Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
gspara
QUOTE (Gkos @ Feb 13 2017, 20:02 ) *
Εστω στο τελος σωσαμε την κατασταση wink.gif

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες
με ωραια ματς !

Περαστικα στον Γιαννη Ζηρο που τραυματιστηκε μολις στο 7'.

Συγκλονιστικη εξελιξη σε ένα μετριο ποιοτικα παιχνιδι.Τεραστιοι Ζευκίλης-Τσακίρης και πολύ καλοι Παπακωνσταντίνου-Τρικαλιωτης!!!!
Χασαμε το μετρημα στις αστοχες βολες του Ηλυσιακου......
Gkos
Οπως τα ειπε ο Θοδωρής !
Νίκη για τον Ιωνικό στην παράταση παρά το ματς καριέρας του Ζευκιλή που ξεπέρασε τους 30πόντους με 6 τριπ (!!!)
loufer
Καλημέρα, απλά θα κοινοποιήσω το ποστάρισμα του συμπαίκτη μου Νίκου Πανταζή από το προφίλ του στο FB.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΣΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΛΟΙ. ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΣΤΟΧΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΕΞΟΦΘΑΛΜΑ ΜΕ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΖΑΚΕΣΤΙΔΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΟΛΛΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΦΥΡΙΖΕ ΔΕΝ ΣΦΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝΕ 5 ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ....ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ..ΜΑΣ ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ....ΜΑΓΚΕΣ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΠΛΕΟΝ...!!!

Το ΥΓ που ακολουθεί είναι δικό μου...
Υ.Γ.: Κόλλια μετά το ματς πήγες να φας στην ίδια ταβέρνα που έφαγε και ο συνάδελφός σου το Σεπτέμβρη στον αγώνα του κυπέλλου?
polykos
http://www.ebasket.gr/2017/02/i-neaniki-eok-ke-i-idees-tis
Στο τέλος υπάρχει αναφορά στο συγκεκριμένο διαιτητή.
Δεν έχω ιδίαν άποψη....
loufer
QUOTE(polykos @ Feb 14 2017, 09:19 ) *
http://www.ebasket.gr/2017/02/i-neaniki-eok-ke-i-idees-tis
Στο τέλος υπάρχει αναφορά στο συγκεκριμένο διαιτητή.
Δεν έχω ιδίαν άποψη....


Θα τον λέμε Μωυσή στο εξής...
Ade
QUOTE (loufer @ Feb 14 2017, 08:13 ) *
Καλημέρα, απλά θα κοινοποιήσω το ποστάρισμα του συμπαίκτη μου Νίκου Πανταζή από το προφίλ του στο FB.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΣΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΛΟΙ. ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΣΤΟΧΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΕΞΟΦΘΑΛΜΑ ΜΕ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΖΑΚΕΣΤΙΔΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΟΛΛΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΦΥΡΙΖΕ ΔΕΝ ΣΦΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝΕ 5 ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ....ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ..ΜΑΣ ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ....ΜΑΓΚΕΣ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΠΛΕΟΝ...!!!

Το ΥΓ που ακολουθεί είναι δικό μου...
Υ.Γ.: Κόλλια μετά το ματς πήγες να φας στην ίδια ταβέρνα που έφαγε και ο συνάδελφός σου το Σεπτέμβρη στον αγώνα του κυπέλλου?


Φίλε μου επειδη χθες ήμουν στην κερκίδα όπως και στο κυπελο ...μπορείς να λες για την διαιτησία οτι θέλεις , ειναι δικαίωμα σας....όπως είχα αναφέρει και εγώ στον αγώνα με Ποσειδώνα εκτός ....

απλά επέτρεψε μου να πω 2-3 κουβέντες για το παιχνιδι ....σε καμία περίπτωση η κακή χθεσινή διατησία δεν διαμόρφωσε αποτέλεσμα ...λάθη έγιναν και για τις δυο ομάδες ...απο την πρώτη φάση είσασταν μεσα στην γκρίνια κ στην διαμαρτυρία , ο προπονητής σας ασχολιοταν μονο με την διατήσια , είστε όλοι καλοι παίκτες το πενταρι σας κ ο Κολωκας απο τους καλυτερους ....παίζατε όμως στον αυτόματο αν κ δεν κάνατε τίποτα μεσα στο γήπεδο ....και απέναντι σας να θυμίσω είχατε 6-7 έφηβους ...απλά η άποψη μου και καλη συνεχεια με υγεία... οι Αγιοι έδειξαν οτι μπορούν κ θα το παλέψουν μέχρι τέλους ...







loufer
QUOTE(Ade @ Feb 14 2017, 11:15 ) *
Φίλε μου επειδη χθες ήμουν στην κερκίδα όπως και στο κυπελο ...μπορείς να λες για την διαιτησία οτι θέλεις , ειναι δικαίωμα σας....όπως είχα αναφέρει και εγώ στον αγώνα με Ποσειδώνα εκτός ....

απλά επέτρεψε μου να πω 2-3 κουβέντες για το παιχνιδι ....σε καμία περίπτωση η κακή χθεσινή διατησία δεν διαμόρφωσε αποτέλεσμα ...λάθη έγιναν και για τις δυο ομάδες ...απο την πρώτη φάση είσασταν μεσα στην γκρίνια κ στην διαμαρτυρία , ο προπονητής σας ασχολιοταν μονο με την διατήσια , είστε όλοι καλοι παίκτες το πενταρι σας κ ο Κολωκας απο τους καλυτερους ....παίζατε όμως στον αυτόματο αν κ δεν κάνατε τίποτα μεσα στο γήπεδο ....και απέναντι σας να θυμίσω είχατε 6-7 έφηβους ...απλά η άποψη μου και καλη συνεχεια με υγεία... οι Αγιοι έδειξαν οτι μπορούν κ θα το παλέψουν μέχρι τέλους ...


Τη σέβομαι απόλυτα, αλλά δεν είμαστε παιδάκια, όλοι έχουμε μια διαδρομή στο μπάσκετ, πόσο μάλλον ο Κολώκας, ούτε αυτόν δε σέβονται, μας βγάζουν από τα ρούχα μας και αντιδράμε άσχημα, το αντιλαμβάνομαι ότι δείχνουμε κακή εικόνα, αλλά είμαστε οικογενειάρχες και μεροκαματιάρηδες που θέλουμε να ευχαριστηθούμε το άθλημα και δε μας αφήνουν. Έλα λίγο στη θέση μας. Για το τεχνικό κομμάτι δεν μπορώ να σου απαντήσω, σέβομαι την άποψή σου, όταν έχεις εκνευρισμό δεν παίζεις ορθολογικά. Ακόμα και μέσα στη Ν. Ιωνία που βγήκε πάλι κάποιος και μας έκραξε εδώ μέσα για την 30άρα, στο ημίχρονο ήταν x το παιχνίδι, δεν έχει υπάρξει παιχνίδι που να μας κέρδισε μια ομάδα κατά κράτος από την αρχή. Αντιδράμε άσχημα και είναι καθαρά δικό μας το φταίξιμο, χθες για εμένα χάσαμε από τις βολές, με 12/28 δεν πας πουθενά, αλλά ήταν και απόρροια του εκνευρισμού που μας δημιουργήθηκε.
Γιατί φίλε μου να έρθει ο Ζακεστίδης και να μας ζητήσει συγγνώμη για το συνάδελφό του? Δε βλέπουμε φαντάσματα
gspara
Το τελευταιο ποστ του tarx 12 διαγραφηκε.Τοσο σοβαρες καταγγελιες μπορουμε να κανουμε μονο ενυπογραφα και με συγκεκριμενα στοιχεια.
Gkos
Λογω ελλειψης χρονου του gspara θα σας γραψω εγω για το ματς στα Ιλισια (οχι σημερα-δεν προλαβαινω),αν δεν με προλαβει αλλος συμφορουμιτης .
Ευχαριστω.
FRN 2005
Ανεξαρτήτως των απόψεων που μπορεί να έχει ο καθένας και χωρίς καμία δόση κατηγορίας απέναντι σε όποια ομάδα, θα ήθελα να αναφερθώ σε κάποια πράγματα που αφορούν όλα τα Σωματεία, με αφορμή το χθεσινό παιχνίδι στους Αγ, Αναργύρους.
Θεωρώ ότι είναι ΚΡΙΜΑ, ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ.....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.
Δεν φτάνει που οι ομάδες πορεύονται μόνες τους, με ελάχιστα εφόδια και καμία βοήθεια από πουθενά. Με ελάχιστες προπονήσεις, αφού τα παρκέ καταλαμβάνονται από την ζούμπα, την γιόγκα,........ και γύρευε τι άλλο....αφού "αφεντικά" υπάρχουν και ρομαντισμοί δεν υπάρχουν....... αφού οι ομάδες κατεβαίνουν στα παιχνίδια, πολλές φορές με ελάχιστες προπονήσεις. Ποιος φταίει ; Απάντηση δεν υπάρχει, όπως πάντα..... Ποιος κάνει κουμάντο στις μικρές και στις μεγάλες κοινωνίες;;;;;; Ο Ένας.....Ο "Θεός"...... που αισθάνεται δυνατός...... Αυτός που μόλις στρίψει στην γωνία και μείνει μόνος, φοβάται και την σκιά του, όχι για κανέναν λόγο, απλά γιατί είναι λίγος.....αυτός ο "νταής"...........που τον έχουν διορίσει.......με ποια κριτήρια;;;;;; ποιος ξέρει ;;;;;; κάποιος θα ξέρει.......δεν μπορεί.......
Έτσι λοιπόν και σε άλλη μια μικρή κοινωνία.......'Ποιος σφυρίζει ; Ο ένας..... τότε, τι τους θέλουμε τους τρεις ρε παιδιά;;;;;; και τον Γυμνασίαρχο-Παρατηρητή και τους τέσσερις γραμματεία ;;;;;;;; για να πληρώνουν τα σωματεία τσάμπα και να ντρέπονται οι υπόλοιποι που δεν φταίνε για την κατάντια του ενός;;;;;; Κρίμα και γι αυτούς τους ανθρώπους, τους πολλούς που δεν θέλουν να σπιλώσουν το όνομα τους, σερνάμενοι πίσω από τους "άλλους", τους ανεκδιήγητους......που χρόνια τώρα έχουν παρεισφρήσει και στον ερασιτεχνικό Αθλητισμό....... και οι προεδρίες;;;;;;;που είναι;;;;; δεν κάνουν τίποτα και πουθενά;;;; Γι αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε............
ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ- ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (ανδρικό) 71-67
Δυστυχώς, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτών και του προπονητή της ομάδας του Γέρακα, αυτό που ξεκίνησε από την αρχή της χρονιάς φαίνεται πως συνεχίζεται και θα εξακολουθήσει να συνεχίζεται. 4 τεχνικές ποινές, παίκτες που " έπρεπε" να βγουν ίσως, με 5 φάουλ και...... μια μαεστρική μπαγκέτα ανά χείρας σε όλη την διάρκεια του αγώνα, από έναν και μόνο άνθρωπο που όπως φαίνεται τέτοιες κινήσεις του δίνουν το υψος που του λείπει, δεν ήταν δυνατόν να μην φτάσουν για να στερήσουν την νίκη από τα παιδιά του Γέρακα που όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα φάνηκε ότι όσο και αν προσπαθούσαν, όσο και αν ίδρωναν την φανέλα, όσο και αν μάτωναν, πάντα θα έβρισκαν μπροστά τους, και σε αυτό το παιχνίδι, αυτόν που έχει μάθει να μην σέβεται όχι μόνο τους άλλους, αλλά ούτε τον ίδιο του τον εαυτό. Δυστυχώς όπως φαίνεται τα πράγματα δεν αλλάζουν. Ακόμη και σε αυτές τις δύσκολες εποχές που οι αξίες δείχνουν να χάνονται, εξακολουθούν να υπάρχουν άνθρωποι που τις σπρώχνουν ακόμα πιο βαθιά. Κρίμα για τον κόπο αυτών των παιδιών, κρίμα για τον κόπο των παιδιών όλων των ομάδων που αντιμετωπίζουν τα ίδια. Ένα όμως είναι σίγουρο. Εμείς και όλοι οι ρομαντικοί του αγωνίσματος, θα συνεχίσουμε και θα προσπαθούμε, να στηρίξουμε το ρομαντικό, τις παρέες, να φτιάχνουμε νέες παρέες και να να τραβάμε όλοι μαζί τις αξίες από τα μαλλιά για να τις φέρουμε στην επιφάνεια.
Και δεν είμαστε λίγοι.........Συγχαρητήρια στους παίχτες και στους προπονητές για την υπερπροσπάθεια, παρά τις όποιες αγριότητες εναντίον τους!!!!! Αυτό το μπάσκετ θέλουμε εντέλει;;;; ΟΧΙ......
Υ.Γ: Εξαιρετική η ομάδα των Αγ. Αναργύρων και συγχαρητήρια για την νίκη τους.Ειλικρινά αδικούνται και οι ίδιοι από τα όσα έγιναν. Τα παραπάνω δεν είναι κατά των ομάδων, αλλά υπέρ τους. Ας πούμε όλοι ένα φτάνει πια.........
pippen 57
QUOTE(Ade @ Feb 14 2017, 11:15 ) *
Φίλε μου επειδη χθες ήμουν στην κερκίδα όπως και στο κυπελο ...μπορείς να λες για την διαιτησία οτι θέλεις , ειναι δικαίωμα σας....όπως είχα αναφέρει και εγώ στον αγώνα με Ποσειδώνα εκτός ....

απλά επέτρεψε μου να πω 2-3 κουβέντες για το παιχνιδι ....σε καμία περίπτωση η κακή χθεσινή διατησία δεν διαμόρφωσε αποτέλεσμα ...λάθη έγιναν και για τις δυο ομάδες ...απο την πρώτη φάση είσασταν μεσα στην γκρίνια κ στην διαμαρτυρία , ο προπονητής σας ασχολιοταν μονο με την διατήσια , είστε όλοι καλοι παίκτες το πενταρι σας κ ο Κολωκας απο τους καλυτερους ....παίζατε όμως στον αυτόματο αν κ δεν κάνατε τίποτα μεσα στο γήπεδο ....και απέναντι σας να θυμίσω είχατε 6-7 έφηβους ...απλά η άποψη μου και καλη συνεχεια με υγεία... οι Αγιοι έδειξαν οτι μπορούν κ θα το παλέψουν μέχρι τέλους ...

pippen 57
Φίλαθλε των Αγίων αφού αναφέρθηκες στον αγώνα με το Ποσειδώνα,καλό θα ήταν να είσαι πιο προσεκτικός γιατί δεν ήσουν μόνος στο γήπεδο του Ψυχικού...........Η άποψη σου για την διαιτησία σεβαστή, άλλωστε οι απόψεις είναι υποκειμενικές.....Από την στιγμή που αναφέρθηκες για την συμπεριφορά του coach του Κρόνου, καλό είναι γυρίσεις την μνήμη σου στον αγώνα του Ψυχικού και να θυμηθείς την συμπεριφορά του coach σας μετά την αποβολή του , πριν ανέβει στην εξέδρα ,αλλά και όταν ανέβηκε....αν δεν το θυμάσαι σου το θυμίζω εγώ....διάφορες ύβρεις προς τον διαιτητή και επαναλαμβανόμενη φράση προς αυτόν "καλά κάνουν και σε δέρνουν σε όλα τα γήπεδα της Αθήνας"........Αυτά γιατί έχετε στην ομάδα σας 6-7 εφήβους.....
Kingbasket
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 59-58

Ήταν εξ αρχής ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι για τη Νέα Ιωνία, απέναντι σε μια ομάδα με πολύ καλούς παίκτες. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Ιωνία, με τρομερή άμυνα, φοβερό πρέσινγκ στο Σπανό με σκοπό να κουραστεί... Έτσι το ημίχρονο έκλεισε με 22-33...Και ήρθε το καταστροφικό 3ο δεκάλεπτο... Ενώ λοιπόν η Ιωνία είχε δεχθεί 22 πόντους σε 20 λεπτά, δέχθηκε 21 στο τρίτο δεκάλεπτο και το ματς ξανάγινε ντέρμπυ... Από εκεί και πέρα το ματς πήγαινε πόντο πόντο μέχρι να έρθει η τελευταία και αψυχολόγητη εκδήλωση επίθεσης από τον Θάνο... Το ματς είναι 59-58 και θέλει σχεδόν 24 δεύτερα για τη λήξη. Την μπάλα την έχει η Ιωνία και ο Θάνος εντελώς αψυχολόγητα 8 δεύτερα πριν τη λήξη σουτάρει για τρεις και αστοχεί...
Το χθεσινό ματς ήταν σκέτη αυτοκτονία για την Ιωνία.... Χάθηκε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για μια σημαντική νίκη μέσα σε μια δύσκολη έδρα... Αυτά έχει το μπάσκετ συνεχίζουμε δυνατά !!

Υ.Γ. Επειδή έχω γράψει πολλές φορές για τη διαιτησία εχθές οι διαιτητές ήταν πραγματικά άψογοι καθ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού !
Ade
QUOTE (pippen 57 @ Feb 14 2017, 15:55 ) *
Φίλαθλε των Αγίων αφού αναφέρθηκες στον αγώνα με το Ποσειδώνα,καλό θα ήταν να είσαι πιο προσεκτικός γιατί δεν ήσουν μόνος στο γήπεδο του Ψυχικού...........Η άποψη σου για την διαιτησία σεβαστή, άλλωστε οι απόψεις είναι υποκειμενικές.....Από την στιγμή που αναφέρθηκες για την συμπεριφορά του coach του Κρόνου, καλό είναι γυρίσεις την μνήμη σου στον αγώνα του Ψυχικού και να θυμηθείς την συμπεριφορά του coach σας μετά την αποβολή του , πριν ανέβει στην εξέδρα ,αλλά και όταν ανέβηκε....αν δεν το θυμάσαι σου το θυμίζω εγώ....διάφορες ύβρεις προς τον διαιτητή και επαναλαμβανόμενη φράση προς αυτόν "καλά κάνουν και σε δέρνουν σε όλα τα γήπεδα της Αθήνας"........Αυτά γιατί έχετε στην ομάδα σας 6-7 εφήβους.....



Φιλε μου οτι αναφερουμε εδω ειναι προφανως υποκειμενικα...ησουν χθες το παιχνιδι ??? Για το προπονητη του γερακα απλα ανεφερα οτι παρασυρθηκε κ δεν καθοδηγουσε την ομαδα του...αποψη μου...χωρις κακη προθεση... επειδη ανεφερθηκες στον προπονητη μας ... δεν εχει δωσει ποτε κανενα δικαιωμα οσο στην ομαδα μας 3χρονια τωρα κ οσο σαν αντιπαλος πριν στα μελισσια. κ χαρη σε αυτον παιζουν οι 6 - 7 εφηβοι κ οχι σαρανταχρονοι στην α εσκα... κ με αυτους ανεβηκε κ απο την β χωρις μπατζετ χωρις γηπεδο... μεχρι κ την στιγμη της αποβολης του απο τον κ ποντα με μενος προσπαθουσε να κερδισει το παιχνιδι στο ψυχικο...αυτη ειναι διαφορα φιλε μου...το αν εβρισε προφανως δεν ειναι σωστο...αν τα ειπε ....γιατι απο οσο ξερω δεν υπηρξε καμια συνεχεια.....αλλα μεχρι εκει φιλε μου
Zourinho
Ηλυσιακος- Ιωνικος

Για τετοια παιχνιδια λες χαλαλι η γκρινια απο τη γυναικα για την Δευτερα!!
Τρια θα πω πραγματα.
1. Το μπασκετ ειναι αδικο αθλημα!!
Με δυο επιθεσεις απο επαναφορα με σωστη τακτικη στα 7 δευτερολεπτα και στα 0,9 του δευτερολεπτου. Ενα πραγματικα τσακ να πιασει την μπαλα και εξω και καπακια μονος αστοχο καρφωμα, τιπ, φολουου οπως θες πες το.
Και οπως λεγεται τηλεοπτικα!! Το μομεμντουμ εφυγε.
2. Ζευκιλης, παπακωσταντινου φφφφφ δως μου ματια να βλεπω, τρικαλιωτης φφφφ για καθε ενα
Τετοιο παιχνιδι χαλαλι οι καλοκαιρινες συζητησεις για καλυτερο πλει και παικτη....καποιες στιγμες εμοιαζε μονος του στα ματια μου!!
3. Βιντεο ειναι τα μεγιστα κριμα που η ΕΣΚΑ δεν τα δειχνει στο γιουτουμπι
Πραγματικα κριμα!!!
Να μπορεις να δεις ποσο σε ενα μετριο παιχνιδι απο τον τσακιρη μεχρι και την παραταση, με χαμενες δυο βολες σε καυτο σημειο στο τελος της τεταρτης με αρκετες επιθεσεις με οχι καλα ποσοστα! Μπαινει στην παραταση και βαζει εξι συνεχενους και λεει τωρα θα το παρει ο ιωνικος !!!

Ωραιο μπασκετ πραγματικα και μπραβο
Κριμα για τον ηλυσιακο ηταν καλυτερος

acyacy
QUOTE (Zourinho @ Feb 14 2017, 18:16 ) *
Ηλυσιακος- Ιωνικος


ησουν στο γηπεδο γιατι για το μετριο τσακιρη που ειπες εβαλε 28 φαντασου να ηταν στα καλα του................................
Zourinho
QUOTE(acyacy @ Feb 14 2017, 18:58 ) *
ησουν στο γηπεδο γιατι για το μετριο τσακιρη που ειπες εβαλε 28 φαντασου να ηταν στα καλα του................................

Ημουν και ναι δεν ηταν καλος!
Δεν ηταν καλος σε σχεση με τον ιδιο
Πως να γινει δηλαδη;
Gkos
QUOTE (acyacy @ Feb 14 2017, 18:58 ) *
ησουν στο γηπεδο γιατι για το μετριο τσακιρη που ειπες εβαλε 28 φαντασου να ηταν στα καλα του................................



Ηταν .Και καθοταν και μπροστα μου(μας) ο πολυλογας ...😂

QUOTE (Zourinho @ Feb 15 2017, 00:07 ) *
Ημουν και ναι δεν ηταν καλος!
Δεν ηταν καλος σε σχεση με τον ιδιο
Πως να γινει δηλαδη;


Θα διαφωνησω μαζι σου αγαπημενε φιλε μου !

7/15 2π
1/5 τρ
9/12 1π
4 ασσιστ
5 κλεψ
4 αμ.ρημπ.
7 λαθη.
13 κερδ.φαουλ


Με αντιπαλο Ηλυσιακο αυτα ,οχι Αιολο Ταυρου
Zourinho
QUOTE(Gkos @ Feb 15 2017, 01:27 ) *
Ηταν .Και καθοταν και μπροστα μου(μας) ο πολυλογας ...



Θα διαφωνησω μαζι σου αγαπημενε φιλε μου !

7/15 2π
1/5 τρ
9/12 1π
4 ασσιστ
5 κλεψ
4 αμ.ρημπ.
7 λαθη.
13 κερδ.φαουλ


Με αντιπαλο Ηλυσιακο αυτα ,οχι Αιολο Ταυρου

Χαιρομαι που με καλυπτεις με στατιστικα και διαφωνεις κιολας
Χαχαχαχαχ
Οκ εσυ πες τα καλα στατιστικα για αυτον, εγω δεν θα τα πω!!!
Σορι κιολας!!!
Οσο για το με ποιον παιζει ανεβαζει τα λεγομενα μου!!
(Πες και τα στατιστικα απο τους αλλους τρεις ζευκιλη, παπακωσταντινου, τρικαλιωτη αφου τα εχεις ρε σι απο περιεργεια δηλαδη)
Gkos
Του Ζευκιλη και του Παπακωνσταντινου τα εχει ο apapadim προφανως βρε ,εγω που να τα βρω ;
Zourinho
QUOTE(Gkos @ Feb 15 2017, 15:37 ) *
Του Ζευκιλη και του Παπακωνσταντινου τα εχει ο apapadim προφανως βρε ,εγω που να τα βρω ;

Βρε εχεις τα στατιστικα μονο της μιας ομαδας;
Δεν εχεις τα στατιστικα της αλλης;
Gkos
O Γαλανης ειμαι και δεν το ξερω ;;;;😂😂
Zourinho
QUOTE(Gkos @ Feb 15 2017, 16:15 ) *
O Γαλανης ειμαι και δεν το ξερω ;;;;😂😂

Ρε ψηλε, παραθετεις σαν επιχειρημα
Στατιστικα για να στηριξεις την αποψη σου
Για τον αγωνα σορι για τον παικτη
Το παιχνιδι δν το εχεις φανταζομαι σε
Βιντεο να τα βγαλεις καποιος στα εδωσε
Οποιος στα εδωσε εχει και των αλλων
Τα στατιστικα των παικτων θεωρω
Αρα οπως εδωσες αυτα δωσε και τα αλλα για να τα
Κρινουμε!
Τα ευκολα να κανεις δυσκολα!!! Πενηνταρακια τα θες;;; πες δεν θελω να τα δωσω να το δειξω να τα ζητησω
Μεινε στην συζητηση δεν ειναι τοσο πολυπλοκο
jhantzop
Παραλίγο... έμφραγμα, 60-54 το Χαλάνδρι

Μία ακόμα νίκη κατέκτησε η ανδρική μας ομάδα επικρατώντας με σκορ 60-54 του ΑΟΚ Χαλανδρίου στο Κλειστό Μελισσίων στα πλαίσια της 17ης αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ.

Η ομάδα μας μετρά πλέον 15 νίκες και 2 ήττες και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 32 βαθμούς εννέα αγωνιστικές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος. Στη δεύτερη θέση ακολουθεί ο Ηλυσιακός με 30 βαθμούς (13-4) ο οποίος ηττήθηκε εντός έδρας από τον Ιωνικό ΝΦ στην παράταση με 68-73. Στην τρίτη θέση ισοβαθμούν με 29 βαθμούς (12-5) το Αιγάλεω και ο Ιωνικός ΝΦ.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ήταν ο Γιώργος Τζωρτζόπουλος με 15 πόντους (1 τρίποντο) και τον ακολούθησε ο Θανάσης Κοντός με 13 (2 τρίποντα) και ο Γιάννης Παρασκευόπουλος με 13 (2 τρίποντα). Για τον ΑΟΚ Χαλανδρίου ξεχώρισαν οι Αμπελάς με 13 πόντους (1 τρίποντο) και Μορφονιός με 11 (1 τρίποντο).

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα υποτονικά, χωρίς ρυθμό και επέτρεψε στους αντιπάλους να πάρουν πολλά επιθετικά ριμπάουντ με αποτέλεσμα να είναι κοντά στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 5' με 2-6 για να ισοφαρίσει γρήγορα η ομάδα μας και να περάσει μπροστά 12-8 με καλάθι του Τύρλα στο 8' και τρίποντο του Κοντού στο 9'. Ο Αχής με εύστοχο σουτ τριών πόντων διαμόρφωσε το τελικό 12-11 στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με το σκορ σε πολύ χαμηλά επίπεδα, με την ομάδα μας να διατηρεί τα ηνία του αγώνα, αλλά να μην μπορεί να ξεφύγει. Ο Κωτίδης σημείωσε το 18-13 στο 13' για να απαντήσει με τρίποντο ο Αχής. Ο Τζωρτζόπουλος με καλάθι και φάουλ σημείωσε το 21-16 στο 15' αλλά το Χαλάνδρι και πάλι με τους Αχή και Αμπελά σε καλή μέρα είχε τις απαντήσεις για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 25-22.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και ξέφυγε γρήγορα στο σκορ. Ο Κοντός με έξι συνεχόμενους πόντους σημείωσε το 31-22 ανεβάζοντας για πρώτη φορά τη διαφορά στους εννέα πόντους. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά ο Παρασκευόπουλος πήρε τη σκυτάλη σημειώνοντας επτά πόντους και με εύστοχο τρίποντο στη λήξη της περιόδου ανέβασε τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο κάνοντας το σκορ 43-32.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ξεκίνησε με δύο εύστοχα τρίποντα για την ομάδα μας. Ο Τζωρτζόπουλος σημείωσε το 46-32 στο 31' και ο Παρασκευόπουλος ανέβασε τη διαφορά στο +17 και διαμόρφωσε το 49-32 στο 32'. Στο σημείο αυτό οι φιλοξενούμενοι "μεταμορφώθηκαν" πετυχαίνοντας μεγάλα σουτ και με άξονες τον Αμπελά και τον Λουγιάκη προσπάθησαν να πετύχουν μια επική ανατροπή κάνοντας ένα σερί 3-20 με τον Μορφονιό να ισοφαρίζει σε 52-52 δύο λεπτά πριν από τη λήξη. Ο Τύρλας με καλάθι και φάουλ και πέντε συνεχόμενοι πόντοι, δια χειρός Τζωρτζόπουλου, επανέφεραν τις... καρδιές στη θέση τους για να καταλήξει το ροζ φύλλο σε "πορτοκαλί" χέρια με τον Δημητριάδη να διαμορφώνει το τελικό 60-54.

Πηγή: www.melissiabc.gr
basketoterastios
QUOTE (Zourinho @ Feb 14 2017, 17:16 ) *
Ηλυσιακος- Ιωνικος

Για τετοια παιχνιδια λες χαλαλι η γκρινια απο τη γυναικα για την Δευτερα!!
Τρια θα πω πραγματα.
1. Το μπασκετ ειναι αδικο αθλημα!!
Με δυο επιθεσεις απο επαναφορα με σωστη τακτικη στα 7 δευτερολεπτα και στα 0,9 του δευτερολεπτου. Ενα πραγματικα τσακ να πιασει την μπαλα και εξω και καπακια μονος αστοχο καρφωμα, τιπ, φολουου οπως θες πες το.
Και οπως λεγεται τηλεοπτικα!! Το μομεμντουμ εφυγε.
2. Ζευκιλης, παπακωσταντινου φφφφφ δως μου ματια να βλεπω, τρικαλιωτης φφφφ για καθε ενα
Τετοιο παιχνιδι χαλαλι οι καλοκαιρινες συζητησεις για καλυτερο πλει και παικτη....καποιες στιγμες εμοιαζε μονος του στα ματια μου!!
3. Βιντεο ειναι τα μεγιστα κριμα που η ΕΣΚΑ δεν τα δειχνει στο γιουτουμπι
Πραγματικα κριμα!!!
Να μπορεις να δεις ποσο σε ενα μετριο παιχνιδι απο τον τσακιρη μεχρι και την παραταση, με χαμενες δυο βολες σε καυτο σημειο στο τελος της τεταρτης με αρκετες επιθεσεις με οχι καλα ποσοστα! Μπαινει στην παραταση και βαζει εξι συνεχενους και λεει τωρα θα το παρει ο ιωνικος !!!

Ωραιο μπασκετ πραγματικα και μπραβο
Κριμα για τον ηλυσιακο ηταν καλυτερος
Τυρλας και Τρικαλιωτης ειναι οι καλυτεροι παιχτες στην κατηγορια και αυτο ειναι αδιαμφησβητητο..
ghon
Σε ενα πολυ δυσκολο αγωνα οπου η ομαδα των Μελλισσιων αντιμετωπισε πολλα προβληματα καταφερε να παρει το ροζ φυλλο απεναντι σε μια ομαδα του Χαλανδριου που αξιζει συγχαρητηριων για τη προσπαθεια που εκανε και το εκπληκτικο comeback στο τεταρτο δεκαλεπτο με την ισοφαριση στα τελευταια λεπτα μπραβο για τη προσπαθεια.
Η φετεινη πορεια ολων των ομαδων δειχνει οτι κανενα παιχνιδι δεν ειναι ευκολο και εαν δεν παιζεις δεν κερδιζεις.....
Η ομαδα των μελλισσιων για αλλη μια φορα εδειξε χαρακτηρα στο τελος και πηρε τη νικη αλλωστε οι ομαδες στα δυσκολα φαινονται και σημασια εχει η νικη στο τελος οπου εαν καταφερνει με τετοιες εμφανισεις να κερδιζει σιγουρα εχει μελλον στη προσπαθεια που κανει για το καλυτερο αποτελεσμα φετος στο Πρωταθλημα της Α Εσκα.
Ακολουθει ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι ας ελπισουμε η ομαδα να δειξει το πραγματικο της προσωπο και εαν μπορεσει να παρει το ροζ φυλλο που για τη συνεχεια του πρωταθληματος θα ειναι πολυ σημαντικο.
Και παλι συγχαρητηρια στην ομαδα του Χαλανδριου για τη προσπαθεια που εκανε.
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες στην αγωνιστικη που ερχεται......
gspara
Αντιγραφω από την σελιδα του Ιωνικου ΝΦ στο facebook..................

''Νίκη Ανόδου!

*Σπουδαία (και πολύ σημαντική στην οικονομία του πρωταθλήματος) επικράτηση της ομάδας μας
σε μια αήττητη έδρα !

*Έδειξε χαρακτήρα στο τέλος η ομάδα μας.

*Στο 2-0 πλέον το ρεκόρ μας απέναντι σε Ηλυσιακό!

*Κορυφαίος και πρώτος σκόρερ με 26 π ο Τσακίρης που στην παράταση. . .το πήρε πάνω του !

*Αφιερωμένη η νίκη στον άτυχο παικταρά μας Γιάννη !

Με θετική ψυχολογία και αισιοδοξία κατέβηκε η ομάδα μας στα Ιλίσια ,αλλα προτιμήσαμε να κρατήσουμε χαμηλούς τους τόνους αφού πριν 2 βδομάδες δεν μας "βγήκε" με τις δηλώσεις χεχε.

Αρχικές 5άδες

Για Ηλυσιακό :

Βαρσάμος,Τριχας,Χουμας,Μελεούνης, Ζευκιλης.

Για Ιωνικό:
ΠολυχρονόπουλοςΤσακίρης ,Ζηρος,Μπατσος,Γιαννουλάκος.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις ομάδες να είναι άστοχες ,και τον Πολυχρονόπουλο να ισοφαρίζει στο 4' σε 5-5.
Λίγο μετά ο Γιαννουλάκος έκανε το 2ο ατομικό του φάουλ και τον αντικατέστηκε ο Μαρουλης.
Η ομάδα μας προηγήθηκε πρώτη φορά στο 6' με τρίποντο του Τρικαλιώτη για το 9-10 .
Στην επόμενη επίθεση μας δυστυχώς είχαμε την ατυχία με τον Γιάννη που θα στερηθούμε την παρουσία του για κάμποσο καιρό!
Κρύος ο Αρτουσενκο από τον πάγκο και 0/2 βολές ,ενώ λίγο μετά έκανε το 9-11 με 1/2 !
Ο Τσουπρος ισοφάρισε 11-11 από ασιστ του Παπακωνσταντίνου ,ενώ ο Τσακίρης πήρε το όπλο του για το 12-15 της περιόδου με τα φάουλ να είναι αρκετά(8-5).

Ξεκίνημα β 10λέπτου με
Τρικαλιώτη ,Τσακίρη,Αρτουσένκο,Μαρουλη και Γιαννουλάκο για την ομάδα μας, οπου με καλάθι Γιαννουλάκου και βολες Τσακίρη προηγήθηκε με την μέγιστη διαφορά της στον αγώνα(12-19) !

Κάπου εκεί ο Ζευκιλής το πήρε προσωπικά και με 5 δικούς του πόντους έκανε το 17-19 φτάνοντας στους 12 και αναγκάζοντας τον Καρατζά να ζητήσει τάιμ άουτ με 3 αλλαγές:Πολυχρονόπουλος,Λιανδρακης και Υφαντης αντι Τσακίρη,Αρτουσένκο και Μαρουλή.
17-21 ο Τρικαλιώτης, 20-21 Ζευκιλης στο 15'(με 3/3 τριπ και 15 πόντους),και με μια βολή του Αντωνόπουλου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν.
Απο κεινο το σημείο οι ομάδες συνέχισαν πόντο πόντο:
21-23 ο Τσακίρης,
23-23 ο Χουμας,23-25 ο Πολυχρονόπουλος,
26-25 με νέο τριπ του Ζευκιλη (4/4 τριπ και 18 ποντοι!!) ενώ ο Μελεουνης έκανε το 28-25 για να απαντήσει άμεσα με δυο τριποντα των Αρτουσένκο και Τσακίρη (μπάζερ) για το 28-31 της ανάπαυλας η ομάδα μας.

Πολύ μέτριο μπάσκετ στο πρώτο ημιχρονο.
Θα μπορούσαμε να χάνουμε, αφου ο Ηλυσιακός είχε αστοχήσει σε καμια 10ρια βολές.
Πάντως οι βάσεις είχαν μπει!

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Γιαννουλακος έκανε το 28-33 ,απάντησε ο Ζευκιλής με το 5ο του τρίποντο για το 31-33 πριν ο Τσακίρης και ο Τρικαλιώτης κάνουν το
31-37 στο 22'.
Νέο τριπ του Ζευκιλή(που είναι 5άρι για όσους δεν το γνωρίζετε) που κρατούσε μόνος του στον αγώνα τους γηπεδούχους (με 6/6 τρίποντα) για το 34-37,
με τον Τσακιρη να κάνει δυο ντράιβ για το 34-41
πριν ο Μελεουνης και ο Παπακωνσταντίνου κάνουν το 39-41 από δυο λάθη της ομάδας μας.
Εκεί εμφανίστηκε ο Αρτουσένκο όπου με μεγάλο γκολ φαουλ έκανε το 39-44 (βίντεο).
Ο Ζευκιλής αστόχησε (επιτέλους ) από τα 6,75 αλλά κάποιες κακές άμυνες δωσανε 6 βολές σε Ηλυσιακό που ευστοχόντας στις μισές μείωσε στο -2(42-44) και ισοφάρισε
44-44 με Παπακωνσταντινου με 1:47 ακόμη.
Ο Αρβανιτης εγραψε το 47-44 σε ένα κάκιστο φινάλε 10λεπτου για την ομάδα μας, που απόντος του Τσακίρη εμεινε άποντη για 4 λεπτά και με κακές επιλογες.

Ούτε η τελευταία περίοδος μπήκε καλά για την ομάδα μας,που αφού μείωσε 47-45 με μια βολη του Αρτουσένκο,δέχτηκε τριποντο και φαουλ από Παπακωσταντινου(έχασε την βολή) και βρέθηκε στο -5( 50-45) στο 33' ξυπνώντας τα φαντάσματα των Μελισσίων.

ΑΛΛΑ η ομάδα έδειξε ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.

50-47 με τιπ του Γιαννουλάκου (αμέσως μετα έκανε πεμπτο φαουλ) και 50-49 μείωσε ο Τρικαλιωτης.

Με 05:33 για το τέλος, αντιαθλητικο Μελεουνη σε Τρικαλιώτη(υπερβολικό κατ εμέ) και είχαμε μια ενταση από την κερκιδα με συνέπεια την διακοπή της αναμέτρησης για μερικά λεπτά!

50-50 ο Σταύρος, με Χούμα να κάνει το 52-50,52-51 ο Πολυχρονόπουλος στο 36'(έχασε την πρώτη του βολή μετά από 5/5) ,μετα απο διαφορα ευτράπελα βολές ο Ζευκιλης για το 54-51 με 02:36 να απομένουν και 54-54 στα 2:14 με τεράστιο τριπ του Πολυχρονόπουλου.
56-54 ο Βαρσαμος μετά επιθετικό ριμπαουντ του Τριχα και Ζευκιλης 58-54 με 4/4 σερι βολες.
Στα 1:23 βολες ο Τσακιρης και ....0/2 με την κατάσταση να εχει δυσκολέψει αφάνταστα μα Τρικαλιώτης στα 47" με σουτάκι από τα 4,5 μέτρα στο τρανζισιον το 58-56 και 58-58 στα 7" ο Μαρουλης μετά από επιθετικό ριμπάουντ(το έχετε δει) και παράταση(το έχετε ήδη δει το πως)!

Στην παράταση ο Τσακίρης το πήρε πάνω του και δεν άφησε περιθωρια στους γηπεδούχους.
58-60 ο Τσακίρης,
60-60 ο Μελεούνης από υπέροχη ασιστ του Παπακωνσταντινου,
60-62 Τσακιρης,60-64 Υφαντης
62-64 ο Ζευκιλης σε ενα pnr με Χουμα,
62-66 o Τσακίρης από τα 6 μετρα,
62-68 Μαρουλης απο ασιστ Τσακ με 1:47 να απομένουν ,
64-68 με βολες Ζευκιλη,
64-70 Τσακίρης και παλι
67-70 στα 61" ο Παπακωνσταντινου με τριπ,
στα 57" 67-71 ο Τρικαλιώτης με μια βολή,και αφου ο Ηλυ αστοχησε σε τριπ 67-72 στα 27" ο Πολυχρονόπουλος..
68-72 με βολη Αρβανιτη στα 19"
Μετα 68-73 και τέλος.

Ηλυσιακός 68
Ιωνικός 73

Διαιτητές: Τσαρούχα, Αποστολίδης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 12-15, 28-31, 47-44, 58-58 (κ. δ.), 68-73 (α’ παρ.).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Παπακωνσταντίνου 12 (2), Αρβανίτης 4 (1), Βαρσάμος 2, Χούμας 5, Mελεούνης 9, Αντωνόπουλος 1, Σουρβατζής, Φράγκος, Τρίχας, Τσιαμπάς, Τσούπρος 2, Ζευκιλής 33 (6).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Καρατζάς, Μπρούσαλης): Πολυχρονόπουλος 9 (1), Ρέππας, Τσακίρης 26 (1), Τρικαλιώτης 13 (1), Αρτουσένκο 8 (1), Υφαντής 2, Μπάτσος 3, Μαρούλης 4, Ζήρος, Γιαννουλάκος 8, Αφαλίδης.

Μια πολύ μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν σπουδαίο αντίπαλο που μπορεί να μην είναι στα καλύτερα του(έχει τα δικά του προβλήματα) αλλα ήταν αήττητος στο άντρο του.

Δυστυχώς ο τραυματισμός τουGiannis Ziros δεν μας άφησε να το χαρούμε όπως θέλουμε.
Τουλάχιστον μια φορά είχαμε τύχη(στην φάση το τελος των 40' ).
Κρατάμε πως η ομάδα έδειξε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ χαρακτήρα.

Σκέφτομαι πως αν δεν τα @@@@@ναμε στην τελευταία περίοδο στα Μελίσσια ,θα ήμασταν στο -1 από την κορυφή και με την ισοβαθμία υπέρ μας με την ομάδα του ΚΑΟΜ να έχει τρομερά δύσκολο πρόγραμμα. . .
Βέβαια θα μπορούσαμε να είχαμε χάσει κιόλας την Δευτέρα.
Anyway ,ότι έγινε ,έγινε.

Τώρα το πρωτάθλημα αποκτάει άγρια ομορφιά αφου ο Ηλυσιακός δεν θέλει να μας βρει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στα πλει οφ.
Θα έχουν τρομερό ενδιαφερον οι τελευταίες αγωνιστικές.

Για να φτάσουμε όμως ως εκεί και να έχει αξία αυτή η νίκη ,θα πρέπει να νικήσουμε οπως και δήποτε τα τρία εντός με Αιγάλεω,Ποσειδώνα και Ιωνία.
Γιατι θα είναι κρίμα να είμαστε 2-0 με Ηλυσιακό και να χάνουμε 2-0 από κάποια άλλη ομάδα.

Ειδικά αυτό με Αιγάλεω(13/03)είναι η μισή χρονιά.

Θετική έκπληξη η πολύ καλή η διαιτησία των και πρέπει να είναι από τις λίγες φορές που δεν έχουμε παράπονο.
Θα το έγραφα ακόμα και αν χάναμε !''
akratacity
QUOTE (gspara @ Feb 17 2017, 15:18 ) *
Αντιγραφω από την σελιδα του Ιωνικου ΝΦ στο facebook..................

''Νίκη Ανόδου!...................

Ωραίο κείμενο...Πλήρως κατατοπιστικό...Πολύ μπασκετικός αυτός που το έγραψε...
Gkos
QUOTE (Zourinho @ Feb 15 2017, 14:23 ) *
(Πες και τα στατιστικα απο τους αλλους τρεις ζευκιλη, παπακωσταντινου, τρικαλιωτη αφου τα εχεις ρε σι απο περιεργεια δηλαδη)





Στατιστικά Τρικαλιώτη
4/6 βολες
3/7 δίποντα
1/2 τρίποντα
5 ριμπαουντ αμυντικα
1 επιθετικο
2 ασιστ
3 κλεψίματα
8 λάθη

Και πάμε στα προγνωστικά να πιάσουμε πάτο πάλι! smiley.gif

19:45 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ.
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Θα πάω με έδρα (1)

20:00 ΤΑΥΡΟΥ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Πιάσε το αυγό και κούρεφτο.
Ας πω διπλό(2).

20:45 ΖΑΧ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ-ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ

(1)

21:15
Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΚΛ.
ΦΕΑ Ν.Φ. Ν.Χ. -ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ

Τι ωραίο ματσάκι.
Θα πω διπλό. . .ελπίζοντας να το γκαντεμιάσω (2)

21:30 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ.
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

Ένα από τα 2 πολύ μεγάλα ντέρμπι.
Πραγματικά με το ζόρι θα πω Νεα Ιωνία(1)

21:30 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

Ο Ποσειδώνας απογοήτευσε πολυ στα Πατήσια και παρουσιάστηκε αγνώριστος.
Τρομερές μεταπτώσεις από τα εντός στα εκτός.
Για Ηλυσιακό είχα γράψει πως ειναι κουρασμένος(και έχει και θεματα με παικτες όχι 100% ετοιμους) και μπορεί να την γλύτωσε στο τσακ με ΦΕΑ ,αλλα λύγισε από Ιωνικό.
Στα μάτια μου μεχρι χθες ήταν καθαρό φαβορι ο Ποσειδώνας(του 1,45 ξέρω γω) και δεν έδινα ελπίδες σε Ηλυ.
Αλλα θα έχει μια πολυ σημαντική(και δυσανπλήρωτη) απουσια ο ΑΝΟΨ. . .
Πάλι με Ζηβα θα παω,αλλα το χέρι μου στην φωτιά δεν το βάζω (1)

21:45 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

(1)
Kingbasket
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ-ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1

ΦΕΑ Ν.Φ. Ν.Χ. -ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ 2

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

Παναγιώτης
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Kingbasket
Απ ότι είδα στο Ψυχικό σφυρίζει η κα Γιακείμη ΠΑΛΙ..... Καλά εργολαβία έχει πάρει την συγκεκριμένη έδρα ? Δεν έχει άλλα ματς να σφυρίξει η συγκεκριμένη κυρία ?
Zourinho
QUOTE(Gkos @ Feb 17 2017, 18:40 ) *
Στατιστικά Τρικαλιώτη
4/6 βολες
3/7 δίποντα
1/2 τρίποντα
5 ριμπαουντ αμυντικα
1 επιθετικο
2 ασιστ
3 κλεψίματα
8 λάθη


Ελα τα ζητας ομως, πες την αληθεια!!! blink.gif icon_wave.gif 41.gif
Και δεν εχει δηλαδη ο ιωνικος του αντιπαλου τα στατιστικα εχει μονο της ομαδας του?
Εχει σταφ 6 ατομα στο παγκο....κανεις δεν μετραει τα ιδια πραγματα απο την αλλη ομαδα
που μας παραθετεις?
Τεσπα..

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ : 1
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ : 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ : 1 ( περαστικα στο ζηρο την παικτουρα!!!)
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ : 1
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ : 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ : 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ : 1
gspara
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

filologos
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
basketoterastios
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
larry33
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Paragodas
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους,

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
Στηρίζω Γέρακα αλλά θέλει δύναμη για να πάρει την Ηλιούπολη. Είναι δεμένη ομάδα.

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
Έστω και δύσκολα οι Αγιοι θα πάρουν το ροζ φύλλο.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
Λόγω έδρας αλλά και ανωτερότητας.

ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 2
Χρειάζεται τη νίκη το Αιγάλεω για να παραμείνει ψηλά.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
Δεν χάνουν τα Μελίσσια.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
Θα πάω με την έδρα από έμπνευση.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2
Με πάθος και δύναμη θα μπορέσουν οι φιλοξενούμενοι να πάρουν το ροζ φύλλο.

Καλά παιχνίδια σε όλους με υγεία.
Gkos
9 ατομα ως τωρα έχουν γραψει ,για πάμε !!

Καλη επιτυχια σε όλες τις ομάδες ,χωρις τραυματισμους !

Καλη εβδομαδα!!!
KOBY

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
Έχει βελτιώσει πολύ την εικόνα της εκτός έδρας η Ηλιούπολη. Πεισμωμένοι οι γηπεδούχοι από την κακή ήττα της περασμένης εβδομάδας. Δύσκολο διπλό

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
Ο Αίολος έχει χαιρετήσει ενώ οι Ανάργυροι προσπαθούν και παλεύουν. Αυτό ίσως τους μεταφέρει πίεση με αποτέλεσμα να δυσκολευτούν αλλα νομίζω στο τέλος θα επικρατήσουν

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
Χωρίς σχόλια

ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
Κατ εμε το δυσκολότερο ματς της αγωνιστικής. Θα πω Άσσο η ΦΕΑ βρήκε ρυθμό και ψυχολογία και είναι καιρός για μι μεγάλη νίκη με μια ομάδα απο τα απο πάνω πατώματα.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
Σε κακό φεγγάρι οι φιλοξενούμενοι. Οριακά διπλό

ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2
Αν ισχύει η απουσία του Ποσειδώνα θα υπάρχει πρόβλημα απέναντι στο πιο δυνατό όπλο του Ηλυ

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Εκτός του Ιωνικου ολα τα ματς αμφιροπα σημερα. Βλεπω βελτίωση των γηπεδουχων παρολο που το Σπορτινγκ εκανε μεγαλη νικη την προηγουμενη εβδομαδα θα πω Ασσο.
doctor_dru
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
jhantzop
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Doctor-J
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
papajohn89
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2
Gkos
Παρά την απουσία Δόξα,ο Ποσειδώνας νίκησε ευκολα 53-45 τον Ηλυσιακό ,ισοφαρίζοντας μάλιστα την διαφορά της ήττας στα Ιλισια,σε μια αναμέτρηση που θα την ξεχάσουμε σύντομα.
Τώρα που σας γράφω,κάθεται δίπλα μου και ξεφυσάει ο Θωμόπουλος. . .
Κατι για ψυχολογια μουρμουρίζει.
Ζευκιλης άποντος νομίζω.

Υ.γ. Παιξτε ότι έχετε να εκδώσει ανακοίνωση για διαιτησια η Ν.Ιωνία.
jhantzop
Τελευταία αποτελέσματα (18η αγωνιστική)
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 57-65
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 59-73
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΚΟΥΚΑΚΙ 64-50
ΦΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ 73-76
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 64-68
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 53-45
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 64-48

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 34 (16-2)
ΑΙΓΑΛΕΩ 31 (13-5)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 31 (13-5)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 31 (13-5)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 30 (12-6)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 29 (11-7)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 29 (11-7)
ΦΕΑ 25 (7-11)
ΣΠΟΡΤΙΓΚ 24 (6-12)
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 24 (6-12)
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 24 (6-12)
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 23 (5-13)

ΚΟΥΚΑΚΙ 23 (5-13)
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 20 (2-16)


Κρόνος Γέρακα 57
Ηλιούπολη 65

Διαιτητές: Θεονάς, Ραχιώτης, Κατσιμάρδος
Δεκάλεπτα: 14-16, 30-29, 40-43, 57-65.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Κωλέτσης): Πανταζής, Kολώκας 15 (1), Αποστόλου, Βασιλάκος 11, Καρακώστας, Τριχιάς 12 (3), Τσεκούρας, Λουφόπουλος 4, Αναγνωστόπουλος 4, Μακρυδάκης, Σταμέλος, Ασημένιος 11.
HΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μάνος, Λογαρούδης): Σπανός 9 (1), Κούκουρας 11 (1), Τσιάκος 9 (1), Κριεκούκης 7 (2), Λιακόπουλος 10 (1), Σωτηρόπουλος, Κονδύλης 4, Μαντάς 17, Σμυρλής.

Αίολος-Ταύρος 59
Άγιοι Ανάργυροι 73

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Αναστασίου, Λύρας
Δεκάλεπτα: 18-15, 36-37, 53-59, 59-73.
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος, Κλήμης): Παρδαβέλλας 3 (1), Γεωργίου 2, Κωστόπουλος 4, Ραδίτσας 24 (3), Χίνης 5 (1), Δάφνης, Μούργελας 4, Τζαγισβίλι 10, Κακομανώλης, Γεώργαρος, Καραλευθέρης 7.
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σουρμελής, Μακρυδάκης): Μωραΐτης 7 (1), Γκινούτσης 5, Χαραλάμπους 8 (1), Χασάπης, Γούνης, Παπαδόπουλος 13 (1), Κουλούρης 9 (1), Λαγός 2, Παππάς 25, Βουλγαράκης 2, Zήκας 2, Σιδέρης.

Ιωνικός ΝΦ 64
Κουκάκι 50

Διαιτητές: Ψαριανός, Φραγκούλη, Αντωνόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-10, 29-25, 49-36, 64-50.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Καρατζάς, Μπρούσαλης): Πολυχρονόπουλος 5, Ζάμπουρας, Τσακίρης 12 (1), Λιανδράκης 2, Τρικαλιώτης 15 (2), Αρτουσένκο 10 (1), Υφαντής 5, Μπάτσος, Μαρούλης 11, Ρέππας 2, Γιαννουλάκος 2, Αφαλίδης.
ΚΟΥΚΑΚΙ (Μπουζούλας): Κωστελέτος 4 (1), Καμπέρης 5, Σιδερής 4 (1), Ελαστάι, Δολιανίτης 8 (1), Σιδερίδης, Μαυρομάτης 2, Κοσμάς 3 (1), Κόρετς, Κατεβάτης, Μοσχονάς 9, Κατσικάκης 15.

ΦΕΑ 73
Αιγάλεω 76

Διαιτητές: Μπούκας, Ορφανός, Καλαντζής
Δεκάλεπτα: 17-17, 40-34, 55-60, 73-76.
ΦΕΑ (Καλιώρας, Καρακατσάνης): Λαμπρόπουλος, Καραθανασόπουλος 13 (3), Μαστρογιάννης, Σπηλιόπουλος 17 (5), Τσίτος 4, Τασιόπουλος 22 (3), Κρητικός 6, Μπασέας, Λοΐζος 2, Δαρμογιάννης, Ανδρουλάκης 9, Σπανός.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Μιχελιουδάκης): Κυριακόπουλος 11 (1), Τσατσάνης 4 (1), Χανιώτης Α., Βαρθακοκοίλης 19 (3), Καλλιγάς, Κούτρας Χ. 10, Κούτρας Α., Οικονόμου, Μούγιος 16, Κουρής, Παπαϊωάννου 5, Ζαμπέτης 4.

Νέα Ιωνία 64
Μελίσσια 66

Διαιτητές: Τσώνος, Κάρδαρης, Αθανασόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-16, 34-31, 53-44, 64-66.
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Δαμιανίδης): Παγώνης 17 (1), Καραθανασόπουλος 2, Θάνος 8, Βεκρής 4 (1), Μαυρίδης 7 (1), Ιγγλέζος 1, Λίτσιος 10 (2), Δήμας 8, Λαμπρόπουλος 2, Δεληγιάννης 5 (1), Στράγκας
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σταϊκόπουλος - Ψυχογιόπουλος): Τσέλιος, Τζωρτζόπουλος 12 (2), Κυπαρίσης 3, Σιλιτζήρης 8 (1), Κοντός 7 (1), Τύρλας 12, Παρασκευόπουλος 4, Δήμος 5, Καλογερόπουλος 11 (1), Κωτίδης 6

Ποσειδώνας 53
Ηλυσιακός 45

Διαιτητές: Σκούτας, Γιακείμη, Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 12-4, 35-18, 42-39, 53-45.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Ζήβας): Ζαρμακούπης 5, Ξύδης, Δουρουντούς, Τζελέπης, Στεργιάκης 11 (1), Χατζησταμάτης 16 (2), Δελής 5 (1), Κανελλόπουλος 4, Ματζιώρης 2, Γιανναλέτσος, Μαλτέζος, Βουρλίτης 10 (1).
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Παπακωνσταντίνου 6 (1), Αρβανίτης 3 (1), Βαρσάμος 1, Χούμας 2, Mελεούνης, Αντωνόπουλος 14 (3), Σουρβατζής, Φράγκος 2, Τρίχας 5 (1), Τσιαμπάς 3 (1), Τσούπρος 9, Ζευκιλής.

ΑΟΚ Χαλάνδρι 64
Σπόρτιγκ 48

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Διμπινούδης, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-17, 34-21, 48-36, 64-48.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Γιαννάκης, Γιαννακάκης): Αθανασιάδης 7 (1), Βαλληνδράς, Φρίμας, Κονδύλης 6 (2), Λουγιάκης 4, Δημητριάδης 22, Αχής 7 (1), Οικονομόπουλος 2, Μορφονιός 6, Αμπελάς 10 (2), Ασπρούλιας, Ζένιου.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης, Ψυχουντάκης): Καπερώνης 5 (1), Σκάνδαλος 17, Χουζούρης, Τσέκα, Κούρτης 8 (2), Μπουγιούρης, Γεωργακόπουλος, Τάσιος 12 (4), Αργυρίδης, Καραμπάτος, Καλογήρου, Βισνιέβσκι 6.

Επόμενη αγωνιστική (19η - 6/3)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ
ΦΕΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
gspara
ΦΕΑ-ΑΙΓΑΛΕΩ 73-76 (17-17,40-34,55-60,73-76)

Συνεχισε την αηττητη πορεια του στο 2017 το Αιγάλεω μετα το σημαντικο διπλο που πετυχε στο κλειστο της Νεας Φιλαδελφειας επι της ΦΕΑ.
Η ομαδα του κοουτς Μιχελουδακη ανεβασε κατακόρυφα την αποδοση της στο 2ο ημιχρονο και ειχε κορυφαιο τον Ηλια Μουγιο αλλα και παιχτες-κλειδια τους Παπαϊωάννου-Βαρθακοκοιλη!!!

ΦΕΑ...............Καραθανασοπουλος-Κρητικος-Τασιοπουλος-Ανδρουλακης-Μπασεας
ΑΙΓΑΛΕΩ........Κυριακοπουλος-Βαρθακοκοιλης-Κουτρας-Παπαιωαννου-Μουγιος

Η ΦΕΑ ξεκινησε καλυτερα το παιχνιδι(17-9) με την αμυνα προσαρμοσμενη στον Κυριακοπουλο και τους Ανδρουλακη-Τασιοπουλο να ηγουντα επιθετικα,ενω το Αιγάλεω εβρισκε λυσεις από τον πολύ καλο Κουτρα.

Οι φιλοξενούμενοι με χαμηλο σχημα(Κουτρας στο 4) και ζωνη προσαρμογης ισορροπησαν την κατασταση και το 3ποντο του Τσατσανη εγραψε το 19-20 στο ξεκίνημα της β περιοδου.
Οι 2 ομαδες πορευτηκαν αγκαλιασμένες στο σκορ με την γηπεδουχο ΦΕΑ να εχει ελαφρυ προβαδισμα και μεγαλο πρωταγωνιστη τον Σπηλιοπουλο(3 τριποντα στην β περ,5 συνολικα)!!!!!

Το ημιχρονο εκλεισε με ένα εντυπωσιακο χαιλαιτ.Ο Βαρθακοκοιλης εκλεψε στο κεντρο από τον Κρητικο αλλα ο γκαρντ της ΦΕΑ ρεφαρε με εντυπωσιακο μπλοκ.Στην αμεσως επομενη(τελευταια) επιθεση ο Σπηλιόπουλος από την γωνια πετυχε το τριτο του 3ποντο για το 40-34.

Μετα από ένα αορατο 1ο ημιχρονο ενεργοποιηθηκε ο Κυριακοπουλος που πραγματοποιησε εξαιρετικη 3η περιοδο και το δικο του 3ποντο εβαλε μπροστα το Αιγάλεω......45-46.
Παραλληλα ο Παπαϊωάννου καταφερε με το δυναμικο του παιχνιδι να βελτιώσει την αμυντικη λειτουργια των φιλοξενουμενων αλλα και να εκνευρισει τους γηπεδούχους(Ανδρουλάκης ταυ).

Το 4ο τριποντο του Σπηλιοπουλου εδωσε για τελευταια φορα προβαδισμα στην ΦΕΑ.....53-51.
Ο Βαρθακοκοιλης ισοφαρισε και ο Παπαϊωάννου με 5 σερι ποντους(3ποντο+2/4 βολες) εδωσε ψυχολογικο αερα.......53-58.
Η γ περιοδος εκλεισε εντυπωσιακα με τον Μουγιο σε μια επιδειξη υψηλης τεχνικης να παιρνει το αμυντικο ριμπάουντ και με ένα επικο κοουστ-του-κοουστ να αφηνει την μπαλα αυτοκρατορικα στο καλαθι 77.gif .....55-60.
Επιμέρους σκορ 3ης περιοδου 26-15 για το Αιγάλεω.

Στην τελευταια περιοδο ηρθε η ωρα του Βαρθακοκοιλη να σεληνιαστεί.Ο γκαρντ των φιλοξενουμενων ηταν επιπόλαιος μεχρι τοτε αλλα με την αγνοια κινδυνου και την υψηλη αυτοπεποιθηση που τον διακρινει,πατησε το γκαζι ακριβως την στιγμη που επρεπε.
Με 5 γρηγορους ποντους στο ξεκίνημα της τελευταιας περιοδου ανεβασε για πρωτη φορα την διαφορα σε διψηφια επίπεδα(55-65) ενώ λιγο αργοτερα το δικο του 3ποντο εγραψε το 62-72.

Η ΦΕΑ εκανε την υστατη προσπαθεια και με δυο 3ποντα του Καραθανασοπουλου και 3/3 βολες του Τασιοπουλου μειωσε 71-74 στα 22''.
Μεχρι εκει όμως αφου το Αιγάλεω με 2/4 βολες από Τσατσανη-Παπαιωαννου κλειδωσε τη νικη (71-76) για να κλεισει το σκορ με καλαθι του Κρητικου.

Αρκετοι πρωταγωνιστες σε διαφορετικα σημεια για το Αιγάλεω
Στυλοβάτης και μεγαλη εγγυηση σε ολη την διαρκεια του αγωνα ο Μουγιος.One-man-show στην τελευταια περιοδο ο Βαρθακοκοιλης shot.gif .
Κομβικος στο 2ο ημιχρονο ο Παπαϊωάννου.Επιασε τα γνωστα του στανταρ στην γ περιοδο ο Κυριακοπουλος και εβαλε το νερο στο αυλακι.
Κορυφαιος της ομαδας του στο 1ο ημιχρονο ο Κουτρας.

Από την ΦΕΑ εκπληκτικη εμφανιση από Σπηλιοπουλο-Τασιοπουλο και πολύ καλος ο Καραθανασοπουλος!!!
Gkos
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 53-45 (12-4,35-18,42-39,53-45)

Κακός αγώνα όπως αντιλαμβάνεσθε και από το σκορ ,με τον Ηλυσιακό να εμφανίζεται στο παρκέ μονο στην τρίτη περίοδο.

3 λεπτά πέρασαν για να ανοιξει το σκορ ο Ποσειδώνας,ενώ ο Τσούπρος μειώσε 7-2 στο 8'(!!!)
Ο Στεργιάκης με τρίποντο έκανε το 32-14,για να ερθει ο Τσουπρος με γκολ φαουλ 1,5 " πριν την ανάπαυλα να μειώσει στο 35-18.
Στην τριτη περίοδο,λίγο η χαλάρωση του Ποσειδώνα,λιγο το ανέβασμα και η ευστοχία των φιλοξενουμενων φέρανε την διαφορά μεχρι τους 3 ποντους!
38-24 με τριπ του Τριχα, 38-27 με νέο του Αντωνοπουλου στο 24',και 40-30 με νέο δικό του τριπ στο 25'.
Ακόμα δυο τριπ από Παπακωνσταντίνου και Αντωνοπουλο και 40-37 για να λήξει
42-39 η περίοδος.
Είχαμε αγώνα πλέον αλλά οχι για πολυ.
Ο Ηλυ εκανε 5,5 λεπτά να βρει πόντο στην έσχατη περίοδο,οι πράσινοι είχαν πάει πάλι στα διψήφια(48-39 33') και αυτά.
Δειτε και κάποια βιντεακια που θα ανεβασει το σαιτ της ΕΣΚΑ .

All in all,πάνω κάτω αυτή την διαφορά περίμενα και γω ,ο Ηλυ ειναι αγνώριστος το 2017,και σας το έγραψα πριν έρθουν οι ήττες!
Εχει χάσει τελείως την ενέργεια του,περπατητά παίζουν. . .
Κάποιοι φιλοι μου που βλέπανε Ηλυ πρωτη φορά,δεν πιστευαν ότι ειναι 2ος και νόμιζαν κανω πλάκα.
Πολυ καλή αντιμετώπιση από ΑΝΟΨ σε Ζευκιλη που εμεινε άποντος αντί να κάνει την διαφορά όπως περιμέναμε.
Τα ελευθερα σουτ της περιφέρειας μπήκαν στην 3η περίοδο μόνο.
Α,και είχε και ΠΟΛΥ καλή διαιτησία ο Ήλυ.

Καληνύχτες.
Kingbasket
ΙΩΝΙΑ-......... 64-66

Μια λέξη ταιριάζει στο σημερινό ματς... ΝΤΡΟΠΉ...
Με πολύ καλή εμφάνιση η Ιωνία βρέθηκε με όπλο την φοβερή της άμυνα να προηγείται με 11 πόντους διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο... Εκεί τελειώνουν όλα... Πως θα γυρίσει το ματσάκι????? 5 τεχνικές η Ιωνία, ξύλο από τα Μελίσσια και φυσικά κατάποση στραγαλιου από τους γκρίζους λύκους... ΝΤΡΟΠΉ ΣΑΣ....
ΝΤΡΟΠΉ σε εσάς που έρχεστε να σφυριξετε και δε σεβεστε την ομάδα.
ΝΤΡΟΠΉ σε εσάς που δε σεβεστε τον κόπο αυτών των παιδιών...
ΝΤΡΟΠΉ σε εσάς που επιστρατευετε κάθε είδους μέσο απλά και μόνο για να μη χάσει η πολυδιαφημισμενη σας ομάδα...
ΝΤΡΟΠΉ στο 12 που έκανε χειρονομία στην εξέδρα και ανάγκασε την μητέρα του να παρακαλαει κλαιγοντας να μην τον πειράξει κανένας γιατί είναι άρρωστος (όχι φυσικά ότι τον ενόχλησε καποιος)....
Να δούμε με τι μούτρα θα αντικρισετε τους συναδελφους σας εαν ξανασυναντηθειτε στο μέλλον...
Τα έχουμε ξαναπεί, η Ιωνία χαλάει τη μανέστρα....

Να χαίρεστε το πρωτάθλημα σας.... Κάποιες ομάδες πρέπει να σταματήσουν να αγωνίζονται γιατί δεν έχει κανένα νόημα...
Για εμάς σήμερα η Ιωνία διέλυσε τον αομ.... Ήταν μακράν η καλύτερη ομάδα μέσα στο γήπεδο ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΆ !!!!
Μπράβο στα παιδιά που παλεύουν κόντρα σε όλους και σε όλα!!!!!
ghon
QUOTE (Kingbasket @ Feb 21 2017, 01:09 ) *
ΙΩΝΙΑ-......... 64-66

Μια λέξη ταιριάζει στο σημερινό ματς... ΝΤΡΟΠΉ...
Με πολύ καλή εμφάνιση η Ιωνία βρέθηκε με όπλο την φοβερή της άμυνα να προηγείται με 11 πόντους διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο... Εκεί τελειώνουν όλα... Πως θα γυρίσει το ματσάκι????? 5 τεχνικές η Ιωνία, ξύλο από τα Μελίσσια και φυσικά κατάποση στραγαλιου από τους γκρίζους λύκους... ΝΤΡΟΠΉ ΣΑΣ....
ΝΤΡΟΠΉ σε εσάς που έρχεστε να σφυριξετε και δε σεβεστε την ομάδα.
ΝΤΡΟΠΉ σε εσάς που δε σεβεστε τον κόπο αυτών των παιδιών...
ΝΤΡΟΠΉ σε εσάς που επιστρατευετε κάθε είδους μέσο απλά και μόνο για να μη χάσει η πολυδιαφημισμενη σας ομάδα...
ΝΤΡΟΠΉ στο 12 που έκανε χειρονομία στην εξέδρα και ανάγκασε την μητέρα του να παρακαλαει κλαιγοντας να μην τον πειράξει κανένας γιατί είναι άρρωστος (όχι φυσικά ότι τον ενόχλησε καποιος)....
Να δούμε με τι μούτρα θα αντικρισετε τους συναδελφους σας εαν ξανασυναντηθειτε στο μέλλον...
Τα έχουμε ξαναπεί, η Ιωνία χαλάει τη μανέστρα....

Να χαίρεστε το πρωτάθλημα σας.... Κάποιες ομάδες πρέπει να σταματήσουν να αγωνίζονται γιατί δεν έχει κανένα νόημα...
Για εμάς σήμερα η Ιωνία διέλυσε τον αομ.... Ήταν μακράν η καλύτερη ομάδα μέσα στο γήπεδο ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΆ !!!!
Μπράβο στα παιδιά που παλεύουν κόντρα σε όλους και σε όλα!!!!!

Να πούμε και μερικά πράγματα για το εξαιρετικό παιχνιδι σημερα στο,κλειστό,της Ν Ιωνιας
Επειδη δεν ειναι ωραίο να φαίνεται οτι άλλοι παράγοντες κρίνανε το αποτέλεσμα και οταν λάθη γίνονται και για τις δυο ομάδες.
Οταν μια ομαδα εχει σε 18 αγώνες αποτελέσματα 16 νίκες και μόνο 2 ήττες απλα δίνει την απάντηση της μεσα στο γήπεδο.
Κριμα εαν μεσα στΗν ένταση του παιχνιδιού γίνανε και αντεγκλήσεις όμως καλο θα ειναι να υπάρχει σεβασμός και απο,τις δυο πλευρές.
Οταν μια ομαδα χάνει 13 πόντους και κερδίζει με 4 στο τελος εχει πολυ μέταλλο.
Η ομαδα των Μελισσίων εχει πολυ μέταλλο λοιπόν και ψυχή και πήρε σημερα μια μεγαλη νίκη απέναντι σε μια εξαιρετική Ν Ιωνία που αξίζει συγχαρητηρίων οταν παιζει φοβερό μπάσκετ και κοντράρει στα ίσα ίσως τον πρωταθλητή που διαφαίνεται στο τελος,του δρόμου....
Η καρδιά του πρωταθλητή και η αξία φαίνεται σε παιχνίδια σαν τα σημερινά .
Ας ειμαστε λοιπόν ποιο προσεκτικοί στις τοποθετήσεις μας και να μην τα ρίχνουμε σε άλλους
Σημερα η ομαδα των Μελισσίων πέτυχε μια μεγαλη και καθοριστική νίκη με την αξία της οταν γύρισε διαφορά 13 πόντων και της αξίζουν συγχαρητήρια !!!
Ας δούμε με προσοχή τις επόμενες 4 αγωνιστικές και να κάνουμε υπομονη και θα δούμε τι χρώμα θα εχει ο,πρωταθλητής
Καλη συνεχεια και πάλι στην Ν Ιωνία η οποία σημερα ηταν εξαιρετική μεσα στο παρκε
Καλη επιτυχία και στην ομαδα των Μελισσίων που συνεχίζει τη προσπάθεια της για πρωταθλητισμό,και άνοδο στηνΓ Εθνική.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.