Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ύψος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Alexmei
όταν λες χνουδάκι; λίγο ανάμεσα στα χείλη κ στην μύτη; γιατί εγώ βγάζω κ στον λαιμό.... ξυρίζομαι κανονικά για να φύγει (είναι πολύ μα πάρα πολύ αραιό όμως οπότε...)
Alexmei
λοιπόν εγώ ρώτησα την μητέρα μου αν έχω κάνει ποτέ εξετάσεις αίματος, όταν ήμουν μικρός, και μου είπε πως είχα κάνει ακτινογραφία... της είπαν πως θα πάω στα +1.98 περίπου... μπορεί να γίνει και με ακτινογραφία;
tsops
QUOTE(diama13 @ Nov 20 2006, 10:03 PM) *
ξερει κανεις να μου απαντησει σε κατι?πως θα ξερει καποιος αν θα ψηλωσει κ αλλο ή θα μεινει ετσι οπως ειναι?? biggrin.gif



QUOTE(Air Kef @ Nov 22 2006, 12:59 AM) *
Πιο απλή ένδειξη για το αν θα ψηλώσεις κι άλλο,λιγοτερο αξιόπιστη βέβαια,είναι η.....τριχοφυία που έχεις αναπτύξει.

Αν έχεις γένια και γενικα τρίχες στο σώμα απο τα 15 σου,λες και είσαι 20,ε μην έχεις και ιδιαίτερες βλέψεις...



QUOTE(Alexmei @ Nov 23 2006, 08:31 PM) *
λοιπόν εγώ ρώτησα την μητέρα μου αν έχω κάνει ποτέ εξετάσεις αίματος, όταν ήμουν μικρός, και μου είπε πως είχα κάνει ακτινογραφία... της είπαν πως θα πάω στα +1.98 περίπου... μπορεί να γίνει και με ακτινογραφία;


Sorry παίδες, αλλά τώρα είδα την εξέλιξη του topic. Alex, δεν χρειάζεται να στο πω εγώ...Το ΞΕΡΕΙΣ ότι δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος την εξέλιξη του ύψους σου από μία ακτινογραφία!

Diama, τη τέλεια λύση για να ψηλώνεις συνέχεια νομίζω στην πρότεινε η trefoil! laugh.gif

Σοβαρά πάντως, η απάντηση είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις αν θα ψηλώσεις και άλλο δεδομένου ότι όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα στο ίδιο topic αλλά και στο Ask the Coach, υπάρχουν παράγοντες όπως διατροφή, κλιματολογικές συνθήκες, τρόπος ζωής, προσωπικότητα, κύκλος (για τις γυναίκες), μεταβολισμός, κλπ. που επηρέάζουν κατά ένα μεγάλο παράγοντα την απάντηση στην ερώτησή σου.

Alex, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, ήμουν Γ Γυμνασίου και 1.86 όταν εργοφυσιολόγος γιατρός (μετά από εκτενείς εξετάσεις) μου είχε πει ότι θα γίνω 2.00μ. Ξέρεις πόσο είμαι σήμερα ήτοι 18 χρόνια μετά?...1.86 περήφανα μέτρα laugh.gif

Ελπίζω για σένα να μην ισχύσει αυτό smile.gif
liolias
Ρε παιδια μηπως ξερετε πως μπορω να βρω την αναλογια υψους και βαρους??
dizzy_fingers
Το κλασσικό "αφαίρεσε 1 μέτρο από το ύψος σου, και το ιδανικό βάρος είναι τα εκατοστά σου σε κιλά"?

Χμ...στο είπα μόλις τώρα biggrin.gif.

Αναλυτικότερο παράδειγμα:
Έχω ύψος 1,90. Το ιδανικό βάρος μου είναι 1,90-1,00=90 εκατοστά -----> 90 κιλά.
liolias
Έχω ύψος 1,94. Το ιδανικό βάρος μου είναι 1,94-1,00=94 εκατοστά -----> 94 κιλά.

Μαλλον για τα Body Line με βλεπω με 94 κιλα γιατι τωρα ειμαι 88 και πρεπει να χασω τουλαχιστον 2 γιατι νιωθω λιγο βαρυς.Παντως αυτο πρεπει να ισχυει γιατι ο Καρτερ ειναι 1,98 και εχει 98 κιιλα.
dizzy_fingers
Ναι, έχεις δίκιο... 39.gif
Πρέπει να συμπληρώσω πως στον κανόνα αυτό, βασική προϋπόθεση είναι το ποσοστό λίπους σου να βρίσκεται σε λογικά όρια.
Ποιά είναι αυτά, δε γνωρίζω ακριβώς...


Tsooooooooooops???biggrin.gif
Alexmei
QUOTE(tsops @ Nov 24 2006, 10:49 AM) *
Alex, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, ήμουν Γ Γυμνασίου και 1.86 όταν εργοφυσιολόγος γιατρός (μετά από εκτενείς εξετάσεις) μου είχε πει ότι θα γίνω 2.00μ. Ξέρεις πόσο είμαι σήμερα ήτοι 18 χρόνια μετά?...1.86 περήφανα μέτρα laugh.gif

Ελπίζω για σένα να μην ισχύσει αυτό smile.gif



και εγώ αυτό ελπίζω... άρα ούτε από blood-test καταλαβαίνεις ε;
tsops
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 25 2006, 12:57 AM) *
Ναι, έχεις δίκιο... 39.gif
Πρέπει να συμπληρώσω πως στον κανόνα αυτό, βασική προϋπόθεση είναι το ποσοστό λίπους σου να βρίσκεται σε λογικά όρια.
Ποιά είναι αυτά, δε γνωρίζω ακριβώς...
Tsooooooooooops???biggrin.gif


Τώρα το είδα... afro.gif Έχω αναφερθεί σε αυτό στα γενικά περί διατροφής στα Τιπς (καλό το ελληνικό!) αλλά επαναλαμβάνω ότι στο 98% των ανδρικών σωμάτων ισχύει το ποσοστό λίπους στο 10%. Οτιδήποτε κάτω από αυτό, αλλά πάνω από 3,5%, είναι ιδανικό.

Θα ποστάρω κάτι σχετικό στα...Τιπς! εντός ολίγων ημερών Μπόιζ & Γκέρλς laugh.gif
Andrew
Είμαι 184 και 14,5 χρονων πόσο μπορώ να πάω?
Keyser_Soze
QUOTE
στο 98% των ανδρικών σωμάτων ισχύει το ποσοστό λίπους στο 10%. Οτιδήποτε κάτω από αυτό, αλλά πάνω από 3,5%, είναι ιδανικό.
Σίγουρο αυτό;;; Νομίζω ότι το ιδανικό είναι 18% και κάτω αλλά όχι τόσο χαμηλά όσο το 3,5%. Τόσο νομίζω έχουν μόνο οι μπόντιμπιλντεράδες, γι' αυτό το λόγο δεν πιστεύω ότι θεωρείται "ιδανικό".

Εγώ είμαι 22 χρονών 1.83 ύψος και 93 κιλά κόουτς. Πόσα μπορώ να φτάσω; smiley.gif tongue.gif biggrin.gif icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Ύψος ή κιλά? tongue.gif

Andrew καλώς ήρθες στο φόρουμ μας smile.gif.

Ο κατάλληλος για να απαντήσει στην ερώτησή σου είναι ο tsops νομίζω... smile.gif
Anaz
Ο τροπος που λες dizzy μαλλον δειχνει το οριο πριν να χαρακτηριστει ενα μεσο ατομο υπερβαρος.
Ο πιο γνωστος είναι ο δείκτης μάζας σώματός, δηλαδή το πηλίκο ΒΑΡΟΣ (σε κιλά)/ ΎΨΟΣ*2 (σε μέτρα), το οποίο για να θεωρείται κάποιο άτομο φυσιολογικό θα πρέπει να είναι κάτω από 25,και γυρω στο 22 ειναι το ιδανικο. Λογικα δηλαδη στα 85kg εισαι ιδανικος.
ΟΜΩΣ αυτοι οι τροποι είναι μπακαλιστικοι γιατι δεν συμπεριλαμβάνουν ούτε το ποσοστο της μυικής μαζας ούτε του λίπους,και βεβαια ουτε ηλικια ούτε δραστηριοτητα, όπου είναι και η ουσία!οποτε απο ανθρωπο σε ανθρωπο είναι τελειως διαφορετικά!Αλλη η μυική μαζα του Καρτερ και άλλη η δικη σου liolia! wink.gif
QUOTE
Νομίζω ότι το ιδανικό είναι 18% και κάτω αλλά όχι τόσο χαμηλά όσο το 3,5%. Τόσο νομίζω έχουν μόνο οι μπόντιμπιλντεράδες, γι' αυτό το λόγο δεν πιστεύω ότι θεωρείται "ιδανικό".
Eτσι περιπου ειναι.τα φυσιολογικά ορια για εναν μεσο ανθρωπο ειναι 8-18% περιπου, με τα νουμερα κοντα στο 10% να ειναι τα ιδανικα.Κατω του 10% είναι για αθλητες,ιδιαιτερα κατω του 8% πιανουν οι πολυ υψηλου επιπεδου αθλητες και για εναν μεσο ανθρωπο καθε άλλο παρα φυσιολογικό είναι.το πιο πιθανό είναι ή να εχει πολυ ιδιαιτερο μεταβολισμό ή θυροειδή. νουμερα δε κατω του 5% είναι ακομη και επικινδυνα για την υγεια!τετοια νούμερα πιανουν μόνο οι bodybuilderαδες όπως είπε κ ο Keyser σε περιοδο αγωνων φυσικά.
Φυσικά παιζει κυριαρχο ρόλο η δραστηριοτητα του ατομου αλλα και η ηλικία.Μεγαλώνοντας αυξανονται λογικά ελαφρως και τα νούμερα του λιπους και μειωνονται του μυικου ιστου. Και βεβαια για τις γυναικες υπολογιστε ενα περιπου 6% παραπάνω λόγω..διαφοράς στηθους! tongue.gif
Θυμαμαι οταν ειχα κανει μια λιπομετρηση η ασχετη διαιτολόγος όταν είδε το 8% μόνο που δεν μ'εβγαλε προβληματικό! ohmy.gif Της εξηγησα βέβαια οτι αθλουμουν εντατικά και ότι είμαι εκτομορφικός και φανηκε να ψιλοκαταλαβε..

βεβαια όλα αυτα εγω τα βρισκω λίγο περιττα,γιατι τα περισσοτερα απο τα μηχανηματα του εμποριου για λιπομέτρηση στην πραγματικότητα έχουν μεγαλες αποκλισεις,σαφως μεγαλυτερες απο αυτες που μας παρουσιαζουν! Ο καλυτερος κριτης του σωματος μας ειναι.. ο καθρεφτης!! wink.gif

Μια καλη μεθοδος παντως για οποιον ενδιαφερεται ειναι η Βιοηλεκτρική αντίσταση των ιστών, μεσω μιας ζυγαριας που νομιζω μπορειτε να βρειτε με μια επισκεψη σε ινστιτουτα αδυνατισματος.
ΠΟΛΥ σημαντικο ρόλο δε και αυτο το τονίζω δεν παιζει μόνο το ποσοστο λίπους αλλα και ο μυικός ιστός!! Μπορει για παραδειγμα ενα ατομο να έχει φυσιολογικό ποσοστο λίπους αλλα μειωμένο μυικό ιστο!Αυτος πρεπει να ακολουθησει προγραμμα αυξησης μυικης μαζας! Ενα τυπικο και πολυ μεγαλο λαθος που κανουν πολλοι είναι οτι ακολουθουν διαιτες απωλειας βαρους οι οποιες ναι μεν μειωνουν το λίπος αλλα συναμα μειωνουν και τον μυικό ιστο,πολλές φορες και σε μεγαλυτερο βαθμο!Αλλες πάλι φορες οδηγουν σε αποθεματα λίπους,ακριβως αντιθετα αποτελεσματα δηλαδη!

Το πιο σωστο παιδες είναι..ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΔΙΑΙΤΕΣ!! ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ!
tsops
QUOTE(Andrew @ Feb 1 2007, 06:32 PM) *
Είμαι 184 και 14,5 χρονων πόσο μπορώ να πάω?


Καλημέρα, καλώς ήλθες και μόλις έκανε την "a million dollars" question! tongue.gif

Δυστυχώς, δεν υπάρχει γεωμετρική πρόοδος, ούτε γραμμική σχέση μεταξύ ηλικίας και ύψους. Θετικό για σένα είναι ότι είσαι έχεις να διανύσεις περίπου 7 ακόμα χρόνια διαλυτικής ανάπτυξης που σου δίνει το περιθώριο να ψηλώσεις και άλλο. Ο Anaz είπε κάτι πολύ σωστό : εφόσον προσέχεις ιδιαίτερα τη διατροφή σου και ζεις "καλή ζωή" τότε να είσαι σίγουρος ότι θα ψηλώσεις στο 100% των δυνατοτήτων του οργανισμού σου smile.gif

QUOTE(Keyser_Soze @ Feb 1 2007, 10:54 PM) *
Σίγουρο αυτό;;; Νομίζω ότι το ιδανικό είναι 18% και κάτω αλλά όχι τόσο χαμηλά όσο το 3,5%. Τόσο νομίζω έχουν μόνο οι μπόντιμπιλντεράδες, γι' αυτό το λόγο δεν πιστεύω ότι θεωρείται "ιδανικό".

Εγώ είμαι 22 χρονών 1.83 ύψος και 93 κιλά κόουτς. Πόσα μπορώ να φτάσω; smiley.gif tongue.gif biggrin.gif icon_drunk.gif


laugh.gif Ιδανικό ρε μπεκρή, ιδανικό! όχι φυσιολογικό. Κάτω από το 10% είναι ένα όριο για έναν άντρα που αγγίζει πολλά γυναικεία κορμιά...εεεε, που αγγίζει τα όρια του ιδανικού tongue.gif

Εσύ Keyser ανήκεις στην κατηγορία των τυχερών ανδρών που εμπίπτουν στην εξίσωση : 183+93=276 γυναίκες σε θέλουν καθημερινά! laugh.gif

QUOTE(Anaz @ Feb 2 2007, 02:59 AM) *
Μια καλη μεθοδος παντως για οποιον ενδιαφερεται ειναι η Βιοηλεκτρική αντίσταση των ιστών, μεσω μιας ζυγαριας που νομιζω μπορειτε να βρειτε με μια επισκεψη σε ινστιτουτα αδυνατισματος.
ΠΟΛΥ σημαντικο ρόλο δε και αυτο το τονίζω δεν παιζει μόνο το ποσοστο λίπους αλλα και ο μυικός ιστός!! Μπορει για παραδειγμα ενα ατομο να έχει φυσιολογικό ποσοστο λίπους αλλα μειωμένο μυικό ιστο!

Το πιο σωστο παιδες είναι..ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΔΙΑΙΤΕΣ!! ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ!


Η βιοηλεκτρική αντίσταση (ιστοβιοαντίσταση) είναι σαφώς πιο ακριβής από τις απλές μεθόδους και μπορεί να δώσει καλύτερα και πιο αξιόπιστα αποτελέσματα.

Συμφωνώ απόλυτα με τον Anaz και ως προς τον μυϊκό ιστό και ως προς τη διατροφή smile.gif
Keyser_Soze
QUOTE
Ύψος ή κιλά? tongue.gif
Αν συνεχίσω να κάνω παρέα μαζί σου, μόνο κιλά θα ανέβω. tongue.gif biggrin.gif
liolias
Καλως Ηρθες Andrew! Μακαρι να καταφερεις και εσυ αυτο που θελουμε ολοι! Να ψηλωσουμε!!
apkat
Λοιπον ποτε μου δεν καταλαβα την αγωνια τοων ανθρωπων για τον θα ψηλωσουν και ποσο και που ιφειλεται η τοση εντονη επιθυμια τους..

Ισως και να φταιει οτι παντα ημουν κοντος και γιαυτο δεν ενδιαφερθηκα ποτε τι να πω..
NBAholic
QUOTE
Ο πιο γνωστος είναι ο δείκτης μάζας σώματός, δηλαδή το πηλίκο ΒΑΡΟΣ (σε κιλά)/ ΎΨΟΣ*2 (σε μέτρα)


Μια διευκρίνιση: Είναι "ύψος^2", δηλαδή ύψος στο τετράγωνο, όχι ύψος επί δύο.
tsops
QUOTE(NBAholic @ Feb 4 2007, 07:35 PM) *
Μια διευκρίνιση: Είναι "ύψος^2", δηλαδή ύψος στο τετράγωνο, όχι ύψος επί δύο.


Αυτό μάλλον ήθελε να πει το παιδί, απλώς δεν εκφράστηκε σωστά...αμέσως, να τον φας ακριβολόγε! tongue.gif
Anaz
ναι όντως αλλα γι'αυτο εβαλα και το λινκ υπολογισμου για οποιον ενδιαφεροταν να μην γινοταν κανα λαθος.. cool.gif
baller
paidia mhn trelaineste! Exei k ta kaka tou upsos ego eimai 2, 04 kai exo provlhma se krevatia dithesia autokinhta kai gunaikes kato tou 1,70 smiley.gif
Pierce
εδω εγω που ειμαι 1,90 εχω προβλημα σε αυτα ... 68.gif φαντασου εσυ
Das Kapital
γεια σας παιδια εγω ειμαι 15 χρονων 1,84 ποσο μπορω να παω? παντως εχω βγαλει γενια εχω και ενα μουσακι!!!!! w00t.gif biggrin.gif
Wilkinson
Είναι αλήθεια οτι όταν ξεκινήσεις να κάνεις συστηματικά βάρη σταματάς να ψυλώνεις??? blink.gif
Das Kapital
-Ο Arenas είναι ο καλύτερος μπασκετμπολίστας αυτή τη στιγμή...

-Ο Σακίλ ξώφλησε...

-Ο J.J. Redick είναι ο καλύτερος σουτέρ και ο πιο αδικημένος αυτή τη στιγμή...

-Ο Wilkinson είναι ο πιο σωστός παίχτης της ευρώπης...

-Ο καλύτερος Έλληνας προπονητής είναι ο Τούφας...

-Ο Rubio έχει βάλει το απόλυτο σούτ...
[b]NO NO NO NO NO NO
-Ο Wade ειναι ο καλυτερος μπασκετμπολιστας αυτη τη στιγμη

-Ο Σακιλ δε ξοφλησε

-Ο Dirk Nowitzki ειναι ο καλυτερος σουτερ

-O Vujcic ειναι ο πιο σωστος παιχτης της ευρωπης

-Ο καλυτερος Ελληνας προπονητης ειναι ο Γιαννακης

-Ο Jordan εχει βαλει το απολυτο σουτ
tsops
QUOTE(Wilkinson @ Feb 6 2007, 02:30 PM) *
Είναι αλήθεια οτι όταν ξεκινήσεις να κάνεις συστηματικά βάρη σταματάς να ψυλώνεις??? blink.gif


Wil, τα "συστηματικά" βάρη μπορούν κάλλιστα να σε βοηθήσουν να ψηλώσεις περισσότερο εφόσον τα κάνεις βάσει συγκεκριμένου προγράμματος και με τη σωστή καθοδήγηση. Σε κάθε άλλη περίπτωση, μπορούν να προκαλέσουν τραυματισμούς και αυτό είναι το πιο σημαντικό wink.gif
liolias
QUOTE(lebron15 @ Feb 6 2007, 04:54 PM) *
γεια σας παιδια εγω ειμαι 15 χρονων 1,84 ποσο μπορω να παω? παντως εχω βγαλει γενια εχω και ενα μουσακι!!!!! w00t.gif biggrin.gif


Τα γενια και του μουσακι εχουν καμια σχεσει με το ποσο θα ψηλωσει καποιος??
Das Kapital
QUOTE(liolias @ Feb 10 2007, 11:24 PM) *
Τα γενια και του μουσακι εχουν καμια σχεσει με το ποσο θα ψηλωσει καποιος??

Ειμαι 15 χρονων και εχω υπεβολικα γενια για την ηλικια μου και το λεω αυτο επειδη εχω ακουσει οτι αν βγαζεις τριχες απο νωρις σημαινει οτι εχεις ολοκληρωθει(μακαρι να μην ειναι αληθεια) sad.gif οποιος γνωριζει περι του θεματος ας βοηθησει peace.gif
Air Kef
Ισχυει 100%.

Δες ποσες τριχες ο πατέρας σου,και κρινε ποσες εχεις να βγαλεις ακομα για να καταλάβεις!!!! biggrin.gif
Das Kapital
QUOTE(Air Kef @ Feb 11 2007, 12:45 AM) *
Ισχυει 100%.

Δες ποσες τριχες ο πατέρας σου,και κρινε ποσες εχεις να βγαλεις ακομα για να καταλάβεις!!!! biggrin.gif

Τωρα μου εφτιαξες τη διαθεση sad.gif sad.gif evilmonkey.gif
V@Roxe##13
Δεν ισχυει και τοσο.Εμενα ο κολλητος μου ηταν παντα πιο ψηλος απο μενα χωρις να εχει σχεδον καθολου τριχες...
Das Kapital
QUOTE(V@Roxe##13 @ Feb 11 2007, 02:34 PM) *
Δεν ισχυει και τοσο.Εμενα ο κολλητος μου ηταν παντα πιο ψηλος απο μενα χωρις να εχει σχεδον καθολου τριχες...

Αυτο λεμε αγαπητε οταν εχεις τριχες απο μικρος λενε οτι δε θα ψηλωσεις πολυ αυτοι που δεν εχουν λενε οτι ψηλωνουν πιο πολυ tongue.gif icon_drunk.gif
Gravedigger
Tι χαμός γίνεται σε αυτό το topic???Λοιπόν εγώ είμαι 1.88 από την 2α Λυκείου κ τώρα είμαι δεύτερο έτος.Έχω μουσάκι από την Πρώτη Λυκείου αλλά δν έχω μυωπία! biggrin.gif Δν νομίζω να πάρω άλλο αν κ θα ήθελα να είμαι γύρω στο 1.95...θα κάρφωνα όπως ήθελα...!Από ότι ξέρω υπάρχουν κ κάτι χαπάκια!!!!
Das Kapital
QUOTE(Gravedigger @ Mar 28 2007, 07:58 PM) *
Tι χαμός γίνεται σε αυτό το topic???Λοιπόν εγώ είμαι 1.88 από την 2α Λυκείου κ τώρα είμαι δεύτερο έτος.Έχω μουσάκι από την Πρώτη Λυκείου αλλά δν έχω μυωπία! biggrin.gif Δν νομίζω να πάρω άλλο αν κ θα ήθελα να είμαι γύρω στο 1.95...θα κάρφωνα όπως ήθελα...!Από ότι ξέρω υπάρχουν κ κάτι χαπάκια!!!!


Αμα παρεις χαπακια κατα τα 40 σου θα πεταξεις βυζακι απο τα αναβολικα!!! tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(lebron15 @ Mar 28 2007, 05:32 PM) *
Αμα παρεις χαπακια κατα τα 40 σου θα πεταξεις βυζακι απο τα αναβολικα!!! tongue.gif

E δν πειράζει μωρέ...Θα είμαι sexy!!!! smiley.gif (Πλάκα κάνω!)
zambon
ΕΣΥ ΜΕ 1.70 ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ *********.... icon_wave.gif blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif banana.gif banana.gif banana.gif 71.gif 71.gif 71.gif 71.gif 68.gif 68.gif 68.gif

ΦΥΓΕ.************** 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif
Alex Acker
Ειμαι 1,77 και 14 ετων.
Silver8
1.90 μόλις, και 26 χρόνια εμπειρίας blink.gif
Silver8
Μου έχουν πει ότι θα φτάσω 2.05. Εσεις τι λέτε θα φτάσω? Θα φτάσω? εεεεεεεεεεεεεεεεεεε? smiley.gif
mikri prasini ollandeza
αφού δεν έφτασες ακόμα...

Ξέρει κανείς τα κορίτσια μέχρι πόσο μπορούν να ψηλώσουν?
εγώ δλδ που είμαι 1.70 κ 14,81 χρονών, πόσο ακόμα θα ψηλώσω?
Silver8
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ May 29 2007, 06:28 PM) *
αφού δεν έφτασες ακομα...


λες ε? Μου κανες τα όνειρα συντρίμια. tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(Silver8 @ May 29 2007, 03:37 PM) *
λες ε? Μου κανες τα όνειρα συντρίμια. tongue.gif

24.gif 24.gif Όπως όταν λένε στα παιδάκια ότι δν υπάρχει Αι-Βασίλης!!!ΧΑΧΑΧΑ!












Τι????Δν υπάρχει ΑΙ-Βασίλης??? sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
liolias
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ May 29 2007, 06:28 PM) *
αφού δεν έφτασες ακόμα...

Ξέρει κανείς τα κορίτσια μέχρι πόσο μπορούν να ψηλώσουν?
εγώ δλδ που είμαι 1.70 κ 14,81 χρονών, πόσο ακόμα θα ψηλώσω?


1,76 θα πας.
mikri prasini ollandeza
χωρίς τακούνι, έτσι?
man10
Καλα οι γυναικες εχουν και τα τακουνια και φαινονται πολυ ψηλοτερες,απο το κανονικο.Οι ανδρες τι κανουν?Ε? μου λετε?
mikri prasini ollandeza
γιατί όχι κι εσείς τακουνάκια? smiley.gif
(είδα κτ ωραία στην Ερμού...μούρλια!!!)
thrylos7
Το τόπικ δεν είναι στο subforum off topic, αλλά στο Tips n' Tricks...
bilabest
Γεια σας παιδια.Ειμαι καινουριος της παρεας.Ηθελα να ρωτησω πως μπορω να καταλαβω η να μαθω ποσο ακομα θα ψηλωσω .Εγω εχω υψος 1.78 και ειμαι 15 χρονων.εκανα μια ειδικη ακτινογραφια και ο γιατρος με ειπε οτι η οστικη μου ηλικια ειναι 2 χρονια μεγαλυτερη απο αυτην της χρονολογικης.Δηλαδη 17 χρονων.Επισης με ειπε οτι θα ψηλωνω μεχρι τα 20.Σχετικα εχω βγαλει τριχες,στα χερια και μουσι οχι ομως σαν ενιληκας(δηλ. τοσο σκληρο).Αυτο παιζει κανενα ρολο?Επισης αν ψηλωσω κι αλλο μπορω να παρω πολλους ποντους η 2-3?
k_sal_15
Mην περιμένεις να ψηλώσεις πολύ ακόμα... 4-5 πόντους άμα βάλεις καλά είσαι...
man10
Αμα ακολουθησει σωστη διατροφη,σε συνδυασμο με αθληση και σωστες συνηθεις στον υπνο,ισως να βαλεις μεχρι και 8-9 ποντους ακομα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.