα και μην ακουτε τους διαφορους κομπογιανιτες δεξια και αριστερα.. Ειναι ολοκληρη επιστημη για καποιους απο μας εδω μεσα που εχουμε ασχοληθει σοβαρα με το θεμα.
apkat
Θες να πεις οτι οι απαντησεις που δινω ειναι κομπογιανιτικες;;Συμφωνω και εγω οτι τα περισσοτερα στοιχεια θα βοηθουσαν περισσοτερο αλλα παντα οι απαντησεις που δινω ειναι αποτελεσμα μεγαλης ερευνας..
CAMPEON
QUOTE(apkat @ Jun 24 2009, 18:19 ) *
Λαθος στα ειπαν.Φετος θα παρεις 4 ποντους.Και τα επομενο καλοκαιρι 2.Και μετα θα σταματησεις να ψηλωνεις..

Σιγουρα πραγματα.

Μην του λες τετοια του παιδιου ρε συ!!!!!!!!!!
Anaz
Η θεωρια του φθινων οριακου λόγου υψους/ηλικίας του Williams που χρησιμοποιεις, ειναι μάλλον οτι καλυτερο πρακτικα για τα δεδομενα που εχουμε αλλα εκτος του οτι δεν ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο, περιεχει ενα σημαντικο περιθωριο λαθους της ταξης του 15-20%.
apkat
Εσυ campeon απο 1,79 λογικα αν τα εχω υπολογισει σωστα θα πας στο 1,76 αυτο το καλοκαιρι. wink.gif

Εντιτ:Αναζ εννοειται οτι εχεις δικιο..Στην συγκεκριμενη μεθοδο υπαρχει αυτο το περιθωριο σφαλματος.Αν ειχαμε παραπανω στοιχεια και κυριως αυτο της συχνοτητας σεξουαλικης επαφης θα μπορουσαμε να μιλαμε για περιθωριο σφαλματος μικροτερο του 5%
panagiotisTheDream
QUOTE(apkat @ Jun 24 2009, 21:41 ) *
Εσυ campeon απο 1,79 λογικα αν τα εχω υπολογισει σωστα θα πας στο 1,76 αυτο το καλοκαιρι. wink.gif


με παπούτσια;
CAMPEON
QUOTE(apkat @ Jun 24 2009, 21:41 ) *
Εσυ campeon απο 1,79 λογικα αν τα εχω υπολογισει σωστα θα πας στο 1,76 αυτο το καλοκαιρι. wink.gif

Εντιτ:Αναζ εννοειται οτι εχεις δικιο..Στην συγκεκριμενη μεθοδο υπαρχει αυτο το περιθωριο σφαλματος.Αν ειχαμε παραπανω στοιχεια και κυριως αυτο της συχνοτητας σεξουαλικης επαφης θα μπορουσαμε να μιλαμε για περιθωριο σφαλματος μικροτερο του 5%

Αν τα εχεις υπολογισει ολα σωστα τοτε ναι μαλλον για 1,76 πηγαινω!!!!!!!!!!!!!!
apkat
Aυτα τα 3 που αναφερεις συν την καταναλωση αλκοολ ειναι οι σημαντικοτεροι παραγοντες αυξησης του υψους.
thrylos7
Αρκεί να μην είναι μπόμπα όμως, γιατί έχω ακούσει και για αντίστροφα αποτελέσματα σ' αυτή την περίπτωση! ohmy.gif
apkat
Ναι ναι εννοειται.Και το αλκοολ και το γαλα να μην ειναι μπομπα.Σε αυτο μεγαλη προσοχη γιατι μπορει και να χασετε υψος..!! ohmy.gif
αρχηγος66
παιδια θελω να ρωτησω κατι...ειμαι 14 χρονων..ειμαι 1.85 και πριν 2 μηνες επαθα ρηξη χιαστου....λετε να επηρεασει την αναπτυξη μου???αν και ειδη οι γονεις μου ειπαν οι ψηλωσα 2-3 ποντους απο τοτε... peace.gif
KobeNBA
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 28 2006, 22:40 ) *
Ουπς! blush.gif
fast.gif

Κολοσσέ, εγώ από τα 1,80 μου (15 χρονών) είχα πρόβλημα με τα γόνατα...
Δεν έχει να κάνει με το πόσο ψηλός είσαι, αλλά με το πόσο απότομα πετάγεσαι.

Καταλαβαίνω πάντως τί λες ... wink.gif

Τωρα ποσο εισαι????εγω ειμαι τωρα 1.83 και ειμαι 15....εχω μεγαλο κολημα με το αν θα ψηλωσω....
Giorgos#4
ειμαι 15 και εχω υψος περιπου 1.75

μου ειπαν πως θα φτασω σιγουρα το 185 και απο κει και περα ισως και το 190

τον τελευταιο χρονο εχω παρει 10 ποντους περιπου και συνεχιζω!
mg13
Παιδιά εγώ είμαι 14 ετών και δύο μηνών και το ύψος μου είναι 1,75.Φοράω νούμερο παπουτσιού 45 και ο πατέρας μου είναι 1,90.Τι λετε μπορώ να τον φτάσω? cool.gif
ComingUpRoses
εγω μεσα στο καλοκαιρι εχω παρει 7 ποντους ... εχω φτασει 1.76 (με παππυτσια 1.77-1.78)
kosstadis
Γεια σας παιδιά επειδή είδα ότι έχετε και το air alert 3 πρόγραμμα, είδα άλλα 2 προγράμματα που θα ήθελα την γνώμη σας.
Γεια τους έμπειρους που γνωρίζουν αυτά τα 2 προγράμματα θα ήθελα να μου πουν τι γνώμη τους για αυτά, αν είναι αποτελεσματικά και αν κάνει να τα ακολουθήσει κανείς, και αν ναι ποιο από τα 2 να ακολουθήσω;
Τα έχω ανεβάσει κιόλας αν κάποιος ενδιαφέρετε να τους ρίξει μια ματιά και να μου πει την γνώμη του.

http://rapidshare.com/files/269802570/Heig...n_Exercises.pdf
http://rapidshare.com/files/269802875/Increase.pdf
-Bl4de-
QUOTE(kosstadis @ Aug 21 2009, 14:26 ) *
Γεια σας παιδιά επειδή είδα ότι έχετε και το air alert 3 πρόγραμμα, είδα άλλα 2 προγράμματα που θα ήθελα την γνώμη σας.
Γεια τους έμπειρους που γνωρίζουν αυτά τα 2 προγράμματα θα ήθελα να μου πουν τι γνώμη τους για αυτά, αν είναι αποτελεσματικά και αν κάνει να τα ακολουθήσει κανείς, και αν ναι ποιο από τα 2 να ακολουθήσω;
Τα έχω ανεβάσει κιόλας αν κάποιος ενδιαφέρετε να τους ρίξει μια ματιά και να μου πει την γνώμη του.

http://rapidshare.com/files/269802570/Heig...n_Exercises.pdf
http://rapidshare.com/files/269802875/Increase.pdf

Κοιτα φιλε μου δεν νομιζω να σε βοηθησουν και τοσο για το μπασκετ αυτα γιατι απ οτι καταλαβα ψηλωνουν τα ποδια και το κορμο σου αλλα αν εχεις ιδιο wingspan ποιος ο λογος να τα κανεις?μονο αν θες να φαινεσαι ψηλος θα σου χρησιμεψουν γιατι σκεψου να εισαι 1.90μ με wingspan 1.75.Θα εισαι πιο αργος απ οτι οταν ησουν 1.75 και οχι καλος στην αμυνα και πολλα αλλα.Αν θες ψαξε να βρεις κατι αν υπαρχει που να μεγαλωνει το wingspan.
kosstadis
Υπάρχει τίποτα για το wingspan; Εγώ δεν έχω βρει τίποτα αν βρει κάποιος ας το αναφέρει.
COOLMAN
Παιδια πρωτα απο ολα εχω να πω οτι πεθανα για να διαβασω ολο αυτο το θεμα smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Εγω παιδια ειμαι 1,72 περιπου ξυπολιτος(μερικες φορες βγαζω 1,70 μερικες 1,72 λες και κοντενω και ψηλωνω) και με παππουτσια 1,75.Ειμαι 69κιλα(προσφατα εχασα 1) και ειμαι 13,5 χρονων και δεν εχω παρει ουτε 1 ποντο εδω και 6μηνες.........
Παντως το υψος δεν ειναι και τοσο σημαντικο(με το σωματοτυπο που εχω παιρνω rebound απο πιο ψηλους)....και οπως ειπανε και αλλοι πιο πριν το πολυ υψος δημιουργει πολλα προβλημματα.

Υ.Γ.Με εχει φαει η περιεργεια και πρεπει να ρωτησω...ποτε δημιουργηθηκε αυτο το forum????????
pitto
QUOTE(COOLMAN @ Sep 7 2009, 15:33 ) *
Παιδια πρωτα απο ολα εχω να πω οτι πεθανα για να διαβασω ολο αυτο το θεμα smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Εγω παιδια ειμαι 1,72 περιπου ξυπολιτος(μερικες φορες βγαζω 1,70 μερικες 1,72 λες και κοντενω και ψηλωνω) και με παππουτσια 1,75.Ειμαι 69κιλα(προσφατα εχασα 1) και ειμαι 13,5 χρονων και δεν εχω παρει ουτε 1 ποντο εδω και 6μηνες.........
Παντως το υψος δεν ειναι και τοσο σημαντικο(με το σωματοτυπο που εχω παιρνω rebound απο πιο ψηλους)....και οπως ειπανε και αλλοι πιο πριν το πολυ υψος δημιουργει πολλα προβλημματα.

Υ.Γ.Με εχει φαει η περιεργεια και πρεπει να ρωτησω...ποτε δημιουργηθηκε αυτο το forum????????


μην μασας, μπορείς να ψηλώνεις μέχρι τα 19, 20 ή ακόμα και τα 21 σου......
όσο για το φόρουμ έχει νομίζω 3 χρόνια
OnLy_PAS-AthEnS
Εγω παιδες 17 χρονων ειμαι 1.81 υψος και ειναι μια χαρα!!!!
Και ταπες σκας στο ερασιτεχνικο που παιζουμε μονο δεν καρφωνω που ειναι ονειρο ζωης......
Ρε μην κομπλαρετε με τα υψη ρεεεε....τισ γκομενες δεν τσ νοιαζει μονο το υψος..........Εξυπνοι να ειστε και ολα γινονταιι πεδεσς!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.