Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ύψος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Gravedigger
QUOTE (COOLMAN @ Sep 7 2009, 15:33 ) *
Υ.Γ.Με εχει φαει η περιεργεια και πρεπει να ρωτησω...ποτε δημιουργηθηκε αυτο το forum????????

Τέλη 2004.

QUOTE (PasGiannna @ Sep 7 2009, 15:55 ) *
Ρε μην κομπλαρετε με τα υψη ρεεεε....τισ γκομενες δεν τσ νοιαζει μονο το υψος..........Εξυπνοι να ειστε και ολα γινονταιι πεδεσς!!!!

Ούτε όλους τους άλλους μόνο οι γκόμενες. smile.gif
Bikerboy
Δν νομιζω καποιοσ σε αυτο το forum να θελει να ειναι ψηλος για τις γκομενες!! smiley.gif
εγω προσωπικα ειμαι 1.70 και θελω να παρω 10 ποντους για το μπασκετ...δυσκολο ομως!!!
ComingUpRoses
QUOTE(COOLMAN @ Sep 7 2009, 15:33 ) *
Υ.Γ.Με εχει φαει η περιεργεια και πρεπει να ρωτησω...ποτε δημιουργηθηκε αυτο το forum????????



Παραμονη πρωτοχρονιας!!! 31 December 04!!!!
COOLMAN
Αληθεια??????Φοβερο και ειναι καταπληκτικο forum!!!!!!!Συχαρητηρια στον δημιουργο(ο dizzy_fingers απο οτι εχω καταλαβει ειναι ο κυριοτερος τωρα αν ειναι και αλλοι δεν ξερω) και καλη διατηρηση του απο χρηστες,διαχειρηστες και τον Admin!!!!!!!!
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(Gravedigger @ Sep 7 2009, 16:36 ) *
Τέλη 2004.


Ούτε όλους τους άλλους μόνο οι γκόμενες. smile.gif


Αφου ξερεις το ειπα χαριτολογωντας...!!...!!
Απλα ηθελα να περασω το μηνυμα οτι το υψος δεν ειναι το παν...εγω θα ηθελα να ειμουν 1.95 για να καρφωνω αλλα δεν γινεται τι να κανουμε..!!
angelos 7 athinaikos
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 27 2006, 03:38 ) *
Άσχετη και ίσως αστεία απορία...αλλά έχετε παρατηρήσει κάποια σχέση στο ύψος και στη μυωπία?

Αρκετοί ψηλοί έχουν προβλήματα όρασης, ενώ θυμάμαι πως κι εγώ όποτε έπαιρνα κάποιους πόντους, ταυτόχρονα ανέβαινε και η μυωπία μου.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά πως στο δεύτερο έτος της σχολής ανέβηκα 1-2 εκατοστά στο ύψος και μισό βαθμό στη μυωπία.

Δεν ξέρω, ίσως κάποιο θέμα με τις ορμόνες να παίζει...

ναι πραγματι συμβαινει μου το εχει πει ο οφθαλμίατρος
IiICrazYIiI
Εγω ειμαι 15 χρονων και ειμαι 1.82 και 79 κιλα...!Το θεμα δεν ειναι το υψος αν δεν ξερεισ να το εκμεταλευεσαι τοτε τι το θες?
Σοφο δεν γινεσαι γεννιεσαι icon_headbang.gif
Gravedigger
QUOTE (angelos 7 athinaikos @ Sep 20 2009, 17:46 ) *
ναι πραγματι συμβαινει μου το εχει πει ο οφθαλμίατρος

Τον καημένο τον Yao.Δεν θα βλέπει Χριστό...
Johnnyf95
Λοιπον,ειμαι 14 χρονων και 70 κιλα....τα αναφερω γιατι θα χρειαστουν μετα......

θα ηθελα να αρχισω γυμναστηριο.....κυριως για την μεση μου που εχω 6 μοιρες σκωλιοση...

οι γονεις μου διαφωνουν λεγοντας οτι ετσι θα σταματησω να αναπτυσομαι....

ισχυει οντως αυτο;;;τι μου προτινετε εσεις;;;;
reignman
οτιδηποτε εχει να κανει με βαρη θα δυσκολεψει την αναπτυξη σου.


Εγω στα 15 ημουν 1.75 στα 16 1.82 , πριν απο εκεινο το καλοκαιρι αρχισα εντατικα γυμναστηρια για να αρχισω να κανω γραμμωση και να παιρνω ογκο.
Τελικα τωρα ειμαι 24 ετων και ειμαι 1.82.
Βεβαια εγω ειχα και αλλα προβληματα , οποτε δεν ξερω τι θα γινοταν αν δεν μου παρουσιαζονταν αυτα.

Boom Dizzle
Λοιπον εγω παιδια ειμαι 16 κ εχω υψος 1,78 κ βαρος 67 κιλα....
Θα ηθελα πολυ να φτασω το 1,80+ αλλα το θεωρω δυσκολο....

ΥΓ:Αυτο που λενε για τη μυωπεια ισχυει 100%!Προσωπικη εμπειρια!!!
akalas
γεια παιδες ειμαι νεο μελλος πρωτο μου ποστ.ειμαι 14 192 με παπουτσια.μεχρι που μπορω να παω περιπου? 69 κιλα
koutsou10
QUOTE(reignman @ Sep 26 2009, 16:55 ) *
οτιδηποτε εχει να κανει με βαρη θα δυσκολεψει την αναπτυξη σου.


Εγω στα 15 ημουν 1.75 στα 16 1.82 , πριν απο εκεινο το καλοκαιρι αρχισα εντατικα γυμναστηρια για να αρχισω να κανω γραμμωση και να παιρνω ογκο.
Τελικα τωρα ειμαι 24 ετων και ειμαι 1.82.
Βεβαια εγω ειχα και αλλα προβληματα , οποτε δεν ξερω τι θα γινοταν αν δεν μου παρουσιαζονταν αυτα.

αυτο παντως με τα βαρη δεν ειναι σιγουρο...πιστευανε ολοι οτι ισχυε μεχρι πριν 2-3 χρονια οπου καποιοι επιστημονες πηραν διδυμους κ με τον εναν να κανει γυμναστηριο κ τον αλλον οχι διαπιστωθηκε οτι ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!
μετα απο αυτο διαπιστωθηκε οτι το υψος δεν επηρρεαζεται απο το γυμναστηριο(λογικα χωρις να ξερω-οταν ξεκινας σε μια λογικα σωστη ηλικια κ οχι απο τα 12,13,14,15-σε αυτες τις ηλικιες ειναι καλο να κανεις ασκησεις με το βαρος του σωματος σου)
κ αν το επηρρεαζει το κανει μηδαμινα...

Υ.Γ φιλε ακαλας καταρχην καλως ηρθες στο φορουμ,μετα μεχρι που μπορεις να φτασεις μονο ενα μεντιουμ μπορει να το βρει-μπορει κ να πεσει εξω ομως smiley.gif .ενα ειναι σιγουρο οτι μεχρι τα 21 σου θα αναπτυσεσαι(υπαρχουν βεβαια κ μερικες εξαιρεσεις που ανπτυσονται μεχρι τα 18 η τα 23-σπανια).εγω παντως θα σε συμβουλευα να προσεχεις την διατροφη σου κ ολα θα παρουν τον δρομο τους...
Gravedigger
QUOTE (akalas @ Oct 4 2009, 14:55 ) *
γεια παιδες ειμαι νεο μελλος πρωτο μου ποστ.ειμαι 14 192 με παπουτσια.μεχρι που μπορω να παω περιπου? 69 κιλα



QUOTE (koutsou10 @ Oct 4 2009, 16:29 ) *
εγω παντως θα σε συμβουλευα να προσεχεις την διατροφη σου κ ολα θα παρουν τον δρομο τους...

Βασικά,φάε τίποτα γιατί 69 κιλά για το ύψος σου είναι πολύ λίγα...
akalas
QUOTE(Gravedigger @ Oct 6 2009, 00:25 ) *
Βασικά,φάε τίποτα γιατί 69 κιλά για το ύψος σου είναι πολύ λίγα...

τρωω αλλα τπτ.εχετε καμια συμβουλη για να παρω κιλα?ακομα και ο πλαιμακερ τις ομαδας με ποσταρει και δν εχω δυναμη να τον βγαλω εξω απο την ρακετα
nikopoli
να τρως βασικα φαγητα με πολλους υδατανθρακες και πρωτεινες αλλα οχι λιπη peace.gif
kobe81points
QUOTE(akalas @ Oct 9 2009, 01:27 ) *
τρωω αλλα τπτ.εχετε καμια συμβουλη για να παρω κιλα?ακομα και ο πλαιμακερ τις ομαδας με ποσταρει και δν εχω δυναμη να τον βγαλω εξω απο την ρακετα





Φιλε αυτο που εχεις δεν ειναι προβλημα αλλα ευλογια. Η αποκτηση δυναμης δεν ειναι μονο θεμα φαγητου αλλα και γονιδιακο. Οπως αναφερει και ενας αλλος φιλος πιο πριν "Σοφο δεν γινεσαι αλλα γεννιεσαι". Γι'αυτο λοιπον σε συμβουλευω να μην πιεζεις τον οργανισμο μου για να παρει βαρος και μην τρως παραπανω απο οσο ηδη τρως (εφοσον οπως λες τρως πολυ) γιατι με αυτο τον τροπο θα καταστρεψεις τον μεταβολισμο σου και σε μερικα χρονια δεν θα μπορεις να μαζεψεις τις πατσες. Σε αυτη τη ζωη δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα, σε καποιους τομεις θα υστερουμε. Θα θυμηθεις τα λογια μου μετα απο 10-15 χρονια οταν θα βλεπεις τους συνομιληκους σου τοτε να πεταει η κοιλια τους και εσυ να εισαι λεπτος χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια. Και εσυ ευλογα θα ρωτησεις, ωραια μεχρι τοτε τι να κανω? Μεχρι τοτε λοιπον συγκεντρωσου σε μια διατροφη ποιοτικη και οχι ποσοτικη. Ενημερωσου για την αξια των πρωτεινων στη διατροφη ενος αθλητη, την ποσοτητα και τη στιγμη ληψης αυτων και τα αποτελεσματα θα ερθουν σιγα σιγα.

Θα μπορουσα να γραψω αναλυτικα, αλλα θα ειναι μακροσκελες και κουραστικο. Μπορεις ευκολα να ψαξεις για περισσοτερες πληροφοριες, ειτε στο διαδικτυο ειτε μεσω ειδικων διατροφολογων.
kobe81points
QUOTE(Johnnyf95 @ Sep 26 2009, 16:00 ) *
Λοιπον,ειμαι 14 χρονων και 70 κιλα....τα αναφερω γιατι θα χρειαστουν μετα......

θα ηθελα να αρχισω γυμναστηριο.....κυριως για την μεση μου που εχω 6 μοιρες σκωλιοση...

οι γονεις μου διαφωνουν λεγοντας οτι ετσι θα σταματησω να αναπτυσομαι....

ισχυει οντως αυτο;;;τι μου προτινετε εσεις;;;;



Αυτα που λενε για βαρη και παυση αναπτυξης ειναι bullshits που πιστευανε το 60. Εσυ ειδικα εχεις ενα λογο παραπανω να ξεκινησεις γυμναστηριο.
Η σκολιωση ειναι υπουλο πραγμα. Ενω σε μικρες ηλικιες οπως τη δικη σου δεν ποναει καθολου σε μεγαλυτερες προκαλει δυσκαμψια στη σπονδυλικη στηλη καθως επισης και εντονη οσφυαλγια.
Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι δια βιου γυμναστικη ωστε να διατηρεις τις μοιρες σε χαμηλο αριθμο και να μην εχεις καποιο απο τα παραπανω προβληματα ποτε.
Συγκεντρωσου στις ασκησεις ενδυναμωσης της πλατης (ανω & κατω) και επειδη ειναι μεγαλη μυικη ομαδα μπορεις να κανεις 4&5 διαφορετικες ασκησεις.

Σε καμμια περιπτωση μη χρησιμοποιησεις κορσε ή χειρουργειο, όλα διορθωνονται με τη γυμναστικη
almirosbc
εχω ενα βιβλιο αλλα δεν ξερω αν εχει σωστες ασκησεις τι λετε??

εχει ελευθερα βαρη για ενδυναμωση για ταχυδυναμη για αντοχη και ευκαμψια τι λετε να τις κανω?

το βιβλιο λεγεται"Προπονηση Νεαρων Καλαθοσφαιριστων¨ αν το ξερει κανεις παρακαλω ας μου πει τι να κανω...

αα και το υψος μου ειναι 1.67 ,,, 47 κιλα και αλμα 62.5 μετα απο πετυχημενο air alert
half-man half-maverick
εγω ειμαι σχεδον 21 και εχω υψος 1,80 . μεχρι ποσο μπορει να φτασω ? tongue.gif
το χω το 1,85 ? tongue.gif
almirosbc
μαλλον......

αν και δεν νομιζω να παρεις ακομα πολυ υψος αλλα 1.85 μαλλον
half-man half-maverick
αληθεια ρε συ ? εγω για πλακα το πα ! εχει τυχει σε γνωστο σας να ψηλωσει μετα τα 20 ?
μακαρι να ισχυει παντως biggrin.gif
almirosbc
τι λες ρε εχω δει πολλους να παιρνουν λιγο υψος μετα τα 18-19 εσυ που εισαι 21 λιγο δυσκολο αλλα αμα κανεις κανενα προγραμματακι μπορει να παρεις υψος......
theov
QUOTE(kobe81points @ Oct 9 2009, 16:38 ) *
Αυτα που λενε για βαρη και παυση αναπτυξης ειναι bullshits που πιστευανε το 60. Εσυ ειδικα εχεις ενα λογο παραπανω να ξεκινησεις γυμναστηριο.
Η σκολιωση ειναι υπουλο πραγμα. Ενω σε μικρες ηλικιες οπως τη δικη σου δεν ποναει καθολου σε μεγαλυτερες προκαλει δυσκαμψια στη σπονδυλικη στηλη καθως επισης και εντονη οσφυαλγια.
Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι δια βιου γυμναστικη ωστε να διατηρεις τις μοιρες σε χαμηλο αριθμο και να μην εχεις καποιο απο τα παραπανω προβληματα ποτε.
Συγκεντρωσου στις ασκησεις ενδυναμωσης της πλατης (ανω & κατω) και επειδη ειναι μεγαλη μυικη ομαδα μπορεις να κανεις 4&5 διαφορετικες ασκησεις.

Σε καμμια περιπτωση μη χρησιμοποιησεις κορσε ή χειρουργειο, όλα διορθωνονται με τη γυμναστικη


Σωστό!!
KobeNBA
QUOTE(almirosbc @ Oct 19 2009, 17:26 ) *
τι λες ρε εχω δει πολλους να παιρνουν λιγο υψος μετα τα 18-19 εσυ που εισαι 21 λιγο δυσκολο αλλα αμα κανεις κανενα προγραμματακι μπορει να παρεις υψος......

τι προγραμματακι ??? να τον τραβανε απο τα χερια και τα ποδια???πρωτη φορα ακουω :Ρ παντως αν υπαρχει ενδιαφερομαι χαχαχα
apkat
QUOTE(almirosbc @ Oct 19 2009, 17:26 ) *
τι λες ρε εχω δει πολλους να παιρνουν λιγο υψος μετα τα 18-19 εσυ που εισαι 21 λιγο δυσκολο αλλα αμα κανεις κανενα προγραμματακι μπορει να παρεις υψος......


Aλλο λιγο υψος και αλλο απο το 1,80 να πας 1,85..Αυτο ειναι τεραστια αλλαγη που ειναι αδυνατο να γινει σε τετοια ηλικια..

Για πες τωρα για το προγραμματακι να το μαθω και γω που ειμαι 23 μηπως το κανω..
kaukasios
QUOTE(apkat @ Oct 20 2009, 01:50 ) *
Aλλο λιγο υψος και αλλο απο το 1,80 να πας 1,85..Αυτο ειναι τεραστια αλλαγη που ειναι αδυνατο να γινει σε τετοια ηλικια..

Για πες τωρα για το προγραμματακι να το μαθω και γω που ειμαι 23 μηπως το κανω..

να μεινει κρεμασμενος απο το μονοζυγο για εναν μηνα.!!!!! smiley.gif smiley.gif
koutsou10
QUOTE(half-man half-maverick @ Oct 19 2009, 17:12 ) *
αληθεια ρε συ ? εγω για πλακα το πα ! εχει τυχει σε γνωστο σας να ψηλωσει μετα τα 20 ?
μακαρι να ισχυει παντως biggrin.gif

ΙΣΧΥΕΙ!!!αλλα ειναι παρα πολυ σπανιο...εγω ξερω εναν φιλο που δεν εχει σχεση με το μπασκετ αλλα με τα γυμναστηρια κ πηρε 2-3 ποντους στα 24!!!

Υ.Γ παντως θα τον ρωτησω αν εκανε καποιο συγκεκριμενο προγραμμα που λεει κ ο φιλος πιο πανω... smiley.gif
KobeNBA
οκ περιμενουμε να μαθουμε αυτο το προγραμματακι :Ρ (θα το δςσω και στον Yao Ming για την 1.60 κυνεζουλα που εχει χαχ)
kwstis7
γεια σας παιδες..καταρχην ειμαι καινουργιος στ φορουμ...μπραβο καταρχας για την προσπαθεια που κανετε...εγω θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας σε σχεση με τ υψος μου γιατι εχω φαει μεγαλο κολημα και κομπλεξ.σε 1 μηνα κλεινω τα 18.ειμαι1.87(χωρις παπουτσια),84 κιλα και φοραω 47 νουμερο παππουτσι.ο πατερας μου ειναι 1.83 και η μανα μου 1.69..εχω ακουσει πολλα σεναρια για το υψος και πως βρισκεις ποσο θα γινεις π.χ το υψος που εχεις 2 χρονων επι 2 .και διαφορα αλλα...αν μπορειτε απαντηστε μου κ εσεις..ποια ειναι η εκτιμηση σας για το ποσο θα φτασω...(α κανω επισης καλη διατροφη,πινω γαλα και ολα τα σχετικα και γενικα κανω καλη ζωη)
apkat
Mε τα στοιχεια που μου δινεις η προβλεψη μου ειναι 1.88 ακριβως.. wink.gif
captain charisma
οι δικοι μου γονεις ειναι και οι 2 γυρω στο 1.70 αλλα εγω και ο αδελφος μου ειμαστε 1.87 και 1.95, μετρανε πολλα πραγματα στο υψος...ισως εσυ να παρεις 2-3 ποντους ακομα,διοτι το σωμα αναπτυσεται μεχρι τα 21...
KobeNBA
QUOTE(captain charisma @ Dec 12 2009, 22:31 ) *
οι δικοι μου γονεις ειναι και οι 2 γυρω στο 1.70 αλλα εγω και ο αδελφος μου ειμαστε 1.87 και 1.95, μετρανε πολλα πραγματα στο υψος...ισως εσυ να παρεις 2-3 ποντους ακομα,διοτι το σωμα αναπτυσεται μεχρι τα 21...

ορε φιλε....πως το καταφερατε αυτο???? για πειτε τι ζωη κανετε (με λεπτομερειες πχ.τι ωρες κ ποτε κοιμαστε,καθε ποσο αθληστε,πειτε πολλα ) και τι τρωτε....!!
Gravedigger
QUOTE (KobeNBA @ Dec 15 2009, 14:54 ) *
ορε φιλε....πως το καταφερατε αυτο???? για πειτε τι ζωη κανετε (με λεπτομερειες πχ.τι ωρες κ ποτε κοιμαστε,καθε ποσο αθληστε,πειτε πολλα ) και τι τρωτε....!!

Με σωστές λεπτομέρειες.Και κάθε πότε γ@@@ε και ποιαν.Με φωτό παρακαλώ.Μόνο τότε θα λυθεί η απορία για το ύψος.
apkat
Και παρακαλω σε ακριβεια λεπτων οι ωρες υπνου για να ξερουμε ακριβως τι θα κανουμε..
rchos
α επισης να κανω και εγω μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο ασχετος στο θεμα και θα ηθελα να μαθω απο καποιον που ξερει.
η σταση του υπνου και το ροχαλιτο πως επηρεαζουν το υψος?γιατι θελω να παρω 5 ποντους ακομη.
kaukasios
QUOTE(rchos @ Dec 15 2009, 16:41 ) *
α επισης να κανω και εγω μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο ασχετος στο θεμα και θα ηθελα να μαθω απο καποιον που ξερει.
η σταση του υπνου και το ροχαλιτο πως επηρεαζουν το υψος?γιατι θελω να παρω 5 ποντους ακομη.

πρεπει να κοιμασαι ορθιος.με αυτην την τεχνικη θα παρεις τουλαχιστον 4 ποντους.τον αλλο ποντο αγορασε τον,δεν ειναι ακριβος!!!!
Flash
QUOTE(kaukasios @ Dec 15 2009, 14:46 ) *
πρεπει να κοιμασαι ορθιος.με αυτην την τεχνικη θα παρεις τουλαχιστον 4 ποντους.τον αλλο ποντο αγορασε τον,δεν ειναι ακριβος!!!!


Επίσης, κλινικές έρευνες έχουν δείξει πως το σεξ (και ιδιαίτερα συγκεκριμμένες στάσεις όπως το ανάποδο ελικοπτεράτο και το κοφινάτο βιδαριστό*) μπορούν να βοηθήσουν στην ορθότερη μυοσκελετική ανάπτυξη και ως εκ τούτου να δώσουν 3-5 επιπρόσθετους πόντους ύψους. Ή μήκους.



*ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα αποτελέσματα των ερευνών είναι στατιστικά σημαντικά μόνο για άρρενες ηλικίας 15 ετών και άνω. Σε κάθε άλλη περίπτωση μπορεί να μην έχουν αποτέλεσμα ή ακόμα να οδηγήσουν και σε βιοπνευματικές αναπτυξιακές παρενέργειες.

ΥΓ: Επίσης υπάρχουν αυτοί που υποστηρίζουν την αμφίδρομη αιτιότητα των δύο μεταβλητών (ύψους και σεξ), δηλαδή ότι όχι μόνο το πρώτο προκαλεί το δεύτερο αλλά και το δεύτερο προκαλεί το πρώτο. Κάτι τέτοιο αφενός δημιουργεί προβλημάτα στα αποτελέσματα των οικονομετρικών εκτιμήσεων, αφετέρου κρίνεται από πολλούς (κοντούς) ως αρνητική διάκριση (discrimination) και έτσι "θάβεται" συστηματικά.

Πηγές: http://wonderingpondering.wordpress.com/20...igh-can-you-go/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2026984/

http://www.thefrisky.com/post/246-is-sex-m...ght-difference/
KobeNBA
QUOTE(Gravedigger @ Dec 15 2009, 14:57 ) *
Με σωστές λεπτομέρειες.Και κάθε πότε γ@@@ε και ποιαν.Με φωτό παρακαλώ.Μόνο τότε θα λυθεί η απορία για το ύψος.

kai me ti profulakseis ??? :PPP re paidia to exw ksana dei auto plaka plaka ...enas oi goneic tou kai oi 2 1.60 kai autos 1.98....etroge polu kreas !!
santi
θελω να πω πως εχω ψαξει πολυ το θεμα υψους και εχω αγχωθει γιατι θεωρω οτι το δικο μου υψος δεν ειναι αρκετο (1.73-17.4)ειμαι 16 και τον μαιο κλεινω τα 17 αυτο για την τριχοφυια πιστευω οτι δεν πολυισχυει http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=5&am...D=2860&la=1 α επισης δεν ξερω αν αληθευει αλλα με το μονζυγο ναι μεν ανοιγουν οι χονδροι και ψηλωνεις αλλα αμα το αφησεις ξανακλεινουν ο πατερας μου ειναι γυρω στο 1.70 και η μανα μου 1.50 θα ηθελα να φτασω τουλαχιστον 1.80 εκτος απο υπνο σωστη διατροφη ασκηση τι αλλο βοηθαει???
stef4
Γεια σας.Θα ηθελα να μ πειτε κατι.Ειμαι καταρχιν 13 χρονων και 5 μηνες .Ειμαι 1.72 χωρις παπουτσια ο πατερας μου 1.86 και η μανα μου 1.65.παιζω και μπασκετ.Ποσο πιστευεται οτι θα φτασω? smiley.gif
apkat
1,76 +_ 2 ποντους.
kseplenhs
QUOTE(apkat @ Jan 21 2010, 12:15 ) *
1,76 +_ 2 ποντους.

smiley.gif

εμένα γιατί μου βγάζει 1.72?

μισό να ξανακάνω τις πράξεις... unsure.gif
kosttost
παιδια μεχρι ποσο χρονων ψηλωνει καποιος? εγω ειμαι 16 και εχω 1 83-84....υπαρχει περιπτωση να παρω 4-5 ποντους ακομα ι οχι?
apkat
kseplenis το εβγαλες ξανα;;Ποσο ηταν τελικα..

Φιλε kosttost οχι εχεις εξαντλησει το υψος που θα παρεις..Πηρες και λιγο παραπανω απο οσο επρεπε..Παντως δεν θα ψηλωσεις αλλο σιγουρα..
Flash
QUOTE(kosttost @ Jan 21 2010, 18:51 ) *
παιδια μεχρι ποσο χρονων ψηλωνει καποιος? εγω ειμαι 16 και εχω 1 83-84....υπαρχει περιπτωση να παρω 4-5 ποντους ακομα ι οχι?


OΚ , σοβαρά τώρα, στη θεωρία οι άντρες μπορούν να ψηλώσουν μέχρι τα 21. Στην πράξη μετά τα 18 είναι σπάνιο να πάρει κάνεις πάνω από 1-2 πόντους. Πάντως ναι, μπορεί να πάρεις λίγο ακόμη, μπορεί και καθόλου.
benchwarmer
Ρε παιδια συγγνωμη κιολας, αλλα τι απαντηση περιμενετε?
Καποιοι σταματανε να ψηλωνουν στα 20, καποιοι στα 18, καποιοι στα 16....

apkat
Nαι εξαρταται απο τον συντελεστη διασπορας Cc..Μπαινει σε εξισωση και προκυπτει μαθηματικα με μεγαλη ακριβεια το υψος..Παιδια οποιος θελει αλλες ερωτησεις σχετικα με το υψος ας κανει..Εχω ασχοληθει πολυ και μπορω να σας βοηθησω..
KORLEONE
QUOTE(apkat @ Jan 21 2010, 22:38 ) *
Nαι εξαρταται απο τον συντελεστη διασπορας Cc..Μπαινει σε εξισωση και προκυπτει μαθηματικα με μεγαλη ακριβεια το υψος..Παιδια οποιος θελει αλλες ερωτησεις σχετικα με το υψος ας κανει..Εχω ασχοληθει πολυ και μπορω να σας βοηθησω..

Απο τον συντελεστη δόμησης εξαρτάται , άλλες περιοχές έχουν 2 άλλες 1,8 άλλες 1,4 κλπ . Τον ποιο υψηλό συντελεστή πάντως τον έχουν τα Τρίκαλα και η Καρδίτσα αφού έχουν βγάλει τα ποιο πολλά ψηλά παιδιά .. χα χα ωραία τα είπα
rchos
εγω που ειμαι 25 γιατι ψηλωνω ακομη?
μηπως ειμαι φρικιο?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.