Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
Gkos
Ηλυσιακος,Ποσειδωνας και Ιωνικος μονο με θαυμα δεν θα ειναι μεσα ...
Ψαχνουμε την 4η μεταξυ των 3 υπολοιπων...
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Apr 12 2017, 13:44 ) *
Ηλυσιακος,Ποσειδωνας και Ιωνικος μονο με θαυμα δεν θα ειναι μεσα ...
Ψαχνουμε την 4η μεταξυ των 3 υπολοιπων...


Οι 5 από τις 6 ομάδες κρατάνε την τύχη στα χέρια τους... άλλες πιο εύκολα, άλλες πιο δύσκολα!

Και οι 5 ομάδες, αν πετύχουν 2/2 νίκες, εξασφαλίζουν μία θέση στα play-offs. Μόνο η Ηλιούπολη περιμένει συνδυασμό και άλλων αποτελεσμάτων, κάτι το οποίο κάνει σχεδόν αδύνατη τη συμμετοχή της στα play-offs.

Ποια είναι η θέση που κάθεμία ομάδα θα εξασφαλίσει στη χειρότερη αν κάνει 2/2 νίκες;;;

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
--- ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
basketoterastios
QUOTE (jhantzop @ Apr 12 2017, 20:25 ) *
Οι 5 από τις 6 ομάδες κρατάνε την τύχη στα χέρια τους... άλλες πιο εύκολα, άλλες πιο δύσκολα!

Και οι 5 ομάδες, αν πετύχουν 2/2 νίκες, εξασφαλίζουν μία θέση στα play-offs. Μόνο η Ηλιούπολη περιμένει συνδυασμό και άλλων αποτελεσμάτων, κάτι το οποίο κάνει σχεδόν αδύνατη τη συμμετοχή της στα play-offs.

Ποια είναι η θέση που κάθεμία ομάδα θα εξασφαλίσει στη χειρότερη αν κάνει 2/2 νίκες;;;

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
--- ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

O Ποσειδωνας ειναι μεσα ΣΙΓΟΥΡΑ!!!παιζει ν.ιωνια αιγαλεω οποτε ο χαμενος σπιτι(αν δεν εχει παει σπιτι η ν.ιωνια νωριτερα που πιστευω συτο θα γινει) κ μπαινει ο Ποσειδωνας..εχει 2-0 την Ιωνια κ την διαφορα απ το Αιγαλεω..ο χαμενος αυτου του ματς παει σπιτι κ μπαινει ο Ποσειδωνας.
Gkos
Προτελευταία αγωνιστική (25η - 24/4)

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ

(1)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ

(1)

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

(1)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ

(1)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ

(1)

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

Η αναμέτρηση της αγωνιστικής.
Σε περίπτωση που ηττηθεί η Νέα Ιωνία,κατά πάσα πιθανότητα μένει εκτός 5άδας* .
Ενδιαφέρουσα και η διαιτητική τριάδα ,θυμίζει πολύ Αιγάλεω-Ιωνικός ΝΦ.
Δεν πιστευω πως θα περάσουν οι Ίωνες από το Χαλάνδρι.(1)

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Οριακά (1)

*Εγώ λοιπόν πιστευω πως θα χάσει η Ιωνια στο Χαλανδρι.
Και άμα χάσει ,πάει έμεινε εξω.
Ακομα και να νικησει το Αιγαλεω τελευταια αγωνιστικη.
Στο σεναριο που η Ηλιουπολη εχει χασει στο Κουκακι(πιθανό) τοτε σε τριπλη ισοβαθμια μενει εξω.
Αν εχει νικησει και πάμε τετραπλή τότε δεν ξερω ποιος περναει ,η Ιωνία πάλι όχι.

Ηλυ 7 ήττες
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 8 ήττες
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 9 ήττες (3-1)
Σιτι 9 ήττες(2-2)
--------------
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 9 ήττες (1-3)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 10 ήττες

Η τετραπλή που δεν ξέρω(βαριέμαι να μετρησω πόντους)

Ηλυ 7 ήττες
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 8 ήττες
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 9 ήττες (4-2)
Σιτι 9 ήττες (3-3)
ή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 9 ήττες (3-3)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 9 ήττες (2-4)

Στα του υποβιβασμου θα σωθουν ΑΟΚ και Κουκακι.
ΑΟΚ με 12 νικες όπως είχα γράψει πριν δυο βδομάδες.

Υ.γ. Αν τα Μελισσια κανουν διπλό στα Ιλίσια αλλάζει η αριθμητική.
Θα δούμε.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Apr 17 2017, 16:21 ) *
..
Ηλυ 7 ήττες
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 8 ήττες
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 9 ήττες (3-1)
Σιτι 9 ήττες(2-2)
--------------
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 9 ήττες (1-3)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 10 ήττες

Η τετραπλή που δεν ξέρω(βαριέμαι να μετρησω πόντους)

Ηλυ 7 ήττες
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 8 ήττες
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 9 ήττες (4-2)
Σιτι 9 ήττες (3-3)
ή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 9 ήττες (3-3)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 9 ήττες (2-4)
...

Στην τριπλή έχεις βάλει ανάποδα Ποσειδώνα και Αιγάλεω, οπότε θα είναι:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

Στην τετραπλή είναι Αιγάλεω και Νέα Ιωνία εκτός, οπότε θα είναι:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Και στα δύο παραπάνω σενάρια, ο Ιωνικός είναι φαβορί λόγω του 0-2 με Ηλυσιακό.
Gkos
Γιαννη κανεις λαθος.
Ποσειδωνας εχει 1-1 το Αιγαλεω και 2-0 την Ιωνια ,σωστα το εχω στην τριπλη 3-1 παει, το Αιγαλεω αφου θα χει χάσει θα ναι 1-1 με αμφότερους αρα 2-2 και η Ιωνια 1-3 !
Βεβαια αμα η Ιωνια εχει μεινει αδιαφορη δυσκολα να νικησει Αιγαλεω,απλα δεν μπορω να μετρησω όλα τα σεναρια.
Απλα εξηγησα πως αν η Νεα Ιωνια δεν νικησει στο Χαλανδρι δεν μπαινει 5αδα.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Apr 18 2017, 12:15 ) *
Γιαννη κανεις λαθος.
...

Σωστά, στην τριπλή είναι 3ος ο Ποσειδώνας και 4ο το Αιγάλεω.

Στην τετραπλή είναι όπως τα είπα.


ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
Gkos
Καταρχας θα πας κουβα απο Μελισσια ,κατα δευτερον μολις συνειδητοποιησα πως τα εχω γραψει ολα ασσους χαχα
Kingbasket

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1

Απ οτι φαίνεται θα δούμε ωραία πράγματα τη Δευτέρα στο Χαλάνδρι... Μάλλον κάποιοι προσπαθούν να μην κερδίσει η Ιωνία απ ότ φαίνεται... Παρ όλη την περιερέουσα ατμόσφαιρα οι Ίωνες πάμε γερά για τη νίκη και το μεγάλο διπλό...
Όσο για την πιο πάνω πρόβλεψη του Ηλυσιακός-Μελίσσια 2 γελάνε και τα τσιμέντα...
Παναγιώτης
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
komazec
QUOTE (Kingbasket @ Apr 22 2017, 10:54 ) *
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1

Απ οτι φαίνεται θα δούμε ωραία πράγματα τη Δευτέρα στο Χαλάνδρι... Μάλλον κάποιοι προσπαθούν να μην κερδίσει η Ιωνία απ ότ φαίνεται... Παρ όλη την περιερέουσα ατμόσφαιρα οι Ίωνες πάμε γερά για τη νίκη και το μεγάλο διπλό...
Όσο για την πιο πάνω πρόβλεψη του Ηλυσιακός-Μελίσσια 2 γελάνε και τα τσιμέντα...

Για γίνε πιο συγκεκριμένος αν θες, αλλιώς μόνο εντυπώσεις δημιουργούνται έτσι.
jhantzop
QUOTE(Kingbasket @ Apr 22 2017, 10:54 ) *
Όσο για την πιο πάνω πρόβλεψη του Ηλυσιακός-Μελίσσια 2 γελάνε και τα τσιμέντα...

Αδυνατώ να πιστέψω πως θα πήγαινες κόντρα στην ομάδα σου από τη θέση που έχεις, έστω και σε έναν αγώνα, κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες... οπότε θα γελούσαν και τα τσιμέντα.
Kingbasket
QUOTE (komazec @ Apr 22 2017, 13:10 ) *
Για γίνε πιο συγκεκριμένος αν θες, αλλιώς μόνο εντυπώσεις δημιουργούνται έτσι.

Όπως είπε και πιο πάνω και ένας φίλος το διαιτητικό τρίο θυμίζει Αιγάλεω-Ιωνικός... Εκτός και εαν δε γνωρίζεις τι έγινε στο συγκεκριμένο παιχνίδι ή ακόμα χειρότερα δεν γνωρίζεις οτι ο Τσάτσης έχει πάρει εργολαβία το Αιγάλεω...
basketoterastios
QUOTE (Kingbasket @ Apr 22 2017, 19:13 ) *
Όπως είπε και πιο πάνω και ένας φίλος το διαιτητικό τρίο θυμίζει Αιγάλεω-Ιωνικός... Εκτός και εαν δε γνωρίζεις τι έγινε στο συγκεκριμένο παιχνίδι ή ακόμα χειρότερα δεν γνωρίζεις οτι ο Τσάτσης έχει πάρει εργολαβία το Αιγάλεω...

Για αυριο ξεχνατο..στο λεω..δεν κερδιζεις ΠΟΤΕ..δεν σε πικαρω..ισα ισα μαζι σου ειμαι..αλλα θεωρω οτι πας σε αποστολη αυτοκτονιας..μακαρι να κερδισεις αλλα το θεωρω αδυνατο!!
Gkos
Αγοπημενοι μου φιλοι ας μην δηλητηριαζουμε το κλιμα πριν τις κρισιμες αναμετρησεις της προτελευταιας στροφης της κατηγοριας που μας χαρισε εντονες συγκινησεις ολη την χρονια.
basketoterastios
QUOTE (Gkos @ Apr 23 2017, 21:03 ) *
Αγοπημενοι μου φιλοι ας μην δηλητηριαζουμε το κλιμα πριν τις κρισιμες αναμετρησεις της προτελευταιας στροφης της κατηγοριας που μας χαρισε εντονες συγκινησεις ολη την χρονια.

Nαι ο κοσμος το χει τουμπανο κ οι Τσατσηδες κρυφο καμαρι..ελα ρε Gkos..κοροιδευομαστε τωρα;;

Υ.Γτο nick name δεν το αλλαξα..μου το αλλαξαν γιατι ηταν βρισια λεει..να ξερετε ο basketokavlos ειμαι..
filologos
AΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
basketoterastios
AΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
komazec
QUOTE (Gkos @ Apr 23 2017, 21:03 ) *
Αγοπημενοι μου φιλοι ας μην δηλητηριαζουμε το κλιμα πριν τις κρισιμες αναμετρησεις της προτελευταιας στροφης της κατηγοριας που μας χαρισε εντονες συγκινησεις ολη την χρονια.

Κατοχυρώνεσαι έτσι. Χάνεις, φταίει ο κάθε Τσάτσης. Κερδίζεις, είσαι ο πρώτος μάγκας. Τακτική που ακολουθείται χρόνια στον αθλητισμό.
larry33
AΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
kondoros
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
basketoterastios
QUOTE (komazec @ Apr 24 2017, 09:46 ) *
Κατοχυρώνεσαι έτσι. Χάνεις, φταίει ο κάθε Τσάτσης. Κερδίζεις, είσαι ο πρώτος μάγκας. Τακτική που ακολουθείται χρόνια στον αθλητισμό.

Eγω δεν εχω ΚΑΜΙΑ σχεση με την Ιωνια..τον μονο ματς που την ειδα φετος ηταν στον Σπρτινγκ..δεν εχω σχεση λοιπον και το λεω εντιμως..αμφισβητεις δηλ οτι το ματς βρωμαει;;πιστευεις δηλ οτι η Ιωνια κανει τακτικη;αν χασει η διαιτησια αν κερδισει μαγκες;;η οντως βρωμαει;;γιατι εγω δεν γουσταρω να κρυβομαι πισω απ το δαχτυλο μου και να λεω μισολογα..ΟΛΟΙ ξερουμε τι γινεται..και ΟΛΟΙ ξερουμε οτι το Αιγαλεω θελει να βρει την Ιωνια αδιαφορη και με την διαιτησια και τους μπραβους να κερδισει και να μπει πλει οφ..εγω αυτο βλεπω και αυτο λεω..εσυ βλεπεις κατι αλλο;;
komazec
QUOTE (basketoterastios @ Apr 24 2017, 10:20 ) *
Eγω δεν εχω ΚΑΜΙΑ σχεση με την Ιωνια..τον μονο ματς που την ειδα φετος ηταν στον Σπρτινγκ..δεν εχω σχεση λοιπον και το λεω εντιμως..αμφισβητεις δηλ οτι το ματς βρωμαει;;πιστευεις δηλ οτι η Ιωνια κανει τακτικη;αν χασει η διαιτησια αν κερδισει μαγκες;;η οντως βρωμαει;;γιατι εγω δεν γουσταρω να κρυβομαι πισω απ το δαχτυλο μου και να λεω μισολογα..ΟΛΟΙ ξερουμε τι γινεται..και ΟΛΟΙ ξερουμε οτι το Αιγαλεω θελει να βρει την Ιωνια αδιαφορη και με την διαιτησια και τους μπραβους να κερδισει και να μπει πλει οφ..εγω αυτο βλεπω και αυτο λεω..εσυ βλεπεις κατι αλλο;;

Η τακτική αυτή ακολουθείται από (σχεδόν) όλες τις ομάδες επειδή βολεύει. Δεν είναι το θέμα μου η Ιωνία, απλά το έχω βαρεθεί. Σόρι κιόλας.
basketoterastios
QUOTE (komazec @ Apr 24 2017, 10:31 ) *
Η τακτική αυτή ακολουθείται από (σχεδόν) όλες τις ομάδες επειδή βολεύει. Δεν είναι το θέμα μου η Ιωνία, απλά το έχω βαρεθεί. Σόρι κιόλας.

Δηλ αυτο ειναι τακτικη..δεν ισχυουν οσα λεω δηλ..οτι ειμαστε η μονη χωρα στην γη που επικροτειται η αλητεια και δικαιωνεται το ηξερα..αλλα δεν ηξερα οτι ο βαθμος ειναι μεγιστος..
ChrisKof13
AΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
komazec
QUOTE (basketoterastios @ Apr 24 2017, 10:38 ) *
Δηλ αυτο ειναι τακτικη..δεν ισχυουν οσα λεω δηλ..οτι ειμαστε η μονη χωρα στην γη που επικροτειται η αλητεια και δικαιωνεται το ηξερα..αλλα δεν ηξερα οτι ο βαθμος ειναι μεγιστος..

Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Σε αυτό που λες είμαι απόλυτα σύμφωνος. Δεν είπα ποτέ το αντίθετο.
basketoterastios
QUOTE (komazec @ Apr 24 2017, 10:48 ) *
Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Σε αυτό που λες είμαι απόλυτα σύμφωνος. Δεν είπα ποτέ το αντίθετο.

Τοτε οκ!!!ολα τα αλλα τα συζηταμε..
gspara
QUOTE (komazec @ Apr 24 2017, 09:46 ) *
Κατοχυρώνεσαι έτσι. Χάνεις, φταίει ο κάθε Τσάτσης. Κερδίζεις, είσαι ο πρώτος μάγκας. Τακτική που ακολουθείται χρόνια στον αθλητισμό.

Το πιο σωστο ποστ που εχω διαβασει στα 5 χρονια που είμαι στο φορουμ.
gspara
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Με το ακουστικο στο Περκιζας.Το Σπόρτιγκ βεβαια θα κατεβει για μαχη αφου τελευταια αγωνιστικη εχει και Ηλυσιακο.Δυσκολα όμως θα εχουμε κατι άλλο εκτος από ασσο.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
Χωρις σχολια.

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
Σε πολύ δυσκολη θεση η ΦΕΑ που θα ηθελε να βρει και την Ηλιουπολη αδιαφορη.Οι Αγιοι αν και πεσμενοι δεν χαριζονται.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Πρωταθλητες στην καρδια μας οι μαγκες του αρχιτεκτονα Ζηβα!!!Παρα τις απώλειες/τραυματισμούς για διαφορετικούς λογους(Μπουλογιωργος,Γιανναρης,Δοξας,Στεργ
ιακης) βρίσκονται ένα βημα από τα μπαραζ και εξακολουθουν να ονειρεύονται........

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
Ο Ηλυσιακος κραταει την τυχη του στα χερια του για το απολυτο πλεονεκτημα.Συγχαρητηρια στα Μελίσσια για την παναξια ανοδο.......η οργανωση,η σοβαροτητα και οι χαμηλοι τονοι πρεπει να αμείβονται!!!!!

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
Το μεγαλο ματς της αγωνιστικης με ισχυτο κινητρο εκατέρωθεν για διαφορετικούς λογους.Απογοητευτικη σεζον για το Χαλάνδρι που προσπαθει τουλάχιστον να σωσει την παρτιδα στο φωτο-φινις.Οι Ιωνες μετα το σπουδαιο 2πλο στον Ιωνικο εβγαλαν μονοι τους τα ματια τους.Πιστευω όμως ότι θα ρεφαρουν γιατι εχουν πλεονεκτημα στο '1' με Θανο-Δεληγιαννη.Αρκει ο πρωτος να εμφανιστεί ηρεμος και συγκεντρωμένος.

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
Λιγοστες πιθανότητες η Ηλιουπολη για τα μπαραζ.Το Κουκακι εχει διδακτορικο στα do or die ματς και ηδη ακονιζει τα δοντια του.Αν μαλιστα εχει κανονισει ο χορηγος πτηση-αστραπη στον τιμιο γιγαντα Καραγιωργη,ο ασσος κλειδωσε από τωρα.
Paragodas
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους..

AΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Εύλκολη επικράτηση για τους γηπεδούχους.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1
Κι εδώ τα ίδια.

ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
Το θέλει η ΦΕΑ.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Διαφορά δυναμικότητας.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
Θα το πάρει ο Ηλυσιακός γιατί πρέπει.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
Θα πάω με την έδρα.

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
Το χρειάζονται οι φιλοξενούμενοι.

Υ.Γ. Όσον αφορά όλα τα παραπάνω η άποψή μου είναι οτι πάντα παίζονται παιχνίδια στο παρασκήνιο αλλά παιδιά δεν είναι και όλα "στημένα". Να πω πως δεν υπάρχει περίπτωση παιδιά κάποιος απο εμάς εδω μέσα να μπορεί να αποδείξει κάτι για τους ισχυρισμούς του. Αλλά δυστυχής ή ευτυχώς το παρασκήνιο πάντα παίζει το ρόλο του.
Zourinho
AΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ :1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ :1
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ :1
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ :1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ :1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ :2
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ :1
Basket4All
AΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
Gkos
Καθότι φθάσαμε στις δυο τελευταίες αγωνιστικές και τα λάθη στα προγνωστικά δεν διορθώνονται να σας δώσω και ιατρικό δελτίο.

*Μελίσσια
Απόντες Τύρλας και Τσέλιος.

*ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ
Απόντες Τρικαλιώτης,Τσακίρης,Λιανδράκης.

QUOTE (basketokavlos @ Apr 23 2017, 21:08 ) *
Nαι ο κοσμος το χει τουμπανο κ οι Τσατσηδες κρυφο καμαρι..ελα ρε Gkos..κοροιδευομαστε τωρα;;



Και γω πιστεύω ότι η Ιωνία δεν κερδίζει σήμερα με τίποτα,μα είναι προσωπική άποψη.
Το βραδυ τα σπουδαια !
jhantzop
QUOTE(jhantzop @ Apr 18 2017, 17:22 ) *
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1


Αλλάζω... είδα όνειρο

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
Gkos
Ολα ή τιποτα ο αdmin wink.gif

Τα ρεστα του στο τραπεζιwink.gif
Doctor-J
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
dru_15
Πολυ ασχημα νεα στο Ιωνικος-Ταυρος με εναν νεαρο αθλητη του Ταυρου να εχει χασει την ζωη του... Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπασει... Κουραγιο στους δικους του.
Gkos
Παίδες ,ας μην γράψουμε τίποτα για τα ματς.
Αυτό.
gspara
Καλο ταξιδι Βασιλη........RIP
ghon
QUOTE (gspara @ Apr 25 2017, 00:30 ) *
Καλο ταξιδι Βασιλη........RIP

Τι να πει κανεις οταν χάνεται ενα παιδί 18 χρόνων καλο ταξίδι παληκαρι μου έφυγες τόσο νωρίς κριμα να είσαι καλα όπου βρίσκεσαι τωρα κουράγιο στην οικογένεια σου....
Air Kef
Λεπτομέρειες:

http://basketa.gr/%CF%83%CE%BF%CE%BA-%CF%8...B5%CE%B9%CE%B1/

Είναι να τραβάς τα μαλλιά σου, συλλυπητήρια στην οικογένεια του παιδιού και τους συμπαίκτες του.
MENEGIN11
Απαράδεκτη η απουσία γιατρού απο το γηπεδο,δυστυχώς η προκυρηξη το αφήνει ασαφές....συλλυπητηρια στην οικογένεια.....
gspara
QUOTE (periman @ Apr 25 2017, 12:18 ) *
Απαράδεκτη η απουσία γιατρού απο το γηπεδο,δυστυχώς η προκυρηξη το αφήνει ασαφές....συλλυπητηρια στην οικογένεια.....

Και όπως πολύ σωστα μου τονισε ένα φιλαρακι μπαρουτοκαπνισμενο στα πρωταθλήματα της εσκα,πριν σφραγιστουν τα δελτια να εχουν γινει αναλυτικες εξετασεις και όχι της πλακας.Παρουσια γιατρου εμπειρου,οχι εκπαιδευομενου του 10ευρου.
Μακαρι να διαψευθω,αλλα περα από ενός λεπτου σιγη και λιγα χειροκροτήματα....θα συνεχισουμε απλα να κανουμε τον σταυρο μας.......
Air Kef
QUOTE(gspara @ Apr 25 2017, 13:38 ) *
Και όπως πολύ σωστα μου τονισε ένα φιλαρακι μπαρουτοκαπνισμενο στα πρωταθλήματα της εσκα,πριν σφραγιστουν τα δελτια να εχουν γινει αναλυτικες εξετασεις και όχι της πλακας.Παρουσια γιατρου εμπειρου,οχι εκπαιδευομενου του 10ευρου.
Μακαρι να διαψευθω,αλλα περα από ενός λεπτου σιγη και λιγα χειροκροτήματα....θα συνεχισουμε απλα να κανουμε τον σταυρο μας.......



Στο άρθρο που παρέθεσα πάντως γράφει:
"Όπως αναφέρθηκε, πριν από λίγο καιρό είχε νιώσει κάποιες ενοχλήσεις και είχε υποβληθεί σε λεπτομερείς εξετάσεις. Προ ημερών τις επανέλαβε και διαπιστώθηκε ότι είχε ξεπεραστεί ένα πρόβλημα που προυπήρχε."

Γιατρός στο γήπεδο ίσως βοηθούσε όντως, αλλά από ότι φαίνεται δεν θα βοηθούσαν οποιεσδήποτε εξετάσεις και να είχαν γίνει στην αρχή της σεζόν

Εννοείται ότι αναφέρομαι στην συγκεκριμένη περίπτωση και όχι στην γενική διαδικασία που θα έπρεπε να είναι όπως γράφεις.
Gkos
http://eska.gr/?p=32873

QUOTE (periman @ Apr 25 2017, 12:18 ) *
Απαράδεκτη η απουσία γιατρού απο το γηπεδο,δυστυχώς η προκυρηξη το αφήνει ασαφές....συλλυπητηρια στην οικογένεια.....



Ο Ιωνικός ΝΦ έχει σε ΚΑΘΕ αναμετρηση ιατρό παρόντα ,και εχθές μόνο, λόγω ανωτέρας βίας δεν είχε.

Επισης δεν μπορούσε να γίνει κάτι παραπάνω απο κανέναν ιατρό χωρις την ύπαρξη απινιδωτή.

Ας ειναι ελαφρυ το χώμα που θα σκεπάσει το παληκάρι.

 
jhantzop
Από www.eska.gr

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.Κ.Α., βυθισμένο στο πένθος που βαραίνει ολόκληρο το ελληνικό μπάσκετ, θρηνεί τον άδικο χαμό του 18χρονου Βασίλη Γεώργαρου, αθλητή του σωματείου ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006.

Η Ε.Σ.Κ.Α. συμμετέχει στο πένθος της οικογένειας, καταθέτοντας στεφάνι και σύσσωμο το Δ.Σ. της Ενωσης, θα συνοδέψει τον Βασίλη στον αποχωρισμό για το μακρινό ταξίδι, δίπλα στην οικογένειά του, στην οποία εκφράζουμε τα θερμά, βαθύτατα και ειλικρινή συλλυπητήριά μας.

Η κηδεία θα γίνει την Τετάρτη 26/4 στις 15.30 στον Ιερό Ναό Αγίας Σοφίας στον Ταύρο (Αγίας Σοφίας και Χρυσοστόμου Σμύρνης). Τα γραφεία της Ε.Σ.Κ.Α. θα παραμείνουν κλειστά αύριο Τετάρτη μετά τις 12 το μεσημέρι. προκειμένου να παραστεί το προσωπικό της Ενωσης στη νεκρώσιμο ακολουθία.

Σε όλα τα παιχνίδια της Ε.Σ.Κ.Α. από σήμερα μέχρι και την Τετάρτη 3/5 θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Βασίλη.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει…

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ Ε.Σ.Κ.Α.



και επειδή καλώς ή κακώς η ζωή συνεχίζεται...


Τελευταία αποτελέσματα (25η αγωνιστική)
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 68-75
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 78-57
ΦΕΑ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 75-63
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 80-41
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 73-68
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 60-65
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 67-54

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 45 (20-5)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 43 (18-7)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 42 (17-8)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 42 (17-8)
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 41 (16-9)

ΑΙΓΑΛΕΩ 41 (16-9)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 40 (15-10)
ΣΠΟΡΤΙΓΚ 36 (11-14)
ΚΟΥΚΑΚΙ 36 (11-14)
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 35 (10-15)
ΦΕΑ 35 (10-15)
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 32 (7-18)

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 30 (5-20)
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 28 (2-24)


Αιγάλεω 68
Σπόρτιγκ 75

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Κόλλιας, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 21-18, 33-33, 49-52, 68-75.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Μιχελιουδάκης, Kαραμπελιάς): Κυριακόπουλος 10 (1), Τσατσάνης 2, Χανιώτης Α. 3 (1), Βαρθακοκοίλης 14, Κακαβούλας, Κούτρας Χ. 8, Κούτρας Α., Οικονόμου, Μούγιος 17, Κουρής, Παπαϊωάννου 14, Ντόμαλης.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης, Ψυχουντάκης): Καπερώνης 7 (2), Σκάνδαλος 28, Χουζούρης, Μανωλίτσης, Κούρτης 6 (2), Μπουγιούρης 3 (1), Γεωργακόπουλος 7 (1), Τάσιος 13 (1), Αργυρίδης, Καραμπάτος 4, Καλογήρου, Βισνιέβσκι 7.

Ηλυσιακός 73
Μελίσσια 68

Διαιτητές: Καλδίρης, Ορφανός, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 15-17, 40-33, 58-55, 73-68.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Φράγκος, Παπακωνσταντίνου 8 (2), Αρβανίτης, Βαρσάμος 9, Χούμας, Mελεούνης 2, Αντωνόπουλος 22 (5), Σουρβατζής, Τσιαμπάς, Τρίχας 7 (1), Τσούπρος 12, Ζευκιλής 13 (1).
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σταϊκόπουλος, Ψυχογιόπουλος): Τσέλιος 16 (3), Τζωρτζόπουλος 4 (1), Κυπαρίσης 2, Σιλιτζήρης 10, Κοντός 4, Καραμποΐκης, Πανταζής 3 (1), Δήμος 6, Καλογερόπουλος 17 (2), Ταμπάκης 3 (1), Ορφανίδης, Κωτίδης 3 (1).

ΦΕΑ 75
Άγιοι Ανάργυροι 63

Διαιτητές: Κάρδαρης, Ισιγώνης, Κούλης
Δεκάλεπτα: 28-17, 40-34, 64-48, 75-63.
ΦΕΑ (Καλιώρας): Λαμπρόπουλος, Καραθανασόπουλος 12 (4), Μαστρογιάννης 3 (1), Σπηλιόπουλος 12 (3), Τσίτος, Κρητικός 22, Μπασέας 7, Λοΐζος 13, Καρβέλης 2, Ανδρουλάκης 4, Σπανός.
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σουμερλής): Μωραΐτης 7 (1), Γκινούτσης 1, Χαραλάμπους 5, Κουλούρης 9, Γούνης 2, Παπαδόπουλος 24, Ζήμας 2, Τζαμουράνης, Παππάς, Βουλγαράκης, Λαγός 9, Σιδερής 4 (1).

Ποσειδώνας 80
Κρόνος Γέρακα 41

Διαιτητές: Αναστασίου, Αντωνιάδης, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 18 11, 41-18, 63-30, 80-41.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Ζήβας): Ζαρμακούπης 11 (1), Γιαννάκης, Δουρουντούς 11 (1), Τζελέπης 9 (3), Στεργιάκης 4, Χατζησταμάτης 2, Δελής 8, Κανελλόπουλος 17, Ματζιώρης 6 (1), Χαρικιόπουλος 2, Μαλτέζος, Βουρλίτης 10 (1).
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Περιβολάρης, Πανταζής 4, Αποστόλου 9 (1), Γκίνης 2, Καρακώστας, Τριχιάς 13 (1), Τσεκούρας, Λουφόπουλος 3 (1), Αναγνωστόπουλος 1, Μακρυδάκης 4, Σταμέλος 5 (1).

ΑΟΚ Χαλάνδρι 60
Νέα Ιωνία 65

Διαιτητές: Ραχιώτης, Τσαχάκης, Τσάτσης
Δεκάλεπτα: 18-17, 35-37, 47-44, 60-65.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Γιαννάκης, Γιαννακάκης): Αθανασιάδης 15 (2), Βαλληνδράς 5 (1), Φρίμας, Κονδύλης 8 (2), Δημητριάδης 12, Αχής 11 (3), Οικονομόπουλος 2, Μορφονιός 4, Αμπελάς 3, Ζένιου, Νικολόπουλος.
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Διαμιανίδης, Μπάκας): Παγώνης 7, Καραθανασόπουλος 5 (1), Θάνος 12, Βεκρής 6 (2), Καλασούντας 2, Μαυρίδης 2, Ιγγλέζος 3 (1), Δήμας 7, Στράγκας 2, Λαμπρόπουλος 4, Μανωλάκος, Δεληγιάννης 15 (2).

Κουκάκι 67
Ηλιούπολη 54

Διαιτητές: Καραβίτης, Χρηστίδης, Αθανασόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-7, 37-23, 52-40, 67-54.
ΚΟΥΚΑΚΙ (Μπουζούλας): Κωστελέτος 4, Καμπέρης 10 (2), Σιδερής 6 (2), Ελαστάι, Δολιανίτης 1, Σιδερίδης 2, Μαυρομάτης 9 (3), Κοσμάς, Κατσικάκης 26, Κόρετς, Μοσχονάς 9, Παπαδήμας.
HΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μάνος, Λογαρούδης): Σπανός 9 (1), Δενδρινός, Κούκουρας 3 (1), Τσιάκος, Λιακόπουλος 13 (2), Σμυρλής 3, Σωτηρόπουλος, Κονδύλης, Μαντάς 11, Κριεκούκης 15 (3).

Τελευταία αγωνιστική (26η)
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΦΕΑ
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΟΥΚΑΚΙ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ
ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ



Oι αθλητές, αθλήτριες, προπονητές, γονείς και τα μέλη της διοίκησης του ΚΑΟ Μελισσίων, εκφράζουν την οδύνη τους για τον άδικο θάνατο του 18χρονου Βασίλη Γεώργαρου, αθλητή της ομάδας ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006. Τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια στην οικογένεια του, στους δικούς του ανθρώπους και στους συναθλητές του.
dru_15
Μηπως πρεπει να καατεθει αιτηση, απο ομαδες και λοιπους φορεις προς στην Εσκα, να μην ξεκιναει παιχνιδι χωρις την παρουσια γιατρου..?
Η ΕΣΚΑ επειτα απο τα συλληπητηρια πρπει να το σκεφτει πολυ σοβαρα αυτο και να παρει τα μετρα της...
gratipa1929
Πραγματικά κρίμα για το παλικάρι, έπαθα σοκ όταν διάβασα για ακόμα ένα θάνατο νεαρού αθλητή, αυτή τη φορά στο αγαπημένο μας άθλημα το μπάσκετ. Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψει κανείς αυτό που συνέβη. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει...

Θα συμφωνήσω μαζί σας ότι ίσως πρέπει επιτέλους να γίνει υποχρεωτική η παρουσία γιατρού ΚΑΙ απινιδωτή σε όλους τους αγώνες, η προστασία της ανθρώπινης ζωής και η κατάλληλη πρόληψη είναι πάνω από κάθε οικονομική επιβάρυνση.

Δυστυχώς και εγώ γνωρίζω πολύ καλά ότι τα περισσότερα δελτία δίνονται με εξετάσεις πραγματικά της πλάκας, εντελώς επιφανειακές (και αν...). Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ήταν αυτή η αιτία, αλλά οι πιο ενδελεχείς εξετάσεις και η αυστηριοποίηση του δελτίου μπορούν να σώσουν ζωές! Αντίθετα αν δεν διορθωθεί αυτή η εικόνα διάλυσης που υπάρχει σε όλους τους οργανισμούς της χώρας μας δεν θα σταματήσουμε ποτέ να θρηνούμε θύματα.

Tribune
Δηλαδή έπρεπε να χάσει ένα 18χρονο παιδί τη ζωή του για να κάνει η ΕΣΚΑ το αυτονόητο; Έλεος!
Kingbasket
Πραγματικά είναι τραγικό να χάνεται ένα 18χρονο παιδί τόσο άδικα... Συλλυπητήρια στην οικογένεια του παιδιού και σε όλους τους συναθλητές του ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.