Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ύψος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
apkat
Nαι μονο που ο Μπαρεα ειναι πανω απο 1,80..Παιδια γενικα τους μετρανε με παπουτσια συνπεως τους προσθετουν 2-3 ποντους και αυτο ειναι ολο..Δεν μπορουν να τους προσθεσουν καμια 10αρια ποντους ομως με τιποτα..Ο Σπανουλης επειδη και στην Ευρωλιγκα τον δινουν 193 δεν παιζει με τιποτα να ειναι λιγοτερο απο 190..
DjNanos
Είμαι 17 ετών και 1,91 εκ. και είμαι μια χαρά με την όρασή μου tongue.gif
laser
με παπουτσια 1,87,χωρις 1,85..
ειμαι 22,οποτε οτι πηρα,πηρα laugh.gif
jonhy
QUOTE (liolias @ Oct 20 2006, 18:52 ) *
Ε ναι στο nba δεν μπορεις να παιξεις αν εισαι πολυ κοντος.Τουλαχιστον να εισαι 1,85 και πανω.

συμφωνωα σε αυτο αν και υπαρχουν λαμπρες εξαιρεσεις οπως ο nate robinson (1.75)ο οποιος εχει κερδισει και slam dunk contest και earl boykinks (1.69) και αλλοι πολλοι
Stelios 12
Στο ΝΒΑ δεν παίζει ρόλο το ύψος αλλά κυρίως η ικανότητα
oti-nane
QUOTE (Stelios 12 @ Jan 2 2011, 15:45 ) *
Στο ΝΒΑ δεν παίζει ρόλο το ύψος αλλά κυρίως η ικανότητα

Παντού

Απλά όσο πιο μικρό ύψος τόσο πιο μεγάλη ικανότητα πρέπει να έχεις για να ρεφάρεις
jonhy
QUOTE (Stelios 12 @ Jan 2 2011, 15:45 ) *
Στο ΝΒΑ δεν παίζει ρόλο το ύψος αλλά κυρίως η ικανότητα

+++++++++φωνω
Samoure
QUOTE (dizzy_fingers @ Jul 27 2006, 02:38 ) *
Άσχετη και ίσως αστεία απορία...αλλά έχετε παρατηρήσει κάποια σχέση στο ύψος και στη μυωπία?

Αρκετοί ψηλοί έχουν προβλήματα όρασης, ενώ θυμάμαι πως κι εγώ όποτε έπαιρνα κάποιους πόντους, ταυτόχρονα ανέβαινε και η μυωπία μου.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά πως στο δεύτερο έτος της σχολής ανέβηκα 1-2 εκατοστά στο ύψος και μισό βαθμό στη μυωπία.

Δεν ξέρω, ίσως κάποιο θέμα με τις ορμόνες να παίζει...

Ναι οντως φιλε μ και εγω το εχω παρατηρησει εκει που ειχα 0,5 απο το καθε ματι ξαφνου πηρα 10 ποντους και πηγε 1,0 και 0,75 τωρα παλι εχει ανεβει
gefo
1.70 sta 14...poso ipsos mporw na ftasw? rolleyes.gif
powerforward14
QUOTE (PasGiannna @ Sep 7 2009, 14:55 ) *
Εγω παιδες 17 χρονων ειμαι 1.81 υψος και ειναι μια χαρα!!!!
Και ταπες σκας στο ερασιτεχνικο που παιζουμε μονο δεν καρφωνω που ειναι ονειρο ζωης......
Ρε μην κομπλαρετε με τα υψη ρεεεε....τισ γκομενες δεν τσ νοιαζει μονο το υψος..........Εξυπνοι να ειστε και ολα γινονταιι πεδεσς!!!!

Αν το μόνο που σε νοιάζει είναι το ερασιτεχνικό και μερικές γκόμενες..... Εγώ στα 16,5 είμαι 1,97, καρφώνω όπως θέλω και όταν παίζεις καλό μπάσκετ, όλες οι γκόμενες γουστάρουν.... Πάντως γενικά αν είσαι πάνω από 1,80 με πολλή δουλειά,ταλέντο και τύχη μπορείς να παίξεις μπάσκετ...
D.Rose#1CB
File mporeis na mou peis ama ekanes kamia askhsh gia na ftaseis ekei pou eisai?Kai egw idia hlikia exw me esena 16.5 kai eimai 1.82 an gnwrizeis kati pes mou.
Stelios 12
Φίλε δεν υπάρχει άσκηση για ύψος, στα γονίδια είναι. Από κει και πέρα τρέφεσαι σωστά, κάνεις υγιεινή ζωή και ελπίζεις...
επαθα λαστιχο
ειμαι 1.83,28 χρονων.εχω ελπιδες να ψηλωσω?
Xaroumenos loukoumas
Πολλές!
spysta
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Mar 8 2011, 19:31 ) *
Πολλές!

ρε γιατι λες ψεματα στο παιδι .. αφου ,συμφωνα με τους περισσοτερους επιστημονες ,η αυξηση του υψους σταματαει στα 27 !!

φιλε λαστιχο .. βαλε μπασκετικα με τακουνακι wink.gif

Xaroumenos loukoumas
Στα 27;;
Τρελό! tongue.gif
επαθα λαστιχο
παντως με πατερα 1.65 και μανα 1.58 παλι καλα που βγηκα τοσος...και ας μην καρφωσω ποτε laugh.gif
where amazing happens
Ειμαι 15,5χ και εχω υψος 1,85(χωρίς παπούτσια) πόσο μπορώ να φτάσω;
denny
Μια γενικη αληθεια...οι ψηλοι ειναι ντιπ για ντιπ τελειως...μαλλον θα φυσαει πολυ εκει πανω... laugh.gif
Ασε που τον παιρνουν κιολας οπως μαθαινα στο σχολειο!!
Tapanic
QUOTE(denny @ Jul 10 2011, 18:19 ) *
Μια γενικη αληθεια...οι ψηλοι ειναι ντιπ για ντιπ τελειως...μαλλον θα φυσαει πολυ εκει πανω... laugh.gif
Ασε που τον παιρνουν κιολας οπως μαθαινα στο σχολειο!!


Πωω ρε φιλε περα απο την πλακα...τα σκεφτεσαι κ τα λες? blink.gif
morfi
+1 warn στο denny για προφανείς λόγους. Το πρώτο μου warn. smile.gif
denny
και εμενα! smile.gif
denny
QUOTE(Leuterhs @ Jul 11 2011, 13:22 ) *
Πωω ρε φιλε περα απο την πλακα...τα σκεφτεσαι κ τα λες? blink.gif

οχι ετσι μου ερχονται και τα αμολαω...
ComingUpRoses
QUOTE(denny @ Jul 10 2011, 18:19 ) *
Μια γενικη αληθεια...οι ψηλοι ειναι ντιπ για ντιπ τελειως...μαλλον θα φυσαει πολυ εκει πανω... laugh.gif
Ασε που τον παιρνουν κιολας οπως μαθαινα στο σχολειο!!



Πω πω , πόσο πρέπει να ζηλεύει κανείς όταν είναι κοντός ....
morfi
Παιδιά, σας παρακαλώ, μην το συνεχίζεται.
Tapanic
Ο φιλος παραπανω 9ελει να κανει χαβαλε κ αμολαει οτι του κατεβει...δλδ εγω που ειμαι 1.92 9εωρουμε ψηλος κ τν παιρνω στο σχολειο?φιλε κοψτα αυτα κ μν εχεις εμμονες με τους κοντους κ του ψηλους! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
paok1925
γεια σας παιδια. Ειμαι 16 χρονων και εχω υψος 1.73μ.(με παπουτσια) Εχω βγαλει αρκετες τριχες στο προσωπο. Φοράω 43 νουμερο παπουτσιου. Μπορω να παρω αλλους 4-5 ποντους ωστε να φτασω γυρω στο 1.76μ.-1.77μ.;
paok1925
[quote name='apkat' date='Nov 22 2006, 00:06 ' post='45161']
[quote]Αν θες να δειχνεις πιο ψηλος αγορασε παπουτσια με μεγαλες αεροσολες για να κερδισεις 2-3 ποντους και σηκωνε τα μαλλια σου με ζελε.[/quοτε]


Οταν λες 2-3 πόντους εννοεις παραπανω απο την κοινη σολα που ετσι κια αλλιως ειναι και αυτη ειναι 3 πόντους δηλαδη συνολο με την αεροσολα 5-6 πόντους; Υπάρχει τετοιο παπουτσι;
doublepoulos
παιδες εγω ειμαι 14 ετων και δυο μηνων και 1.85 περιπου...εχω προοπτικες να ψηλωσω???
giorgos14
QUOTE(doublepoulos @ Feb 22 2015, 00:17 ) *
παιδες εγω ειμαι 14 ετων και δυο μηνων και 1.85 περιπου...εχω προοπτικες να ψηλωσω???



1)υψος μαμας-μπαμπας;
2)τριχοφυια;
3)τι υψος ειχες οταν ησουν 2 ετων;Οι παιδιατροι λενε οτι συνηθως τα παιδια φτανουν στο διπλασιο υψος ως ενηλικες
επαθα λαστιχο
Εγώ έφτασα τα 32 και έχω πλήρη γενειάδα.Οι γονείς μου κατάγονται από τις Φιλιππίνες και όταν ήμουν 2 ετών ήμουν κατουρλιάρης.Έχω ελπίδες να ψηλώσω?
doublepoulos
QUOTE (giorgos14 @ Mar 3 2015, 23:46 ) *
1)υψος μαμας-μπαμπας;
2)τριχοφυια;
3)τι υψος ειχες οταν ησουν 2 ετων;Οι παιδιατροι λενε οτι συνηθως τα παιδια φτανουν στο διπλασιο υψος ως ενηλικες


Γεια σου φίλε...

1)Ο πατέρας μου είναι 185 για την μάνα μου δεν ξέρω...
2)Τριχοφυία έτσι και έτσι...
3)Δεν θυμάμαι,νομίζω 95-96 εκ.
doublepoulos
QUOTE (doublepoulos @ Mar 20 2015, 00:06 ) *
Γεια σου φίλε...

1)Ο πατέρας μου είναι 185 για την μάνα μου δεν ξέρω...
2)Τριχοφυία έτσι και έτσι...
3)Δεν θυμάμαι,νομίζω 95-96 εκ.


Τελικά φίλε λάθος,τότε ήμουν 182 με μπασκετικά(δηλαδη 1.79) τώρα είμαι 1.85 κανονικότατα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.